Seznam účinných pilulek od běžného nachlazení k dospělým a dětem

Tablety T z běžného nachlazení se používají jako součást komplexní léčby spolu s kapkami, spreji a jinými léky, jejichž cílem je odstranění příčiny symptomu.

V lékárnách najdete velké množství léků různých farmakologických skupin, které se liší mechanismem účinku, kontraindikacemi, možnými vedlejšími účinky a náklady.

Než začnete užívat jakýkoli lék, poraďte se se svým lékařem a pečlivě prostudujte návod k použití.

Indikace pro užívání léků ve formě tablet

Pokud je rýma způsobena závažnými komplikacemi bakteriální nebo virové infekce, není použití lokální lékové formy (kapky a spreje) dostačující, protože tyto léky nepůsobí systémově a mají malý vliv na samotnou příčinu rýmy.

Indikace pro použití jsou následující:

 • Celoroční a sezónní alergická rýma, doprovázená kýcháním, svěděním, nosním výtokem.
 • Akutní a chronické zánětlivé procesy ovlivňující dutiny paranazální: frontitida, sinusitida.
 • Symptomatická léčba chřipky, akutní respirační virové infekce, nachlazení spojené s výtokem z nosu (hojný, vodnatý snot z nosní dutiny).

Klasifikace

Výběr vhodného léku je založen na příčině patologie. Všechny pilulky pro běžné nachlazení a nazální kongesci jsou obvykle rozděleny do šesti skupin.

Podle mechanismu vlivu na příčinu rýmy, tam jsou

 • antibakteriální;
 • antivirový;
 • antihistaminika;
 • protizánětlivé;
 • vazokonstriktor;
 • homeopatický.

Před použitím přípravku je nutné diagnostikovat přesnou příčinu nachlazení. Užívání tablet z jakékoli skupiny je možné pouze na doporučení lékaře.

Antihistaminika a jejich použití

Při nachlazení alergického původu se doporučuje použít novou generaci antihistaminik. Tyto tablety pro alergickou rýmu nemají výrazný sedativní účinek, nepřispívají k retenci moči, rozmazanému vidění, arytmiím.

Lékař může doporučit použití:

Léky se prodlužují: pro snadné použití může pacient použít 1 tabletu denně bez ohledu na jídlo.

Některé léky (například "Erius") nemohou pít s vodou nebo jinou tekutinou. Pacienti zaznamenávají výraznou úlevu již 15–25 minut po aplikaci.

Použití moderního komplexního léku "Rinopront" přispívá k poskytování nejen antihistaminik, ale také vazokonstrikčních účinků.

Tablety této skupiny jsou předepsány pro léčbu infekčních zánětlivých, alergických, vasomotorických rinitid a sinusitidy.

Antibiotika

Antibakteriální léčiva jsou vybrána s ohledem na citlivost patogenu patologického procesu na aktivní složku antibiotika. Například u chronické sinusitidy se používají širokospektrální léky ze skupiny penicilinů nebo cefalosporinů.

Pokud jsou původci rýmy alergeny nebo virové infekce, je použití antibiotik nepraktické.

Specifický název může přidělit pouze kvalifikovaný odborník, v některých případech omezený na antibiotika pro místní použití (např. „Bioparox“), které nemají systémový účinek a jsou pacienty lépe snášeny.

Antivirová

Antivirové tablety se používají v průběhu komplexní léčby nachlazení způsobené virovými infekcemi.

Léky volby jsou:

 • "Ribomunil" - imunomodulační tablety na bázi komplexu ribozomálního proteoglykanu, který stimuluje fungování B-a T-lymfocytů. Léčivo se používá k profylaxi a jako součást komplexní terapie opakovaných infekcí krku a dalších ORL orgánů, které vyvolávají rýmu.
 • "Amixin" - antivirové imunostimulační činidlo, induktor tvorby interferonu. Tyto tablety jsou účinné při léčbě chřipky a ARVI a doprovodných symptomů, včetně rýmy. Přípravek se užívá po jídle v souladu s režimem doporučeným lékařem a výrobcem.
 • Lékaři mohou také předepsat Tamiflu nebo Arbidol.

Vasokonstriktor

V průběhu komplexní léčby nachlazení se doporučuje používat dekongestiva - léčiva, která přispívají k vazokonstrikci a redukci edému.

Tablety pseudoefedrinu pro rýmu jsou určeny pro systémové použití, působí rychle a efektivně, ale mohou způsobit rozvoj nežádoucích vedlejších reakcí.

Seznam obsahuje:

Pomáhá vyrovnat se s hlavními projevy nachlazení. Lze jej použít při léčbě pacientů starších 12 let. Je nutné dodržet interval mezi užíváním každé tablety: ne méně než 4 hodiny. Trvání recepce - ne déle než 5 dnů. Pokud během tohoto období nejsou viditelná zlepšení, je nutná druhá konzultace s lékařem.

Použití takových léků při léčbě rýmy u starších pacientů a osob s anamnézou hypertrofie prostaty, arytmie, srdečního selhání, hypertenze a koronárních srdečních onemocnění vyžaduje zvláštní péči.

Použití tablet před spaním může vyvolat zvýšenou podrážděnost a nespavost.

Léky na bázi fenylefrinu

Vazokonstriktivní pilulky na bázi fenylefrinu pro kongesci nosu jsou bezpečnější, protože nepřispívají ke zvýšení krevního tlaku u dospělých a nemají stimulační účinek na cévní, centrální nervový systém a kardiovaskulární systémy.

Tato látka je součástí:

 • Coldrex. Lék pomáhá vyrovnat se s pocitem přetížení a bolestí nosních dutin. Tablety lze používat maximálně 4krát denně. Nekombinujte jejich příjem s drogami, na základě paracetamolu.
 • Maxicold.
 • "Rinza".
 • "Theraflu Extratab".
 • "Rinopront".
 • "Studené".

Než začnete užívat některou z uvedených tablet, měli byste se vždy poradit se svým lékařem.

Homeopatické léky

Homeopatie je předepisována při komplexní léčbě nachlazení a akutních respiračních infekcí. Zpravidla se jedná o bylinné přípravky.

U chronické a pokročilé rýmy pomáhají léky z tohoto seznamu pouze jako pomocný prvek terapie spolu s přípravky základní léčby. V souvislosti s užíváním homeopatických tablet si pacienti mohou všimnout rozvoje primárního zhoršení rýmy.

V takovém případě je nutné příjem prostředků přerušit a poraďte se se svým lékařem.

Léčivo má imunostimulační a protizánětlivý účinek. Je prokázáno, že se dostává během komplexní léčby čelní sinusitidy a sinusitidy. Může být použit při léčbě pacientů ve věku od 3 let.

