Mohou děti dát Nimes?

Vyberte si analgetikum pro dospělé není těžké, ale volba léků proti bolesti pro dítě vyžaduje maximální zodpovědnost od rodičů. Léky, kterým dospělí věří, jsou často u malých pacientů kontraindikovány. Je možné dětem dávat Nimesil a jak je užívat, aby nedošlo k poškození jejich zdraví?

Nimesil je nesteroidní protizánětlivé činidlo obsahující nimesulid jako účinnou molekulu. K dispozici ve formě šumivých tablet a prášku, který je rozpuštěn ve vodě.

Výhody léků:

 • Pohodlná dávková forma, takže dávkování Nimesilu dětem je snadné;
 • Pozastavení bude apelovat na děti všech věkových kategorií;
 • Působí rychle, protože neztrácí čas na dlouhodobou přeměnu léku v žaludku;
 • Analgetický účinek trvá 12 hodin.

Nevýhoda - předepsána pouze pro děti od 12 let.

Prášek obsahuje 100 mg účinné látky. Nimesil ovlivňuje biochemické reakce, které způsobují zánětlivou reakci. Selektivně blokuje syntézu cyklooxygenázy, která je zodpovědná za produkci prostaglandinů a dalších zánětlivých mediátorů, včetně histaminu a dalších látek, které způsobují opuch a bolest.

Chrání tkáň chrupavky před negativními účinky enzymů, čímž zabraňuje destrukci kloubů během zánětu. Lék začne působit po 30 minutách. Úleva od bolesti trvá 8-12 hodin.

Indikace pro použití

Nimesil se používá k úlevě od bolesti a zánětu způsobené:

 • Periodické ženské procesy (algodysmenorrhea, PMS);
 • Zánět kloubů, svalů, vazů a páteře (osteochondróza, artritida, artróza, radiculitis, myalgie, lumbago atd.);
 • Bolesti hlavy a bolest zubů;
 • Poranění (zlomeniny, dislokace, modřiny, výrony, prasknutí vazů);
 • Spontánní bolest, nesouvisející se zánětem.

Po zubních a chirurgických výkonech předepsaných k prevenci komplikací a bolesti.

Kontraindikace

Nimesil je kontraindikován u:

 • Nesnášenlivost vůči NSAID;
 • Exacerbace gastrointestinálních onemocnění (gastritida, ezofagitida, žaludeční vřed a duodenální vřed, Crohnova choroba, kolitida atd.);
 • Patologické procesy v oběhovém systému (poruchy krvácení, hemofilie, vnitřní a děložní krvácení);
 • Porušení vylučovací funkce (selhání ledvin a jater);
 • Horečka na pozadí nachlazení;
 • Závislost;
 • Alkoholismus;
 • Těhotenství a kojení.

Použití v dětství

Chcete-li zjistit, zda Nimesil může být podáván dětem při teplotě a bolesti, stačí otevřít návod k použití. Shrňte zde uvedené informace a zjistěte, v jakém věku by měl být přípravek Nimesil užíván a v jakých dávkách. Lék je povolen v pediatrické praxi od 12 let věku.

U dětí mladších 12 let se doporučuje zvolit bezpečnější analogy namísto kontraindikovaných nimesilů, například léků na bázi ibuprofenu (Nurofen, Ibufen) nebo nimesulidu s nižší dávkou.

Věnujte pozornost! Nimesil se nepoužívá jako antipyretikum pro ARD a ARVI!

Jedna šumivá tableta nebo jedno balení prášku se rozpustí ve vodě (100 ml prášku). Hotová suspenze by neměla stát - je okamžitě odebrána. Dávkování dětí s přípravkem Nimesil je stejné jako u dospělých, úprava dávky není nutná. Povoleno dvě dávky denně, s intervalem 12 hod. Průběh léčby nesmí překročit 10 dnů.

Analogy

Existují dispergovatelné tablety obsahující 50 mg nimesulidu a schválené pro použití od 3 let: Nise, Nimulid, Nimika. Suspenze Nimulid dovolil dát za 2 roky. O tom, zda má dítě užívat Nimesil při teplotě nebo bolesti, rozhoduje lékař.

Našli jste chybu? Vyberte ji a stiskněte klávesy Ctrl + Enter

Nimesil pro děti: návod k použití

Přípravky nimesulidu účinně působí na bolest a horečku a také pomáhají snižovat zánět. Jedním z nich je "Nimesil", reprezentovaný vhodnými pro použití porcovaných sáčků. Často jsou předepisovány dospělým s těžkou bolestí, zánětem kloubů a jinými problémy, návod k použití je jednoduchý a jasný. Ale ne každý ví, zda je možné tento lék použít pro děti, když je to užitečné a v případě potřeby může být nahrazen.

Forma uvolnění a složení

"Nimesil" se vyrábí ve formě granulí, které mají světle žlutou barvu a příjemnou oranžovou vůni. Jedno sáček obsahuje 2 g léčiva, reprezentovaného nimesulidem v množství 100 mg a takové další sloučeniny jako sacharózu, ochucovadlo a kyselinu citrónovou. Léčivo navíc obsahuje maltodextrin a ketomacrogol 1000.

Jedno balení obsahuje 9, 15 nebo 30 sáčků. Míchání obsahu jednoho sáčku s vodou, získání sladké oranžové suspenze, perorálně. Ve formě gelu, sirupu, tablet, kapslí, ampulí a v jiných formách se Nimesil nevyrábí.

Princip činnosti

Účinná látka "Nimesila" má schopnost blokovat enzym nazývaný cyklooxygenáza druhého typu. Důsledkem tohoto efektu bude zastavení produkce prostaglandinů. Vzhledem k tomu, že se jedná o tyto látky, které se podílejí na zánětlivé reakci, zvyšují tělesnou teplotu a poskytují impulsy bolesti, lék ovlivňuje všechny tyto účinky. Výsledkem jeho použití bude snížení zánětu, snížení teploty, odstranění bolesti.

Nimesulid ze suspenze se dobře vstřebává a po 2-3 hodinách se jeho množství v krvi stává maximálním. Téměř v plném kontaktu s plazmatickými proteiny je taková látka přenesena na místo zánětu, přeměněna v játrech a opouští tělo žlučem a močí.

Indikace

Nejčastěji se "nimesulid" používá pro akutní bolesti - například pro dislokaci kloubů, bolesti svalů, bolesti zad, bolesti zubů, bolesti hlavy a tak dále. Kromě toho je tento lék předepsán jako protizánětlivé činidlo - pro bursitidu, artritidu, tendinitidu a další nemoci pohybového aparátu. Suspenze připravená z granulí se také používá pro horečku - například pro bolest v krku nebo faryngitidu.

Od jakého věku je předepsáno?

"Nimesil" je určen dětem, které dosáhly věku 12 let - jak je uvedeno v pokynech pro sáčky. Důvodem je dávkování nimesulidu ve stejném sáčku, protože je určeno pro pacienty starší 12 let a připravenou suspenzi nelze skladovat.

Pokud mladší dítě potřebuje léčbu, je lepší zvolit náhradu s nižším dávkováním nebo jiným lékem s podobným terapeutickým účinkem (např. Panadol nebo Nurofen).

Kontraindikace

Lék se nepoužívá u dětí s:

 • nesnášenlivost nimesulidu nebo některých jiných nesteroidních protizánětlivých léčiv;
 • zánětlivé onemocnění střev;
 • bronchiální astma;
 • gastrointestinální vřed;
 • poruchy srážení krve;
 • krvácení v zažívacím traktu;
 • těžké poruchy srdce;
 • závažné onemocnění ledvin;
 • aktivní onemocnění jater.

