Kdy Nimesil jedná?

Bolest je nejčastějším příznakem, s nímž lidé spěchají do lékárny. Rychlý a spolehlivý prostředek je to, co v tuto chvíli potřebují. Koneckonců, když trpí bolestí, cesta každou sekundu. Jak dlouho Nimesil pracuje a jak ho správně pít, aby znovu cítil radost ze života? Zároveň zjistíte, zda má analoga.

Nimesil je nesteroidní protizánětlivé léčivo (NSAID).

Léčivý přípravek je účinný v případě syndromu intenzivní bolesti:

 • Bolest neznámého původu;
 • Bolestivá menstruace (disalgomenorrhea);
 • Bolesti hlavy;
 • Bolesti zubů;
 • Zhoršení dny;
 • Bolest v pooperačním období;
 • Poranění a posttraumatický zánět měkkých a kloubních tkání (dislokace, výrony, roztržené vazy, zlomeniny atd.);
 • Nemoci pohybového aparátu;
 • Restaurování po dentálních procedurách;

Věnujte pozornost! Při pravidelné bolesti neznámého původu je nutná konzultace s lékařem. Dignity Nimesila - protizánětlivý účinek. Potlačení enzymů, které jsou zodpovědné za produkci mediátorů zánětu a bolesti, eliminuje bolest a otok měkkých tkání.

Dalším pozitivním účinkem použití přípravku Nimesil je ochrana tkáně chrupavky před destrukcí doprovázející zánětlivý proces.

Lék není povolen v pediatrii (pro děti do 12 let). Při dříve pozorované přecitlivělosti na NSAID Nimesil kontraindikován.

Užívání drog je navíc omezeno na:

 • Horečnatý syndrom na pozadí nachlazení a ARVI;
 • Poruchy srážlivosti krve;
 • Exacerbace patologických stavů jater a ledvin;
 • Krvácení;
 • Erozivní a ulcerózní léze sliznice trávicích orgánů v akutním stadiu;
 • Exacerbace zánětlivých střevních patologií;
 • Alkoholismus;
 • Závislost.

Přípravek Nimesil nepoužívejte po bypassu koronárních tepen; během těhotenství a kojení.

K dispozici v rozpustných šumivých tabletách a prášcích pro přípravu suspenze s příchutí pomeranče. Jedna tableta je určena na 1 šálek vody při pokojové teplotě, 100 ml vody stačí k rozpuštění granulí. Po rozpuštění se vytvoří bílá suspenze, která obsahuje 100 mg účinné látky nimesulid.

Lék by měl být podáván 1 dávku dvakrát denně po jídle. Hotová suspenze není skladována - spotřebovává se ihned po přípravě. Maximální možné trvání léčby je 2 týdny. Tradičně doporučujeme pětidenní terapeutický kurz.

Věnujte pozornost! Úprava dávky u adolescentů, starších pacientů a poruch funkce ledvin není nutná.

Nimesil akční čas

Kapalné dávkové formy se rychle vstřebávají do trávicího systému. Léčivá látka vstupuje do žaludku v rozpuštěné formě, což šetří čas strávený štěpením tablet nebo kapslí.

Nimesil začne působit po 30 minutách, po této době bolest zmizí. Maximální účinek se vyvíjí 2 hodiny po požití. Nimesil působí v čase 6-12 hodin, po kterém se začíná postupně rozkládat a odstraňovat z těla. Protizánětlivé účinky při onemocněních pohybového aparátu se neobjeví okamžitě - Nimesil působí v čase (24-48 hodin).

Překročení dávky pro zvýšení účinku se nedoporučuje, protože To nemá vliv na farmakologický účinek Nimesilu.

Analogy Nimesila

V ruských lékárnách je Nimesulid prezentován ve formě dispergovatelných tablet, granulí pro přípravu roztoku tablet pro perorální podání. Obchodní názvy léků s podobným složením - Nimesan, Nimulid, Nimika, Nise, Nemuleks. Cena analogů začíná od 100 rublů. pro 20 tablet, zatímco 30 prášků Nimesil stojí 800 rublů.

Našli jste chybu? Vyberte ji a stiskněte klávesy Ctrl + Enter

Nimesil - indikace pro použití

Nimesil je poměrně závažný lék, který by měl být užíván pouze na lékařský předpis. Praxe však ukazuje, že nikdo není imunní vůči lékařským chybám, proto při předepisování jakéhokoliv léku a před jeho užíváním se doporučuje, abyste si pečlivě prostudovali pokyny pro něj. V tomto článku se pokusíme pochopit vlastnosti této drogy, abychom zabránili možným negativním důsledkům v důsledku jejího užívání.

Složení nimesilu

Nimesil je syntetická droga, hlavní účinná látka, ve které je nimesulid. Jako pomocné látky obsahuje: sacharózu, kyselinu citrónovou, aromatické látky, maltodextrin, ketomacrogol 1000.

Nimesil se vyrábí ve formě prášku, zabaleného ve 2 g sáčcích (9, 15 nebo 30 kusů v balení). V jednom sáčku léčiva obsahuje 100 mg účinné látky.

Indikace pro použití Nimesila a její účinek

Nimesil má silný analgetický, antipyretický a protizánětlivý farmakologický účinek. Po požití se účinná látka nimesil rychle vstřebává gastrointestinálním traktem, je rozrušena játry a vylučována převážně ledvinami. Během dne je lék eliminován o 98% a při dlouhodobém užívání se v těle nehromadí. Trvání účinku nimesilu je přibližně 8 hodin.

Nimesil je předepsán v následujících případech:

 • syndrom akutní bolesti;
 • posttraumatická bolest;
 • zánětlivá onemocnění doprovázená horečkou;
 • bolest v pooperačním období;
 • onemocnění pohybového aparátu (osteoartritida, revmatoidní artritida, bursitida, tendonitida atd.);
 • bolest hlavy;
 • myalgie;
 • bolest a zánět při gynekologických onemocněních;
 • infekční a zánětlivá onemocnění atd.

Nimesil pro bolest zubů

Nimesil může být použit k odstranění příznaků bolesti a potlačení progrese zánětlivého procesu u zubního kazu, onemocnění dásní a dalších procesů, které způsobují bolest zubů. Je však třeba chápat, že hlavním účelem užívání tohoto léku je snížení akutní bolesti. To znamená, že při léčbě základní příčiny, která vedla k vzniku bolesti, se nimesil neúčastní, ale pouze dočasně eliminuje symptomy onemocnění.

