Tablety Paracetamol 0,5 g návod k použití.

Tablety Paracetamolu 0,5 g
Latinský název: Tabulettae Paracetamoli 0,5 g
Farmakologické skupiny: Narkotická analgetika, včetně nesteroidních a jiných protizánětlivých léčiv
Nosologická klasifikace (ICD-10): A38 Scarlet fever. B01 Plané neštovice [varicella]. B05 Spalničky. B26 Epidemická parotitida. G43 Migréna. H66 Hnisavé a nespecifické otitis media. J00-J06 Akutní respirační infekce horních cest dýchacích. J03 Akutní tonzilitida [angina]. J10-J18 Chřipka a pneumonie. J11 Chřipka, virus nebyl identifikován. K00.7 Syndrom sešívání. K08.8.0 Bolest zubů. K13.7 Jiné a neurčené léze ústní sliznice. M25.5 Bolest v kloubu. M54.3 Sciatica. M79.1 Myalgie. M79.2 Neurgie a neuritida NS. N94.6 Nespecifická dysmenorea. R07.0 Bolest v krku. R50 Horečka neznámého původu. R51 Bolesti hlavy. R52 Bolest jinde nezařazená. R52.2 Další stálá bolest. T08-T14 Poranění neurčené části trupu, končetiny nebo oblasti těla. T14 Poranění neurčeného místa. T20-T32 Tepelné a chemické popáleniny. Z100 CLASS XXII Chirurgická praxe. Z29.1 Profylaktická imunoterapie
Farmakologický účinek

Účinná látka (INN) Paracetamol (Paracetamol)
Aplikace tablet Paracetamol 0,5 g: Bolest slabé a střední intenzity (bolesti hlavy, bolesti zubů, migréna, bolesti zad, artralgie, myalgie, neuralgie, menalgie), febrilní syndrom při nachlazení.

Kontraindikace Tablety Paracetamolu 0,5 g: Hypersenzitivita, porucha funkce ledvin a jater, alkoholismus, děti (do 6 let).

Vedlejší účinky: agranulocytóza, trombocytopenie, anémie, renální kolika, aseptická pyurie, intersticiální glomerulonefritida, alergické reakce ve formě kožních vyrážek.

Interakce: Zvyšuje účinek nepřímých antikoagulancií (deriváty kumarinu) a pravděpodobnost poškození jater hepatotoxickými léky. Metoklopramid se zvyšuje a cholestyramin snižuje rychlost absorpce. Barbituráty snižují antipyretickou aktivitu.

Předávkování: Příznaky: v prvních 24 hodinách - bledost, nevolnost, zvracení a bolest v břišní oblasti; po 12–48 h, poškození ledvin a jater s rozvojem selhání jater (encefalopatie, kóma, smrt), srdečních arytmií a pankreatitidy. Poškození jater je možné, pokud užíváte 10 g nebo více (u dospělých).
Léčba: jmenování methioninu uvnitř nebo v zavedení N-acetylcysteinu.

Dávkování a způsob podání: Vnitřně a rektálně, pro dospělé a děti od 12 let, 0,5–1 g až 4krát denně; maximální denní dávka je 4 g, průběh léčby je 5-7 dnů. Děti ve věku 6–12 let - 240–480 mg, 1–6 let - 120–240 mg, 3 měsíce až 1 rok - 24–120 mg až 4krát denně po dobu 3 dnů. Rozpustí se před rozpuštěním v 1/2 sklenice vody.

Opatření: Riziko předávkování se zvyšuje u pacientů s nekrózovými alkoholickými onemocněními jater.

Další léčiva s účinnou látkou Paracetamol (Paracetamol) t

"Paracetamol": návod k použití tablet pro děti od 1 roku s výpočtem dávky

Paracetamol se podává dětem při vysoké teplotě, bolesti hlavy a bolesti zubů. Je považován za bezpečný lék, protože ani při trojnásobném předávkování nezpůsobuje komplikace. Nicméně, stejně jako u jiných léků, má Paracetamol svá specifika a musí být léčen s opatrností. Před léčbou je nutné pečlivě prostudovat návod k použití přípravku Paracetamol, přičemž je třeba věnovat zvláštní pozornost výpočtu dávky tablet pro děti od 1 roku.

Složení a uvolňovací forma léčiva

Paracetamol pro děti je antipyretikum a analgetikum s mírným protizánětlivým účinkem. Jeho účinnost je zvláště vysoká u virových infekčních nemocí - s bakteriálními onemocněními, které pomáhá málo.

Terapeutický účinek léčiva je založen na inhibici tvorby chemických sloučenin, které jsou zodpovědné za rozvoj zánětlivých procesů, stimulují horečku a výskyt bolesti. Anestetického a protizánětlivého účinku je dosaženo díky účinku léčiva na buňky centrálního nervového systému.

Výhodou léčiva oproti jiným protizánětlivým léčivům je, že nevyvolává zvláštní dráždivý účinek na sliznici žaludku. Paracetamol rychle vstupuje do krevního oběhu, kde je jeho největší koncentrace dosaženo v období od 30 minut do jedné a půl hodiny - v závislosti na formě léku. Po zpracování v játrech po dobu 4 hodin se nástroj z těla vylučuje močí.

Účinná látka léčiva je stejná, je také známa jako para-acetaminofenol. U dětí se Paracetamol vyrábí v různých formách:

  • Svíčky - obsahují komponenty, které jsou pro dítě nejbezpečnější. Rektálně injikovaný lék se vstřebává do krve pomaleji než při polknutí (hodinu a půl), což je důvod, proč tento efekt přichází později, ale je trvanlivější. Lékaři mohou předepsat čípky pro léčbu jednoletého dítěte a dokonce i dítě od 3 měsíců.
  • Suspenze - mezi excipienty - glycerol, sorbitol, příchutě a sacharóza. Lze použít od 1 měsíce (pouze podle pokynů pediatra).
  • Sirup - obsahuje ethanol (96%), pomocné látky, příchutě, barviva. Maximální koncentrace v krvi je pozorována po půl hodině po polknutí. Nástroj se doporučuje pro děti od šesti měsíců do 12 let.
  • Tablety nebo tobolky - vyrobené v dávce 200, 500 mg. Děti mohou být podávány od 3 let (při dodržení dávky).
  • Tablet-pop pro přípravu roztoku.

