Lidové recepty na kašel a rýmu

V období podzim-zima nejsou chladné. Dokonce i trvalá imunita někdy není schopna odolat epidemii chřipky. V tomto případě mohou osvědčené prostředky z kašle a rýmy, testované v průběhu let, pomoci zmírnit příznaky v krátkém čase.

Jak léčit nachlazení

S časnými projevy respirační patologie musíte zjistit, zda se jedná o běžné nachlazení nebo virovou infekci. Nemoci vyvolané viry by měly být léčeny speciálními léky, tradiční medicína může pomoci při nachlazení.

Čím dříve se léčba začne, tím větší je pravděpodobnost zastavení zánětu v počáteční fázi a prevence komplikací.

Od tepla

Když je zima, je tu především horečka. Pokud teplota nedosáhne 38 ° C, nesmí být poražena. Pokud drží více než 3 dny v řadě, měli byste se poradit s lékařem.

Chcete-li zmírnit horečku doma, použijte následující lidové metody:

 • Na 1 litr vroucí vody se nalije špetka ječmene, vaří se 10 minut na mírném ohni, ochladí se a přefiltruje. Do výsledné kapaliny přidejte 5 g medu a vypijte před spaním.
 • 1 čajová lžička sušených malinových listů se vaří s vroucí vodou, infuze po dobu 10 minut a konzumace místo čaje.
 • Malinový džem, přidaný do vroucí vody nebo čaje, také pomůže snížit teplotu.

Kašel

Nejčastěji je nachlazení doprovázeno kašlem. Mírný kašel může být vyléčen s pomocí lidových prostředků, nicméně, pokud je kašel silný a má jiné příznaky, jako je bolest na hrudi, musíte použít léky.

Následující léky se používají k úlevě od kašle:

 • Šťáva se vymačkává z velkého citronu, přidají se dvě lžíce glycerinu a stejné množství medu. Výsledná směs se míchá a konzumuje v lžíci 5-6 krát denně.
 • Zbavte se silného kašle a pomůže vám vývar z cibule. Na 1 litr vroucí vody - 2 cibule a sklenku cukru. Směs se míchá a na hodinu se umístí na sporák. Cibule se vyjme, čeká, až vývar vychladne a třikrát denně ho použije na půl šálku.
 • Olivový olej a med mícháme 1: 1 a konzumujeme 20 g až 4 krát denně.
 • Další osvědčený lidový lék, který lze použít pro děti, je vyroben z granulovaného cukru. Cukr se nalije do lžíce a udržuje se na ohni, dokud neztmavne, potom se ponoří do studeného mléka. Výsledný bonbón je nasáván do úst.
 • Malinové stonky se stříhají podélně, vaří se horkou vodou a na 20 minut se zahřívají na malý oheň, dokud se roztok nestmaví. Prostředky uchovávané v termosce po dobu několika hodin a vypít 200-250 g denně.
 • Pro opláchnutí se používá roztok sody: 5 g na 250 g vody. Soda může být střídána s odvar z heřmánku nebo šalvěje.

Je-li osypový hlas

Ztráta hlasu a sípání je často pozorována při nachlazení. Obnovení práce hlasivek umožní následující lidové metody:

 • Hrst chmelových hlávek se přidává do půl litru vody a udržuje se na teplém místě po dobu 2,5-3 hodin. Tento nástroj je nezbytný pro opláchnutí mandlí několikrát denně.
 • Kapustové vidličky jemně sekat, zmáčknout šťávu, která přidá několik lžíce cukru. Výsledná směs se spotřebuje uvnitř poloviny sklenice, 2x denně, po dobu 5 dnů.
 • Cibulová slupka se vaří vodou, zapálí se, čeká na vaření, 1 hodinu se nechá stát a přefiltruje. Řešení třikrát denně propláchnutí mandlí.
 • Loupaná mrkev se třese na struhadle, smíchá se 100 g medu a sníží se v lžíci každé 4 hodiny.

Od zimy

Rýma může být odstraněna pomocí jednoduchých lidových prostředků:

 • Horké inhalace. Pro 1 litr teplé vody budete potřebovat několik kapek citronových, mátových a levandulových olejů. Nad páry musí dýchat dvakrát denně, 5-7 minut.
 • No zmírňuje rýmu domácí masti. K vaření potřebujete půl citronu, 10 g medu a másla. Citron je mletý, smíchaný se zbytkem ingrediencí a mazaný s nozdrami dvakrát denně.
 • K redukci hojného výtoku a obnovení normálního dýchání můžete mazat vnitřnosti mentolovým olejem.
 • Propláchnutí nosní dutiny je doporučeno bylinné infuze, jako je heřmánek a měsíček. Kromě toho je možno provádět promývání jednoduchým činidlem na bázi soli: na 1 litr vody - 5 g chloridu sodného a 2-3 kapky jodu.
 • Pro zlepšení celkového stavu, snížení teploty a odstranění rýmu pomůže pít horké nápoje z jitrocelu, tymiánu nebo máty.
 • V nosních průchodech, místo farmaceutických kapek, můžete kapat šťávu z Kalanchoe, aloe, řepy, stejně jako roztok cibulové šťávy a slunečnicového oleje (1: 1).
 • Pomůže vám zahřátí z nachlazení. Sůl se zahřívá na pánvi po dobu 5 minut, pak se zabalí do textilního sáčku a několik minut se drží na nose.

Proti virům a bakteriím

Pro virové infekce doprovázené rýmou a kašlem vám pomůže pití následujících nápojů:

 • Čaj z lila. Lila květy se vaří místo čaje, spotřebované v půl šálku třikrát denně. Na základě lila tinktury lze provést předem: to bude vyžadovat květiny a pupeny rostlin. 200 g alkoholu - stejné množství surovin. Tinktura se inkubuje po dobu dvou týdnů, poté se aplikuje 50 kapek třikrát denně.
 • Populární populární způsob, jak se zbavit projevů nachlazení je cibule infuze. Cibule - jedinečná rostlina, která obsahuje speciální látky, které potlačují reprodukci mikrobů. Žárovka je rozdrcená, nalije vařící vodou a trvá 5-10 minut. Výsledný infuzní roztok se napije a vypije v jednom doušku.
 • Čerstvé matewort a kořen čekanky se mísí ve stejném poměru. 10 g bylin - šálek vroucí vody. Složení trvá 1 hodinu a pije 100 g třikrát denně.

Cibule a česnek pomohou vyrovnat se s počátečními příznaky virových infekcí, zejména kašle a nádchy, jejichž baktericidní vlastnosti jsou všem známy. Hlava cibule je nakrájena na čtyři části, položena na talíře a umístěna po místnosti. Místo cibule můžete použít loupané stroužky česneku.

Pro bolest v krku

Pro zmírnění bolesti při polykání můžete použít tyto recepty:

 • Med se míchá ve stejném poměru s máslem. Výsledná směs se udržuje v ústech až do úplného rozpuštění.
 • Do sklenice mléka přidejte lžíci másla a několik kapek cibulového džusu. Nápoj se užívá v malých doušcích po celý den. Tento nápoj pomůže nejen snížit pot, ale také překonat bolest hlavy.

Domácí inhalace

Inhalační opatření se již dlouho používají při léčbě nachlazení. Vdechování horkých výparů pomůže utopit bolestivé reflexy kašle a eliminuje rinitidu v krátkém čase:

 • Nejznámější lék proti kašli a rýmě je brambory vařené v kůži. Nad hrncem s brambory by měl nějakou dobu dýchat, pokryté teplou přikrývkou. Během vaření můžete přidat několik listů eukalyptu nebo tymiánu a bezprostředně před vdechnutím jedle. Po skončení se doporučuje pít čaj s medem.
 • Dobře pomáhá při kašli a rýmě jedlá soda: 2 lžíce - 3 litry vroucí vody. Nad kapacitu dýchání, zakrytou hlavou, chladit kapalinu.
 • K odstranění chladu můžete použít alkalickou minerální vodu bez plynu, stejně jako infuze léčivých bylin - eukalyptu, jehličí, heřmánku.

Inhalační procedury se provádějí pouze v případě, že není teplota.

Mudry

Mudry jsou určitá cvičení pro ruce, které mají symbolický význam. Podle lidových léčitelů pomáhají mudry při léčbě mnoha nemocí, včetně nachlazení. Následující mudry aktivují vaši vlastní imunitu:

 • Zvyšování. Palmy jsou spojeny křížem prstů. Palec pravé ruky je odložen a sevřen indexem a palcem levé ruky. V této pozici musíte držet ruce 40 minut.
 • Dračí hlava Na každé dlani by měl procházet prostředníček a ukazováček a střed by měl být nahoře. Palmy obou rukou se spojí, palce se položí a spojí.

Lidské léky na nachlazení, rýma a kašel mohou pomoci s lehkou patologií. Pokud se však stav nezlepší do 2-3 dnů a teplota se zvýší nad 38 ° C, je nutné se přihlásit na kliniku. S největší pravděpodobností budete potřebovat léky.

Přehled lidových prostředků pro nachlazení, rýma a kašel

Časté nachlazení je výsledkem aktivace virové nebo bakteriální infekce. To může ovlivnit řada faktorů, včetně hypotermie, studených nápojů, komunikace s infikovanými lidmi. Léčba nemoci z nachlazení je porazit nejen symptomy, ale také příčinu onemocnění. Prostředky tradiční medicíny zůstávají velmi populární i dnes. Jejich hlavní výhodou je, že jsou naprosto bezpečné a nenese škody.

Kašel

Jedním ze společných příznaků při nachlazení je kašel. Lze ji vyléčit osvědčenými metodami alternativní medicíny. Ale když je kašel silný a je doprovázen krevními kompartmenty, stejně jako bolest v plicích, pak musíte použít drogy.

