Návod k použití AntiGrippin

Antigrippin - kombinovaný lék, který má protizánětlivý, antipyretický a antihistaminický účinek a také usnadňuje průběh chřipky a SARS.

Lék usnadňuje nachlazení, zmírňuje otoky nosní sliznice rýmou. Antigrippin obsahuje paracetamol, kyselinu askorbovou a chlorfeniramin maleát. Tyto látky, kombinující své terapeutické vlastnosti, mají zvýšený účinek léčiva na tělo.

Na této stránce naleznete všechny informace o AntiGrippin: kompletní návod k použití tohoto léku, průměrné ceny v lékárnách, kompletní a neúplné analogy léčiva, stejně jako recenze lidí, kteří již AntiGrippin používali. Chcete svůj názor zanechat? Pište do komentářů.

Klinicko-farmakologická skupina

Léčivo pro symptomatickou léčbu akutních respiračních onemocnění.

Obchodní podmínky lékárny

Povoleno bez lékařského předpisu.

Kolik stojí AntiGrippin? Průměrná cena v lékárnách je 320 rublů.

Forma uvolnění a složení

Tento lék vyrábí:

 • ve formě perorálního, ve vodě rozpustného antigrippinového prášku v sáčcích po 5 gramech č. 10 v sekundárním obalu;
 • ve formě tablet šumivých Antigrippin v plastových kanystrech №10, puchýře №10 nebo pásy №2, №4, №6;
 • ve formě tablet Antigrippin šumivé s chutí grapefruitu nebo maliny v plastových kanystrech №10, puchýře №10 nebo pásy №2, №4, 36;
 • ve formě šumivých tablet, dětský Antigrippin v plastových nádobkách č. 10, blistry č. 10 nebo pásy č. 2, č. 4, č. 6.

Složení závisí na formě vydání:

 • 1 ochucená šumivá tableta zahrnuje paracetamol 500 mg, kyselinu askorbovou 200 mg, chlorfenamin maleát 20 mg. Dále obsahuje: hydrogenuhličitan sodný, kyselinu citrónovou, povidon, uhličitan sodný, sorbitol, laurylsulfát sodný, makrogol, riboflavin-5-fosforečnan sodný, jakož i sacharinát sodný, malinovou malinovou příchuť, chuťový korektor a prášek z červené řepy (pro malinové tablety) nebo chuť korektor, citron "citron" a grapefruit "grapefruit" příchutě (pro tablety grapefruitu).
 • 1 balení perorálního prášku obsahuje paracetamol 500 mg, kyselinu askorbovou 200 mg, chlorfenamin maleát 20 mg. Farmaceutická kompozice prášku navíc obsahuje: hydrogenuhličitan sodný, kyselinu citrónovou, povidon, draslík acesulfamu, sorbitol, cyklamát sodný, sacharózu, aspartam, dokusát sodný a heřmánkový extrakt (pro heřmánkový prášek) nebo limetové "limetkové" příchutě, karamel a med (pro medem a citronovým práškem).
 • 1 šumivá tableta pro děti zahrnuje paracetamol 250 mg, kyselinu askorbovou 50 mg, chlorfenamin maleát 3 mg. Dále obsahuje: hydrogenuhličitan sodný, kyselinu citrónovou, sacharinát sodný, sorbitol, uhličitan sodný, povidon, oxid křemičitý, makrogol, jakož i ovocnou příchuť „Červené ovoce“.
 • 1 šumivá tableta zahrnuje paracetamol 500 mg, kyselinu askorbovou 200 mg, chlorfenamin maleát 20 mg. Dále obsahuje: hydrogenuhličitan sodný, kyselinu citrónovou, sacharinát sodný, sorbitol, uhličitan sodný, povidon, laurylsulfát sodný, makrogol a také limetkovou příchuť „vápno“.

Farmakologický účinek

Antigrippin je komplexní lék, který překonává mnoho analogů díky úspěšné kombinaci několika účinných látek:

 1. Kyselina askorbová (vitamin C) je silný antioxidant. Přispívá k obnově obranyschopnosti těla, podílí se na normalizaci redoxních procesů, snižuje propustnost malých cév a má výrazný imunomodulační účinek.
 2. Paracetamol je antipyretikum a analgetikum a protizánětlivé činidlo známé od dětství. Podle odborníků Světové zdravotnické organizace je dnes jedním z nejbezpečnějších ze skupiny nesteroidních léčiv s protizánětlivým účinkem.
 3. Chlorfenamin. Tato složka rychle uvolňuje příznaky zánětu sliznic horních cest dýchacích, eliminuje alergie (kýchání, slzení, kongesce nosu). Kromě toho má mírný sedativní účinek, pomáhá zlepšovat spánek a přizpůsobuje tělo k mobilizaci sil v boji proti viru.
 4. Diphenhydramin - antialergická složka. Aktivně snižuje propustnost stěn cév, odstraňuje otoky sliznic a odstraňuje pocit bolesti v krku. Jeho přítomnost ve složení léku vám umožní rychle se vyrovnat s alergickými reakcemi.
 5. Rimantadin je účinná látka proti viru chřipky typu A. Blokuje její schopnost proniknout do buněk a narušit jejich fungování, neumožňuje šíření viru po celém těle. Ve vztahu k virovým onemocněním typu B má silný antioxický účinek. V těle se nezdržuje: je kompletně eliminován močovým systémem tři dny po požití.
 6. Glukonát vápenatý posiluje cévní stěnu, pomáhá zastavit zánětlivý proces v těle.
 7. Loratadine - moderní antihistaminikum. Snižuje hladinu uvolňování serotoninu, histaminu. Zmírňuje svědění, otok, zánět a zároveň nezpůsobuje ospalost.

Vzhledem k výše uvedeným složkám přípravek Antigrippin rychle zvládá všechny příznaky akutního respiračního onemocnění (horečka, bolesti hlavy, bolesti kloubů a bolesti svalů, horečka). Lék se doporučuje užívat v prvních hodinách manifestace onemocnění, takže je možné významně zkrátit jeho trvání a zabránit riziku komplikací.