V poslední době, Paracetamol, vyráběný ve formě sladkých sirupů, suspenzí, získal zvláštní popularitu. Užívání těchto léků, spolu s aktivními terapeutickými složkami, dítě dostává obrovské množství příchutí, sladidel, příchutí. Mohou vyvolat alergické reakce, zatímco alergie na samotný paracetamol je velmi vzácná. To znamená, že ideální volbou pro malé děti - svíčky.

Indikace užívání tablet Paracetamol (200 a 500 mg) t

Paracetamol je účinný při:

  • horečka vyvolaná zimou, chřipkou, šarlatovou horečkou, spalničkami, očkováním atd.;
  • bolesti hlavy, včetně přepětí;
  • bolest zubů (zubní kaz, zuby a t (doporučujeme číst: který lék lze podat dítěti s bolestmi zubů?).);
  • projevy bolesti nesouvisející se zánětem;
  • zmírnění takových projevů nachlazení nebo chřipky, jako je horečka, bolesti;
  • zánět středního ucha (otitis) jako komplexní terapie.
Paracetamol se používá jako antipyretikum a analgetikum.

Kdy je lék kontraindikován?

Stejně jako u jiných léků má paracetamol kontraindikace. Patří mezi ně:

  • alergické na složky léčiva;
  • závažné problémy s ledvinami a játry, které se podílejí na zpracování a odstraňování léčiv z těla ve složení moči;
  • vrozená hyperbilirubinémie nebo Gilbertův syndrom - zvýšená hladina bilirubinu v krvi (produkt rozkladu erytrocytů);
  • některé typy závažných infekcí (např. sepse);
  • leukopenie (nízký počet bílých krvinek);
  • krevní onemocnění;
  • nedostatek enzymu glukóza-6-fosfátdehydrogenázy;
  • těžká anémie;
  • užívání určitých léků (antikonvulziv, barbiturátů, rifampicinu atd.);
  • zánět sliznice konečníku (pro použití svíček).

Návod k použití tablety

Dr. Komarovsky tento lék nazývá jakýmsi markerem: pokud se horečka po užívání snížila, je pravděpodobné, že nemoc není nebezpečná - jedná se o běžný ARVI. Pokud je účinek léku chybí - problém je vážný, naléhavá potřeba zavolat specialistu.

Dávkování pro děti různého věku

Tablety paracetamolu jsou povoleny pro děti starší tří let. U dospělých je maximální denní dávka 60 mg / kg. V jaké dávce se Paracetamol podává dětem:

  • norma je od 3 do 6 let - 100-200 mg najednou;
  • od 6 do 12 let - 1-2 tabulky. (200-400 mg);
  • dospívající a dospělí - 500 mg.

Než dáte dítěti pilulku, přečtěte si návod a zjistěte, kolik paracetamolu obsahuje. Pokud lékař předepsal dávku 100 mg, tobolka po 200 mg by měla být rozdělena na 2 části, tabletu obsahující 500 mg, rozdělenou do 5 částí. Malá předávkování nebezpečím nenese.

Kolikrát denně mohu vzít lék?

Podle instrukcí by děti měly pít Paracetamol každé 4 hodiny. Častější podávání se nedoporučuje, protože zvýšení dávkového příkonu nebude lepší. Paracetamol se vstřebává do krve 30 minut poté, co vstoupí do žaludku a začne působit aktivně (doporučujeme číst: Není paracetamol kontraindikován kojící matce?). Maximální koncentrace a pozitivní účinek se dosáhne po 2 hodinách - teplota se začíná snižovat.

Jakmile Paracetamol vstoupí do krve dítěte, začnou ledviny a játra zpracovávat a odstraňovat je z těla. Po 4 hodinách opouští 50% látky tělo, což vede ke snížení účinku léčiva. Po 8 hodinách se léčivo úplně odstraní. Když se zotavujete, zmizí potřeba častých léků, takže interval může být zvýšen na 5-6 hodin.

Trvání léčby

Jak dlouho bude léčba paracetamolem trvat, musí říct lékař. Při vysokých teplotách může být činidlo použito nejvýše 3-5 dnů. Stojí to za to pokračovat v užívání drogy, a jaká dávka je dána za den, stanovené lékařem. Iracionální užívání léku může způsobit nekrózu jaterních buněk, ledvin a dalších problémů.

Dlouhodobé užívání paracetamolu pro bolesti hlavy a bolesti zubů je nevhodné, protože může zmírnit příznaky, ale nevyléčit základní onemocnění. Nemocné zuby by měly být ošetřeny co nejdříve, protože nejenže zranily dítě, ale také mají negativní vliv na růst trvalých zubů. Nesmyslná bolest hlavy by měla být ostražitá, protože může hovořit o závažných onemocněních a být příčinou další diagnózy.

Vedlejší účinky

Užívání paracetamolu vzácně způsobuje nežádoucí účinky. Není však možné zcela vyloučit jejich nepřítomnost po užití léku.

V některých případech může lék způsobit gastrointestinální potíže

Mohou se projevit:

  • nevolnost, průjem, zvracení, bolest žaludku, závratě;
  • snížení hladin leukocytů, erytrocytů, krevních destiček v krvi (extrémně vzácné);
  • jaterní patologie;
  • alergie;
  • bronchospasmus.

Předávkování

Dítě by nemělo užívat více než 60 mg účinné látky na kg tělesné hmotnosti denně. Pro dítě je toxická dávka 150 mg / kg. To znamená, že pokud dítě váží 20 kg, může zemřít, pokud vezme 3 g paracetamolu po celý den.

Předávkování je příčinou nežádoucích účinků a známek intoxikace: blanšírování kůže, zvracení, pocení, ztráta vědomí. Pokud játra selhávají, žloutenka, jaterní kóma, smrt je možná. Může se jednat o akutní selhání ledvin, které bude pociťovat bolest v dolní části zad, pankreatitida, arytmie, bílkoviny a krev v moči.

Analogy léčiva

Paracetamol je součástí mnoha léčiv - Coldrex, TheraFlu, Antigrippin, Panadol, Antiflu, Caffetin atd. Jejich hlavní rozdíly jsou pomocné látky, výrobce, cena.

Pokud přípravek nepomůže, je nahrazen analogem s jinou účinnou látkou. Léky na bázi ibuprofenu, Nurofen, Ibufen a další, mají podobný účinek, v každém případě je třeba si pamatovat, že ani ty nejškodlivější léky nelze předepsat sami, aby se předešlo nepředvídatelným následkům.

PARACETAMOL

◊ Tablety bílé nebo téměř bílé barvy, kulaté, ploché válcovité, se zkosením a riskantní.

