Léčba lidových prostředků faryngitidy

Ahoj přátelé. Dnes je můj článek odpovědí na dopis čtenáře, který se ptal na léčbu chronické faryngitidy. Upřímně sympatizuji s touto osobou, a ačkoli ne rychle, stále publikuji lidové prostředky, které mohou pomoci. Téma je rozsáhlé, ale nejprve se zmíním o příznacích a pak přistoupím k léčbě faryngitidy doma u dospělých a dětí.

Je třeba říci, že akutní faryngitida je velmi úspěšně léčena inteligentním otolaryngologem - pouze 20 dní a člověk může na nemoc zcela zapomenout. Ale bylo to dříve... Teď, ať už trénink zanechává hodně na přání, nebo farmaceutický průmysl se snaží dělat lidi otroky drog, ale faktem zůstává - stále častěji se taková křehká nemoc jako faryngitida dostává do kroniky. Samozřejmě existují případy, kdy je onemocnění vyvoláno chorobami vnitřních orgánů (viz níže), ale nelze je označit za masové. Závěry, jak se říká, udělej to sami...

Faryngitida a akutní symptomy nemoci

Faryngitida je onemocnění, které postihuje sliznice. Nosohltan je zanícený, je těžké mluvit, dýchání je obtížné, kašel... Známé symptomy? Indispozice přichází náhle, obvykle večer. Samozřejmě, že jsou pilulky, které vám umožní cítit se lépe. Bohužel, léčba drogami vždy nepomáhá a lidové léky prokázané v průběhu let přicházejí na záchranu. Návštěva lékaře se tím nezruší, provede přesnou diagnózu (existuje několik typů faryngitidy) a poradí o možných komplikacích.

Symptomy akutní faryngitidy:


 • sucho v krku, lechtání a nepohodlí, bolest;
 • zvýšená tělesná teplota;
 • suchý, dlouhodobý kašel;
 • často je zaznamenán zánět lymfatických uzlin krční oblasti.

Léčba faryngitidy u dospělých a dětí doma

Léčba faryngitidy u dospělých a dětí je doma omezena především na oplach a inhalaci. Kromě toho musíte dodržovat režim, neotevírat si krk a brát jemné jídlo - bez kořeněných a kořeněných koření, bez okurek a okurek. Nemůžete jíst příliš horké a příliš studené jídlo, stejně jako zdržet se sycené nápoje, pivo a šampaňské. Všechny tyto produkty vyvolávají podráždění nosohltanové sliznice, která je již poškozena.

Cibule + mléko

Překvapivě, pro léčbu takového komplexního onemocnění, jako je faryngitida, se úspěšně používají rozpočtové metody. V každém domě je několik cibulí a mléka. Pokud 2 cibule vařit ve sklenici mléka, trvají na 4 hodiny a vzít lžíci každé tři hodiny. To sníží zánět a zmírní bolest při polykání. Lék rozhodně není příliš příjemný k chuti, ale koneckonců je to lék!

Malina + med

Takové staré vyzkoušené prostředky jako malina a med podporují tělo dobře, když pijete směs půl sklenice medu a lžíce džemu přes noc.

Aby léčba fungovala, musíte se vyvarovat jídla, která dráždí sliznici (horké koření, kečupy, koření, okurky a okurky).

Akutní a chronická faryngitida: léčba lidových léků

Lidové léky v léčbě faryngitidy dokonale zmírňují záněty, posilují imunitní systém, jsou vhodné k oplachování a inhalaci a bylinné čaje mají posilující účinek.

♦ Taková banální rostlina, jako lopuch v kombinaci se slunečnicovým olejem, je účinným nástrojem při léčbě faryngitidy. Je to velmi jednoduché, stačí si opláchnout ústa a hrdlo střídavě šťávou lopuchu (1 polévková lžíce L.) a olejem (1 polévková lžíce L.). Olej se používá pro oplach úst a šťávy pro oplach hrdla. To by mělo být provedeno na prázdný žaludek půl hodiny před jídlem po dobu deseti dnů. Po 10 dnech se postup opakuje a vše, co potřebujete, jsou 3 chody. Nepolykejte, nevyplivejte tekutinu.

• Pro opláchnutí faryngitidou se používá velké množství léčebných poplatků a odvarů. Například je dobré kloktat listy jablek. K tomu potřebujete pouze dvě lžíce rozdrcených listů a sklenici vroucí vody. Nechte ho několik hodin vyluhovat v termosce a lék je připraven.

♦ Taková směs je velmi populární: eukalyptus, podběl a šalvěj v poměru 4: 4: 3, směs se nalije litrem vařící vody a naplní. Teplé infuze opláchněte hrdlo a vezměte si 2 lžíce. Já čtyřikrát denně. Pokud k těmto třem bylinám přidáme ještě dvě (meduňka a mulle), zvýší se akce shromažďování.

♦ Kromě toho, vitamínová šťáva, zejména z černého rybízu s přídavkem citronu a aloe, zlepší vaši pohodu.

♦ Můžete kloktat roztokem mořské soli (lžička na sklenici vody) nebo octem jablečného moštu (lžíce na sklenici) nebo infuzí cibulového slupky (1 polévková lžíce na 250 ml vařící vody, nechat půl hodiny a namáhat).

♦ Můžete také použít řepnou šťávu smíchanou s octem (sklenici šťávy a lžíci octa). Před použitím by se tato směs měla vařit po dobu 6 hodin. Děti používají k léčbě odvarů řepy - 2 kapky do výtoku a jako oplach 5-6 krát denně. Je také užitečné dát vařenou řepu k snídani.

♦ Pro ošetření můžete použít i tuřín! Dvě lžíce nakrájené kořenové zeleniny, nalijte vodu a vařte čtvrt hodiny. Musíte užívat lék 4x denně v půl sklenice.

♦ Pouze pro léčbu dospělých! Nalijte lžíci sušených, rozdrcených amerických kořenů laconosa ve 100 ml alkoholu 96% po dobu dvou týdnů. Je nutné rozpustit 5 kapek tinktury v lžíci vody a vypít jednou denně.

♦ Pro chronickou faryngitidu namažte hrdlo 2-3krát denně směsí medu (70 g), šťávy Kalanchoe (15 ml) a propolisové tinktury (7 ml). Pro dokončení hojení.