Účinné jsou následující recepty:

 1. Vezměte z toho velký citrón, vytlačte šťávu. Vložte do ní 40 ml glycerinu a zbytek prostoru naplňte sklenicí medu. Po důkladném promíchání byste měli dostat lék se sirupovou konzistencí. Použijte směs 10 g 6krát denně.
 2. K odstranění kašle můžete použít cibulový odvar. K tomu vezměte 1 litr vroucí vody, dvě cibule a 200 g cukru. Přidejte žárovky a cukr do horké vody. Důkladně promíchejte, aby se cukr rozpustil. Nastavte směs na sporáku na 1 hodinu. Vypůjčete žárovky a ochlazený vývar použijte 100 ml 3krát denně. A musíte ho používat pouze ve formě tepla.
 3. Vezměte stejné množství olivového oleje a medu. Míchejte je a pak vezměte nápoj 10 ml 4krát denně.

Přečtěte si také, jak se používá terpentýnový kašel.

Od chrapotu

Ztráta hlasu je dalším běžným příznakem zimy. Následující osvědčené léky tradiční medicíny pomohou léčit chraptivý hlas u dítěte a dospělého:

 1. Vezměte 40 semen anýzu, přidejte 1,5 šálky horkého volu. Zapálit a vařit 15 minut. Po ochlazení vývaru přidejte med v množství 60 ml a 10 ml brandy. Vše smíchejte a vypijte 40 ml každé 2 hodiny.
 2. Vezměte hrst chmelových hlávek, přidejte 500 ml převařené vody. Nádobku na lék položte na teplé místo, vyčkejte 3 hodiny. Použijte prostředky pro kloktání 5krát denně.
 3. Vezměte několik hnědých větví akátu, vložte do nádoby, přidejte 500 ml vroucí vody. Počkejte 2 hodiny a aplikujte prostředky pro kloktání 4krát denně.
 4. Jemně nakrájejte zelí, abyste ji naučili. Vezměte ji v množství 200 ml, odešlete na pánev, přidejte cukr nebo med. Užívejte léky 100 ml 2x denně. Léčba bude trvat 5 dní.
 5. Vezměte cibulovou slupku, jemně nakrájejte, vezměte v množství 50 g a přidejte vodu. Abych uvařil na ohni a pak nechal jednu hodinu stranou. Filtrujte, použijte odvar na opláchnutí hrdla 3krát denně.
 6. Vezměte pár mrkví, umyjte, odstraňte kůru, nakrájejte na struhadlo. Vezměte to v množství 100 g a přidejte stejný med. Míchejte a konzumujte 10 g 6krát denně.

Z běžného nachlazení a nazální kongesce

Rýma je běžným příznakem nachlazení. Že je příčinou přetížení nosu. Můžete se s tím vyrovnat pomocí lidového ošetření, pokud se odvoláváte na následující recepty:

 1. Při nachlazení je účinné provádět inhalace s použitím esterů. K tomu vezměte 1 litr horké vody a 10 kapek citronového oleje, 3 kapky máty a levandule. Vdechujte páry 2 krát denně.
 2. Použijte mentol olej k léčbě nosní oblasti a maxilární dutiny. Díky tomu můžete zastavit ucpání nosu a snížit množství výtoku.
 3. Můžete použít domácí masti na rýmu. K tomu vezměte ½ citronu, rozemele na mlýnek na maso, smíchejte s 20 g medu a stejným množstvím másla. Nosní cesty se míchají a zpracovávají 2x denně.
 4. Čaj z jitrocelu, máty a tymiánu je účinným prostředkem pro nachlazení, stejně jako pro snížení teploty. Čaj je třeba konzumovat 3x denně.
 5. Zkombinujte 20 g aloe šťávy, 100 g husového tuku, 100 g másla a 50 g kakaa, medu. Připravená směs se spotřebuje v množství 20 g denně a potom vypije sklenici teplého mléka.

Na video-lidových prostředků pro nachlazení a kašel, chřipka:

Antivirová léčiva

Pokud je příčinou nachlazení virus, pak následující osvědčené recepty pomohou vyrovnat se s tím:

 1. Vezměte si lila květy a vařit je jako obvykle čaj. Vezměte ½ šálku 3x denně.
 2. Účinně aplikujte tinkturu na bázi květu a ledviny šeříku. K tomu vezměte 0,25 šálků surovin a nalijte 200 ml alkoholu. Počkejte 2 týdny a pak užijte hotový lék třikrát denně, 50 kapek.
 3. Zkombinujte stejné množství mateřského porce a jemně nakrájeného kořene čekanky. K nim se přidá 200 ml vroucí vody (na 10 g surovin). Počkejte 1 hodinu, použijte 100 ml 3krát denně.

Výrobky pro prevenci proti chladu

Chlad je nebezpečný, protože má nepříznivý vliv na imunitu organismu, oslabuje jeho ochranné funkce. Takže budete potřebovat čas, abyste se postarali o prevenci rozvoje onemocnění.

Nápověda v tomto může recept:

 1. Cibule a česnek. To je nejúčinnější prostředek boje proti bakteriím. Obsahují speciální rostlinné látky, které neutralizují škodlivé účinky patogenních mikroorganismů. K tomu můžete jemně nasekat česnek a dát ho na talíř. Proso jí položila místnost a vdechla výpary. V pokoji můžete pověsit korálky a česnek. Ale zároveň si uvědomte, že fytoncidy obsažené ve složení česneku a cibule rychle mizí, takže produkty budou muset být často měněny.
 2. Než ráno opustíte dům, musíte použít česnekovou tinkturu. K tomu jednoduše kapejte do každé nosní pasáže 2-3 kapek. Chcete-li dostat infuzi, musíte vzít 2 plátky česneku, jemně nasekat, přidejte 50 ml vody. Počkejte 2 hodiny a filtrujte. Hotový přípravek musí být použit do 2 dnů.
 3. Pijte čaj s citronem, brusinkové ovocné nápoje, nálev rybízu, maliny, kalina. Pro přípravu těchto nástrojů je nutné vybrat surovinu a nalijte ji v množství 20 g s 200 ml vroucí vody. Infuzi můžete užívat během 15-20 minut.

Ale jaký druh první pomoci pro chřipku doma je nezbytné, tyto informace pomohou pochopit.

Jaké jsou hlavní příčiny suchého kašle bez nachlazení jsou nejčastější, tento článek vám pomůže pochopit.

Jak léčit nachlazení u dítěte po dobu 1 roku a jaké léky by se měly používat, je popsáno v tomto článku: http://prolor.ru/g/detskoe-zdorove-g/prostuda-u-rebenka-1-god-chem-lechit. html

Jaká akce Paracetamol s nachlazení může být, a jak efektivní je, tento článek vám pomůže pochopit.

Vlastnosti léčby dětí

Pokud udeřil dítě do těla, může lékař předepsat řadu osvědčených lidových prostředků v kombinaci s léky. Zrychlí zotavení a pomohou vyrovnat se s nepříjemnými příznaky.

Sweatshopy

Když se objevilo běžné nachlazení, je důležité aktivovat přirozenou obranu těla a vytvořit všechny podmínky pro její normální provoz. A k tomu musíte odstranit škodlivé produkty metabolických procesů. Pokud používáte tekutinu ve velkém množství, můžete zlepšit proces výměny a všechny patogeny z těla dítěte budou odstraněny.

V tomto případě může být dítěti poskytnuto následující prostředky:

 1. Lipový čaj. Může být podáván dítěti, jehož věk dosáhne 1 měsíce. K tomuto účelu je možné použít jak lipu, tak i ty, které jsou již připravené v pytlích, a také zajímavé je naučit se dělat čaj se studeným zázvorovým čajem.

Další populární recept je banán s mlékem.

Léčba rýmy

A i když je zima soukromým společníkem nachlazení, může být odstraněna bez použití léků. Rodiče by měli věnovat pozornost následujícím receptům:

  Zahřívání nohou. Takový postup je poměrně obtížné provádět u malých dětí, ale u pacientů ve věku 2–3 let bude tato manipulace fungovat. Je však povoleno pouze ohřívání za předpokladu, že není zvýšena teplota. Je nutné připravit nádobu, naplnit ji teplou vodou (50 stupňů). Přidejte 20 g mořské soli a hořčičného prášku. Položte nohy do misky, přikryjte je teplým kobercem. Posaďte se v této pozici po dobu 20 minut, pak si otřete nohy a položte si teplé ponožky.

Vlastnosti léčby během těhotenství

Během těhotenství musíte užívat prostředky, jejichž účelem je zachovat imunitu. V tomto období zůstává křen velmi účinný. Může být použit tímto způsobem: vezměte si křen, rozemele v mlýnku na maso, smíchejte ve stejném množství s medem. Počkejte 1 den a pak každou hodinu vezměte 20 ml.

Těhotná žena se může vyrovnat s kašlem během zimy pomocí šalvěje nebo heřmánku. Tyto bylinky by měly být použity jako inhalace. Mají uklidňující účinek na zánět nosohltanu. K tomu se brambory vaří s kůží, pak se rozdrtí a přidá se 20 g listů eukalyptu. Vdechujte páry z nádoby a zakryjte hlavu ručníkem.

O video-lidových lécích na nachlazení pro těhotné ženy:

Pokud má těhotná žena suchý kašel a bolest v krku, můžete použít klamání pro kloktání. Můžete je připravit s heřmánkem, šalvějí a měsíčkem. Výsledné finanční prostředky platí 3-4krát denně.

Je možné léčit nachlazení lidovými prostředky pouze tehdy, je-li nemoc mírná a neexistuje riziko vzniku komplikací. Jinak použití alternativní medicíny nedává smysl, protože nebude možné dosáhnout správného účinku. Navzdory tomu, že výše uvedené léky jsou přirozené, vždy se poraďte se svým lékařem, než je začnete užívat.

