Rozdíly expektoranty pro bronchitidu. Nejlepší prostředky

Časté nachlazení, kterým lidé někdy nevěnují pozornost, se může vyvinout v zánětlivé onemocnění průdušek - bronchitida. Téměř 90% lidí čelí této patologii. Citlivost prsou, dušnost, bolestivý kašel, slabost - příznaky bronchitidy. Tato nemoc je zákeřná, má mnoho typů.

Co jste navštívil?

V lékařské praxi identifikují pulmonologové čtyři hlavní typy zánětů průdušek. Klasifikujte nemoc na základě mechanismu vývoje a příčin bronchitidy.

Akutní bronchitida. Nejběžnější forma onemocnění. Akutní bronchitida má bakteriální nebo virovou etymologii. Může se však vyvíjet také díky agresivním alergenům na sliznici průdušek.

Chronická bronchitida. Tento typ patologie se vyvíjí v důsledku negramotné léčby akutní fáze. Chronická bronchitida je diagnostikována, pokud má pacient dlouhý kašel (asi 2,5-3 měsíce ročně). Relaps patologie je zaznamenán během mimosezónního období na pozadí respiračních infekcí.

Bronchitida kuřák. Tento typ onemocnění navštěvují zkušení milovníci nikotinu. Hlavními příznaky patologie jsou silná dušnost a záchvaty kašle s hojným výtokem sputa.

Obstrukční bronchitida. Tento typ bronchitidy se projevuje hlasitým pískavým zvukem při dýchání, tvorbou hustého a obtížně odstranitelného hlenu a silnou dušností. Mezi viníky obstrukční bronchitidy patří kouření, dědičné faktory, znečištěný vzduch, aktivita patogenních virů, práce ve škodlivých podmínkách.

Bronchitida je také rozdělena do typů podle typu zánětlivého procesu a vlastností sputa:

 • hnisavý;
 • vláknité;
 • smíšené
 • katarální;
 • hemoragické.

Podle stupně zánětlivého procesu jsou patologie rozděleny na omezené (zánět ovlivňuje určitou oblast průdušek) a difuzní, kdy zánětlivý proces pokrývá významnou část těla a šíří se do blízkých orgánů.

Bronchitida je jednoduchá a komplikovaná, vyskytuje se v mírném, středním a těžkém.

Plná diagnostika umožňuje detekci bronchitidy v časných formách a pomáhá lékaři rozvinout účinný léčebný režim. Léčba by měla být prováděna pouze pod lékařským dohledem. Jak probíhá terapie?

Odstraňování sputu pomocí silných prostředků (léků) a tablet pro výtok (vykašlávání) sputa pro bronchitidu u dospělých t

Hlavní léčba zánětlivých procesů průdušek je snížena na úlevu od otoků, úlevu od kašle a zlepšení průchodnosti dýchacích cest. Aby bylo možné vyrovnat se s mučivým kašlem, je nezbytné pomoci tělu zkapalnit a odstranit hlen.

S rozvojem bronchitidy se hlen začíná produkovat ve velkém množství. Stává se viskózní.

Průdušky se nevyrovnávají s odběrem hustého hlenu. Spolu se sputem se akumulují patogenní mikroorganismy v orgánech, což zhoršuje stav pacienta.

Co přináší úlevu od hlenu nemoci?

 1. Reliéf syndromu kašle.
 2. Zlepšení celkového stavu pacienta.
 3. Čištění patogenních toxinů.

Co dělá doktor, aby se dostal sputum? Metody léčby jsou zaměřeny na stimulaci práce bronchiální žlázy, které jsou zodpovědné za "tlačí" hlenu. Opatření zaměřená na odstranění hlenu zahrnují:

 • posturální drenáž;
 • bohatý teplý nápoj;
 • dechová cvičení;
 • Masážní manipulace;
 • plné zvlhčování vzduchu;
 • užívání vykašlávacích drog;
 • parní a aerosolové inhalace.

Léčivé látky, které zředí hlen, jsou považovány za nejefektivnější z hlediska jeho stažení. Takové léky jsou často kombinovány s příjmem mukolytických činidel.

Některé léky mají smíšený účinek: vykašlávání-mukolytika se současným antimikrobiálním a protizánětlivým účinkem.

Pochopení vykašlávacích léků pro bronchitidu pro vypuštění sputa u dospělých

Aby se zmírnil syndrom kašle, pomohl vyrovnat se s patogenním hlenem a urychlil rychlost, lékaři rozvinuli léčebný cyklus, který zahrnuje užívání následujících léků.

Expektorant pro bronchitidu reflexní působení

Léky tohoto typu, které jsou v kontaktu se sliznicí žaludku, vyvolávají zdání reflexu rány (ale bez zjevného zvracení). Současně je výrazně zlepšena peristaltika bronchiálních svalů, což vede ke zvýšení množství sputa.

Současně začnou buňky epiteliální tkáně pracovat v akcelerovaném režimu - hlen z malých alveolů je transportován do velkých průdušek a průdušnice. Výsledkem je zlepšení procesu vykašlávání sputa. Většina lékařů doporučuje užívat následující léky.

Alkalické expektoranty. Bylinné přípravky tohoto typu jsou určeny pro obstrukční a tracheální stadium bronchitidy, pneumonii a emfyzém. Takové léky urychlují práci bronchiální peristaltiky, zastavují zánět a tenčí viskózní konzistenci hlenu.

Tyto expektoranty zahrnují mukaltin, Althea sirup.

Expektoranty na bázi termopsis. Bylinné léky s termopsisem mají silné vykašlávací vlastnosti. Nedoporučují se pro děti mladší 10 - 12 let. Dokonce i sebemenší předávkování lékem může způsobit zvracení a účinná látka cytisin ovlivňuje dýchání. To může dítě vyděsit.

Běžné vykašlávání obsahující extrakt termopsis: "Thermopsol", "Codelac Broncho", tablety sputum "Thermopsis". Tyto léky však mohou vyvolat nežádoucí účinky (předávkování) ve formě problémů s gastrointestinálním traktem (průjem, zácpa), letargie, bolesti hlavy.

Jiné bylinné přípravky. Jiné komplexy na bázi vykašlávacích léků vykazují vynikající výsledky ve zkapalňování sputa:

 • tymián;
 • tymián;
 • jitrocel;
 • podběl;
 • marsh divoký rozmarýn

Mezi takové drogy patří "perertus", "gerbion", "tussamag", "stopussin", "bronhikum". Dobré výsledky ukázaly Coldrex Broncho (vykašlávání obsahující kafr, červenou papriku, makrogol a guaifenesin) a Gelomirtol, vyrobené na bázi myrtolu.

Nejlepší vykašlávací účinky

Takové léky stimulují bronchiální žlázy a účinně ředí viskózní sputum. Resorptivní vykašlávání stimuluje sekreci průdušek a svalů bronchiálních stěn. Složení resorpčních expektorantů zahrnuje složky, které zvyšují separaci tekutiny v sekreci sliznice. Tento efekt ukazuje:

 • jedlá soda;
 • ethery anýzu;
 • chlorid amonný;
 • divoký rozmarýn;
 • hydrogenuhličitan sodný;
 • oregano (oregano bylina);
 • chlorid amonný (amoniak);
 • jodidy draselné / sodné (soli jódu).

Amtersol je jedním z nejběžnějších a nejúčinnějších expektorantů tohoto druhu. Tento přípravek je kontraindikován pro budoucí maminky a malé děti (do 3 let). Dávka léčiva závisí na věku pacienta.