Tabletka se užívá 30 minut před nebo po hlavním jídle: uchovávejte v ústech až do úplného rozpuštění. Výběr dávky závisí na věku pacienta. Malé děti mohou tabletu předběžně rozpustit v malém množství vody.

Má dobrý účinek na běžné nachlazení: otok a podráždění nosní sliznice, doprovázené příznaky jako je kýchání, zimnice, kongesce nosu.

Tablety musí být uchovávány v ústech až do úplného rozpuštění, po dobu 5 dnů.

Účinnou látkou je cibulový extrakt.

Lék se používá pro symptomatickou eliminaci nachlazení: bolest hlavy, rýma atd.

Pelety musí být uchovávány pod jazykem až do úplného rozpuštění. Užívejte 30 minut před jídlem nebo 60 minut po jídle. Doba trvání kurzu - ne více než 1 měsíc. V budoucnu může lékař doporučit udržovací léčbu.

Navíc může být doporučeno použít:

 • "Arsenicum" - léčivo na bázi bezvodé kyseliny arsenu.
 • "Nux Vomiki" - na bázi alkaloidů a brucinu.
 • „Mercurius“ je lék, který obsahuje rtuť.

Lékař může předepsat homeopatické léky od německé firmy Heel: Galium-Heel, Influenza-Heel, Limfomyosot. Tyto léky se používají v průběhu komplexní léčby nachlazení a doprovodné rýmy.

Dítě

Při léčbě rýmy u pacientů mladších věkových skupin se upřednostňují tablety, ale prostředky pro systémové použití v kapalné formě.

Pediatr však může na základě výsledků diagnózy předepsat formu tablet, rozsáhlost zánětlivého procesu a typ patogenu.

Nejčastěji jsou léky volby:

 • Antivirová léčiva: "Amiksin", "Arbidol."
 • Bylinné nebo homeopatické léky: „Sinupret“ (od 2 let - kapky pro interní použití, pro děti od 6 let, můžete užívat lék ve formě pilulek), „Cinnabsin“, „Corislia“.
 • Antihistaminika: „Claritin“ (tablety užívané od 3 let, sirup - od 2), „Zyrtec“ (tablety od 6 let, kapky - od půl roku).

Mnoho tablet má věkové omezení a je účinné pouze proti specifickému patogenu. Proto by se z nezávislého výběru léků měl zdržet.

Pro zvýšení pozitivního terapeutického výsledku jsou léky pro systémové použití kombinovány s kapkami, spreji a nosními masti, které přispívají ke změkčování, antivirovým, antibakteriálním, protizánětlivým a vazokonstrikčním účinkům.

Lék na zimu: seznam nejlepších pilulek na zimu pro děti i dospělé

Tabletová forma léků proti nachlazení není populární. Pro léčbu léků používaly lokální účinky - nosní kapky. Rýma není nemoc: je to jen symptom, který naznačuje, že imunitní systém osoby není dobře nebo má infekci.

Většina moderních kapek je navržena tak, aby po určitou dobu zmírnila a odstranila symptomy, ale v kontextu boje proti příčinám nachlazení jsou nosní léky řádově méně účinné.

Jaké pilulky pít z chladu?

Jak si vybrat správné pilulky na zimu? Musíte přesně znát příčinu tohoto příznaku a podle toho zvolit vhodnou léčbu.

V lékařské praxi obvykle používají několik skupin léků, které jsou účinné proti chorobám, z nichž jedním z příznaků je chlad:

 1. Antihistaminika a protizánětlivé léky určené k neutralizaci alergických reakcí a tedy nachlazení dané etiologie.
 2. Antibiotika jsou antibakteriální léky, které ničí hlavní typy bakterií v nosohltanu.
 3. Antivirová léčiva, která jsou účinná proti většině typů virů ARVI.
 4. Homeopatické léky, které jsou tonické pro tělo a zvyšují hladinu interferonu v krvi, což zase spouští vnitřní ochranné a imunitní procesy v těle.

Než začnete s léčbou, ujistěte se, že jste si ověřili svou vlastní diagnózu u ORL specialisty a pak již začněte léčbu! Zvažte tedy nejoblíbenější a nejúčinnější pilulky proti nachlazení.

Sinupret

Tyto tablety se nejčastěji používají k léčbě nachlazení průdušek, plic a nosohltanu. K dispozici ve formě dražé, mají mukolytické, vykašlávací a protizánětlivé účinky. Sinupret se používá pro účinnou léčbu onemocnění dýchacího ústrojí, doprovázených sputem, stejně jako další nástroj v léčbě sinusitidy, obsahuje extrakty z hořce, pohybující se, verbeny, bezinky, květy pupalky s šálkem.

Průměrná denní dávka tohoto léku pro dospělé je dvě tablety třikrát denně, pro děti od tří do šesti let - jedna tableta třikrát denně. Sinupret je kontraindikován u dětí mladších tří let! Vedlejší účinky této drogy jsou menší - ve vzácných případech dochází k zvracení, nevolnosti a pálení žáhy. Průměrná cena jednoho balíčku léků je asi 250 rublů (50 tablet).

Corisalia

Tento homeopatický lék obsahuje řadu aktivních extraktů-složek ve formě volných radikálů: cibule cibule, sabadilla, jasmínová žlutá, belladonna, bolesti zad, dvukhromisty draslíku. Léčivo je určeno ke snížení zánětlivých procesů těla s lokalizací v nosohltanu a dalších dýchacích orgánech, jakož i při komplexní terapii alergické a virové rýmy.

Tableta se používá sáním do úst. Maximální denní dávka je 12 tablet, doporučuje se užívat ne více než šest tablet denně jednu hodinu před jídlem. Průběh lékové léčby je určen na pět dní.

Korizaliya je kontraindikována u dětí mladších dvou let, těhotných žen, lidí trpících intolerancí fruktózy a malabsorpčním syndromem. Zpravidla droga nezpůsobuje vedlejší účinky: jedinou výjimkou jsou případy individuální intolerance na složky léku s výskytem alergických reakcí. Průměrná cena jednoho balíčku Korizaliya v lékárnách je asi 170 rublů (40 tablet).

Cinnabsin

Docela populární homeopatický lék s výrazným imunostimulačním a protizánětlivým účinkem. Používá se jako další léčba při léčbě dutin, otoků sliznic a úlevě od nosního dýchání.

Hlavními účinnými látkami léku jsou cinakar (lékařský sulfid rtuti), žlutý kořen, bichrom draselný, echinacea. Vezměte přípravek Zinnabsin pod jazyk, ne více než 12 tablet denně. Doporučená dávka pro děti je 4–5 tablet, pro dospělé 6–8 tablet. Hlavním vedlejším účinkem léku je zvýšené slinění, stejně jako extrémně vzácné kožní reakce (vyrážka). Může být používán dětmi od jednoho roku, kontraindikován u lidí s alergickými reakcemi na určité složky a trpících celiakií.

