2 antibiotik

Ahoj všichni
Můj syn onemocněl na Sat, to všechno začalo suchým a neustálým kašlem,
Na slunci bylo tempo, v noci vzrostlo na 38,5 - dalo svíčku cefecon
Doktor přišel do Mon, naslouchal, propustil
-eraspal, gedelix
-WC nosu
Pokud teplota přetrvává déle než 5 dnů, Flemoxine Solutab

Teplota klesala, nebyla ve středu, šli jsme se podívat na chirurga (on byl na nemocenské s zločincem dříve)

V noci ze středy na čtvrtek, teplota 39,1, sběr cefecone, dítě na vyšetření lékařem ve službě
Doktor naslouchal, říkal, že všechno je jasné, trvá na rentgenovém záření

Pravoúhlá fokální pneumonie v horní části

Začal pít Flemoxin Solutab

Dnes opět přišel doktor, který byl v Mon
Poslouchal jsem dítě, neřekl jsem nic, co by slyšel a jmenoval další sumamed

Pili jsme flemoxin solutab po dobu 2 dnů (3 dny na pití) a od zítřka musíme přidat sumamed 5-7 dní

Zmatený počtem antibiotik, tak si to, že jo?

Kromě antibiotik předepisovala inhalace fluimucilem a střídala se s ambrobenem

Kdo léčil pneumonii doma, jaké byly vaše schůzky?

Mimochodem, nebylo více teploty, ale kašel není dobrý, nic kašle: (

Můžu současně užívat 2 antibiotika?

No, ne, proč je to tak těžké najednou? Z ureaplasmy nebo mykoplazmy může být velmi dobře, a pokud si vzpomínám, flemoxin tuto skupinu mikroorganismů neovlivňuje

Užívám 2 gramy amoxicilinu denně (2x500 krát)
Vypláchnu si krk jednou každé 2 hodiny roztokem sody a soli, posypu stopangin (slzy, stsuko, je to nereálné. Mohou stříkat na otevřenou oblast krvácení?)
Druhé antibiotikum chci začít pít jen proto, že existuje podezření na výskyt této nemoci z těla (zejména ústní dutiny) ureaplasmy nebo mykoplazmy, právě proto.

Otázkou je jasně, protože to zní: je to možné nebo nemožné. Pokud jde o to, co se stane se žaludkem - teď mi vůbec nevadí, protože Vím, co se se mnou může stát, když okamžitě neporazím bolest v krku, před 3 lety jsem skončila v nemocnici v tech. dva měsíce a další šest měsíců trápení neskutečně jednoduché.

makrolidy - širokospektrá antibiotika, která mohou být také použita k léčbě uraplazamu / mykoplazmat a streptokoků, které způsobují bolest v krku, že?

Co byste doporučil takové antibiotikum? vzdát se flemoxinu? Myslím, že stejně budu pít Flemoxin, přidám k tomu ještě jednu skupinu makrolidů a rychle se dostanu

Co je respirační fluorochinolon?

Myslím, že klacid-sr přidat k léčbě od dnes večer po dobu 5 dnů nebo sumamed po dobu 3 dnů (500 mg denně) - který z nich je lepší (můžete / nemůžete s flemoxin)? (jedná se o antibiotika různých skupin, že?)

Mimochodem, s tím vším, piju paracetamol 3 karty za den (protože teplota je pod 40) a benalgin tak, že moje hrdlo nebolí tak moc

S clauid, to sumamed-oba jsou alternativní léky pro léčbu anginy pectoris.
pouze léčba GABHS-tonzilitidy, tj. anginy pectoris způsobené streptokoky by měla být minimálně 10 dnů, pro sumamed 5-6 dnů.
S ohledem na skutečnost, že během 3 dnů účinku adekvátního antibakteriálního léčení-NO, je nutné znovu prozkoumat lékaře-Lepší ORL-neztrácet paratonsulární absces-hnisavý komplikace anginy pectoris. nebo jiné.
a signifikantně změna antibakteriálního léku po inspekci.
Alternativa k amoxicilin-azitro, klaritromycin
nebo "chráněné" peniciliny-augmentin.

Odjezd doma Některá centra provádějí odběr vzorků krve a odběr vzorků pro kulturní výzkum - jednoduchá manipulace.
tak to je.

Můžu současně užívat dvě antibiotika pro hnisavou angínu?

Angina je akutní infekční onemocnění, které se projevuje zánětem palatinu

. Protože zánět jiných mandlí (lingvální, tubální a hrtanové) se vyvíjí velmi vzácně, termín angina pectoris vždy znamená zánět mandlí. Pokud chcete ukázat, že zánětlivý proces zasáhl jinou amygdalu, lékaři hovoří o lingvální, laryngeální nebo retrotasální tonzilitidě. Všechny bolesti v krku jsou způsobeny stejnými patogenními mikroorganismy, které dopadají na sliznici hltanu a ústní dutiny, takže principy jejich léčby jsou také stejné. Proto je vhodné zvážit zákonnost a nutnost uplatnění

antibiotika pro bolesti v krku, které ovlivňují mandle.

Antibiotikum pro bolest v krku - kdy bych ho měl používat Obecná pravidla pro používání antibiotik pro bolest v krku

O nutnosti používat antibiotika pro anginu pectoris by mělo být rozhodnuto individuálně v každém případě na základě následujících faktorů: t

 • Věk osoby s anginou pectoris;
 • Typ anginy - virové (katarální) nebo bakteriální (hnisavé - folikulární nebo lacunární);
 • Povaha toku anginy pectoris (benigní nebo s tendencí ke vzniku komplikací.

To znamená, že pro rozhodnutí o nutnosti užívání antibiotik pro anginu pectoris je nutné přesně určit věk pacienta, určit typ infekce a povahu jejího průběhu. Stanovení věku pacienta nepředstavuje žádný problém, proto budeme podrobně diskutovat o dvou dalších faktorech, které určují, zda je nutné v každém případě užívat antibiotika k léčbě anginy pectoris.

Takže, aby se rozhodlo, zda brát antibiotika, je nutné určit, zda je angína mandlí virová nebo bakteriální. Faktem je, že virová tonzilitida se vyskytuje v 80 - 90% případů a nevyžaduje použití antibiotik. A bakteriální bolest v krku se vyskytuje pouze v 10 - 20% případů a je to ona, kdo vyžaduje léčbu antibiotiky. Proto je velmi důležité rozlišovat mezi virovou a bakteriální anginou pectoris.