Způsob použití přípravku Nimesil

Nimesil ve formě prášku pro vnitřní použití se používá pro přípravu suspenze. Za tímto účelem nalijte obsah sáčku do sklenice (250 ml) vody a důkladně promíchejte.

Lék se používá pouze po jídle 100 mg dvakrát denně (průměrná dávka). Interval mezi užitím jedné dávky - 12 hodin. V případě potřeby může být dávka léčiva zvýšena vzhledem k závažnosti stavu pacienta a účinnosti léčiva v konkrétním případě. Lék lze aplikovat po dobu nejvýše 15 dnů. Léčba přípravkem nimesilom by měla být přerušena, pokud z jejího podání není pozitivní klinický účinek.

Kontraindikace při podávání přípravku Nimesil

Lék je předepisován pouze pro dospělé, stejně jako děti od 12 let, s přihlédnutím k posouzení poměru přínosů a poškození léku (riziko). Nimesil je kontraindikován během těhotenství i během kojení, protože může způsobit závažné poškození plodu a dítěte. Pokud je tento lék předepsán během období kojení, musí být během léčby přerušen.

Nimesil je také kontraindikován v následujících případech:

 • anamnéza hyperalergických reakcí;
 • žaludeční vřed a duodenální vřed v období exacerbace;
 • těžké porušení ledvin a jater;
 • těžké srdeční selhání;
 • gastrointestinální a jiné krvácení.

Návod k použití prášek Nimesil

Článek se zaměřuje na populární nástroj Nimesil, vlastnosti jeho použití pro různé kategorie pacientů. Jak správně zředit prášek, jak jej používat a jak často a po dlouhou dobu můžete tento lék pít?

Indikace pro použití Nimesila

Lék je předepsán k odstranění symptomatických projevů, které zahrnují úlevu od zánětlivého procesu a bolesti při různých onemocněních:

  Prostředky dokonale odstraňuje nepříjemné příznaky zánětu

problémy s krevními cévami (artritida, osteoartritida);

 • muskuloskeletální systém (revmatismus, ischias, bursitis);
 • urologická a gynekologická onemocnění.
 • Nástroj dokonale odstraňuje nepříjemné příznaky zánětu, ke kterým došlo po operaci nebo poranění.

  Vrátí výkon a pohodlí během menstruace, odstraňuje bolesti hlavy a bolesti zubů.

  Nimesil se používá k potlačení silné bolesti, stejně jako při dlouhém průběhu terapie, avšak ne déle než 2 týdny. Po uplynutí této doby se činidlo v případě potřeby nahradí jiným činidlem, které má stejné farmakologické účinky.

  Jak chovat prášek?

  Lék by měl být užíván po jídle ve dvou dílčích dávkách (ráno a večer). Pro přípravu suspenze je nutné vzít sklenici se 100 ml vody a zředit sáček s práškem.

  Pro lepší rozpouštění granulí se doporučuje použít lžičku. Voda by měla být vařená a teplá, pomůže rychleji rozpustit prášek Nimesil.

  Návod k použití

  Připravená suspenze se odebírá dvakrát denně (ústy), což odpovídá 200 mg prášku. Dávkování na dávku je 1 sáček (100 mg). Není možné snížit nebo zvýšit dávku sami.

  Pouze lékař může vypočítat potřebné množství léku k dosažení požadovaného účinku bez ohrožení zdraví. Velká dávka nebo nedodržení intervalů mezi dávkami je plná projevů vedlejších účinků.

  Jak často a jak dlouho můžete pít granule?

  Režim léku Nimesil je předepsán lékařem. Nedoporučuje se však používat anestetikum déle než 15 dnů.

  Denní dávka zahrnuje 2 dávky prášku v jednom sáčku.

  Interval by měl být 8-12 hodin, ale může být zkrácen na 7-8 hodin. Doba působení účinné látky je 6 hodin.

  Po 4 hodinách po spotřebování suspenze, maximální množství léku uniká do krve, po které se hladina postupně snižuje.

  Čištění těla od nimesulidu probíhá přirozeně (částečně ledvinami).

  Předávkování je rozpoznáno následujícími příznaky:

  • nevolnost;
  • zvracení;
  • ospalost;
  • fyzická slabost;
  • apatie;
  • krvácení do žaludku nebo střev.

  K neutralizaci účinků účinné látky na tělo se doporučuje provádět výplach žaludku, užívat aktivní uhlí.

  Jak vzít děti?

  Nimesil není předepisován dětem, jejichž věk nedosáhl dvanáctileté známky. Dospělí (12-18 let) užívají obvyklou dávku (200 mg denně).

  Starší lidé

  Starší lidé by se měli nejprve poradit s odborníkem, aby určili denní dávku, obvykle je nižší než dávka uvedená v návodu.

  Lékař také bere v úvahu možnost kombinace léčiva s jinými farmakologickými přípravky předepsanými pacientovi dříve.

  Během těhotenství

  Užívání léku Nimesil při přepravě dítěte a kojení je zakázáno. Pokud je zjištěno těhotenství, léčba tímto léčivým přípravkem by měla být přerušena. Úprava léčby probíhá výhradně lékařem, který dohlíží na léčebný proces.

  Omezení užívání léčiva vzhledem k jeho účinku na oběhový systém, který může během těhotenství plodu způsobit krvácení.

  Návod k použití pro zuby

  Účinná látka suspenze připravená z prášku Nimesil se rychle vstřebává do sliznice žaludku, což umožňuje rychlý anestetický účinek (asi 20 minut).

  Pro rozpuštění budete potřebovat 1 sáček s lékem a sklenici se 100 ml vody.

  Po míchání až do úplného rozpuštění kompozice se suspenze pomalu opije.

  Užívání přípravku je lepší odložit po jídle (ne dříve než za 40-60 minut). Pokud bolest přetrvává, užívejte druhou dávku pouze po 12 hodinách.

  Zkrácený interval nebo zvýšené dávkování bude mít negativní vliv na zdraví a nebude možné dosáhnout požadovaného účinku.

  Léčivo má účinek omezený na antipyretický, analgetický a protizánětlivý účinek. Nemoci zubů a dásní Nimesil nevyléčí.

  Farmakologický účinek

  Lék Nimesil má následující farmakologické účinky:

  • odstraňuje teplo;
  • zmírňuje bolest;
  • tlumí zánětlivý proces.

  Nástroj patří do skupiny nesteroidních léčiv - sulfonamidů. Princip činnosti je založen na schopnosti aktivní složky blokovat cyklooxygenázu (druhý typ), které jsou zodpovědné za biosyntézu prostaglandinů.

