Co Biseptol pomáhá: forma a forma uvolnění

Dosud je léčivo Biseptol známé v medicíně jako účinné antibakteriální činidlo. Pro malé množství peněz, to může být koupeno úplně u nějaké lékárny, a v některých případech, droga může být vzata bez předchozí konzultace s lékařem.

Kromě toho se léčivo aktivně používá k léčbě prostaty u mužů v kombinaci s jinými léky. Podívejme se podrobněji na to, jak Biseptol pomáhá.

Složení

Léčivo obsahuje dvě hlavní složky - sulfametoxazol a trimethoprim.

Suspenze obsahuje takové další složky, jako je sodná sůl, kyselina citrónová, voda, propylenglykol. Sirup je určen pro děti, protože je sladký chuti.

Ampule se používají k léčbě pacientů pouze v nemocnici, obsahují také další látky: sodík, alkohol, ethanol, vodu.

Tablety jsou kulaté, světle žluté barvy. Kromě hlavní látky obsahují také škrob, mastek, polyvinylalkohol.

Formulář vydání

Biseptol se vyrábí v různých dávkových formách:

 • Tablety (120 mg, 480 mg) se balením na 20 kusů, v každém blistru na 10 tabletách, tedy při balení z kartonu, skládají ze dvou blistrů.
 • Suspenze pro vnitřní použití (80 ml) je v hnědé průhledné lahvičce.
 • Ampule pro injekce (8 ml).

Farmakologický účinek

Biseptol je vždy předepisován v kombinaci s jinými antibakteriálními látkami. Hlavní účinné látky obsažené v přípravku aktivně ničí bakterie. Biseptol se liší od jiných prostředků tím, že je schopen zničit bakterie, které neumírají na léky patřící do skupiny sulfonamidů. Látky obsažené v léku, porušují metabolismus patogenních bakterií, také ničí syntézu kyseliny listové, v důsledku čehož mikroorganismy umírají. Pro pochopení toho, co Biseptol pomáhá, je nutné si přečíst přiložené pokyny.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Složky léčiva jsou rychle distribuovány po celém těle, vstupují do ledvin, plic, prostaty a vaginálních sekretů. Látky navíc mohou procházet placentou k plodu a přecházet do mateřského mléka matky. Velká koncentrace v těle je pozorována již po jedné hodině po podání. Biseptol se vylučuje močí deset hodin po požití.

Jak se přípravek Biseptol užívá: indikace a kontraindikace

Biseptol se užívá, pokud pacienti mají různá onemocnění způsobená bakteriemi. Je třeba mít na paměti, že lék je považován za antibiotikum druhé řady a nemá vliv na mnoho škodlivých mikroorganismů, je předepsán v případě, kdy jsou patogenní bakterie rezistentní vůči antibiotikům první linie.

Léčivo aktivně bojuje se zánětem nosní sliznice, zejména rýmou, faryngitidou, laryngitidou. V tomto případě může být léčivo podáváno bez dalších silných účinků.

Chcete-li vyléčit specifické onemocnění, musíte vědět, jak užívat Biseptol.

Lék pomáhá zmírnit zánět prostaty u mužů, zmírnit průběh prostatitidy, kromě toho ničí bakterie, které se objevily v děložních přívodech u žen, odstraňuje infekce z ledvin, močového měchýře, močové trubice.

Biseptol ovlivňuje bakterie, které se usadily v zažívacích orgánech, pomáhá vyrovnat se s gastritidou, pankreatitidou, enterokolitidou. Antibiotikum zmírňuje záněty vzniklé v játrech, žluč s hnisavým procesem.

Biseptolum ve formě tablet se užívá pro akutní infekce, které vznikly v zažívacím traktu.

Kontraindikace

Navzdory skutečnosti, že biseptol není považován za silné antibiotikum, nelze jej použít u některých onemocnění:

 • S individuální intolerancí na složky, které tvoří drogu.
 • S parenchymální patologií jater, kdy jsou buňky orgánu inhibovány.
 • Při akutním selhání ledvin, zejména pokud není možné sledovat stav ledvin v nemocnici.
 • S anémií, která je spojena s nedostatkem kyseliny listové v těle.
 • S porušováním krevních funkcí a jeho změn.
 • Během těhotenství a laktace aktivní složky léčiva vedou k tomu, že tělo začíná trpět nedostatkem kyseliny listové, a to je považováno za hlavní v tomto období.

Před užitím léku je nutné se poradit s odborníkem, protože před zahájením léčby musí být stanoveny všechny kontraindikace.

Vedlejší účinky

Užívání přípravku Biseptol může způsobit, že tělo vykazuje nežádoucí reakci, a to: t

 • Trávicí systém bude trpět, jmenovitě zvracení, průjem, nevolnost se objeví, játra a střeva nafoukne, taková reakce může nastat v důsledku skutečnosti, že v těle se tvoří nedostatek kyseliny listové.
 • Práce oběhového systému se přeruší, může se objevit anémie, leukopenie. Kromě toho se počet krevních destiček v krevní plazmě může snížit, což může vést k trombocytopenii.
 • V močovém systému dojde k poruše, ledviny, močový měchýř se zapálí, v moči se může objevit malé množství krve.
 • Objeví se bolest hlavy, člověk bude depresivní, nálada bude depresivní, to může být doprovázeno častými závratěmi, cévními křečemi.
 • K dispozici bude alergie, která se projevuje jako červená vyrážka na kůži, zatímco kůže může být svědění a pálení, kopřivka, angioedém. Ve vzácných případech se užívání léčiva u pacientů s anafylaktickým šokem, které vzniklo v důsledku postupného snižování krevního tlaku.

Tyto nežádoucí účinky se okamžitě zastaví, jakmile pacient přestane užívat Biseptol.

Předávkování

Pokud překročíte předepsanou dávku léku, můžete pociťovat otravu ve formě nevolnosti, zvracení, závratě, bolesti břicha, průjmu, zmatku. S těmito příznaky musíte okamžitě přestat užívat léky a zavolat lékaře.

Před léčbou je nutné propláchnout žaludek a zahájit symptomatickou léčbu. Pokud osoba překročí normální dávku třikrát nebo více, může dojít k chronickému předávkování, které vede k inhibici krevních buněk.

Abyste se vyhnuli předávkování, musíte vědět, jak se přípravek Biseptol užívá a jak se jasně řídit pokyny.

Interakce

Biseptol nelze užívat současně s léky patřícími do skupiny diuretik, nejčastěji thiazidy, jinak může dojít k trombocytopenii.

Užíváte-li současně přípravek Biseptol s fenytoinem, může být nedostatek kyseliny listové.

Kyselina salicylová, obsažená v mnoha přípravcích, je schopna zvýšit účinek tohoto antibiotika.

Současný příjem kyseliny askorbové a těch přípravků, které oxidují moč, mohou vést ke krystalurii.

V případě současného podávání tetracyklických antidepresiv snižuje Biseptol jejich účinek.

Lék inhibuje mikroflóru ve vagíně, ve střevech a může také vést k prasknutí antikoncepce. Pokud člověk vezme tento lék, musí pít a probiotika.

Biseptol: dávkování a návod k použití

Biseptol pro prostatitidu se užívá podle zvláštního schématu. Pokud je pacientovi diagnostikováno mírné onemocnění, pak průběh nepřesáhne 21 dní.

Během prvních několika dnů lékař předepíše maximální přípustnou dávku léčiva, 6 tablet ve dvou dávkách.

První tři pilulky se berou ráno, poslední tři v noci. Taková dávka je považována za nejvhodnější v akutním průběhu onemocnění. Stav pacienta se zlepšuje třetí den po zahájení léčby.

Po absolvování jednoho kurzu musí člověk na měsíc odpočinout, poté se znovu podrobí zkouškám a s neuspokojivým výsledkem pokračuje kurz.

Před užitím přípravku Biseptol musí být dávkování dohodnuto s odborníkem.

Lék v tomto případě působí jemně, ale účinně. Lék nesnižuje samotný zánětlivý proces, zabíjí patogeny, v důsledku jejich smrti, zánět zmizí nezávisle.

Ampule

Roztok léku se vstřikuje do žíly. V této formě je přípravek předáván dětem od 12 let, přičemž jednorázová dávka nepřesahuje 10 ml. Lék se injikuje do žíly každých 12 hodin.

Prášky

Tablety biseptolu se užívají dvakrát denně po 12 hodinách. Dospělí je předepsáno 950 mg dvakrát denně.

Pozastavení

Dospělí užívají suspenzi v dávce 950 mg denně. U těžké formy onemocnění se dávka zvyšuje na 1430 mg.

Pneumonie je léčena léčivem Biseptol, jehož dávka je vypočtena v závislosti na tělesné hmotnosti pacienta, 100 g. na 1 kg hmotnosti.

Je-li v moči nalezena infekce, je nutné užívat 2 gramy. léky dvakrát denně. Kurz je nastaven zvlášť pro každého pacienta, nejčastěji nepřesahuje dva týdny.

Pro děti

Pokud je u dítěte diagnostikován zánět močového ústrojí, akutní otitis media, v tomto případě je předepsáno 45 mg léku na kg hmotnosti. Lék se užívá každých 12 hodin. Děti do 12 let mají předepsanou suspenzi dvakrát denně, má nasládlou chuť a dítě ji snáze přijímá. Obvyklá dávka se pohybuje v rozmezí od 2,5 ml pro děti ve věku 4-6 měsíců a do 10 ml pro děti ve věku 12 let.

Během těhotenství a kojení

Lék je zakázáno užívat, pokud je žena v pozici a krmí dítě mateřským mlékem.

Podmínky prodeje

Léky si můžete koupit v lékárnách a vyžaduje se od lékaře.

Podmínky skladování

Lék se uchovává při teplotě 25 ° C.

Doba použitelnosti

Biseptol může být skladován ne déle než 5 let.

Zvláštní pokyny

Během doby užívání tohoto léku musíte mít na paměti, že účinné látky snižují sílu antikoncepce, navíc antibiotikum porušuje mikroflóru ve vagíně a ve střevě. Léčba by měla probíhat při užívání probiotik.

Analogy

 • Groseptol;
 • Berlotsid;
 • Bactrim.

Recenze

Tatyana, Uljanovsk

"Dobrý lék, ale pomáhá pouze v případě, že nemoc není silná, hlavně v počáteční fázi, v obtížných situacích je potřeba silnější antibiotikum."

Ilya, Tula

"Mám Biseptolum vyléčenou prostatitidou ve dvou dávkách, i když kurz byl dlouhý a zároveň jsem nic jiného nepřijal."

Cena kde koupit

Biseptol ve všech formách uvolňování lze zakoupit v lékárnách.

Průměrná cena drogy v Rusku je:

 • tablety od 50 do 150 rublů;
 • ampule od 140 do 200 rublů;
 • suspenze od 170 do 220 rublů.

Biseptol je mírné antibiotikum, takže jej nelze použít při každém onemocnění. Aktivní složky léčiva ničí bakterie, v důsledku čehož zánět postupně zmizí. Tento lék je zpravidla předepsán v kombinaci s jinými prostředky, aby se dosáhlo co nejlepšího terapeutického účinku. V případě malých zánětů je povolen jeden lék.

Je možné kombinovat biseptol a alkohol?

Kompatibilita biseptolu a alkoholu je nulová. To znamená, že současný příjem antibiotik a nápojů obsahujících alkohol může mít negativní následky: vážné poškození jater, ledvin, krevních cév a srdce, orgánů trávicího ústrojí, jakož i onemocnění nervového systému (což dokládají četná hodnocení). Proto je důležité jasně vědět, jak pít biseptol a brát v úvahu specifika jeho účinků na tělo během léčby. Aby se předešlo komplikacím vyplývajícím z kombinace zánětu a antibakteriálního činidla, stačí pochopit rysy interakce těchto látek.

Vlastnosti terapeutického účinku léčiva

Biseptol (latinský název - biseptol) je širokospektré antibiotikum (stejně jako léky Azitroks, Amoxiclav, Amoxicilin, Augmentin, Ceftriaxon).

Jeho aktivita proti patogenní mikroflóře je způsobena dvěma složkami: sulfametoxazolem a trimetoprimem (ko-trimoxazolem). Lék je účinný proti takovému mikroorganismu:

 • stafylokoky;
 • streptokoky;
 • tyfus a dysenterické tyčinky;
 • protei;
 • pneumokoky;
 • salmonelu;
 • plasmodium;
 • pnevmotsistov;
 • chlamydie;
 • původci leishmaniózy a záškrtu;
 • cholera vibrio;
 • meningokoky;
 • Klebsiella;
 • gonococcus;
 • některé druhy hub.

Vzhledem k tomu, že přípravek Biseptol vylučuje velké množství patogenů, užívá se k léčbě:

 • infekční patologie trávicího systému;
 • infekce genitourinárního systému;
 • kožní infekce;
 • onemocnění orgánů ORL;
 • meningitida.

Účinnost léčby antibiotiky je dána dvěma body. Po užití léku proniká do všech tělních tekutin (slin, sputa, žluč a další). Současně zůstává potřebná koncentrace účinných látek na stabilní úrovni po dobu 7 hodin.

Můžu míchat Biseptol a alkohol?

V anotaci k léku nejsou žádné informace o kompatibilitě léčiva a nápojů obsahujících alkohol (například vodka nebo pivo). Proto se pacienti domnívají, že Biseptol může být opilý lehkým alkoholem. Odborníci však prokázali, že užívání léků v kombinaci s nápoji obsahujícími alkohol může významně snížit účinnost léčby.

