Přehled: Otipakovy ušní kapky - jak anestézie, tak i hojení

Ve své recenzi na nosní sprej RINOFLUIMUL jsem mluvil o tom, že jsem onemocněl ARVI, což bylo dále komplikováno Eustachitidou. Eustachitida je zánět sluchové trubice, když je ucho hlučné a jako by se nalévala voda, stejně jako pocit neustálého přetížení.
Mám to poprvé, a říkám vám, je to velmi nepříjemná nemoc.
Otorhinolaryngolog mi přiřadil "Rinofluimucil", antihistaminikum (vybral jsem si CETHIRIZIN, stejně jako ušní kapky Otipax, na které bude věnován můj dnešní přehled).

Koupil jsem kapky v jedné z lékáren sítě FARMINTORG. Náklady na lék nelze nazvat nízká. Kapky stojí 335 rublů, ale vzhledem ke slevě na věrnostní kartě Farmintorg jsem je dostal za 318 rublů, což je podle mého názoru také poměrně drahé. Ale víte, když jste nemocní, nedíváte se za cenu, jen abyste se co nejdříve zlepšili.

Prostředky jsou v lepenkové krabici, kde je přiložen podrobný návod k použití.

Kapky se nalijí do skleněné láhve uzavřené šroubovacím uzávěrem. Odděleně se v utěsněném PVC sáčku / papíře nachází dávkovač kapátků.

Před prvním použitím kapek je třeba odšroubovat víčko a uvolnit kapátko z obalu. Vše je velmi jednoduché, pohodlné a hygienické.

"Otipaks" je čirá kapalina s alkoholickým zápachem. Kapky jsou lokálním protizánětlivým činidlem s analgetickým účinkem a používají se hlavně pro otitis. Neexistují prakticky žádné kontraindikace léku, stejně jako vedlejší účinky.

Lékař mi nařídil pohřbít 3 kapky do zvukovodu 2-3 krát denně, což jsem dělal několik dní. Necítím žádné nepohodlí nebo nepohodlí. "Otipaks" opravdu zmírňuje bolest a velmi rychle - asi po 15 minutách. Ale moje bolest není silná a těžká s obdobími. Mám větší obavy z přetížení, hluku ucha a ztráty sluchu. Proti tomuto, "Otipaks" pomáhá, ale slabě.
Kapky používám déle než čtyři dny. Cítím se lépe a já doufám v plné uzdravení.
Lékař však řekl, že tento proces je dlouhý. Pokud se za 10 dnů přetížení a hluk neprojdou, pak mi bude předepsán kurz antibiotik a ucha foukání.

Takže, milí přátelé a kolegové, postarejte se o sebe, tepleji se oblékněte a nebuďte nemocní! Přeji vám všechno dobré zdraví. Kapka "Otipaks" doporučuje, pokud to předepsal lékař. Jedná se o účinný nástroj, který je vhodný k použití a který anestézuje i hojí.

Anestetizuje a léčí!

Použili jsme tento lék několikrát a byli vždy velmi spokojeni s výsledkem. Lék obsahuje lidokain, takže nejprve anestetizuje a pak se hojí. Během anestezie dítě usne nebo jen zklidní. Tato akce přichází velmi rychle, během několika minut. Během posledních 1,5 let jsme měli otitis, jak nám ORL později vysvětlila, kvůli nesprávnému zacházení s nosem. Protože máme alergickou rýmu, hustá nažloutlá zelená rýma často začíná chladem nebo alergií.

Ukazuje se, že jsme si řádně opláchli nos, a proto s chřipkou byly komplikace v uších. Nejprve jsme si umyli nos a teprve pak upustili vazokonstrikční přípravky. A bylo nutné to udělat: ráno, nejprve vyfoukněte nos a odkapávejte do nosu vazokonstriktor, pak trochu počkejte, než vyfouknete nos a opláchněte nos, znovu vyfoukněte nos. Faktem je, že vazokonstriktor "sbírá" veškerý hlen a přispívá k jeho vypouštění během mytí. Když jsme začali používat Laurinu radu, už jsme neměli žádné akutní otitis media. A v případě, že tuto komplikaci „nemáme čas chytit“, léčíme paralelně nos i uši. Nos - "nosní" léky, uši-Otipaksom. Jsme s tím velmi spokojeni. Prostě si pozorně přečtěte návod.

Otipaks kapky ošetřené nebo ne?

Kapky Otipaks léčit nebo jen anestetizovat?