Průměrná cena jednoho balení tablet (100 kusů) je asi 350 rublů.

Coldact

Tento komplexní přípravek na bázi chlorfeniramin maleátu a hydrochloridu fenylpropanolaminu se používá k velmi účinnému odstranění symptomů téměř všech nachlazení spojených s alergiemi, edémem dýchacích cest a nosohltanu a rýmy.

Studené aplikovat orálně 1-2 kapsle denně po dobu jedné hodiny před jídlem. Kontraindikován u dětí mladších 12 let (pro ně jsou k dispozici speciální sirupy), těhotných žen a osob trpících koronárním onemocněním srdce nebo hypertenzí. Používejte s opatrností u astmatu, glaukomu, diabetu a starších osob. Možné nežádoucí účinky - ospalost, bolest hlavy, ztráta chuti k jídlu, sucho v ústech, alergické reakce, podrážděnost.

Průměrné náklady na balení Coldactu (blistr) s 10 tabletami jsou asi 120 rublů.

Rinopront

Komplexní lék, který má vazokonstriktorový a antihistaminický účinek, usnadňuje průběh jakékoli rinitidy po dobu až dvanácti hodin, snižuje propustnost kapilárních stěn a exsudativní projevy. Používá se k léčbě všech typů rýmy a senné rýmy.

Aktivní aktivní složky jsou mezaton a karbinoxamin maleát. Děti starší 12 let a dospělí mohou užívat 1 tobolku léku dvakrát denně. Pro dítě mladší 12 let není tato tableta tobolky rhinopronu vhodná - je racionální používat tento lék ve formě sirupové esence.

Přípravek Rinopront je kontraindikován u těhotných a kojících žen, pacientů s glaukomem a arteriální hypertenzí, stejně jako u lidí s rozšířenou prostatou. Možné nežádoucí účinky - alergie na složky léku, zvýšený krevní tlak, sucho v ústech.

Homeopatické léky

Homeopatie se aktivně používá při léčbě rýmy, avšak tyto nástroje jsou účinné pouze v kombinaci s konzervativní léčbou a v počátečních stadiích onemocnění. Kromě výše uvedených Zinnabsin a Korizaliya jsou velmi populární a účinné homeopatické léky pro běžné nachlazení takové léky jako Allium Tsepa, Nux Vomica, Euphrasia, Helsenium, Arsenicum, Akonitum, Rumex, Gelzemin a Mercurius.

Před použitím homeopatie se ujistěte, že jste si prostudovali složení homeopatického léku a poraďte se se svým lékařem, pokud existuje alergie nebo kontraindikace jakéhokoliv prvku kompozice.

Tablety z nachlazení pro děti

Většina moderních léků na běžné nachlazení ve formě tablet má pro své děti významná omezení. Homeopatické léky jsou považovány za poměrně bezpečné a účinné léky na nachlazení - to jsou Corizalia zmíněné výše, stejně jako Sinupret. Alternativně, v počátečním stadiu vývoje onemocnění a výskytu nachlazení, je racionální používat antivirotika v pediatrických dávkách - to je Groprinosin, Aflubin, Algirem, Anaferon, Arbidol a Remantadin.

Pokud je rýma alergická, může lékař předepsat komplexní antihistaminika - je to Erius, Zyrtec, Claritin, Astemizol a Diazolin.

Vybírejte pouze osvědčené přípravky pro vaše děti, pozorně si přečtěte návod k použití a postupujte podle zde uvedených dávek!

Prášky pro alergickou rýmu

Univerzální tablety proti alergické rinitidě prostě neexistují - všechny hlavní existující skupiny léků působí na určité skupiny receptorů a blokují je, zabraňují vzniku alergií a tím oslabují a usnadňují průběh alergické rýmy. V tomto případě se používají antihistaminika a ve velmi pokročilých případech se používají i systémové glukokortikosteroidy.

Pokud se alergická rýma právě začala a příznaky jsou mírné nebo středně závažné, pak je racionální používat antihistaminika jako Cetrin, Loratadin, Claritin a Erius jako hlavní lék, který je kombinuje s vazokonstrikčními kapkami.

Jak choroba postupuje, Cromons může být přidán k terapeutickému průběhu ve formě stabilizátorů žírných buněk (Kromoglin, Nedokromil, Lekrolin) a lokálních glukokortikosteroidů ve formě sprejů. Ve zvláště pokročilých případech a hrozbě akutní sinusitidy lékař předepíše krátký příjem systémových glukokortikosteroidů:

 • Hydrokortison
 • Prednisolon
 • Beta a dexamethason
 • Flukortolon

Prášky na zimu

V moderním světě jsou drogy ve formě tablet stále méně populární. Není divu, že pokud jde o chladnou hlavu, lidé dávají přednost produktům, které působí přímo v nose, tj. Kapky. Málokdo však ví, že pouze léky ve formě tablet jsou schopny vytvořit spolehlivou bariéru proti onemocnění. Proč se to stalo? Docela jednoduše, průběh nosu není samotná choroba, ale pouze její příznak, který se projevuje v době selhání obranyschopnosti těla nebo porážkou bakterií.

Moderní medicína nabízí kapky, které mohou poskytnout pouze dočasnou úlevu, ale nemohou ovlivnit zdroj samotného onemocnění. Proto, s proudem nosu a nazální kongescí, nejlepší lék na nachlazení jsou tablety.

Tablety na zimu: co je potřeba? Druhy rýmy

Chcete-li učinit volbu ve prospěch lepšího léku na nachlazení, je nutné nejprve správně určit, co způsobuje nosní výtok nebo rýmu.

 1. Bakteriální forma se vyznačuje silnými, zelenými nebo žlutými sekrecemi. Často jsou známkou zánětu jednoho ze sinusů: sinusitidy nebo sinusitidy.
 2. Alergická forma se projevuje hojnou transparentní sekrecí z nosu. Může být doprovázena slzením a kýcháním.
 3. Chronická rýma je hladší příznaky a dlouhá dráha. Zpravidla se u dětí nepozoruje.

Dlouhý průběh rýmy je přímou indikací k návštěvě otolaryngologa, který určí příčinu jednoduchými testy nebo rentgenovým vyšetřením.

Jména pilulek z chladu

Pro léčbu bakteriálního typu rinitidy se používají tablety různých skupin. Výběr těchto prostředků by měl provádět lékař po nasazení hlenu z nosu a stanovení citlivosti mikroorganismů na určitý typ léčiva.

Se studeným chladem

Zpravidla způsobuje nachlazení viry. Jeho příznaky jsou hojný snot, přetížení obou nozder a vysoká teplota v prvních dnech nemoci. Antivirové pilulky z nachlazení, antibiotik nebo homeopatů pomohou zbavit se nachlazení.