♦ Také v akutních a chronických formách je měsíčník velmi účinný. Na litr vroucí vody hodit hrst čerstvých nebo 2 lžíce. l se sklíčkem ze sušených květin, trvejte na tom, až se pod víkem zahřeje. Kloktejte 3-4krát denně teplou filtrovanou infuzí a proveďte 2-3 doušky.

♦ Chróm, česnek a med jsou vynikajícími léčiteli pro onemocnění krku. Musíte míchat všechny ingredience (česnek a med jsou přijímány v lžičce, a strouhaný přírodní křen - lžíce) a rozpouštět hořící kapalinu v malých porcích. Nepoužívejte při onemocněních trávicího traktu!

♦ Odvar z rakytníku řeřicha zmírňuje stav akutní a chronické faryngitidy, a to díky vysokému obsahu vitamínu C. Je snadné vyrobit hejno: 2 lžíce. lžíce čerstvé jahody ve sklenici vařící vody a vařit na nízké teplo po dobu 5-7 minut, bez odstranění víka. Trvejte na tom, aby bylo teplo a pijte půl sklenice dvakrát denně. Se stejným vývarem kloktejte 4-5 krát denně.

♦ Pro tuto sbírku bobulí sbíral rybíz - 4 lžíce. lžíce (můžete si vzít zmrazené), bylinná kaše (koupit v lékárně) - 4 lžíce. lžíce a vezměte stejné množství přírodního medu. Směs míchejte a vyluhujte alespoň týden. Pijte tento lék na lžíci třikrát denně 15 minut před jídlem. Také s touto směsí, můžete udělat inhalaci.

Symptomy a léčba chronické faryngitidy u dospělých a dětí

Lidé trpící touto nemocí po mnoho let mohou snadno rozpoznat první příznaky chronické faryngitidy a pokusit se okamžitě zahájit léčbu. Mezi nejčastější patří následující příznaky:


 • bolest v krku, pocit, jako by to byla boule nebo pocit lepivé kosti;
 • suchý kašel, často trápí v noci, zejména děti;
 • suchý nosohltan.

Velmi často je chronická faryngitida výsledkem jiných onemocnění, jako je gastritida různého původu, onemocnění gastrointestinálního traktu. V tomto případě se musíte nejprve vyrovnat se základním onemocněním a pak pokračovat v léčbě samotné faryngitidy. Nicméně i v takové situaci pomáhají tradiční metody zmírnit stav, zmírnit příznaky nemoci a výrazně zlepšit lidské zdraví na chvíli. Nejúčinnější v tomto případě je léčba propolisu faryngitidy.

Léčba faryngitidy propolisem

Včelaři volají propolis a lepidlo včel. Jedná se o viskózní látku, obvykle tmavých odstínů, které včely sbírají z pupenů pupenů a upravují je pomocí vlastních enzymů. Složení látky je velmi složité a může obsahovat až 150 sloučenin. Právě tato multiplicita spolu s jedinečnou kvalitou, která při tepelném ošetření neztrácí své vlastnosti, činí propolis nepostradatelným při léčbě zánětu.

Propolis v čisté formě vypadá jako žlutohnědá barva (pokud je čerstvá), a když schne, připomíná kalafunu. Včelí lepidlo je velmi plastické a snadno se roztaví. Jeho chuť je zvláštní, hořká. Kromě toho existuje celá řada kontraindikací, jako u jakéhokoliv přírodního produktu. Pokud budete používat propolis k léčbě a uděláte to poprvé, musíte zvážit následující:


 • Nepoužívejte propolis, pokud jste alergický na med a včelí produkty;
 • léčba by měla začít malou dávkou;
 • propolis by neměl být používán pro žlučové kameny, problémy s pankreatem a ledvinami;
 • Nepoužívejte propolis k léčbě dětí mladších než jeden rok.

Pro léčbu faryngitidy se propolis používá ve směsi s různými oleji a bylinkami.

Nejčastěji se používá doma sušený propolis, který musí být mletý a nalije se studenou vodou, aby se vznášely různé nečistoty a vosk. Čisté včelí lepidlo se usadí na dno nádrže. Když sraženina vyschne, nalije se alkoholem (nejméně 96 o) na 30 g propolisu, musíte si vzít 100 g alkoholu. Roztok by měl být ponechán týden a po 7 dnech filtrován přes papírový filtr. Výsledný extrakt se smísí s glycerinem nebo olivovým olejem. Tato směs maže sliznice nosu a úst jednou denně po dobu jednoho týdne.

Další léčba s propolisem

Nicméně, ne každý má rád mazat krku s lékem - tento postup není příliš příjemný, ale to by mělo být provedeno často. Existuje poměrně dobrý způsob léčby chronické faryngitidy propolisem, který je účinnější a umožňuje léčit nejen krk, ale i žaludek.

40 kapek roztoku propolisového alkoholu se míchá ve čtvrtině sklenice vody a vštípne se do nosu (5 kapek do každé nosní dírky). Zvláštností této metody je, že směs kape do nosu musí být natažena tak, aby padala do hrdla. To může způsobit nepohodlí, ale rychle projdou. Zbytek směsi je třeba na chvilku kloktat, na konci pak několikrát usrknout roztok.

Velmi účinně obnovuje propolis sliznic v kombinaci se syrovými zeleninovými šťávami (mrkev, dýně, zelí). To samozřejmě není všelék a ustupující choroba se může vrátit, ale zlepšení přijde velmi brzy a na dlouhou dobu.

Pharyngitis broskvový olej

Přírodní vysoce kvalitní broskvový olej je účinný při léčbě faryngitidy doma u dospělých. Je k dispozici, ekonomicky a šetrně působí na zanícenou sliznici. Používá se samostatně a v tandemu s propolisem.

Čistý olej může být instilován do nosu. Před instilací vypláchněte ústa a nos slabým roztokem sody (jedna třetina lžičky sody na sklenici vody). Při léčbě jakékoliv formy faryngitidy se broskvový olej a propolisový extrakt kombinují v poměru 3: 1. Směs se dvakrát denně vmíchá do nosu nebo mazá nosohltanu. Pokud není žádný broskvový olej, může být nahrazen přírodním olivovým olejem.

