Široká škála aplikací injekcí glukonátu vápenatého.

Injekce kalcium glukonátu jsou chemická sloučenina, kterou je vápenatá sůl kyseliny glukonové a je dostupná v několika dávkových formách. Tablety, žvýkací tablety, roztok pro intramuskulární a intravenózní podání. Kromě toho je obsažen v řadě vícesložkových přípravků: animax (prášky pro přípravu roztoků a šumivé tablety). Antigrippin (tobolky a prášek pro přípravu roztoku), pagruferal (tablety), pentaflucin (granule pro přípravu roztoku).

Glukonát vápenatý je stabilizovaný lék. To znamená, že látka během skladování nemění své fyzikálně-chemické vlastnosti. Baleno v ampulích a skladováno v lepenkových krabicích, aby se zabránilo vystavení slunečnímu záření. Cena léku je velmi nízká a účinnost je potvrzena a jasně viditelná. Navíc má málo vedlejších účinků a kontraindikací. To činí glukonát vápenatý velmi populárním a široce používaným při léčbě různých onemocnění.

Úloha, kterou mají injekce, obsahuje glukonát vápenatý

Lék je regulátor metabolismu vápníku a fosforu. Jeho hlavním úkolem je doplnění nedostatku vápníku v těle. Ale vápník má mnohem širší spektrum účinků na lidské tělo.

Vápník se podílí na tvorbě a tvorbě kostní tkáně, je zodpovědný za srážení krve, udržuje stabilní srdeční aktivitu, je nezbytný pro normalizaci přenosu nervových impulzů. Vápník zlepšuje svalovou kontrakci, snižuje vaskulární permeabilitu. Jeho léčiva musí být zahrnuta do léčebného režimu u pacientů se svalovou dystrofií, myastenií. Vápník má také mírný diuretický účinek. Při intravenózním podání zvyšuje adrenalin uvolňováním nadledvinek.

Když je lék předepsán

Přípravky glukonátu vápenatého mají široké použití. Nástroj se používá v následujících onemocněních a stavech:

 • Hypokalcémie nebo nedostatek vápníku;
 • Nedostatek paratyroidního hormonu (hypoparatyroidismus);
 • Toxické poškození jater;
 • Zánětlivé procesy ledvin (nefritida);
 • Parenchymální hepatitida;
 • Eklampsie;
 • Zánětlivé a exsudativní procesy v těle různého původu;
 • Křivice;
 • Kožní onemocnění jakékoliv etiologie.

V rámci komplexní terapie se glukonát vápenatý používá pro alergická onemocnění, včetně alergií na potraviny a léky. Je účinný při sérové ​​nemoci, dermatitidě, ekzémech, kopřivce, febrilním syndromu, bronchiálním astmatu, pruritické dermatóze, angioedému.

Používá se také jako hemostatikum (hemostatikum) při léčbě onemocnění doprovázených žaludečním, děložním, střevním, plicním a nosním krvácením. Existuje předpoklad, že vápník dobře eliminuje malé kapilární krvácení bez použití dalších prostředků.

Glukonát vápenatý působí jako antidotum pro otravu kyselinou šťavelovou, jejími solemi a hořečnatými solemi. Je zahrnut do detoxikačních protokolů v případě požití dávek těchto látek, které významně převyšují přípustné dávky.

Vzhledem ke své schopnosti redukovat vaskulární vhled je léčivo používáno při léčbě vaskulárních onemocnění. Stěny nádob jsou vyrobeny z nízké propustnosti, trvanlivé, v perivaskulárním prostoru není opuch a výpotek.

Normalizace rovnováhy vitamínů v těle

Vápník je také nezbytný pro normální vstřebávání vitamínu D. Léčiva na bázi vápníku a vitamínu D jsou široce distribuována na trhu s vitamíny a doplňky výživy a jsou předepisována dětem v období aktivního růstu kostí, těhotných žen, kojících matek, starších osob a žen v menopauze. Ve své čisté formě (bez přídavku vitamínu D) je také prokázán těhotným a kojícím ženám, ženám v období menopauzy, s nedostatkem vápníku.

Během období těžkého průjmu, kdy tělo rychle ztrácí mikroprvky, pomáhá glukonát vápenatý normalizovat rovnováhu vitamín-minerál. Spolu s takovými vícesložkovými rehydratačními činidly, jako je trihydrosol a rehydron. Tyto léky společně obnovují rovnováhu vody a elektrolytů, což má příznivý vliv na práci nervového a kardiovaskulárního systému a pohybového aparátu.

Vápník je indikován jako další látka při závažných nebo vícenásobných zlomeninách spolu s přípravky obsahujícími zinek a fosfor. Společně stimulují růst kostní tkáně a přispívají k rychlému hojení místa zlomeniny.

Léčivo je dobře umístěno jako regulátor metabolismu minerálů na pozadí dlouhodobého užívání diuretik a antikonvulziv. Diuretika odstraňují vápník v moči, s dlouhým nebo celoživotním příjmem, obvykle se předepisují doplňky vápníku, aby se zabránilo rozvoji nedostatku vápníku. Podávání vápníku v tomto případě by mělo být projednáno s urologem, aby se zabránilo zhoršení urologického stavu pacienta.

Aplikace roztoku proti virovým infekcím

Glukonát vápenatý je někdy předepisován pro nachlazení. Nemá antivirové, antipyretické a analgetické vlastnosti, které se vyznačují léky speciálně vyvinutými pro léčbu virových respiračních onemocnění. Zároveň však zvyšuje odolnost těla a zabraňuje šíření toxických produktů vitální aktivity virů v krevním řečišti.

Užívání glukonátu vápenatého pro nachlazení respiračních onemocnění a chřipky v pokročilých formách pomáhá významně zlepšit stav pacienta. Sputum se snáze odstraňuje, opuch ustupuje, dýchání je usnadněno, obnovuje se čich a intoxikace organismu je snižována produkty vitální aktivity patogenů. To je důvod, proč je součástí takových komplexních antivirotik jako avimaků a anti-chřipky.

Pro bronchitidu se také doporučuje používat glukonát vápenatý. Za prvé, je schopen zmírnit rychle zánět, který je jasně patrný při bronchitidě. Za druhé, normalizuje průtok krve obohacenými cévami a zabraňuje tvorbě edému. Za třetí, zmírňuje křeče, usnadňuje dýchání a obnovuje zásobování kyslíkem a výživu tkání.

Hodnocení pacientů, kteří zahrnuli glukonát vápenatý do léčebného režimu bronchitidy, je velmi pozitivní. Pacienti s chronickou bronchitidou poznamenali, že zmírnění exacerbace onemocnění se objevilo rychleji, když vedle specifických léků užívali doplňky vápníku.

Jak aplikovat roztok

Pro dosažení co nejrychlejšího účinku se doporučuje použít glukonát vápenatý ve formě injekčních roztoků. Tablety se doporučuje konzumovat v případě, že zamýšlený průběh léčby je zpožděn a nadměrné množství injekcí může zhoršit pacientovy žíly nebo vést k mnohočetné infiltraci svalů.

Injekce kalcium glukonátu jsou intramuskulárně a intravenózně přenášeny lidmi relativně snadno. Vstup léku je povolen pouze v gluteus maximus. Injekce do stehna nebo ramene jsou nepřijatelné, protože v místě vpichu se tvoří bolestivé husté modřiny a svalová struktura může být narušena.

Pacient cítí téměř žádnou bolest se zavedením drogy sám. Obvykle se podává ve velkém množství - v průměru až 10 "kostek". Pokud je lék podáván pomalu a do uvolněného svalu, pak bolestivé pocity vzniknou teprve na začátku - když jehla vstoupí do kůže a svalu. Aby byla injekce co možná nepostřehnutelná, je nutné vstřikovat nejvýše dvě „kostky“ za minutu.

Glukonát vápenatý se podává intravenózně dětem mladším 14 let kvůli vysokému riziku tvorby infiltrátů ve svalové tkáni. Intramuskulární podání této kategorie pacientů je vyloučeno. Ve svalech 12-18 hodin po injekci glukonátu vápenatého se může objevit ostrá bolest. Kompakt s síranem hořečnatým (magnesia), jódovou sítí nebo lidovými recepty obkladů se strouhanými syrovými bramborami a zmačkanými listy zelí vám pomohou vyrovnat se s nimi.

Při intravenózním podání glukonátu vápenatého pacient cítí, že se teplo šíří tělem. Na rozdíl od injekce chloridu vápenatého („horké vstřikování“) pacient necítí imaginární spontánní močení. Injekce glukonátu vápenatého jsou mnohem snadnější. Je důležité, aby byl pacient v době podání injekce krmen, protože mnoho lidí si všimlo slabosti a bezvědomí, pokud jim byly podány injekce na prázdný žaludek.

Je snadnější přenést kapátko s glukonátem vápenatým než intravenózní injekce. Proto se doporučuje během dlouhodobé léčby touto látkou pacientovi předepsat kapátko. Pomalé vstřikování léků do žíly nastává téměř bez povšimnutí. Někdy však mohou nastat změny krevního tlaku, závratě, bolesti hlavy.

Intramuskulární podávání léčiva, zejména při porušení injekční techniky, může způsobit nekrózu svalové tkáně. V extrémních případech, kdy není možné podat intravenózní injekci nebo aplikovat IV. Intramuskulární podání glukonátu vápenatého může provádět pouze zkušený zdravotník. Aby nedošlo k utěsnění, musíte po aplikaci injekce otřít sval, držet lehkou vlastní masáž.

Pokud bolest ve svalech po injekci glukonátu vápenatého neprochází během jednoho dne, měli byste se poradit s lékařem. Chirurg obvykle takové problémy řeší, ale v zásadě je možné navštívit terapeuta, pokud návštěva lékaře v následujících dnech není možná. Lékař by měl vyloučit nástup nekrotického procesu. Průběh injekční léčby glukonátem vápenatým by neměl být kratší než 10 dnů. Látka má kumulativní účinek, takže menší průběh nedává terapeutický účinek.

Pravidla pro užívání vápníku

Jedna dávka poživatelné látky se pohybuje od jednoho do tří gramů. Vezměte lék je povoleno až třikrát denně. Jednorázová dávka látky získaná injekcí by se měla rovnat 2,25-4,5 mmol vápníku. Glukonát vápenatý by neměl být užíván v žádné dávkové formě pro následující onemocnění nebo stavy:

 • Hyperkalcémie;
 • Těžké selhání ledvin;
 • Těžká hyperkalciurie - přebytek vápníku v moči;
 • Tendence vytvářet krevní sraženiny, vysoký počet krevních destiček a nadměrná viskozita krve;
 • Přecitlivělost na vápník.

Glukonát vápenatý může způsobit následující nežádoucí účinky:

 • Nevolnost a zvracení;
 • Bradykardie;
 • Průjem

Pokud má pacient mírnou hyperkalceurii, drobné poruchy ledvin, je v anamnéze urolitiáza. Může předepsat lék kalcium glukonát, ale s neustálým sledováním hladiny vylučování vápníku v moči. Tito pacienti potřebují pít více tekutin než obvykle.