Antivirová

V tomto seznamu léků jsou léky, které dobře vyléčí virový výtok z nosu. Zbavují se proudění nosu a zvyšují celkovou úroveň imunity. Tyto prostředky jsou nejúčinnější v raných stadiích onemocnění a během epidemie ODS.

Immunal je nejoblíbenější antivirotikum. Vzhledem k naprosto bezpečnému složení se doporučuje užívat i dětem. Měli byste také zdůraznit Nazoferon a Derinat, které přispívají ke zvýšení produkce interferonu.

Dobré možnosti pro léčbu budou také Kagocel a Rinza. Hlavní výhody těchto léků spočívají v tom, že současně bojují s dalšími příznaky nachlazení, jako je horečka, kašel, bolest v krku, slzení a celková slabost.

Antibiotika

Bakteriální povaha rýmy je léčena antibiotiky. Rychle eliminují proud z nosu a působí přímo na příčinu onemocnění. Přijmout takové prostředky mohou být jak dospělí, tak děti.

Pozor! Užívání antibiotik může být maximálně týden. Pokud je to nutné, doporučuje se použití takového nástroje, než je povolená doba, konzultovat se svým lékařem.

Tablety ceftriaxonu a cefalexinu jsou antibiotika pro běžné nachlazení a nazální kongesci cefalosporinových sérií. Jsou účinné proti gram-negativním bakteriím a některým odrůdám grampozitivních bakterií. Po úlevě je cítit již třetí den a úplné uzdravení se objeví v 7-10 dnech po zahájení léčby.

Augmentin je účinné antibiotikum na bázi kyseliny klavulanové a amoxicilinu. Ničí různé druhy bakterií, je předepsán pro léčbu akutních forem rýmy a pokročilých chronických stadií.

Makrolidy - jsou považovány za jednu z nejbezpečnějších skupin antibiotik, protože seznam vedlejších účinků v případě jejich použití je minimální. Mezi nejznámějšími léky patří erythromycin, klarithromycin a roxithromycin.

Homeopatické léky na rýmu

Homeopatie pevně vstoupila do světa medicíny v minulém století a byla uznána jako oficiální věda. Lékaři po celém světě uznávají terapeutický účinek těchto léků. Zvyšují celkovou imunitu v důsledku uvolnění velkého množství interferonu v krvi, což zase zvyšuje odolnost těla vůči nemoci.

Nejběžnějším homeopatem je Korizalia. Zahrnuje výtažky z cibule, karmínového jasmínu, belladony, Khr 2 a sabadilla. Předepisuje se k úlevě od otoků, bolesti v krku a k problémům s dýcháním nosem. Jsou úspěšně přijímány pro léčbu rýmy alergického i virového původu. Průběh léčby je pět dní.

Cinnabsin je lék, který zmírňuje otoky a záněty, které zvyšují celkovou úroveň imunity. K dispozici ve formě kapslí. Dospělá osoba může užívat až 12 tobolek denně, dítě - 5 kusů. Jedním z vedlejších účinků organismu je zvýšená sekrece slin. Tento lék je kontraindikován u pacientů s individuální intolerancí na složky drogy a děti ve věku základních škol.

Prášky pro nazální kongesci bez rýmy

Onemocnění může nastat s otokem nosu, komplikovaným dýcháním, ale bez sekrece hlenu. V tomto případě se doporučují speciální pilulky pro běžné nachlazení a kongesce na bázi fenylefrinu. Mezi ně patří: Coldfrey, Coldact, působící na základě vazokonstrikce a snížení lokálního edému.

Tyto léky se užívají jako léky proti nachlazení. Zobrazeno na začátku nemoci. Jejich složení vždy obsahuje paracetamol, takže byste se neměli zapojit do recepce, protože játra mohou být vážně postižena.

Prášky pro alergickou rýmu

Antihistaminika jsou považována za nejúčinnější léčbu rýmy. Mají dlouhý terapeutický účinek a bezpečnost. Nejoblíbenější z nich jsou Tsetrin, Claritin a Suprastin.

Je to důležité! Tyto pilulky způsobují ospalost. Proto by se při jejich přijetí měli chránit před duševní aktivitou a řízením.

Levné léky z nachlazení

V krizi je zejména patrný rozdíl mezi cenou drahých léků a jejich analogů. A tato skutečnost způsobuje, že mnoho lidí hledá levnější způsoby léčby. Ibuprofen, Galazolin, Ambroxol, Paracetamol a Septefril jsou považovány za jeden z nejznámějších levných a silných léků.

Tyto léky mají antiseptické účinky, inhibují aktivitu nebezpečných kmenů bakterií a virů, bojují proti houbám rezistentním na antibiotika.

Prostředky v tabletách pro děti

Pokud jde o léčbu dětí, zejména malých dětí, musíte být velmi opatrní. Jakákoli nesprávně předepsaná léčba této kategorie pacientů bude mít za následek vážnější problémy. Proto je výběr léků pro nachlazení v tomto případě je lepší důvěřovat profesionální.

Mnoho farmaceutických společností, kromě dospělých léků, vyrábí speciální dětské analogy. Jejich hlavním rysem je snížené dávkování účinné látky. Nejčastěji jsou dětské léky na nachlazení vyráběny ve formě tekutiny a ty, které jsou ve formě tablet, se nedoporučují dětem mladším tří let. Protože dítě může udusit velkou pilulku. Před použitím nástroje proto musíte pozorně přečíst návod.

Při studeném dítěti pediatrové aktivně doporučují:

 1. Antivirová léčiva - Groprinosin, izoprinosin, Anaferon.
 2. Homeopati - Zinnabsin, Korizaliya, Sinupret.

Pokud je nemoc virové povahy, jsou navíc předepsána antibiotika. Ale zpravidla mají formu suspenze nebo injekce. Léky na přetížení nosu jsou předepisovány pouze u dospívajících.

Užívá tablety při léčbě rýmy

Protože rýma může být způsobena různými faktory, které se liší povahou původu, je důležité zvolit léčbu, která nevyvolá zhoršení stavu pacienta. Před tím, než přistoupíte k samoléčbě, je tedy třeba mluvit s terapeutem. Jen on může přesně říct, který lék je nejlepší v tomto případě.

Pozor! Pokud rýma trvá déle než dva týdny, příčina rýmy byla s největší pravděpodobností nesprávně stanovena. V tomto případě se doporučuje navštívit ošetřujícího specialistu.

Pokud z nějakého důvodu není možné obrátit se na odborníka, můžete si vybrat některý z výše uvedených léků, s výjimkou antibiotik. V tomto případě je třeba věnovat zvláštní pozornost lékům proti nachlazení. Vzhledem k tomu, že jejich příjem nejenže odstraní nepříjemné příznaky, ale také urychlí zotavení.

Jak vyléčit rýmu bez pilulek?

