Coldrex, Theraflu nebo Fervex - což je lepší zvolit

Virové léze dýchacích orgánů jsou vždy charakterizovány nepříjemnými projevy. Patří mezi ně rýma, bolesti hlavy, kašel, bolesti svalů. Mnoho lidí má horečku a zhoršení chuti k jídlu.

Pro zvládnutí těchto nepříjemných jevů lze použít speciální studené prostředky - Fervex, Coldrex nebo Theraflu. Chcete-li si vybrat nejúčinnější lék, stojí za to analyzovat vlastnosti každého léku.

Fervex

Složení

Tento nástroj se vyrábí ve formě granulátu pro výrobu roztoku pro orální podání. Struktura obsahuje následující komponenty:

 1. Paracetamol - 500 mg. Tato složka je známa již nějakou dobu. Patří do kategorie narkotických analgetik a nesteroidních protizánětlivých léčiv. Tato látka má antipyretické vlastnosti a úspěšně zvládá zánět. Velké množství tohoto činidla působí toxicky na ledviny a játra.
 2. Feniramin maleát - 25 mg. Klíčovým lékem je snížení otok a množství hlenu secernovaného. To pomůže odstranit ucpání nosu. Díky tomu se můžete vyrovnat se symptomy alergií.
 3. Kyselina askorbová - 200 mg. Jedná se o vitamin C, který má antioxidační vlastnosti. Stejně jako ostatní vitamíny je nutný pro normální průběh metabolických procesů. 200 mg představuje přibližně 2 denní dávky pro dospělého pacienta, což umožňuje výrazně zvýšit práci imunitního systému.

Indikace pro použití

Indikace pro použití výrobku jsou následující:

 • symptomatická léčba rýmy;
 • alergická rýma;
 • Rhinofaryngitida je kombinací zánětu sliznic nosu a hltanu.

Tento nástroj se také používá pro chřipku. Je důležité si uvědomit, že někdy látka vyvolává vedlejší účinky. Ty se projevují ve formě suchosti v ústní dutině, poruchami močení, nadměrné vzrušivosti, halucinacích a poruchách ubytování.

Kontraindikace

Nepoužívejte lék s vysokou citlivostí na jeho složky, silné porušení ledvin nebo jater, adenomu prostaty, glaukomu s uzavřeným úhlem. Omezení zahrnují také věk dětí do 15 let. Během léčby byste neměli pít alkohol ani sedativa.

Teraflu

Složení

Do této kategorie patří celá skupina léčiv. Hlavními účinnými látkami jsou paracetamol a fenylefrin. Samostatné produkty, které jsou zahrnuty v této skupině, obsahují také fenyramin a vitamin C. Kombinace účinných látek umožňuje rychle dosáhnout dobrých výsledků:

 1. Paracetamol - 325 mg. Tato látka je obsažena v theraflu v poněkud menším množství než u Ferwexu. Tato vlastnost musí být vzata v úvahu při volbě ferwexu nebo teraflu. Tato složka pomáhá normalizovat tělesnou teplotu, eliminuje zánět a snižuje bolest.
 2. Fenylefrin hydrochlorid - 10 mg. Tento nástroj má vazokonstrikční účinek. Díky tomu se budete moci vyrovnat s otoky nosohltanu a eliminovat slzení.
 3. Feniramin maleát - 20 mg. Tato složka má antialergické vlastnosti. Proto může být použit v případě kýchání, svědění, pálení, otoků a dalších příznaků alergie. Feniramin zvyšuje účinnost jiných složek léčiva a má uklidňující účinek na nervový systém.
 4. Kyselina askorbová. Tato látka přispívá k ředění krve a zlepšuje imunitní systém. Přípravek je často předepisován pro virové infekce.

Při použití

Theraflu se používá jako symptomatický lék proti chřipce a dalším akutním respiračním virovým infekcím:

Kdy se neuplatní

I když je teraflu vysoce účinný, existují situace, kdy by neměl být používán. Mezi hlavní kontraindikace patří:

 • individuální intolerance;
 • mladší než 12 let;
 • diabetes mellitus;
 • těhotenství;
 • laktace;
 • přítomnost závislosti na alkoholu;
 • intolerance fruktózy;
 • arteriální hypertenze.

Kromě toho existují relativní kontraindikace. V tomto případě je povoleno aplikovat teraflu. Nicméně, to se provádí velmi pečlivě nebo použijte minimální dávkování. Tato kategorie zahrnuje taková porušení:

 • gastritida;
 • bronchiální astma;
 • krevní onemocnění;
 • selhání ledvin nebo jater;
 • výraznou aterosklerózu koronárních tepen;
 • hypertyreóza;
 • glaukom s uzavřeným úhlem;
 • hyperbilirubinémie;
 • hyperplazie prostaty.

Neužívejte theraflu v kombinaci s inhibitory MAO, beta-blokátory, tricyklickými antidepresivy.

Coldrex

Složení

Při výběru coldrexu nebo teraflu je třeba mít na paměti, že první látka má výrazné antipyretické vlastnosti, zvládá zánět a bolest. Lék dokonale eliminuje otok a další projevy chřipky a nachlazení. Nástroj se vyrábí ve formě tablet a prášku. Mezi účinné látky patří: t

 1. Paracetamol - 500 mg. Tento objem se shoduje s Fervexem a je o 175 mg více ve srovnání s theraflu.
 2. Fenylefrin hydrochlorid - 5 mg. To je dvakrát méně než v teraflu. Ve fervexu tato složka zcela chybí.
 3. Kofein - 25 mg. Látka není obsažena ve Fervexu a teraflu. Tato složka je stimulant. Pomáhá snížit bolest, která doprovází katarální a virové onemocnění.
 4. Kyselina askorbová - 30 mg. Toto množství je třetí částí denní potřeby dospělých pacientů. Přípravek Fervex obsahuje 200 mg složky a tato složka v terapeutickém systému zcela chybí.
 5. Terpinehydrát - 20 mg. Látka je dostupná v mnoha lécích proti kašli. Má vykašlávací účinek a pomáhá zředit sputum.

Při použití

Coldrex pomáhá eliminovat příznaky SARS a chřipky - bolesti hlavy, vysoká horečka, nepohodlí v kloubech a svalech. Nástroj také úspěšně zvládá zimnici, bolest v krku, přetížení nosu.

Je důležité mít na paměti, že lék má celou kontraindikaci. Mělo by se používat pouze po podrobném prostudování návodu. V doporučeném dávkování je látka snadno snášena.