Indikace pro použití

Antigrippin je indikován pro symptomatickou léčbu chřipky a akutních respiračních onemocnění, které jsou doprovázeny horečkou, bolestmi hlavy, rinorea, myalgií, bolestmi v krku a otoky nosní sliznice.

Antigrippin se také používá pro bakteriální, virovou a alergickou rýmu.

Kontraindikace

Antigrippin je kontraindikován u žaludečních vředů, přecitlivělosti, závažných poruch jater a ledvin, glaukomu s uzavřeným úhlem, hyperplazie prostaty, anémie, virové hepatitidy, fenylketonurie, leukopenie a alkoholismu. Tento přípravek by neměl být podáván během těhotenství a kojení. Šumivé tablety nejsou předávány dětem mladším tří let.

Léčivo by mělo být užíváno s opatrností u starších pacientů, stejně jako u těch, kteří trpí hyperoxalaturií, alkoholickou hepatitidou a progresivními maligními onemocněními. Dětský antigrippin je kontraindikován u dětí mladších než jeden rok.

Použití v průběhu březosti a laktace

Léčivo je kontraindikováno pro použití během těhotenství. Pokud je to nutné, doporučuje se, aby se léčivo během laktace vyřešilo k vyřešení problému dočasného přerušení kojení.

Návod k použití AntiGrippin

Návod k použití ukazuje, že přípravek AntiGrippin se užívá perorálně.

 1. Děti od 3 do 5 let 1/2 tablety 2x denně;
 2. Děti od 5 do 10 let, 1 tableta 2x denně;
 3. Děti od 10 do 15 let 1 tableta 2-3 krát denně.

Tableta by měla být zcela rozpuštěna ve sklenici (200 ml) teplé vody (50-60 ° C) a výsledný roztok okamžitě vypít. Je lepší vzít lék mezi recepcemi chudých. Interval mezi dávkami léčiva by měl být nejméně 4 hodiny. Trvání léčby bez konzultace s lékařem není delší než 5 dnů, pokud je předepsáno jako anestetikum a 3 dny

U pacientů s poruchou funkce jater nebo ledvin by měl být interval mezi dávkami léku nejméně 8 hodin.

Pokyny pro prášek

Uvnitř Dospělí a děti od 15 let - 1 sáček 2-3 krát denně.

Obsah sáčku by měl být zcela rozpuštěn ve sklenici (200 ml) teplé vody (50-60 ° C) a výsledný roztok okamžitě vypít. Je lepší užívat lék mezi jídly. Maximální denní dávka je 3 sáčky. Interval mezi dávkami léčiva by měl být nejméně 4 hodiny.

Vedlejší účinky

Ve většině případů se použití antigrippiny v doporučených dávkových vedlejších účincích nevyvíjí. V ojedinělých případech může nastat:

 • Anémie, hemolytická anémie (orgány tvořící krev);
 • Kožní vyrážka, kopřivka, svědění, angioedém (alergické reakce);
 • Pocit únavy, bolesti hlavy (centrální nervový systém);
 • Epigastrická bolest, nevolnost (zažívací systém);
 • Hypoglykémie (endokrinní systém);
 • Retence moči, metabolické poruchy, hypervitaminóza, sucho v ústech, horký pocit, paréza ubytování, ospalost (jiná).

Předávkování

Příznaky předávkování se často vyvíjejí, když se aktivní složky léčiva dostanou do těla. Pokud jste přecitlivělý na paracetamol, projeví se příznaky předávkování po 5-10 hodinách od užívání přípravku.

Klinický obraz předávkování zahrnuje následující příznaky: t

 • zvracení a nevolnost;
 • zvýšené pocení;
 • úplná nebo částečná ztráta chuti k jídlu;
 • poruchy stolice (průjem);
 • bolest břicha, která nemá jasnou lokalizaci.

Pokud dojde k předávkování chlorfenaminem, klinický obraz obsahuje následující příznaky:

 • bolest hlavy;
 • depresivní stavy;
 • zvýšená emoční podrážděnost;
 • nespavost;
 • závratě;
 • křeče.

Pokud se objeví příznaky předávkování, doporučuje se přestat užívat lék a konzultovat lékaře. V takových případech je indikována symptomatická léčba.

Zvláštní pokyny

Při užívání je nutné vzít v úvahu toxický účinek paracetamolu na játra, jakož i účinek vitaminů na proliferativní onemocnění:

 1. Zvýšený vedlejší účinek paracetamolu na játra je pozorován u alkoholické hepatózy;
 2. Aby se zabránilo toxickým účinkům na játra, nekombinujte paracetamol s alkoholem nebo užívejte lék pro osoby, které jsou náchylné k alkoholismu;
 3. Při použití přípravků obsahujících vitamíny mohou osoby, které trpí proliferativními a metastatickými nádory, průběh zhoršit;
 4. Při dlouhodobém přijetí je nutné sledovat stav periferní krve, jater a ledvin;
 5. Současně s užíváním metoklopramidu (Reglan), domperidonu (Motilium), Kolestiraminu (Questran) se doporučuje, aby se poradil se svým lékařem;
 6. Při užívání může dojít k narušení výsledků laboratorních údajů o hladině glukózy a kyseliny močové v krvi, množství bilirubinu, aktivity transaminázy a dehydrogenázy laktátu;
 7. Antigrippin obsahuje cukr, který musí být zvažován pro osoby trpící cukrovkou.

Interakce s léky

Léčivo antigrippin a alkohol jsou neslučitelné, protože ethylalkohol zvyšuje účinek antihistaminické složky. Použití tohoto léku v kombinaci s antidepresivy, antipsychotiky a antiparkinsoniky vede k rozvoji nežádoucích účinků orgánů a systémů.

Současné použití paracetamolu a barbiturátů vede ke snížení terapeutického účinku paracetamolu a urychluje vylučování kyseliny askorbové.

Recenze

Ve většině případů je hodnocení přípravku Antigrippina, včetně všech jeho dávkových forem, pozitivní. Tento komplex léčivých látek je skutečně účinný při zmírnění symptomů chorobných stavů infekční zánětlivé etiologie (chřipka, ARVI), ale vyžaduje správné použití a přísné dodržování dávkovacího režimu.

Negativní projevy během užívání přípravku Antigrippin byly nejčastěji pozorovány při překročení dávky nebo při doporučeném trvání léčby, jakož i při osobním citlivosti pacienta na jeho složky.