Dobrý lék na nachlazení může být připraven nezávisle na přírodních složkách. K tomu si můžete vzít extrakt z léčivých bylin, dobře, pokud bude mít protizánětlivý účinek. Můžete si z ní vyrobit tinkturu a vzít ji dovnitř nebo udělat esenciální olej a pohřbít ho do nosu.

Je to důležité! Zneužití těchto prostředků je nebezpečné, mohou nastat alergie. Proto musí být první dávka podána testu na přenosnost. Bylo by také užitečné konzultovat terapeuta.

Milovníci tradiční medicíny mohou mít rádi dekory na mytí nosu. Recepty na takové odbarvení obsahují zpravidla obdobné složení jako lékárenské protějšky.

Jedním z nejpoužívanějších léčiv pro léčbu nosního průtoku je Kalanchoe nebo Aloe extrakt. Tento lék má podobný účinek jako antibiotika. Uvolňuje otoky a záněty, eliminuje průtok nosu. Také dobrá volba by byla heřmánkový infuze s měsíčkem a řebříčkem. Jeho použití pomůže zmírnit zánět a přetížení třetího dne léčby.

Stojí za to říci, že s proudem a nazální kongescí, lidé často zapomínají, že příznaky mohou mít odlišný charakter vzhledu. Proto před použitím jakéhokoli prostředku běžné kongesce a nachlazení je nutné znát přesnou diagnózu, kterou lze provést ve specializovaném zařízení. Pouze v tomto případě bude možné nemoc překonat, aniž by to vyvolalo zhoršení celkového stavu.

Prášky na rýmu a kongesci nosu: což je lepší?

Studené pilulky nejsou tak populární jako kapky nebo spreje.

Nicméně v některých případech je jejich použití výhodnější a mnohem bezpečnější než lokální vazokonstrikční činidla.

Na farmaceutickém trhu je dnes mnoho různých léků ve formě tablet. Každá z nich má své vlastní indikace a vlastnosti aplikace.

Tablety na zimu: co je potřeba? Druhy rýmy

Jaké konkrétní prostředky pro nachlazení v tabletách na výběr, závisí na tom, co způsobilo rozvoj rýmy, to je, jeho typ. Existují:

 • virové - doprovázené jasnými sekrecemi;
 • bakteriální - typickým znakem je tvorba zelené nebo žluté sekrece, která je často přítomna u sinusitidy, frontální sinusitidy a dalších typů sinusitidy;
 • alergické - charakteristické projevy jsou hojný výtok z čisté tekuté sekrece, časté záchvaty kýchání a někdy trhání.

U chronické rýmy, která je obvykle diagnostikována u dospělých, jsou symptomy méně výrazné, ale pozorovány po dlouhou dobu.


Druhy léků na rýmu se liší podle:

 • antivirový;
 • antibiotika;
 • homeopatický;
 • antihistaminika;
 • vazokonstriktor.

Příčiny rýma jsou schopny být pokryty ve většině nepředvídatelných faktorů, proto, v přítomnosti dlouhodobého průběhu nemoci, je nutné kontaktovat otolaryngologa a ne samo-léčit.

Se studeným chladem

Nejčastější příčinou tzv. Nachlazení jsou viry. Osoba trpí těžkým výtokem a kongescí nosu. Často je to doprovázeno horečkou v prvních dnech onemocnění.

V takových případech přijde pomoc:

 • antivirový;
 • vazokonstriktor;
 • homeopatických léků.
obsahu?

Antivirová

Léky této skupiny stimulují produkci interferonů, tj. Těch buněk, které jsou zodpovědné za úplnost imunitní reakce a destrukci patogenů. Nejoblíbenější jsou:

 • Rimantadin;
 • Arbidol;
 • Anaferon;
 • Groprinosin;
 • Izoprinozin a další.

Tyto léky tak pomáhají tělu vyrovnat se s infekcí, ale neovlivňují viry přímo.

Antibiotika

Antibiotika jsou nezbytná pro závažné bakteriální infekce, například:

 • závažná nebo chronická bakteriální rýma;
 • antritis;
 • přední;
 • ethmoiditis;
 • adenoiditida atd.

Také závažné léky jsou předepsány, pokud existuje reálná hrozba rozvoje komplikací u jiných onemocnění.

V jiných případech, zejména u virové nebo alergické povahy rýmy, je nepraktické je užívat, protože antibiotika nemají žádný vliv na viry a alergeny.

To znamená, že nemohou urychlit nástup zotavení, ale mají také škodlivý vliv na stav střevní mikroflóry.

Antibiotika jsou předepisována pouze lékařem, jsou-li na to indikace.

V ideálním případě se volba konkrétního léčiva provede po bakteriologickém vyšetření sekrecí a získání výsledků, které indikují citlivost detekovaných bakterií na různá antibiotika.
Zdroj: nasmorkam.net Často se však tato vyšetření provádějí pouze ve vážných případech, které jsou špatně přístupné antibiotické terapii. Většina pacientů je proto předepsána:

 • makrolidy (erythromycin, Azitral, Macropene, Fromilid, Sumamed, Claricar, Klacid, Hemomitsin, atd.);
 • polosyntetické penicilinové přípravky, zejména amoxicilin (Augmentin, Ospamox, Flemoxin solutab atd.);
 • cefalosporiny (ceftriaxon, cefodox, cefix, atd.).
obsahu?

Homeopatické léky na rýmu

V posledních letech je stále více populární homeopatie, protože tyto přípravky obsahují pouze přírodní složky ve velmi malých dávkách.

Jejich účinnost prokázala řada studií, takže mnoho z nich získalo oficiální název drog.

Tyto léky byste měli začít užívat proti nachlazení v nejranějších stadiích onemocnění.

Pokud tento okamžik zmeškáte, budou mít terapeutický účinek, ale výsledek bude muset čekat mnohem déle.

Následující léky mohou být použity pro všechny typy rýmy. Před použitím se však musíte seznámit s anotací, abyste zjistili, zda existují nějaké kontraindikace pro jejich použití.

Sinupret

Lék vyrábí německá společnost Bionorica a liší se výrazem:

 • antivirový;
 • protizánětlivé;
 • antiedematózní;
 • imunostimulačních vlastností.

Zahrnuje také látky, které ředí hlen a pomáhají urychlit jeho eliminaci. Užívání přípravku Sinupret na pozadí léčby antibiotiky navíc zvyšuje jeho účinnost.

Droga se vyrábí v různých formách, mezi nimiž jsou pilulky nebo pilulky. V této dávkové formě je přípravek Sinupret předepisován těhotným ženám, diabetikům, dětem od 6 let a osobám se závislostí na alkoholu.

Tyto zelené pilulky jsou tedy vysoce bezpečné, takže jedinou kontraindikací a možným vedlejším účinkem při jejich užívání je alergická reakce na kteroukoli z mnoha složek.

