Jak rychle vyléčit rýmu dítěte lidovými prostředky

Někdy se stává, že dětská nemoc může úplně zničit všechny plány. Jak ho poslat do tábora, pokud má zima? A pokud je ve škole důležitá kontrola? A pokud jste naplánovali výlet na babičku na druhý konec země a lístky již byly zakoupeny? V tomto případě přirozeně vzniká otázka: jak rychle vyléčit zima?

Přibližná data

Je důležité si pamatovat: bez ohledu na to, jak účinná a aktivní je léčba nachlazení u dětí lidovými prostředky, nemůže vykonávat zázrak. Výtok z nosu magicky neprojde za den, pokud na to tělo není fyzicky připraveno. Termíny, ve kterých budou pokusy o vyléčení nosu úspěšné, se liší v závislosti na tom, co je.

 1. Od podchlazení. Pouze v tomto případě bude léčba opravdu rychlá, a pokud budete jednat rychle, nemoc se může ustoupit jen za hodinu nebo dvě.
 2. Alergie. Ona je ošetřena o něco déle - na jeden den nebo dva.
 3. Infekce - bakteriální nebo virová. V tomto případě se bude dítě muset léčit téměř týden a tento proces nelze urychlit.

Pokud má nemoc komplikace a dítě má sinusitidu, frontální sinus, otitis, adenoidy nebo něco tak vážného, ​​měli byste na slovo „rychle“ zapomenout. Žádná z komplikací nemůže být léčena pouze lidovými prostředky, ale vyžaduje návštěvu u lékaře a komplexní léčbu. Někdy to může jít až k operaci.

V žádném případě byste neměli nastavit rychlost jako prioritu. Zdraví dítěte je důležitější, než jak rychle se postaví. Zacházejte s ním především s vysokou kvalitou.

Obecná pravidla

Abyste dosáhli kvality léčby, musíte dodržovat několik jednoduchých pravidel:

 1. Žádný spěch. Rychleji než za den nebo dvě zima neprojde a vy byste neměli trápit dítě zkoušením všech známých metod léčby - to může vést ke zhoršení stavu.
 2. Méně tepla. Mnozí rodiče se domnívají, že k vyléčení dítěte musí být umístěn v teple a zabalen do deseti přikrývek. Ve skutečnosti je lepší větrat místnost častěji, takže vzduch v ní je při normální teplotě a vlhkosti a zahřívá samotného pacienta.
 3. Chůze Pokud má dítě jen rýmu a jinak se cítí skvěle, neměli byste opustit procházky. Budou mít prospěch. Hlavní věc není příliš mnoho na to, aby dítě zmlátilo - měl by být oblečen o něco jednodušší než rodiče.
 4. Pozorování. Když se objeví známky komplikací - nosní hlen se změní na žlutozelenou, má nepříjemný zápach, dítě si stěžuje na zimnici, má horečku nebo slabost - měli byste se poradit s lékařem. Pokusy o léčbu nemoci samotné s řadou komplikací mohou být smrtící.

Hypotermie

Když hypothermia rýma se vyskytuje jako pokus chránit tělo před omrzlinou. Trvale zvlhčená sliznice odolnější vůči mrazu. Vyznačuje se:

 1. Normální pohoda. Dítě necítí slabost ani bolest v krku, má normální teplotu.
 2. Žádné příznaky. Neexistuje žádný kašel, žádný chlad, žádná horečka - ne jediný příznak charakteristický pro nachlazení.
 3. Transparentní snot. Při supercooling, oni jsou velmi hojní, nemají barvu, žádný zápach, a jsou velmi tekuté.

Pomoc tělu s tímto typem nemoci je nutná pouze proto, aby se nezměnila v studenou nebo bakteriální infekci. Mělo by:

 1. Zahřát dítě. K tomu můžete na sobě nosit teplé, suché ponožky a zabalit ho do deky, nebo se zajímat o aktivní hru, aby se rychle rozběhl a potil. Samozřejmě, všechno by se mělo stát v teplé místnosti.
 2. Dej mu pot. K tomu můžete použít malinový džem - žádné jiné bobule nelze porovnat s jeho akcí.
 3. Pijte hodně. Nejlepší ze všeho - sladký teplý čaj. Když se spotřebuje velké množství tekutiny, hlen začne aktivněji vystupovat a myje pryč od sliznice všechny bakterie a houby, které tam měly šanci konsolidovat.

Neměli byste však vaše dítě léčit inhalací nad vroucí vodou - může se lépe opařit než otevřený oheň - a pomocí zahřívání nohou pomocí hořčičných omítek a petroleje. Tyto metody mohou být pro dítě prostě nebezpečné. Pokud vše půjde dobře, rýma projde, jakmile se dítě zahřeje.

Alergie

U alergií způsobuje vylučování hlenu alergeny ve vzduchu, aby dosáhly nosní sliznice. Může to být prach, zvířecí chlupy, pyl a takový výtok může být vyléčen jediným způsobem: zachráněním dítěte před účinky alergenu. K tomu můžete:

 1. Bavlněná gázová bandáž. To bude prudce blokovat přístup k tělu alergenům, ale je jen dočasné opatření - dítě nebude moci chodit v něm navždy. Je to dobrý způsob, jak rychle zastavit rýmu, ale ne jako pokus o skutečné uzdravení.
 2. Eliminace alergenu. Pokud alergie způsobí něco v místnosti, musíte snížit kontakt dítěte s ním. Prach čistěte mokrým čistěním, dávejte kočce v dobrých rukou, vyměňte polštáře za syntetické. S náležitou péčí se mohou alergie téměř přestat projevovat.
 3. Změna scenérie. Pokud je vaše dítě alergické na rostliny venku, musíte buď změnit místa pro procházky na místa, kde alergen neroste, nebo poslat dítě příbuzným, dokud nezmizí rostlina alergenu. Můžete se pohybovat vůbec, změna klimatické zóny.

Můžete se také poradit s lékařem, který vám může předepsat léčbu, která tělo přizpůsobí alergenu.

Bakteriální infekce

Bakteriální typ onemocnění je způsoben bakteriemi, které vstoupily do těla a jsou charakterizovány:

 1. Mucus Má velmi bohatou žluto-zelenou barvu, jde do hrudek.
 2. Otok. Velmi slabý, ale brání dítěti v dýchání.
 3. Mírně zvýšená teplota. Zřídka se dostane na 38.

Zbytek stavu dítěte je normální. Způsoby, kterými je možné s nimi zacházet, jsou:

 1. Oplach. Jsou prováděny pro dítě, které není schopno v tomto procesu udusit. Obvykle použijte roztok sklenice vody s lžící soda, lžíce soli a pět kapek jódu, nebo silný odvar ze šalvěje nebo heřmánku.
 2. Kapky. Obvykle odkapávejte aloe šťávu, cibulovou šťávu, citronovou šťávu. Med smíchaný s cibulovou šťávou 1: 1, česnekový džus smíchaný s medem.
 3. Chůze Pokud je dítě již schopno jít ven, chůze mu neublíží, jen výhoda.

Je důležité si uvědomit, že byste neměli užívat inhalace - to může vést ke zvýšené míře růstu bakterií nebo ke zvýšení teploty. Také nevytvářejte pro dítě příliš teplou a suchou atmosféru v místnosti - zacházet s ním bude obtížnější.

Virová infekce

Vyznačuje se:

 1. Zvýšená teplota, která může stoupnout nad 38 ° C.
 2. Bolesti hlavy, slabost, závratě.
 3. Nosní kongesce způsobená edémem, čirým, hojným hlenem.