Glukonát vápenatý může být předepsán těhotným ženám pouze po důkladném vyšetření krve. Přebytek vápníku, stejně jako jeho nedostatek je škodlivý pro nastávající matku a pro plod. Totéž platí pro kojící matku, protože vápník vstupuje do mateřského mléka a vstupuje s ním do těla dítěte.

Zvažte, jak glukonát vápenatý interaguje s jinými léčivými látkami a nemůže být použit při léčbě glykosidů v důsledku vysokých toxických účinků na srdce. Léky obsahující vápník významně zhoršují absorpci tetracyklinových antibiotik. To vede ke skutečnosti, že infekce, na kterou je tetracyklin nasměrován, není inhibována a pacient stále onemocní.

Současný příjem přípravků vápníku a železa vede ke skutečnosti, že obě látky nejsou v těle prakticky absorbovány. Pokud je to nutné, vezměte si léky obou mikroživin, které je třeba včas rozložit. Od chvíle, kdy jeden lék vezme druhý lék, by mělo trvat nejméně dvě hodiny.

Žádné alergie!

lékařská referenční kniha

Co jsou injekce glukonátu vápenatého

"Kalcium glukonát" (injekce) je léčivo používané pro intramuskulární a intravenózní podání. Použití tohoto nástroje vám umožní doplnit nedostatek Ca2 + v těle, který je nezbytný pro přenos nervových impulzů, jakož i pro redukci hladkého a kosterního svalstva a je také zapojen do funkce myokardu, tvorby kostní tkáně a srážení krve.

"Glukonát vápenatý" - složení a forma uvolnění

V jedné ampulce tohoto nástroje obsahuje 10 ml roztoku, ve kterém je 1 g glukonátu vápenatého. Ampule jsou baleny v kartonových obalech po 10 kusech.

Indikace pro použití:

Léčivo se používá v přítomnosti takových onemocnění, které jsou doprovázeny hypokalcémií, zvýšenou permeabilitou buněčných membrán a krevních cév, jakož i při zhoršeném vedení nervových impulzů ve svalech. Kalcium Glukonát (injekce) se používá pro hypoparatyreózu, křivici, hyperfosfatemii u pacientů s chronickým selháním ledvin.

Velké množství vápníku je nezbytné pro těhotné ženy během období růstu organismu i během období po menopauze. Tento prvek je silně vylučován během prodlouženého odpočinku na lůžku, chronického průjmu, sekundární hypokalcémie, proto je v těchto případech také nutné doplnit zásoby v těle. Indikace pro použití tohoto léku jsou bronchiální astma, plicní tuberkulóza, eklampsie, olovnatá kolika. Glukonát vápenatý (injekce) se předepisuje v přítomnosti otravy solí Mg2 +, stejně jako fluorovými a oxalovými kyselinami, s toxickým poškozením jater, nefritidou a parenchymální hepatitidou.

Kontraindikace:

Uvedený lék není předepsán pro těžkou hyperkalciurii, nefrorolitiázu, sarkoidózu. Intramuskulárně se léčivo nepodává dětem, ani se nepoužívá v přítomnosti dehydratace, průjmu, malabsorpčního syndromu, kalcium-nefroluritiázy, rozšířené aterosklerózy a hyperkoagulace.

Možné nežádoucí účinky:

Pokud bylo povoleno požití kalcium glukonátu (injekce), může dojít k podráždění gastrointestinálního traktu a zácpě. Pokud se léčivo podává intramuskulárně a intravenózně, může se objevit nevolnost, bradykardie a průjem. Pokud je umožněno rychlé intravenózní podání této látky, může se tlak snížit, arytmie, mdloby a dokonce i srdeční zástava. Intramuskulární podání může vést k nekróze v místě injekce.

V případě předávkování lékem se kalcitonin injikuje po dobu 5 hodin 5-10 IU / kg / den, který se předem zředí v půl litru 0,9% roztokem NaCl.

Způsob použití:

V / m a / v tomto nástroji se zavádí pomalu po dobu 2-3 minut nebo odkapává. Dospělí se doporučuje aplikovat 10 ml léku denně nebo v jednom až dvou dnech.

U dětí je dávka 1 až 5 ml léčiva a podává se každé 2-3 dny.

Pokud má člověk mírnou hyperkalciurii, anamnézu nefrolouritiázy nebo sníženou glomerulární filtraci, pak by měl být glukonát vápenatý užíván neustálým sledováním množství Ca2 + v moči. Aby se snížilo riziko nefroluritiázy, musíte pít dostatek tekutin.

Interakce s drogami:

Léčivo je neslučitelné se sulfáty, salicyláty a uhličitany. Také není jmenován tetracyklinovými antibiotiky.

Je-li povoleno současné použití glukonátu vápenatého a chinidinu, zvýší se jeho toxicita a zpomalí se intraventrikulární vodivost. Nedoporučuje se používat při léčbě srdečních glykosidů.

"Kalcium glukonát" (injekce) - recenze

Vzhledem k tomu, že tento lék nemá prakticky žádné vedlejší účinky, mnoho žen uvádí, že po 30 letech věku ho užívají pravidelně. Navíc je užitečná nejen pro ženy, ale i pro muže, protože posiluje kosti, nervy a srdce. Ale s nadužíváním této drogy, lidé naznačují, že někteří mají problémy s ledvinami. Nejlepší je samozřejmě doplnit nedostatek vápníku přírodními produkty a užívat léky pouze v extrémních případech.

Jedna tableta může obsahovat 250 nebo 500 mg účinné látky.

Pomocné složky: bramborový škrob, bezvodý koloidní oxid křemičitý, stearát vápenatý.

Koncentrace účinné látky v 1 ml roztoku je 95,5 mg. V 1 ml léčiva celkového vápníku (Ca2 +) obsahuje 8,95 mg, což je z hlediska teoretického obsahu glukonátu vápenatého 100 mg / ml. Jako pomocná složka ve složení roztoku je sacharóza vápenatá a voda d / a.

Lék pomáhá obnovit nedostatek vápníku, má antialergické, hemostatické, detoxikační, protizánětlivé účinky.

Podílí se na přenosu nervových impulzů, srážení krve, redukci hladkého a kosterního svalstva a řady dalších fyziologických procesů.

Glukonát vápenatý - co to je?

Glukonát vápenatý je minerální doplněk používaný k léčbě stavů způsobených nedostatkem Ca v těle. Obsah vápníku v přípravku - 9%. INN (glukonát vápenatý) je přiřazen k účinné látce na základě údajů z Evropského lékopisu (Ph.Eur.).

Ca ionty se podílejí na přenosu nervových impulzů, bez nich nemůže myokard fungovat normálně, redukuje hladké a kosterní svalstvo, procesy srážení krve; Bez nich se kostní tkáň nemůže normálně tvořit a jiné orgány a systémy nemohou fungovat.

Hrubý vzorec glukonátu vápenatého je C12H22CaO14.

U mnoha onemocnění se snižuje koncentrace iontů Ca v krvi; výrazný nedostatek vápníku však přispívá k rozvoji tetany. Léčivo nejenže zabraňuje vzniku hypokalcémie, ale také snižuje propustnost cévních stěn, potlačuje zánět, má antialergický a hemostatický účinek, snižuje exsudaci.

Ca ionty jsou plastový materiál pro zuby a kostru, s jejich účastí probíhá mnoho enzymatických procesů, které jsou zodpovědné za regulaci permeability buněčných membrán a rychlosti přenosu nervových impulzů.

Jsou nezbytné pro proces neuromuskulárního přenosu a udržení kontraktilní funkce srdečního svalu. Porovnáme-li glukonát vápenatý s chloridem vápenatým, má tento výraznější lokální dráždivý účinek.

Při požití se látka částečně vstřebává, zejména v tenkém střevě. TCmax - 1,2-1,3 hodiny. T1 / 2 ionizovaný Ca z krevní plazmy - od 6,8 ​​do 7,2 hodin. Pronikne do mateřského mléka a přes placentární bariéru. Vylučuje se hlavně ledvinami, ale také obsahem střeva.

Na co jsou tablety kalcium glukonátu?

Tablety se doporučují pro stavy doprovázené hypokalcémií, zvýšenou permeabilitou buněčných membrán, zhoršeným vedením nervových impulzů ve svalové tkáni.

Lékaři na otázku „proč používat glukonát vápenatý?“ Odpověď na to, že užívání léku je vhodné pro:

 • hypoparatyroidismus (osteoporóza, latentní tetany);
 • poruchy metabolismu vitamínu D (spasmofilie, křivice, osteomalacie);
 • hyperfosfatémie u pacientů s chronickým selháním ledvin;
 • zvýšená potřeba Ca (těhotenství, kojení, období intenzivního růstu u dětí / dospívajících);
 • nedostatečný obsah Ca ve stravě;
 • zlomeniny kostí;
 • porucha metabolismu CA v postmenopauzálním období;
 • stavy doprovázené zvýšeným vylučováním Ca (chronický průjem, prodloužený odpočinek na lůžku; dlouhodobá léčba diuretiky, GCS nebo antiepileptiky);
 • otrava kyselinou šťavelovou, soli Mg, rozpustné soli kyseliny fluorovodíkové (vhodnost použití činidla jako antidota je dána tím, že interakcí s těmito látkami vytváří Ca glukonát netoxický oxalát a fluorid vápenatý).

Jako doplněk k hlavní léčbě se tablety kalcium glukonátu používají jako lék proti alergiím v svěděných dermatózách, febrilním syndromu, urtikárii, sérové ​​nemoci, angioedému; s krvácením různého původu, alimentární dystrofií, bronchiálním astmatem, plicní tuberkulózou, parenchymální hepatitidou, eklampsií, nefritidou, toxickým poškozením jater.

Glukonát vápenatý v ampulích je předepisován pro individuální patologii příštítných tělísek, stavy, které jsou doprovázeny zvýšeným vylučováním vápníku z těla, jako pomůcka pro alergie, jakož i pro alergické komplikace léčby jinými léky, ke snížení vaskulární permeability v různých patologických procesech, při nefritidě, eklampsie, intoxikace jater, hyperkalemie, parenchymální hepatitida, hyperkalemická forma periodické paralýzy (paroxyzmální myoplegie), jako hemostat vylévací prostředek.

Indikace (intravenózní / intramuskulární) pro podávání léčiva jsou také otravy rozpustnými solemi kyseliny fluorovodíkové, kyseliny šťavelové nebo solí Mg, pro kožní onemocnění (lupénka, svědění, ekzém).

V některých případech se během autohemoterapie používá glukonát vápenatý. Tento způsob léčby je dobře zaveden pro kožní onemocnění, furunkulózu, rekurentní nachlazení, cukrovku, revmatismus, alergie, během období zotavení po vážných onemocněních.

Pacientovi se injikuje žíla 10 ml glukonátu vápenatého a pak se okamžitě odebere krev ze žíly a ve formě subkutánní injekce nebo injekce do gluteus maximus se převede zpět.

Injekce léku jsou také známé jako „horké injekce glukonátu vápenatého“. Ve skutečnosti se roztok vstřikuje pouze na tělesnou teplotu.