  Kontraindikace

  Před použitím léku by měl být přípravek Nimesil seznámen se stávajícími kontraindikacemi, aby nedošlo ke zhoršení zdravotního stavu.

  Omezení se týkají takových zdravotních problémů:

   Poruchy v zažívacím systému jsou kontraindikace pro použití Nimesilu

  vysoký krevní tlak;

 • přítomnost erozí a vředů v zažívacím traktu;
 • poruchy v zažívacím systému (pálení žáhy, průjem, nevolnost, zvracení atd.);
 • vnitřní krvácení;
 • diabetes mellitus (typ 2);
 • porucha funkce ledvin;
 • srdeční selhání;
 • alergické na jednu ze složek léčiva.
 • Nepoužívejte Nimesil během těhotenství a kojení.

  Lék v této skupině je také kontraindikován u dětí mladších 12 let.

  Vedlejší účinky

  Během testování léčiva byly odhaleny případy vedlejších účinků.

  Mezi hlavní:

   Lidé, jejichž práce vyžaduje zvláštní pozornost a soustředění, by měli být opatrní při užívání léčiva

  zkreslení vizuální jasnosti;

 • poruchy oběhu (skoky v krevním tlaku, příliv, bušení srdce);
 • poruchy nervového systému (závratě, bolesti hlavy, nespavost, destabilizace psycho-emocionálního pozadí);
 • alergie (vyrážka, pocení, erytém, anafylaktoidní reakce, dermatitida, Lyellův syndrom, Stephen-Johnsonův syndrom, angioedém);
 • změny krevního systému;
 • problémy s trávicím traktem (nevolnost, zvracení, průjem, zvýšené hladiny jaterních enzymů atd.);
 • dušnost, astmatické ataky;
 • problémy s ledvinami (intersticiální nefritida, špatné močení atd.);
 • tělesná slabost, snížení tělesné teploty.
 • Případy hromadění vody v těle, tvorba edému (lokální / systémové) a krvácení do kůže (bod / povrch) jsou považovány za extrémně vzácné.

  Lidé, jejichž práce vyžaduje zvláštní pozornost a soustředění, by měli být opatrní při užívání léčiva. Výrobce neoznačuje účinek přípravku Nimesil na vědomí, ale jiné léky v této skupině způsobují ospalost a zpomalují reakci.

  Podmínky a podmínky skladování

  Lék Nimesil si zachovává své vlastnosti po dobu dvou let od data uvedeného na obalu nebo sáčku. Použití zpožděných prostředků je kontraindikováno.

  Neexistují žádné zvláštní požadavky na podmínky skladování. Stejně jako většina léků, Nimesil se doporučuje, aby ve skříni nebo skříňce domácí medicíny při pozitivní teplotě (ne více než 25-27 °), hlavní věc pryč od zvířat a dětí.

  Prášek Nimesil lze zakoupit v sáčcích s jednou dávkou nebo v balení obsahujícím 9 nebo 30 dávek.

  Náklady na 1 sáček (100 mg) - 26-32 rublů. Pro balení, včetně 9 jednotlivých dávek, budete muset zaplatit 598-624 rublů.

  Analogy a ceny

  Tabulka uvádí analogy Nimesilu a jejich ceny:

  Nimesil

  Popis k 13.10.2015

  • Latinský název: Nimesil
  • Kód ATX: M01AX17
  • Účinná látka: Nimesulid (Nimesulid)
  • Výrobce: Laboratorios MENARINI (Španělsko) t

  Nimesil Složení

  Přípravek obsahuje nimesulid v množství 100 mg na 1 sáček.

  Další látky: sacharóza, ketomacrogol, kyselina citrónová, pomerančová příchuť, maltodextrin.

  Formulář vydání

  Léčivo Nimesil je granule pro výrobu perorální suspenze ve formě světle žlutého prášku s příchuťou pomeranče.

  • 2 gramy Nimesilu v papírovém sáčku;
  • 9, 30 nebo 15 sáčků v krabici.

  Farmakologický účinek

  Antipyretický, protizánětlivý, analgetický účinek.

  Farmakodynamika a farmakokinetika

  Farmakodynamika

  Protizánětlivé nesteroidní léčivo ze skupiny sulfonamidů. Má protizánětlivý, antipyretický a analgetický účinek.

  Wikipedia ukazuje, že účinná látka působí jako druhý typ blokátoru cyklooxygenázy, který je zodpovědný za biosyntézu prostaglandinů.

  Farmakokinetika

  Po požití se dobře vstřebává ve střevě a dosahuje nejvyšší koncentrace v krvi po 2-3 hodinách. Reakce s plazmatickými proteiny je 97,5%. Poločas je 4-5 hodin. Rychle proniká do histohematogenních bariér.

  Transformován v játrech cytochromem P450. Hlavním aktivním metabolitem je hydroxynimesulid, který se vylučuje žlučí v glukuronizované formě. Vylučuje se převážně ledvinami (přibližně polovina přijaté dávky).

  Indikace pro použití přípravku Nimesil

  Lék se používá pro symptomatickou terapii, úlevu od zánětu a bolesti v době aplikace.

  Indikace pro použití Nimesila:

  • symptomatická léčba bolesti na pozadí osteoartritidy;
  • úlevu od akutní bolesti (bolesti zad a zad, bolesti při poranění, tendence, bursitida, podvrtnutí a podvrtnutí; bolest zubů);
  • algomenorrhea.

  Kontraindikace Nimesilu

  Kontraindikace:

  • hepatotoxické reakce způsobené účinnou látkou v anamnéze;
  • bronchospasmus, kopřivka, rýma spojená s užíváním kyseliny acetylsalicylové nebo jiných nesteroidních protizánětlivých léků v historii;
  • společné podávání léčiv s potenciální hepatotoxicitou;
  • stav po bypassu koronárních tepen;
  • zánětlivé onemocnění střev (ulcerózní kolitida, Crohnova choroba) v akutním stadiu;
  • zvýšení tělesné teploty u infekčních a zánětlivých onemocnění;
  • exacerbace peptického vředu, anamnéza vředů, perforace nebo krvácení v orgánech zažívacího traktu;
  • kombinace bronchiálního astmatu, nosní polypózy a nesnášenlivosti nesteroidních protizánětlivých léčiv;
  • cerebrovaskulární krvácení nebo jiné lokalizace; onemocnění doprovázená patologickým krvácením;
  • dekompenzované srdeční selhání;
  • těžké poruchy srážení krve;
  • dekompenzované selhání ledvin, hyperkalemie;
  • onemocnění jater;
  • selhání jater;
  • alkoholismus, drogová závislost;
  • těhotenství nebo kojení;
  • věk do 12 let;
  • přecitlivělost na léčivo.