Inhalace s chronickým onemocněním

Inhalace je nejjednodušší a nejdostupnější léčba nachlazení a zánětů sliznic. K tomu není nutné mít inhalátor, misku nebo pánev a froté ručníky nebo malou přikrývku. Doba inhalace pro chronickou faryngitidu by neměla překročit 5-7 minut pro děti a 10-15 pro dospělé.

Inhalace olivovým olejem

Rostoucí počet žen v domácnosti používá v domácí kuchyni olivový olej. Pokud se horký olej nalije do inhalátoru a dýchá páru půl hodiny denně, po dobu 7 dní, onemocnění ustoupí.

Poplatky protizánětlivých bylin

♦ Když je sucho v hrdle a pociťuje se suchost, může pomoci sbírka šalvěje, eukalyptu a podbělů ve stejném množství. Vařte litr vody, hodte lžičku s hromádkou každé bylinky, promíchejte a dýchejte ústy, vydechujte nosem. Pokud chcete dosáhnout většího účinku, přidejte do infuze lžíci slunečnicového oleje.

♦ Musím říci, že šalvěj, aloe a eukalypt jsou skvělé pro inhalaci. Na litr vroucí vody vezměte malé špetky každé bylinky a vařte asi 2 minuty. Pak přidejte šťávu z jednoho velkého listu aloe. Takové inhalace pro chronickou faryngitidu by měly být prováděny 2-3 krát denně, dokud hlavní symptomy nezmizí.

Brambory - stará metoda našich babiček

Pokud v domě není nic z výše uvedeného, ​​a nemoc neumožňuje dýchat - vařte brambory. Teplá, mokrá pára stoupající nad pánev vám usnadní stav.

Vážení čtenáři. Chci poznamenat, že domácí léčba faryngitidy u dospělých a dětí pokračuje od 20 dnů do měsíce. Ve výjimečných případech pokračují aktivity ještě dále, pokud je nemoc příliš závažná. Chtěl bych dodat, že pro všechny příznaky faryngitidy, bylinky, jako je heřmánek, šalvěj, kořen calamus, třezalka tečkovaná a kozinka, pomohou při léčbě. Borůvky také poskytují vynikající účinek jako odvar (kloktání, jíst bobule) a farmaceutický přípravek Stomatoidin pro zavlažování krku a nosohltanu.

Léčba lidových prostředků faryngitidy

Pod faryngitidou chápeme zánět sliznice hltanu, který je akutní nebo chronický. Klinický obraz představuje nepohodlí, bolest v krku a bolest v krku, bolest bolavého ucha a suchý hysterický kašel. Odmítnutí léčby může mít za následek komplikace. Mezi ně patří obstrukční absces, tracheitida, laryngitida, chronická bronchitida a akutní revmatismus. V 70% případů je faryngitida důsledkem ARVI, ale někdy je vyvolána kvasinkovými houbami a bakteriemi.

Podle etiologických faktorů je akutní faryngitida rozdělena na virové, plísňové, bakteriální, alergické, laterální, traumatické a způsobené expozicí dráždivým látkám. Chronický typ onemocnění je klasifikován podle povahy změn vyskytujících se v sliznici: katarální nebo jednoduché, atrofické (subatrofní), hypertrofické. Klasickými příznaky jsou bolest v krku, suchý kašel a oteklé lymfatické uzliny.

Oficiální medicína zná mnoho způsobů léčby faryngitidy u dětí a dospělých. Příznivci netradičního léčení věří, že účinná léčba faryngitidy doma je možná s využitím populárních receptů.

Koupele

Tradiční léčitelé považují koupel nohou za jeden z nejúčinnějších způsobů zmírnění faryngitidy. V procesu léčby se používají improvizované prostředky. Průměrná doba trvání jednoho zasedání je 15 minut.

 1. Jeden citron nakrájíme na plátky a lehce rozdrtíme. Přidejte do nádoby s horkou vodou a nechte stát několik hodin. Před zákrokem se infuze zahřeje. Ponořte se do nohy mísy. Opakujte každý večer. Průběh léčby nemůže trvat méně než týden.
 2. Recept pomáhá při prvních příznacích nemoci. Připravte si odvar z jehličí nebo heřmánku (půl sklenice surovin na dva litry vody). Nalijte do umyvadla s teplou vodou a začněte sezení. Léčba pokračuje až do vymizení nepříjemného stavu.
 3. Do nádrže s teplotou 39 stupňů se přidá 5 kapek jedlého oleje a ponoří se do ní nohy. Opakujte každý večer během týdne.
 4. Do 3 - 4 litrů horké vody se přidají dvě polévkové lžíce hořčičného prášku. Nohy jsou umístěny v pánvi s terapeutickou tekutinou při teplotě 39 ° C. Opakujte dvakrát týdně během týdne.

Hořčičné koupele mohou být škodlivé, pokud jsou na kůži nohou rány.

Inhalace

V akutní formě onemocnění se inhalace provádí doma čtyřikrát denně. Trvání - 5-7 minut, v případě přechodu onemocnění do chronického stádia se doba trvání procedury zvýší na 10. Léčba takového plánu je přípustná, dokud nezmizí příznaky faryngitidy.

Léčba může být prováděna pomocí speciálních inhalátorů nebo dýcháním nad činidlem přidaným do misky, pokrývajícím hlavu ručníkem.

Vdechnutí je přísně zakázáno při zvýšené tělesné teplotě. V některých případech může léčba takového plánu vést k otoku sliznic (v důsledku expanze krevních cév pod vlivem tepla).

 1. 20 gramů jehel vaří šálek vroucí vody. O hodinu později se filtruje, zahřívá a používá k terapeutické inhalaci v akutní formě onemocnění.
 2. Rozdrcený kořen kalamáru v množství 15 g se rozprostře do smaltované mísy. Tam také zalijeme 300 ml vody. Přiveďte k varu. Po 10 minutách přidejte do kontejneru květy heřmánku, ne více než hrstku. Obal s ručníkem, počkejte hodinu. Aplikujte dvakrát denně na inhalaci chronickou faryngitidou.
 3. Změkčit a zvlhčit sliznice při léčbě chronické formy onemocnění pomocí kolekce stejných částí šalvěje, květu vápna a měsíčku. Míchejte a oddělte lžíci surovin. Vařte šálek vroucí vody, obhajujte 40 minut. Vedení zasedání třikrát denně.

