než doma, kloktat s bolestmi v krku a dalšími studenými virovými onemocněními

Tatyana Surkova přírodní prostředky 03/31/2016

Přátelé, ahoj všem.
V dnešním článku vás chci seznámit s mým týmem hodgepodge populárních receptů a jednoduchých lékárenských nástrojů, než kloktat doma, když je zanícený a bolí kvůli chladu, který vzrostl, nebo virům, které se oškubaly. Není to tak dávno, co jsem měl chřipku sám, a měl jsem docela dobrý výběr populárních receptů a seznam účinných lékáren pro kloktání, které chci s vámi sdílet.

Obecně, řeknu vám to tajně, hrdlo je moje slabá stránka. Ve věku jednoho a půl měsíce mě starší sestra nakazila angínou, lékaři přehlédli, komplikace začaly před klinickou smrtí. Vyčerpali mě, jinak tyto řádky píšu teď, ale výsledek těchto dětských hrůz byl neustále bolavý krk a téměř nulové vidění.

Teď jsem nemocen mnohem méně často, moje imunita se změnila a já následuji své zdraví, dobré, lékařské vzdělání pomáhá, ale když padám s chladem, světlo zhasne. Tentokrát tedy táta přinesl infekci a já jsem spadl. No, ach, já nebudu mluvit o smutných věcech, v této celé situaci existuje pozitivní stránka. Měl jsem skvělý odpočinek od kuchyně, legálně jsem spal a vyhrabal spoustu nádherných receptů, které uvádím níže. Takže

Než doma kloktá bolest v krku s kašlem a zimou

Když cítím jen první zvony začínající nemoci, projevuje se to jako pocit nazhdachki a bolest v krku, pak jsem nejprve zavolal své oblíbené léčivé rostliny na pomoc:

Sbírám je v létě na mé dacha, takže všechny plevele jsou šetrné k životnímu prostředí a nativní. Zde jsem psal, jak správně sbírat léčivé rostliny, a zde, jak z nich připravit odvar, tinktury a tinktury. Ale pokud nemáte schopnost nebo touhu sbírat tyto a jiné rostliny sami, pak je lze snadno nalézt v každé lékárně. A z výše uvedených rostlin, dělám bujóny a opláchnout je s krkem, a já také polknout echinacea a krku heřmánku během kloktadla, pomáhají udržet imunitu, echinacea je obecně silný přírodní imunostimulant, vhodný pro dospělé i děti.

Bujóny dělám ve výši 1 lžíce. Já Na sklenici vody. Vezmu si malou žáruvzdornou nádobu, například 400 ml kovový smaltovaný hrnek, vložím do ní jednu z těchto bylin, z kohoutku zalijeme sklenici vody a necháme vařit. Pak vypnu kamna a nechám vývar na dalších 15 minut, sporák je elektrický, pomalu ochlazuje, takže můj vývar pomalu. Pak jsem to filtrovat, přidávat vodu do skleněného objemu, trochu ho ochladit, aby se nespálil, a vyčistil jsem si hrdlo.

Samozřejmě, tyto bylinky lze smíchat a vařit společně, ale dávám přednost střídání, takže mikroby nemají čas se přizpůsobit typům zbraní, které na ně útočí. S počáteční formou studené a slabé kašle, takové dělostřelecké bombardování mi hodně pomáhá, hlavní věcí není být líný. Udělejte bylinky po celý den a opláchněte jejich hrdla každou hodinu nebo půl hodiny, druhý den ráno se budete cítit uvolněně a za 3 dny se zcela zbavíte chladu.

Co lidové prostředky jsou účinné pro kloktání s chřipkou a bolest v krku

Takže, než v domově, abychom kloktali se slabými nepřátelskými silami, přišli jsme na to, ale předpokládejme, že první preventivní útok byl slabý, mám to kvůli mé přirozené lenivosti, nebo nákaza začala náhle, jako je tomu obvykle u chřipky a chřipky. virové bolest v krku. V tomto případě nebudeme spolu s trávou sami, a budeme muset připojit vážnější nástroje na malé svažité "děla", například:

Výbušná směs soli, sody a jodu

Připravuje to. Nalijte polovinu čajové lžičky soli a sody do sklenice pohodlně horké vody, odkapávejte 2-3 kapky alkoholové tinktury farmaceutického jodu, vše dobře promíchejte a vydejte se na opláchnutí chudého krku. Používáte-li tento nástroj každou půlhodinu, pak za 2-3 dny můžete zcela vyléčit hnisavou angínu a jakýkoliv typ chřipky, testované osobní zkušeností a více než jednou.

Neocenitelný dar od včel propolis

Z ní se připravuje tinktura na vodce. Jelikož nemám včelín, kupuji v lékárně tinkturu alkoholu propolisu, ale pokud to chcete udělat sami, zde je průvodce. Vezmeme si například čistý lékařský alkohol, například 100 ml a přidáme do něj obyčejnou vodu v objemu 1 třetiny objemu alkoholu, v našem případě 33-35 ml. To je nezbytné pro snížení agresivity alkoholu a zachování léčivých vlastností propolisu. Samozřejmě si můžete vzít vodku, ale za její kvalitu nemohu ručit.

Dále, aby se získala 10% propolisová tinktura (nejběžnější), umístíme drcený propolis v objemu 0,1-násobku objemu kapaliny v roztoku alkoholu a vody. To znamená, že kdybychom si vzali 100 ml alkoholu + 35 ml vody, což je = 135, pak by hmotnost odebraného propolisu měla být asi 13-14 g. Všechny ingredience vložíme do skleněné nádoby a zakryjeme skleněným víčkem, které upevníme speciálním držákem. takové konzoly pro švy. Nádobu umisťujeme na místo, kde se bude třást naše oči, protože se musí třepat 7-8krát denně, jinak se propolis nerozpustí. Po 10-14 dnech bude tinktura připravena. Nádobu lze otevřít a doporučuje se, aby se hotová tinktura natáhla do další skleněné nádoby, vše lze použít.

Pro opláchnutí hrdla se připraví roztok v množství 60 ml teplé vody 40 kapek 10% propolisové tinktury. Místo vody, můžete si vzít jakékoliv bylinné odvar z předchozí části článku. Je nutné kloktat s takovým lékem hrdlo nejméně 4-5 krát denně, můžete střídavě s jinými kurzory.

Roztok manganistanu draselného

To je obvyklé pro veškerý manganistan draselný, zředěný ve vodě. Pozor, roztok by měl být růžový a všechny krystaly musí být zcela rozpuštěny, jinak se může spálit v krku. Aby se zajistilo, že nezůstanou žádné nerozpuštěné částice, měl by být roztok před opláchnutím vypuštěn přes 4-vrstvou gázu. Pro zlepšení účinku může být filtrovaný roztok manganistanu draselného smíchán s jakýmkoliv bylinným odvarem. Vypusťte hrdlo s tímto lékem 3-4 krát denně, střídavě s měkčí bylinné léky, nebo s předchozím roztokem jódu, soli a sody, pokud váš bolest v krku má hnisavý charakter.

Profesor Neumyvakin je oblíbený prostředek peroxidu vodíku

Pro oplach používá 3% forma tohoto slavného, ​​protože vzdálené sovětské časy znamená. Abychom mohli připravit výbušnou směs, která se vloupá do jakékoli mikrobiální armády, přidáme do sklenice pohodlné horké vody 1 lžičku. Já Peroxid a vše dobře promíchejte. Tento recept používáme 3-4krát denně, střídavě s měkčími recepty na bázi léčivých rostlin.

Další léčivý lék z včel

Myslím, že není nutné vysvětlovat, že tento dar květin a pracovitého hmyzu v pruhovaných vestách je skutečným skladištěm léčivé síly. Je vhodný k jídlu, jak je, a k přidávání různých receptů pokrmů a nápojů a pro použití v léčivých směsích, tak proč ho nepoužívat jako léčbu bolesti v krku, chřipce a jiných respiračních onemocněních? Pokud nemáte alergii na včelí produkty, nevidím na to překážku. Takže jsme si sklenici teplé vody nebo stejné množství nějaké bylinné odvar, přidejte 1 lžičku. Zlato, rozmíchej to až do úplného rozpuštění a jdi do koupelny. S tímto nástrojem můžete kloktat alespoň každou hodinu a není hřích pít pár doušek.

Obecně platí, že existuje mnoho dobrých účinných receptů na kloktání, když bolí bolest v krku, ale upozorňuji vás na jednu velmi důležitou skutečnost. Pokud během léčby chřipky můžeme dělat téměř bez léků, pak toto zaměření nebude fungovat s anginou pectoris. Proto, pokud máte pocit, že začínáte onemocnět, ale nedokážete sami určit, co to je, je lepší jít navštívit lékaře nebo zavolat lékaře.

Promiňte, že jsem vám připomněl takovou běžnou banalitu, ale zdravotník ve mně vzal jeho místo, kde se dostal z profesionálního hlasu. Jak odlišit chřipku a ARVI od nachlazení bakteriálního původu, můžete si přečíst zde. Přátelé, jdeme dál, abychom pochopili,

Co svažit bomby udeří faryngitida a angína

Všechny tyto léky jsou samozřejmě dobré v boji proti takovým příšerám, jako je faryngitida (zánět hltanu), laryngitida (zánět hrtanu a hlasivek) a angína (zánět mandlí, častější u dětí), ale chci vám ukázat, můj drahý, některé „protiletadlové“ zařízení přírodního původu, které jsem si také velmi oblíbila. Zde jsou tyto úžasné nástroje:

Pivní pivo s vejcem

Myslím, že muži se o tento recept budou zajímat, protože koupě piva v tomto případě nabývá právního postavení, jako by manželka nemluvila, ale je třeba s ním zacházet. Takže do sklenice nalijte pěnivý nápoj, zahřejte ho na příjemnou teplotu v krku, poražte v něm 1 slepičí vejce, pečlivě promíchejte obsah skla a vydejte se na příjemnou proceduru. Jen nezapomeňte, že stále potřebujete opláchnout krk, nepít všechno, jinak vás bude vaše žena naprosto nadávat.

Vývar z kořene zázvoru s medem a citronem

Take 1 polévková lžíce. Já Strouhaný kořen zázvoru (prodává se v mnoha obchodech s potravinami), naplňte ho 1 šálkem vroucí vody a vařte na mírném ohni dalších 10-15 minut. Pak kmen vývar, přidejte 1 lžičku. Medu a citronovou šťávu, směs míchejte, dokud není med zcela rozpuštěn a opláchněte krk. Tento nádherný čaj je také možné pít, je chutný a hojivý pro zvedání obranyschopnosti těla. Jako oplach se používá 3-5 krát denně, hlas se pozoruhodně obnovuje.

Řepné šťávy

Chcete-li připravit tento lék, vezměte půl sklenice čerstvě vymačkané šťávy z řepy, přidejte půl sklenice teplé vody, 1 lžička. Med a 1 lžička. Apple 6% octa. Směs důkladně promíchejte a každé 3 hodiny ji opláchněte.

Česneková infuze

Oloupejte 100 g stroužků česneku, vložte je do sklenice a nalijte 100 ml horké vody. Zakryjte sklenici víčkem a zabalte, trvejte na této bombě česneku 5-6 hodin. Pak kmen a opláchněte bolest v krku, to pomáhá nádherně, alespoň 3-4 postupy by měly být provedeny denně, takže připravit lék na den, a můžete nalít a trvat na stejném česneku 2-3 krát.

Hrenovuha

Na malém struhadle, tři malé kořeny křenu, poté, co ji důkladně umyli a vyčistili. Pak se 1 polévková lžíce. Já Výsledná kaše a naplňte ji 100 m horké vody, trváme na tom, zabalené, po dobu 1 hodiny a vyrazíme k provedení procedury oplachování. Během dne musíte strávit 4-6 takových „zasraných“ procedur.

Jak můžete, moji přátelé, moje antimikrobiální dělostřelectvo, uvést do provozu? Pouze všechny tyto nástroje by měly být používány s opatrností těhotným ženám a kojícím matkám a také dětem, ne všechny tyto nástroje budou fungovat, tak pojďme zjistit

Pak můžete kloktat dětem, kojícím matkám a těhotným ženám

Ve skutečnosti je všechno naprosto jednoduché. Není žádoucí, aby lidé z vyjádřených kategorií používali produkty s jodem a včelími produkty, zejména pokud jsou na ně alergičtí. Je také lepší upustit od piva a jiného alkoholu, od pikantních receptů s křenem a česnekem.

Za to, bujóny z různých protizánětlivých bylin oblek děti, nastávající matky a kojící ženy, zejména v tomto smyslu mám rád heřmánku a měsíčku. Můžete také použít směs soli a sody, ale nepřidávejte jód, nebo ještě lépe, vezměte jen sodu nebo pouze sůl, například moře nebo růžová. Mimochodem, pokud Crimeans čte můj blog, otázka je pro vás, už jste již vrátili růžovou sůl, kdy se vaše růžové zlato objeví v našich obchodech ve středním pruhu? A opláchnout, můžete si vzít jen teplou vodu a přidat kapku svého oblíbeného esenciálního oleje, například levandule, máta nebo tea tree, nejprve dýchat trochu vůně, a pak opláchněte krk, jak se na to díváte?