  Shrnutí doporučuje používat lék Nimesil s opatrností, pokud jsou přítomny těžké formy diabetu mellitus typu 2 nebo arteriální hypertenze; ischemické onemocnění, srdeční selhání, dyslipidemie, cerebrovaskulární onemocnění, onemocnění periferních tepen, stáří; vředovou chorobu peptického vředu, infekce spojené s Helicobacter pylori; prodloužené předchozí užívání nesteroidních protizánětlivých léčiv; dekompenzovaná somatická onemocnění; s kouřením a současnou léčbou antikoagulancii, perorálními glukokortikosteroidy, antitrombocyty, selektivními blokátory serotoninového reuptake.

  Vedlejší účinky

  Pro bolesti zubů, bolesti hlavy, nachlazení, menstruace, Nimesil je často používán v lékařské praxi, od kterého následující vedlejší účinky mohou nastat: t

  • alergické reakce - pocení, vyrážka, svědění, erytém, anafylaktoidní reakce, dermatitida, kopřivka, erythema multiforme, angioedém, Stevens-Johnsonův syndrom, Lyellův syndrom;
  • hematopoetické poruchy - eosinofilie, anémie pacienta, anémie, trombocytopenie, hemoragický syndrom, trombocytopenická purpura;
  • zrakové postižení - rozmazané vidění;
  • poruchy nervové aktivity - pocit strachu, závratě, bolesti hlavy, noční můry, ospalost, nervozita, encefalopatie;
  • poruchy oběhu - návaly horka, tachykardie, hypertenze, náhlé změny krevního tlaku;
  • poruchy trávení - nevolnost, průjem, zvracení, nadýmání, zácpa, bolest břicha, gastritida, dyspepsie, dehtová stolice, stomatitida, krvácení z trávicího traktu, perforace nebo žaludeční vřed, perforace nebo dvanáctníkový vřed, hepatitida, cholestáza, žloutenka, žloutenka, zvýšené jaterní enzymy;
  • respirační poruchy - dušnost, záchvaty bronchiálního astmatu;
  • časté poruchy - astenie, obecná malátnost, hypotermie;
  • poruchy genitourinárního systému - selhání ledvin, hematurie, retence moči, dysurie, oligurie, intersticiální nefritida;
  • Jiné poruchy - možná hyperkalemie.

  Návod k použití Nimesil (metoda a dávkování)

  Návod na chov Nimesil

  Lék v prášku (granule) se umístí do sklenice a zředí se asi 100 ml vody. Připravené řešení není předmětem skladování, musí být přijato co nejdříve. Existuje společná otázka: „ve které vodě rozpouštět prášek?“. Návod doporučuje rozpustit lék v teplé vařené vodě.

  Nimesil prášek, návod k použití

  Přípravek (po přípravě) se užívá perorálně, dvakrát denně, 1 sáček po jídle. Maximální doba léčby je dva týdny.

  Pro snížení rizika nežádoucích účinků se doporučuje použít nejmenší účinnou dávku po nejkratší dobu.

  Návod k použití Nimesil pro děti

  Nimesil (stejně jako pilulky nebo masti na bázi nimesulidu) je zakázáno používat k léčbě dětí mladších 12 let. Děti ve věku 12-18 let se doporučuje užívat standardní dávky.

  Návod, jak užívat granule lidem s problémy s ledvinami

  U lidí s mírným a středně závažným selháním ledvin není třeba dávku měnit.

  Jak užívat Nimesil v prášku pro starší pacienty

  V léčbě starších pacientů určuje lékař potřebu změny denní dávky s přihlédnutím k možnosti interakce s jinými léky.

  Předávkování

  Příznaky předávkování: zvracení, ospalost, apatie, nevolnost, bolest v epigastriu. Vývoj gastrointestinálního krvácení není vyloučen. Ve velmi vzácných případech existuje možnost zvýšení krevního tlaku, vzniku akutní nedostatečnosti ledvin, respirační deprese, anafylaktoidních reakcí, kómy.

  Léčba předávkování je symptomatická. Neexistuje žádné selektivní antidotum. Pokud od předávkování neuplynuly déle než 4 hodiny, je nutné propláchnout žaludek a zajistit, že se užívají enterosorbeny, pro které se používá aktivní uhlí nebo osmotické projímadlo. Ukazují kontrolu ledvin a jater.

  Interakce

  Při současném užívání s glukokortikosteroidy zvyšuje riziko vzniku vředů nebo krvácení ze žaludku a střev.

  Při použití s ​​antitrombocytárními činidly a selektivními inhibitory zpětného vychytávání serotoninu se zvyšuje také pravděpodobnost krvácení ze žaludku nebo střev.

  Protizánětlivé nesteroidní látky mohou zvyšovat účinky antikoagulancií, proto se tato kombinace nedoporučuje pro osoby s těžkými poruchami srážlivosti. Pokud se této kombinaci nelze vyhnout, je nutné pečlivě sledovat ukazatele srážlivosti krve.

  Protizánětlivé nesteroidní látky mohou snižovat účinky diuretik.

  Nimesulid je schopen dočasně snížit evakuaci sodíku a draslíku vlivem furosemidu a tím oslabit diuretický účinek těchto látek. Také je třeba mít na paměti, že takové společné předepisování léků vyžaduje opatrnost u osob s poruchou funkce ledvin a srdce.

  Nesteroidní protizánětlivé léky mohou oslabovat účinek antihypertenziv. U jedinců s kompenzovanou renální insuficiencí, při současném předepisování ACE blokátorů, antagonistů angiotensinového receptoru druhého typu nebo inhibitorů cyklogenázy, je možná progrese renálního poškození a rozvoj reverzibilního akutního selhání ledvin.

  Protizánětlivé nesteroidní prostředky snižují clearance lithia, což způsobuje zvýšení hladiny těchto látek v krvi.

  Při předepisování přípravku Nimesil méně než jeden den před nebo po užití methotrexátu je třeba postupovat opatrně, protože v takových případech se může zvýšit obsah metotrexátu v krvi a jeho toxických účinků.

  Nimesulid je schopen stimulovat nefrotoxicitu cyklosporinu.

  Podmínky prodeje

  Podmínky skladování

  Skladujte v suchém, tmavém místě při pokojové teplotě. Uchovávejte mimo dosah dětí.