 • V boji proti této nemoci u dětí dochází k inhalaci vařených brambor.
 • Pro léčbu onemocnění vytlačte šťávu z čerstvých brambor. Vyhřívané ve vodní lázni. Dvakrát denně nadechněte šťávu. Recept je zobrazen i dětem.
 • Zkombinujte 20 g levandulových květů a máty peprné, přidejte 40 g dubové kůry. Dušená směs půl šálku vroucí vody. Po čtvrt hodině se zahřívá ve vodní lázni a pokračuje se léčbou. Opakujte dvakrát denně.
 • V misce s čerstvě převařenou vodou přidejte 15 g jedlé sody. Míchej. Dvakrát denně dýchají přes mísu.
 • Vytvořte směs stejných podílů podběl, řebříček, eukalyptu, máty a měsíčku. Vařte 0,5 litru vroucí vody, nechte 1,5 hodiny po mírném zahřátí. Inhalace tráví nejméně dvakrát denně.
 • Květy heřmánku a bylinné řepy se kombinují se 400 ml čerstvě převařené vody. Nechte půl hodiny stát. Během zahřívané infuze dýchejte třikrát denně.

 • Vezměte 10 ml infuze řebříčku, přidejte k poháru odvar z kořene kalina. Nalijte 250 ml heřmánkového vývaru. Lék se používá k inhalaci třikrát denně.
 • Stejná množství smíšené přesličky a malinových listů. Vezměte lžíci směsi, dušená se sklenkou horké vody. Pod krytem obhajujte dvě hodiny. Po zahřátí. Nadechněte několikrát denně infuzi.
 • Smíchejte odvar z dubové kůry (20 g na šálek vroucí vody), infuzi z lístků máty (10 g na 200 ml) a infuzi levandulových květů (15 g na 250 ml). Pro každý postup vezměte 100 ml konečného přípravku. Průměrný průběh léčby je pět procedur.
 • 80 g propolisu se vloží do hliníkové nádoby, přidá se 60 g včelího vosku a nalijí se dvě šálky vody. Vyhřívané ve vodní lázni. Používejte několikrát denně.
 • Odvar z kořene calamus calamus (10 g na šálek vroucí vody) a heřmánkový extrakt (15 g na 0,2 l) smíchejte. V zahřáté formě aplikujte 100 ml na jednu proceduru. Opakujte dvakrát denně.
 • Ke dvěma sklenicím vroucí vody přidejte 100 ml čerstvého medu. Vdechujte výpary třikrát denně. Může být používán dětmi od 3 let.

  Komprimuje

  Lidoví léčitelé tvrdí, že obklady jsou nepostradatelnou etapou v léčbě zánětu hltanu doma a doporučují se podívat se na ověřené recepty.

  1. Impregnujte gázu roztokem 40% alkoholu. Naneste na hrdlo, nahoře pokryté polyethylenem. Délka zasedání je dvě hodiny.
  2. Smíchejte 50 ml nerafinovaného rostlinného oleje a jednoho umění. Já běžná stolní sůl. Vyhřívaná kompozice, aplikovaná na přední stranu krku. Obal látkou a plastem. Postavte se alespoň hodinu.
  3. Namažte přední část krku Menovazinom. Nad krytem se šátkem. Počkejte půl hodiny. Opakujte dvakrát denně.
  4. Uvařený s 1 litrem vroucí vody 40 gramů stříbra. Trvejte na dvou hodinách. Ve formě tepla používaného pro obklady třikrát denně. Průběh léčby je týden.
  5. Několik hřebíček česneku je rozdrceno, vloženo do látkového sáčku nebo zabaleno do šálu. Naneste na krk dvakrát po dobu 20-30 minut.

  Nápoje

  Užívání léčivých nápojů pomáhá zbavit se nepohodlí v krku způsobeném suchostí a bolestivostí a také zlepšuje odolnost organismu vůči patogenům.

  1. Recept je vhodný pro kašel, který doprovází téměř každou formu onemocnění. Ve 100 ml horkého mléka rozpusťte několik kapek jódu a tři tablety Mukaltin. Vezměte si léčivý nápoj deset dní před spaním.
  2. Další recept na léčbu kašle zahrnuje použití kakaového másla. Malý kus je rozpuštěn ve sklenici teplého mléka. Pijte půl sklenice čtyřikrát denně po dobu jednoho týdne.
  3. Ve sklenici vody přidejte dezertní lžičku šalvěje a hrst tymiánu. Po dobu 15 minut se vaří, pak se nechá mírně vychladnout a filtruje se. V hotovém lidovém léku přidejte med a plátek citronu. Pijte půl sklenice dvakrát denně po dobu jednoho týdne.
  4. Odvar z listů ostružin (1 lžíce suché nebo čerstvé suroviny na 0,2 l vody) se odebírá během dne. Léčba pokračuje až do úplného vyléčení.
  5. Vezměte 15 g kořenů saberjawl, kopřivy, tymiánu a bylinných kořenů. Samostatná dezertní lžíce. Přidejte suroviny do šálku vroucí vody, udržujte na nízké teplotě po dobu pěti až deseti minut. Po obraně po dobu 20 minut. a filtruje se. Užívejte po dobu 1,5 týdne třikrát denně před jídlem. Před každou recepcí si připravte nový nápoj.
  6. Do 200 ml červeného vína přidejte šťávu z poloviny citronu a lžíci tmavého medu. Během pěti minut se směs zahřeje na nízké teplo. Poté přidejte hlavu hřebíčku a trvejte 20 minut. Užívejte 100 ml dvakrát denně před ošetřením, vždy ve formě tepla.

 • Připravte si směs polévkové lžíce velkého jitrocelu, podobné množství jarní petrklíč, oregano a veroniku. Dezertní lžičku oddělte, nalijte vodu v množství 250 ml. Trvejte na třech hodinách. Před pět minut vařit nad nízkým teplem a filtr. Užívejte 30 ml čtyřikrát denně. Délka léčby je šest dní.
 • Pro léčbu jakékoli formy faryngitidy se doporučuje užívat bujón (pro děti). 1 polévková lžíce. Já rozdrcené sušené ovoce se rozdrcí v třecí misce a nalije se 0,5 litru vroucí vody. Zakryjte a nechte stát přes noc. Pijte sklenku denně několik týdnů.

  Nadměrné používání šípkového čaje je velkou zátěží pro ledviny. Je nepřijatelné používat recept pro děti bez konzultace s pediatrem!

 • Vezměte 10 g máty peprné a lístků šípků, přidejte 5 g řebříčku. Nalijte studenou vodou v množství 250 ml a 10 minut vařte. Nechte vychladnout, přefiltrujte. Pijte před spaním na týden, po přidání trochu pohankového medu.
 • 5 g meduňky smíšené se 2 g listů plantejnu a 3 g série. Naplňte studenou vodou. Po půl hodině umístěte na oheň nádobu s bylinkami a přiveďte k varu. Opět bránit hodinu. Pijte 20 ml teplé před spaním. Kurz je nejméně osm dní.

 • Vezměte 5 g vlaku a máty, 10 g citrónové trávy. Nalijte studenou vodou v množství 0,5 l, vařte pět minut. Trvejte na třech hodinách. Před odběrem se filtruje a zahřívá. Pijte během týdne 50 ml dvakrát denně před jídlem.
 • K přípravě terapeutického nápoje, několik gramů stonky-růže okvětních lístků přidat 10 gramů sléz listů. Nalijte 500 ml mléka. Vařte na mírném ohni po dobu pěti až sedmi minut. Po filtraci a přidání 10 ml tmavého medu do mírně ochlazeného vývaru. Pijte až do zmizení nepříjemného stavu třikrát denně v šálku.
 • Pro léčebné účely smíchají 5 g kořene Badan, 10 g šípků, 10 g máty peprné a 7 g mláďat. Čtyři dezert kolekce lžíce dušená se sklenicí vroucí vody. Na nízkoteplotním stojanu asi 30 minut. Filtrováno. Vezměte s medem třikrát denně, dokud nepohodlí zmizí v krku.
 • 5 g listů malin (čerstvých nebo suchých) se smísí s 10 g máty peprné, 5 g kopřivy hluché a 3 g Hypericum. 8 g směsi se oddělí a spojí se s šálkem čerstvě převařené vody. Trvejte na 60 minut. Filtrovat. Před užitím přidejte několik kapek propolisového extraktu. Pijte 30 ml dvakrát denně, 25 minut po jídle, dokud se stav nevrátí do normálu.
 • Kloktá

  Doma se doporučuje opláchnutí hrdla lékařskými infúzemi a odvarem pro lidi jakéhokoliv věku. Tento postup eliminuje nepohodlí, poskytuje ohřívací účinek. Trvání léčby závisí na závažnosti symptomů.

  1. Vezměte si lžičku dubové kůry, heřmánku nebo měsíčku, vařte sklenici vroucí vody. Po 40 minutách filtru a použití pro oplach. Opakujte postup nejméně třikrát denně, dokud nebudou odstraněny symptomy onemocnění. Receptura je určena k léčbě akutní, chronické a katarální faryngitidy.
  2. Jedno umění. Do litru teplé vody se přidá lžíce mořské soli, dobře promíchaná. Lidový lék se používá k boji proti atrofickým, akutním a chronickým onemocněním po celý týden. Vyplachujte pětkrát denně. Doporučeno pro děti i dospělé. Vhodné pro těhotné a kojící ženy.
  3. Do 300 ml vroucí vody přidejte lžíci dubové kůry a kalina (směs), vyluhujte hodinu. Infuze se používá k vypláchnutí akutních a jiných typů faryngitidy pětkrát denně. Průběh by měl pokračovat, dokud nebude odstraněna bolest a bolest v krku.
  4. Vezměte 1 lžičku. plody kůry kalina, dubu a vrby, hypericum a březové listy. Výsledná sbírka se nalije 0,45 litru vroucí vody a nechá se tři hodiny na teplém místě pod víkem. Filtrovaný infuzní kloktadlo třikrát denně.
  5. Vezměte 5 g kořenů kozlíku a šalvěje, 10 gramů květu divočiny, žezlo a lesní sléz, 15 gramů kostivalu. 15 g získané směsi se vaří v litru vroucí vody a trvá 12 hodin, namíchaná infuze se používá sedmkrát denně.

 • Použijte 5 g plodů obyčejného fenyklu, 15 g kořene Althea, kořenů vztyčených kořenů, dubové kůry a šalvějových listů. Polévková lžíce kolekce trvá pět hodin ve sklenici horké vody. Používejte nejméně 6krát denně ve formě tepla.
 • V půl šálku teplé vody promíchejte škrob (1 lžička), glycerin (1 lžička). Přidejte několik kapek jódu. Aplikujte čtyřikrát denně, vždy při přípravě nového nástroje.
 • Lžička vrbové kůry, dříve rozdrcená do stavu prášku, nalijte 0,5 litru horké vody. Defend osm hodin a filtr. Používá se pro oplachování dvakrát denně. Trvání léčby je nejméně týden.
 • Lžíce nasekané bylinky třezalky je kombinována s několika šálky vařící vody. Trvat na lidovém léku po dobu 40 minut. Filtrovaná infuze se používá čtyřikrát denně. Ujistěte se, že opláchnete ráno po probuzení a večer před spaním.
 • 15 g suché šalvěje nalijte sklenici horké vody. Nechte ho vařit půl hodiny. Filtrovaný pomocí gázového nástroje se používá čtyři dny před zmizením klinického obrazu.
 • Polovina sklenice čerstvé ostružiny se promění v džus. Ve výsledném množství šťávy přidejte 1/3 šálku teplé vody. Připravte si alespoň dvakrát denně nápoj kloktadlo. Recept může být použit k léčbě onemocnění u dětí a těhotných žen.