Virová bolest v krku se projevuje následujícími příznaky:

 • Bolest v krku je kombinována s nazální kongescí, rýmou, bolestmi v krku, kašlem a někdy bolestmi na ústní sliznici;
 • Bolest v krku začala bez teploty nebo na pozadí jeho zvýšení ne více než 38,0 ° C;
 • Hrdlo je prostě červené, pokryté hlenem, ale bez hnisu na mandlích.

Bakteriální tonzilitida se projevuje následujícími příznaky:

 • Onemocnění začalo prudkým vzestupem teploty na 39-40 ° C, zároveň se objevily bolesti v krku a hnis na mandlích;
 • Současně nebo brzy po bolesti v krku se objevila bolest břicha, nevolnost a zvracení;
 • Spolu s bolestmi v krku se zvětšují krční lymfatické uzliny;
 • Týden po nástupu anginy pectoris se ruce a prsty začaly odlupovat;
 • Současně s hnisavou anginou pectoris se objevila malá červená kožní vyrážka (v tomto případě člověk onemocněl šarlatovou horečkou, která je také léčena antibiotiky, stejně jako bakteriální bolest v krku).

To znamená, že virová bolest v krku je kombinována s dalšími příznaky ARVI, jako je kašel, rýma a nazální kongesce, a s ním nikdy není hnis na mandlích. Bakteriální tonzilitida se nikdy nekombinuje s kašlem nebo rýmou, ale vždy má hnis na mandlích. Vzhledem k těmto jasným příznakům je možné rozlišit virové bolesti v krku od bakterií v jakýchkoliv podmínkách i bez speciálních laboratorních testů.

Druhým důležitým faktorem, na kterém závisí, zda je v tomto konkrétním případě nutné brát antibiotika pro bolest v krku, je povaha průběhu onemocnění. V tomto případě je nutné zjistit, zda je zánět mandlí příznivý (bez komplikací), nebo zda osoba začala vyvíjet komplikace. Příznaky nástupu komplikací anginy pectoris vyžadujících použití antibiotik jsou následující příznaky:

 • Nějaký čas po nástupu anginy se objevily orlíci;
 • Jak nemoc postupuje, stav se zhoršuje, ale nezlepšuje se;
 • Bolest v krku, jak nemoc postupuje;
 • Na jedné straně hrdla se objevila znatelná boule;
 • Při otáčení hlavy na stranu a při otevírání úst byly bolesti;
 • Po 2 - 3 dnech užívání antibiotik se stav nezlepšil;
 • Bolest v krku a tělesná teplota nad 38 ° C trvají déle než 7 až 10 dnů;
 • V kterýkoli den průběhu bolestivého krku se objevily bolesti na hrudi, bolesti hlavy a bolesti v polovině obličeje.

Pokud má člověk některý z výše uvedených příznaků, znamená to, že dochází k rozvoji komplikací, a proto je bolest v krku nepříznivá a vyžaduje léčbu antibiotiky bez selhání. V opačném případě, když příznivě postupuje bolest v krku, nesmí se používat antibiotika.

Na základě výše uvedených skutečností prezentujeme situace, kdy je nutné a není nutné používat antibiotika pro bolest v krku pro lidi různého věku.

Antibiotikum pro dospělé anginy pectoris

Z hlediska potřeby používat antibiotika pro bolest v krku jsou všichni lidé starší 15 let bez ohledu na pohlaví považováni za dospělé.

Za prvé, je-li bolest v krku virová a příznivá, pak antibiotika nemusí být používána bez ohledu na věk nemocného. To znamená, že pokud má dítě nebo dospělá virová tonzilitida, která je příznivá, bez známek komplikací, pak by žádný z nich neměl k léčbě používat antibiotika. V takových případech bude bolest v krku probíhat samostatně během 7–10 dnů. Je oprávněné pít dostatek tekutin a používání symptomatických léků, které zmírňují bolest v krku a snižují horečku.

Pokud se však u dospělého nebo dítěte s bolestmi v krku objeví příznaky vývoje komplikací, měla by být antibiotika zahájena co nejdříve. Ale neměli byste pít antibiotika pro "prevenci" komplikací, protože je neúčinná. Je nutné začít užívat antibiotika v případě virového bolestí v krku, pouze pokud jsou známky komplikací.

Za druhé, pokud je angina bakteriální (hnisavá), pak je potřeba použití antibiotik určována věkem nemocného a povahou průběhu onemocnění.

Pokud se u dospělých nebo dospívajících starších 15 let vyvinula hnisavá tonzilitida, pak by se měla antibiotika používat pouze v případě, že se objeví známky komplikací uvedených výše. Pokud je bolest v krku u lidí starších 15 let příznivá, pak antibiotika nemusí být používána, protože infekce projde bez jejich použití. Je prokázáno, že antibiotika snižují dobu trvání nekomplikované bakteriální tonzilitidy u lidí starších 15 let pouze o 1 den, takže jejich použití je rutinní, ve všech případech nepraktické. To znamená, že všichni lidé starší 15 let by měli používat antibiotikum pro bolest v krku pouze v případě, že existují známky komplikací uvedených výše.

Těhotné ženy a kojící matky by měly užívat antibiotika pro bolest v krku ve stejných případech jako ostatní dospělí, tj. Pouze s rozvojem komplikací z uší, dýchacích orgánů a ORL orgánů.

Antibiotika pro bolest v krku u dětí

Z hlediska potřeby používat antibiotika pro bolest v krku jsou všichni lidé mladší 15 let bez ohledu na pohlaví považováni za dospělé.

Pokud se u dítěte ve věku do 15 let vyvinula virová tonzilitida, neměla by být antibiotika použita k léčbě. V případě virového bolestí v krku je nutné začít užívat antibiotika pouze v případě, že se objeví známky komplikací v uších, dýchacích a jiných ORL orgánech.

Pokud se dítě ve věku od 3 do 15 let vyvinulo hnisavé angíny, pak je nezbytné, aby byla antibiotika léčena. U dětí této věkové skupiny není potřeba používat antibiotika pro hnisavé angíny, která není spojena s léčbou samotného onemocnění, ale s prevencí možných závažných komplikací srdce, kloubů a nervového systému.