Nejlepší vykašlávání znamená mukolytikum

Hlavním úkolem mukolytik je ředit sputum a urychlit jeho evakuaci z průdušek. Dále zvážit, které vykašlávání kašel s sputum je lepší.

Patogenní mikroorganismy, zbavené příznivého prostředí, umírají, což urychluje regeneraci. Častěji lékaři doporučují užívat následující mukolytiku:

 1. "Acetylcystein". Léčivo je dostupné ve formě tablet, prášků a sirupů. V lékárnách lze produkty acetylcysteinu nalézt pod názvy: „Vicks Active“, „ACC“, „Fluimucil“. Takové léky jsou předepisovány pro usnadnění odejmutí sputa při obstrukční a akutní bronchitidě, otitis a pneumonii a laryngitidě.
 2. "Bromhexin". Antitusické prášky vykašlávání, jejichž účinek je pozorován již druhý den po podání. "Bromhexin" lze použít jak uvnitř, tak i vdechování. Následující léky mají podobný účinek: „Solvin“, „Bronkhosan“ a éterické oleje z máty peprné, eukalyptu, majoránky, anýzu a fenyklu.
 3. Ambroxol. Jeden z nejlepších léků, které pracují na ředění a výstupu sputa. Ambroxol, Ambrobene, Lazolvan, Flavamed, Halixol, Ambrohexal, Ambrosal jsou označovány jako analogy Ambroxolu. Tato mukolytika se doporučuje pro různé typy bronchitidy, pneumonie, astmatu a CHOPN, doprovázené kašlem s obtížným odstraněním hlenu.
 4. "Carbocisteine". Účinné vykašlávací léky - mukolytika. Prostředky pomáhají snižovat viskozitu sputa a zvyšují elasticitu bronchiální sekrece. Na základě karbocysteinu byly vytvořeny následující léky: "Flyuditek", "Bronhobos", "Libeksin Muko" a "Fluifort".

Ve světě léčiv existují také účinné kombinované preparáty vykašlávání obsahující několik účinných látek v kompozici. Běžné drogy této kategorie jsou “Djoset”, “Kashnol” a “Ascoril”.

Pozor, nebezpečná lehkost

Často se lidé s bronchitidou, kteří nechtějí ztrácet čas na klinice, snaží vyrovnat se s kašlem a sputem svými vlastními zdroji.

Nákupem léků proti kašli v lékárnách si nemyslí, že by takové léky mohly být používány pouze se suchým kašlem. K antitusickým lékům patří:

 • Libexin;
 • "Levopront";
 • Stoptussin;
 • Tussin Plus;
 • "Bronholitin";
 • "Glaucin" ("Glauvent");
 • Sinekod (butamirát);
 • Kodein (methylmorfin);
 • Libexin (Prenoxdiazin);
 • „Sedotussin“ („Pentoxiverin“);
 • „Ethylmorfin“ („Dextromethorfan“);
 • "Tusupreks" ("Oxaladine" nebo "Pakseladin").

Jakmile se sputum začne vykašlávat, tyto léky by měly být zastaveny. Jinak se hlen hromadí v průduškách a vyvolává záchvaty udušení, což zhoršuje průběh onemocnění. Situace se zhoršuje při užívání antitusických léků a expektorantů.

Lidové vykašlávací drogy

Kromě lékové terapie, bronchitida stále častěji používá mukolytické lidové prostředky pro vykašlávání. Takové prostředky dokonale „pokračují“ s užíváním léků a účinně pomáhají odstraňovat sputum z průdušek.

V praxi se běžně používají vývar z lékořice, althea, oregano a máty. Dobře pomáhají parní inhalaci pomocí sody a bylin. Z prostředků používaných orálně, jsou účinné léky vyrobené z mléka s přidáním sody, ovsa, medu:

Banánový odvar. Rozmělněte pár zralých banánů do čistého stavu. Smíchejte cukr (25 g). Hmota se zředí sklenicí vody a důkladně promíchá. Přiveďte k varu a ochlaďte. Take chutné léky na lžíci 2-3 krát denně.

"Redkin" med. Vezměte si velkou černou ředkvičku a odřízněte její vrchol. Udělejte malou depresi a naplňte ji medem. Otvor zakryjte špičkou (jako víko). Po 6-7 hodinách bude ředkev dávat šťávu. Tato šťáva smíchaná s medem je účinným vykašláváním. Užívá se 20-25 ml třikrát denně.

Ovesné mléko Pro přípravu dalšího vykašlávání bude vyžadovat sklenici ovesných zrn. Potřebují nalít mléko (300-400 ml) a přivést do varu. Můžete přidat med podle chuti. Hotový lék se užívá 5-6krát denně v malých doušcích po 100-150 ml.

Jedlá soda. Dobrý starý výrobek, časově prověřený. To je vynikající vykašlávání. Soda může být použita ve formě inhalace nebo perorálně, předem smíchaná s horkým mlékem (na šálek mléka 5-6 g sody).

Léčivé byliny pro výtok sputa. Léčivé rostliny byly od dávných dob úspěšně používány v lidových receptech, které pomáhají odstraňovat hleny. Mezi nejúčinnější patří následující recepty:

 1. Bříza Mladé listy stromu smíchané s divokým rozmarýnem (40-50 g každý), oregano (25 g), kopřivy a březové pupeny (15 g). Všechny složky jsou smíchány a rozdrceny. Směs trávy (12 g) smíchejte s vodou (500 ml) a vařte. Potom nechte hmotu vyluhovat po dobu 30-40 minut. Hotový lék se vypije 50 ml třikrát denně.
 2. Bylinná kolekce. Smíchejte podběl, řepku lékařskou (10 g každý) a oregano (5 g). Hmotnost strmé vroucí vody (200 ml) se nechá vyluhovat hodinu. Pijte lék 100 ml 3-4 krát denně. K chuti může být přidán med.

Nejlepší vykašlávání na bronchitidu

Moderní svět lékárny je plný bohatého výběru prostředků s expektoračními účinky.

Abychom se mezi lékárnami neztratili, uvědomte si, že podle odborníků jsou bylinné léky založené na léčivých rostlinách považovány za nejlepší expektoranci při bronchitidě:

 • tymián, ceněný pro jeho silný anti-bakteriální účinek;
 • divoký rozmarýn s analgetickým a baktericidním účinkem;
 • podběl s vynikajícím vykašláváním a antiseptickým účinkem;
 • plantain s antimikrobiálními a analgetickými účinky;
 • Althaea, která má změkčující účinek na průdušky, která nezpůsobuje alergie;
 • Thermopsis, který kromě ředění a vylučování sputa posiluje imunitu pacienta;
 • V lékařské praxi používám kořeny této rostliny s expektoračními vlastnostmi.

Nezapomeňte se poradit se svým lékařem, pokud kašel doprovází hojný hnisavý sputum, pocení, horečku a těžkou slabost. Rodiče by měli být obzvláště pozorní. Sputum v dětství je velmi nebezpečné, může vyvolat udušení u malých.

Šetrné účinné vykašlávání pro děti a těhotné ženy s bronchitidou

Léčba dětí. Ne všechny léky vykašlávání mohou být podávány dětem v léčbě bronchitidy. Nejvhodnější lék je ten, který pediatr předepisuje. Lékař, vybírající léčbu pro dítě, bere v úvahu jeho věk a zdravotní stav. Pečlivě si přečtěte pokyny pro drogy, které předepisují věkové kategorie.