Vzhledem k tomu, že složení granulí zahrnuje sacharózu, je důležité vzít v úvahu děti s diabetem a dědičné patologie metabolismu sacharidů.

Vedlejší účinky

Častými vedlejšími účinky Nimesilu jsou nevolnost, průjem a zvracení. Další negativní účinky (závratě, alergické vyrážky, pocení, tachykardie, nadýmání atd.) Se vyskytují vzácně při užívání suspenze a bronchospasmus, ospalost, kopřivka, hepatitida a některé další patologie jsou diagnostikovány v léčbě Nimesil v ojedinělých případech.

Návod k použití

Pro rozpuštění prášku z jednoho sáčku vezměte 100 ml vody. Po vylití granulí do sklenice se míchají, dokud se nerozpustí, a pak okamžitě pijí lék. Hotovou suspenzi nelze skladovat, takže míchání léčiva s vodou by mělo být provedeno bezprostředně před jeho použitím.

Pijte rozpuštěný ve vodě "Nimesil" potřebovat po jídle. Jedna dávka pro dítě starší 12 let je jedno sáček a doporučená frekvence přípravku Nimesil je dvakrát denně. Délka léčby musí být stanovena lékařem, ale obvykle se snaží předepsat minimální průběh, který je dostatečný pro dosažení požadovaného účinku.

Přípravek není v žádném případě podán déle než 15 dnů.

Předávkování a lékové interakce

Pokud překročíte dávku přípravku Nimesil, povede to k ospalosti, bolesti břicha, nevolnosti, apatii nebo zvracení. Někdy předávkování léky vyvolává krvácení do žaludku, selhání ledvin, vysoký krevní tlak, respirační depresi a další nebezpečné symptomy. Vzhledem k tomu, že neexistuje žádné antidotum k léku, když je dávka překročena, dítě je předepsána symptomatická léčba. Pokud se okamžitě zjistí předávkování, umyjte si žaludek pacienta a podejte sorbent.

Pokud jde o kompatibilitu léčiva s jinými léky, užívání přípravku Nimesil může ovlivnit léčbu antihypertenzivy, diuretiky, antikoagulancii a mnoha dalšími léky. Jejich úplný seznam naleznete v anotacích nebo se poraďte se svým lékařem.

Podmínky prodeje a skladování

Získání "Nimesila" v lékárně je možné pouze v případě, že máte lékařský předpis. Průměrná cena 30 pytlů je asi 700 rublů. Uchovávejte lék doma by měla být skryta před dětmi při pokojové teplotě. Skladovatelnost pelet v uzavřených pytlích je 2 roky. Po smísení s vodou není přípravek uchováván.

Recenze

O použití "Nimesila" a rodičů, a lékaři reagují nejčastěji pozitivně. Maminky potvrzují výrazný anestetický účinek takového léku a chválí jeho formu uvolnění pro jeho snadné použití. Ale náklady na tašky se nazývají předražené, protože mnoho z nich dává přednost cenově dostupnějším analogům. Mnozí rodiče si navíc stěžují na vedlejší účinek léku na zažívací trakt a někteří teenageři mají při užívání suspenze alergie.

Analogy

Jakékoliv jiné léčivo na bázi nimesulidu, jako je Nimulid, Nimesulide nebo Nemulex, může být náhradou. Některé z těchto léčiv (Nimulid, Nise, Nimiku) jsou vyráběny jako hotová suspenze s koncentrací účinné látky 50 mg / 5 ml a dispergovatelných tablet s dávkou 50 mg, takže mohou být podávány dětem starším 2 let.

Ačkoli v evropských zemích je nimesulid v jakékoli formě považován za nebezpečný pro játra a není předepisován do věku 12 let, naši pediatrové (včetně Dr. Komarovského) ve své praxi nezaznamenali negativní účinek tohoto léku na játra, ale viděli také dobré antipyretické účinky. analgetický účinek.

Z tohoto důvodu předepisují nimesulid dětem mladším 12 let (například pacientům ve věku 4 let), ale pouze v případě, že léčiva na bázi ibuprofenu nebo léky obsahující paracetamol jsou neúčinné. Při zvýšené teplotě a bolesti u dítěte se doporučuje užívat takové nesteroidní protizánětlivé léky, protože jejich bezpečnost v dětství byla potvrzena mnoha studiemi.

Pouze v situacích, kdy jsou tyto léky bezmocné, může být jeden z Nimesil analogů v suspenzi podán dítěti.

Nimesil dítě 7 let může být? Temp.39.5!

Dívky, teplota mého syna vzrostla, a my máme babičku mimo město (((vysoké, 39.5.Dala "Ibufen Forte" suspenze před 20 minutami, nespadá. Počkejte další, nebo dejte 0,5 balení nemisilu? Hot celé a končetiny taky.)

 • Díky 6
 • Díky 3

tak Nemisil - tohle je lék proti bolesti?

Tempo dobře zaklepá.
Pila jsem chřipku.

Ale autor dal 20 minut zpět ibuprofen.

 • Díky 3

tak Nemisil - tohle je lék proti bolesti?
A ibufen vaše co? Stejný lék proti bolesti.

Autor, 20 svět nestačí. Počkejte na další. Pokud nespadne za hodinu, můžete vak zředit a dát polovinu dávky dítěti. Mám přítele, který je doktor, vždy ji srazí dolů.

Nimesil pro děti při vysokých teplotách

Pokud je nutné co nejdříve odstranit příznaky nemoci, což je důležité zejména u starších dětí, lékaři doporučují dávat přednost léku, jako je Nimesil. Léčivo má širokou škálu účinků na léze, které vyvolávají vývoj symptomů bolesti. Nimesil je účinný léčivý přípravek, který je určen nejen k odstranění syndromů bolesti různé povahy, ale také ke snížení vysoké teploty. Kromě pozitivních aspektů má lékařský přípravek řadu kontraindikací, které je důležité vědět, aby bylo možné vyloučit vznik negativních důsledků.

Princip léku

Návod k použití Nimesila indikuje, že léčivo je silný léčivý lék, který má následující vlastnosti:

 • léky proti bolesti;
 • antipyretika;
 • protizánětlivé.

Po požití účinné látky Nimesil dochází k syntéze prostaglandinů. Tento fenomén vám umožňuje mít terapeutický účinek v co nejkratším čase. Hlavní účinnou složkou léčiva je nimesulid. Právě tato složka má analgetické a antipyretické účinky na léčivo.

Lékaři říkají, že důležitou výhodou tohoto léku je schopnost dlouhodobého užívání pro dospělé. V tomto případě lék nevyvolává rozvoj komplikací a je pacienty dobře snášen. Po perorálním podání je pozitivní účinek pozorován po 1-2 hodinách. Trvání terapeutického účinku trvá až 6 hodin, což je ve srovnání s jeho protějšky vynikající indikátor.

Kdy použít Nimesil

Návod k použití ukazuje, že hlavními indikacemi pro použití přípravku Nimesil jsou tyto faktory:

 1. Analgetický účinek u takových syndromů bolesti: zubní, bolest hlavy, menstruační, traumatická a pooperační bolest.
 2. Zánětlivé a degenerativní abnormality pohybového aparátu.
 3. Vývoj urologických, vaskulárních a gynekologických onemocnění.
 4. Nemoci, které vedou k rozvoji příznaků intenzivního tepla nad 38 stupňů.