Instrukce říkají, že léčí a anestetizují))), ale teď jsem celý den odkapávala a nevidím žádné změny, ale ucho mě bolí.

Nejlepší kapky na uši, které jsme použili - synovi i mně i manželovi)

Moje matka jí kapala, nepomohlo jí to, vzala je. Šel jsem do Laury a její zátka je sířová, takže to nepomohlo. Obecně platí, že ucho by mělo být léčeno v komplexu, ujistěte se, že potrestáte obě uši. Ujistěte se, že vasokonstriktor v nose. No, s největší pravděpodobností antibiotika jsou potřebná uvnitř, pokud otitis již byla provedena několik dní.

Ne První den. Dnes se k lékaři nedostal.

Anestezii a léčbu

Otipaks - téměř univerzální lék na bolest ucha. Byli jsme na Černém moři, během sezóny je spousta odpočinku a stává se, že se voda dostane do ucha, po kterém může bolet a může začít otitis. Všichni místní lékaři doslova, aniž by se v takových případech dívali, jmenují Otipaka. Ale! Může být odkapána, pokud si nejste jisti poškozením ušního bubínku (OTIPAX by neměl být vyměněn, když je poškozen ušní bubínek). A toto může vidět pouze ENT. Tak to je.

Stojí za to, aby Otipaks byl levný:

Složení kapky Otipaks:

Fenazon je analgetikum, lidokain zmírňuje bolest, i když je toxický, thiosíran sodný je detoxikační a protizánětlivý prostředek.

Naše okresní ORL z dětské polikliniky je také vždy předepsán Optipaks pro katarální otitis, nahrazovat jej Polydex, a někdy s Otof (maluje uši velmi mnoho). V tomto případě nezapomeňte přidat Zyrtec nebo Erius, abyste zmírnili opuch, stejně jako vasokonstrikční nosní kapky (Otrivin, Nazivin). Uši jsou spojeny s nosem - aby se zabránilo hromadění kapaliny ve středním uchu, nos musí dobře dýchat.

Chcete-li ležet na jedné straně (nebo dát dítě) k odkapávání požadovaného počtu kapek v jednom uchu, zavřete vatovým tamponem, počkejte pět minut a pak opakujte stejně dobře s druhou stranou.

Otipaks během těhotenství nemá žádné kontraindikace.

Otipaks /

100 g ušních kapek obsahuje fenazon 4 g a hydrochlorid lidokainu 1 g, stejně jako thiosíran sodný, alkohol 95%, glycerin ve stejných částech až 100 g; v lahvičkách po 16 g, v papírové krabičce.

Otitis: akutní střední, post-chřipková, barotraumatická atd.

Hypersenzitivita, mechanické poškození ušního bubínku, alergická reakce na lidokain.

Dávkování a podávání: t

Instill 4 kapky 2-3 krát denně do externího sluchového kanálu po dobu 10 dnů (ne více).

Ušní kapky Biokodeks Otipaks - recenze

Otipaky pro bilaterální otitis s bolestí a slzami. Anestetikum a protizánětlivé léčivo. Použití u dítěte ve věku 4 let a dospělého.

Přišly bílé sněhové vločky.

A s nimi jsou viry a bakterie, které neumožňují žít v míru.

Dlouho jsem se s otipaxem seznámil a zpočátku se mi to nelíbilo, protože jsem ho aplikoval na sebe a správně jsem ho nepoužil.

Otipaks. Toto je lokální protizánětlivé, analgetické antiseptikum.

Indikace pro použití

Lokální symptomatická léčba a úleva od bolesti u dětí od narození a dospělých s:

 • otitis media v akutním období v době zánětu;
 • otitis jako komplikace z chřipky;
 • barotraumatický edém.

Otipaks má však vážné kontraindikace! Nelze jej použít k perforaci ušního bubínku!

Kontraindikace!

Přecitlivělost na léčivo;

Perforace ušního bubínku

Pokud víte, že membrána byla poškozena, nekapejte do ucha nic, dokud lékař nepozře!

Zkušenosti s dospělým.

Než začnete lék užívat, musíte zajistit integritu tympanické membrány. V případě použití léčiva v perforovaném ušním bubínku se léčivo může dostat do styku s orgány středního ucha a vést k výskytu komplikací.

Když jsem onemocněla, koupila jsem si Otipaks. Vložil jsem ho do ledničky a pak mi nechal odkapat studenou tekutinu do ucha. Žádná zmrzlina ve složení nepomohla! Mé ucho začalo střílet a tahat víc než dřív, a nenáviděl jsem tento lék a běžel k lékaři. Diagnóza je otitis, a podle mého názoru eustachitis.