Například „Lasolvan“, často předepisovaný pediatry, může být použit k léčbě dětí starších než jeden rok. Ale v určitých situacích je „Lasolvan“ v injekcích předepisován kojícím dětem (dělají to pouze v podmínkách nemocnice).

Pro léčbu dětí jsou často předepisovány látky vylučující sputum pro děti, založené na termopláze: "Pektussin", "Doctor Mom", "Doctor Theis". Takové chutné, voňavé sirup ze sputum děti pít s radostí. Ukazuje účinnost a sirupy založené na Ambroxolu.

Doma (po předchozí konzultaci s lékařem) můžete krmit dítě hrudníkovými poplatky za vykašlávání a dávat chutné léky na bázi banánů, medu, mléka.

Léčba těhotných žen. Lékaři jsou neméně opatrní ohledně výběru vykašlávacích léků pro těhotné ženy. Mnoho léků může poškodit tělo budoucí matky a jejího dítěte. Pouze lékaři volí bezpečné a účinné prostředky na vykašlávání. Lékaři dříve brát v úvahu závažnost bronchitidy a současný stav těhotné ženy.

Lékaři častěji předepisují neutrální, šetřící léky na ředění a odstraňování sputa. Takové expektoranty zahrnují sirupy založené na kořenech břečťanu a lékořice, Althea (jsou předepisovány pediatry a pro léčbu malých dětí). Léky s tymiánem a termopsis jsou účinné.

Během léčby lékaři berou v úvahu, že těhotná žena může při užívání předepsaných léků zaznamenat nepředvídatelné reakce. Při sebemenších negativních příznacích je předepsaný lék zrušen a lék je předepsán pro jemnější účinek.

Dejte si pozor a nenechte se nemocit!

Baby Kašel Medicína Videa

Dr. Komarovsky vám řekne, jaké léky jsou k dispozici pro kašel pro dítě, a zaměří rodiče na rozdíl mezi léky na kašel a vykašlávání drog.

Přehled vykašlávání předepsaných pro bronchitidu

Bronchitida je zánětlivé nebo infekční onemocnění horních cest dýchacích. Spolu s tvorbou sputa, které se hromadí v průduškách, způsobuje jejich zánět a způsobuje bolestivý, vlhký kašel. Protože nahromaděné tajemství má viskózní strukturu, je těžké se vzdát. Zbavit se kašle je obtížné. Pacienti přicházejí na pomoc vykašlávacích a protizánětlivých léků a populárních receptů.

Přípravy

Existuje celá řada léků, které se používají při léčbě bronchitidy. Jedná se o léky různých skupin, od antibiotik až po vykašlávání drog. U léků, které mohou zmírnit kašel, patří:

 1. Bylinné léky - tyto léky obsahují různé bylinné extrakty, které pomáhají vyrovnat se s útoky bolestivého kašle.
 2. Mukolytika - aktivně se používají pro produktivní kašel, ovlivňují tajemství, ředí ho a přispívají k odstranění.
 3. Vykašlávání - předepsané pro kašel, když je pozorován výtok sputa a tajemství není tlusté.

Toto jsou hlavní typy léků, které se používají pro bronchitidu, působí jako adjuvantní terapie nebo doplněk hlavní léčby.

Na videu - názor lékaře na vykašlávání:

Pro dospělé

Přípravky pro dospělé jsou hlavně syntetické prostředky, které mohou zahrnovat také rostlinné složky, stejně jako část Codelac broncho.

Při bronchitidě může být pacient předepsán:

  Ambroxol a léky na něm založené;

Tyto léky mají pozitivní vliv na stav orgánů dýchacího ústrojí. Přispívají k odstranění sputa.

Léky syntetického původu mají řadu vedlejších účinků, doporučuje se koordinovat jejich užívání se svým lékařem.

Jak syntetické látky ovlivňují sputum:

 1. Ten tajný.
 2. Usnadnit proces přirozeného vypouštění.
 3. Ovlivňuje centrum kašle, který se nachází v lidském mozku.

Do seznamu takových léků mohou být zahrnuty různé prostředky, které jsou vyráběny ve formě tablet, sirupů, šumivých tablet.

Seznam léků předepsaných pro bronchitidu:

Přijatelné použití a léky, které zahrnují bylinné složky. Může to být:

Pro děti

Syntetické léky v pediatrii jsou používány méně často, důvodem pro všechna věková omezení. Nedovolují léčbu bronchitidy u dětí. Proto jsou nejčastěji předepisovány léky, které mají přirozené složení.

V léku na léčbu dětí by neměly být zahrnuty škodlivé látky:

 • amoniak;
 • alkaloidy;
 • ethanolu (přítomnost v malé koncentraci).

Mohou způsobit vážné poškození těla dítěte. Z tohoto důvodu jsou pacienti nejčastěji předepisovány přírodní léky ve formě suspenzí. Nejoblíbenější jsou následující léky:

  Stoptussin fyto je dětský protizánětlivý a vykašlávací lék proti kašli, který je předepisován od věku jednoho roku a není používán k léčbě pacientů s epilepsií.

Jaké nástroje jsou vhodné pro kuřáky

S bronchitidou, kouření jen zhoršuje situaci. Plíce proto nejsou v nejlepším stavu a zánětlivý proces se v nich začíná aktivně vyskytovat.

Průdušky a plíce kuřáka jsou ucpány hlenem, viskózním a hustým sputem, z něhož jsou velmi jasně vyjádřeny známky onemocnění (včetně kašle).

Osoba je trápena těžkou bolestí na hrudi, neustálým kašlem, sputem zmizí s obtížemi, plíce jsou ucpané a sliznice se nezastaví.

Opravte situaci a pomozte pacientovi zbavit se bolestivých příznaků nemoci.

 • mukolytická činidla;
 • drogy vykašlávání.

Je důležité, aby lék nejen usnadňoval výtok sputa, ale také potlačoval reflex, tj. Nutkání. Léčba je často doplněna antibiotiky a protizánětlivými léky, stejně jako je doporučeno přestat kouřit.

Kuřáci mohou používat rostlinné přípravky: kořenový sirup lékořice, kořenový sirup Althea, Gerbion, Doktor Theis, Prospan, Mukaltin atd. Podle instrukcí by měl být sirup Prospan užíván 7,5 ml 3x denně.

Terapie musí také zahrnovat léky, které potlačují kašle: Ambroxol, bromhexin, užívaný se suchým a mokrým kašlem.

Tento léčebný režim je považován za nejúčinnější, ale za účelem jeho posílení lékaři často předepisují pacientům imunostimulancia a vitamíny.

Lidové léky

Jak léčit bronchitidu doma. Existuje několik osvědčených receptů, které pomáhají snižovat intenzitu kašle. S bronchitidou, mohou být použity bez zvláštních omezení. Ale neměli byste zapomenout na konzervativní medicínu, protože takové „drogy“ fungují pouze v kombinaci.

  Řepné šťávy a kopru (strouhané na kořen, otřete šťávu, přidejte 1 lžičku koprové šťávy).

Kromě ovocných šťáv, léčivé bylinné odvarů také poskytují dobré výsledky, následující rostliny mohou pomoci s bronchitidou vyrovnat se s: t

 • jitrocel;
 • podběl;
 • heřmánek;
 • dubová kůra;
 • měsíček;
 • lékořice (kořen);
 • borovice pupeny.