Léčba dítěte, pokud má virovou infekci, je lidová léčba prostě zbytečná. Naopak bylinky a šťávy mohou jen poškodit. Místo toho stojí:

 1. Poskytněte dítěti pokoj a pohodlí. V místnosti, ve které leží, by měla být vlhkost vzduchu 70-75% a teplota by neměla překročit 24 stupňů.
 2. Neustále mu dejte čaj s berry jamy, aby se potil a tělo má něco, co odstraní škodlivé látky.
 3. Spláchněte nos (pokud je dítě dostatečně velké) fyziologickým roztokem, aby se vypláchl hlen.

Po několika dnech by dítě mělo být lepší. A pokud se tak nestane, měli byste se poradit s lékařem. Také, stejně jako při vzniku podezření na komplikace.

Nejlepší tradiční metody léčby rýmy u dětí

Rýma je nezměněný společník nachlazení. Tradiční medicína mu vždy pomohla bojovat. Zvláště relevantní lidové recepty pro boj s nazální kongescí u dětí. Pokud budou tyto recepty používány správně, budou tradiční metody léčby nachlazení nejefektivnější a zároveň nebudou nebezpečné.

Kromě toho se příjem lidových prostředků pro nachlazení nestane zvykem. Tyto léky nemají vedlejší účinky a kontraindikace, ale budou poměrně levné. Ale než se podíváte na léky na nachlazení, musíte zjistit, co to způsobuje, jak postupuje a jaké jsou jeho příznaky.

Příčiny běžného nachlazení u dětí

Existují fyziologické i patologické příčiny vzniku běžného nachlazení u dětí.

Všechny příčiny rýmy (vědecky rinitida) jsou rozděleny na:

Nosní kongesce se často objevuje pod vlivem příčin první skupiny, to znamená, že se onemocnění vyskytuje pod vlivem virů. Proniknutím do nosní dutiny viry napadají lidské buňky a začnou se aktivně vyvíjet během několika dnů.

Když teplota vzduchu prudce klesne, zvyšuje se riziko "dohání" nosu. Je to proto, že za prvé, v době teplotního rozdílu, mikroby mění svou schopnost infikovat se a za druhé, lidské tělo může být podchlazeno. Často je to podchlazené nohy, které způsobují rýmu u dětí. Koneckonců, nohy a nos mají reflexní spoje.

Druhou skupinou příčin je porušení integrity nosní sliznice cizími předměty.

Také rýma může být projevem alergií.

Příčinou studené hlavy u dítěte může tedy být:

 • vystavení virům
 • hypotermie
 • alergická reakce
 • poškození nosní sliznice

Je třeba mít na paměti, že rýma může být jak nezávislou chorobou, tak příznakem jiné nemoci.

Příznaky rýmy

Přetížení a výtok z nosu, časté kýchání - příznaky nachlazení u dítěte

Existuje několik nejvýraznějších příznaků nachlazení u dětí. Tyto symptomy lze navíc rozdělit do stadií onemocnění:

 • Ve stadiu vývoje rýmy se tato choroba projeví častým kýcháním, svěděním a suchem v nose, v oblasti nosohltanu, člověk se může cítit brnění a hrdlo rychle vysychá. Tato fáze rýmy může trvat několik hodin nebo dva dny.
 • Druhou fází je samotný zánět. Vyznačuje se zarudnutím kůže v oblasti nosu a hlenem, který se hojně uvolňuje z nosu. Zpočátku je tento hlen tenčí, jak nemoc postupuje, stává se silnějším. Výtok z nosu ztěžuje dýchání, což způsobuje špatný spánek a kojenci sají mléko méně dobře.
 • Stupeň dokončení. Díky správnému ošetření nosního výboje se v důsledku toho stává silnější a ztrácí se. Pokud však nebyla přijata žádná opatření k odstranění běžného nachlazení, mohou se objevit komplikace, mohou se objevit závažnější onemocnění, jako je sinusitida nebo onemocnění uší.

Léčba rýmy parní inhalací

Parní inhalace je účinná metoda pro léčbu rýmy, ale má řadu kontraindikací, které potřebujete vědět!

Vdechování páry není použitelné, pokud má dítě horečku. Teplota 37, 5 je prahová hodnota, nad kterou nemá inhalace prospěch. Vysvětlení je zřejmé: inhalace páry bude nutně vést k lokálnímu ohřevu, což může způsobit další zvýšení teploty.

Nevdechujte dítě, jehož uzel je zelený nebo žlutý. Tato barva hlenu ukazuje obsah hnisu v něm, což znamená, že dítě má infekci způsobenou bakteriemi. Ohřev nosohltanu, můžete způsobit množení bakterií, protože je v teple bakterií, které se množí dobře.

Pokud je v hlenu krev, pak by měla být také opuštěna parní inhalace. Sekrece krve ukazují, že kapiláry umístěné v nosní sliznici prasknou. Ohřev pouze zvýší krvácení. Vdechnutí by nemělo být prováděno, pokud má dítě uši a dítě si stěžuje na ucpání ucha. Otitis, komplikace - to je to, co může způsobit teplo. Při provádění inhalace páry je třeba regulovat teplotu páry. Mělo by být maximálně 40 stupňů. Jinak můžete nosohltanu spálit.

Hlavním účelem inhalace páry je zahřát nos a hrdlo.

V důsledku tohoto ohřevu se póry expandují, což přispívá k absorpci prospěšných látek. Horká pára pomáhá zvyšovat tekutost hlenu a také jej rychle odstraňuje z těla. Nejdostupnější způsob, jak provádět parní inhalaci doma, je použití pánve s horkou vodou.

Více informací o tom, jak správně léčit rýmu u dětí s lidovými metodami, naleznete ve videu:

Parní inhalace s následujícími dekory mají dobrý terapeutický účinek:

 • Heřmánek, tymián, levandule, podběl, šalvěj se berou ve stejném množství, 50 g by mělo být celkem v suchém stavu byliny. Kolekce nalila litr vroucí vody. Doporučujeme trvat na termosce.
 • Pro starší děti můžete použít odvar s listy eukalyptu. U malých dětí může eukalyptus, který má přetrvávající zápach, způsobit alergie. Jedna polévková lžíce listů eukalyptu se ponoří do půl litru vroucí vody a vaří se deset minut. Poté se teplota vývaru sníží na 35 stupňů a nad ním už můžete dýchat.
 • Ve stejném schématu, můžete udělat odvar z podběráku. To bude vyžadovat 15 gramů suchých rostlin a 200 ml vroucí vody.
 • Také překonat rýmu ve stavu inhalace na základě blackberry listy. Vezměte suché listy a stonky v množství 20 gramů a nalijte 200 ml vody. Tato směs se vaří 10 minut.

Děti nemohou být léčeny inhalací rýmy, které jsou založeny na esenciálních olejích. Vdechování par může způsobit křeč a dítě se může udusit.

K inhalaci byly účinné, musí být provedeny 1-2 krát denně. Doba zákroku bude záviset na věku pacienta. Spuštění inhalace z jedné minuty, můžete postupně zvyšovat čas, ale postup nemůže trvat déle než 5 minut.

Komprimuje za studena pro děti

Teplo, nejen ve formě inhalace, může pomoci vyléčit zima. Tento úkol se dokonale vyrovná a oteplí dutiny. Je však třeba mít na paměti, že obklad bude účinný při léčbě pouze raného stádia rýmy, jejíž příčinou je virus.