Všiml jsem si, že i ucho je nemocné, ne takhle! Vzal jsem si delfína se špatným nosem. Vypláchněte nos! A jak správně umýt nos?

Za prvé, když jste již nemocní, ve fázi, kdy máte otoky nosohltanové sliznice, to vůbec nemůžete udělat! Infekce jen dál řídit, přímo do uší! Kolikrát se otitis a konjunktivitida dělají!

Za druhé, když chce být umytý, když je zelený, nejprve - POUŽÍVEJTE SPEED REDUCING SPRAY! Všechny dutiny nosu by měly být rozšířeny! A teprve pak mohou být umyty, ale ujistěte se, že v uších není žádné nepohodlí.

Po jednom použití jsem hodil otipax do krabičky. Lékař předepsal antibiotika a Otipakovi nebylo třeba. V podstatě je to anestezie. A antibiotikum odstranilo zánět a bolest začala přecházet.

Zkušenosti s užíváním přípravku Otipaks u dítěte.

Jednou dítě začalo kašlat a objevil se výtok z nosu.

Byli jsme léčeni sirupy, vyhodili nos. Týden se snažil dávat pozor, nepadat do průvanu a ani se nekoupat, aby nevyprovokoval nemoc.

A zdá se, že kašel ustal, rozhodli jsme se plavat. To byla naše chyba. Později, lékař řekl, že to nebylo možné koupat dítě.

První věc, která přišla na mysl z anestetika, je dát Nurofenovi, a ráno jsem se přihlásil k lékaři a spěchal do lékárny. Tentokrát jsem s jistotou věděl, že před instilací je nutné láhev zahřát v rukou!

Ohříval jsem lék a kapal do bolavého ucha. Po několika minutách bolest ustoupila a až do večera jsme čekali tiše.

Lékař předepsal antibiotikum jak v nose, tak v uchu, a uvedl, že není nutné pokračovat v léčbě Otipaxem, působí hlavně jako anestetikum kvůli zmrzlině v kompozici.

Mimochodem, s Otipaky musíte být opatrní atleti!

Informace pro sportovce: léčivo obsahuje účinnou látku, která může během dopingové kontroly dávat pozitivní reakci.

Po otevření lahve může být lék uchováván po dobu 6 měsíců.

Doufám, že to pro nás už nebude užitečné a po datu vypršení platnosti ho jen odhodím.

Dávkování a podávání Otipaksa

Otipaks® se aplikuje topicky, instilací do vnějšího zvukovodu 2 až 3krát denně, 3-4 kapek. Aby se zabránilo kontaktu studeného roztoku s ušním boltcem, měla by se láhev před použitím zahřát v dlaních.

Závěry.

Rychle pomáhá odstranit bolest v uchu Otipaks dobré. V případě zánětu je však nutné, abyste navštívil lékaře, protože zánět středního ucha se již mohl rozvinout a bez antibiotik se nedá dělat. Tato choroba je nebezpečná a musíte ji léčit tak, aby se nezměnila v chronickou formu.

Doporučuji Otipaks.

Zde si můžete prohlédnout recenze o drogách

- 1. bolest v krku

3. Furacilin pro nachlazení

- Polydex antibiotický sprej

Sofradex a Otipaks - kapky pro léčbu otitis

Existuje mnoho léků, které se používají v ORL praxi. Léčba různých typů otitis je prováděna antibiotiky a činidly pro zmírnění symptomů onemocnění parenterálně, orálně a topicky. Pokud existuje volba - Sofradex nebo Otipaks, což je lepší, což je efektivnější? Pojďme pochopit, hodnotit účinné látky, rozsah a vlastnosti použití těchto léčiv.

Sofradex a Otipaks - účinné látky

Složení Sofradexu zahrnuje: t

 • Framycetinsulfát je antibiotikum, má baktericidní účinek na mikroorganismy, je účinný proti grampozitivním bakteriím, včetně Staphylococcus aureus. Neovlivňuje viry, houby a anaerobní organismy;
 • Gramicidin - antimikrobiální činidlo, zvyšuje anti-stafylokokový účinek framycetinu. Ovlivňuje anaerobní flóru;
 • Dexamethason - kortikosteroid, má protizánětlivý, anti-edémový a antipruritický účinek.

Další látky: chlorid lithný, monohydrát kyseliny citrónové, citrát sodný, ethanol a čištěná voda.