Horký bodnutí se nazývá v důsledku subjektivních pocitů, které se u pacienta objevují: po injekci je obvykle pocit tepla šířícího se v těle a někdy i poměrně silný pocit pálení.

Lékaři prokázali, že jednou z příčin alergií může být výrazný nedostatek Ca v těle. Většina alergických reakcí u dětí je spojena s nedostatkem Ca: dětský organismus roste velmi rychle a v důsledku toho klesá obsah Ca ve všech jeho tkáních.

Kromě toho faktory, které přispívají k tvorbě deficitu Ca, jsou nadměrný obsah vitamínu D v těle a zuby.

Z tohoto důvodu je glukonát vápenatý často používán jako metoda prevence a léčby alergií u pacientů s predispozicí k tomuto stavu.

S dostatečným příjmem vápníku klesá propustnost cévních stěn a pronikání alergenů do systémového oběhu je obtížné. To znamená, že zvýšení koncentrace Ca je doprovázeno snížením pravděpodobnosti akutní imunitní reakce.

Glukonát vápenatý se používá v kombinaci s antihistaminiky. Nástroj je předepsán včetně odstranění vedlejších účinků způsobených užíváním jiných léků.

Studie ukázaly, že jako zdroj pouze vápníku pro tělo je vápenatá sůl kyseliny glukonové nejméně aktivní, ale pro léčbu a prevenci jakýchkoli alergických onemocnění je nejvhodnější glukonát vápenatý.

Tablety se užívají perorálně před jídlem. Dávka závisí na vlastnostech onemocnění a věku pacienta.

V některých případech může být pacientovi předepsáno intravenózní podání roztoku. Kalcium glukonát pro alergie intramuskulárně nebo subkutánně se nedoporučuje (zejména u dětí).

Průběh léčby alergií se obvykle pohybuje od 7 do 14 dnů.

Glukonát vápenatý pro alergie (recenze jsou výmluvným potvrzením) je časově prověřený a poměrně účinný lék, který je na vrcholu všeho téměř nemožné předávkovat.

Maximální absorpce vápníku je zajištěna účastí vitamínu D, aminokyselin (zejména L-argininu a lysinu) a proteinu vázajícího Ca.

Kontraindikace pro použití roztoku a tablet: t

 • nesnášenlivost složek léčiva;
 • těžká hyperkalciurie;
 • tendence k trombóze;
 • hyperkoagulace;
 • výraznou aterosklerózu;
 • kalcium nefrolourithiasis;
 • zvýšené srážení krve;
 • sarkoidóza;
 • těžké selhání ledvin;
 • období léčby srdečními glykosidy (např. digitálními preparáty).

Lék je obvykle dobře snášen, ale v některých případech jsou možné následující poruchy:

 • bradykardie;
 • hyperkalciurie, hyperkalcémie;
 • nevolnost, zvracení, poruchy stolice (zácpa / průjem), bolest v epigastriu;
 • tvorba vápníkových kamenů ve střevě (s dlouhodobým příjmem vysokých dávek léku);
 • renální dysfunkce (edém dolních končetin, časté močení);
 • reakce přecitlivělosti.

Při parenterálním podání, nevolnosti, zvracení, bradykardii, průjmu, pocitu tepla v ústní dutině a pak v celém těle se mohou někdy objevit změny v kůži. Tyto reakce probíhají poměrně rychle a nevyžadují zvláštní léčbu.

Při rychlém zavedení může dojít k nevolnosti, nadměrnému pocení, zvracení, hypotenzi, kolapsu (v některých situacích letálnímu). Extravazace roztoku může mít za následek kalcifikaci měkkých tkání.

Ve velmi vzácných případech byly zaznamenány alergické a anafylaktické reakce.

Se zavedením glukonátu vápenatého intramuskulárně je možné lokální podráždění a nekróza tkáně.

Kalcium glukonát tablety, návod k použití

Tablety se užívají před jídlem, před mletím nebo žvýkáním.

Jednorázová dávka pro pacienty starší 14 let - od 1 do 3 g (2-6 tablet pro každou schůzku). Pacienti 3-14 let dávají kartu 2-4. 2-3 s. / Den.

Léčba trvá od 10 dnů do 1 měsíce. Trvání kurzu určuje ošetřující lékař individuálně v závislosti na stavu pacienta.

Přípustná horní hranice denní dávky pro starší pacienty je 4 tab. (2 g).

Glukonát vápenatý se podává intravenózně nebo intramuskulárně.

Pacienti starší 14 let dostávají 1 ppm injekcí denně. Jednorázová dávka - od 5 do 10 ml roztoku. Injekce, v závislosti na stavu pacienta, se mohou provádět denně, každý druhý den nebo jednou za dva dny.

U dětí od narození do 14 let se dávka 10% roztoku glukonátu vápenatého pohybuje v rozmezí od 0,1 do 5 ml.

Před zavedením léku by se měla zahřát na tělesnou teplotu. Lék by měl být podáván pomalu - během 2-3 minut.

Pro zavedení méně než jednoho mililitru roztoku se doporučuje jednorázová dávka zředit na požadovaný objem (objem injekční stříkačky) 5% roztokem glukózy nebo 0,9% roztokem NaCl.

Při dlouhodobé léčbě vysokými dávkami glukonátu vápenatého se zvyšuje riziko hyperkalcémie s ukládáním vápenatých solí v těle. Pravděpodobnost hyperkalcémie se zvyšuje se současným použitím vysokých dávek vitamínu D nebo jeho derivátů.

 • anorexie;
 • zácpa;
 • nevolnost / zvracení;
 • podrážděnost;
 • zvýšená únava;
 • polyurie;
 • bolesti břicha;
 • polydipsia;
 • svalová slabost;
 • hypertenze;
 • artralgie;
 • duševní poruchy;
 • onemocnění ledvin;
 • nefrokalcinóza.

V těžkých případech jsou možné kóma a srdeční arytmie.

K odstranění příznaků předávkování je třeba léčbu přerušit. V těžkých případech je pacientovi předepsáno intravenózní podání kalcitoninu v množství 5-10 MO / kg / den. Nástroj se zředí v 0,5 1 0,9% roztoku NaCl a injektuje se kapkou po dobu šesti hodin. Pomalé odkapávání antidota 2-4 str. / Den je také povoleno.

 • zpomaluje vstřebávání etidronátu, estramustinu, bisfosfonátů, tetracyklinových antibiotik, chinolonů, perorálních a fluoridových přípravků (mezi jejich metodami je třeba dodržet interval nejméně 3 hodiny).
 • snižuje biologickou dostupnost fenytoinu;
 • zvyšuje kardiotoxicitu srdečních glykosidů;
 • u pacientů s hyperkalcémií snižuje účinnost kalcitoninu;
 • snižuje účinky blokátorů kalciových kanálů;
 • zvyšuje toxicitu chinidinu.

V kombinaci s chinidinem vyvolává zpomalení intraventrikulárního vedení, v kombinaci s thiazidovými diuretiky zvyšuje riziko hyperkalcémie. Vitamin D a jeho deriváty zvyšují absorpci Ca. Cholestyramin snižuje vstřebávání Ca v zažívacím traktu.

Vytváří nerozpustné nebo špatně rozpustné Ca soli se salicyláty, uhličitany, sulfáty.

Některé potraviny (například rebarbora, otruby, špenát, obiloviny) mohou snížit absorpci Ca z trávicího traktu.

Není kompatibilní s řešením:

Tablety jsou prostředkem prodeje přes internet. Pro nákup ampulí s roztokem je nutný recept.

Recipe in Latin (sample): Rp.: Sol. Calcii glukonatis 10% 10 ml D.t.d. 6 ampule. Pro intramuskulární nebo intravenózní podání (0,5-1 amp.).

Skladujte při teplotě do 25 ° C. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Řešení - 2 roky. Tablety - 5 let.

Glukonát vápenatý by měl být podáván výhradně intravenózně dětem mladším 14 let z důvodu možnosti nekrózy.

Před naplněním injekční stříkačky je nutné vyloučit přítomnost zbytků alkoholu v ní (může se tvořit sraženina).

Léčba pacientů s anamnézou urolitiázy, sníženou glomerulární filtrací nebo menší hyperkalciurií by měla být prováděna pod kontrolou hladiny Ca2 + v moči. Pro snížení rizika urolitiázy se doporučuje použít dostatečné množství tekutiny.

Tablety glukonátu vápenatého jsou často používány nadšenými chemiky k výrobě „pharaoh hadů“, porézního produktu, který je tvořen z malého množství reaktantu.

Pilulka se položí na suché palivo a zapálí se palivem. Světle šedý „had“ s bílými skvrnami se začne vylézat z pilulky. Současně objem „faraonského hada“ výrazně převyšuje objem původní látky: například v některých experimentech vyrobila 1 tableta hadi o délce 10-15 cm.

Během rozkladu glukonátu vápenatého se tvoří oxid vápenatý, oxid uhličitý, uhlík a voda. Charakteristický odstín vytvořeného hada je dán oxidem vápenatým. Jedinou nevýhodou takového „faraonského hada“ je jeho křehkost, která se velmi snadno rozpadá.

Kalcium glukonát-lahvička, LekT, B. Brown; Přísada vápníku, hydroxyapatit, granule glycerofosfátu, laktát vápenatý, CalViv, vápník Pangamat, vápník-Sandoz.

Co je glukonát vápenatý předepsán dětem?

V článcích Dr. Komarovsky poznamenává, že nejčastějšími indikacemi pro užívání léku v pediatrii jsou stavy způsobené nedostatečným příjmem vápníku v těle z potravy, jakož i stavy, které jsou způsobeny porušením absorpce vápníku ve střevě.

Spolu se sníženým obsahem Ca v potravinách přispívá hypovitaminóza D také k rozvoji hypokalcémie, přičemž příčinou hypokalcémie mohou být i individuální nemoci příštítných tělísek a štítné žlázy.

Kromě těchto onemocnění a křivice jsou indikacemi pro předepisování přípravků Ca pro děti alergická onemocnění (akutní nebo chronická), kožní onemocnění, patologie projevující se koagulačními poruchami, fyziologické stavy, které jsou doprovázeny zvýšením potřeb těla dítěte pro Ca (období aktivního růstu).

Komarovsky doporučuje, aby děti v závislosti na věku dávaly glukonát vápenatý. V prvních 12 měsících života dítěte se normy pro denní spotřebu Ca pohybují v rozmezí od 0,21 do 0,27 g. Děti do 3 let potřebují 0,5 g Ca denně, děti ve věku 4–8 let potřebují 0,8 g a děti starší osm let potřebují 1–1,3 g.

Zpravidla se děti dostávají s mléčnými výrobky, zelení, ovocem, zeleninou a ořechy.

Tablety pro děti do 12 měsíců dávají 3 denně (1,5 g), děti do 4 let - 6 dní denně (3 g), děti do 9 let - v závislosti na závažnosti Ca deficitu a charakteristikách klinické situace - 6-12 denně. den (3-6 g), děti do 14 let - 12-18 denně (6-9 g).

Denní dávka se dělí na 2 až 4 dávky.