Můžete si vytvořit sbírku výše uvedených složek. K tomu je nutné míchat ve stejném poměru, takže se ukáže, 2-3 lžíce. lžíce surovin. Nalijte vroucí vodu (750 ml).

Dejte bujónu, aby se vyluhoval po dobu 2 hodin, pak se kmen a vzít 3 šálky denně. Můžete přidat populární "lék", med, to pomůže změkčit jeho chuť a zvýšit vykašlávání účinek. Přečtěte si také instrukce o kořenovém sirupu lékořice.

Můžete také pít na bronchitidu:

  Čaj s citronem a medem.

Tyto nápoje pomohou tělu zotavit se rychleji a vyrovnat se s nepříjemnými příznaky onemocnění.

Recenze

 • Alexandra Solovyová, 37 let, Tyumen: „Během zimy se často setkávám s kašlem, symptomy bronchitidy jsou mi známé, protože jsem tuto chorobu už dvakrát měl. Léčil jsem s různými léky, ale Ambroxol mi ze všeho nejvíce pomohl a cena byla nízká. Stejně jako pomoc, viděl odvar z borovice pupeny, je to velmi ošklivé, hořké, ale účinné.
 • Valentin Ignatov. 56 let, pane Berdsk: „Zbavit se kašle není tak snadné, pokud jste kuřák s 30 lety zkušeností. Žádné léky opravdu nepomáhají, všechno uvnitř bolí a kašle po celou dobu, stejně jako jeho hlava se rozpadá. Oloupejte Mukaltin teplou vodou, různými sirupy a odvarem bylin. Ale úplně se zbavit nemoci pomohl jen odmítnutí závislosti. Musel jsem se rozloučit s cigaretou a zpočátku to bylo horší. Ale po 5-7 dnech přišla úleva. Teď jsem i nadále brát různé léky, aby se rychleji zotavit, ale už se cítím docela přijatelný. “
 • Margarita Isaeva, 24 let, Prokopyevsk: „Mám malé dítě (dceru 3 let), chytila ​​se zima a měla bronchitidu. Šli jsme k lékaři a předepsal různé léky: antibiotika, sirupy proti kašli. Ale mastek nic nepomohl, dítě se udusilo, bylo mu trápeno ve dne iv noci. Máma mi poradila, abych dala své dceři řepnou šťávu s citronem a medem. Tak jsem to udělal 7 dní. V důsledku toho kašel prošel a dítě je mnohem lepší. “

Při bronchitidě se používají různé vykašlávací léky, jejichž účinnost do značné míry závisí na rychlosti odezvy pacienta a na správně zvolené léčbě. Není-li touha čelit komplikacím onemocnění, je lepší odmítnout samoléčbu a vyhledat pomoc u lékaře.

Vykašlávání na bronchitidu: seznam nejúčinnějších léků

V období podzimu a zimy se začíná vyskytovat velké množství nachlazení a virových onemocnění, které mohou při nesprávném zacházení způsobit nebezpečnou komplikaci - bronchitidu. Téměř 95% světové populace mělo tuto patologii alespoň jednou v životě. Bolest na hrudi, silný štěkavý kašel se sputem a ztráta síly - jasné projevy bronchitidy. Tato nemoc je velmi zákeřná, která má různé typy a projevy. Chápeme, co prostředky na vykašlávání pomohou s bronchitidou.

Klasifikace

Bronchitida je považována za závažné onemocnění, které má čtyři různé typy zánětlivé odpovědi:

 • Akutní bronchitida je nejčastějším typem onemocnění. Vyskytuje se v důsledku vystavení bakteriím nebo virům. Vzniká také díky průniku bronchiálních sliznic se silnými provokujícími alergeny.
 • Chronická bronchitida - vzniká v důsledku negramotného přístupu k léčbě nebo úplného nerešpektování všech receptů. To je objeveno, když kašel nejdou pryč na dlouhou dobu. Současně se opakující se onemocnění často objevuje každému v období podzimu a jara kvůli častému výskytu ARVI.
 • Bronchitida kuřák - objevuje se u lidí, kteří hodně kouří. Toto onemocnění naznačuje, že plíce ztrácejí svou funkčnost. Hlavními příznaky jsou silná přetrvávající dušnost a silný kašel se spoustou sputa.
 • Obstrukční bronchitida. Tento typ je doprovázen velmi hlasitým štěkotem během inhalace a výdechu, s hromaděním a obtížným vylučováním zelenožlutého hlenu. Pachatelé mohou také kouřit, jako dědičné patologie, špatné faktory prostředí, aktivní reprodukci škodlivých mikroorganismů, práci ve špatných podmínkách.

Kromě toho může být bronchitida rozdělena podle typu zánětu a povahy vylučovaného sputa:

 • hnisavý;
 • vláknité;
 • smíšené
 • katarální;
 • hemoragické.

Typem zánětu onemocnění je omezený, když se zánět zánětu vyskytuje přímo na jednom místě a difuzní - zánět proniká do většiny plic a přesouvá se do dalších orgánů, které jsou v blízkosti.

Léčba sputem

Léčebný režim je v zásadě omezen na eliminaci pastovitých měkkých tkání, na eliminaci kašle a také na snadnější dýchání. K odstranění kašle je třeba ředit a odstraňovat hlen z plic.

Co může pomoci silnému vykašlávání na bronchitidu:

 • Eliminace kašle v noci a ve dne.
 • Zlepšit celkové zdraví.
 • Tam je čištění cizích mikroorganismů.

Jedním z prvních léků, které by měl lékař předepsat, je silný expektorant pro bronchitidu. Mohou to být:

Léčebné metody zahrnují nejen účinné vykašlávání na bronchitidu, ale také poskytování pomůcek. Jaké další postupy mohou pomoci eliminovat sputum:

 • drenáž plic;
 • musíte pít dostatek tekutin;
 • dechová cvičení;
 • masáž hrudníku;
 • zajišťují a řídí zvlhčování vzduchu;
 • parní nebo aerosolová inhalace.

Samozřejmě, že nejlepší vykašlávání pro bronchitidu pro každou osobu se vybere individuálně. Tyto léky jsou obvykle kombinovány s použitím mukolytických léků.

Doporučujeme si přečíst: Sirup pro bronchitidu u dětí

Expektoranty pro dospělé

Chcete-li snížit kašel, musíte zastavit stažení tlustého hlenu. To rychle urychlí proces regenerace organismu, takže lékaři specificky rozvinou léčebný režim.

Nejlepší vykašlávání pro bronchitidu je předepsáno pro dospělé, s ohledem na všechny vlastnosti pacienta. Když vstoupí do žaludku, začne se aktivovat, což vede ke zvýšení množství sputa.

Paralelně fungují epitelové buňky v rychlém režimu - všechny sputum z malých alveol vstupuje do průdušek, které začínají proces vypouštění sputa. Takové resorpční léky zahrnují:

 • Lék s obsahem Althea. Tato léčivá rostlina zvládá obstrukční bronchitidu, emfyzém. Tyto léky aktivují bronchiální peristaltiku, zabraňují zánětlivé reakci a také vedou ke zkapalnění hustého hlenu. Tyto prostředky zahrnují: Mukaltin, Althea Syrup.
 • Léky obsahující termopsis. Tato rostlina vám umožní efektivně a rychle vykašlávat sputum. Často se doporučuje u chronické bronchitidy. Ale je tu jedna námitka - nemůže být opilý pro děti do 13 let. I malý přebytek prostředků může způsobit zvracení a aktivní složka cytisinu ovlivňuje dýchání. Tyto léky zahrnují: Thermopsol, Codelac Broncho.