 • Smíchejte na hrstech listů malin, květů nesmrtel a trávy přesličky. 15 gramů kolekce v kombinaci s šálkem vroucí vody, trvají 2 hodiny, namočená infuze se používá k opláchnutí třikrát denně. Vhodné pro léčbu všech forem onemocnění.
 • Pro léčebné účely se kombinuje hrst bylinek Veronica, květů bezu černého bezu a bylinek máty peprné. Lžíce hotové suché směsi se nalije sklenicí vroucí vody, několik hodin brání a filtruje. Výsledná infuze se používá k vyplachování akutní faryngitidy, denní průběh je čtyřikrát.
 • Při hypertrofické faryngitidě se připraví infuze čtyř polévkových lžic bylin z agrimony a 500 ml vroucí vody. Po jedné hodině se nástroj filtruje pomocí gázy a začne se používat pro oplach alespoň třikrát denně.
 • Lžíce listů jilmové kůry nalije 0,4 litru vroucí vody a inkubuje se 15 minut ve vodní lázni. Po použití několikrát denně. Podobně aplikujte nástroj z bobulí a listů borůvek.
 • Léčba lidových prostředků pro atrofickou faryngitidu a subatrofní formy je často založena na použití infuzí listů máty peprné nebo řebříčku. V prvním případě vezměte 10 g na šálek vroucí vody, ve druhé - 15 gramů. Namočte pod ručníkem po dobu 40 minut, přefiltrujte. Kloktat ne více než pětkrát denně, dokud nepohodlí zmizí.
 • Vytlačte šťávu z jedné řepy, zředěné ve stejných částech teplou vodou, přidejte lžíci octa. Používejte nejméně pětkrát denně.

 • Dvě umění. Já Eukalyptové listy, jedno umění. Já limety, jeden článek Já Heřmánek a 0,5 lžíce tymiánu byliny smíšené. Oddělte 15 gramů odběru, nalijte 0,25 litru horké vody, inkubujte pod víčkem po dobu 30 minut. Teplá infuze se kloktá čtyřikrát denně, dokud příznaky nezmizí.
 • Smíchejte několik lžic kořene léčivého Althea, 5 gramů byliny jetele léčivého, kalamata močálu a květy heřmánku. 30 g surového materiálu se oddělí, rozdrtí a smísí s 300 ml vody. Zahřívejte 15 minut ve vodní lázni. Filtrováno. Výsledná infuze se kombinuje se 100 ml čisté teplé vody. Opláchněte několikrát denně.
 • Spojte dvě části matky a nevlastní matky a jednu - listy máty peprné. Vezměte 15 g směsi, přidejte do šálku vroucí vody. Po jedné hodině filtrujte a začněte kloktat. Počet procedur za den je tři až čtyři.
 • K 0,45 1 vody se přidá voda. Lžíce léčivého šalvěje, hrst tymiánu a jitrocelu. Vařte po dobu 15 minut. Po filtraci dejte lžíci dezertu čerstvého medu a kyseliny citrónové. Znamená kloktání čtyřikrát denně.
 • Pro přípravu terapeutické kompozice se stříhají dva stroužky česneku, rozdrcí a vloží do sklenice vařeného mléka. Jakmile mléko mírně vychladne, začněte postup. Opláchnutí se opakuje po dobu deseti dnů šestkrát denně.
 • Lžíce sušených květin brambor nalijte 250 ml horké vody. Vařený ve vodní lázni po dobu 5-7 minut. Po půl hodině se filtruje. Použijte deset dní šestkrát denně.
 • Připravte si sbírku stejných částí květů bílé akácie, počet listů louky a ostružin. Oddělte hrst kolekce, vložte do šálku čerstvě převařené vody. Po jedné hodině se filtruje. Aplikujte co nejčastěji ve formě tepla.

 • Rozdrceno je 15 g máty, 30 g řepky a 45 g malinové kůry. 10 g sběru přidejte do 0,3 litru vroucí vody, trvejte na tom. Nejméně třikrát denně se napláchne pomocí oplachu.
 • 30 g listů jilmové kůry strmých 200 ml vařící vody, trvají na čtyřech hodinách. Používejte pětkrát denně.
 • Připravte si terapeutickou tinkturu šalvěje a eukalyptu. 150 g suché směsi (složky odebrané ve stejných podílech) nalijte 150 ml vodky. Trvejte na 10 dnech na tmavém místě. Filtrovat. Před opláchnutím vodou zředěnou vodou (1:10). Denní kurz - 6 oplachů.
 • Vytlačte šťávu z Kalanchoe, zředěnou vodou ve stejných podílech. Opláchněte každé tři hodiny. Zvláště vhodné pro léčbu hypertrofické formy.
 • Vezměte ve stejných částech travní oregano, koprová semena a anýz. Lžička kolekce se nalije horkou vodou v množství sklenice, vařené ve vodní lázni po dobu 15 minut. Trvejte na půl hodiny pod víkem a filtrujte. Používá se k oplachování každé 4 hodiny, infuzi několikrát polknete na konci procedury.

  Sirupy

  Z hlediska přívrženců alternativní medicíny jsou sirupy velmi užitečné při léčbě zánětlivých onemocnění hltanu, protože mají obálkový účinek. Aktivně zvyšují imunitu. Příjem sirupu lze provádět asi jeden týden.

  1. Smíchejte citronovou šťávu a med (ve stejných částech). Denní dávka - čtyřikrát dezertní lžíce. Takový lék je považován za jeden z nejlepších, aby navždy zapomněl na bolest v krku.
  2. Oloupaný česnek (čtyři hřebíček) je rozdrcen a přidán do tmavého medu. Med by měl pokrýt česnek. Slabé teplo na půl hodiny. Nechte vychladnout a znovu poslat do ohně (až do varu). Po přidání trochu vyčištěné vody k produktu, promíchejte a přefiltrujte přes gázu. Hotový lék se umístí do skleněné nádoby. Dospělí pijí 15 ml každé dvě hodiny, děti - 5 ml. Průběh léčby je dva až tři dny.
  3. Čerstvá ředkevová šťáva se smíchá s vařeným mlékem v poměru 1: 2. Přidejte trochu medu, promíchejte. Sirup je uložen v chladničce, dříve umístěné ve skleněné nádobě s víkem. Denní dávka - patnáct mililitrů třikrát po jídle.
  4. Polévková lžíce kořene kořene calamus calamus se nalije několika šálky vařící vody, ochutnává deset minut ve vodní lázni. Přidejte lžíci léčiva heřmánku, trvejte hodinu. Filtrujte a přidejte 15 ml medu. Dvakrát denně vezměte dvě dezertní lžičky sirupu.

  Kořeniště Calamusu je zakázáno užívat s tendencí ke krvácení z nosu a sníženému tlaku.