Vedlejší účinky a kontraindikace

Vedlejší účinky léku zahrnují nevolnost, bolesti hlavy, alergie, které se projevují formou lézí na kůži, kopřivkou, angioedémem. Existuje také riziko poškození krevního složení, zvýšeného tlaku, bušení srdce. Pokud se objeví nežádoucí účinky, poraďte se s lékařem.

 • Při konzumaci nadměrného množství látky se objeví bolest v břiše, arytmie, bledost kůže, zvracení. Existuje také riziko nevolnosti a nadměrného pocení. Po několika dnech se může u člověka objevit příznaky poškození jater. V obtížných případech, kdy se tento orgán rozvíjí, může člověk spadnout do kómy.
 • Coldrex nelze kombinovat s jinými látkami, které obsahují paracetamol. Látka je kontraindikována v případě přecitlivělosti na složky, komplexní léze jater nebo ledvin, tyreotoxikóza. Omezení by také měla zahrnovat hypertenze, patologii krevního systému, diabetes.
 • Nelze kombinovat látku s inhibitory MAO a beta-blokátory. Totéž platí pro kombinaci s tricyklickými antidepresivy.

Nadměrné množství čaje nebo kávy během období užívání léčiva může způsobit zvýšenou podrážděnost a nervové napětí. Nelze kombinovat paracetamol s alkoholem, protože vytváří hrozbu toxického poškození jater.

Užívejte látku během těhotenství a kojení je možné pouze se souhlasem ošetřujícího lékaře. Totéž platí pro děti do 6 let.

Který z nich je lepší?

Závěr, že je lepší vzít, může pouze ošetřující lékař. Všechna tato léčiva zahrnují paracetamol jako hlavní analgetikum a antipyretickou složku.

 • Každý nástroj však obsahuje specifickou sadu dalších složek, které pomáhají vyrovnat se s jinými příznaky ARVI.
 • Fervex tedy obsahuje velké množství vitamínu C, který stimuluje imunitní systém a Coldrex lépe zvládá kašel.
 • Theraflu obsahuje o něco méně paracetamolu než jiné léky.

Odborník by proto měl vybrat konkrétní nástroj.

Coldrex nebo Theraflu - video srovnání

Můžete užívat paracetamol s teraflu?

Lze teraflu a paracetamol užívat současně při teplotě? Jsou teraflu a paracetamol kompatibilní? Můžu paracetamol (panadol) užívat po teraflu?

Než pijete lék, vždy jsem si přečetl abstrakt, bez ohledu na to, co vám lékař předepíše.

Pokyny pro paracetamol indikují denní přípustnou dávku, neškodnou pro tělo dospělého nebo dítěte.

Proč všechno umýt ve svazku? Pokud byl paracetamol ukončen specificky, můžete denní dávku paracetamolu doplnit o 3 gramy léky obsahujícími paracetamol: teraflu, grippoflu, panadol

Tak proč? Obvykle jsou léčeni jedním lékem, ale nepijí všechno, jinak se bude projevovat vedlejší účinek.

Když člověk onemocní, jeho přirozená touha je vyléčena co nejrychleji. Aby toho dosáhl, je připraven spolknout pilulky. Bohužel, ne všechny před předepsáním léku pro sebe, jsem si přečetl návod na tento nebo ten lék a jen velmi málo lidí se obtěžuje zjistit, která je hlavní účinná látka léku, který užívají.

Mezitím je paracetamol hlavní účinnou látkou v teraflu. To znamená, že užívání Paracetamolu a Teraflu současně povede k předávkování paracetamolem a předávkování lékem nepřineslo žádný užitek nikomu. Obecně platí, že společné užívání těchto léků je možné pouze na doporučení lékaře v některých výjimečných případech. Pokud dáváte přednost léčbě nezávisle, pak byste měli užívat jeden z těchto léků.

Mimochodem, není to tak dávno, co tam byl poněkud senzační případ, chlapec zemřel. Ukázalo se, že jeho rodiče se ho pokoušeli vyléčit z chřipky nebo nachlazení, dali Paracetamol, Panadol, Nurofen (jména náhodně píšu, například). To vše na poměrně krátkou dobu. Obecně se snažili jakýmkoliv způsobem snížit teplotu a zlepšit stav dítěte, ale nakonec to vše vedlo k závažnému předávkování hlavní účinnou látkou, která byla obsažena ve všech těchto přípravcích. Chlapec byl odvezen do nemocnice, ale lékaři byli bezmocní.

Toto všechno píšu, abych zdůraznil, jak nebezpečné mohou být vyrážky!

Mohou se produkty na bázi paracetamolu zbavit ARVI

Přečtěte si také

Pro ty, kteří nemají čas onemocnět, nabízí farmaceutický trh spoustu „silnějších“ než léků. A mnoho lidí pevně věří, že Coldrex, TeraFlu, Fervex, Antigrippin a jejich ilk jsou schopni se zbavit ARVI. Jsou tak dobří a potřebují je, "Dr. Peter" se dozvěděl od terapeutky Anny Bukozelové a farmakologa Alexandra Slobozhanina.

„Coldrex“, „TeraFlu“, „Fervex“, „Antigrippin“, „Efferalgun“ jsou jen propagovanou značkou, odborníci si jsou jisti. Všechny tyto léky se nazývají jen jinak. Jejich hlavní aktivní složky jsou stejné - paracetamol a vitamín C. Paracetamol zmírňuje horečku a bolest, takže po určité době po jejím užívání se zdá, že indispozice odchází. Vitamin C teoreticky aktivuje obranyschopnost těla, ale jeho množství v „značkovém“ antipyretiku je směšné. V Coldrexu, například, kyselina askorbová je jen 30 mg, a ve Fervexu to je 25. Ve 100 gramech citrusového vitamínu C, dvakrát tolik je 60 mg, a v jablkách je to téměř pět a půl krát 169 mg.

Kromě paracetamolu a askorbiku zahrnují některé „studené léky“ také tonické látky a přípravky, které na chvíli oslabují rýmu a vodnaté oči. Jsou však také obsaženy trochu, ale nejsou dlouho. To znamená, že žádný z těchto nástrojů se nemůže zbavit SARS, pouze zmírňuje symptomy, ale nemá žádný vliv na příčiny nemoci.

- Výrobky na bázi paracetamolu mohou pouze snížit teplotu. Rozhodně nebudou schopni vyléčit infekci, - vysvětluje Alexander Slobozhanin. - Pro zvládnutí příčiny onemocnění je třeba antibiotika, pokud je nemoc bakteriální povahy nebo antivirotika.

A pokud si vzpomínáme, že lékaři obecně nedoporučují snižovat teplotu, když teploměr nezvýší nad 38 stupňů, pak význam ve studených lécích proti chřipce a mrazu obecně zmizí.