Nejsilnější resorpční léky

Expektoranty pro bronchitidu pro děti a dospělé mají velký vliv na viskózní sputum. Tyto léčivé látky mají tuto vlastnost: t

 • jedlá soda;
 • ethery anýzu;
 • chlorid amonný;
 • divoký rozmarýn;
 • hydrogenuhličitan sodný;
 • oregano (oregano bylina);
 • chlorid amonný (amoniak);
 • jodidy draselné / sodné (soli jódu).

Amtersol je jedním z účinných léků. Tento nástroj nemohou být užívány ženami během těhotenství, stejně jako děti do 3 let. Dávka je sestavena v závislosti na věkové kategorii pacienta.

Nejlepší mukolytické léky

Vykašlávací léky pro chronickou bronchitidu mohou eliminovat viskozitu sputa a bezpečně jej odstranit z průdušek.

Bakterie, které jsou v nepříznivém prostředí, začínají rychle umírat, což zvyšuje proces regenerace. Mukolytické léky, které se doporučuje užívat:

 • Acetylcytein - tablety, sirupy, prášky, které jsou určeny ke zkapalnění sputa. Nejčastěji je předepisují lékaři v akutní fázi bronchitidy, zánětu uší, pneumonie a laryngitidy. V lékárně se nacházejí pod názvy Vicks Active, ACC, Fluimucil.
 • Bromhexin je rychle působící prášek vykašlávání, ke kterému dochází druhý den užívání. Mohou být také použity jako inhalace. Tyto účinky mají léky: BronhoSan, Solvin, mátový olej, eukalypt, anýz, oregano.
 • Ambroxol je nejoblíbenější lék, který má velký účinek na vykašlávání a hlen z plic. Jeho generiky jsou Ambrobene, Flavamed, Ambrosal, Ambrogexal, Halixol, Lasolvan. Používají se při těžké bronchitidě všech typů, pneumonii, bronchiálním astmatu.
 • Karbotsistein - účinné rychle působící léky mukolytika. Léky ovlivňují nejen redukci hlenu a zvyšují plasticitu sliznice. Léky, které obsahují karbocytein, se nazývají Bronchobos, Fluditec, Fluifort, Libeksin Muko.

Dnes se léčiva stávají modernějšími. Nyní je možné zakoupit kombinované léky, které v kompozici mám několik hlavních látek - Djoset, Ascoril, Kashnol.

Doporučujeme přečíst: Rozprašovač s bronchitidou

Účinné vykašlávací léky na bronchitidu

Nejužitečnější a nejúčinnější léky jsou drogy, které obsahují drogy:

 • Tymián, který má silnou antimikrobiální vlastnost.
 • Marsh divoký rozmarýn má spasmolytic a bakteriální účinek.
 • Podběl má silný vliv na sputum a aktivně ho odstraňuje z plic.
 • Plantain - má antimikrobiální a antispasmodické účinky.
 • Althaea je léčivá rostlina, která šetrně ovlivňuje průdušky a nevyvolává alergickou reakci.
 • Thermopsis - nejen odstraňuje hlen, ale také aktivuje imunitní systém pacienta.
 • Kořeny zdroje - léčivé rostliny, které mají silné mukolytické účinky.

Pokud se u Vás objeví první příznaky, okamžitě vyhledejte lékaře. Pokud se příznaky horečnatého stavu, ospalost, zakalení vědomí, pocení, náhle objeví, pak byste měli zavolat sanitku.

Lehké účinné prostředky

Terapie dětí není vždy úspěšná, protože ne všechny léky jsou pro ně vhodné. Nejúčinnější prostředek, který pediatr předepisuje. Odborník je povinen znát všechny znaky a celý klinický obraz onemocnění před předepsáním vhodného léku.

Předpokládejme Lasolvan, obvykle psaný pro malé děti po 12 měsících. Pokud však existují nějaké speciální indikace, pak může být přípravek Lasolvan aplikován injekčně, ale to se provádí pouze v ústavu.

Je to důležité! Kojenci nemohou sami vykašlávat sputum, takže silný hlen, který se hromadí ve velkém množství, může vést ke stagnaci a výskytu pneumonie.

K léčbě mohou být také předepsány jiné léky:

Mají příjemnou chuť, takže je malé děti pijí s radostí. Při předepisování léčivých přípravků těhotným ženám je také nutné mít pozorný zvláštní přístup. Je důležité, aby na tělo nebyl negativní vliv. Proto je nejlepší předepsat jim přírodní účinné látky - med, banán, mléko, čokoládu a další užitečné nealergické látky.

Dobré vykašlávání pro bronchitidu

Vyléčivé prostředky pro bronchitidu jsou nepostradatelnou součástí farmakoterapie onemocnění. Takové léky stimulují výtok sputa, což přispívá k rychlému zotavení.

Skupina vykašlávacích léčiv zahrnuje různé prostředky syntetického i přírodního (včetně rostlinného) původu. Forma jejich uvolňování je různá: tablety, suché směsi, sirupy, roztoky pro inhalaci, kapky, granule pro přípravu roztoku atd.

Nejlepší vykašlávání na bronchitidu

Bronchiální hlen se skládá ze dvou frakcí: rozpustných a nerozpustných. Základem nerozpustné složky je mucin, komplex glykoproteinů, který má konzistenci podobnou želé.

Aby se zabránilo stagnaci bronchiální sekrece v dýchacích cestách a rozvoji komplikací, jsou předepsány expektorační léky.

V závislosti na mechanismu a specifičnosti působení aktivních složek jsou všechna léčiva rozdělena do dvou dalších skupin:

 1. Ve skutečnosti vykašlávání, tj. Stimulace procesu odstranění hlenu z průdušek zvýšením produkce jeho kapalné složky, tzv. Sekretomotorických prostředků.
 2. Mukolytikum, jehož hlavním účinkem je ředění viskózního hlenu.

Působení sekretomotorických přípravků je založeno na jejich schopnosti přímo nebo reflexně stimulovat tvorbu kapalné složky sputa. Současně se zlepšuje nejen jeho tekutost, ale také se zvyšuje množství.

Mukolytika ovlivňují tlustší muciny, oddělují jejich vnitřní spojení a činí je co nejpohodlnějšími pro odstranění z průdušek. Zvýšení množství sputa se nevyskytuje.

Dobré vykašlávání na bronchitidu, mající sekreční aktivitu

Skupina sekrečně-motivačních látek zahrnuje přípravu přímých (resorpčních) a reflexních akcí:

 • reflex - při použití dráždivě ovlivňuje sliznici gastrointestinálního traktu. Taková stimulace, nepřímo působící přes emetické centrum prodloužení medully, přispívá ke zvýšení produkce kapalné složky bronchiálního hlenu. Pacient necítí nepříjemné pocity ve formě nevolnosti nebo jiných dyspeptických poruch;
 • Resorpční účinek sekretomotorických léčiv je založen na jejich schopnosti přímo aktivovat tvorbu tekutého sputa, což významně zvyšuje jeho množství. Hlen se stává méně viskózním a tekutějším.