LiveInternetLiveInternet

-Hudba

-Rubriky

 • vaření (3160) t
 • pískové dorty, různé (303) t
 • PIES (235)
 • housky, palačinky, atd. (219)
 • želatinové dorty (181)
 • předkrmy (157)
 • pečivo (142)
 • smetana (139)
 • košíčky (137)
 • Soubory cookie (136)
 • kurzy (121) t
 • čokoládové dorty (101) t
 • dekorace na pečení (100)
 • dorty se zakysanou smetanou, tvarohem (89) t
 • maso (89) t
 • na čaj (85) t
 • libové pečivo (76) t
 • KOSTKY S MEDEM (75) t
 • PŘÍPRAVA MISE (73)
 • PIE (71)
 • omáčky, nápoje (67) t
 • sušenky (64) t
 • sochor, sladký (59)
 • ZELENINA (56)
 • různé (54)
 • ryby (53)
 • Kastrol (48)
 • polotovary (48)
 • ROLLS (45)
 • Velikonoce (44) t
 • SALADY (43)
 • dorty s bílkovinami (29) t
 • Nápoje (19) t
 • čočková jídla (18)
 • dekorace na nádobí (9)
 • pomalý vařič (6) t
 • RYCHLE A CHYBY (6)
 • první kurzy (3) t
 • různá řemesla (1639)
 • šití (371)
 • řemesla (253)
 • panenky (241)
 • porcelánové lití (139) t
 • papír (122) t
 • noviny (107) t
 • láhve, sklenice (86) t
 • stuhy (85)
 • sladkosti (59)
 • decoupage (42)
 • plstění (38) t
 • Bod-bod (25)
 • omítka (24)
 • korálky (21) t
 • tipy (12)
 • plastové láhve (11) t
 • koberce (10) t
 • svíčky (6) t
 • aplikace (3)
 • mýdlo (1)
 • pletení (1602)
 • pletení, háček (249) t
 • rady (238)
 • modely s prolamovanými (201) t
 • vzory (196)
 • Arana, atd. (187)
 • klobouky (187)
 • Jacquards (97)
 • Ponožky, pantofle, ponožky (86) t
 • Vesty (37) t
 • enterlak (16)
 • Raglan (14)
 • pletení s kožešinou (14) t
 • Crazy Vul (3)
 • zdraví (897)
 • využití (133)
 • tipy (126)
 • různá cvičení (112)
 • potraviny (106) t
 • kolena, klouby (75)
 • vlasy (50)
 • byliny, rostliny (47) t
 • nádoby, srdce (44) t
 • zrak (23)
 • tlak (20)
 • křečové žíly (17)
 • dna (14)
 • Podpatky, kaliko, kukuřice (13) t
 • Houba (11)
 • zima, chřipka (9)
 • Pankreatitida (5)
 • Sinusitida (4)
 • diabetes (4)
 • modřiny, hematomy (1)
 • kresba (391)
 • šablony, vzory (95) t
 • malířství (38) t
 • zdvojený zdvih (28)
 • jak kreslit (18)
 • různé obrázky (9)
 • tipy (232) t
 • kuchyně (65) t
 • prádelna (61) t
 • hudba (97)
 • DOVOLENÁ (93)
 • Květiny (73) t
 • zajímavé (64)
 • počítač (59)
 • modlitby, náboženství (56) t
 • výšivky (55) t
 • psychologie (33)
 • zábavné triky (19)
 • malířství (17) t
 • Velikonoce (16) t
 • mé práce (10)
 • papír (3)
 • láhve, sklenice (3) t
 • výšivky (2) t
 • Občerstvení (1)
 • panenky, atd. (1)
 • video (9)
 • různé (8)
 • blahopřání (8)
 • nový rok (8)
 • nostalgie (6)
 • Lekce Photoshopu (5)
 • Vše pro deník (3) t

-Vyhledávání podle deníku

-Přihlásit se e-mailem

-Pravidelní čtenáři

-Společenství

-Statistiky

Léčba kašle a rýmy lidových prostředků

Cibuli jemně nakrájejte, na pánvi s teflonovou omáčkou osmažte, dokud nedojde k šťávě, vložíme do malého talíře a přidáme trochu rafinovaného rostlinného oleje. Trvejte na výsledné směsi po dobu 12 hodin, přetáhněte se přes tenké plátno a pohřbte se v nose chladem.


Pokud je dítě mladší než jeden rok, pak je namísto výše uvedené směsi lepší pohřbít mrkev nebo šťávu z červeného sladkého džusu zředěnou vodou.


Pokud je rýma u dítěte starší než 5 let, pak takový lidový lék bude vhodný pro léčbu: rozdrtíme velký stroužek česneku v česnekovém boxu, nalijeme šťávu z rafinovaného rostlinného oleje po dobu 8-12 hodin spolu s vymačkáním. Kmen. A pohřbeme 2 kapky do nosu. Pokud není rýma silná, pak možná mírný pocit pálení.


Dobrý lék proti nachlazení je Kalanchoe - exotická pokojová rostlina s "masitými" listy. Když se začíná studená hlava, stačí stisnout šťávu z listu a odkapávat 2-3 kapky do každé nosní dírky a druhý den chladnou hlavu, jak se to nestalo.

Následující lidový lék - alkalická inhalace. Nalijte vroucí vodu do pánve nebo umyvadla, rozpusťte několik lžiček (čaje) sody, přikryjte ručníkem nebo županem a dýchejte, dokud se nesníží uvolnění páry. POZOR! Vyberte si vzdálenost od hladiny vody tak, aby pára nebyla příliš horká, jinak riskujete, že se spálíte na sliznici nosní sliznice a namísto léčby nachlazení získáte další problémy.

Parní rostliny inhalace z různých decoctions jsou také dobré: eukalyptus, šalvěj, heřmánek, máta, bobkový list.

Pinosol, ačkoli to je těžké nazvat lidovým lékem, je ještě prodáván v lékárnách, ale jeho použití je opravdu lidové. Tato směs rostlinných éterických olejů je velmi vhodná pro ošetřování nozder ucpaných rýmou, a stejně jako známý vietnamský hvězdný balzám, měl by být používán k mazání křídel nosu.

A to je asi nejjednodušší lidový lék na léčbu rýmy: zředit dvě skleničky soli ve sklenici vody, navlhčete vatový tampon roztokem a vložte ho do nosní dírky. Jen to nezkoušejte najednou ve dvou, je lepší střídavě. To pomůže odstranit otoky nosní sliznice a usnadní dýchání.

Eucalyptus a jedle olej mají schopnost usnadnit dýchání a mají výrazný baktericidní účinek, takže se používají pro inhalaci pomocí páry - v misce nebo v misce vařící vody jsme kapat 4-5 kapek oleje. A pak podle starého schématu - zakrýváme se ručníkem a silně dýcháme.

Efektivní pro léčbu rýmy a zředěné aloe šťávy: několik čerstvě nashromážděných listů aloe výhonků (listů) opláchněte ve vařené vodě, osušte ubrousky, z nich vytlačte šťávu a zřeďte studenou převařenou vodou v poměru 1: 10. Bury 2-3 kapky během dne (až 5x).

Pomáhá s běžnou studenou a řepnou šťávou (červená řepa), stejně jako rakytník řešetlákový. Pohřbít by měl být 4-5 kapek, 2-3 krát během dne.

Máte-li hustý hlen v nose, může být zředěn instilací směsi vařené vody s cibulí nebo česnekovou šťávou, v poměru 30 až 1. Někdy cibule nebo česneková šťáva je předem smíchána s medem (1: 1).

Sběr bylin je další známý lidový lék na léčbu rýmy. Vezměte ve stejných částech: matka a nevlastní matka, šalvěj, květy měsíčku a listy jitrocelu. Ve sklenici vroucí vody vařte lžíci sbírky. Nechte 5 minut vařit. Nechte čaj vychladnout a vyluhujte hodinu. Pak pohřbeme v nose.

Na lžíci vařeného a chlazeného rostlinného oleje a mrkvové šťávy smíchané s 2-3 kapkami česnekové šťávy. Kopat 3x denně, 2-3 kapky. POZOR! Připravená směs nesmí být skladována déle než jeden den.

Tampony namočené v šťávě z červené řepy vám usnadní dýchání. Procedura se opakuje 3-5 krát denně.

Několik kapek vymačkaných listů Kalanchoe, smíchaných se stejným množstvím medu, opláchnutých extraktem z třezalky tečkované nebo meduňky, pomůže s přetížením nosu.

Medu a mátový olej smíchejte v poměru 2: 1 a okraje nosních dírek namažte zevnitř.

Další populární lék na léčbu rýmy založené na cibuli a med: rošt cibule na plastovém struhadle a míchat s medem (1: 1). Hotová směs vzala půl hodiny před jídlem, lžičku, třikrát denně. Pokud nahradíte cibuli šťávou, pak se zvýší účinnost léku na zimu.

Smíchejte ve stejném podílu olej z třezalky tečkované a šťávy Kalanchoe, namažte nosní drážky a dýchejte ve dvojici čaje z třezalky tečkované.

Cibuli nastrouháme do stavu kaše, zalijeme horkým rafinovaným rostlinným olejem, trváme na termosce nebo zabalíme do vlny po dobu 8 hodin, protáhneme dvojitou gázou. Připravené prostředky zvládají sliznici nosu s prodlouženou rýmou.

Borovice pupeny nalít obyčejnou vodu a vařit s víčkem zavřeným, po varu, snížit plyn na minimum a vařit po dobu 10 minut. Dejte trochu vařit. Kmen a pití, s chladem, s marmeládou nebo medem po celý den (až 5x).

Tento lidový lék na léčbu rýmy pochází z předrevolučního Ruska: polévková lžíce máty peprné nalije půl litru vroucí vody, zabalí a trvá hodinu, odtok. Pijte okamžitě, teplota, která zůstala (infuze by měla být horká), osladila trochu medu. Stejná infuze opláchněte nos.

Med, kaše z šípků, eukalyptový olej a aloe šťáva smíchané v poměru 1: 1: 1: 2 přidávají stejné množství směsi vepřového vnitřního tuku. Důkladně promíchejte. Namočte bavlněné tampony se získaným přípravkem a střídavě je vložte do každé nozdry po dobu 15 minut. Pomáhá uvolnit dýchání během zimy.