  Doba použitelnosti

  Zvláštní pokyny

  Vedlejší účinky mohou být minimalizovány použitím nejnižší účinné dávky léku v nejkratším možném průběhu.

  Léčivo v prášku Nimesil by mělo být používáno s opatrností u pacientů s gastrointestinálním onemocněním v anamnéze, protože je možná exacerbace těchto onemocnění.

  Vzhledem k tomu, že léčivo je částečně evakuováno ledvinami, jeho dávka pro osoby s poruchou funkce ledvin by měla být snížena v závislosti na objemu moči.

  Když se objeví první příznaky poškození jater (svědění, zežloutnutí kůže, nevolnost, bolest břicha, zvracení, tmavá moč, zvýšení transamináz v játrech), přestaňte užívat léky a poraďte se s lékařem.

  Pokud se během léčby lékem objeví jakékoli známky zrakového postižení, musí být pacient vyšetřen optometristou.

  Nimesil je schopný způsobit retenci tekutin v těle, tak pro lidi s vysokým krevním tlakem a srdečními chorobami, léčivo by mělo být používáno s extrémní opatrností.

  Pokud jsou příznaky akutní respirační infekce virové povahy během léčby lékem, Nimesil by měl být zastaven.

  Nepoužívejte Nimesil s jinými protizánětlivými nesteroidními léky.

  Nimesulid může změnit vlastnosti krevních destiček, takže je třeba dbát při užívání léčiva u pacientů s hemoragickou diatézou. Stojí za zmínku, že lék nenahrazuje preventivní účinek kyseliny acetylsalicylové při onemocněních oběhového systému.

  Analogy Nimesila

  Cena analogů nimesilu je obvykle nižší než cena popsaného činidla. Níže jsou uvedeny léky se stejným složením, které mohou nahradit Nimesil: Ameolin (tablety), Aponil (tablety), Fort Affida (granule pro suspenzi), Mesulide (tablety), Nise (tablety, suspenze), Nigan (tablety), Nimegesic ( tablety, suspenze), Nimesin (tablety), Nimesulid (tablety, gel), Nimid (tablety, granule), Nimujet (injekční roztok), Nimulid (tablety, suspenze, injekce, gel), Nimuspaz (tablety), Pansulid (tablety) ), Remesulid (tablety), Sulidin (gel), Taro-Sanovel (tablety).

  Nise nebo Nimesil - což je lepší?

  Nise a Nimesil jsou analogy. Hlavní rozdíl mezi léky spočívá v tom, že první je vyráběn ve formě gelu pro místní použití a tablety a náklady na Knise jsou mnohem nižší. Volba by měla být provedena na základě doporučení lékaře, typu důkazů a ekonomických úvah.

  Nimesil dětem

  Nimesil (stejně jako pilulky nebo masti na bázi nimesulidu) je zakázáno používat k léčbě dětí mladších 12 let. Instrukce o přípravě pro děti naznačují, že metoda užívání Nimesilu (jak aplikovat a jak ředit prášek) se v jiných věkových skupinách neliší. Jak používat prášek, jak zředit Nimesil v prášku, a také jak pít Nimesil v prášku, je popsáno v části „Návod k použití přípravku Nimesil (metoda a dávkování)“

  Je možné dát dětem Nimesil při teplotě?

  Tento lék není lékem volby ke snížení tělesné teploty, i když má mírný antipyretický účinek. Nimesil by měl být používán pouze k úlevě od slabé a středně slabé bolesti.

  Kompatibilita s alkoholem

  Nimesil a alkohol jsou neslučitelné, protože obě látky jsou hepatotoxické. Jejich současné použití může vést k závažným poruchám jater a nevratným následkům, zejména na pozadí již existujících onemocnění hepatobiliárního systému.

  Nimesil během těhotenství a kojení

  Užívání léku během těhotenství nebo kojení je přísně zakázáno, protože nimesulid a jiné nesteroidní protizánětlivé léky mohou nepříznivě ovlivnit průběh těhotenství a vývoj dítěte.

  Recenze Nimesile

  U zubů zubů a jiných typů bolesti (spojených s poraněním, algomenorrhea) se široce používá prášek Nimesil. Posouzení jeho použití u pacientů má pozitivní barvu a malé množství důkazů o vývoji nežádoucích účinků.

  Recenze lékařů o Nimesilu také dobře charakterizují lék jako nástroj, který účinně zmírňuje traumatické bolesti a bolesti lokalizované v pohybovém systému. Je však třeba mít na paměti, že v některých zemích jsou přípravky nimesulidu zcela zakázány z důvodu zvýšené hepatotoxické schopnosti.

  Je Nimesil antibiotikum nebo ne?

  Častá otázka mezi pacienty. Nimesil není antibiotikum a nemá antibakteriální účinek. Jeho hlavní účinky: antipyretika, analgetika, protizánětlivé.

  Cena Nimesila, kde koupit

  Cena prášku Nimesil (9 sáčků) v Rusku dosahuje 615 rublů. Pro srovnání, cena 1 sáčku Nimesil je 25-32 rublů.

  Průměrná cena na Ukrajině drog č. 1 je přibližně 9 hřivnys, a cena balíčku, včetně 30 pytlů, se pohybuje od 210 do 260 hřivnys.

  Kolik je ekvivalent Nimesil Nise?

  Náklady na tento lék v Rusku ve formě 100mg tablet číslo 20 je 175-215 rublů, a 1% 20 g stejného jména masti bude stát 180-190 rublů.

  Nimesil

  Návod k použití:

  Ceny v internetových lékárnách:

  Nimesil je protizánětlivé léčivo.

  Farmakologický účinek

  Nástroj má výrazný antipyretický, protizánětlivý, analgetický účinek, je dobře snášen během dlouhodobé léčby, označuje sulfonamidy. Léčivou látkou přípravku je nimesulid.

  Soudě podle hodnocení, Nimesil se vyznačuje rychlým rozvojem terapeutického účinku, který je aktivní po dobu šesti hodin po požití.

  Formulář vydání

  Nimesil prášek pro ředění ve vodě a následné vnitřní použití.

  Indikace pro použití Nimesila

  Nimesil podle předepsaných instrukcí: odstranění infekčních zánětů, léčba degenerativních zánětlivých patologických stavů pohybového aparátu (artritida, bursitida, osteochondróza, ischias, revmatismus, osteoartróza), léčba gynekologických, vaskulárních, urologických onemocnění, odstranění tepla různého původu.