V popisu jedné ze složek biseptolu, trimethoprimu, se uvádí, že není předepsán s jinými léky. Tato látka je lidskému tělu cizí. Pokud tedy kombinujete co-trimoxazol s ethylalkoholem, reakce může být neočekávaná.

Jakýkoli lék ovlivňuje játra. Další příjem alkoholu vytváří dvojí zátěž na těle. Je nemožné předem vědět, zda se játra mohou s takovým efektem vyrovnat.

Důsledky užívání léku s alkoholem

Podle anotace k léku má Biseptol několik vedlejších účinků. V případě, že užíváte antibakteriální přípravek s alkoholem, dojde k nárůstu negativního účinku léku. To se projeví v různých směrech.

 • Komplikace patologických procesů v játrech: rozvoj hepatitidy, nekróza hepatocytů, cholestatická žloutenka, zvýšená aktivita transamináz.
 • Tvorba ledvinových kamenů. To je způsobeno tím, že alkohol pomáhá zvyšovat kyselost moči. Současné užívání antibiotik vyvolává tvorbu solného kamene.

Je třeba mít na paměti, že léčba biseptolem vyžaduje dodržování pitného režimu: musíte vypít alespoň 1,5 litru tekutiny denně. Alkohol zabraňuje odstranění nežádoucí vody z těla. Kombinace antibakteriálního přípravku a nápojů obsahujících alkohol proto bude mít za následek problémy s diurézou (to platí i pro situace, kdy současně pijí biseptol a sklenici piva).

 • Nemoci oběhového systému. Důvodem je skutečnost, že příjem alkoholu vyvolává nedostatek kyseliny listové v těle, což je nezbytné pro řádné fungování myokardu a cév. To platí zejména pro osoby trpící chronickým alkoholismem.
 • Patologická neurologická povaha. Nesprávné použití biseptolu způsobuje vývoj stavů, které jsou podobné příznakům otravy ethylalkoholem: závratě, třes rukou a nohou, bolest hlavy, deprese. Pokud pijete alkohol a biseptol současně, dojde ke zvýšení vedlejšího účinku spojeného s poškozením nervového systému.

Kolik můžete pít po užití přípravku Biseptol?

Vzhledem k tomu, že antibakteriální léčba byla účinná, měli byste se na nějakou dobu zdržet pití alkoholu. Alkohol po aplikaci Biseptolu lze užívat 7 dní po ukončení léčby. Tentokrát stačí, aby se tělo zotavilo z nemoci a užívání léků.

V případě komplikací nebo nesprávné léčby je možné prodloužit délku ochranné lhůty z alkoholických nápojů. V každém případě se musíte nejprve poradit s odborníkem a přečíst si recenze týkající se kompatibility léčiva Biseptol a alkoholu.

Hlavním doporučením při provádění antibiotické terapie není míchání léčiv a ethylalkoholu. Bez ohledu na to, co je předepsáno lékařem: pilulky nebo injekce, měli byste během léčby upustit od užívání alkoholu. Jen několik dní se vrátilo do starého života. O kolik čekat a kdy se můžete nechat hýčkat alkoholickými nápoji, měli byste se poradit s odborníkem.

Co Biseptol pomáhá a jaký je jeho mechanismus působení

Patogenní bakterie jsou přítomny v okolním prostoru člověka, a tedy v jeho těle. Imunitní buňky nedovolují, aby se vyvinula patogenní mikroflóra, ale s oslabeným imunitním systémem nebo jinými faktory se mikroby aktivně šíří v těle a způsobují různá onemocnění.

Mezi patogeny - bakterie, viry, houby. Protože se jedná o různé biologické objekty, léčba by měla být předepsána v souladu s patogenem. Lékař předepíše lék, který bude účinný v boji proti jednomu nebo jinému mikrobu. Jedním z nejčastěji předepisovaných léků proti bakteriím je Biseptol. To, co pomáhá Biseptolu a jak ho brát, zvažujeme v článku.

Pro léčbu různých zánětlivých onemocnění jsou předepsány dva typy léčiv: antibakteriální a antimikrobiální. První z nich obsahuje látky, které zabíjejí bakteriální buňky, zatímco druhé inhibují syntézu proteinů v nepřátelské buňce a zastavují její životně důležitou činnost.

Účinné látky přípravku Biseptol nemají složky přítomné v přírodním prostředí, a proto tento léčivý přípravek nepatří do skupiny antibiotik. Jinými slovy, lék je zcela syntetický.

Složení léku:

 • sulfametoxazol - hlavní účinná látka, zastavuje růst a vývoj bakterií;
 • Trimetroprin - má pomocný účinek, zabraňuje obnově a reprodukci patogenní mikroflóry.

Co-trimozol je synonymem sulfonamidů. To je část Trimethoprim, antibiotikum, které je široce používané k léčbě onemocnění močového systému.

Farmakologický účinek:

Bakteriostatické vlastnosti léčiva se dosáhne blokováním biosyntézy kyseliny listové v bakteriálních buňkách účinnými látkami. Kyselina listová se podílí na metabolických procesech, při kterých dochází k syntéze mikrobiálních proteinů pomocí nukleových kyselin. Porušení biochemických reakcí v buňce vede k zastavení reprodukce a její smrti zevnitř.

Biseptol aktivně ovlivňuje následující mikroorganismy:

 • gram-pozitivní a gram-negativní bakterie;
 • nejjednodušší;
 • stafylokoky;
 • toxoplazma;
 • streptokoky;
 • houby;
 • E. coli.

Sulfonamidy vykazují rezistenci patogenní mikroflóry způsobující syfilis a tuberkulózu.

Indikace pro použití

Biseptol je indikován k léčbě infekčních onemocnění způsobených mikroorganismy citlivými na aktivní složky složky. Na otázku: „Od coho Biseptol pomáhá?“ Mělo by být chápáno, že není možné se samy léčit. Je pravdivé určit, zda bude lék účinný nebo ne, pouze lékař může po vyšetření pacienta.

 • Lék pomáhá při zánětlivých onemocněních orgánů dýchacího ústrojí: rýma, bronchitida, faryngitida, pneumonie, laryngitida a další.
 • Bispetol je často předepisován pro infekce urogenitálního systému: prostata, zánět dělohy, patologické procesy v ledvinách, močový měchýř, močová trubice.
 • Léčivo je účinné při léčbě orgánů trávicího systému: zánět slinivky břišní (pankreatitida), zánět v tenkém a tlustém střevě (enterokolitis), gastritida.
 • Biseptol je předepisován pro patologii ORL orgánů doprovázených infekcí: zánět dutin čelistní (sinusitida), zánětlivé procesy ve vnitřním a vnějším uchu (otitis), hnisavý zánět mandlí.

Terapeutické účinky na prostatitidu

Biseptol pro prostatitidu je jedním z nejúčinnějších léků proti tomuto onemocnění. To je předepsáno jestliže patologie prostaty je infekční. Aktivní složky léčiva pronikají hluboko do tkáně prostaty a zastavují vývoj patogenních bakterií. Snížení počtu a aktivity bakterií snižuje bolest, otok prostaty, odstraňuje další symptomy.

Léčba biseptolum prostatitis by měla být pouze na doporučení lékaře. Vlastní léky mohou být k ničemu nebo dokonce škodlivé. Po vyšetření odborník vypočítá dávku, která bude optimální.

Vezměte lék na zánět prostaty potřebovat nejméně dva týdny. Prvních několik dní lékař předepíše maximální dávku, která se pak sníží. Pacient se již po 2-3 dnech cítí uvolněně, ale je důležité nepřerušit průběh léčby, protože bakterie se mohou vyvinout rezistence na léčivo. To zase může vést k chronické formě prostatitidy, kterou je obtížné léčit.

Někteří pacienti se domnívají, že vzhledem k tomu, že Biseptol není antibiotikum, může být užíván nekontrolovaně, ale není tomu tak. Lék má vážné vedlejší účinky a zvýšená dávka léku nebude léčit prostatitis rychleji. Musíte dodržovat léčbu zánětu prostaty a dodržovat všechna doporučení lékaře.

Terapeutické účinky na další patologie

Biseptol je předepisován pro mnoho zánětlivých onemocnění dýchacího ústrojí a ORL orgánů. A občas se lidé domnívají, že to může být přijato pro akutní respirační infekce, ale v tomto případě je lék k ničemu, protože tato onemocnění jsou způsobena viry. Biseptol však léčí bolest v krku, angínu, antritidě a dalších onemocněních komplikovaných bakteriální mikroflórou.

Při léčbě dětí přípravkem Biseptolum je třeba postupovat opatrně. I když v minulosti lékař předepsal lék na léčbu, například bolest v krku, pak v případě druhé nemoci, v žádném případě byste neměli dávat dětský lék sami.

V opačném případě se bakterie stanou rezistentními a znovu a znovu se objeví bolest v krku.

Terapeutické účinky sulfonamidů na různé orgány se projevují stejným způsobem, protože princip ovlivňování bakteriálních buněk je stejný. Lékař však stanoví dávkování a průběh léčby individuálně.

Před zahájením léčby by měl být přípravek kontraindikován. Biseptol neplatí v následujících případech:

 • anémie (nízká kyselina listová);
 • přecitlivělost na léčivé látky;
 • těhotenství a kojení;
 • těžké poškození ledvin;
 • dětská hyperbilirubinémie;
 • poškození jaterního parenchymu;
 • riziko hemolýzy.

Při užívání léku by měli být opatrní osoby trpící bronchiálním astmatem a patologií ve štítné žláze.

Lék může nepříznivě ovlivnit různé systémy těla: nervový, respirační, trávicí, pohybový aparát, hematopoetický systém.

Léčivo může být doprovázeno následujícími vedlejšími účinky:

 • závratě a bolesti hlavy;
 • deprese, apatie a periferní neuritida;
 • bolest břicha, nevolnost, průjem, zvracení;
 • kopřivka, vyrážka, erytém;
 • kašel, udušení, bronchospasmus;
 • anémie, neutropenie, agranulocytóza, trombocytopenie;
 • zvýšená koncentrace močoviny, zhoršená funkce ledvin;
 • myalgie, artralgie.

Jak se přípravek Biseptol užívá u dětí a dospělých

Pro snadné použití je Biseptol dostupný v různých dávkových formách.

 1. Forma tablety je dostupná ve dvou dávkách: t
  • 120 mg - pro děti;
  • 480 mg - pro dospělé.
 2. Odpružení pro děti s jahodovou vůní v láhvi 80 ml. 1 dávka - 5 ml obsahuje 240 mg léčivých látek.
 3. Koncentrát pro přípravu infuzního roztoku. 1 injekční lahvička obsahuje 480 mg léčivých látek.

Jak se přípravek Biseptol užívá a v jakých dávkových formách závisí nemoc a věk pacienta.

Léčba adolescentů a dospělých:

Minimální dávka pro léčbu po dobu 14 dnů je 480 mg každých 12 hodin. Standardní dávka je 960 mg dvakrát denně, u těžkých infekcí se dávka zvyšuje na 1440 mg každých 12 hodin.

 • Průběh léčby infekcí dýchacích cest a ORL orgánů je deset dní.
 • Léčba zánětlivých onemocnění genitourinárního systému se pohybuje od čtrnácti do dvaceti jedna dnů.
 • Nemoci gastrointestinálního traktu jsou léčeny po dobu nejméně pěti dnů.
 • Terapie infekčních onemocnění pohlavních orgánů (měkký chancre) se provádí od sedmi do čtrnácti dnů.
 • Pro léčbu akutních infekcí močových cest u žen se provádí „šoková“ terapie, při které je jednorázový příjem až 2880 mg.
 • Pneumonie je léčena 960 mg dvakrát denně. Individuální dávkování se vypočítá při 30 mg / kg.
 • Nocardiosis se léčí v dávce 2880 mg po dobu nejméně tří měsíců, akutní brucelóza - čtyři týdny, tyfusová horečka - tři měsíce.

Jak pít tablety a suspenze?

Tablety se vypijí každých 12 hodin, takže užívání přípravku se má provádět ráno a večer. Musíte užívat lék pouze po jídle, tableta se zapije velkým množstvím čisté vody.

Nepijte lék na lačný žaludek, jinak může způsobit nežádoucí účinky.

Léčba u dětí

Do pěti let je lék předepsán ve standardní dávce 240 mg ráno a večer. Od šesti do dvanácti let - 480 mg dvakrát denně. Délka léčby je sedm dní.

Děti od dvou měsíců do šesti měsíců, při narození matky infikované HIV, je dávka 120 mg.

Děti Biseptol je nejčastěji předepisován při léčbě střevních infekcí, bolestí v krku, otitis, laryngitidy a dalších infekčních onemocnění dýchacích cest.

Sirup byl používán od dvou měsíců a 120 mg tablety od dvou let.

Při individuální dávce se suspenze vypočte na základě 36 mg léčiva na 1 kg hmotnosti.

Jak pít biseptol v suspenzi?

Lék by měl být podán dítěti po jídle, je žádoucí sledovat časový interval mezi příjmem suspenze, což je 12 hodin. Lék se shromažďuje speciální měřící stříkačkou přes hrdlo láhve. Před odebráním suspenze musí být lahvička dobře protřepána tak, aby se tekutina rozmíchala. Na injekční stříkačce existují zvláštní dělení, která určují dávkování.

Biseptolová suspenze má příjemnou příchuť bobule, takže ji děti snadno pijí. Pokud dítě chce pít lék, můžete mu dát čistou vodu.