Smíchejte St. John's wort oil a med v poměru 1: 1. Směs namazat vnitřní povrch nosu před spaním.

V případě rýmy doprovázené silným výtokem z nosu pomůže mytí vývarem nebo šťávou z vařené červené řepy.

Ještě lepší lék na léčbu rýmy je fermentovaná řepná šťáva. K tomu je řepa strouhaná a lisovaná, výsledná šťáva je ponechána na teplém místě na jeden den. A teprve pak jsou pohřbeny 3 kapky 2x denně.

Třicetiprocentní roztok medu v šťávě z řepy, který má být instilován ve 4 kapkách 4krát denně. Účinný lék na léčbu rýmy adenoidy

Zdá se, že červená řepa šťáva je nejčastější lidový lék na léčbu rýmy, takže stojí za to vědět, jak se dostat: pečené a syrové řepy jsou předávány odšťavňovačem nebo strouhané vymačkané přes tlustou vrstvu gázy. Chcete-li získat šťávu z vařené řepy, můžete použít mlýnek na maso. Výsledná suspenze se zředí převařenou vodou (1: 1) a vymačká se.

Příprava eukalyptového oleje: nakrájejte 2 polévkové lžíce sušených listů eukalyptu, nalijte sklenici rostlinného oleje a 10 minut vařte na mírném ohni, vyluhujte 5 hodin, filtrujte. Za studena zakopejte 3 kapky, 5krát denně.

Při onemocněních dýchacích cest, stejně jako kašel a rýma, je parní inhalace s odvarem z borových pupenů dobrým lidovým lékem na léčbu. POZOR! Po ošetření parou lze po 3 hodinách vyrazit na čerstvý vzduch.

Při léčbě rýmy se ukazuje zahřívání nosu. Tradiční medicína nabízí dětskou ponožku plnou kalcinované hrubé soli. Ponožky aplikované na nos.

Další populární lék na zahřívání nosu na zimu jsou obvyklá tvrdá vejce, která by měla být zabalena s čistým šátkem.

Zahřátí hrudníku bramborami - další lidový lék na léčbu rýmy - velká kořenová zelenina se vaří v uniformě, řezá se podél délky a pokládá se na hrudník lemovaný standardními listy, nahoře je potažen vlněným šátkem nebo plédem. Když se brambory ochladí, listy se odstraní, přičemž se udržuje teplota ohřevu prsu. Při správné interakci by mělo být teplo po dobu 20 minut.

Národní znaky při léčbě rýmy

Pokud je výtok z nosu čirý, první tekutý, pak bezbarvý, to je normální rýma nebo rýma.
Pokud výtok při nachlazení získal zelenou barvu a začal cítit hnis, pak je možná komplikace - počáteční stadium sinusitidy
Pokud často kýchnete během rýmy a oči zčervená, pak je to s největší pravděpodobností adenovirová infekce.
Pokud vyfukování způsobuje bolest v čelních dutinách nebo pod očima, může se rýma proměnit v zánět středního ucha (zánět středního ucha)

Lidové léky na nachlazení, rýmu a kašel

Při prvním náznaku špatného zdraví byste se neměli okamžitě uchýlit k užívání léků vytvořených na základě chemie. Lidové léky na chlad, rýma a kašel nejsou o nic méně účinné, hlavní je připravit se podle receptů a nepřesáhnout dávku.

Lidové léky na nachlazení, rýmu a kašel

Jakmile máme nos, výtok z nosu, kašel, okamžitě se dostaneme do lékárničky, kde si vezmeme rychle působící léky. Léky pomáhají, ale jejich použití také poukazuje. Nelze najít lék, který by při léčbě jednoho orgánu neškodil jinému. Studené prášky s antipyretickými, analgetickými, antispasmodickými účinky mohou narušit zažívací trakt, játra, ledviny. Pro rychlé zotavení z nachlazení je někdy nutné zaplatit za gastritidu, průjem nebo zácpu.

Co se týče lidových prostředků na nachlazení, výtok z nosu a kašel - zde je vše založeno na přírodních rostlinách, které mohou ublížit jen tehdy, pokud nebudou dodržována pravidla pro užívání a dávkování.

Studené a studené prostředky

Při prvních příznacích onemocnění dýchacích cest byste měli rozhodnout, zda se jedná o virovou patologii nebo o nachlazení. Virová infekce je přenášena z člověka na člověka a musí být léčena speciálními léky, které potlačují růst patogenních mikrobů. Běžné nachlazení je úspěšně léčeno tinkturami, bylinkami, procedurami, které lze provádět doma. Lidské tělo reaguje primárně na boj proti onemocnění s horečkou. Pokud se nezvýší nad 38 stupňů po dobu 2-3 dnů, nemusíte střílet dolů. Teplo trvá déle - naléhavě k lékaři. Pokud ne, použijte domácí lektvary a snižte teplotu pomocí dostupných nástrojů.

Antipyretické recepty

 1. 100 g ječmene se nalije vroucí vodou (1 litr), vaří se na mírném ohni po dobu 10 minut, pak se ochladí a přetlačí sítem. V tekutině, pokud je to žádoucí, můžete přidat lžičku medu a pít před spaním. Pro snížení tepla u dětí dávejte 1 lžičku.
 2. Sušené malinové listy nalijte do sklenice (1 lžička), nalijte vařící vodu a nechte 10 minut, pít jako čaj.
 3. 2 lžičky malinového džemu ve vroucí vodě nebo šálek čaje, pít v noci.

Lidové léky na kašel a nachlazení

Staré a osvědčené recepty nepřinesly okamžitě pozitivní výsledek. Ale díky jedinečným vlastnostem bylin, bobulí, kořenů, lidské tělo dostává cenné látky pro zdraví. Esenciální oleje, vitamíny, stopové prvky zvyšují ochranné síly, posilují imunitní systém, rozšiřují průdušky, snižují horečku, zvyšují pocení. V důsledku těchto vlastností vnitřní síly účinně inhibují růst patogenních mikrobů.

Studené recepty

 • Jitrocel, máta, oregano, jetel, podběl, obojživelník, lékořice a kořen Althea - 1 tabulka. lžíce, suché a sekané. Vezměte si lžíci směsi a nalijte vařící vodu, trvejte na 10 minutách.
 • Pokud existuje predispozice, aplikujte účinný lék na nachlazení a rýmu. Roztrhněte list aloe, skryjte v papíru a vložte do horní části chladničky. 15 gramů aloe šťávy smíchané se 100 gramy interiéru, 100 švestek, 100 gramů medu a 50 gramů kakaového prášku, tam je 1 lžíce s horkým čajem ráno a večer.
 • 200 g vroucí vody nalijte 1 lžíci sušeného jetele lučního, trvejte na půl hodině, pak přidejte 1 lžíci medu. Pijte ve stejných porcích po celý den.
 • Listy akátu a šeříku během jejich kvetení zasychají, míchají a nalijí 1 lžíci vroucí vody, pijí jako čaj.

Důležité: Zvláště těžké pro lidi s diabetem je zima. V takových případech jsou oteklé lila pupeny vynikající. Vařte lžíci ledviny v 1 litru vody na půl hodiny a vypijte 1 lžičku lžíce před jídlem třikrát denně.

Jak se zbavit kašle

 • Pokud trpíte dlouhým kašlem, aplikujte starou a osvědčenou metodu. Zadejte lžíci cukru (bez sklíček), namočte na otevřeném ohni až do zhnědnutí. Utopí se ve studeném mléku a v ústech si vezme lžíci s cukrem.
 • Umyjte ředkvičky, udělejte díru na špičce a nalijte do ní lžíci medu nebo cukru. Ovoce nechá šťávu pít 3x denně půl hodiny před jídlem.
 • Nakrájejte malinové stonky, rozřízněte je podélně, naplňte horkou vodou a vařte na mírném ohni po dobu asi dvaceti minut, dokud kapalina neztmavne. Pak trvat půl hodiny v termosce a pít 200 g denně.

Improvizované inhalace

Inhalační procedury mohou zkapalnit hlen a ulehčit pacientovi bolestivý kašel v několika sezeních.

 1. Brambory Pečlivě umyjte a vařte 3-4 brambory. Dejte hrnec na tvrdý povrch, opřete se o něj a zabalte kolem něj teplou deku. Procedura trvá, dokud horký vzduch nezačne chladit. Pak vypijte teplý čaj s medem nebo jakýkoliv odvar. V tomto případě nejsme ve spěchu vyhodit brambory. Nalijeme tekutinu, bramborové kaše s bramborovým masherem, dáme je do dvou plastových sáčků, zabalíme do ručníků a přiložíme k hrudníku a zpět. Vezměte kryt a držte, dokud kaše nedává teplo.
 2. Jedlá soda. Ve 3 litrech vařící vody zalijeme 2 lžíce jedlé sody, ohneme se nad nádobou a přikryjeme přikrývkou. Dýchejte horký vzduch, pak pijte bylinkový čaj a lehněte si.
 3. Abychom se zbavili onemocnění dýchacích cest, je nutný optimální krevní oběh a dilatace krevních cév. Chcete-li to provést, měli byste páru nohy (15-20 minut) v horké vodě, otřete do sucha. Pak aplikujte na bosé nohy v hořčičné omítce a nosit teplé ponožky celou noc.

Důležité: Mnoho lidí se mylně domnívá, že chladné léky jsou naprosto neškodné a nejsou schopny poškodit tělo. Předtím, než začnete užívat léky připravené doma, je nutné provést test citlivosti na složky odvarů, tinktur. K tomu namažte zadní část lokte malým množstvím léku a počkejte 30 minut. Pokud je zarudnutí, vyrážka, pálení - odmítnout použití.