Do této skupiny patří lidový expektorant pro bronchitidu. Nejznámější z nich jsou: podběl, teploměr, slanina, kořen lékořice, oregano, některé éterické oleje.

Nejúčinnější a v současné době poptávaná skupina drog - mucoregulatory. Na nůžkovém principu řezají proteinové mucinové řetězy.

Níže jsou uvedeny možnosti použití u dospělých pacientů s nejoblíbenějšími expektoračními bylinami pro bronchitidu.

Kořen lékořice

Nakrájejte několik gramů (ne více než deset) kořene a nalijte na něj sklenici vroucí vody a pak ji zahřívejte ve vodní lázni asi půl hodiny. Poté nechte stát po dobu 1-2 hodin, ochlaďte a protřepejte přes síto nebo tenké plátno. Do výsledného roztoku se přidá destilovaná nebo vařená voda, aby se dosáhlo objemu 200 ml. Take 3-4 krát denně, jedna polévková lžíce.

Doma, můžete připravit vykašlávání z kořene lékořice ve zjednodušeném receptu: lžíce s horní části drcené zeleniny surovin zalijeme 200 ml vařící vody a necháme vychladnout. Vezměte infuzi je nutné pro ¼ šálku 3-4 krát denně.

Podběl

Jedna polévková lžíce sušených listů rostliny se naplní sklenicí vroucí vody. Současně je nutné používat smaltované, keramické nebo skleněné nádobí. Kapacita s listy pokrytými víkem a zahřívaná ve vodní lázni po dobu 15-20 minut. V tomto procesu musí být pravidelně míchány listy, naplněné vroucí vodou. Po stanovené době se infuze vyjme z ohně, zfiltruje se a ochladí se na teplotu místnosti. Listy musí být opatrně lisovány z kapaliny.

Výsledný nástroj se přivede s destilovanou nebo převařenou vodou na objem jednoho skla, skladuje se na chladném, tmavém místě ne déle než dva dny. Vezměte infuzi je nezbytné pro ½ šálku 2-3 krát denně.

Některé recepty naznačují použití podběráku ve formě odvarů. Pak se sušené listy umístí do smaltované nádoby a vaří se 15 minut. Výsledný nástroj se filtruje a opatrně se lisují listy současně, pak se nechá vychladnout a vyluhovat. Vezměte jednu lžíci třikrát denně.

Působení sekretomotorických přípravků je založeno na jejich schopnosti přímo nebo reflexně stimulovat tvorbu kapalné složky sputa.

Althea

Kořen Althea se používá jako léčivá surovina. Polévková lžíce s kopcem nakrájeného kořene se nalije do nekovových nádob a nalije se ½ litru destilované nebo vařené vody při pokojové teplotě. Infuze po dobu nejméně jednoho dne. Musíte vzít 3-4 krát denně na půl lžíce.

U dětí není indikované dávkování vhodné, je nutná povinná předchozí konzultace s odborníkem. Je třeba poznamenat, že v pediatrické praxi není použití rostlinných léčiv široce používáno a je velmi omezené. Důvodem je prevalence alergických reakcí u mladých pacientů.

Při samo-výrobních nálevech a odvarech je třeba dávat pozor, aby nedošlo k předávkování. Při užívání nadměrného množství léku se může vyvinout řada dyspeptických symptomů: nevolnost, zvracení, průjem. To je způsobeno dráždivým účinkem rostlinných složek na sliznici žaludku. Ze stejného důvodu se doporučuje užívat tyto prostředky hodinu po jídle, nikoli nalačno.

Kromě bylinných přípravků se jako resorpční sekretomotorická činidla pro léčbu bronchitidy používají takové přípravky, jako je jodid draselný a sodný, chlorid amonný a hydrogenuhličitan sodný. Účinek se vyvíjí po perorálním podání a absorpci do systémového oběhu. Tyto léky jsou charakterizovány specifickými vedlejšími účinky spojenými se schopností aktivovat produkci sekrece tekutin - kongescí nosu, obtížným dýcháním a silným vodnatýma očima.

Mukolytika ovlivňují tlustší muciny, oddělují jejich vnitřní spojení a činí je co nejpohodlnějšími pro odstranění z průdušek. Viz také:

Nejoblíbenější mukolytický expektorant

Mukolytika se zásadně liší od sekretomotorických léků. Neovlivňují kapalnou frakci hlenu, ovlivňují pouze chemickou strukturu mucínů.

Charakterem jejich působení je schopnost na úrovni molekulárních vazeb „řezat“ dlouhé polypeptidové řetězce glykoproteinů, čímž narušuje jejich strukturu. Hlen se zároveň stává méně viskózním a viskózním, jeho elasticita se snižuje a výtok je mnohem snazší.

Všechny léky v této oblasti lze rozdělit do tří hlavních skupin:

 1. Proteolytické enzymy (chymotrypsin, trypsin).
 2. Deriváty síry (například acetylcystein, také známý jako ACC).
 3. Deriváty visicinu (například Ambroxol).

Proteolytické enzymy nejsou v současné době široce používány. To je dáno především jejich vysokou alergickou aktivitou a schopností vyvolat bronchospasmus u ohrožených pacientů.

Činidla obsahující síru se aktivně používají nejen při léčbě bronchitidy, ale také při léčbě sinusitidy, bronchiektázy, bronchiálního astmatu a některých typů zánětu středního ucha. Mají výrazné ztenčování kalu.

Tyto prostředky by měly být používány s opatrností u oslabených pacientů a dětí v důsledku schopnosti intenzivního, rychlého ředění sputa, které je doprovázeno výrazným zvýšením jeho množství. V případech, kdy pacient nemůže účinně vykašlávat, se vyvíjejí komplikace „bogování plic“ (velmi vzácně). Současně je intenzivně tvořen sputum, ale stagnuje v průduškách, protože nemůže být evakuován v důsledku nedostatečného vykašlávání. Jsou vytvořeny příznivé podmínky pro vstup sekundární infekce a rozvoj pneumonie.

Při samo-výrobních nálevech a odvarech je třeba dávat pozor, aby nedošlo k předávkování.

Kromě sputa, tyto prostředky mohou také ředit hustý hnis, zlepšovat jeho vylučování.

Nejúčinnější a v současné době poptávaná skupina drog - mucoregulatory. Řezání proteinových mucinových řetězců, stejně jako derivátů síry, pomocí principu nůžek. Je důležité, aby nezpůsobovaly zvýšení počtu bronchiálních sekrecí, což je činí nepostradatelnými pro použití v pediatrii a v oslabených pacientech, kteří nejsou schopni aktivního kašle.

Mukoregulace má řadu dalších pozitivních vlastností:

 • zlepšit penetraci antibakteriálních léčiv bronchiálního hlenu, což je velmi důležité při provádění antimikrobiální terapie;
 • mají vlastní antitusickou aktivitu;
 • stimulovat lokální imunitu v bronchopulmonální zóně;
 • aktivovat produkci plicního surfaktantu;
 • aktivovat řasnatku řasnatého epitelu.

Četné recenze pacientů a lékařů potvrzují vysokou účinnost a bezpečnost mucoregulátorů a přípravků na síru při léčbě bronchitidy.

Acetyl a karbocystein se v současné době používají ve formě šumivých rozpustných tablet s příjemnou chutí. Různé dávky umožňují snadné použití jak u dospělých, tak v pediatrické praxi.