V jiných případech mohou lékaři také předepisovat přípravek Nimesil, kterým lze provádět dlouhodobou léčbu. Nedoporučuje se užívat lék bez předchozího předpisu.

Důležité vědět! Nimesles je určen nejen pro dospělé, ale i pro děti, ale ve věku 12 let s vhodnými indikacemi pro použití.

Nimesil patří do kategorie nehormonálních léčiv. K dispozici ve formě granulí v sáčcích pro přípravu terapeutické suspenze. Díky širokému spektru účinků umožňuje nejen odstranit příznaky bolesti, ale také mít terapeutický účinek na příčinu onemocnění. Lék je účinnější při komplexním užívání s jinými léky. Nimesil má mnoho analogů se stejnou účinnou látkou.

Hlavní rozdíly Nimesilu od jiných léčiv

Použití Nimesilu u dětí ve věkové skupině nad 12 let je způsobeno několika výhodami. Hlavním a významným rozdílem mezi léčivem a jeho analogy je absence negativního vlivu na práci enzymů, které chrání stěny gastrointestinálního traktu před různými účinky. To znamená, že na rozdíl od analogů je Nimesil naprosto bezpečnou přípravou k použití.

Navzdory výhodám má Nimesil negativní vlastnosti. Především má negativní vliv na sliznici trávicích orgánů. I když je tento účinek nevýznamný, je důležité, aby si pacienti tuto skutečnost uvědomovali. Nepříznivý účinek Nimesilu je pozorován na vnitřních orgánech, ve kterých jsou známky vývoje patologických procesů.

Důležité vědět! Než začnete lék používat, musíte si přečíst návod k použití, protože léky jsou vlastní a dostatečný počet kontraindikací.

Když je Nimesil zakázán

Hlavní kontraindikací pro použití přípravku Nimesil je věk dítěte do 12 let. U dětí mladších 12 let se nedoporučuje podávat přípravek Nimesil, protože rizika nežádoucích účinků jsou dostatečně vysoká.

Prášek Nimesil je kontraindikován v následujících případech: t

 1. Akutní onemocnění trávicího systému.
 2. Bronchiální astma, akutní.
 3. Dysfunkce a patologie ledvin a jater.
 4. Onemocnění diabetes mellitus 2 stupně.
 5. Arteriální hypertenze.
 6. Srdeční selhání.

Sekundární kontraindikace zahrnují intoxikaci alkoholem, která nevylučuje komplikaci práce ledvin a jater, jakož i uvolnění účinku léku na zaměření bolesti. Je přísně zakázáno užívat lék, pokud má pacient známky individuální intolerance. Během těhotenství a kojení se také nedoporučuje užívat tento lék.

Proč se přípravek Nimesil během těhotenství nedoporučuje

Někdy se ženy potýkají s otázkou, zda je Nimesil možné během těhotenství. Faktem je, že na základě výzkumu bylo zjištěno, že protizánětlivé léky mají negativní dopad nejen na samotný proces těhotenství, ale také na vývoj plodu. Z toho vyplývá, že během těhotenství je přísně zakázáno užívat lék, což je zvláště důležité v raných stadiích těhotenství.

V období kojení je zakázáno používat Nimesil. To je způsobeno tím, že lék vstupuje do krevního oběhu, který transportuje aktivní složku léku do mléčných žláz. Spolu s mateřským mlékem vstupuje účinná látka léčivého přípravku do těla dítěte.

Vlastnosti použití a dávkování

Dávkování léku je nejdůležitějším ukazatelem, který by měl být přísně dodržován při jeho užívání. Pro přípravu léčiv pro použití je nutné rozpustit sáček práškové směsi ve 250 ml vody. Připravený lék můžete pít po hlavním jídle. Dospělí jmenují Nimesil v dávce 100 mg každých 10-12 hodin. Pokud se po užití léku objeví nežádoucí účinky, je nutné zastavit jeho další užívání a kontaktovat nemocnici.

Děti od 12 let Nimesil je jmenován přísně ošetřujícím lékařem za přítomnosti takové potřeby. Dávka je také volena lékařem v souladu s diagnostikovaným onemocněním. Kombinace přípravku Nimesil s jinými protizánětlivými léky je přípustná pouze podle pokynů lékaře.

Důležité vědět! Pokud se zvýší tělesná teplota dítěte, je třeba před použitím přípravku konzultovat s okresním lékařem nebo se svým lékařem.

Nimesil pro děti při vysokých teplotách lze konzumovat pouze ve věku nad 12 let. Balení obsahuje 30 sáčků, které lze prodávat jak v balení, tak i jednotlivě.

Vysoká teplota u dítěte: je možné použít Nimesil

Při teplotě u dětí lze přípravek Nimesil používat pouze v případě, že je dítě starší než 12 let, které již bylo mnohokrát zmíněno. U dětí v raném věku by měla být léčba předepsána bezpečnějšími léky.

Balíček Nimesila má popis léku, stejně jako vlastnosti jeho použití. U dětí ve věku od 12 do 16 let můžete užívat lék v množství 2 sáčků denně a doba trvání léčby by neměla překročit 5 dnů. Děti po 16 letech mohou užívat lék v normální dávce pro dospělé.

Důležité vědět! Pokud rodiče nevědí, jak teplotu snížit na dítě mladší 12 let, měli byste se poradit s lékařem.

Eliminace rozvoje závažných následků může být s pečlivým seznámením s pokyny k léku. Nepoužívejte prášek Nimesil, který uplynul nebo byl poškozen. Po přípravě léčivého roztoku by měl být spotřebován do 5 minut, jinak se jeho účinnost postupem času snižuje.

Nimesil - návod k použití: indikace, dávkování, kontraindikace a nežádoucí účinky

Co je Nimesil

Účinností Nimesilu se srovnávají nebo dokonce překonávají takové známé léky, jako je Diclofenac, Ibuprofen. Všechny léky v této sérii mají silný systémový účinek, avšak tento nástroj má mnohem menší účinek na gastrointestinální trakt pacienta. Nimesilom léčí jak dospělé, tak mladé pacienty s febrilními stavy, infekčními a revmatickými lézemi, bolestí způsobenými poraněním.

Návod k použití

Farmakologické vlastnosti

Farmakodynamika

Nimesulid je nesteroidní protizánětlivý lék (NSAID) ze skupiny sulfonamidů. Má protizánětlivé, analgetické a antipyretické účinky. Nimesulid působí jako inhibitor enzymu cyklooxygenázy, který je zodpovědný za syntézu prostaglandinů a inhibuje hlavně cyklooxygenázu 2.

Farmakokinetika

Po perorálním podání se léčivo dobře vstřebává z gastrointestinálního traktu a dosahuje maximální plazmatické koncentrace za 2-3 hodiny; komunikace s plazmatickými proteiny - 97,5%; poločas je 3,2-6 hodin. Snadno proniká do histohematogenních bariér.

Metabolizovaný v játrech pomocí izoenzymu cytochromu P450 (CYP) 2C9. Hlavním metabolitem je farmakologicky účinný parahydroxyderivát nimesulidu - hydroxynimesulidu. Hydroxynimesulid se vylučuje do žluči v metabolizované formě (nachází se pouze ve formě glukuronátu - asi 29%).

Nimesulid se vylučuje z těla, zejména ledvinami (přibližně 50% dávky). Farmakokinetický profil nimesulidu u starších osob se nemění se jmenováním jednorázových a opakovaných / opakovaných dávek.