Základní pravidla kloktání v bolestech v krku doma, které je třeba si pamatovat

Vím, já vím, že teď jeden z čtenářů řekne: „Našel jsem něco, co by mi připomnělo, jako bychom nikdy nevyplachovali hrdla,“ a přesto vám budu připomínat tato pravidla, i když jsou opravdu jednoduchá. Takže:

 1. Pokud máte pocit, že vaše hrdlo začíná bolet, je třeba okamžitě vyplachovat procedury.
 2. Počet oplachů by neměl být menší než 5-6 denně. A pro nemoci, jako je hnisavá tonzilitida a podobně, kloktání by mělo být prováděno každou hodinu, výběr 3-4 různých receptů a jejich vzájemná výměna.
 3. Oplach by měl mít teplotu, která je pro vás pohodlná, to znamená, že není ohnivá a ne studená, ale příjemně se zahřívá. Toto pravidlo platí zejména pro děti, jakmile jsou spáleny, s tímto postupem již nesouhlasí.
 4. Je nutné provést oplachovací procedury po dobu tolik dní, kolik potřebujete pro úplné uzdravení, pokud jste unaveni z této činnosti, a vy jste ji nechali v polovině, pak se nemoc nebude pomalu vracet.

Tady, má drahá, a všechna pravidla. Myslím, že mě nebaví přenášet je a znovu jsem si z nich připomněl, jinak jsem v plánu jen líný, můžu zastavit léčbu na polovině cesty a pak si stěžovat, že znovu ležím v posteli. Ano, ano, jsou to všechny maličkosti v životě, arzenál, než kloktání doma, jsem se shromáždil, myslím, že to bude sloužit vám a mně více než jednou, co si myslíte? A jaké recepty pro léčbu bolesti v krku, které používáte? Čekám na vaše odpovědi v komentářích a přečti si je s velkým potěšením. Pokud byl tento článek pro vás užitečný, pak nebuďte chamtivý, sdílejte ho na sociálních sítích, tlačítka na nich jsou právě pod nimi. A rozloučím se s dalšími místy, bye, bye, a nemám nemoc. S láskou, Tatianou Šurkovou.

P. S.
Přátelé, pravděpodobně jste si všimli, že jsem na blog ještě dlouho nenapsal? Tak jsem se přestěhoval do jiného hostingu. Při pohledu do budoucna řeknu, že všechno šlo skvěle, ale nervy jsem si roztřepila. Řeknu o tom v jednom z následujících článků, pokud se zajímáte o toto dobrodružství. Pokud potřebujete moje zkušenosti, napište, prosím, do komentářů.

Ošetření krku doma s lidovými prostředky

Hlavní stížnost při kontaktování okresního lékaře a pediatra je bolest v krku. Hlavní příčinou těchto nepříjemných pocitů je infekční onemocnění způsobené viry nebo bakteriemi.

Mezi vzácnější příčiny patří neinfekční onemocnění, jako jsou chemické a tepelné popáleniny sliznice hltanu, novotvary, cizí tělesa, poranění nebo alergie.

Dnes budeme hovořit o tom, jak rychle vyléčit krk doma s lidovými prostředky. Je však třeba mít na paměti, že pro dosažení přesnější diagnostiky, a tedy i pro kvalitní léčbu, je nutné podrobně popsat stížnosti a shromáždit důkladnou historii onemocnění.

Příznaky a historie onemocnění

Hypothermia, inhalace studeného vzduchu, inhalace znečištěného, ​​prašného vzduchu, kontakt s pacienty, zranění a další důležité faktory vždy předcházejí nástupu bolesti v krku.

Příznaky, které se vyskytují nejčastěji:

 1. Hypertermie (zvýšení tělesné teploty nad 36,6 stupně).
 2. Slabost a únava.
 3. Chlazení
 4. Bolesti hlavy
 5. Bolest v krku (lokalizace bolesti může být v oblasti kořene jazyka, pod dolní čelistí, vlevo a vpravo, horší při polykání a mluvení).
 6. Bolest v krku.
 7. Změna hlasového zabarvení.
 8. Pocit dusení.
 9. Zvýšená bolest v krku při otevírání úst.
 10. Snížená chuť k jídlu.
 11. Odmítnutí jíst (malé děti).

Příčiny a nemoci vedoucí k bolestem v krku

Akutní faryngitida je onemocnění, které je charakterizováno zánětem hltanu. Téměř v 90% případů virové etiologie. V případě, že se na kůži objeví vyrážky na sliznici hltanu, mandlí nebo na vyrážce, je nutné vyloučit takové infekční onemocnění jako spalničky, šarlatovou horečku, zarděnku. Pokud se kromě bolesti v krku vyskytne zánět spojivek a bolest břicha, přemýšlejte o infekci adenovirem.

Eipglotitis je akutní onemocnění způsobené Haemophilus influenzae a vyskytuje se častěji u malých dětí. Zánět chrupavky, který při polykání uzavírá vstup do průdušnice. Spolu s obecnými symptomy se změna hlasu spojuje, stává se hluchým a chraptivým. Vyznačen nucenou polohou pacienta, v poloze pachu. Nebezpečným stavem je ostrý laryngospasmus a možná smrt.

Akutní zánět mandlí nebo angína je akutní zánět, často hnisavý, hltanový lymfoidní kruh. Častěji jsou zánětlivé mandle viditelné při vnějším vyšetření hltanu. Tato infekce je způsobena stafylokoky a streptokoky. Existuje několik typů tonzilitidy z hlediska rozsahu léze a vlastností patogenu:

 1. Katarální bolest v krku - mandle jsou hyperimirové, oteklé, zvětšené, obecné příznaky jsou mírné.
 2. Folikulární bolest v krku - jasné příznaky obecné intoxikace, na lymfatických tonzilách jsou zaoblené bodové inkluze bělavě žluté barvy. Bolest je silná, často vyzařující do ucha.
 3. Lacunární tonzilitida - na mandlích vypadají bělavě šedé, mandle jsou oteklé, zvětšené, bolestivé. Symptomy intoxikace jsou výraznější než u folikulární anginy.
 4. Fibrinózní bolest v krku - charakterizovaná hustou patinou, která přesahuje mandle. Plaketa je jemná, bělavě žlutá tkanina. Tento typ tonzilitidy doprovází vysoká horečka, akutní nástup a závažná intoxikace.
 5. Phlegmonous bolest v krku - relativně vzácný jev, charakterizovaný unilaterální lézí, silným nárůstem a otokem mandlí. V důsledku jednostranného poškození je pozorována asymetrie hltanu a nucená poloha hlavy.
 6. Herpangina bolest v krku - původce viru Coxsackie A. Ovlivňuje hlavně děti, je nakažlivý pro ostatní. Charakterizovaný bolestí v krku a břiše. Lze přenášet vzduchem i špinavými rukama. Malé červené bubliny se objevují na mandlích a chrámech, které nakonec prasknou.
 7. Ulcerózní filmová angína - způsobená mikroorganismy, které žijí v ústní dutině, které ve zdravém stavu nepředstavují hrozbu pro člověka. Vyznačuje se nekrózou jedné z mandlí s tvorbou vředů. Hlavní stížnosti jsou pocit cizího těla v ústech a nepříjemný zápach vydechovaného vzduchu. Převádí se poměrně snadno.

Každý typ bolesti v krku je nebezpečný ve vývoji závažných komplikací, které mohou vést k invaliditě a smrti. Akutní tonzilitida může být komplikována hnisavým zánětem měkkých tkání očních hltanu s tvorbou abscesu, difuzního hnisavého zánětu dna úst, krku a mediastina. Chronická forma tonzilitidy může vyvolat rozvoj revmatických lézí kloubů a srdce.

Laryngitida je onemocnění sliznice hrtanu a nástup trachey, zánětlivého původu. Může to být začátek mnoha akutních respiračních virových infekcí. Při tomto onemocnění dochází ke ztrátě hlasu nebo chrapotu, suchosti, lechtání, štěkání kašle, bolesti při polykání. Zvláště nebezpečný je vývoj stenotické laryngitidy u malých dětí. Vzhledem ke strukturním rysům hltanu a hrtanu v dětství existuje riziko vzniku edému a asfyxie v palmární tkáni.

Ze seznamu nemocí, které se vyskytují méně často, ale mohou způsobit bolest v krku, lze zaznamenat několik nosologií.

Faryngeální záškrt - závažná smrtelná nemoc patří do skupiny kontrolovaných infekcí (populace je povinně očkována). Ovlivňuje hltan s tvorbou difritických filmů, v těžkých případech, které nejsou léčitelné, vede k smrti.

Infekční mononukleóza je virová infekce způsobená virem Epstein-Barr. Vyznačuje se horečkou, bolestmi v krku, zvětšenými játry, slezinou. Stanoví se přítomnost atypických mononukleárů v obecném krevním testu.

Houbová onemocnění hltanu - sýrového plaku na hltanu, onemocnění se vyvíjí na pozadí snížené imunity (HIV, dlouhodobá antibiotická léčba, cytotoxická léčiva, kortikosteroidy, diabetes, zhoubné novotvary trávicího traktu).

Jak vyléčit krk doma

Pokud jste po analýze všech výše uvedených skutečností dospěli k závěru, že váš stav je výsledkem banálního nachlazení a podchlazení, lze léčbu bolesti v krku léčit doma.

Obecné zásady léčby

Odstranění intoxikace pro nachlazení je implementace následujících pravidel:

 1. Odpočinek a odpočinek (v prvních dnech onemocnění se doporučuje spát více).
 2. Bohatý nápoj (minerální voda pokojové teploty, čaje, bylinné čaje, ovocné nápoje, džusy).
 3. Příjem vitamínu C (farmaceutické přípravky, citrus, infuze dogrose).

Při oplachování dochází k přímému kontaktu účinné léčivé látky s mikrobiálními organizmy, což vede k rychlejšímu zotavení a snížení symptomu bolesti.

10 nejúčinnějších léků na kloktání s bolestmi v krku

Furacilin je antiseptikum s výrazným účinkem na bakterie (stafylokoky, streptokoky). Účinná látka je nitrofurální. Schopnost eliminovat hnisavý zánět poskytla tomuto nástroji širokou popularitu. K zlepšení dochází do týdne. K dispozici tablety furatsilin, které lze zakoupit v jakékoliv lékárně.

 1. Pro oplachování použijte vodný roztok. Za tímto účelem rozemele 2 tablety furatsiliny v třecí misce na jemný stav a rozpustí se ve sklenici teplé vody.
 2. Pro dosažení nejlepšího účinku je nutné použít vodu 35 stupňů.
 3. Tento objem roztoku se použije pro jedno opláchnutí.
 4. Pro větší pohodlí můžete připravit větší objem roztoku a uchovávat ho v uzavřeném obalu po dobu asi deseti dnů na chladném tmavém místě.
 5. Kloktadlo by mělo být nejméně 6krát denně. Nejlepším výsledkem by bylo přidání 20 ml do roztoku furatsiliny. peroxid vodíku.

Léčivo může být bezpečně používáno během těhotenství a laktace, protože účinná látka není absorbována do krve při kontaktu se sliznicí. Děti jsou předepisovány kloktáním s furatsilinomem pouze po konzultaci s lékařem a po dosažení určitého věku. Velmi malé děti při oplachování mohou polykat lék a to nepůsobí příznivě na tělo dětí.

Chlorhexidin - tato lékárna ničí patogenní bakterie na buněčné úrovni. Prodává se ve formě konečného roztoku o koncentraci 0,05%. Tato koncentrace se doporučuje pro opláchnutí v krku. Nasycený lék by měl být zředěn destilovanou nebo převařenou vodou. Bude účinný při léčbě angíny, ARVI, laryngitidy, tracheitidy.

Roztok je třeba dále ředit v následujících případech:

 • děti od 6 do 12 let zředěný roztok chlorhexidinu pro kloktání 1: 1 teplou vodou;
 • děti do 6 let ředí roztok v poměru 1: 2. Jedna dávka ne více než 1 tsp;
 • Léčivá látka ztrácí své vlastnosti v otevřeném stavu po 35 minutách. Před použitím se můžete zahřát ve vodní lázni.
 1. Pro bolest v krku se chlorhexidin používá jako máchání 4krát denně.
 2. Před hrdlem pohladit teplou vodu k čištění sliznice ze zbytků potravin zubní pasty.
 3. Vložte 20 ml do úst. (jedna polévková lžíce) roztoku a opatrně pohladit asi 40 sekund, plivat.
 4. Znovu vložte stejné množství látky do ústní dutiny a postup opakujte.
 5. Po opláchnutí se vyhněte jídlu a tekutinám po dobu 1-1,5 hodiny
 6. Délka léčby je 6-7 dnů.

Těhotné a kojící matky by se měly zdržet léčby chlorhexidinem. Pouze v nepřítomnosti účinku jiných léků nebo nedostatek volby lze použít chlorhexidin v poloviční dávce (jedna čajová lžička na jeden máchání).

Rotokan je alkoholická infuze léčivých bylin, jako jsou:

 • heřmánek (protizánětlivé činidlo zmírňuje otok, bolest a zarudnutí);
 • řebříček (má léčivý účinek, obnovu poškozeného epitelu sliznic);
 • Měsíček (škodlivý vliv na mikrobiální organismy).

Tento populární, bezlopastnoe a účinný lék se používá nejen v boji proti chronické tonzilitidě, faryngitidě, laryngitidě, ale také v léčbě zubních onemocnění.

 1. K přípravě vodného roztoku rotokan, kloktání trvá jednu čajovou lžičku látky a zředí se v 250 ml. teplou vodu z konvice.
 2. Teplota vody by neměla překročit 35 stupňů, jinak všechny užitečné vlastnosti zmizí. Míchejte půl minuty.
 3. Pro opláchnutí použijte celý objem připraveného roztoku.
 4. U dospělých je při absenci negativních účinků přípustné zvýšit koncentraci roztoku až na 3 čajové lžičky na sklenici vody.

Lék je bezpečný pro těhotné a kojící matky. Děti do 12 let mohou kloktat s ředěním 5 ml. látky na 200 ml. vařená voda, pro jedno opláchnutí ne více než 20 ml.