Pomocné látky: monohydrát laktosy - 37 mg, povidon K25 - 36 mg, sodná sůl kroskarmelózy - 24 mg, stearát hořečnatý - 3 mg.

10 ks. - Balení obalů (1) - lepenkové obaly.
10 ks. - Obaly buněčných obalů (2) - kartonové obaly.
10 ks. - obaly buněčných vrstev (3) - lepenkové obaly.
10 ks. - Obaly buněčných obalů (4) - kartonové obaly.
10 ks. - Obaly buněčných obalů (5) - kartonové obaly.
10 ks. - obaly buněčných vrstev (6) - lepenkové obaly.
10 ks. - Obaly buněčných obalů (7) - kartonové obaly.
10 ks. - Obaly buněčných obalů (8) - kartonové obaly.
10 ks. - obaly buněčných vrstev (9) - kartonové obaly.
10 ks. - Obaly buněčných obalů (10) - kartonové obaly.
10 ks. - Obaly buněčných obalů (20) - kartonové obaly.
10 ks. - Obaly buněčných obalů (30) - lepenkové obaly.
10 ks. - obaly buněčných vrstev (40) - kartonové obaly.
10 ks. - Zabalené buněčné balíčky (50) - kartonové obaly.
10 ks. - Obaly buněčných obalů (60) - kartonové obaly.
10 ks. - Zabalené buněčné balíčky (70) - kartonové obaly.
10 ks. - Obaly buněčných obalů (80) - kartonové obaly.
10 ks. - Konturované buněčné balíčky (90) - kartonové obaly.
10 ks. - Obaly buněčných obalů (100) - kartonové obaly.
20 ks. - Balení obalů (1) - lepenkové obaly.
20 ks. - Obaly buněčných obalů (2) - kartonové obaly.
20 ks. - obaly buněčných vrstev (3) - lepenkové obaly.
20 ks. - Obaly buněčných obalů (4) - kartonové obaly.
20 ks. - Obaly buněčných obalů (5) - kartonové obaly.
20 ks. - obaly buněčných vrstev (6) - lepenkové obaly.
20 ks. - Obaly buněčných obalů (7) - kartonové obaly.
20 ks. - Obaly buněčných obalů (8) - kartonové obaly.
20 ks. - obaly buněčných vrstev (9) - kartonové obaly.
20 ks. - Obaly buněčných obalů (10) - kartonové obaly.
20 ks. - Obaly buněčných obalů (20) - kartonové obaly.
20 ks. - Obaly buněčných obalů (30) - lepenkové obaly.
20 ks. - obaly buněčných vrstev (40) - kartonové obaly.
20 ks. - Zabalené buněčné balíčky (50) - kartonové obaly.
20 ks. - Obaly buněčných obalů (60) - kartonové obaly.
20 ks. - Zabalené buněčné balíčky (70) - kartonové obaly.
20 ks. - Obaly buněčných obalů (80) - kartonové obaly.
20 ks. - Konturované buněčné balíčky (90) - kartonové obaly.
20 ks. - Obaly buněčných obalů (100) - kartonové obaly.
10 ks. - banky (1) - kartony.
20 ks. - banky (1) - kartony.
30 kusů - banky (1) - kartony.
40 ks. - banky (1) - kartony.
50 ks. - banky (1) - kartony.
100 kusů - banky (1) - kartony.

Analgetické antipyretikum. Má analgetické, antipyretické a slabé protizánětlivé působení. Mechanismus účinku je spojen s inhibicí syntézy prostaglandinů, s převládajícím účinkem na centrum termoregulace v hypotalamu.

Po požití se paracetamol rychle vstřebává z gastrointestinálního traktu, zejména v tenkém střevě, především pasivním transportem. Po jednorázové dávce 500 mg Cmax v krevní plazmě je dosaženo za 10-60 minut a je přibližně 6 μg / ml, poté postupně klesá a po 6 hodinách je 11-12 μg / ml.

Široce distribuovaný ve tkáních a hlavně v tělních tekutinách, s výjimkou tukové tkáně a mozkomíšního moku.

Vazba na proteiny je nižší než 10% a při předávkování se mírně zvyšuje. Sulfátové a glukuronidové metabolity se neváží na plazmatické proteiny ani v relativně vysokých koncentracích.

Paracetamol je metabolizován hlavně v játrech konjugací s glukuronidem, konjugací se sulfátem a oxidací za účasti smíšených oxidáz jater a cytochromu P450.

Hydroxylovaný negativně působící metabolit, N-acetyl-p-benzochinonimin, který se tvoří ve velmi malých množstvích v játrech a ledvinách pod vlivem směsných oxidáz a je obvykle detoxikován vazbou na glutathion, může být zahříván předávkováním paracetamolu a může způsobit poškození tkáně.

U dospělých se většina paracetamolu váže na kyselinu glukuronovou av menší míře na kyselinu sírovou. Tyto konjugované metabolity nemají biologickou aktivitu. U předčasně narozených dětí, novorozenců a prvního roku života dominuje sulfátový metabolit.

T1/2 1-3 hodiny U pacientů s cirhózou jater T1/2 další. Renální clearance paracetamolu je 5%.

Vylučuje se močí převážně ve formě konjugátů glukuronidu a sulfátů. Méně než 5% se vylučuje jako nezměněný paracetamol.

Tablety paracetamolu 0,5 g (tablety Paracetamol 0,5 g)

Aktivní složka:

Obsah

Farmakologická skupina

Nosologická klasifikace (ICD-10)

Složení a uvolňovací forma

1 tableta obsahuje paracetamol 200 nebo 500 mg; 6 nebo 10 blistrů nebo blistrů.

100 ml sirupu - 2,4 g; v lahvičkách po 50 ml.

Farmakologický účinek

Inhibuje cyklooxygenázu, inhibuje biosyntézu PG v centrálním nervovém systému. Snižuje vzrušivost tepelného centra, zvyšuje přenos tepla.

Farmakokinetika

Rychle a téměř úplně vstřebává do trávicího traktu. Proniká placentární bariérou, nachází se v mateřském mléku. Metabolizované v játrech. Vylučuje se převážně močí ve formě konjugátů. Maximální účinek se vyvíjí do 2 hodin.

Indikace drogy Paracetamol tablety 0,5 g

Bolesti a horečnaté syndromy.

Kontraindikace

Přecitlivělost, porucha funkce ledvin.