Podle experimentální studie provedené s pacienty s mírným a středně závažným selháním ledvin (clearance kreatininu 30-80 ml / min) a zdravými dobrovolníky maximální koncentrace nimesulidu a jeho metabolitu v plazmě pacientů nepřesáhla koncentraci nimesulidu u zdravých dobrovolníků. Plocha pod křivkou závislosti koncentrace na čase (AUC) a poločas u pacientů s renální insuficiencí byla o 50% vyšší, ale v rámci farmakokinetických hodnot. Při opětovném užívání není pozorována kumulace léků.

Indikace pro použití Nimesila

Léčba akutní bolesti:

 • bolesti zad, bolesti dolní části zad;
 • syndrom bolesti v pohybovém aparátu;
 • zranění, podvrtnutí a vykloubení kloubů;
 • tendenitida, bursitida;
 • bolest zubů;
 • symptomatická léčba osteoartrózy s bolestí;
 • algomenorrhea.

Léčivo je určeno pro symptomatickou terapii, snížení bolesti a zánětu v době použití.

Dávkování a podávání

Teenageři (od 12 do 18 let)

Na základě farmakokinetického profilu a farmakodynamických vlastností nimesulidu nemusí adolescenti dávku upravovat u dospívajících.

Pacienti s poruchou funkce ledvin

Na základě farmakokinetických údajů není třeba dávku upravovat u pacientů s mírnými nebo středně závažnými formami renálního selhání (clearance kreatininu 30-80 ml / min).

Starší pacienti

V léčbě starších pacientů určuje lékař potřebu upravit denní dávku na základě možnosti interakce s jinými léky.

Funkce aplikace

Nežádoucí vedlejší účinky mohou být minimalizovány použitím minimální účinné dávky léku s nejkratším možným krátkým průběhem.

Nimesil by měl být používán s opatrností u pacientů s gastrointestinálním onemocněním v anamnéze (ulcerózní kolitida, Crohnova choroba), protože exacerbace těchto onemocnění je možná.

Riziko gastrointestinálního krvácení, vředů nebo perforace vředů se zvyšuje se zvýšením dávky NSAID u pacientů s vředovou anamnézou, která je zvláště komplikovaná krvácením nebo perforací, stejně jako u starších pacientů, proto by měla být léčba zahájena nejnižší možnou dávkou.

Pacienti užívající léky snižující srážení krve nebo potlačující agregaci krevních destiček také zvyšují riziko gastrointestinálního krvácení.

V případě gastrointestinálního krvácení nebo vředů u pacientů užívajících přípravek Nimesil by měla být léčba tímto léčivem zrušena. Vzhledem k tomu, že Nimesil je částečně vylučován ledvinami, jeho dávka u pacientů s poruchou funkce ledvin by měla být snížena v závislosti na stupni močení.

Existují důkazy o výskytu vzácných případů reakcí z jater. Pokud se objeví známky poškození jater (svědění, zežloutnutí kůže, nevolnost, zvracení, bolest břicha, tmavá moč, zvýšená aktivita jaterních transamináz), přestaňte užívat lék a poraďte se se svým lékařem.

I přes vzácný výskyt zrakového postižení u pacientů, kteří užívali nimesulid současně s jinými nesteroidními protizánětlivými léky, by měla být léčba okamžitě přerušena. Pokud dojde ke zhoršení zraku, musí být pacient vyšetřen optometristou.

Léčivo může způsobit retenci tekutin ve tkáních, takže Nimesil by měl být používán s maximální opatrností u pacientů s vysokým krevním tlakem as poruchou srdeční aktivity.

U pacientů s renálním nebo srdečním selháním by měl být přípravek Nimesil® používán s opatrností, protože se může zhoršit funkce ledvin. V případě zhoršení je třeba léčbu přípravkem Nimesil® ukončit.

Klinické studie a epidemiologická data naznačují, že NSAID, zejména ve vysokých dávkách a při dlouhodobém užívání, mohou vést k mírnému riziku infarktu myokardu nebo mrtvice. Pro vyloučení rizika vzniku takových událostí při použití údajů nimesulidu nestačí.

Přípravek obsahuje sacharózu, což je třeba vzít v úvahu u pacientů s diabetes mellitus (0,15-0,18 XE na 100 mg léku) a osob s nízkokalorickou dietou. Nimesil® se nedoporučuje u pacientů se vzácnými dědičnými onemocněními intolerance fruktózy, glukózo-galaktózovou malabsorpcí nebo nedostatkem sacharózy-izomaltózy.

Pokud se během léčby přípravkem Nimesil® objeví jakékoli známky „studené“ nebo akutní respirační virové infekce, léčba by měla být přerušena.

Přípravek Nimesil nepoužívejte současně s jinými NSAID.

Nimesulid může měnit vlastnosti krevních destiček, takže je třeba dbát při použití léčiva u lidí s hemoragickou diatézou, ale lék nenahrazuje preventivní účinek kyseliny acetylsalicylové při kardiovaskulárních onemocněních.

Starší pacienti jsou zvláště citliví na nežádoucí účinky NSAID, včetně rizika gastrointestinálního krvácení a perforací, které ohrožují život pacienta, zhoršení funkce ledvin, jater a srdce. Při příjmu léku Nimesil® pro tuto kategorii pacientů je nutná odpovídající klinická kontrola.

Podobně jako jiné léky proti NSAID, které inhibují syntézu prostaglandinů, nimesulid může nepříznivě ovlivnit těhotenství a / nebo vývoj embrya a může vést k předčasnému uzavření ductus arteriosus, hypertenzi v plicní tepně, zhoršené funkci ledvin, což může vést k selhání ledvin. s oligohydramnios, na zvýšené riziko krvácení, snížení kontraktility dělohy, výskyt periferního edému.

Existují důkazy o výskytu vzácných případů kožních reakcí (jako je exfoliativní dermatitida, Stevens-Johnsonův syndrom, toxická epidermální nekrolýza) na nimesulidu, stejně jako na jiných NSAID. Při prvních známkách kožní vyrážky, sliznic nebo jiných příznaků alergické reakce je třeba užívat přípravek Nimesil®.

Dopad na schopnost řídit motorová vozidla

Účinek léku Nimesil na schopnost řídit motorová vozidla a kontrolní mechanismy nebyl studován, proto během léčby přípravkem Nimesil je třeba dbát zvýšené opatrnosti při řízení vozidel a provádění potenciálně nebezpečných činností, které vyžadují zvýšenou koncentraci a psychomotorickou rychlost.

Nimesil dětem

Nimesil patří do třídy nesteroidních protizánětlivých léčiv. Vzhledem ke svým výrazným analgetickým, protizánětlivým a antipyretickým účinkům je velmi populární mezi lékaři a pacienty, kteří nacházejí uplatnění při léčbě mnoha onemocnění. Nimesil se velmi snadno používá. K dispozici v práškové formě, balené v porcích. Stačí, když se obsah sáčku rozpustí ve sklenici teplé vody. Účinek užívání jedné dávky je pozorován během 6 hodin, úleva přichází velmi rychle a samotný lék je příjemný pro chuť. Nimesil je během dne zcela vylučován z těla močí a v důsledku dlouhodobého podávání se v tkáních nehromadí.

Může být nimesil podáván dětem?

Velmi často matky, které o tomto léku slyšely, nebo které zažily svůj účinek na sebe samy, si kladou otázku, zda je možné nimesil podávat dětem, a pokud ano, jaká by měla být dávka pro děti? Podle studií má nimesil poměrně vysokou hepato- a nefrotoxicitu, to znamená, že má škodlivý účinek na buňky jater a ledvin. Proto je zakázáno používat v mnoha zemích, například ve Spojených státech. V Evropě je jeho použití povoleno, ale pokyny obsahují jasné prohlášení o nepřípustnosti předpisu nimesil pro děti do 12 let. Teenageři od 12 let dávají lék ve stejné dávce jako dospělí.