Opláchnutí propolisem pro bolest v krku

Propolis je produktem včelařství, tzv. Včelím lepidlem. S touto látkou chrání včely úl před bakteriemi. Má vysokou biologickou aktivitu, proto je široce používán v medicíně. Propolis má senzibilizující vlastnosti, proto byste se před použitím měli poradit s lékařem.

Efektivní v boji proti tonzilitidě, faryngitidě a dalším hnisavým onemocněním. Má následující léčivé vlastnosti:

 • antibakteriální vlastnosti (cytostatický účinek na bakterie, viry a některé typy hub);
 • regenerační vlastnosti (podporuje hojení ran a obnovu kapilár);
 • protizánětlivé (zmírňuje otok, zarudnutí a bolest);
 • stimulace imunity.

Opláchnutí propolisem pro bolest v krku se provádí vodným roztokem tinktury z propolisového alkoholu. Tuto tinkturu si můžete zakoupit v lékárně nebo vařit doma sami.

 1. Do 100 ml se přidá jedna čajová lžička propolisové tinktury. teplá voda.
 2. Pro opláchnutí použijte celý objem připraveného roztoku.
 3. Je nutné 4krát denně kloktat. V závislosti na závažnosti stavu se výplach aplikuje od dvou dnů do dvou týdnů.

Při léčbě dětí je nutné zajistit, aby nedošlo k žádné alergické reakci a po konzultaci s dětským lékařem použít k léčbě anginy pectoris vodný roztok.

Chlorophyllipt je lékem přírodního původu, má mnoho příznivých účinků:

 • bakteriostatické (snižuje schopnost množení mikroorganismů);
 • bakteriologické (zabíjí bakterie);
 • antipyrogenní vlastnosti (snižuje množství hnisu);
 • protizánětlivé vlastnosti (odstraňuje otok a zarudnutí);
 • regenerační vlastnosti (obnovení integrity epiteliální vrstvy);
 • antihypoxant (zlepšené nasycení tkáně kyslíkem);
 • imunostimulační vlastnosti.

Tyto vlastnosti jsou způsobeny účinnou látkou Chlorofillipt, konkrétně extraktem chlorofylu, extrahovaným z eukalyptu. K dispozici v několika formách. 1% roztok alkoholu se používá pro oplach úst, pro požití a pro vnější použití. Olejová chlorofelliptová 2% koncentrace se používá k ošetření kůže a sliznic. Pro orální podání je k dispozici roztok pro intravenózní infuzi. Vodný roztok ve formě spreje pro zavlažování orofaryngu. Tablety pro sání. Absolutní výhoda je považována za zcela přirozený bez chemických nečistot.

 1. Pro opláchnutí v krku je třeba rozpustit čajovou lžičku látky ve 150 ml. teplou převařenou vodu a důkladně opláchněte hrdlo.
 2. Postup musí být proveden do pěti minut každých šest hodin.
 3. Průběh léčby trvá 4 až 8 dnů.
 4. Olejový roztok se navlhčí vatovým tamponem a potřísní se zapálenými mandlemi.
 5. Spray pravidelně slizuje sliznici orofaryngu.

Malé děti do 6 let jsou potřísněné mastnou formou hrtanu. Starší děti hladí hrdlo vodním roztokem alkoholické tinktury. Koncentrace je menší než pro dospělé (1 lžíce na 250 ml. Voda.). Je důležité zajistit, aby děti nepolykaly s drogami.

Těhotné ženy mohou používat chlorofyllipt opatrně, pokud předtím nedošlo k žádné alergické reakci.

Bylinný trénink pro bolest v krku

Léčivé rostliny - rostlinné extrakty léků se nejčastěji používají k oplachování s bolestmi v krku. Pro léčebné účely používají rostliny s protizánětlivými a baktericidními a antivirovými účinky. Použijte vývar skládající se z jednoho druhu trávy nebo poplatků.

 • Vezměte 10 g nasekaných bylinek měsíčku a jitrocelu, nalijte sklenici vroucí vody. Trvejte na 20 minut. Kloktejte po 2 - 3 hodinách během dne.
 • Květy heřmánku a květy lipy v poměru 1: 2 se smísí a nalije se 250 ml. vařící voda. Nechte stát 30 minut hladit hrdlo, abyste zmírnili zánět a bolest.
 • Když laryngitida a faryngitida berou stejné množství květů měsíčku a bylin Hypericum. Toto řešení může být opilé, ale účinné je také kloktání. Chcete-li odstranit bolest a zánět pomůže směs bylin fialky - 10 gramů, fialové květy - 20 gramů, listy tříbarevné vlaku - 30 gramů: mix, zalijeme vařící vodou, trvají na dvou hodinách, kanalizace a pravidelně kloktat.

Medové ošetření krku

Med pomáhá zmírnit bolest a urychlit uzdravení. Existuje několik účinných a jednoduchých receptů, které vám pomohou rychle a přesně se zbavit nepříjemných příznaků. Jediným omezením je alergie na med a jeho složky.

 1. V 500 ml. teplá vařená voda rozpouští lžičku medu.
 2. Míchejte tak dlouho, až hladká a kloktejte každou půlhodinu.

Heřmánkový med

 1. Heřmánek ve 20 gramech na 250 ml. vařící voda, ochlaďte na 60 stupňů, v tomto vývaru rozpusťte 9 gramů medu.
 2. Opláchněte ústa a hrdlo 5-6 krát denně.

Med s mrkvovou šťávou

 1. Squeeze mrkev šťávy nebo koupit připraven.
 2. Zahřát šťávu na pokojovou teplotu, zředit polovičním objemem převařené vody a rozpustit v této směsi až 10 gramů medu.
 3. Výsledná směs opláchněte třikrát denně.

Pro děti a těhotné ženy jsou tyto recepty vhodné pouze tehdy, pokud není alergie.

Kloktání s řepnou šťávou

Oplach řepy - řepná šťáva je velmi užitečná, bohatá na biologicky aktivní látky, vitamíny, minerály a organické kyseliny. Tento nástroj se používá k odstranění lokálních bolestivých symptomů, jako je bolest v krku, bolest, suché sliznice. Červená řepa není alergen, takže můžete bezpečně používat řepné šťávy v léčbě dětí a těhotných žen. Vlastnosti, které činí řepnou šťávu léčivou:

 • škodlivé účinky na mikroby;
 • stimulace imunitní tkáně;
 • zvýšená dodávka krve do sliznice mandlí;
 • vyživuje tělo vitamíny.
 1. Z malé řepy vymačkejte šťávu, výslednou šťávu zřeďte 100 ml vařené chlazené vody a v tomto roztoku zřeďte lžičku octa. Opláchněte 4 krát denně, dokud bolest neprojde.
 2. Take mrkev šťávy a řepy ve stejném množství mix a kloktat více než 5 krát denně. Nedovolte vstoupit do žaludku u malých dětí.
 3. Omyjte střední řepu, vařte až do připravení v litru vody. Kořenová plodina se vyjme a do výsledného bujónu se přidají 4 lžíce medu, který je pravidelně ošetřován bolestí v krku.

Kloktání čaj strom

Esenciální olej tea tree, nebo malaleuki, je silným lékem na nachlazení a bolest v krku.

 • dezinfekční vlastnosti;
 • antivirová vlastnost;
 • antifungální činidlo;
 • antibakteriální vlastnosti;
 • stimulace imunity.
 1. Vezměte 500 ml. teplé vařené vody, rozpusťte lžíci mořské soli, přidejte několik kapek esenciálního oleje z tea tree. Kloktejte s bolestí 5-7 krát denně.
 2. Ochlazený odvar z heřmánku, měsíčku, šalvěje, třezalky tečkované, přidejte několik kapek esenciálního oleje z čajovníku. Tento lék dobře uklidňuje hrdlo faryngitidou a laryngitidou.
 3. Inhalace s malaleuki zmírňuje bolesti hlavy, eliminuje rýmu a snižuje bolest v krku.

Jak kloktat s soda, sůl a jód

Hlavní terapeutické vlastnosti:

 • dezinfekce úst a krku;
 • změny kyselosti sliznice mandlí a hltanu, které nepříznivě ovlivňují mikroby;
 • snížené bolesti v krku;
 • snížení zánětu, edému.

Dobře se hodí pro každodenní použití a dobré proti mnoha infekcím. Je důležité provádět důkladné oplachování doma s bolestmi v krku, několikrát denně, zejména v prvních dnech nemoci. Teplota oplachování by neměla být větší než 30 stupňů. Pokaždé, když potřebujete připravit nové řešení.

 1. Standardní roztok pro přípravu sklenice teplé vařené vody s lžičkou soli a sody, důkladně promíchejte tak, aby neexistovala žádná zrna. Pro nejlepší účinek přidejte jód, několik kapek.
 2. Ve sklenici vody nebo sody můžete rozpustit odděleně sůl půlky čajové lžičky.

Bezpečný pro použití u dětí a těhotných žen.

Závěr

Je důležité si uvědomit, že léčba krku doma s lidovými prostředky je použitelná pouze jako další terapeutická opatření.

Komplexní přístup k léčbě bolesti v krku je klíčem k úspěšnému výsledku všech nejtěžších patologií. Aby se předešlo závažným smrtelným komplikacím, je nutné striktně dodržovat doporučení lékaře a ne samo-léčit.

Kloktání s lidovými prostředky

Přátelé, ahoj všem.
V dnešním článku vás chci seznámit s mým týmem hodgepodge populárních receptů a jednoduchých lékárenských nástrojů, než kloktat doma, když je zanícený a bolí kvůli chladu, který vzrostl, nebo virům, které se oškubaly. Není to tak dávno, co jsem měl chřipku sám, a měl jsem docela dobrý výběr populárních receptů a seznam účinných lékáren pro kloktání, které chci s vámi sdílet.

Obecně, řeknu vám to tajně, hrdlo je moje slabá stránka. Ve věku jednoho a půl měsíce mě starší sestra nakazila angínou, lékaři přehlédli, komplikace začaly před klinickou smrtí. Vyčerpali mě, jinak tyto řádky píšu teď, ale výsledek těchto dětských hrůz byl neustále bolavý krk a téměř nulové vidění.

Teď jsem nemocen mnohem méně často, moje imunita se změnila a já následuji své zdraví, dobré, lékařské vzdělání pomáhá, ale když padám s chladem, světlo zhasne. Tentokrát tedy táta přinesl infekci a já jsem spadl. No, ach, já nebudu mluvit o smutných věcech, v této celé situaci existuje pozitivní stránka. Měl jsem skvělý odpočinek od kuchyně, legálně jsem spal a vyhrabal spoustu nádherných receptů, které uvádím níže. Takže

Než doma kloktá bolest v krku s kašlem a zimou

Když cítím jen první zvony začínající nemoci, projevuje se to jako pocit nazhdachki a bolest v krku, pak jsem nejprve zavolal své oblíbené léčivé rostliny na pomoc:

 • Měsíček;
 • Kopřiva;
 • Heřmánek;
 • Tatarnik;
 • Pampeliška;
 • Echinacea.

Sbírám je v létě na mé dacha, takže všechny plevele jsou šetrné k životnímu prostředí a nativní. Zde jsem psal, jak správně sbírat léčivé rostliny, a zde, jak z nich připravit odvar, tinktury a tinktury. Ale pokud nemáte schopnost nebo touhu sbírat tyto a jiné rostliny sami, pak je lze snadno nalézt v každé lékárně. A z výše uvedených rostlin, dělám bujóny a opláchnout je s krkem, a já také polknout echinacea a krku heřmánku během kloktadla, pomáhají udržet imunitu, echinacea je obecně silný přírodní imunostimulant, vhodný pro dospělé i děti.

Bujóny dělám ve výši 1 lžíce. Já Na sklenici vody. Vezmu si malou žáruvzdornou nádobu, například 400 ml kovový smaltovaný hrnek, vložím do ní jednu z těchto bylin, z kohoutku zalijeme sklenici vody a necháme vařit. Pak vypnu kamna a nechám vývar na dalších 15 minut, sporák je elektrický, pomalu ochlazuje, takže můj vývar pomalu. Pak jsem to filtrovat, přidávat vodu do skleněného objemu, trochu ho ochladit, aby se nespálil, a vyčistil jsem si hrdlo.

Samozřejmě, tyto bylinky lze smíchat a vařit společně, ale dávám přednost střídání, takže mikroby nemají čas se přizpůsobit typům zbraní, které na ně útočí. S počáteční formou studené a slabé kašle, takové dělostřelecké bombardování mi hodně pomáhá, hlavní věcí není být líný. Udělejte bylinky po celý den a opláchněte jejich hrdla každou hodinu nebo půl hodiny, druhý den ráno se budete cítit uvolněně a za 3 dny se zcela zbavíte chladu.

Co lidové prostředky jsou účinné pro kloktání s chřipkou a bolest v krku

Takže, než v domově, abychom kloktali se slabými nepřátelskými silami, přišli jsme na to, ale předpokládejme, že první preventivní útok byl slabý, mám to kvůli mé přirozené lenivosti, nebo nákaza začala náhle, jako je tomu obvykle u chřipky a chřipky. virové bolest v krku. V tomto případě nebudeme spolu s trávou sami, a budeme muset připojit vážnější nástroje na malé svažité "děla", například:

Výbušná směs soli, sody a jodu

Připravuje to. Nalijte polovinu čajové lžičky soli a sody do sklenice pohodlně horké vody, odkapávejte 2-3 kapky alkoholové tinktury farmaceutického jodu, vše dobře promíchejte a vydejte se na opláchnutí chudého krku. Používáte-li tento nástroj každou půlhodinu, pak za 2-3 dny můžete zcela vyléčit hnisavou angínu a jakýkoliv typ chřipky, testované osobní zkušeností a více než jednou.

