Nejlevnější a nejefektivnější léky proti chřipce a chřipce

Každý podzim v Rusku obvykle začíná boom nachlazení, který trvá celou zimu a končí až v dubnu. Avitaminóza, únava, stres, podchlazení, stejně jako na veřejných místech během karantény chřipky - to vše může vyvolat rozvoj akutních respiračních infekcí u lidí. A dnes je velmi neziskové ublížit. Nejen, že bude muset vzít nemocenské, takže plat za měsíc bude výrazně snížena. Takže léky jsou tak drahé, že si je mnoho lidí prostě nemůže dovolit. Ale z každé situace je cesta ven! V tomto článku poskytneme přehled o nejúčinnějších a zároveň nejlevnějších nebo alespoň cenově dostupných lécích, které mohou pomoci vyrovnat se s takovými nepříjemnými chorobami, jako jsou akutní respirační infekce, SARS, nachlazení a chřipka.

Co nahradit "Antigrippin" a proč zmírnit příznaky chřipky a nachlazení?

Nyní je módní začít užívat takové „léky proti chřipce“ (v uvozovkách), jako je Antigrippin a další, jako je on, dokonce i při prvních příznacích chřipky a nachlazení, mírného onemocnění a bez toho, aby přemýšlel o jeho složení a účincích na tělo. I když zpravidla všechny tyto léky neléčí, ale pouze zmírňují symptomy nemoci, zhruba řečeno, úlevu od bolesti. Tyto přípravky obvykle obsahují standardní sadu účinných látek, a to: antipyretikum (paracetamol, aspirin), vitamín C (kyselina askorbová) a dekongestant, který eliminuje alergické symptomy. Tím, že se takovou magickou pilulkou, člověk začne cítit mnohem lépe, jako by nebyl nemocný, ale tohle všechno je zázrak, protože dočasně zmírňující bolest nezastaví vývoj nemoci. Pocit zdravého, člověk začíná vést aktivní životní styl, zatímco jeho tělo naopak omezovalo fyzickou aktivitu, posílalo veškerou svou sílu do boje proti rozvoji virů a patogenní flóry. Namísto toho, abyste si pomohli zotavit se tím, že vezmete anti-Grippinovu pilulku z žádného skutečného důvodu, donutíte své tělo, aby pracovalo se všemi jeho možnostmi. Samozřejmě, že existují takové "náhodné" situace, kdy se člověk musí vyrovnat se studenými příznaky, protože je třeba upřesnit pracovní den, jít na zkoušku.. Ale i v tomto případě není nutné utrácet peníze na drahé léky. Průměrná cena za Antigrippin je 260 rublů, ale je snadné jej nahradit kombinací běžných antipyretických tablet (cena od 2,70 rublů), kyseliny askorbové (cena od 5 rublů). Antipyretika zmírňují nachlazení, jako je bolest a horečka, a askorbová aktivuje imunitu.

Antipyretika dostupná v kapse. Měla bych teplotu snížit?

Obecně platí, že febrifuge má snížit teplotu.

Antipyretikum - prostředek první pomoci se zvýšením tělesné teploty nad 38 stupňů. Jak víte, nedoporučuje se snižovat teplotu pod 38 stupňů, protože zvýšení tělesné teploty je ochranná imunitní reakce, v důsledku čehož se v těle spouští řada specifických procesů, jako je zvýšení produkce interferonů, protilátek, aktivace makrofágů. To vše vytváří nepříznivé prostředí pro život bakterií a virů v těle. Samozřejmě, všechno musí být v rozumných mezích, a je důležité si uvědomit, že pokud tělesná teplota překročí 38 stupňů, lidské zdraví je ve vážném nebezpečí. Během dlouhodobého horka může dojít k záchvatům, člověk může být delirious. Kromě toho, pravděpodobnost vzniku srdečních onemocnění, dušnost. Obecně platí, že při vysokých teplotách je zatížení na všech orgánech velké. Tyto podmínky jsou zvláště nebezpečné pro osoby s chronickými onemocněními. To je důvod, proč je tak důležité "snížit" teplo v čase pití antipyretika.

Seznam antipyretických pilulek:

 • Ibuprofen 200mg №20. Cena je 15 rublů. Jedná se o analogii populární a dražší drogy Nurofen. Má výrazný analgetický, antipyretický, protizánětlivý účinek.

Také jako antipyretika může pomoci:

 • Paracetamol 500mg tab. №10 2,70 rub. Je indikován pro bolesti s nízkou a střední intenzitou a horečkou pro nachlazení.
 • Tabák aspirin (kyselina acetylsalicylová) 500 mg. №10 3,40 rub. V indikacích pro aspirin existují příznaky jako "horečka u infekčních a zánětlivých onemocnění", stejně jako "syndrom bolesti slabé a střední intenzity různých genezí".
 • Karta Citramon P. №10 6,70 rub. Má slabý antipyretický a mírný analgetický účinek. Tableta přípravku Tsitramon P by měla být užívána například v případě nízké teploty, ale zároveň i bolesti hlavy.

Levné prostředky pro kloktání s akutními respiračními infekcemi, SARS a bolestmi v krku

Pokud pociťujete nepohodlí v krku, lechtání, suchost, bolest, měli byste určitě začít kloktat pro dezinfekci nejméně 3-5 krát denně. Oplachový roztok lze připravit rozpuštěním lžičky jedlé sody ve sklenici vody. To je také užitečné pohladit krku vývar heřmánku, měsíčku, šalvěje. Z levných léčiv nabízíme:

 • Rotokan 50 ml extra.zhid.d / pr.vnutr. Č. 1 fl. 47,60 rub. Latinský název této drogy je Rotocanum® (vyrobený v Rusku). Roztok obsahuje extrakty měsíčkových květů, květy heřmánku a byliny řebříčku. Má lokální antimikrobiální a protizánětlivý účinek. Lžička roztoku se zředí ve sklenici teplé vody a opláchne ústa a hrdlo 3-5 krát po celý den.
 • Furacilin 20 mg tab.č. 10 56,50 rub. Lokální antimikrobiální činidlo. Tableta Furatsilina se zředí ve sklenici vody a ústa se vypláchne po dobu jedné minuty.

Léky na přetížení nosu

 • Rinostop 0,1% 10 ml kapek Cena 29,40 rub. Aktivní složkou je xylometazolin. Kapky jsou indikovány pro akutní infekční a alergickou rýmu, sinusitidu, otitis media jako součást komplexní terapie. Xylometazolin pomáhá snižovat otoky nosní sliznice.
 • Naphthyzinum 0,1% 10 ml kapek. Účinná látka je nafazolin. Kapky mají vazokonstriktorový účinek a jsou také používány ke zmírnění otoků nosohltanové sliznice.