Corisalia

Lék vykazuje dobré:

 • protizánětlivé;
 • dekongestanty;
 • vlastnosti sekretoliticheskie (ředění hlenu).

Lék je vyráběn ve formě pastilek, takže může být podáván dětem od 2 let.

Po jeho užití se doporučuje vyhnout se jídlu nebo nápojům půl hodiny, což je nezbytné pro zvýšení účinnosti léčby.

Korizaliyu trvat 5 dní podle následujícího schématu:

 • 1 den - každá hodina 1 karta. (ale ne více než 12 kusů za den);
 • 2–4 dny - každé 2 hodiny 1 karta.

Dítě mladší 6 let, pokud nemůže nebo nechce tento lék rozpustit, může být rozpuštěno ve vodě bezprostředně před použitím.

Cinnabsin

Lék je odlišný od zbytku aplikace i v nejjemnějším dětství. Děti starší než 3 roky mohou pilulku rozpustit a mladší děti ji rozpustí ve vodě.

Cinnabsin, stejně jako jakýkoliv homeopatický lék, je vícekomponentním lékem. Pomáhá snižovat intenzitu produkce hlenu, snižuje opuch, zvyšuje celkový tón těla.

Pokud je však alergie, zejména na pyl, měla by být léčena s opatrností.

Prášky pro nazální kongesci bez rýmy

Kupodivu, ale tam jsou tablety léků na přetížení nosu. Jejich aktivní složkou, eliminující otok sliznice, je fenylefrin.

Nejběžnější jsou:

Fenylefrin, který se vstřebává z gastrointestinálního traktu do krevního oběhu, vyvolává zúžení většiny tělesných cév včetně nosní sliznice, čímž se eliminuje opuch a pocit přetížení.

Vzhledem k tomu, že účinek této látky je systémový, mělo by se jí vyhnout použití lidí trpících hypertenzí, arytmiemi a jinými chorobami kardiovaskulárního systému.

Také při výběru takových nástrojů je třeba mít na paměti, že nepatří mezi ty, které ovlivňují viry nebo bakterie.

Odstraňují pouze nepohodlí způsobené zánětlivým procesem a nijak neovlivňují příčiny jeho vzniku.

Takové léky se tradičně užívají k nachlazení, ale neměly by být zneužívány, protože zahrnují kromě vazokonstrikční složky jiné, zejména paracetamol, kofein atd.

Proto je užívání takových léků indikováno pouze v akutním období onemocnění, tj. V prvních 2–3 dnech.

Prášky pro alergickou rýmu

Obecně platí, že všechny antihistaminika mohou pomoci zbavit se kýchání a snot, s výhradou přítomnosti alergií.

Farmaceutický trh s nimi je plný, rozdíl mezi těmito léky je pouze v trvání účinku a přítomnosti sedace.

Když se pollinosis nebo celoroční alergická rýma, volba, které pilulky z běžného nachlazení jsou lepší, se doporučuje zvolit si prostředky dlouhodobého působení.

Vyznačují se delší trvanlivostí léčebného účinku a bezpečnosti. To je:

Existují i ​​jiná účinná antihistaminika, ale když je užíváte, musíte být připraveni na možný výskyt ospalosti.

Proto byste se v takových situacích měli vyhnout práci s mechanismy, které vyžadují zvýšenou pozornost a řízení automobilu.

Patří mezi ně:

Existují také homeopatické léky vytvořené speciálně pro boj proti alergiím. Jedním z nich je Rhinital.

Lék je povolen používat od 2 let, a to může být přijata nejen k odstranění již existující příznaky (kýchání, slzení, svědění v nose a další), ale také k prevenci vzniku alergií 1,5 měsíce před kvetení kauzální rostliny během pollinosis.

Rinopront

Jedním z nejúčinnějších léků pro alergickou rýmu je komplexní lék Rinopront.

Kombinuje antihistaminikum a vazokonstrikční složky, díky kterým se tyto snotové pilulky rychle vyrovnávají se všemi příznaky alergie.

Přítomnost chemické látky však omezuje její použití. Lék ve formě tablet je kontraindikován u dětí do 12 let a s:

 • těhotenství a kojení;
 • glaukom;
 • thyrotoxikóza;
 • hypertenze;
 • adenomy prostaty;
 • nesnášenlivost se součástmi nástroje.

Aby se odstranil pocit pálení v očích, pocit těžkosti v hlavě a normalizace nosního dýchání po dobu 10-12 hodin, stačí vzít jednu tobolku dvakrát denně.

V rámci vlastní léčby lze přípravek Rinopront použít pouze po dobu 2 týdnů, v případě potřeby lze kurz prodloužit, avšak pouze podle pokynů lékaře.

Prostředky v tabletách pro děti

Děti jsou zvláštní kategorií pacientů, proto je lepší důvěřovat lékaři pro výběr léčebné taktiky pro ně.

Pokud je dítě mladší než 1,5 roku, pouze pediatr může předepsat léky!

Obecně se pro děti vyrábějí speciální formy léčiv s nižší dávkou účinných látek.

V jiných případech se na užívání léků vztahují určitá věková omezení v důsledku neschopnosti dítěte polykat nebo rozpustit pilulku.

Většina moderních tabletovaných léčiv je proto indikována pro použití u dětí ve věku 4–6 let.

Proto, aby se zabránilo chybám, je nezbytné, abyste dali svému dítěti lék, musíte si jej pozorně přečíst.

V pediatrii platí:

 • antivirové (Groprinosin, Izoprinosin, Anaferon, atd.);
 • Homeopatie (Zinnabsin, Korizaliya, Sinupret).

V přítomnosti bakteriálních infekcí se také ukázalo, že děti dostávají antibiotika, ale obvykle jsou předávány ve formě sirupu nebo injekcí (pro těžké patologie). Prostředky z nazální kongesce jsou kontraindikovány do 12 let.

Užívá tablety při léčbě rýmy

Vzhledem k tomu, že rýma může být způsobena vlivem různých faktorů, které se radikálně liší v původu, je velmi důležité učinit správnou volbu, aby nedošlo ke zhoršení vlastního stavu.

Doporučujeme proto, abyste se poradili se svým lékařem o tom, jaké tablety pít s chladem v každém jednotlivém případě.

Pokud taková možnost neexistuje, pak je použití jakéhokoliv z výše uvedených prostředků povoleno podle instrukcí, s výjimkou antibiotik.

Doporučujeme věnovat zvláštní pozornost tomu, co léky léčí nachlazení. Koneckonců, jejich přijetí pomůže urychlit nástup zotavení a nejen odstranit nepříjemné příznaky.

Pokud rýma nepřesáhne 2 týdny, určitě byste měli navštívit lékaře. Možná jsou příčiny rýmy zcela jiné, než si myslíte.