Je důležité dát tomuto dítěti lék přesně v dávce předepsané lékařem, v žádném případě nemůžete být v této věci nezávislí.

Minimální dávka se vypočte takto:

 • do půl roku - 2,5 ml ráno a večer;
 • do věku tří - 2,5-5 ml dvakrát denně;
 • do věku šesti - 5-10 ml každých 12 hodin;
 • až 12 let - 10 ml za 12 hodin.

Ceny:

 • Tablety 120 mg 20 kusů - 30 rublů;
 • 480 mg tablety 28 kusů - 90 rublů;
 • Suspenze 240 mg / 80 ml - 120 rublů.

Jak kombinovat, když užíváte Erespal a Biseptol?

Biseptol dobře nesedí s různými léky a alkoholem. V případě zánětlivých onemocnění infekční povahy je v první řadě předepsán, pokud lék nepomůže, pak lékař upraví léčbu.

Erespal je předepsán pro léčbu infekčních onemocnění horních cest dýchacích. Léky mají odlišný farmakologický účinek na tělo, takže ošetřující lékař bude nejlépe reagovat na otázku kombinace přípravku Erespal a Biseptol.

Biseptol než nápoj

Biseptol 480 mg je lék, který může zničit velké množství bakterií. Patří do skupiny sulfonamidů. Je účinný proti mnoha patogenům, vylučuje tělo z parazitů.

Obecné vlastnosti

Je biseptolová antibiotika nebo ne? Léčivo nepatří do řady antibiotik. To je přiřazeno antimikrobiální vlastnosti. Komplexní léčba Biseptol na bázi sulfamethoxazolu a trimethoprimu bojuje proti streptokokům, pneumokokům, salmonelám, gonokokům, chlamydiím, některým skupinám hub. Popis léku poznamenává, že lék neovlivňuje viry, pyocyanickou tyčinku a původce tuberkulózy.

Pinworms, Giardia, tasemnice, červy, tasemnice... Seznam může pokračovat po dlouhou dobu, ale jak dlouho vydržíte ve svém těle parazity? Ale paraziti - hlavní příčinou většiny nemocí, od kožních problémů až po rakovinu. Ale parazitolog Sergej Rykov říká, že je snadné čistit tělo i doma, stačí pít...
Stanovisko odborníků >>>

Léčivo zastavuje produkci kyseliny listové, která je nezbytná pro vývoj a reprodukci mikrobů. Příchozí složky spolu dobře spolupracují a navzájem posilují jednání.

Lék Biseptol je relativně rychle a téměř kompletně absorbován z trávicího traktu, začíná působit během několika hodin po požití. Maximální účinek v těle trvá 6 hodin. Zbytky léku se vylučují ledvinami močí.

Abychom pochopili, zda je Biseptol antibiotikum, musíte pochopit jeho účinky na tělo. Léčivo patří do synteticky odvozené skupiny antimikrobiálních činidel. Syntetika nejsou považována za antibiotika. Biseptol působí v krvi a hnisavých ložiscích. Vedou terapeutické kurzy infekčních onemocnění, když jsou antibakteriální léčiva nežádoucí nebo kontraindikovaná.

Biseptol má různou formu uvolňování a je vhodný pro individuální případ léčby onemocnění. Vyrábí se ve formě tablet, suspenzí a injekčních roztoků. Můžete si vybrat vhodnou dávku, kterou předepsal lékař.

Zpětná vazba na drogy od uživatelů je většinou pozitivní. Je třeba poznamenat, že ke zlepšení dochází po podání jednorázové dávky. Nejsou žádné problémy s léčbou dětí. Má sladkou chuť a příjemnou vůni. Mnoho pacientů si všimne, že „pil Biseptol pro chronickou bronchitidu a měl za týden symptom a za dva týdny zapomněl na nemoc“. Negativní hodnocení jsou spojena s rozvojem vedlejších účinků. Nejčastěji se vyskytují nevolnost a zvracení.

Případy pomoci

Kdy to bere Biseptol a co mu pomáhá? Běžné indikace pro biseptol zahrnují:

Nový způsob, jak očistit tělo parazitů za 1 rubl!

Byl zahájen federální program léčby a prevence parazitů! Je těžké uvěřit, ale účinný lék na odčervování těla je financován z rozpočtu a zvláštních fondů. Krutou pravdou je, že více než 10 milionů lidí umírá každý rok jako oběti parazitů žijících v rybách, zelenině a ovoci! A chránit sebe a své blízké je třeba vzít penny...

patologické procesy probíhající v průduškách a plicích, například bronchitida, pneumonie, plicní absces; zánětlivá onemocnění horních cest dýchacích, například sinusitida, otitis media, sinusitida; Biseptol 480 rychle potlačuje infekce ve střevě (postihuje dyzentérii, salmonelózu, choleru); patologické procesy probíhající v orgánech močového a reprodukčního systému, například pyelonefritida, cystitida, prostatitis;

pomáhá s kapavkou; hnisavé léze kůže, například furunkulóza; zánětlivé procesy v mozkových strukturách; používá se pro toxoplazmózu, malárii, šarlatovou horečku.

Biseptol je často předepisován infekčními chorobami a parazitology, když detekuje protozoa a jiné parazity. Účinné látky pronikají do všech vnitřních orgánů a tkání. Léčivo má škodlivý vliv na patogenní mikroorganismy, blokuje jejich další reprodukci.

Kontraindikace Biseptol zahrnuje závažná onemocnění srdce a cév, onemocnění krve, selhání jater a ledvin. Nemůžete dát děti do tří měsíců, ty, kteří se narodili před časem.

Biseptol během těhotenství a kojení nemůže pít. V důsledku toho jsou možné problémy s intrauterinním vývojem, předčasným porodem a dokonce i neautorizovaným potratem.

V přípravku Biseptol 480, v návodu k použití, položka týkající se nežádoucích účinků, které mají negativní vliv na stav těla, uvádí následující body:

nevolnost a dokonce zvracení, průjem, špatná chuť k jídlu, bolest v různých částech břicha, hepatitida, pankreatitida; může být bolest hlavy, závratě, apatie, podrážděnost; někdy dochází k záchvatům udušení, kašlání, dušnosti; na kůži můžete pozorovat vyrážku; hladiny sodíku, draslíku a cukru v krvi se mohou snížit; bolest ve svalech a kloubech.

Léčba by měla být prováděna pod dohledem specialisty a neustále kontrolována krevní obraz. Vedlejší účinky nejčastěji zmizí na konci kurzu. Důvodem k ukončení léčby je kožní vyrážka a průjem.

Příznaky předávkování jsou nevolnost, zvracení, bolest v břiše, hlava, závratě, nedostatek chuti k jídlu, ztráta vědomí. V tomto případě, naléhavě přestat užívat lék, aby výplach žaludku.

Důležitá pravidla

Jak se přípravek Biseptol užívá k dosažení maximálních výsledků a vyhnout se nepříjemným reakcím? Návod k použití Biseptola indikuje, že se doporučuje užívat lék poté, vypít sklenici vařené vody. Nepijte tablety Biseptol s mlékem, protože přípravek snižuje jeho účinnost. V den, kdy je třeba vypít alespoň 2 litry vody. Tím se zabrání výskytu vedlejších účinků.

Anotace k užívání léku indikuje povinné dodržování diety. Proteinové potraviny zpomalují proces vstřebávání léčiva a snižují jeho účinnost. Před užitím léku nejezte snadno stravitelné produkty (pečivo, zeleninu, sušené ovoce). Účinné látky nemají čas vstřebat do krve a spolu s výkaly jdou ven.

Biseptol a alkohol jsou dvě neslučitelné věci. Užívání alkoholu zvyšuje riziko vzniku alergických projevů a snižuje účinnost léčby. Zvyšuje se riziko otravy, proti níž je detekována hepatitida.

U pacientů s bronchiálním astmatem a jinými těžkými alergiemi (pollinóza, atopická dermatitida) by měli být pacienti s maximální opatrností užíváni. Pod přísnou kontrolou se léky předepisují pacientům s onemocněním štítné žlázy. Nedoporučuje se užívat spolu s některými léky, takže by měl být lékař na ně upozorněn.

Užívání diuretik zvyšuje riziko krvácení a změny ve složení krve.

Pokud musí být biseptol 480 mg opilý po dlouhou dobu nebo dochází ke změnám v krvi, paralelně je folát předepsán 5 až 10 mg denně.

Dávkování léků

Jak pít Biseptol, aby se dosáhlo pozitivního výsledku a nepoškodilo zdraví Dávkování pro pacienty starší 12 let je jedna tableta 960 mg (nebo dvě mg). Je nutné přijmout ráno a večer. V závislosti na průběhu onemocnění může léčba trvat jeden až dva týdny. U dospělých může být dávka snížena na 480 mg. Suspenze je předepsána ve 20 ml. Lék je nutné pít v časovém intervalu rovném 12 hodinám.

NAŠI ČTENÁŘI DOPORUČUJEME!

Pro účinnou léčbu parazitických onemocnění naši čtenáři doporučují parazitární lék „Intoxic Plus“. Skládá se z léčivých rostlin, které účinně čistí tělo parazitů a eliminují všechny následky infekce. Nástroj nemá žádné kontraindikace, účinnost a bezpečnost léčiva je prokázána klinickými studiemi v Parazitologickém ústavu.
Stanovisko lékařů... "

Dětská verze je reprezentována suspenzí a sladkým sirupem. Návod k použití pro děti znamená přísné dodržování předepsaných dávek, pro děti na základní škole je předepsáno dávkování 480 mg nebo 5 ml sirupu dvakrát denně, pro děti předškolního věku je předepsáno dávkování 240 mg nebo 2,5 ml.

Biseptol obsahuje trimethoprim a sulfamethoxazol. Pokyny pro použití suspenze Biseptol navrhuje, aby přípravek byl podáván dětem s onemocněním od tří měsíců. Do šesti měsíců věku je dávka 2,5 ml. V budoucnu může být dávka zvýšena na 5 ml, suspenze biseptolu pro děti od 4 do 6 let může být podávána v 5 - 10 ml. Lék se podává dětem po snídani a večeři.

Pokyny pro suspenzi pro děti Biseptol říká, že doba trvání léčby je 10 až 14 dní, dítě bez problémů polkne, protože má příjemnou chuť. Sada obsahuje pohodlnou odměrku.

Po roce se může přípravek Biseptol ošetřit sirupem. Do dvou let dávejte dvakrát denně 120 mg léčiva, od 2 do 6 let, dávka se zvyšuje na 180 - 240 mg. Sirup pro děti od 6 let je propuštěn 240 - 480 mg sirupu.

Použití tablet 240 mg je povoleno pouze po dvou letech. Injekce jsou povoleny po 6 letech.

Délka léčby pro děti je pět dní a dva dny po uzdravení. Předepsanou dávku nelze samostatně zvyšovat nebo snižovat, zejména v případě léčby pacientů v dětství.

Znát všechny rysy použití drogy Biseptol 480, to je možné se vyhnout vývoji nežádoucích reakcí, dosáhnout rychlého zotavení. Přípravek nelze užívat sami, bez vyšetření a doporučení lékaře.

Kdo říkal, že zbavit se parazitů je těžké?

Soudě podle skutečnosti, že tyto řádky nyní čtete - vítězství v boji proti parazitům ještě není na vaší straně...

Studovali jste již antiparazitární informace o drogách? Není překvapující, protože paraziti jsou nebezpeční - žijí dlouhodobě a aktivně se rozmnožují v lidském těle a nemoci způsobené těmito chorobami jsou chronicky a neustále recidivující.

Nervozita, narušený spánek a chuť k jídlu, poruchy imunitního systému, střevní dysbióza a bolest žaludku... Všechny tyto příznaky jsou vám známé z první ruky.

Jak se chránit sebe a své blízké - říká hlavní parazitolog Ruské federace… Přečtěte si článek >>

Drug Biseptol

- Jedná se o kombinovaný lék ze skupiny sulfonamidů. Skládá se ze sulfamethoxazolu a trimethoprimu. Biseptol je lék se širokým spektrem účinku. Je to baktericidní lék (způsobuje smrt mikrobiální buňky), ale nevztahuje se na antibiotika. Působení léku vzhledem ke skutečnosti, že blokuje syntézu

, bez které se mikrobiální buňka nemůže dělit. Sulfamethoxazol a trimethoprim se v tomto mechanismu vzájemně doplňují a posilují.

Biseptol je aktivní s ohledem na následující patogeny: stafylokoky houby.

Léčivo je neúčinné proti Pseudomonas aeruginosa, původci leptospirózy, původci tuberkulózy, spirochet a virů.

Biseptol má také vliv na mikroorganismy, které jsou rezistentní na jiná sulfa léčiva.

Biseptol se rychle a dobře vstřebává ze žaludku a dosahuje maximální koncentrace v krvi během 1-3 hodin po požití. Koncentrace terapeutického léčiva se udržuje po dobu až 7 hodin.

Lék proniká dobře do biologických tekutin a tkání těla: žluč, sliny, mozkomíšní mok, sputum, prostata, ledviny, plíce. Vylučuje se hlavně močí.