Lék na kašel

 • Bromhexin 8mg tab. №28 56.50 rub. Mukolytické (sekretolytické) činidlo má vykašlávací a slabý antitusický účinek. Snižuje viskozitu sputa; aktivuje řasený epitel, zvyšuje objem a zlepšuje výtok sputa. Dospělí užívají 1-2 tablety 3-4krát denně. Účinek se objeví po 2-5 dnech od začátku léčby. Lék je schválen pro použití u dětí starších 2 let.
 • Mukaltin 50mg tab.n. 20 49,00 rub. Bylinná medicína založená na extraktu bylinné léčivé Althea. Má sekretoliticheskim a vykašlávání. Zejména je indikován pro suchý kašel a kašel s obtížným oddělením sputa se zvýšenou viskozitou. Dospělí by měli užívat 1-2 tablety 2-3 krát denně před jídlem. Průběh léčby od 7 do 14 dnů. Kontraindikován u dětí do 12 let. Schváleno pro použití těhotnými a kojícími matkami na doporučení lékaře.
 • Záložka Ambroxol 30mg. № 20 26,70 rub. Tablety Ambroxolu jsou indikovány pro onemocnění dýchacích cest, doprovázená tvorbou viskózního sputa. Mají sekretolytický účinek a stimulující účinek na motorickou funkci dýchacích cest. Dospělí jmenují 1 tabletu 3x denně po dobu 4-5 dnů.
 • Přípravky 200 mg granule číslo 20 balení. Oranžová 127.70 rub. Podle lékařů je ACC velmi účinným lékem, zejména když je mokrý kašel se spoustou sputa. Účinná látka - acetylcystein má mukolytický účinek a také usnadňuje uvolňování sputa. Léčivo se vyrábí ve formě granulí, zabalených do sáčků, jakož i do šumivých rozpustných tablet, ale cena rozpustných tablet je dvakrát vyšší. Pelety, podobně jako tablety, se rozpustí ve sklenici vody. Roztok se odebírá třikrát denně. Účinek příjmu „ACC“ je patrný již druhý den. Obecný průběh léčby obvykle nepřekročí 5-7 dnů.

Antivirová léčiva

Na ruském farmaceutickém trhu zaujímají antivirotika daleko nízkou cenovou kategorii. Samozřejmě, existují léky jako Remantadin nebo Amantadin, jejichž náklady nepřesahují 70 rublů za balení, ale po analýze názorů odborníků a spotřebitelů na účinnost těchto léků jsme se rozhodli je nedoporučit. Zde jsou některé z nejúčinnějších léků, které se mohou pochlubit poměrně cenovou cenou mezi jejich protějšky.

 • Karta Anaferon (pro dospělé) č. 20. 187 rub. Pr-v Rusku. Složky: afinitně čištěné protilátky proti lidskému interferonu gama (směs vody a alkoholu s obsahem účinné látky nejvýše 10-15 ng / g) 3 mg na 1 tabletu. Anaferon má imunomodulační a antivirový účinek. Je účinný proti virům chřipky (včetně ptačí chřipky), parainfluenza, různých herpes virů, enterovirů, viru klíšťové encefalitidy, rotaviru, koronaviru, kaliciviru, adenoviru, MS. Původní antivirotikum s prokázanou klinickou účinností v ochraně a léčbě SARS a chřipky. Nemá žádné vedlejší účinky. Užívá se při prvních příznacích chřipky a chřipky podle zvláštního schématu uvedeného v návodu k přípravě.
 • Cykloferon 150 mg. kartu. №10 Pr-v Rusku. 184 rub. Podle lékařů, stejně jako hodnocení zákazníků, může cykloferon rychle pomoci se začátkem onemocnění. Léčivá látka - meglumin acridon acetát je interferon vyvolávající imunostimulant. Hlavními buňkami produkujícími interferon po podání Cykloferonu jsou makrofágy, T-lymfocyty, B-lymfocyty, fibroblasty, epitelové buňky. V závislosti na typu infekce dochází k aktivaci jedné nebo druhé imunity. Cykloferon je účinný proti klíšťové encefalitidě, chřipce, hepatitidě, herpesu, cytomegaloviru, viru lidské imunodeficience, papiloma viru a dalším virům, jakož i v komplexní terapii bakteriálních a plísňových infekcí.
 • Lidský leukocytový interferon 1000m / ml ampule nazvala. № 10 - 90,40 rub. Účinnou látkou je interferon alfa, antivirotikum, které je účinné proti mnoha virům a není účinné proti HIV. Ampule obsahují prášek, který by měl být zředěn ve 2 ml převařené vody. Řešení je používáno jako antivirové nosní kapky a je považováno za účinný nástroj prevence a léčby akutních respiračních infekcí a chřipky, zejména u dětí.

Antibiotika

Nejoblíbenější antibiotikum, předepsané pro akutní respirační onemocnění, je Amoxicilin (dražší analogy - Flemoxin a Amoxiclav) Také pro komplikace onemocnění dýchacího traktu se používá biseptol, méně často - azithromycin. Všechna tato antibiotika mají vliv na široké spektrum bakterií a jsou předepsána lékařem pro zánětlivá onemocnění dýchacích cest. Obecně je nežádoucí začít užívat antibiotika sami, bez konzultace s odborníkem, protože v případě nesprávného výběru léku nebo nesprávného dávkování je riziko vzniku superinfekce vysoké, když se počet patogenních bakterií v těle prudce zvyšuje, a ne nutně těch, které původně způsobily onemocnění. V důsledku toho se závažnost onemocnění zvýší a bude zapotřebí složitější léčba k jeho překonání. To je důvod, proč je tak nebezpečné léčit antibiotiky. Zde uvádíme seznam, stejně jako ceny za nejdostupnější a nejúčinnější antibiotika předepsaná pro nachlazení:

 • Amoxicilin 500mg tab. №20 - 54.10r
 • Karta Biseptol 480mg. № 28 - 92.70 rublů.
 • Azithromycin 500 mg tobolky. № 3 - 78,70 rublů.

Seznam pastilek na pomoc s bolestmi v krku

 • Pectusin 10 tab. Cena 34,70. Pectusin je kombinovaný přípravek na bázi rostlinných složek (účinná látka - listy eukalyptu + olej + cecementol) s antimikrobiálními a protizánětlivými účinky.
 • Pharingomed tab.d / rasas. №20. Cena 85,20 rub. Snižuje otok, zarudnutí, lechtání a bolest v krku, usnadňuje nosní dýchání.
 • Faringosept 10mg tab.d / pas. №10 citron. Cena 90,90 rublů Aktivní složka amazonu má antiseptický, antimikrobiální účinek, kakaový prášek zklidňuje hrdlo, odstraňuje poškrábaný a suchý

Děkuji za pozornost, milí čtenáři! Požehnej vám!

Studené léky jsou levné a účinné

Každý rok s nástupem studeného vlhkého počasí se zvyšuje pravděpodobnost nachlazení. Všeobecně platí, že široce inzerované léky na nachlazení stojí hodně peněz, ale proč přeplatit, pokud si můžete koupit chladné léky, které jsou levné a účinné s podobnou účinnou látkou v kompozici.

Jejich terapeutický účinek je identický. Samozřejmě není rozumné provádět diagnózu sami a předepsat léčbu, a měli byste se vždy poradit s lékařem, ale každý by měl vědět, že existují identické strukturní léky, jejichž náklady mohou být několikrát nižší.

K odstranění tohoto onemocnění jsou zapotřebí antivirotika, kapky z běžného nachlazení, protizánětlivá antibiotika, přípravky proti kašli. Včasná léčba pomáhá rychle překonat nemoc.