Faktem je, že bakteriální bolest v krku u dětí do 15 let velmi často způsobuje komplikace ve formě infekce kloubů, srdce a nervového systému, což způsobuje mnohem závažnější onemocnění, jako je revmatismus, artritida a syndrom PANDAS. Použití antibiotik pro takové anginy u dětí do 15 let umožňuje téměř 100% prevenci vzniku těchto komplikací srdce, kloubů a nervového systému. Je určen k prevenci závažných komplikací u dětí mladších 15 let, které by měly být vždy používány pro hnisavé angíny.

Kromě toho, aby se zabránilo komplikacím bakteriální anginy pectoris na srdci, kloubech a nervovém systému, není nutné začít užívat antibiotika od prvního dne infekce. Studie a klinické studie ukázaly, že komplikacím bakteriální anginy pectoris u dětí je účinně zabráněno, pokud jsou antibiotika zahájena před 9 dny od nástupu onemocnění. To znamená, že není příliš pozdě začít dávat dětská antibiotika ve 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 a 9 dnech po nástupu anginy pectoris.

Pokud jde o bolest v krku u dětí mladších 3 let, měli by používat antibiotika pouze v případě, že se na mandlích vyskytují hnis nebo pokud se u nich vyskytnou komplikace na uších, dýchacích orgánech a ORL orgánech. Vzhledem k tomu, že děti mladší 3 let nemají téměř žádné hnisavé bakteriální bolesti v krku, antibiotika by měla být použita k léčbě zánětu mandlí pouze s rozvojem komplikací orgánů dýchacích cest a ORL.

Antibiotika pro anginu pectoris u lidí jakéhokoliv věku a pohlaví by proto měla být používána pouze v následujících případech:

 • Purulentní (folikulární nebo launární) tonzilitida i při příznivém průběhu u dětí ve věku 3–15 let;
 • Vývoj komplikací anginy pectoris na uších, dýchacích a ORL orgánech u lidí starších 15 let;
 • Komplikace anginy pectoris na uších, dýchacích a ORL orgánech u dětí do 3 let.

Měla by být antibiotika užívána pro podezření na angínu? Komplikace anginy pectoris - video Je nutné brát antibiotika pro anginu pectoris? Je možné léčit bolest v krku bez antibiotik - video Jsou antibiotika vždy používána pro bolest v krku? Symptomy, diagnostika a léčba anginy pectoris - video Antibiotika pro hnisavé angíny (folikulární a lacunární)

Neexistují žádné rozdíly v použití antibiotik při léčbě launárních a folikulárních bolestí v krku. Oba tyto typy anginy pectoris jsou proto často spojeny jedním společným termínem „hnisavý“ a taktiky léčby jsou zvažovány společně. Potřeba použití antibiotik pro folikulární a lacunární tonzilitidu je dána věkem pacienta a povahou infekce. Věk osoby je tedy rozhodující pro rozhodnutí, zda mají být antibiotika užívána pro hnisavou anginu pectoris. Dospělý starší 15 let z pohledu potřeby používat antibiotika pro hnisavé angíny je považován za dospělého a mladšího 15 let. Zvažte pravidla pro užívání antibiotik pro anginu pectoris u dospělých a dětí.

Antibiotikum pro dospělé anginy pectoris

Pokud se u osoby starší 15 let vyvinula folikulární nebo launární tonzilitida, pak by se měla antibiotika používat k léčbě pouze v případech, kdy se vyskytují známky komplikací v uších, dýchacích a ORL orgánech. To znamená, že pokud hnisavá tonzilitida u jakékoli osoby starší 15 let bez ohledu na pohlaví, příznivě postupuje bez komplikací na uších a jiných ORL orgánech, není nutné pro její léčbu používat antibiotika. V takových situacích jsou antibiotika prakticky nepoužitelná, protože nesnižují riziko komplikací v uších a ORL orgánech a nezrychlují proces hojení.

V souladu s tím by u lidí starších 15 let obou pohlaví měla být antibiotika používána pro hnisavé chřipky pouze v případě, že se u uší, dýchacích orgánů a ORL orgánů objeví komplikace. Vzhledem k tomuto pravidlu o užívání antibiotik pro hnisavou angínu pectoris u osob starších 15 let je nutné rozlišovat mezi příznivým průběhem infekce a rozvojem komplikací. K tomu potřebujete znát známky nástupu komplikací, pro které je třeba užívat antibiotika. Symptomy komplikací folikulární nebo launární tonzilitidy v uších, respiračních a ORL orgánech, s jejichž výskytem by měla být zahájena antibiotika, jsou následující:

 • V uchu je bolest;
 • Po 2 - 4 dnech po nástupu anginy pectoris se zhoršil zdravotní stav;
 • Bolest v krku horší;
 • Při inspekci hrdla na jedné z jeho stran viditelná boule viditelná;
 • Při otevírání úst nebo otáčení hlavy doprava nebo doleva byla bolest;
 • Po 2 - 3 dnech užívání antibiotik se stav nezlepšil;
 • Bolest v krku a tělesná teplota nad 38 ° C trvají déle než 7 až 10 dnů;
 • V jedné polovině tváře byly bolesti na hrudi, bolesti hlavy a bolesti.

Kterýkoliv z výše uvedených příznaků svědčí o vývoji komplikací hnisavé angíny, při které je nezbytné začít užívat antibiotika. Pokud tyto příznaky chybí u osoby starší 15 let, trpící hnisavou anginou pectoris (folikulární nebo lacunární), pak užívání antibiotik není nutné.
Antibiotika pro bolest v krku u dětí

Pokud se u dětí obou pohlaví ve věku 3 až 15 let vyvinula hnisavá tonzilitida (folikulární nebo lacunární), je nutné pro její léčbu použít antibiotika bez ohledu na přítomnost komplikací na uších, dýchacích orgánech a orgánech LOR.

Faktem je, že v tomto věku může hnisavá angína způsobovat mnohem závažnější komplikace ve srovnání s otitis, abscesy a jinými zvláštními pro dospělé starší 15 let, protože patogenní tonzilní bakterie mohou v důsledku nedokonalosti lymfoidní tkáně pronikat proudem krve a lymfy. ledviny, srdce, klouby a centrální nervový systém, způsobující v nich zánětlivé procesy, které jsou velmi obtížně léčitelné a často způsobují chronická onemocnění těchto orgánů.