Sofradex - antibakteriální kapky, které se používají, když je známo, že pacient trpí onemocněním ORL systému infekčního původu.

Účinné látky Otipaks jsou: t

 • fenazon - analgetikum a protizánětlivé činidlo;
 • lidokain hydrochlorid je lokální anestetikum.

Další složky: bezvodý ethanol, thiosíran sodný, glycerol.

Otipaks - ušní kapky, účinně zmírňující syndrom bolesti. Účinek léčiva tak začíná během 5 minut po instilaci.

Rozsah léčby

Sofradex se používá nejen k léčbě onemocnění horních cest dýchacích (vnější otitis), ale také v oční praxi. S ní se provádí terapie:

 • blefaritida (běžná - ječmen);
 • bakteriální zánět spojivek;
 • keratitis, iridocyclitis, sklerity;
 • superinfekce s ekzémem kůže očních víček.

Otipaks se používá pouze pro barotraumatické, post-chřipkové virové otitis a v akutním období otitis media - jako lokální anestetikum.

Vedlejší účinky

Sofradex má antibiotika a kortikosteroid, takže může způsobit podráždění, svědění a pálení. Při dlouhodobém užívání nebo samovolně rostoucí dávce může pacient čekat na systémové změny v kůře nadledvin, ušním bubínku, sítnici.

Reakce na Otipaks se může objevit, pokud má pacient osobní intoleranci na lidokain, což je často případ. V tomto případě je možné pálení, svědění, podráždění a zarudnutí kůže ucha.

Vlastnosti terapie

Vzhledem k tomu, že Sofradex je antibakteriální ušní kapka s hormonální složkou, je její použití přísně regulováno. Navzdory lokálnímu podávání je lék dobře absorbován do krevního oběhu.

Podle oficiálních pokynů jej nelze použít u těhotných žen, kojících matek a dětí do 1 roku věku. Toto varování je dáno tím, že jeho účinné látky - framycetin a gramacidin, pronikají placentární bariérou a mohou mít toxický účinek na plod. Zejména studie zaznamenaly negativní dopad na sluch u dětí, jejichž matky užívaly tato antibiotika v období těhotenství.

Kortikosteroidy mohou způsobit patologii kůry nadledvinek plodu.

Tyto látky pronikajte do mateřského mléka. S ohledem na varování výrobce, že kapky by neměly být používány k léčbě dětí, se pacientovi doporučuje, aby po dobu léčby přípravkem Sofradex přestal kojit.

Nástroj neovlivňuje centrální nervový systém, koncentraci a vidění, pokud se používá k léčbě otitis media. Při onemocněních oftalmické koule, když se kapky vniknou do oka, výrobce předepíše pacientům, aby se zdrželi kontroly komplexních agregátů, protože zavedení přípravku Sofradex do oka může krátkodobě způsobit rozmazané vidění.

Přípravek Sofradex se nepoužívá v kombinaci s jinými antibiotiky, která nejsou bezpečná pro sluchový a vylučovací systém (gentamicin, kanamycin a streptomycin). Zvýšené koncentrace těchto látek mohou mít oto- a nefrotoxický účinek na tělo pacienta.

Otipaky nemohou být používány u lidí s přecitlivělostí na lidokain. Používá se s opatrností k léčbě sportovců, protože i malá koncentrace lokální anestézie může být pozitivním testem pro doping.

Analogy léčiv

Identické lékové kapky Sofradeks na léčivou látku dosud nebyly vyvinuty. Může být nahrazen léky s podobným terapeutickým účinkem:

 • Dexon - antibakteriální kapky, schválené pro použití od 12 let;
 • Genodex - lék s kombinovaným složením, které lze použít jak pro dospělé, tak pro děti od 3 let;
 • Garazon je antibakteriální přípravek s hormonální složkou, vhodný pro léčbu exacerbací chronických otitis media a očních infekcí.
 • Normaks - kapky se silnou antimikrobiální látkou, která může být použita i při prasknutí ušního bubínku.
 • Otinum není tak bezpečné, že není povoleno k léčbě těhotných a kojících matek. Kromě lidokainu a fenazonu obsahuje cholin salicylát. Uvolňuje vnější otitis s potvrzenou integritou ušního bubínku;
 • Otirelax - má podobné složení, a proto kontraindikace. Rozdíl mezi přípravky Otipax a Otirelax je pouze v ceně, protože první lék se vyrábí ve Francii a druhý v Rumunsku.

Je snadné vybrat si analogy pro antibakteriální a analgetické ušní kapky, lékárny mají širokou škálu náhrad.