Vedlejší účinky

Interakce

Atropin a jiná antispasmodika zpomalují absorpci, metoklopramid - urychluje. Cholesterol a aktivní uhlí snižují biologickou dostupnost. Barbituráty, antiepileptika, rifampicin a ethylalkohol zvyšují rychlost biotransformace a tvorby metabolitů, včetně t hepatotoxické.

Dávkování a podávání

Uvnitř, dospělí - 200-500 mg 2-3 krát denně; děti ve věku 6–12 měsíců - 25–50 mg 2–3krát denně, až 5 let, 100–150 mg a až 12 let, 150–250 mg 2–3krát denně.

Podmínky skladování léku Paracetamol tablety 0,5 g

Uchovávejte mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti léku Paracetamol tablety 0,5 g

500 mg tablety - 3 roky.

2,4% sirup - 2 roky.

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Synonyma nosologických skupin

Ceny v lékárnách v Moskvě

Recenze

Zanechte svůj komentář

Aktuální poptávkový index, ‰

Stanovisko "Lékaři Ruské federace" na drogy Paracetamol tablety 0,5 g

Osvědčení o registraci tablety Paracetamol 0,5 g

  • Lékárnička
  • Internetový obchod
  • O společnosti
  • Kontaktujte nás
  • Kontakty vydavatele:
  • +7 (495) 258-97-03
  • +7 (495) 258-97-06
  • E-mail: [email protected]
  • Adresa: Rusko, 123007, Moskva, st. 5. Mainline, 12.

Oficiální stránky Skupiny firem RLS ®. Hlavní encyklopedie drog a lékárenského sortimentu ruského internetu. Referenční kniha léků Rlsnet.ru poskytuje uživatelům přístup k návodům, cenám a popisům léků, doplňků stravy, zdravotnických prostředků, zdravotnických prostředků a dalšího zboží. Farmakologická referenční kniha obsahuje informace o složení a formě uvolnění, farmakologickém účinku, indikacích pro použití, kontraindikacích, vedlejších účincích, lékových interakcích, způsobu užívání léčiv, farmaceutických společnostech. Drogová referenční kniha obsahuje ceny léků a produktů farmaceutického trhu v Moskvě a dalších městech Ruska.

Přenos, kopírování, šíření informací je bez svolení společnosti RLS-Patent LLC zakázáno.
Při citování informačních materiálů zveřejněných na stránkách www.rlsnet.ru je vyžadován odkaz na zdroj informací.

Jsme v sociálních sítích:

© 2000-2018. REGISTR MEDIA RUSSIA ® RLS ®

Všechna práva vyhrazena.

Komerční využití materiálů není povoleno.

Informace určené zdravotnickým pracovníkům.

Tablety Paracetamolu pro děti: návod k použití a dávkování pro různé věkové kategorie

Když má dítě horečku, první lék, který rodiče používají ke stabilizaci svého stavu, je paracetamol, a to není náhoda.

Světová zdravotnická organizace zahrnula tento lék do seznamu nejúčinnějších, nejbezpečnějších a nákladově efektivních léků.

Podívejme se blíže na návod k použití tablet Paracetamol pro děti (200 a 500 mg): doporučené dávky při teplotě, je možné podat lék vůbec dítěti a kolik, co dělat, když je norma překročena?

Popis a akce

Paracetamol není novinkou ve farmaceutické oblasti. Používá se pro léčbu již od roku 1893. To je jeden z nejbezpečnějších nesteroidních protizánětlivých léků.

Léčivo nemá téměř žádný vliv na cyklooxygenázu nebo COX, která je produkována v periferních orgánech a tkáních. Proto má méně vedlejších účinků než jiné NSAID.

Lék nedráždí žaludeční sliznici, nevede k narušení metabolismu vody a minerálů.

Současně lék ovlivňuje COX, který produkuje mozek, což je způsobeno antipyretickými a analgetickými vlastnostmi. Schopnost ovlivňovat zánětlivé procesy léčiva je téměř nepřítomná.

Paracetamol se dobře vstřebává z gastrointestinálního traktu, proto jsou nejvýhodnější tabletové dávkové formy spolu s rektálními čípky.

Lék působí rychle a do 30 minut po požití je pozorována jeho maximální koncentrace. Akce trvá až 4 hodiny.

Nedostatek účinku při použití paracetamolu je důvodem pro okamžitou lékařskou pomoc.

Pokud chcete vědět, jak léčit herpetické bolesti v krku u dětí, doporučujeme přečíst si naši publikaci.

Následující článek se zabývá příznaky a léčbou akutní pyelonefritidy u dětí.

Příčiny a metody léčby enurézy u dětí jsou podrobně rozebrány v tomto materiálu. Další informace!

Forma uvolnění a složení

Lék je dostupný v tabletách 0,2 g a 0,5 g (200 a 500 mg). Tato forma se doporučuje pro děti starší 6 let z důvodu možného předávkování.

Pro fyzikální vlastnosti je čistě bílý nebo se smetanově růžovým krystalickým práškem, který je rozpustný v alkoholu a není rozpustný ve vodě.

Indikace

Lék se používá, pokud:

  • teplota vzrostla na 38 ° C a vyšší (do 5 let), do 38,5 ° C (věk po 5 letech) a trvá nejméně 4 hodiny;

  • stížnosti na bolest zubů, bolesti hlavy, bolesti svalů.
  • Paracetamol je účinný při virových infekcích (ARVI).

    Používá se také u planých neštovic, spalniček, chřipky, zarděnek, zubů, po úrazech a popáleninách.

    Nepomáhá při bakteriálních infekcích, komplikacích ARVI, účinek je krátkodobý nebo chybí.

    Kontraindikace

    Seznam kontraindikací je malý ve srovnání s jinými léky. Patří mezi ně:

    • individuální intolerance;

    věk do 2 let;

    onemocnění gastrointestinálního traktu s tvorbou vředů a erozí, krvácení do žaludku, zánět, aktivní krvácení;

    progresivní patologie ledvin, jater, těžké formy nedostatečnosti těchto orgánů;

    nesnášenlivost kyseliny acetylsalicylové nebo jiných NSAID;

  • hyperkalemie (zvýšený draslík v krvi).
  • Kolik a jak dát

    Maximální doba léčby je:

    • do 6 let - 3 dny;

    Jaká dávka přípravku Paracetamol je potřebná pro děti, jak přípravek užívat správně?

    Jedna dávka Paracetamolu pro děti o hmotnosti 10 kg je 100-150 mg (0,1-0,15 g) nebo 1 / 2-3 / 4 tablety s dávkou 200 mg (0,2 g).

