Nejlevnější a nejefektivnější léky proti chřipce a chřipce

Každý podzim v Rusku obvykle začíná boom nachlazení, který trvá celou zimu a končí až v dubnu. Avitaminóza, únava, stres, podchlazení, stejně jako na veřejných místech během karantény chřipky - to vše může vyvolat rozvoj akutních respiračních infekcí u lidí. A dnes je velmi neziskové ublížit. Nejen, že bude muset vzít nemocenské, takže plat za měsíc bude výrazně snížena. Takže léky jsou tak drahé, že si je mnoho lidí prostě nemůže dovolit. Ale z každé situace je cesta ven! V tomto článku poskytneme přehled o nejúčinnějších a zároveň nejlevnějších nebo alespoň cenově dostupných lécích, které mohou pomoci vyrovnat se s takovými nepříjemnými chorobami, jako jsou akutní respirační infekce, SARS, nachlazení a chřipka.

Co nahradit "Antigrippin" a proč zmírnit příznaky chřipky a nachlazení?

Nyní je módní začít užívat takové „léky proti chřipce“ (v uvozovkách), jako je Antigrippin a další, jako je on, dokonce i při prvních příznacích chřipky a nachlazení, mírného onemocnění a bez toho, aby přemýšlel o jeho složení a účincích na tělo. I když zpravidla všechny tyto léky neléčí, ale pouze zmírňují symptomy nemoci, zhruba řečeno, úlevu od bolesti. Tyto přípravky obvykle obsahují standardní sadu účinných látek, a to: antipyretikum (paracetamol, aspirin), vitamín C (kyselina askorbová) a dekongestant, který eliminuje alergické symptomy. Tím, že se takovou magickou pilulkou, člověk začne cítit mnohem lépe, jako by nebyl nemocný, ale tohle všechno je zázrak, protože dočasně zmírňující bolest nezastaví vývoj nemoci. Pocit zdravého, člověk začíná vést aktivní životní styl, zatímco jeho tělo naopak omezovalo fyzickou aktivitu, posílalo veškerou svou sílu do boje proti rozvoji virů a patogenní flóry. Namísto toho, abyste si pomohli zotavit se tím, že vezmete anti-Grippinovu pilulku z žádného skutečného důvodu, donutíte své tělo, aby pracovalo se všemi jeho možnostmi. Samozřejmě, že existují takové "náhodné" situace, kdy se člověk musí vyrovnat se studenými příznaky, protože je třeba upřesnit pracovní den, jít na zkoušku.. Ale i v tomto případě není nutné utrácet peníze na drahé léky. Průměrná cena za Antigrippin je 260 rublů, ale je snadné jej nahradit kombinací běžných antipyretických tablet (cena od 2,70 rublů), kyseliny askorbové (cena od 5 rublů). Antipyretika zmírňují nachlazení, jako je bolest a horečka, a askorbová aktivuje imunitu.

Antipyretika dostupná v kapse. Měla bych teplotu snížit?

Obecně platí, že febrifuge má snížit teplotu.

Antipyretikum - prostředek první pomoci se zvýšením tělesné teploty nad 38 stupňů. Jak víte, nedoporučuje se snižovat teplotu pod 38 stupňů, protože zvýšení tělesné teploty je ochranná imunitní reakce, v důsledku čehož se v těle spouští řada specifických procesů, jako je zvýšení produkce interferonů, protilátek, aktivace makrofágů. To vše vytváří nepříznivé prostředí pro život bakterií a virů v těle. Samozřejmě, všechno musí být v rozumných mezích, a je důležité si uvědomit, že pokud tělesná teplota překročí 38 stupňů, lidské zdraví je ve vážném nebezpečí. Během dlouhodobého horka může dojít k záchvatům, člověk může být delirious. Kromě toho, pravděpodobnost vzniku srdečních onemocnění, dušnost. Obecně platí, že při vysokých teplotách je zatížení na všech orgánech velké. Tyto podmínky jsou zvláště nebezpečné pro osoby s chronickými onemocněními. To je důvod, proč je tak důležité "snížit" teplo v čase pití antipyretika.

Seznam antipyretických pilulek:

 • Ibuprofen 200mg №20. Cena je 15 rublů. Jedná se o analogii populární a dražší drogy Nurofen. Má výrazný analgetický, antipyretický, protizánětlivý účinek.

Také jako antipyretika může pomoci:

 • Paracetamol 500mg tab. №10 2,70 rub. Je indikován pro bolesti s nízkou a střední intenzitou a horečkou pro nachlazení.
 • Tabák aspirin (kyselina acetylsalicylová) 500 mg. №10 3,40 rub. V indikacích pro aspirin existují příznaky jako "horečka u infekčních a zánětlivých onemocnění", stejně jako "syndrom bolesti slabé a střední intenzity různých genezí".
 • Karta Citramon P. №10 6,70 rub. Má slabý antipyretický a mírný analgetický účinek. Tableta přípravku Tsitramon P by měla být užívána například v případě nízké teploty, ale zároveň i bolesti hlavy.

Levné prostředky pro kloktání s akutními respiračními infekcemi, SARS a bolestmi v krku

Pokud pociťujete nepohodlí v krku, lechtání, suchost, bolest, měli byste určitě začít kloktat pro dezinfekci nejméně 3-5 krát denně. Oplachový roztok lze připravit rozpuštěním lžičky jedlé sody ve sklenici vody. To je také užitečné pohladit krku vývar heřmánku, měsíčku, šalvěje. Z levných léčiv nabízíme:

 • Rotokan 50 ml extra.zhid.d / pr.vnutr. Č. 1 fl. 47,60 rub. Latinský název této drogy je Rotocanum® (vyrobený v Rusku). Roztok obsahuje extrakty měsíčkových květů, květy heřmánku a byliny řebříčku. Má lokální antimikrobiální a protizánětlivý účinek. Lžička roztoku se zředí ve sklenici teplé vody a opláchne ústa a hrdlo 3-5 krát po celý den.
 • Furacilin 20 mg tab.č. 10 56,50 rub. Lokální antimikrobiální činidlo. Tableta Furatsilina se zředí ve sklenici vody a ústa se vypláchne po dobu jedné minuty.