Pokud do ledvin vstoupí patogenní mikroorganismus, který vyvolává hnisavou angínu, způsobuje glomerulonefritidu, jejímž výsledkem je často akutní selhání ledvin s přechodem na chronický. Pokud mikrob vstupuje do srdce, způsobuje zánětlivý proces v tkáních chlopní a příček mezi komorami, které trvají roky, v důsledku čehož se mění struktury srdce a tvoří defekty. Od chvíle, kdy mikrobiální kauzální agens hnisavé tonzilitidy vstupuje do srdce k vývoji defektu, trvá 20 až 40 let. A člověk již v dospělosti čelí účinkům hnisavé angíny, kterou měl v dětství, což jsou revmatické srdeční vady.

Když se mikrob z mandlí dostane do kloubů, vyvíjí se akutní artritida, která po určité době přechází, ale v budoucnu vytváří úrodnou půdu pro onemocnění kloubů. Když mikrob z mandlí vstupuje do CNS, vyvíjí se syndrom PANDAS, který je charakterizován prudkým poklesem emocionální stability kognitivních funkcí (paměť, pozornost atd.), Jakož i výskyt spontánních nekontrolovaných pohybů a činností, například nedobrovolného močení, záškuby jazyka, atd. U některých dětí syndrom PANDAS zcela vymizí během 6 až 24 měsíců, zatímco u jiných zůstane po mnoho let.

U dětí ve věku 3–15 let jsou nejnebezpečnější pro hnisavé quinsy komplikace v ledvinách, srdci, kloubech a nervovém systému, a nikoli v uších, dýchacích a ORL orgánech. Léčba anginy pectoris by tedy neměla být nasměrována ani na samotnou infekci, která ve většině případů přechází sama o sobě bez zvláštní léčby, ale spíše na prevenci těchto komplikací ze srdce, kloubů a centrálního nervového systému. A právě na prevenci těchto závažných komplikací je zaměřeno povinné užívání antibiotik pro hnisavou angínu u dětí ve věku 3–15 let.

Faktem je, že použití antibiotik pro hnisavé angíny u dětí ve věku 3–15 let umožňuje snížit riziko vzniku těchto závažných komplikací do srdce, kloubů a nervového systému na téměř nulu. Proto lékaři považují za nezbytné podávat antibiotika dětem ve věku od 3 do 15 let s hnisavou angínou mandlí.

Je třeba vědět, že prevence a snižování rizika závažných komplikací se dosahuje při zahájení antibiotik, a to nejen od prvního dne vývoje anginy pectoris. V průběhu výzkumu a klinických pozorování bylo tedy prokázáno, že prevence komplikací je účinná, pokud se dítě začalo podávat dětem před 9 dny včetně od počátku angíny. To znamená, aby se zabránilo komplikacím v srdci, kloubech a centrálním nervovém systému, můžete začít podávat antibiotika vašemu dítěti ve věku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 a 9 dnů od nástupu bolestí v krku. Pozdější začátek užívání antibiotik již není účinný při prevenci komplikací v srdci, kloubech a centrálním nervovém systému.

Pokud rodiče z nějakého důvodu nechtějí používat antibiotika pro hnisavé angíny u dětí ve věku 3–15 let, navzdory vysokému riziku komplikací v srdci, kloubech a centrální nervové soustavě, pak nemusí. Pokud však má dítě příznaky komplikací z uší, dýchacích orgánů a ORL orgánů (zvýšené bolesti v krku, zhoršení zdravotního stavu, bolesti ucha, hrudníku, poloviny obličeje atd.), Pak je nutné uchýlit se k užívání antibiotik.

Antibiotická léčba tonzilitidy

Pokud je bolest v krku virová, pak, bez ohledu na věk nemocné osoby, by měla být antibiotika užívána pouze od okamžiku, kdy se projeví známky komplikací z uší, dýchacích orgánů a dalších orgánů LOR (zvýšené bolesti v krku, bolest v uchu, na jedné straně obličeje nebo na hrudi, zhoršení zdraví,

atd.) Pokud nejsou žádné známky komplikací v případě virového bolesti v krku, pak není nutné brát antibiotika.

Pokud je bolest v krku bakteriální (hnisavá), pak by mělo být dětem ve věku od 3 do 15 let podáno antibiotika co nejdříve. Pokud však nebylo možné začít s užíváním antibiotik od prvních dnů bolesti v krku, může to být až 9 dnů od začátku infekčního onemocnění. To znamená, že v případě hnisavého bolestí v krku může dítě ve věku 3–15 let začít užívat antibiotika od 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 a 9 dnů nemoci.

Dospělí nad 15 let s hnisavým bolestem v krku by měli dostávat antibiotika pouze tehdy, když se objeví známky komplikací z uší, dýchacích orgánů a dalších ORL orgánů. To znamená, že pokud osoba starší 15 let s hnisavou mandlí nemá žádné známky komplikací, pak antibiotika nejsou vůbec nutná.

Jaká antibiotika jsou potřebná pro bolest v krku

Vzhledem k tomu, že v 90 - 95% případů je vyvolána bakteriální tonzilitida nebo virové komplikace

, pak je pro léčbu nutné použít antibiotika, která mají škodlivý vliv na tyto bakterie. V současné době jsou následující skupiny antibiotik škodlivé pro beta-hemolytické streptokoky a stafylokoky, a proto jsou účinné při léčbě bolestí v krku:

 • Peniciliny (například amoxicilin, ampicilin, amoxiclav, augmentin, oxacillin, ampioks, flemoxin atd.);
 • Cefalosporiny (například Digran, Cephalexin, Ceftriaxon, atd.);
 • Makrolidy (například azithromycin, sumamed, rulid atd.);
 • Tetracykliny (například doxycyklin, tetracyklin, Macropen a další);
 • Fluorochinolony (například Sparfloxacin, Levofloxacin, Ciprofloxacin, Pefloxacin, Ofloxacin, atd.).

Antibiotika ze skupiny penicilinu jsou léky volby pro hnisavé angíny. Proto by v nepřítomnosti alergie na peniciliny s hnisavou angínou mandlí měla být vždy použita penicilinová antibiotika. A pouze pokud se ukáže, že jsou neúčinné, můžete přejít na užívání antibiotik jiných specifikovaných skupin. Jediná situace, kdy léčba anginy pectoris nemá být zahájena peniciliny, ale cefalosporiny je bolest v krku, která probíhá velmi tvrdě, s vysokou teplotou, silným otokem hrdla a vážnými příznaky intoxikace (bolesti hlavy, slabost, zimnice atd.).