Co si vybrat a v jakých případech

Ačkoliv se Sofradex a Otipaks používají v jedné oblasti medicíny, mechanismus účinku léků je odlišný. Je zřejmé, že lékaři předepisují Sofradex pro léčbu závažných bakteriálních infekcí horních cest dýchacích a oka. Nezanechává anestezii, ale odstraňuje příčinu onemocnění, účinně bojuje s patogeny. Schopen odstranit oční diskomfort, protože kortikosteroid má antipruritické a anti-edémové účinky.

Otipaky prakticky nevyléčí, jen zmírňují bolest a otok v poškozených tkáních. To je cenná vlastnost při léčbě virových nebo barotraumatických zubů, zlepšení celkového stavu kojenců, těhotných žen a kojících matek (povoleno pro léčbu dětí starších než 1 měsíc, s opatrností během těhotenství a laktace).

Věnujte pozornost! Sofradex ani Otipaks nelze použít, pokud má pacient zlomený ušní bubínek. Jeho perforace v kombinaci s těmito léky zvýší toxický účinek na orgány sluchu středního ucha!

Pokud je pacient mučen vnější nebo průměrnou otitidou bakteriálního původu, vážné bolesti vás trápí, má smysl používat kombinované kapky. Pokud si vyberete, který lék bude účinnější, například Anauran nebo Otipaks, je lepší zvolit první. Je to lék, který má ve svém složení široké spektrum antibiotik a lidokainu, které jsou nezbytné pro úlevu od syndromu bolesti.

Pacient by měl pochopit, že neoprávněné použití jakéhokoliv léku při léčbě otitis může způsobit závažné komplikace, včetně ztráty sluchu. Vzhledem k tomu, že většina kapek se nepoužívá, když je ušní bubínek roztržený, je nutná návštěva u lékaře pro stanovení diagnózy a předepsání léčby.

Otipaks

Otipaks (Otipax)

Obecné vlastnosti:

Hlavní fyzikální a chemické vlastnosti: čirý roztok, bezbarvý nebo se žlutavým nádechem, s vůní alkoholu;

Složení. 16 g roztoku obsahuje 0,64 g fenazonu a 0,16 g hydrochloridu lidokainu;

pomocné látky: thiosíran sodný, ethanol, glycerol, čištěná voda.

Vydání formuláře. Ušní kapky.

Farmakoterapeutická skupina. Prostředky používané v otologii. ATC kód S02DA30.

Akční léky. Farmakodynamika. Otipaky mají výrazné analgetické a protizánětlivé vlastnosti. Vliv léku v důsledku farmakologických vlastností jeho částic. Lidokain má lokální anestetický účinek a fenazon má protizánětlivé vlastnosti. Fenazon také významně zvyšuje anestetický účinek lidokainu. Kombinace fenazonu s lidokainem snižuje dobu před nástupem anestetického účinku, prodlužuje dobu trvání a závažnost analgetického účinku, což umožňuje rychle zmírnit bolest při otitis. Snížení bolesti začíná přibližně pět minut po instilaci, zároveň se snižuje hypervaskularizace (hyperémie) ušního bubínku. Syndrom bolesti téměř zmizí během 15-30 minut.

Farmakokinetika. Při vniknutí do ucha lék působí lokálně a neproniká do orgánů a systémů těla. Neexistuje žádná systémová absorpce aktivních složek. Při tomto způsobu použití nejsou účinné složky léčiva a jeho metabolity detekovány v krvi a jiných biologických prostředích těla metodami, které jsou dnes k dispozici.

Indikace pro použití. Lokální symptomatická léčba a anestézie pro:

otitis media v akutním období;

edém virový otitis (po chřipce);

Způsob použití a dávka. Od dospělých a dětí od prvního dne života by měly být 4 kapky přípravku Otipax vpraveny do vnější sluchové cesty 2-3 krát denně. Průběh léčby nesmí překročit 10 dnů.

Před instilací by měl lék odstranit hliníkovou čepičku z láhve, vytáhnout jazyk, dostat kapátko a dát ho na láhev. V jiném případě odšroubujte bílý uzávěr a utáhněte kapátko. Obraťte lahvičku a odkapejte 4 kapky, lehce zatlačte na střední část kapátka. Po použití pevně našroubujte bílý uzávěr na kapátko a vložte láhev do obalu.

Vedlejší účinky Velmi vzácně - lokální reakce: podráždění, zarudnutí, svědění.