  0,5 kg borovice pupeny nalít dva litry vody. Vařte půl hodiny, filtrujte. Vezměte litr vývaru, přidejte jeden kilogram medu. Míchejte, vložte do skleněné nádoby. Užívejte 20 ml třikrát denně. Směs se uchovává v chladničce. Vhodné pro léčbu faryngitidy jakéhokoliv tvaru.

 • Medu a agávové šťávy se mísí ve stejných částech. Užívejte terapeutickou kompozici 15 ml třikrát denně. Doporučuje se pro chronickou formu onemocnění.
 • Omyjte a jemně rozřezejte rozinky v množství 1 šálek. Připravte si sklenici brusinek (praných a mletých). Mash vlašské ořechy (1 polévková lžíce.). Skombinujte složky, přidejte 1,5 šálky medu a 200 ml vodky. Důkladně promíchejte, nechte stát několik hodin na tmavém místě. Hotový přípravek je uložen v chladničce. Před jídlem si hodinu před jídlem vezměte lžičku na dezert, dokud nebude směs hotová.
 • Napětí infuze listů jitrocelu (Art. Lžíce surovin ve sklenici vody) se smíchá s půl šálkem medu. Míchej. Pijte si sirup dvě polévkové lžíce. lžíce třikrát denně před jídlem. Recept je považován za vhodný pro rychlé překonání onemocnění.
 • Do jednoho a půl šálku vody, vložené do smaltované nádoby, přidejte půl sklenice semen anýzu. Přiveďte k varu, mučte se na nízkém teple čtvrt hodiny. Filtrovat. V ochlazeném vývaru přidejte 50 ml medu a dezertní polévku brandy. Zahřívejte se ve vodní lázni po dobu čtyř minut. Pijte si sirup 15 ml třikrát denně.

  Existují případy, kdy užívání anýzových semen způsobilo alergickou reakci. Konzumace sirupu delší než týden je nebezpečná, zejména v tandemu s medem.

 • Polovina sklenice (0,5 l) je naplněna aloe listy nakrájenými na malé kousky. 0,3 kg cukru usne. Obal s víkem, nechte několik dní na tmavém místě. Po doplnění vodky a odeslání znovu na tři dny. Napětí, stlačení. Léčivý sirup se užívá třikrát před jídlem, 15 ml. Recept je povolen pro děti: dezertní lžičku dvakrát denně.
 • Jiné lidové metody

  Tradiční medicína známá další metody řešení faryngitidy doma.

  Clay

  Metodu doporučují léčitelé z Indie. Je třeba vzít lékárenský jílový prášek. Míchejte lžíci ve sklenici teplé vody. To znamená kloktání - šestkrát denně během týdne.

  Koňak

  Doporučení k nám přišlo z minulosti. To je říkal, že Napoleon sám používal tento lékařský recept. Každý den, musíte opláchnout váš bolest v krku kvalitní koňak. Procedura by měla trvat asi dvě minuty.

  Rakytníkový olej

  Bohatý na vitamíny A, C, B a PP, rakytník řešetlákový pomáhá obnovit sliznici. Musíte si vybrat, co je vyrobeno lisováním za studena. Ještě lépe připravit olej vlastními rukama. Je nutné vybrat celé bobule, opláchnout je a osušit, položit je na papírový ručník. Po vytlačení šťávy s mlýnek na maso. Výsledný koláč se převede do skleněné nádoby a nalije nerafinovaný rostlinný olej. Každé tři sklenice rakytníku řeckého rakytníku vyžaduje 500 ml oleje. Nádoba je zakryta víčkem a po dobu jednoho týdne vyčištěna na tmavém a suchém místě. Po filtrování. Olej je připraven.

  Terapeutický olej z rakytníku řešetlákového v léčbě faryngitidy se používá následujícím způsobem: promažte dutinu uvnitř nosu a nadechněte se nad párou. Opakujte jednou denně až do ošetření. Můžete také provést inhalaci, po přidání 10 kapek oleje z rakytníku řešetlákového nebo jiného (broskev, jedle, levandule nebo pomeranče) do sklenice dobře teplé vody. Páry by měly být inhalovány deset minut dvakrát denně. Zvláště užitečná inhalace oleje s atrofickou faryngitidou.

  S ropou rakytníku řešetlákového a aplikací. Po jídle opláchněte hrdlo odvarem z heřmánku, zvedněte olej v pipetě a pohřbte ho hluboko do nosní dírky, s hlavou vyhozenou zpět. Hlava ve vzpřímené poloze je držena po dobu 60 sekund. Postup se opakuje s každou nosní dírkou. Je nutné zajistit, aby olejové sklo v hrdle a jeho stěny. Po zákroku se musíte zdržet pití a jíst co nejdéle.

  Mrkev

  Rub na jemné struhadlo 1 mrkev. Přidejte trochu drcených zlatých vousů a dezertní lžíci medu. Směs se míchá a nechá se 2 hodiny, používají se při léčbě faryngitidy následujícím způsobem: třikrát denně na dezertní lžičku mrkve se lék vloží do úst, blíže k hrdlu, trochu vyčkejte a vyplivněte. Zasedání se konají po celý týden.

  Mumie

  300 g mumie se rozpustí ve 300 ml teplého mléka. Pijte lék dvakrát denně a 1/2 lžíce. Můžete to udělat jinak: v případě nesnesitelné bolesti prostě rozpusťte kus maminky a položte ji na tvář.

  Pivo

  Podle stoupenců alternativní medicíny je horké pivo dobrým lidovým lékem na faryngitidu. S ním je možné zahřát hrdlo, zbavit se lechtání a bolesti. Pití zahřátého piva ve výši půl šálku by mělo ležet v posteli. Kurz pokračuje až do místní úlevy.

  Propolis

  Pro léčebné účely se doporučuje udržovat propolis hrach v ústech po dobu 1,5 hodiny, aby byl co nejlepší účinek navinut z jedné strany na druhou. Můžete také nechat hrášek na tvář celou noc. Je důležité cítit brnění a mírný pocit pálení. To znamená, že propolis pracuje. Další metodou je namáčení kostky cukru z propolisu, která se po pomalém rozpouštění s bolestí a bolestí. Znalci považují léčivo za jeden z nejúčinnějších za silný kašel, který je charakteristický pro akutní a chronickou faryngitidu.