Seznam levných účinných antivirotik

Jsou to léky, které mohou zastavit rozvoj infekce. Nejprve by měl být použit protivirový studený lék. Populární léky "Arbidol", "Kagocel" mají vysokou cenu, ale mohou být zcela nahrazeny levnými a účinnými prostředky s vysokým terapeutickým výsledkem. Patří mezi ně:

1. Remantadin (Biochemist, Rusko). Ničí virové částice po jejich zavedení do buněk, přerušuje reprodukci virů. Předepisuje se při léčbě chřipky A v raných stadiích. Povoleno přijímat děti starší než sedm let.

 • Tablety 50 mg 20 kusů - 64 rublů.

2. Cykloferon (Polisan, Rusko). Aktivní složka léčiva meglumin acridon acetát stimuluje imunitní systém, má vysokou antivirovou aktivitu, zastavuje zánětlivý proces. Stimuluje reprodukci vlastního interferonu, který pomáhá účinně léčit onemocnění virové etiologie.

Byla prokázána vysoká účinnost léčiva při léčbě bronchitidy, chřipky a dalších akutních zánětlivých onemocnění dýchacího ústrojí způsobených pneumotropními viry. Imunomodulační vlastnosti umožňují použití cykloferonu pro prevenci SARS.

 • Balení tablet 150 mg 10 ks. - 155 rublů, 20 kusů - 323 ks.

3. Interferon (Microgen, RF). Je účinným prostředkem k potlačení virů vyvolávajících rozvoj akutních respiračních onemocnění. Léčivá látka interferon alfa. Používá se k eliminaci a prevenci chřipky, SARS. Roztok se používá různými způsoby: ve formě inhalace, která je považována za nejlepší metodu, nebo se používá jako nosní kapky tak, že se dvakrát denně ponoří do nosního průchodu, každý po 25 ml.

 • Balení 1000 IU 4 suché dávky - 82 rublů.

Antibiotika pro nachlazení

1. Amoxicilin (Hemofarm, Srbsko). Semisyntetický penicilin inhibuje patogenní bakteriální buňky. Má širokou škálu činností. Vysoce účinný lék k odstranění: akutní tonzilitida, bronchopneumonie, abscesní pneumonie, sinusitida, otitis media.

 • Tobolky 250 mg 16 kusů - 58 rublů, 500 mg 20 ks. - 84 str.

2. Amosin (syntéza AKOMP, RF). Účinná složka amoxicilinu. Je lékem na zimu, nenákladnou a účinnou supresivní bakteriální infekcí ORL orgánů, horních a dolních dýchacích cest. Strukturní analog amoxicilinu (popsaný výše).

3. Azitrus (Mintez OAO, Rusko). Léčivou látkou je dihydrát azithromycinu. Antibiotikum dobře proniká do dýchacích orgánů, rychle se šíří po celém těle a soustředí se do ohnisek infekce. Má výrazný baktericidní účinek. Má širokou škálu efektů. Používá se k odstranění infekcí v horních a dolních dýchacích cestách.

 • Náklady na kapsle 250 mg 6 kusů - 65 rublů.

Levné léky na rýmu

Časté nachlazení není zřídka doprovázeno vysilujícím nádechem. Léčivé prostředky jsou vyráběny ve formě kapek, které usnadňují nosní dýchání, mají antibakteriální účinek, chrání sliznice nosních průchodů před edémem.

1. Naphthyzinum (Doctor, Rusko). Účinná látka nafazolin zlepšuje tok nosních průchodů, zmírňuje otok v nosních dutinách a normalizuje dýchání. Oblast naftazinu: rýma v akutní formě, laryngitida, zánět dutin, sluchová trubice a tympanická dutina.

 • Kapky 0,1%, 15 ml - 24 rublů.

2. Galazolin (Polfa, Polsko). Účinná látka xylometazolin. Ovlivňuje krevní cévy, které je omezují, čímž se snižuje otok sliznic nosohltanu. Eliminuje rýmu při akutní rinitidě různých etiologií, sinusitidě, eustachitidě.

 • Náklady na kapky jsou 0,1%, 10 ml 38 rublů.

3. Noz hvězdička (Danafa Pharmaceutical D, Vietnam). Vazokonstrikční levný lék na bázi xylometazolinu. Účinně odstraňuje otok z povrchu sliznice nosohltanu a horních cest dýchacích. Nedráždí nosní dutinu, snižuje množství vylučované sekrece. Předepisuje se u infekční formy akutní rýmy, zánětu středního ucha a vedlejších nosních dutin.

 • Nosní kapky 0,1% 10 ml - 42 p.

4. Rizosin (Synthesis OAO, Rusko). Léčivou látkou je chlorid sodný. Tenký hlen, pomáhá normalizovat nosní dýchání. Zvlhčuje dermis v oblasti nosních průchodů, což přispívá k rychlé purifikaci nosní dutiny. Používá se jako lék na chlad, levný a účinný při onemocněních nosohltanu infekčního nebo virového původu.

5. Protargol. Antiseptický adstringentní roztok obsahuje proteinát stříbra se silným antimikrobiálním imunostimulačním účinkem. Je určen k ochraně sliznic nosu a krku před pronikáním patogenních mikroorganismů. Zmírňuje zánět, suší adenoidní tkáň.

Rozsah: faryngitida, laryngitida, léze nosohltanové sliznice a další katarální záněty horních cest dýchacích infekční etiologie. Protargol lze snadno zakoupit ve výrobních lékárnách, kde jsou vyráběny (použijte internet pro vyhledávání lékárny v blízkosti domu).

 • Vodný roztok 2% 10 ml - 174 rublů.

Levné léky proti kašli

1. Mukaltin (Pharmstandard, Rusko). Univerzální expektorant pro suchý a mokrý kašel. Obsahuje pouze jednu rostlinnou složku - suchý kořen suché močály. Dvě 50 mg tablety by měly být ředěny v polovině sklenice teplé vody. Vezměte půl hodiny před jídlem. Althaeus má obálkový efekt. Jak se dostat do nosohltanu zvyšuje sekreci bronchiální žlázy, ředí sekreci sliznic. Předepisuje se při onemocněních dýchacích cest doprovázených špatně odděleným sputem.

 • Cena balení 10 tablet 50 mg - 10 rublů.

2. Altey sirup (Vifiteh, RF). Má podobný účinek jako mukaltin.

 • Náklady na láhev 125 gramů - 48 s.

Prostředky pro mytí nosní dutiny

U ORL onemocnění lékař často předepisuje nosní mytí nahromaděného hlenu fyziologickým roztokem, jako je Aqualore, Dolphin, jehož hlavní složkou je mořská sůl. Neměli cenu přes tři sta rublů. Takové řešení lze snadno udělat doma.

Řešení receptů. Ve 250 ml vařené vody rozpusťte lžičku soli (bez sklíček). Nezáleží na typu soli, může být jakéhokoli původu, ne nutně moře.

Antipyretika

Docela drahé léky "Coldrex", "Theraflu" mohou být nahrazeny paracetomolem. Slouží jako hlavní stavební složka mnoha antipyretických léčiv.

1. Paracetomol (Pharmstandard, Rusko). To je považováno za nejlepší studené lék levný a nákladově efektivní v jeho působení s antipyretic, anti-pobuřující účinek. Jmenován na tělesnou teplotu převyšující normu při infekčních onemocněních.

 • Balení kartu. 500 miligramů 10 ks. - 7 rublů.