Analogy

Analógy Antigrippina jsou:

 • Na léčivé látky: Antiflu Kids, FluZiOZ-F;
 • Podle mechanismu účinku: Solpadein, Ifimol, Xumapar, Dolarin, AntiFlu, Coldrex, Caffetin, Grippostad, Padeviks, Rankoff, Paracetamol, Daleron, Apap, Panadol, Gevadal, Novalgin, Coldfrey, No-shpalgin, TeraFlupentrestrentrenepentrentrepric. Rinzasip, Saridon, Femizol, Flukoldeks, Safiston, Flucomp, AjiCOLD, Efferalgan.

Před použitím analogů se poraďte se svým lékařem.

Antigrippin: návod k použití, analogy a recenze

Antigrippin je komplexní lék, který má antipyretický, protizánětlivý, antialergický účinek.

Terapeutický účinek je dán vlastnostmi složek složky: kyselina askorbová, paracetamol, chlorfenamin.

Hlavní účinnou složkou léčiva je paracetamol, má antipyretické a analgetické účinky.

Chlorfenamin má antialergický účinek a snižuje otok sliznice horních cest dýchacích.

Kyselina askorbová pomáhá zvyšovat odolnost těla, normalizuje propustnost kapilár a má antioxidační účinek.

Antigrippin maximum

Má antipyretické, angioprotektivní, analgetické, antivirové, protizánětlivé, interferonogenní a antialergické účinky.

Rimantadin ve své kompozici je antivirová látka, její aktivita proti viru chřipky A byla klinicky potvrzena.

Rimantadin narušuje schopnost viru chřipky A vstupovat do buněk těla a uvolňovat ribonukleoprotein, který inhibuje nejdůležitější stadium replikace viru.

Loratadin blokuje receptory histaminu H1 a zabraňuje rozvoji edému tkáně a angioprotektor rutosid posiluje cévní stěnu a snižuje zvýšenou propustnost kapilár.

 1. Antigrippin a Antigrippin-maximum - léky používané při léčbě onemocnění dýchacího ústrojí.
 2. Dětský antigrippin je homeopatický lék používaný v léčbě akutních respiračních infekcí a chřipky u dětí.

Složení

Jedna tableta a pytel prášku Antigrippin obsahuje: t

 • Kyselina askorbová - 200 mg;
 • Chlorfenamin maleát - 10 mg;
 • Paracetamol - 500 mg.

Jedna tobolka A přípravku Antigrippin-ANVI obsahuje:

 • Stearát vápenatý - 1 mg;
 • Bramborový škrob - 9 mg;
 • Rutozida - 20 mg;
 • Kyselina acetylsalicylová - 250 mg;
 • Kyselina askorbová - 300 mg.

Jedna tobolka B Antigrippin-ANVI obsahuje:

 • Monohydrát glukonátu vápenatého - 100 mg;
 • Bramborový škrob - 6,2 mg;
 • Stearát vápenatý - 3,8 mg;
 • Hydrochlorid diphenhydraminu - 20 mg;
 • Metamizol sodný - 250 mg.

Indikace pro použití

Co pomáhá přípravku Antigrippin? Podle instrukcí je lék předepisován pro symptomatickou léčbu chřipky a akutních respiračních onemocnění, které jsou doprovázeny:

 • horečka,
 • bolesti hlavy
 • rhinorrhea,
 • myalgie
 • bolest v krku a otoky nosní sliznice.

Dále se používá pro bakteriální, virovou a alergickou rýmu.

Návod k použití Dávkování Antigrippin

Lék v šumivých tabletách se rozpustí ve 250 ml vody.

Dospělí a děti starší 15 let užívají standardní dávky přípravku Antigrippin - 1 tableta / 3krát denně. Návod k použití doporučuje přestávku mezi dávkami - nejméně 4 hodiny. Kurz je od 3 do 5 dnů.

Tablety Effervescent se užívají v dávkách: t

 • od 3 do 5 let - 0,5 tablety 2x denně,
 • od 5 do 10 let - 1 tableta 2x denně,
 • od 10 do 15 let - 1 tableta 3x denně.

Prášek

Antigrippin ve formě prášku musí být nejprve rozpuštěn ve sklenici vody. Dospělí a děti starší 15 let se doporučuje užívat 1 balení 3x denně. Interval mezi dávkami musí být nejméně 4 hodiny. Trvání léčby je 3-5 dnů.

Pacientům s poruchou funkce ledvin a jater se doporučuje prodloužit interval mezi dávkami do 8 hodin.

Pokyny pro Antigrippin-maximum

Kapsle se přijímají po jídle, pitné vodě.

 • Kapsle P a P děti ve věku 12 let a dospělí užívají 2-3 krát denně s přestávkou nejméně 4 hodiny.
 • Děti ve věku 12 let a dospělí užívají 1 sáček 2-3 krát denně po 4 hodinách ve formě prášku Antigrippin-Maximum ředěného v horké vodě.

Antigrippin děti

Granule se užívají sublingválně pro děti jakéhokoliv věku 15 minut před jídlem. Návod k použití doporučuje režim

 • První dva dny - 5 pelet každých půl hodiny (s přestávkou na spánek);
 • Následující dny - 5 pelet každé 2 hodiny (s přestávkou na spánek) až do úplného uzdravení.

Antigrippin-ANVI

Dospělí a dospívající ve věku 15 let a starší užívají podle instrukcí soubor kapslí přípravku Antigrippin-ANVI 2-3 krát denně po jídle a pijí dostatek vody.

Interval mezi kapslemi by měl být delší než 4 hodiny.

Při absenci kontraindikací může být tento přípravek užíván bez lékařského předpisu, nejvýše však 5 dnů na analgetický účinek a ne více než 3 dny jako antipyretikum.

Vedlejší účinky

Instrukce upozorňuje na možnost vzniku následujících nežádoucích účinků při předepisování přípravku Antigrippin:

 • Pocit únavy, bolesti hlavy (centrální nervový systém);
 • Epigastrická bolest, nevolnost (zažívací systém);
 • Hypoglykémie (endokrinní systém);
 • Anémie, hemolytická anémie (orgány tvořící krev);
 • Kožní vyrážka, kopřivka, svědění, angioedém (alergické reakce);
 • Retence moči, metabolické poruchy, hypervitaminóza, sucho v ústech, horký pocit, paréza ubytování, ospalost (jiná).

Ve většině případů se při použití v doporučených dávkách nevyvíjejí vedlejší účinky.

Starší pacienti musí být užíváni s maximální opatrností.

Kontraindikace

Je kontraindikováno předepisovat Antigrippin v následujících případech: t

 • v případě hypersenzitivních reakcí na aktivní nebo pomocné látky obsažené v kompozici;
 • s erozivními a ulcerózními lézemi trávicího traktu v akutní fázi nebo při exacerbaci chronického průběhu;
 • s těžkým poškozením ledvin nebo jater;
 • osoby trpící glaukomem s uzavřeným úhlem;
 • osoby náchylné k alkoholismu;
 • s fenylketonurií;
 • muži s hyperplazií prostaty;
 • děti do 15 let;
 • těhotné ženy;
 • žen při kojení.

S opatrností předepsanou pro renální / jaterní insuficienci, nedostatek enzymu glukóza dehydrogenázy, vrozená bilirubinémie (zvýšený bilirubin v krvi), virová a alkoholická hepatitida, ve stáří.

Předávkování

Klinický obraz předávkování přípravkem Antigrippin je způsoben účinkem léků, které ho tvoří.

Předávkování paracetamolem se vyvíjí během 6-14 hodin po jeho užití, mezi příznaky patří průjem, ztráta chuti k jídlu, nevolnost, zvracení, abdominální nepohodlí, bolest břicha a zvýšené pocení.

Předávkování chlorfenaminem se projevuje formou závratí, nepokojů, poruch spánku, deprese, záchvatů.

Analogy Antigrippin, cena v lékárnách

Pokud je to nutné, můžete přípravek Antigrippin nahradit analogem účinné látky - jedná se o léky:

 • Ajikold Hotmiks,
 • Antigrippin Express,
 • Antiflu.

Výběr analogů je důležité si uvědomit, že pokyny pro použití přípravku Antigrippin, ceny a recenze léků podobných akcí neplatí. Je důležité, abyste se poradili s lékařem a ne aby se léčivo nezávisle nahradilo.

Cena v ruských lékárnách: Antigrippin prášek 5 g 3 ks. - od 108 do 138 rublů, tablety pro děti 10 ks. - od 251 do 279 rublů, Antigrippin ORVI NEO 500mg + 10mg + 100mg 12 tab. - od 254 do 281 rublů, podle 502 lékáren.

Doba použitelnosti, bez ohledu na lékovou formu - 3 roky (při skladování při teplotě 10-30 ° C). Podmínky prodeje z lékáren - bez lékařského předpisu.

Co říkají recenze?

Recenze lékařů o antigrippině pozitivních - všechny formy léčiva ukázaly dobrý výsledek, když byly použity v raných stadiích vývoje nachlazení a ARVI, včetně chřipky. Nástroj účinně a rychle snižuje teplotu, zmírňuje bolest, zmírňuje kongesci nosu, zlepšuje celkový stav.

Lidé, kteří si drogu vzali, si všimnou výhodného režimu dávkování, nákladově efektivního balení a příjemné chuti. Nevýhody hodnocení Antigrippina zahrnují přítomnost kontraindikací a vedlejších účinků ve formě ospalosti, letargie, alergických reakcí. V některých případech naznačují nedostatek účinku.

Zvláštní pokyny

Před současným podáváním s metoklopramidem, domperidonem nebo colestiraminem se poraďte se svým lékařem.

Pravděpodobnost zhoršené funkce jater a ledvin se zvyšuje na pozadí dlouhodobého užívání v dávkách převyšujících doporučené dávky.

Antigrippin se nesmí užívat současně s alkoholickými nápoji.

Antigrippin

Antigrippin - kombinovaný lék, který má protizánětlivý, antipyretický a antihistaminický účinek a také usnadňuje průběh chřipky a SARS.

Lék usnadňuje nachlazení, zmírňuje otoky nosní sliznice rýmou.

Antigrippin obsahuje paracetamol, kyselinu askorbovou a chlorfeniramin maleát. Tyto látky, kombinující své terapeutické vlastnosti, mají zvýšený účinek léčiva na tělo.

Složení

 • Kyselina askorbová je silný antioxidant, který chrání buněčné stěny před účinky volných radikálů. Při působení této látky se zvyšuje tvorba interferonu tělem, zvyšuje se ochranná funkce neutrofilů a snižuje se patologická propustnost cévních stěn proti virům a bakteriím.
 • Chlorfeniramin maleát je složka, která patří k blokátorům H1 - receptorům histaminu. Vzhledem k tomu, že tato látka je obsažena v přípravku Antigrippin, léčivo má okamžitou antihistaminikum, snižuje sekreci slizničních žláz a eliminuje alergickou rýmu.
 • Paracetamol - má protizánětlivé, antipyretické a analgetické vlastnosti. Týká se nesteroidních protizánětlivých léčiv.

Indikace pro použití

Antigrippin je předepsán k úlevě od ARVI a chřipky, které jsou doprovázeny horečkou, rýmou, bolestí hlavy a bolestí svalů, bolestmi v krku a otoky sliznic. Může být použit pro komplexní léčbu rýmy, vyplývající z alergické reakce.

Návod k použití

Antigrippin je určen k perorálnímu podání před jídlem nebo po jídle. Maximální denní dávka pro dospělé je 3 tablety pro děti od 5 let - 2 tablety. Děti 3-5 let předepisují 0,5 tablety 2x denně. Maximální průběh léčby je 5 dnů. Mezi užíváním tablet musíte dodržet interval 5 hodin.

Kontraindikace

Lék nelze užívat pro osoby s anémií, sníženým počtem leukocytů v krvi, pacienty trpícími hepatitidou, zvětšením prostaty, glaukomem, žaludečním vředem a dvanáctníkovým vředem. Antigrippin je kontraindikován u pacientů s poruchou funkce jater a ledvin, dětí mladších 3 let a starších osob. Lék není předepsán těhotným ženám a kojícím matkám. Nelze ji užívat pacienti trpící fenylketonurií.

Vedlejší účinky

Ze strany srdce a cév - anémie, návaly obličeje, snížení počtu krevních destiček;

Na části močových orgánů - retence moči, papilární nekróza, nefritida s poškozením glomerulů;

Z trávicího traktu - bolest žaludku, nevolnost, sucho v ústech.

Ze strany centrální nervové soustavy - únava, poruchy spánku, bolesti hlavy, závratě, ospalost.

Video

Výňatek z vysílání (TVC - Lékaři) s reklamou nebo opravdu pozitivní odezvou na lék.

Časté recenze

Účinnost léku Antigrippin vysoká v každém stadiu onemocnění. Mnoho pacientů si všimlo rychlého terapeutického účinku a eliminace symptomů onemocnění. Je však důležité vědět, že tento lék není lékem proti chřipce a akutním respiračním onemocněním, ale pouze usnadňuje průběh nemoci a eliminuje klinické příznaky, proto je vhodné užívat lék předepsaný lékařem paralelně.

Nejčastější dotazy:

Existují analogy Antigrippina?

Neexistuje žádný přesný analog léku. Antigrippin obsahuje komplex léčivých látek, kde hlavní složky jsou paracetamol, kyselina askorbová a chlorfeniramin maleát, které tvoří výrazný terapeutický účinek. Nejbližší složkou je lék AntiFlu.

Je možné užívat přípravek Antigrippin těhotným ženám a dětem?

Lék nelze užívat během těhotenství, kojení a dětí, jejichž věk je méně než 3 roky.

Jaká je maximální denní dávka léku?

Pro dospělé je maximální dávka denně 1500 mg (3 tablety) pro děti od 3 let - 500 mg. U dětí starších 5 let může být denní dávka zvýšena na 1000 mg.

Jaké jsou průměrné náklady na Antigrippin v Rusku?

Cena léku je 100-300 rublů za balení. Cena se liší v závislosti na počtu tablet v balení.

Návod na použití léku Antigrippin, jeho forma uvolnění a složení

Antigrippin je lék s protizánětlivým a antipyretickým účinkem. Návod k použití informuje, že obsahuje loratadin, který poskytuje antihistaminikum, zastavuje progresi chřipky, akutní respirační infekce a SARS a snižuje nepříjemné příznaky patologických stavů (rýma, otok sliznic, zarudnutí a slzení očí).

Obecné informace o medikaci

Antigrippin se používá pro první pomoc při mimořádných událostech: zmírnění bolestivých symptomů u akutních respiračních infekcí, akutních respiračních virových infekcí a různých kmenů chřipky. S analgetickým účinkem a schopností snížit teplotu, lék rychle eliminuje bolest v hrtanu a v hlavě, podráždění, otok sinusů a hrtanu. Uvolňuje bolesti svalů a kloubů.

Léky mohou být použity v monoterapii, stejně jako v komplexní terapii chřipky a nachlazení. Často se používá při léčbě sinusitidy, rýmy a bronchitidy různých etiologií.

Antigrippin patří do skupiny léčiv, která působí na dýchací orgány. Používá se jako analgetikum, antipyretikum s kašlem, rýmou, katarálními a virovými onemocněními. INN - Antigrippin (Paracetamol, kombinace bez psycholeptik).

Forma uvolnění a cena léku

Antigrippin se vyrábí v různých formách. V síti lékáren si můžete lék koupit jako ruskou a zahraniční. Formy uvolňování a balení:

 • suchá prášková směs, rozpustná v horké vodě, pro orální podání. Směs 5 g v sáčku je balena. Lepenková krabice obsahuje 3, 5, 10, 24 sáčků spolu s anotací k léku;
 • tablety pro přípravu nápoje s různými příchutěmi (malina, lesní plody, grapefruit). Tablety jsou baleny v blistrech po 10 kusech nebo v pásech fólie po 2, 4, 6 kusech. 1, 2, 3 blistry se vloží do lepenkové krabice spolu s pokyny pro použití tablet;
 • dětský lék v šumivých tabletách. Baleno je také v blistrech po 10 kusech nebo v pásech po 2, 4 nebo 6 kusech. V jedné krabičce na 1, 2, 3, 4 proužku.

Kapsle se vyrábějí ve 2 typech:

 • modré tobolky označené P jsou tvrdé želatinové tobolky s práškem uvnitř;
 • Červeně zbarvené tobolky označené P jsou tvrdé tobolky s žluto-bílým práškem uvnitř duté kapsle. Kapsle mohou obsahovat hrudky.

Průměrná cena dětského Antigrippin a lékařská příprava pro dospělé na území Ruské federace.

Složení

Zvažte složení léku Antigrippin. Tableta nebo prášková směs pro přípravu léčivého roztoku obsahuje následující složky:

 • paracetamol v dávce 500 mg;
 • kyselina askorbová s dávkou 200 mg;
 • chlorfenamin - 20 mg.

Pomocné látky v každé formě léku jsou téměř stejné:

 • škrob;
 • sorbitol;
 • dihydrogenfosforečnan vápenatý;
 • ICC;
 • stearát hořečnatý, stejně jako mastek a želatina;
 • Povidon;
 • barviva a aromatické látky.

Léky pro děti obsahují takové složky;

 • Paracetamol - dávka 250 mg;
 • kyselina askorbová - 50 mg;
 • chlorfenamin - 3 mg.

Suchá směs pro přípravu teplé vody obsahuje podobné složení pro dospělé i děti.

Farmaceutické vlastnosti

Vlastnosti kombinovaného léčení závisí na složkách v jeho složení. Správně zvolená formulace přípravku Antigrippina umožňuje, aby složky vzájemně doplňovaly a zvyšovaly účinnost, což činí tento lék jedním z nejúčinnějších léčiv ve skupině léčiv:

  Paracetamol je analgetická složka s antipyretickým účinkem, která blokuje syntézu prostaglandinů a přispívá k projevu analgetického účinku na zánětová ložiska. Paracetamol přímo ovlivňuje termoregulační centra v hypotalamu a poskytuje rychlý pokles vysoké teploty. Paracetamol zmírňuje bolest v krku, svalů a kloubů.

Paracetamol je jedním z nejméně nebezpečných pro tělo nesteroidních analgetik;

 • Kyselina askorbová je antioxidant, který stimuluje funkčnost imunitního systému. Vitamin C chrání buněčné membrány před expozicí volným radikálům a také snižuje propustnost kapilár;
 • Chlorfenamin je složka, která rychle uvolňuje příznaky zánětu sliznic a horních cest dýchacích. Blokuje projev alergických reakcí na infekci (rýma, výtok z nosních dutin, kýchání, trhání očí). Složka má sedativní účinek na tělo a pomáhá rychle usnout;
 • diphenhydramine - tato složka bojuje s alergiemi. Snižuje propustnost arteriálních membrán, zmírňuje opuch na sliznicích a eliminuje příznaky lechtání v hrtanu;
 • Kalcium glukonát - působí na arteriální membránu, posiluje ji, potlačuje příznaky zánětu v těle;
 • Loratadin je moderní účinná antihistaminika. Jako součást léčiva tato složka snižuje syntézu molekul histaminu a serotoninu a jejich uvolňování do krve a také eliminuje ospalost, svědění očí a nosních sliznic, svědění a vyrážky na kůži.
 • Lék musí být užíván při prvním příznaku nachlazení nebo prvního příznaku lézí na těle s původci virové chřipky.

  Indikace a kontraindikace

  Terapeutický účinek přípravku Antigrippin je úleva od bolesti a symptomů virových a respiračních patologií. Předepsat léky na takové závažné příznaky nachlazení:

  • vysoká horečka;
  • bolesti kloubů, svalová vlákna, bolesti hlavy;
  • horečný stav;
  • bolest, zánět a přetížení nosohltanu;
  • otok a bolestivost hrtanu;
  • trhání očí.

  Indikace pro jmenování léků paracetamolem

  Nepoužívejte lék při léčbě těchto patologií:

  • citlivost na aktivní a další složky léčiva;
  • alergie na vitamin C;
  • těžké a opakované onemocnění jater a ledvin;
  • trombóza;
  • hypertenze;
  • alkoholismus;
  • ulcerózní patologie v zažívacím traktu;
  • hyperplazie prostaty;
  • glaukom;
  • diabetes mellitus;
  • do 15 let (s výjimkou léků pro děti);
  • během těhotenství v prvním a třetím trimestru;
  • během laktace u žen;
  • tyreotoxikóza štítné žlázy.

  Při opatrnosti při léčbě těchto poruch v těle:

  • vrozená etiologie hyperbilirubinémie;
  • onkologická onemocnění;
  • virová a alkoholická etiologie hepatitidy;
  • Raynaudův syndrom;
  • věku pacienta.

  S opatrností, lék Antigrippin-Maximum je předepsán pro tyto nemoci:

  • systémová ateroskleróza koronárních a mozkových tepen;
  • sideroblastickou anémii a talasémii;
  • hemochromatóza;
  • nerovnováha elektrolytů;
  • dehydratace;
  • hyperoxalurie a hyperkalciurie.

  Během těhotenství u žen je léčba předepisována pouze ve 2. trimestru a pod dohledem ošetřujícího lékaře a během laktace je její použití možné pouze po převodu novorozence na umělé krmení.

  Návod k použití

  Léky v prášku, stejně jako v kapslích, jsou předepsány od věku 15 let. Dávkování se vypočte takto:

  1. Kapsle vezměte 1 kus třikrát denně perorálně a omyjte je potřebným množstvím vody.
  2. Suchá směs se rozpustí ve 200 ml horké vody a třikrát denně se vezme 1 sáček. Připravený nápoj by měl být okamžitě opilý.

  Je zakázáno užívat více než 3 tobolky nebo 3 sáčky denně. Užívání přípravku s jídlem snižuje jeho účinnost.

  Časový interval mezi užitím medikace je 4 až 6 hodin. Trvání lékové cesty není delší než 5 dnů.

  Dospělí prášek a tablety jsou předepsány třikrát denně, 1 kus (rozpuštěný ve 200 ml teplé vody) po jídle 2-3 krát denně. Maximální přípustná denní dávka je 3 tablety. Délka léčby je 3 až 5 dnů. Pokud příznaky nemoci nezmizí po ukončení léčby, je nutné konzultovat lékaře s lékařem, který vám předepíše novou léčebnou strategii.

  V anotaci je uvedeno, že dětský Antigrippin je požíván. Dávka léčiva se vypočítá podle věku dětí:

  • dítě od 3 let do 5 let může pít půl tablety dvakrát denně;
  • od 5 do 10 let - 1 kus 2x denně;
  • od 10 do 15 let - 1 tableta třikrát denně.

  Šumivé tablety by měly být rozpuštěny ve 200 ml teplé vařené vody a ihned vypít výsledný nápoj. Interval mezi recepcemi - 4 - 6 hodin.

  Maximální průběh lékové terapie je 5 dnů.

  Prášek a tobolky musí být užívány perorálně v souladu s návodem k použití léčiva. Léčivo v kapslích mohou užívat dospělí v 1 tobolce modré a červené barvy 2 nebo 3krát denně. Tobolky omyjte velkým množstvím vody.

  Děti od 12 let mohou užívat lék ve formě prášku, aby si udělali teplý nápoj. Maximální denní dávka - 3 sáčky. Interval mezi použitím by měl být od 4 do 6 hodin. Trvání terapeutického kurzu je od 3 do 5 dnů.

  Možné negativní účinky léku a jeho předávkování

  Použití antigrippiny v předepsaných dávkách v terapii obvykle nezpůsobuje negativní reakci na léčivo. Ve vzácných případech se však mohou vyvinout nežádoucí účinky:

   Hematopoetický systém: hemolytická anémie.

  Alergie se mohou projevit následujícími příznaky:

  • kožní vyrážka a svědění;
  • kopřivka;
  • angioedém;
  • zarudnutí epidermis.

  Negativní reakce centrálního nervového systému se projevují jako:

  • bolesti hlavy a závratě;
  • únava a ospalost.