  Propolisová tinktura se používá k oplachování, inhalaci a čajovým doplňkům. Připravte ho doma. Propolis se rozdrtí, nalije 200 ml studené vody. Když se čistá propolis usadí na dno (vosk a nečistoty se vznáší), ukáže se, že je odstraněna, vložena do jiné nádoby a naplněna alkoholem rychlostí 30 g propolisu na 100 ml kapaliny. Směs se nechá stát po dobu jednoho týdne, poté se zfiltruje a smísí s olivovým olejem (1: 2).

  V chronické formě onemocnění se doporučuje promazat hřbet hrdla propolisovou tinkturou smíšenou s rakytníkovým olejem nebo glycerinem (1: 2).

  Nosní kapky během léčby faryngitidy mohou být také vyrobeny z propolisu. Vezměte infuzi alkoholu 10%, 40 kapek zředěných v 60 ml vody. Do každé nosní dírky se vpraví pět kapek. Po hrdle opláchněte zbývajícím roztokem. Opakujte dvakrát denně před jídlem. Doporučený kurz je měsíc.

  Jablka

  Odvar Apple, podle obdivovatelů alternativní medicíny, má pozitivní vliv na tělo při léčbě všech typů faryngitidy. Připravte si to takto: malá mísa jemně nasekaného ovoce se nalije půl litru vody a přivede k varu. Při nízkém teple jsou mučeni nejméně čtvrt hodiny. Užívejte 0,2 litru dvakrát denně po dobu jednoho týdne nebo dvou.

  Recenze

  Pharyngitis často bolí mou dceru. Léky předepsané okresním lékařem dobře pomáhají. Abych urychlil regeneraci a zmírnil stav, dávám své dceři nějaké lidové léky: malinový čaj s medem, mléko s kakaovým máslem. Někdy kloktání s bylinkami. Jako doplněk k hlavní léčbě, lidové recepty jsou dobré, ale já bych neriskoval léčit svou dceru pouze s nimi.

  Anastasia, 26 let

  Možná, že doporučení tradiční medicíny opravdu pomoci s bolestmi v krku, ale snažím se dostat spolu s obvyklými prášky a výplachy. Za prvé, pomocí tradiční medicíny, musíte pochopit všechny důsledky a vedlejší účinky. Za druhé, léky jsou ošetřeny mnohem rychleji a nemocné po dobu 2 týdnů není nějakým lovem. „Staromódní“ terapie není pro mě.

  Jakmile se mi začne krýt bolest, piju čaj s malinami a sníst čerstvý med. Pokud máte čas, stoupejte nohama do pánve bylin. Ale bez léků se nikdy nedostanu, protože tradiční léčbu nepovažuji za 100% účinnou léčbu faryngitidy a jiných onemocnění, která napadají hrdlo.

  Stanovisko lékařů

  Elena Valentinovna, otolaryngolog

  Faryngitida je zánět sliznic hltanu, vyvolaný viry, bakteriemi a řadou dalších faktorů. Nejčastěji se diagnóza provádí pomocí SARS. Virová infekce je pouze první fází onemocnění, která připravuje půdu pro bakteriální infekci. Pokud se příznaky jako bolest v krku a bolest v krku, zarudnutí mandlí a otoky krčních lymfatických uzlin spojují s tradičními příznaky akutních respiračních virových infekcí, měli byste okamžitě navštívit odborníka. V raném stádiu je faryngitida léčena mnohem snadněji, úleva přichází dříve. V případě, kdy pacient čeká na tvorbu hustého hlenu, který začíná proudit dolů po hřbetě krku, poskytuje léčba závažnější léky.

  Snaží se zbavit se faryngitidy doma, lidé odmítají pomáhat lékařům. Použití lidových pomocníků se jim jeví jako efektivnější možnost léčby. Mezitím, alternativní medicína je jen pomocné opatření, které nepřináší úplnou úlevu nebo léčit nemoc. Čaj s malinami, opláchnutí šalvějí a vdechování olejem je dobrý, ale je mnohem důležitější, aby se s ním zacházelo pod dohledem lékaře!

  Alexey Viktorovich, praktický lékař

  Použití tradiční medicíny při léčbě faryngitidy je možné, zejména na samém počátku onemocnění. Med, propolis a rakytníkový olej se dobře osvědčily. Mohou být použity k inhalaci, opláchnutí a dokonce i aplikaci. A přesto existuje jedna „ale“: léčba faryngitidy musí být nutně zaměřena na odstranění faktoru, který ji vyprovokoval. Pokud se jedná o bakterie, měla by být přijata antibiotika, pokud důvodem jsou účinky alergenu, musí být životní styl znovu zvážen. Co dělají lidové prostředky? Odstraňují pouze symptomy a pomáhají člověku cítit úlevu.

  Nedoporučuji odmítnout lékařskou pomoc, protože důsledky nečinnosti s faryngitidou mohou být katastrofální. A ohřívat krk s léčivým čajem nebo uspořádat postel pro nohy, než půjdete do postele, nebolí.

  Volkov Sergej Vladimirovič, profesor katedry alergologie a imunologie, zakladatel stránek nodoctor.ru

  Existuje celá řada nemocí, které se obvykle léčí bez zvláštní závažnosti. Jednou z nich je faryngitida. Po nalezení bolestivého krku a suchého kašle lidé běžně chodí do lékárny na krabičku pastilek na sání a vaří čaj s citronem. A to místo toho, aby se rychle poradit s lékařem a stanovit potřebu zvláštní léčby. V důsledku toho se symptomy zhoršují, stav přináší upřímné nepohodlí.

  Proč je nebezpečné léčit faryngitidu tak, jak má, to znamená, s pomocí specialisty? Za prvé, nemoc může snadno jít do chronické fáze. Za druhé, často se faryngitida mění na řadu komplikací, včetně zánětu sluchové trubice a akutního kloubního revmatismu. Jak se říká, nečinnost je trestná. Chcete-li se zbavit nemoci, musíte překonat její příčiny!

  Existuje nějaký smysl v léčbě lidových prostředků faryngitidy? Jistě, ale pouze jako další terapie. Kromě toho by mělo být použití tohoto typu dohodnuto s lékařem, protože vedlejší účinky jsou dokonce i v odvarech zdánlivě neškodné rostliny.