- V zásadě drahé antipyretické práce. A pokud vše vyhovuje osobě, proč je nepoužívat, když je nutné zmírnit stav, snížit teplotu, pokud je opravdu vysoká? - říká Anna Bucozel. - Ale podle mého názoru je mnohem levnější a efektivnější kupovat paracetamol a vitamín C. Mimochodem, dávka jedné tablety paracetamolu a její obsah v "podporovaném" antipyretiku je přibližně 500 mg. A můžete jen pít čaj s medem a citronem.

Mimochodem, o cenách. Obyčejný "Paracetamol" v pilulkách v průměru v Petrohradu stojí 12 rublů za blistr. A cena „studené medicíny“ se pohybuje od 75 rublů pro balíček Coldrex v lékárně Violet až po 255 rublů pro Fervex ve Zdravých lidech a 250 rublů pro balíček TeraFlu v První pomoci.

Pokud jde o dávky, Anna Bukotsel nedoporučuje užívat více než 2 gramy paracetamolu denně - jedná se o 4 tablety po 500 mg. Vitamín C je lepší pít alespoň 1-2 gramy denně.

Ale přesto, bez konzultace s lékařem, lékaři nedoporučují užívat tyto léky. Paracetamol je toxická látka, která je špatná pro játra a ledviny. Lékaři po celém světě již dlouho požadovali zákaz nekontrolovaného prodeje.

Proto by jej neměly užívat osoby s těžkou poruchou funkce jater nebo ledvin, anémií a alkoholismem. Těhotné ženy a děti do 6 let ji nemohou používat a více než 6 let by mělo být dávkování malé. V nějakém “drahém antipyretic” to je počítáno, a na balení je značka - “pro děti”.

Propagované antipyretické kontraindikace jsou přibližně stejné, ale každý z nich má své vlastní nuance, takže si před použitím musíte pozorně přečíst návod.

Navzdory toxicitě však Paracetamol zůstává nejpopulárnějším antipyretikem. "Aspirin" a "Analgin" nedoporučují používat lékaře vůbec pro snížení teploty. "Aspirin" (kyselina acetylsalicylová) má špatný účinek na žaludek a může způsobit vřed. Nyní se používá především k prevenci vzniku krevních sraženin. A "Analgin" (metamizol sodný) je ve většině zemí zcela zakázán, protože často způsobuje závažné vedlejší účinky hematopoetického systému.

Tablety Medisorb Paracetamol MS 500 mg №10 - přehled

jak pít paracetamol místo drahé teraflu a antigrippina

Paracetamol je levný a účinný lék, jediný, který lékař dovolil pít při zvýšených teplotách během těhotenství.

To může také být dáno kojencům.

Pokud si přečtete kompozice Teraflu, Coldrexu a dalších podobných léků, pak bude veškerá kompozice stejná: aspirin, paracetamol, vitamin C. To jsou hlavní složky, všechno ostatní jsou barviva, příchutě a příchutě, stejně jako balení a reklama, pro které se trháme. peníze

Proto, aby nedošlo k plýtvání penězi, beru polovinu aspirinu a paracetamolu tablety současně s prvními příznaky studené 3-4 krát denně.

Tato metoda také zachránila chřipku s teplotou, onemocnění ustoupilo za 2-3 dny.

Co je lepší - Teraflu, Vicks Active nebo Paracetamol? Jak začít s léčbou?

Hlavními příznaky akutních respiračních (katarálních) onemocnění jsou horečka, rýma, bolesti hlavy, kongesce nosu. Pro léčbu se používá hlavně antipyretika a zmírnění stavu léků. Patří mezi ně Theraflu - kombinovaný produkt v práškové formě pro rozpouštění ve vodě, stejně jako jeho analogy.

Popis Theraflu

Teraflu je vydáván z lékáren bez lékařského předpisu, takže jsou často používány bez lékařského předpisu. Před použitím byste měli zjistit všechny vlastnosti tohoto léku, indikace a kontraindikace jeho použití. Stejná doporučení platí pro výběr analogů paracetamolu a antigrippinového typu.

Složení

Theraflu obsahuje několik účinných látek: t

 • Paracetamol - 325 mg;
 • Kyselina askorbová (vitamin C) - 50 mg;
 • Feniramin - 20 mg;
 • Fenylefrin - 10 mg.

Jako pomocná složka jsou do léků zahrnuta sladidla a různé příchutě.

Mechanismus působení

Terapeutický účinek přípravku Theraflu je založen na kombinovaných účincích čtyř účinných látek. Přípravek proti bolesti a antipyretikum Paracetamol snižuje horečku a bolest. Vitamin C podporuje imunitu, pomáhá rychle se vyrovnat s chladem. Feniramin tím, že blokuje receptory zodpovědné za alergické reakce, snižuje respirační, otok a rýmu. Fenylefrin má podobný účinek, zúžení malých krevních cév.

Indikace

Theraflu je symptomatický lék určený k odstranění bolestivých příznaků nachlazení a chřipky:

 • vysoká horečka;
 • bolest hlavy;
 • rýma, kýchání;
 • nazální kongesce;
 • slzení;
 • bolesti těla.

Kontraindikace

Teraflu je kontraindikován v následujících případech: t

 • nesnášenlivost na některou z jeho složek, jakož i fruktózu;
 • těhotenství;
 • období kojení;
 • věk do 12 let;
 • nedostatek enzymů, které zajišťují rozpad a asimilaci cukrů;
 • portální hypertenze - bolest břicha, nevolnost, pálení žáhy a gastrointestinální krvácení způsobené zvýšeným krevním tlakem v portální žíle;
 • alkoholismus.

Vedlejší účinky

Teraflu je obvykle dobře snášen, ale v některých případech se může vyskytnout:

 • bolest břicha, pálení žáhy, nevolnost nebo zvracení;
 • alergie ve formě otoků, zarudnutí a svědění kůže;
 • zácpa, retence moči;
 • ospalost, závratě;
 • zvýšený tlak a tepová frekvence;
 • změny složení krve.

Formy uvolnění a ceny

Theraflu se uvolňuje v práškové formě, balené do sáčků (každá obsahuje jednu dávku). Cena léku závisí na jeho chuti a počtu balení v balení:

 • citron, 4 ks. - 178 rublů;
 • 10 kusů - 357 rublů;
 • 14 ks. - 471 rublů;
 • lesních plodů, 10 kusů - 349 rublů.

Co je lepší - Vicks Active nebo Theraflu?

Přípravek Vicks je podobný analogu složení Theraflu, protože obsahuje také paracetamol a fenylefrin. Působí stejným způsobem, tj. Snižuje otok sliznic, výtok z nosu a kongesci nosu.