Pokud by cefalosporiny nebo peniciliny byly neúčinné nebo osoba byla alergická na antibiotika těchto skupin, měly by být k léčbě anginy pectoris použity makrolidy, tetracykliny nebo fluorochinolony. V tomto případě by v případě anginy střední a mírné závažnosti měly být použity antibiotika z tetracyklinových nebo makrolidových skupin av případě těžké infekce by měly být použity fluorochinolony. Navíc je třeba mít na paměti, že makrolidy jsou účinnější než tetracykliny.

Můžeme tedy konstatovat, že v závažných případech bolesti v krku se používají antibiotika ze skupin cefalosporinů nebo fluorochinolonů a ve světle a střední hmotnosti se používají makrolidy, peniciliny nebo tetracykliny. Současně jsou antibiotiky ze skupin penicilinů a cefalosporinů léky volby, z nichž první je optimální pro léčbu angíny středního a mírného stupně závažnosti a druhá - v případě těžké infekce. Pokud jsou peniciliny nebo cefalosporiny neúčinné nebo nemohou být použity, je nejlepší použít fluorochinolonová antibiotika pro těžké bolesti v krku a makrolidy pro mírné až střední stupně závažnosti. Pokud je to možné, je třeba se vyhnout použití tetracyklinů.

Kolik dní trvat?

V případě hnisavých bolestí v krku nebo komplikací infekce by měla být antibiotika užívána 7 až 14 dní a optimálně 10 dní. To znamená, že jakékoliv antibiotikum musí být užíváno do 10 dnů, bez ohledu na den, od kterého byl zahájen nástup anginy pectoris.

Jedinou výjimkou je Sumamed antibiotikum, které je třeba užívat během pouhých 5 dnů. Zbývající antibiotika by neměla být užívána méně než 7 dní, protože s kratšími cykly antibiotické terapie nemohou být usmrceny všechny patogenní bakterie, z nichž jsou následně vytvořeny odrůdy rezistentní vůči antibiotikům. V důsledku tvorby takových bakteriálních druhů rezistentních vůči antibiotikům bude následná angina u téže osoby velmi obtížně léčitelná, což bude mít za následek použití léků se širokým spektrem aktivity a vysokou toxicitou.

Nemůžete také použít antibiotikum pro anginu pectoris déle než 14 dnů, protože pokud léčivo nevedlo k úplnému vyléčení během 2 týdnů, znamená to, že v tomto konkrétním případě to není dostatečně účinné. V takové situaci je nutné provést další vyšetření (výsev oddělitelný od krku se stanovením citlivosti na antibiotika) na základě výsledků, z nichž si vybere jiný lék, na který má patogen bolest v krku citlivost.

Jména antibiotik pro bolest v krku

Uveďte jména antibiotik pro léčbu anginy pectoris v několika seznamech vytvořených na základě příslušnosti každého specifického léčiva k jedné skupině nebo k jiné skupině (peniciliny, cefalosporiny, makrolidy, tetracykliny a fluorochinolony). V projednávaném případě bude seznam nejprve obsahovat mezinárodní název antibiotika a vedle něj jsou v závorkách uvedeny obchodní názvy, podle nichž se léky, které obsahují toto antibiotikum jako účinná látka, prodávají v lékárnách.

Mezi antibiotiky skupiny penicilinu pro léčbu anginy pectoris tedy patří:

 • Amoxicilin (Amoxicilin, Amosin, Gramox-D, Ospamox, Flemoxin Soluteb, Hikontsil, Ekobol);
 • Amoxicilin + kyselina klavulanová (Amovikomb, Amoksivan, Amoksiklav, Arlet, Augmentin, Baktoklav, Verclave, Klamosar, Liklav, Medoklav, Panklav, Ranklav, Rapiklav, Fibell, Flemoclav Solutab, Foraklav, Ecoclav);
 • Ampicilin (ampicilin, standacillin);
 • Ampicillin + Oxacillin (Ampioks, Oxamp, Oxampicin, Oksamsar);
 • Benzylpenicilin (benzylpenicilin, bicilin-1, bicilin-3 a bicilin-5);
 • Oxacillin (Oxacillin);
 • Fenoxymethylpenicilin (fenoxymethylpenicilin, Star-Pen, Ospen 750).

Více informací o penicilinech Názvy cefalosporinů Mezi antibiotiky skupiny cefalosporinů se používají následující léky k léčbě bolestí v krku:

 • Cefazolin (Zolin, Intrazolin, Lysolin, Natsef, Orizolin, Orpin, Totazef, Cezolin, Cefazolin, Cefamezin);
 • Cefalexin (Cephalexin, Ecochephron);
 • Ceftriaxon (Azaran), Axon ;
 • Ceftazidim (Bestum, Vicef, Lorazidim, Orzid, Tezim, Fortazim, Fortoferin, Fortum, Cefzid, Ceftazidime, Ceftidin);
 • Cefoperazon (Dardum, Medocef, Movoperiz, Operaz, Tseperon, Cefobid, Cefoperabol, Cefoperazone, Cefoperace, Cefpar);
 • Cefotaxime (Intrataxime, Cefotex, Clafobrin, Claforan, Litoran, Oritax, Oritax, Rezibelakta, Tax-o-bid, Talcef, Tarcefoxime, Cetax, Cefabol, Cefantral, Cefosin, Cefotaxime).

