Chesnachki.ru

Zdravím vás, milí čtenáři! Homeopatické léky se v poslední době staly velmi populární kvůli nedostatku závažných komplikací. Homeopatie je založena výhradně na přírodních ingrediencích, a proto nenese žádnou škodu dětem. Jedním z nejpopulárnějších prostředků této skupiny pro prevenci SARS a chřipky je Oscillococcinum pro děti, jejíž návod k použití bude popsán.

Složení léčiva

Lék byl vyvinut v roce 1919 Joseph Rua. Pro účinnost léčby musí být léčba aplikována na samém počátku onemocnění, kdy právě začala infekce.

Skládá se ze dvou hlavních složek: extraktů jater a srdce pižmové kachny, která se také nazývá barbarská. Lék je dostupný ve formě granulí, necítí.

Účinnost přípravku Otsilokoktsinuma (oscillococcinum) dosud lékaři neprokázala a je zpochybňována. Joseph Rua, který vytvořil drogu, nemohl provádět mikroskopické vyšetření virů, takže si nemohl být jistý, že lék skutečně funguje.

Tvůrce drogy najednou viděl některé infikované buňky v krvi pacientů, které byly podle jeho názoru příčinou chřipky. Následně je našel v játrech pižmové kachny a na základě toho postavil lék.

Návod k použití: ocillococcinum pro děti

Hlavní indikace pro použití homeopatických léků jsou chřipka a ARVI v mírném a středním stadiu. Léčivo je také vhodné pro prevenci těchto onemocnění.

Otázka, v jakém věku se doporučuje užívat léky, často trápí rodiče, kteří se rozhodnou léčit děti s homeopatií.

Použití Otsilokoktsinuma je kontraindikováno pro děti do jednoho roku: pro ně výpočet dávky léku se neprovádí. Nejlepší je podat lék dětem ve věku od 3 let.

Navzdory skutečnosti, že homeopatie je považována za neškodnou, stále existují kontraindikace. Především je to individuální intolerance léku a laktózy, která je součástí léčiva jako pomocná složka.

Nežádoucí účinky a informace o předávkování nejsou v návodu uvedeny. Je také třeba vzít v úvahu: pokud v prvních dnech nebylo možné zmírnit příznaky chřipky pomocí homeopatie, budete muset být léčeni tradičními metodami.

Léčebný režim

Než začnete lék užívat, vyjměte jej z lahvičky kliknutím na buňku. Dospělí podávají jednu dávku pod jazyk a rozpouští se. Příjem Otsillokoktsinuma je lepší pro vedení ve čtvrt hodiny na jídlo nebo 1 hodinu po něm.

Pro děti je obsah jedné lahvičky (tuba) rozpuštěn v malém množství vody a pak je dán do bradavky nebo do lžíce (ale ne do železa).

V homeopatii je pravidlo: nemůžete se dotknout granulí rukama nebo železnými předměty. Takže zásobit plastovou lžící pro malé děti.

V počátečním stádiu onemocnění může být dítěti podána 1 dávka a poté se opakuje po 6 hodinách. V této fázi postačí 2-3 recepce.

U těžké formy onemocnění je nutné podat 1 dávku 2x denně. Průběh léčby je 1 až 3 dny.

Prevence spočívá v užívání 1 dávky jednou týdně.

Pro všechny věkové skupiny pacientů zůstává dávkování stejné. Záleží jen na stadiu onemocnění.

Recenze

Oscillococcinum recenze jsou sporné. Existují pacienti, kteří tvrdí, že pomáhají vyrovnat se s onemocněním na samém počátku. Ale užívání léků je nezbytné dříve, než tělo onemocní, při prvních lehkých onemocněních. Bohužel není vždy možné tento stav zachytit. S chřipkou nebo akutními respiračními virovými infekcemi ve stadiu vývoje Oscilococcinum nepomáhá a nezrychluje zotavení.

Pokud mluvíme o lékařech, pak v tomto prostředí jsou v recenzích rozpory. Vzhledem k tomu, že účinek přípravku Oscillococcinum nebyl prokázán, lékaři ho předepisují podle svého uvážení. Například, pokud pacient nemůže užívat tradiční léky, zůstává mu předepsat homeopatii.

Oscillococcinum je zakázáno jako podvodný lék v USA a v mnoha evropských zemích. V Rusku se stále prodává a kupuje, i když zkušenosti s jeho použitím jsou často negativní. Pacienti nedostanou úlevu a dospějí k závěru, že se jedná o figurínu.

Analogy

Cena za Otsillococcinum je poměrně velká - za 12 dávek budete muset zaplatit asi 700 rublů. A to s nedostatkem důvěry, že droga opravdu pomůže.

Mezi homeopatickými léky nemá Oscillococcinum žádné analogy. V boji proti viru chřipky můžete použít pouze tradiční imunostimulancia, například Arbidol nebo Kagocel.

Nejčastěji jsou dětem předepsány Arbidol. Dobře se vstřebává v zažívacím traktu a začíná působit po několika hodinách. Lék aktivuje imunitní systém a zabraňuje rozvoji virové infekce.

Dalším oblíbeným analogem je Antigrippin-Anvi. Skládá se z několika složek, včetně kyseliny acetylsalicylové, vitaminu C a difenhydraminu. Tyto sloučeniny snižují edém sliznic a eliminují zánět.

Oscillococcinum je lék proti virovým infekcím, jejichž účinek zůstává neprokázán. Pokud si všimnete, že se příznaky onemocnění po jeho užívání stále zvyšují, je lepší používat tradiční léčiva.

Pokud vám tyto informace pomohly, zanechte komentář. Informace v článku jsou uvedeny k přezkoumání. Uvidíme se znovu!

10 způsobů, jak rozveselit děti

Dobrý den, milí čtenáři mého blogu. S vámi Ekaterina Chesnakova. Dnes ráno byl můj syn ve špatné náladě a okamžitě jsem si pomyslel, jak ho povzbudit. To samozřejmě není překvapující, protože noc byla horká a dlouho nemohl spát a komáři se cítili. To je moje dcera

Nejlepší lék na akné na obličeji: soda, česnek, badyaga a talker

Zdravím vás, milí čtenáři. Dnes budeme hovořit o tak citlivém problému, jako je akné. Jsou obzvláště znepokojeni teenagery. Koneckonců, to je skutečná noční můra pro teenagera, zničí vzhled a může ovlivnit společenský život. Naštěstí existuje obrovský seznam finančních prostředků, které jsou platné.

Jaký je normální pulz člověka: muže, ženy, dítěte a sportovce? Jak měřit puls?

Dobré odpoledne, milí čtenáři! Všichni víme, že ukazatele srdeční frekvence jsou velmi důležité pro pochopení stavu člověka. Přibližně si představujeme, co by měly být, nicméně změny hodnot jsou ovlivněny jak věkem, tak fyzickou aktivitou. V tomto ohledu podrobně zvažujeme, co je normální

Tento blog je čten 10875 maminky, bye
hrát se svými dětmi.

Z jakého věku je možné dát Oscillococcinum dětem

Infekční onemocnění virového původu nejsou pro děti neobvyklé. Riziková skupina zahrnuje pacienty, kteří navštěvují mateřskou školu nebo školu. Mírná forma onemocnění se může objevit od 5 do 12 krát za 1 rok a závažná - až 2 krát. Důvodem je oslabený imunitní systém dítěte, komunikace v týmu nebo časté návštěvy na veřejných místech. Je důležité zahájit léčbu včas, aby se zlepšil stav pacienta a zabránilo se komplikacím.

Oscillococcinum je homeopatický lék, který se používá k léčbě akutních respiračních virových infekcí a chřipky v mírné nebo střední formě. Lék pomáhá předcházet sezónním onemocněním a epidemiím tím, že stimuluje obranyschopnost těla. Rodiče se zajímají o otázku, zda lze Oscilococcinum podávat dětem. Přípravek se podává novorozenci až po schválení pediatrem.

Popis lékové formy

Oscillococcinum je základem francouzské společnosti Boiron. Homeopatický lék představují bílé granule, které se rozpouštějí ve slinách a ve vodě. Jedná se o malé bílé kuličky bez charakteristického aroma se sladkou chutí.

 • extrakt z jater a srdce pižmové kachny;
 • sacharóza;
 • laktóza.