  Dobré recenze o Nimesil používá k úlevu od bolesti zubů, bolesti hlavy, menstruační bolesti, stejně jako bolest po operaci, zranění.

  Použití přípravku Nimesil je účinné jak v případě prudkého bolestivého záchvatu, tak i při dlouhodobé léčbě.

  Způsob použití přípravku Nimesil a dávka

  Dospělí se předepisují, aby dětem po 12 l užívali v jednom balení dvě p / den (100 mg nimesulidu). Lék se obvykle po jídle rozpustí ve 100 ml vody. Příprava suspenze, měla by okamžitě pít, uložit je nežádoucí.

  Maximální doba trvání léčby Nimesil podle instrukcí je 15 dnů.

  Vedlejší účinky

  Nimesil zřídka způsobuje negativní reakce. Teprve na začátku léčby as individuální citlivostí mohou závratě, nervozita, encefalopatie, úzkost, bolesti hlavy, tachykardie, návaly horka, zvýšený tlak, krvácení.

  Použití přípravku Nimesil může také způsobit průjem, dyspepsii, zvracení, gastrointestinální krvácení, perforaci žaludku, nadýmání, gastritidu, zácpu, poruchy zraku, vyrážky, zarudnutí kůže, svědění, pocení, bronchospasmy, erytém, otok, žloutenku, cholestázu, poruchy močení, nefritidu, t selhání ledvin, anémie, eosinofilie, purpura, trombocytopenie, zvýšené hladiny jaterních enzymů, pancytopenie.

  Příznaky léčby předávkováním: zvracení, nevolnost, ospalost, apatie, krvácení z gastrointestinálního traktu (vzácné). Pro léčbu otravy je pacient umyt žaludek, v případě potřeby podat aktivní uhlí, provést další symptomatickou léčbu.

  Kontraindikace

  Nimesil není předepisován dětem do 12 l., Pacienti s gastrointestinálními vředy, těžkým krvácením z gastrointestinálního traktu, diabetem typu 2, těžkou renální patologií, průjmem, přecitlivělostí, pálením žáhy, zvracením, nevolností, srdečním městnavým selháním, zvýšeným tlakem, stížnostmi na bolesti břicha.

  Prášek Nimesil je také kontraindikován u těhotných, kojících žen.

  Tento nástroj zvyšuje účinek furomesidu a léků používaných ke snížení srážlivosti krve. Také má tendenci zvyšovat koncentraci lithia v krvi, zvyšovat účinek cyklosporinu na renální funkce.

  Riziko nežádoucích účinků Nimesila se zvyšuje s jeho kombinací s metotrexátem.

  Nimesil je předepisován s opatrností pacientům užívajícím jiné léky proti bolesti, protizánětlivé léky a diuretika, které ovlivňují tlak. Pacienti užívající současně hydantoin nebo sulfonamidy by měli být pod lékařským dohledem.

  Nimesil: ceny v internetových lékárnách

  Nimesil granule pro suspenzi 100 mg 2 g

  Nimesil gran. příprava. suspen d / ext. Recepce 100mg. balení 2g №9

  Nimesil granule pro suspenzi 100 mg 2 g 9 ks.

  Nimesil granule 100 mg / 2 g 9 balení

  Nimesil gran. d / sus. interní 100 mg n30

  Nimesil granule pro suspenzi 100 mg 2 g 30 ks.

  Nimesil granule pro suspenzi 100 mg / 2 g 30 balení

  Informace o léku jsou zobecněné, jsou poskytovány pro informační účely a nenahrazují oficiální pokyny. Vlastní ošetření je nebezpečné pro zdraví!

  Kromě lidí, jediná živá bytost na planetě Zemi - psi - trpí prostatitidou. To jsou opravdu naši nejvěrnější přátelé.

  Léky na alergie ve Spojených státech utratí ročně více než 500 milionů dolarů. Myslíte si stále, že způsob, jak konečně porazit alergii, bude nalezen?

  Průměrný člověk během života produkuje tolik jako dva velké bazény slin.

  Pokud se usmíváte pouze dvakrát denně, můžete snížit krevní tlak a snížit riziko infarktu a mrtvice.

  Játra jsou nejtěžší orgán v našem těle. Průměrná hmotnost je 1,5 kg.

  Každý má nejen unikátní otisky prstů, ale i jazyk.

  Zubní kaz je nejběžnějším infekčním onemocněním na světě, s nímž ani chřipka nemůže soutěžit.

  Vědci z University of Oxford provedli sérii studií, v nichž dospěli k závěru, že vegetariánství může být škodlivé pro lidský mozek, protože vede ke snížení jeho hmotnosti. Proto vědci doporučují nevylučovat ryby a maso z jejich stravy.

  Při pravidelných návštěvách solária se zvyšuje šance na rakovinu kůže o 60%.

  Ve Spojeném království existuje zákon, podle kterého může chirurg odmítnout operaci pacienta, pokud kouří nebo má nadváhu. Člověk se musí vzdát špatných návyků a pak možná nebude potřebovat operaci.

  U 5% pacientů způsobuje antidepresivum Clomipramin orgasmus.

  I když mužské srdce nepřekoná, může ještě dlouho žít, jak nám ukázal norský rybář Jan Revsdal. Jeho motor se zastavil ve čtyři hodiny poté, co se rybář ztratil a usnul ve sněhu.

  Vzdělaný člověk je méně náchylný k onemocněním mozku. Intelektuální aktivita přispívá k tvorbě další tkáně, která kompenzuje nemocné.

  Během operace náš mozek vynakládá energii odpovídající 10 W žárovce. Takže obraz žárovky nad hlavou v okamžiku vzniku zajímavé myšlenky není tak daleko od pravdy.

  Podle studií mají ženy, které pijí několik sklenic piva nebo vína týdně, zvýšené riziko vzniku rakoviny prsu.

  Doposud spolehlivě neznáme přesný počet lidí infikovaných lidským papilomavirem. Víme však, že každý sedmý člověk je nemocný.

  Nimesil® (Nimesil®)

  Aktivní složka:

  Obsah

  Farmakologická skupina

  Nosologická klasifikace (ICD-10)

  3D obrazy

  Složení

  Popis lékové formy

  Světle žlutý granulovaný prášek s oranžovou vůní.

  Farmakologický účinek

  Farmakodynamika

  Nimesulid je NSAID ze skupiny sulfonamidů. Má protizánětlivé, analgetické a antipyretické účinky. Nimesulid působí jako inhibitor enzymu COX zodpovědného za syntézu PG a inhibuje hlavně COX-2.