Formy propuštění

Biseptol je dostupný ve formě tablet, suspenzí a koncentrátů pro injekce:

Tablety 120 mg (100 mg sulfamethoxazolu a 20 mg trimetoprimu), tablety o hmotnosti 480 mg (400 mg sulfamethoxazolu a 80 mg trimetoprimu), tablety „Bactrim Forte“ 960 mg (800 mg sulfamethoxazolu a 160 mg trimethoprimu); požití 100 ml (v 1 ml - 40 mg sulfamethoxazolu a 8 mg trimetoprimu), koncentrát pro přípravu injekčního roztoku 480 mg (v 1 ml koncentrátu - 80 mg sulfamethoxazolu a 16 mg trimetoprimu). Lék by měl být uložen na suchém místě a nesmí být vyšší než + 25 ° C.

Návod k použití Biseptola

Indikace pro použití

Biseptol se používá k léčbě infekcí způsobených mikroorganismy citlivými na tento lék:

respirační onemocnění (akutní a chronická bronchitida; pneumonie; empyém - hnisavý zánět sliznice, absces nebo plicní plic, bronchiektáza - expanze lumenu průdušek v důsledku onemocnění), ORL patologie (zánět středního ucha nebo zánět ucha, zánět vedlejších nosních dutin nebo zánět střevní infekce (úplavice, paratyphoidy A a B, cholera, tyfus), infekce močových orgánů (uretritida - zánět močové trubice; prostatitis - zánět prostaty; pyelonefritida - zánět ledvinové pánve a samotná ledvinová tkáň, salpingitida - zánět dělohy), kapavka (pohlavní onemocnění), infekce měkkých tkání a kůže (pyodermie nebo pustulární kožní léze; akné; furuncle nebo boil), meningitida (zánět mozkových membrán) absces (mozková příhoda) mozku, septikémie (forma „kontaminace“ krve), infekční onemocnění: brucelóza, malárie, toxoplazmóza, borelióza, šarlatová horečka, infekce ran a osteomyelitida, prevence a léčba pneumonie u pacientů infikovaných HIV.

Kontraindikace

Biseptol se v takových případech nepoužívá k léčbě:

při závažné kardiovaskulární insuficienci, při onemocněních krvetvorných orgánů, při jaterní insuficienci, při těžké renální insuficienci, v těhotenství, u matek při kojení, při nedostatku glukóza-6-fosfátdehydrogenázy (dědičné onemocnění), u dětí do 3 měsíců věku a předčasně u dětí, se zvýšenými hladinami bilirubinu u dětí, s přecitlivělostí na složky, které tvoří lék, nebo na jiné sulfanilamidové léky. Biseptol může být používán opatrně, pokud byl pacient dříve alergický na jiné léky; s bronchiálním astmatem; pacienti s nedostatkem kyseliny listové; při onemocněních štítné žlázy; v raném dětství a ve stáří.

Léčba biseptolem by se měla provádět pod lékařským dohledem a pečlivě sledovat krevní test.

Vedlejší účinky

Biseptol je obvykle dobře snášen. Ale, jako každý lék, může mít vedlejší účinky:

Na straně trávicího systému: ve vzácných případech - průjem, bolest břicha, ztráta chuti k jídlu, nevolnost, zvracení; ve vzácných případech - kolitida (zánět střeva); reaktivní zánět jater se stázou žluči - cholestatická hepatitida; glositida - zánět jazyka; stomatitida - zánět ústní sliznice; pankreatitida - zánět slinivky břišní, v některých případech z nervové soustavy: závratě, bolesti hlavy, deprese, malý třes prstů končetin, ve vzácných případech ledviny: zvýšení objemu moči, zánět ledvin (nefritida), krev vylučovaná močí. dýchací systém: bronchospasmus, kašel, udušení nebo pocit dechu. V ojedinělých případech ze strany orgánů tvořících krevní obraz: snížení počtu leukocytů v krvi, snížení počtu neutrofilů (typ leukocytů, které chrání tělo před infekcemi), snížení počtu krevních destiček (krevních destiček podílejících se na srážení krve), anémie z nedostatku foliminu. ve formě kopřivky; svědění; v ojedinělých případech - Lyellův syndrom a Stevens-Johnsonův syndrom (nejzávažnější varianty alergických projevů na kůži a sliznicích s nekrózou a rejekcí); Quinckeho edém (lokální nebo difuzní edém podkožní tkáně a sliznic); přecitlivělost na ultrafialové paprsky. Existují ojedinělé případy zimnice a horečky po užití Biseptolu (horečka léků), bolesti v kloubech a svalech, tromboflebitida (v místě vpichu injekce), snížení draslíku, sodíku a cukru v krvi. Vedlejší účinky jsou obvykle mírné a vymizí po vysazení léčiva.

Základem pro zrušení biseptolu je výskyt kožních vyrážek a závažných průjmů.

U pacientů infikovaných HIV a pacientů s AIDS je pravděpodobnost nežádoucích účinků mnohem vyšší.

Léčba biseptolem

Jak se přípravek Biseptol užívá? Biseptol by měl být užíván po jídle. Aby se zabránilo komplikacím ve formě tvorby krystalů v moči a urolitiáze, je nutné pít lék s dostatečným množstvím vody a po celou dobu léčby, aby se zajistilo hojné pití (nejméně 2 litry denně).

Po dobu léčby přípravkem Biseptol se doporučuje omezit konzumaci hrachu, fazolí, tukových sýrů a živočišných produktů. Tyto produkty jsou bohaté na bílkoviny a snižují účinnost léčiva. Před užíváním Biseptolu se nedoporučuje jíst řepu, pečivo, sušené ovoce. Tyto produkty jsou rychle strávitelné a lék nemá čas vstřebat, vylučuje se z těla výkalem. Nemůžete pít lék s mlékem, protože částečně neutralizuje léčivo.

Je přísně zakázáno užívat alkohol během léčby: mohou zcela neutralizovat lék a přispět k rozvoji alergických reakcí.

Během léčby je třeba se vyvarovat ultrafialovému ozáření (nadměrné vystavení slunci a návštěvy solária).

Při dlouhodobém užívání (déle než 5 dnů) a při použití vyšších dávek, stejně jako při změnách krevního testu během léčby, by měla být kyselina listová 5-10 mg denně.

Interakce s léky Biseptol by neměl být podáván současně s Aspirinem, Butadionem, Naproxenem.

Biseptol zvyšuje účinek léků, které snižují srážení krve, například Warfarin.

Biseptol zvyšuje účinek některých antidiabetik (Glycvidon, Glibenclamid, Glipisid, Chlorpropamid, Gliclazid).

Biseptol zvyšuje aktivitu protinádorového léčiva Metotrexát a antikonvulzívum Phenytoin.

Biseptol se nedoporučuje podávat současně s thiazidovými diuretiky (chlorothiazid, diuril, naturetin, Metolazon, Diukardin, furosemid atd.) - to přispívá ke zvýšení krvácení.

Biseptol v kombinaci s diuretiky, stejně jako s výše uvedenými antidiabetiky, může způsobit zkříženou alergickou reakci.

Hexamethylentetramin, kyselina askorbová a další léky, které acidifikují moč, zvyšují riziko tvorby "písku" v moči při jeho použití s ​​biseptolem.

Biseptol může zvýšit koncentraci digoxinu v krvi u starších pacientů.

Rifampicin podporuje rychlejší odstranění biseptolu z těla.

Fenytoin (antikonvulzivum), PASK (lék proti tuberkulóze) a barbituráty (Phenobarbital, Luminal, Nembutal, Seconal, Amunal) se zvyšují v kombinaci s Biseptolum, což je nedostatek v těle kyseliny listové.

Biseptol snižuje účinnost hormonální antikoncepce.

Současné užívání biseptolu a pyrimetaminu (antimalarického léku) zvyšuje riziko anémie.

Benzokain, prokain (léky pro lokální anestézii) snižují účinnost biseptolu.

Dávkování biseptolu Dávka léčiva a doba podávání jsou předepsány lékařem individuálně v závislosti na závažnosti stavu a souvisejících onemocněních.

Dospělí pacienti jsou obvykle předepisováni 960 mg dvakrát denně (2 tablety po 480 mg nebo 1 tableta forte 2x) po 12 hodinách po dobu 5-14 dnů.

V případě potřeby je dlouhodobá léčba předepsána 480 mg 2x denně (1 tableta 480 mg 2x).

Suspenze přípravku Biseptol se předává dospělým ve 20 ml každých 12 hodin.

V případě závažného onemocnění (někdy s chronickým onemocněním) může být dávka zvýšena až na 50%.

A s trváním léčby trvajícím více než 5 dní as rostoucími dávkami biseptolu je nutné sledovat celkový krevní obraz.

U těžkých infekcí, získat vyšší koncentraci v mozkomíšním moku nebo v případě nemožnosti vnitřní medikace použít intramuskulární nebo intravenózní kapání.

Koncentrát pro roztok pro intravenózní podání se zředí bezprostředně před infuzí. Pro ředění, 5% a 10% roztoky glukózy, Ringerův roztok, 0,9% roztok chloridu sodného, ​​0,45% roztok chloridu sodného s 2,5% roztokem glukózy.

Koncentrujte Biseptol 480 s jinými roztoky nebo smíchejte lék s jinými léky nemůže být.

Děti starší 12 let a dospělí mají předepsáno 10 ml (960 mg) po 12 hodinách.

Děti od 3 do 5 let předepisují 2,5 ml (240 mg) 2x denně.

U dětí ve věku 6–12 let se každých 12 hodin podává 5 ml (480 mg).

U závažných infekcí je přípustné zvýšení dávky o 50% pro všechny věkové skupiny.

Lék se podává nejméně 5 dní (až do vymizení projevů onemocnění a dalších 2 dnů).

V případě předávkování lékem (nevolnost, zvracení, zhoršené vědomí), léčba se zruší, provede se výplach žaludku (pokud po podání neuplynuly více než 2 hodiny), předepisuje se hojné pití nebo intravenózní podání tekutiny.

Biseptol děti

V některých zemích (například v Anglii) se Biseptol používá k léčbě dětí pouze po 12 letech. V zemích bývalého Sovětského svazu se droga úspěšně používá k léčbě malých dětí.

V pediatrické praxi se Biseptol používá při léčbě respiračních infekcí, infekcí močových cest, střevních infekcí a porážky měkkých tkání.

Používá se jak v adolescenci, tak i pro léčbu malých dětí od 3 měsíců. Hlavní podmínkou pro léčbu dětí - přesné dodržování dávkování.

Pro děti je Biseptol dostupný ve formě sirupu nebo suspenze. Suspenzi lze aplikovat od 3měsíčního dítěte; sirup - po roce; pilulky - po 2 letech; injekcí - po 6 letech.

Suspenze biseptolu se předepisuje v množství 30 mg sulfamethoxazolu a 6 mg trimetoprimu na 1 kg tělesné hmotnosti denně. Děti ve věku 3-6 měsíců by měly užívat suspenzi 2,5 ml 2x denně po 12 hodinách; od 7 měsíců do 3 let, 2,5-5 ml suspenze, 2x denně; od 4 do 6 let trvá 5-10 ml 2 krát za 12 hodin; ve věku 7-12 let - 10 ml 2x denně; děti starší 12 let užívají 20 ml každých 12 hodin.

Děti od 2 do 5 let Biseptol tablety jsou předepsány 240 mg 2x denně (2 tablety 120 mg 2x); a od 6 do 12 let - 480 mg dvakrát denně (4 tablety po 120 mg 2x nebo 1 tableta po 480 mg 2x) ​​po 12 hodinách.

Děti jsou předepisovány léky obvykle po dobu 5 dnů a pokračují další 2 dny po vymizení projevů onemocnění.

Při léčbě Biseptolu by měli rodiče dát dětem dostatek nápojů. Po dobu léčby by měla být omezena spotřeba cukrovinek a cukrovinek, zelí a mrkve, rajčat a luštěnin. Doporučuje se dětským vitaminovým komplexům.

Rodiče nemohou tento lék používat sami! Léčba by měla být prováděna pouze podle pokynů lékaře a pod stálým dohledem lékaře.

Biseptol pro bolest v krku

Nejčastěji je angina pectoris způsobena streptokoky a stafylokoky. A navzdory skutečnosti, že anotace na biseptolu naznačují, že oba tyto patogeny jsou citlivé na působení biseptolu, a že se doporučuje pro léčbu angíny (bolest v krku), v posledních letech se používá jen vzácně. To je dáno tím, že nedávné studie naznačují ztrátu citlivosti streptokoků na biseptol.

Biseptol pro bolest v krku je nyní předepsán v případech, kdy není možné z jakéhokoli důvodu užívat léky první volby, antibiotika. V takových případech je Biseptol předepisován v obvyklé dávce po dobu 7-10 dnů.

Biseptol pro cystitidu

Biseptol byl tradičně používán k léčbě

Mikroby se však přizpůsobují lékům, které se často používají, a časem ztrácejí citlivost na tyto léky; léky přestanou působit. Tak to bylo s Biseptolem. Proto je postoj k jmenování biseptolu s cystitidou v současné době velmi omezený.

Správná taktika pro léčbu cystitidy je výběr léků podle jejich citlivosti. Za tímto účelem je kultura moči přiřazena mikroflóře a její citlivosti na léky. Lékař obdrží výsledek 3-4 dny po testu a zvolí správnou léčbu.

V některých případech lékař nejprve předepíše biseptol a po obdržení výsledku citlivosti flóry na léky v případě potřeby změní léčbu. Někdy je Biseptol předepisován kvůli nesnášenlivosti antibiotik nebo jiných léků. Biseptol se předepisuje v obvyklé dávce (2 tablety 2x denně) po dobu 5-10 dnů.

Analogy a synonyma biseptolu

Je nutné rozlišovat mezi analogy léčiv a synonyma léčiv.