Byliny mohou být škodlivé, pokud nedodržíte dávkování. Nemůžete pít žádný druh odvarů nebo tinktury ve velkém množství. Také stojí za to prozkoumat jejich kontraindikace, vedlejší účinky.

Prevence nachlazení

Finanční prostředky na nachlazení a kašel nevylučují, že by se člověk měl zabývat prevencí respiračních onemocnění. Chcete-li posílit tělo, měli byste věnovat pozornost doporučení tradiční léčitelé a tradiční lékaři.

 • Kalení Pro zvýšení ochranných sil pomůže výplach studenou vodou. Pro netrénované, nejprve jít pod sprchu, postupně snižovat teplotu vody, pak začít dousing. Lepší v teplém období.
 • Napájení. Strava, která zahrnuje ovoce, zeleninu, obiloviny, minerální nápoje, čistou vodu, bylinné čaje, se zbaví toxinů a toxinů. Vyčištěné tělo neztrácí sílu v boji proti špatnému metabolismu, ale zcela se zabývá protiopatřením patogenních mikrobů a vítězství.
 • Odmítnutí špatných návyků. Kouření, alkohol, energetické nápoje, stejně jako mastné, uzené, sladké potraviny oslabují tělo, kvůli kterému lidé se špatnými návyky častěji trpí respiračními infekcemi.
 • Lázeňský dům Návštěva sauny, ať už je to finská, ruská nebo turecká hamam, čistí póry člověka, posiluje a povzbuzuje, což posiluje imunitu.
 • Čerstvý vzduch. Chůze na čerstvém vzduchu za každého počasí dává tón, pohyb zvyšuje průtok krve, mikrocirkulaci krve. Tak, všechna těla získat dobrou výživu, která zlepšuje jejich práci.
 • Pokoj Pravidelné větrání prostor, ve kterých se osoba nachází, eliminuje hromadění virů a mikrobů.
 • Veřejná doprava. Mnozí z nich jsou v rozpacích, aby nosili gázové obvazy v době špičkového výskytu, což je důvod, proč se nemoci rychle zvedají. Zdraví je dražší, takže nevěnujte pozornost ostatním a odvážně nosí masku.

Použití lidových prostředků v kombinaci s aktivním a zdravým životním stylem minimalizuje počet nachlazení. A pokud je nemoc stále přemožená, neprovádějte samoléčbu, obraťte se na odborníka. To platí zejména pro děti - jejich tělo je citlivé na složky mnoha receptů.

Léky na bázi bylin, bobulí, kořenů musí být schváleny ošetřujícím lékařem.

Lidové léky na nachlazení a nachlazení

Domů »Kašel» Lidové léky na nachlazení a nachlazení

Jak lze rychle vyléčit kašel a výtok z nosu

Vědět, jak rychle vyléčit kašel a rýmu, je prostě nutné, zejména na jaře a na podzim. Extrémní teploty, náhlé thaws a studené zaseknutí mohou způsobit nepříjemná onemocnění iu lidí s velmi stabilním imunitním systémem. Děti, senioři nebo lidé trpící chronickými onemocněními jsou zvláště náchylní k časté rýmě a kašli.

Léčba kašel a výtok z nosu

Nalezení malátnosti, první předpoklady indikující výskyt kašle nebo sputa spojeného se zimou, musíte okamžitě zahájit léčbu. I s okamžitou odpovědí se onemocnění zastaví pouze v den 5. Když jsme si uvědomili, že je čas přijmout některá opatření, je příliš pozdě na to, aby se „potěšení“ léčby prodlužovalo několik týdnů.

Pokud člověk nemá vážné nemoci a kašel a rýma je zřetelně chladno, můžete se pokusit dělat bez "chemie", pouze s použitím lidových prostředků. Ale pokud je proces zpožděn, a pacient necítil žádné zlepšení v jeho zdravotním stavu, teplota začala stoupat ve večerních hodinách, dosahující 38 stupňů, jít k lékaři a silný předepsaný léky je naprosto nezbytné.

Další upozornění: samoléčba je možná pouze u těch složek, u kterých nemocný dospělý nebo dítě nemá alergie. Prvním krokem k uzdravení by mělo být každodenní mokré čištění místnosti, kde je pacient izolován od zbytku domácnosti. Pokud je to možné, odstraňte všechny předměty, které slouží jako lapače prachu: měkké hračky, koberce, dekorační polštáře, figurky, knihy. Takže zvlhčování a čištění vzduchu bude trvat několik minut, což je důležité nejen pro pacienta, ale i pro člena rodiny, který se o něj stará.

Rýma a kašel jsou účinně léčeny, pokud používáte všechny metody tradiční medicíny najednou:

 • těžké pití;
 • Odvar, tinktury;
 • inhalace, oplachování;
 • obklady, banky.

Po izolaci pacienta je nutné připravit mu nápoj z bobulí zralých malin a kalina (1: 1). Ve skutečnosti je to kompot, který může být dále sladěn medem místo cukru. Nápoj nemůže být klonně sladký, pomůže odstranit několik kapek citronové šťávy.

Pití z mléka, lžíce másla a několik kapek cibulové šťávy není o nic méně účinné. Nástroj není příliš příjemný na chuť, ale dokonale odstraňuje bolesti hlavy, pomáhá v boji proti kašli a hojné rýmě.

Pro usnadnění dýchání a tinktury z malin stonky pomůže. Používají se pouze vrcholy rostlin, které jsou určeny pro rychlou přípravu nápoje. Malé množství směsi se naplní horkou vodou a pak se dále vaří ne déle než 20 minut. Směs se zfiltruje, opatrně se nalije do termosky a infuzí se aplikuje asi 1,5 hodiny. V den, kdy potřebujete pít více než 1 šálek tinktury.

Dostupné léky pro kašel a rýmu

Při léčbě dětí můžete udělat malý trik, k němuž se mnoho rodičů uchyluje. Je známo, že děti mohou být rozmarné celé hodiny, aby se nejedla syrová cibule a česnek. Jejich použití je však velmi žádoucí: baktericidní vlastnosti těchto rostlin jsou známy po staletí. Trik je, že nasekaná cibule a několik podobně zpracovaných hřebíček česneku na talíři jsou umístěny na skříňce tak, že dítě nevidí. Vůně v místnosti bude trochu specifická, ale ve spojení s častým větráním a mokrým čištěním pomůže tato metoda rychlejší regeneraci i bez léků.

Rýma, nebo dokonce sebemenší náznak možné diagnózy, se určitě nadechněte. A v tomto případě jsou brambory uznávány lidmi jako nejproduktivnější. Malé brambory nebo úklid se vaří až do úplné připravenosti, pánev s nimi se přenese na pacienta a on, pokrývající hlavu ručníkem nebo silnou látkou, musí vdechnout páru. Moderní, rozšířená interpretace tohoto postupu je přidání eukalyptu a tymiánu k bramborám při vaření listů a těsně před vdechnutím některých jedlých olejů. Pokud je rinitida ve svém počátečním stadiu, začne těžké vypouštění a ustoupí.

Pro denní kloktání si můžete připravit známý roztok sody: lžičku sody pro 150-200 g teplé vody. Pro větší účinnost se střídají s odvarem z heřmánku a šalvěje, jehož protizánětlivé vlastnosti pomáhají zbavit se nejen kašle, ale paralelně a zima. Byliny se míchají, jedna porce stačí použít 1 lžíci a nalijeme vroucí vodou. Po 20 minutách je opláchnutí připraveno, je třeba vyčkat pouze na to, aby jeho teplota dosáhla přijatelné úrovně a začít oplachovat.

Příliš silný, vyčerpávající kašel změkčuje med smíchaný s 1: 1 s máslem. Směs vezměte na malou lžičku a držte v ústech až do úplné resorpce.

Při nachlazení je nutné zahřát, pro které se používá alkohol smíchaný s ricinovým olejem. Směs se třese do zad a hrudníku pacienta masáží s intenzivními pohyby. Po zčervenání pokožky je třeba pečlivě zakrýt masáže. Pokud by se na hrudi provádělo tření, odpařování alkoholu a oleje dokonce uvolní rýmu, i když je lék doporučován pro kašel.

Nejběžnější zelí pomáhá v boji proti nachlazení, pokud ho potřísníte tekutým medem, položíte ho na hruď a izolujete s potravinářským filmem.

Komprese nezpůsobuje nepohodlí, a proto je žádoucí, aby byla na hrudi asi 12 hodin.

Použití studené medicíny

Se suchým a velmi intenzivním kašlem je vhodné, aby si děti koupily speciální léky, lékárny Dr. Mom. Dospělí pomohou lékárnám lékáren:

Vynikající očištění plic a úleva od kašle budou zajištěny Halixolem, bromhexinem a mukaltinem, který je již dlouho znám všem.

V boji proti produkci sputa při kašli jsou účinné Ambroxol, Lazolvan a Acetylcystein. Léky mají vynikající protizánětlivý účinek na tělo, díky kterému trpí chlad spolu s kašlem.

Proti kašli nemůžeme zapomenout na chlad, který musí být také naléhavě vyléčen. Vzhledem k tomu, že běžné spreje pouze dočasně zmírňují symptomy, jsou to vazokonstriktor a některé z nich později způsobují chronickou rýmu, lékaři se stále více doporučuje používat je pouze v extrémních případech: Galazolin, Xylen, Sanorin, Xymelin, Naftisin.

Nos je snadno porazitelný s výplachy, jejichž řešení se prodává v lékárnách. Jedná se o léky Salin, Otrivin, Aqualor, Aquamaris, Dolphin, jejichž použití je účinné pouze při systematickém použití. Výrobci vyvinuli speciální řadu stejných léků pro kojence, které lze jednoduše zjistit pomocí speciálního názvu „Baby“. Pokud se onemocnění nezačne, můžete použít obyčejnou mořskou sůl bez přísad ve formě chutí, koupil tam, a udělat řešení sami, ujistěte se, že to není příliš slaná.

