Šumivé tablety ACC: návod k použití kašle

ACC je lék s expektoračním a mukolytickým účinkem, který přispívá k ředění a vypouštění viskózního sputa.

Je to jedno z nejznámějších léků používaných při léčbě respiračních onemocnění, doprovázené tvorbou obtížně oddělitelné sekrece.

Na této stránce naleznete všechny informace o ACC: kompletní instrukce pro použití tohoto léku, průměrné ceny v lékárnách, kompletní a neúplné analogy léku, stejně jako recenze lidí, kteří již použili tablety ACC. Chcete svůj názor zanechat? Pište do komentářů.

Klinicko-farmakologická skupina

Obchodní podmínky lékárny

Prodává se bez lékařského předpisu.

Kolik jsou šumivé tablety ACC? Průměrná cena v lékárnách je 200-300 rublů.

Forma uvolnění a složení

Lék se vyrábí v různých dávkových formách:

 • ACC 100 mg (šumivé tablety);
 • ACC 200 mg (šumivé tablety);
 • ACP 600 mg (šumivé tablety);
 • ACC granule pro přípravu sirupu;
 • Prášek pro přípravu roztoku;
 • ACC sirup.

Jsou vyráběny s různými koncentracemi účinné látky - obsahují 100, 200 a 600 mg účinné látky acetylcystein a pomocné složky. Tablety ACC 100 mg jsou určeny dětem a lék s nejvyšší koncentrací acetylcysteinu (600 mg) se nazývá ACC Long a je určen pro dospělé pacienty a mladistvé starší 14 let.

Farmakologický účinek

Mukolytický účinek léčiva je zajištěn účinnou látkou acetylcystein, což je derivát cysteinu (aminokyselina). Molekula acetylcysteinu má ve své struktuře sulfhydrylové skupiny, což přispívá k narušení disulfidových vazeb mukopolysacharidů ve složení sputa, které zajišťují viskozitu sekrece. Výsledkem je, že sputum měkčí a snadněji se odděluje od stěn průdušek.

Léčivo má přímý vliv na tloušťku a reologické vlastnosti sputa, přičemž si zachovává správnou aktivitu i s hnisavými nečistotami v bronchiální sekreci. S profylaktickým použitím acetylcysteinu si pacienti s cystickou fibrózou a chronickou bronchitidou všimnou snížení počtu a snížení závažnosti exacerbací.

Dalším účinkem acetylcysteinu je antioxidační pneumoprotektivní účinek, který je realizován vazbou a neutralizací chemických radikálů se sulfhydrylovými skupinami. Lék urychluje syntézu glutathionu, faktoru intracelulární ochrany proti řadě cytotoxických látek a oxidačních toxinů vnitřního a vnějšího původu, což umožňuje použití ACC pro předávkování paracetamolem.

Indikace pro použití

ACC pro děti a dospělé se doporučuje při onemocněních spojených s hromaděním hustého viskózního sputa v horních dýchacích cestách a při průduškách:

 • laryngitida (zánět sliznice hrtanu);
 • tracheitida (zánět sliznice průdušnice);
 • bronchitida (akutní, chronická, obstrukční);
 • bronchiektázii (chronický hnisavý proces v nevratně deformovaných průduškách);
 • bronchiální astma;
 • bronchiolitida (zánět průdušek);
 • střední exsudativní otitis (poškození sliznic dutin středního ucha);
 • sinusitida (zánět jednoho nebo více vedlejších nosních dutin);
 • cystická fibróza (závažná dysfunkce dýchacího a gastrointestinálního traktu).

Kontraindikace

Kontraindikace pro použití ACC jsou:

 • plicní krvácení;
 • těhotenství;
 • peptický vřed a duodenální vřed v akutní fázi;
 • hemoptýzu;
 • období laktace (kojení);
 • dětský věk do 14 let (dávkové formy léčiva s obsahem acetylcysteinu 600 mg);
 • dětský věk do 6 let (přípravek ve formě granulí pro přípravu roztoku pro příjem 200 mg);
 • přecitlivělost na acetylcystein a další složky léčiva.

S opatrností by měl být tento lék používán u pacientů s křečovými žilami jícnu, se zvýšeným rizikem rozvoje plicního krvácení a hemoptýzy, s bronchiálním astmatem, onemocněním nadledvinek, selháním jater a / nebo ledvin.

Přípravek ACC LONG by neměl být předepisován dětem mladším 14 let. V této kategorii pacientů se doporučuje užívat lékové formy pro perorální podání s nižším obsahem acetylcysteinu.

Použití v průběhu březosti a laktace

Embryotoxický účinek acetylcysteinu je nepřítomný, ale během těhotenství, stejně jako během kojení, je předepsán pouze v případě, že existuje důkaz pod dohledem lékaře.

Návod k použití

Návod k použití ukázal, že šumivé tablety ACC jsou po jídle uvnitř. Měly by být rozpuštěny v 1 sklenici vody a ihned vypity, ve výjimečných případech můžete nechat hotový roztok po dobu 2 hodin. Další příjem tekutin zvyšuje mukolytický účinek léčiva.

Při krátkodobém nachlazení je doba léčby 5-7 dní. Při chronické bronchitidě a cystické fibróze by měl být lék používán po dlouhou dobu, aby se zabránilo infekcím.

Pokyny pro ADC 200:

 1. Děti od 6 do 14 let se doporučuje užívat 1 kartu. (ACC 200) 2x denně, což odpovídá 400 mg acetylcysteinu denně.
 2. Děti ve věku 2 až 6 let, lék se doporučuje užívat 1/2 kartu. (ACC 200) 2-3 krát denně, což odpovídá 200-300 mg acetylcysteinu denně.
 3. Dospělí a mladiství nad 14 let se doporučuje předepsat léčivo v dávce 200 mg (ACC 200) 2-3krát denně, což odpovídá 400-600 mg acetylcysteinu denně, nebo 600 mg (ACC Long) 1krát denně.
 4. Pro cystickou fibrózu se doporučuje, aby děti starší 6 let užívaly 1 kartu. (ACC 200) 3krát denně, což odpovídá 600 mg acetylcysteinu denně. Děti ve věku od 2 do 6 let - 1/2 záložka. (ACC 200) 4 krát denně, což odpovídá 400 mg acetylcysteinu denně.