Analogy se nazývají léky, které mají různé aktivní složky ve složení, liší se názvy, ale jsou používány při léčbě stejných nemocí, protože mají stejný účinek. Analogy se mohou lišit v síle účinku, snášenlivosti léku, kontraindikacích, vedlejších účincích.

Analogy biseptolu jsou antibiotika různých skupin, protože mají také antimikrobiální účinek. V závislosti na citlivosti patogenu a spektru účinku se antibiotika používají k léčbě stejných onemocnění jako je Biseptol.

Analogy biseptolu jsou další sulfátové léky:

Asacol (účinná látka: mesalazin), Dermazin (účinná látka: sulfadiazin), Ingalipt (účinné látky: streptotsid, sodná sůl sulfatiazolu), Ingaflu (účinná látka: streptotsid) a jiná sulfanilamidová léčiva. Léčiva-synonyma jsou léky se stejnými účinnými látkami, ale s různými názvy, protože vyráběné různými firmami. To jsou generické léky. Mohou se lišit v dávkových formách, ale mají stejné farmakologické vlastnosti.

Přípravky jsou synonymní s biseptolem: Bactrim, Bacterial, Bactramin, Abacin, Andoprim, Bactifel, Bactirel, Hemitrin, Bactrizol, Ectaprim, Berlocid, Bacticel, Doctonil, Ecpectrin, Gantrin, Falfrin, Memedidheeph Syndrom, Bacticel, Doctonil, Ecpectrin, Gantrin, Oribakt, Resrim, Sumetrolim, Septotsid, Uroksen, Baktekod, Triksazryl, Tristriksryl, Blekson, Vanadil, Aposulfatrin, Baktreukt, Otrystrim, Kotribene, Eriprim, Primmer, Sulotrim, Trimos Já

Drogové recenze

Mnoho pozitivních hodnocení účinnosti biseptolu při léčbě respiračních onemocnění (i při bronchiálním astmatu), otitis, furuncles, bronchiektáze u dětí a dospělých.

V několika recenzích jsou vedlejší účinky ve formě nevolnosti, zvracení, ztráty chuti k jídlu. Mnoho pacientů a někteří lékaři považují lék za zastaralý.

Nedostatek účinku byl zaznamenán ve 2 hodnoceních léčby akné a 2 - při léčbě kapavky. Negativní zpětná vazba o užívání léku u dětí nebyla nalezena.

Cena léku

Orientační ceny Biseptolu v lékárnách:

Biseptol tablety 120 mg - 20 kusů - 31 rublů.

Biseptol tablety 480 mg - 20 kusů - 67 rublů.

Biseptol v ampulích 480 mg (5 ml) - 10 kusů - 340 rublů.

Suspenze biseptolu 80 ml (240 mg v 5 ml) - 120 rublů.

Závěr

Biseptol je poměrně účinný lék v léčbě mnoha infekcí. Nesmí se však používat bez lékařského předpisu.

POZOR! Informace zveřejněné na našich webových stránkách jsou referenční nebo populární a jsou k dispozici širokému okruhu čtenářů k diskusi. Předepisování léků by měl provádět pouze kvalifikovaný odborník na základě anamnézy a diagnostických výsledků.

Co není kombinované léky - diskutujte nějak neuznávejte. Lékař věří, že pacient sám ví všechno sám, nebo bude v lékárně vyzván. Lékárník si myslí, že lékař všechno řekl, opět jsou připojeny pokyny pro lék. A nic netušící pacient se vrátí domů a po otevření balíku je vložka vyhozena. Pro zbytečnost. Jako výsledek, drogy a přijaté v nevhodnou dobu a pít něco.

Podle lékařských statistik pouze 20% pacientů více či méně plní předpisy lékařů. 60% úplně zapomenout - co, kdy a jak se chovat. Dalších 20% považuje lékařská doporučení za něco volitelného a netříděného. Výsledek je samozřejmě nepředvídatelný: léky nepomáhají podle očekávání nebo se stanou smrtícími.

Nejčastější chyby

Chemikálie ve složení léků mohou reagovat s nápoji a jídlem. Mohou tedy nejen snížit účinnost léčby, ale také poškodit zdraví.

Nezapomeňte: nikdy neberte lék s tím, co máte v ruce - soda, džus, čaj, káva, mléko!

Káva, čaj a bylinné čaje mění vlastnosti léčiv

Tanin obsažený v čaji je schopen tvořit nerozpustné sloučeniny a způsobuje vysrážení mnoha aktivních složek léčiva. Jedním z nejznámějších příkladů je vazba taninu na železo. Po „setkání“ s čajem se rychlost a stravitelnost léčiv zpomaluje.

Čaj v kombinaci s některými antidepresivy vede k nadměrnému vzrušení, v důsledku čehož se objevuje nespavost a nervové napětí.

Nelze pít tablety s čajem, zejména pokud se jedná o: alkaloidy (PAPAVERIN, PLATIFILLIN, CODEIN); léky používané v neurologii, psychiatrii (AMINAZIN a některá antipsychotika); kardiovaskulární látky; prostředky pro aktivaci procesu trávení, prostředky pro léčbu žaludečních vředů; antibiotika; Činidla obsahující dusík (ANTIPIRIN, CAFFEIN, AMIDOPIRIN, KODEIN, PAPAVERIN, EUFILLIN).

Káva velmi rychle odstraňuje antibiotika z těla: tak rychle, že nemají čas vstřebat a vytvořit požadovaný efekt. Obecně může být účinek kávy nepředvídatelný. V některých případech inhibuje účinek léků a v jiných naopak zvyšuje léčebný účinek (zejména v případě užívání léků proti bolesti). Kombinace léků proti bolesti (např. CITRAMON, CITRAPAR, PARACETAMOL, ASPIRIN) a velkých porcí kávy může mít velmi špatný vliv na stav jater a dalších orgánů.

Nežádoucí kombinace kávy s léky, jako jsou: sedativa; protizánětlivé a analgetické (PARACETAMOL, ASPIRIN atd.); populární penicilinová antibiotika a ERYTHROMYCIN.

Prostředky proti arytmii a všem lékům, které regulují činnost srdce a cév, je lepší držet se od šálku espressa, protože kofein zvyšuje tlak a zvyšuje srdeční tep. Existují důkazy, že ani nápoj bez kofeinu neovlivňuje práci jaterních enzymů nejlepším způsobem, ale tento problém vyžaduje další výzkum. Jen v případě, vždy zjistěte, zda je možné kombinovat lék předepsaný lékařem s kávou.

Velmi často, pro zvýšení účinku, pacienti dávají přednost pít své léky s odvarů nebo tinktury bylin, naivně věří, že s tím zvyšují aktivitu některých drog. Ve skutečnosti se všechno děje s „přesně opakem“. Je nutné pochopit a pamatovat: nemůžete pít léky s bylinným odvarem! Například užitečný extrakt Hypericum významně snižuje vlastnosti antikoncepčních prostředků a antidepresiv.

Jsou čerstvé šťávy užitečné? Samozřejmě. I když s výhradou "ne vždy a ne všechny" (přečtěte si o tom v tomto článku). S vědomím toho, někteří lidé, v naději na zvýšení pozitivního účinku, raději pijí svůj lék s čerstvou šťávou. Plus a navíc by podle jejich názoru měly dát 2 plus.

Ve skutečnosti tento přístup nebere v úvahu možnou interakci léčiv s velkým množstvím biologicky aktivních látek obsažených v jakémkoliv přírodním produktu. Šťávy a kompoty obsahují ovocné kyseliny, tj. Látky, které ničí strukturu léčiv, mění jejich farmakologický účinek. V ohrožení:

léčiva proti kyselinám (ke snížení kyselosti žaludeční šťávy); srdeční glykosidy (DIGOXIN a další); sulfonamidy (streptocid, sulfonyl, atd.); léky ke snížení krevního tlaku a cholesterolu v krvi.

V kombinaci s jinými léky mohou šťávy působit nepředvídatelně. Zpomalují působení antibiotik ERYROMYCIN nebo AMPICILLIN (zde také ampiciticarbituráty, nitrofurany), zpomalují vstřebávání AMIDOPIRINU, IBUPROFENU, FUROSEMIDE. A naopak účinek aspirinu (kyseliny acetylsalicylové) může posílit otravu.

Pro ty, kteří berou drogy, které snižují srážlivost krve, je vhodné se učit srdcem: žádné šťávy, zejména brusinky! V tomto případě se šťávy mohou stát provokatéry krvácení do žaludku.

Jiné ovoce, které může narušit enzym jsou oranžové a pomelo, stejně jako noni a granátová jablka.

Grapefruitová šťáva

Nejznámějším příkladem je grapefruitová šťáva, která může dramaticky zpomalit metabolismus řady léků v těle pacienta, což může vést k nepředvídatelným následkům, včetně smrti. Zde je stručná historie tohoto nálezu.

2000 První zprávy ukázaly, že grapefruitová šťáva se nekombinuje s různými přípravky. Američtí vědci z Mayo Clinic (Mayo Clinic) si všimli: pokud pijete léky na srdce s tímto nápojem, jejich koncentrace v krvi se stane nebezpečně vysokou.

2004 Alarmující pozorování bylo potvrzeno. V článku publikovaném v The American Journal of Nursing byl popsán fatální výsledek, který nastal po pití grapefruitové šťávy léků snižujících lipidy.

Příběh je jako pohádka se smutným koncem. Atorvastatin byl předepsán určitému pacientovi s hypercholesterolemií. Po dvou měsících se pacient přestěhoval ze Severní Ameriky na slunnou Floridu, zemi ovoce a slunce. Zdálo by se to dobré pro jeho zdraví! Po chvíli však člověk vyvíjí svalovou bolest, slabost, horečku, ocitá se v intenzivní péči a umírá na akutní selhání ledvin. Během „debriefingu“ zjistili, že jedinou změnou v životě pacienta po přesunu na jih je, že denně pije 2-3 sklenice čerstvě vymačkané grapefruitové šťávy.

Výzkumníci pak navrhli, že složky nápoje soutěží s některými léky na jeden z jaterních mikrozomálních enzymů, cytochromu P450 3A4, který metabolizuje jak látky obsažené ve šťávě, tak léky. Výsledkem je významná změna farmakokinetiky léčiva, která bezprostředně ovlivňuje dobu jeho účinku a účinek, který má.

2006 Identifikovaná nebezpečná látka. Ukázalo se, že je to furanokumarin, který dodává grapefruitu a šťávě charakteristickou hořkost. Situace byla tak vážná, že nyní je americký úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) povinen zkontrolovat všechny nové léky pro kompatibilitu s grapefruitovou šťávou.

Budete tedy muset zapomenout na grapefruitovou šťávu (zvláště čerstvě vymačkanou), pokud užíváte některý z následujících léků (je třeba poznamenat, že mnohé z nich jsou v Rusku velmi oblíbené):

anxiolytika: Alprazolam, Buspirone, Midazolam, Triazolam; antiarytmické: amiodaron, chinidin; antibiotika: klarithromycin, erythromycin, troleandomycin; antihistaminika: fexofenadin; antikoagulancia: warfarin; antiepileptika: karbamazepin; beta blokátory: Carvedilol; blokátory kalciových kanálů: Diltiazem, Felodipin, Nikardipin, Nifedipin, Nimodipin, Nisoldipin, Verapamil; hormonální přípravky obsahující: kortizol, estradiol, methylprednisolon, progesteron, testosteron; imunosupresiva: cyklosporin, sirolimus, takrolimus; Inhibitory HMG-CoA reduktázy (snižující lipidy): Atorvastatin, Fluvastatin, Lovastatin, Simvastatin; inhibitory zpětného vychytávání serotoninu (antidepresiva): sertralin, fluvoxamin; xantiny: teofylin; léčba benigní hyperplazie prostaty: Finasterid; opioidní analgetika: Alfentanil, Fentanyl, Sufentanil; Antivirotika: Amprenavir, Indinavir, Nelfinavir, Ritonavir, Saquinavir; anthelmintikum: Albendazol; antifungální: itrakonazol; antitusikum: dextromethorfan; protinádorový: cyklofosfamid, etoposid, ifosamid, tamoxifen, vinblastin, vinkristin; repotentery: Sildenafil, Tadalafil.

Je třeba zdůraznit, že účinné látky jsou uvedeny a obchodní názvy léčiv mohou být velmi rozdílné. Název účinné látky je uveden na obalu a je uveden v návodu k přípravku.

Mléko zpravidla snižuje účinnost mnoha léků. Není divu s jeho pomocí, že ho zachránili před jedy, a dnes otpaivat lidi, kteří dostali otravu.

Tetracyklinová antibiotika (TETRACYCLINE, OLETHETRIN atd.) Nejsou absolutně kombinována s mlékem a mléčnými výrobky. Kationty vápníku, přicházející s mléčnými výrobky, mohou vázat léky na silné sloučeniny, které nemají terapeutický účinek. V důsledku toho lék prochází zažívacím traktem, aniž by byl absorbován. Absorpce antibiotik je v takových případech snížena o 20-80%, tj. Jejich působení se blíží nule.

Kalcium kasein také zabraňuje absorpci LINCOMYCIN HYDROCHLORIDE. Mléko neutralizuje působení draslíku a antacid (enzymů ke zlepšení trávení), snižuje kyselost žaludeční šťávy.

Nepijte mléko s kyselinovzdornými nátěry (PANCREATIN, BISAKODIL), protože nátěr se předčasně rozpustí a přípravek se před dosažením sacího bodu zhroutí.