  Farmakokinetika

  Po požití se lék dobře vstřebává z gastrointestinálního traktu a dosahuje Cmax v krevní plazmě po 2–3 hodinách; komunikace s plazmatickými proteiny - 97,5%; T1/2 je 3,2–6 h. Snadno proniká do histohematogenních bariér.

  Metabolizován v játrech izoenzymem cytochromu P450CYP 2C9. Hlavním metabolitem je farmakologicky účinný parahydroxyderivát nimesulidu - hydroxynimesulidu. Hydroxynimesulid se vylučuje do žluči v metabolizované formě (nachází se pouze ve formě glukuronátu - asi 29%).

  Nimesulid se vylučuje z těla, zejména ledvinami (přibližně 50% dávky).

  Farmakokinetický profil nimesulidu u starších osob se nemění se jmenováním jednorázových a opakovaných / opakovaných dávek.

  Podle experimentální studie provedené s účastí pacientů s mírnou a středně těžkou renální insuficiencí (kreatinin Cl 30–80 ml / min) a zdravými dobrovolníky, Cmax nimesulid a jeho metabolit v plazmě pacientů nepřesáhly koncentraci nimesulidu u zdravých dobrovolníků. AUC a T1/2 u pacientů s renální insuficiencí byly o 50% vyšší, ale v mezích farmakokinetických parametrů. Při opětovném užívání není pozorována kumulace léků.

  Indikace léku Nimesil®

  léčba akutní bolesti (bolest v zádech, dolní části zad; bolest v patologii pohybového aparátu, včetně poranění, výronů a dislokací kloubů; tendinitida, bursitida);

  symptomatická léčba osteoartrózy s bolestí;

  Léčivo je určeno pro symptomatickou terapii, snížení bolesti a zánětu v době použití.

  Kontraindikace

  přecitlivělost na nimesulid nebo na některou ze složek léčiva;

  hyperergické reakce (v anamnéze), například bronchospasmus, rýma, kopřivka, spojené s podáváním kyseliny acetylsalicylové nebo jiných NSAID, včetně nimesulid;

  hepatotoxické reakce na nimesulid (v anamnéze);

  souběžné (současné) podávání léčiv s potenciální hepatotoxicitou, například paracetamol nebo jiná analgetika nebo NSAID;

  zánětlivé onemocnění střev (Crohnova choroba, ulcerózní kolitida) v akutní fázi;

  období po operaci bypassu koronárních tepen;

  febrilní syndrom při nachlazení a akutních respiračních virových infekcích;

  úplná nebo neúplná kombinace bronchiálního astmatu, recidivující nosní polypózy nebo vedlejších nosních dutin s intolerancí na kyselinu acetylsalicylovou a další NSAID (včetně anamnézy);

  žaludeční vřed nebo duodenální vřed v akutní fázi, anamnéza vředů, perforace nebo krvácení v gastrointestinálním traktu;

  anamnéza cerebrovaskulárních krvácení nebo jiného krvácení, stejně jako nemoci zahrnující krvácení;

  těžké poruchy srážení;

  těžké srdeční selhání;

  závažná renální insuficience (Cl kreatinin® by měl být založen na individuálním posouzení rizika a přínosu užívání tohoto léčiva.

  Použití v průběhu březosti a laktace

  Podobně jako ostatní léky třídy NSAID, které inhibují syntézu GHG, může nimesulid nepříznivě ovlivnit vývoj těhotenství a / nebo embrya a vést k předčasnému uzavření ductus arteriosus, hypertenzi v plicní tepně, poškození ledvin, které se může proměnit v selhání ledvin. oligohydramnios, ke zvýšení rizika krvácení, snížení kontraktility dělohy, výskytu periferního edému.

  V tomto ohledu je nimesulid kontraindikován během těhotenství a kojení.

  Užívání léku Nimesil® může nepříznivě ovlivnit ženskou fertilitu a nedoporučuje se pro ženy, které plánují těhotenství. Při plánování těhotenství je nutná konzultace se svým lékařem.

  Vedlejší účinky

  Četnost je klasifikována podle kategorií v závislosti na výskytu případu: velmi často (> 10), často (> 100–1000–10 000– ® v kombinaci s inhibitory ACE nebo antagonisty receptoru angiotensinu II. Proto je třeba společné podávání těchto léků předepisovat s opatrností, zejména Pacienti by měli dostat dostatečné množství tekutiny a po zahájení společné léčby je třeba pečlivě sledovat renální funkce.

  Farmakokinetické interakce s jinými léky

  Přípravky na bázi lithia. Existují důkazy, že nesteroidní protizánětlivé léky snižují clearance lithia, což vede ke zvýšení plazmatické koncentrace lithia a jeho toxicity. Při jmenování nimesulidu pacientům, kteří jsou léčeni přípravky lithia, je nutné pravidelně sledovat koncentraci lithia v plazmě.

  Nebyly zjištěny klinicky významné interakce s glibenklamidem, teofylinem, digoxinem, cimetidinem a antacidními přípravky (například kombinace hydroxidů hliníku a hořčíku).

  Nimesulid inhibuje aktivitu izoenzymu CYP2C9. Současně s užíváním léků s nimesulidem, které jsou substráty tohoto enzymu, může vzrůst koncentrace těchto léčiv v plazmě.

  Při předepisování nimesulidu méně než 24 hodin před nebo po užití methotrexátu je nutná opatrnost, protože v takových případech se může zvýšit hladina methotrexátu v plazmě, a tudíž i toxické účinky tohoto léčiva.

  Vzhledem k účinku na renální GHG mohou inhibitory COX, jako je nimesulid, zvýšit nefrotoxicitu cyklosporinů.

  Vzájemné působení jiných léčiv s nimesulidem

  Studie in vitro ukázaly, že nimesulid je vytěsněn z vazebných míst tolbutamidem, kyselinou salicylovou a kyselinou valproovou, ale tyto účinky nebyly pozorovány během klinického použití léčiva.

  Dávkování a podávání

  Uvnitř, po jídle. 1 balení (100 mg nimesulidu) 2x denně. Obsah sáčku se nalije do sklenice a rozpustí se v přibližně 100 ml vody. Připravený roztok není skladován.

  Nimesil ® se používá pouze k léčbě pacientů starších 12 let.

  Teenageři (od 12 do 18 let). Na základě farmakokinetického profilu a farmakodynamických vlastností nimesulidu nemusí adolescenti dávku upravovat u dospívajících.