    Opakovaný příjem by neměl být starší než 4–5 hodin. Během dne jsou povoleny 4–5 recepce.

    Bezpečná denní dávka - až 60 mg / kg těla. To znamená, že dítěti o hmotnosti 10 kg denně by neměly být podávány více než 3 tablety po 200 mg.

    U dospívajících nad 12 let, kteří váží více než 40 kg, je maximální jednotlivá dávka 1 g (5 tablet po 0,2 g) denně - 4 g (20 tablet po 0,2 g).

    Způsob použití, zvláštní pokyny

    Prostředky dávají dovnitř. Po jídle by měla trvat 1-2 hodiny, jinak se vstřebávání zpomalí. Omyjte ji velkým množstvím čisté vody. Pokud je dítě malé, tableta se rozdrtí na prášek.

    Paracetamol je ambulance, která nevyléčí, ale pouze eliminuje projevy onemocnění. Pokud neodstraníte příčinu nemoci, vrátí se teplota a bolest.

    Jaká je účinná a bezpečná léčba sinusitidy u dětí? Odpověď na otázku, podívejte se do našeho článku.

    V této publikaci je uvedena gymnastika pro oči s krátkozrakostí u dětí.

    Všechny podrobnosti o chronické mononukleóze u dětí a metodách léčby a prevence naleznete zde.

    Funkce příjmu

    Po konzultaci s lékařem by měla být vyřešena otázka, jaká dávka paracetamolu by měla být dětem podávána v tabletkách. Ošetření zohledňuje takové vlastnosti přijetí:

    • v případě onemocnění jater snižte dávku;

    při užívání jiných léků musíte zajistit, aby neobsahovaly paracetamol;

  • Nepodávejte dítěti alkohol, protože alkohol zvyšuje vstřebávání léku.
  • Předávkování

    Užívání léku v jedné dávce vyšší než 150 mg / kg tělesné hmotnosti dítěte způsobuje těžké, v některých případech fatální poškození jater.

    Tablety Paracetamolu 0,5 g

    Název produktu: Tablety Paracetamol 0,5 g

    Účinná látka

    Farmakologická skupina

    Složení a uvolňovací forma

    1 tableta obsahuje paracetamol 200 nebo 500 mg; 6 nebo 10 blistrů nebo blistrů.

    100 ml sirupu - 2,4 g; v lahvičkách po 50 ml.

    Farmakologický účinek

    Farmakologické účinky - analgetika, antipyretika.

    Inhibuje cyklooxygenázu, inhibuje biosyntézu PG v centrálním nervovém systému. Snižuje vzrušivost tepelného centra, zvyšuje přenos tepla.

    Farmakokinetika

    Rychle a téměř úplně vstřebává do trávicího traktu. Proniká placentární bariérou, nachází se v mateřském mléku. Metabolizované v játrech. Obvykle se vylučuje močí ve formě konjugátů. Maximální výsledek se vytvoří do 2 hodin.

    Indikace drogy Paracetamol tablety 0,5 g

    Bolesti a horečnaté syndromy.

    Kontraindikace

    Přecitlivělost, porucha funkce ledvin.

    Vedlejší účinky

    Interakce

    Atropin a jiná antispasmodika zpomalují absorpci, metoklopramid - urychluje. Cholesterol a aktivní uhlí snižují biologickou dostupnost. Barbituráty, antiepileptika, rifampicin a ethylalkohol zvyšují rychlost biotransformace a tvorby metabolitů, včetně t hepatotoxické.

    Dávkování a podávání

    Uvnitř, dospělí - 200-500 mg 2-3 krát denně; děti ve věku 6–12 měsíců - 25–50 mg 2–3krát denně, až 5 let, 100–150 mg a až 12 let, 150–250 mg 2–3krát denně.

    Podmínky skladování léku Paracetamol tablety 0,5 g

    Na suchém, tmavém místě.

    Uchovávejte mimo dosah dětí.

    Doba použitelnosti léku Paracetamol tablety 0,5 g

    Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

    Jak podávat tablety paracetamolu dětem: správné dávkování

    Mezi oblíbené způsoby řešení horečky a bolesti u dětí patří pilulky, kde paracetamol působí jako účinná látka. Je považován za nejúčinnější a nejbezpečnější pro tělo dítěte.

    Přípravky na bázi paracetamolu mají tři hlavní vlastnosti: zmírňují horečku, zánět a bolest.

    • Bojuje s vysokou tělesnou teplotou během zimy, ARVI nebo chřipky. Přípravek lze podávat dětem ve věku 2 měsíců po snížení přípustné dávky.
    • Snížení teploty začíná rychle a má dlouhodobý účinek - není pozorováno žádné další zvýšení.
    • U některých dětí může být vysoká horečka doprovázena křečemi. Pro takové nepříjemné symptomy je povolen paracetamol.
    • Snižuje nebo eliminuje bolest. Například zub nebo bolest hlavy.
    • Současně můžete podávat i jiné léky. Nurofen jako účinná látka obsahuje ibuprofen, takže se může střídavě stříkat.

    Je třeba mít na paměti, že paracetamol vylučuje pouze symptomy nemoci, ale není určen pro jeho léčbu. Hlavní příčina bolesti nebo horečky by měla být identifikována a léčena u dětí s jinými léky.

    Dávka léku

    Paracetamol je dostupný ve třech základních formách: svíčky, pilulky a sirupy. V lékárně si můžete koupit prostředek, kde je tato účinná látka ve své čisté formě - například Panadol. Tablety Panadolu mají kromě účinné látky také hydrogenuhličitan sodný, který v organismu vytváří alkalické prostředí. Díky tomu Panadol jedná rychleji.

    Svíčky

    Jsou vloženy rektálně - do řiti dítěte. Před zákrokem musíte nejprve umýt ruce. Baby dejte, otočte na bok, ohněte nohy a zatlačte je na bříško. Čípky pomalu a opatrně vložte. Účinná látka je absorbována střevními stěnami a má rychlý účinek při vysoké teplotě. Děti do tří měsíců, dávku volí pouze lékař.

    V lékárně najdete následující dávku léku:

    • od 3 měsíců do jednoho roku, svíčky jsou předepsány na 0,08 g;
    • od 1 roku do 3 let - 0, 17 gramů;
    • od 3 let do 6 - 0, 33 gramů;
    • Od 6 let a starší jsou předepsány dva čípky 0, 33 gramů.

    Nepoužívejte více než 4 svíčky denně.