Výhodou léčiva je vyšší dávka paracetamolu (1000 mg), která poskytuje účinnější snížení teploty a úlevu od bolesti.

Nevýhody Vicks Active jsou také spojeny s vysokým obsahem paracetamolu, protože riziko vedlejších účinků je vyšší. Existují také další kontraindikace - selhání jater nebo ledvin, vředy gastrointestinálního traktu a glaukomu (zakalení čočky). Vic Active tak funguje nejlépe v případech vysokých teplot.

Pokud existují specifické kontraindikace, zvolte Theraflu na základě toho, kolik paracetamolu obsahuje (325 mg). Teraflu, také, vzhledem k obsahu feniraminu v kompozici, navíc bojuje se symptomy jako jsou: edém, slzení a rýma. Proto pokud máte tyto příznaky nachlazení, bude účinnější užívat Theraflu.

Paracetamol nebo teraflu - což je lepší?

Theraflu může být nahrazen běžným paracetamolem a tato monopreparace má určité výhody:

 • různé dávkové formy (tablety, čípky, sirup a suspenze);
 • dětem ve věku od 3 měsíců mohou být poskytnuty sirup a suspenze pro děti;
 • možnost nastavení jednorázové dávky, protože existují možnosti 120, 200 a 500 mg na příjem;
 • výhodnější cena - od 3 rublů pro 10 tablet po 200 mg (tolik paracetamolu je obsaženo v 6 baleních Theraflu).

Při výběru analogu je však třeba vzít v úvahu, že ve složení jednoduchého paracetamolu nejsou žádné složky, které by eliminovaly nazální kongesci, slzení a rýmu. Neobsahuje vitamín C. Proto se doporučuje náhrada v případech, kdy stačí snížit teplotu a odstranit bolest (zejména u malých dětí).

Drahý a chutný prášek na studený nebo paracetamol za 20 rublů?

Jaké typy "molekulárních podvodníků" podvádějí na našich receptorech jako součást léků, proč přidávat kofein do některých studených prášků, ať už jsou askorbové ve své kompozici k ničemu, a co je to série Breaking Weight, chápeme část "What Treat".

V srpnu začaly na farmaceutickém trhu získávat na popularitě drogy na příznaky ARVI. TeraFlu, který byl v létě přemístěn na zadní police lékáren, se přesunul na 14. linii seznamu nejprodávanějších léků, který ve srovnání s červencem vyskočil o 66 míst. Tržby za pouhý měsíc vzrostly o 123%. Existuje však rozdíl v účinnosti mezi Teraflu a jednoduchým Paracetamolem, který je součástí jeho složení? Má současná oblíbená lékárna nějaké problémy s Pentalginem, ne slučováním mnoha komponent velmi rozumným způsobem? Podívejme se.

Od čeho, od čeho

Začněme složením Theraflu. Okamžitě uděláme malou rezervaci: v tomto článku nebudeme diskutovat o masti, tabletách a spreji, protože mají zcela odlišný soubor složek a mechanismus působení. Tyto výrobky jsou navíc méně populární.

Účinné látky Prášek TeraFlu je paracetamol, feniramin, fenylefrin a kyselina askorbová (vitamin C). V přípravku Theraflu Extra není žádná kyselina askorbová, ale paracetamol v úvodní dávce 650 mg (v jedné tabletě paracetamolu, obvykle 200 až 500 mg). Počet dalších složek přípravku Theraflu Extra je stejný jako obvykle: 20 mg feniraminu a 10 mg fenylefrinu.

Zpočátku byl TeraFlu vyráběn s přidáním pseudoefedrinu, jednoho z dobře známých léků na přetížení nosu, ale byl tam skluz s pseudoefedrinem, který by fanoušci televizního seriálu „Breaking Bad“ rychle odhadovali: 2006 ve Spojených státech uložil přísná právní omezení. V Rusku je tato látka zařazena do seznamu předchůdců omamných látek, proto je její oběh přísně regulován. Po těchto událostech se mnoho výrobců rozhodlo nahradit komponentu fenylefrinem, aby nedošlo ke snížení prodeje v důsledku omezení.

Boj o moc nad receptorem

Pro milovníky terminologie bude fenylefrin připomínán epinefrin, protože adrenalin je často nazýván v anglickém jazyce. Jména jsou podobná kvůli strukturálním podobnostem a tato podobnost je používána fenylefrinem předstírat, že je jeho chemický “příbuzný” předtím, než čeká na adrenalinové adrenalinové receptory takový jak alpha-1.

Impostory molekul jsou několika typů: antagonisté, agonisté a inverzní agonisté. Tyto typy jsou snadněji zapamatovatelné, pokud si představujete boj o moc v každém království.

Antagonista je podvodník, který, mít chycenou moc, nedovolí současného pravítka k receptoru “trůn” a nedovolí jemu distribuovat bývalý “dekrety”. Reverzní agonista činí zákony opačné k vůli předchozího krále. Fenylefrin působí odlišně. Je agonistou, a tak spouští řetězec událostí charakteristických pro sympatický systém: přijímá zákony, které by adrenalin, tance na míčích, fascinují jeho nevěstu (podobný příběh se děje s xylmetazolinem, účinnou látkou Nazivinu, kterou jsme již řekli, jen fenylefrin spíš jako adrenalin), přinutit subjekty, aby vyrazily do fanfár. Úplně krade život našeho prince a teď se nic nepopírá.

O sympatické akci nezdobíme: adrenalin způsobuje vzrušený stav „úderu nebo běhu“, ve kterém tělo poslouchá činnost sympatického nervového systému. V důsledku toho se cévy zužují, s menší plochou průřezu, zvyšuje se krevní tlak, rychleji dýchá, srdce začíná bít rychleji a trávení se zastaví. Obecně se tělo připravuje na odrazení útoku nebo na útěk před nebezpečím. Fenylefrin působí selektivně s alfa-1 receptory a nesnaží se působit na jiné receptory adrenalinu, a proto by neměl vaše srdce bít rychleji. Nicméně jeho vazokonstriktorový účinek pomáhá eliminovat nazální kongesci a díky schopnosti rozšířit zornici oční lékaři používají fenylefrin v očních kapkách.

Další složka TheraFlu, feniramin, patří do skupiny antihistaminik a blokuje receptor H1. Tento receptor je konfigurován tak, aby užíval histamin, důležitého účastníka zánětlivých procesů. Místo toho přicházejí antihistaminika, která zmírňují tento zánět a otok. Mimochodem, jsou již dlouho považovány za neutrální antagonisty, kteří zabírají receptor a interferují s histaminem, aby se k němu dostali, ale většina z těchto léků se ukázala jako inverzní agonisté.