U / u dětí se lék obvykle podává jako urgentní péče: pro krvácení, záchvaty, akutní alergické reakce.

Podkožní a intramuskulární roztok se dětem nepodává. Léky lze podávat pouze dospělým pacientům!

Během těhotenství a během kojení je možné užívat tento lék s ohledem na poměr přínosů pro matku / riziko pro plod (dítě).

Je možné přesně určit, zda je možné, aby těhotné ženy užívaly glukonát vápenatý v každém konkrétním případě, pouze ošetřující lékař.

Při přípravě Ca během laktace je možný jejich průnik do mléka.

Nejčastější recenze léku Glukonát vápenatý jsou recenze alergií. Nástroj je určen pro dospělé a velmi malé děti. Většina lidí to zároveň považuje za vhodnou alternativu dražších a široce propagovaných drog.

Pro kompenzaci nedostatku vápníku se obvykle předepisují tablety, ale v některých případech se léčivo podává intravenózně nebo do svalu.

Recenze injekcí Glukonát vápenatý intramuskulárně naznačuje, že postup je poměrně bolestivý. Kromě toho se nepohodlí obvykle vyskytuje během injekce, ale po ní.

O kalcium-glukonátu Intramuskulární recenze ukazují, že intravenózní injekce jsou o něco snazší než injekce do svalu. Je však třeba mít na paměti, že injekce je „horká“ a po ní byste neměli prudce vstávat.

I přes bolestivost injekce, lék je dobrý pro alergie, růžové lišejníky, těžké menstruace, prodloužené bolesti v krku, herpes a řadu dalších patologií. Těhotné ženy po léčbě glukonátem vápenatým významně snižují křeče nohou, posilují nehty a zuby.

Nezapomeňte však, že lék je léčivý přípravek, takže léčbu může doporučit pouze lékař.

Cena glukonátu vápenatého v tabletách v ruských lékárnách - od 3,5 rublů. za 10 kusů. Náklady na balení číslo 30 - 40-45 rublů. Na Ukrajině si můžete koupit 10 tablet od 3,85 UAH.

10% řešení v ukrajinských lékárnách stojí od 17 UAH (5 ml ampule, č. 10). Cena ampule je 5 ml (№1) - 1,8 UAH. V Rusku, cena injekcí glukonátu vápenatého - od 118 rublů.

Kalcium glukonát B. Braun roztok 100 mg / ml 10 ml 20 ks.Braun Melsungen

Tablety glukonátu vápenatého 500 mg 20 ks Tatkhimpharmpreparaty

Tablety glukonátu vápenatého 500 mg 10 ks Obnovení

Tablety glukonátu vápenatého 500 mg 30 ks Obnovení

Roztok glukonátu vápenatého 100 mg / ml 10 ml 10 ks.

Kalcium glukonát 500 mg №20 tablety (obnovení) Aktualizace PFC ZAO

Kalcium glukonát 500 mg №30 tablety (obnovení) Aktualizace PFC ZAO

Kalcium glukonát-lahvička 10% injekce 10ml №10 ampuleSeverní čínský Farm.Corporation Ltd.

Glukonát vápenatý B. 10% roztok Braunu pro injekce 10 ml ampule č. 20 B. Braun Melsungen AG

Kalcium glukonát 500mg №20 tabletyFarmstandart-Leksredstva OAO

Glukonát vápenatý, aktualizace PFK, Rusko

Calcium Gluconate VialVial Ltd. / North Chinese Farm.Corp., Čína

CALCIUM GLUCONATLubnypharm (Ukrajina, Lubny)

Kalcium glukonátGalichfarm (Ukrajina, Lvov)

Kalcium glukonát (stabilizační) roztok pro injekci 10% ampule 5 ml №10Zdraví (Ukrajina, Charkov)

Roztok glukonátu vápenatého 10% 200 ml Vědecko-experimentální výroba Ústavu epizootologie (U

Kalcium glukonát 500 mg № 10. Borisov ZMP (Bělorusko)

Kalcium glukonát 10% / 5 ml roztok č. 10 pro in.amp Darnitsa (Ukrajina)

Kalcium glukonát-N.S. 10% / 5 ml roztoku č. 10 pro in.amp.Novosibhimpharm OJSC (Russia)

Kalcium glukonát 10% / 5 ml №5 rr d / in.amp.

Kalcium glukonát 10% / 10 ml №10 rr d / in.amp.Farmak (Ukrajina)

Lékař může předepsat takový léčivý přípravek jako glukonát vápenatý v případě porušení metabolismu vápníku. Pro fungování kardiovaskulárního a pohybového aparátu vyžaduje tělo vápník. Kromě toho je nezbytný pro srážení krve a přenos nervových impulzů. Injekce kalcium glukonátu mohou urychlit regeneraci a stimulovat fungování vnitřních systémů a orgánů. Pokusme se zjistit, v jakých případech tento lék používejte, indikace pro použití tohoto nástroje.

Co je glukonát vápenatý? Je to chemická látka vyráběná ve formě granulovaného nebo bílého krystalického prášku, bez zápachu a chuti. Pomáhá kompenzovat nedostatek vápníku. Kromě toho má tento lék detoxikační, antialergický a hemostatický účinek. Aplikujte jej k odstranění zánětu, snížení křehkosti cév a zvýšení jejich propustnosti.

Lék je 9% vápníku, který ovlivňuje odpovídající metabolismus v těle. Vzhledem k iontům látky dochází k přenosu impulsů mezi nervovými buňkami, snížení myokardu a hladkého a kosterního svalstva. Jsou také nezbytné pro proces srážení krve, pro tvorbu kostní tkáně a její uchování. Lék pomáhá kompenzovat nedostatek iontů, zatímco je měkčí a ne tak nepříjemný jako chlorid.

Zadejte lék intravenózně nebo intramuskulárně. V prvním případě se injekce doporučuje umístit do ošetřovny a druhá možnost se může provést doma. Injekce se projevují porušením redukce srdečních svalů a práce myokardu, jakož i přenosem nervových impulzů. Prostřednictvím injekcí se pacient zbaví alergií, nachlazení, vnitřního krvácení.

Jaké jsou indikace pro intravenózní injekci? Injekce je podávána pro některá onemocnění štítné žlázy, alergie, intoxikace jater a nefritidy. Injekce jsou předepsány pro hepatitidu, vaskulární permeabilitu, myoplegii a jako hemostatické činidlo. Intravenózní injekce jsou nezbytné pro psoriázu, otravu, ekzém a svědění.

Lék pomáhá zbavit se vředů, kožních onemocnění, cukrovky, chronického nachlazení. V případě revmatismu, pooperačního období nebo dlouhodobých nemocí se do žíly vstříkne 10 ml léku, poté se odebere krev a provede se subkutánní injekce do svalstva hýždí. Děti jsou povoleny pouze intravenózně, protože intramuskulární nekróza tkáně.

Také lékař může předepsat injekce léku intramuskulárně. Tento postup se provádí v gluteus sval, protože v něm bolest po injekci není tak silný. Výhodou intramuskulárního podání tohoto léku je nepřítomnost modřin a hrbolů, rychlý průnik do krve. Tato metoda je kontraindikována při selhání ledvin, nadbytku vápníku v těle, selhání plic a srdce.

Intravenózní i intramuskulární injekce glukonátu vápenatého jsou předepsány v následujících případech:

 • zvýšená permeabilita buněčných membrán;
 • osteoporóza, hypoparatyreóza, tetany;
 • zvýšená potřeba vápníku během těhotenství, kojení, během menopauzy;
 • chronický průjem, zlomeniny kostí, antiepileptická léčba;
 • rýma, nachlazení, bronchitida;
 • hypokalcémie;
 • narušení nervových impulzů svalové tkáně;
 • křivice;
 • kousání zubů;
 • otrava horečnatými solemi, kyselinou šťavelovou, soli kyseliny fluorové.

V případě komplexní léčby jsou injekce navíc předepsány:

 • pro léčbu urtikárie, febrilního syndromu, sérové ​​nemoci;
 • pro zmírnění bronchiálního astmatu, degenerace, hepatitidy, plicní tuberkulózy, nefritidy;
 • s alergiemi, atopickou dermatitidou, svěděnou dermatózou;
 • zastavit krvácení;
 • při odstraňování toxinů z jater.

Podle návodu k použití se glukonát vápenatý rychle vstřebává ve střevech a vstupuje do krve, přičemž přijímá ionizovaný a vázaný stav. Nejvíce fyziologicky aktivní je ionizovaný vápník vstupující do kostní tkáně. Přípravek se odstraní z těla spolu s močí a výkalem.

Roztok se podává intravenózně a intramuskulárně velmi pomalu, v průběhu 2 až 3 minut. Dospělí jmenují denně 10 ml léčiva denně nebo každý druhý den a pro děti je dávka od 1 do 5 ml a používá se pouze intravenózní metoda. Takové injekce se podávají dětem jednou za 2 až 3 dny. Postup by měl být prováděn velmi pečlivě, protože v případě vpichu žíly se může vyvinout nekróza měkkých tkání, která vyžaduje okamžitou lékařskou pomoc.

Pokud je u pacienta zjištěna malá hyperkalciurie a pokud byla diagnostikována nefrourolitiáza, léčivo se podává pod kontrolou vápníku v moči. To vám umožní kontrolovat vstřebávání vápníku v těle. Aby se zabránilo riziku urolitiázy, měl by pacient pít dostatek tekutin.

Léčivo je kontraindikováno pro použití u následujících poruch a onemocnění:

 • tendence k trombóze;
 • ateroskleróza exprimované formy;
 • hyperkalcémie;
 • hyperkoagulace.

Kromě toho, lék nelze použít v těžkém selhání ledvin. Pacienti s mírně zhoršenou funkcí ledvin, s urolitiázou nebo malou hyperkalciurií by měli tento přípravek používat s maximální opatrností.

Vedlejší účinky glukonátu vápenatého se projevují formou bradykardie, nevolnosti, zvracení, průjmu a zácpy. S intramuskulární aplikací činidla se může vyskytnout nekróza v místě jejího zavedení, stejně jako pocit pálení v ústní dutině a celkový pocit tepla. Pokud je roztok podáván příliš rychle, krevní tlak může dramaticky poklesnout a vyvinout výraznou arytmii.

Při současném použití glukonátu vápenatého s blokátory kalciových kanálů dochází ke snížení farmakologického účinku posledně uvedeného. Interakce s tetracykliny narušuje absorpci tetracyklinových léčiv, což snižuje jejich farmakologický účinek.

Kolestiramin snižuje absorpci vápníku z gastrointestinálního traktu a kombinace chinidinu a kalcium glukonátu zpomaluje intraventrikulární vedení. Tato kombinace léčiv zvyšuje toxicitu chinidinu.

Glukonát vápenatý je tedy lékem, který kompenzuje nedostatek vápníku v těle, díky čemuž má člověk různé zdravotní problémy. Uvolněte ji ve formě tablet a ve formě injekčního roztoku. Injekce takového léku jsou umístěny jak intramuskulárně, tak intravenózně a přesné dávkování je uvedeno v návodu k použití.