    Prášky

    Jsou povoleny pro děti od dvou let. Dítěti se podá lék, předdrtí a zředí vodou. Dětské tablety paracetamolu se dodávají v dávce 200 mg:

    • od 2 let do 6 jmenuje 1/2 tabletu najednou;
    • od 7 do 12 let je povolena jedna plná tabletka;
    • děti starší 12 let mají možnost podávat dvě tablety najednou.

    V některých případech lze tento formulář přijmout a děti do jednoho roku. Zvláště pokud jde o velmi vysoké teploty s výskytem křečí. V takových případech je užívání léčiva povoleno v následujících dávkách:

    • od narození do 3 měsíců je dávka 10 mg na kilogram;
    • od 3 měsíců do jednoho roku je maximální denní dávka 120 mg;
    • od jedné do dvou let je maximální denní dávka 150 mg.

    Sirup

    Tato dávková forma má tekutou konzistenci a příjemnou chuť, takže děti ji mohou snadno polknout. Sirup může být podáván od dvou měsíců. Někdy mohou lékaři vzhledem ke stavu dítěte v době nemoci předepsat sirup v prvních týdnech života.

    Souprava obsahuje vhodný dávkovač injekční stříkačky nebo odměrnou lžičku, s níž se měří přesné množství suspenze. Lék nelze ředit vodou, je lepší dát dítěti pít po jeho užívání.

    Rozdělením stříkačky se zadává přesné dávkování:

    • od narození do 6 měsíců je dávka vypočítána ošetřujícím lékařem;
    • od 6 měsíců do 1 roku, maximální dávka je 5 mg, minimum je 2,5 mg;
    • až 3 roky, dávka je 5 - 7,5 mg;
    • od 3 do 6 let - maximální dávka je 10 mg;
    • od 7 do 12 let - asi 15 mg.

    Lék začne působit do 30 minut po požití. Při vysoké teplotě sirup nedává déle než tři dny. Jako lék proti bolesti je lék povolen po dobu až pěti dnů.

    Analogem léku Paracetamol je Panadol. Je povolen pro děti od 3 měsíců. Panadol Baby lze použít ke zmírnění horečky, zánětu a bolesti. Můžete také použít po očkování.

    Funkce aplikace

    Před podáním léku dítěti je nutné konzultovat s pediatrem. Předepíše správné dávkování a promluví o pravidlech přijetí.

    • Dávka léku závisí na věku a hmotnosti dítěte.
    • Tablety paracetamolu by měly být podávány ke zmírnění horečky v intervalech 6 hodin. Ne více než čtyřikrát denně.
    • U dětí mladších než jeden rok by měla být teplota snížena nad 38 stupňů.
    • Nepodávejte paracetamol dětem déle než tři dny. Jejich vnitřní orgány ještě nejsou plně utvořeny, takže na játrech vzniká další zátěž.
    • Taková antipyretika by neměla být podávána pro prevenci.
    • Malé dítě musí pilulku nejprve rozpustit ve vodě.
    • Tabletu určenou pro dospělé byste neměli používat - není možné přesně stanovit dávkování.
    • Nurofen má dráždivější účinek na žaludek než Panadol. Proto je lepší přestat na poslední lék.

    Tipy pro užívání léků, které zahrnují paracetamol

    • Existují různé formy uvolňování této účinné látky. To může být ve svíčkách, sirupy nebo ve formě suspenze. Jsou nejvhodnější pro děti do 1 roku.
    • Aby se snížily škodlivé účinky na játra, měli byste lék podat po jídle.
    • Nebezpečné pro tělo dítěte je dávka 150 mg na kilogram hmotnosti.
    • Předávkování může být rozpoznáno následujícími příznaky: kůže se stává bledou, objeví se nevolnost a zvracení. V tomto případě je naléhavá potřeba poradit se s lékařem.

    Někdy, když je teplota vysoká a těžko se sníží, jsou dětem předepsány dvě drogy současně: Nurofen a Paracetamol. Dej tyto léky, dodržuj interval. Nurofen působí rychle a účinek je delší.

    Nurofen můžete kombinovat současně s paracetamolem. V tomto případě je z každé drogy odebrána polovina dávky.

    Kontraindikace

    • Nepřidávejte lék a časté užívání, které nepříznivě ovlivňuje funkci jater. Je tu nevolnost, zvracení.
    • Individuální nesnášenlivost složek léčiva. Mohou se objevit alergické reakce.
    • Pro děti do dvou let by měl být paracetamol podáván s opatrností - léčivo může způsobit astma.
    • Ve stejnou dobu byste neměli podávat dva paracetamol. To povede k otravě těla. Lze podávat s jinými antipyretiky, například s Nurofenem.
    • Předávkování může nastat, pokud není dodržen interval mezi léky. Je lepší kombinovat léky s lidovými prostředky.
    • Lék je kontraindikován u onemocnění, jako je anémie, hyperbilirubinémie a poruchy v ledvinách a játrech.

    Pokud se objeví alespoň jeden symptom, pak tento lék musí být nahrazen jiným. Nurofen zřídka způsobuje alergie a způsobuje menší poškození vnitřních orgánů. Stejně jako paracetamol se vyrábí ve formě svíček, tablet a sirupu.

    Lékárny mají mnoho léků, které obsahují paracetamol. Panadol je dostupný ve formě tablet, svíček a sirupů. Panadol Baby se vyrábí speciálně pro ty nejmenší.

    Nezapomeňte, že všechny léky musí být uchovávány mimo dosah dětí. Léky pro dospělé je lepší uchovávat odděleně od dětí, aby nedošlo k záměně léků v důsledku zvýšeného vzrušení během onemocnění dítěte.

    Před podáním paracetamolu dítěti se poraďte se svým lékařem. Je to on, kdo vám řekne, co je lepší zvolit dávkovou formu, zda ji kombinovat s jinými antipyretiky. Vypočítá přesné, povolené dávkování. Pouze dodržování pravidel a doporučení může snížit vedlejší účinky a předávkování.

    Paracetamol 0 5 dávek pro děti

    Apteka84.kz je online lékárna, která svým zákazníkům nabízí léky, lékařskou a dekorativní kosmetiku, doplňky stravy, vitamíny, dětskou výživu, výrobky pro dospělé, zdravotnické vybavení a tisíce dalších zdravotnických a kosmetických výrobků za nízké ceny.
    Veškeré údaje uvedené na Apteka84.kz jsou určeny pouze pro informační účely a nenahrazují odbornou lékařskou péči.