Léky na přetížení nosu

 • Rinostop 0,1% 10 ml kapek Cena 29,40 rub. Aktivní složkou je xylometazolin. Kapky jsou indikovány pro akutní infekční a alergickou rýmu, sinusitidu, otitis media jako součást komplexní terapie. Xylometazolin pomáhá snižovat otoky nosní sliznice.
 • Naphthyzinum 0,1% 10 ml kapek. Účinná látka je nafazolin. Kapky mají vazokonstriktorový účinek a jsou také používány ke zmírnění otoků nosohltanové sliznice.

Lék na kašel

 • Bromhexin 8mg tab. №28 56.50 rub. Mukolytické (sekretolytické) činidlo má vykašlávací a slabý antitusický účinek. Snižuje viskozitu sputa; aktivuje řasený epitel, zvyšuje objem a zlepšuje výtok sputa. Dospělí užívají 1-2 tablety 3-4krát denně. Účinek se objeví po 2-5 dnech od začátku léčby. Lék je schválen pro použití u dětí starších 2 let.
 • Mukaltin 50mg tab.n. 20 49,00 rub. Bylinná medicína založená na extraktu bylinné léčivé Althea. Má sekretoliticheskim a vykašlávání. Zejména je indikován pro suchý kašel a kašel s obtížným oddělením sputa se zvýšenou viskozitou. Dospělí by měli užívat 1-2 tablety 2-3 krát denně před jídlem. Průběh léčby od 7 do 14 dnů. Kontraindikován u dětí do 12 let. Schváleno pro použití těhotnými a kojícími matkami na doporučení lékaře.
 • Záložka Ambroxol 30mg. № 20 26,70 rub. Tablety Ambroxolu jsou indikovány pro onemocnění dýchacích cest, doprovázená tvorbou viskózního sputa. Mají sekretolytický účinek a stimulující účinek na motorickou funkci dýchacích cest. Dospělí jmenují 1 tabletu 3x denně po dobu 4-5 dnů.
 • Přípravky 200 mg granule číslo 20 balení. Oranžová 127.70 rub. Podle lékařů je ACC velmi účinným lékem, zejména když je mokrý kašel se spoustou sputa. Účinná látka - acetylcystein má mukolytický účinek a také usnadňuje uvolňování sputa. Léčivo se vyrábí ve formě granulí, zabalených do sáčků, jakož i do šumivých rozpustných tablet, ale cena rozpustných tablet je dvakrát vyšší. Pelety, podobně jako tablety, se rozpustí ve sklenici vody. Roztok se odebírá třikrát denně. Účinek příjmu „ACC“ je patrný již druhý den. Obecný průběh léčby obvykle nepřekročí 5-7 dnů.

Antivirová léčiva

Na ruském farmaceutickém trhu zaujímají antivirotika daleko nízkou cenovou kategorii. Samozřejmě, existují léky jako Remantadin nebo Amantadin, jejichž náklady nepřesahují 70 rublů za balení, ale po analýze názorů odborníků a spotřebitelů na účinnost těchto léků jsme se rozhodli je nedoporučit. Zde jsou některé z nejúčinnějších léků, které se mohou pochlubit poměrně cenovou cenou mezi jejich protějšky.

 • Karta Anaferon (pro dospělé) č. 20. 187 rub. Pr-v Rusku. Složky: afinitně čištěné protilátky proti lidskému interferonu gama (směs vody a alkoholu s obsahem účinné látky nejvýše 10-15 ng / g) 3 mg na 1 tabletu. Anaferon má imunomodulační a antivirový účinek. Je účinný proti virům chřipky (včetně ptačí chřipky), parainfluenza, různých herpes virů, enterovirů, viru klíšťové encefalitidy, rotaviru, koronaviru, kaliciviru, adenoviru, MS. Původní antivirotikum s prokázanou klinickou účinností v ochraně a léčbě SARS a chřipky. Nemá žádné vedlejší účinky. Užívá se při prvních příznacích chřipky a chřipky podle zvláštního schématu uvedeného v návodu k přípravě.
 • Cykloferon 150 mg. kartu. №10 Pr-v Rusku. 184 rub. Podle lékařů, stejně jako hodnocení zákazníků, může cykloferon rychle pomoci se začátkem onemocnění. Léčivá látka - meglumin acridon acetát je interferon vyvolávající imunostimulant. Hlavními buňkami produkujícími interferon po podání Cykloferonu jsou makrofágy, T-lymfocyty, B-lymfocyty, fibroblasty, epitelové buňky. V závislosti na typu infekce dochází k aktivaci jedné nebo druhé imunity. Cykloferon je účinný proti klíšťové encefalitidě, chřipce, hepatitidě, herpesu, cytomegaloviru, viru lidské imunodeficience, papiloma viru a dalším virům, jakož i v komplexní terapii bakteriálních a plísňových infekcí.
 • Lidský leukocytový interferon 1000m / ml ampule nazvala. № 10 - 90,40 rub. Účinnou látkou je interferon alfa, antivirotikum, které je účinné proti mnoha virům a není účinné proti HIV. Ampule obsahují prášek, který by měl být zředěn ve 2 ml převařené vody. Řešení je používáno jako antivirové nosní kapky a je považováno za účinný nástroj prevence a léčby akutních respiračních infekcí a chřipky, zejména u dětí.

Antibiotika

Nejoblíbenější antibiotikum, předepsané pro akutní respirační onemocnění, je Amoxicilin (dražší analogy - Flemoxin a Amoxiclav) Také pro komplikace onemocnění dýchacího traktu se používá biseptol, méně často - azithromycin. Všechna tato antibiotika mají vliv na široké spektrum bakterií a jsou předepsána lékařem pro zánětlivá onemocnění dýchacích cest. Obecně je nežádoucí začít užívat antibiotika sami, bez konzultace s odborníkem, protože v případě nesprávného výběru léku nebo nesprávného dávkování je riziko vzniku superinfekce vysoké, když se počet patogenních bakterií v těle prudce zvyšuje, a ne nutně těch, které původně způsobily onemocnění. V důsledku toho se závažnost onemocnění zvýší a bude zapotřebí složitější léčba k jeho překonání. To je důvod, proč je tak nebezpečné léčit antibiotiky. Zde uvádíme seznam, stejně jako ceny za nejdostupnější a nejúčinnější antibiotika předepsaná pro nachlazení:

 • Amoxicilin 500mg tab. №20 - 54.10r
 • Karta Biseptol 480mg. № 28 - 92.70 rublů.
 • Azithromycin 500 mg tobolky. № 3 - 78,70 rublů.