2. Ibuprofen (Tatkhimpharmpreparaty, RF). Stejná látka ve směsi. Protizánětlivá antipyretika Wed-in. Účinný lék k odstranění onemocnění ORL orgánů.

 • Balení tablet 200 mg 20 - 15 s.

Ruské léky na nachlazení a chřipku

Další "chřipková" vlna se protáhla Ruskem. Pro plíce je snazší zachytit infekci inhalací kapiček slin a hlenu od osoby, která kýchá vedle ní, nebo přidržením zábradlí na sběrnici. A inzerované léky pro prevenci a léčbu chřipky jsou nyní velmi drahé. A ne každý ví, že existují účinné levné analogy drahých léků se stejnou účinnou látkou.

Představujeme vám 7 nejlepších léků proti chřipce, které se prodávají ve většině lékáren. Nezapomeňte se poradit s lékařem, každý lék má kontraindikace. Cena léků vychází z údajů z lékařských portálů.

7. Tablety "echinacea"

Cena: od 111 rublů.

Vážený analog: Immunal.

Echinacea se používá na podporu imunity proti chřipce, nachlazení, fyzické a duševní únavě, infekcím a zánětům nosohltanu a ústní dutiny. Nahrazuje "Immunal", ve kterém je účinná látka - Echinacea.

6. Prášek "Interferon"

Cena: od 81 rublů.

Vážený analog: "Grippferon."

Kapky pro prevenci chřipky a nachlazení. Neponikají do těla, jsou distribuovány přes nosní sliznici a jsou překážkou pro viry. Analog "Grippferon" s léčivou látkou interferon alfa-2b.

5. Tablety "Paracetamol" a "Vitamin C"

Cena: od 8 a 183 rublů, resp.

Vážený analog: "Antigrippin", "Theraflu".

Kombinace "paracetamolu" a vitamínu C pomáhá s počátečními příznaky chřipky a chřipky není horší než drahé prášky. Nejprve je třeba vypít 1 tabletu "Paracetamol" (500 mg) a po 5-10 minutách rozpustit 1/3 šumivé tablety "Vitamin C" ve sklenici teplé vody. Analog "Antigrippin" s následujícími účinnými látkami: paracetamol, chlorfenamin maleát a kyselina askorbová a "Theraflu", který také zahrnuje paracetamol, kyselinu askorbovou, hydrochlorid fenylefrin a feniramin maleát.

4. Tablety Ibuprofenu

Cena: od 17 rublů.

Vážení analogové: "Nurofen".

Přijato jako protizánětlivé činidlo (ovlivňuje pouze příznaky, ne příčinu zánětu). Lék pomáhá snižovat bolest hlavy a bolesti svalů a snižuje teplotu. Je náhradou přípravku Nurofen účinnou látkou ibuprofen.

3. Tablety "Paracetamol"

Cena: od 3 rublů.

Vážení analogové: "Panadol."

Účinné antipyretické, vazokonstrikční činidlo a činidlo snižující bolest. Drahý analog těchto tablet je "Panadol" s účinnou látkou paracetamol.

2. Tablety Ambroxolu

Cena: od 52 rublů.

Vážený analog: "Lasolvan".

Stimuluje výtok sputa mokrým a suchým kašlem. Pomáhá nejen s chřipkou, ale také při akutní a chronické bronchitidě, pneumonii, bronchiektázii a bronchiálním astmatu. Pokud Vám byl předepsán drahý „Lasolvan“ s účinnou látkou ambroxolu, nahraďte jej „Ambroxolem“ a nekašlejte.

1. Tablety "Rimantadine"

Cena: od 67 rublů.

Vážený analog: "rimantadine."

Tento antivirotik je analogický s populárním a časem testovaným "rimantadinem" se stejnou účinnou látkou. Je nejúčinnější v prvních "chřipkových" dnech a je vhodný pro děti starší 7 let a pro dospělé.

Bez ohledu na to, jaký lék vám lékař doporučí, nezapomeňte, že to je nejen neetické pro ostatní, aby nesli chřipku na nohou (pacient může infikovat další tucet), ale také špatný pro tělo. Riziko komplikací se zvyšuje a je příliš drahá nelibost být nemocný již delší dobu.

Je těžké si vybrat levné léky na nachlazení a chřipku. Prostředky by měly být nejen levné, ale také účinné.

Kombinace obou popsaných faktorů je obtížná. Včasná léčba je základem účinnosti užívání drog.

Seznam léků na respirační infekci se skládá z antivirotik, imunomodulačních látek, interferonových induktorů. Symptomatická léčba je nutná při vstupu do bakteriální flóry. Podmínka vyžaduje jmenování antibiotik.

Levné léky proti chřipce a nachlazení

Levná kategorie antivirotik jsou blokátory M2 kanálů. Nezničí studené patogeny. Mechanismem účinku je inhibice receptorů M2 horních dýchacích cest. Viry chřipky pronikají těmito systémy intracelulárně. Bez rozmnožování patogeny rychle zemřou.

Pro zvýšení účinnosti léčby je třeba zvážit použití inhibitorů neuraminidázy, které virus zničí. Kombinace obou kategorií umožňuje vytvořit optimální léčebnou taktiku.

Zástupci blokátorů M2:

Datyphorin; Midantan; Remantadin.

Tento nástroj je široce používán v Rusku. Termín jeho použití je několik dekád. Moderní vědci nedoporučují použití rimantadinu u dětí v důsledku toxicity. Existují účinnější léky s nižší toxicitou, sníženým dávkováním, minimálními vedlejšími účinky. Omezené použití rimantadinu je také kvůli úzkému zaměření - proti chřipce A. Studený je spouštěn nejen tímto patogenem. Kauzativní agens akutních respiračních virových infekcí (ARVI):

Adenovirus; Rhinosyniální virus; Parainfluenza; Chřipka; Coronavirus.

Popsané viriony jsou nejčastější příčinou respirační infekce. Proti nim nemůžete vytvořit jednotný seznam léků na nachlazení a chřipku. Základem lidské antivirové ochrany je imunita. Léky bojují proti infekci pouze v počáteční fázi (nejpozději 3 dny).

Remantadin byl vytvořen v roce 1961. Stal se skutečným nálezem pro minulé století. Moderní rysy virových infekcí, výskyt běžného nachlazení vyžadují jmenování několika dalších léčebných postupů. Místo rimantadinu můžete pít algirem nebo amantadin - další zástupce inhibitorů M2.

Blokátory neuraminidázy

Seznam inhibitorů neuraminidázy je malý:

Oseltamivir (tamiflu); Zanamivir (Relenza).

Pro nachlazení pomáhají přímo ovlivňovat patogen vázáním neuraminidasového enzymu. Pod vlivem mechanismu byla porušena schopnost patogenů proniknout do buněk. Vlivem inhibitorů neuraminidázy jsou chřipkové viry nestabilní vůči škodlivým účinkům slin.

Pozor! Chlady jsou způsobeny nejen chřipkovými viry. Imunita výrazně pomáhá proti kašli, nádoru, horečce a dalším projevům akutních respiračních infekcí. Antivirová činidla jsou účinná ve stadiu virionu, který se dostává do dýchacího traktu před aktivní replikací intracelulárně.