    Apteka84.kz důrazně doporučuje, abyste si pozorně přečetli návod k použití obsažený v každém balení léků a dalších přípravků. Pokud máte v současné době nějaké příznaky nemoci, měli byste vyhledat lékařskou pomoc. Musíte informovat svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte. Pokud máte pocit, že potřebujete více pomoci, obraťte se prosím na místního lékárníka nebo kontaktujte našeho praktického lékaře online nebo telefonicky.

    Popis a dávkování Paracetamolu pro děti

    Je možné podat dětem Paracetamol a v jakém dávkování. Tento nástroj účinně zvládá vysoké teploty, zatímco příčina onemocnění nemá žádný účinek, ale pouze blokuje jeho příznaky - bolest a teplo. Zda je jeho příjem oprávněný a co je tento lék, poučte se z tohoto článku.

    Jaká teplota se může chrlit

    Zvýšená tělesná teplota může být výsledkem různých zánětlivých procesů, virových nebo bakteriálních infekcí. Takže tělo bojuje s patogeny. Teplota nepřesahuje 38,5 0 (pro děti do 5 let - 38 0 C), lékařům se nedoporučuje sestřelit, aby nezasahovaly do přirozených ochranných mechanismů.

    Vědci zjistili, že většina virů a bakterií umírá při takových teplotách nebo jejich přežití je ohroženo. V případě kousání u dětí však hypertermie nemá žádný funkční význam, proto je možné podávat dětská antipyretika v nižších koncentracích než 38-38,5 0.

    Vyšší účinnost paracetamolu u virových infekcí, jako antipyretika

    Podobná reakce je také možná v důsledku očkování. Proto je vždy nutné udržovat antipyretika a léky proti bolesti v lékárničku.

    Paracetamol je široce používán ke zmírnění příznaků horečky. Také tento lék má analgetický účinek, takže se používá pro bolesti hlavy, bolesti zubů, svalů a jiných typů bolesti. Akce je zaměřena přímo na mozková centra termoregulace a bolesti.

    Co je tento přípravek

    Paracetamol je narkotické analgetikum. Protizánětlivý účinek je tak málo vyslovený, že jeho jmenování není bráno v úvahu. S problémy s krevním tlakem je lék také naprosto bezpečný.

    Nástroj není antivirový ani antibiotický, jeho působení je výhradně symptomatické.

    Paracetamol musí být užíván s opatrností při onemocněních ledvin a jater, stejně jako při diabetes mellitus, pokud jde o suspenzi nebo sirup. Tento lék je kontraindikován v případech intolerance fruktózy. Alergické kožní reakce jsou možné ve formě kopřivky, svědění, zarudnutí.

    Účinek Paracetamolu začíná v průměru čtyřicet minut po požití. Je racionálnější užívat ji za hodinu nebo dvě po jídle, protože lék opitý bezprostředně po jídle bude absorbován mnohem déle, což zpomalí nástup účinku.

    Na prázdném žaludku je Paracetamol také kontraindikován, aby se zabránilo reakcím z gastrointestinálního traktu.

    Formulář vydání

    Paracetamol je dostupný v různých formách:

    • tablety (200, 325, 500 mg);
    • rektální čípky (80, 170, 330 mg);
    • sirup (120, 125 mg / ml);
    • suspenze (120 mg / 5 ml).

    V jakém věku je Paracetamol povolen?

    Aby bylo možné správně vypočítat dávku léku, je nutné alespoň přibližně znát hmotnost dítěte. Pro výpočet podle vzorce: 10-15 mg účinné látky na 1 kg hmotnosti. Užívejte až 4 krát denně, v intervalech 4-6 hodin.

    Paracetamol může být podáván dětem po 1 měsíci. Pokud to však situace vyžaduje, lék se používá pro novorozence. V tomto případě je lék předepisován výhradně lékařem, obvykle ve formě suspenze. Tato forma paracetamolu neobsahuje ethylalkohol, proto je výhodnější pro nejmenší. Dávka se vypočítá přesně podle vzorce, protože malý organismus je schopen reagovat i na mírný přebytek dávky.

    Svíčky s paracetamolem jsou vhodnější formou pro děti prvních 6 měsíců života.

    Pro děti starší 3 měsíců je možné použít ve formě sirupu nebo rektálního čípku. Sirup ochutnává trochu klonování, nedoporučuje se ho však ředit. Lepší po požití, dát dítěti trochu vody k pití. Účinek při užívání sirupu přichází rychleji, ale se zavedením svíček je delší.

    Čípky jsou dostupné v dávkách 0,08, 0,17 a 0,33 g pro děti do 12 měsíců, 1 až 6 let a 7 až 12 let.

    Vezměte lék pouze v případě nouze. Pokud se jednorázový příjem vyrovná s teplem, neměli byste pokračovat v používání, abyste zabránili zvýšení teploty.

    Je možné dávat dětem tablety Paracetamolu

    Ve formě tablet je Paracetamol předepisován zpravidla pro starší děti a dospělé. Pokud však nejsou problémy s polykáním, je možné v této formě užívat lék od 3 let věku.

    Tablety jsou dostupné v dávkách 200, 325 a 500 mg.

    Někdy lékaři předepisují tablety Paracetamolu dětem ve věku 2 let. Pro takové malé bude muset být rozdroben a zředěn lžičkou vody. Ale lék má velmi hořkou chuť, což je nepravděpodobné, že potěší dítě. Pro tento věk je proto výhodnější použít sirup nebo rektální čípky.

    V 5 ml sirupu - 1 lžička, obsahuje 120 mg paracetamolu

    V souhrnu na tablety Paracetamolu bylo uvedeno, že léčivo je povoleno pro děti od 3 let. Většina pediatrů nedoporučuje užívat tablety pro děti do 5 let.

    V 3-6 letech, povolená jednorázová dávka - 150-200 mg. Nejvhodnější forma tablet je 200 mg. Pro děti s nízkou tělesnou hmotností pro jednu aplikaci může být dost a polovina pilulky.

    Školákům ve věku 8-9 let se může bezpečně podávat celá tableta o objemu 325 mg. Frekvence podávání je stejná pro všechny dávky - interval nejméně 4 hodiny, 1 až 4 krát denně.

    Doporučuje se užívat Paracetamol pro snížení teploty po dobu nejvýše 3 dnů, pro úlevu od bolesti jiné povahy - do 5 dnů.