Základem drogy je extrakt z kachních orgánů. Aby se zlepšila kvalita chuti léčiva, jsou v granulích přítomny další látky, díky kterým se dražé po kontaktu s kapalinou rychle rozpouštějí.

Účinek přípravku Oscillococcinum spočívá v tom, že látka, která vyprovokovala onemocnění, může být vyléčena použitím nízké dávky. Proto se extrakt kachních orgánů ředí tak, že molekuly původní látky chybí. To znamená, že původní látka se podrobí ředění 200 krát metodou podle Korsakova. Pokaždé, když se látka zředí v poměru 1: 100. Nejprve směs obsahovala 1% extraktu, pak - 0,01%, pak - 0,0001%, atd.

Po 200 ředěních se objeví nová látka, která se liší složením od originálu. Je to tato složka, která působí na patogeny. Granule jsou baleny do plastových bílých zkumavek, které obsahují 1 g léčiva. V jedné lahvičce je 1 dávka léku.

Lék je podáván dítěti s virovými infekcemi, protože vykazuje následující vlastnosti:

 • Snižuje příznaky chřipky a ARVI.
 • Snižuje čas na zotavení.
 • Snižuje pravděpodobnost komplikací.
 • Vhodné pro novorozence, těhotné, kojící ženy, starší osoby.

Otsillococcinum pro děti s nachlazení je uveden v Rusku, USA a Evropě. Lék eliminuje příznaky onemocnění po 2 dnech a zotavení se vyskytuje 3krát rychleji. Homeopatický lék se doporučuje pro dítě, když se objeví první známky onemocnění (rýma, bolest v krku, kašel) a uprostřed infekce (horečka, zimnice, bolest hlavy, myalgie). Granule zlepšují zdraví, usnadňují průběh onemocnění. Výrobci však neposkytují informace o účinku výtažků na viry nebo imunitu.

Oscillococcinum pro děti je indikováno v těchto případech:

 • Chřipka s mírným nebo mírným průběhem.
 • Infekce virových dýchacích orgánů.

Lék je neúčinný s anginou pectoris nebo zánětem průdušek. Tento homeopatický lék je bezpečný, používá se jako alternativa k léčivům. Oscillococcinum má málo kontraindikací a málokdy vyvolává negativní reakce. Lék je účinný za předpokladu, že je používán v počáteční fázi onemocnění. Používá se pro komplexní léčbu chřipky, ARVI.

Funkce aplikace

Otázka, v jakém věku je možné dát Oscillococcinum, je poměrně relevantní. Jak uvedli pediatrové, droga je dovolena dávat novorozencům, starším dětem, dospělým a starším lidem. Lék je považován za bezpečný, ale je lepší ho použít pro léčbu dětí do jednoho roku ze zdravotních důvodů.

Rodiče mají zájem užívat Oscillococcinum pro děti různého věku:

 • U kojenců mladších 2 let se granule zředí teplou vodou po varu, připravený roztok se nalije do láhve.
 • Ve věku 3 let může dítě dát lžíci. Obsah lahvičky se rozpustí v malém množství vody.
 • Dospělí pacienti užívají granule sublingválně (pod jazykem). Je důležité udržet pilulky v ústech, aby se rozpustily. Oblast pod jazykem je nasycena krevními cévami, takže složky léčiva jsou okamžitě absorbovány do krve, obchází gastrointestinální trakt.

O dávce homeopatických léků rozhoduje lékař. Doporučuje se, aby děti užívaly Oscillococcinum před jídlem (15 minut). Pokud pacient již jedl, pak se granule odebírají po 60 minutách.

Dávka léčiva závisí na stadiu onemocnění:

 • V počátečním stadiu, kdy se objevily pouze negativní příznaky, se první část roztoku odebere okamžitě. Pokud onemocnění pokračuje, lék se dvakrát nebo třikrát opije s časovým intervalem 6 hodin.
 • Během výšky virové infekce se roztok nebo dražé konzumuje dvakrát denně (ráno a večer). Trvání léku je 1 až 3 dny.
 • Aby se zabránilo chřipce nebo akutním respiračním infekcím, užívají se během epidemie granule, 1 dávka jednou za 7 dní.

Účinnost přípravku Oscillococcinum závisí na době podání granulí. Důrazně se doporučuje užívat tento lék při prvních známkách onemocnění.

Kontraindikace a omezení

Podle návodu k použití je Oscillococcinum zakázáno dávat dětem s alergiemi na složky homeopatického léku. Laktóza je přítomna ve složení léčiva, proto je kontraindikována v případě nedostatku laktázy, nesnášenlivosti na mléčný cukr. Lék by měl být opuštěn pro vrozenou malabsorpci glukózy-galaktózy (malabsorpce). Pod kontrolou pediatra je tento roztok užíván kojenci do 2 let.

Oscillococcinum nemá sedativní účinek, neovlivňuje koncentraci pozornosti a rychlost reakce. Podle lékařského výzkumu lék nevyvolává negativní reakce. Ve vzácných případech měli pacienti alergickou kožní vyrážku v důsledku nesnášenlivosti na mléčný cukr nebo sacharózu. Pokud se u Vás vyskytnou jakékoli nežádoucí účinky, měli byste odmítnout užívat tento lék. Chcete-li zjistit příčinu zhoršení zdraví, musíte se poradit s lékařem.

Chybí informace o předávkování léky. Ocillococcinum se smí kombinovat s jinými homeopatickými přípravky, antibakteriálními, antivirotiky, antipyretiky atd. Utěsněné zkumavky se skladují po dobu 5 let při teplotě přibližně + 25 ° C na suchém, tmavém místě.

Náklady a alternativní prostředky

Pokud je dítě nesnášenlivé vůči složkám přípravku Oscillococcinum, měli byste kontaktovat svého pediatra, který vám předepíše vhodný alternativní lék.

Lékaři rozlišují tyto levné analogy léků:

 • Aflubin s gentianem, briony a dalšími složkami reprezentovanými kapkami. Tato náhrada Oscillococcinum se používá k nachlazení, chřipce u dětí od prvních dnů života. Léčivo ve formě tablet je indikováno pro pacienty od 5 let.
 • Agri je homeopatický lék na bázi brionia, fosforečnanu železitého používaného pro ARVI. Prášky se podávají dětem od 1 roku a granule od 3 let.
 • Svíčky Viburcol obsahují extrakty z belladonky, heřmánku, nočníku, atd. Rektální čípky se předepisují novorozencům ke zmírnění zánětu.
 • Anaferon je antivirotikum založené na čištěných interferonových protilátkách. Kromě toho lék posiluje imunitní systém. Anaferon je předepisován kojencům od 1 měsíce pro prevenci a léčbu infekčních onemocnění virového původu.
 • Ergoferon také obsahuje protilátky proti lidskému interferonu. Roztok je předepisován dětem starším 3 let s následujícími chorobami: rotavirus enetrit, plané neštovice, černý kašel, infekce, které provokují herpes virus a další patogenní mikroby. Tablety mohou dávat dětem od 6 měsíců.
 • Kagocel je lék syntetického původu, který vykazuje antivirové a imunomodulační účinky. Mnoho rodičů se zajímá o otázku, zda Kagocel nebo Otsillokoktinum - což je lepší. První lék pomáhá s ARVI, chřipkou, herpesem a druhou s prvními dvěma onemocněními. Oba léky se používají k prevenci a léčbě těchto onemocnění. Dávka přípravku Kagocel je však vyšší - 2 tablety jednou za 2 dny. Ano, trvá preventivní kurz déle.
 • Influcid také označuje homeopatické léky. Prášky obsahují aconite, brionium, gelzemia, atd. Indikace - chřipka a nachlazení u dětí od 3 let. Kapky jsou předepisovány pacientům starším 12 let.

To jsou hlavní analogy Oscillococcinum, ale existují i ​​jiné levnější náhražky. Mají podobný terapeutický účinek. Rozhodnutí o volbě vhodného analogu je prováděno výhradně pediatrem, protože vlastní léčba zvyšuje pravděpodobnost nežádoucích účinků u dítěte.

Cena léku závisí na počtu dávek v balení:

 • Pro 6 zkumavek s granulemi zaplatíte 300 - 350 rublů.
 • Pro 12 dávek - od 595 do 710 rublů.
 • Cena 30 lahví - od 950 do 1500 rublů.

Rodiče a lékaři hovoří jinak o působení Oscillococcinum. Někteří to považují za účinný a bezpečný lék pro léčbu chřipky a akutních respiračních infekcí u dětí různého věku. Jiní tvrdí, že se jedná o figurínu, která nepřinese žádný užitek.

Podle lékařského výzkumu bylo u 85% dětí po užití léku mírné onemocnění a druhý den pocítili úlevu. Kromě toho, Oscillococcinum nezpůsobuje negativní jevy. Před použitím homeopatického léku pro dítě byste se však měli poradit s pediatrem.

Oscillococcinum pro děti: návod k použití

Virové infekce se vyskytují u dětí velmi často, zejména pokud jsou v dětském týmu nebo na veřejných místech. Pro prevenci akutních respiračních onemocnění nebo pro léčbu nemoci, pokud se jí nepodařilo vyhnout se, často se používají homeopatické přípravky. Jeden z nejpopulárnějších prostředků takové skupiny se nazývá Otsillococcinum. Můžu to dát dětem a v jakém dávkování?

Formulář vydání

Oscillococcinum vyrábí francouzská společnost "Boiron" pouze v jedné formě, což je granule, která se snadno rozpouští po kontaktu s vodou nebo slinami. Mají bílou barvu, téměř kulovitý tvar a žádný zápach. Tyto granule chutnají sladce.

Jsou umístěny v plastových bílých zkumavkách po 1 gramu. Jedna taková trubice je jedna dávka léku. Granule v něm jsou pevně uzavřeny polyethylenovou zátkou. Zkumavky jsou baleny v blistrech po 3 kusech a v jedné krabičce jsou 2, 4 nebo 10 blistrů (od 6 do 30 dávek).

Složení

Aktivní složkou granulí je extrakt, který se získává z orgánů pižma (tzv. Barbarské) kachny. Látky extrahované z jater a srdce takového ptáka se ředí do 10 až minus 400 stupňů. Aby byl produkt sladký a rychle se rozpustil v ústech, jsou účinné složky kombinovány se sacharózou a laktózou.

Princip činnosti

Ocillococcinum označuje homeopatická léčiva, která se doporučuje užívat při prvních projevech ARD - horečka, kašel, bolesti hlavy, zimnice, bolesti těla, bolesti v krku, rýma a další. Aktivní složka granulí může podle mnoha studií zlepšit stav pacientů a usnadnit průběh virové infekce. Mechanismus účinku extraktu na viry nebo lidský imunitní systém však není výrobcem popsán.

Indikace

Nejčastěji je Oscillococcinum předepisován pro chřipku, která má mírný nebo střední průběh. Kromě toho mohou být granule použity pro další akutní respirační onemocnění vyvolaná viry.

Jak staré je povoleno?

Neexistuje žádná věková hranice pro lék, takže Ocillococcinum může být podáván jak dětem, tak batolatům navštěvujícím mateřskou školu, a školákům a dospívajícím. Lék se nazývá neškodný, ale doporučuje se ho užívat u dětí po předepsání lékaře, protože je někdy vyžadována komplexní léčba, která vyžaduje i další léky.

Kontraindikace

Granule by neměly být podávány dětem s přecitlivělostí na jejich složky. Například, vzhledem k přítomnosti v přípravě mléčného cukru je Oscillococcinum kontraindikován u pacientů s nedostatkem laktázy a nesnášenlivostí laktózy. Tento nástroj byste neměli užívat v případě dědičného porušení asimilace glukózy-galaktózy, která se nazývá malabsorpce.

Vedlejší účinky

Podle údajů v anotaci k granulím nezpůsobují žádné vedlejší účinky. V extrémně vzácných případech však použití přípravku Oscillococcinum může vyvolat alergickou reakci.

Máte-li při užívání léku nějaké onemocnění, musíte o tom informovat lékaře, který pozoruje malého pacienta.

Návod k použití a dávkování

Chcete-li otevřít lék, musíte kliknout na blistr z průhledné strany, vytlačit jednu zkumavku a pak ji otevřít. Způsob užívání přípravku Oscillococcinum závisí na věku dítěte:

 • Je-li dítěti podána náprava, granule se rozpustí ve vodě a výsledný roztok se nalije do láhve a potom se provede přes bradavku.
 • Nejmenší lék může být také podáván s lžící po rozpuštění obsahu zkumavky v malém objemu vody.
 • Starší pacienti mohou nalít granule přímo do ústní dutiny (pod jazykem) a požádat je, aby je uchovávali v ústech, dokud nejsou zcela rozpuštěny ve slinách.

Doporučuje se podat Otsillokoktsinum dítěti do 15 minut před krmením nebo jídlem. Pokud dítě právě jedlo, peleta by měla být odložena nejméně o 1 hodinu.

Věk pacienta neovlivňuje dávkování léku, ale závisí na stadiu onemocnění:

 • Pokud virová infekce začala vykazovat negativní příznaky, měla by být první dávka přípravku Ocillococcinum užívána co nejdříve. Pokud se progrese onemocnění nezastaví, doporučuje se rozpustit nebo polykat rozpuštěný lék každé 2-3 hodiny po dobu dalších 2-3 krát.
 • Pokud jsou granule předepsány ve výšce nemoci, měly by být užívány během 1-3 dnů dvakrát denně - jedna dávka ráno a jedna večer.
 • Pokud je léčivo doporučeno pro profylaktické účely, pak je podáváno dítěti v období šíření ARVI jednou týdně v jedné dávce.

Předávkování

Nebyly zaznamenány žádné případy, kdy by velmi velká dávka přípravku Oscillococcinum měla škodlivý účinek.

Interakce s jinými léky

Použití granulí neinterferuje s léčbou jiných homeopatických léčiv, stejně jako s jinými léky, včetně antivirotik, antibakteriálních, antipyretických a jiných léků.

Podmínky prodeje

Chcete-li koupit Oscillococcinum v lékárně, nejste povinni předložit lékařský předpis. Průměrná cena krabice, ve které je 6 dávek, se pohybuje od 340 do 380 rublů, pro balení s 12 zkumavkami musíte zaplatit asi 600-700 rublů a balení s 30 dávkami stojí asi 1400 rublů.

Funkce ukládání dat

Skladovatelnost uzavřených zkumavek je 5 let. Před jeho dokončením by Oscillococcinum měl být skladován při teplotě ne vyšší než 25 stupňů Celsia, na místě, kde se granule nedostanou k dětem a nebude vystaven přímému slunečnímu světlu.

Recenze

O použití Oscillococcinum s SARS nebo chřipkou, tam jsou oba dobré a negativní recenze. V pozitivních hodnoceních rodiče, kteří věří v homeopatii, nazývají tento lék účinným a neškodným. Chválí granule pro příjemnou chuť, pohodlnou formu uvolnění, schopnost dávat děti a nakupovat bez lékařského předpisu.

Podle nich užívání 1-2 dávek umožnilo zastavit vývoj onemocnění v nejranějším stadiu nebo snadněji přenášet infekci. Navzdory relativně vysokým nákladům tyto matky nazývají Otsillococcinum prospěšným prostředkem, protože jeho použití pomáhá vyhnout se užívání jiných léků (antitusikum, antibiotik, expektorancí atd.).

Současně můžete vidět mnoho negativních recenzí, ve kterých se Oscillococcinum nazývá placebo a figurína. Matky si v nich stěžují, že léčivo nemělo žádný vliv na nemoc a dítě muselo dostávat jiné léky, které působí na viry.

Mnoho lékařů, kteří podporují medicínu založenou na důkazech, také hovoří negativně o Oscillococcinum. Mezi nimi je populární pediatr Komarovsky, který považuje homeopatické granule, i když neškodné, ale naprosto k ničemu. Nicméně, droga je velmi populární ve Francii, kde se prodává bez lékařského předpisu a je nejoblíbenější lék proti chřipce.

Kromě toho byl vytvořen před mnoha desítkami let a taková dlouhá přítomnost na farmaceutickém trhu dává určité právo odkazovat ho na účinné prostředky.

Nicméně, mnoho lékařů se staví proti homeopatii a prohlašuje, že mechanismus účinku extraktu z vnitřních orgánů kachny na imunitní systém je nepochopitelný a ředění účinných látek je tak velké, že granule mohou být označovány jako obyčejné cukrové kuličky.

Pozitivní účinek užívání přípravku Oscillococcinum v prvních dnech onemocnění, jako jsou tito lékaři, je spojen s aktivitou imunitní reakce konkrétního pacienta (tělo se aktivně staví proti viru a onemocnění se nevyvíjí).

A proto otázka, zda dát Otsillococcinum nemocnému dítěti, musí být řešena individuálně, s přihlédnutím k postoji rodičů k homeopatické léčbě ak stavu malého pacienta.

Pokud po prvním podání granulí uplynulo 24 hodin a dítě se necítí dobře, měli byste se poradit s lékařem a vyšetřit dítě, a pak mu začít dávat další léky, které dětský lékař doporučí.

Analogy

Jiné homeopatické léky (mezi nimi jsou levnější), které mají podobný účinek, mohou být náhradou za Oscillococcinum:

 • Aflubinové kapky na bázi hořce, bryonie, fosforečnanu železitého, akonitu a kyseliny mléčné. Mohou být předepsány pro akutní respirační virové infekce, nachlazení, chřipku a různá zánětlivá onemocnění od narození. Tam jsou také tablety Aflubin jmenován od 5 let věku.
 • Agri děti. Takový homeopatický lék, který pomáhá při léčbě akutních respiračních onemocnění, obsahuje brionium, fosforečnan železa a další látky. Tablety se používají u dětí od 1 roku a granule od tří let.

Oscillococcinum pro děti: návod k použití, od kterého věku může být dítěti podáno

ORZ a RVI jsou častými společníky lidského života. V dětství jsou tato onemocnění zpravidla mnohem běžnější a děti je různě tolerují. Pro posílení imunitního systému a pomoc tělu rychle a snadno se vyrovnat s onemocněním, lékaři předepsat imunostimulační léky. Může to být jak konvenční léky, tak homeopatické léky. Jedním z těchto homeopatických léků je Oscillococcinum.

Droga Otsillokoktsinumum může být dána dítěti v každém věku, protože v instrukci nejsou žádná přísná omezení. Tento nástroj mohou být také používány dospělými k prevenci a léčbě virových a katarálních onemocnění.

Složení a mechanismus působení

Oscillococcinum označuje homeopatické léky, které obsahují extrakt z jater a srdce pižmové (barbarské) kachny. Dávka této látky je 200K. To znamená, že aktivní složky, které byly extrahovány z této kachny, byly zředěny až 10 krát (mínus 400 stupňů).

Na základě mechanismu účinku všech homeopatických léků a v tomto případě mechanismu oscillokoccinu, s tímto ředěním, molekuly původní látky zcela zmizí. Na jejich místě se tvoří zcela nová látka, která se radikálně liší od původního složení, ale rychle a účinně působí na viry.

Kromě hlavní aktivní složky jsou pomocnými složkami sacharóza a laktóza pro zvýšení chuti.

Formulář vydání

Otsillococcinum vyrábí francouzská společnost ve formě pelet ve zkumavkách po 1 g. Obvykle balení obsahuje 6, 12, 30 dávek pro dítě nebo dospělého.

Indikace a kontraindikace

Podle návodu k použití se přípravek Oscillococcinum doporučuje u pacientů s prvním příznakem akutních respiračních infekcí, GDVI:

 • se zvýšením tělesné teploty v subfebrilních znacích;
 • kašel nebo bolest v krku;
 • s bolestmi hlavy a bolestmi těla;
 • s rýmou;
 • s mrazem.

Zpravidla je možné použít prostředky pouze při lehkém nebo mírném průběhu nemoci.

Hlavními kontraindikacemi pro použití přípravku Oscillococcinum jsou nesnášenlivost laktózy, nedostatek laktázy, přecitlivělost na složky, dědičná nestravitelnost glukózy-galaktosy.

Pečlivě dbát:

 • děti a děti do 2 let;
 • s poruchou gastrointestinální funkce;
 • s alergiemi.

Dávkování a podávání

V jakém věku můžete dát dítě Oscillococcinum? Pokyny pro přípravu zvláštních pokynů pro věkové omezení pro děti ne. Proto může být přípravek Oscillococcinum podáván dítěti v kterémkoli věku. Mnozí však tvrdí, že je lepší začít užívat lék dětem od 1 roku. Je-li potřeba použít lék pro novorozené dítě mladší než jeden rok, je nutné se poradit s ošetřujícím pediatrem bez selhání.

Podle anotace je nutné užívat lék při prvních příznacích nemoci. Pak jsou šance na rychlé uzdravení mnohem vyšší. Pokud je nutné použít profylakticky, doporučuje se užívat Oscillococcinum před epidemií.

Granule Otsillococcinum se musí rozpouštět pod jazyk, sublingválně. Takže účinek léku bude výraznější a aktivní složky rychle vstoupí do krevního oběhu. Předpokládá se, že sublingvální použití prostředků není horší než způsob podávání injekcí.

Pro prevenci a léčbu SARS nebo chřipky se lék užívá 15 minut před jídlem nebo 1 hodinu po 1 dávce denně. Pokud je nezbytné podat lék dítěti, mohou být granule z tuby předem rozpuštěny v malém množství vody a nechat novorozence vypít obsah z láhve s cumlíkem nebo z lžíce. Dávka závisí na stadiu onemocnění.

Jako preventivní opatření je možné podat dětem Otsillococcinum do 7 dnů.

V počátečních stadiích onemocnění musí děti užívat první dávku léku co nejdříve, a pak léčbu opakovat po 6 hodinách. Lze použít až 3 dávky denně. Pokud jsou příznaky výraznější a onemocnění je v aktivní fázi, je nutné užívat Oscillococcinum, jednu dávku dvakrát denně (ráno a večer) po dobu 1-3 dnů.

Podmínky používání:

 1. Vyjměte 3-dávkovou nádobu z obalu.
 2. Klikněte na buňku, abyste porušili její ochranu a otevřete dávku.
 3. Dávkování a sublingvální podání extrahujte 15 minut před jídlem nebo hodinu po jídle.

Interakce s jinými léky

Přípravek Oscillococcinum lze použít společně s jinými antivirotiky a antipyretiky. Také lék může být užíván s antibiotiky a jinými léky.

Účinek je rychlejší, pokud je léčba lékem zahájena první den nástupu příznaků onemocnění.

Pokud během prvních dnů po zahájení léčby lékem, příznaky nemoci nezmizí, ale zvýšit, měli byste okamžitě vyhledat lékařskou pomoc.

Vedlejší účinky

Nežádoucí účinky po užití přípravku Oscillococcinum u dětí nebyly identifikovány. Lék nezpůsobuje ospalost a neovlivňuje aktivitu. Četné studie ukázaly, že se mohou vyskytnout ojedinělé případy laktosy a imunity způsobené sacharózou a kožní vyrážky.

Pokud má dítě v průběhu léčby nějaké vedlejší účinky, je nutné přestat užívat lék a poradit se s lékařem.

Analogy

Cena Oscillococcinum v Rusku závisí na regionu. V průměru náklady na balení drogy je 350 rublů. pro 6 dávek. Pokud potřebujete koupit 12 dávek - cena se bude pohybovat v rozmezí 620–670 rublů. na balení. Náklady na 30 dávek léku je 1.300 - 1.400 rublů.

Neexistují žádné analogy, které by přesně odpovídaly účinné látce Oscillococcinum.

Existuje však řada léků, které mají stejný účinek na tělo v procesu boje proti virům:

 • Anaferon je vysoce účinné antivirotikum, které patří do homeopatické skupiny. Anaferon má imunomodulační účinek na tělo, rychle pomáhá zbavit se prvních příznaků onemocnění u dětí a dospělých. Na prodej jsou k dispozici 2 typy Anaferonu: dětský Anaferon a Anaferon pro dospělé. Oba léky se vyrábějí ve formě tablet, které se snadno vstřebávají pod jazyk nebo rozpouští ve vodě. Nástroj může používat děti od prvních měsíců. Cena je od 191 rublů.
 • Viferon - antivirotikum, imunostimulační činidlo. Viferon obsahuje lidský rekombinantní interferon alfa-2B. Dávkování: 150 tisíc IU, 500 tisíc IU, 1 milion IU, 3 miliony IU. Léčivo je dostupné v různých dávkových formách (rektální čípky, masti a gely). Externí formy medicíny jsou často používány pro léčbu lidského papilomaviru, bradavic, herpetických kožních lézí, stejně jako pro léčbu virových onemocnění v období sezónních nachlazení a epidemií. Seznam označení svíček je široký. Lékaři Viferon předepisují pacientům s chronickou virovou hepatitidou, infekčním onemocněním urogenitálního systému, primárním nebo rekurentním herpesem. Charakterem tohoto léku je, že svíčky v dávce 150 tisíc IU mohou být použity pro předčasně narozené děti od prvních dnů života, 1 čípky 2-3 krát denně v závislosti na gestačním věku a závažnosti patologie. Náklady na finanční prostředky z 338 rublů. v závislosti na dávce a formě uvolňování.
 • Aflubin je homeopatický lék s bohatou kompozicí, často používanou pro prevenci a léčbu virových onemocnění. Lék pomáhá snížit teplotu, zmírnit, odstranit toxiny z těla. Podle pokynů, Aflubin předepsán jako pomoc při léčbě revmatismu, stejně jako zánětlivé procesy, které jsou doprovázeny bolavými klouby. Nástroj se vyrábí ve formě kapek a tablet. Kapky mají povoleno užívat děti starší 2 let. Náklady na léky - od 340 rublů.
 • Ergoferon - ruská droga ve formě tablet, má imunomodulační účinek. Je povolen pacientům od 3 let jak pro léčbu, tak pro prevenci virových onemocnění. Cena léku je 270 rublů. a výše, v závislosti na regionu.
 • Kagocel je domácí produkt, obsahuje účinnou látku stejného jména. Kagocel pomáhá tělu produkovat přírodní interferon. V důsledku toho usnadňuje průběh onemocnění a pomáhá rychle se vyrovnat s virem v počátečních stadiích onemocnění. Pro léčbu je lék povolen pro děti starší 3 let. Cena v regionech Ruska je jiná, v průměru - 208 rublů.

Oscillococcinum je účinné léčivo, které se často používá k prevenci a léčbě kojenců a dospělých. Je však důležité si uvědomit, že vlastní dávkování a samoléčení je nebezpečné. Podle recenzí některých rodičů, Oscillococcinum je prostě droga s dobrou reklamou, která nepomáhá, ale neublíží ani. Jiní naopak tvrdí, že děti přestaly být nemocné jen kvůli tomuto léku, jak to brali před začátkem epidemie.

Autor: Julia Dmitruk, Lékárník,
specificky pro Mama66.ru

Oscillococcinum dětem k prevenci

Oscillococcinum pro děti pomáhá překonat časté nachlazení, rýmu, malátnost a nekonečné rozmary, které je doprovázejí. Zvláštnost těla dítěte způsobuje nedostatek „sil“, které by plně odolávaly patogenům, což je hlavní příčinou častých nachlazení, onemocnění dýchacích cest a dalších negativních projevů. V léčbě dětských onemocnění je základním faktorem doba, jejíž ztráta je plná komplikací. Léčba symptomů akutních respiračních virových infekcí a dalších patologických stavů, které byly zahájeny ve správný čas, je klíčovým faktorem pro zkrácení doby onemocnění, snížení pravděpodobnosti vzniku závažných patologických stavů a ​​zaručení, že se dítě brzy zotaví.

Homeopatické léčivo Oscillococcinum snižuje dobu trvání akutních respiračních virových infekcí a chřipky na polovinu a usnadňuje průběh onemocnění.

Vlastnosti léčiva

Oscillococcinum pro děti je moderní přípravou s kvalitou evropského standardu.

Vydání formuláře. Dávka umístěná v polypropylenové zkumavce se provádí v množství 1 g granulovaného přípravku. V blistru jsou obvykle 3 zkumavky. Bez zápachu. Hlavními účinnými látkami jsou výtažky z jater a srdce pižmové kachny. Sacharóza a laktóza se používají jako excipienty.

Lék byl vyvinut Joseph Rua - lékař ze Španělska v roce 1919. Léčivý přípravek náleží do kategorie homeopatických látek, která umožňuje předepisování léků starším lidem i osobám trpícím chronickými onemocněními a poruchami. Homeopatické léky se používají v lékařské praxi po celém světě. Nejúčinnější použití léku v raných stadiích onemocnění.

V domácí síti lékáren se lék, který způsobuje rychlou úlevu, prodává bez lékařského předpisu. Jeho použití je odůvodněno v případech detekce u dětí:

 • Příznaky chřipky, jejichž závažnost je definována jako mírná a mírná;
 • ARVI;
 • Chlad

Oscillococcinum není předepsán dětem do jednoho roku věku nebo staršímu, pokud jsou zjištěny takové nemoci, jako je angína, bronchitida nebo jiná infekční onemocnění.

Návod k použití

Instrukce indikuje potřebu povinné konzultace s pediatrem dříve, než začnete užívat lék dětem do jednoho roku. U dětí starších než jeden rok a dospělých se dávka látky vypočítá na základě zdravotních kritérií. Věkový faktor se nebere v úvahu a toto kritérium se v zásadě nebere v úvahu.

Aby se zabránilo ARVI, látka se doporučuje v množství jedné dávky 1krát za 7 dní. Dávkování je vypočítáváno a testováno v rámci četných testů a pochybnosti o jeho účinnosti by neměly vzniknout.

Pokud je počáteční fáze onemocnění, pak se dávka léku doporučuje v jednom objemu jedné dávky až 3 krát denně. Ošetření se provádí po dobu 24 hodin. Povinná doba mezi recepcemi - 6 hodin. Pokud onemocnění prošlo do výrazného stadia, pak se léčivo podává po dobu 3 dnů v množství 1 dávky dvakrát denně.

Oscillococcinum vyžaduje i ve fázi prevence správné podávání. Lék předepsaný dětem ve věku 2 let a starší, stejně jako dospělým, musí být umístěn před jazykem nebo po něm. V tomto případě je třeba dodržet interval 20 minut.

Instrukce připomíná, že dětem by měl být předepsán Oscillococcinum pouze pediatr. Pokud je léčivo indikováno kojencům do 1 roku věku a mladším než 2 roky, léčivý přípravek je propuštěn s uvedením potřeby rozpouštět granule ve vodě, směsi nebo mateřském mléce malého množství. Způsob recepce - s lžící nebo lahví.

Kontaktování zdravotnických zařízení je povinné, pokud nedojde ke zlepšení do 24 hodin po užití látky ve stavu dětí mladších než jeden rok. Povinnost požádat o lékařskou pomoc je nutná, pokud příjem léků vedl k prudkému zhoršení zdravotního stavu nemocného.

Trvání léčby je určeno zdravotním stavem a závažností onemocnění. Instrukce upozorňuje na potřebu upravit časový rámec pro užívání přípravku po konzultaci s odborníky. Je však také nutně nutná krátkodobá léčba, která nepřekročí 3 dny. Jako profylaxe onemocnění se podávání léčiva provádí po dobu 7 dnů.

Léčebný homeopatický lék během skladování vyžaduje dodržování teplotního režimu nepřesahujícího odečet teploměru při 25 ° C. Látka by měla být chráněna před přímým slunečním zářením. Doporučuje se nepoužívat léky, které mají životnost delší než 5 let.

Kontraindikace

Oscillococcinum by neměl být konzumován, pokud dítě mladší než jeden rok má tyto patologické stavy:

 • Nesnášenlivost nebo nedostatek laktózy;
 • Byla detekována glukózo-galaktózová malabsorpce;
 • Intolerance jednotlivých složek;
 • Alergie.

Mezi vedlejší účinky léku se říká jen jedna věc - možnost projevu reakcí alergického typu v podobě různých vyrážek.

Oscillococcinum vyžaduje pečlivé použití během těhotenství a kojení.

 • Zajímavé je: plané neštovice u dětí mladších než jeden rok

Analogy

Pokud vezmeme v úvahu analogy homeopatického léčiva Ocillococcinum pro děti, hlavní rozdíly mezi prostředky jsou založeny na prodloužení trvání léčby, přítomnosti jiných účinných látek a forem uvolňování. Lékaři říkají, že paralely jsou velmi nestabilní a jsou založeny na podobnosti indikací pro použití a účel. Neexistují žádné přesné kopie léku. Pokud však existuje potřeba nahradit homeopatický lék, pak stojí za to zvážit léky hodné pozornosti:

 • Kagocel je látka syntetického původu, charakterizovaná imunostimulačním účinkem a schopností účinně bojovat s mikroby a viry;
 • Arbidol - lék proti katarům, akutní respirační onemocnění, má imunomodulační účinek;
 • Antigrippin - kombinovaná léčivá látka. Je charakterizován akcemi zaměřenými na snížení zánětlivých procesů a tělesné teploty, bolesti v celém těle. Komponenty jsou schopny vyrovnat se s projevy alergií a zmírnit otok.

Spousta pozitivních aspektů, které mají analogie, přitahuje k nim spotřebitele. Ale neztrácejte ze zřetele impozantní seznam kontraindikací a vedlejších účinků. Je třeba vzít v úvahu a nezapomínat na nebezpečí akcí spojených s touhou rodičů předepsat léčbu samotným dětem. Samoléčba je nebezpečná! Zejména pokud je zvažován v rámci využívání finančních prostředků dětmi do jednoho roku.

V některých zdravotnických zdrojích je uveden seznam léků schopných nahradit Oscillococcinum. Seznam obsahuje 124 léčiv, jejichž cena je charakterizována cenově atraktivní atraktivitou. Lékařům se však důrazně doporučuje, aby se vzdali vlastní léčby, zejména pokud jde o děti. Konzultace s pediatrem nebo rodinným lékařem vám umožní učinit správnou volbu prostředků s nejúčinnějšími indikacemi a výsledky léčby.

Náklady na

Analogy Ocillococcinum jsou také nazývány přípravky Anas-Barbarnasu a Naturkoksinum. A zde, se shodou indikací a komponentů, je kladen důraz na cenu.

V lékárenské síti se náklady na homeopatický lék vyráběný ve Francii liší v závislosti na počtu dávek v balení. Takže cena 6 dávek je 301-321 rublů, 12 dávek - 597-713 rublů, balení pro 30 zkumavek stojí 999-1513 rublů.

S těmito cenami byste neměli zacházet jako s jedinou pravdou a nezměněnými. Náklady na lék v síti lékáren se liší: rozdíly jsou dány kritérii regionu prodeje, dodavateli a dalšími objektivními kritérii.


Léky způsobující nedůvěru se často prodávají v lékárenském řetězci. Aby bylo zajištěno, že zakoupený výrobek nezpůsobí žádné problémy a přinese jen prospěch, pečlivě prostudujte datum a místo výroby, věnujte pozornost faktorům integrity balení, zajímejte se o licence a základní dokumenty, které mohou potvrdit zákonnost a kvalitu výrobků.

Ohodnoťte tento článek: 68 Ohodnoťte článek

Nyní článek zanechal počet recenzí: 68, Průměrné hodnocení: 3.99 z 5

"Oscillococcinum": návod k použití pro děti v různém věku

Děti v mateřských školách a školách jsou nejvíce náchylné k chřipce a ARVI. Často dítě onemocní asi 10-12 krát ročně v mírné formě a až dvakrát v těžké formě. Mnozí nemají čas se zotavit, protože znovu onemocní. Postižená a snížená imunita a komunikace v týmu. Maminky se snaží najít nádherný nástroj, který pomůže dítěti. Ocylocloccinum pro děti může pomoci. Názory lékařů na tento lék a v jakém věku může být podáván, se liší. Proto se pokusíme zjistit, zda to pomáhá v boji proti virům nebo je to prázdné pro hlasitou reklamu.

Složení, forma uvolňování a princip účinku léčiva

Oscillococcinum je homeopatický lék. Nejen že se hodí k průběhu nemoci, ale také zkracuje dobu trvání o polovinu. Vztahuje se na prostředí s vysokým ředěním. Co to znamená? Mechanismus účinku všech homeopatických léků spočívá v tom, že látka, která způsobuje onemocnění, může být léčena v malých dávkách. Velmi často jsou rozvedeni, takže nezůstane jediná molekula původní látky.

Při určitém zředění se informace z této látky zaznamenávají například na cukr. Má léčivý účinek na tělo. Jako součást Oscillococcinum je látka odvozená z kachních srdcí a jater. Zředí se na hodnotu 200K. To znamená, že když se zředí, vytvoří se nová látka. To je radikálně odlišné od výchozího složení. To ovlivňuje viry.

Kromě této antivirové látky obsahuje léčivo sacharózu a laktózu. Přivedou hmotnost granulí na 1000 mg. Proto jsou kuličky Oscillococcinum bílé a sladké chuti.

Oscillococcinum se vyrábí ve formě granulí. Jsou baleny ve vhodných polypropylenových zkumavkách po 1 g, což odpovídá 1 dávce. Trubky v průhledných plastových blistrech jsou umístěny v kartonové krabici s pokyny. K dispozici v balení po 6, 12 a 30 dávkách.

Od jakého věku a v jakých případech je možné dát Oscillococcinum dětem?

Oscillococcinum se používá k léčbě v počátečních stadiích chřipky a ARVI. Před začátkem epidemie nemocí je žádoucí pít lék pro prevenci.

Je obzvláště důležité, aby nezmeškal nástup onemocnění. K tomu je třeba pečlivě sledovat stav dětí a příbuzných. Počáteční příznaky jsou:

 • bolest hlavy;
 • zimnice a horečka;
 • bolesti těla.

S těmito příznaky musíte začít užívat lék podle pokynů. Obvykle pijí 2x denně, jednu tobolku.

Ne všechny homeopatické léky mohou být podávány dětem. Oscillococcinum je povoleno pro děti starší než jeden rok. Před zahájením profylaktického podávání je nutná konzultace s dětským lékařem. Je třeba mít na paměti, že dávkování je určeno závažností onemocnění, a nikoli věkem dítěte. Někteří pediatrové se domnívají, že Oscillococcinum lze podávat dětem mladším než jeden rok.

Před použitím léku se poraďte se svým lékařem

Návod k použití léčiva

Stejně jako mnoho homeopatických léků, i Oscillococcinum se rozpouští pod jazyk, tj. Aplikuje se sublingválně. Tato oblast je nasycena nádobami umístěnými blízko povrchu. Tato metoda není horší než injekce, protože léčivo je absorbováno přímo do krve.

Při použití homeopatických léků je hlavní pravidlo: užívat 15 minut před jídlem nebo o hodinu později. Pokud tento požadavek nesplníte, bude účinnost nulová.

Dávkování léku nezávisí na věku pacienta, ale na stadiu onemocnění:

 1. Akutní, pokud jsou přítomny všechny příznaky chřipky nebo ARVI. Pijte jednu dávku dvakrát denně. Kurz je 1-3 dny.
 2. Počáteční, kdy se objevily pouze známky onemocnění. Vezměte jednu dávku léku okamžitě. Pak musíte dvakrát opakovat interval 6 hodin.
 3. Pro profylaxi se doporučuje užívat jednu dávku léku během týdne.

Kontraindikace a nežádoucí účinky

Oscillococcinum nemá prakticky žádné kontraindikace, ale v některých případech stojí za to ho odmítnout:

 • nesnášenlivost vůči jednotlivým složkám;
 • poruchy gastrointestinálního traktu;
 • citlivost na laktózu nebo její nedostatek v těle;
 • s péčí o děti do 2 let.

Tento lék neovlivňuje výkon a nezpůsobuje ospalost. Během studií nebyly zjištěny žádné vedlejší účinky. Byly zjištěny ojedinělé případy poruchy trávení laktózy a sacharózy. Došlo k alergickým reakcím ve formě kožní vyrážky.

Pokud se při užívání přípravku Oscillococcinum cítíte horší, léčba by měla být ukončena. Chcete-li zjistit problémy, musíte se poradit se svým lékařem.

Přibližná cena a analogy léčiva

Cena léku závisí na regionu. Průměrná cena v zemi je:

 • 6 dávek - 330-360 rublů;
 • 12 dávek - 620–650 rublů;
 • 30 dávek - 1340–1370 rub.

Účinná látka nemá v přípravku Oscillococcinum žádné analogy. Existují produkty s podobným účinkem na tělo:

 1. Kagocel Lék vyráběný v Rusku se stejnou účinnou látkou. Stimuluje tvorbu interferonu v těle, která zabíjí viry. Je určen k léčbě dospělých a dětí starších 3 let.
 2. Anaferon. Antivirová a imunomodulační léčiva domácí produkce. Povoleno od prvního měsíce života.
 3. Viferon. K dispozici ve formě gelu, masti a rektálních čípků. Obsahuje lidský interferon, který je nepřátelský vůči virům. Povoleno pro děti od 1 roku.
 4. Aflubin (doporučujeme číst: návod k použití pro děti "Aflubin"). Lék se vyrábí v Rakousku ve formě kapek a tablet. Jmenován od 3 let.
 5. Ergoferon. Imunomoduliruyuschiy drog ruské výroby ve formě tablet. Předepisuje se dospělým a dětem starším 3 let pro léčebné a profylaktické účely s SARS a chřipkou.

Léky pro dospělé nelze použít k léčbě dětí. Koncentrace látek může ohrozit zdraví.

Vědci dosud neprokázali účinnost přípravku Oscillococcinum. Ve Francii je to více než 70 let jedna z nejpopulárnějších drog. V Rusku jsou recenze smíšené.

Oscillococcinum - návod k použití pro děti i dospělé, recenze

Mezi homeopatickými léky určenými pro léčbu chřipkových a akutních respiračních virových infekcí patří francouzský lék Ocillococcinum, vyráběný známým farmaceutickým koncernem Boiron, mezi nejoblíbenější a nejžádanější. Na rozdíl od většiny antivirotik jsou homeopatické granule vhodné pro všechny členy rodiny. Podle návodu k použití přípravku Oscillococcinum dokonale zmírňuje příznaky nachlazení u dospělých, starších osob a dětí jakéhokoliv věku. Také lék může být použit během těhotenství, ale je nutná konzultace s ošetřujícím lékařem.

Každoročně je doplněn arzenál antivirotik určených k boji s ARVI. V posledních letech navíc existuje jasnější tendence používat homeopatické léky v procesu léčby. Akumulované zkušenosti s užíváním těchto léků rozptýlily opatrný postoj k homeopatii a prokázaly svou vysokou účinnost.

Ve Francii většina obyvatel preferuje léčbu chřipky Oscilococcinum, protože homeopatický lék má minimum kontraindikací, vyznačuje se bezpečností a nepřítomností vedlejších účinků. Dnes je tento lék registrován ve více než 50 zemích světa, včetně Ruské federace. Světlé balení v bílých a oranžových tónech najdete v každé lékárně. Pojďme se dozvědět více o vlastnostech a složení populární drogy a jak ji správně aplikovat.

Oscillococcinum: historie léku

Ve Francii je lék vyráběn více než 60 let a v současné době je nejoblíbenějším antivirotikem bez lékařského předpisu. Je zajímavé, že v této zemi je zavedení homeopatických léků oficiálně zakázáno, ale tento zákaz se nevztahuje na Oscillococcinum, které opět potvrzuje jeho vysokou účinnost.

Zajímavá historie léku. V roce 1919, na vrcholu španělské epidemie, francouzský homeopat J. Rua, objevil v krvi pacientů s chřipkou, neznámých bakterií. Dal jim jméno "otsillockokki" analogicky s jinými patogeny. Tyto bakterie byly podle jeho názoru původci chřipky. Později byly nalezeny ve studiích onemocnění, jako je tuberkulóza, rakovina, herpes a další.

Moderní věda jistě ví, že virus chřipky je zanedbatelný a nemůže být detekován pomocí optického mikroskopu, který používají vědci té doby. J. Rua ho proto nemohl pozorovat. Nicméně, on dělal vakcínu založenou na extraktu ocillococci a snažil se léčit pacienty s tím.

Experiment skončil neúspěchem, vakcína byla neúčinná. Ale badatel zoufalství. On odmítl izolovat bakterie z krve pacientů a začal je hledat v těle zvířat. Brzy homeopat zaznamenal velmi zajímavou vlastnost. Ukázalo se, že chovatelé pižmových kachen neměli prakticky žádnou chřipku. Po zkoumání jater a srdce kachen, Rua našel v nich všechny stejné otsillocokki a brzy na základě nich vytvořil vakcínu s názvem Otsillotoktsinum.

Později vědci dokázali, že to je drůbež (kachny, kuřata), které nesou hlavní spektrum kmenů chřipkového viru. To znamená, že použití homeopatického přípravku z jater a srdce pižmových kachen se podobá účinku vakcíny a poskytuje spolehlivou ochranu proti nachlazení a chřipce.

Popis léčiva

Oscillococcinum je homeopatický lék určený k prevenci a léčbě nachlazení a infekcí chřipky. Je třeba poznamenat, že léčivo patří do média s vysokým ředěním. Co to znamená?

Mechanismus účinku homeopatického léku je založen na předpokladu, že látka, která způsobuje onemocnění u zdravých lidí, může v minimálním rozsahu vyléčit stejné onemocnění. Homeopatické léky se často ředí na takovou úroveň, že nezůstane jediná molekula původní účinné látky. Jak tedy tyto drogy fungují?

Ukazuje se, že aktivní složka, zředěná určitým způsobem, modifikuje strukturu jiné látky (například cukru), zaznamenává informace o sobě na svých krystalech a má terapeutický účinek na tělo. Podle pravidel homeopatie je postup postupného ředění účinné látky doprovázen kontinuálním třepáním. Výsledkem je řešení, které získá zcela nové terapeutické vlastnosti. Zde leží tajemství účinnosti homeopatických léků.

V případě Oscillococcinum znamená homeopatické ředění 200K, že konečná látka neobsahuje žádné molekuly výchozí látky získané z kachního srdce a jater. Výrazný antivirový účinek má však novou látku, která vznikla během ředění léčiva.

Složení, uvolňovací forma

Lék je kulovitý homeopatický granulát bílé. Jsou bez zápachu, sladké chuti a snadno se rozpouštějí ve vodě, protože jejich základem je sacharóza a laktóza. 1 dávka léčiva obsahuje 0,01 ml účinné látky Anas Barbariae Hepatis et Cordis Extractum (extrakt získaný ze srdce a pižmových kachních jater).

Uvolněte lék v různých verzích:

 1. v zkumavkách po 1 g, což odpovídá 1 dávce léčiva;
 2. v buněčném balení obsahujícím 1, 3 nebo 6 zkumavek (dávek);
 3. v krabičce obsahující 1 nebo 2 blistry s 3 dávkami léku.

Lék je uložen ne déle než 5 let na suchém místě nepřístupném dětem.

Výsledky klinických studií

Mechanismus účinku homeopatických léků byl studován vědci v mnoha zemích, včetně Ruska. Podle výsledků testů experti říkají, že Oscillococcinum je skutečně velmi účinný při léčbě akutních respiračních onemocnění a může být použit u pacientů jakékoli věkové skupiny.

Například několik lékařských klinik ve Francii testovalo lék na 300 pacientech infikovaných virem chřipky. Všichni pacienti byli rozděleni do 2 skupin. Ve skupině A začali pacienti dostávat lék při prvních příznacích onemocnění (zimnice, vysoká horečka, bolest v kloubech) a pokračování léčby po dobu 4 dnů.

Pacienti ze skupiny B dostávali placebo místo homeopatického léku. Jako výsledek, již třetí den léčby, 60% pacientů v první skupině pociťovalo výrazné zlepšení stavu, pokles teploty a další příznaky nemoci zmizely. Ve skupině s placebem pouze 20% pacientů pociťovalo zlepšení stavu.

Podobné testy byly provedeny na klinikách v Německu, kde se jich zúčastnilo více než 370 lidí s chřipkou. Oni byli také rozděleni do dvou skupin, jeden z kterého vzal Oscillococcinum, a druhý - placebo. Stav pacientů byl hodnocen na 2. a 10. den léčby. Jako výsledek, v prvních 2 dnech, byl zaznamenán pocit pohody u téměř každého třetího pacienta z první skupiny a 10. den již 80% subjektů zaznamenalo úplné vymizení všech příznaků chřipky. Ve druhé skupině s placebem byl výsledek mnohem horší.

Současně vědci zjistili, že nejpříznivějšího účinku bylo dosaženo při použití přípravku Oscillococcinum během prvních 48 hodin po nástupu onemocnění. Významné zlepšení bylo zaznamenáno u 45% pacientů, zatímco ve skupině B, léčené placebem, se příznaky chřipky naopak pouze zesílily. Pacienti se proto často museli uchýlit k užívání dalších léků (analgetik, antipyretik, expektorancií a antitusik).

Proto bylo klinicky potvrzeno, že použití Oscillococcinum při prvních alarmujících příznacích studené infekce přispívá k rychlé eliminaci symptomů chřipky a významně snižuje dobu trvání onemocnění. Také nezapomeňte na chřipku výstřely.

Při použití Oscillococcinum - indikace

Indikace pro použití homeopatických léčiv jsou:

 • akutní respirační virové infekce (ARVI);
 • chřipka (mírná nebo střední závažnost).

V průběhu léčby lék rychle zvládá příznaky nachlazení, jako je horečka, zimnice, bolesti hlavy a bolesti svalů. Kromě toho, podle spotřebitelských recenzí, Oscillococcinum je vynikající pro prevenci nachlazení.

Kontraindikace a nežádoucí účinky

Homeopatický lék je považován za zcela bezpečný a dobře snášený pacienty. Existuje však řada stavů, při nichž je použití přípravku Oscillococcinum kontraindikováno. Patří mezi ně:

 • individuální nesnášenlivost složek léčiva;
 • stavy spojené s nesnášenlivostí laktózy;
 • onemocnění, která se vyvíjí s nedostatkem laktázy;
 • patologií spojených s glukózo-galaktózovou malabsorpcí.

Pokud žádný z těchto stavů nesouvisí s vámi, můžete bezpečně aplikovat homeopatický lék na léčbu nachlazení.

Droga nemá prakticky žádné vedlejší účinky, nezpůsobuje závislost, ospalost, neovlivňuje vnitřní orgány a tělesné systémy, neinteraguje s jinými léky. Pouze v ojedinělých případech jsou možné alergické reakce u osob s hypersenzitivitou na takové složky léčiva, jako je sacharóza nebo laktóza.

Návod k použití

V jedné zkumavce je jedna dávka přípravku Oscillococcinum. Pokyny pro použití léku předepisují, aby granule byly pod jazyk a držely, dokud se zcela nerozpustí. Užívejte lék 15 minut před jídlem nebo 1 hodinu po požití potravy. Dávka léčiva bude určena ošetřujícím lékařem, záleží do značné míry na věku pacienta a stadiu onemocnění.

Takže na začátku nemoci by mělo být co nejdříve, při prvních nežádoucích příznacích, vezměte 1 dávku léku. A pak opakujte 2-3 krát každých 6 hodin.

Pokud máte těžké stadium nachlazení, musíte užívat 1 dávku homeopatických léků ráno a večer po dobu 1 - 3 dnů. Pokud se po 24 hodinách od začátku užívání léku symptomy dále zvyšují, měli byste se u svého lékaře obrátit na další schůzky.

Pokud chcete použít Oscillococcinum jako preventivní opatření v období nejvyšší prevalence ARVI a chřipky, musíte užívat standardní dávku léku pouze jednou týdně.

Oscillococcinum pro děti

Lék je považován za zcela bezpečný a může být použit pro léčbu a prevenci nachlazení u dětí. Mnozí rodiče se zajímají, zda mohou být Ocilloclocine podávány dětem?

Odborníci radí rozpustit lék v malém množství vody a teprve pak ho dítěti, protože nebudou schopni držet peletu v ústech, dokud se nerozpustí. Otsillococcinum pro děti do 1 roku věku se proto doporučuje podávat lžičkou nebo rozpouštět v tekutině a dávat dětem láhev s bradavkou.

Oscillococcinum během těhotenství

Mnoho žen, které slyšely o bezpečnosti jedinečného léku, má zájem, je možné pít Oscillococcinum během těhotenství? Odborníci říkají, že homeopatický lék může být přijat na pokyn lékaře, když se dítě narodí.

Stejný požadavek platí pro období laktace. A pokud má žena zájem o to, zda je možné užívat Oscillococcinum během kojení, pak odpověď na tuto otázku by měla být vyhledána u svého lékaře. Během tohoto období může lék předepsat pouze odborník, přičemž se zohlední možné kontraindikace, závažnost příznaků nachlazení a celkový stav matky a dítěte.

Homeopatický lék si můžete koupit v každé lékárně bez lékařského předpisu. Cena Ocillococcinum závisí na dávkování. Tak, náklady na balení 6 dávek je asi 280 rublů, ale pokud si koupíte balení obsahující 12 dávek, cena léku bude mezi 420 a 450 rublů.

Obecně platí, že hodnocení léku Otsillocoktsinum pozitivní. Uživatelé si všimnou jeho rychlého terapeutického účinku, bezpečnosti pro tělo, nepřítomnosti vedlejších účinků. Nicméně, mnoho pacientů věří, že lék je poměrně drahý a požádat ošetřujícího lékaře najít levnější protějšky. Jaké léky mají podobný účinek?

Analogy

Neexistují žádné analogy Oscillococcinum na léčivé látce. Lék však může být nahrazen následujícími homeopatickými léky s podobným terapeutickým účinkem:

 • Esculus;
 • Galium-Hel;
 • Síra;
 • Gelsemium (Gelzemium).

Náhradní lékař by měl být vybrán ošetřujícím lékařem, to by nemělo být prováděno nezávisle, aby se zabránilo nežádoucím komplikacím. Pouze odborník může správně zvolit požadovanou dávku homeopatických léků, což umožňuje kladný účinek.

Recenze aplikací

Číslo revize 1

Vždy jsem držel balíček Oscillococcinum v lékárničce. Pomáhá mi a dětem vyrovnat se s nachlazením. Stačí začít užívat granule při prvním známku infekce.

Děti to ochotně berou, protože lék se vyrábí ve formě malých sladkých kuliček, které by měly být pod jazyk a rozpuštěny jako bonbóny. Jakmile dcery ukazují první známky akutních respiračních infekcí (rýma, kýchání), okamžitě jim podám 1 dávku léku. Pokud nedojde ke zlepšení, pak po 6 hodinách podám druhou dávku. Obvykle toto množství léků je dost pro symptomy nemoci ustoupit.

Obvykle je však léčba dokončena a granule užíváme další 2–3 dny. Nejdůležitější věc - lék je naprosto bezpečný, nezpůsobuje alergické reakce a nepříznivě neovlivňuje vnitřní orgány. Proto může být podáván bez obav i malým dětem.

Zkontrolujte číslo 2

Nikdy jsem nedůvěřoval homeopatickým lékům a nebyl jsem těmito léky léčen, dokud můj syn nedostal chřipku. Několik dní byla vysoká horečka, která nemohla být snížena ani antipyretiky. A pak nám přítel přinesl Oscillococcinum.

V jeho akci jsem opravdu nevěřil, ale začal jsem synovi dávat bílé granule. V důsledku toho během několika hodin po podání první dávky teplota ustoupila, po 6 hodinách vzal druhou dávku a pak s jistotou pokračoval v úpravě. Od té doby jsem si uvědomil, že homeopatie je skutečně jedinečná věda a ty léky, kterým jsem předtím nedůvěřoval, mohou udělat hodně. Od té doby jsem byl sám léčen s tímto lékem a používám jej jako profylaktický během chladného období.

Zkontrolujte číslo 3

Dříve na podzim - zimní období, jsem velmi často chytil chlad a byl nemocný. Vždy s horečkou, bolestmi v krku, těžkým kašlem a rýmou. Musel jsem zůstat dlouho v posteli a přeskočit hodiny ve škole a pak v ústavu. Ale už dva roky mě chladné období prošlo. To vše je způsobeno tím, že začal užívat homeopatický lék Oscillococcinum.

Přinesla ji její matka, je to moje lékárnice, takže rozumí lékům. Malé bílé granule se sladkou chutí jsou spíš jako bonbóny, které je třeba rozpustit v ústech. Nebral jsem je vážně, ale droga byla opravdu velmi účinná. Již druhý rok jsem nebyl nemocný a pokud se objeví známé příznaky, okamžitě si vezmu Oscillococcinum a brzy všechno projde.

Číslo revize 4

Snažím se léčit nachlazení lidovými prostředky, vyhnout se užívání antibiotik a dalších "chemikálií". Ale když je nemoc zvláště tvrdá, užívám homeopatický lék Ocuillococcinum.

Rychle přivádí k jeho smyslům, obvykle druhý den, nepříjemné symptomy ustupují, teplota klesá a opět můžu vést normální život.