Pro fungování muskuloskeletálního systému je vápník jistě nejdůležitějším makronutrientem zodpovědným za tvorbu kostní tkáně. Pro zvýšení hladiny tohoto prvku v těle pomůže glukonát vápenatý. Na co je tento lék? Glukonát vápenatý je důležitý pro kardiovaskulární systém, je také schopen normalizovat srážení krve a přenos nervových impulzů. Není divu, že tento lék se používá k odstranění mnoha nemocí.

Hlavní farmakologické účinky tohoto léku jsou:

 • protizánětlivé;
 • antialergické;
 • hemostatikum (pomáhá zastavit krvácení).

Jak dochází k nedostatku vápníku v těle? Obvykle je tento stav vyprovokován nedostatečným příjmem prvku s jídlem a selháním absorpce ve střevě. K naplnění jejího nedostatku je možné použít mléko, ořechy, zelení, zeleninu, ryby. Nicméně stav často vzniká, když léky nejsou nutné. Pokud potřebujete užívat glukonát vápenatý, pro který se doporučuje jedna z forem této drogy, musíte si nejprve přečíst návod k léčbě.

Indikace pro použití léku jsou velmi široké. Jedná se o ztrátu vápníku v důsledku dehydratace a určité typy hepatitidy a onemocnění dermatologické povahy, jako je kopřivka nebo atopická dermatitida (chronická zánětlivá léze kůže). V případě alergie injekce glukonátu významně snižuje závažnost patologie, zabraňuje rozvoji zánětlivých procesů, snižuje otok sliznic.

Použijte tento lék na hypokalcémii v důsledku rychlého růstu nebo těhotenství. Glukonát vápenatý se také používá v případě poškození jater v důsledku otravy. Tablety a sirup jsou předepisovány pro rozvoj křivice u dětí jako adjuvantní terapie. Je také oprávněné užívat glukonát, když:

 • osteoporóza;
 • osteomalacie (onemocnění doprovázené nedostatečnou mineralizací kostní tkáně);
 • předávkování síranem hořečnatým.

Při užívání glukonátu vápenatého je samozřejmě nutné zmínit kontraindikace. Takové léky nejsou předepisovány pro hyperkalcémii (lidský stav, ve kterém je hladina volného vápníku v krvi zvýšena), akutní selhání ledvin, intoxikace srdečními glykosidy, nefrourolitiáza vápníku (stav, kdy se v ledvinách a močových cestách tvoří usazeniny).

Tento přípravek se používá s opatrností v případě průjmu, dehydratace, chronického selhání oběhu, hyperkoagulace a středně závažného chronického selhání ledvin.

Je zajímavé, že ionty vápníku zprostředkovávají velké množství buněčných reakcí, v důsledku čehož se nazývají signální molekula. Již v roce 1883 byla publikována práce Sydney Ringer, která odhalila důležitou funkci vápníku: je to signál, který podporuje kontrakci izolovaného srdce. Ringerovy experimenty vytvořily lavinu výzkumu v této oblasti. A nyní je pozornost badatelů přitahována studiem úlohy těchto iontů jako prostředníků signalizačních systémů, díky kterým jsou odhaleny hlavní mechanismy regulující hladinu vápníku v krvi a buňkách. Výsledkem výzkumu je využití inhibitorů vápníkového signálu v klinické praxi.

Způsoby použití tohoto léku jsou odlišné - tablety se podávají orálně, roztok léčiva se může podávat intravenózně nebo intramuskulárně. Subkutánní podání léčiva není povoleno. Podívejme se podrobněji na způsob podávání glukonátu vápenatého.

 1. Perorální léčivo se používá podle dávkování předepsaného lékařem. Co jsou tablety kalcium glukonátu předepsané dětem? Obvykle se vyhnete komplikacím spojeným s injekcí. Děti do čtyř let dostávají 1-2 tablety denně, děti od 4 do 7 let - 3 tablety a mladiství do 5 tablet denně. V některých případech jsou předepsány tablety a dospělí, v tomto případě je dávka 6 nebo více tablet denně. Glukonát vápenatý přijatý před jídlem pro lepší vstřebání tablety musí být rozdrcen. Lék je hojně opláchnut vodou nebo mlékem. V lékárně a kalcium glukonátovém sirupu najdete děti. Podle pokynů by tento přípravek neměl být používán s tetracyklinovými antibiotiky, protože účinek antibiotik se sníží. Interval mezi příjmem glukonátu vápenatého a doplňky železa by měl být delší než dvě hodiny.
 2. Intramuskulární injekce - toto je pravděpodobně nejoptimálnější použití tohoto léku pro dospělé, protože umožňuje dosáhnout rychlého účinku a je snadno realizovatelné. Jako tablety jsou injekce glukonátu vápenatého intramuskulárně vhodné pro domácí léčbu, proto se používají poměrně často. Pro tento způsob podávání léčiva je vhodný 10% roztok, 5-10 ml denně pro dospělé. Tato metoda není vhodná pro děti z důvodu nebezpečí nekrózy. Aby pacienti měli v důsledku injekcí abscesy, je nutné správně určit místo vpichu injekce (horní vnější kvadrant) a zajistit, aby bylo místo vpichu léčeno antiseptikem.
 3. Intravenózní podání léčiva je stejné jako intramuskulární parenterální cesta. Před zavedením roztoku se zahřeje na tělesnou teplotu. Zadejte pomalu (déle než tři minuty) nebo odkapejte. Dospělí jmenují denně deset procent roztoku, v závislosti na nemoci, 5-10 mililitrů denně nebo každý druhý den, nebo po dvou dnech. Děti starší než jeden rok - od dvou do pěti mililitrů roztoku. Na jehle pro zavedení léčiva by neměl být zbytkový ethanol, jinak se může léčivo vysrážet.

Intravenózní podání někdy způsobuje zvracení, nevolnost, zarudnutí, pocení, arytmii a snížení krevního tlaku. Arytmie jsou také možné u pacientů, kteří používají srdeční glykosidy.

Záběry kalcium glukonátu někdy způsobují lokální reakce, včetně zarudnutí, otok a zesílení měkkých tkání.

Prášky mohou způsobit podráždění žaludeční sliznice, což vede k bolesti v horní části břicha a nevolnosti.

Sledování obsahu vápenatých iontů v moči a plazmě je nezbytné při zavádění velkých dávek léků. Je nutné kontrolovat tepovou frekvenci. V případě potřeby zrušte léčbu nebo snižte dávku. Pokud ošetřující lékař neobsahuje žádná speciální doporučení, doporučuje se vyhnout se použití vysokých dávek vitaminu D.

V současné době nebyl identifikován žádný účinek léku na schopnost řídit vozidlo nebo strojní zařízení.

Jedna tableta glukonát vápenatý obsahuje 0,5 g účinné látky. 1 ml injekčního roztoku obsahuje 0,1 g účinné látky.

Vápník je základní makroživina, která se podílí na tvorbě kostí, přenosu nervových impulzů a srážení krve. Toto makro je také nezbytné pro udržení normální srdeční aktivity. Kromě toho vápník zlepšuje svalovou kontrakci svalové dystrofie a myastenie a také snižuje vaskulární permeabilitu.

Při intravenózním podání přípravek vykazuje mírný diuretický účinek, stejně jako zvyšuje vylučování adrenalinu nadledvinkami a způsobuje vzrušení sympatického nervového systému.

Podle instrukcí je glukonát vápenatý indikován pro následující onemocnění, poruchy a patologické stavy:

 • hypokalcémie (nedostatek vápníku);
 • zvýšená vaskulární permeabilita;
 • nedostatečnost příštítných tělísek;
 • krvácení;
 • kožní onemocnění (ekzém, pruritus, psoriáza);
 • parenchymální hepatitidu;
 • eklampsie;
 • toxické poškození jater;
 • nefritida;
 • paroxyzmální myoplegie v hyperkalemické formě;
 • otrava horečnatými solemi, kyselinou fluorovou a kyselinou šťavelovou;
 • alergická onemocnění a komplikace spojené s medikací

Kromě toho je lék předepisován během těhotenství a během kojení, dětí během aktivního růstu, žen během postmenopauzálních žen, stejně jako všech pacientů s nedostatkem vápníku ve stravě.

Tablety glukonátu vápenatého by měly být užívány perorálně před jídlem dvakrát nebo třikrát denně. Jednotlivé dávky léku závisí na věku pacientů:

 • dospělí, 1–3 g;
 • děti do 1 roku - 0,5 g;
 • děti ve věku od 2 do 4 let - 1 g;
 • děti ve věku 5–6 let - 1–1,5 g;
 • děti ve věku od 7 do 9 let - 1,5-2 g;
 • děti od 10 do 14 let - 2-3 roky

Vápník Injekce glukonátu by měly být podávány intravenózně nebo intramuskulárně. Injekce se provádějí pomalu (po dobu nejméně dvou až tří minut). Dávka léčiva pro parenterální podání u dospělých pacientů je od 5 do 10 ml. Injekce se podávají denně, každý druhý den nebo v intervalech 2 dnů. Děti se předepisují od 1 do 5 ml roztoku, injekce se provádějí v intervalech dvou až tří dnů.

Dávkování glukonátu vápenatého během těhotenství stanoví lékař. Maximální množství léku na příjem u této kategorie pacientů zpravidla nepřesahuje 500 mg. Množství technik stanovených ošetřujícím specialistou. Aby se zabránilo vzniku nežádoucích účinků během těhotenství, je velmi důležité striktně dodržovat režim předepsaný lékařem.

Podle instrukcí je glukonát vápenatý kontraindikován pro použití v následujících případech: t

 • hyperkalcémie;
 • tendence k trombóze;
 • hyperkoagulace;
 • ateroskleróza exprimovaná forma.

Kromě toho se lék nepoužívá při těžkém selhání ledvin. U pacientů s poruchou funkce ledvin mírné závažnosti, stejně jako s anamnézou urolitiázy nebo s malou hyperkalciurií, by přípravek měl být používán s opatrností. Pokyny pro glukonát vápenatý naznačují, že v takových případech by měla být léčba prováděna za podmínek pravidelného sledování hladiny vylučování vápníku v moči.

Pacienti, kteří mají tendenci k tvorbě kamínků v moči, by měli během léčby vápníkem zvyšovat objem tekutin.

Děti se nedoporučují provádět intramuskulární injekce glukonátu vápenatého.

Vedlejší účinky glukonátu vápenatého se mohou projevit jako nevolnost, zvracení, bradykardie, zácpa a průjem. Při intramuskulárním podání se může v místě vpichu injekce objevit nekróza a pocit pálení v ústech a celkový pocit tepla. Při nedostatečně pomalém zavedení roztoku může krevní tlak prudce klesnout a vyvinout těžkou arytmii.

Současné užívání doplňků vápníku s blokátory kalciových kanálů snižuje jejich farmakologický účinek.

Když se vyskytne kombinace perorálních forem glukonátu vápenatého a tetracyklinů, je absorpce tetracyklinových přípravků narušena, a proto se jejich farmakologický účinek snižuje.