Těhotné ženy, je žádoucí uchýlit se pouze k finančním prostředkům z rostlin. Lék Pinosol, který obsahuje olej rostlin, jako je eukalypt, horská borovice a máta, stejně jako vitamin E, se osvědčil dobře.

Vlastní léčba je však velmi nebezpečná, pokud proces trvá déle než 5 dnů a úleva nepřichází. V případech nemoci kojenců, těhotných žen a starších osob by ani tentokrát neměla čekat. Léčba by měla být prováděna pouze s použitím léků předepsaných lékařem.

Lidové léky na chřipku a nachlazení doma

Během mimosezónního období není tak těžké zachytit studené nebo ARVI a může být náhlá chřipka. V tom je malá radost: horečka, kašel, těžká rýma, lechtání a bolest v krku, slabost. Nemoc lze samozřejmě překonat pomocí léků. Nicméně, v některých případech, lidové prostředky pro chřipku pomůže.

Co je to chřipka. Příznaky onemocnění

Chřipka je akutní respirační onemocnění. Je způsobena viry, které obsahují několik druhů (A, B, C). Je důležité poznamenat, že chřipka způsobená virem typu A je nejtěžší a hlavním zdrojem infekce je samotný člověk. Chřipka je zvláště aktivní v počátečním stádiu prostřednictvím vzduchových kapiček. Jen málo lidí je obvykle s touto nemocí vážných. Nicméně pozdní léčba ohrožuje komplikace a lidové léky na chřipku a ARVI nepomohou. Obvykle se první příznaky objeví 2 dny po infekci. Virus vstupuje do dýchacího traktu a jeho životně důležitá aktivita negativně ovlivňuje epitel, který musí vykonávat ochrannou funkci. Tělo se stává bezbranným proti jiným virům a bakteriím. To je důvod, proč lidových prostředků na chřipku a nachlazení doma je nejlepší použít na první známky onemocnění. Prvním příznakem je zpravidla vysoká horečka. Případy jsou časté, když stoupají na 40 ° C. Člověk se cítí bolavě po celém těle, bolí a bolí ho. Spolu s tímto stavem a bolestmi hlavy. Zpravidla není rýma a kašel v prvních dnech nemoci charakteristická pro chřipku. Akutní respirační onemocnění se naopak projevují od prvních dnů jak rýmou, tak kašlem, který se postupně mění ze suchého na mokrý. Jako u chřipky se člověk cítí unavený, vyčerpaný. Pokud je nemoc způsobena virem, nemá smysl ji léčit antibiotiky. Použití některých lidových prostředků pro chřipku a nachlazení, můžete výrazně zmírnit váš stav a pomoci tělu dát slušnou reakci na nemoc.

Správný nápoj pro chřipku

Každý ví, že během nemoci lékaři doporučují pít dostatek vody. Musí však být nasycen vitaminem C. Ideálním nápojem je šípková nebo rybízová infuze. Takové lidové léky na chřipku jsou bohaté na askorbiku. Suché šípky musí být předdrcené. Pak 5 lžíce bobulí nalít jeden litr horké vařené vody. To je nejlepší provést v termosce, takže nápoj dostane všechny potřebné látky z boků. Musí trvat nejméně 8 hodin. Infuzi můžete použít vždy, když je žízeň. Můžete přidat několik lžiček medu, ale doporučuje se to udělat těsně před přijetím. Druhým neméně cenným zdrojem vitamínu C je černý rybíz. Jam, mražené bobule, listy (čerstvé i suché) - pro přípravu léčivých léků vhodné pro všechny. Dále budeme diskutovat o tom, jaké další lidové prostředky pro chřipku používají naše babičky.

Malina, kalina a další antipyretika

Jedním z nejúčinnějších prostředků, jak snížit tělesnou teplotu, je malina. Nejlepší je použít čerstvé jahody, které mohou být mleté ​​cukrem. Ovšem jam a čaj z listů a větví dané rostliny nebudou o nic méně užitečné. Takové lidové léky na chřipku a nachlazení doma pro děti budou zcela bezpečné a účinné, protože počet salicylátů v bobulích je zanedbatelný. Chcete-li čaj, musíte nalít 2 nebo 3 lžíce marmelády s teplou vodou. Aby nedošlo ke zničení všech užitečných vlastností, nedoporučujeme používat vařící vodu. Infuze je třeba pít ve velkých doušcích. Po požití tohoto léku se okamžitě zvýší pocení, takže musíte mít na skladě suché ložní prádlo a oblečení. Viburnum má podobné antipyretické vlastnosti. Nejlepší je sklizeň na podzim. Mleté plody s cukrem jsou dokonale uloženy v chladničce. Další skvělá antipyretika je brusinkový čaj. Připravte si to jako karmín. Rozdrcené bobule se nalijí vodou, pak se infuze přefiltruje. Brusinky jsou přírodní antibiotika, dobře regulují procesy výměny tělesného tepla a snižují teplotu. Lidové léky na chřipku a nachlazení (doma, jak vidíte, můžete si připravit spoustu léků) na bázi lipy se osvědčily dobře. Nápoj je připraven tak jednoduše: květiny jsou naplněny vařící vodou a naplněny. Takové pití má protizánětlivé, antiseptické účinky a také změkčuje kašel. Kromě toho je lipový čaj velmi chutný a voňavý, nejen dospělí, ale i děti ho pijí s radostí.

Lidové léky na chřipku a nachlazení dětí

Ne všechny infuze a prostředky alternativní medicíny jsou vhodné pro snížení teploty a zmírnění stavu malých dětí. Pro děti je ideálním prostředkem pro uhasení žízně a snížení teploty odvar ze suchých třešní. Ovoce musí být nalito vodou (asi 0,5 litru na 100 gramů ovoce) a na malém ohni vypařit třetinu celkového objemu. Také k obnovení minerální rovnováhy je užitečné dát dětem odvar z rozinek. Tento nápoj - jen sklad živin. Všechny tyto lidové prostředky pro dětskou chřipku jsou doplněny obyčejnou mrkvovou šťávou. Je bohatý na vitamíny skupiny A, C. Ginger čaj může být také nabízen (mimochodem se doporučuje použít jako prostředek k prevenci nachlazení). Rošt zázvorového koření, přidejte med, citron - a léčivý nápoj je připraven.

Koření v boji proti nachlazení

Ne každý si je vědom toho, že koření jsou silné imunostimulanty a naše předky již dlouho používají jako lidové léky na chřipku. V chladném období, skořice pomůže chránit tělo. Polovinu čajové lžičky této složky je nutné nalít vroucí vody, přidejte med a trochu černého pepře. Tento nástroj má dobré antibakteriální vlastnosti. Nečekaně, ale nejúčinnější koření v boji proti chřipce je nejběžnější bobkový list. Pokud na konci vaření vývar přidejte 3 listy vavřínu, pak takové jídlo bude nejen chutné, ale také užitečné. Toto koření neumožňuje šíření virů, má pozitivní vliv na imunitní systém a může také zmírnit bolest. Při prvních známkách bolesti v krku pomůže hřebíček. Je nutné brousit (nebo brát již půdu), přidat trochu (na špičku nože) do sklenice vařeného mléka a trvat asi 10 minut. Pijte ve velmi malých doušcích. Mléko a můžete jednoduše opláchnout bolest v krku. Povinnou složkou, která se používá v józe pro léčbu nachlazení, je kardamom. Čaj na bázi čaje se připravuje následujícím způsobem. Za půl litru vody musíte vzít 9 ks. kardamom, přidejte hřebíček (5-7 květenství), skořice a půl lžičky strouhaného zázvoru. Tato kompozice musí být vařena asi 5 minut. Potom se přidá sklenice mléka a vše se znovu přivede k varu. Je-li to žádoucí, můžete sladit s medem při použití. Dobrý lék na nachlazení - mléko s přídavkem kurkumy. Zahřeje tělo, pomůže zmírnit zánět v krku.

Cibule a česnek - přírodní antibiotika

Pokud se nemoc začala vyskytovat, pak co nejdříve byste měli aplikovat tyto lidové prostředky na chřipku. Česnek a cibuli ihned nakrájejte na několik plátků. Esenciální oleje, které obsahují, mají vynikající antibakteriální vlastnosti. Výměna zeleniny je nutná po několika hodinách. Stojí však za to připomenout důležitý bod: stačí jen vdechnout páry. V žádném případě nesmí být drcený česnek nebo jeho kousky přímo na nosní sliznici. Výsledkem těchto akcí může být popálení kůže.

Můžete také udělat česnekové kapky. K tomu je třeba asi 100 gramů drceného česneku nalít do vodky. Kapka takového prostředku by měla být upuštěna na jazyk, po určitou dobu držena a poté spolknuta. Tato léčba by měla trvat nejméně tři dny. Vzhledem ke svým antiseptickým vlastnostem je česnek pro bronchitidu, pneumonii nepostradatelný. Musí být přidáván přímo do potravin. Lidé, kteří mají problémy s trávicím traktem, cibulí a česnekem, by se samozřejmě měli používat v omezeném množství.

Lidové léky na chřipku s cibulí jsou již dlouho používány. Jedním ze způsobů, jak léčit nachlazení, je následující: smíchejte nasekanou cibuli s medem, cukrem, přidejte vodu a tuto směs vařte po dobu 3 hodin. Lék, který potřebujete, uchovávejte v chladničce. Vezměte několikrát denně lžíci. Taková směs je vynikající metodou prevence nachlazení.

Léčíme kašel lidové prostředky

Abyste se zbavili kašle, nemusíte nutně používat speciální pilulky a sirupy. Pro začátek si můžete vyzkoušet a napravit léky na chřipku a kašel. Pro přípravu léčiv na bázi mléka a cibule je nutné vzít na hlavu cibuli a česnek. Budete také potřebovat 1 litr mléka, ve kterém budete muset vařit kořeny do měkkého stavu. Pak přidejte med (o lžíci). Směs se rozemele na pyré a spotřebuje každou hodinu v lžíci. Děti potřebují tento lék v lžičce.