Kontraindikace. Infekční nebo traumatické poškození ušního bubínku. Přecitlivělost na složky léčiva.

Předávkování Pokud jsou požadavky na předávkování zachovány, předávkování je nemožné, protože Otipax je dobře snášen. Předávkování lékem, i při velmi častém nebo nadměrném podávání, je nepravděpodobné.

Vlastnosti použití. Před přiřazením zkontrolujte integritu ušního bubínku. Pokud je přepážka perforovaná, podávání léčiva může způsobit, že léčivo přijde do styku se strukturami středního ucha, což způsobí nežádoucí reakce v těchto tkáních.

Dosud nejsou k dispozici informace o kontraindikacích léku během těhotenství nebo kojení.

Otipaks neovlivňuje schopnost řídit vozidla a udržovat potenciálně nebezpečné mechanismy.

Interakce s jinými léky. Ve studii klinické tolerance Otipaků bylo zjištěno, že při lokálním použití léčiva nebyly pozorovány žádné interakce se současně předepsanými analgetiky a protizánětlivými léky, lokálními nebo systémovými antibiotiky, dezinfekčními prostředky.

Otipaks

Formy propuštění

Instrukce ıpaksa

Otipaks je kombinační lék, který má protizánětlivý a lokální anestetický účinek a je používán v otolaryngologické praxi pro lokální symptomatické (zaměřené na odstranění symptomů a nikoli na příčinu onemocnění) léčby otitis u dospělých a dětí. Vzhledem k vysoce příznivému bezpečnostnímu profilu nalezne lék nejširší uplatnění v pediatrii včetně a u novorozenců. Pokud se v divadle vše začíná závěsem, pak problémy s ušima téměř vždy začínají s ARVI. Toto tvrzení platí zejména pro děti, protože ty jsou mnohem náchylnější k infekčním agens než dospělí. Kauzální agens SARS vstupují do těla hlavně horním dýchacím traktem. Při pronikání do epiteliálních buněk sliznic nosní dutiny, hltanu a hrtanu jsou respirační viry prováděny pro intenzivní reprodukci svého druhu, což má za následek vznik zánětu se všemi doprovodnými „bonusy“ ve formě zvýšené propustnosti cévních stěn a zvýšené exsudace. Klinicky se všechny tyto patogenetické "víry" projevují kašlem, rýmou, opuchem sliznic a dalšími pochybnými "kouzly". Nejběžnějším příznakem ARVI je určitě rýma. Když se zima rozvíjí otok sliznice nosohltanu, což může vést k akutní otitis media. Rizikem tohoto onemocnění je riziko závažných komplikací - mastoiditida, meningeální syndrom, meningitida, labyrintitida, absces mozku a nevylučovaná sepse. V tomto ohledu problém otitis získává lékařskou a sociální povahu, t.

Protože zánět středního ucha je vždy plný poškození sluchu a má všechny předpoklady pro přechod do chronické fáze ve formě adheziva a hnisavé otitis. Při včasném a adekvátním léčení těchto nepříjemných následků lze zabránit. V případě akutní otitidy lze tedy tento problém zpravidla vyřešit bez použití chirurgických metod, například použitím ušní kapky Otipax. Složení tohoto léčiva je fenazon a lidokain. Analgetický antipyretický fenazon má protizánětlivé a analgetické účinky. Lidokain je žádaná látka, když je nutná lokální anestézie. Kombinace fenazonu a lidokainu poskytuje rychlou, intenzivní a dlouhodobou anestezii. Složky léčiva působí lokálně, nejsou absorbovány do systémové cirkulace, čímž se vyhnou klinicky významným negativním nežádoucím reakcím. V případě lokálního použití otipaxu nejsou jeho aktivní složky a jejich deriváty detekovány moderními laboratorními diagnostickými metodami v krvi a jiných biologických médiích, což potvrzuje absenci systémového účinku na tělo. Režim dávkování je následující: 3-4 kapky na vnější zvukový kanál 2-3 krát denně. Před použitím léku, aby se zabránilo nepříjemným pocitům z kontaktu studených kapek s ušním boltcem, se doporučuje ohřát láhev v dlaních. Délka léčby by neměla překročit 10 dnů. Před zahájením lékové terapie je třeba zajistit integritu ušního bubínku. To se provádí v pořádku. aby se zabránilo komplikacím způsobeným kontaktem farmakologicky účinných látek léčiva s prvky systému středního ucha.

Otipaks

Složení

V 1 g léčiva fenazolu - 40 mg, hydrochloridu lidokainu - 10 mg. Thiosulfát sodný, glycerol, ethanol, voda jako pomocné složky.