Vedlejší účinky

Šumivé tablety ACC jsou obecně dobře snášeny, při perorálním podání se může vyvinout řada vedlejších účinků jako roztok, který zahrnuje:

 • Na straně zažívacího systému - nevolnost, někdy zvracení, pálení žáhy, rozrušená stolice ve formě průjmu (průjem).
 • Alergické reakce - vzácně se vyvíjejí, závažnost může být odlišná. Projevuje se ve formě vyrážky na kůži, svědění, kopřivka (vyrážka a otok kůže, připomínající kopřivu kopřivy). V extrémně vzácných případech může být reakce z průdušek ve formě jejich křeče, připomínající záchvat astmatu průdušek. Při velmi závažném průběhu alergické reakce se vyvíjí anafylaktický šok s rozvojem vícečetného selhání orgánů na pozadí progresivního poklesu systémového arteriálního tlaku.
 • Od kardiovaskulárního systému - tachykardie (zvýšená tepová frekvence), hypotenze (pokles systémového krevního tlaku).
 • Ze strany centrální nervové soustavy - bolest hlavy, tinitus,

V případě příznaků nežádoucích účinků je třeba léčbu přerušit a vyhledat lékařskou pomoc.

Předávkování

Různé poruchy trávicího ústrojí (poruchy židle, nevolnost, zvracení, pálení žáhy, bolest v žaludku).

V případě výskytu popsaných jevů se provádí lékařské odstranění symptomů.

Zvláštní pokyny

 1. Mukolytický účinek ACC je zvýšen o další příjem tekutin.
 2. Pacienti s obstrukční bronchitidou a bronchiálním astmatem vyžadují pravidelné sledování průchodnosti průdušek v průběhu léčby ACC.
 3. Léčivo je nekompatibilní s proteolytickými enzymy a antibiotiky (s cefalosporiny, tetracyklinem, peniciliny, erythromycinem a amfotericinem B).
 4. Neměla by být kombinována s antitusickými léky, protože potlačení reflexu kašle způsobené tímto kašlem může vést k nebezpečné stagnaci hlenu.
 5. Při abnormálních funkcích jater a ledvin, onemocněních nadledvinek, křečových žilách jícnu, žaludečních vředech a dvanáctníkových vředech v akutní fázi je třeba postupovat opatrně.

Interakce s léky

Tetracyklin a jeho deriváty (s výjimkou doxycyklinu) nelze používat společně s ACC v pediatrii.

Během experimentálních studií in vitro nebyly zjištěny žádné případy inaktivace jiných typů antibakteriálních léčiv. Doporučuje se však dodržovat interval mezi užitím ACC a antibiotikem ve 2 hodinách (ne méně). In vitro byla prokázána nekompatibilita acetylcysteinu se semisyntetickými peniciliny, aminoglykosidy a antibiotiky řady cefalosporinů. Tyto studie nebyly provedeny s erythromycinem, amoxicilinem a cefuroximem.

Současný příjem antitusik může vést ke stagnaci sekrece dýchacích cest.

Použití s ​​nitroglycerinem může zvýšit vazodilatační účinek těchto látek.

Recenze

Získali jsme několik recenzí lidí o přípravě ACC:

 1. Anastasia. Na začátku léčby mokrého, ne procházejícího kašle mi přítel doporučil vyzkoušet ACC prášek. Když přišla do lékárny, byla zpočátku zmatená kvůli ceně léku. Stojí někde kolem 130 rublů, což je na pozadí analogů velmi podivné a levné. Rozhodl jsem se zkusit a stále se nemýlil, chlad za 3 dny a můj dech se vrátil do normálu.
 2. George Nasty, přetrvávající kašel, který neukládá žádné pilulky, náboje bylin a sprejů - velmi nepříjemná věc. Byla to moje cesta: Tak jsem si tak silně zakašlal, že mi bolí svaly na hrudi. Pocítil se pocit, že se sputum pevně usadí v plicích a odtud ho nelze odstranit. Přítel mi pomohl, kdo viděl můj trápení a vytáhl z tašky balíček ADC. Nařídil jsem pít jednu tabletu třikrát denně. Už druhý den po začátku příjmu jsem se cítil ulevený: stěny se již netřásly z útoků slzícího kašle. Hlen začal ustupovat a v plicích se objevil příjemný pocit normálního dýchání.
 3. Antoni. Dlouho jsem trpěl kašlem. Nemohu říci, že to bylo suché, ale sputum nevyšlo vůbec. Rozhodl jsem se jít do nemocnice a doktor mi poradil, abych vyzkoušel ACC Long v šumivých tabletách. Pila jsem kurs, jak bylo řečeno pokyny k medikaci - 5 dní. Kašel vůbec nezmizel, ale bylo mnohem snazší dýchat a sputum už opouštělo průdušky.
 4. Irina. Byla obstrukční bronchitida. Léčila se 18 dní. Tlak klesl, začal dýchat dech, kašel se vysychal, začalo střevní krvácení během pohybů střev. Lékaři nejsou kompetentní, předepisují antibiotika a podle instrukcí nejsou kompatibilní. Kroužený ceftriaxon. Jako vždy - záchrana utonutí je prací samotných utonutí. Inhalační pomoc dokonale. Nenechte se nemocit! Požehnej vám!

Analogy

Ze strukturních analogů ACC lze rozlišovat následující léky:

Pokud se léky s acetylcysteinem z nějakého důvodu nepodobají pacientovi, lékař vybere jiné léky se stejným terapeutickým účinkem. Může to být takové prostředky jako:

Před použitím analogů se poraďte se svým lékařem.

Skladovací podmínky a trvanlivost

Žádné zvláštní pokyny.

Doporučený teplotní režim není větší než 30 stupňů.

Tablety ACC

ACC (Acetylcystein) je lék, který má vykašlávací a mukolytický účinek, který je určen k zkapalnění viskózní sekrece průdušek při onemocněních dýchacího ústrojí, ke kterým dochází při tvorbě hustého tvrdého sputa.

V tomto článku se budeme zabývat tím, proč lékaři předepisují Atsts, včetně návodu k použití, analogy a ceny tohoto léku v lékárnách. V komentářích si můžete přečíst REÁLNÍ PŘEHLEDY lidí, kteří již Azz využili.