Nejúčinnější formou použití mucoregulátorů jsou inhalace. Inhalace terapeutického spreje se obvykle provádí dvakrát denně. Účinná látka se smísí s rozpouštědlem, kterým je fyziologický roztok (0,9% NaCl). Použití terapie nebulizerem poskytuje cílené dodávání léčiva přímo do místa zánětu - bronchiálního stromu.

Produkce hlenu se také mění v nepřítomnosti infekčního procesu, například v případě bronchitidy kuřáků nebo poškození toxických dýchacích cest profesionálními faktory agrese.

K čemu jsou drogy vykašlávání předepsány?

Za přirozených podmínek produkují speciální pohárové buňky umístěné v řasnatém epitelu bronchiálního stromu denně desítky mililitrů hlenu. Bronchiální sekrece má ochranné vlastnosti: ulpívají na ní mikročástice nečistot, alergenů, patogenních bakterií a virů. Evakuace hlenu nastává při kýchání, kašlání, většina z nich je polknuta vstupem do gastrointestinálního traktu.

S rozvojem lokálního zánětlivého procesu se významně zvyšuje vylučování hlenu, mění se jeho vlastnosti. Tajemství se stává viskózní, lakomé. Ucpává lumen malých průdušek, což významně snižuje účinnost dýchání. Akumulace neevakuovaného sputa slouží jako vynikající médium pro připojení sekundární bakteriální infekce a rozvoje komplikací. V nejzávažnějších případech se zánětlivý proces šíří do plicní tkáně a vyvíjí se pneumonie.

Produkce hlenu se také mění v nepřítomnosti infekčního procesu, například v případě bronchitidy kuřáka nebo toxického poškození dýchacích cest profesionálními faktory agrese (prach, vysoké teploty, chemické výpary, atd.). V tomto případě se nejen zvyšuje sekrece, ale řasovitý epitel je také nevratně poškozen, řasenka, která zametá hlen z průdušek.

Aby se zabránilo stagnaci bronchiální sekrece v dýchacích cestách a rozvoji komplikací, jsou předepsány expektorační léky. Hlavní indikací pro jejich použití je přítomnost kašle, která signalizuje porušení odstranění sputa.

Video

Nabízíme k nahrání videa na téma článku.

Seznam účinných expektorancí pro bronchitidu

V případě akutních onemocnění je v případě kašle nutné jednat. Existují různé vykašlávání léků na zánět průdušek, rozdíl, který leží ve výrobci, složení a vliv na tělo jedné nebo jiné osoby.

Docela často nastane situace, kdy se člověk snaží co nejvíce chránit před užíváním léků syntetického původu. Taková skupina lidí se zaměřuje především na přírodní složení nebo lidové recepty medicíny.

Odrůdy

Především je nutné se seznámit s tím, co znamená, co je nejsilnější vykašlávání.

Existují tři hlavní typy.

Prostředky, které mohou stimulovat separaci hlenu v případě mokrého kašle. V případě, že sputum není tlusté nebo viskózní, je nutné užívat léky proti kašli. Jedná se o velkou skupinu léků, které lze rozdělit do dvou podtypů:

 • léky, které jsou reflexního typu, aktivují reflex reflexu. To se děje právě v okamžiku, kdy se dostanou do sliznice žaludku. Ale zvracení samo o sobě není. Z tohoto důvodu se bronchiální svaly zlepšují, epiteliální buňky fungují mnohem lépe. Zlepšuje vykašlávání. Stimul působí na žaludeční sliznici, díky které se sputum uvolňuje mnohem rychleji;
 • další skupina přímých resorpčních akcí. Během absorpce v gastrointestinálním traktu je sliznice podrážděná. Objem tekutiny, která se uvolňuje ve formě sputa, se významně zvyšuje. Hustota se postupně snižuje. Tento proces stimuluje vykašlávání.

Při suchém kašli, při absenci charakteristického výboje, se používají antitusická i kombinovaná léčiva. Jejich příjem je opravdu nezbytný, protože suchý kašel zabraňuje pacientovi spát, narušuje chuť k jídlu.

Druhá skupina se nazývá mukolytická činidla. Často se používají k usnadnění průchodu viskózního, hustého výboje.

Mezi výhody a příznivé účinky na lidský organismus lze identifikovat:

 • vliv na pružnost a viskozitu hlenu vylučovaného bronchy;
 • inhibice je minimalizace procesu hlenu v průduškách;
 • Příjem těchto prostředků stimuluje zrychlený proces jeho odstranění.

Stojí za zmínku, že je zakázáno kombinovat příjem mukolytik s expektoračními drogami. Nejlepší je použití s ​​akutními kombinovanými léky. Koneckonců spojují vlastnosti, které potřebujete, do jednoho.

Reflexní akce

Pomáhá odstranit průdušky ze sputa při chronických bronchitidách z Althea. Hlavními indikacemi v tomto případě jsou tracheální a obstrukční bronchitida, které jsou předepisovány pro pneumonii. Také stojí za to vykašlávat drogy této skupiny v případě, že sputum je viskózní, proces vylučování je složitý, přináší nepohodlí.

Způsob fungování nástroje je urychlit bronchiální peristaltiku. Tyto léky jsou schopny ředit hlen, zpomalit v počáteční fázi vývoje zánětlivého procesu.

Za zmínku stojí také řada kontraindikací. Zejména je zakázáno přijímat finanční prostředky pro děti do 3 let. Je zakázáno užívat osoby s individuálními citlivými složkami, aby se zabránilo vzniku alergické reakce.

Stojí za zmínku, že skupině lidí trpících žaludečním nebo dvanáctníkovým vředem je zakázáno užívat tento lék.

Diabetes mellitus je onemocnění, při kterém byste měli pečlivě užívat léky tohoto druhu. Konzultace je také nutná během těhotenství. Jména léků:

 1. Použijte pilulky Mukaltin. Pro děti je nutné rozpustit 1 tabletu 1/3 dílů čisté nesycené vody. U dospělých byste měli užívat 1-2 tablety denně. Postup přijímání, pokud je to nutné, může být opakován 3-4 krát. Hlavní věc je vzít pilulky před jídlem. Optimální doba léčby je 2 týdny.
 2. Rozdrcené kořeny Althea se používá k přípravě účinné infuze. Bylinné přípravky pomáhají zbavit se kašle a dalších nepříjemných symptomatických symptomů. Pro jeho přípravu budete potřebovat 1 polévková lžíce. Já Kořen althea a 300 ml vody. Je nutné vařit vodu, přidávat hlavní složku a pak ochlazovat. Po tomto infuzním filtru by měl mít roztok konečný výsledek o objemu 0,2 litru. Délka léčby je přibližně 2-3 týdny v závislosti na zdravotním stavu pacienta. Lék je nutné užívat 3-4krát denně. Pro děti do 5 let se za optimální dávku považuje 1 čajová lžička, 1-2 lžíce jsou považovány za 14 leté. Dospělí mohou používat infuzi 100 ml najednou.
 3. Alteyka je považována za účinný lék proti bronchitidě. Mělo by se užívat přímo po jídle. Pro děti do 12 let nepřekračujte dávku 1 čajovou lžičku, u dospělých je optimální dávka přibližně 1 lžíce. Délka léčby je přibližně 2 týdny.

Resorptivní akce

Tato skupina fondů se liší v tom, že zahrnuje ty prvky, které jsou schopny stimulovat proces vylučování hlenu. Mezi tyto účinné látky patří amoniak, jedlá soda, draslík, sodík. Do seznamu můžete přidat pomocí rostlinných analogů. Esenciální olej z anýzu, oregano a bujné ledum se jim odvezou.