Seznam pastilek na pomoc s bolestmi v krku

 • Pectusin 10 tab. Cena 34,70. Pectusin je kombinovaný přípravek na bázi rostlinných složek (účinná látka - listy eukalyptu + olej + cecementol) s antimikrobiálními a protizánětlivými účinky.
 • Pharingomed tab.d / rasas. №20. Cena 85,20 rub. Snižuje otok, zarudnutí, lechtání a bolest v krku, usnadňuje nosní dýchání.
 • Faringosept 10mg tab.d / pas. №10 citron. Cena 90,90 rublů Aktivní složka amazonu má antiseptický, antimikrobiální účinek, kakaový prášek zklidňuje hrdlo, odstraňuje poškrábaný a suchý

Děkuji za pozornost, milí čtenáři! Požehnej vám!

Studené léky jsou levné a účinné

Každý rok s nástupem studeného vlhkého počasí se zvyšuje pravděpodobnost nachlazení. Všeobecně platí, že široce inzerované léky na nachlazení stojí hodně peněz, ale proč přeplatit, pokud si můžete koupit chladné léky, které jsou levné a účinné s podobnou účinnou látkou v kompozici.

Jejich terapeutický účinek je identický. Samozřejmě není rozumné provádět diagnózu sami a předepsat léčbu, a měli byste se vždy poradit s lékařem, ale každý by měl vědět, že existují identické strukturní léky, jejichž náklady mohou být několikrát nižší.

K odstranění tohoto onemocnění jsou zapotřebí antivirotika, kapky z běžného nachlazení, protizánětlivá antibiotika, přípravky proti kašli. Včasná léčba pomáhá rychle překonat nemoc.

Seznam levných účinných antivirotik

Jsou to léky, které mohou zastavit rozvoj infekce. Nejprve by měl být použit protivirový studený lék. Populární léky "Arbidol", "Kagocel" mají vysokou cenu, ale mohou být zcela nahrazeny levnými a účinnými prostředky s vysokým terapeutickým výsledkem. Patří mezi ně:

1. Remantadin (Biochemist, Rusko). Ničí virové částice po jejich zavedení do buněk, přerušuje reprodukci virů. Předepisuje se při léčbě chřipky A v raných stadiích. Povoleno přijímat děti starší než sedm let.

 • Tablety 50 mg 20 kusů - 64 rublů.

2. Cykloferon (Polisan, Rusko). Aktivní složka léčiva meglumin acridon acetát stimuluje imunitní systém, má vysokou antivirovou aktivitu, zastavuje zánětlivý proces. Stimuluje reprodukci vlastního interferonu, který pomáhá účinně léčit onemocnění virové etiologie.

Byla prokázána vysoká účinnost léčiva při léčbě bronchitidy, chřipky a dalších akutních zánětlivých onemocnění dýchacího ústrojí způsobených pneumotropními viry. Imunomodulační vlastnosti umožňují použití cykloferonu pro prevenci SARS.

 • Balení tablet 150 mg 10 ks. - 155 rublů, 20 kusů - 323 ks.

3. Interferon (Microgen, RF). Je účinným prostředkem k potlačení virů vyvolávajících rozvoj akutních respiračních onemocnění. Léčivá látka interferon alfa. Používá se k eliminaci a prevenci chřipky, SARS. Roztok se používá různými způsoby: ve formě inhalace, která je považována za nejlepší metodu, nebo se používá jako nosní kapky tak, že se dvakrát denně ponoří do nosního průchodu, každý po 25 ml.

 • Balení 1000 IU 4 suché dávky - 82 rublů.

Antibiotika pro nachlazení

1. Amoxicilin (Hemofarm, Srbsko). Semisyntetický penicilin inhibuje patogenní bakteriální buňky. Má širokou škálu činností. Vysoce účinný lék k odstranění: akutní tonzilitida, bronchopneumonie, abscesní pneumonie, sinusitida, otitis media.

 • Tobolky 250 mg 16 kusů - 58 rublů, 500 mg 20 ks. - 84 str.

2. Amosin (syntéza AKOMP, RF). Účinná složka amoxicilinu. Je lékem na zimu, nenákladnou a účinnou supresivní bakteriální infekcí ORL orgánů, horních a dolních dýchacích cest. Strukturní analog amoxicilinu (popsaný výše).

3. Azitrus (Mintez OAO, Rusko). Léčivou látkou je dihydrát azithromycinu. Antibiotikum dobře proniká do dýchacích orgánů, rychle se šíří po celém těle a soustředí se do ohnisek infekce. Má výrazný baktericidní účinek. Má širokou škálu efektů. Používá se k odstranění infekcí v horních a dolních dýchacích cestách.

 • Náklady na kapsle 250 mg 6 kusů - 65 rublů.

Levné léky na rýmu

Časté nachlazení není zřídka doprovázeno vysilujícím nádechem. Léčivé prostředky jsou vyráběny ve formě kapek, které usnadňují nosní dýchání, mají antibakteriální účinek, chrání sliznice nosních průchodů před edémem.

1. Naphthyzinum (Doctor, Rusko). Účinná látka nafazolin zlepšuje tok nosních průchodů, zmírňuje otok v nosních dutinách a normalizuje dýchání. Oblast naftazinu: rýma v akutní formě, laryngitida, zánět dutin, sluchová trubice a tympanická dutina.

 • Kapky 0,1%, 15 ml - 24 rublů.

2. Galazolin (Polfa, Polsko). Účinná látka xylometazolin. Ovlivňuje krevní cévy, které je omezují, čímž se snižuje otok sliznic nosohltanu. Eliminuje rýmu při akutní rinitidě různých etiologií, sinusitidě, eustachitidě.

 • Náklady na kapky jsou 0,1%, 10 ml 38 rublů.

3. Noz hvězdička (Danafa Pharmaceutical D, Vietnam). Vazokonstrikční levný lék na bázi xylometazolinu. Účinně odstraňuje otok z povrchu sliznice nosohltanu a horních cest dýchacích. Nedráždí nosní dutinu, snižuje množství vylučované sekrece. Předepisuje se u infekční formy akutní rýmy, zánětu středního ucha a vedlejších nosních dutin.

 • Nosní kapky 0,1% 10 ml - 42 p.