Složení a uvolňovací forma

Účinná látka Atsts - acetylcystein. Vyrábějí se následující typy léčiv:

 1. Šumivé tablety ACC 100, ACC 200 a ACC Long, obsahující 100 mg, 200 mg a 600 mg acetylcysteinu;
 2. Granule pro přípravu roztoku pro orální podání ACC, v jednom balení obsahuje 100 nebo 200 mg acetylcysteinových granulí s vůní pomeranče, 200 nebo 600 mg účinné látky - granule s vůní citronu a medu;
 3. Oranžové granule pro přípravu sirupu pro orální podání ACC. 5 ml hotového sirupu obsahuje 100 mg acetylcysteinu.
 4. Roztok pro / m a / a v zavedení ACC Inject, v 1 ml, který obsahuje 300 mg acetylcysteinu.

Klinicko-farmakologická skupina: mukolytický lék.

S čím pomáhá Acct?

Hlavní indikace pro použití jsou:

 • akutní nebo chronická sinusitida;
 • respirační onemocnění;
 • akutní a chronické, stejně jako obstrukční bronchitidy;
 • pneumonie;
 • tracheitida;
 • absces plic;
 • bronchiální astma;
 • otitis media

Farmakologický účinek

Účinná látka - acetylcystein - derivát cysteinu (aminokyselina). Má mukolytický, vykašlávací účinek v důsledku ruptury bisulfidových vazeb mukopolysacharidů sputa. To depolymeruje mukoproteiny a zvyšuje viskozitu bronchiální sekrece.

Výsledkem je zvýšená clearance sliznic a zlepšený výtok sputa. Acetylcystein má antioxidační a pneumoprotektivní účinek, který je spojen s vazebnými vlastnostmi sulfhydrylových skupin. Je to antidotum pro akutní otravu aldehydy, paracetamolem a fenoly (detoxikační účinek je možný díky zvýšené produkci glutathionu).

Návod k použití

Tableta se rozpustí ve vodě (100 ml) a odebere se ihned po přípravě. Ve výjimečných případech je přípustné skladovat roztok maximálně 2 hodiny. Přijměte po jídle, dodatečně pitnou vodu.

 • Děti ve věku 2 až 5 let, lék se doporučuje užívat 1 kartu. (ACC 100) nebo 1/2 kartu. (ACC 200) 2-3 krát denně, což odpovídá 200-300 mg acetylcysteinu denně.
 • Děti od 6 do 14 let se doporučuje užívat 1 kartu. (ACC 100) 3krát denně nebo 2 karty. (ACC 100) nebo 1 karta. (ACC 200) 2 krát / den, což odpovídá 300-400 mg acetylcysteinu denně.
 • Dospělí a mladiství nad 14 let se doporučuje předepsat lék v dávce 200 mg 2-3 krát denně (ACC 100 nebo ACC 200), což odpovídá 400-600 mg acetylcysteinu denně, nebo 600 mg (ACC Long) 1 krát denně.

Při krátkodobém nachlazení je doba léčby 5-7 dní. Při chronické bronchitidě a cystické fibróze by měl být lék používán po dlouhou dobu, aby se zabránilo infekcím.

Nalezen přísahal nepřítel MUSHROOM hřebík! Hřebíky se vyčistí za 3 dny! Vem si to.

ACC 200

Popis k 01/19/2016

 • Latinský název: ACC 200
 • Kód ATX: R05CB01
 • Účinná látka: acetylcystein (acetylcystein)
 • Výrobce: Hexal AG (Německo)

Složení

Léčivo ACC 200 obsahuje účinnou látku acetylcystein (200 mg), jakož i další složky: hydrogenuhličitan sodný, anhydrid kyseliny citrónové, kyselinu askorbovou, mannitol, citrát sodný, sacharin, anhydrid laktózy, aromatické látky.

Formulář vydání

ATC 200 se vyrábí ve formě šumivých tablet, bílé barvy, kulatého plochého tvaru na jedné straně - rizika. Má příchuť blackberry. Obsahuje balení po 4, 20, 25 ks.

Farmakologický účinek

Nástroj má mukolytický účinek. Vzhledem ke skutečnosti, že struktura molekuly je acetylcystein sulfhydrylových skupin, disulfidové vazby kyselých mukopolysacharidů zlomeniny sputa. Výsledkem tohoto procesu je snížení viskozity hlenu. ACC 200 také vykazuje aktivitu u pacientů s hnisavým sputem.

Pokud se acetylcystein používá pro profylaktické účely, u pacientů trpících cystickou fibrózou a chronickou bronchitidou se závažnost a četnost exacerbací snižuje.

Farmakokinetika a farmakodynamika

Po interním podání dochází k rychlé absorpci léčiva. Metabolismus, ve kterém se metabolit tvoří - cystein a další metabolity, se odehrává v lidských játrech.

Biologická dostupnost na vnitřní recepci činí 10%, komunikace s proteiny plazmy - o 50%. V krvi je nejvyšší koncentrace zaznamenána po 1-3 hodinách. Vylučuje se v moči, poločas je 1 hodina.

Indikace pro použití

Použití ACC 200 je zobrazeno v těchto případech:

 • při onemocněních dýchacího ústrojí, při tvorbě viskózního sputa, které je obtížné oddělit (laryngotracheitida; akutní, chronická, obstrukční bronchitida; bronchiektáza; cystická fibróza; pneumonie; bronchiální astma; bronchiolitida);
 • otitis media;
 • akutní a chronická sinusitida.

Kontraindikace

pilulky jsou kontraindikovány v následujících případech:

 • vysoká citlivost na acetylcystein nebo na jiné složky léčiv;
 • období akutních žaludečních a dvanáctníkových vředů;
 • plicní krvácení;
 • hemoptýzu;
 • těhotenství a krmení;
 • nesnášenlivost laktózy, nedostatek laktázy;
 • glukózo-galaktózová malabsorpce;
 • věku dítěte do 2 let.

Tento přípravek jemně používejte v případě dvanáctníkového vředu a žaludku v anamnéze s intolerancí histaminu. Rovněž je doporučena opatrnost osobám s astmatem, varixy jícnu, obstrukční bronchitidou, onemocněním nadledvinek, jaterní a ledvinovou nedostatečností, arteriální hypertenzí.

Vedlejší účinky

Tyto nežádoucí účinky se mohou objevit v průběhu užívání přípravku:

Šumivé tablety ACC 200, návod k použití (způsob a dávkování) t

Instrukce pro použití ACC 200 stanoví, že lék, jako je prášek, je předepsán pacientům po 14 letech na 200 mg dvakrát nebo třikrát denně.

Pacienti ve věku od 6 do 14 let aplikují 1 tabletu dvakrát denně.

Děti ve věku od 2 do 5 let by měly užívat polovinu přípravku ACC 200 tablet dvakrát až třikrát denně.

Pacienti s cystickou fibrózou po 6 letech vykazují 1 kartu. 3krát denně se dětem do 6 let předepisuje dávka 400 mg acetylcysteinu denně. Pokud hmotnost pacienta překročí 30 kg, dávka se v případě potřeby zvýší na 800 mg denně.

Při léčbě nachlazení trvá léčba 5-7 dnů.

Než začnete tento lék užívat, a poté, co budete potřebovat pít dostatek tekutin, aby se zlepšil mukolytický účinek léčiva. Musíte pít drogu po jídle.

Způsob ředění tablet je stejný jako způsob aplikace prášku. Musí být rozpuštěny v polovině sklenice vody, ihned vypít roztok.

Předávkování

Pokud dojde k předávkování lékem, může se objevit nevolnost, bolest žaludku, pálení žáhy, průjem. Nebezpečné a těžké projevy dosud nebyly zaznamenány.

Interakce

Je třeba mít na paměti, že při současném užívání ACC 200 a jiných léků proti kašli se může vyvinout nebezpečná stagnace hlenu v důsledku potlačení reflexu kašle. Proto je nutné tyto léky pečlivě kombinovat.

Acetylcystein může zvyšovat vazodilatační účinek nitroglycerinu, pokud užíváte tyto léky současně.

Je pozorován synergický účinek acetylcysteinu s bronchodilatátory.

Při užívání acetylcysteinu snižuje absorpci tetracyklinu, cefalosporinů, penicilinů. Proto musíte tyto léky užívat v intervalech ne kratších než dvě hodiny.

Pokud je acetylcystein v kontaktu s kaučukem, tvoří se kovy, sulfidy s charakteristickým zápachem.

Podmínky prodeje

ACC 200 lze zakoupit bez lékařského předpisu.

Podmínky skladování

Uchovávejte mimo dosah dětí, před vlhkostí a světlem a skladujte při teplotě nepřesahující 30 stupňů. Po odstranění pilulky pevně uzavřete zkumavku.

Doba použitelnosti

Zvláštní pokyny

Je-li ACC 200 předepsán pacientům s astmatem a obstrukční bronchitidou, je nutné to pečlivě sledovat a průběžně sledovat průchodnost průdušek.

Pokud se objeví jakékoliv nežádoucí účinky, ukončete léčbu a vyhledejte lékaře.

Pokud je to nutné, rozpustit lék, musíte použít skleněné nádobí.

Lékaři nedoporučují užívat lék před spaním. Doporučuje se to udělat do 18 hodin.

Pacienti s diabetem by měli vzít v úvahu, že v ACC 200 je sacharóza.

Nástroj nemá vliv na schopnost zaostřit, řídit vozidla.

Analogy

Prostředky, které jsou analogy ACC 200, jsou léky ACC Long, Fluimucil, Acetylcystein, N-acetylcystein, Mukomist, Acestine, Mukoneks atd. Který z těchto léků je nejoptimálnější, lékař určí individuálně.

Pro děti

Není určeno pro děti do dvou let.

Během těhotenství a kojení

Vzhledem k tomu, že neexistují jasné údaje o účinku léčiva během těhotenství, není předepsán během těhotenství, ani během kojení.

Recenze ACC 200

Většina recenzí v síti je pozitivní, protože uživatelé píšou o účinnosti tohoto léku. Recenze od ACC 200 ukazují, že lék doslova prostřednictvím několika dávek zmírňuje symptomy, podporuje aktivní vypouštění sputa při respiračních onemocněních. Je třeba poznamenat, že je vhodné jej používat. Velmi zřídka se zmiňuje o vývoji menších negativních jevů.

Cena ATsTs 200, kde koupit

Cena ATsTs 200 je v průměru 300 rublů za 20 kusů.

ACC šumivé tablety: návod k použití

Šumivé tablety ACC jsou farmakologická skupina léků mukolytik nebo expektorantů. Používají se při komplexní léčbě onemocnění dýchacího ústrojí, které jsou doprovázeny tvorbou viskózního hustého sputa a porušením jeho výtoku.

Forma uvolnění a složení

Tablety ACC jsou lékovou formou pro přípravu roztoku a jeho požití. Jedná se o snadno rozpustné tablety, které při rozpouštění ve vodě tvoří oxid uhličitý, takže jsou šumivé. Hlavní účinnou složkou šumivých tablet je acetylcystein. Existuje několik dávek léčiva s obsahem účinné látky v 1 tabletě po 100, 200 a 600 mg. Zahrnuje také pomocné látky, které zahrnují:

 • Bezvodá kyselina citrónová.
 • Hydrogenuhličitan sodný.
 • Uhličitan sodný bezvodý.
 • Mannitol
 • Bezvodá laktóza.
 • Kyselina askorbová.
 • Cyklamát sodný.
 • Sacharin sodný.
 • Citrát sodný.

Šumivé tablety ATC jsou k dispozici v několika variantách balení - tablety v hliníkové tubě po 20 a 25 kusech a v bezobalkovém konturovém balení po 15 kusech. Jiný počet tablet v balení léku umožňuje zvolit optimální počet v závislosti na délce trvání léčby.

Farmakologický účinek

Účinná látka Šumivé tablety ACC acetylcystein je chemický derivát aminokyseliny cysteinu. Složení molekuly této sloučeniny obsahuje sulfhydrylové skupiny, které přispívají k narušení disulfidových vazeb molekul mukopolysacharidů, které jsou základem sputa. Díky tomu snižuje viskozitu a zlepšuje vylučování z dýchacích cest. Acetylcystein také má několik dalších terapeutických účinků:

 • Antioxidační působení je realizováno díky inaktivaci volných radikálů (fragmentů molekul, které mají ve svém složení jeden nepárový elektron, takže mají vysokou chemickou aktivitu a zničí membránu a strukturu buněk těla).
 • Detoxikační vlastnosti - aktivní složka šumivých tablet ACC pomáhá zvýšit syntézu glutathionu v játrech, která váže a odstraňuje různé toxiny z těla.

S profylaktickým podáváním tablety šumivé ACC snižují pravděpodobnost vzniku akutních respiračních virových infekcí doprovázených kašlem.

Aktivní složka se díky rozpustné formě šumivých tablet ACC rychle vstřebává do krve ze žaludku a tenkého střeva, terapeutická koncentrace se dosáhne během 15 minut po užití roztoku, maximální koncentrace - během 1-3 hodin. Acetylcystein je většinou metabolizován v játrech za vzniku metabolitů cysteinu a diacetylcysteinu, které mají také farmakologickou aktivitu a přispívají k ředění sputa. Účinná látka se téměř úplně vylučuje z těla ledvinami v moči ve formě neaktivních anorganických produktů rozkladu. Poločas (doba, po které se polovina celkové koncentrace účinné látky vylučuje z těla) je přibližně 3 hodiny. Acetylcystein částečně proniká hematoencefalickou bariérou do tkáně mozku a míchy. Během těhotenství a do mateřského mléka během kojení může také proniknout do plodu placentou.

Indikace pro použití

Šumivé tablety jsou určeny pro použití v patologii dýchacích cest a dýchacích cest, doprovázené produkcí viskózního sputa a jeho špatným vylučováním. Mezi tyto choroby patří:

 • Akutní bronchitida (zánět průduškové sliznice) u virových respiračních infekcí.
 • Akutní a chronická bronchitida bakteriální etiologie.
 • Obstrukční onemocnění dýchacího ústrojí, charakterizovaná křečem (zúžení) průdušek a akumulace viskózního sputa v nich (zejména při léčbě "kuřáckého kašle").
 • Bronchiální astma je bronchiální patologie alergické povahy, charakterizovaná rozvojem záchvatů s jejich křečem a tvorbou tlustého sklivce v reakci na alergeny vstupující do těla nebo dýchacích cest.
 • Pneumonie je zánětlivý proces v plicích způsobený různými infekčními patogeny.
 • Tracheitida - zánět tracheální sliznice s produkcí hustého sputa v něm.
 • Bronchiectasis - chronický patologický proces s expanzí lumen průdušek a hromadění viskózního sputa v nich.
 • Cystická fibróza je těžké genetické onemocnění, při kterém se v dýchacích cestách produkuje husté sputum bez zánětlivých procesů v nich. Pokud se cystická fibróza šumivých tablet ACC doporučuje užívat jako preventivní opatření.

Jako další složka se efervescentní tablety ACC používají k léčbě infekčních zánětlivých patologických stavů horních cest dýchacích - laryngitidy (záněty hrtanu), rýmy (zánětu nosní sliznice), sinusitidy (záněty v dutinách nosních dutin). Při použití šumivých tablet během léčby patologie dýchacího ústrojí a plic se nedoporučuje užívání léků, které potlačují kašel, protože mohou zhoršit vylučování sputa a vést k jeho akumulaci v průduškách a průduškách.

Kontraindikace

V některých patologických a fyziologických podmínkách těla je použití šumivých tablet ACC kontraindikováno, protože acetylcystein může mít negativní účinek. Patří mezi ně:

 • Individuální přecitlivělost na acetylcystein nebo jinou pomocnou složku léčiva, která může mít za následek výrazné zhoršení celkového stavu.
 • Malabsorpční syndrom nebo nedostatek enzymů v zažívacím systému zodpovědném za rozklad glukózy nebo galaktózy.
 • Krvácení z dýchacího ústrojí různé intenzity, včetně hemoptýzy (může být u plicní tuberkulózy, zhoubných novotvarů dýchacího ústrojí) - v tomto případě může acetylcystein zvýšit svou intenzitu.
 • Peptický vřed žaludku nebo dvanáctníku v období exacerbace - acetylcystein může vyvolat zvýšení závažnosti poškození sliznice v této patologii.
 • Těhotenství kdykoliv a kojení dítěte - neexistují žádné údaje o bezpečnosti acetylcysteinu pro vyvíjející se plod a kojence, proto se doporučuje jej neužívat.

Stanovení přítomnosti kontraindikací pro použití šumivých tablet ACC by mělo být provedeno před zahájením jeho použití pro terapeutické účely.

Dávkování a způsob použití

Dávky léku jsou určeny lékařem individuálně v závislosti na závažnosti patologického procesu, věku a celkového stavu osoby. Doporučené průměrné dávky jsou následující:

 • Věk od 2 do 6 let - 100 mg 2-3 krát denně.
 • Děti od 6 do 12 let - 100 mg 3x denně nebo 200 mg 2x denně.
 • Děti starší 12 let a dospělí - 200 mg 3krát denně nebo 600 mg 1krát denně.

Při cystické fibróze může být doporučená denní dávka zvýšena na 800 mg, pokud dítě váží více než 30 kg. Před užitím tablety se rozpustí v jedné sklenici vody při pokojové teplotě. Roztok se odebere pouze po úplném rozpuštění šumivé tablety. Hotový roztok nemůže být ponechán po dlouhou dobu, musí být odebrán do 2 hodin od přípravy. Je nežádoucí užívat lék na lačný žaludek, což může vyvolat zánětlivou reakci v sliznici žaludku. Průměrná doba trvání použití šumivých tablet ACC je 5-7 dnů. Průběh léčby může pokračovat ošetřující lékař individuálně.

Vedlejší účinky

Šumivé tablety ACC jsou obecně dobře snášeny, při perorálním podání se může vyvinout řada vedlejších účinků jako roztok, který zahrnuje:

 • Ze strany centrální nervové soustavy - bolest hlavy, tinitus,
 • Od kardiovaskulárního systému - tachykardie (zvýšená tepová frekvence), hypotenze (pokles systémového krevního tlaku).
 • Na straně zažívacího systému - nevolnost, někdy zvracení, pálení žáhy, rozrušená stolice ve formě průjmu (průjem).
 • Alergické reakce - vzácně se vyvíjejí, závažnost může být odlišná. Projevuje se ve formě vyrážky na kůži, svědění, kopřivka (vyrážka a otok kůže, připomínající kopřivu kopřivy). V extrémně vzácných případech může být reakce z průdušek ve formě jejich křeče, připomínající záchvat astmatu průdušek. Při velmi závažném průběhu alergické reakce se vyvíjí anafylaktický šok s rozvojem vícečetného selhání orgánů na pozadí progresivního poklesu systémového arteriálního tlaku.

V případě příznaků nežádoucích účinků je třeba léčbu přerušit a vyhledat lékařskou pomoc.

Zvláštní pokyny

Než začnete používat šumivé tablety ACC pro léčbu onemocnění dýchacího ústrojí, musíte si pozorně přečíst návod k použití léku. Také věnujte pozornost těmto zvláštním pokynům:

 • Kombinované použití šumivých tablet ACC a antitusických léků, které potlačují kašel, je vyloučeno, protože to může vést k hromadění sputa v dýchacích cestách.
 • Při sdílení léku s antibiotiky může acetylcystein blokovat jejich vstřebávání do krve z gastrointestinálního traktu. Proto by tyto léky měly být užívány v intervalech několika hodin.
 • Acetylcystein zvyšuje vazodilatační účinek nitroglycerinu, který musí být vzat v úvahu při jeho aplikaci.
 • Děti mladší 2 let, lék může podávat pouze lékař, pokud existují přísné indikace, dávka se stanoví individuálně.
 • Společně s příjmem šumivých tablet ACC ve formě roztoku je žádoucí zvýšit množství tekutiny vstupující do těla pro lepší zkapalnění sputa.
 • Lidé s atopickou alergickou bronchitidou a astmatem, lék je předepisován s opatrností, za stálé funkční kontroly dýchacích cest.
 • Šumivé tablety ACC obsahují ve svém složení sacharidy, které musí být vzaty v úvahu u pacientů s diabetem.
 • Tablety rozpustit lze pouze ve skleněné nádobě.
 • Acetylcystein neovlivňuje koncentraci pozornosti a rychlost psychomotorických reakcí.

Lékárny Šumivé tablety ACC vydávané volně prodejné. V případě pochybností nebo otázek týkajících se jejich přijetí se poraďte se svým lékařem.

Předávkování

S výrazným přebytkem doporučené terapeutické dávky léku se mohou vyvinout příznaky jeho vedlejších účinků z trávicího a centrálního nervového systému. V případě předávkování se provádí výplach žaludku a střev a provádí se celková detoxikační opatření se symptomatickou léčbou.

Analogy ACC

Mezi léčiva s podobným terapeutickým účinkem patří jodid draselný, Ambroxol, Sudafred, Fluifort, Lasolvan, Bromhexin.

Podmínky skladování

Doba použitelnosti šumivých tablet ACC je 3 roky od data výroby. Je nutné skladovat na tmavém místě nepřístupném pro děti při teplotě vzduchu nejvýše + 25 ° C.

Atc šumivé tablety Cena

ACC 100 šumivé tablety 100 mg; plastová trubka 20 ks - od 180 rublů.

ACC 200 šumivé tablety 200 mg; plastová trubka 20 ks - od 210 rublů.

ACC ® (ACC ®)

Aktivní složka:

Obsah

Farmakologická skupina

Nosologická klasifikace (ICD-10)

Složení

Popis lékové formy

Šumivé tablety, 100 mg: kulatá plochá válcová bílá, s vůní ostružin. Může mít mírný zápach síry. Rekonstituovaný roztok: bezbarvý průhledný s vůní ostružin. Může mít mírný zápach síry.

Granule pro přípravu perorálního roztoku (oranžové): homogenní, bílé, bez aglomerátů, s vůní pomeranče.

Sirup: Čirý, bezbarvý, lehce viskózní roztok s třešňovou vůní.

Farmakologický účinek

Farmakodynamika

Acetylcystein je derivát aminokyseliny cysteinu. Má mukolytický účinek, usnadňuje vypouštění sputu v důsledku přímého vlivu na reologické vlastnosti sputa. Účinek je způsoben schopností rozbít disulfidové vazby mukopolysacharidových řetězců a způsobit depolymeraci mukoproteinů sputa, což vede ke snížení jeho viskozity. Léčivo si zachovává aktivitu v přítomnosti hnisavého sputa.

Má antioxidační účinek, založený na schopnosti jeho reaktivních sulfhydrylových skupin (SH-skupin) vázat se na oxidační radikály a neutralizovat je.

Kromě toho acetylcystein přispívá k syntéze glutathionu, což je důležitá složka antioxidačního systému a chemická detoxikace organismu. Antioxidační účinek acetylcysteinu zvyšuje ochranu buněk proti škodlivým účinkům oxidace volných radikálů, která je charakteristická pro intenzivní zánětlivou reakci.

S profylaktickým použitím acetylcysteinu dochází ke snížení četnosti a závažnosti exacerbací bakteriální etiologie u pacientů s chronickou bronchitidou a cystickou fibrózou.

Farmakokinetika

Absorpce je vysoká. Rychle se metabolizuje v játrech za vzniku farmakologicky aktivního metabolitu, cysteinu, stejně jako diacetylcysteinu, cystinu a smíšených disulfidů. Biologická dostupnost požití je 10% (vzhledem k přítomnosti výrazného účinku prvního průchodu játry). Tmax 1–3 hodiny v krevní plazmě, komunikace s plazmatickými proteiny - 50%. Vylučují se ledvinami jako neaktivní metabolity (anorganické sulfáty, diacetylcystein). T1/2 činí přibližně 1 hodinu, abnormální funkce jater vede k prodloužení T1/2 až 8 h. Pronikne placentární bariérou. Údaje o schopnosti acetylcysteinu proniknout do BBB a vylučované do mateřského mléka nejsou dostupné.

Indikace ACC ®

Pro všechny dávkové formy

onemocnění dýchacího ústrojí, doprovázená tvorbou viskózního sputa, které je obtížné oddělit:

- akutní a chronická bronchitida;

- chronické obstrukční plicní onemocnění;

akutní a chronická sinusitida;

zánět středního ucha (otitis media).

Kontraindikace

Pro všechny dávkové formy

přecitlivělost na acetylcystein nebo jiné složky léčiva;

peptický vřed a duodenální vřed v akutním stadiu;

hemoptýzu, plicní krvácení;

období kojení;

děti do 2 let.

Pro šumivé tablety, 100 mg, volitelné

deficience laktázy, intolerance laktózy, malabsorpce glukózy a galaktózy.

S opatrností: žaludeční vřed a historie dvanáctníkového vředu; bronchiální astma; obstrukční bronchitida; selhání jater a / nebo ledvin; intolerance histaminu (je třeba se vyvarovat dlouhodobého užívání léku, protože acetylcystein ovlivňuje metabolismus histaminu a může vést k příznakům intolerance, jako je bolest hlavy, vasomotorická rýma, svědění); křečové žíly jícnu; onemocnění nadledvinek; arteriální hypertenze.

Pro granule pro přípravu roztoku navíc

nedostatek sacharázy / izomaltázy, intolerance fruktózy, nedostatek glukózy a galaktózy.

S opatrností: žaludeční vřed a historie dvanáctníkového vředu; arteriální hypertenze; křečové žíly jícnu; bronchiální astma; obstrukční bronchitida; onemocnění nadledvinek; selhání jater a / nebo ledvin; Intolerance histaminu (je třeba se vyvarovat dlouhodobého užívání léčiva, protože acetylcystein ovlivňuje metabolismus histaminu a může vést k příznakům intolerance, jako je bolest hlavy, vasomotorická rýma, svědění).

Pro sirup navíc

S opatrností: žaludeční vřed a historie dvanáctníkového vředu; bronchiální astma; selhání jater a / nebo ledvin; intolerance histaminu (je třeba se vyvarovat dlouhodobého užívání léku, protože acetylcystein ovlivňuje metabolismus histaminu a může vést k příznakům intolerance, jako je bolest hlavy, vasomotorická rýma, svědění); křečové žíly jícnu; onemocnění nadledvinek; arteriální hypertenze.

Použití v průběhu březosti a laktace

Údaje o použití acetylcysteinu během těhotenství a kojení jsou omezené. Užívání léku během těhotenství je možné pouze tehdy, pokud zamýšlený přínos pro matku převažuje nad potenciálním rizikem pro plod.

Pokud je to nutné, mělo by se o ukončení kojení rozhodnout v průběhu laktace.

Vedlejší účinky

Podle WHO jsou nežádoucí účinky klasifikovány podle četnosti vývoje takto: velmi často (≥1 / 10); často (≥1 / 100, ® 100

Uvnitř, po jídle.

Při absenci jiných termínů se doporučuje dodržovat následující dávky.

Dospělí a děti od 14 let: 2 tabl. Šumivé 100 mg 2-3 krát denně nebo 2 balení. ACC® granule pro přípravu roztoku 100 mg 2-3 krát denně, nebo 10 ml sirupu 2-3 krát denně (400-600 mg acetylcysteinu denně).

Děti od 6 do 14 let: 1 karta. Šumivé 100 mg 3x denně nebo 2 tablety. Šumivý 2 krát denně, nebo 1 balení. Granule ACC® pro přípravu roztoku 3x denně nebo 2 balení. 2x denně, nebo 5 ml sirupu 3-4 krát denně nebo 10 ml sirupu 2x denně (300-400 mg acetylcysteinu denně).

Děti od 2 do 6 let: 1 karta. šumivé 100 mg nebo 1 balení. ACC® granule pro přípravu roztoku 100 mg 2-3 krát denně nebo 5 ml sirupu 2-3 krát denně (200-300 mg acetylcysteinu denně).

U pacientů s cystickou fibrózou (vrozené metabolické onemocnění s častými infekcemi průdušek) as hmotností vyšší než 30 kg, v případě potřeby můžete dávku zvýšit na 800 mg acetylcysteinu denně.

Děti od 6 let: 2 tabl. šumivé 100 mg nebo 2 balení. ACC® granulát 100 mg pro přípravu roztoku 3x denně nebo 10 ml sirupu 3x denně (600 mg acetylcysteinu denně).

Děti od 2 do 6 let: 1 karta. šumivé 100 mg nebo 1 balení. ACC® granule 100 mg pro přípravu roztoku, nebo 5 ml sirupu 4x denně (400 mg acetylcysteinu denně).

Šumivé tablety by měly být rozpuštěny v 1 sklenici vody a odebrány ihned po rozpuštění, ve výjimečných případech můžete roztok nechat připravený k použití po dobu 2 hodin.

Granule pro přípravu perorálního roztoku (pomeranč) by měly být rozpuštěny ve vodě, džusu nebo studeném čaji a po jídle.

Další příjem tekutin zvyšuje mukolytický účinek léčiva. V případě krátkodobého nachlazení je doba léčby 5-7 dnů.

Při chronické bronchitidě a cystické fibróze by měl být lék užíván delší dobu, aby se dosáhlo profylaktického účinku infekcí.

ACC ® sirup se užívá pomocí odměrné stříkačky nebo odměrky, která je v balení. 10 ml sirupu odpovídá 1/2 odměrky nebo 2 naplněné injekční stříkačky.

Použijte odměrnou stříkačku

1. Otevřete víko láhve, zatlačte ji a otáčejte proti směru hodinových ručiček.

2. Vyjměte korek s otvorem ze stříkačky, vložte jej do hrdla láhve a zatlačte jej, dokud se nezastaví. Zátka je určena k připojení injekční stříkačky k lahvičce a zůstává v hrdle láhve.

3. Zasuňte injekční stříkačku pevně do zátky. Opatrně otočte injekční lahvičku dnem vzhůru, vytáhněte píst stříkačky dolů a sbírejte potřebné množství sirupu. Pokud jsou v sirupu viditelné vzduchové bubliny, zatlačte píst tak, aby se zastavil, a znovu naplňte stříkačku. Vraťte láhev do původní polohy a vyjměte stříkačku.

4. Sirup z injekční stříkačky by měl být nalit do dětské lžičky nebo přímo do úst (pomalu, aby dítě mohlo polykat sirup), dítě by mělo být ve vzpřímené poloze při užívání sirupu.

5. Po použití stříkačku vypláchněte čistou vodou.

Pokyny pro diabetiky: 1 šumivá tableta odpovídá 0,006 XE; 1 balení Granule ACC® pro přípravu roztoku 100 mg odpovídají 0,24 XE; 10 ml (2 odměrky) sirupu připraveného k použití obsahuje 3,7 g D-glucitolu (sorbitolu), což odpovídá 0,31 XE.

Předávkování

Symptomy: Acetylcystein, pokud se užívá v dávce do 500 mg / kg, nezpůsobuje žádné příznaky intoxikace. V případě chybného nebo záměrného předávkování se mohou objevit takové jevy, jako je průjem, zvracení, bolest žaludku, pálení žáhy a nevolnost. U dětí se může objevit hypersekrece sputa.

Zvláštní pokyny

Při práci s lékem je nutné použít sklo, vyhnout se kontaktu s kovy, pryží, kyslíkem, snadno oxidovanými látkami.