Přípravky na rýmu a nazální kongesci: názvy fondů

Rýma je častým společníkem nachlazení a chřipky. K jejímu odstranění se pacienti nejčastěji uchylují k místním lékům ve formě kapek, aerosolů a omývání. Někdy však jejich jednání nemusí stačit: jsou schopny zmírnit pouze symptomy. V tomto případě lékaři předepírají pilulky pro nachlazení, které, jak se dostanou do oběhového systému, mají všeobecný vliv na tělo.

Jak si vybrat lék

Chcete-li najít správný nástroj, musíte nejprve navštívit odborníka. Pouze lékařský odborník předepíše lék na základě symptomů a typu nemoci. Mnohé nemoci mají podobné projevy, proto je nejprve nezbytné pochopit příčinu ucpání nosu.

Nejčastěji je rýma projevem chřipky a nachlazení. Kromě obstrukce nosních cest má pacient bolest hlavy, kašel, celkovou slabost, horečku. Pokud je rýma doprovázena zčervenáním očí a kýcháním, lze předpokládat alergickou povahu patologie. Kromě toho může být onemocnění způsobeno virovými a bakteriálními činidly. V takových případech terapie zahrnuje zcela odlišný přístup.

Tablety pro rýmu jsou nejčastěji předepisovány jako součást komplexní léčby spolu s dalšími léky. Pokud však patologie probíhá bez jiných projevů, může být monoterapie upuštěna.

V současné době otolaryngologové užívají tyto léky:

 • antivirotika. Aktivní proti virovým infekcím;
 • antibakteriální léčiva. Potlačit množení bakteriální flóry;
 • antialergické pilulky. Blokování produkce histaminu, zmírnění zánětu a otoků;
 • homeopatických léků. Aktivovat vlastní zdroje těla, zvýšit imunitu.

Pro léčbu rýmy u těhotných žen se tablety obvykle nepoužívají. Proniknou do krve a mohou poškodit nenarozené dítě. Kromě toho by člověk neměl odstraňovat ucpání nosu lidovými prostředky: některé případy vyžadují pouze lékařské ošetření.

Antivirová léčiva

Působení antivirotik je zaměřeno na odstranění nejen příznaků nachlazení, ale i jejich příčin - virové infekce. Seznam nejpřístupnějších finančních prostředků zahrnuje:

Rimantadine

Antivirový lék, který je účinný proti mnoha mutujícím virům, včetně prasečí chřipky. Lék lze použít jak u dospělých, tak u dětí starších než jeden rok. Zákaz epilepsie, závažné jaterní a renální patologie. Může způsobit nežádoucí účinky - závratě, nevolnost, zvýšenou srdeční frekvenci, úzkost, sucho v ústech a další příznaky.

Tamiflu

Poměrně drahý lék, účinný proti virům skupin A a B. Může být použit u mladých pacientů starších než jeden rok. Schopen vyvolat negativní účinky ve formě průjmu, bolesti hlavy, poruch spánku, halucinací, úzkosti atd.

Arbidol

Osvědčená antivirová léta, považovaná za jednu z nejbezpečnějších. Používá se v boji proti virům, které způsobují chřipku, ARVI a další nemoci průdušek a plic. Povoleno přijímat v dětství od 3 let, stejně jako pro preventivní účely. Z nežádoucích účinků lze pozorovat individuální přecitlivělost na složky.

Ingavirin

Antivirové léky předepsané pro chřipku, ARVI, adenovirus a další patologie. Používá se při léčbě dospělých pacientů. Tyto kapsle z nachlazení jsou netoxické, prakticky nevyvolávají alergické reakce.

Cykloferon

Imunostimulační přípravek, který je předepisován dětem od 4 let a dospělým. Používá se k léčbě mnoha onemocnění, včetně chřipky, herpes papillomavirus. Kontraindikován u jaterních onemocnění a individuální citlivosti. Relativní omezení jsou patologie gastrointestinálního traktu a také tendence k alergickým reakcím.

Amiksin

Antivirové a imunostimulační tablety, vyvolávající syntézu interferonu. Tento lék pomůže zbavit se nazální kongesce a rýmy, doprovázet nachlazení, ARVI, stejně jako další infekce - herpes, hepatitida, cytomegalovirus, atd. U dětí starších 7 let, lék se používá v léčbě chřipky a ARVI.

Tsitovir

Imunostimulační lék, aktivní proti virům skupin A a B a dalších virových agens, které vyvolávají respirační onemocnění. K dispozici ve formě sirupu, kapslí a prášku pro přípravu roztoku. V tabletách předepsaných pro dospělé a děti od 6 let. Od kontraindikací - přecitlivělost na složky léku během těhotenství. Pozornost v recepci musí být následována kojícími ženami.

Léčiva z přetížení bez rýmy

V některých případech dochází k nazální kongesci bez snotu. Tato patologie se může objevit na pozadí vazomotorické rýmy, alergií, adenoidů, nosních polypů, odchylek nosního septa. V tomto případě napomáhejte zmírnění stavu, včetně látky fenylefrin, která má vazokonstrikční a anti-edémový účinek, obnovuje dýchání. Vzhledem k systémovému účinku těchto látek jsou kontraindikovány u lidí s hypertenzí a dalšími patologiemi srdce a cév.

Prášky na přetížení nosu bez nachlazení pomohou rychle a trvale snížit nepohodlí, ale nemohou ovlivnit příčinu nemoci.

Rinza

Kromě hlavní složky lék obsahuje kofein a paracetamol. Navrženo tak, aby zmírnilo příznaky akutních respiračních infekcí a nachlazení, má antipyretické a analgetické účinky. Rinza pomáhá snižovat edémy v horních částech horních cest dýchacích a zbavuje se alergických projevů - svědění a kongesce. Kromě toho lék zvyšuje duševní a fyzickou aktivitu. Mezi nežádoucí účinky patří vyrážka, bolest hlavy, abnormální srdeční rytmus a negativní reakce z gastrointestinálního traktu.

Coldact

Kombinovaná droga, která obsahuje chlorfenamin - látka, která blokuje produkci histaminu, stejně jako fenylpropanolamin - což snižuje přetížení sliznic. Tobolky s dlouhodobým účinkem zmírňují lokální zánětlivé procesy, omezují krevní cévy a mají antialergický účinek.

Coldact vykazoval pozitivní výsledek u všech typů rýmy, ale nedokáže se zbavit své příčiny, proto se používá spíše jako pomoc. Ve formě tablet používají dospělí a děti starší 12 let.

Lék může způsobit negativní reakci z gastrointestinálního traktu, poruchy spánku, zvýšeného tlaku, zhoršených zrakových schopností. Nedoporučuje se pro hypertenzní pacienty, diabetiky a osoby s onemocněním srdce.