Dobrým pomocníkem v boji proti kašli je černá ředkev. Je bohatý na alkaloidy a další užitečné látky. V ovoci je rozřezána poměrně velká drážka, která je naplněna medem. Po nějaké době, ředkvička bude šťáva. Výsledná směs by měla být odebrána několikrát denně v lžíci. Je důležité poznamenat, že tento lék je velmi chutný a je příjemný i pro malé děti. Ovoce lze použít a znovu použít přidáním čerstvé části medu.

Klasickým lékem proti kašli je mléko, med a máslo. Nabízejí lidové léky na chřipku předpis a takové směsi pro oteplování průdušek: vzít jednu polévkovou lžíci vodky, oleje a medu a roztavit vše ve vodní lázni. To je si všiml, že když vezmete tento lék kašel rychle projde. Samozřejmě, že jej mohou používat pouze dospělí.

Jehličnatý sirup je vhodný pro děti. Připravte ho z mladých šišek nebo jedle. Borovice pupeny jsou nakrájeny na malé kruhy, umístěny do skleněné nádoby a nalije se spoustou cukru. Můžete přidat více malin, medu. Chcete-li uložit takové léky, které potřebujete v lednici. K dispozici je také možnost vaření: výsledná směs se nalije sklenicí vařící vody a dušená na parní lázni po dobu 8 hodin.

Sůl a další látky v boji proti rýmě

Při prvních příznacích rýmy (a v chladném období a za účelem její prevence) můžete využít pravidelné vaření nebo mořskou sůl. Pro opláchnutí nosu je nutné připravit takový roztok. Ve sklenici vařené teplé vody rozpusťte 1 lžičku soli. Pak je nutné opláchnout dutiny touto tekutinou. Technologie postupu je následující: zavřete jednu nosní dírku a druhý vdechněte roztok. To by mělo být provedeno tak, aby voda prošla nosními průchody a ústy. Můžete použít malou injekční stříkačku. Hlavní věc je důkladně zavlažovat sliznici. Malé děti mohou pohltit několik kapek v nosních průchodech. Tento nástroj účinně ředí hlen, vymyje patogeny z nosní dutiny. Dýchání je snazší a rýma je mnohem rychlejší. Tento roztok může také kloktat při prvních příznacích anginy pectoris. Nástroj dokonale odstraňuje zánětlivé procesy a má mírný dezinfekční účinek. Nejlepší je použít mořskou sůl pro přípravu roztoku, protože je bohatá na všechny druhy stopových prvků. Pro zvýšení efektu můžete také přidat několik kapek jódu. Pomoci vyrovnat se s rýmou a koupelí horkých nohou. Ve vodě (a pak v ponožkách), můžete přidat suché hořčice. Aloe, Kalanchoe, šťáva z červené řepy se také používá jako nosní kapky. Pro léčbu malých dětí se tyto prostředky ředí vodou. Pokud jde o dospělé, má dobrou pověst v jednání s lázní.

Těhotenství a nachlazení

Nesení dítěte je rozhodujícím obdobím života ženy. V této době je obzvláště důležité, aby věnovala náležitou pozornost vlastnímu zdraví. Bohužel, i běžné nachlazení (nemluvě o chřipce), které trpí v raných fázích, může způsobit poškození dítěte. Léčba konvenčních drog je však nepřijatelná, protože všechny chemikálie vstupují do těla dítěte. Proto je lepší používat lidové léky na chřipku a nachlazení pro těhotné ženy. Pokud se nemoc již cítí, měli byste okamžitě začít hojně pít: malina, limetkový čaj, teplé mléko s přidáním medu. Nepoužívejte hodně čaje s mátou nebo melissou. Lemon bolavé hrdlo pomůže. Plátek tohoto ovoce a jeho šťáva může zničit patogenní flóru. Můžete také odstranit zánětlivé procesy v krku opláchnutím tinktur šalvěje, heřmánku, solného roztoku. Není špatné prokázáno a všechny druhy inhalace. Můžete přidat esenciální oleje, léčivé byliny. Stojí však za to připomenout, že při teplotě je lepší takové postupy odmítnout. Pokud dojde ke zvýšení tělesné teploty, pak lidové léky na chřipku během těhotenství přijdou na záchranu: rybíz, brusinky, maliny. Můžete použít na hlavu obklady (kus látky nebo ručník namočený ve studené vodě). Velmi často během zimy jsou pozorovány bolesti hlavy. Můžete se ho zbavit zelným listem, který by měl být aplikován na hlavu. Při kašli pomůže mléko s máslem nebo husím tukem. Dobře změkčí průdušky a přírodní kakaové máslo. Jeho kus se musí pomalu vstřebávat a spolknout. Známý a tento způsob zacházení s kašlem: list zelí se šíří s medem a aplikuje se na hrudník. Tento obklad dokonale zahřívá dýchací systém. Po nějaké době můžete vidět, že med je zcela vstřebán a list začal slábnout. Je nemožné, aby nastávající matky stály na nohou, ale je dokonce doporučeno držet ruce pod horkou vodou.

Stojí za to znát seznam léčivých rostlin, které jsou nebezpečné pro těhotné ženy. Patří mezi ně pelyněk, máta, kapradina, kořen, jarní.

Během nemoci tělo tráví spoustu energie na boj proti virům, takže jídlo v tomto období by mělo být vyvážené. Nejezte tuk, těžké psaní, lehký půst bude mít prospěch.

Obecná doporučení pro prevenci SARS

Aby se minimalizovalo riziko infekce, je důležité dodržovat jednoduché pokyny. Pravidelné větrání místnosti je vynikajícím způsobem dezinfekce. Mokré čištění by mělo být prováděno co nejčastěji. V době nachlazení a epidemií chřipky je lepší odmítnout návštěvu přeplněných míst. Ale musíte být na čerstvém vzduchu. Samozřejmě, že byste neměli supercool, oblečení by mělo být dostatečně teplé. Přehřátí je však také nebezpečné. Mírná fyzická aktivita je klíčem k zdravému tělu. Dokonce i pravidelné cvičení pomůže udržet vaše tělo v dobrém stavu. Stres také negativně ovlivňuje stav imunitního systému, snižuje ochranné funkce. Jídla by měla být vyvážená. Sezónní ovoce a zelenina musí být na stole. Cibule a česnek jsou vynikající přírodní prostředky pro prevenci nachlazení. Pravidelná konzumace vitaminových čajů bude přínosná. Chcete-li posílit imunitu, můžete si tuto směs: přidejte nasekaný med a mletý citron na mleté ​​ořechy, sušené meruňky, rozinky. Tyto vitamínové potraviny významně posílí obranyschopnost našeho těla. Pokud nebylo možné nemoc porazit, není možné tuto návštěvu odborníka odložit. V některých situacích se mohou vyrovnat pouze léky předepsané lékařem. To je obzvláště důležité, pokud je malé dítě nebo těhotná žena nemocná.

Účinné lidové prostředky na nachlazení

V době našich babiček a prababiček, při prvních známkách zimy, nikdo neplánoval utéct do lékárny na léky a do vesnic a vesnic ještě více. V nejlepším případě, když nemoc nevyšla dlouho, vedli nemocného k nějaké staré ženě moudré ženě, navrhla vlastní metody. Pokud jde o zbytek, osvědčené lidové prostředky na nachlazení byly vždy po ruce.

Pro moderní osobu je naprosto známým rituálem pro příznaky různých nemocí otevření kouzelnické lékárničky a vytištění další krabice léků. Možná je to jediná cesta ven, když je nemoc na svém vrcholu. Onemocnění je však lepší předcházet nebo eliminovat na počátku vývoje, než se vypořádat s rozvinutým onemocněním a ještě horšími možnými komplikacemi. Naši předci to dobře pochopili a při prvním náznaku zimy ji zastavili „u kořene“. Pokud je tento okamžik vynechán a nemoc se začala vyvíjet, není to vůbec stojí za to vzdát se. Jak vyléčit zima lidovými prostředky? Dozvíte se to čtením receptů, které naše babičky používaly.

Známky zimy

Chladné příznaky jsou každému známé. A každý je může snadno vypsat. Ale kašel, rýma, horečka se často objevují, když se nemoc již vplížila do těla. První příznaky onemocnění jsou snížený tón, únava, jak se říká, "touha lehnout si." Chuť k jídlu zmizí a objeví se nepatrná apatie. Lidé to často nepřikládají, odepíší vše na nervové situaci při práci nebo nepříjemnou konverzaci s blízkou osobou. Pokud je ale nos zablokován, objeví se těžké dýchání, začne „zkroutit ruce nebo nohy“ a objeví se bolest hlavy - je na čase vyzvánět alarm. Vaše tělo pošle první signály, že je nemocný, což znamená, že je čas začít připravovat lidový lék na nachlazení.

Pivo s žloutky

Předpokládá se, že úprava horkého piva má pozitivní účinek. Pokud zjistíte známky onemocnění, doporučujeme použít relativně jednoduchý recept. Dvojice žloutků (s výhodou z domácích zdravých kuřat) se opatrně rozemele přidáním dvou lžiček granulovaného cukru. Měli byste mít hustou pěnu. Nalijte pivo do nádrže (asi půl litru), ohřejte na 50 stupňů a přidejte citrónovou kůru, pár hřebíček tyčinek, trochu skořice (půl lžičky) do pěnivého mletého hovězího masa. Nasaďte penu žloutkového cukru do pánve a jemně, nepřetržitě míchejte, nalijte pivo. Pokračujte v míchání, dejte nádobu na oheň a teplo. Po 3 - 5 minutách vyjmeme z tepla - a lidový lék na léčbu nachlazení je připraven! Trochu ochlazujeme, pijeme sklenici horkého lektvaru před spaním, položíme teplé ponožky na nohy a jdeme pod kryty. Tělo pokrývá příjemnou slabost, tělo se potí a člověk usne. A příští ráno z chladu by neměla zůstat stopa.