Přispívá k vypouštění amterol sputum. Tento nástroj má efekt vykašlávání. Díky kvalitativní kompozici.

Národní poplatky

Populární a účinné dnes jsou lidové prostředky. Stojí za to zvážit několik účinných možností:

 1. To je věřil, že nejlepší lék, který pomáhá urychlit vykašlávání je oregano s podběl.
 2. Další varianta sklizně prsu spočívá ve spojení podběráku s jitrocelem a lékořice.
 3. Často používá lidové sbírky, pro jejichž přípravu je třeba heřmánek, měsíčku, divokého rozmarýnu, fialové.
 4. Účinná sbírka je považována za kombinaci borovicových pupenů, šalvěje, anýzu a althea.
 5. K dispozici je také sbírka, která se používá v případě, že sputum neprochází dobře. Jedná se o směs heřmánkových květů, kořenů eleganátu, mladých výhonků divokého rozmarýnu a květů měsíčku. Můžete také doplnit seznam přísad s listy podběl, máty peprné, kořeny lékořice a jitrocel.

Samostatně stojí za zmínku o sbírce Elixiru. Obsahuje anýz, fialku, jitrocel, šalvěj, divoký rozmarýn, lékořice a tymián.

Tyto prostředky proti vykašlávání by měly být používány v souladu s pokyny. Je důležité vařit 1 polévkovou lžíci po dobu 25 minut ve vodní lázni. Optimální množství vody je přibližně 0,2 litru. Kmen, pak 50 g 4 krát denně.

Někdy, kromě pozitivního účinku, tam jsou negativní účinky ve formě pálení žáhy, záchvaty nevolnosti, v těžkých případech - zvracení. Jsou možné alergické reakce.

Thermopsis

Je nutné pít s bronchitidou a viskózním sputem. Je známo, že bylinné infuze mohou urychlit proces vykašlávání, zlepšit stav. Jeho příjem by měl být sledován, aby nedošlo k překročení optimální dávky. Při nadměrném užívání u dětí může tento lék vyvolat nevolnost a zvracení. Někdy se dýchání zpomaluje. Toto znamení samo o sobě není nebezpečné, ale dítě může vážně vyděsit:

 1. Může zesílit sputum přijímající Thermopsol. Optimální příjem je třikrát denně v poměru jedna tableta. Kurz trvá pouze 3-5 dní. V případě, že člověk trpí nadměrnou citlivostí na složku nebo má žaludeční vřed, pak použití tohoto léku pro něj nebude fungovat.
 2. Měli byste také použít Codelac Broncho bez kodeinu. Nástroj obsahuje extrakt z termopsy, jedlá soda, Ambroxol a glycyrrhizinát. Patří k kombinovaným lékům. Codelac Broncho zlepšuje proces vykašlávání. K tomu dochází v důsledku podráždění sliznice žaludku.

Nástroj musí být užíván 5 dní v řadě, nic víc. Optimální dávka je 1 tableta. Pravidelný příjem, při respektování dávky a specifického režimu, pomáhá pacientovi rychleji se zotavit.

Je kontraindikováno užívat ženy v pozici, v období laktace a také ve skupině zákazu jsou děti mladší 12 let.

Mohou se také objevit negativní vedlejší účinky. To platí pro nevolnost, zvracení. Někdy pacienti po podání tohoto léku stěžují na těžké bolesti hlavy, celkovou slabost. Existují problémy se stolicí, vyrážkou nebo dysurií.

Jiné lidové způsoby

Je známo, že některé potraviny mohou pomoci vykašlávání rychleji než lékárenské sirupy.

 1. Černá ředkev s medem. Pro vaření, nalijte med uprostřed ředkvičky. Nechte jeden den, pak 3 - 4 krát denně. Optimální dávka je 1 polévková lžíce.
 2. Každý zná výhody mléka s medem nebo teplého čaje s medem. To je způsobeno tím, že med je cenný potravinový produkt. Mezi jeho hlavní příznivé vlastnosti patří mukolytický, zklidňující účinek.

Mukolytické léky

To je poslední skupina léků. Přijetí těchto prostředků přispívá k tomu, že viskozita klesá, patogenní mikroorganismy jsou rychle odstraňovány z lidského těla přirozeným způsobem.

Pro léčbu se často používá acetylcystein. Tento lék rychle ředí hlen, vykašlávání, díky tomu je mnohem snazší a rychlejší. Koneckonců, sputum je vynikající živnou půdou pro bakterie, když je odstraněn, proces je minimalizován a příznaky onemocnění jsou usnadněny.

Hlavní indikace pro přijetí tohoto nástroje jsou:

 • bronchitida;
 • zánět ve středním uchu;
 • diagnóza laryngitidy.

Účinné i při kašlání Vicks Active, ACC a Fluimucil.

Za účelem zvýšení pozitivního účinku léčiva se vyplatí konzumovat více čisté vody nesycené oxidem uhličitým.

Dalším lékem z této skupiny je bromhexin. Díky jeho recepci se člověk rychleji zbaví krku, sputum je mnohem rychleji vylučováno z těla. Bromhexin, Solvin, Bronhsan mají podobný účinek.

Stojí za povšimnutí účinné prostředky kombinované povahy. Významnými představiteli této skupiny jsou Kashnol, Ascoril, Djoset. Pomáhají v poměrně krátké době porazit nepříjemné symptomatické příznaky nemoci.

Než začnete užívat jakýkoli lék, poraďte se se svým lékařem. Vyhodnotí váš zdravotní stav, viz úplný klinický obraz, na jehož základě provede přesnou diagnózu, předepíše účinný průběh léčby.

Nebezpečí spočívá také v tom, že při použití tradičních metod léčby používají pacienti léčivé rostliny komplexního složení. Někdy složení tinktur zahrnuje toxické látky, škodlivé prvky, které je třeba přidat podle specifického schématu a dávkování. Často se objevují alergické reakce a v důsledku toho se mohou zhoršit symptomatické symptomy.

Další metody

Mnoho pacientů se zajímá o to, jak odstranit hlen z oblasti průdušek. K tomu byste měli stimulovat žlázy průdušek. Můžete použít takové účinné metody:

 • během nemoci je pacientovi doporučeno pít dostatek vody. Je také důležité neustále zvlhčovat vzduch, aby vzduch v místnosti. Tato opatření přispívají ke skutečnosti, že sputum je z těla rychle odstraněno, což usnadňuje zdravotní stav;
 • zlepšit cirkulaci krve, lymfy, terapeutické využití inhalace. Tento postup stimuluje přirozené čištění plic;
 • je také nutné užívat vykašlávání drog;
 • mukolytika vám pomůže. Jejich pravidelné používání přispívá k ředění sputa, odstranění hlenu;
 • pomáhá posturální drenáži. Jedná se o postup, který se spojí do jednoho celku speciálních gymnastických cvičení.

V procesu léčby je důležité používat vykašlávací léky. Formuláře mohou být různé. Užívání léků, lidových poplatků, podle doporučení lékaře, budete dost rychle. Negativní příznaky zmizí, vaše zdraví se zlepší.

Nezapomeňte pečlivě užívat tradiční léky. Abyste se mohli chránit, je lepší se před zahájením kurzu poradit se svým lékařem. Tím minimalizujete riziko negativních následků.