A feniramin má stereo centrum. Ne, nemyslím si, že s sebou nese hudební reproduktory. Stereocentrum je bod kolem kterého molekula může vzít dvě varianty prostorové formy, tvořit stereoisomers.

Stereoisomery jsou identické ve vzorci a struktuře, ale v prostoru nemohly být navzájem překryty, jako zrcadlové obrazy. Feniramin v léčivech je směsí stejného množství dvou takových isomerů. Tato směs se nazývá racemát, takže se nemusíte bát, pokud toto slovo vidíte někde.

Paracetamol: v předchozích sériích

Paracetamol jako analgetikum a antipyretikum jsme již analyzovali, ale pro ty, kteří vynechali, si vzpomínáme na děj předchozí série. S největší pravděpodobností to zasahuje do práce tří sester cyklooxygenáz, které ve svém „kadeřnickém salonu“ vytvářejí prostaglandiny z prosté kyseliny arachidonové, které jsou „dobré“ a „špatné“. „Bad“ prostaglandiny zvyšují citlivost na bolest, způsobují zánět a horečku.

Proto nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID), které užívají cyklooxygenázu jako manželku a zabraňují jim pracovat u „kadeřníka“, nás zachrání před hněvem jejich nespokojených zákazníků. Je pravda, že paracetamol není přesně NSAID a vědci stále objasňují spiknutí své "Santa Barbary". Ale nyní, díky recenzi Cochrane, už víme, že paracetamol může být účinný proti nazální kongesci a rýmu pro nachlazení dospělých.

Kyselina askorbová je vitamín, který je lepší užívat k prevenci hypovitaminózy než nachlazení, a to výrazně nesnižuje dobu trvání ARVI. S komplikacemi s bakteriálními infekcemi (například s pneumonií) pomáhá lépe (více se o tom dočtete v našem dalším materiálu a tělo to ne vždy dostane v dostatečném množství s jídlem. V každém případě, protože 50 mg vitamínu C, nedostanete předávkování, takže je v pořádku, že je v Theraflu, ne.

Máme tedy záhadný, ale dominantní paracetamol, dva podvodníky a askorbiku. Fenylefrin propůjčuje sílu adrenalinu, aby pomohl vyrovnat se s nazální kongescí, feniramin se stereocentrem dostane svůj vlastní způsob, jak se vypořádat s typickými alergickými symptomy (kýchání, slzení a také nosní kongesce) a paracetamol užívá bolesti a horečky. Teoreticky vypadají jako silný tým, ale co klinický výzkum a co je nejdůležitější, jak dobré jsou spolu?

Fenylefrin a feniramin: Podobné jméno, různé důkazy

Údaje o našich dvou hrdinech na písmenu „f“ ponechávají mnoho na přání: závěry vědců jsou rozporuplné nebo neuspokojivé, na druhé straně je jen málo práce (zřejmě jen zřídka jde do boje proti obyčejnému nachlazení). Ve dvojitě zaslepené, randomizované studii, jejíž výsledky byly publikovány v časopise Journal of American College of Allergy, Astma and Immunology, byl fenylefrin (ve 30 mg tabletách) s opožděným účinkem porovnáván s placebem u pacientů (575 osob) s alergickou rýmou a nazální kongescí. Ve skupině s fenylefrinem nebylo zjištěno žádné zlepšení. Ačkoli, možná je to problém této formy vydání?

V jiné studii byl fenylefrin srovnáván s pseudoefedrinem a placebem a znovu neprokázal, že by to nějak pomohlo proti alergické rýmě a nazální kongesci, ale pseudoefedrin byl nejlepší. Je však třeba poznamenat, že s pomocí Theraflu léčíme ne alergickou rýmu, ale normální. A proti nachlazení s chladem, podle přezkumu osmi velmi málo studií, to stále pomáhá.

Rozpory a rozdíly v názorech ve vědecké komunitě jsou vysvětleny v dopise redaktorovi stejného časopisu American College of Allergy, Astma and Immunology. Faktem je, že jaterní enzymy rychle rozkládají fenylefrin a pouze malá část látky vstupuje do krevního oběhu a dosahuje svého cíle. Ve velkých dávkách nebyl studován, takže k objasnění požadovaného množství látky (pokud to pomůže) je nutný nový výzkum.

A co Pheniramine? Malý vědecký článek z brazilského časopisu Anesthesiology potvrzuje, že úspěšně bojuje proti uměle vyvolanému kašli. Klinická studie chemicky podobného, ​​ale účinného v menších dávkách, „bratr“ fenyraminu, chlorfeniraminu, ukazuje, že významně snižuje příznaky nachlazení. Autoři Cochranova přehledu antihistaminik proti běžnému nachlazení došli k závěru, že krátkodobě snižují celkovou závažnost symptomů, ale neovlivňují rýmu, kongesci nosu ani frekvenci kýchání.

Univerzální receptura a kofein

V případě léků, součet dvou jednotek může být stejný ne jediný k deuce, ale také k trojnásobku nebo vyrovnat nulu. Některá léčiva mohou interferovat s metabolismem druhých a případně blokovat nebo násobit několik vzájemných účinků, včetně vedlejších účinků.

Vzorec "analgetika + decongestant + antihistaminika" mezi studenými léky je velmi populární, následují Coldrex, Fervex, Rinzasip, Antigrippin a dokonce i temnota léků podobných jim. Někdy to také obsahuje vitamín C, který, jak si pamatujeme, je přisuzován studenému působení a kofeinu (který je určen k boji proti ospalosti, včetně toho, které je způsobeno antihistaminickou složkou léku). Tyto léky jsou často vyráběny ve formě prášků, které jsou rozpuštěny v horké vodě. Paracetamol se obvykle používá jako analgetikum.

V randomizované, dvojitě zaslepené, kontrolované studii na 146 pacientech ve věku od 18 do 60 let, magická kombinace ukázala svůj účinek proti příznakům ARVI, podle článku v BMS Infectious Diseases. Autoři studie jednoho z léčiv pro stejný vzorec, provedené na 1167 pacientech, porovnávali lék jako celek, placebo a jeho složky v různých kombinacích. V důsledku toho vědci sestavili hierarchii účinnosti, kde je léčivo zcela nahoře, následované kombinací paracetamolu, kofeinu a askorbinu, následované chlorfeniraminem a askorbem, které jsou již těsně nad placebem. Návrh zde může být kritizován: Chtěl bych se dozvědět více o příspěvku chlorfeniraminu a fenylefrinu k účinku léku, protože nikdo by neočekával silný terapeutický účinek vitamínu C s kofeinem.