Kolestiramin snižuje vstřebávání vápníku z gastrointestinálního traktu. Chinidin v kombinaci s vápníkem zpomaluje intraventrikulární vedení. Navíc v důsledku této kombinace léků zvyšuje toxicitu chinidinu.

Při intravenózním podání vápníku před nebo po užití verapamilu se snižuje hypotenzní účinek léčiva. Parenterální podávání kalciových přípravků se také nedoporučuje v průběhu léčby srdečními glykosidy, protože tato kombinace léčiv vede ke zvýšení kardiotoxického účinku.

Jedna tableta může obsahovat 250 nebo 500 mg účinné látky.

Pomocné složky: bramborový škrob, bezvodý koloidní oxid křemičitý, stearát vápenatý.

Koncentrace účinné látky v 1 ml roztoku je 95,5 mg. V 1 ml léčiva celkového vápníku (Ca2 +) obsahuje 8,95 mg, což je z hlediska teoretického obsahu glukonátu vápenatého 100 mg / ml. Jako pomocná složka ve složení roztoku je sacharóza vápenatá a voda d / a.

Farmakologický účinek

Lék pomáhá obnovit nedostatek vápníku, má antialergické, hemostatické, detoxikační, protizánětlivé účinky.

Podílí se na přenosu nervových impulzů, srážení krve, redukci hladkého a kosterního svalstva a řady dalších fyziologických procesů.

Glukonát vápenatý - co to je?

Glukonát vápenatý je minerální doplněk používaný k léčbě stavů způsobených nedostatkem Ca v těle. Obsah vápníku v přípravku - 9%. INN (glukonát vápenatý) je přiřazen k účinné látce na základě údajů z Evropského lékopisu (Ph.Eur.).

Ca ionty se podílejí na přenosu nervových impulzů, bez nich nemůže myokard fungovat normálně, redukuje hladké a kosterní svalstvo, procesy srážení krve; Bez nich se kostní tkáň nemůže normálně tvořit a jiné orgány a systémy nemohou fungovat.

Hrubý vzorec glukonátu vápenatého je C12H22CaO14.

U mnoha onemocnění se snižuje koncentrace iontů Ca v krvi; výrazný nedostatek vápníku však přispívá k rozvoji tetany. Léčivo nejenže zabraňuje vzniku hypokalcémie, ale také snižuje propustnost cévních stěn, potlačuje zánět, má antialergický a hemostatický účinek, snižuje exsudaci.

Ca ionty jsou plastový materiál pro zuby a kostru, s jejich účastí probíhá mnoho enzymatických procesů, které jsou zodpovědné za regulaci permeability buněčných membrán a rychlosti přenosu nervových impulzů.

Jsou nezbytné pro proces neuromuskulárního přenosu a udržení kontraktilní funkce srdečního svalu. Porovnáme-li glukonát vápenatý s chloridem vápenatým, má tento výraznější lokální dráždivý účinek.

Při požití se látka částečně vstřebává, zejména v tenkém střevě. TCmax - 1,2-1,3 hodiny. T1 / 2 ionizovaný Ca z krevní plazmy - od 6,8 ​​do 7,2 hodin. Pronikne do mateřského mléka a přes placentární bariéru. Vylučuje se hlavně ledvinami, ale také obsahem střeva.

Na co jsou tablety kalcium glukonátu?

Tablety se doporučují pro stavy doprovázené hypokalcémií, zvýšenou permeabilitou buněčných membrán, zhoršeným vedením nervových impulzů ve svalové tkáni.

Lékaři na otázku „proč používat glukonát vápenatý?“ Odpověď na to, že užívání léku je vhodné pro:

 • hypoparatyroidismus (osteoporóza, latentní tetany);
 • poruchy metabolismu vitamínu D (spasmofilie, křivice, osteomalacie);
 • hyperfosfatémie u pacientů s chronickým selháním ledvin;
 • zvýšená potřeba Ca (těhotenství, kojení, období intenzivního růstu u dětí / dospívajících);
 • nedostatečný obsah Ca ve stravě;
 • zlomeniny kostí;
 • porucha metabolismu CA v postmenopauzálním období;
 • stavy doprovázené zvýšeným vylučováním Ca (chronický průjem, prodloužený odpočinek na lůžku; dlouhodobá léčba diuretiky, GCS nebo antiepileptiky);
 • otrava kyselinou šťavelovou, soli Mg, rozpustné soli kyseliny fluorovodíkové (vhodnost použití činidla jako antidota je dána tím, že interakcí s těmito látkami vytváří Ca glukonát netoxický oxalát a fluorid vápenatý).

Jako doplněk k hlavní léčbě se tablety kalcium glukonátu používají jako lék proti alergiím v svěděných dermatózách, febrilním syndromu, urtikárii, sérové ​​nemoci, angioedému; s krvácením různého původu, alimentární dystrofií, bronchiálním astmatem, plicní tuberkulózou, parenchymální hepatitidou, eklampsií, nefritidou, toxickým poškozením jater.

Glukonát vápenatý v ampulích je předepisován pro individuální patologii příštítných tělísek, stavy, které jsou doprovázeny zvýšeným vylučováním vápníku z těla, jako pomůcka pro alergie, jakož i pro alergické komplikace léčby jinými léky, ke snížení vaskulární permeability v různých patologických procesech, při nefritidě, eklampsie, intoxikace jater, hyperkalemie, parenchymální hepatitida, hyperkalemická forma periodické paralýzy (paroxyzmální myoplegie), jako hemostat vylévací prostředek.

Indikace (intravenózní / intramuskulární) pro podávání léčiva jsou také otravy rozpustnými solemi kyseliny fluorovodíkové, kyseliny šťavelové nebo solí Mg, pro kožní onemocnění (lupénka, svědění, ekzém).

V některých případech se během autohemoterapie používá glukonát vápenatý. Tento způsob léčby je dobře zaveden pro kožní onemocnění, furunkulózu, rekurentní nachlazení, cukrovku, revmatismus, alergie, během období zotavení po vážných onemocněních.

Pacientovi se injikuje žíla 10 ml glukonátu vápenatého a pak se okamžitě odebere krev ze žíly a ve formě subkutánní injekce nebo injekce do gluteus maximus se převede zpět.

Injekce léku jsou také známé jako „horké injekce glukonátu vápenatého“. Ve skutečnosti se roztok vstřikuje pouze na tělesnou teplotu.

Horký bodnutí se nazývá v důsledku subjektivních pocitů, které se u pacienta objevují: po injekci je obvykle pocit tepla šířícího se v těle a někdy i poměrně silný pocit pálení.

Lékaři prokázali, že jednou z příčin alergií může být výrazný nedostatek Ca v těle. Většina alergických reakcí u dětí je spojena s nedostatkem Ca: dětský organismus roste velmi rychle a v důsledku toho klesá obsah Ca ve všech jeho tkáních.

Kromě toho faktory, které přispívají k tvorbě deficitu Ca, jsou nadměrný obsah vitamínu D v těle a zuby.

Z tohoto důvodu je glukonát vápenatý často používán jako metoda prevence a léčby alergií u pacientů s predispozicí k tomuto stavu.

S dostatečným příjmem vápníku klesá propustnost cévních stěn a pronikání alergenů do systémového oběhu je obtížné. To znamená, že zvýšení koncentrace Ca je doprovázeno snížením pravděpodobnosti akutní imunitní reakce.

Glukonát vápenatý se používá v kombinaci s antihistaminiky. Nástroj je předepsán včetně odstranění vedlejších účinků způsobených užíváním jiných léků.

Studie ukázaly, že jako zdroj pouze vápníku pro tělo je vápenatá sůl kyseliny glukonové nejméně aktivní, ale pro léčbu a prevenci jakýchkoli alergických onemocnění je nejvhodnější glukonát vápenatý.

Tablety se užívají perorálně před jídlem. Dávka závisí na vlastnostech onemocnění a věku pacienta.

V některých případech může být pacientovi předepsáno intravenózní podání roztoku. Kalcium glukonát pro alergie intramuskulárně nebo subkutánně se nedoporučuje (zejména u dětí).

Průběh léčby alergií se obvykle pohybuje od 7 do 14 dnů.

Glukonát vápenatý pro alergie (recenze jsou výmluvným potvrzením) je časově prověřený a poměrně účinný lék, který je na vrcholu všeho téměř nemožné předávkovat.

Maximální absorpce vápníku je zajištěna účastí vitamínu D, aminokyselin (zejména L-argininu a lysinu) a proteinu vázajícího Ca.

Kontraindikace pro použití roztoku a tablet: t

 • nesnášenlivost složek léčiva;
 • těžká hyperkalciurie;
 • tendence k trombóze;
 • hyperkoagulace;
 • výraznou aterosklerózu;
 • kalcium nefrolourithiasis;
 • zvýšené srážení krve;
 • sarkoidóza;
 • těžké selhání ledvin;
 • období léčby srdečními glykosidy (např. digitálními preparáty).

Lék je obvykle dobře snášen, ale v některých případech jsou možné následující poruchy:

 • bradykardie;
 • hyperkalciurie, hyperkalcémie;
 • nevolnost, zvracení, poruchy stolice (zácpa / průjem), bolest v epigastriu;
 • tvorba vápníkových kamenů ve střevě (s dlouhodobým příjmem vysokých dávek léku);
 • renální dysfunkce (edém dolních končetin, časté močení);
 • reakce přecitlivělosti.

Při parenterálním podání, nevolnosti, zvracení, bradykardii, průjmu, pocitu tepla v ústní dutině a pak v celém těle se mohou někdy objevit změny v kůži. Tyto reakce probíhají poměrně rychle a nevyžadují zvláštní léčbu.

Při rychlém zavedení může dojít k nevolnosti, nadměrnému pocení, zvracení, hypotenzi, kolapsu (v některých situacích letálnímu). Extravazace roztoku může mít za následek kalcifikaci měkkých tkání.

Ve velmi vzácných případech byly zaznamenány alergické a anafylaktické reakce.

Se zavedením glukonátu vápenatého intramuskulárně je možné lokální podráždění a nekróza tkáně.

Kalcium glukonát tablety, návod k použití

Tablety se užívají před jídlem, před mletím nebo žvýkáním.

Jednorázová dávka pro pacienty starší 14 let - od 1 do 3 g (2-6 tablet pro každou schůzku). Pacienti 3-14 let dávají kartu 2-4. 2-3 s. / Den.

Léčba trvá od 10 dnů do 1 měsíce. Trvání kurzu určuje ošetřující lékař individuálně v závislosti na stavu pacienta.

Přípustná horní hranice denní dávky pro starší pacienty je 4 tab. (2 g).

Glukonát vápenatý se podává intravenózně nebo intramuskulárně.

Pacienti starší 14 let dostávají 1 ppm injekcí denně. Jednorázová dávka - od 5 do 10 ml roztoku. Injekce, v závislosti na stavu pacienta, se mohou provádět denně, každý druhý den nebo jednou za dva dny.

U dětí od narození do 14 let se dávka 10% roztoku glukonátu vápenatého pohybuje v rozmezí od 0,1 do 5 ml.

Před zavedením léku by se měla zahřát na tělesnou teplotu. Lék by měl být podáván pomalu - během 2-3 minut.