Neocenitelný dar od včel propolis

Z ní se připravuje tinktura na vodce. Jelikož nemám včelín, kupuji v lékárně tinkturu alkoholu propolisu, ale pokud to chcete udělat sami, zde je průvodce. Vezmeme si například čistý lékařský alkohol, například 100 ml a přidáme do něj obyčejnou vodu v objemu 1 třetiny objemu alkoholu, v našem případě 33-35 ml. To je nezbytné pro snížení agresivity alkoholu a zachování léčivých vlastností propolisu. Samozřejmě si můžete vzít vodku, ale za její kvalitu nemohu ručit.

Dále, aby se získala 10% propolisová tinktura (nejběžnější), umístíme drcený propolis v objemu 0,1-násobku objemu kapaliny v roztoku alkoholu a vody. To znamená, že kdybychom si vzali 100 ml alkoholu + 35 ml vody, což je = 135, pak by hmotnost odebraného propolisu měla být asi 13-14 g. Všechny ingredience vložíme do skleněné nádoby a zakryjeme skleněným víčkem, které upevníme speciálním držákem. takové konzoly pro švy. Nádobu umisťujeme na místo, kde se bude třást naše oči, protože se musí třepat 7-8krát denně, jinak se propolis nerozpustí. Po 10-14 dnech bude tinktura připravena. Nádobu lze otevřít a doporučuje se, aby se hotová tinktura natáhla do další skleněné nádoby, vše lze použít.

Pro opláchnutí hrdla se připraví roztok v množství 60 ml teplé vody 40 kapek 10% propolisové tinktury. Místo vody, můžete si vzít jakékoliv bylinné odvar z předchozí části článku. Je nutné kloktat s takovým lékem hrdlo nejméně 4-5 krát denně, můžete střídavě s jinými kurzory.

Roztok manganistanu draselného

To je obvyklé pro veškerý manganistan draselný, zředěný ve vodě. Pozor, roztok by měl být růžový a všechny krystaly musí být zcela rozpuštěny, jinak se může spálit v krku. Aby se zajistilo, že nezůstanou žádné nerozpuštěné částice, měl by být roztok před opláchnutím vypuštěn přes 4-vrstvou gázu. Pro zlepšení účinku může být filtrovaný roztok manganistanu draselného smíchán s jakýmkoliv bylinným odvarem. Vypusťte hrdlo s tímto lékem 3-4 krát denně, střídavě s měkčí bylinné léky, nebo s předchozím roztokem jódu, soli a sody, pokud váš bolest v krku má hnisavý charakter.

Profesor Neumyvakin je oblíbený prostředek peroxidu vodíku

Pro oplach používá 3% forma tohoto slavného, ​​protože vzdálené sovětské časy znamená. Abychom mohli připravit výbušnou směs, která se vloupá do jakékoli mikrobiální armády, přidáme do sklenice pohodlné horké vody 1 lžičku. Já Peroxid a vše dobře promíchejte. Tento recept používáme 3-4krát denně, střídavě s měkčími recepty na bázi léčivých rostlin.

Další léčivý lék z včel

Myslím, že není nutné vysvětlovat, že tento dar květin a pracovitého hmyzu v pruhovaných vestách je skutečným skladištěm léčivé síly. Je vhodný k jídlu, jak je, a k přidávání různých receptů pokrmů a nápojů a pro použití v léčivých směsích, tak proč ho nepoužívat jako léčbu bolesti v krku, chřipce a jiných respiračních onemocněních? Pokud nemáte alergii na včelí produkty, nevidím na to překážku. Takže jsme si sklenici teplé vody nebo stejné množství nějaké bylinné odvar, přidejte 1 lžičku. Zlato, rozmíchej to až do úplného rozpuštění a jdi do koupelny. S tímto nástrojem můžete kloktat alespoň každou hodinu a není hřích pít pár doušek.

Obecně platí, že existuje mnoho dobrých účinných receptů na kloktání, když bolí bolest v krku, ale upozorňuji vás na jednu velmi důležitou skutečnost. Pokud během léčby chřipky můžeme dělat téměř bez léků, pak toto zaměření nebude fungovat s anginou pectoris. Proto, pokud máte pocit, že začínáte onemocnět, ale nedokážete sami určit, co to je, je lepší jít navštívit lékaře nebo zavolat lékaře.

Promiňte, že jsem vám připomněl takovou běžnou banalitu, ale zdravotník ve mně vzal jeho místo, kde se dostal z profesionálního hlasu. Jak odlišit chřipku a ARVI od nachlazení bakteriálního původu, můžete si přečíst zde. Přátelé, jdeme dál, abychom pochopili,

Co svažit bomby udeří faryngitida a angína

Všechny tyto léky jsou samozřejmě dobré v boji proti takovým příšerám, jako je faryngitida (zánět hltanu), laryngitida (zánět hrtanu a hlasivek) a angína (zánět mandlí, častější u dětí), ale chci vám ukázat, můj drahý, některé „protiletadlové“ zařízení přírodního původu, které jsem si také velmi oblíbila. Zde jsou tyto úžasné nástroje:

Pivní pivo s vejcem

Myslím, že muži se o tento recept budou zajímat, protože koupě piva v tomto případě nabývá právního postavení, jako by manželka nemluvila, ale je třeba s ním zacházet. Takže do sklenice nalijte pěnivý nápoj, zahřejte ho na příjemnou teplotu v krku, poražte v něm 1 slepičí vejce, pečlivě promíchejte obsah skla a vydejte se na příjemnou proceduru. Jen nezapomeňte, že stále potřebujete opláchnout krk, nepít všechno, jinak vás bude vaše žena naprosto nadávat.

Vývar z kořene zázvoru s medem a citronem

Take 1 polévková lžíce. Já Strouhaný kořen zázvoru (prodává se v mnoha obchodech s potravinami), naplňte ho 1 šálkem vroucí vody a vařte na mírném ohni dalších 10-15 minut. Pak kmen vývar, přidejte 1 lžičku. Medu a citronovou šťávu, směs míchejte, dokud není med zcela rozpuštěn a opláchněte krk. Tento nádherný čaj je také možné pít, je chutný a hojivý pro zvedání obranyschopnosti těla. Jako oplach se používá 3-5 krát denně, hlas se pozoruhodně obnovuje.

Řepné šťávy

Chcete-li připravit tento lék, vezměte půl sklenice čerstvě vymačkané šťávy z řepy, přidejte půl sklenice teplé vody, 1 lžička. Med a 1 lžička. Apple 6% octa. Směs důkladně promíchejte a každé 3 hodiny ji opláchněte.

Česneková infuze

Oloupejte 100 g stroužků česneku, vložte je do sklenice a nalijte 100 ml horké vody. Zakryjte sklenici víčkem a zabalte, trvejte na této bombě česneku 5-6 hodin. Pak kmen a opláchněte bolest v krku, to pomáhá nádherně, alespoň 3-4 postupy by měly být provedeny denně, takže připravit lék na den, a můžete nalít a trvat na stejném česneku 2-3 krát.

Hrenovuha

Na malém struhadle, tři malé kořeny křenu, poté, co ji důkladně umyli a vyčistili. Pak se 1 polévková lžíce. Já Výsledná kaše a naplňte ji 100 m horké vody, trváme na tom, zabalené, po dobu 1 hodiny a vyrazíme k provedení procedury oplachování. Během dne musíte strávit 4-6 takových „zasraných“ procedur.

Jak můžete, moji přátelé, moje antimikrobiální dělostřelectvo, uvést do provozu? Pouze všechny tyto nástroje by měly být používány s opatrností těhotným ženám a kojícím matkám a také dětem, ne všechny tyto nástroje budou fungovat, tak pojďme zjistit

Pak můžete kloktat dětem, kojícím matkám a těhotným ženám

Ve skutečnosti je všechno naprosto jednoduché. Není žádoucí, aby lidé z vyjádřených kategorií používali produkty s jodem a včelími produkty, zejména pokud jsou na ně alergičtí. Je také lepší upustit od piva a jiného alkoholu, od pikantních receptů s křenem a česnekem.

Za to, bujóny z různých protizánětlivých bylin oblek děti, nastávající matky a kojící ženy, zejména v tomto smyslu mám rád heřmánku a měsíčku. Můžete také použít směs soli a sody, ale nepřidávejte jód, nebo ještě lépe, vezměte jen sodu nebo pouze sůl, například moře nebo růžová. Mimochodem, pokud Crimeans čte můj blog, otázka je pro vás, už jste již vrátili růžovou sůl, kdy se vaše růžové zlato objeví v našich obchodech ve středním pruhu? A opláchnout, můžete si vzít jen teplou vodu a přidat kapku svého oblíbeného esenciálního oleje, například levandule, máta nebo tea tree, nejprve dýchat trochu vůně, a pak opláchněte krk, jak se na to díváte?

Základní pravidla kloktání v bolestech v krku doma, které je třeba si pamatovat

Vím, já vím, že teď jeden z čtenářů řekne: „Našel jsem něco, co by mi připomnělo, jako bychom nikdy nevyplachovali hrdla,“ a přesto vám budu připomínat tato pravidla, i když jsou opravdu jednoduchá. Takže:

 1. Pokud máte pocit, že vaše hrdlo začíná bolet, je třeba okamžitě vyplachovat procedury.
 2. Počet oplachů by neměl být menší než 5-6 denně. A pro nemoci, jako je hnisavá tonzilitida a podobně, kloktání by mělo být prováděno každou hodinu, výběr 3-4 různých receptů a jejich vzájemná výměna.
 3. Oplach by měl mít teplotu, která je pro vás pohodlná, to znamená, že není ohnivá a ne studená, ale příjemně se zahřívá. Toto pravidlo platí zejména pro děti, jakmile jsou spáleny, s tímto postupem již nesouhlasí.
 4. Je nutné provést oplachovací procedury po dobu tolik dní, kolik potřebujete pro úplné uzdravení, pokud jste unaveni z této činnosti, a vy jste ji nechali v polovině, pak se nemoc nebude pomalu vracet.

Tady, má drahá, a všechna pravidla. Myslím, že mě nebaví přenášet je a znovu jsem si z nich připomněl, jinak jsem v plánu jen líný, můžu zastavit léčbu na polovině cesty a pak si stěžovat, že znovu ležím v posteli. Ano, ano, jsou to všechny maličkosti v životě, arzenál, než kloktání doma, jsem se shromáždil, myslím, že to bude sloužit vám a mně více než jednou, co si myslíte? A jaké recepty pro léčbu bolesti v krku, které používáte? Čekám na vaše odpovědi v komentářích a přečti si je s velkým potěšením. Pokud byl tento článek pro vás užitečný, pak nebuďte chamtivý, sdílejte ho na sociálních sítích, tlačítka na nich jsou právě pod nimi. A rozloučím se s dalšími místy, bye, bye, a nemám nemoc. S láskou, Tatianou Šurkovou.

P. S.
Přátelé, pravděpodobně jste si všimli, že jsem na blog ještě dlouho nenapsal? Tak jsem se přestěhoval do jiného hostingu. Při pohledu do budoucna řeknu, že všechno šlo skvěle, ale nervy jsem si roztřepila. Řeknu o tom v jednom z následujících článků, pokud se zajímáte o toto dobrodružství. Pokud potřebujete moje zkušenosti, napište, prosím, do komentářů.

Pro bolest v krku mnoho z nás není vážných. Jen si pomyslete, objevil se kašel. Opláchněte sodu, lékárnu sladkosti sát a všechno projde. To je špatný přístup. Bolest v krku je příznakem, za který může být velmi vážné onemocnění. A pokud není léčen správně, riskujete vydělat spoustu komplikací, jejichž odstranění může trvat dlouho. Například angína může způsobit pneumonii nebo ovlivnit práci kardiovaskulárního systému jako celku. Ale nejdřív první. Nemoci, jejichž příznakem je bolest v krku.

Ošetření krku lidovými prostředky

Laryngitida

Laryngitida je akutní a chronická. Ve skutečnosti jde o zánět sliznice hrtanu. Téměř vždy jeden ze symptomů akutních respiračních infekcí, černého kašle, šarlatové horečky a chřipky. Suchost, lechtání, suchý kašel, výtok sputa, chrapot hlasu, jeho úplná absence, bolesti hlavy a bolest v krku, mírné zvýšení tělesné teploty začíná po několika dnech.
S řádnou léčbou může být laryngitida vyléčena za týden. Ale v případě nesrozumitelného přístupu k léčbě může být laryngitida chronická. Doporučení, která je třeba striktně dodržovat, aby se zajistilo, že se tak nestane, jsou pro každého stejná: úplný klid hrtanu až po naprosté ticho. Kouření je naprosto nemožné, stejně jako pití alkoholických nápojů. Nejezte sliznice dráždivé horké a kořeněné pokrmy. Užitečné zahřáté mléko a borjomi.