Mačkání mléka ASPIRIN, zcela neutralizujete jeho terapeutický účinek. Mléko se jednoduše rozpadá aspirin a vysráží se.

Kyselé potraviny a tonické nápoje

Při předepisování antibiotik byste měli být s vaší dietou velmi opatrní. „Kyselé“ produkty by z něj měly být vyloučeny: ovoce, šťávy, sody a veškerá jídla připravená přidáním octa.

Tělo příliš neabsorbuje mnoho léků kombinovaných s tonickými a sycenými nápoji. Důvodem je, že v těchto nápojích jsou často přítomny kyseliny ortofosforečné a další chemické sloučeniny (ionty železa a vápníku atd.), Které reagují s účinnými látkami tablety. Především se týká:

antacida (ke zlepšení trávení); diuretikum DIACARB (diuretikum); Přípravky vápenaté; antibiotika (ERYTROMYCIN, SUMAMED, RULID, LINCOMYCIN, DALATSIN).

Alkohol zvyšuje vedlejší účinky drog až na smrt

Ethylalkohol mění permeabilitu buněčných membrán. Díky tomu se zvyšuje účinek všech léčiv, kromě antibiotik, a jejich vedlejší účinky. Neměli byste doufat, že tato metoda pomůže snížit dávkování drahých léků: zátěž na játra se zvyšuje rychleji než plánovaná akce a velmi rychle dosahuje nebezpečných limitů.

Pivo (včetně nealkoholického) obsahuje látky, které inhibují činnost jaterních enzymů. Z tohoto důvodu jsou léky zpracovávány pomaleji, než předpokládal výrobce, což také zvyšuje riziko předávkování.

Následky: nevolnost, zvracení, bolest hlavy. Tam jsou vedlejší účinky léku, který byl vzat spolu s alkoholem. Možné selhání jater, krvácení do žaludku.

Nikdy nemíchejte alkohol a léky proti bolesti - to může vést k vážným problémům s játry nebo krvácení do žaludku. Je přísně zakázáno kombinovat antidepresiva a alkohol: špatné účinky nepředvídatelné síly ovlivňují nejen játra, ale i mozek.

Léky a alkohol v jakékoliv formě nejsou kombinovány. V době léčby zakázal všechny druhy alkoholu.

To platí i pro syndrom kocoviny: v této době je použití běžných léků proti bolesti, které zmírňují bolesti hlavy, nepřijatelné. Z bezpečnostních důvodů je lepší použít jiné metody nakládání s kocovinami, které nezpůsobují vedlejší účinky.

Například pokud: INSULIN + alkohol = hypoglykemická kóma Přípravky ke snížení krevního tlaku + alkohol = vaskulární kolaps (ztráta vědomí) PARACETAMOL + alkohol = poškození jater

Nejznámější obětí byl Antonio Benedy, asistent amerického prezidenta George W. Bushe. Jednoho dne byl zavalen chladem a během 4 dnů vzal 10 tablet paracetamolu. Jedná se o standardní terapeutickou dávku, ale v kombinaci s alkoholem se jedná o výbušnou směs, která může "odmítnout" játra. Nevědomý to, Benedy zůstal věrný jednomu z jeho dlouhodobého zvyku pít 3-4 sklenice ušlechtilého vína pro tonus a zdraví. Jako výsledek, aby zachránil jeho život, on musel podstoupit nouzovou transplantaci jater.

Aspirin + alkohol = gastritida, peptický vřed.

Čím lépe pít lék?

Užívání tohoto léčivého přípravku musí být v souladu se základním pravidlem: pokud lékař neuvedl vlastnosti užívání tablet, je nejlepší pít je s vařenou vodou.

Pro tyto účely je vhodná voda o teplotě místnosti (asi 20 ° C). Voda je chemicky neutrální látka, což znamená, že se jedná o univerzální kapalinu.

Následující léky by měly být omývány výhradně vodou: léky v želatinových kapslích; léky proti vředům (DE-NOL, GASTROPHARM atd.); léky tetracyklinové skupiny a linkosamidy (s velkým množstvím nápojů a lepším stáním).

K umytí pilulky nebo tobolky stačí jen ¼ šálku a pouze ve zvláštních případech (řekněme, když užíváte salicyláty, antibiotika), budete potřebovat větší množství tekutiny - alespoň šálek.

Speciální kapaliny

Pro dosažení požadovaného účinku se doporučuje, aby jednotlivé léky nepili vodou, ale s dobře definovanou tekutinou.

Zejména se doporučuje pít mléko s: t

léky, které dráždí žaludeční sliznici, aniž by byly spojeny s proteiny a mléčným vápníkem; protizánětlivé a léky proti bolesti (například INDOMETACIN, RESERPIN); některé hormonální léky; Jodové přípravky; léky proti tuberkulóze ETIONAMID a PROTIONAMID.

Někdy se léky doporučují pít alkalický nápoj (minerální vodu nebo vodu, jako je Borjomi), což urychluje přechod léku ze žaludku do střev a podporuje rychlou absorpci, a tím i nejrychlejší terapeutický účinek.

Mezi tyto léky patří:

ERYTROMYCIN, který se užívá pouze na lačný žaludek a omývá se pouze alkalickou minerální vodou, protože kyselé prostředí žaludku ho ničí. BISEPTOL, SULFADIMETOKSIN a celá skupina sulfanilamidových přípravků (např. STREPTOCID, SULFADIMETOXIN, NORSULPHAZOL, PHTALAZOL, ETASOL), stejně jako ANALGIN, by se měly vypít alkalickou minerální vodou, která přispívá k rychlé absorpci léčiva ve střevě. Aspirin (všimněte si, že nemůžete jíst pikantní potraviny a citrusové plody hodinu před užitím aspirinu, jinak podráždění sliznic neprojde).

Někdy se léky omývají želé:

Aspirin a další léky obsahující kyselinu acetylsalicylovou, je lepší užívat po jídle, nebo vypít něco, co obalí, jako je želé nebo rýžový vývar. Úlohou sliznice je zkrátit dobu kontaktu léčiv tohoto typu s obsahem žaludku a chránit jeho sliznici.

Lékárníci radí

Může se to zdát obtížné - pamatovat si, co můžete a co nemůžete pít tento lék. Ale ve skutečnosti nic složitého. Stačí si přečíst návod (všechny potřebné informace naleznete v popisu léku, tj. V jeho anotaci), nebo se zeptejte ošetřujícího lékaře, a pokud to nemůžete udělat, vezměte si léky s vodou a nebudete se mýlit.

Pokud jste zjistili, že je tento článek užitečný, můžete jej sdílet s rodinou a přáteli:

Založený na: Pharmacy IFC, MED encyklopedie, ruský časopis lékárny.

Biseptol je antibakteriální léčivo, které vám umožní ovlivnit velkou skupinu mikrobů tím, že zabije a zničí jejich buněčnou strukturu. Patří do skupiny sulfonamidů, ale kontroverzně odkazuje na antibiotika. Aktivně používané pro nachlazení a chřipku, má mnoho dalších indikací. Podle recenzí můžete určit, jak efektivní lék.

Biseptol ovlivňuje syntézu kyseliny listové, zastavuje její produkci, což zabraňuje růstu mikrobů. Léčivo má širokou škálu účinků, to znamená, že má negativní vliv na četné bakterie: streptokoky, dyzentérie nebo Escherichia coli, pneumokoky, chlamydie, plasmidy, proteus, pneumocysty atd. Co nemá Biseptol vliv na? Zapnuto:

 • Pseudomonas hůlka.
 • Příčinný původce tuberkulózy.
 • Kauzativní agens leptospirózy.
 • Spirochete

Lék se rychle vstřebává do krve a dosahuje maximální koncentrace po 1-3 hodinách. Má vliv na tělo po dobu 7 hodin. Je třeba mít na paměti, že lidské tělo si na léčivo rychle zvykne. Dlouhodobé užívání biseptolu vyžaduje zvýšení jeho dávky.

Charakteristika sulfonamidů

Biseptol je ekvivalentní sulfonamidům antibakteriální skupiny. Jeho hlavní charakteristikou, na kterou upozorňuje web ogrippe.com, je doba trvání kurzu od 7 do 10 dnů. Pak se udělá přestávka. Droga má vliv na určité skupiny patogenů, takže její jmenování by měl řešit specialista.

Snížení doby užívání léku by nemělo být. Kolik dní lékař předepsal, tolik by mělo být užíváno. Zvýšení doby trvání vede k závislosti na těle, která nebude přispívat k uzdravení. Pokud se stav nezlepší do 3 dnů po zahájení užívání léku, nebo naopak zhorší, pak by o tom měl být lékařovi sděleno a léčba by měla být nahrazena.

Sulfonamidy mají mnoho výhod i nevýhod. Mezi výhody patří skutečnost, že léky vzácně způsobují dysbakteriózu. Střevní rozrušení je pozorováno u jiných skupin antibiotik, což způsobuje, že se zapojují do užívání probiotik.

Nevýhodou sulfonamidů je odolnost mnoha mikroorganismů vůči léčivům, pokud jsou používány po dlouhou dobu. Pouze 30% bakterií nevytváří rezistenci. To snižuje úroveň spotřebitelské činnosti. Nejčastěji jsou předepisovány pouze pro děti do 12 let.

Biseptol rychle proniká do všech tkání a tělních tekutin (sliny, žluč, cerebrospinální tekutina, plíce, ledviny, sputum prostaty) a vylučuje se močí. K dispozici ve formě tablet, injekčních koncentrátů a suspenzí. Je nutné skladovat na chladném místě ne vyšším než + 25 ° C.

Kontraindikace a indikace Biseptola

Biseptol je antibakteriální látka, stejně jako antibiotika, se používá výhradně tehdy, když je tělo postiženo bakteriemi. Pokud je příčinou onemocnění virus, pak lék není předepsán. Indikace použití léčiv je tedy chřipka, chlad a různé respirační onemocnění bakteriální povahy. Měli byste zvážit kontraindikace, které má lék.

Biseptol neovlivňuje viry. Nicméně, když jsou bakterie přidány k virové infekci, která je již zuří v těle, seznam léků je revidován a sulfonamidy a antibiotika jsou předepsány.

Biseptol se používá při léčbě mnoha onemocnění, protože jeho rozsah účinků je široký:

 • Angina
 • Faryngitida
 • Střevní poruchy.
 • Sinusitida
 • Urogenitální onemocnění infekční povahy: uretritida, prostatitida, salpingitida, pyelonefritida.
 • Pohrudnice empyému.
 • Bronchitida v různých formách.
 • Absces a další hnisavé projevy v plicích.
 • Pneumonie.
 • Bronchiektáza.
 • Kapavka
 • Sinusitida
 • Otitis
 • Tyfus horečka.
 • Dysentery.
 • Cholera.
 • Vře
 • Pyoderma.
 • Akné.
 • Vře.
 • Meningitida a absces mozku.
 • Léčba a prevence pneumonie infikované HIV.
 • Septikémie
 • Osteomyelitida.
 • Infekce rány.
 • Infekční onemocnění: borelióza, brucelóza, šarlatová horečka, toxoplazmóza, malárie.

Pokud je člověk nemocný s virovou chorobou, pak není předepsán Biseptol. Měli byste však sledovat své vlastní zdraví. Pokud se objeví 3-5 dní po vzniku komplikací onemocnění, měli byste se poradit s lékařem, protože následující příznaky naznačují přistoupení bakteriální infekce:

 1. Poškození zdraví.
 2. Zvýšení teploty na 38-39 ° C.
 3. Vzhled hlavy.
 4. Změnit povahu kašle.
 5. Nosní kongesce.
 6. Bolest v hrdle při polykání atd.

Užívání některých léků by měl regulovat lékař, aby se zabránilo jejich nekontrolovanému užívání. Biseptol nemusí mít žádný účinek, pokud ho člověk používá často a ne tak, jak bylo zamýšleno. Biseptol se tedy používá k nachlazení a chřipce pouze během komplikací symptomů.

Pokud užívání drog nedává pozitivní výsledky, pak byste měli udělat další zdravotní diagnostiku a zjistit příčiny této situace. Zde je analýza sputa, citlivost na antibiotika, analýza hlenu z nosu a krku.

Biseptol má kontraindikace:

 • Těhotenství a kojení.
 • Alergická reakce.
 • Závažná onemocnění ledvin, jater a krvetvorných orgánů.
 • Závažné kardiovaskulární selhání.
 • Nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy.
 • Vysoká hladina bilirubinu.
 • Předčasně narozené děti a děti do 3 měsíců.
 • Nedostatek kyseliny listové.
 • Bronchiální astma.
 • Nemoci štítné žlázy.

Biseptol je velmi snadno použitelný. Obvykle se předepisuje dvakrát denně každých 12 hodin. Lék pro děti je k dispozici ve speciálních homogenních suspenzích, které nevyžadují třepání.

V mnoha evropských zemích je biseptol předepisován výhradně ve věku 12 let. V zemích bývalého SSSR se tento lék používá při léčbě dětí již ve věku od 3 měsíců. Zde je nejdůležitější dodržovat dávky, které předepisuje pouze lékař.

Biseptol je předáván dětem po dobu 5 dnů a další 2 dny po odstranění příznaků onemocnění. Rodiče by měli dát dítěti dostatek nápojů a vitamínových komplexů, stejně jako omezit jeho stravu.