Konečně, Cochraneho přehled z roku 2012, založený na analýze 27 studií s léky s takovým univerzálním vzorcem (celkem provedeno na 5117 pacientech), dospěl k závěru, že takové kombinované léky pomáhají lidem s nachlazením u dospělých a dospívajících. Pro malé děti chybí takové důkazy dobré kvality.

Indicator.Ru doporučuje: TeraFlu může být pohodlnější než jednoduchý paracetamol, ale neměli byste zapomenout na paracetamol.

Bohužel, všichni géniové medicíny jsou bezmocní před tak jednoduchým a dokonce hloupým neštěstí, jako je zima. Léčba rychlejší vám nepomůže žádné drogy - veškerá naděje pro vaše tělo, tak mu poskytnout dostatek nápojů, teplo a odpočinek, a čekat pět až sedm dní. Existují však způsoby, jak se cítit lépe, zatímco imunita je zaneprázdněna produkcí protilátek a připravuje se na boj proti SARS nebo chřipce. Chcete-li snížit teplotu, překonat bolesti svalů, a dokonce, pravděpodobně, snížit nepříjemné rýma paracetamol pomůže.

Můžete se zeptat, není to jednodušší vzít to, miláčku, a ne přeplatit za krásnou krabici. Možná máte pravdu, ale pokud chcete zároveň snížit závažnost symptomů, a to i díky nápoji s příjemnou chutí, pak je vaše volba volitelným práškem pro nachlazení. Je lákavé nabídnout příjemnější alternativu malým dětem, ale důkazy pro prospěch takovéto formulace jsou pro ně horší, proto byste se měli o každém případě poradit se svým lékařem.

Pokud tedy mezi příznaky vaší nemoci existuje rýma a nazální kongesce, můžete buď zvolit malý arzenál (paracetamol, vasokonstrikční kapky atd.) Samostatně, nebo si koupíte jeden sáček kombinovaného léku. Kašel však takový pytel magického prášku nepomůže, takže s ním musíte bojovat odděleně. Možná budete také muset propláchnout nos fyziologickým roztokem.

Nezapomeňte však, že místní léky na přetížení nosu (jednoduše řečeno, kapky) jsou považovány za účinnější. Na druhé straně, protože účinnost dekongestantu jako součásti TheraFlu je pochybná, je nepravděpodobné, že by se po ní dostaly léky na rýmu - když rýma již uplynula a je stále těžké dýchat kvůli "závislosti" na těle léku.

A konečně ještě jednou: TeraFlu obsahuje nejen paracetamol, ale i paracetamol. Proto nedoplňujte jeden prášek jinými nebo paracetamolovými tabletami - a ne daleko od otravy. Při léčbě paracetamolem je důležité pozorovat dávkování a nepřijímat ho neustále (například v případě chronických onemocnění), aby nedošlo k selhání jater nebo ledvin. Myšlenka kombinovat paracetamol (a tedy léky, které ho obsahují) s alkoholem, nebo s ním pár hodin po těžkém pití, také jasně nemá rád vaše játra.

Naše doporučení nelze přirovnat k jmenování lékaře. Než začnete užívat určitý lék, poraďte se s odborníkem.

nochnoy_aptekar

nochnoy_aptekar

Často se lidé ptají v lékárně, co je lepší vzít z nachlazení? Obvykle užívejte Theraflu, Coldrex, AntiGrippin nebo něco podobného. Pro mě osobně, všechny tyto léky jsou asi stejné a jasně, které z nich jsem nemohl odpovědět lépe. I když cena, kterou všichni mají, je jiná. Zdá se, že také pomáhají různými způsoby. Rozhodl jsem se na to přijít.
V rámci komparativní analýzy drog s mými osobními komentáři a názory.

A tak začněme.

Testované léky: AntiGrippin (dospělý, alespoň pro obrázky a pro děti :)), TeraFlu, TeraFlu Extra, Coldrex, Coldrex Maksgripp, Ferveks. A před vesnicí jsem o Lemsipu nevěděl jako o lakmusovém testu značkových drog.

Složení všech léčiv je přibližně identické. Konkrétně jsem vytvořil otočný stůl, abych neztrácel čas popisováním každého z nich. Na základě tabulky bude možné vyvodit závěry o efektivnosti konkrétního léku a jeho ceně.

1) Paracetamol - Analgetika narkotická, antipyretická.
2) Feniramin maleát - antialergické
3) Kyselina askorbová - Vitamin C, posilující činidlo, stimuluje imunitní systém.
4) Fenylefrin hydrochlorid - vazokonstriktor
5) Chlorfenamin maleát - kombinuje vazokonstrikční a antialergický účinek

Závěry: Podle mého názoru je TheraFlu nejúčinnějším lékem, protože obsahuje všechny potřebné účinné látky k odstranění příznaků nachlazení v dobrých dávkách. Obsahuje kyselinu askorbovou ke stimulaci a posílení imunitního systému, stejně jako látky ke zmírnění bolesti, zahlcení nosní teploty a antialergické látky (antihistaminika), což je zcela logické.

Teraflu Extra s výjimkou zvýšené dávky paracetamolu se obecně neliší.
Zajímavé je, že obvyklý Theraflu vyráběný ve Francii a Theraflu Extra ve Spojených státech.

AntiGrippin - 500 mg paracetamolu, který vám pomůže překonat teplo a bolest. Obsahuje kyselinu askorbovou a lék na rýmu a alergie. Plus, minimální cena, pohodlné balení a tvar (šumivé tablety). Co ještě potřebujete?
I přes to, často slyším negativní recenze o této drogy, za to nemohu mu přiřadit první místo z dobrého důvodu.

Coldrex Hotrem - 750 mg paracetamolu (pro nejtěžší případy?), Askorbový, pomůže při přetížení nosu. Z jakých úvah se mi antihistaminika nepřidala, to není jasné.

Coldrex Hotrem Maxgripp je nasycovací dávka paracetamolu vyjádřená v množství až 1000 mg pro vaše oblíbené játra. Nedoporučuji časté používání. Zvláště ne dát dětem. Přečtěte si návod a věnujte pozornost kontraindikacím. Zbytek je podobný obvyklému Coldrexu (také není přidán antihistaminikum)

Fervex má dobrý účinek pro nachlazení, s dobrou dávkou kyseliny askorbové, ale ve svém složení nemá nic z dusného nosu. I když je to nejdražší z vybraných léků.

Lemsip - mezi uvažovanými léky má ve svém složení minimální počet účinných látek - paracetamol a hydrochlorid fenylefrin. Stejně jako jiné léky pomůže i horečka, bolest hlavy, zimnice, kongesce nosu. Průměrná cena Produkce: Velká Británie. Nic zvláštního se nerozlišovalo.