  Trávicí trakt reaguje na lék s těmito příznaky:

  • nevolnost a zvracení;
  • průjem;
  • sucho v ústech;
  • zvýšená žízeň;
  • bolest v žaludku.
 • Také se může objevit hypoglykémie, zhoršený metabolismus, retence tekutin v těle.
 • Příznaky předávkování se začnou vyvíjet po 1 hodině po užití velké dávky léku. Příznaky intolerance na jednu ze složek se vyvíjejí po 5-10 hodinách od okamžiku užívání léku.

  Obecné příznaky předávkování:

  • bledá kůže a suché sliznice;
  • těžká nevolnost, která může způsobit zvracení;
  • zvýšené pocení;
  • ztráta chuti k jídlu;
  • těžký průjem;
  • bolest v oblasti břicha, která nemá specifické umístění.

  Při předávkování složky chlorfenaminem dochází k následujícím příznakům:

  • závratě a bolesti hlavy;
  • deprese;
  • nad vzrušením a nervozitou;
  • nespavost;
  • svalové křeče.

  Pokud se objeví příznaky předávkování, je nutné naléhavě se obrátit na praktického lékaře, který vám předepíše symptomatickou léčbu.

  Interakce s jinými léky a analogy

  Lék Antigrippin s alkoholickými nápoji je neslučitelný. Dále je důležité zvážit následující interakce s léky:

  1. Kombinované užívání léčiva s antidepresivy, antipsychotiky a antiparkinsoniky vede k rozvoji vedlejších účinků centrálního nervového systému.
  2. Kombinované použití barbiturátů s paracetamolem významně snižuje jeho účinek.
  3. Paracetamol zase snižuje terapeutický účinek diuretik, a proto přípravky s těmito vlastnostmi složek nejsou určeny pro společné podávání.

  Analogy léků Antigrippin jsou léky, které mají podobný farmakologický vzorec nebo stejný terapeutický směr. Hlavním analogem kompozice je Antiflu - prášek pro přípravu horkého nápoje, identického složení jako Antigrippin, a má stejnou funkci a kontraindikace pro použití při léčbě virových patologií.

  Léky s podobným terapeutickým účinkem, ale s odlišným složením:

  1. Theraflu je lék podobný složení jako Antigrippin. Předepsáno pro léčbu virových, infekčních respiračních patologií, které jsou komplikovány otoky nosních dutin, silnou bolestí hlavy a svalových vláken, vysokou horečkou, horečkou.
  2. Coldrex je komplexní léčivo, které má analgetické, imunostimulační a sympatomimetické vlastnosti.

  Recenze pacientů a lékařů

  Recenze léků jsou většinou pozitivní, protože účinně zmírňují studené příznaky:

  Antigrippin musí být užíván při prvních příznacích onemocnění a v přísně povolených dávkách. Při dlouhodobém užívání klesá účinnost léku a vyvíjí známky předávkování.

  Jak užívat antigrippin, složení, kontraindikace

  Dobrý den, milí čtenáři! Dnes analyzujeme lék antigrippin a jeho složení. Často pozoruji, že kolegové, a já sám hřích, při prvních příznacích nachlazení začnou pít proti chřipce. Zeptal jsem se lékaře, Ganshina Ilona Valerievna, aby nám sdělil o tomto úžasném léku. Dejte jí to slovo.

  S přechodem na období podzim-zima je lidské tělo vystaveno vysokému riziku nákazy virových infekcí dýchacích cest a chřipky. Tento trend je spojen se změnou teplotních podmínek a poklesem obranyschopnosti těla na pozadí podzimní imunodeficience. Tváří v tvář virovým onemocněním je hlavním úkolem správné a včasné ošetření.

  Antigrippinové léky se ukázaly být účinným protichřipkovým činidlem se širokým spektrem terapeutických účinků. Klinický účinek této drogy byl zaznamenán v mnoha pozitivních hodnoceních pacientů. O tom, jaké vlastnosti agent má, a které proti chřipce je lepší, bude podrobně popsáno níže.

  Návod k použití, složení

  Léčivý antigrippin pro dospělé a děti je kombinovaný protichřipkový prostředek se širokou škálou léčivých účinků. Účinné látky léčiva mají antipyretický, protizánětlivý a antialergický účinek. Při přijímání tohoto léku se snižuje tělesná teplota, odstraní se edém sliznice nosohltanu a orofarynxu, obnoví se nosní dýchání a snižuje se bolest v krku.

  Složení

  Složení léku antigrippin zahrnuje takové složky:

  • Paracetamol. Tato složka má výrazný antipyretický a analgetický účinek. Při požití paracetamol zmírňuje svalovou a bolest hlavy, která se vyskytuje u chřipky.
  • Chlorfenamin. Tato látka patří do kategorie antihistaminik (antialergických léků). Na pozadí příjmu chlorfenaminu je snížena nazální kongesce, trhání, svědění, kýchání a zarudnutí očí mizí.
  • Vitamin C (kyselina askorbová). Tato látka přispívá k regulaci redox reakcí v těle. Kyselina askorbová stimuluje tvorbu imunitních buněk, které působí proti chřipkovému viru.
  • Metamizol sodný. Základem působení této složky je protizánětlivý, antipyretický a analgetický účinek.
  • Rutin Tato látka patří do kategorie angioprotektorů, které snižují propustnost cévní stěny. Kromě toho rutin zvyšuje dobu srážení.
  • Diphenhydramin. Tato chemická látka má anti-edémový a antialergický účinek, který je zvláště důležitý pro respirační virové infekce. Diphenhydramin eliminuje bolest v krku, kongesci nosu a další projevy alergické reakce z horních cest dýchacích.
  • Glukonát vápenatý. Tato látka pomáhá snižovat propustnost kapilární stěny a podílí se na regulaci metabolismu fosforu a vápníku v těle.

  Kombinace těchto látek činí antigrippin účinným nástrojem v boji proti projevům respirační infekce a chřipky.

  Léková forma

  Toto antivirové činidlo je dostupné v následujících dávkových formách: t

  • prášek pro přípravu připraveného roztoku pro vnitřní podání;
  • antikoncepční pilulky pro dospělé a děti šumivé pro orální podání;
  • zapouzdřená forma léčiva.

  Kromě zmíněných forem existuje homeopatický antigrippin obsahující pouze přírodní složky.

  Indikace pro použití léčiva

  Bez ohledu na formu léku je antigrippin indikován v takových případech:

  1. patologie virové povahy horních cest dýchacích;
  2. patologie doprovázené infekčním zánětlivým procesem (chřipka, ARVI);
  3. onemocnění doprovázená horečkou, bolestmi v krku, kongescí nosu, zimnicí, svalem a bolestí hlavy.

  Mnoho lidí se zajímá o to, jak udělat antigrippin doma, při zachování terapeutického účinku. Tento nástroj je výsledkem profesionálního ošetření ve farmaceutickém podniku a obsahuje aktivní složky v harmonických dávkách. Nezávislá výroba léku se nedoporučuje.

  V tomto článku se naučíte, jak léčit chřipku.

  Jak si vzít

  Režim a dávkování závisí na formě léku a věku pacienta. Oficiální pokyny k léku antigrippin, doporučuji používat tabletovou formu léku podle tohoto schématu:

  Standardní dávka léčiva pro léčbu dospělých a dětí nad 15 let je 1 tableta 2-3 krát denně po jídle. Doporučuje se rozpustit šumivou tabletu v 250 ml teplé převařené vody a ihned vypít.

  Denní dávka léčiva by neměla překročit 3 tablety. Interval mezi recepcemi by měl být asi 4 hodiny. Pokud osoba trpí onemocněním ledvin nebo jater, interval se prodlouží na 8 hodin.

  Trvání lékové terapie není delší než 5 dnů.

  Děti různého věku jsou předepsány dětem proti chřipce ve formě šumivých tablet pro přípravu roztoku. Terapeutické dávkování pro děti od 3 do 5 let je ½ tablety rozpuštěné ve 250 ml vařené vody 2x denně.

  Ve věku 5 až 10 let je doporučená dávka 1 tableta léčiva, rozpuštěná ve 250 ml vody 2x denně. Pro léčbu chřipky a ARVI u dětí ve věku od 10 do 15 let je nutné použít dávku 1 tabletu 2-3 krát denně, dokud symptomy nezmizí.

  Během těhotenství

  Oficiální pokyny k léku, nedoporučuje jeho použití při porodu. To je dáno tím, že aktivní složky léčiva mohou prodloužit dobu srážení krve a také proniknout placentární bariérou, která postihuje plod.

  Těhotným ženám se doporučuje užívat jiné, benigní léky. Antigrippin je také kontraindikován během kojení, protože účinné látky jsou schopny proniknout do těla novorozence mateřským mlékem.

  Recept na lahodný zdravotní elixír naleznete v tomto článku.

  Kontraindikace

  Stejně jako u jiných léků, tento lék má řadu kontraindikací, které musí být zváženy před zahájením. Mezi tyto kontraindikace patří:

  • vředy a eroze v sliznici gastrointestinálního traktu;
  • individuální nesnášenlivost složek léčiva;
  • závislost na alkoholu;
  • funkční nedostatečnost ledvin a jater;
  • vrozená intolerance na fenylalanin;
  • glaukom;
  • věk do 15 let;
  • adenomy prostaty;
  • těhotenství a kojení.

  Při podávání antigrippiny ve stáří se doporučuje postupovat opatrně, stejně jako virová a chronická hepatitida.

  Předávkování drogami

  Příznaky předávkování se často vyvíjejí, když se aktivní složky léčiva dostanou do těla. Pokud jste přecitlivělý na paracetamol, projeví se příznaky předávkování po 5-10 hodinách od užívání přípravku.

  Klinický obraz předávkování zahrnuje následující příznaky: t

  • úplná nebo částečná ztráta chuti k jídlu;
  • poruchy stolice (průjem);
  • zvracení a nevolnost;
  • zvýšené pocení;
  • bolest břicha, která nemá jasnou lokalizaci.

  Pokud dojde k předávkování chlorfenaminem, klinický obraz obsahuje následující příznaky:

  • zvýšená emoční podrážděnost;
  • nespavost;
  • závratě;
  • bolest hlavy;
  • depresivní stavy;
  • křeče.

  Pokud se objeví příznaky předávkování, doporučuje se přestat užívat lék a konzultovat lékaře. V takových případech je indikována symptomatická léčba.

  Lékové interakce s Antigrippinem

  Léčivo antigrippin a alkohol jsou neslučitelné, protože ethylalkohol zvyšuje účinek antihistaminické složky. Použití tohoto léku v kombinaci s antidepresivy, antipsychotiky a antiparkinsoniky vede k rozvoji nežádoucích účinků orgánů a systémů.

  Současné použití paracetamolu a barbiturátů vede ke snížení terapeutického účinku paracetamolu a urychluje vylučování kyseliny askorbové.

  Nežádoucí účinky

  Přijetí doporučené dávky není doprovázeno vývojem nežádoucích účinků. Ve vzácných případech se může u těchto nežádoucích účinků vyskytnout:

  • nevolnost a bolest v epigastrické oblasti;
  • celková malátnost, únava;
  • bolesti hlavy a závratě;
  • snížení koncentrace glukózy v krvi;
  • pokles hemoglobinu až do anémie;
  • sucho v ústech, pocit tepla;
  • ospalost;
  • kopřivka, kožní vyrážka, svědění a angioedém;
  • retence moči.

  Pokud se objeví příznaky úzkosti, doporučuje se přestat užívat léky a konzultovat lékaře.

  Antigrippin - analogy

  Strukturní analog tohoto léku je AntiFlu Kids. Z hlediska farmakologické aktivity a mechanismu účinku má antigrippin následující analogy:

  Každý lék má svůj vlastní návod k použití. Těhotné a kojící ženy musí nejprve souhlasit s ošetřujícím lékařem ohledně užívání každého z uvedených léčiv.

  Pokud byla člověku podána vakcína proti chřipce, měla by být proti chřipce použita opatrně a pouze po předchozí konzultaci s lékařem.

  Děkuji Ilona Valerievna za tak podrobný příběh o přípravě antigrippin. Nevěděl jsem, že je-li vakcína proti chřipce podána, je vhodné lék neužít. Vážení přátelé, přeji Vám dobré zdraví a dobrou náladu! Sdílejte informace, klepněte na tlačítka sociálních sítí. S pozdravem Alevtina