Stejně jako u jiných léků má Biseptol několik vedlejších účinků:

 1. Trávicí systém: snížená chuť k jídlu, průjem, zvracení, kolitida, bolest břicha, nevolnost, stomatitida, glositida, cholestatická hepatitida, pankreatitida.
 2. Ledviny: nefritida, zvýšení objemu moči, krev v moči.
 3. Respirační: bronchospasmus, asfyxie, kašel, nedostatek vzduchu.
 4. Nervový systém: závratě, deprese, bolesti hlavy, chvění končetin.
 5. Hematopoetické orgány: snížení počtu leukocytů v krvi, neutrofilů, krevních destiček, anémie z nedostatku kyseliny listové.
 6. Chill a horečka ve vzácných případech.
 7. Záněty kůže: kopřivka, svědění, Stevens-Johnsonův syndrom, Lyellův syndrom, Quinckeův edém, vysoká citlivost na ultrafialové záření.
 8. Tromboflebitida.
 9. Bolest svalů a kloubů.
 10. Snížený cukr, draslík a sodík v krvi.

Vedlejší účinky infikované HIV a AIDS jsou vyšší než jiné. Výskyt kožních příznaků by měl okamžitě odmítnout užívat léky. Nežádoucí účinky obvykle zmizí po vysazení léku.

Recenze, navzdory dlouhému seznamu vedlejších účinků, zůstávají pozitivní. Důvodem je skutečnost, že negativní dopad se projevuje ve vzácných případech. Nicméně, vznik nových antibakteriálních léků dělá Biseptol méně populární mezi lidmi.

Použití přípravku Biseptol je účinné, pokud byl předepsán lékařem. Soudě podle hodnocení však mnozí považují tento lék za zastaralý. Dobré předpovědi jsou zaznamenány při použití Biseptolu, protože nejenže eliminují bakteriální infekce, ale ve vzácných případech dávají vedlejší účinky. Negativní zpětná vazba na užívání léku v léčbě dětí není vůbec.

Použití biseptolu je široké. Je to jedno z léků, které tuto nemoc eliminují. To pomáhá udržet dlouhověkost a nepřítomnost vedlejších účinků.

Jedním z nejznámějších a kontroverzních antibakteriálních léků prodávaných v Rusku je Biseptol. V 80. až 90. letech minulého století byl biseptol na vrcholu popularity. Lék byl předepsán lékaři všech specializací, od okresního pediatra až po úzkého urologa. Pacienti, kteří pocítili účinnost léku, ho vnímali jako všelék na všechny neduhy. Pokud jsme zpočátku neriskovali nákup biseptolu bez lékařského předpisu, pak se brzy taková „maličkost“, jako doporučení specialisty, začalo zdát zbytečná. V Biseptole viděli všelék na jakoukoli infekci a brali to téměř nekontrolovatelně z jakéhokoli důvodu, nevylučovali banální chlad.

Před pokračováním čtení: Pokud hledáte efektivní způsob, jak se zbavit nachlazení, faryngitidy, angíny, bronchitidy nebo nachlazení, nezapomeňte se podívat na tuto část webu po přečtení tohoto článku. Tyto informace pomohly tolik lidí, doufáme, že vám také pomohou! Takže teď zpátky k článku.

Mezitím, žádný antibakteriální lék není tak neškodný vůbec. Mnoho žhavých fanoušků Biseptolu to bohužel vidělo z vlastní zkušenosti.

Moderní farmaceutický trh nabízí velké množství bezpečnějších a účinnějších antibakteriálních léčiv. Prodej a popularita Biseptolu je otřesena. Nicméně, až do teď, terapeuti a pediatrové psát dlouho-zapamatoval slova Tab.Biseptoli v receptech. A přesto, v našich lékárnách, mohou prodávat biseptol na doporučení ne lékaře, ale přítele, souseda, nebo úplného cizince, který radil ve frontě na chléb.

V tomto článku se pokusíme zdůraznit pozitivní a negativní aspekty drogy a odpovědět na hlavní otázky: je Biseptol bezpečný? Měl bych tento lék užívat nekontrolovatelně a co je s ním?

Složení a vydání formy Biseptola

Málokdo ví, že název sám o sobě skrývá jak složení, tak působení biseptolu. Částice „bi“ vznikla z latinské předpony „bis“ - dvakrát - a znamená, že do kompozice jsou zahrnuty dvě složky. Druhá část jména - “septol” - zřejmě pocházel z latiny “septicus”, doslovně znamenat “hnijící”. Ve farmaceutickém průmyslu patří léky, které mají ve svém názvu kořen „septol“, do skupiny antiseptik.

Jaké jsou tedy účinné látky, které tvoří Biseptol? V návodu k použití léčiva je třeba poznamenat, že tablety Biseptol jsou kombinovaným činidlem složeným ze dvou složek: sulfametoxazolu v dávce 400 mg a trimetoprimu v množství 80 mg. Číslo uvedené v patentovaném názvu "Biseptol 480" znamená nic víc než celkovou hmotnost účinných látek přípravku.

Farmaceutický průmysl vyrábí čtyři hlavní formy uvolňování:

 • Biseptol 480 mg - tablety pro dospělé;
 • Biseptol 120 mg - tablety pro děti;
 • Biseptol 240 mg - suspenze pro děti. 5 ml léčiva obsahuje 240 mg kombinace sulfomethoxazolu a trimetoprimu;
 • Možnost 480 mg - ampule obsahující koncentrát, ze kterého se připravují roztoky pro infuze - intravenózní kapkové injekce, nebo jednoduše kapací kapky. Biseptol v ampulích je indikován pro použití v nemocnici.

Někteří výrobci vyvinuli pro děti, které obsahují 240 mg účinných látek, uvolňování biseptolového sirupu.

Nejoblíbenějšími formami uvolňování, které se nejčastěji potýkají s lékaři a jejich pacienty, jsou Biseptol 480 mg ve formě tablet a suspenze 240 mg Biseptol pro děti.

Jak Biseptol působí - farmakologický účinek

Sulfamethoxazol je hlavní složkou biseptolu, který má poměrně silný baktericidní účinek. Naruší syntézu kyseliny dihydrofolové, esenciálních mikroorganismů pro životně důležitou činnost. Trimetoprim zvyšuje účinek sulfomethoxazolu. Synergie, tj. Součet účinků složek biseptolu, byla poprvé popsána na konci 60. let.

Poměr, ve kterém jsou složky dávkovány, je přesně kalibrován. Je-li v tabletě Biseptolu asi jedna až pět, pak je-li absorbován do krve, poměr sulfamethoxazolu a trimetoprimu klesá na jeden z dvaceti. Tyto koncentrace jsou nezbytné pro maximální, maximální synergický účinek složek.

Má biseptol nějaký vztah k antibiotikům nebo ne?

Tato otázka tak často vzrušuje pacienty, že je prostě nutné bodovat i. Antibiotikum je tedy léčivá látka přírodního (živočišného, ​​rostlinného nebo mikrobiálního původu), která má antibakteriální účinek, který zcela inhibuje růst a reprodukci bakterií. Moderní farmaceutický průmysl také vyrábí polosyntetická antibiotika.

Pečlivé studium instrukcí pro Biseptolum dává jasně najevo, že jeho složky nemají nic společného s antibiotiky. Obě látky, které jsou součástí léčiva, syntetizované v laboratoři. Sulfamethoxazol patří do skupiny sulfanilamidových léčiv a trimethoprim se používá výhradně ke zvýšení účinku hlavní složky.

Odpověď na otázku, zda biseptol patří k antibiotikům, či nikoliv, je tedy jednoznačná a není předmětem pochybností. Biseptol je sulfonamidové léčivo, které má antibakteriální účinek. Ale ne antibiotikum.

Je však naivní věřit, že lék, který nesouvisí s notoricky známými „škodlivými“ antibiotiky, je stejně bezpečný jako vícebarevné sladké vitamíny. Sulfonamidy jsou také závažné léky, které musí být užívány výhradně pod dohledem lékaře. V opačném případě můžete čekat na nepříjemné následky, včetně tvorby mikroorganismů odolných vůči drogám. Není divu, že všechny antibakteriální látky - antibiotika, sulfonamidy a zástupci jiných farmakologických skupin - patří k lékům na předpis. A nezapomeňte na to.

Biseptol: indikace pro použití

Odpověď na společnou a zdánlivě jednoduchou otázku, ze které Biseptol pomáhá stejně, nemůže být jednoznačná. Kombinace sulfamethoxazolu a trimethoprimu je totiž vážnou drogou, jejíž výběr vyžaduje pečlivé shromažďování informací. Ideální, pokud je to specialista. Zkusme zjistit, v jakých případech je Biseptol lékem volby a kdy je lepší dávat přednost jinému léku.

Hlavní indikace pro Biseptol jsou samozřejmě onemocnění způsobená patogenními mikroorganismy. Spektrum účinku komplexu sulfamethoxazol-trimetoprim je poměrně široké a zahrnuje nejrůznější grampozitivní, gramnegativní bakterie, protozoa a dokonce i patogenní houby. Streptokoky, stafylokoky, Escherichia coli, Salmonella, Chlamydia, Toxoplasma a další mikroorganismy jsou vystaveny baktericidnímu účinku léčiva. Hlízovitý bacil, treponema, leptospira, patogenní viry jsou rezistentní vůči biseptolu.

Dostatečně široký rozsah mikroorganismů citlivých na biseptol poskytuje stejný rozsáhlý seznam nemocí, pro které je léčivý přípravek používán. Zkusme zjistit, kdy je tento lék předepsán.

Nejčastějšími grampozitivními bakteriemi, které obvykle způsobují onemocnění horních a dolních dýchacích cest, jsou stafylokoky a streptokoky. Vysoká účinnost biseptolu proti těmto mikroorganismům umožňuje jeho úspěšné použití pro bakteriální faryngitidu a angínu - bolest v krku.

Biseptol má také pozitivní výsledky v bakteriální bronchitidě. Je však třeba poznamenat, že bronchiální zánět je často způsoben viry, které jsou rezistentní vůči působení antibakteriálních léčiv. Proto buďte opatrní: když se objeví kašel, neměli byste takové produkty pít bez doporučení lékaře.

Zánět maxilárních dutin - sinusitida - nejčastěji způsobují všechny stejné koky, méně často - chlamydie, mykoplazmy a viry. Navzdory skutečnosti, že antibiotika jsou léky volby pro antritis, někdy Biseptol je ještě předepsán.

Je léčba střevních infekcí oprávněná?

Aktivita léku proti E. coli umožňuje použití Biseptolu pro akutní střevní infekce. Je důležité, aby se účinek léku rozšířil na enterotoxigenní kmeny patogenu. Enterotoxigenní Escherichia coli je zodpovědná za závažný krvavý průjem, který je doprovázen celkovou intoxikací těla. Kromě toho existuje zkušenost s použitím léčiva pro salmonelózu.

Před rozhodnutím o použití jakéhokoli antibakteriálního činidla pro střevní infekce je však třeba si uvědomit jednu důležitou věc. Všechny patogeny těchto onemocnění jsou vyloučeny samostatně během týdne. Zjednodušeně řečeno, týden po infekci se onemocnění zastaví bez jakékoli léčby. To platí i pro notoricky známou salmonelózu, jejíž diagnóza někdy vede pacienta a jeho příbuzné ke stavu paniky.

Standardní protokoly pro léčbu akutních střevních infekcí nezahrnují použití žádných antibakteriálních léčiv. Základem léčby těchto onemocnění je zajištění dostatečného příjmu tekutin.

V těžkých případech (například s rozvojem infekce u malých dětí nebo starších osob, u pacientů se sníženou imunitou) je stále možné předepsat antibakteriální léčiva. Biseptol není v těchto případech zlatým standardem - existuje mnoho dalších, bezpečnějších léků. Například prostředky ze skupiny nitrofuranů nejsou absorbovány do krve. Účinnost a bezpečnost těchto léků je založena na skutečnosti, že působí pouze ve střevním lumenu.

Proto je v naprosté většině případů léčba střevních infekcí Biseptolum zcela neopodstatněná.

Infekce močových cest

E. coli je rozpoznána jako nejčastější příčina infekcí močových cest. Tento patogen způsobuje přibližně 80% všech zánětlivých procesů v močovém měchýři. Biseptol, který je účinný proti Escherichia coli, poskytuje v některých případech dobré výsledky pro cystitidu.

Je však třeba mít na paměti, že lékem volby pro onemocnění močových cest je stále fluorochinolonové antibiotikum. Nelze tyto patologické stavy léčit nedbale: při nedostatečné terapii existuje poměrně vysoké riziko chronického patologického procesu. Neléčená cystitida ohrožuje chronický zánět močového měchýře, který je obtížně léčitelný.

Jaké je nebezpečí nekontrolovaného užívání biseptolu u cystitidy? Ve skutečnosti je vše velmi jednoduché: časté používání biseptolu po dlouhou dobu vedlo k postupnému vzniku rezistence na složky léčiva. V důsledku toho se významně snížila účinnost léčiva.

Při léčbě mnoha infekcí pacient přijímá úlevu, kterou obdržel na počátku, za úplné hojení. Ve skutečnosti, s nekontrolovaným použitím biseptolu a jiných antibakteriálních léčiv, existuje možnost, že některé zvláště rezistentní mikroorganismy přežijí. S takovým vývojem událostí onemocnění vstupuje do latentní chronické fáze. Chronická cystitida se po určitou dobu nemusí projevit, což je její zvláštní nebezpečí.

Proto to nestojí za riziko. Cystitida a další nemoci močového ústrojí by měly být léčeny lékařem a nekontrolovaný příjem biseptolu s těmito patologiemi může být doprovázen komplikacemi.