Při použití acetylcysteinu byly velmi vzácně hlášeny případy závažných alergických reakcí, jako je Stevens-Johnsonův syndrom a Lyellův syndrom. V případě změn na kůži a sliznicích by se měl okamžitě poradit s lékařem, léčivo by mělo být zastaveno.

Pacienti s bronchiálním astmatem a obstrukční bronchitidou, acetylcystein by měli být podáváni s opatrností při systémové kontrole průchodnosti průdušek.

Neužívejte lék bezprostředně před spaním (doporučuje se užívat lék před 18:00).

Vliv na schopnost řídit vozidla a pracovat s mechanismy. Neexistují žádné údaje o negativním účinku léku v doporučených dávkách na schopnost řídit vozidla.

Zvláštní opatření při likvidaci nepoužitých léků. Při likvidaci nepoužitého léčiva není třeba zvláštní opatření.

Pro sirup navíc

Je nutné se vyhnout použití léčiva u pacientů s renální a / nebo jaterní nedostatečností, aby se zabránilo další tvorbě dusíkatých sloučenin.

1 ml sirupu obsahuje 41,02 mg sodíku. Toto musí být vzato v úvahu při užívání léku pacienty na dietě, která má omezit příjem sodíku (se sníženým obsahem sodíku / soli).

Formulář vydání

Šumivé tablety, 100 mg.

Při balení Hermes Pharma Ges.m.b.H., Rakousko: 20 tab. šumivé v plastové nebo hliníkové trubce. 1 trubka 20 jazýček. šumivé v lepenkovém svazku.

Granule pro přípravu perorálního roztoku (oranžová), 100 mg. 3 g granulí v pytlích z kompozitního materiálu (hliníková fólie / papír / PE). 20 balení v krabici.

Sirup, 20 mg / ml. V lahvích z tmavého skla, zapečetěných bílými uzávěry s těsnící membránou, s funkcí ochrany proti otevření dětmi, s ochranným kroužkem, 100 ml.

- průhledná odměrka (víčko), dělené 2,5; 5 a 10 ml;

- průhlednou stříkačkou pro dávkování, odstupňovanou 2,5 a 5 ml bílým pístem a adaptérovým kroužkem pro upevnění na lahvi.

1 fl. společně s dávkovacími zařízeními v kartonové krabici.

Výrobce

1. Hermes Pharma H.S.M.H., Rakousko.

2. Hermes Artsnaimttel GmbH, Německo.

Držitel osvědčení o registraci: Sandoz Verovšková 57, Lublaň, Slovinsko.

Granule pro přípravu roztoku

Držitel osvědčení o registraci: Sandoz d., Verovšková 57, 1000, Lublaň, Slovinsko.

Výrobce: Lindofarm GmbH, Neushtrasse 82, 40721 Hilden, Německo.

Pharma Wernigerode GmbH, Německo.

Držitel osvědčení o registraci: Sandoz Verovšková 57, Lublaň, Slovinsko.

Nároky spotřebitelů zaslat CJSC Sandoz: 125315, Moskva, Leningradsky Ave., 72, korp. 3

Tel: (495) 660-75-09; fax: (495) 660-75-10.

Co pomáhá ACC?

ACC je účinný léčivý mukolytický lék, který pomáhá rychle se vyrovnat s různými zánětlivými onemocněními dýchacího traktu těla.

Tento lék má výrazné účinky na vykašlávání, mukolytiku a sputum.

Hlavním aktivním lékem ACC je acetylcystein, který přispívá k rychlému antitusickému účinku a také významně zlepšuje vypouštění nahromaděného sputa v průduškách.

Lék je dobře a poměrně rychle vstřebán z gastrointestinálního traktu, zatímco jeho maximální koncentrace je dosažena již po 1-2 hodinách po podání.

Docela často lze ACC použít jako antidotum pro otravu různými léčivými látkami, například paracetamolem.

Hlavní indikace pro použití ACC:

 • obstrukční nebo chronická bronchitida, která je doprovázena významnou akumulací sputa a hlenu v dýchacích cestách;
 • pneumonie (pneumonie);
 • cystickou fibrózu;
 • bronchiální astma;
 • akutní nebo chronická sinusitida;
 • laryngotracheitida;
 • otitis media (zánět středního ucha);
 • tracheitida;
 • bronchiektázii;
 • laryngitida.

Pozor: před použitím ACC se doporučuje konzultovat kvalifikovaného pulmonologa nebo praktického lékaře!

Lék se vyrábí ve formě rozpustného prášku, granulí, stejně jako sirupu pro vnitřní podávání.

Jak pít ACC?

Denní dávka ACC pro dospělé a děti starší 14 let je 400 nebo 600 mg. rozdělena do 2-3 dávek.

Trvání léčby a dávka léčiva je stanovena absolutně individuálně pro každého pacienta v závislosti na závažnosti specifického zánětlivého onemocnění dýchacího traktu a průměrně 1-2 týdny.

ACC ve formě sirupu je přiřazen 5-10 ml. 2-3 r. den po jídle, pít dostatek vody.

Minimální interval mezi dávkami by měl být 4-5 hodin, přičemž maximální denní dávka by neměla překročit více než 30-40 ml.

Doporučené dávky ACC pro děti:

 • 2-4 roky: 3-5 ml. 2-3 r. za den;
 • 5-10 let: 5 ml. 2 p.;
 • 11-14 let: 5-10 ml. 2-3 r. za den.

Je-li to nutné, je možné další léčbu pomocí ACC přibližně 1-2 měsíce po povinné konzultaci se svým lékařem.

Kontraindikace pro použití ACC

 • přecitlivělost (přecitlivělost těla na hlavní účinnou látku léčiva);
 • žaludeční vřed a duodenální vřed;
 • těhotenství a kojení (kojení);
 • hepatitida;
 • akutní poškození ledvin nebo jater;
 • hemoptýzy

ADC nežádoucí účinky

 • tachykardie (bušení srdce);
 • bolest hlavy;
 • porušení trávicího systému (nevolnost, průjem, zvracení, pálení žáhy);
 • bronchospasmus (vzácně);
 • tinnitus;
 • stomatitida (zánětlivá léze ústní sliznice);
 • lokální alergické reakce (kopřivka, zvýšený svědění).

S rozvojem některého z výše uvedených vedlejších účinků se doporučuje konzultovat se svým lékařem!

V tomto článku jsme zjistili, co pomáhá ACC, stejně jako to, jak správně vzít.