Pro zavedení méně než jednoho mililitru roztoku se doporučuje jednorázová dávka zředit na požadovaný objem (objem injekční stříkačky) 5% roztokem glukózy nebo 0,9% roztokem NaCl.

Při dlouhodobé léčbě vysokými dávkami glukonátu vápenatého se zvyšuje riziko hyperkalcémie s ukládáním vápenatých solí v těle. Pravděpodobnost hyperkalcémie se zvyšuje se současným použitím vysokých dávek vitamínu D nebo jeho derivátů.

 • anorexie;
 • zácpa;
 • nevolnost / zvracení;
 • podrážděnost;
 • zvýšená únava;
 • polyurie;
 • bolesti břicha;
 • polydipsia;
 • svalová slabost;
 • hypertenze;
 • artralgie;
 • duševní poruchy;
 • onemocnění ledvin;
 • nefrokalcinóza.

V těžkých případech jsou možné kóma a srdeční arytmie.

K odstranění příznaků předávkování je třeba léčbu přerušit. V těžkých případech je pacientovi předepsáno intravenózní podání kalcitoninu v množství 5-10 MO / kg / den. Nástroj se zředí v 0,5 1 0,9% roztoku NaCl a injektuje se kapkou po dobu šesti hodin. Pomalé odkapávání antidota 2-4 str. / Den je také povoleno.

 • zpomaluje vstřebávání etidronátu, estramustinu, bisfosfonátů, tetracyklinových antibiotik, chinolonů, perorálních a fluoridových přípravků (mezi jejich metodami je třeba dodržet interval nejméně 3 hodiny).
 • snižuje biologickou dostupnost fenytoinu;
 • zvyšuje kardiotoxicitu srdečních glykosidů;
 • u pacientů s hyperkalcémií snižuje účinnost kalcitoninu;
 • snižuje účinky blokátorů kalciových kanálů;
 • zvyšuje toxicitu chinidinu.

V kombinaci s chinidinem vyvolává zpomalení intraventrikulárního vedení, v kombinaci s thiazidovými diuretiky zvyšuje riziko hyperkalcémie. Vitamin D a jeho deriváty zvyšují absorpci Ca. Cholestyramin snižuje vstřebávání Ca v zažívacím traktu.

Vytváří nerozpustné nebo špatně rozpustné Ca soli se salicyláty, uhličitany, sulfáty.

Některé potraviny (například rebarbora, otruby, špenát, obiloviny) mohou snížit absorpci Ca z trávicího traktu.

Není kompatibilní s řešením:

Tablety jsou prostředkem prodeje přes internet. Pro nákup ampulí s roztokem je nutný recept.

Recipe in Latin (sample): Rp.: Sol. Calcii glukonatis 10% 10 ml D.t.d. 6 ampule. Pro intramuskulární nebo intravenózní podání (0,5-1 amp.).

Skladujte při teplotě do 25 ° C. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Řešení - 2 roky. Tablety - 5 let.

Glukonát vápenatý by měl být podáván výhradně intravenózně dětem mladším 14 let z důvodu možnosti nekrózy.

Před naplněním injekční stříkačky je nutné vyloučit přítomnost zbytků alkoholu v ní (může se tvořit sraženina).

Léčba pacientů s anamnézou urolitiázy, sníženou glomerulární filtrací nebo menší hyperkalciurií by měla být prováděna pod kontrolou hladiny Ca2 + v moči. Pro snížení rizika urolitiázy se doporučuje použít dostatečné množství tekutiny.

Tablety glukonátu vápenatého jsou často používány nadšenými chemiky k výrobě „pharaoh hadů“, porézního produktu, který je tvořen z malého množství reaktantu.

Pilulka se položí na suché palivo a zapálí se palivem. Světle šedý „had“ s bílými skvrnami se začne vylézat z pilulky. Současně objem „faraonského hada“ výrazně převyšuje objem původní látky: například v některých experimentech vyrobila 1 tableta hadi o délce 10-15 cm.

Během rozkladu glukonátu vápenatého se tvoří oxid vápenatý, oxid uhličitý, uhlík a voda. Charakteristický odstín vytvořeného hada je dán oxidem vápenatým. Jedinou nevýhodou takového „faraonského hada“ je jeho křehkost, která se velmi snadno rozpadá.

Kalcium glukonát-lahvička, LekT, B. Brown; Přísada vápníku, hydroxyapatit, granule glycerofosfátu, laktát vápenatý, CalViv, vápník Pangamat, vápník-Sandoz.

Co je glukonát vápenatý předepsán dětem?

V článcích Dr. Komarovsky poznamenává, že nejčastějšími indikacemi pro užívání léku v pediatrii jsou stavy způsobené nedostatečným příjmem vápníku v těle z potravy, jakož i stavy, které jsou způsobeny porušením absorpce vápníku ve střevě.

Spolu se sníženým obsahem Ca v potravinách přispívá hypovitaminóza D také k rozvoji hypokalcémie, přičemž příčinou hypokalcémie mohou být i individuální nemoci příštítných tělísek a štítné žlázy.

Kromě těchto onemocnění a křivice jsou indikacemi pro předepisování přípravků Ca pro děti alergická onemocnění (akutní nebo chronická), kožní onemocnění, patologie projevující se koagulačními poruchami, fyziologické stavy, které jsou doprovázeny zvýšením potřeb těla dítěte pro Ca (období aktivního růstu).

Komarovsky doporučuje, aby děti v závislosti na věku dávaly glukonát vápenatý. V prvních 12 měsících života dítěte se normy pro denní spotřebu Ca pohybují v rozmezí od 0,21 do 0,27 g. Děti do 3 let potřebují 0,5 g Ca denně, děti ve věku 4–8 let potřebují 0,8 g a děti starší osm let potřebují 1–1,3 g.

Zpravidla se děti dostávají s mléčnými výrobky, zelení, ovocem, zeleninou a ořechy.

Tablety pro děti do 12 měsíců dávají 3 denně (1,5 g), děti do 4 let - 6 dní denně (3 g), děti do 9 let - v závislosti na závažnosti Ca deficitu a charakteristikách klinické situace - 6-12 denně. den (3-6 g), děti do 14 let - 12-18 denně (6-9 g).

Denní dávka se dělí na 2 až 4 dávky.

U / u dětí se lék obvykle podává jako urgentní péče: pro krvácení, záchvaty, akutní alergické reakce.

Podkožní a intramuskulární roztok se dětem nepodává. Léky lze podávat pouze dospělým pacientům!

Během těhotenství a během kojení je možné užívat tento lék s ohledem na poměr přínosů pro matku / riziko pro plod (dítě).

Je možné přesně určit, zda je možné, aby těhotné ženy užívaly glukonát vápenatý v každém konkrétním případě, pouze ošetřující lékař.

Při přípravě Ca během laktace je možný jejich průnik do mléka.

Nejčastější recenze léku Glukonát vápenatý jsou recenze alergií. Nástroj je určen pro dospělé a velmi malé děti. Většina lidí to zároveň považuje za vhodnou alternativu dražších a široce propagovaných drog.

Pro kompenzaci nedostatku vápníku se obvykle předepisují tablety, ale v některých případech se léčivo podává intravenózně nebo do svalu.

Recenze injekcí Glukonát vápenatý intramuskulárně naznačuje, že postup je poměrně bolestivý. Kromě toho se nepohodlí obvykle vyskytuje během injekce, ale po ní.

O kalcium-glukonátu Intramuskulární recenze ukazují, že intravenózní injekce jsou o něco snazší než injekce do svalu. Je však třeba mít na paměti, že injekce je „horká“ a po ní byste neměli prudce vstávat.

I přes bolestivost injekce, lék je dobrý pro alergie, růžové lišejníky, těžké menstruace, prodloužené bolesti v krku, herpes a řadu dalších patologií. Těhotné ženy po léčbě glukonátem vápenatým významně snižují křeče nohou, posilují nehty a zuby.

Nezapomeňte však, že lék je léčivý přípravek, takže léčbu může doporučit pouze lékař.

Cena glukonátu vápenatého v tabletách v ruských lékárnách - od 3,5 rublů. za 10 kusů. Náklady na balení číslo 30 - 40-45 rublů. Na Ukrajině si můžete koupit 10 tablet od 3,85 UAH.

10% řešení v ukrajinských lékárnách stojí od 17 UAH (5 ml ampule, č. 10). Cena ampule je 5 ml (№1) - 1,8 UAH. V Rusku, cena injekcí glukonátu vápenatého - od 118 rublů.

Injekční léčivo pro glukonát vápenatý je léčivo, které patří do farmakologické skupiny stopových prvků. Používá se ke snížení závažnosti alergických reakcí, zastavení krvácení a obnovení dalších fyziologických reakcí, které vyžadují účast iontů vápníku.

Roztok pro parenterální podání Glukonát vápenatý je bezbarvá průhledná kapalina. Hlavní účinnou složkou léčiva je glukonát vápenatý, jeho obsah v 10 ml roztoku je 1 g (10% roztok). Roztok je v uzavřené skleněné ampulce z bílého skla o objemu 10 ml. Lepenkové balení obsahuje 10 ampulí s roztokem a návodem k použití léčiva.

Vápník je stopový prvek, který se podílí na normálním průběhu mnoha fyziologických procesů v lidském těle. Zejména ionty vápníku se podílejí na přenosu nervových impulzů ve strukturách nervového systému, neuromuskulárních synapsích. Vápník je také jednou z hlavních sloučenin, které jsou nezbytné pro normální srážení krve. Po parenterálním podání léku se rychle hromadí v krvi, je téměř rovnoměrně distribuován ve všech tkáních a je zahrnut v metabolismu minerálů.

Parenterální podání roztoku glukonátu vápenatého je indikováno pro určité patologické stavy doprovázené snížením hladiny iontů vápníku v krvi, jakož i pro normální průběh fyziologických procesů, které vyžadují účast tohoto stopového prvku. Tyto indikace zahrnují:

 • Hypokalcémie různého původu - snížení hladiny iontů vápníku v těle pod normu.
 • Hypoparathyroidismus je nedostatečná funkční aktivita příštítných tělísek, což vede k významnému snížení hladiny vápníku v těle.
 • Parenchymální hepatitida (zánět parenchymu orgánu) a toxické poškození jater.
 • Nefritida (zánět ledvin), která zvyšuje vylučování iontů vápníku v moči.
 • Kombinovaná léčba zánětlivých procesů různého původu a lokalizace, které jsou doprovázeny těžkou exsudací (výtok krevní plazmy do mezibuněčné substance tkání v důsledku zánětlivého zvýšení propustnosti cévních stěn).
 • Léčba alergických reakcí s paralelním užíváním antihistaminik (antialergických) léčiv.
 • Jako další hemostatikum v léčbě gastrointestinálního, plicního, nosního, děložního krvácení u žen.

Také roztok pro parenterální podávání je indikován jako antidotum pro otravu horečnatými solemi, kyselinou šťavelovou a její soli s oxaláty.