Vedlejší účinky při užívání nimesilu:

 • svědění kůže, vyrážka, dermatitida, kopřivka;
 • zvýšené pocení;
 • nervozita, ospalost, bolesti hlavy, poruchy zraku;
 • průjem nebo zácpa, nevolnost, bolest břicha, dehtová stolice;
 • žaludeční vřed, dvanáctníkový vřed, krvácení, žloutenka;
 • retence moči a krev v moči (hematurie);
 • bušení srdce (tachykardie), vysoký krevní tlak, dušnost;
 • bronchospasmus a exacerbace astmatu;
 • změna krevních vzorců;
 • anafylaktický šok.

Jak správně a jak dlouho může nimesil trvat?

Aby se minimalizovaly možné vedlejší účinky při užívání nimesilu, mělo by být užíváno pouze v případě potřeby, pokud jiné prostředky nepřinesou účinek, a zároveň co nejvíce snižují dávku a trvání léku.

Dospělí a děti starší 12 let mohou užívat 1 balení (100 mg) 2x denně. Aby se snížilo podráždění gastrointestinálního traktu, je lepší užívat Nimesil po jídle a rozpustit obsah sáčku ve 250 ml teplé vody.

Nedoporučuje se užívat léky nimesil po dlouhou dobu.

Při aplikaci nimesilu je nutné zvážit přítomnost možných kontraindikací pro pacienta

 • přecitlivělost na léčivo;
 • žaludeční vřed a duodenální vřed;
 • krvácení z různých částí trávicího traktu;
 • chronické onemocnění jater a ledvin;
 • poruchy krvácení;
 • intrakraniální krvácení.

S péčí je možné používat nimesil spolu s léky, které snižují srážení krve nebo potlačují agregaci krevních destiček.

Pokud se po aplikaci medikamentu nimesil pozorují poruchy zraku, pak se jeho příjem musí zastavit a obrátit se na oftalmologa ke konzultaci.

Pacienti s kardiovaskulárními problémy a vysokým krevním tlakem by měli užívat přípravek Nimesil s maximální opatrností, protože může způsobit retenci tekutin ve tkáních. Pacienti s diabetem druhého typu mohou užívat nimesil pod neustálým dohledem lékaře.

Nimesil dítě 7 let může být? Temp.39.5!

Dívky, teplota mého syna vzrostla, a my máme babičku mimo město (((vysoké, 39.5.Dala "Ibufen Forte" suspenze před 20 minutami, nespadá. Počkejte další, nebo dejte 0,5 balení nemisilu? Hot celé a končetiny taky.)

 • Díky 6
 • Díky 3

tak Nemisil - tohle je lék proti bolesti?

Tempo dobře zaklepá.
Pila jsem chřipku.

Ale autor dal 20 minut zpět ibuprofen.

 • Díky 3

tak Nemisil - tohle je lék proti bolesti?
A ibufen vaše co? Stejný lék proti bolesti.

Autor, 20 svět nestačí. Počkejte na další. Pokud nespadne za hodinu, můžete vak zředit a dát polovinu dávky dítěti. Mám přítele, který je doktor, vždy ji srazí dolů.

Nimesil

Latinský název: Nimesil

Kód ATX: M01AX17

Účinná látka: Nimesulid (Nimesulid)

Výrobce: Laboratorios MENARINI (Španělsko) t

Popis relevantní pro: 10/30/17

Ceník online lékáren:

Nimesil je nesteroidní protizánětlivé léčivo. Vykazuje výrazné analgetické, protizánětlivé a antipyretické účinky.

Účinná látka

Forma uvolnění a složení

K dispozici ve formě granulí pro přípravu suspenzí pro vnitřní použití. V balení - 9,15 nebo 30 sáčků po 2 g.

Indikace pro použití

Používá se v následujících onemocněních a stavech:

 • infekční onemocnění;
 • degenerativní zánětlivá onemocnění pohybového aparátu (osteochondróza, artritida, revmatismus, bursitida, osteoartritida, ischias);
 • eliminace tepla různých genezí;
 • léčba cévních, gynekologických a urologických onemocnění.

Účinný při menstruaci, bolesti hlavy, bolesti zubů, stejně jako bolest po operaci a zranění.

Užívání dětí starších 12 let a dospělých pacientů je účinné jako při prudkém záchvatu bolesti a při dlouhodobé terapii.

Kontraindikace

Lék Nimesil je kontraindikován pro použití u následujících onemocnění a stavů:

 • Exacerbace zánětlivých střevních onemocnění (ulcerózní kolitida, Crohnova choroba).
 • Horečka u onemocnění infekčního a zánětlivého charakteru.
 • Exacerbace žaludečních vředů / dvanáctníkových vředů, krvácení nebo perforace v gastrointestinálním traktu, historie vředů.
 • Částečná nebo úplná kombinace rekurentní nosní polypózy / vedlejších nosních dutin nebo astmatu s přecitlivělostí na kyselinu acetylsalicylovou a další NSAID.
 • Selhání jater a jiná aktivní onemocnění jater.
 • Cerebrovaskulární krvácení v anamnéze nebo jiné krvácení, stejně jako nemoci doprovázené zvýšeným krvácením.
 • Potvrzená hyperkalemie, závažné selhání ledvin. Těžké srdeční selhání.
 • Problémy se srážením krve.
 • Provádění operace bypassu koronárních tepen.
 • Hepatotoxické reakce na nimesulid.
 • Alkoholismus nebo drogová závislost.

Kromě toho není předepsán dětem mladším 12 let, ženám během těhotenství a laktace, stejně jako přecitlivělosti na složky léčiva.

Jsou užívány s opatrností u závažných forem arteriální hypertenze, srdečního selhání, diabetu 2. typu, koronárních srdečních onemocnění, dyslipidemie / hyperlipidemie, onemocnění periferních arterií, kouření, cerebrovaskulárních onemocnění, přítomnosti gastrointestinálních vředů, závažných somatických onemocnění, dlouhodobého užívání NSAID; Infekce vyvolané Helicobacter pylori; současné užívání některých léků (antiagregační látky, antikoagulancia, perorální glukokortikosteroidy, selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu).

Návod k použití Nimesil (metoda a dávkování)

Granule se užívají perorálně po jídle. Doporučené dávkování je 1 balení. (100 mg nimesulidu) 2x denně. Granulát se nalije do sklenice a nalije se asi 100 ml vody. připravený roztok se neuchovává.

Maximální doba léčby je 15 dnů.

Pro snížení rizika nežádoucích vedlejších účinků je nutné použít minimální efektivní dávku minimálního krátkého kurzu.