4. Rizosin (Synthesis OAO, Rusko). Léčivou látkou je chlorid sodný. Tenký hlen, pomáhá normalizovat nosní dýchání. Zvlhčuje dermis v oblasti nosních průchodů, což přispívá k rychlé purifikaci nosní dutiny. Používá se jako lék na chlad, levný a účinný při onemocněních nosohltanu infekčního nebo virového původu.

5. Protargol. Antiseptický adstringentní roztok obsahuje proteinát stříbra se silným antimikrobiálním imunostimulačním účinkem. Je určen k ochraně sliznic nosu a krku před pronikáním patogenních mikroorganismů. Zmírňuje zánět, suší adenoidní tkáň.

Rozsah: faryngitida, laryngitida, léze nosohltanové sliznice a další katarální záněty horních cest dýchacích infekční etiologie. Protargol lze snadno zakoupit ve výrobních lékárnách, kde jsou vyráběny (použijte internet pro vyhledávání lékárny v blízkosti domu).

 • Vodný roztok 2% 10 ml - 174 rublů.

Levné léky proti kašli

1. Mukaltin (Pharmstandard, Rusko). Univerzální expektorant pro suchý a mokrý kašel. Obsahuje pouze jednu rostlinnou složku - suchý kořen suché močály. Dvě 50 mg tablety by měly být ředěny v polovině sklenice teplé vody. Vezměte půl hodiny před jídlem. Althaeus má obálkový efekt. Jak se dostat do nosohltanu zvyšuje sekreci bronchiální žlázy, ředí sekreci sliznic. Předepisuje se při onemocněních dýchacích cest doprovázených špatně odděleným sputem.

 • Cena balení 10 tablet 50 mg - 10 rublů.

2. Altey sirup (Vifiteh, RF). Má podobný účinek jako mukaltin.

 • Náklady na láhev 125 gramů - 48 s.

Prostředky pro mytí nosní dutiny

U ORL onemocnění lékař často předepisuje nosní mytí nahromaděného hlenu fyziologickým roztokem, jako je Aqualore, Dolphin, jehož hlavní složkou je mořská sůl. Neměli cenu přes tři sta rublů. Takové řešení lze snadno udělat doma.

Řešení receptů. Ve 250 ml vařené vody rozpusťte lžičku soli (bez sklíček). Nezáleží na typu soli, může být jakéhokoli původu, ne nutně moře.

Antipyretika

Docela drahé léky "Coldrex", "Theraflu" mohou být nahrazeny paracetomolem. Slouží jako hlavní stavební složka mnoha antipyretických léčiv.

1. Paracetomol (Pharmstandard, Rusko). To je považováno za nejlepší studené lék levný a nákladově efektivní v jeho působení s antipyretic, anti-pobuřující účinek. Jmenován na tělesnou teplotu převyšující normu při infekčních onemocněních.

 • Balení kartu. 500 miligramů 10 ks. - 7 rublů.

2. Ibuprofen (Tatkhimpharmpreparaty, RF). Stejná látka ve směsi. Protizánětlivá antipyretika Wed-in. Účinný lék k odstranění onemocnění ORL orgánů.

 • Balení tablet 200 mg 20 - 15 s.

Levné a účinné léky na nachlazení. Jak vyléčit zima

Léčit nachlazení je někdy upřímně řečeno, není snadné, zejména v období epidemie, kdy jsou všichni kolem nemocní. Nepříjemná patologie je doprovázena nazální kongescí, bolestmi v krku a bolestmi hlavy, stoupá teplota a ztrácí se výkon. Naštěstí občané, kteří nechtějí onemocnět, si mohou vybrat nejvhodnější variantu ze široké škály lékáren - nedávno bylo vyrobeno mnoho léků proti nachlazení a chřipce. Úspěšným výběrem léku a jeho včasným přijetím můžete rychle odstranit nepříjemné projevy nemoci. Protože jejich rozšířené prevalence, anti-studené drogy jsou relativně levné. Pro milovníky přírodních přístupů však existuje poměrně málo populárních receptů - jsou dokonce levnější než farmaceutické léky, ale jsou naprosto bezpečné.

Bolest v krku: první pomoc

Nejjednodušší a nejlevnější variantou, která je masám známa a říká, jak léčit nachlazení, je použití roztoku soli a sody. Takový domácí lék je účinný, když hrdlo právě začalo bolet. Po zaznamenání primárních symptomů je nutné látku rozpustit ve vodě a pravidelně vypláchnout ústa. Přínos přinese a měsíčku, eukalyptu ve formě tinktury - pro jednu polévkovou lžíci kompozice si sklenici ohřáté, ale ne příliš horké vody. Pravidelnost procedury - jednou za pár hodin, dokud se příznak nevyčerpá.

Lidé, kteří preferují farmaceutické léky, můžeme doporučit "Septorfil". Pro obsahuje tucet kapslí v lékárnách s žádostí o něco více než 20 rublů. Tento lék na nachlazení a chřipku je antiseptikum, má rozsáhlý účinek, proto se používá k faryngitidě, stomatitidě a může být značnou pomocí pro pacienty s kandidózou. Předepisuje se i pro anginu pectoris. Tablety denně se používají až šestkrát. Pro maximální účinek je uchovávejte v ústech, dokud se produkt nerozpustí. Je dovoleno kombinovat "Septefril" a antimikrobiální léčiva, protože zvyšuje jejich účinnost. V každém případě se však poraďte se svým lékařem, pokud to stojí za to.

Eucalyptus pro bolest v krku

Pochopení, jak léčit nachlazení, měli byste věnovat pozornost "Chlorophyllipt." Tento přípravek se vyrábí na bázi eukalyptu a jeho hlavní aktivní složkou je chlorofyl, extrahovaný z této rostliny. Lék vykazuje nejvýraznější účinek při léčbě stafylokokové invaze. Předepisuje se při léčbě anginy pectoris, angíny. Zřídka se léčba faryngitidy léčí bez Chlorophylliptu.

Tento studený lék pro děti a dospělé je k dispozici jako roztok na bázi alkoholu. Alternativou je poněkud olejovitá látka. "Chlorophyllipt" si můžete koupit ve formě pilulek. Jedna z možností funguje rychle a eliminuje těžké bolesti v krku. Pokud se hnisavé svíčky nacházejí na mandlích, průběh léčby tímto nástrojem pomáhá rychle se jich zbavit. Alkoholový roztok je vhodný pro pravidelné oplachování a olej je určen pro nasální podávání s kapičkami. Nástroj rychle a účinně eliminuje bobtnání.