Vyvíjející se bakteriální infekce nemůže být vyléčena pomocí obkladu, protože teplo povede ke zvýšení počtu bakterií, a tudíž k exacerbaci onemocnění.

Tradiční způsoby léčby rýmy u dětí naznačují použití těchto obkladů:

 • Sůl, pohanka může být zahřívána v nemazané pánvi. Poté se zahřátá složka nalije do měkké tkáně (sáčku, ponožky). Když na křídle nosu položí pytel zádi nebo soli, dítě zahřeje dutiny.
 • Takovou kompresní úpravu můžete poněkud ozdobit tak, že zahřáté částice vložíte do hračky, šité vlastními rukama. A tak, že takový druh vyhřívací podušky nevychladne, můžete ji zahřát na baterii, když dojde k přerušení topení.
 • Dalším známým lidovým lékem je vařené vejce. Na dutiny se aplikuje vařené vejce. Teplo vajíčka vám umožní zahřát nos, ředit hlen a přispět k jeho rychlejšímu uvolnění.
 • Jako topná podložka pro nos může sloužit tortilla z žitné mouky. Koláč by měl být teplý a při vaření můžete přidávat med do těsta.
 • Recept na jiný obklad bude spojen s bramborami. Brambory se vaří, nakrájíme na polovinu. Bramborová polovina, předem zabalená papírem nebo látkou, musíte si dát na hrudi nemocného dítěte. Když brambory začnou vychladnout, papír nebo tkáň odolná proti hoření se odstraní. Tento obklad by měl být ponechán na prsou dítěte nejméně 20 minut.

Všechny ohřívání a obklady se nejlépe provádějí večer. Večerní procedury vás udrží v teple déle, protože po nich může být dítě pevně zabaleno a uspáno, čímž je zajištěn klid.

Domácí kapky: recepty na vaření

Aloe šťáva - nejúčinnější a populární lidový lék na zimu

Pravděpodobně, kapky z nachlazení - to je první věc, která přijde na mysl, když je třeba se vyrovnat s dusným nosem u dítěte. Koneckonců, jsou to kapky, které rychle dodávají lék do zanícené oblasti a také začnou působit rychleji.

Police lékáren jsou naplněny léky, které mohou tuto nemoc překonat. Také kapky, které si můžete připravit sami podle oblíbených receptů, vám mohou pomoci. Kromě účinné léčby poskytnou také dětem záruku bezpečnosti.

Zde jsou některé recepty:

 • Červená řepa pomáhá vyléčit rýmu, zejména v počáteční fázi onemocnění. Kapky skládající se z řepy a medu fungují dobře. Vařená voda v množství jedné dezertní lžíce smíšené s řepnou šťávou. Šťáva z červené řepy bude potřebovat jednu polévkovou lžíci. K této směsi se přidává med ve výši 1/3 lžičky. Před instilací kapky stojí trochu teplý. Užívejte 7 kapek do každé nosní dírky v intervalech dvou hodin.
 • Účinné při léčbě rýmy a mrkvové šťávy. Proces tvorby kapek je následující: na jednu lžíci mrkvové šťávy přidejte rostlinný olej ve stejném množství. Tato směs by se měla vařit ve vodní lázni. Do této kompozice se potom vpustí 1 až 3 kapky česnekové šťávy. Tento lék se užívá nejvýše třikrát denně, v každé nosní pasáži 3 až 4 kapky.
 • Česnek kapky. Několik stroužků česneku je strouháno, pak je šťáva vytlačena gázou. Dítě by nemělo být spáleno nosní sliznicí, takže šťáva musí být ředěna vodou v poměru 1: 1. Jíst takové kapky by měly být třikrát denně, kapající jednu kapku do každého nosního průchodu.
 • Nejen zelenina, ale i rostlinné přípravky mohou pomoci dětem s nazální kongescí. Pro přípravu bylinných kapek bude vyžadovat máta peprná, meduňka, jitrocel. V suché formě každé bylinky je třeba vzít v množství jedné lžíce. Každý druh se vaří v oddělené sklenici vařící vody. Výsledné infuze jsou nutné k promíchání a odebrání pěti kapek do každé nosní dírky.
 • Pokojové rostliny také pomohou při léčbě rýmy. Ze dvou čerstvých listů aloe šťávy se lisuje a ředí vařenou vodou v poměru 1 až 10. Voda na ředění by měla být chladná. Výsledné kapky se vpraví 3 až 5krát denně.
 • Olejové kapky se doporučují pro děti od 5 let. K přípravě kapek budete potřebovat dvě kapky tymiánového oleje smíchané s lžičkou olivového oleje. Můžete použít třikrát denně.
 • A opět tráva v akci. Jeden a půl lžíce sušených květin Hypericum jsou přidány do rafinovaného oleje a ponechány po dobu 21 dnů. Po této době se kapky filtrují a uchovávají v chladničce. Než začnete, musíte zahřát kapky.

Další populární lidové metody rýmy

Nosní oplach je bezpečná léčba rýmy u dětí.

Vzhledem k tomu, že hypothermie nohou je považována za jednu z příčin nazální kongesce, rýma může být léčena teplem nohy.

Lidové tipy pro léčbu rýmy:

 • Koupele s použitím hořčice nejen ohřívají chodidla a pomáhají s kongescí nosu, ale také tón nahoru. Hořčičná koupel se doporučuje provádět před spaním. Děti by měly být posazeny tak, aby jejich nohy byly ve vysokém plastovém kbelíku nebo pánvi a ponořeny do hlubokého vodního kolena, a také aby mohly ruce a paže upustit do lokte. V horké vodě dejte lžíci hořčice. Poté, co se dítě dostalo ruce a nohy do hořčicové lázně, měly by být řádně setřeny a zajištěny teplými ponožkami, do kterých může být také vložena hořčice.
 • Někdy je vhodnější použít místo kapek masť. Koneckonců, mast se nedostane do krku, a živiny budou absorbovány v plné dutině nosu a neprocházejí žaludkem. Pro přípravu mastů používaných nejčastěji medu. Může být smíchán s olejem z máty peprné v poměru 2: 1 a ve stejném poměru můžete míchat med s máslem. Tato mast se několikrát denně potírá každým nosním průchodem.
 • Dávají dobrý výsledek v léčbě ucpání nosních kongescí. Doporučujeme dětem umýt si nos roztokem soli. Řešení by nemělo být velmi slané. Jedna čajová lžička soli se užívá, je lepší než mořská sůl, a pokud se používá k vaření, stojí za to jodizovanou sůl a rozpuštění v jednom litru vody. Nejčastěji se mytí provádí nasátím nosu a odstraněním tekutiny ústy.

Léčba rýmy u dítěte je mnohem obtížnější, než tomu zabránit. Proto, aby nedošlo k rýmě, měli byste dodržovat zcela jednoduchá pravidla:

 1. Nezapomeňte chodit po ulici každý den, v ideálním případě provádět procházky v lese nebo v parku
 2. Ujistěte se, že dům je čistý a bezprašný, zajistěte pravidelné větrání místností
 3. zmírnit dítě
 4. očkovat dítě proti chřipce

Top 10 lidových prostředků pro léčbu rýmy u dětí doma

Nezralá imunita v dětství přispívá k vzniku různých nemocí, s nimiž se rodiče musí pilně vypořádat. Nechci dávat drogy všem, zejména pokud se jedná o novorozené dítě. Léčba nachlazení u dětí byla odůvodněna lidovými prostředky. Jak léčit dítě doma bez drog s pomocí tradiční medicíny?