Vedlejší účinky

Užívání léku Nimesil může způsobit následující nežádoucí účinky:

 • Ze strany kardiovaskulárního systému: krevní tlak lability, tachykardie, arteriální hypertenze, "návaly horka".
 • Ze strany centrální nervové soustavy: bolesti hlavy, ospalost, nervozita, závratě, noční můry, strach, encefalopatie (Reyeův syndrom).
 • Na straně dýchacího ústrojí: bronchospazmus, dušnost, exacerbace astmatu průdušek.
 • Na straně orgánů tvořících krevní obraz: hemoragický syndrom, anémie, trombocytopenie, eosinofilie, trombocytopenická purpura, penia pacienta.
 • Na straně zažívacího ústrojí: nadýmání, bolesti břicha, průjem, zácpa, nevolnost, gastritida, zvracení, stomatitida, gastrointestinální krvácení, dehtová stolice, dyspepsie, fulminantní hepatitida, vřed nebo perforace žaludku / dvanáctníku, cholestáza, hepatitida, zvýšená aktivita jaterní enzymy, žloutenka.
 • Na části orgánu vidění: rozmazané vidění.
 • Na straně močového systému: oligurie, retence moči, dysurie, intersticiální nefritida, selhání ledvin, hematurie.
 • Alergické reakce: zvýšené pocení, vyrážka, erytém, svědění, kopřivka, hypersenzitivní reakce, erythema multiforme, dermatitida, angioedém, anafylaktoidní reakce, Lyellův syndrom, Stevens-Johnsonův syndrom.
 • Celkové poruchy: astenie, malátnost, hypotermie.
 • Další účinky: hyperkalemie.

Předávkování

Symptomy předávkování drogami zahrnují: ospalost, apatii, bolest v epigastrickém regionu, nevolnost, zvracení. Možné je také gastrointestinální krvácení, akutní renální selhání, vysoký krevní tlak, respirační deprese, anafylaktoidní reakce a kóma.

Léčba je symptomatická. Pokud došlo k předávkování během posledních 4 hodin, pacient by měl být zvracen, dát mu aktivní uhlí a / nebo osmotické projímadlo. Také je ukázána kontrola funkce jater a ledvin.

Analogy Nimesil

Analogové kódy ATH: Aponil, Nise, Nimesulide, Nimika, Prolid.

Nedělejte rozhodnutí o výměně léku sami, poraďte se se svým lékařem.

Farmakologický účinek

Nimesil patří k protizánětlivým lékům sulfonamidové třídy. Poskytuje antipyretické, analgetické a protizánětlivé účinky, dobře snášené pacienty i při dlouhodobé terapii.

Lék má rychlý terapeutický účinek, který je platný po dobu 6 hodin po požití léku.

Zvláštní pokyny

Dopad na schopnost řídit vozidla a kontrolní mechanismy nebyl studován. Proto je třeba v průběhu léčby dbát zvýšené opatrnosti při řízení vozidel a při provádění potenciálně nebezpečných činností, které vyžadují zvýšenou koncentraci a psychomotorické reakce.

Během těhotenství a kojení

Kontraindikováno v těhotenství a během kojení.

V dětství

Používá se pouze pro léčbu pacientů starších 12 let. Adolescenti (ve věku od 12 do 18 let) nevyžadují úpravu dávky.

Ve stáří

V léčbě starších pacientů určuje lékař potřebu upravit denní dávku na základě možnosti interakce s jinými léky.

V případě poruchy funkce ledvin

Na základě farmakokinetických údajů není třeba dávku upravovat u pacientů s mírnými nebo středně závažnými formami renálního selhání (kreatinin Cl 30–80 ml / min).

S abnormální funkcí jater

Kontraindikováno při selhání jater nebo při jakémkoli aktivním jaterním onemocnění.

Interakce s léky

Zvyšuje účinnost furomesidu a léků používaných ke snížení srážlivosti krve.

Riziko nežádoucích vedlejších účinků léčiva se zvyšuje s jeho kombinací s metotrexátem.

Nimesil je předepisován s opatrností pacientům, kteří užívají jiné léky proti bolesti nebo protizánětlivé léky, jakož i sulfonamidy, diuretika, hydantoin a léky, které ovlivňují tlak.

Obchodní podmínky lékárny

Předpis.

Podmínky skladování

Skladujte na suchém, tmavém místě a mimo dosah dětí při teplotě do 25 ° C. Doba použitelnosti - 2 roky.

Cena v lékárnách

Cena Nimesil za 1 balení od 23 rublů.

Popis zveřejněný na této stránce je zjednodušenou verzí oficiální verze souhrnu léku. Informace jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou vodítkem pro samoléčbu. Před použitím léku se poraďte s odborníkem a přečtěte si pokyny schválené výrobcem.

Nimesil: indikace, návod k použití u dětí, analogy

Nimesil je moderní lék patřící do kategorie sulfonamidů. Tento přípravek je nesteroidní protizánětlivý.

Obecný popis

Nimesil má výrazný analgetický, antipyretický, protizánětlivý účinek. Četné recenze potvrzují rychlé zlepšení pohody po užití léků. Dosažený účinek trvá šest hodin.

Je možné dát dětem

Nimesil je předepisován dětem nad 12 let. Do tohoto věku je droga zakázána. Ve věku od 12 let však může být předepsaná dávka vhodná pro dospělou osobu.

Indikace pro použití

Lék Nimesil je předepsán v následujících situacích:

 • Bolestní syndromy bez ohledu na jejich typ a původ (včetně bolesti způsobené revmatismem, chirurgickým zákrokem, traumatem a dokonce menstruací u žen).
 • Infekční zánětlivá pooperační a traumatická povaha.
 • Nemoci jiné povahy pohybového aparátu.
 • Urologická a gynekologická onemocnění.
 • Porušení funkčního stavu cév.
 • Nemoci vedoucí k horečce.

Léková forma

Lék je dostupný pouze v jedné formě, a to prášek pro suspenzi. Tato možnost není vždy výhodná, takže se někdy musíte starat o nákup léku, který je podobný.

Návod k použití

Nimesil je předáván dětem po 12 letech, stejně jako dospělí a starší pacienti. Lék se nechá pít dvakrát denně v akutních stavech v jednom sáčku obsahujícím 100 mg účinné látky (nimesulid). Nimesil se obvykle užívá po jídle, rozpuštěném dříve ve sto mililitrech teplé vařené vody. Terapeutická suspenze se doporučuje pít ihned po přípravě, protože je nežádoucí uchovávat.

Maximální doba trvání léčby je 15 dnů. Toto omezení je uvedeno v návodu.

Doporučuje se užívat Nimesil v minimální dávce, která může být účinná, s ohledem na stav lidského zdraví. Tím je stanoveno omezení doby trvání léčby s ohledem na blahobyt.

Složení

Léčivou látkou je nimesulid. Další látky jsou:

 • Makrogola cetostearylether.
 • Maltodextrin.
 • Sacharóza.
 • Kyselina citrónová.
 • Příchutě.

Tato kompozice zajišťuje vysokou účinnost přípravku Nimesil.

Vedlejší účinky

Nimesil vede k vedlejším účinkům na začátku lékové terapie ak individuální intoleranci na všechny složky. V tomto ohledu se doporučuje pozorně sledovat zdravotní stav po užití léku.

Nejčastější vedlejší účinky:

 • Závratě.
 • Nervozita.
 • Stav úzkosti.
 • Bolesti hlavy
 • Zvýšený krevní tlak.
 • Tachykardie.
 • Krvácení.
 • Encefalopatie.

Nimesil však může vést nejen k výše uvedeným vedlejším účinkům.

Někteří lidé pociťují následující poruchu pohody, která může být také příznakem předávkování:

 • Na straně gastrointestinálního traktu: průjem, nevolnost a dokonce zvracení, nadýmání, porucha stolice.
 • Kůže: zarudnutí, svědění, otok.
 • Nadměrné pocení.
 • Křeče průdušek.
 • Cholestasis.
 • Porucha funkce ledvin a močení.
 • Zvýšené hladiny jaterních enzymů.
 • Krvácení z trávicího traktu (velmi vzácně).