Co ještě zkusit?

Mimo jiné se Streptocid studené pilulky osvědčily. Také prostředky na prodej jsou prezentovány práškem. Lék má jednu vážnou nevýhodu - výraznou hořkou chuť. Lékaři obvykle doporučují užívat si to ve směsi s medem. Nepříznivé chuťové pocity jsou však vyrovnány rychlým účinkem příjmu.

Dalším běžným studeným lékem je Miramistin. Prodej je reprezentován řešením. To je více často používané pro bolest v krku, provokované bakteriální invazí nebo virové infekce, ale to není nejhorší výsledek pro laryngitidu. "Miramistin" lze úspěšně použít při léčbě angíny, faryngitidy. Léčivo patří do skupiny antiseptik a vykazuje dobrý výsledek v infekční, bakteriální, plísňové povaze onemocnění. V prodeji, kromě řešení, které kloktadlo, je představován tablety, aerosoly.

Nemůže dýchat!

Moderní levné léky na nachlazení nejen pomohou překonat bolest v krku, ale také rychle zmírní nepříjemné příznaky ucpání nosu. Nejčastěji lékaři radí Sanorin. Je levná, dlouhodobě používaná a osvědčila se jako spolehlivá, účinná léčebná kompozice širokého spektra činností. Používá se pro rýmu, bez ohledu na to, co způsobilo nepříjemný syndrom. Nástroj omezuje krevní cévy, zmírňuje otoky a usnadňuje proces dýchání. Je pravda, že ho můžete použít ne déle než týden - poté, co začne závislost. Zvláště nebezpečné je dlouhodobé užívání "Sanorinu" pro osoby s rýmou v chronické formě. Nepoužívejte lék při tlaku nad normálním tlakem.

Další účinný lék na nachlazení, eliminující rýmu, se nazývá "Pinosol". Je jedním z kombinovaných prostředků. Účinnými látkami jsou přírodní oleje získané z eukalyptu, máty peprné, borovice. Nástroj bojuje s mikroby a inhibuje zánět, aktivuje průtok krve v nosní sliznici. V některých případech může lékař doporučit "Pinosol" i během těhotenství, protože léčivo patří do kategorie zvláště bezpečné pro lidské tělo.

Alternativy

Když si vyberete lék na nachlazení, měli byste věnovat pozornost „naftyzinu“. Tento lék je dobře zavedený, protože zužuje krevní cévy. Má dlouhý, jasný efekt. Povoleno používat sedmidenní kurz, ale ne déle. V opačném případě je pravděpodobnost závislosti vysoká.

Mezi nejlepší léky na zimu vyrábí Xylometazolin "Galazolin". Při správném použití se edém snižuje, je možné rychle eliminovat hyperémii nosní sliznice. Rychle dokáže pacient normálně dýchat. Nástroj je určen pro použití nejpozději do pěti dnů. Nelze se k němu dostat, pokud je prokázána tachykardie nebo se zjistí, že rýma má atrofickou povahu.

Přirozený a bezpečný

Výběr toho, co si vzít z chladu, aby se zbavili nachlazení, měli byste věnovat pozornost esenciálním olejům. Nejužitečnější jsou extrahovány z máty, eukalyptu. Nástroj se používá velmi jednoduše - stačí jen namazat nosní průchody. Je velmi důležité zvolit olej a ne infuzi, která může způsobit účinek sucha a vyvolat zhoršení situace.

Pokud se obáváte velmi špatného chladu, můžete zkusit mytí. K tomu vezměte lžičku běžné stolní soli do velkého skla, přidejte infuzi měsíčku v množství několika kapek. Nástroj se používá k pravidelnému mytí. Před použitím stojí za to se poradit s lékařem. Lékař doporučí četnost procedur a dobu trvání léčby ve dnech.

Pokud teplota vzrostla

Je lepší si vybrat, který studený lék vám pomůže s vysokou teplotou, pokud se můžete poradit s lékařem. Obecně je teplo zapotřebí pouze v situaci, kdy teplota stoupne nad 38 stupňů. Nejběžnější a univerzální možností je kyselina acetylsalicylová, která eliminuje horečku, lék proti bolesti. Nástroj lze použít denně až šestkrát. Doporučuje se užívat po jídle, dostatečné množství vody.

Studené prášky, které zmírňují horečku, jsou v prodeji v hojnosti a v neposlední řadě jsou to léky obsahující kyselinu mefenamovou. Inhibuje zánět, zmírňuje bolest a snižuje horečku. Lék se doporučuje pro horečku a silné bolestivé pocity spojené s horečkou.

Co ještě zkusit?

Doslova univerzální, extrémně obyčejná verze studeného léku je tablety s paracetamolem. Ty lze nalézt v domácí soupravě jakékoli moderní rodiny. Paracetamol je sloučenina, která účinně srazí teplotu, zatímco zřídka vyvolává vedlejší účinky, alergické reakce. Povoleno k použití po jídle až čtyřikrát denně.

Neméně časté a užitečné "Ibuprofen". Tento studený lék pomáhá s teplem a eliminuje bolest v kloubech způsobených jím. Prostředky zmírňují bolesti hlavy. Poměrně často, “Ibuprofen” je předepsán jako součást komplexního léčebného přístupu pro nemoc, provokovaný infekcí, zánětem.

Udržení své síly

Nejnovější chladné léky nejsou jen produkty určené k potírání specifických projevů patologie, ale také účinné formulace, které podporují sílu imunity. Několik možností je v prodeji, ale nejrozšířenější je běžná kyselina askorbová. Je prodáván sám, ale můžete si vybrat vitaminový komplex, protože vitamin C je ve složení téměř jakéhokoli takového léku. Vzhledem k nasycení touto sloučeninou tkání se tělo stává silnějším, imunologické reakce zvyšují účinnost, rostou odolné síly vůči infekčnímu agens.

Rovněž pozitivní vliv na imunitní systém ze strany Echinacea. Lékárny mají velký výběr produktů založených na této rostlině, od pilulek po tinktury. Bylinný čaj si můžete koupit pro vlastní vaření. Tento stimulátor imunity je zcela přirozený, dobrý jako prevence během epidemie, pomáhá podporovat sílu těla při léčbě nachlazení, chřipky. Používá se jako prvek integrovaného přístupu k léčbě pacienta. Alternativní varianta s podobnými vlastnostmi je Immunal.