Lidová léčba laryngitidy

 • Opláchněte fyziologickým roztokem "zabijte dva ptáky jedním kamenem". Zničit bakterie a snížit bolest. Zahřejte sklenici vody a zamíchejte v ní až do úplného rozpuštění kávové lžíce stolní soli. Kloktejte fyziologickým roztokem pětkrát až šestkrát denně. Pro jedno opláchnutí použijte jednu sklenici vody.
 • Proplachování fyziologickým roztokem přidáním šťávy z jednoho citronu, kromě destrukce škodlivé mikroflóry, zmírní příznaky onemocnění. Podobně ve sklenici ohřáté vody rozpusťte špetku soli a přidejte šťávu z jednoho citronu. Opláchnutí citrónovou vodou by mělo být prováděno tak často, jak je to možné, po celý den.
 • Každý zná vlastnosti česneku, který zabíjí viry a bakterie. Využijte jich. Chcete-li to provést, oddělte jeden stroužek česneku z hlavy, oloupejte ho, rozřízněte jej podélně a vložte ho do úst na obou stranách blíže k hrtanu. Začne sekrece slin, spolkne ji česnekovou šťávou. Četnost léčby česnekem je třikrát denně.
 • Zázvor je schopen rychle zmírnit stav laryngitidy. Nakrájejte kořen zázvoru na tenké plátky a vařte ho v malém množství vody po dobu deseti minut. Chlazení a napětí. Pití zázvoru by mělo být během dne.
 • Přírodní jablečný ocet zabije bakterie. Třikrát denně opláchněte bolestné hrdlo jedné lžíce octu jablečného moštu naředěného ve sklenici vody. Není špatné, pokud to žaludek dovolí, pít v malých doušcích během dne roztok půl sklenice vody a lžíci octa.
 • No zklidněte bolest v krku. Jezte to několikrát denně, jednu lžičku. Pijte bylinkový čaj s medem a citronovou šťávou - pro jedno sklo, například heřmánkový odvar, přidejte dvě lžíce medu a vytlačte šťávu z jednoho citronu.
 • Vdechování výparů eukalyptového oleje je velmi užitečné při laryngitidě. K tomu ohřejte vodu, odkapejte do ní eukalyptový olej a výpary vdechujte po dobu 10 minut dvakrát denně.
 • Velmi účinným lékem je cibulový sirup. Čtyři středně velké cibule, jemně nasekané a nalité sklenici vody, zapálené. Počkejte, až se hmota zhustne. Sirup je připraven. Přidejte pět lžíce cibulového sirupu do sklenice vody, zamíchejte stejnou lžičku medu a trochu citrónové šťávy a pijte v malých doušcích.

Faryngitida

Má také akutní a chronickou formu proudění. V kombinaci s akutními respiračními infekcemi, katarem horních cest dýchacích, různými infekcemi a chřipkou.
Příznaky doprovázející průběh faryngitidy: pocit bolení v krku, bolest při polykání, tělesná teplota může být normální nebo mírně zvýšená. Při chronické atrofické faryngitidě se přidává suchý kašel a chrapot. Jestliže chronická faryngitida vezme katarální a hypertrofickou formu, pacient má kromě poškrábání pocit v hrdle neexistujícího cizího tělesa. V hrdle se hromadí viskózní hlen. Touha po vykašlávání je doprovázena nevolností, někdy dosahující zvracení.

Lidová léčba faryngitidy

 • Antiseptické vlastnosti bylin, jako je heřmánek, eukalypt, měsíček a šalvěj, jsou uznávány jako oficiální medicína. Proto se doporučuje, aby infuze založené na nich byly kloktány. Během dne, každou hodinu, připravte infuze z deseti gramů výše uvedených bylin, naplněných sklenicí vroucí vody. Počkejte, až bude infuze teplá, kmenová a kloktaná.
 • Pomůže zmírnit bolest česneku, medového sirupu. Pečeme a přeskakujeme česnek přes česnek, měli byste mít půl sklenice česnekové hmoty. Vložte ji do malé pánve a přidejte med, nejlépe pohankové natolik, aby byl zcela zakryt česnekem. Zašlete na kamna, ohřejte a nechte na ohni, dokud se nezíská homogenní hmota. Pokud je sirup příliš silný, zřeďte ho malým množstvím čisté vody. Kažte a vezměte jednu lžičku každou hodinu. Bolest bude brzy ustupovat.
 • Med-česnek medicína může být připravena snadněji. Smíchejte půl sklenice medu a půl sklenice česneku, dokud není česnek důkladně rozmačkaný, a každou hodinu si vezměte jednu lžičku, dokud nebude lék dokončen.
 • Pět dní až šestkrát kloktá roztokem mořské soli. V půl litru teplé vody musíte zcela rozpustit lžíci mořské soli.
 • Bez ohledu na formu faryngitidy pomůže lék na borovice pupeny. Libra borových pupenů vaří dvacet minut v půl litru vody. Vyjměte z ohně, počkejte, až vychladne. Přidejte kilogram jakéhokoliv medu a 10 ml propolisové tinktury. Pro ošetření, jíst jednu lžíci třikrát denně.
 • Každý večer vaříme čaj z deseti gramů divokých růží a pět gramů řebříčku, který se vaří sklenicí vody. Pijte čaj před spaním s trochou medu.
 • Ráno, bezprostředně po probuzení a večer, před spaním, pijte čaj z deseti gramů meduňky, která se vaří ve sklenici vroucí vody, čtyři gramy jitrocelu a šest gramů šňůry. Jednorázová dávka - padesát ml.

Angina

Angina nebo angína, infekční alergické onemocnění, při němž jsou lymfadenoidní tkáně mandlí zapálené. Infekce akutní anginou pectoris se objevuje ve vzduchových kapkách. Mezi původci onemocnění patří streptokoky, stafylokoky, pneumokoky, adenoviry a viry chřipky.

Příznaky: zimnice, horečka, bolest a bolest v krku.
Angina, kromě akutní, má několik forem: katarální, lacunární, folikulární, flegmonální. S launárním a folikulárním bolestí v krku stoupá tělesná teplota na čtyřicet stupňů, bolest svalů a bolestivé klouby, slabost. Flegmonous bolavé hrdlo je méně obyčejné a je komplikovaná forma jiných bolestí v krku. Ke všem již popsaným příznakům se přidává špatný dech a zvýšené slinění.
Angina je pro své komplikace hrozné, nejnebezpečnější může být meningitida, nefritida, cholecystitida, revmatismus atd.

Lidová léčba anginy pectoris

 • Pokud trpíte často angínou, proveďte a udržujte propolisovou tinkturu vždy po ruce. Rozdrtíme třicet gramů propolisu a nalijeme do sto ml alkoholu. Po dvou týdnech můžete zahájit léčbu. Několikrát denně promažte tinkturu hrdla a mandlí.
 • Třikrát denně, žvýkat na malém kusu propolisu jako cud. Pokud cítíte pocit pálení, léčba bude účinná.
 • Kloktání s infuzí řepy je velmi účinným lékem na angínu. Řepa se nastrouhá na jemném struhadle, nalije se vroucí vodou v množství, které odpovídá objemu řepné řízky. Po šesti hodinách, řepy a zmáčknout řepy do infuze. Kloktejte ve dvouhodinových intervalech.

Infuze řepy vypláchněte

 • Každý den, tři dny, pít čerstvý džus z jednoho citronu. Tento nástroj pomůže vyléčit mnohem rychleji a předcházet komplikacím.
 • Komprimujte to, co je vždy v každé kuchyni. Vezměte hrst sušenek, přikryjte malým množstvím vařící vody a přidejte deset mletých stroužků česneku. Poté, co krutony nabobtnají, vložte je do připraveného sáčku a upevněte k hrdlu. Pokud si ve večerních hodinách připravíte obklad, můžete ho nechat až do rána.
 • Zelný list - slavný lék na mnoho nemocí. Pomůže s anginou pectoris. Můžete jednoduše svázat čistý list s krkem vlněnou látkou. A pokud si to brousíte a upevníte na krku jako obklad, léčivý účinek bude ještě silnější.
 • Zajímavá léčba pomocí ořechu. Ořech opatrně nakrájejte na dvě poloviny, vyjměte z ní jádro a naplňte skořápky česnekem rozdrceným v kaši. Připevněte mušle k základně palce ze strany dlaně a zajistěte lepicí páskou. Proveďte postup ve večerních hodinách a nechte poloviny matice až do rána.

Laryngeální edém

Jedná se o zánětlivé nebo nezánětlivé léze hrtanu. Vzniká v důsledku poranění sliznic, může být způsobena alergickou reakcí, infekčními chorobami, poruchou ledvin a kardiovaskulárního systému, neoplamy hrtanu.
Symptomy závisí na místě vzniku edému a jeho stupni. Od pocitu světla nepříjemnosti těžkých obtíží při dýchání. V případě edému hrtanu je hospitalizace povinná, protože i drobný edém může v krátké době zvýšit a zavřít lumen hrtanu.

Led s edémem hrtanu

 • Od neléčebných prostředků ke zmírnění laryngeálního edému se doporučuje polykat kus ledu, na krk dát studený obklad nebo led. Rozptylující procedury: lázně s horkou nohou a omítky z hořčice. Omezte příjem tekutin.

Stenóza hrtanu

Velmi vážné onemocnění, při kterém se lumen hrtanu zužuje a může se zcela uzavřít, což je plné úplného zastavení dýchání. Vzhledem k vysokému riziku smrti by první projevy stenózy měly okamžitě zavolat sanitku.
Symptomy stenózy - za prvé, rychlost dýchání se stává znatelně pomalejší, objeví se krátký dech, objeví se chrapot. Když stenóza druhé fáze začne hladovění kyslíkem, kůže a sliznice získají modravý odstín. Ve třetí fázi stenózy je kůže bledá, žáci jsou rozšířeni, dýchání se stává vzácným, dokud se zcela nezastaví.
Neriskujte životy blízkých - léčba pouze pod dohledem lékařů.

Faryngomykóza

Fringomykóza se vyskytuje v důsledku houbové infekce sliznice leptotriksom. Na sliznicích se objevují vzpomínky, které připomínají hroty v jejich vzhledu, které nezpůsobují žádné pocity a nacházejí se zcela náhodou. Ve vzácných případech je v dutině hltanu pocit cizího tělesa.

Opláchnutí roztokem sody

 • Pro léčbu tradiční medicíny nabízí pětkrát denně kloktat s roztokem sody: sklenici teplé vody - jedna lžíce jedlé sody.
 • Krvácení v nose s pěti kapkami léku dává dobrý léčivý účinek: míchejte padesát kapek tinktury propolisového alkoholu v padesáti mililitrech vody, do každé nosní dírky vraťte pět kapek a vdechněte nosem, abyste dostali lék v nosohltanu. S tímto roztokem opláchněte hrdlo po dobu jedné minuty a roztok opláchněte. Mělo by se léčit jedenkrát třikrát denně.

Sklerom

Infekční onemocnění doprovázené lézemi sliznice dýchacích cest. Onemocnění je pomalé, je způsobeno hůlkou Frisch-Volkovich.

Hlavním příznakem je těžký kašel, sucho v krku, potíže s produkcí sputa. Se zvýšenou fyzickou námahou dochází k dýchacím potížím.

Léčba lidového skleromu

 • Účinný prostředek stejně velké přesličky, plic a uzlíku. Odvážte dvacet gramů smíšených bylin a nalijte na ně sklenici vroucí vody. Po půl hodině se natáhne a přidá se vařená chlazená voda na objem tři sta ml. Pijte sto ml před snídaní, obědem a večeří.

Bylinné extrakty ze skleromu

 • Pijte infuzi vřesu třikrát denně na třetí šálek. Chcete-li udělat jednu lžíci byliny, vařte tři sta ml vroucí vody a nechte vyluhovat dvě hodiny.
 • Pomůže také infuze jitrocelu. Spoon suchý list, nalijte sklenici vroucí vody, kmen po třiceti minutách. Léčená infuze by měla být třikrát denně před jídlem, přičemž se vezme jedna lžička.

Video -

Dobrý den, milí přátelé! Nikdo není překvapen, že v lidovém lékařství jsou velmi populární kloktání a oplach úst, protože tento domácí postup je jednoduchý a účinný. V dnešním článku navrhuji promluvit si o tom, jak kloktat a jak to udělat správně, aby se zapomnělo na bolest v krku a co nejdříve se vrátit do plného života.

Když si opláchnete hrdlo nebo ústa i čistou vodou, bude to pro vás užitečné, protože když opláchnete, omyjte si sliz a zbytky potravin a odstraňte bakterie, které mohou způsobit alespoň problémy se zuby. Když se do této vody přidají výpary nebo infuze některých bylin pro oplach, získáte produkt, jehož užitečnost a účinnost se několikrát zvyšuje.

Oplach pozitivně ovlivňuje zraněnou nebo zanícenou sliznici, zklidňuje ji, neutralizuje bakterie a nakonec vyléčí.

Dalším pozitivním výsledkem oplachování (zejména pokud je v kompozici antiseptikum) je prevence onemocnění srdce a cév. To je způsobeno vyloučením při oplachování mikrobů, které poškozují dásně. Takové mikroby vstupují do krevního oběhu a vyvolávají tvorbu krevních sraženin, v důsledku čehož se zvyšuje riziko mrtvice a infarktu.

Bolest v krku nepřináší radost a v této situaci vám pomůže vodný roztok s přídavkem speciálně vybraných látek, které odstraní otok sliznice hrdla, očistí a hojí.

Infekční onemocnění, jako je nachlazení, bolest v krku a chřipka, jsou nejčastěji potřebná pro spláchnutí hrdla.

Jak kloktat a ústa?

Z kloktání budete mít největší účinek, pokud budete striktně dodržovat doporučení pro přípravu řešení a postup proplachování.

 1. Postup proplachování: sbíral nějaký roztok v ústech a vrhl hlavu zpět, držet jazyk dopředu, pokud je to možné - to pomůže roztoku proniknout co nejvíc do krku. Během procedury promluvte písmeno „Y“ - zabráníte tak polknutí kapaliny a umožní vám maximalizovat každý jednorázový výplach (od 30 do 60 sekund).
 1. Celý postup proplachování by měl být prováděn nejméně 5 minut.
 1. Pro každý máchání by měl být roztok čerstvý.
 1. Teplota roztoku by měla být tak vysoká, jak může vaše sliznice vydržet - účinek studeného oplachu je nulový.
 1. Postup opláchnutí hrdla by měl být prováděn tak často, jak je to možné - každé 2 hodiny a v některých případech i hodinově. Takže máte delší účinek.
 1. Nepřežívejte roztok pro oplach - může poškodit sliznici žaludku.
 1. Největší účinek metody opláchnutí, kterou dosáhnete, bude střídavé složení roztoků.

Chtěl bych vám připomenout, že hlavní léčení nemůže být kloktání, jedná se pouze o pomocný postup.

Recepty domácí prostředky pro kloktadla

Pokud máte bolesti v krku, můžete si vybrat z:

Roztok citronové šťávy

Citronová šťáva má adstringentní vlastnosti, které pomáhají eliminovat opuch sliznice. Kyselina citronu vytvoří prostředí, které chrání proti bakteriím a virům, do 250 ml vody 1 hl. citronová šťáva.

Solné výplachy

Slaná voda velmi rychle snižuje otok sliznic a odstraňuje bolest. Pro výrobu solného roztoku budete stačit na rozpuštění čtvrtiny čaje, 250 ml teplé vody.

Kombinovaný roztok

Z hlediska dostupnosti a účinnosti je výplachový roztok (a také bolest v krku) směsí vody, soli, sody a jódu: vezměte 250 ml teplé vařené vody, vložte sůl (1 hl), jód (pět kapek) a sodu (1 h)..l.) Pokud hledáte něco kloktat se dostat rychleji, použijte tento konkrétní recept. Samozřejmě, v tomto případě byste neměli být alergičtí na jód.

Vzhledem k tomu, že jód, sůl i soda jsou spíše agresivní složky, aplikujte s nimi ne více než třikrát až pětkrát denně a pokaždé připravte nové řešení.

Toto video popisuje, jak se má opláchnout roztokem sody, soli a jodu:

Oplach z červené řepy

Různá onemocnění krku lze účinně léčit řepnou šťávou. Koneckonců, tato šťáva dokonale odstraňuje opuch, odstraňuje bolest a zánět v krku a také odstraňuje bakterie ze sliznice. Pro výrobu léčivého roztoku na roštu musíte řepu v takovém množství strouhat, abyste mohli získat 200 ml šťávy. Do šťávy dejte ocet (1. lžíce), dobře promíchejte, nechte stát 3 hodiny. a výsledný roztok po jídle opláchne hrdlo. Postup musí být proveden pětkrát až šestkrát denně. Nejlepší je použít jablečný ocet, v každém případě vezměte 6% octa, nepotřebujte silnější.

Oplach cibule

Tento lék může léčit bolest v krku a laryngitidu. Naplňte 500 ml vody sušenou cibulkou (3 litry), 5 min. vařit a nechat stát 4h. Potom musí být roztok prošel skrz gázu a použit pro oplach.

Česneková infuze

Pokud jste nemocní nejen s bolestmi v krku, ale s hnisavým bolestem v krku, použijte recept na ošetření: protlačte česnek na česnek nebo 100 g česneku na jemném struhadle, smíchejte s 100 ml převařené vody, ochlaďte na t = 22-25 a přikryjte víkem. Nechte lék stát takhle po dobu pěti až šesti hodin, pak se infuze prochází přes tenké plátno a aplikovat na kloktání během dne.

Kořeny křenu opláchněte

Kořenový křen rožte natolik, abyste dostali 3st.l. šťávu, protlačte přes tenké plátno a zkombinujte s vodou (3st.l.). Opláchněte až čtyřikrát denně.

Honey Ginger Rinses

Kořen zázvoru se rozemele na prášek a v množství 1 lžičky. kombinuje se stejným množstvím medu. Směs se naplní 100 ml převařené vody a smíchá se s citronovou šťávou (získanou z půl citronu). Tento recept může být použit ke zmírnění bolesti v krku.

Opláchněte odvar borůvky

Chcete-li rychle odstranit zánětlivý proces v hrtanu, vařte po dobu 30 minut. půl šálku sušených borůvek v 500 ml vody, použijte vývar jako opláchnutí.

Kurkuma a zázvor

Tyto složky inhibují růst patogenních bakterií. Rub suchý kořen zázvoru se dostat 1 lžička. prášek, vložte ho do misky se stejným množstvím prášku kurkumy (bez vrchu), smíchejte s vroucí vodou (200 ml) a na mírném ohni po dobu 1-2 minut. držet tuto směs. Pak 30min. nechte to vše vyluhovat a projít gázou. Oplachování se koná pětkrát nebo šestkrát denně.

Kurkuma může být také použita samostatně. Ve vroucí vodě (500 ml) umístěte prášek kurkumy (1 lžička bez horní části) a mořskou sůl (dvě třetiny čaje-l). Nechte ho stát 20min. Pokud není žádná mořská sůl, vezměte si vaření. Postup proplachování se provádí pětkrát až šestkrát denně.

Eukalyptus

Kurkuma může být také použita s eukalyptem. Tyto dvě složky vytvoří silný léčivý účinek. K vyplachování budete potřebovat sušené listy eukalyptu (3 lžíce) a práškovou kurkumu (1 lžíce bez horní části). To vše se vloží do šálku, smíchá se s 200 ml vroucí vody, přikryje se víčkem a obalí se v teplém. 2h znamená infuzí, prošel přes tenkovrstvou a aplikoval tak, jak bylo předepsáno až třikrát denně.

Peroxid vodíku

Chcete-li pomoci tělu proti bakteriím v hrtanu, smíchejte se 100 ml ohřáté vody 1 lžíce. 3-x% peroxid vodíku a výsledný roztok propláchne hrdlo. Tento postup se provádí maximálně čtyřikrát nebo pětkrát denně. Aby nedošlo ke spálení sliznic, je nutné po každém zákroku opláchnout ústní dutinu a hrtan. To bude stačit na to, aby to byla prostě prostá teplá voda, a můžete také opláchnout hrtan extraktem heřmánku nebo šalvějového odvarů.

Stříbrná voda

Voda s ionty stříbra zabraňuje růstu patogenních bakterií, takže je můžete použít takto: vložte stříbrnou lžičku do šálku nebo sklenice vody (pokud nemáte, můžete si vzít jakoukoliv položku z tohoto kovu) po dobu 24 hodin. Opláchnutí stráví pět až sedmkrát denně, výsledné řešení.

Propolisová tinktura

Pokud jste mučeni s bolestmi v krku, bolestmi v krku, stomatitidou nebo zánětlivým procesem v důsledku virové infekce, pak propolisová tinktura bude pro vás velkým léčivým nástrojem, stejně jako užívání samotného propolisu ve formě resorpce v ústech jeho kusů.

Promývací roztok se připraví následujícím způsobem: 100 ml zahřáté vody se smísí s 1 hl. alkohol tinktura propolisu. Opláchnutí tráví třikrát až pětkrát denně. Pokud používáte vodu propolis tinkturu, poměr s vodou je 1 × 3.

Esenciální oleje

Chcete-li odstranit zánět, neutralizovat viry a bakterie, a navíc posílit imunitní systém, brát esenciální olej z bergamotu. Míchejte tři kapky tohoto oleje z 1 lžičky. med a 200 ml vody, opláchněte až čtyřikrát denně.

Můžete také použít směs esenciálních olejů: mix dobré 1.st.l. med s kapkou citronového oleje a dvě kapky tymiánového oleje. Vše je smícháno s 50 ml vody, po které může roztok kloktat. Udělejte podobné postupy čtyřikrát denně.

Infuze šalvěje

Pro přípravu řešení budete potřebovat: 1k.l. šalvěj, kamenec - 0,5 hl, hnědý cukr - 50 ml, 3-x% smíchané a infuzní po dobu 10 minut. Poté se prochází přes tenkovrstvou a slouží k oplachování.

Koriandr (koriandr)

Tato rostlina obsahuje mnoho vitamínů, mikroprvků a éterických olejů, které pomáhají chránit před viry, které pomáhají léčit rány, které posilují cévní stěny. Opláchnout bolest v krku: uřízněte několik větviček čerstvého koriandru a vhoďte vařící vodu (200 ml). Nechte ho třepat po dobu 3 - 4 minut při nízkém ohni, pak jej vyjměte z ohně a nechte jej pod víčkem po dobu 30 minut. Nástroj prochází gázou nebo sítem a používá se až pětkrát až šestkrát k opláchnutí bolavého hrdla.

Infuze léčivých bylin

Máte-li bolest v krku, zvolte recept „podle chuti“:

 • eucalyptus, heřmánek a měsíčku květiny, vše je přijato ve stejném poměru, smíšené a 1.l. Nalije se 200 ml vroucí vody, pak se přikryje víčkem a naplní 30 minut. Infuze se používá k opláchnutí po namáhání;
 • Heřmánek, měsíček, tutsan a lněné semeno, počet složek a způsob přípravy jsou stejné jako v receptuře;
 • Můžete míchat eukalypt, heřmánek a měsíčku;
 • Můžete udělat infuzi směsi měsíčku, jitrocelu a paliny;
 • sběr šalvěje, slézových květů a bezinky je stále dobrý;
 • i čistý extrakt heřmánku pomáhá při léčbě bolesti v krku.

Pokud máte faryngitidu, doporučuji Vám následující recept: Plody fenyklu (1. polévková lžíce) se smíchají s Althea, listy šalvěje, kořenem Potentilla a dubovou kůrou (každá složka se odebírá do 2 lžíce). Směs (1 lžíce) se nalije vroucí vodou (200 ml), přikryje se víčkem a nechá se stát 40 minut. Po filtraci může infuze kloktat. Postup by měl být prováděn každé dvě až tři hodiny.

No, dobře, zjistili jsme, jak a jak kloktat, aby se rychleji zotavili. Ačkoliv ve skutečnosti existuje mnohem více receptů na opláchnutí v krku. Zde je další video pro vás - příklad ne všechny obvyklé oplachové roztoky:

Hlavní stížnost při kontaktování okresního lékaře a pediatra je bolest v krku. Hlavní příčinou těchto nepříjemných pocitů je infekční onemocnění způsobené viry nebo bakteriemi. Mezi vzácnější příčiny patří neinfekční onemocnění, jako jsou chemické a tepelné popáleniny sliznice hltanu, novotvary, cizí tělesa, poranění nebo alergie.

Dnes budeme hovořit o tom, jak rychle vyléčit krk doma s lidovými prostředky. Je však třeba mít na paměti, že pro dosažení přesnější diagnostiky, a tedy i pro kvalitní léčbu, je nutné podrobně popsat stížnosti a shromáždit důkladnou historii onemocnění.

Příznaky a historie onemocnění

Hypothermia, inhalace studeného vzduchu, inhalace znečištěného, ​​prašného vzduchu, kontakt s pacienty, zranění a další důležité faktory vždy předcházejí nástupu bolesti v krku.

Příznaky, které se vyskytují nejčastěji:

 1. Hypertermie (zvýšení tělesné teploty nad 36,6 stupně).
 2. Slabost a únava.
 3. Chlazení
 4. Bolesti hlavy
 5. Bolest v krku (lokalizace bolesti může být v oblasti kořene jazyka, pod dolní čelistí, vlevo a vpravo, horší při polykání a mluvení).
 6. Bolest v krku.
 7. Změna hlasového zabarvení.
 8. Pocit dusení.
 9. Zvýšená bolest v krku při otevírání úst.
 10. Snížená chuť k jídlu.
 11. Odmítnutí jíst (malé děti).

Příčiny a nemoci vedoucí k bolestem v krku

Akutní faryngitida je onemocnění, které je charakterizováno zánětem hltanu. Téměř v 90% případů virové etiologie. V případě, že se na kůži objeví vyrážky na sliznici hltanu, mandlí nebo na vyrážce, je nutné vyloučit takové infekční onemocnění jako spalničky, šarlatovou horečku, zarděnku. Pokud se kromě bolesti v krku vyskytne zánět spojivek a bolest břicha, přemýšlejte o infekci adenovirem.

Eipglotitis je akutní onemocnění způsobené Haemophilus influenzae a vyskytuje se častěji u malých dětí. Zánět chrupavky, který při polykání uzavírá vstup do průdušnice. Spolu s obecnými symptomy se změna hlasu spojuje, stává se hluchým a chraptivým. Vyznačen nucenou polohou pacienta, v poloze pachu. Nebezpečným stavem je ostrý laryngospasmus a možná smrt.

Akutní zánět mandlí nebo angína je akutní zánět, často hnisavý, hltanový lymfoidní kruh. Častěji jsou zánětlivé mandle viditelné při vnějším vyšetření hltanu. Tato infekce je způsobena stafylokoky a streptokoky. Existuje několik typů tonzilitidy z hlediska rozsahu léze a vlastností patogenu:

 1. Katarální bolest v krku - mandle jsou hyperimirové, oteklé, zvětšené, obecné příznaky jsou mírné.
 2. Folikulární bolest v krku - jasné příznaky obecné intoxikace, na lymfatických tonzilách jsou zaoblené bodové inkluze bělavě žluté barvy. Bolest je silná, často vyzařující do ucha.
 3. Lacunární tonzilitida - na mandlích vypadají bělavě šedé, mandle jsou oteklé, zvětšené, bolestivé. Symptomy intoxikace jsou výraznější než u folikulární anginy.
 4. Fibrinózní bolest v krku - charakterizovaná hustou patinou, která přesahuje mandle. Plaketa je jemná, bělavě žlutá tkanina. Tento typ tonzilitidy doprovází vysoká horečka, akutní nástup a závažná intoxikace.
 5. Phlegmonous bolest v krku - relativně vzácný jev, charakterizovaný unilaterální lézí, silným nárůstem a otokem mandlí. V důsledku jednostranného poškození je pozorována asymetrie hltanu a nucená poloha hlavy.
 6. Herpangina bolest v krku - původce viru Coxsackie A. Ovlivňuje hlavně děti, je nakažlivý pro ostatní. Charakterizovaný bolestí v krku a břiše. Lze přenášet vzduchem i špinavými rukama. Malé červené bubliny se objevují na mandlích a chrámech, které nakonec prasknou.
 7. Ulcerózní filmová angína - způsobená mikroorganismy, které žijí v ústní dutině, které ve zdravém stavu nepředstavují hrozbu pro člověka. Vyznačuje se nekrózou jedné z mandlí s tvorbou vředů. Hlavní stížnosti jsou pocit cizího těla v ústech a nepříjemný zápach vydechovaného vzduchu. Převádí se poměrně snadno.

Každý typ bolesti v krku je nebezpečný ve vývoji závažných komplikací, které mohou vést k invaliditě a smrti. Akutní tonzilitida může být komplikována hnisavým zánětem měkkých tkání očních hltanu s tvorbou abscesu, difuzního hnisavého zánětu dna úst, krku a mediastina. Chronická forma tonzilitidy může vyvolat rozvoj revmatických lézí kloubů a srdce.

Laryngitida je onemocnění sliznice hrtanu a nástup trachey, zánětlivého původu. Může to být začátek mnoha akutních respiračních virových infekcí. Při tomto onemocnění dochází ke ztrátě hlasu nebo chrapotu, suchosti, lechtání, štěkání kašle, bolesti při polykání. Zvláště nebezpečný je vývoj stenotické laryngitidy u malých dětí. Vzhledem ke strukturním rysům hltanu a hrtanu v dětství existuje riziko vzniku edému a asfyxie v palmární tkáni.

Ze seznamu nemocí, které se vyskytují méně často, ale mohou způsobit bolest v krku, lze zaznamenat několik nosologií.

Faryngeální záškrt - závažná smrtelná nemoc patří do skupiny kontrolovaných infekcí (populace je povinně očkována). Ovlivňuje hltan s tvorbou difritických filmů, v těžkých případech, které nejsou léčitelné, vede k smrti.

Infekční mononukleóza je virová infekce způsobená virem Epstein-Barr. Vyznačuje se horečkou, bolestmi v krku, zvětšenými játry, slezinou. Stanoví se přítomnost atypických mononukleárů v obecném krevním testu.

Houbová onemocnění hltanu - sýrového plaku na hltanu, onemocnění se vyvíjí na pozadí snížené imunity (HIV, dlouhodobá antibiotická léčba, cytotoxická léčiva, kortikosteroidy, diabetes, zhoubné novotvary trávicího traktu).

Jak vyléčit krk doma

Pokud jste po analýze všech výše uvedených skutečností dospěli k závěru, že váš stav je výsledkem banálního nachlazení a podchlazení, lze léčbu bolesti v krku léčit doma.

Obecné zásady léčby

Odstranění intoxikace pro nachlazení je implementace následujících pravidel:

 1. Odpočinek a odpočinek (v prvních dnech onemocnění se doporučuje spát více).
 2. Bohatý nápoj (minerální voda pokojové teploty, čaje, bylinné čaje, ovocné nápoje, džusy).
 3. Příjem vitamínu C (farmaceutické přípravky, citrus, infuze dogrose).

Jednou z nejpopulárnějších a nejúčinnějších metod léčby bolesti v krku je lokální aplikace různých prostředků. Při výběru konkrétního terapeutického činidla se každý spoléhá na své zkušenosti a osobní preference. Léčba krku doma s lidovými prostředky si zaslouží zvláštní pozornost, protože jsou prokázány časem a zkušenostmi předchozích generací, jsou přirozené a nezpůsobují vedlejší účinky.

Při oplachování dochází k přímému kontaktu účinné léčivé látky s mikrobiálními organizmy, což vede k rychlejšímu zotavení a snížení symptomu bolesti.

10 nejúčinnějších léků na kloktání s bolestmi v krku

Furacilin je antiseptikum s výrazným účinkem na bakterie (stafylokoky, streptokoky). Účinná látka je nitrofurální. Schopnost eliminovat hnisavý zánět poskytla tomuto nástroji širokou popularitu. K zlepšení dochází do týdne. K dispozici tablety furatsilin, které lze zakoupit v jakékoliv lékárně.

Způsob použití:

 1. Pro oplachování použijte vodný roztok. Za tímto účelem rozemele 2 tablety furatsiliny v třecí misce na jemný stav a rozpustí se ve sklenici teplé vody.
 2. Pro dosažení nejlepšího účinku je nutné použít vodu 35 stupňů.
 3. Tento objem roztoku se použije pro jedno opláchnutí.
 4. Pro větší pohodlí můžete připravit větší objem roztoku a uchovávat ho v uzavřeném obalu po dobu asi deseti dnů na chladném tmavém místě.
 5. Kloktadlo by mělo být nejméně 6krát denně. Nejlepším výsledkem by bylo přidání 20 ml do roztoku furatsiliny. peroxid vodíku.

Léčivo může být bezpečně používáno během těhotenství a laktace, protože účinná látka není absorbována do krve při kontaktu se sliznicí. Děti jsou předepisovány kloktáním s furatsilinomem pouze po konzultaci s lékařem a po dosažení určitého věku. Velmi malé děti při oplachování mohou polykat lék a to nepůsobí příznivě na tělo dětí.

Chlorhexidin - tato lékárna ničí patogenní bakterie na buněčné úrovni. Prodává se ve formě konečného roztoku o koncentraci 0,05%. Tato koncentrace se doporučuje pro opláchnutí v krku. Nasycený lék by měl být zředěn destilovanou nebo převařenou vodou. Bude účinný při léčbě angíny, ARVI, laryngitidy, tracheitidy.

Roztok je třeba dále ředit v následujících případech:

 • děti od 6 do 12 let zředěný roztok chlorhexidinu pro kloktání 1: 1 teplou vodou;
 • děti do 6 let ředí roztok v poměru 1: 2. Jedna dávka ne více než 1 tsp;
 • Léčivá látka ztrácí své vlastnosti v otevřeném stavu po 35 minutách. Před použitím se můžete zahřát ve vodní lázni.

Způsob použití:

 1. Pro bolest v krku se chlorhexidin používá jako máchání 4krát denně.
 2. Před hrdlem pohladit teplou vodu k čištění sliznice ze zbytků potravin zubní pasty.
 3. Vložte 20 ml do úst. (jedna polévková lžíce) roztoku a opatrně pohladit asi 40 sekund, plivat.
 4. Znovu vložte stejné množství látky do ústní dutiny a postup opakujte.
 5. Po opláchnutí se vyhněte jídlu a tekutinám po dobu 1-1,5 hodiny
 6. Délka léčby je 6-7 dnů.

Těhotné a kojící matky by se měly zdržet léčby chlorhexidinem. Pouze v nepřítomnosti účinku jiných léků nebo nedostatek volby lze použít chlorhexidin v poloviční dávce (jedna čajová lžička na jeden máchání).

Rotokan je alkoholická infuze léčivých bylin, jako jsou:

 • heřmánek (protizánětlivé činidlo zmírňuje otok, bolest a zarudnutí);
 • řebříček (má léčivý účinek, obnovu poškozeného epitelu sliznic);
 • Měsíček (škodlivý vliv na mikrobiální organismy).

Tento populární, bezlopastnoe a účinný lék se používá nejen v boji proti chronické tonzilitidě, faryngitidě, laryngitidě, ale také v léčbě zubních onemocnění.

Způsob použití:

 1. K přípravě vodného roztoku rotokan, kloktání trvá jednu čajovou lžičku látky a zředí se v 250 ml. teplou vodu z konvice.
 2. Teplota vody by neměla překročit 35 stupňů, jinak všechny užitečné vlastnosti zmizí. Míchejte půl minuty.
 3. Pro opláchnutí použijte celý objem připraveného roztoku.
 4. U dospělých je při absenci negativních účinků přípustné zvýšit koncentraci roztoku až na 3 čajové lžičky na sklenici vody.

Lék je bezpečný pro těhotné a kojící matky. Děti do 12 let mohou kloktat s ředěním 5 ml. látky na 200 ml. vařená voda, pro jedno opláchnutí ne více než 20 ml.

Opláchnutí propolisem pro bolest v krku

Propolis je produktem včelařství, tzv. Včelím lepidlem. S touto látkou chrání včely úl před bakteriemi. Má vysokou biologickou aktivitu, proto je široce používán v medicíně. Propolis má senzibilizující vlastnosti, proto byste se před použitím měli poradit s lékařem.

Efektivní v boji proti tonzilitidě, faryngitidě a dalším hnisavým onemocněním. Má následující léčivé vlastnosti:

 • antibakteriální vlastnosti (cytostatický účinek na bakterie, viry a některé typy hub);
 • regenerační vlastnosti (podporuje hojení ran a obnovu kapilár);
 • protizánětlivé (zmírňuje otok, zarudnutí a bolest);
 • stimulace imunity.

Způsob použití:

Opláchnutí propolisem pro bolest v krku se provádí vodným roztokem tinktury z propolisového alkoholu. Tuto tinkturu si můžete zakoupit v lékárně nebo vařit doma sami.

 1. Do 100 ml se přidá jedna čajová lžička propolisové tinktury. teplá voda.
 2. Pro opláchnutí použijte celý objem připraveného roztoku.
 3. Je nutné 4krát denně kloktat. V závislosti na závažnosti stavu se výplach aplikuje od dvou dnů do dvou týdnů.

Roztok pro propláchnutí propolisem se připravuje na základě odvarů léků (heřmánek, listy jitrocel, třezalka tečkovaná). Dobrý výsledek dává resorpci propolisu, inhalaci pomocí propolisu. Během těhotenství používejte propolis opatrně, aby nedošlo k těžkým alergiím.

Při léčbě dětí je nutné zajistit, aby nedošlo k žádné alergické reakci a po konzultaci s dětským lékařem použít k léčbě anginy pectoris vodný roztok.

Chlorophyllipt je lékem přírodního původu, má mnoho příznivých účinků:

 • bakteriostatické (snižuje schopnost množení mikroorganismů);
 • bakteriologické (zabíjí bakterie);
 • antipyrogenní vlastnosti (snižuje množství hnisu);
 • protizánětlivé vlastnosti (odstraňuje otok a zarudnutí);
 • regenerační vlastnosti (obnovení integrity epiteliální vrstvy);
 • antihypoxant (zlepšené nasycení tkáně kyslíkem);
 • imunostimulační vlastnosti.

Tyto vlastnosti jsou způsobeny účinnou látkou Chlorofillipt, konkrétně extraktem chlorofylu, extrahovaným z eukalyptu. K dispozici v několika formách. 1% roztok alkoholu se používá pro oplach úst, pro požití a pro vnější použití. Olejová chlorofelliptová 2% koncentrace se používá k ošetření kůže a sliznic. Pro orální podání je k dispozici roztok pro intravenózní infuzi. Vodný roztok ve formě spreje pro zavlažování orofaryngu. Tablety pro sání. Absolutní výhoda je považována za zcela přirozený bez chemických nečistot.

Způsob použití:

 1. Pro opláchnutí v krku je třeba rozpustit čajovou lžičku látky ve 150 ml. teplou převařenou vodu a důkladně opláchněte hrdlo.
 2. Postup musí být proveden do pěti minut každých šest hodin.
 3. Průběh léčby trvá 4 až 8 dnů.
 4. Olejový roztok se navlhčí vatovým tamponem a potřísní se zapálenými mandlemi.
 5. Spray pravidelně slizuje sliznici orofaryngu.

Malé děti do 6 let jsou potřísněné mastnou formou hrtanu. Starší děti hladí hrdlo vodním roztokem alkoholické tinktury. Koncentrace je menší než pro dospělé (1 lžíce na 250 ml. Voda.). Je důležité zajistit, aby děti nepolykaly s drogami.

Těhotné ženy mohou používat chlorofyllipt opatrně, pokud předtím nedošlo k žádné alergické reakci.

Bylinný trénink pro bolest v krku

Léčivé rostliny - rostlinné extrakty léků se nejčastěji používají k oplachování s bolestmi v krku. Pro léčebné účely používají rostliny s protizánětlivými a baktericidními a antivirovými účinky. Použijte vývar skládající se z jednoho druhu trávy nebo poplatků.

Způsoby použití:

 • Vezměte 10 g nasekaných bylinek měsíčku a jitrocelu, nalijte sklenici vroucí vody. Trvejte na 20 minut. Kloktejte po 2 - 3 hodinách během dne.
 • Květy heřmánku a květy lipy v poměru 1: 2 se smísí a nalije se 250 ml. vařící voda. Nechte stát 30 minut hladit hrdlo, abyste zmírnili zánět a bolest.
 • Když laryngitida a faryngitida berou stejné množství květů měsíčku a bylin Hypericum. Toto řešení může být opilé, ale účinné je také kloktání. Chcete-li odstranit bolest a zánět pomůže směs bylin fialky - 10 gramů, fialové květy - 20 gramů, listy tříbarevné vlaku - 30 gramů: mix, zalijeme vařící vodou, trvají na dvou hodinách, kanalizace a pravidelně kloktat.

Medové ošetření krku

Medové výplachy - velmi účinné při léčbě bolestí v krku jsou opláchnuty roztokem medu ve vodě.

Pomáhá zmírnit bolest a rychlost zotavení. Existuje několik účinných a jednoduchých receptů, které vám pomohou rychle a přesně se zbavit nepříjemných příznaků. Jediným omezením je alergie na med a jeho složky.

Způsob použití:

 1. V 500 ml. teplá vařená voda rozpouští lžičku medu.
 2. Míchejte tak dlouho, až hladká a kloktejte každou půlhodinu.

Heřmánkový med

 1. Heřmánek ve 20 gramech na 250 ml. vařící voda, ochlaďte na 60 stupňů, v tomto vývaru rozpusťte 9 gramů medu.
 2. Opláchněte ústa a hrdlo 5-6 krát denně.

Med s mrkvovou šťávou

 1. Squeeze mrkev šťávy nebo koupit připraven.
 2. Zahřát šťávu na pokojovou teplotu, zředit polovičním objemem převařené vody a rozpustit v této směsi až 10 gramů medu.
 3. Výsledná směs opláchněte třikrát denně.

Pro děti a těhotné ženy jsou tyto recepty vhodné pouze tehdy, pokud není alergie.

Kloktání s řepnou šťávou

Oplach řepy - řepná šťáva je velmi užitečná, bohatá na biologicky aktivní látky, vitamíny, minerály a organické kyseliny. Tento nástroj se používá k odstranění lokálních bolestivých symptomů, jako je bolest v krku, bolest, suché sliznice. Červená řepa není alergen, takže můžete bezpečně používat řepné šťávy v léčbě dětí a těhotných žen. Vlastnosti, které činí řepnou šťávu léčivou:

 • škodlivé účinky na mikroby;
 • stimulace imunitní tkáně;
 • zvýšená dodávka krve do sliznice mandlí;
 • vyživuje tělo vitamíny.

Způsob použití:

 1. Z malé řepy vymačkejte šťávu, výslednou šťávu zřeďte 100 ml vařené chlazené vody a v tomto roztoku zřeďte lžičku octa. Opláchněte 4 krát denně, dokud bolest neprojde.
 2. Take mrkev šťávy a řepy ve stejném množství mix a kloktat více než 5 krát denně. Nedovolte vstoupit do žaludku u malých dětí.
 3. Omyjte střední řepu, vařte až do připravení v litru vody. Kořenová plodina se vyjme a do výsledného bujónu se přidají 4 lžíce medu, který je pravidelně ošetřován bolestí v krku.

Kloktání čaj strom

Esenciální olej tea tree, nebo malaleuki, je silným lékem na nachlazení a bolest v krku.

Užitečné vlastnosti:

 • dezinfekční vlastnosti;
 • antivirová vlastnost;
 • antifungální činidlo;
 • antibakteriální vlastnosti;
 • stimulace imunity.

Způsob použití:

 1. Vezměte 500 ml. teplé vařené vody, rozpusťte lžíci mořské soli, přidejte několik kapek esenciálního oleje z tea tree. Kloktejte s bolestí 5-7 krát denně.
 2. Ochlazený odvar z heřmánku, měsíčku, šalvěje, třezalky tečkované, přidejte několik kapek esenciálního oleje z čajovníku. Tento lék dobře uklidňuje hrdlo faryngitidou a laryngitidou.
 3. Inhalace s malaleuki zmírňuje bolesti hlavy, eliminuje rýmu a snižuje bolest v krku.

Jak kloktat s soda, sůl a jód

Sůl, soda, jód - opláchnutí roztokem soli a sody má komplexní účinek na tělo pacienta a je naprosto bezpečný ve vztahu k výskytu alergií. Hlavní terapeutické vlastnosti:

 • dezinfekce úst a krku;
 • změny kyselosti sliznice mandlí a hltanu, které nepříznivě ovlivňují mikroby;
 • snížené bolesti v krku;
 • snížení zánětu, edému.

Dobře se hodí pro každodenní použití a dobré proti mnoha infekcím. Je důležité provádět důkladné oplachování doma s bolestmi v krku, několikrát denně, zejména v prvních dnech nemoci. Teplota oplachování by neměla být větší než 30 stupňů. Pokaždé, když potřebujete připravit nové řešení.

Způsoby použití:

 1. Standardní roztok pro přípravu sklenice teplé vařené vody s lžičkou soli a sody, důkladně promíchejte tak, aby neexistovala žádná zrna. Pro nejlepší účinek přidejte jód, několik kapek.
 2. Ve sklenici vody nebo sody můžete rozpustit odděleně sůl půlky čajové lžičky.

Bezpečný pro použití u dětí a těhotných žen.

Závěr

Je důležité si uvědomit, že léčba krku doma s lidovými prostředky je použitelná pouze jako další terapeutická opatření. Komplexní přístup k léčbě bolesti v krku je klíčem k úspěšnému výsledku všech nejtěžších patologií. Aby se předešlo závažným smrtelným komplikacím, je nutné striktně dodržovat doporučení lékaře a ne samo-léčit.

Ohodnoťte článek. 9.3 / (na základě 35 hlasů)

Bolest v krku je běžným onemocněním. Na něj narazil každý člověk. Pachatelem tohoto příznaku může být virová infekce, proliferace bakterií nebo banální narušení hlasu. K nápravě situace může kloktat.

Proč opláchnout hrdlo?

Hrdlo je hranicí mezi vnějším prostředím a lidským tělem. Jakmile jsou viry nebo škodlivé bakterie ochotny proniknout dovnitř, zánětlivý proces začíná v krku. Tonzily začervenají, nabobtnají, zakryjí se květy, onemocní, dávají tyto signály úzkosti a chrání tělo před dalším poškozením mikroby.

Pokud nezačnete bojovat proti nemoci včas, infekce se hlubší, postihující průdušky, plíce, a tím vyvine závažnější onemocnění.

To platí zejména pro děti a těhotné ženy. Koneckonců, dítě, stejně jako nastávající matka, se nedoporučuje užívat antibiotika. Kloktání pro ně je cesta ven.

Kloktání odplavuje patogeny z mandlí, udržuje baktericidní, protizánětlivé účinky po dlouhou dobu, čímž chrání sliznici před pronikáním a vývojem nových mikrobů.

Lidová medicína

Tradiční metody kloktání byly vždy úspěšné. Jde o snadnost použití, dostupnost produktů, které fungují stejně účinně jako drogy, ale s méně vedlejšími účinky.

Různé lidové recepty pro kloktání umožňuje každému, kdo trpí bolestí v hrtanu, aby si vybral nejlepší způsob, jak pro sebe.

Soda-solný roztok

Nejvhodnější způsob oplachování.

Je zvažován nejběžnější, levný a cenově dostupný roztok sodné soli. Podobná metoda se používá od nepaměti. V současné době je také relevantní.

Chcete-li roztok, smíchejte lžičku sody a soli, nalijte do sklenice teplé vařené vody a míchejte. Ti, kdo mají jód, mohou do roztoku odkapat několik kapek. Ale vím, že příliš mnoho jódu vyschne sliznici hrdla. Místo obyčejné vody se můžete vydat na moře. Má zvláčňující a protizánětlivé vlastnosti.

Solný roztok je účinný pro bolest v krku jakékoliv povahy, ať už jde o virovou nebo bakteriální infekci. Postup je prováděn co nejčastěji. Ale nejméně 3-4 krát denně.

Roztok manganu

Má antiseptický účinek, ničí stanoviště patogenních mikroorganismů. Ale bakterie samy o sobě nemohou tento lék odstranit. Roztok manganistanu draselného se také nemůže hojit. Proto se doporučuje kombinovat s použitím bylinných infuzí.

Před opláchnutím by měly být konečně rozpuštěny krystaly manganistanu draselného ve vodě. Také je třeba mít na paměti, že tato látka je velmi suchá sliznice. Proto hlavní věcí není přehánět to.

Česneková infuze

Pomáhá bolesti v krku, aby se zbavila infekce, nasycuje se vitamíny. Infuzi připravte následovně: 2 stroužky česneku se rozdrtí a vrhnou do sklenice vařené vody, nechají se vařit. Potom opláchněte hrdlo. Metoda se používá v poslední fázi léčby, kdy hrdlo již není tak bolestivé.

Jablečný ocet

Ve sklenici teplé vařené vody zřeďte jednu lžičku octa. Pak kloktejte. Tento nástroj je účinný, nemá žádné kontraindikace.

Řepné šťávy

Bolest v krku v aktivním období vývoje onemocnění se vyrovná s roztokem řepné šťávy. Odstraňuje otok, zánět, odstraňuje bolest. Bred 4 lžíce čerstvé šťávy ve sklenici vroucí vody.

Čaj vaření

Bolest hrdla opláchnout vaří, infuze zelený čaj. Ve sklenici čaje dejte špetku soli. Opláchněte ve formě tepla 5-6 krát denně.

Honey Rinse

Používejte pouze přírodní med.

Tento máchání je vhodné pro pacienty s chronickými bolestmi v krku. Med má léčivý, uklidňující účinek. Je nutné použít pouze přírodní produkt.

Roztok připravte takto: ve sklenici teplé vody dejte lžičku medu, zamíchejte. Postup provádějte několikrát denně. Lidé, kteří jsou alergičtí na med, je tato metoda kontraindikována.

Propolis

Dalším včelím produktem, propolisem, je přírodní antibakteriální činidlo používané k léčbě bolesti v krku. Pro přípravu jedné části roztoku se smíchá 5 kapek propolisové tinktury se 100 g teplé vody. Kloktejte s tímto lektvarem 4-5 krát denně.

Oplach bylin

Efektivní s bolestmi hrdla v krku z vápna, jitrocelu, heřmánku, eukalyptu, sléz, třezalky, květů, bezinky, šalvěje, měsíčku, oreganu, malinového listí. Taktika přípravy: 1 lžíce jedné byliny, nebo směs několika rostlin, vařit 1 šálek vroucí vody, nechat vařit a vychladnout. S tímto lékem opláchněte hrdlo a umyjte nos. Má protizánětlivý, antibakteriální účinek. Ale všimněte si, že bylinky mohou způsobit alergie, mají nějaké kontraindikace.

Léky

Pro ty, kteří jsou skeptičtí k metodám tradiční medicíny, kloktání může pomoci odstranit bolest.

Furacilin

Lék má dezinfekční, antibakteriální vlastnosti. Používá se pro onemocnění horních cest dýchacích. Lékárny prodávají tabletky na bázi roztoku, masti, aerosolu a furatsiliny.

Forma tablety se zředí následujícím způsobem: 5 tablet léku se rozpustí v 1 litru horké vařené vody a potom se nechá vychladnout. Opláchnutí hrdla tímto roztokem se provádí nejméně čtyřikrát denně po dobu několika minut. Roztok uchovávejte 3-4 dny na chladném místě mimo dosah světla.

Chlorophyllipt

Tento lék se osvědčil při léčbě krku. Hlavní složkou je eukalyptus, který má baktericidní, antivirový účinek.

Recept na vaření: 1 lžička léku se smísí se 100 g teplé vody. Kloktejte 3-4 krát několik minut.

Řešení lze aplikovat na děti a těhotné ženy. Pokud se jí dítě podařilo polknout, nebojte se, nic se nestane. Ale před použitím se ujistěte, že pacient není na léčivo alergický.

Miramistin

To je vynikající antiseptikum pro hrdlo. Zabíjí viry, bakterie a houby. Dospělý si opláchne hrdlo čistým roztokem Miramistinu. Dětský lék naředěný převařenou vodou v poměru 1: 1. Vypláchněte hrdlo 4-5krát denně.

Mínus drogy je, že si na to mikroorganismy zvyknou a nástroj ztratí svou účinnost. Tento oplach by proto měl být střídán s jakoukoli populární metodou.

Probiotika

Moderní vědci tvrdí, že bifidobakterie a laktobacily mohou dělat zázraky. Neutralizují škodlivé účinky antibiotik na střeva, obnovují jeho mikroflóru, normalizují rovnováhu prospěšných živých organismů v krku a poskytují jim vhodné prostředí.

Probiotika navíc obnovují imunitu tím, že pomáhají tělu vyrovnat se s patogeny a viry. Pro kloktání se používají následující probiotika: Trilact, Narine, Normoflorin.

Pravidla pro máchání

Aplikace kloktání v hojení krku může způsobit chyby v důsledku nezkušenosti. To nejenže nedává žádoucí výsledky, ale také vede k zátěži nemoci. Existují pravidla pro řádné používání tohoto postupu. Podívejme se na ně:

 • Kloktat během nemoci, a dokonce i pár dní po něm, aby bylo dosaženo konečného uzdravení.
 • Minimální počet oplachů za den je 3 sady. A pokud se chcete rychle zbavit nemoci, pak zvyšte počet oplachů.
 • Pro onemocnění hrdla používejte pouze teplou tekutinu. Žádná zima ani horká. V opačném případě výplach spadne do kanalizace, nedává žádné výsledky.
 • Pokud se roztok připraví z vroucí vody, nechte ho stát 5-7 minut. Poté zkontrolujte teplotu připraveného produktu. Chcete-li to provést, položte malý prst do sklenice s roztokem, přidržte po dobu 10 sekund. Pokud se necítíte nepohodlí, vezměte si tekutinu do úst. Poté držte výrobek několik vteřin v ústech a poslouchejte pocity. Pokud necítíte bolest, pálení, začněte oplachovat.
 • Během procedury nakloňte hlavu dozadu, ale ne tolik, aby tekutina nalila dolů jícnem. Pro dosažení nejlepšího efektu, zatímco si budete krkat hrdlo, vyslovte zvuk „s“.
 • S tekutinou v kloktejte 30 sekund. Opláchnutí potřebuje 5-6 krát najednou.
 • Po zákroku udržujte na krku teplo. Po opláchnutí můžete jíst a pít jen půl hodiny.