Biseptol pro nachlazení: nezbytný, kontraindikovaný nebo nepoužitelný?

Jedním z nejběžnějších mylných představ ruských pacientů je slepá víra v mocnou sílu antibiotik při jakékoli nemoci. Tuto důvěru nelze spojit s objektivními důvody. Naši občané tvrdohlavě chtějí léčit chřipku, nachlazení a ARVI antibiotiky. Nejhorší je, že často pečující matky tráví tyto experimenty se svými dětmi.

Pokusme se to pochopit, pochopitelně, důležitou otázkou. Potřebuji antibakteriální léky, k nimž patří Biseptol, se studeným nebo ARVI?

K tomu je třeba si uvědomit, že zima, chřipka a akutní virové onemocnění - ARVI - jsou způsobeny různými viry. A z instrukcí pro použití Biseptolu víme, že tento lék, stejně jako jiné antibakteriální látky, neovlivňuje viry. Rozhodně. Když se tedy aplikujeme na chlad, nedostaneme žádný účinek. Kromě boku.

Běžné nachlazení nebo SARS běžně zmizí do týdne nebo o něco více. Nicméně, oslabení pacienti, malé děti, starší pacienti - všichni, kteří mají poruchy v imunitním systému - onemocnění může trvat delší dobu. To vede ke komplikacím patologie a další infekci bakteriemi. V takových případech je zpravidla zapotřebí antibakteriální léčivo. Velmi vhodné bude použití tablet Biseptolu.

Jak si všimnout této linie mezi virovou a již komplikovanou virovou bakteriální infekcí? Pro člověka daleko od medicíny to opravdu není tak jednoduché. Jedním ze symptomů komplikovaného virového onemocnění je prudké zhoršení. Například výrazné zvýšení teploty po několika dnech nemoci a období relativního klidu. Současně se horečka vůbec nezastaví, nebo po užití antipyretik klesá teplota velmi pomalu a ne dlouho. Na komplikaci infekce může znamenat výskyt silného kašle, doprovázený výtokem sputa. Léčba nachlazení bakteriální infekcí by měla být ošetřena lékařem, který zvolí správné antibakteriální léčivo.

Doporučené dávkování

Podle instrukcí pro biseptol se průběh léčby volí individuálně pro každého pacienta.

U dětí je lék předepisován ve věku 6 týdnů. Kojenci jsou obvykle předepsáni suspenzi nebo sirup. Lékárny nejčastěji prodávají suspenzi přípravku Biseptolum, návod, který jasně popisuje doporučený léčebný režim v závislosti na věku dítěte.

Standardní dávka biseptolu pro děti od šesti měsíců do pěti let je 240 mg dvakrát denně. 240 mg sulfametoxazolu a trimethoprimu je obsaženo v 5 ml suspenze nebo sirupu, proto je velmi výhodné podávat léčivo. I když ztratíte odměrku, která je obvykle připojena k léku, problémy s příjmem nevzniknou. Standardní čajová lžička obsahuje přesně 5 ml roztoku. Jedna čajová lžička biseptolového sirupu nebo suspenze ráno a večer je dostačující pro to, aby dítě dostalo denní dávku sulfamethoxazolu a trimetoprimu.

Pokud je dítě schopno polykat pilulku, je mu předepsána tabletová forma přípravku Biseptolum v dávce 120 mg. Děti mladší 5 let užívají 2 tablety dvakrát denně.

Počínaje 6 lety je lék předepsán v dávce 480 mg dvakrát denně a je nejvhodnější koupit tablety Biseptolu.

Od věku 12 let se biseptol vypouští v dávce 960 mg. Frekvence použití - dvakrát denně.

Průběh léčby se volí v závislosti na jednotlivých faktorech a může být od 5 dnů do dvou týdnů. V závažných případech může lékař předepsat dávku, která překračuje doporučený standard o 50%.

Vlastnosti použití suspenzí

Chtěl bych upozornit na zvláštnosti přijímání suspenze biseptolu. Obvykle se v pokynech pro každé pozastavení snaží výrobce upozornit pacienta, aby před použitím léku protřepal lahvičku. A bohužel ne každý splňuje tento požadavek. Proč je tak důležité dokončit čtení abstraktu do Biseptolu až do konce a nezapomenout si s lahvičkou se suspenzí zatřást?

Jakákoliv suspenze je dvoufrakční systém, ve kterém je účinná látka přítomna v nerozpuštěné formě. Je rovnoměrně distribuován až po prudkém třepání. V opačném případě riskujete pití lžičky suspenze, která neobsahuje 240 mg přípravku Biseptolum, ale mnohem méně a není možné stanovit přesnou hmotnost.

Pokud jste si koupili Biseptol sirup, můžete ho bezpečně dát dítěti bez předchozí manipulace s lahví - sirup je naprosto homogenní.

A konečně. Všechny dětské formy Biseptolu - sirup i suspenze - mají příjemnou chuť. Děti jsou obvykle rádi, že jsou léčeni těmito "jedlými" léky, takže buďte opatrní a udržujte lék mimo dosah.

Pravidla přijímání, nebo Jak pít Biseptol?

Terapie jakýmkoliv lékem by neměla být chaotická. Máte-li pít antibiotika nebo sulfanilamid antibakteriální léky, měli byste být zvláště pozorní k léčbě. Od dodržování pravidel přijímání závisí na účinnosti léku a pravděpodobnosti nežádoucích příhod.

Tak, jak pít Biseptol? Stačí si zapamatovat následující pravidla:

 • Sledujte 12hodinový interval mezi dávkami. Například ranní dávka k pití v 8 hodin ráno a večer ve 20 hodin. Nedodržení režimu hrozí snížením antibakteriální aktivity biseptolu;
 • pít lék (a pilulky, a pozastavení) by měla být výhradně po jídle. V opačném případě lék dráždí stěny žaludku;
 • Minimální doba léčby by měla být nejméně pět dní. Všichni milovníci, kteří mají být léčeni po dobu tří dnů, si musí vyzkoušet trpělivost. V opačném případě riskujete komplikaci infekce, která bude těžké odolat antibiotické terapii.

Vedlejší účinky

Pokud jste si pozorně přečetli pokyny pro Biseptol, množství informací o vedlejších účincích léku může šokovat i ty nejnáročnější čtenáře. Ale v praxi to není tak hrozivé.

V doporučených dávkách jsou tablety i suspenze biseptolu zpravidla dobře snášeny. Nejčastější nežádoucí účinky obvykle nevyžadují vysazení léčiva. Mezi nejběžnější nepříznivé události bych rád poznamenal:

 • dermatologické projevy ve formě vyrážky a kopřivky. Alergické reakce se často vyskytují u senzibilizovaných (citlivých) pacientů;
 • porušení gastrointestinálního traktu: nevolnost, vzácně - průjem, ztráta chuti k jídlu, stomatitida.

Při dlouhodobém užívání vysokých dávek biseptolu mohou být vedlejší účinky výraznější. Příležitostně jsou zaznamenány závažné alergické reakce, může se vyvinout kandidóza v důsledku změn ve složení střevní mikroflóry.

Chtěl bych ujistit ty pacienty, kteří po dokončení čtení abstraktu do sekce „Nežádoucí účinky“ a po zhrození, se odpovědně rozhodnou léčit lidem, a nikoli „škodlivým“ léčivem.

Seznam vedlejších účinků zahrnuje všechny symptomy, které byly zaznamenány během pokusů s léčivem. Počet pacientů účastnících se klinických studií je obvykle několik tisíc lidí. Postmarketingové testy trvají po celou dobu prodeje léku. Každý pacient je potenciálním účastníkem těchto studií a skutečnost, že se v něm objeví nový vedlejší účinek, bude zaznamenána v abstraktu. Pravděpodobnost většiny vedlejších účinků ve světle velkých čísel je proto velmi malá. V pokynech pro biseptol je tedy popsána možnost hematopoetických poruch, ale pokud jsou pozorovány doporučené dávky, je tento účinek pozorován pouze u jednoho z několika stovek pacientů.

Kontraindikace

Biseptol je předepisován k léčbě dětí, ale nedoporučuje se užívat tento přípravek u dětí mladších šesti týdnů života. Biseptol je navíc během těhotenství a krmení absolutně kontraindikován. Sulfamethoxazol a trimethoprim dokonale pronikají do placentární bariéry. Vysoké dávky biseptolových složek se nacházejí také v mateřském mléce. Proto těhotné a kojící ženy budou muset vyzvednout jiné, bezpečnější antibakteriální látky.

Biseptol je navíc kontraindikován u pacientů se závažnými onemocněními vnitřních orgánů: játry, ledviny, stejně jako zhoršenou tvorbou krve.

Samostatně bych rád poznamenal jako kontraindikaci individuální citlivosti na sulfanilamidové léky. Pravděpodobnost individuální reakce je obvykle extrémně malá a možná u senzibilizovaných pacientů. Buďte opatrní při užívání přípravku Biseptol, pokud jste někdy měl (a) alergické reakce na léky (například alergická rýma). Pacienti, u kterých se projevily jakékoli projevy citlivosti na streptotsidu, ftalazol, sulfadimetoksinu, biseptol, jsou absolutně kontraindikovány. Pravděpodobnost alergie v tomto případě je velmi vysoká!

Pokud během léčby dojde k nežádoucím účinkům, je velmi důležité informovat okamžitě lékaře.

Kdy Biseptol nepracuje?

Zvláště bych rád poznamenal, že v případě anginy pectoris způsobené beta-hemolytickým streptokokem se Biseptol nedoporučuje používat. Faktem je, že kmeny hemolytické streptokokové skupiny A jsou téměř zcela rezistentní vůči sulfanilamidovým látkám. Po dlouhou dobu antibakteriální terapie byly vytvořeny mikroorganismy, na kterých sulfamethoxazol nemá baktericidní účinek.

Chyba ve výběru léku na angínu může vést k komplikacím, zejména u malých dětí. Proto je nezbytné vyšetření a konzultace s lékařem: je to pouze odborník, který dokáže rozlišit streptokokové bolesti v krku od stafylokoků.

Otázka volby, nebo Jak nahradit Biseptol?

Farmaceutický trh je obvykle nasycen analogy, které mohou plně nahradit lék. Často je těžké pochopit množství různých léků, dokonce i lékaře. Osoba, která nesouvisí s léčivem, může být nadměrná hojnost analogů nebo generik. Pokusme se zjistit, co může nahradit biseptol v Rusku.

Nejčastěji v lékárnách je Biseptol, který se prodává v tabletkách a dětských suspenzích vyráběných v Polsku. Poměrně běžná droga francouzské společnosti Senexi Bactrim také není horší kvality než původní lék. Ruská společnost Pharmstandard vyrábí levnější analog biseptolu v tabletách a suspenzích - Co-trimoxazolu v dávce 480 mg a 240 mg. Ostatní ruské farmaceutické společnosti také vyrábějí drogy se stejným názvem. Všechny se liší v demokratické ceně.

Zbytek moderních analogů biseptolu je velmi vzácný. Někdy lékárny nabízejí velmi kvalitní holandské tablety Bi-septin (výrobce NaturProduct) a Septrin, které vyrábí světoznámý britský koncern Glaxo.

Recenze Biseptol: potřebujete jim věřit?

Názor na tuto drogu, založený na jeho recenzích, je poněkud sporný způsob, jak hodnotit drogu. Koneckonců, indikace pro použití a účinnost a vedlejší účinky jsou čistě individuální. Chtěl bych varovat před radami nešpecializovaných a náhodných lidí. Užívání léků pouze proto, že pomohl soused (příbuzný, přítel nebo ne) může výrazně zhoršit průběh onemocnění. Zrušení drogy v důsledku něčí nelichotivé reakce může vést ke stejným smutným následkům.

Pamatujte si, že pacient přezkoumává lék - subjektivní hodnocení laika. A v každém případě se na ně spoléhejte.

Nicméně názor odborníků na tuto drogu může být velmi užitečný. Mimochodem, recenze lékařů o Biseptolu jsou spíše protichůdné. Mnoho lékařů upřednostňuje moderní antibiotika, navzdory nějaké lásce k biskupským lékařům starší generace. To je dáno především přetrváváním nebo závislostí mnoha mikroorganismů na sulfamethoxazolu. Podle neověřených údajů je přibližně 70% patogenních bakterií rezistentních na biseptol.

Někteří lékaři zdůrazňují velmi výmluvnou skutečnost. Ve standardních léčebných protokolech není Biseptol nikdy lékem volby. To znamená, že téměř ve všech případech existuje vhodnější alternativa k tomuto léku.

Ale na otázku, co je lepší Biseptola, musí váš lékař odpovědět.

A poslední věc, kterou bych rád řekl. Poskytování optimálních skladovacích podmínek je jednoduché - jednoduše vložte lék na místo chráněné před světlem. A samozřejmě se postarejte o nedostupnost dětí.

Výše uvedený článek a komentáře čtenářů slouží pouze pro informační účely a nevyžadují samo-léčbu. Promluvte si s odborníkem o vlastních příznacích a nemocech. Při léčbě jakýmkoli léčivým přípravkem byste měli vždy používat pokyny uvedené v obalu spolu s pokyny, které jsou k dispozici, a pokyny svého lékaře jako hlavní návod.

Aby nedošlo k vynechání nových publikací na webu, je možné je přijímat e-mailem. Přihlásit se.

Chcete se zbavit nosu, krku, plic a nachlazení? Pak se určitě podívejte sem.

Také stojí za to věnovat pozornost dalším drogám: