Účinné sirupy proti kašli pro dospělé a děti

Dr.Siss značka sirup proti kašli (Doctor Theiss) se osvědčila v komplexní léčbě ARD a ARVI, které jsou doprovázeny kašlem. Přípravky Dr. Theiss pomáhá rychle odstranit kašel, vyčistit dýchací cesty od sputa, zmírnit zánět a eliminovat bakteriální nebo virové infekce.

Hlavní výhodou Dr.Siss kašle sirupy je, že jemně, ale účinně ovlivňují sliznice dýchacích cest. Díky své charakteristické husté konzistenci obklopuje sirup proti kašli laryngeální stěny, aniž by způsoboval podráždění. Účinné látky léčivých rostlin pomáhají zmírnit zánět, zmírnit kašel a zvýšit lokální imunitu.

Účinek těchto léčiv trvá déle než z mnoha jiných prostředků: účinné látky jsou „fixovány“ na sliznici hltanu, postupně se uvolňují a působí antisepticky a protizánětlivě. Po požití sirupu, bolest a lechtání, suchost a nepohodlí v krku rychle projdou. Navíc sirupy s kašlem mají příjemnou chuť a jsou vhodné pro léčbu dětí.

Jaký sirup proti kašli je účinný? Pro výběr správných prostředků je důležité znát rozdíl mezi různými typy sirupů proti kašli, který je vhodnější pro každý konkrétní případ.

Hlavní typy sirupů proti kašli a jejich účinky

Všechny sirupy proti kašli jsou rozděleny do dvou hlavních typů:

 • 1. vykašlávání
 • 2. antitusikum.

Sirupy kašle vykašlávání se zase dělí na ředění sputem (mukolytikum) a stimulující vykašlávání (sekretomotorikum). Všechny typy výrobků mají různé účinky a mají různé indikace pro použití, proto je při výběru sirupu proti kašli nesmírně důležité poradit se s lékařem.

Mukolytické léky jsou indikovány pro použití, pokud je kašel viskózní a sliznice. Viskózní konzistence sputa je určena různými polymery, proteiny a nukleovými kyselinami. Aktivní složky mukolytik zničí pojiva, sputum zkapalní a ponechá průdušky snazší. Vzduchové cesty jsou odstraněny a v důsledku toho kašel zmizí.

Léky Sekretomotornye mají mírný dráždivý účinek na sliznici žaludku, což stimuluje centrum zvracení mozku. Výsledkem je, že svaly průdušek jsou aktivněji sníženy a sputum snadněji odstraní kašel.

Antitusika potlačují reflex kašle působením na průdušky a pohrudnice. Je důležité vědět, že takové léky je možné použít pouze se suchým, neproduktivním kašlem a pouze podle pokynů lékaře! Pokud je kašel doprovázen sputem, jsou pro dospělé a děti kontraindikovány suché sirupy proti kašli. Přijetí antitusických léků v tomto případě může způsobit stagnaci hlenu v průduškách a vést k nebezpečným komplikacím.

Sirupy pro suchý kašel pro dospělé a děti a sirup proti vykašlávání by rovněž neměly být užívány současně. Současný příjem léků s vícesměrným působením vede ke skutečnosti, že kašel je potlačován, ale sputum se hromadí a stagnuje v průduškách.

Zeleninový sirup proti kašli: síla přírody pro vaše zdraví

Nejúčinnější a nejbezpečnější pro tělo jsou sirupy na bylinných složkách, bylinné extrakty a éterické oleje. V moderních léčivech se používají přírodní léky, jejichž účinnost potvrzují dlouholeté používání v tradiční medicíně.

Plantain kopinaté (kopinaté), marshmallow, matka-a-macecha, a jiné byliny mají sputum-ředění akce, anýz, prvosenka, a další. Při komplexním efektu se k sirupu proti kašli přidávají také přírodní éterické oleje s antiseptickým, změkčujícím a protizánětlivým účinkem.

Přírodní sirup proti kašli není návykový a je pro tělo často bezpečnější než výrobky na syntetických přísadách. Ale s individuální intolerancí ke složkám a tendencí k alergiím může být bylinný sirup proti kašli kontraindikován, proto se před volbou léku doporučuje konzultace s lékařem.

Mucoplant série pro účinnou léčbu kašle

Pro rychlou a úspěšnou léčbu nachlazení a kašle byla vytvořena řada léků a doplňků stravy Mucoplant („Mukoplant“) od Dr. Theiss, německé firmy specializující se na výrobu účinných léčiv z rostlinných materiálů.

Série Mukoplant obsahuje různé látky potlačující kašel, které pomáhají rychle odstranit nepříjemné příznaky a odstranit příčinu onemocnění:

Hlavní aktivní složkou sirupů proti kašli Mucoplant je jitrocel kopinatý. Má výrazný vykašlávací účinek a stimuluje imunitní systém, zvyšuje produkci interferonů - klíčových proteinů, které jsou zodpovědné za antivirovou ochranu těla.

Extrakt z banánů obsahuje antibakteriální látky, které přispívají k léčbě zánětlivých onemocnění průdušek a plic. Antibakteriální vlastnosti této rostliny jsou široce známé v lidovém lékařství: bušily listy jitrocelu jsou aplikovány na rány, když není k dispozici dezinfekční prostředek.

Při vnitřní aplikaci zabraňuje extrakt z kopinatých jitrocelu růst bakterií na sliznici hrdla, snižuje nutkání kašlat, ředí sputum a zlepšuje jeho separaci. Pro větší efektivitu a příjemnější chuť se k němu přidává přírodní med, éterické oleje a další přírodní složky.

Sirupy proti kašli Dr. Theiss

Série Mucoplant obsahuje tři sirupy proti kašli, které mají různé vlastnosti, indikace a použití. Každý z nich je účinný svým vlastním způsobem.

Sirup proti kašli Doktor Tayss s jitkou je lék s komplexním účinkem: mukolytický, vykašlávací a protizánětlivý. Hlavní účinnou látkou je kopinatý extrakt kopinatých. Pomocné látky - máta peprná a sirup z cukrové řepy, které snižují nepříjemné pocity v krku a dávají léčivu příjemnou osvěžující chuť. Jedná se o sirup proti kašli bez alkoholu, takže jej lze použít při řízení vozidel a jakékoli jiné práci, která vyžaduje maximální koncentraci.

Sirup s cukrem bez cukru je mukolytický lék, který pomáhá ředit sputum a usnadňuje jeho odchod z průdušek. Nástroj je svým složením téměř stejný jako předchozí, ale neobsahuje cukr. Tento sirup proti kašli pro dospělé může být použit k léčbě lidí trpících cukrovkou nebo na nízkokalorickou dietu.

Noční sirup s psylliem obsahuje nejen extrakt psyllium, ale také tymián, heřmánek, medonosnou medu, fenyklový olej a extrakty kyseliny askorbové. Vzhledem ke komplexním antiseptickým, protizánětlivým a zklidňujícím účinkům přírodních složek, sirup proti kašli pro dospělé zmírňuje podráždění a bolest v krku, zlepšuje separaci sputa a usnadňuje dýchání během spánku. Když vezmete tento lék na noc, budete se rychle cítit lépe.

Jaké léky jsou vhodné pro léčbu kašle u dětí?

Pokud potřebujete dětský sirup proti kašli, můžete k léčbě použít obvyklý sirup proti kašli Dr. Theiss s jitrocelem. Neobsahuje alkohol a jeho aktivní složky jsou naprosto bezpečné pro tělo dítěte.

Sirup pro kašel pro děti Theiss lze použít během těhotenství a kojení. Je možná individuální intolerance na složky, proto se těhotným a kojícím matkám doporučuje, aby se před použitím poradily s lékařem.

Kromě sirupu mohou děti s kašlem používat mast z eukalyptů, lízátka s medem a jitrocelem, stejně jako olej z anýzového oleje Mucoplant. Eukalyptová mast je vhodná pro děti od tří let, cukroví a anýzový olej lze odebírat od 12 let. Pro účinnější terapii je možné po konzultaci s lékařem kombinovat sirup proti kašli pro děti a jiné produkty Mucoplant.

Pomocné prostředky pro komplexní léčbu kašle

Kromě sirupu proti kašli pro děti a dospělé mohou být použity masti, pastilky a kapsle s anýzovým olejem. Komplexní léčba je efektivnější a poskytuje rychlé výsledky.

Dr. Theiss Bronchosept - kapky s anýzovým olejem a tekutým tymiánovým extraktem, s výraznými mukolytickými, expektorančními a bronchodilatačními vlastnostmi. Používá se při komplexní léčbě bronchitidy, tracheitidy a tracheobronchitidy, které pomáhají zmírnit kašel s obtížným vyzařováním sputa.

Mast Eucalyptus je vhodný pro komplexní léčbu nachlazení, které je doprovázeno kašlem s obtížným vyzařováním sputa. Hlavními účinnými látkami jsou přírodní eukalyptový olej, jehličnatý olej a kafr. Když se aplikuje externě (tření a zabalení, aby se udržel v teple) nebo vnitřní (inhalace), masti pomáhá rychle zmírnit zánět, má vykašlávání a dráždivý, oteplovací účinek.

Lízátka s medem, jitrocelem a vitaminem C pomáhají zmírnit bolest v krku a zmírnit kašel ARVI. Eukalyptový olej a med zmírňují podráždění a vylučují zánět sliznice hrdla, snižují suchost. Při komplexní léčbě nachlazení pomáhá tento nástroj urychlit proces hojení. Kosmetické pastilky se doporučuje užívat 2-3krát denně. Každý bonbón, jako cukroví, je zabalen do obalu. Takové bonbóny jsou vhodné pro nošení a použití podle potřeby.

Dr. Theiss Mucoplant anýz olej je mukolytický, protizánětlivý a antibakteriální prostředek, který ředí sputum a pomáhá očistit dýchací cesty od sputa. Anis máslo Dr. Tayss je vyráběn ve formě želatinových kapslí, které musí být užívány 2-3 krát denně po jídle. Stejně jako eukalyptová mast a pastilky, i tento lék je účinný při komplexní terapii.

Kde mohu koupit sirup proti kašli Mucoplant Dr. Theiss?

Pro vaše pohodlí, místo seznamy všech sítí městských lékáren a online lékáren, kde si můžete koupit kapky, lízátka, masti a sirup proti kašli. Německá značka Dr. Tayss je široce známá po celém světě, takže produkty této značky lze snadno najít.

Účinnost, vysoká kvalita a bezpečnost německých léků Dr. Theiss potvrdila četnými studiemi. Pokyny pro používání všech nástrojů jsou k dispozici na našich webových stránkách.

Užívání sirupů a jiných výrobků. Theiss, a podle doporučení lékaře, zapomenete na nepříjemný kašel a budete se cítit skvěle!

Sirupy proti kašli: seznam osvědčených produktů

Sirupy proti kašli: seznam osvědčených produktů

Téměř všechny nachlazení je doprovázeno kašlem. Proč kašel? Kašel je přirozená obrana našeho dýchacího traktu proti proniknutí infekce a podráždění v krku. S pomocí kašle, se sputem, patogenními mikroby a viry jsou odstraněny z těla. V tomto článku zvažujeme nejoblíbenější a nejúčinnější sirupy proti kašli a jeho typy.

Typy kašel

Kašel je dvou druhů: suchý a mokrý.

Suchý kašel

Jedná se o kašel, když se netvoří hlen nebo sputum, které ho obvykle doprovází, nebo se stává příliš viskózním, že ho nelze vykašlat. Pacient, zejména v noci, je znovu a znovu trápen kašlem a brání mu usnout. Velmi dráždí sliznici a způsobuje silnou bolest na hrudi a krku. Suché kašle kašel sirupy a obklady pomáhají dobře.

Suchý kašel

 1. virové infekce. Suchý kašel způsobený viry může trvat několik týdnů a déle a častěji v noci;
 2. laryngitida, faryngitida, bronchitida, tracheitida;
 3. alergie;
 4. vystavení dráždivým látkám, jako jsou prach, výpary a chemikálie;
 5. astma. Chronický suchý kašel může být známkou mírného astmatu;
 6. ucpávání dýchacích cest.

Mokrý kašel

Kašel, když se hlen hromadí v dýchacích orgánech, které je obtížné se zbavit, je tu na hrudi těsnost a při dýchání slyšíte chraptivý zvuk. To je obvykle doprovázeno zimnice, bolest v krku, hrudník, rýma, kýchání a trhání.

Mokré kašel

 1. infekce dýchacích cest, jako je sinusitida, faryngitida, angína, pneumonie atd.
 2. dlouhodobá léčba kapkami z nachlazení;
 3. pneumonie;
 4. černý kašel
 5. chronická bronchitida;
 6. kouření;
 7. astma;
 8. tuberkulóza;
 9. nádor plic.

Sirup kašel suchý kašel

Jitrocel bylinný sirup

Obal léku, jemně ovlivňuje sliznice krku, průdušek a plic. Díky vícezložkovému přírodnímu složení sirup snižuje zánět, podráždění, podporuje oddělení hlenu a sputa. Produkce Slovinsko. Cena 292 str.

Dr. Mami

Vícezložkový přírodní suchý sirup proti kašli. Výroba Indie. Má relaxační a rozšiřující účinek na svaly průdušek, vykašlávání, mukolytické a protizánětlivé působení. Cena 164 str.

Bronhikum sirup

Obsahuje tekutý tymiánový bylinný extrakt. Výroba Francie. Má expektorační, protizánětlivé a antimikrobiální účinky. Pomáhá vyrovnat se se suchým kašlem v jakékoliv fázi onemocnění. Cena 223 str.

Synecode

Suchý sirup proti kašli s účinnou látkou butamirata citrát. Produkce Švýcarsko. Používá se pro symptomatickou léčbu suchého kašle s laryngitidou, tracheitidou, bronchitidou a chřipkou; potlačení kašle během operace, bronchoskopie a černého kašle. Cena 258 str.

Dr. Theissová

Zeleninový sirup pro suchý kašel s banánem, bez cukru. Produkce Německo. Používá se k léčbě suchého kašle pro akutní respirační infekce a chřipku. Jemně odstraňuje kašel, čistí průdušky ze sputa, hlenu, snižuje zánět a eliminuje bakteriální a virové infekce. Cena 212 str.

Ambroxol, Lasolvan

Ambroxol (vyrobený v Německu), Lasolvan (vyrobený v Rakousku) - sirupy proti kašli s hojným sputem s hlavní účinnou látkou Ambroxol Hydrochlorid, který ředí sputum usnadňující jeho výtok, zmírňuje zánět a otoky sliznic, zlepšuje dýchání. Produkce Německo. Cena 171 str.

Mokrý kašel sirup proti kašli

Pertussin

Sirup usnadňuje výtok a odstranění nahromaděného sputa z dýchacího traktu s mokrým kašlem. Cenově dostupný a levný sirup pro kašel na bázi tymiánu, tymiánu a bromidu draselného. Má stimulační, řídnoucí, vykašlávací a zklidňující účinek. Výroba Ruska. Cena 23 str.

Herbion

Sirup s prvosenka z mokrého kašle obsahující ve složení extrakt tymiánu, kořen primrose, levomentol, propylparaben, methylparaben a sacharóza. Sirup dobře zmírňuje záněty dýchacích cest, zlepšuje vypouštění sputa. Předepisuje se při bronchitidě, tracheitidě, faryngitidě. Produkce Slovinsko. Cena 307 str.

Prospan

Bylinný sirup proti kašli s výtažkem z listů břečťanu, anýzu a máty. Má antimikrobiální, mírné antispasmodické, mukoltické, antitusické působení. Ředí sputum a usnadňuje jeho kašel. Produkce Německo. Cena 344 str.

Fluditec

Expektorantní sirup, založený na sialické transferáze. Chutí dobře. Výroba Francie. Tenké sputum usnadňující jeho vypuštění. Přispívá k obnově sliznice horních cest dýchacích. Používá se při akutních a chronických onemocněních průdušek a plic doprovázených mokrým kašlem, s těžko vyhnatelným sputem - bronchitidou, tracheitidou, tracheobronchitidou, astmatem a také při renitidě, sinusitidě a otitis. Cena 380 str.

Dr. Mami

Sirup pro mokrý kašel. Výroba Indie. Složení sirupu pouze přírodních složek: aloe, bazalka, okoun, kurkuma, zázvor a další léčivé byliny. Lék jemně, ale účinně ředí a odstraňuje sputum z horních cest dýchacích. Cena 164 str.

Poznámka: Všechna doporučení v tomto článku jsou pouze pro dospělé! Při nepřetržitém, bolestivém kašli se poraďte s lékařem o vyšetření a vhodné léčbě.

sirup proti kašli

1 sirup

2 sirup ze sirupu

3 sirup

4 Cachou

5 dicksaft

6 Dicodid

7 Hustenanfall

8 Hustenmittel

9 Hustensedativum

10 Hustentee

11 mittel

12 Pektoralien

13 saft

14 seele

15 sirup

16 verkochen

17 zuckersaft

18 vykašlávání

19 záchvat

20 vykašlat

Viz také v jiných slovnících:

Sirup bronhicum kašel - latinský název Bronchicum husten sirup ATX: ›› R05X Ostatní kombinované léky používané při nachlazení Farmakologické skupiny: Secretolytika a stimulancia motorické funkce dýchacích cest ›› Léky proti kašli…

Althea sirup, lékořice, echinacea s vitamínem C (kašel) - Farmakologické skupiny: potravinové doplňky - vitamíny, vitamínové látky a koenzymy ›› potravinové doplňky - produkty rostlinného, ​​živočišného nebo minerálního původu Složení a forma uvolnění Sirup obsahující suchý extrakt z kořenů althea... Slovník léčiv

Sirup - javorový sirup sirup (fr. Sirop, arabský. شراب صيدلاني (Sharab)) koncentrovaný cukrový roztok nebo směs jednotlivých cukrů (sacharóza, glukóza, fruktóza, maltóza) ve vodě nebo...

Dr. IOM bylinné kapky kašle

Bronhikum - tento článek nebo sekce je výrazný reklamní charakter. To není v souladu s pravidly Wikipedie. Projekt můžete pomoci napravit text podle stylistických doporučení Wikipedie... Wikipedia

Tussamag - Účinná látka ›› Thymi vulgaris herbae extrakt Latinský název Tussamag ATX: ›› R05CA10 Kombinace expektorančních léků Farmakologická skupina: Sekretariáty a stimulanty motorické funkce...... Slovník léčiv

Galileo (program) - Tento termín má jiné významy, viz Galileo. Galileo Žánr populární věda zábavní program Ředitel Kirill Gavrilov, Elena Kaliberda Editor (y) Dmitry Samorodov Produkce Teleformat (... Wikipedia

Flaming Moe's - Simpsonova epizoda "Flaming Moe's" Skupinové vystoupení skupiny Aerosmith v baru No.

Dr. Mom - Tento článek by měl být wiked. Navrhněte ho podle pravidel pro tvorbu článků... Wikipedia

Flaming Moe - Episode Simpsons "Flaming Moe's" Výkon skupiny "Aerosmith" v baru "Combustible Mo" číslo epizody... Wikipedia

Flaming Moe's - Nezaměňujte ho s Flaming Moe. "Flaming Moe's" "Hořlavý Mo" Epizoda "Simpsonovi"... Wikipedia

Bylinný lék proti kašli

Zde popsané přípravky zlepšují vypouštění sputa, což nakonec vede ke snížení kašle.

Odpovědi autora webu na typické požadavky návštěvníků stránky:

V jakém věku si můžete vzít siop Gerbion?

Pro děti od 2 let se doporučují oba sirupy Gerbion (s jitrocelem a prvosenka).

Jitrocel bylinný sirup nebo bylinkový sirup z pupalky, který je lepší?

Jaký je rozdíl mezi Herbionem a jitrocelem a prvosenka?

Jitrocel sirup je vhodnější pro suchý kašel bez výtoku sputa a primrose sirup je vhodnější pro mokrý kašel s obtížným vyzařováním sputa.

Která masti je lepší - Dr. Mom nebo Dr. Theiss?

Obě masti obsahují eukalyptový olej a kafr, takže jejich účinek je podobný. Pokud jde o výrobce: Doktor Tayss (Německo) zpočátku pracuje v Evropě s přírodními surovinami (bylinky atd.), Takže existuje nějaký důvod předpokládat, že kvalita výrobků Tyess je stále lepší.

Godelix nebo Suprima Broncho?

Co je lepší - Gedeliks nebo Herbion?

Přípravky obsahují zcela jiné účinné látky, proto je nesprávné je porovnávat. Jeden pacient může být lépe léčen jedním lékem, na druhém - druhým.

Seznam léků a cen:

Existují kontraindikace. Před zahájením léčby se poraďte se svým lékařem.

Drogy pro léčbu těžkého suchého kašle, depresi centra mozku kašle, tady.

Všechny léky používané v pulmonologii, zde.

Zveřejněte recenzi nebo otázku týkající se léků (nezapomeňte zde uvést název léku ve zprávě).

Gedelix in drops - návod k použití:

Klinicko-farmakologická skupina:

Sekretolytika a respirační motorické stimulanty

Farmakologický účinek:

Vykašlávání, mukolytické, antispasmodické.

Indikace pro použití:

Jako expektorant pro infekční a zánětlivá onemocnění horních cest dýchacích a průdušek s obtížným oddělením sputa.

Dávkování a podávání: t

Uvnitř, po jídle, bez ředění a pití vody (až 1 šálek).

Kapky jmenují 3x denně; dospělí a děti starší 10 let - 31 kapek, děti 4–10 let - 21 kapek, děti od 2 do 4 let - 16 kapek.

Délka aplikace závisí na typu a závažnosti onemocnění, ale ne méně než 1 týden; Doporučuje se pokračovat v léčbě 2-3 dny po vymizení příznaků onemocnění.

Kontraindikace:

 • přecitlivělost na složky léčiva, vč. mátový olej;
 • bronchiální astma;
 • predispozice k laryngospasmu;
 • nedostatek syntetázy argininového deficitu;
 • dětí do 2 let (vzhledem k možnosti laryngospasmu).

Užívání během těhotenství a kojení:

Přípravek by neměl být užíván během těhotenství a kojení (z důvodu nedostatku klinických údajů).

Vedlejší účinky léku Gedelix®:

Alergické reakce, nevolnost, ve vzácných případech - bolest v epigastrické oblasti.

Interakce:

Lék by neměl být používán současně s antitusickými léky to ztěžuje vypouštění zkapalněného sputa.

Předávkování:

Příznaky: možná nevolnost, zvracení, průjem, gastroenteritida (vzhledem k obsahu v přípravě saponinů).

Léčba: vysazení drog; symptomatická terapie.

Zvláštní pokyny:

Pokud nedojde ke zlepšení stavu pacienta, nebo v případě výskytu záchvatů udušení, hnisavého sputa a také při vzestupu teploty, okamžitě vyhledejte lékaře.

Jelikož Gadeliks® neobsahuje cukr a alkohol, pacienti s diabetem ho mohou používat. Možné zakalení, výskyt sedimentu není překážkou použití a nesnižuje terapeutický účinek.

Podmínky skladování léčiva Gedelix®:

Na tmavém místě při teplotě 5-25 ° C.

Datum expirace léčiva Gedelix®:

4 roky. Doba použitelnosti po otevření primárního obalu - 6 měsíců.

Plantain Gerbion Syrup - návod k použití: t

Klinicko-farmakologická skupina:

Fytopreparace s expektoračním a protizánětlivým účinkem

Farmakologický účinek

Lék je rostlinného původu. Má vykašlávací, protizánětlivý, antimikrobiální (bakteriostatický) účinek.

Indikace pro použití léku GERBION® SIROP PLANTAIN

 • při léčbě zánětlivých onemocnění horních cest dýchacích doprovázených suchým kašlem;
 • se suchým kuřákem.

Dávkovací režim

Dospělí a děti starší 14 let by měly být předepsány 2 odměrky (10 ml) 3-5 krát denně; děti ve věku od 7 do 14 let - 1-2 měřené lžičky (5-10 ml) 3x denně; děti ve věku od 2 do 7 let - 1 odměrka (5 ml) 3x denně.

Délka léčby - 2-3 týdny. Po konzultaci s lékařem je možné prodloužit dobu trvání nebo provést druhou léčebnou kúru.

Lék by měl být užíván perorálně, pít dostatek čaje nebo teplé vody.

Vedlejší účinky

Možné: alergické reakce.

V případě nežádoucích účinků by měl přestat užívat lék a poraďte se se svým lékařem.

Kontraindikace pro použití léku Herbionus Syrup

 • diabetes mellitus;
 • vrozená intolerance fruktózy;
 • syndrom zhoršené absorpce glukózy / galaktosy;
 • vrozený nedostatek sacharázy / izomaltázy;
 • děti do 2 let;
 • přecitlivělost na léčivo.

Použití přípravku GERBION® SYRUP PARPANITORU v těhotenství a krmení prsu

Těhotným a kojícím ženám se nedoporučuje tento lék užívat (vzhledem k nedostatečným údajům o bezpečnosti léčiva v této kategorii pacientů).

Použití u dětí mladších 12 let

Protesty: děti do 2 let.

Zvláštní pokyny

1 odměrka sirupu (5 ml) obsahuje 4 g sacharózy. S výhradou doporučení týkajících se dávkovacího režimu obdrží pacient od 4 g (1 odměrka, která odpovídá 0,4 XU) až 8 g (2 odměrky, což odpovídá 0,8 XE) sacharóze.

Vliv na schopnost řídit motorové dopravní a kontrolní mechanismy

Lék neovlivňuje schopnost řídit vozidla a kontrolní mechanismy.

Předávkování

V současné době byly hlášeny případy předávkování lékem Gerbion® plantain sirup.

Interakce s léky

Léčivý přípravek Gerbion® plantain sirup by neměl být předepisován současně s antitusiky a léky, které snižují tvorbu sputa, protože to ztěžuje vykašlávání zředěného sputa.

Obchodní podmínky lékárny

Lék je schválen pro použití jako prostředek OTC.

Podmínky skladování

Lék by měl být skladován mimo dosah dětí při teplotě 15 ° C až 30 ° C. Neskladujte v chladničce. Doba použitelnosti - 2 roky.

Primrose Herbion Syrup - návod k použití: t

Klinicko-farmakologická skupina:

Fytopreparace s vykašláváním

Farmakologický účinek

Lék je rostlinného původu. Má vykašlávací, protizánětlivý, antimikrobiální účinek, pomáhá snižovat viskozitu sputa a lepší vypouštění sputa.

Indikace pro použití léku GERBION® SYRUP PERVOLOZVETA

Jako vykašlávání v komplexní terapii:

 • zánětlivá onemocnění horních cest dýchacích s obtížným oddělením sputa (včetně bronchitidy, tracheitidy, tracheobronchitidy);
 • s akutními respiračními chorobami doprovázenými suchým kašlem.

Dávkovací režim

Dospělí jsou předepsány 3 porce (15 ml) 3-4 krát denně po jídle.

Děti starší 14 let by měly dostávat 2 odměrky (10 ml) 3-4krát denně; děti ve věku od 5 do 14 let - 1 odměrka (5 ml) 3x denně; děti od 2 do 5 let - 1/2 odměrné lžičky (2,5 ml) 3x denně.

Délka léčby - 2-3 týdny. Po konzultaci s lékařem je možné prodloužit dobu trvání nebo provést druhou léčebnou kúru.

Lék by měl být užíván perorálně, pít dostatek teplé vody.

Vedlejší účinky

Na straně zažívacího ústrojí: velmi vzácně - nevolnost, zvracení, průjem.

Možné: alergické reakce.

Kontraindikace pro použití léku GERBION® SYRUP OF PERVOCOLETA

 • diabetes mellitus;
 • bronchiální astma;
 • vrozená intolerance fruktózy;
 • glukózový / galaktózový malabsorpční syndrom;
 • vrozený nedostatek sacharázy / izomaltázy;
 • děti po akutní obstrukční laryngitidě (záď);
 • děti do 2 let;
 • přecitlivělost na složky léčiva, stejně jako na léčiva obsahující účinné látky z rodiny prvosenky a rodiny yasnotkovye.

Použití léku GERBION® SYRUP PERVOCOLETA během těhotenství a kojení

Těhotným a kojícím ženám se nedoporučuje tento lék užívat (vzhledem k nedostatečným údajům o bezpečnosti léčiva v této kategorii pacientů).

Použití u dětí mladších 12 let

Léčivo je kontraindikováno u dětí po akutní obstrukční laryngitidě (záď) a mladších než 2 roky.

Zvláštní pokyny

1 odměrka sirupu (5 ml) obsahuje 3,15 g sacharózy. S výhradou doporučení týkajících se dávkovacího režimu obdrží pacient od 3,15 g (1 odměrka - 5 ml, odpovídá 0,315 XE) až 9,45 g (3 odměrky - 15 ml, odpovídá 0,945 XE) sacharóze.

Vliv na schopnost řídit motorové dopravní a kontrolní mechanismy

Lék neovlivňuje schopnost řídit vozidla a kontrolní mechanismy.

Předávkování

V současné době byly hlášeny případy předávkování lékem Gerbion® primrose sirup.

V případě předávkování léky obsahujícími saponin jsou možné poruchy gastrointestinálního traktu (nevolnost, zvracení, průjem).

Léčba: Proveďte symptomatickou léčbu.

Interakce s léky

Léčivý přípravek Gerbion® primrose sirup by neměl být předepisován současně s antitusiky a léky, které snižují tvorbu sputa, protože to ztěžuje vykašlávání zkapalněného sputa.

Obchodní podmínky lékárny

Lék je schválen pro použití jako prostředek OTC.

Podmínky skladování

Lék by měl být skladován mimo dosah dětí při teplotě 15 ° C až 30 ° C. Doba použitelnosti - 2 roky.

Dr. Mom - návod k použití:

Forma uvolnění, složení a balení

Tmavě zelený sirup s vůní ananasu.

100 ml obsahuje suché extrakty izolované z:

 • listy, kořeny, květiny, kůra adatoda Vasika (Adhatoda vasika) 600 mg
 • Listy Aloe Barbados, džus a dužina (Aloe barbadensis) 500 mg
 • listy, semena a kořeny svaté bazalky (Ocinum sanctum) 1 g
 • Kořist (Inula racemosa) elecampane kořen 200 mg
 • oddenky zázvorového léčiva (Zingiber officinale) 100 mg
 • oddenky dlouhé kurkumy (Curcuma longa) 500 mg
 • kořeny, plody, semena indického nočníku (Solanum indicum) 200 mg
 • ovoce cubeba pepř (Piper cubeba) 100 mg
 • kořen lékořice (Glycyrrhiza glabra) 600 mg
 • plody terminálu beleriki (Terminalia belerica) 200 mg
 • levomenthol 60 mg

Klinicko-farmakologická skupina:

Fytopreparace s vykašláváním

Farmakologický účinek

Kombinovaný produkt rostlinného původu; má bronchodilatační, mukolytický, expektoranční a protizánětlivý účinek.

Indikace pro použití léku DOCTOR MOM®

Symptomatická léčba akutních a chronických onemocnění dýchacích cest doprovázená suchým kašlem nebo kašlem s obtížným oddělením sputa:

 • faryngitida;
 • laryngitida, vč. "přednášející";
 • tracheitida;
 • bronchitida.

Dávkovací režim

Děti ve věku 3 až 5 let a 1/2 lžičky (2,5 ml) 3krát denně; ve věku 6 až 14 let - 1 / 2-1 lžičky (2,5-5 ml) 3krát denně.

Dospělí a děti od 14 let: 1-2 lžičky (5-10 ml) 3x denně.

Průběh léčby je 2-3 týdny. Na doporučení lékaře je možné prodloužit dobu trvání a provádět opakované léčebné postupy.

Vedlejší účinky

Jsou možné alergické reakce.

Kontraindikace pro použití léku DOCTOR MOM®

 • děti do 3 let.
 • přecitlivělost na léčivo.

Použití léku DOCTOR MOM® během těhotenství a laktace

Vzhledem k nedostatku zkušeností s těhotnými a kojícími ženami se u této skupiny nedoporučuje předepisovat tento lék.

Použití u dětí mladších 12 let

Děti ve věku 3 až 5 let a 1/2 lžičky (2,5 ml) 3krát denně; ve věku 6 až 14 let - 1 / 2-1 lžičky (2,5 ml - 5,0 ml) 3krát denně.

Děti od 14 let: 1-2 lžičky (5,0 - 10,0 ml) 3x denně.

Zvláštní pokyny

Léčivo obsahuje cukr, je nutné vzít v úvahu pacienty s diabetem, stejně jako osoby s nízkokalorickou dietou.

Jedna dávka pro dospělé (5-10 ml) obsahuje 3,75-7,5 g sacharózy, což odpovídá 0,31-0,62 XE.

Předávkování

Informace o předávkování lékem dosud nebyly hlášeny.

Interakce s léky

Nedoporučuje se simultánní příjem s antitusiky v souvislosti s možností narušení výtoku zředěného sputa.

Obchodní podmínky lékárny

Lék je schválen pro použití jako prostředek OTC.

Podmínky skladování

Lék by měl být skladován mimo dosah dětí při teplotě do 30 ° C. Doba použitelnosti - 5 let.

9 účinné léky na kašel

Charakteristiky v žebříčku

Kašel je přirozenou reakcí organismu na vliv chemických dráždivých látek, pronikání infekcí, prachu a vzniku alergií. Snaží se tak vyčistit dýchací cesty a vrátit svůj obvyklý stav do těla. Existují případy, kdy kašel znamená přítomnost závažných onemocnění, proto je důležité věnovat mu pozornost včas. Okamžité přijetí účinného léku proti kašli je skvělý způsob, jak rychle vyřešit problém. Ale aby nedošlo ke zhoršení situace, ale naopak k správnému řešení symptomů, je nutné vědět, který lék vám pomůže.

V zásadě má většina léčiv dobré terapeutické vlastnosti, ale ne všechny z nich jsou v konkrétním případě vhodné. Nejprve musíte správně identifikovat příčinu kašle. Může existovat několik:

 • Zánětlivý proces v průduškách nebo plicích.
 • Studené nebo infekce. Patří mezi ně SARS, tracheitida, atd. Je považován za jednu z nejčastějších příčin kašle.
 • Projev alergií.
 • Kouření
 • Vniknutí prachu látek nebo cizích těles.

Jakmile pochopíte důvody, musíte určit typ kašle. Z toho také závisí do značné míry na výběru léků. Celkem je jich dva:

 1. Mokrý kašel. Vyskytuje se v důsledku výtoku sputa, který se hromadí v průduškách a plicích.
 2. Suchý kašel. To se projevuje ve většině důvodů: infekcí, chladem, podrážděním okolními faktory.

Nyní v lékárnách můžete najít prostředky pro jakýkoli druh kašle, ale ne všechny jsou účinné. Nejlepší léky mají dobré složení a vysoký výkon. Spolehliví výrobci vydělávají finanční prostředky na základě užitečných látek, jejichž cílem je úplné odstranění onemocnění. Aby se vám a ostatním neprojevilo nepohodlí při rozvoji kašle, doporučujeme vám vybrat si účinný nástroj, který bude vždy po ruce. Hodnocení zahrnuje léky pro děti a dospělé od nejlepších výrobců a nejlepší kombinaci ceny a kvality. I zde se můžete seznámit s přípravky vytvořenými pouze z bylinných složek.

Nejlepší lék na kašel pro děti

Tělo dětí je citlivější na různá onemocnění. Dítě potřebuje řádnou a bezpečnou léčbu. Kašel je jednou z nejčastějších nemocí u dětí. To není překvapující, protože je pro ně snadné chytit chlad nebo vyzvednout infekci, například v mateřské škole, vzhledem k nízké úrovni ochrany těla. Výrobci vytvářejí samostatné produkty speciálně pro děti. Vyznačují se bezpečným hypoalergenním složením a vysokou kvalitou. Hodnocení obsahuje nejlepší a nejúčinnější lék proti kašli pro děti.

3 Dr. IOM

Doktor IOM je jedním z nejznámějších sirupů proti kašli. Je indikován pro tracheitidu, bronchitidu, laryngitidu a další chronická onemocnění. Vhodné pro děti od 3 let, je k dispozici bez lékařského předpisu. Složení léčiva zahrnuje pouze užitečné rostlinné extrakty: kořen lékořice, elekampan, Barbados aloe, atd. Má příjemnou nasládlou chuť a neobvyklou zelenou barvu. Z tohoto důvodu je „Dr. IOM“ snadné dávat dětem různého věku. Léčivo má expektorační a protizánětlivé účinky. Sada obsahuje speciální odměrku. Účinně odstraňuje plicní onemocnění, rychle zlepšuje dýchání.

 • vynikající kvalita;
 • přírodní kompozice;
 • rychlý výsledek;
 • příjemná chuť a vůně;
 • vhodné dávkování;
 • optimální náklady.

2 Bromhexin 4

Lék "Bromhexin 4" ve formě roztoku je určen pro děti s astmatem, kašlem a viry. Pomáhá zmírnit nepříjemný kašel, stejně jako účinně vyléčit velmi příčinu. Příjemná chuť s pomerančovou příchutí je u dětí velmi oblíbená. Nástroj účinně ředí sputum, čistí dýchací cesty a usnadňuje celkový stav. Lék je bezpečný a pomáhá i při chronických onemocněních. Sada obsahuje pohodlnou odměrku. Také působí aktivně proti suchému kašli.

 • neobsahuje alkohol;
 • dobré složení;
 • příjemná chuť, kterou mají děti;
 • snadné vzít si;
 • efektivní;
 • pomáhá při suchém a mokrém kašli;
 • při chronických onemocněních.

1 Sinekod

Kapky kašel pro děti od švýcarského výrobce jsou účinným lékem používaným od 2 měsíců věku. Hlavním účinkem je odstranění suchého kašle. Lék, na rozdíl od jeho analogů, neobsahuje cukr, proto je vhodný pro děti s diabetem, obezitou atd. Funguje tak, že očistí průdušky a zlepšuje výtok sputa. Vhodné pro mnoho onemocnění dýchacích cest (faryngitida, černý kašel, chřipka, bronchitida, laryngitida a další). Účinná látka butamirát působí přímo na centrum kašle. Sinekod rychle blokuje kašel a zlepšuje dýchání. Je nutné přijmout pouze po doporučení lékaře.

 • složky rostlinného původu;
 • neobsahuje sacharózu;
 • dobrá kvalita;
 • rychle zlepšuje stav;
 • vhodné pro děti od dvou měsíců.
 • vhodný způsob aplikace.

Nejlepší lék proti kašli pro dospělé

Kašel u dospělých je poměrně časté onemocnění. Není to překvapující vzhledem k neustálé přítomnosti velkého počtu lidí. Ve veřejné dopravě, v práci, obchod je velmi snadno zachytit infekci. U léků proti kašli mají dospělí speciální požadavky, z nichž nejdůležitější je rychlý výsledek. Ne každý má možnost být léčen dlouho, přeskakuje práci. Další kašel přináší velké nepohodlí, jako pacient a další. Dobré látky potlačující kašel pro dospělé jsou vysoce účinné a nemají žádné závažné vedlejší účinky. Naše hodnocení zahrnuje nejlepší kvalitu léků proti kašli od ověřených výrobců.

3 Ambrohexal

Německý prostředek Ambrogexal může být použit jak jako perorální roztok, tak pro inhalaci. Složka Ambroxol, která je součástí, je považována za jednu z nejúčinnějších expektorantů. Lék je vhodný pro broncho-plicní onemocnění. Aktivně zápasí s kašlem, sputem, čistí epitel a dýchací cesty obecně. První výsledky jsou patrné po několika hodinách. Stav těla se stává pohodlnějším, protože kašel zmizí nebo se sníží a sputum se vylučuje. Pomalá spotřeba finančních prostředků vám ji umožňuje dlouhodobě používat.

 • nízké náklady;
 • dobrá kvalita;
 • neobsahuje vůně;
 • účinná kompozice;
 • univerzálnost (několik způsobů aplikace);
 • vhodné balení.
 • nepříjemná hořká chuť;
 • nepříjemné vedlejší účinky.

2 Ambrobene

Lék na bázi ambroxolu je účinným lékem na respirační onemocnění dospělých. Díky vývoji speciálních enzymů ztenčuje a odstraňuje sputum. První výsledek se projeví do 30 minut po požití. Dýchání se rychle stává pohodlným, sputum více tekuté a kašel zmizí. Lék může být použit pro diabetes v důsledku sorbitolu. Recenze ukazují, že Ambrobene se osvědčil v léčbě horních i dolních dýchacích cest, stejně jako mokrého a suchého kašle. Vedlejší účinky jsou velmi vzácné.

 • neobsahuje cukr;
 • vysoká účinnost;
 • dobrá cena;
 • vysokorychlostní účinné látky;
 • osvobozuje dýchací cesty;
 • zlepšuje stav.
 • mnoho kontraindikací;
 • chemického původu.

1 Codelac Broncho s tymiánem

Domácí lék "Codelac Broncho" obsahuje unikátní extrakt z tymiánu, který má silný expektorační a protizánětlivý účinek. Účinná látka Ambroxol snižuje viskozitu sputa a glycyrrhizinát sodný má antioxidační účinek. Pomáhá při pneumonii a bronchitidě. Použití tohoto nástroje rychle odstraní dýchací cesty, zlepší zdraví a zmizí silný kašel. K dispozici ve formě sirupu, který má příjemnou chuť. Dodává se s pohodlnou oboustrannou odměrkou.

 • dlouhá životnost;
 • příjemná bylinná chuť;
 • vysoce kvalitní a účinné složení;
 • má užitečnou složku - kapalný extrakt tymiánu;
 • vhodné pro děti.
 • jsou možné nepříjemné vedlejší účinky.