Výhodou této kategorie léčiv ve srovnání s blokátory M2 je účinek na dva sérotypy chřipkových virionů (A a B).

Inhibitory neuraminidázy snižují koncentraci faktoru nekrózy nádoru v postižené oblasti, což snižuje stupeň zánětu. Podle vědeckých studií je TNF nezbytný pro aktivaci makrofágů. Buňky jsou ochrannými faktory, které mohou požívat viry. Inaktivace faktorů pod vlivem drog není vždy považována za správnou. Ochranné systémy jsou schopny samostatně se zabývat patogeny. Alveolární makrofágy jsou součástí lokální obrany. Při aktivaci produkují interleukiny, nádorový nekrotický faktor a další zánětlivé mediátory.

Užívání léků, spouštění imunitních mechanismů jsou hlavními systémy prevence nachlazení, chřipky a dalších akutních respiračních infekcí.

Zanamivir, oseltamivir - nemá negativní vliv na centrální nervový systém. Denní dávka léčiva je 75 až 150 mg. Pro léčbu nemoci by měla být aplikována do týdne. Snížení dávky léčiva je racionální, pokud je clearance nižší než 30 ml za minutu.

Relenza (zanamivir) je analogem kyseliny sialové. Složka je substrátem pro tvorbu neuraminidázy. Kvůli kompetitivní vazbě byla porušena schopnost viru vázat se na tento enzym. Pro zvýšení účinnosti léčby je lepší podávat lékový inhalátor pomocí speciálního zařízení - diskhaleru.

Vedlejší účinky se objevují u 1,5% pacientů:

Sinusitida; Nevolnost; Průjem; Závratě; Bolesti hlavy; Bronchospasmus.

Levná léčba chřipky a nachlazení (níže uvedený seznam) skupiny interferonů může být kombinována s blokátory M2, inhibitory neuraminidázy. Podle praktických studií zvyšuje použití kombinovaných režimů účinnost léčby.

Nejlepší Antivirotika: Interferon List

Výběr nejlepší lék na nachlazení a chřipku, měli byste věnovat pozornost účinnosti. Interferony jsou dobře zavedeny pro prevenci akutních respiračních infekcí. Tato kategorie je kombinována s jinými léky:

Radioprotektivní; Imunomodulační; Antiproliferativní; Antimikrobiální.

Interferony jsou relativně levné. Mechanismus účinku léku je syntéza proteinů, které potlačují replikaci viru. Univerzálnost antivirového účinku léků jim umožňuje, aby byly používány proti onemocnění, bez ohledu na etiologický faktor.

Seznam populárních interferonů:

Alfa, beta; Viferon; Lidský leukocyt; Grippferon

Katarální virové infekce mohou být léčeny interferony alfa a beta. Přípravky zabraňují přenosu genetického materiálu patogenu, který neumožňuje aktivní násobení.

Kombinace interferonů s chemoterapeutiky zvyšuje účinnost léčby.

Betaferon, lidský leukocytový interferon, není řada nízkorozpočtových léčiv. Podává se inhalací, což vám umožňuje pracovat přímo na ložiskách virového zánětu.

U dětí je racionální použití rekombinantního interferonu (Viferon). Tento nástroj posiluje imunitu stimulací tvorby ochranných imunoglobulinů. Kyselina askorbová, tokoferol acetát - vitamíny, které eliminují tvorbu peroxidačních forem oxidace lipidů, které vznikají v ohnisku virového zánětu při poškození virů stěnou průdušek. Existují studie o aktivaci interferonu alfa-2-beta s použitím tokoferolu a kyseliny askorbové (vitamíny E a C). Vlastnosti podávání léků poskytují dlouhodobou cirkulaci komplexů v krvi. Pokud užíváte přípravek Viferon s vitaminy po dobu jednoho týdne, můžete zaručit antivirový účinek po dobu až 2 týdnů.

Kategorie nejlepších léků proti chřipce a chřipce jsou interferonové induktory. Přípravky patří do kategorie s nízkou a vysokou molekulovou hmotností na bázi syntetických analogů. Mechanismus účinku je stimulace přirozených interferonů (alfa, beta), které následně spouštějí řetězec imunitních odpovědí.

Typičtí zástupci skupiny interferonových induktorů:

Amixin; Cykloferon; Ridostin.

Amiksin - induktor interferonu, který produkuje specifické změny v sliznici gastrointestinálního traktu. Amiksin podporuje tvorbu interferonu lidskými leukocyty. Po požití po 6 hodinách dochází k aktivní produkci protilátek.

Cykloferon je induktor produkce interferonu-alfa se širokým spektrem antibakteriální aktivity. Po akumulaci v cytoplazmě se zvyšuje aktivita leukocytů stimulující interferon.

Cykloferon je předepisován jako lék, který rychle překonává hematoencefalickou bariéru. To vám umožní rychle řešit patogen, který ovlivňuje nervové skořápky.

Bylinný induktor interferonu - ridostin. Léčivem je molekula dvouvláknové RNA, která se získává z kvasinek zabíječů (Saccharomyces cerevisiae). Systémové podávání léčiva vede k jeho maximální akumulaci 24 hodin po požití.

Lék má výrazný imunomodulační účinek. Mechanismus účinku je stimulace humorální a buněčné imunity. Proliferace kmenových buněk, fagocytóza bakterií, zvýšená aktivita neutrofilů vede k hlavním složkám obranného systému těla proti akutním respiračním virovým infekcím. Když jsou spoje aktivovány, je vyloučeno běžné nachlazení, symptomy jsou sníženy.

Theraflu; Ferwex; Rinza; Grippostad.

Seznam finančních prostředků z SARS

Zde je seznam léků proti nachlazení, které předepisují lékaři:

Terfal; Arbidol; Oscillococcinum; Anaferon; Antigrippin; Coldrex; Kagocel; Ingavirin; Amixin; Ferwex; Grippferon; Animax; Viferon.

Výše uvedené prostředky pro nachlazení a chřipku spadají do různých kategorií. Když lze onemocnění kombinovat. Racionální kombinací je antivirový lék a induktor interferonu.

Seznam léků na nachlazení a chřipku: stručný popis

To nejlepší z levných léků proti chřipce je Arbidol. Tento lék je klasifikován jako patentovaný. V roce 1974 vyvinula skupina ruských vědců na příkaz armády nový nástroj.

Průmyslový rozvoj začal až v roce 1992. Dlouhou dobu jim lék nevěnovali pozornost. Po zakoupení patentu v roce 2001 a zahájení aktivní reklamní kampaně se tržby zvýšily čtyřikrát.

Roman Abramovich v roce 2003 koupil 5 továren, které zahájily výrobu této drogy. Oficiální orgány věnovaly pozornost arbidolu. Gennady Onishchenko, hlavní zdravotnický lékař Ruské federace, doporučil pro léčbu chřipky. Po pandemii prasečí chřipky v roce 2009 vzrostly tržby o 102%.

Apoteóza organizace byla zprávou, ve které byly propagovány vlastnosti drogy pro boj proti prasečí chřipce.

Theraflu je americká droga, která se rozšířila během pandemie prasat a virové chřipky. Účinné látky přípravku neochází proti virům, ale eliminují symptomy lézí horních cest dýchacích.