To je asi vše. Pokud máte nějaké otázky, ráda na ně odpovím.
S tebou, jako vždy, byl tvůj noční lékárník, s jeho půstem na 3 noci. =)
Hodně štěstí všem! A nebuďte nemocní.

5 populárních analogů Theraflu

Léky 20.března 2016 8,240 zobrazení

TeraFlu je jednou z nejoblíbenějších značek švýcarské farmaceutické společnosti Novartis. Jedná se o řadu léků proti chladu, které zahrnují prášky, sirupy, tablety a dokonce i spreje v krku. To je opravdu ambulance pro ty, kteří nechtějí zůstat v posteli na týden s nádechem a kýcháním. Podívejme se podrobněji na hlavní aktivní složky této značky a snažíme se hledat zahraniční a domácí analogy Theraflu pro nachlazení a chřipku.

Všechny níže uvedené léky obsahují seznam kontraindikací (včetně těhotenství, laktace a dětství) a nežádoucích účinků, které se užívají pouze po konzultaci s lékařem.

Co je součástí theraflu?

Než se podíváme na ekvivalentní léky, podívejme se na to, co je obsaženo ve složení léků nazývaných "TheraFlu". V našich lékárnách najdete několik léků:

 • Theraflu,
 • Theraflu z nachlazení a chřipky,
 • Theraflu Extra,
 • Theraflu Extratab (viz tab. 1).

Všechny obsahují paracetamol v kombinaci s fenylefrinem. Kromě toho se k TeraFlu přidává fenyramin, TeraFlu z nachlazení a chřipka a TeraFlu Extra a kyselina askorbová (všechny známé vitamíny C) jsou zahrnuty do přípravku TeraFlu z nachlazení a chřipky.

Specialistům společnosti se podařilo vytvořit úspěšnou léčivou kompozici, která rychle zmírní nazální kongesci, horečku, bolesti hlavy, slabost a další „požitky“ běžného nachlazení. Kombinace léků v přípravku TheraFlu zahrnuje složky, které jsou dostupné bez lékařského předpisu, ale zároveň mají dobrý terapeutický účinek na několik příznaků nachlazení.

Paracetamol (také známý jako acetaminophen) má analgetické a antipyretické účinky. Je méně aktivní ve srovnání s jinými analgetiky, například ibuprofenem a aspirinem, ale je bezpečnější, protože nevede ke komplikacím z gastrointestinálního traktu. Jeho účinek spočívá v inhibici enzymů cyklooxygenázy, pomocí kterých jsou v těle syntetizovány prostaglandiny, které jsou zodpovědné za výskyt zánětlivé reakce. Řetěz "infekce-prostaglandin-zánět" je tedy přerušen a zánětlivé symptomy (otok, bolest, horečka) jsou sníženy. Paracetamol navíc snižuje excitabilitu center bolesti v mozku, ale nemá anestetický účinek.

Fenylefrin (aka mezaton) odkazuje na alfa-adrenomimetikami, látky, jejichž působení je podobné působení hormonu norepinefrin, který vzniká v těle. To omezuje cévy a tím odstraňuje ucpání nosu.

Feniramin je antihistaminikum. Histamin, hromadící se v centru infekce, způsobuje bolest, svědění, pálení a otok. Feniramin blokuje uvolňování histaminu, snižuje kýchání, rýmu a slzení. Navíc zvyšuje protizánětlivé a anti-edémové účinky paracetamolu a fenylefrinu. Feniramin má sedativní účinek, a proto je TheraFlu užíván v noci a poskytuje klidný spánek, který není narušen příznaky nachlazení.

Prášek proti chřipce a studenému prášku TheraFlu, který se nejčastěji používá při prvních známkách nemoci, obsahuje:

 1. 325 mg paracetamolu (acetaminofen),
 2. 10 mg fenylefrinu,
 3. 50 mg kyseliny askorbové, t
 4. 20 mg feniraminu.

Pomocnými látkami jsou směs barviv („západ slunce“ a chinolinová žlutá), sladidla (sacharóza), stabilizátory a konzervační látky (fosforečnan vápenatý a oxid titaničitý). Chuť a aroma citronu TeraFlu dávají citronovou příchuť, kyselinu citrónovou a její sodnou sůl (citrát sodný).

Co může nahradit Theraflu?

Přípravky: Stopgripan (1), Grippo Flu (2), Maxicold (3), AntiFlu (4), Coldrex (5).

Stopgripan

Prášky na nápoje Stopgripan a Stopgripan Forte vyrábí indická společnost (viz tab. 2) Ratiopharm. To je dobrá volba pro ty, kteří hledají, než nahradit TheraFlu levnější. Lék je podobný TheraFlu pro chřipku a chlad, protože obsahuje paracetamol, kyselinu askorbovou, feniramin a fenylefrin ve stejném množství. Hlavní rozdíl mezi Stopgripanem a jeho švýcarským protějškem je v pomocných látkách. Ti, kteří mají rádi chuť černého rybízu, zvolte Stopgripan. Složení barviva a aromatické kompozice, které jí dodává vůni a barvu rybízu, se samozřejmě liší od Theraflu.

Zvýšená koncentrace paracetamolu (650 mg) obsahuje Stopgripan Forte. V řadě produktů Novartis to odpovídá produktu TeraFlu Extra, ale Stogripan se od něj mírně liší tím, že obsahuje vitamin C (50 mg).

Chlad a chřipka

Úplná analogie ve složení účinných látek a jejich koncentrace svědčí o tom, že prášek vyrobený Marbiopharm GrippoFlu pro nachlazení a chřipku je ruským ekvivalentem TheraFlu pro nachlazení a chřipku. Na rozdíl od citronu TheraFlu se však jedná o malinovou, jahodovou, brusinkovou a rybízovou příchuť.

Influenza Extra, která je také v řadě léků od Marbiopharmu, má dvakrát vyšší dávku paracetamolu a, jako Stopgripan, obsahuje vitamin C. Pokud jde o řadu ovocných a bobulových příchutí, tento lék je lepší než TeraFlu a Stopgripan. Vyrábí se s příchutí třešní, malin, brusinek, citronu, jahod a rybízu.

Maxicold

Dalším analogem prášku TeraFlu je domácí lék Maxicold Reno vyráběný firmou Pharmstandard-Leksredstva. Mají stejné složení a množství aktivních složek (325 mg paracetamolu, 10 mg fenylefrinu, 20 mg feniraminu, 50 mg vitaminu C). Maxicold Reno obsahuje příchutě a doplňky výživy, takže může rozjasnit chmurné dny s chutí pomeranče, citronu a malin.

Společnost Pharmstandard navíc vyrábí Maxicold ve vyšší dávce paracetamolu a kyseliny askorbové. Obsahuje 750 mg paracetamolu, 60 mg kyseliny askorbové a 10 mg fenylefrinu, ale neobsahuje feniramin.