Nejlepší bylinný lék na kašel

Mezi různými léky proti kašli jsou bylinné přípravky samostatným číslem. Téměř nezpůsobují vedlejší účinky a mají jen velmi málo kontraindikací. Výhodou těchto léků je, že kromě hlavní funkce boje proti kašli mají pozitivní vliv na tělo jako celek. Byliny, oleje a extrakty, které tvoří tyto léky mají mnoho příznivých vlastností. Naše hodnocení zahrnuje nejlepší a nejúčinnější bylinné léky na kašel podle názoru lékařů a zákazníků.

3 Bronhikum S

Bronhikum C - pastilky na kašel na bázi bylinných složek. Mají pozitivní vliv na imunitní systém, snižují viskozitu sputa. Kašel zmizí třetí den léku. Léčivo má také antimikrobiální a expektorační účinky. Vzhledem k speciální formě pastilek, které jsou velmi pohodlné vzít a vzít s sebou. Hlavní složkou rostliny v přípravku je extrakt z listů tymiánu. Bojuje proti bolestem v krku a dobře odstraňuje sputum. Bronhikum S má příjemnou bylinnou chuť a vůni. Lék má nejpozitivnější hodnocení.

 • vysoká účinnost;
 • vhodné vzít si;
 • snadné vzít s sebou;
 • příjemná chuť;
 • rostlinné přísady;
 • pozitivní účinky na imunitní systém.
 • mnoho kontraindikací bylinné medicíny.

2 Bylinkový sirup z bylin

Výborným lékem pro zánět horních a dolních dýchacích cest je "Herbion", který patří do skupiny bylinných přípravků. Bojuje proti kašli, zmírňuje zánět a má mukolytický účinek. Léčivo nemá prakticky žádné kontraindikace a nezpůsobuje vedlejší účinky. Extrakt z listů břečťanu ve složení drogy - to je jeho hlavní výhoda. Tato látka se skládá z prospěšných složek, které snadno eliminují symptomy a bojují proti příčinám onemocnění plic a průdušek. Vhodné pro chronické i akutní formy zánětu dýchacích cest.

 • praktická láhev;
 • malá spotřeba;
 • přírodní kompozice;
 • prospěšné látky;
 • pozitivní účinek na tělo;
 • příjemná chuť;
 • účinný boj proti sputu a kašli.
 • krátká trvanlivost po otevření balení;
 • vysoké ceny.

1 Mukaltin

Každý ví, prostředky "Mukaltin" - je účinný lék na zkapalnění sputa. Používá se k tracheitidě, bronchitidě, pneumonii atd. Léčivo má vynikající složení díky vysokému obsahu léčivého extraktu z Althea. Tato látka rychle odstraňuje hlen a zlepšuje fungování bronchiální žlázy. Je však okamžitě třeba poznamenat, že Mukaltin nevyvolává infekce, ale je zaměřen konkrétně na očištění dýchacích cest. Lék má protizánětlivý účinek, který umožňuje rychle zlepšit stav pacienta. Navzdory nízkým nákladům pomáhá lék dobře a účinně.

 • přírodní kompozice;
 • vynikající komponenty;
 • nízká cena;
 • rychlý výsledek;
 • účinnost;
 • vedlejší účinky se vyskytují vzácně;
 • dobře ředí a odstraňuje hlen.

9 nejlepších kapek proti kašli pro dospělé

Škála farmakologických léků vydávaných v lékárnách bez lékařských předpisů se po přijetí zákona o zákazu prodeje léčiv obsahujících kodein nebo analogické narkotické blokátory kašelového centra významně zúžila. Níže je uvedeno hodnocení narkotických antitusických léčiv vybraných na základě reálné zpětné vazby spotřebitelů.

Výrobci farmaceutických výrobků nabízejí velkému počtu pacientů řadu antitusických sirupů, tablet, směsí, odvarů přírodních a syntetických složek. Mají různé stupně účinnosti a jsou reprezentovány v jiném segmentu hodnot. Odborníci na léčbu a pacienti preferují drogy, jako jsou: libexin (má silný terapeutický účinek), mukaltin a bromhexin (vyznačují se nízkými náklady), kodek, „doktor com“ a „herbion“ (převážně díky reklamním kampaním v médiích). ). Všechny tyto léky zaujaly důstojné místo v žebříčku narkotických antitusik prezentovaných v této publikaci.

Princip hodnocení nejlepšího léku proti kašli

Hodnocení je zcela nezávislé a nespolupracuje s žádným z výrobců a distributorů farmakologických produktů. Vytvořeno v zájmu spotřebitele a poskytuje informace o drogách s cílem usnadnit výběr při jejich nákupu. Hodnocení je založeno na hodnoceních od skutečných kupujících a pacientů, kteří používají drogy umístěné na místě.

Při analýze zpětné vazby byl kladen důraz na následující složky volby pro spotřebitele (parametry jsou uvedeny v sestupném pořadí podle důležitosti):

1. Terapeutická účinnost ve vztahu k symptomům - potlačení kašle.

2. Terapeutická účinnost ve vztahu k hlavní příčině kašle je léčba onemocnění, jehož jedním z hlavních symptomů je kašel.

3. Náklady na lék. Je třeba poznamenat, že přibližně v polovině případů to byla právě cena, která se stala jedním z rozhodujících kritérií výběru. Při sestavování ratingu je však tento ukazatel na druhém místě za ukazateli kvality, protože úspory nejsou objektivně nepraktické. Léky s uměle vysokými cenami (například léky s levnějšími protějšky se stejným složením) však automaticky klesly na nižší ratingový stupeň.

4. Vedlejší účinky s jednorázovým vstupem nebo léčbou. Čím méně závažné a méně nebezpečné vedlejší účinky, tím vyšší je lék v žebříčku.

5. Bezpečnost kompozice. Preferovány byly léky proti kašli s přírodními účinnými látkami rostlinného / živočišného původu.

Narkotická antitusická léčiva se na ratingu neúčastnila, protože významně těží z parametru „terapeutická účinnost ve vztahu k symptomům“ a prodávají se výhradně na lékařský předpis, což je v rozporu s podstatou svobody volby spotřebitele, která je považována za základ pro výzkum v zájmu zákazníků. Studie také nezahrnovala produkty přizpůsobené pro použití dětmi, protože mají nižší koncentraci účinných látek nebo špatně působících složek, které při doporučeném dávkování zpravidla nemají žádoucí terapeutický účinek na dospělé lidské tělo.