Pheniramine Maleate - Antihistaminikum, jak se zbavit opuchu; Paracetamol - antipyretická složka, která má schopnost anestezie, vazokonstrikce; Fenylefrin hydrochlorid - složka pro zúžení krevních cév, odstranění otoků nosohltanové sliznice; Kyselina askorbová zvyšuje odolnost organismu vůči infekčním onemocněním.

Tamiflu - lék spadá do kategorie, která vám umožní rychle odstranit příznaky.

Anaferon je homeopatický lék. Za tvorbu drog v roce 2006 získali autoři cenu ruské vlády. Mechanismus účinku homeopatických léků není znám. V praxi byl odhalen jeho pozitivní antivirový účinek.

Je vyroben zavedením lidského interferonu gama do králičího séra. Homeopatie je založena na několikanásobném zředění roztoku alkoholovým rozpouštědlem. Opakovaným třepáním a přidáváním vody činí účinná koncentrace směsi 10-15 nanogramů na gram.

Anaferon aktivuje lokální antivirovou imunitu, snižuje četnost bakteriálních komplikací, vyvíjí se chřipkou a nachlazení 2krát. Literární zdroje popisují marnost léku. Většina mechanismů působení léků byla vyšetřena přímými vývojáři. Věřit, že takové výsledky nejsou vůbec možné.

Není možné přesně určit, které léky na chlad a chřipku jsou nejlepší. Aby se v každém konkrétním případě odstranily patologické změny, je třeba vycházet z těch prostředků, které skutečně přinášejí pozitivní akce. Vyberte si nejlepší lék. I kvalifikovaní lékaři předepisují léky pro každého pacienta individuálně. Doma, k provedení kompetentní léčby nachlazení je obtížné, protože je nemožné určit etiologii onemocnění.

Pro studené léky levně rusky

ČÁST KUGHOVÝCH - VÝŠKOVÉ CENY

„V září-říjnu přichází hlavní sezóna řetězců lékáren: lidé horlivě nakupují léky na nachlazení a chřipku, a to jak pro prevenci, tak pro léčbu do budoucna,“ říká expert na farmaceutický trh, ředitel Centra sociální ekonomiky David Melik-Guseinov. - No, jaký druh prodávajícího v této situaci nevyužije šanci na zvýšení zisku zvýšením cen?

Jako výsledek, od poloviny podzimu, anti-chlad léky na policích lékáren růst ceny v průměru o 10-15%. Je pravda, že ne všechny: existuje seznam životně důležitých léků, jejichž náklady jsou regulovány státem, stanovující mezní obchodní přídavky. Tento seznam zahrnuje populární léky na zmírnění příznaků chřipky a nachlazení, jako je kyselina acetylsalicylová, paracetamol. Současně více „sofistikovaných“ analogů těchto léků - ve formě šumivých prášků, sprejů atd. - není pod státní regulací. Lékárny mohou své ceny zvednout až na strop.

RŮZNÉ VNĚJŠÍ, SOUVISEJÍCÍ VNITŘE

Lékárníci sami přiznávají, že za posledních 20–30 let se neobjevily některé zásadně nové léky proti bolesti nebo bolesti hlavy. „Pokud porovnáte mnohem dražší léky a jejich analoga levněji, pak to bude jako stroj: se základním souborem funkcí a vyladěným, s dalšími možnostmi,“ uvádí příklad David Melik-Guseinov. Namísto chutné nebo hořké tablety si tedy můžete vybrat příjemně chutný nápoj - léčivý prášek rozpuštěný v horké vodě. A místo jednoduchých kapek na nos - sprej v krásné láhvi s jasným obalem. Ale jak auto jezdí bez ohledu na přítomnost vyhřívaných sedadel, analogové léky budou plnit svou hlavní funkci (antipyretikum, protizánětlivou, atd.) Bez ohledu na chuťovou barvu a ve většině případů tvar.

Pokud nebude porušena výrobní technologie, pak budou mít léky se stejnou účinnou látkou (tj. Analogové léky) na organismus stejný léčivý účinek, bez ohledu na cenový rozdíl, potvrdí lékaři.

Existuje všelék na viry?

Společně s odborníky jsme vybrali 7 hlavních léků, které pomáhají zbavit se nepříjemných symptomů, které doprovázejí nachlazení a chřipku: přehřátí horečky, bolesti hlavy, těsně ucpaný nos a kašel. V tabulce můžete najít dražší léky a jejich protějšky - léky se stejnou účinnou látkou, ale za mnohem levnější cenu.

Neexistují žádné antivirotika, která by jistě mohla léčit nachlazení. Proč

O účinnosti léčiv pro akutní respirační virové infekce (akutní respirační virové infekce) se nyní diskutuje na celém světě. „Nachlazení není způsobeno jedním nebo dokonce 10 viry - existuje sedm různých rodin, z nichž každá má podrodiny, ale celkem více než dvě stovky odrůd!“, Vysvětluje rozsah problému, profesor John Oxward, virolog na Queen Mary University v Londýně. Viry mají zároveň několik vlastních složek, které mohou být ovlivněny - tyto zákeřné patogeny jsou uloženy v lidských buňkách a využívají je jako materiál pro vlastní reprodukci.

Pokud jde o chřipku, Světová zdravotnická organizace doporučuje několik antivirových léků - jsou založeny na inovativním vývoji (účinné látky oseltamivir a zanamivir). Tyto léky produkují největší farmaceutické společnosti, které provedly řadu klinických studií. Řada vědců však pochybuje o pravdivosti těchto studií a jejich výsledcích.

"V každém případě užívání antivirotik má smysl pouze tehdy, pokud to začnete dělat v prvních 24 hodinách po nástupu onemocnění, to znamená, že se objeví hlavní příznaky - bolest hlavy, kongesce nosu, bolest v krku," říká bývalý šéf Kremlu. Doktor nejvyšší kategorie, kandidát lékařských věd Alexander Myasnikov. Mějte na paměti: na druhý den bude koncentrace viru v krvi taková, že je zbytečné bojovat s existujícími drogami, jen marně zasazujte játra a ledviny.

ZAPNUTO POZNÁMKA

Výrobky místo léků

- Studie provedené v Cardiffském centru pro studené studené na University of Cardiff (Wales) ukázaly, že šťáva z černého rybízu s horkou vodou není o nic méně efektivní než mnoho léků. Tento nápoj pomáhá zmírnit ucpání nosu, snižuje zánět v krku a kašel.

"Horká voda (ale ne vařící voda!) S citronem a medem je také vynikající pomůcka při zánětu hrdla," řekla Elizabeth Williamson, profesorka farmacie na University of Reading (Anglie).

- Údaje z výzkumu provedeného ve Spojených státech amerických potvrdily blahodárný účinek kuřecího vývaru. Zpomaluje pohyb imunitních neutrofilních buněk, které způsobují nepříjemné symptomy nachlazení. To snižuje ucpání nosu a zánětlivé reakce v krku.

Buďte v kurzu!

Hlavní chyby v léčbě chřipky a nachlazení

- Nenechte porazit teplotu, přičemž antipyretika, pokud teploměr ukazuje pod 38 - 38,5 stupňů. Při této teplotě se tělo rychle vyrovná s viry. Výjimkou jsou případy individuálních reakcí, kdy pacient velmi špatně snáší i minimální zvýšení teploty (začíná srdeční tep, bolest hlavy atd.) - pak je nutné užívat antipyretika.