Místní použití

Snad nejznámější od dob drogy Sovětského svazu pro místní použití - "Hvězda". Tento balzám je dnes téměř v každém domě. Nástroj je vyroben na bázi rostlin a má kombinovaný účinek. Léčivo je založeno na výtažcích z máty, skořice, hřebíček, složkách extrahovaných z kafru, eukalyptu. Balzám je dobrý, pokud potřebujete vyléčit chlad, chřipku, rýmu, vyrovnat se s bolestí hlavy. Použití "Zlaté hvězdy" je nepřijatelné, pokud jsou na kůži rány, zánět.

Aspoň doma dejte hořčičnou omítku. Tento nástroj prokázal svou účinnost nejen s jednoduchým chladem, ale také jako součást léčby pneumonie. Hořčičný prášek může být použit pro chřipku. Lék pomáhá zahřívat tkáně těla, zvyšuje přirozené síly boje proti nemoci.

Nejběžnější možnosti: "Theraflu"

Tento protivirový lék na nachlazení je nejúčinnější, když se nemoc právě začíná. V prodeji drogy jsou zastoupeny prášky, tablety. Obecně platí, že lékaři doporučují výběr prášku, protože účinnost této formy je vyšší, reakce je pozorována rychleji. Pozitivní účinek můžete pozorovat brzy po prvním použití. Sáček je obvykle zředěn v neúplné sklenici horké vody. Chcete-li zlepšit chuť, můžete přidat cukr. Za den jsou povoleny až tři porce léku a doba trvání terapeutického kurzu není delší než týden. Theraflu je dobrý jako prvek adjuvantní terapie. Při absenci reakce organismu je nutné konzultovat s lékařem vhodnější variantu.

Sáčky: skvělá volba

Pokud Teraflu nepomohl, je docela možné, že další studená antivirová léčba, která se šíří ne méně široce, bude účinná. Tento komplexní lék pomáhá bojovat proti nachlazení. Účinnost, stejně jako logika vlivu na lidské tělo, se blíží výše popsanému složení. Jak ukázaly statistické studie, více než polovina pacientů po první dávce pociťuje zlepšení. Coldrex eliminuje bolest hlavy, aktivuje imunitní systém. Prášek je určen k pěstování v horké vodě, jedna porce - na 100 ml. Výrobce doporučuje používat maximálně tři sáčky denně, jinak existuje možnost negativního vlivu na játra a ledviny. Trvání terapeutického kurzu je do 5 dnů, ve výjimečných případech na naléhání lékaře, je možné léčbu prodloužit o další dva dny.

Podobný efekt má "Ferveks". Tento lék je také známý po dlouhou dobu a osvědčil se. Mezi jinými antivirotiky pro nachlazení vyniká celá řada chutí. Sáčky jsou určeny k pěstování v horké vodě, kombinované se sladidly. Lze použít až tři porce za den a doba trvání kurzu je stejná jako doba popsaná výše - pět dní obecně, pro těžkou formu, až 7 dní. Pokud je nástroj používán ke snížení tepla, stojí za to se ho uchýlit ne déle než tři dny v řadě. Je-li teplota i nadále vysoká, je nutné urychleně vyhledat kvalifikovanou lékařskou pomoc.

Těžké dělostřelectvo

Při identifikaci virové povahy onemocnění se často předepisuje Kagocel. Nástroj je k dispozici ve formě tablet a vykazuje dobrý výsledek s chřipkou, nachlazení. Dobrého účinku lze dosáhnout pouze léčbou kurzu - 18 po sobě následujících dávek. První dva dny pacient používá dvě tablety třikrát denně, 20 minut před jídlem. Od třetího dne je dávka poloviční: užívejte jednu pilulku najednou. Logika recepce je udržována: třikrát denně před jídlem na půl hodiny. Je kontrolováno, aby neužilo více než 18 tablet.

V některých případech lékař doporučuje použít Ergoferon. Tento lék je vhodný pro léčbu dospělých pacientů. První dvě hodiny léku se používají v intervalu půl hodiny, postupně se pijí čtyři porce. Léčba pokračuje s použitím kompozice každých pět hodin. Od druhého dne až do úplného uzdravení se „Ergoferon“ vezme při jídle na prášek. Pokud se ukáže, že je to možné, lékař vám může doporučit, abyste tento lék užívali denně po porodu. Délka kurzu je šest měsíců. Tato praxe, pokud onemocnění bylo doprovázeno plicními komplikacemi.

Efektivní a efektivní

Antivirový lék "Oscillococcinum", který je účinný jak pro nachlazení, tak pro chřipku, se osvědčil dobře. Nástroj je poměrně drahý, ale funguje rychle a jasně. Patří do počtu homeopatických, komerčně prezentovaných obalů. Lék je určen k perorálnímu použití, můžete jej před-rozpustit ve vodě. Terapeutický kurz zahrnuje použití jednoho dražé, pokud je nemoc zaznamenána v mírné formě. Pokud je onemocnění relativně tvrdé, mělo by se aplikovat „Oscillococcinum“ dvakrát denně. Trvání terapeutického kurzu je od jednoho dne do pěti.

Řada lékařů je přesvědčena, že takový lék (stejně jako některé z výše uvedených) není jen zbytečný, ale i nebezpečný. Existuje dojem, že drogy brání obraně těla. To je nejvýraznější při dlouhodobém systematickém užívání. Aby nedošlo k nepříjemným následkům, před zahájením léčby stojí za to se poradit se svým lékařem a podrobit se vyšetření, aby se určila povaha patologie.

Studené kapky

Snad nejběžnější prostředky z této kategorie - "Aflubin". Aktivuje obranyschopnost organismu, podporuje imunitní systém, inhibuje virus. Dospělí pacienti jsou doporučováni denně až osmkrát, aby užívali lék ve výši tuctu kapek. To platí zejména v případě, že pacient trpí bolestmi v krku, trpí teplem. Při slabé formě onemocnění výrobce doporučuje používat Aflubin čtyřikrát denně po dobu 5-10 dnů.