Formulář vydání

Kapky v láhvi s kapátkem 15 ml.

Farmakologický účinek

Protizánětlivé, analgetické.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Farmakodynamika

Kombinovaný lék s lokálním anestetikem a protizánětlivým účinkem.

Fenazon - nesteroidní protizánětlivé činidlo, analgetikum s protizánětlivým účinkem. Blokuje cyklooxygenázu a inhibuje syntézu prostaglandinů.

Lidokain je lokální anestetikum. Poruší vedení impulsu bolesti v důsledku antagonismu sodíku a vápníku membrány nervových vláken. Úspěšná kombinace těchto dvou účinných látek přispívá k rychlému analgetickému účinku, zvyšuje jeho intenzitu a trvání. Lék stimuluje zředění hlenu a jeho stažení z dutiny středního ucha Eustachovou trubicí a ušním bubínkem.

Farmakokinetika

Se zachovanou integritou ušního bubínku neproniká do těla.

Indikace pro použití

 • otitis media ve fázi katarálního zánětu;
 • otitis barotraumatic;
 • otitis po chřipce.

Kontraindikace

 • alergická reakce na lidokain;
 • porušení integrity ušního bubínku.

Vedlejší účinky

 • podráždění zvukovodu;
 • alergické reakce.

Otipaks ušní kapky, návod k použití (způsob a dávkování)

Kapky v uchu pohřben 2-3 krát denně po dobu 3-4 kapek. Dávkování pro děti bude uvedeno níže ve zvláštní části. Před použitím roztok zahřejte tak, že ho držíte mezi dlaněmi. Průběh léčby není delší než 10 dnů.

Návod k použití Otipaksa varuje, že léčivo není používáno v rozporu s integritou membrány.

Předávkování

Nebyly hlášeny žádné případy předávkování.

Interakce

Údaje o interakci s jinými léky nejsou k dispozici.

Podmínky prodeje

Prodává se bez lékařského předpisu.

Podmínky skladování

Skladovací teplota do 30 ° C.

Doba použitelnosti

Doba použitelnosti po otevření lahvičky - 6 měsíců.

Otipáky pro děti

V dětství se infekce nosohltanu často dostává do středního ucha a způsobuje otitis media. Nejbezpečnější v katarální otitis je lék Otipaks pro děti, který má protizánětlivý a analgetický účinek. Kromě katarální otitis, to je používáno pro ucpané ucho (eustachitis) u dětí, pro vnější otitis, pro některé formy hnisavé otitis, a po odstranění cizích těles. Používají se u dětí k úlevě od bolesti v pre-perforovaném stadiu otitis, začínajícím od dětství.

Pokyny pro otipáky pro děti

Předběžné kapky zahřáté na 38-40 ° C. Kapky lépe pohřbít na turundě z bavlny nebo gázy, vložené do ucha. Děti do 1 roku věku používají 1-2 kapky, od 1 do 2 let - 3 kapky, pro děti předškolního věku a žáky - 4 kapky 3x denně.

Po instilaci je nutné hermeticky uzavřít ušní kanál vatou mazanou vazelínou - přípravek se neodpaří a jeho účinnost bude vyšší. Jednorázové užívání léku dává krátkodobý účinek, proto je nutné jeho průběh aplikace. Protizánětlivý účinek nastává ve dnech 2–3.

Otipaks během těhotenství

Lék se neabsorbuje do krve a nemá žádný systémový účinek, takže můžete otipaky používat během těhotenství za předpokladu, že ušní bubínek není poškozen.

Analogové Otipaksa

Kapky pro místní použití s ​​otitis media jsou široce zastoupeny v lékárenském řetězci. Strukturní analogy - Folicap a Otirelax, obdobné jako u Sofradex, Otinum, Anauran, Uniflox, Tsipromed, Garazon, Polideks.

Cena analogů Otipaksa výrazně liší. Takže, Otirelaks 15 ml lze zakoupit za 109-215 rublů, Sofradex 5 ml za 187-495 rublů. Otinum stojí 10 ml 169-290 rub., Anaurana 25 ml 265-470 rub.

Co je lepší: Otipaks nebo Otinum?

Otinum má protizánětlivý a mírný lokální anestetický účinek. Rozdíl mezi těmito dvěma léky je v léčivé látce: cholin salicylát, derivát kyseliny salicylové, je součástí Otina a neexistuje anestetikum, takže anestetický účinek není tak výrazný. Pokud dojde k ototoxicitě ve středním uchu. Používá se u dětí od 1 roku. Výrobce ICN Polfa Rzeszow (Polsko) t

Anauran nebo Otipaks, což je lepší?