Přečtěte si více o cefalosporinech Názvy makrolidů K léčbě anginy pectoris se používají následující makrolidová antibiotika:

 • Erythromycin (eomycin, erythromycin);
 • Klarithromycin (Arvitsin, Zimbaktar, Kispar, Klabaks, Clarbakt, Clarrexid, Clarithromycin, Claritrosin, Klaritsin, Klaritsit, Claromin, Klasine, Klacid, Clerimed, Coater, Lecoklar, Romklar, Sedon-Sanovel, Fromlid, Lidarid, Cotter, Lecoklar, Romklar, Sedon-Sanovel, Fromlid, Lydromed, Coater, Lecoklar, Romklar, Sedl-Sanovel, Coater, Lecoklar, Romklar, Sedl-Sanovel, Coater, Lecoklar, Romklar,
 • Azithromycin (azivok, azimycin, azitral, azitroks, azitromitsin, azitrotsin, azitRus, azitsid, zytamax, zitnob, Z-faktor, zitrolid, zytrotsin, zytromid, sumaclid, sumamed, sumamedin, sumaclux, sumatolid, zyutrohit azitrozit) Ecomed);
 • Midecamycin (Macropen);
 • Josamycin (Wilprafen, Wilprafen Solutab);
 • Spiramycin (Rovamycin, Spiramisar, Spiramycin-Vero);
 • Roksitromitsin (Ksitrotsin, Remora, Rokseptin, Roksiksal, Roksitromitsin, Roksolit, Romik, Rulid, Rulitsin, Elroks, Esparoxy).

Více informací o makrolidech Názvy fluorochinolonů Pro léčbu anginy pectoris se používají následující fluorochinolonová antibiotika:

 • Levofloxacin (Ashlev, Glevo, Ivacin, Lebel, Levolet R, Levostar, Levotek, Levofloks, Levofloksabol, Levofloxacin, Leobag, Leflobakt, Lefoktsin, Maklevo, OD-Levoks, Remedia, Signithef, Tavanic, Tafan, liquefto, Elefloks);
 • Lomefloxacin (Xenaquin, Lomacin, Lomefloxacin, Lomfloks, Lofox);
 • Norfloxacin (Lokson-400, Nolitsin, Norbaktin, Norillet, Normaks, Norfatsin, Norfloxacin);
 • Ofloxacin (Ashoff, Geofloks, Zanotsin, Zofloks, Oflo, Ofloks, Ofloksabol, Ofloksatsin, Ofloksin, Oflomak, Oflotsin, Tarivid, Tariferid, Taritsin);
 • Ciprofloxacin (Basigen, AfficPro, Quintor, Procipro, Cieprova, Ciplox, Ciprax, Ciprax, Ciprofloxacin, Ciprofloxacin, Ciprofloxacin, Ciprofloxacin, Ciprofloxacin, Ciprofloxacin, Ciprofloxacin, Ciprofloxacin, Ciprofloxacin, Ciprofloxacin,

K léčbě anginy pectoris se používají následující tetracyklinová antibiotika:

Jména antibiotik pro bolest v krku u dětí

U dětí různého věku lze použít následující antibiotika:

 • Amoxicilin (Amoxicilin, Amosin, Gramoks-D, Ospamox, Flemoksin Solutab, Hikontsil) - od narození;
 • Amoxicilin + kyselina klavulanová (Amovikomb, Amoxiclav, Augmentin, Verclave, Klamosar, Liklav, Fibell, Flemoklav Solyutab, Ekoklav) - od 3 měsíců nebo od narození;
 • Ampicilin - od 1 měsíce;
 • Ampioky - od 3 let;
 • Ampicillin + Oxacillin (Oxamp, Oxampicin, Oksamsar) - od narození;
 • Benzylpenicilin (Benzylpenicilin, Bicillin-1, Bicillin-3 a Bicillin-5) - od narození;
 • Oxacillin - od 3 měsíců;
 • Fenoxymethylpenicilin (fenoxymethylpenicilin, hvězda-pero) - od 3 měsíců;
 • Osp 750 - od 1 roku.
 • Cefazolin (Zolin, Intrazolin, Lysolin, Natsef, Orizolin, Orpin, Totacef, Cezolin, Cefamezin) - od 1 měsíce;
 • Cephalexin (Cephalexin, Ecocefron) - od 6 měsíců;
 • Ceftriaxon (Azaran), Axon - pro děti od narození a předčasné od 15. dne života;
 • Ceftazidim (Bestum, Vicef, Lorazidim, Orzid, Tezim, Fortazim, Fortoferin, Fortum, Cefzid, Ceftazidim, Ceftidin) - od narození;
 • Cefoperazon (Dardum, Medocef, Movoperiz, Operaz, Tseperon, Cefobid, Cefoperabol, Cefoperazone, Cefoperas, Cefpar) - od 8. dne života;
 • Cefotaxime (Intrataxime, Cefotex, Clafobrin, Claforan, Litoran, Oritax, Oritax, Rezibelakta, Tax-o-bid, Talcef, Tarcefoxime, Cetax, Cefabol, Cefantral, Cefosin, Cefotaxime) od narození, včetně předčasně narozených dětí.
 • Erytromycin (eomycin, erythromycin) - od narození;
 • Azithromycin (injekce Sumamed a AzitRus) - od okamžiku, kdy je tělesná hmotnost dítěte vyšší než 10 kg;
 • Azithromycin (suspenze pro perorální podání Zytrotsin, Hemomitsin, Ecomed) - od 6 měsíců;
 • Macropen ve formě suspenze pro perorální podání - od narození;
 • Spiramycin (Spiralisar, Spiromycin-Vero) - od okamžiku, kdy se tělesná hmotnost dítěte zvýší na 20 kg;
 • Roksitromitsin (Ksitrotsin, Remora, Rokseptin, Roksigeksal, Roksitromitsin, Roksolit, Romik, Rulid, Rulitsin, Elroks, Esparoxy) - od 4 let.

Tento seznam nejprve ukazuje mezinárodní jména, pak další v závorkách jsou obchodní názvy léků, za kterých jsou prodávány. Poté je indikován věk, ze kterého mohou být antibiotika aplikována u dětí.

Je třeba mít na paměti, že fluorochinolony nemohou být použity pro děti do 18 let, a další antibiotika, zpravidla mohou být použity s 12 nebo 14 let.

Antibiotika u dospělých s tabletami anginy pectoris

Antibiotika pro léčbu anginy pectoris z různých skupin, určených pro dospělé, jsou uvedena v tabulce.

DVA ANTIBIOTIKA JEDNOTLIVĚ

Řekni doktorovi DĚKUJEME!
Ohodnoťte prosím odpověď!

Ve středu je Vladimir Ivanovič ve službě. Otázky budou zodpovězeny se zpožděním 2-3 dny.