Coldrex

Kombinovaný lék, který zahrnuje paracetamol, kofein a vitamin C. Pomáhá snižovat příznaky nachlazení, zmírňuje bolest, snižuje horečku a otoky nosních průchodů, obnovuje dýchání nosem. Kromě toho tento nástroj stimuluje odběr hlenu z dýchacích orgánů, potlačuje kašel a má také tonický účinek na tělo.

Léky pro alergickou rýmu

Tyto pilulky z běžného nachlazení a nazální kongesce pomáhají s alergickou povahou onemocnění. Nejčastěji užívanými léky jsou:

Rinopront

Kombinované léky obsahující obsah karbinoxaminu a fenylefrinu. Má antihistaminikum a antialergický účinek, zužuje krevní cévy, snižuje opuch. Vyznačuje se dlouhodobým účinkem - až 12 hodin. Rinopront snižuje projevy rýmy, zmírňuje bolesti hlavy. Nepoužívá se zvýšeným tlakem, přecitlivělostí na složky a během těhotenství a laktace.

Tsetrin

Léčiva na bázi dihydrochloridu cetirizinu. Zabraňuje a potlačuje alergické projevy, snižuje svědění. Může být aplikován v dětském věku od 12 měsíců. Prakticky žádná omezení, ale mohou vyvolat negativní účinky ve formě bolesti hlavy, tachykardie, ospalost, zvýšený krevní tlak, změny chuti. K dispozici ve formě tablet a ve formě sirupu.

Orinol

Antihistaminikum s vazokonstrikčním účinkem. Orinol lze použít jak pro běžné nachlazení, tak pro alergické reakce. Ulevuje od ucpání nosu, zmírňuje kýchání, bolesti hlavy, svědění v očích, výtok z nosu.

V případě těžké rýmy se používá dávka 2 pilulek během 24 hodin. Je zakázáno těhotným ženám, pacientům mladším 12 let, diabetu, glaukomu, vysokému krevnímu tlaku. Lék může způsobit vyrážky, průjem, sucho v ústech, tachykardii a další příznaky.

Erius

Antialergické činidlo na bázi desloratadinu blokuje tvorbu histaminu. Mezi indikace - kopřivka, doprovázená svěděním a vyrážkou, stejně jako alergická rýma. Lék vám pomůže zbavit se hlenu, výtok z nosu, kýchání, stejně jako odstranění přetížení, zvýšené slzení, svědění a zarudnutí očí.

Omezení - přecitlivělost na složky, období těhotenství a kojení, děti do 12 let - na tablety do 1 roku - na sirup. U pacientů se závažným onemocněním ledvin je nutná opatrnost.

Mezi další látky používané při alergické rýmě lze poznamenat:

Antibiotika

Použití antibakteriálních látek je indikováno pro závažná bakteriální onemocnění doprovázená rýmou. Patří mezi ně:

 • čelní onemocnění;
 • zánět maxilárních dutin;
 • adenoiditis;
 • etmoiditis a další.

V případě virové nebo alergické rýmy není použití antibiotik vhodné, proto je antibiotická léčba předepsána až po důkladném vyšetření těla.

Nejčastěji používané:

 • Polosyntetické peniciliny na bázi amoxicilinu - Flemoxin Soljutab, Augmentin atd.
 • Makrolidy - Sumamed, Macropen, Klacid, Hemomitsin.
 • Cefalosporiny - Supraks, Pancef, Ixim Lupin.

Homeopatické pilulky

Homeopatické léky obsahují pouze přírodní extrakty v malých dávkách. Tyto látky stimulují vlastní sílu těla odolávat infekci.

V boji proti rinitidě se homeopatie používá především v rané fázi nástupu onemocnění. Jinak léčba nemusí vykazovat terapeutický účinek.

Mezi nejoblíbenější nástroje patří:

Sinupret

Léčivo s antivirotikami, anti-edémem, imunomodulačním a protizánětlivým účinkem. Zvyšuje účinnost léčby antibiotiky. K dispozici ve formě kapek 100 ml a zelených tablet 50 ks v balení. Mezi komponenty - hořčík, prvosenka, šťovík, bezinky, vervain a ethylalkohol. Indikace pro jmenování jsou akutní a chronická sinusitida doprovázená nosním výtokem.

Přípravek Sinupret lze užívat během těhotenství a dětí od 6 let. Nepoužívají osoby trpící alkoholismem as individuální přecitlivělostí na tyto složky. Je pečlivě předepsán pro poranění mozku, epilepsii, těžké jaterní patologie. Mezi nežádoucí účinky patří vyrážka, dušnost, svědění kůže, bolest břicha.

Corisalia

Lék je založen na lumbago, belladonna, jasmínu, čemeřice, cibule a kali bichromicum. Používá se pro všechny druhy rýmy. Přispívá k ředění hlenu, snižuje otok a zánět. K dispozici ve formě pastilek, které musí být aplikovány do 5 dnů. Děti ve věku od 2 do 6 let mohou být rozpuštěny ve vodě.

Mezi kontraindikace - přecitlivělost. Těhotné ženy před použitím, měli byste se poradit s odborníkem.

Cinnabsin

Silný lék používaný při sinusitidě různého původu a zánětlivých procesů v nosní dutině. Hlavní látka je cinnabaris, mezi další - echinacea, škrob, kali bichromicum, hydrasti.

Účinek látky je zaměřen na obnovení nosního dýchání, snížení zánětu a nazální kongesce nosu. Cinnabsin je zakázán pro děti do 3 let, stejně jako pro pacienty s přecitlivělostí na tyto složky.

V některých případech je povoleno přijímat těhotné a kojící ženy ve snížené dávce. Od vedlejších účinků - alergie a kožní vyrážky.

Tablety z nachlazení pro děti

Před vlastní léčbou rýmy u Vašeho dítěte se poraďte s lékařem, zejména pokud je dítě mladší než 1,5 roku.

Nejčastěji jsou tablety předávány dětem, které dosáhly věku 4-6 let, protože v tomto věku jsou mladí pacienti již schopni rozpustit nebo úplně polykat pilulku uvnitř.

Mezi bezpečné produkty pro léčbu mladších pacientů patří: t

 • antivirotikum - Anaferon, Arbidol, Izoprinosin;
 • homeopatický - Sinupret, Zinnabsin, Aflubin, Korizaliya.

Pro bakteriální infekce jsou antibiotika uvedena v sirupu nebo injekcích. Kromě toho, ve spojení se systémovou terapií, je nutné používat nosní výplachy, nosní kapky a další léčby.

Taková neškodnost, na první pohled fenomén, jako rýma, může skrýt poměrně nebezpečnou nemoc. Pokud tedy rýma trvá déle než 2 týdny, je nutné kontaktovat ORL specialistu. Nejlepší však není zpoždění a návštěva zdravotnického zařízení v raných stadiích vývoje patologie.