Anauran obsahuje lokální anestetikum lidokain a antibiotika polymyxin a neomycin. Z hlediska protizánětlivého účinku je tento lék silnější, ale přítomnost ototoxických antibiotik je kontraindikací jejich použití v perforaci ušního bubínku. Lék je účinný ve vnějším a otitis médiu před vznikem perforace. Nemá žádnou věkovou hranici. Výrobce Zambon S.P.A. (Itálie).

Sofradex nebo Otipaks, což je lepší?

Sofradex obsahuje dvě antibiotika (framycetin a gramicidin) a glukokortikoid dexamethason. Síla protizánětlivého účinku překračuje popsaný lék. Glukokortikoidy nemají ototoxicitu a antibiotika jsou otoxická. Kapky jsou určeny k léčbě zánětu středního ucha bez ohrožení integrity ušního bubínku. To může samozřejmě určit pouze lékař během vyšetření a podle toho může tento lék doporučit. Aplikováno u dětí od 7 let. Výrobce Aventis Pharma (Indie).

Otirelax nebo Otipaks, což je lepší?

Otirelax je strukturním analogem Otipaksy (jejich složení je stejné) a také akce. Rozdíl je v tom, že toto je původní léčivo a Otirelax je generické léčivo vyráběné společností Rompharm Company S.R.L. (Rumunsko).

Otofa nebo Otipaks, což je lepší?

Otofa kombinuje výrazný antibakteriální účinek a nepřítomnost ototoxického účinku. Léčivou látkou je rifamycin, který není ototoxickým antibiotikem a tyto kapky lze použít v perforační fázi. V tomto ohledu má tato droga tu výhodu, že všechny výše uvedené přípravky (Sofradex, Otinum, Otipaks, Anauran) mají hlavní kontraindikaci - perforaci ušního bubínku. Výrobce Lab Bouchard Record (Francie).

Otipaks Recenze

Kapky Otipaks ovlivňují zapálený ušní bubínek, snižují jeho napětí a otok, který způsobuje bolestivý syndrom. U otitidy je důležité, aby ušní kapky měly výrazný analgetický účinek, protože hlavním příznakem otitis je bolest. Otipaks ušní kapky mají rychlý analgetický účinek, což je velmi důležité pro děti. Lokální anestetikum lidokain pomáhá snižovat bolest během 5 minut a úplné vymizení za 20-30 minut. Jsou předepisovány v prvních dnech nemoci pro úlevu od bolesti.

Recenze o kapkách Otipaks pouze pozitivní. Každý si všimne rychlého a dlouhotrvajícího (2-3 hodin) anestetického účinku. Je důležité, aby kapky mohly být použity 6 měsíců po otevření lahvičky a aplikovaly se na celou rodinu, včetně kojenců.

Tyto kapky byly použity pro uši, a to nejen pro otity bakteriální povahy, ale také pro barotraumatický otitis, který se vyskytuje u dětí během letů.

 • „... S sebou si s sebou vždycky vezmeme tyto kapky, abychom si odpočinuli. Po letu se uši syna často zranily a při potápění dochází k otitis. “

Mnoho rodičů uvádí, že lék byl předepsán dětem, u nichž je SARS často komplikován otitis, aby se tomu zabránilo. Při prvních známkách respiračních infekcí a rýmy byly předepsány nosní kapky a kapky v uších.

Cena Otipaks kde koupit

Můžete si koupit mnoho lékáren, protože Rusko, Ukrajina, Bělorusko registrují tuto drogu. Kolik lékárna 1 láhev léku? Náklady v lékárnách ruských měst jsou zhruba stejné. V Moskvě lze zakoupit za 191 - 274 rublů. Cena ušní kapky Otipaks ve Voroněži se pohybuje od 200 do 280 rublů, v Petrohradě si můžete koupit kapky pro děti za 197-270 rublů. Síť lékáren Ukrajiny (Kyjev, Charkov, Dnepropetrovsk) nabízí tyto kapky v uších za 66-88 hřivny.

POZOR!
Informace o drogách na místě jsou referencí a sumarizací, které jsou shromážděny z veřejně dostupných zdrojů a nemohou sloužit jako podklad pro rozhodování o užívání drog v průběhu léčby. Před použitím přípravku Otipaks se poraďte se svým lékařem.