  Pacienti s poruchou funkce ledvin. Na základě farmakokinetických údajů není třeba dávku upravovat u pacientů s mírnými nebo středně závažnými formami renálního selhání (kreatinin Cl 30–80 ml / min).

  Starší pacienti. V léčbě starších pacientů určuje lékař potřebu upravit denní dávku na základě možnosti interakce s jinými léky.

  Maximální doba léčby nimesulidem je 15 dnů.

  Pro snížení rizika nežádoucích vedlejších účinků použijte minimální efektivní dávku minimálního krátkého kurzu.

  Předávkování

  Symptomy: apatie, ospalost, nevolnost, zvracení, bolest v epigastrické oblasti. U udržovací léčby gastropatie jsou tyto symptomy obvykle reverzibilní. Může se vyskytnout gastrointestinální krvácení. Ve vzácných případech může zvýšit krevní tlak, akutní selhání ledvin, respirační depresi a kómu, anafylaktoidní reakce.

  Léčba: symptomatická. Neexistuje žádné specifické antidotum. V případě předávkování došlo během posledních 4 hodin k indukci zvracení a / nebo podání aktivního uhlí (od 60 do 100 g na dospělého) a / nebo osmotického projímadla. Nucená diuréza, hemodialýza jsou neúčinné v důsledku vysoké asociace léčiva s proteiny (až 97,5%). Je ukázána kontrola funkce ledvin a jater.

  Zvláštní pokyny

  Nežádoucí vedlejší účinky mohou být minimalizovány použitím minimální účinné dávky léku s nejkratším možným krátkým průběhem.

  Přípravek Nimesil® by měl být používán s opatrností u pacientů s gastrointestinálním onemocněním v anamnéze (ulcerózní kolitida, Crohnova choroba), protože je možné exacerbace těchto onemocnění.

  Riziko gastrointestinálního krvácení, vředů nebo perforace vředů se zvyšuje s rostoucími dávkami NSAID u pacientů s vředovou anamnézou, která je zvláště komplikovaná krvácením nebo perforací, stejně jako u starších pacientů, takže léčba by měla být zahájena nejnižší možnou dávkou. U pacientů užívajících léky snižující srážlivost krve nebo potlačující agregaci krevních destiček také zvyšuje riziko gastrointestinálního krvácení. V případě gastrointestinálního krvácení nebo vředů u pacientů užívajících přípravek Nimesil® by měla být léčba tímto léčivem zrušena.

  Vzhledem k tomu, že Nimesil® je částečně vylučován ledvinami, jeho dávka u pacientů s poruchou funkce ledvin by měla být snížena v závislosti na stupni močení.

  Existují důkazy o výskytu vzácných případů reakcí z jater. Pokud se objeví známky poškození jater (svědění, zežloutnutí kůže, nevolnost, zvracení, bolest břicha, tmavá moč, zvýšená aktivita jaterních transamináz), měli byste přestat užívat tento lék a kontaktovat svého lékaře.

  I přes vzácný výskyt zrakového postižení u pacientů užívajících nimesulid současně s jinými nesteroidními protizánětlivými léky musí být léčba okamžitě přerušena. Pokud dojde ke zhoršení zraku, musí být pacient vyšetřen optometristou.

  Lék může způsobit retenci tekutin v tkáních, takže Nimesil® by měl být používán s maximální opatrností u pacientů s vysokým krevním tlakem a zhoršenou srdeční aktivitou.

  U pacientů s renálním nebo srdečním selháním by měl být přípravek Nimesil ® používán s opatrností, protože se může zhoršit funkce ledvin. Pokud se stav zhorší, léčba přípravkem Nimesil ® by měla být ukončena.

  Klinické studie a epidemiologická data naznačují, že NSAID, zejména ve vysokých dávkách a při dlouhodobém užívání, mohou vést k nevýznamnému riziku infarktu myokardu nebo mrtvice. Pro vyloučení rizika vzniku takových událostí při použití údajů nimesulidu nestačí.

  Přípravek obsahuje sacharózu, měl by být vzat v úvahu u pacientů s diabetes mellitus (0,15–0,18 XE na 100 mg léku) a osob s nízkokalorickou dietou. Nimesil® se nedoporučuje u pacientů s intolerancí fruktózy, glukózo-galaktózovou malabsorpcí nebo nedostatkem sacharózy-izomaltózy.

  Pokud se během léčby Nimesilem ® objeví příznaky studené nebo akutní respirační virové infekce, léčba by měla být přerušena.

  Nepoužívejte Nimesil současně s jinými NSAID.

  Nimesulid může měnit vlastnosti krevních destiček, takže je třeba dbát při použití léčiva u lidí s hemoragickou diatézou, ale lék nenahrazuje preventivní účinek kyseliny acetylsalicylové při kardiovaskulárních onemocněních.

  Starší pacienti jsou zvláště citliví na nežádoucí účinky NSAID, včetně gastrointestinálního krvácení a perforací, které ohrožují život pacienta, zhoršení funkce ledvin, jater a srdce. Při užívání léku Nimesil® pro tuto kategorii pacientů je nutné řádné klinické monitorování.

  Existují důkazy o výskytu vzácných případů kožních reakcí (jako je exfoliativní dermatitida, Stevens-Johnsonův syndrom, toxická epidermální nekrolýza) na nimesulidu, stejně jako na jiných NSAID. Při prvních známkách kožní vyrážky, sliznic nebo jiných příznaků alergické reakce je třeba užívat přípravek Nimesil®.

  Vliv léku na schopnost řídit vozidla a kontrolní mechanismy. Účinek přípravku Nimesil® na schopnost řídit motorová vozidla a kontrolní mechanismy nebyl studován, proto je třeba při léčbě přípravkem Nimesil® dbát zvýšené opatrnosti při řízení vozidel a provádění potenciálně nebezpečných činností, které vyžadují zvýšenou koncentraci a psychomotorickou rychlost.

  Formulář vydání

  Granule pro perorální podání, 100 mg. Na 2 g granulátu ve třívrstvých obalech (papír / hliník / PE). 30 balení. umístěny v krabici.

  Výrobce

  "Laboratoř Guidotti SPA", Itálie.

  Vyrobeno: "Laboratories Menarini SA", Španělsko.

  Distributor: Berlin-Hemi / Menarini Pharma GmbH. Glinicker Veg 125, 12489, Berlín, Německo.

  Obchodní podmínky lékárny

  Podmínky skladování léčiva Nimesil®

  Uchovávejte mimo dosah dětí.

  Doba použitelnosti léku Nimes®

  Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.