Cibulový odvar

Pokud je pro vás pití z jakéhokoli důvodu nepřijatelné, můžete použít odvar z cibule. Připravuje se následujícím způsobem. Malá cibule je pečlivě rozdrcená, hmota se nalije do hrnku a nalije vařící voda. Hrnek by měl být zakryt víčkem nebo talířkem a nechat směs stát 5 minut. Pak horký vývar musí být opilý, nejlépe co nejrychleji - za 2 nebo 3 minuty, takže fytoncidy, které jsou obsaženy v cibuli a aktivně pomáhají tělu, nemají čas se rozpadnout. To je účinný lék na léčbu nachlazení, ne příliš příjemné a chutné, ale cenově dostupné. Lék může každý připravit, pouze dvě složky jsou cibule a vařící voda.

Med s máslem

Med od dávných dob byl známý svými léčivými vlastnostmi. A samozřejmě, s jeho pomocí takové běžné onemocnění, jako je zima, je dobře vyléčeno. Léčba lidovými prostředky dítěte není vždy přijatelná - často směs a dospělý nechtějí brát tolik kvůli například hořkosti složek. To se však nevztahuje na med! Přípravek připravený podle následujícího receptu je u dětí velmi oblíbený. Smícháme asi 100 gramů medu se stejným množstvím másla, přidáme vanilkový cukr (stačí jeden sáček). Voňavé a zdravé domácí léky jsou připraveny! Jak vidíte, jedná se o rychlý lék na nachlazení, a to je docela efektivní. Doporučuje se dát dětem 1 čajovou lžičku denně.

Odvar z vlašských ořechů a medu

Další recept s lahodnou složkou - medem - pomůže zbavit se této nemoci. Tento silný lidový lék na léčbu nachlazení se používá hlavně tehdy, když je nemoc v plném proudu, v silné formě. Nejtěžší věcí v tomto receptu je rozdrtit čtyři vlašské ořechy skořápkou. Ale naši lidé jsou invenční a jsme si jisti, že uspějete. Dále přidejte lžíci sušených květů černého bezu a stejného množství medu. Míchejte, zřeďte vodou (asi půl litru) a položte na sporák. Po varu nad nízkým teplem vařte 15-20 minut. Pečlivě filtrujte - a léčivý vývar je připraven. Musíte vzít nejméně 3 krát denně na lžíci.

Zelené šišky s medem

Tuto metodu používá zkušený domácí „Samsebedoktor“ a nelze jej připravit na rychlou ruku, protože vyžaduje přípravu. Když má dítě studené, lidové prostředky se nehodí všem. A o tom jsme už mluvili. Nejdůležitější věcí ve směsi pro děti je, aby bylo sladké a chutné. V tomto případě med přichází na pomoc mumii a babičkám. Pro přípravu účinného léku je nutné v květnu sbírat zelené šišky. V našem případě to bude trvat 2 kilogramy. Kužely jsou umístěny v nádobě a nalijeme 1 kilogram medu. Trvejte na teplém místě a je lepší na slunci po dobu 2-3 měsíců. V chladném počasí, kdy je oslabena imunita, pomůže tento lék vyrovnat se s chladem, kašlem a bolestmi v krku. Sirup si jednu polévkovou lžíci až 4 krát denně před jídlem. Dávkování dětí může být sníženo na lžičku.

Bavlněné tampony z aloe plus třítého červeného pepře

Následující soubor metod pomůže rychle vyléčit nachlazení lidovými prostředky, asi za den. K tomu potřebujeme z aloe listu (to roste na parapetu pro mnoho) mačkat šťávu. Pak na dvou zápasech zabalit malé kousky bavlny, takto získané tampony musí být navlhčeny aloe šťávou a vloženy do nozder. Po vstřebání šťávy (trvá 20-30 minut) se musí odstranit tampony a po chvíli se položí nové. Postup musí být opakován až 5x denně.

A ve večerních hodinách budete chtít udělat speciální pálení. Pro jeho přípravu musí být mletá červená paprika (v množství 5 lžic) zředěna rostlinným olejem (asi půl litru), důkladně promíchána a umístěna do vodní lázně. Míchejte po celou dobu, držte 15 minut. Poté musí být směs odstraněna a ochlazena. Na pacientově lůžku otřete hrudník a záda se získanou směsí, zabalte je do teplého a dejte mu horké, opevněné racky k pití. Během noci bude zima magicky mizet a ráno bude energické a zdravé tělo připraveno na nové výzvy.

Studená inhalace

Inhalace jako pomocný lidový lék na nachlazení je žádoucí použít v kombinaci s jinými metodami. Pokud je v domě inhalátor, je lepší ho použít, pokud ne, můžete dýchat nad párou bylin, které se vaří v pánvi. Inhalace pomocí měsíčku, pupenů, heřmánku, listů eukalyptu jsou velmi účinné. Doporučuje se také inhalovat s esenciálními oleji z jalovce, citronu, borovice nebo jedle.

Léčivé čaje

Mnoho čtenářů je zřejmě zčásti obeznámeno s tím, jak lidové prostředky léčí nachlazení. Nejjednodušší metody jsou použití léčivých nápojů a čajů. Připomínáme příznivé vlastnosti některých rostlin, které pomáhají posilovat tělo. Bezpodmínečným favoritem mezi nápoji jsou infuze malin, limetky a citronu. Obvykle se lžíce jednoho z výrobků vaří ve sklenici vroucí vody a lék je připraven. Heřmánek slouží jako dobrý protizánětlivý prostředek, pokud přidáte lipu do horké vařící vody a o něco později (o 20 minut později) dostanete lžíci medu, dostanete nádhernou studenou studnu. Zázvorový čaj je také velmi dobrý v odolávání této nemoci. Pro jeho přípravu, jen nalít sklenici vroucí vody s půl lžičky rozdrceného zázvoru, zmáčknout citron (aby lžíce šťávy), a snížit stejné množství medu. Můžete přidat několik lístků máty. Lékařský nápoj "On Health" je připraven!

Jak se zbavit kašle

Jedním z nejnepříjemnějších projevů nachlazení je kašel. Někdy to nemůže být vyléčen ani s drogou za měsíc. Nicméně, lidové prostředky na nachlazení pomůže překonat i ty nejtěžší a hluboký kašel. Jedním z nejjednodušších způsobů je podběl nápoj. Suché listy rostliny (libovolné proporce) se vaří s vařící vodou a spotřebovávají se místo kávy nebo čaje. Tradiční medicína je také velmi příznivé pro ředkvičky šťávy. Je to dobrý protizánětlivý a expektorant. Chcete-li připravit elixír, musíte smíchat jednu část vymačkané šťávy se dvěma díly medu. Směs je třeba vzít až čtyřikrát denně v lžíci.

Studené léky

Další nepříjemná strana nemoci - rýma - může řešit lidové prostředky na nachlazení. Nejjednodušší metody jsou mytí nosu roztokem mořské soli nebo sody. Jako možnost, samozřejmě, méně příjemná - umyjte si nos čerstvě vymačkanou cibulovou šťávou. Doporučuje se zahřívat nosní dutiny sáčky zahřáté soli, nebo podle metody staré babičky vařené horké vejce. Také, když máte nachlazení, stejně jako s jinými projevy nachlazení, česnek pomáhá dobře. Dobrý lék: rozdrtit pár stroužků česneku (5-6 ks). Směs by měla být vařena, ochlazena a několikrát denně odebrána čajovou lžičkou.

Bolest v krku zmizí

Kašel a bolest v krku jsou často doprovázeny nachlazením. Oplachování a pití pomůže tyto problémy řešit. Takové lidové prostředky na nachlazení, jako jsou léčivé čaje, jsme již zvažovali. V kombinaci s kloktadlami a koupelemi s horkou nohou jsou to velmi účinné akce. Není těžké připravit odvar na oplach bylin: jedna skleněná lžička heřmánku, šalvěje nebo fialové (nebo směsi těchto bylin lze přidat) se sklenicí vroucí vody. Po 20 minutách můžete kloktat. Procedura se opakuje ne méně než 5-6 krát denně. To také účinně zmírní bolest v krku s následujícím mácháním. Do sklenice vroucí vody přidejte lžičku soli, stejné množství sody a 2-3 kapky jódu. Co není mořská sůl!

Obecná doporučení

Při léčbě nachlazení lidovými metodami je hlavní věcí porozumět potřebě integrovaného přístupu. Nemůžete očekávat, že nemoc projde sám. Musíme tělu pomoci bojovat. Nejjednodušší doporučení jsou: dodržovat osobní hygienu, umýt si ruce po návštěvě veřejných prostranství, je nutné vzduch co nejrychleji vysávat do místnosti, kde je nemocný. Lepší je to dělat každé dvě hodiny. Musí být provedeno mokré čištění. Často můžete na pokoj rozsvítit aroma lampu s léčivými éterickými oleji (pokud samozřejmě nemocný nemá alergii). Pokud je nemoc jen na začátku, aby se zabránilo jejímu dalšímu vývoji (s výhradou nepřítomnosti teploty), připomínáme, že nikdo ještě horkou koupel nezrušil! A pokud je lázeň daleko, bude to správné, když budete vařit nohy v pánvi.

Měli byste také upravit svou stravu. Pokud je to možné, odstraňte těžké potraviny na několik dní, ujistěte se, že necháte zeleninu a ovoce. Mělo by být používáno s nachlazením co nejvíce tekutin: čaje, tinktury, odvar, šťávy. Na stole během tohoto období musí být přítomna cibule a česnek. Pokud vás nakonec nemoc překonala, jsme vyléčeni z nachlazení lidovými prostředky, které jsme popsali výše. Tyto recepty pomohou zmobilizovat sílu těla v boji proti nemoci. A konečně, další populární recept - váš pozitivní postoj a dobrá nálada bude vynikající léčebný nástroj!