Další populární kapky se nazývají "Nazoferon". Jsou určeny pro instilaci do nosu. Prostředky se používají denně až pětkrát, v každé sinus - jedna porce. Doba trvání kurzu - od pěti dnů do dvojnásobku délky. Někteří pacienti si stěžují na suchost sliznice během léčby. Zda použít takový sprej, měli byste se nejprve poradit se svým lékařem.

Studené a chřipkové kapsle

Název Avirol se osvědčil. Tento nástroj stimuluje imunitní systém, posiluje vlastní sílu těla. Nejvýraznější účinek v respiračních patologiích. Přípravek by měl být používán v kapslích každé dva týdny. Doba příjmu nezávisí na jídle. Po dvou týdnech užívání musíte zcela zastavit, abyste zabránili závislosti.

Další spolehlivá kapsle v lékárnách prodávaných pod názvem "Amizon Max." Jsou účinné proti chřipce, nachlazení. Nástroj je poměrně silný, zcela eliminuje projevy patologie během jednoho týdne. Určeno pro orální podání jednu hodinu před jídlem. Frekvence užívání - nejméně dvě, ale ne více než čtyřikrát denně. Zvláštní volba by měla zvolit lékaře, který zhodnotí závažnost onemocnění. Je známo, že Amizon Max může vyvolat rozrušené fungování střevního traktu.

Jak léčit dítě?

Pro mladé pacienty vyrábějí farmaceutické společnosti specializované drogy. Dobře dokázané, například, "Antiflu děti".

Je určen pro léčbu šestiletých dětí a starších pacientů. Ve vzácných případech se tento lék používá při léčbě malých dětí, ale pouze při koordinaci této praxe se svým lékařem, který je schopen posoudit všechna rizika situace. Na prodej prostředky reprezentované lahodný sirup, prášek. Sirup by měl být používán úpravou dávky na základě tělesné hmotnosti pacienta. Vaky naředěné ve sto mililitrech kapaliny a používané denně až čtyřikrát. Tento léčebný režim trvá nejvýše dva dny, po kterých je frekvence snížena na polovinu. Obecný léčebný program trvá pět dní.

Další spolehlivou možností je dětský formulář "Antigrippina". Jsou to pilulky, které při kontaktu s vodou prsknou. Určeno pro léčbu tříletých a starších pacientů. Ve věku 3-5 let byste měli použít polovinu tablety naředěné v půl sklenice čisté vody, od pěti let můžete použít celou tabletu. Povoleny jsou až čtyři dávky denně. Trvání terapeutického kurzu je tři dny nezávisle, do pěti dnů - pod dohledem lékaře.

Léky na chřipku a nachlazení jsou levné, ale účinné.

Chřipka a nachlazení jsou častými hosty v každé rodině. Zvýšený výskyt se obvykle vyskytuje v období podzimu a jara. V této době se v lékárnách odkoupí obrovské množství léků, což výrazně ovlivňuje rozpočet. Není přece odborník, není snadné pochopit takové množství léků. Níže uvedený seznam vám pomůže vybrat levné a účinné léky, které mohou pomoci v boji proti onemocnění.

Anaferon

Docela dobře známá antivirová a imunostimulační látka. Lék patří do homeopatické skupiny a má dva typy: dospělý a dítě. Výrobce je vyráběn ve formě bílých tablet a je určen k resorpci v ústní dutině pod jazykem.

Složení tohoto léčiva obsahuje protilátky proti lidskému interferonu. Léčivo obsahuje laktózu, což je důležité zvážit při předepisování lékařem pro osoby s nedostatkem laktózy. Léčivo působí jako inhibitor tvorby vlastního interferonu a má fagocytární aktivitu.

Lék zvládá léčbu:

 • Virová onemocnění;
 • ARVI a jejich komplikace;
 • Stavy imunodeficience;
 • Bakteriální infekce.

Během těhotenství a kojení by měl být Anaferon užíván se svolením lékaře. Dětská verze léku je předepsána, když dítě dosáhne 1 měsíce věku. Pro snadnější použití se tableta rozpustí v lžíci s převařenou vodou.

Obvykle pediatrové jmenují 1 kartu. pít každou půlhodinu během prvních 2 hodin, pak na 1. stole. třikrát denně. S preventivním účelem je lék používán v dávce první tablety denně po dobu třiceti dnů.

Kagocel

Tento syntetický antivirový lék je často předepisován praktickými lékaři. K dispozici ve formě tablet. Tento přípravek je určen především k léčbě a prevenci chřipky a různých respiračních infekcí a je často používán také k léčbě herpesu.

Kagocel je kontraindikován u těhotných žen a žen během laktace, u malých dětí do tří let a u osob trpících nesnášenlivostí laktózy. Lék má komplexní režim, takže si přečtěte návod.

Kagocel je poměrně účinný lék v boji proti nachlazení a virovým onemocněním. Charakteristickým rysem tohoto léku je schopnost začít léčit ne od prvních dnů nemoci.

Grippferon

Jedná se o nosní kapky s protizánětlivými a imunomodulačními účinky. Používá se k léčbě a prevenci SARS a chřipky. Obecně platí, že Grippferon:

 • Aktivuje obranyschopnost těla;
 • Zvyšuje imunitní reakci;
 • Blokuje šíření viru;
 • Má vazokonstriktorovou vlastnost.

Kapky jsou kontraindikovány v případě individuální intolerance některých složek a v přítomnosti alergických onemocnění.

Grippferon pohřben v nose:

 • 1 kapka 5krát denně v každém nosním průchodu - děti (do 1 roku),
 • dvě kapky 3-4krát denně - pro malé děti od 1 do 3 let,
 • 2 kapky 4-5 krát denně - pro děti od 3-14 let.

Pokud jde o dospělé, terapie se provádí podle schématu - 3 kapky 5-6 krát denně. Délka léčby obvykle nepřesahuje 5 dnů.

Teraflu

Tento moderní výrobek vyrábí výrobce ve formě baleného prášku s různými příchutěmi. Paracetamol je hlavní účinná látka teraflu. Lék má antipyretický, anti-edematózní, antialergický účinek. Odstraňuje velmi rychle bolestivé a nepříjemné pocity v krku a nosohltanu.

Při prvním náznaku indispozice nalijte obsah sáčku do sklenice a nalijte na něj horkou vodu. Take theraflu nejlépe před spaním. Opakujte léčbu je možné ne dříve než čtyři hodiny.

Kontraindikace pro přijímání podle instrukcí jsou:

 • Těhotenství;
 • Diabetes mellitus;
 • Věk do 12 let.

Nedoporučuje se provádět léčbu tímto lékem, pokud je nesnášenlivost vůči jednotlivým složkám léčiva.

Theraflu je jedním z účinných léků, které mohou nejen zmírnit příznaky nachlazení, ale také zničit nemoc v zárodku. Doporučujeme se seznámit s levnými analogy tohoto léku.

Galazolin

Je to vazokonstrikční lék, jehož cílem je zbavit se nazální kongesce. Účinná látka tohoto léku ovlivňuje cévy nosní dutiny, snižuje otok a zarudnutí sliznice.

Indikace pro použití mohou být:

 • Sezónní alergická rýma;
 • Různé bakteriální a virové povahy rinitidy;
 • Sinusitida;
 • Otitis media

Lék je návykový, což je důležité zvážit při léčbě.

Přípravek Galazolin by neměly užívat těhotné ženy, pacienti s atrofickou rýmou, osoby s endokrinními problémy a děti mladší 2 let (v závislosti na dávce).

Ošetřovatelky a diabetici také musí být s tímto lékem opatrní. Galazolin se užívá instilací léků do každého nosního průchodu. Dávkování u dětí a dospělých je jiné, proto je nutné před zahájením léčby pečlivě přečíst návod k použití. Re-lék lze použít pouze po osmi hodinách.

Mukaltin

Tento lék pro jeho účinnost a nízké náklady spadá do seznamu navrhovaných léků. Mukaltin je mukolytický rostlinný původ. Tento lék je k dispozici ve formě tablet, které se používají přímo k resorpci. Má vykašlávací účinek a přispívá k odstranění sputa z plic.

Používá se jako další léčivo pro léčbu bronchitidy, tracheitidy a mnoha dalších onemocnění dýchacích cest. Mukaltin by neměl být předepisován pacientům s diabetem, gastritidou, žaludečním vředem a dvanáctníkovým vředem v době exacerbace onemocnění.

Je nutné použít tento lék 30 minut před jídlem. Poznámka pro rodiče: pro snadné použití se dětem doporučuje rozpustit tabletu v teplé vodě. Mukaltin zvládá takovou komplikaci chřipky a nachlazení jako kašel.

Faringosept

Tento účinný lék pomůže vypořádat se s bolestmi v krku. Faringosept je antiseptické léčivo a je dostupné ve formě tablet. Bojuje s bakteriální infekcí. Dobře zvládá stafylokokové mikroorganismy.

Lék se používá při léčbě onemocnění, jako jsou:

 • Angina;
 • Tracheitida;
 • Faryngitida;
 • Tonzilitida;
 • Laryngitida;
 • Gingivitida;
 • Infekce horních cest dýchacích.

Kategoricky není možné aplikovat Faringosept na osoby citlivé na amazon. Pacienti s diabetem by měli být opatrní.

Lék se užívá lokálně, podle instrukcí - 15-30 minut po jídle. Dospělí jsou předepsány 4-5 tablet tohoto léku denně. Děti od těch do sedmi let mohou dát tři tablety denně. Průběh léčby je obvykle pět dní.

Oxolinová mast

K dispozici ve zkumavce ve formě 0,25% masti, jejíž aktivní složkou je oxolin. Zahrnuje také vazelínu a vazelínu. Oxolinická mast má baktericidní účinek, protože je plně schopna chránit proti nachlazení a chřipce. Mast může zabránit rozvoji SARS a působí profylakticky na tělo.

Masť se nedoporučuje pro osoby citlivé na léčivou látku, jakož i náchylné k alergickým projevům. Pro profylaktické účely, stejně jako pro léčbu vnitřní výstelky nosu mazané 2-3 krát denně.

Ibuprofen

Tento lék je nesteroidní analgetikum. Má schopnost působit na tělo protizánětlivě, antipyreticky a analgeticky.

Ibuprofen se používá ke snížení vysoké teploty způsobené nachlazení nebo chřipky, používá se k úlevě od bolesti a je často předepisován lékaři pro zánět kloubů.

Kontraindikace užívání tohoto typu léků je:

 • Přecitlivělost na léčivo;
 • Těhotenství;
 • Onemocnění ledvin;
 • Exacerbace gastrointestinálních vředů;
 • Hemofilie.

Ibuprofen není předepisován dětem mladším šesti let. Lék má mnoho kontraindikací, proto by měl být používán s opatrností.

 • Dávkování léků pro děti od 6 do 12 let je jedna tableta na jednu dávku.
 • U dospělých a dětí starších 12 let může být dávka zvýšena na dvě tablety najednou.
 • Neužívejte lék více než čtyřikrát denně, abyste se vyhnuli vedlejším účinkům.

Amoxiclav

Pokud se nemoc změnila v závažnější formu, pak se Amoxiclav, širokospektrální antibiotikum ze skupiny penicilinů, může s tímto problémem vyrovnat. Léčivou látkou je amoxicilin. K dispozici ve formě tablet, práškové formy pro suspenze nebo injekcí. Užívání léčiva vede ke smrti bakterií a brání jejich dalšímu rozvoji.

Antibiotikum se používá k léčbě různých onemocnění způsobených infekcemi. Léčivo funguje dobře při léčbě onemocnění horních cest dýchacích, otitis, infekčních onemocnění v gynekologii, při léčbě dermatologických infekcí, onemocnění urogenitální oblasti.

Jako každé antibiotikum, Amoxiclav má velké množství kontraindikací. Lék nelze užívat:

 • Děti do dvanácti let;
 • Nemocný;
 • Utrpení fenylketonurií;
 • Infekční mononukleóza.

Způsob užívání antibiotika se liší v závislosti na typu nemoci, věku a hmotnosti pacienta. Musí být vypočítán odborníkem, aby se předešlo negativním následkům. Průběh recepce od 5 dnů do 2 týdnů.

Doporučuje se, abyste se nezabývali léky, které předepisují samy, a kontaktujte odborníky. A pokud Váš lékař předepsal léky s naprosto nepřiměřenou cenou, zeptejte se na možnost nahrazení léků levnějšími léky. Analogy jsou často několikrát menší a z hlediska účinnosti nejsou horší než drahé léky.