Použití roztoku pro parenterální podání glukonátu vápenatého je kontraindikováno u hyperkalcémie (zvýšené hladiny iontů vápníku v krvi a těle), hyperkalciurie (intenzivní zvýšené vylučování iontů vápníku ledvinami v moči), těžkého selhání ledvin s výrazným snížením funkce ledvin, tendence k trombóze (intravaskulární tvorba trombózy ). Lék je také kontraindikován v přítomnosti individuální intolerance na glukonát vápenatý.

Roztok pro parenterální podání glukonátu vápenatého se podává intramuskulárně nebo intravenózně. Samotné zavedení se provádí pomalu, během 2-3 minut. Bezprostředně před použitím léčiva se ampule s roztokem glukonátu vápenatého nutně zahřejí na tělesnou teplotu (až + 37 ° C). Průměrná dávka pro dospělé je 5-10 ml roztoku 1krát denně každý den nebo 1 krát za 2-3 dny. U dětí se léčivo podává v množství 1 až 5 ml roztoku každé 2-3 dny. Intramuskulární podání léčiva se nedoporučuje pro děti, což je spojeno s vyšším rizikem vzniku nekrózy (smrti) svalů v oblasti injekce. Lékař stanoví dávkování, způsob a dobu trvání užívání léku individuálně v závislosti na věku, pohlaví, hmotnosti pacienta, závažnosti a povaze patologického procesu.

Parenterální podání Kalcium Glukonátový roztok může vést k rozvoji několika vedlejších účinků a nežádoucích reakcí, mezi které patří: t

 • Nevolnost, občasné zvracení, průjem (průjem).
 • Bradykardie - snížení frekvence srdečních kontrakcí.
 • V oblasti zavedení roztoku se může vyvinout lokální reakce podráždění ve formě zarudnutí kůže, otok a vznik bolesti. Vzácně (zejména u dětí) je možná nekróza svalů při intramuskulárním podání léčiva.

V případě nežádoucích účinků je použití roztoku pro parenterální podání glukonátu vápenatého zastaveno.

Než začnete tento lék používat, měli byste se ujistit, že jeho užívání nemá žádné kontraindikace, měli byste také věnovat pozornost několika zvláštním pokynům, mezi které patří:

 • Při použití léku je nutné striktně dodržovat pravidla asepsy, aby se zabránilo infekci v oblasti injekce.
 • Intramuskulární podání léčiva dětem je vyloučeno.
 • Roztok pro parenterální podání se používá s opatrností u těhotných a kojících žen, stejně jako u osob s přítomností současného selhání ledvin mírné a střední závažnosti.
 • S malou doprovodnou hyperkalciurií se doporučuje provádět pravidelné monitorování stavu elektrolytů v krvi.
 • Přítomnost urolitiázy je základem pro pravidelné monitorování hladiny vylučování vápníkových iontů v moči během užívání léčiva.
 • Současné podávání kalcia Glukonátový injekční roztok s léky jiných farmakologických skupin může vést k interakci s léčivem, zejména snižuje aktivitu blokátorů kalciových kanálů (verapamil a analogy).
 • Data o přímém účinku léčiva na funkční aktivitu mozkové kůry a dalších struktur centrálního nervového systému nejsou dnes k dispozici.

Injekční roztok kalcia Glukonát vápenatý v lékárenské síti je vydáván na lékařský předpis. Jeho zavedení osobám bez lékařského vzdělání není povoleno z důvodu vysokého rizika komplikací, zejména infekce místa vpichu injekce.

S výrazným přebytkem doporučené terapeutické dávky se vyvinou známky hyperkalcémie, mezi které patří anorexie (nedostatek chuti k jídlu), polyurie (zvýšený výkon moči), arytmie (poruchy rytmu a srdeční frekvence), nevolnost, periodické zvracení a průjem. V tomto případě se provádí symptomatická léčba.

Podobně jako roztok glukonátu vápenatého pro účinnou látku a klinické a farmakologické účinky léčiv jsou tablety kalcium glukonátu, roztok glukonátu vápenatého stabilizovaný.

Doba použitelnosti roztoku pro parenterální podání glukonátu vápenatého je 2,5 roku od jeho výroby. Přípravek by měl být skladován na místě nepřístupném pro děti při teplotě vzduchu ne vyšší než + 25 ° C, roztok by neměl být zmrazen. Po otevření ampule by měl být lék použit okamžitě.

Průměrná cena roztoku pro parenterální podání glukonátu vápenatého v lékárnách v Moskvě je 105-112 rublů.

Vápník je základním stopovým prvkem, který se podílí nejen na tvorbě zubů a kostí u dítěte, ale podporuje také normální fungování srdce, napomáhá svalovým stahům a podporuje srážení krve.

Hlavním úkolem iontů vápníku je zajistit sílu pohybového aparátu. V návodu pro glukonát vápenatý se uvádí, že léčivo se podílí na metabolických reakcích organismu, přispívá k účinnější mineralizaci kostní tkáně, posiluje zubní sklovinu.

Obsah článku:

 1. Návod k použití
 2. Indikace pro použití
 3. Jak užívat glukonát vápenatý
 4. Kalcium Glukonát v ampulích
 5. Glukonát vápenatý pro chlad
 6. Výhody vápníku Glukonát a Harm
 7. Recenze
 8. Analogy

V dětství a dospívání je potřeba vápníku obzvláště vysoká. Největší množství tohoto mikroelementu se nachází v mléčných výrobcích. S monotónní a nedostatečnou výživou však existuje vysoká pravděpodobnost vzniku nedostatku minerálních látek - v tomto případě je nutné zavádět vápník pravidelnou konzumací lahvičky s glukonátem vápenatým.

Glukonát vápenatý Vialka obsahuje ve svém složení aktivní ionty mikroprvku, které pozitivně ovlivňují stav pohybového aparátu, proces srážlivosti a kontraktility svalů, přenos impulsů v nervových vláknech.

EXPANDOVAT INSTALACI CALCIUM GLUCONATE

Indikace pro použití

Indikace pro použití glukonátu vápenatého jsou patologické stavy:

 • Kalcium Glukonát se doporučuje dětem s poklesem produkce hormonů příštítnými tělísky.
 • Instrukce pro glukonát vápenatý poznamenal, že lék je účinný při snižování koncentrace iontů stopových prvků v krevním řečišti (z různých důvodů nedostatku).
 • Kalcium Glukonátové injekce se používají jako další lék na toxické poškození jaterních buněk a parenchymální hepatitidy.
 • Glukonát vápenatý pomáhá snižovat intenzitu symptomů u alergií a patologických reakcí na léky během vývoje bronchospasmu, kopřivky a anafylaktického šoku.
 • Kalcium Glukonátové injekce jsou předepisovány k léčbě zánětu močových cest.
 • Vápník Intravenózní injekce glukonátu jsou účinné při dermatologických onemocněních doprovázených hojným plačením (ekzémem).
 • Indikace pro použití glukonátu vápenatého je eklampsie během těhotenství.
 • Vstřikování glukonátu vápenatého se podává jako adjuvans, což pomáhá zastavit těžké krvácení na různých místech (z nosu, plic, žaludku a střev, dělohy).
 • Glukonát vápenatý je široce používán v gynekologii. Horká injekce glukonátu vápenatého zmírňuje závažnost zánětlivých procesů pánevních orgánů.
 • Glukonát vápenatý Injekce jsou antidotum předávkování léky obsahujícími hořčíkové soli nebo kyselinu šťavelovou.

Indikace pro podávání glukonátu vápenatého jsou chronická infekční onemocnění dýchacích orgánů (například mírná tuberkulóza, astma, chronická bronchitida). Účinný glukonát vápenatý a nachlazení.

Složení 1 tableta obsahuje 500 mg glukonátu vápenatého. V lékárnách můžete najít lék obsahující 250 mg účinné látky. Jak mám užívat glukonát vápenatý?

 • Děti mladší než jeden rok, Glukonát vápenatý je předepsán 500 mg třikrát denně. Jak užívat glukonát vápenatý v tomto věku? Vápník Glukonátové děti do jednoho roku před užitím by měly být rozdrceny a rozpuštěny v malém množství mléka nebo směsi.
 • U dětí ve věku dvou let je jedna dávka léku 1 gram, lék se užívá třikrát denně.
 • Děti od pěti let mohou dostávat 1,5 g léčiva třikrát denně.
 • Glukonát vápenatý je předáván ve 2 gramech dětem nad 10 let.

Večer je třeba pít vápníkové přípravky, protože deformační procesy probíhají v kostí v noci. Umyjte si vápník Glukonát by měl být sklenicí vody nebo mléka - to pomůže vyhnout se ukládání solí v ledvinách. V průběhu suplementace vápníkem je nutné dodržovat úplný vodní režim, přičemž se denně spotřebují nejméně 2 litry vody.

Horké injekce glukonátu vápenatého se provádějí intravenózně v proudu, velmi pomalu. Jednorázová dávka glukonátu vápenatého při injekci je 500 mg. Pokud zadáte glukonát vápenatý v ampulích do žíly, může být množství léčiva zvýšeno na 1 gram.

Glukonát vápenatý v ampulích se zvláštní péčí je předepisován dětem trpícím renální insuficiencí a diatéza kyseliny močové. Intravenózní injekce glukonátu vápenatého by měla být prováděna pouze kvalifikovaným odborníkem - pokud léčba projde žílou, může způsobit nekrózu měkkých tkání umístěných kolem ní.

Kalcium glukonát 10% je předepsán pro výrazné alergické reakce. Droga je ambulance. Ampule 10 ml obsahuje 1 gram glukonátu vápenatého.

Glukonát vápenatý je často předepisován pro nachlazení, protože chrání cévy před poškozením, snižuje jejich křehkost a propustnost během zánětlivých procesů. Horké injekce glukonátu vápenatého jsou zahrnuty v komplexní terapii virových a katarálních onemocnění. Lék pomáhá snížit intoxikaci těla, snížit patologické příznaky. V současné době v lékárnách najdete celou řadu komplexních léků, které kromě glukonátu vápenatého zahrnují antivirové a protizánětlivé složky kyseliny askorbové.

Navzdory nepochybným přínosům glukonátu vápenatého může jeho použití způsobit vážné poškození dítěte - intramuskulární podání léčiva může způsobit nekrózu měkkých tkání.

Při užívání léku se mohou vyskytnout následující nežádoucí účinky:

 • Nevolnost
 • Zvracení
 • Porucha stolice
 • Výrazné zpomalení tepu,
 • Porucha srdečního rytmu.

Glukonát vápenatý je zakázán s vysokým obsahem iontů stopových prvků v krvi. S tendencí k trombóze z užívání léku by mělo být upuštěno. U těžkého selhání ledvin je léčivo kontraindikováno.

Glukonát vápenatý může být užíván během těhotenství. Glukonát vápenatý není během kojení zakázán.

Podle recenzí je glukonát vápenatý osvědčeným prostředkem, který je k dispozici každému pacientovi. Včasný průběh užívání léku pomáhá vyhnout se rozvoji nedostatku vápníku v těle se zvýšenou potřebou - v období zvýšeného růstu a vývoje dítěte během těhotenství a kojení. Soudě podle recenzí, Glukonát vápenatý je také účinný pro nachlazení a alergie.