Kontraindikace

Nimesil je kontraindikován v následujících případech:

 • Duodenální nebo žaludeční vřed.
 • Hojné krvácení z gastrointestinálního traktu.
 • Těhotenství a kojení.
 • Explicitní a těžká renální dysfunkce.
 • Přecitlivělost na kteroukoli složku léku.
 • Srdeční selhání.
 • Arteriální hypertenze.
 • Diabetes typu 2.
 • Gastrointestinální poruchy: pálení žáhy, bolest, nevolnost, průjem, zvracení.

Kromě toho je třeba mít na paměti, že děti Nimesil by neměly užívat děti mladší 12 let.

Analogy

Na domácím trhu jsou nejběžnější tři analogy Nimesilu, konkrétně Aponil, Nise, Nimulid.

 1. Aponil je dostupný ve formě tablet. Množství v jednom balení je 20. Aponil se předepisuje dětem mladším 12 let, ale denní dávka nesmí překročit 5 mg na kilogram hmotnosti. U dospělých dosahuje maximální denní dávka 400 mg.
 2. Nise se vyrábí ve formě tablet, suspenzí, jednoprocentního gelu. Taková rozmanitost forem uvolňování je jednou z hlavních výhod.
 3. Nimulid Tento přípravek je také dostupný v různých formách: rozpustný prášek, 1% gel pro vnější použití. Kromě toho mohou být tablety omyty vodou nebo absorbovány, což je určeno formou uvolňování léku.

Nimesil je jedním z účinných léků proti bolesti, ale v některých případech je vhodnější předepsat analog. V ideálním případě by měl být přípravek Nimesil propuštěn lékařem a doporučen účinný režim s přihlédnutím ke zvláštnostem klinického obrazu onemocnění, existujícím stížnostem u člověka.

Nimesil® (Nimesil®)

Aktivní složka:

Obsah

Farmakologická skupina

Nosologická klasifikace (ICD-10)

3D obrazy

Složení

Popis lékové formy

Světle žlutý granulovaný prášek s oranžovou vůní.

Farmakologický účinek

Farmakodynamika

Nimesulid je NSAID ze skupiny sulfonamidů. Má protizánětlivé, analgetické a antipyretické účinky. Nimesulid působí jako inhibitor enzymu COX zodpovědného za syntézu PG a inhibuje hlavně COX-2.

Farmakokinetika

Po požití se lék dobře vstřebává z gastrointestinálního traktu a dosahuje Cmax v krevní plazmě po 2–3 hodinách; komunikace s plazmatickými proteiny - 97,5%; T1/2 je 3,2–6 h. Snadno proniká do histohematogenních bariér.

Metabolizován v játrech izoenzymem cytochromu P450CYP 2C9. Hlavním metabolitem je farmakologicky účinný parahydroxyderivát nimesulidu - hydroxynimesulidu. Hydroxynimesulid se vylučuje do žluči v metabolizované formě (nachází se pouze ve formě glukuronátu - asi 29%).

Nimesulid se vylučuje z těla, zejména ledvinami (přibližně 50% dávky).

Farmakokinetický profil nimesulidu u starších osob se nemění se jmenováním jednorázových a opakovaných / opakovaných dávek.

Podle experimentální studie provedené s účastí pacientů s mírnou a středně těžkou renální insuficiencí (kreatinin Cl 30–80 ml / min) a zdravými dobrovolníky, Cmax nimesulid a jeho metabolit v plazmě pacientů nepřesáhly koncentraci nimesulidu u zdravých dobrovolníků. AUC a T1/2 u pacientů s renální insuficiencí byly o 50% vyšší, ale v mezích farmakokinetických parametrů. Při opětovném užívání není pozorována kumulace léků.

Indikace léku Nimesil®

léčba akutní bolesti (bolest v zádech, dolní části zad; bolest v patologii pohybového aparátu, včetně poranění, výronů a dislokací kloubů; tendinitida, bursitida);

symptomatická léčba osteoartrózy s bolestí;

Léčivo je určeno pro symptomatickou terapii, snížení bolesti a zánětu v době použití.

Kontraindikace

přecitlivělost na nimesulid nebo na některou ze složek léčiva;

hyperergické reakce (v anamnéze), například bronchospasmus, rýma, kopřivka, spojené s podáváním kyseliny acetylsalicylové nebo jiných NSAID, včetně nimesulid;

hepatotoxické reakce na nimesulid (v anamnéze);

souběžné (současné) podávání léčiv s potenciální hepatotoxicitou, například paracetamol nebo jiná analgetika nebo NSAID;

zánětlivé onemocnění střev (Crohnova choroba, ulcerózní kolitida) v akutní fázi;

období po operaci bypassu koronárních tepen;

febrilní syndrom při nachlazení a akutních respiračních virových infekcích;

úplná nebo neúplná kombinace bronchiálního astmatu, recidivující nosní polypózy nebo vedlejších nosních dutin s intolerancí na kyselinu acetylsalicylovou a další NSAID (včetně anamnézy);

žaludeční vřed nebo duodenální vřed v akutní fázi, anamnéza vředů, perforace nebo krvácení v gastrointestinálním traktu;

anamnéza cerebrovaskulárních krvácení nebo jiného krvácení, stejně jako nemoci zahrnující krvácení;

těžké poruchy srážení;

těžké srdeční selhání;

závažná renální insuficience (Cl kreatinin® by měl být založen na individuálním posouzení rizika a přínosu užívání tohoto léčiva.

Použití v průběhu březosti a laktace

Podobně jako ostatní léky třídy NSAID, které inhibují syntézu GHG, může nimesulid nepříznivě ovlivnit vývoj těhotenství a / nebo embrya a vést k předčasnému uzavření ductus arteriosus, hypertenzi v plicní tepně, poškození ledvin, které se může proměnit v selhání ledvin. oligohydramnios, ke zvýšení rizika krvácení, snížení kontraktility dělohy, výskytu periferního edému.

V tomto ohledu je nimesulid kontraindikován během těhotenství a kojení.

Užívání léku Nimesil® může nepříznivě ovlivnit ženskou fertilitu a nedoporučuje se pro ženy, které plánují těhotenství. Při plánování těhotenství je nutná konzultace se svým lékařem.

Vedlejší účinky

Četnost je klasifikována podle kategorií v závislosti na výskytu případu: velmi často (> 10), často (> 100–1000–10 000– ® v kombinaci s inhibitory ACE nebo antagonisty receptoru angiotensinu II. Proto je třeba společné podávání těchto léků předepisovat s opatrností, zejména Pacienti by měli dostat dostatečné množství tekutiny a po zahájení společné léčby je třeba pečlivě sledovat renální funkce.

Farmakokinetické interakce s jinými léky

Přípravky na bázi lithia. Existují důkazy, že nesteroidní protizánětlivé léky snižují clearance lithia, což vede ke zvýšení plazmatické koncentrace lithia a jeho toxicity. Při jmenování nimesulidu pacientům, kteří jsou léčeni přípravky lithia, je nutné pravidelně sledovat koncentraci lithia v plazmě.

Nebyly zjištěny klinicky významné interakce s glibenklamidem, teofylinem, digoxinem, cimetidinem a antacidními přípravky (například kombinace hydroxidů hliníku a hořčíku).

Nimesulid inhibuje aktivitu izoenzymu CYP2C9. Současně s užíváním léků s nimesulidem, které jsou substráty tohoto enzymu, může vzrůst koncentrace těchto léčiv v plazmě.