- Nepoužívejte vazokonstrikční látky, které zmírňují ucpání nosu. Tyto léky "spalují" nosní sliznici a při častém užívání mohou vést k rozvoji chronické rýmy. Proto, pokud během studené nos není tak ucpaný, že je nemožné dýchat, je lepší trpět, bez léků nebo pomocí lidových prostředků (česnek, inhalace, atd.).

- Koňské dávky vitaminu C nebo jiných komplexů vitamínů škodí spíše než pomoci. Nedávné vědecké studie ukázaly, že uměle syntetizované vitamíny nejsou absorbovány v těle, ale jsou eliminovány, což zvyšuje zátěž na ledviny.

Šetříme na léčbu nachlazení

Elektronická kniha

„Výběr léků a posílení našeho zdraví“

Pod vlivem televizní reklamy ukládají drahé léky. Propagované léky mají zatím levné analogy, které se neliší v účinku na tělo. Sbírka „Komsomolskaja Pravda“ vám pomůže orientovat se v nejrůznějších lécích, které jsou plné světlých balíčků lékárenských oken.

Každý člověk téměř každý rok čelí chladu. Zejména děti v předškolním a školním věku jsou v zimě nemocné. Aby byla léčba skutečně účinná, je nutné se domluvit s lékařem. Ale v posledních letech se stále více pacientů stěžuje, že jim předepisují drahé léky v době, kdy můžete předepsat levné léky na nachlazení. Z dnešního článku se dozvíte přesně o tom. Níže se zobrazí levné analogy drahého studeného léku. To však neznamená, že se můžete bezpečně zapojit do samoléčby. Pokud vám něco vadí, musíte požádat o pomoc lékaře. Teprve pak si můžete být jisti bezpečností léčby.

Antivirové léky: první předepsané

Pokud je člověk nemocný, je infekce způsobena virem. To se stává nejčastěji. Proto při prvních příznacích nemoci lékaři předepisují antivirotika. Léky jako Arbidol, Amiksin, Tamiflu, Kagocel a další jsou široce populární a velmi žádané. Ale oni jsou docela drahé (asi 400-1000 rublů). Má smysl přeplatit nebo můžete najít levné peníze?

Pro nachlazení způsobené virovou infekcí můžete použít "Rimantadine". Léky stojí v průměru 50 rublů. Jeho účinnost však není nižší než účinnost výše uvedených léků. Lék "Rimantadine" působí výhradně na existující viry. Proto se pro účely prevence nepoužije. Je zakázáno užívat lék dětem do 7 let. Můžete nahradit antivirals s levným Cycloferon. Tablety 10 kusů vás bude stát 150-200 rublů. Není to tak levné jako u Rimantadinu, ale ani příliš drahé. Léčivo "Cycloferon" lze použít u dětí od 4 let. Kromě toho má léčivo imunomodulační účinek, může být použit pro profylaktické účely.

Lékaři a chřipka sprej Grippferon jsou populární u lékařů. Tento léčivý přípravek lze použít u novorozenců a těhotných žen, předepisuje se všude. Nosní medicína stojí asi 200 rublů. Můžete nahradit lék s obvyklým "Interferon", které jsou zabaleny pouze 100 rublů.

Antivirové léky: první předepsané

Pokud je člověk nemocný, je infekce způsobena virem. To se stává nejčastěji. Proto při prvních příznacích nemoci lékaři předepisují antivirotika. Léky jako Arbidol, Amiksin, Tamiflu, Kagocel a další jsou široce populární a velmi žádané. Ale oni jsou docela drahé (asi 400-1000 rublů). Má smysl přeplatit nebo můžete najít levné peníze?

Pro nachlazení způsobené virovou infekcí můžete použít "Rimantadine". Léky stojí v průměru 50 rublů. Jeho účinnost však není nižší než účinnost výše uvedených léků. Lék "Rimantadine" působí výhradně na existující viry. Proto se pro účely prevence nepoužije. Je zakázáno užívat lék dětem do 7 let. Můžete nahradit antivirals s levným Cycloferon. Tablety 10 kusů vás bude stát 150-200 rublů. Není to tak levné jako u Rimantadinu, ale ani příliš drahé. Léčivo "Cycloferon" lze použít u dětí od 4 let. Kromě toho má léčivo imunomodulační účinek, může být použit pro profylaktické účely.

Lékaři a chřipka sprej Grippferon jsou populární u lékařů. Tento léčivý přípravek lze použít u novorozenců a těhotných žen, předepisuje se všude. Nosní medicína stojí asi 200 rublů. Můžete nahradit lék s obvyklým "Interferon", které jsou zabaleny pouze 100 rublů.

Léky na zmírnění chladu

Často, když má člověk chlad, objeví se rýma, doprovázená nazální kongescí. K odstranění tohoto nepříjemného symptomu lékaři předepisují takové léky jako Nazivin, Sanorin. Takové léky stojí asi 200 rublů. Můžete nahradit je "Naphthyzin", "Galazolin", který vás bude stát více než 50 rublů. Můžete je použít ne více než 3-5 dnů, stejně jako drahé protějšky.

Jako antiseptikum mohou lékaři předepsat roztok "Miramistin". Můžete si ji koupit v lékárně za 200-350 rublů. Analog tohoto léku bude "chlorhexidin", který stojí ne více než 50 rublů. Drahé nosní antiseptikum na bázi stříbrných iontů je Sialor (250-300 rublů). Bez strachu, to může být nahrazeno Protargola řešení pro 60-80 rublů.

Kapky "Pinosol" (200 rublů), nahradit lék "Pinovit" (100 rublů). Tyto léky jsou vyráběny na bázi rostlinných výtažků a olejů. Jejich složení je naprosto totožné, pouze výrobce je jiný.

Proplachovací nos

Solné roztoky jsou často předepisovány pro léčbu virových a bakteriálních infekcí doprovázených rýmou. Patří mezi ně Aquamaris, Aqualor, Humer, Dolphin a tak dále. Stojí poměrně drahé (asi 100-300 rublů). Je možné namísto nich najít levné prostředky (pro nachlazení doprovázené chladem)?

Nahradit tyto sloučeniny může být lék "Rizosin". Stojí asi 80 rublů za láhev. Pokud chcete ušetřit ještě více, pak dávejte přednost roztoku chloridu sodného. Tento lék vás bude stát 50 rublů za velkou láhev o objemu 200 mililitrů. Všimněte si, že fyziologický roztok pro mytí nosu může být zcela připraven. V tomto případě to bude téměř zdarma. Ve vařené vodě při pokojové teplotě přidejte lžíci soli a sody, důkladně promíchejte a použijte na zdraví!

Levné antibiotikum pro chlad

Někdy se stává, že virová infekce má bakteriální formu. Často je to důsledek nesprávného zacházení, snížené imunity, pokud člověk trpí chladem na nohou. V takové situaci je indikováno použití baktericidních a bakteriostatických léčiv. Levné antibiotikum (pro nachlazení) by nemělo být zvoleno nezávisle, protože preferovaný lék může být jednoduše neúčinný. Proto se s ním poraďte se svým lékařem. Věnujte pozornost tomu, které léky mohou být nahrazeny levnými analogy:

Sumated (500 rublů) na Azitrus (50 rublů) Flemoksin (300 rublů) na Amoxicillin (40 rublů) Supraks (800 rublů) na Cefatoksim (50 a tak dále.