Populární léčba rýmy u dětí

V období podzimu a zimy děti často trpí chladem. Hlavními příznaky jsou přetížení, zánět sliznic a nosní výtok. Ihned jít do lékárny na další část léků nestojí za to, protože existuje spousta způsobů, jak pomoci zbavit se zimy během několika dnů.

Lidové léky na léčbu rýmy u dětí jsou založeny na použití improvizovaných prostředků a rostlinných materiálů.

Příznaky nachlazení jsou:

 • přítomnost sliznic a hnisavých sekrecí;
 • nazální kongesce;
 • přítomnost kůry v nose;
 • slabost;
 • svědění

Léčba prodloužené rýmy

Je-li častá rýma, jak léčit nachlazení u dítěte? Chcete-li se rychle vyrovnat s projevem této patologie, musíte pochopit její příčinu. Léčba alergické rýmy by měla být zaměřena na odstranění alergenu. Rodiče dětí, kteří mají infekční onemocnění, budou muset používat určité lidové prostředky. Zde se instiluje šťáva z aloe a kalanchoe do nosu, parní bylinné koupele atd.

Inhalace při léčbě rýmy

Léčba pro děti 2 roky

Pokud je dítě ve věku 2 let, pak mu ne všechny léky vyhovují. A pokud víte, jak se chovat na samém počátku nemoci, můžete rychle zastavit symptomy. Aby se podmínka vrátila do normálu, potřebujete:

 • chodit hodně pod širým nebem;
 • vysílat byt;
 • udržovat teplotu v rozmezí 19-22 ° C a vlhkost - 60-75%;
 • nabídnout více pití (mléko, čaj, džus nebo džus);
 • promývat nosní dutiny vodou a solí (může být použit fyziologický roztok);
 • čistěte si nos častěji.

Aby se vaše dítě rychle vrátilo do normálního stavu, udělejte na nohy koupele s hořčicovým práškem.

Doporučuje se dýchat páru. Za tímto účelem se vaří různé léčivé byliny, jako je šalvěj, heřmánek, třezalka tečkovaná atd.

Jak léčit rýmu u dítěte ve věku 5 let?

Rýma může být léčena lidovými prostředky v každém věku. Hlavní věc není přehánět to, všechno musí vědět, kdy přestat.

Chcete-li odstranit ucpání nosu, opláchněte dutiny slanou vodou častěji, párejte nohy, udržujte v místnosti optimální vlhkost a teplotu vzduchu. Pro dítě bude snazší dýchat na čerstvém vzduchu, proto se doporučuje trávit více času venku (pokud to samozřejmě počasí neumožňuje).

Odvodit všechny hleny a hnis z dutin pomůže různým receptům, které podrobněji popisujeme níže. Stojí za zmínku, že instilace nosu s džusem Kalanchoe, stejně jako česnek a cibule instilace nepoškodí, pokud budete dodržovat požadovanou dávku.

Novorozenci a děti

Než budeme hovořit o příznacích patologie, stojí za to zvážit skutečnost, že u novorozenců a před dosažením dvou měsíců věku existuje fyziologická rýma, která nevyžaduje speciální léčbu. V tomto případě dítě dýchá a jí normálně.

Léčba novorozence - jak předepsal lékař

Hlavní symptomy rýmy u dětí mladších než jeden rok by měly být zdůrazněny: t

 • neschopnost dýchat nosem (ústa dítěte jsou vždy otevřená);
 • hojný nosní výtok;
 • přetrvávající kýchání;
 • odmítnutí prsu nebo dudlíku (dítě nemůže dýchat nosem a ústa jsou zaneprázdněna během jídla);
 • rozmarnost;
 • přítomnost šňupání.

Léčba lidových prostředků znamená pravidelnou instilaci dutin s odvarem léčivých bylin. Můžete si je vyrobit ze šalvěje, žampionů, pampelišky, bobkových listů, divoké růže, maliny, podběl nebo kopřivy. To vše je povoleno používat pouze po konzultaci s pediatrem. Mnoho dětí je náchylných k alergickým reakcím, takže buďte opatrní.

Instalování do nosních průchodů fyziologického roztoku, mořské vody nebo vařené vody se solí zředěnou v ní je považováno za neškodné. Manipulace se provádějí každé 1-2 hodiny, tři kapky v každém nosním průchodu.

Ujistěte se, že aspirátor (populárně nazvaný sopleotsos) hlen. Takové zařízení se prodává v lékárnách. Nedělejte to příliš často, protože to může vést k vysychání sliznice.

Chcete-li zkapalnit sputum, můžete kapat do nosu zředěné vodou řepy a cibule šťávy. Pokud budete mít luk, poměr je 1:15. Pokud je řepa - 1: 5. Pro zmírnění a odstranění zánětu se doporučuje kopat do rakytníku nebo vitaminu A. Některým lidem pomáhají třením nohou hvězdičkou nebo nasazením ponožek, do kterých se nalije hořčičný prášek. Zahřívá a podporuje rychlé zotavení.

Mrkvová šťáva z nachlazení

Místnost by měla být čerstvá, suchý vzduch je kontraindikován. Někdy se rýma u kojenců vyskytuje v důsledku nedostatečné vlhkosti. Chcete-li odstranit příznaky, stačí nainstalovat zvlhčovač nebo umístit nádobu s vodou v bytě.

Někdy lidové prostředky pro rýmu pro děti do jednoho roku používají i dospělí, což přispívá k rychlému uzdravení.

Lidové léky, které jsou zakázány dětem mladším než jeden rok

Pokud dítě, které nemá rok rýmy, mějte na paměti, že ne všechny lidové prostředky mohou být použity. Odstranění snotu umožní pouze schválené metody. Nepoužívejte:

 • parní inhalace a koupel nohou - to může způsobit popálení jemné kůže dítěte;
 • hruška pro mytí dutin - vyvolává výskyt otitis media;
 • instilace česneku;
 • neředěná cibule, řepa a kalanchoe šťáva;
 • oleje, které způsobují dětské alergie.

Jakékoli prostředky před použitím by měly být dohodnuty se svým lékařem. Samoléčba může vést k nevratným účinkům.

Bezpečnostní opatření

Než začnete používat jakýkoliv recept, ujistěte se, že na dítě není alergická reakce. Léčba lidovými prostředky nepomůže, pokud dítě již má komplikace, jako je sinusitida nebo frontální sinusitida. Rýma u dětí je vhodné léčit výše uvedené metody pouze nejdříve.

Aloe šťáva z běžného nachlazení

 1. Nepoužívejte koncentrované šťávy k nakládání do nosu - to způsobí popáleniny sliznic.
 2. Inhalace je kontraindikována u dětí s astmatem nebo srdečním selháním.

Inhalace

Je důležité pochopit, že léčba rýmy u dětí je rychlá a účinná, když se vše provádí včas. Je nutné provádět denní inhalace. Pomohou zničit bakterie, které způsobily patologii, stejně jako eliminují ucpání nosu. K tomu, aby postup dal očekávaný výsledek, měli byste začít hodinu po jídle a vdechovat výpary pouze nosem. Během manipulace nelze do nádoby nalít vroucí vodu, protože to způsobí popálení.

Lidové léky se mohou v krátké době zbavit příznaků nemoci.

Pro inhalační použití:

 • dekory různých léčivých bylin (heřmánek, měsíček, borovice, řebříček, šalvěj, třezalka, vavřín, atd.);
 • vařené brambory;
 • alkálie (soda, zahřátá minerální voda);
 • éterické oleje (pokud dítě není alergické);
 • sůl

Pokud se používá surovina léčivých bylin, pak musí být naplněna vroucí vodou a trvat 15-20 minut. Poté by mělo být dítě vysazeno v blízkosti kontejneru s vývarem a zakryto ručníkem. Nadechněte páru po dobu 8-10 minut.

Alkalické inhalace také pomáhají eliminovat rýmu. K tomu zahřejte minerální vodu nebo přidejte do teplé vody jedlou sodu.

Inhalace rýmy

Doporučují se inhalační procedury s esenciálními oleji. Dobře se hodící rozmarýn, eukalypt, heřmánek, máta nebo citron. Pro 500 ml vody, 2-3 kapky esenciálního oleje, pokud dítě není starší než 5 let. Je-li starší, pak 5 kapek esenciálního oleje.

Inhalace solí není méně účinná. Na 500 ml vody se vloží 3 až 4 lžíce soli.

Výplach sinus

Také populární metody zahrnují mytí nosu. To se doporučuje nejen při onemocnění, ale také při prevenci.

Použijte solný roztok, vařenou vodu se společnou nebo mořskou solí. Pro velmi malé děti vezměte 1 lžičku soli na 1 litr vody. Pro děti starší tří let 1 lžička na 500 ml vody. Praní s fyziologickým roztokem i děti.

Také pro léčbu rýmy:

 • zelený čaj (na 250 ml vody - 1 lžička čajových lístků);
 • odvar z léčivých bylin (heřmánek, měsíček, šalvěj, třezalka, atd.);
 • propolisová tinktura (15 kapek na 250 ml vody);
 • minerální voda bez plynu.

Mytí prsou se provádí pipetou. Do každé mrtvice se vpraví 2 až 3 kapky, po kterých se vše odstraní z trysky aspirátorem.

Děti starší tří let mohou být omyty stříkačkou nebo hruškou. Je důležité nenaklánět hlavu na stranu tak, aby se tekutina nedostala do sluchového kurzu.

Masti a kapky podle receptů tradiční medicíny

Co namazat a pohřbít nos chladným? Existují účinné recepty.

Můžete nezávisle vytvářet protizánětlivé a antibakteriální masti:

 1. Aloe s rostlinným olejem. V 5 ml oleje přidejte 5 kapek aloe šťávy. Zahřátí na nízké teplo. Každá nosní dírka je touto kompozicí rozmazaná.
 2. Med a řepa šťáva. Smíchejte 15 ml řepné šťávy a 5 ml medu. Namažte třikrát denně.
 3. Směs medu, rostlinného oleje, syrové bramborové šťávy a cibule. Vše je přijato ve stejných podílech. Mléko nosní sliznice nebo kapání 1-2 kapek můžete třikrát denně promazat.
Domácí masti na med

Šťávy pro instilaci

Od dob našich babiček jsou účinné šťávy z různých rostlin.

Můžete si vzít šťávu:

Mrkev a bramborové šťávy mohou být kapány neředěné. Zbývající šťávy je třeba ředit vodou.

Můžete také udělat sody kapky. 250 ml vařené vody - 1 lžička sody. V každé zatáčce se vykopou 2 až 3 kapky, po kterých musíte vyhodit nos.

Rychlý způsob, jak odstranit chlad

Vyléčit zima v dětské lidové prostředky mohou být rychle. Ale v každém případě je toto období jiné.

Pokud je dítě podchlazené, pak můžete sukno odstranit během několika hodin. K tomu, stoupejte nohy, pohřbte nos fyziologickým roztokem nebo bylinným odvarem.

Pokud má dítě nosní výtok v důsledku alergií nebo nachlazení, pak to bude trvat 2-3 dny. Jak účinně odstranit příznaky rýmy? Pohřbte nos, opláchněte ho a použijte inhalaci.

Při bakteriální infekci bude léčba zpožděna o 5-7 dní. Používá všechny výše uvedené metody. Může potřebovat léky.

 • Z cibule lze udělat jako mast a kapky.
 • Pro získání šťávy musí být zelenina strouhaná. Výsledná kaše se lisuje. Dospělí mohou kapat neředěný extrakt. Děti jsou chovány 1: 5. V každé nosní pasáži 2 kapky roztoku.
 • Pro mast si vezměte 1 střední cibuli a 60 ml olivového oleje. Namazat nosní sliznici 2-3 krát denně.

Mláďata, která jsou méně než jeden rok stará aloe šťáva se ředí 1: 5. Starší děti 1: 2. V každém otočení, pokles 2-3 kapky třikrát denně.

Pro efektivnost můžete přidat med.

Lidové léky na rýmu, sklizené pro budoucí použití

Pro léčbu rýmy u dětí musí být vždy plně připraven. Doma je žádoucí mít vždy fyziologický roztok, mořskou sůl a různé léčivé rostliny. Při prvních známkách studeného a nosního výtoku bude matka schopna zahájit léčbu včas.

Mořská sůl pro mytí z nachlazení

Během období aktivní morbidity, tj. Během chladného období, by mělo být praní prováděno denně pro prevenci.

Prostředky normalizace parametrů vzduchu v místnosti

Jak bylo zmíněno výše, je velmi důležité, aby vzduch v domě nebyl vysušen. Pro udržení vlhkosti by mělo být větrání místnosti větší. Speciální zařízení - zvlhčovače pomáhají zvlhčovat vzduch. Pokud neexistují žádné finanční prostředky na jejich pořízení - nezáleží na tom. Můžete uspořádat kontejnery s vodou, koupit akvárium, pověsit mokré prádlo kolem bytu.

Závěr

Tradiční recepty pro léčbu rýmy u dětí pomohou rychle se zbavit nemoci. Neustálé užívání léků poškozuje tělo a proč to udělat, pokud existují vynikající recepty našich babiček, které se rychle postaví na nohy. Ale bez ohledu na to, jak neškodný lék se může zdát, pediatr konzultace je zásadní.

Léčba rýmy u dětí lidových prostředků doma

Děti kvůli relativní slabosti své imunity často trpí chladem. Rýma může být nazývána jedním z nejběžnějších onemocnění dětí. Někdy nemoc má zjevné důvody, někdy nos „leží“ u dítěte, které vypadá naprosto zdravě, a kromě porušení nosního dýchání nejsou žádné další stížnosti. Rodiče však chtějí co nejdříve pomoci dítěti. Není vždy možné poradit se s lékařem, protože poliklinika nefunguje o víkendech a svátcích. A zavolat sanitku se stížnostmi na zimu se nepřijímá.

Je nebezpečné a riskantní předepisovat dětem léky samy o sobě, zejména pokud jde o malé batole. Pomoci rodičům mohou přijít lidové prostředky, které pomáhají zbavit se zimy poměrně rychle.

Proč se objeví rýma

Rýma (rýma) je obtížné zvážit jako nezávislé onemocnění, obvykle je projevem různých poruch v těle. Nos přestane dýchat částečně nebo úplně se zánětem sliznic tohoto orgánu. Nejčastěji je to důsledek odporu vůči patogenům a virům.

Jak víte, viry vstupují do těla hlavně přes dýchací systém. Nos je první obrannou linií, nejčastěji se útočníkovi podaří jít dále - do nosohltanu, do hrtanu. V tomto případě je zánět sliznice pokusem těla nepromeškat škodlivé činidlo dále.

Uvolnění programu Dr. Komarovského o příčinách a metodách léčby dětské rinitidy si můžete prohlédnout v dalším videu.

Ale stejný chřipkový virus je vdechován vzduchem několika lidmi najednou. Ale ne každý onemocní. Rýma začne nebo ne, závisí nejen na stavu imunity dítěte. Vývoj rýmy je značně ovlivněn různými faktory, jako je prašný nebo znečištěný vzduch, hypotermie.

Existuje další typ rýmy - neinfekční. To zahrnuje nazální kongesci s alergiemi (alergickou rýmou) a vazomotorickou rýmou (spojenou s poruchami procesů v autonomním nervovém systému). Vznikají poněkud odlišně v důsledku zúžení lumenu krevních cév v reakci na patologii antigenu nebo vaskulárního nervu.

Akutní rýma - vyskytuje se jako reakce na virus (méně často - na bakterie). S ním je otok sliznic poměrně silný a postihuje obě poloviny nosu. S ním se dítě může setkat se zvýšeným slzením, zarudnutím křídel nosu a uvolněním tekutého hlenu, lidé říkají, že „proudí z nosu“.

Pokud je takový výtok ošetřen nesprávně nebo vůbec, po 3-4 týdnech bude proces chronický. S ním zůstane nos po dlouhou dobu plněný, vůně dítěte se znatelně sníží, výtok z kapaliny se přemění na tlusté, někdy hnisavé, sliznice někdy vyschne a v nosních průchodech se vytvoří kůry.

Porušení nosního dýchání u dětí se vyskytuje při různých onemocněních:

 • SARS a chřipka.
 • Šarlatová horečka.
 • Spalničky
 • Alergie.
 • Vegetativní dystonie.
 • Proliferace mandlí (adenoidy).
 • Jiné nemoci.

Rýma u dítěte může snadno, nebo může být doprovázena horečkou, sníženou chutí k jídlu, bolestmi hlavy a těžkou celkovou slabostí. Jaký druh příznaků bude doprovázet rýmu, nelze předvídat, vše čistě individuálně.

Když lidové metody nemohou dělat?

Rýma sama o sobě není pro dítě nebezpečná. Ale jeho důsledky mohou být docela závažné. Jedná se o sinusitidu, sinusitidu, meningitidu, zánětlivé procesy ve vnitřním uchu a v důsledku toho úplnou nebo částečnou ztrátu sluchu, encefalitidu a řadu dalších nepříjemných diagnóz. A protože existují indikace k okamžité léčbě lékaře, když rýma:

 • Pokud má nosní výtok u dítěte šedozelenou nebo zelenou barvu a velmi nepříjemný zápach. To může znamenat závažnou bakteriální infekci. Tento stav vyžaduje včasné jmenování antibiotik.
 • Pokud má dítě kromě zimy bolesti v čelní oblasti, pod očima, v oblasti nosních dutin. To může být příznak sinusitidy, zánětu sluchu. V této situaci dítě nepotřebuje cibulové kapky v nose, ale závažnou léčbu s použitím antimikrobiálních látek, hormonálních a protizánětlivých léčiv.
 • Pokud po poranění hlavy nebo pádu má dítě ucpaný nos a jasný výtok kapaliny, mělo by být okamžitě přemístěno do nemocnice! Tyto příznaky mohou znamenat porušení aktivity mozku, takový stav vyžaduje včasné vyšetření a hospitalizaci.
 • Pokud se při vyprazdňování hlenu v hlavě zchladí u dítěte, jsou vidět viditelné nečistoty krve, krve nebo sraženin. To může znamenat traumatickou povahu rýmy, cizího tělesa v dýchacích orgánech, je třeba dítě vyšetřit co nejdříve.

Efektivní lidové prostředky

Ve většině případů akutní infekční rýmy může být dítě účinně asistováno při použití alternativní medicíny.

Čerstvé zeleninové šťávy

Nejoblíbenější způsob, jak rychle vyléčit nosní přetížení, je upustit cibulovou šťávu na dítě. To provedete tak, že na jemném struhadle nanesete cibuli, vytlačíme kaši kusem gázy a zředíme výslednou šťávu na polovinu fyziologickým roztokem nebo převařenou vodou. Cibule může být od 2 do 6 krát denně.

Takový recept není vhodný pro děti, které ještě nezměnily 2 roky, protože cibulová šťáva, dokonce i naředěná, působí poměrně agresivně a může způsobit popáleniny jemných sliznic dětí. Děti od 5 do 6 let mohou přidávat med do kapek cibule, což bude mít další protizánětlivý účinek.

Děti do 2 let mohou být opatrné, aby do jejich nosu odkapaly řepu nebo mrkvovou šťávu. K tomu použijte odšťavňovač nebo jemný struhadlo a kus gázy pro vytlačení šťávy, zřeďte ji vařenou vodou na polovinu a odkapávejte 1-2 kapky do každé nosní dutiny až 5x denně. Když pohřbívají děti mohou udusit, je lepší položit malé vatové šálky ponořené v řepné šťávě v obou nosních průchodech.

Olejové směsi

Dobrý účinek při běžném nachlazení dává léky, které jemně působí na nosní průchody. Patří sem směsi, které zahrnují olej - slunečnice, lněné semínko, vazelínu.

Oblíbený recept je založen na míchání jemně nasekaných 2-3 stroužků česneku s 30 ml slunečnicového oleje. Infuze léku by měla být nejméně 10-12 hodin, pak kmen a kapat do nosu dítěte 1-2 kapky 3 krát denně. Tento recept nelze použít k léčbě rýmy u dětí mladších 6-7 let.

Další účinný způsob, jak zmírnit ucpání nosu, je založen na oleji z rakytníku řeckého s míchanou šťávou měsíčku. Tento recept lze aplikovat i na malé děti, které ještě nedosáhly věku 3 let. Složky se mísí v polovině. Výsledná olejová směs nemusí kapat do nosu, stačí ji namočit vatovými tampony, které ležely v nosních průchodech půl hodiny. Postup se opakuje 3x denně.

Děti nad 5 let mohou do výtoku promíchat směs dvou olejů, tymiánu a olivového oleje. Poměr stran -1: 1. Musíte kapat dvakrát denně, 2-3 kapky do každé nosní dírky.

Rostliny

Mezi pokojovými rostlinami, které jsou schopny rychle se vypořádat s chladem, je vůdce aloe. Šťáva z této rostliny má antimikrobiální účinek, změkčuje sliznici, zmírňuje opuch. Chcete-li připravit kapky, musíte snížit jeden masitý aloe list, vytlačte šťávu z ní. Výslednou kapalinu smíchejte s kapkou medu a kapejte do nosu dítěte jednou denně, nejlépe před spaním.

Pro pomoc dítěti, kterého zavalil do nosu, přijde třezalka tečkovaná. Suchý sběr této léčivé rostliny (1 čajová lžička) se smíchá se sklenicí vařené vody a vaří se ve vodní lázni čtvrt hodiny. Ochlaďte, protáhněte několik vrstev gázy. Kapalinu pohřbte v nose dítěte od dvou let a starší ne více než 4krát denně.

Zahřívání

Čerstvě vařená kaše jáhly musí být ochlazena do teplého stavu, aby se z ní vytvořily malé kuličky, vložily se do tkaniny a aplikovaly se na oblast čelistních dutin. V některých receptech místo kaše je vařené kuřecí vejce. Jemně se „navíjejí“ na nos, dutiny, čelo nad nosem nosu.

Inhalace

Vdechování par léčivých bylin a éterických olejů vám umožní rychle se vyrovnat s chladem. Nejúčinnější postupy jsou založeny na olejích z borovice a eukalyptu, jedle. Šalvěj, heřmánek, lékárna, měsíček jsou vynikající jako suroviny pro inhalaci. Vdechnutí může být prováděno přes nádobu s horkým odvarem bylin, které přidají několik kapek oleje. Je však lepší, když máte doma speciální zařízení - inhalátor nebo nebulizátor. Bude tedy možné se nebát, že dítě se silným vdechnutím dostane páry na sliznice dýchacích orgánů.

Kloktá

Pro opláchnutí nosu chladem můžete použít běžnou sůl. K tomu by měla být lžíce soli rozpuštěna v půllitrové nádobě s převařenou vodou. Solný roztok by měl několikrát denně opláchnout nosní cesty, což vám umožní odstranit otok a obnovit nosní dýchání.

Nebezpečí samoobsluhy

Rodiče, a to i velmi pozorní, kteří jsou fascinováni přípravou nosních a nosních kapek ze zeleniny a ovoce, si nemusí všimnout důležitých klinických projevů, když se povaha nachlazení začíná měnit. Nemohou si tedy všimnout přechodu na novou etapu v čase, který později ovlivní dobu léčby běžného nachlazení dítěte, protože lékaři budou muset léčit závažné komplikace běžné rýmy poměrně tradičními metodami.

Matky často vytrvale léčí nachlazení u dítěte, ale na žádné léky neexistuje žádná reakce.

Faktem je, že je obtížné diagnostikovat alergickou rýmu doma. A šťáva zeleniny v nose pouze zvýší otok dýchacích orgánů, protože obsahují také alergeny. Co říci o kapkách s medem!

Co dělat

 • Není možné provádět jakékoli zahřívání s hnisavým výtokem z nosu a podezřením na sinusitidu. Teplo v této situaci může tento problém zhoršit, zánět zesílí. Také oteplování je přísně kontraindikováno při zvýšené tělesné teplotě.
 • Nemůžete slepě důvěřovat všem receptům, které zveřejnili „znalí“ lidé z běžného nachlazení. Tak, maminky, které radí ostatním rýmu, aby si umyly nos dětem zevnitř mýdlem, riskují zdraví jejich dítěte. Prací mýdlo, dopadající na zanícené sliznice, dráždí je a vyvolává další šíření infekce.
 • Pozitivní účinek mýdla, o kterém píší, může být úsek, který vysvětlí stejný dráždivý účinek. Dítě začne kýchat z mýdla, během tohoto reflexu hlen odchází rychleji. Pak se však přetížení jistě vrátí a rýma může být ještě silnější.
 • Při umístění turundy a bavlněných kuliček s lékem do nosu dítěte by neměly být příliš malé, aby je dítě náhodně nevdechlo.

Tipy

 • Před instilací všech prostředků do nosu byste měli připravit sliznici a provést předběžné opláchnutí. Teprve pak je možné připravit přípravu, jak lékařskou, tak i národní.
 • Pokud dítě často trpí chladem, musíte věnovat pozornost stavu klimatizace v bytě, kde žije. To může být příliš suché, sliznice uvnitř nosu vysychá a zánět začíná. Větrejte dům častěji, mokré čištění, zvlhčování vzduchu. K tomu si můžete koupit zvlhčovač nebo pravidelně zavěsit mokré ručníky přes baterie. Nejlepší ukazatele pro zdraví dětí jsou: teplota vzduchu je asi 19 stupňů, vlhkost je asi 60%.
 • Při léčbě nachlazení u dítěte je nutné mu poskytnout bohatý teplý nápoj. To je nezbytné, aby sliznice nosu, které jsou již zapálené, vyschly méně.
 • Výtok z nosu u dítěte není důvodem, proč nechodíte. Za každého počasí, dokonce i v dešti (pod deštníkem), můžete dělat malé procházky venku, protože čerstvý vzduch je velmi důležitý pro dýchání nosem.
 • Neomezujte dítě v pohybu. Pokud chce, nechte ho běžet a skákat, aktivní pohyby zlepšují přívod krve do těla, včetně nosní sliznice.
 • V léčbě alergické rýmy jsou lidové prostředky nežádoucí, téměř všechny mohou být také alergeny. Je důležité odstranit hlavní antigen, proto je lepší jít do nemocnice, kde provedou speciální test (stěr z nosu).
 • Není nutné léčit lidové léky a vazomotorickou rýmu, protože její příčiny jsou zakořeněny v poruchách cévních nervů, bylo by lepší, kdyby s touto formou rýmy bylo dítě léčeno pod dohledem lékaře.

Než začnete léčit své dítě zima s lidovými prostředky, zejména není ještě 1 rok starý, poraďte se se svým lékařem, protože i zdánlivě neškodné bylinné přípravky, které jste si připravili, mohou poškodit vaše dítě.

Jak rychle vyléčit rýmu u dětí doma

Rýma se nazývá zánět lokalizovaný na nosní sliznici. Příčiny rýmy u dětí jsou mnohé: hypotermie, náhlé změny teploty vzduchu, viry, bakterie, alergeny. Při prvních známkách rýmy je nutné určit příčinu zánětu nosní sliznice. Nicméně, neměli byste okamžitě jít do lékárny a koupit drahé léky. Je lepší použít lidové léky na zimu pro děti, které se rychle a bezpečně zbaví nepříjemných symptomů.

Obsah článku

Důvody

Léčba rýmy bude záviset především na důvodech, které ji způsobily.

Alergické reakce

Jednou z příčin rýmy u dětí do 3 let může být alergie. V této situaci standardní léčba rýmy nepřinese požadovaný výsledek a onemocnění bude doprovázeno kýcháním, slzením a kožními vyrážkami. V případě alergie může být léčba nachlazení u dítěte prováděna doma: odstranění příčiny alergické reakce a použití lidových receptů z nachlazení (odvar z kořenů pampelišky a lopuchu, heřmánku, měsíčku, kořenů mumie).

Infekce

Patogenní mikroorganismy (viry, bakterie) mohou také způsobit sekreci nosní sliznice. V této situaci se v těle dítěte, zejména ve věku dvou nebo tří let, vyvíjí zánět a zvyšuje se tvorba hlenu. V tomto případě by léčba rýmy u dětí s lidovými léky měla také zahrnovat metody zaměřené na posílení imunitního systému a zlepšení celkové odolnosti organismu.

Fyziologické rysy

Pokud se u dětí ve věku do jednoho roku nebo u jednoletého dítěte vyskytne nadýchání sliznic a potíže s dýcháním, nemusí být v tomto případě léčba snotu nezbytná. Koneckonců, malé děti mají často rýmu způsobenou fyziologickými vlastnostmi těla. Nezralý imunitní systém se ještě nenaučil rychle se přizpůsobit změnám v podmínkách kolem dítěte.

Léčba

I přes existenci velkého množství léků na rýmu u dětí od 1 roku věku, léky na léky často mají mnoho kontraindikací, zejména po dlouhodobém užívání. Proto je na samém počátku nemoci (suchost, pálení v nosohltanu, kýchání, obecná malátnost) nejlepší léčit rýmu u dětí lidovými prostředky. Jak rychle vyléčit dítě a najít způsoby, jak léčit podle věku?

Léčba lidových prostředků by měla být komplexní a měla by zahrnovat léčebné postupy zaměřené jak na léčbu snot u dítěte, tak na celkové posílení imunitního systému.

Fyziologické postupy

Fyziologické postupy pro rýmu doma zahrnují teplé koupele, inhalaci, lokální ohřev nosu.

 1. Dítě od 3 let může využívat společnou koupel. V tomto případě by tělo mělo být ponořeno do hrudníku a teplota vody by neměla překročit 38 stupňů. Pro zvýšení terapeutického účinku ve vodě můžete přidat moře nebo sůl. Doba trvání procedury by neměla být delší než patnáct minut. Po takovém oteplování může chladný den ustoupit.

Je to důležité! Po ohřívání lázní je nutné dát dítě do postele pod přikrývku a na nohách si na sobě vzít vlněné ponožky.

 1. Koupele nohou jsou také účinným způsobem, jak léčit nachlazení dětí doma. Připravit lázeň teplou vodou, jejíž teplota se postupně zvyšuje na čtyřicet stupňů. Doba trvání procedury by měla být nejméně pět minut. Po tom musí být nohy utřeny do sucha a noste teplé vlněné ponožky.
 2. Pokud rodiče nevědí, jak vyléčit prodloužit rýmu u dítěte doma, můžete zkusit jiný efektivní způsob. Před spaním musíte nosit pacientské ponožky s hořčičným práškem (každá lžička).

Je to důležité! Horké lázně jsou kontraindikovány pro rýmu, která je doprovázena zvýšenou tělesnou teplotou.

 1. Lokální zahřívání nosu v oblasti čelistních dutin je účinným lékem pro snot, zejména když je nutné najít bezpečný lidový lék na nachlazení pro děti starší 2 let. K tomu, doma, mají ještě teplejší, tvrdé-vařené kuřecí vejce zabalené v ručníku, nebo vyhřívaný pytel stolní soli.
 2. Parní inhalace účinně zvlhčuje nosní sliznici a přidání infuzí léčivých rostlin (květy heřmánku, byliny máty, měsíčku, šalvěje) a éterických olejů (eukalyptus, jedle) snižuje zánět a účinně bojuje proti patogenům. Pro přípravu bylinné infuze se velká lžička suchého sběru nalije 200 ml horké vody, vaří se několik minut, filtruje se a používá se k inhalaci. Poté se ohýbají nad nádobou s teplou polévkou, pokrytou velkým závojem, a vdechují léčivé výpary po dobu deseti minut. Parní inhalace přispívají k oteplení oblasti čelistních dutin, zlepšují místní krevní oběh.

Čerstvé rostlinné šťávy

Lidský lék na rýmu u dětí lze připravit z čerstvých šťáv různých rostlin. Finanční prostředky získané ze šťávy z ředkvičky, řebříku, břízy, mrkve atd. Budou tedy účinné.

 1. Omyjte ředkvičky, slupky a sekané. Squeeze šťávy a používat jednu velkou lžičku třikrát denně.
 2. Od čerstvé řepky trávy vytlačit šťávu a aplikovat dvě velké lžíce dvakrát denně. Pokud dítě odmítne pít drogu, pak to může být naředěn vodou, přidejte med.
 3. Čerstvá březová míza se kombinuje s vařeným mlékem ve stejném množství a spotřebuje se 200 ml dvakrát denně.
 4. Čerstvá středně velká mrkev se omývá, čistí, drcená, vymačkaná šťáva. Pak přidejte do šťávy pět mililitrů kyselé smetany a másla (slunečnice nebo olivy). Pijí 50 mililitrů denně rozdělených do tří dávek.

Je to důležité! Jíst čerstvé mrkvové šťávy může vyvolat diatézu u dítěte.

Také, dítě může pohřbít výše uvedené šťávy přímo do nosních průchodů, ale v tomto případě musíte pečlivě sledovat individuální reakci těla na tyto látky, aby nedošlo ke zhoršení situace.

 1. Několik kapek šťávy vyťukaných z listů aloe, třikrát denně, všiml si, když hladil boční povrch nosu. Šťáva musí být nejprve zředěna pitnou vodou (jedna až jedna).
 2. Čerstvě vymačkaná šťáva Kalanchoe s medem (na 100 mililitrů šťávy, 30 mililitrů medu) se dvakrát denně vmíchá do nosu.
 3. Pro instilaci do nosních průchodů, můžete použít mrkev šťávu s rostlinným olejem, v kombinaci ve stejném poměru. Pro zvýšení antimikrobiálního účinku ve výsledném roztoku můžete přidat několik kapek česnekové šťávy. Odkapávat nos třikrát denně až do úplného uzdravení.
 4. Čerstvé řepy jsou umyty, oloupané, drcené, vymačkané šťávy. Několik kapek čerstvě vymačkané šťávy se vnese do nosních průchodů až pětkrát denně.

Infuze a dekory

Pro rychlou léčbu rýmy lidové prostředky pro děti účinně využívají infuze nebo odvar léčivých rostlin. Dítě by mělo být nabídnuto pouze teplé nápoje, přidávat trochu medu nebo džemu (malina, rybíz).

 1. Mezi nejoblíbenější lidové léky na léčbu rýmy u dětí patří česnekový odvar. Několik rozdrcených stroužků česneku nalije 200 ml mléka, přivede se k varu. Výsledný vývar se vypije v malých porcích, rozdělených do několika metod.
 2. Také účinný lidový lék na nachlazení pro děti ve věku 2 let se považuje za infuzi anýzu, koprových semen, hrubé byliny, jehličí, tymiánu a kořene lékořice. Všechny látky jsou smíchány ve stejných částech. 50 miligramů bylinné směsi se nalije 200 ml vody, udržuje se po dobu několika hodin, zahřívá se k varu, filtruje se a používá se třikrát denně ve 100 ml.
 3. Infuze připravená z kořenů Deviace s lékořicí a Althea pomáhá posilovat imunitní systém a my budeme užiteční pro ty, kteří nevědí, jak léčit rýmu u dětí. K tomu, 5 miligramů sběru léků zalijeme 200 mililitry vroucí vody, zahříváme a spotřebujeme 100 mililitrů několik minut před jídlem třikrát denně.
 4. Můžete udělat infuzi cibule. Cibule se rozdrví a nalije 50 ml převařené vody, přidá se med nebo cukr. Výsledná směs je infuzována po dobu půl hodiny a instilována do každého nosního průchodu.
 5. Posílení imunitního systému, snížení teploty a snížení projevů nachlazení pomáhá infuzi malinových listů, lipových květů, lučních listů, podbělů, semen fenyklu. Všechny přísady se užívají ve stejném množství. 5 g směsi se nalije 200 ml horké nístěje, inkubuje se 15 minut. Konzumujte 200 ml dvakrát denně.
 6. Deset stroužků česneku se rozetře na jemném struhadle, přidají se tři velké rozdrcené citrony, nalije se půl litru vroucí vody. Postavte na tmavém chladném místě po dobu pěti dnů, přefiltrujte a vezměte 15 ml třikrát denně, dvacet minut před jídlem. Tato infuze zvyšuje ochranné funkce organismu díky relativně vysokému obsahu vitamínu C v citronu a má také antimikrobiální vlastnosti.
 7. Pro posílení ochranných funkcí těla si můžete připravit roztok vrbové kůry, lipových květů, heřmánku a šípků. Všechny přísady se berou ve stejném množství, smíchají se. Velká lžička směsi se nalije do 200 ml vroucí vody a infunduje se po dobu 60 minut, filtruje se a spotřebuje se 50 ml třikrát denně.

Existuje mnoho způsobů, jak vyléčit rýmu dítěte lidovými prostředky. Je nutné zvolit několik receptů, které pomohou posílit imunitní systém a snížit závažnost nepříjemného symptomu.