Při předepisování nimesulidu méně než 24 hodin před nebo po užití methotrexátu je nutná opatrnost, protože v takových případech se může zvýšit hladina methotrexátu v plazmě, a tudíž i toxické účinky tohoto léčiva.

Vzhledem k účinku na renální GHG mohou inhibitory COX, jako je nimesulid, zvýšit nefrotoxicitu cyklosporinů.

Vzájemné působení jiných léčiv s nimesulidem

Studie in vitro ukázaly, že nimesulid je vytěsněn z vazebných míst tolbutamidem, kyselinou salicylovou a kyselinou valproovou, ale tyto účinky nebyly pozorovány během klinického použití léčiva.

Dávkování a podávání

Uvnitř, po jídle. 1 balení (100 mg nimesulidu) 2x denně. Obsah sáčku se nalije do sklenice a rozpustí se v přibližně 100 ml vody. Připravený roztok není skladován.

Nimesil ® se používá pouze k léčbě pacientů starších 12 let.

Teenageři (od 12 do 18 let). Na základě farmakokinetického profilu a farmakodynamických vlastností nimesulidu nemusí adolescenti dávku upravovat u dospívajících.

Pacienti s poruchou funkce ledvin. Na základě farmakokinetických údajů není třeba dávku upravovat u pacientů s mírnými nebo středně závažnými formami renálního selhání (kreatinin Cl 30–80 ml / min).

Starší pacienti. V léčbě starších pacientů určuje lékař potřebu upravit denní dávku na základě možnosti interakce s jinými léky.

Maximální doba léčby nimesulidem je 15 dnů.

Pro snížení rizika nežádoucích vedlejších účinků použijte minimální efektivní dávku minimálního krátkého kurzu.

Předávkování

Symptomy: apatie, ospalost, nevolnost, zvracení, bolest v epigastrické oblasti. U udržovací léčby gastropatie jsou tyto symptomy obvykle reverzibilní. Může se vyskytnout gastrointestinální krvácení. Ve vzácných případech může zvýšit krevní tlak, akutní selhání ledvin, respirační depresi a kómu, anafylaktoidní reakce.

Léčba: symptomatická. Neexistuje žádné specifické antidotum. V případě předávkování došlo během posledních 4 hodin k indukci zvracení a / nebo podání aktivního uhlí (od 60 do 100 g na dospělého) a / nebo osmotického projímadla. Nucená diuréza, hemodialýza jsou neúčinné v důsledku vysoké asociace léčiva s proteiny (až 97,5%). Je ukázána kontrola funkce ledvin a jater.

Zvláštní pokyny

Nežádoucí vedlejší účinky mohou být minimalizovány použitím minimální účinné dávky léku s nejkratším možným krátkým průběhem.

Přípravek Nimesil® by měl být používán s opatrností u pacientů s gastrointestinálním onemocněním v anamnéze (ulcerózní kolitida, Crohnova choroba), protože je možné exacerbace těchto onemocnění.

Riziko gastrointestinálního krvácení, vředů nebo perforace vředů se zvyšuje s rostoucími dávkami NSAID u pacientů s vředovou anamnézou, která je zvláště komplikovaná krvácením nebo perforací, stejně jako u starších pacientů, takže léčba by měla být zahájena nejnižší možnou dávkou. U pacientů užívajících léky snižující srážlivost krve nebo potlačující agregaci krevních destiček také zvyšuje riziko gastrointestinálního krvácení. V případě gastrointestinálního krvácení nebo vředů u pacientů užívajících přípravek Nimesil® by měla být léčba tímto léčivem zrušena.

Vzhledem k tomu, že Nimesil® je částečně vylučován ledvinami, jeho dávka u pacientů s poruchou funkce ledvin by měla být snížena v závislosti na stupni močení.

Existují důkazy o výskytu vzácných případů reakcí z jater. Pokud se objeví známky poškození jater (svědění, zežloutnutí kůže, nevolnost, zvracení, bolest břicha, tmavá moč, zvýšená aktivita jaterních transamináz), měli byste přestat užívat tento lék a kontaktovat svého lékaře.

I přes vzácný výskyt zrakového postižení u pacientů užívajících nimesulid současně s jinými nesteroidními protizánětlivými léky musí být léčba okamžitě přerušena. Pokud dojde ke zhoršení zraku, musí být pacient vyšetřen optometristou.

Lék může způsobit retenci tekutin v tkáních, takže Nimesil® by měl být používán s maximální opatrností u pacientů s vysokým krevním tlakem a zhoršenou srdeční aktivitou.

U pacientů s renálním nebo srdečním selháním by měl být přípravek Nimesil ® používán s opatrností, protože se může zhoršit funkce ledvin. Pokud se stav zhorší, léčba přípravkem Nimesil ® by měla být ukončena.

Klinické studie a epidemiologická data naznačují, že NSAID, zejména ve vysokých dávkách a při dlouhodobém užívání, mohou vést k nevýznamnému riziku infarktu myokardu nebo mrtvice. Pro vyloučení rizika vzniku takových událostí při použití údajů nimesulidu nestačí.

Přípravek obsahuje sacharózu, měl by být vzat v úvahu u pacientů s diabetes mellitus (0,15–0,18 XE na 100 mg léku) a osob s nízkokalorickou dietou. Nimesil® se nedoporučuje u pacientů s intolerancí fruktózy, glukózo-galaktózovou malabsorpcí nebo nedostatkem sacharózy-izomaltózy.

Pokud se během léčby Nimesilem ® objeví příznaky studené nebo akutní respirační virové infekce, léčba by měla být přerušena.

Nepoužívejte Nimesil současně s jinými NSAID.

Nimesulid může měnit vlastnosti krevních destiček, takže je třeba dbát při použití léčiva u lidí s hemoragickou diatézou, ale lék nenahrazuje preventivní účinek kyseliny acetylsalicylové při kardiovaskulárních onemocněních.

Starší pacienti jsou zvláště citliví na nežádoucí účinky NSAID, včetně gastrointestinálního krvácení a perforací, které ohrožují život pacienta, zhoršení funkce ledvin, jater a srdce. Při užívání léku Nimesil® pro tuto kategorii pacientů je nutné řádné klinické monitorování.

Existují důkazy o výskytu vzácných případů kožních reakcí (jako je exfoliativní dermatitida, Stevens-Johnsonův syndrom, toxická epidermální nekrolýza) na nimesulidu, stejně jako na jiných NSAID. Při prvních známkách kožní vyrážky, sliznic nebo jiných příznaků alergické reakce je třeba užívat přípravek Nimesil®.

Vliv léku na schopnost řídit vozidla a kontrolní mechanismy. Účinek přípravku Nimesil® na schopnost řídit motorová vozidla a kontrolní mechanismy nebyl studován, proto je třeba při léčbě přípravkem Nimesil® dbát zvýšené opatrnosti při řízení vozidel a provádění potenciálně nebezpečných činností, které vyžadují zvýšenou koncentraci a psychomotorickou rychlost.

Formulář vydání

Granule pro perorální podání, 100 mg. Na 2 g granulátu ve třívrstvých obalech (papír / hliník / PE). 30 balení. umístěny v krabici.

Výrobce

"Laboratoř Guidotti SPA", Itálie.

Vyrobeno: "Laboratories Menarini SA", Španělsko.

Distributor: Berlin-Hemi / Menarini Pharma GmbH. Glinicker Veg 125, 12489, Berlín, Německo.

Obchodní podmínky lékárny

Podmínky skladování léčiva Nimesil®

Uchovávejte mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti léku Nimes®

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.