    Co může být v případě předávkování

    Při komplexní léčbě onemocnění, v kombinaci s jinými léky, je třeba postupovat opatrně, protože mohou obsahovat i paracetamol. V tomto případě možné otravy těla.

    Nenechávejte léky bez dozoru na místě přístupném dětem. Sladký sirup, kdysi v rukou dítěte, může mít rád chuť, pak se nelze vyhnout nežádoucím následkům.

    Denní dávka by neměla překročit 60 mg / kg tělesné hmotnosti dítěte a jedna dávka 140 mg / kg vede k úmrtí. Takže nejlepší by bylo užívat 10-15 mg na 1 kg hmotnosti.

    Pokud teplota není příliš účinná, neměli byste se snažit o zlepšení účinku zvýšením dávky léku nebo četnosti jeho užívání. V tomto případě byste se měli poradit se svým lékařem a zvolit jiné prostředky.

    V každém případě, i když jsou splněna doporučení pro použití, je sledování stavu pacienta nezbytné, aby bez ztráty životních minut byla v případě individuální intolerance nebo předávkování provedena opatření.

    Při překročení norem dávkování nebo při dlouhém příjmu Paracetamolu je možné projevit následující příznaky:

    • bledá kůže;
    • nevolnost;
    • zvracení;
    • bolest v játrech;
    • zvýšený bilirubin v krvi;
    • selhání ledvin;
    • arytmie;
    • pankreatitida;
    • bolest břicha;
    • kóma.

    První známky předávkování se mohou projevit jak v první den předávkování jednou dávkou, tak postupně s prodlouženým užíváním léku.

    Nouzová pomoc s intoxikací je okamžitě přestat užívat lék, nejlépe následovaný výplachem žaludku. Nebude to nadbytečný příjem enterosorbentu. Po přijetí prvních nezbytných opatření je nezbytné požádat o pomoc v naléhavých případech.

    Neužívejte dávku léku 60 mg na 1 kg tělesné hmotnosti dítěte. Při zvýšení dávky nad 150 mg na 1 kg je možný letální výsledek.

    Závěry

    Navzdory relativní bezpečnosti léku je nutné si pamatovat na možné vážné následky a v žádném případě neošetřovat samy, zejména pokud jde o zdraví dítěte. V nouzových případech však rodiče potřebují vědět, co mají udělat, aby dětem poskytli mimořádnou pomoc před příchodem lékaře.

    Horečka je pouze symptomem. Jedině na něm není možné zastavit průběh nemoci. Užívání Paracetamolu proto může pomoci zmírnit horečku nebo bolest, ale pouze ošetřující lékař by měl určit příčinu onemocnění a předepsat vhodnou léčbu.

    Jak si vybrat teploměr pro dítě, přečtěte si zde, protože kromě rtuti existují vhodnější formy pro novorozence ve formě bradavky, nebo vrtošivé - bezkontaktní teploměry.

    Doporučujeme, abyste si přečetli článek o tom, jaké první kroky je třeba podniknout, pokud dítě namočilo nohy.

    Popis a dávkování Paracetamolu pro děti: 1 komentář

    Hlavní výhody paracetamolu spočívají v tom, že lék je v porovnání s jinými antipyretiky a analgetiky léky jistě levnější a nedráždí střevní sliznici, protože rychlá účinnost léku je způsobena tím, že se léčivo rychle dostává do krve.

    Tablety Paracetamol 0,5 g manuál

    Nosologická klasifikace (ICD-10): A38 Scarlet fever. B01 Plané neštovice [varicella]. B05 Spalničky. B26 Epidemická parotitida. G43 Migréna. H66 Hnisavé a nespecifické otitis media. J00-J06 Akutní respirační infekce horních cest dýchacích. J03 Akutní tonzilitida [angina]. J10-J18 Chřipka a pneumonie. J11 Chřipka, virus nebyl identifikován. K00.7 Syndrom sešívání. K08.8.0 Bolest zubů. K13.7 Jiné a neurčené léze ústní sliznice. M25.5 Bolest v kloubu. M54.3 Sciatica. M79.1 Myalgie. M79.2 Neurgie a neuritida NS. N94.6 Nespecifická dysmenorea. R07.0 Bolest v krku. R50 Horečka neznámého původu. R51 Bolesti hlavy. R52 Bolest jinde nezařazená. R52.2 Další stálá bolest. T08-T14 Poranění neurčené části trupu, končetiny nebo oblasti těla. T14 Poranění neurčeného místa. T20-T32 Tepelné a chemické popáleniny. Z100 CLASS XXII Chirurgická praxe. Z29.1 Profylaktická imunoterapie
    Farmakologický účinek

    Použití: Bolest slabé a střední intenzity (bolesti hlavy, bolesti zubů, migréna, bolesti zad, artralgie, myalgie, neuralgie, menalgie), horečnatý syndrom při nachlazení.

    Kontraindikace: Hypersenzitivita, porucha funkce ledvin a jater, alkoholismus, děti (do 6 let).

    Vedlejší účinky: agranulocytóza, trombocytopenie, anémie, renální kolika, aseptická pyurie, intersticiální glomerulonefritida, alergické reakce ve formě kožních vyrážek.

    Interakce: Zvyšuje účinek nepřímých antikoagulancií (deriváty kumarinu) a pravděpodobnost poškození jater hepatotoxickými léky. Metoklopramid se zvyšuje a cholestyramin snižuje rychlost absorpce. Barbituráty snižují antipyretickou aktivitu.

    Předávkování: Příznaky: v prvních 24 hodinách - bledost, nevolnost, zvracení a bolest v břišní oblasti; po 12–48 h, poškození ledvin a jater s rozvojem selhání jater (encefalopatie, kóma, smrt), srdečních arytmií a pankreatitidy. Poškození jater je možné, pokud užíváte 10 g nebo více (u dospělých).
    Léčba: jmenování methioninu uvnitř nebo v zavedení N-acetylcysteinu.

    Dávkování a způsob podání: Vnitřně a rektálně, pro dospělé a děti od 12 let, 0,5–1 g až 4krát denně; maximální denní dávka je 4 g, průběh léčby je 5-7 dnů. Děti ve věku 6–12 let - 240–480 mg, 1–6 let - 120–240 mg, 3 měsíce až 1 rok - 24–120 mg až 4krát denně po dobu 3 dnů. Rozpustí se před rozpuštěním v 1/2 sklenice vody.

    Opatření: Riziko předávkování se zvyšuje u pacientů s nekrózovými alkoholickými onemocněními jater.