Lék na kašel

Při bronchitidě a pneumonii lékaři vždy předepisují mukolytické nebo bronchodilatační přípravky. V pediatrii často používali nástroje jako "Lasolvan" a "Ambrobene". Léky mohou být užívány orálně nebo inhalací. Stojí asi 250-300 rublů za láhev. Složení léčiva obsahuje účinnou látku Ambroxol. Na základě stejné složky, lék Ambroxol se vyrábí s cenou ne více než 50 rublů.

Co jiného je levné lék na chlad pro děti? Mukaltin bude také účinným a nenákladným kašelem. Tyto tablety stojí v průměru 20 rublů za 10 kusů. Současně pilulky pomáhají ne horší než sirupy. Můžete dát lék dětem. V případě potřeby lze „Mukaltin“ nahradit sirupem „Althea“, který vás nebude stát více než 40 rublů.

Levné antibiotikum pro chlad

Někdy se stává, že virová infekce má bakteriální formu. Často je to důsledek nesprávného zacházení, snížené imunity, pokud člověk trpí chladem na nohou. V takové situaci je indikováno použití baktericidních a bakteriostatických léčiv. Levné antibiotikum (pro nachlazení) by nemělo být zvoleno nezávisle, protože preferovaný lék může být jednoduše neúčinný. Proto se s ním poraďte se svým lékařem. Věnujte pozornost tomu, které léky mohou být nahrazeny levnými analogy:

Sumated (500 rublů) na Azitrus (50 rublů) Flemoksin (300 rublů) na Amoxicillin (40 rublů) Supraks (800 rublů) na Cefatoksim (50 a tak dále.

Lék na kašel

Při bronchitidě a pneumonii lékaři vždy předepisují mukolytické nebo bronchodilatační přípravky. V pediatrii často používali nástroje jako "Lasolvan" a "Ambrobene". Léky mohou být užívány orálně nebo inhalací. Stojí asi 250-300 rublů za láhev. Složení léčiva obsahuje účinnou látku Ambroxol. Na základě stejné složky, lék Ambroxol se vyrábí s cenou ne více než 50 rublů.

Co jiného je levné lék na chlad pro děti? Mukaltin bude také účinným a nenákladným kašelem. Tyto tablety stojí v průměru 20 rublů za 10 kusů. Současně pilulky pomáhají ne horší než sirupy. Můžete dát lék dětem. V případě potřeby lze „Mukaltin“ nahradit sirupem „Althea“, který vás nebude stát více než 40 rublů.

Levné profylaktické studené lékařství

Často lidé, kteří často onemocní, mají předepsané preventivní léky. Je poměrně těžké najít levný nástroj. Pro nachlazení a chřipku lékaři předepisují léky jako Ergoferon a Anaferon. Stojí v průměru 300-400 rublů. Používá dražší "Izoprinozin" (600 rublů). Předepisují se homeopatické přípravky, například Otsillococcinum (900 rublů). Léky Bronhomunal a Immunal jsou velmi populární.

Nahradit popsané léky mohou být levné prostředky pro nachlazení. Aby se zabránilo použití tablet "Echinacea" nebo "Echinacea-P". Jsou absolutním strukturním analogem léku "Immunal". Zároveň je rozdíl v ceně téměř 900 rublů. "Ekhinatseya-P" stojí 90 rublů za 100 tablet a "Immunal" 200 rublů za 20 tablet. Pokud se vám nepodařilo získat popsaný lék, můžete bezpečně koupit tinkturu Echinacea nebo sušené brikety na vaření čaje. Efekt bude identický.

Symptomatická léčba

Pacienti často používají jako prášky nachlazení jako Fervex, Theraflu, Coldrex. Tam je jedna část těchto léků v průměru 20-60 rublů. Složení obsahuje antipyretika a vitamín C. Tyto magické tašky můžete bezpečně nahradit levnými léky. Z běžného nachlazení vám pomůže obvyklý "Paracetamol". Ve většině případů je to on, kdo je součástí drahých léků. 10 tablet antipyretika vás bude stát asi 8-12 rublů. Vitamin C lze také zakoupit v lékárně za rozumnou cenu (20 rublů na 100 tablet).

Při teplotě lékaři také předepisují „Nurofen“. Tento lék se často používá pro mladší děti. Ale i dospělí pacienti ji přijímají méně často. Můžete nahradit drahé pilulky (200 rublů) levným ibuprofenem, který stojí v průměru 50 rublů na 100 tobolek.

Symptomatická léčba

Pacienti často používají jako prášky nachlazení jako Fervex, Theraflu, Coldrex. Tam je jedna část těchto léků v průměru 20-60 rublů. Složení obsahuje antipyretika a vitamín C. Tyto magické tašky můžete bezpečně nahradit levnými léky. Z běžného nachlazení vám pomůže obvyklý "Paracetamol". Ve většině případů je to on, kdo je součástí drahých léků. 10 tablet antipyretika vás bude stát asi 8-12 rublů. Vitamin C lze také zakoupit v lékárně za rozumnou cenu (20 rublů na 100 tablet).

Při teplotě lékaři také předepisují „Nurofen“. Tento lék se často používá pro mladší děti. Ale i dospělí pacienti ji přijímají méně často. Můžete nahradit drahé pilulky (200 rublů) levným ibuprofenem, který stojí v průměru 50 rublů na 100 tobolek.

Zda nahradit drahé s levné: recenze

Je možné najít dobrou levnou studenou medicínu? Nebo je lepší nepřijímat rizika a brát drahé léky, které jsou pro každého známé? Co si o tom lékaři myslí?

Lékaři uvádějí, že některé levné léky jsou někdy lepší než drahé. Bohužel, v poslední době je stále více možné slyšet o padělaných léčivech. V tomto případě padne volba špatných příznivců na drahé léky. Koneckonců, je výhodnější falešné léky za 1000 rublů, než to, co stojí 20 rublů. V tomto ohledu se lékaři v poslední době snaží předepisovat levné generiky. Ale stejně jako dříve lékaři spolupracují s farmakologickými firmami a propagují jejich přípravy. Proto je tento problém kontroverzní dodnes.

Soudě podle hodnocení spotřebitelů můžeme říci, že levné léky za studena nejsou o nic horší než drahé léky. Stereotyp o tom, co je drahé, znamená dobré, se postupně rozpadá. Je možné, že v blízké budoucnosti budou mít všichni spotřebitelé dlouhodobě osvědčené a levné léky, přičemž se vzdají nových léků za přemrštěné ceny.

Shrňte

Z článku jste se dozvěděli, které léky na nachlazení jsou předepisovány zvláště často a jak je lze nahradit. Nedoporučuje se, abyste si zvolili analog léku sami. Přes toto, mnoho pacientů nedbá tohoto pravidla. Stojí za to si uvědomit, že při výběru generických drahé léky, měli byste věnovat pozornost jeho složení, dávkování a omezení. Mnoho levných léků není důkladně testováno, takže mají více kontraindikací. Šetřete na zdraví, aniž byste se zranili, to nejlepší!