Správa webu čerpá vaši pozornost! Vážení pacienti! Nezapomeňte se zaregistrovat na stránkách! Pokud je nutné reagovat na pacienta osobně, neregistrovaní uživatelé takovou odpověď nedostanou. V případě opakovaných žádostí reprodukujte celou předchozí korespondenci v plném rozsahu (uveďte datum a počet otázek). Jinak vás poradci nepoznají. Otázky a odpovědi na otázky konzultantů můžete doplnit v "Zprávách" pod vaší otázkou. Budou zaslány konzultantům.
Po obdržení odpovědi, nezapomeňte hodnotit ("sazba odpověď"). Děkuji všem, kteří zjistili, že je to možné a nezbytné - vyhodnotit odpověď!

Nezapomeňte, že pro odpověď (konzultaci) se vám líbí speciální možnost stránky „Děkuji vám“, kde můžete konzultantovi vyjádřit svou vděčnost tím, že mu koupíte nějaké bonusy na našich stránkách. Doufáme, že vám navrhované bonusy nezpůsobí nic jiného než úsměv, jeho lehkost.

je možné vzít současně omez a ganaton

a dvě antibiotika současně?

--- Clarithromycin-Amoxicilin - Taková léčba helikobakteriózy (infekce Helicobakter pylori) skutečně existuje.

Chtěl bych se také zeptat, zda je možné nahradit ganaton fosfalugelem, nebo jsou to úplně jiné léky?

--- toto jsou různé léky:

Ganaton GIT stimulátor motility.

Phosphalugel - antacidum, léčivo určené k léčbě onemocnění gastrointestinálního traktu souvisejících s kyselinou neutralizací kyseliny chlorovodíkové, která je součástí žaludeční šťávy.

Je možné do léčebného režimu přidat fosfhalugel? Pomáhá mi dobře při bolestech žaludku a kolik dní si ho můžu vzít bez přestávky?
--- Podle moderních názorů antacida nejsou léky volby v léčbě chronické gastritidy, gastroezofageálního refluxu a většiny dalších onemocnění souvisejících s kyselinou. Současně se doporučují antacida pro použití při léčení všech chorob souvisejících s kyselinou.
v následujících situacích:

- v počátečních stadiích onemocnění souvisejících s kyselinou - jako hlavní prostředek;

- při léčbě antisekrečních léčiv jako dalšího prostředku (zejména neutralizovat kyselinu během "průniku noční kyselinou");

- odstranit nebo snížit intenzitu pálení žáhy a bolesti na hrudi nebo bolesti v epigastriu, a to jak během hlavního průběhu léčby, tak i během remise, jako symptomatického léku.

Hlavním rozdílem mezi antacidy a jinými léky korigujícími kyselinu je rychlost neutralizace kyseliny a tím rychlejší, ale kratší terapeutický účinek. Antacida jsou také levnější než antisekreční léky.

Phosphalugel by neměl být užíván dlouhou dobu bez lékařského předpisu. Při opatrnosti se používá při onemocnění ledvin, cirhóze jater, těžkém srdečním selhání.

Antibiotika tetracyklinové skupiny, přípravky železa, srdeční glykosidy by neměly být užívány dříve než 2 hodiny po užití přípravku Phosphalugel.

Při zácpě, která se občas vyskytuje při užívání přípravku Phosphalugel, se doporučuje zvýšit denní spotřebu vody.

Při použití přípravku Phosphalugel současně s jinými léky byste se měli poradit se svým lékařem, protože fosfatugel sníží účinnost některých léčiv.

Existují studie dokazující na velkém statistickém materiálu, že úplná eradikace H. pylori téměř zdvojnásobuje pravděpodobnost vývoj refluxní ezofagitidy, Barrettův jícen a kardioezofageální adenokarcinom, stejně jako skutečnost, že přítomnost H. pylori v těle žaludku snižuje riziko vzniku rakoviny srdečního žaludku.

Je třeba poznamenat, že vzhledem k velkému počtu nosičů H. pylori (v Rusku - až 75% populace) po eradikaci neexistují žádné záruky, že nedojde k žádné reinfekci, navíc je to velmi pravděpodobné.
Kritici infekční teorie obvykle přistupují k peptickému vředu jako systémovému gastroenterologickému onemocnění, ve kterém se hraje nejdůležitější role, včetně psychosomatických a psychosociálních faktorů.
V posledních letech kromě H. pylori žijí v žaludku mnoha zdravých lidí i další mikroorganismy, zejména L. gastricus, L. antri, L. kalixensis, L. ultunensis, streptokoky, staphylokoky, houby Candida, bakteroidy, corynebacterium a ostatní.


Někteří výzkumníci zdůrazňují následující:

- dlouhodobé užívání antihelicobacter terapie u onemocnění spojených s H. pylori nevedlo k jejich snížení a byla jednou z příčin vzniku dysbakteriózy;

- recidiva peptického vředu a exacerbace chronické gastritidy je doprovázena dysbiózou gastroduodenální zóny, která zvyšuje tvorbu vředů a zánětlivé procesy na sliznici.
Kromě toho, H. pylori nemá žádný nezávislý význam ve vývoji těchto onemocnění.


Vypočítá se, že po úspěšné eradikaci H. pylori po 3 letech se přibližně 32% pacientů opět infikovalo touto bakterií, 82–87% po 5 letech a přibližně 90% po 7 letech.


Podle článku 70 Federálního zákona Ruské federace ze dne 21. listopadu 2011 N 323-ФЗ „O základech ochrany zdraví občanů v Ruské federaci“ - právo ošetřovat léčbu má pouze ošetřující lékař.

Opravte schéma ošetřujícího lékaře na plný úvazek, změňte a předepište léky na internetu
- není správný, takže internetový konzultant není schopen posoudit klinickou situaci jako celek.

Máte-li podezření na předepsanou léčbu -
- stojí za to obrátit se na jiného lékaře EXTRÉMNĚ

Gastroenterolog - poradenství online

Je bezpečné užívat dvě antibiotika najednou?

№ 34 356 Gastroenterolog 07/01/2016

Gynekolog předepsal užívání unidox-solutabu 10 dní (1t. 2p. B) a tiberální 5 dnů (1t. 2p. B). Je pro tělo možné takové množství antibiotik? Oba by měly být užívány po jídle. I. Musí být kombinovány. Takže můžete udělat? Tělo se nerozbije? Obávám se. Děkuji.

Ahoj, Anna. Díky za dotaz. Absolutně kompetentní schéma navržené Vaším lékařem. Tato kombinace pokrývá celé spektrum mikrobů, s výjimkou hub. Důvěra a léčení.

Dobrý den! Máme takový příběh. 15. prosince v 18 hodin opustil dům, aby štěkal psa a viděl, že se u jeho chovatelské stanice točí nějaké zvíře, pravidelně se vlévá do jeho chovatelské stanice a nedovolí mu vstoupit. Když jsem šel domů a přinesl lucernu, zvířeti se podařilo opustit náš dvůr a zamířil k východu z našeho sídla. Vstoupil jsem do auta a začal jsem ho honit, zatímco jsem současně natáčel to, co se děje ve fotoaparátu davu. Telefon Toto zvíře bylo dost velké.

Dobrý den Jsem mladá matka. Jakmile se dozvěděla, že je těhotná, začala pít vitamíny předepsané gynekologem (pak Elevit), poté, co porodila, přešla na ComplivitMom, v tuto chvíli i nadále piju vitamíny a kojení. Otázkou je: kdy a jak ukončit užívání vitamínů? Piju je 2 roky bez přestávky. Slyšel jsem názor, že dlouhodobý příjem umělých vitamínů vede k tomu, že tělo přestane extrahovat je z jídla (po zastavení příjmu) a důsledky vypadají velmi nee.

Dobrý den! Nemám žádné měsíční období, děloha je malá, od února letošního roku jsem byla u gynekologa, poslala jsem hormony ke kontrole, ukázalo se, že je nízký estradiol. Poté, lékař předepsal femoston 2/10, který pil 4 měsíce, během léčby menstruace byla pryč, ona zmizel znovu, šel do gynekologa, řekl, aby pít dál, ale já jsem se rozhodl jít a zkontrolovat estradiol, jako výsledek, estradiol se nyní také stal a děložní růst nenastal. Femoston moje tělo je špatné p.

Dobrý den, před 2,5 lety jsem během těhotenství prošel analýzou na RW, ukázal, že ATK Treponema pallidum je negativní, mikroreakce je slabě pozitivní. Odevzdal podrobnou analýzu: séro-oscilace jsou falešně pozitivní, nemohu přesně číst rukopis nepochopitelný, zdá se to takto: # 39 trep, karta-negativní, mr-slabě pozitivní, № 8IFA-negativní, RIF abs RP-den. ZDRAVÍ nepotřebuje léčbu. Zeptal jsem se lékaře, co to znamená, že jsem někdy byl nemocný? A ukázalo se, že o tom nevěděla, řekl mi, že to není.

Kluci, nevím, co mám dělat. Splnila jsem všechny testy (vše, co je možné): EKG, gastroskopii a krev, moč, atd. Všechny testy jsou perfektní! Ale odkud tyto bolesti pocházejí? Podrobněji. Tyto bolesti se vyskytují hlavně po jídle (buď okamžitě nebo po chvíli). Jde o to, že když je v těle potrava a dochází k zažívání, objeví se ostré bolesti z ničeho a šíří se do levého prsu. Už jsem vyčerpaný, nevím, co dělat a proč to je ((Bolest je těžká, kontrakce.

18+ Online konzultace jsou informativní a nenahrazují osobní konzultace s lékařem. Uživatelská smlouva

Vaše osobní údaje jsou bezpečně chráněny. Platby a práce na místě jsou prováděny pomocí zabezpečeného SSL.

Můžu vzít dvě antibiotika najednou?

Konzultace s gastroenterologem

Dobré odpoledne! před 4 dny se test zhoršil, lékař předepsal suprax, vypil ho 2 dny a druhou noc se zvýšila teplota, břišní distenze, volná stolice, bolest břicha. Ráno jsem byl u doktora, nahradil lék pancefem, teď si ho vezmu druhý den.

V současné době je tekutá stolice zachována po dobu 3 dnů, piju loperamid, ale nepomůže to. Můžu teď pít levomomycin? Věk pacientů: 21 let

Téma: Lze užívat dvě různá antibiotika?

Možnosti motivu

mohou být užívána dvě různá antibiotika

teď jsme velmi podobní fanouškovi, ale my už jsme na opravě. Tempo bylo téměř týden 38-39. Okamžitě jsme dostali bronchitidu a napsali jsme summamed (ale to je opilé po dobu maximálně 3 dnů, a ty už, chápu, pít 5. den.)
Ant-ka neměl žádný účinek, tempo bylo vysoké. Třetího dne byl opět povolán lékař - řekla, že na další den nebude klesat tempo, aby se začalo pít další antibiotikum. Nespadl na stezku. Den, ale bylo to o něco menší - rozhodli jsme se počkat 1 den. A na stopě. denní tempo už bylo mnohem nižší a my jsme nepili další ant-k.

Můj závěr je, že tempo nebylo spojeno s příjmem ant-ka a nespalo se od něj, pak to bylo jasně virová infekce, nikoliv bakteriální infekce. Ve skutečnosti marně pili.

Názor našeho lékaře (voláme za poplatek a hovor. Konzultujeme) - summamed je nejširší mravenec a měl by rozhodně jednat a do jednoho dne po první dávce! Nebo virus nebo falešný lék.

Můžu současně užívat dva typy antibiotik?

Galina Kholmogorová, PhD, vedoucí výzkumného pracovníka Státního výzkumného centra pro preventivní lékařství odpovídá:

- Jakmile se věřilo, že s pomocí antibiotik, můžete porazit jakoukoli infekci. Ale ukázalo se, že výrazně oslabují imunitní systém a infekce naopak začaly porazit lidi. Levnost antibiotik vedla k tomu, že je lidé vzali za každou malou věc a mikroby zmutovaly a přizpůsobily se. I když antibiotikum zabilo 99,9% mikroorganismů a bylo tam alespoň jedno, že léčivo nepracovalo, rychle se množí a přenáší svůj "gen rezistence" svým kolegům. A člověk infikuje ty okolní mutované mikroby.

Zeptejte se své otázky

Komentáře (0)


  Zatím tu nikdo nezanechal komentář. Buďte první.

Populární

Komentář

2018 Argumenty i Fakty generální ředitel Ruslan Novikov. Hlavní redaktor týdeníku "Argumenty a fakta" Igor Chernyak. Ředitel pro digitální rozvoj a nová média AiF.ru Denis Khalaimov. Hlavní redaktor AIF.ru, Vladimír Šuškin.