AntiFlu

V našich lékárnách najdete léky proti kašli od společnosti Sagmel (USA). Tato společnost vyrábí zejména analog Theraflu v tabletách zvaných AntiFlu. Jejich složení je stejné, ale dávka přípravku AntiFlu je nižší. Pokud tabletovaný TeraFlu Extratab obsahuje chlorfeniramin (chemický derivát feniraminu) 4 mg, paracetamol 650 mg a fenylefrin 10 mg, pak je koncentrace všech účinných látek v přípravku AntiFlu na polovinu. Kromě toho je AntiFlu vyráběn ve formě prášku pro přípravu nápoje a koncentrace a složení účinných látek v něm jsou podobné jako Theraflu Extratab.

Coldrex

Podle stejného principu vytvořila kombinace analgetik, alfa-adrenergů a vitaminu C od anglické společnosti GlaxoSmithKline Consumer Healthcare další analogii TheraFlu - Coldrex Hotrem. Rozdíl oproti TeraFlu od chřipky a chladu je ve zvýšené dávce paracetamolu a kyseliny askorbové (750 a 60 mg) a nepřítomnosti feniraminu. Lék je k dispozici s příchutí citronu a rybízu.

Další lék z této společnosti, Coldrex MaxGripp, přináší drtivý úder příznakům chladu, protože jeden balíček prášku obsahuje maximální množství paracetamolu - 1000 mg. Kyselina askorbová je méně (40 mg) a fenylefrin je v obvyklé dávce (10 mg). Vzhledem k tomu, že denní dávka paracetamolu je nežádoucí překročit (zejména u osob s onemocněním jater), měla by být konzumována maximálně 3-4 sáčky denně.

Naivní vzhled

pro vážný život

Co lépe pomáhá s teplotou - paracetamol nebo aspirin?

Například, nemůžete společně užívat čistý paracetamol a vícezložkové přípravky obsahující paracetamol ve svém složení. Dospělí i děti nesmějí s chřipkou užívat aspirin. Osobně jsem pro evropský vzorec - paracetamol, vitamín C a chloramin maleát - vše dobře spolupůsobí a nevkládá játra v těžkých časech... Aspirin je mnohem účinnější a snižuje teplotu rychleji než paracetamol.

Uvidíme, zda je to pravda a co je za symptomatickou chřipkou a studenými léky. Také, ne stoupejte nohy v hořčici (nohy hořčice koupele), což také ohřívá již vytápěné tělo. Jako praktikující obhajuji pouze tyto metody snižování teploty, jsou velmi účinné a pomáhají resetovat pouze nadměrnou teplotu.

V tomto případě přeplatek za další složky ve složení léku, které nejsou vůbec potřeba, účinná látka je stále paracetamol. Panadol Dříve velmi populární droga, která dává dobrý prodej dnes. Je to běžný paracetamol v potahovaných tabletách.

Pomáhá v boji proti vysoké horečce, zimnici, bolesti hlavy a bolesti svalů, kašlání, kýchání, rýmě. Rinza a Rinzasip. Rozdíly obou léčiv ve formě uvolňování a v menší míře ve složení účinných látek.

Má analgetický, antipyretický a protizánětlivý účinek. Takže zapomeňte na obvyklou pilulku analginu, existuje široký seznam drog, které jsou méně škodlivé a dostupné ve veřejné sféře. V případě vývoje patologických reakcí lze pochopit, který lék tuto reakci způsobil a adekvátně řešit vzniklou komplikaci.

Zvláště byste neměli používat vícekomponentní antipyretická a symptomatická léčiva v terapii u dětí, pro jejich tělo mohou být zvláště škodliví. Nikdy jsem si nemyslela, že aspirin je tak vážný.

Co lépe pomáhá s teplotou - paracetamol nebo aspirin?

Možná, že tělo stále zvládá, včetně dávek aspirinu, které vstupují do těla, ale neriskoval bych to. To je důvod, proč to funguje... A pak píšeme na fórech: „Proč byla teplota, já jsem ji snížil (a) a teď mám 37,3 a cítím se tak špatně?“. Antigrippin, vyráběný společností Naturprodukt, skutečně obsahuje paracetamol, chlorfenamin maleát, kyselinu askorbovou. Dosud mohu říci, že hlavním „původcem“ nebo „zesilovačem“ interferonů je zvýšená tělesná teplota a zdravá reakce těla na tento nárůst.

V konečném účtu to vede k zotavení. Například ve vašem případě, proč pít prášek, který pomáhá s horečkou, bolestí hlavy, rýma, atd. Je tedy lepší léčit základní onemocnění a používat jednosložkové léky, takže méně bude další nepochopitelná strana. Constantine Paracetamol může být dobře používán jako febrifuge.

Formulář pro přidání otázky nebo stažení:

Existují však i další aspekty působení těchto léčiv. Aspirin lépe snižuje horečku, ale může být nebezpečným lékem. Skutečným nebezpečím drog obsahujících aspirin je, že ovlivňují stejné typy jaterních buněk jako některé viry, které vyvolávají nachlazení.

To znamená, že volba je mezi účinným, ale nebezpečným lékem a méně účinným, ale zcela bezpečným. Pro snížení teploty spojené s virovými infekcemi se doporučuje užívat léky Paracetamol. A pro všechny bakteriální infekce, jako je bolest v krku, pyelonefritida a další, je Aspirin zcela bezpečný a může být použit jako nejúčinnější antipyretikum. Kromě toho se zdá, že jsou časově testovány: aspirin byl v medicíně používán více než sto let, paracetamol více než půl století.

Ve skutečnosti, pro snížení teploty u dětí (a také u dospělých) můžete použít několik jednoduchých technik, které nazývám fyzikální metody snižování teploty. Zde je možné uchýlit se k ochlazení, které sníží teplotu a vydá nemocné hlavě výstup. Ocet nebo vodku nelze přidávat a držet na hlavě po dlouhou dobu, pravidelně zvlhčovat.

To není nějaký umělý lék, který údajně obsahuje interferon, ale jeho skutečný a proto obzvláště cenný. Ale jsou chvíle, kdy se teplotní reakce stává patologickou, plus individuální intolerance vyžaduje zásah třetích stran a užívání antipyretik. Coldrex. Byly nalezeny dvě formy uvolnění: tablety Coldrex a Codrex HotRem - prášek pro přípravu roztoku.

Paracetamol. Tento lék má analgetické, antipyretické a slabé protizánětlivé působení. Ale pokud vezmete v úvahu další aspekty působení paracetamolu a aspirinu, pak bude každý lék vhodnější pro konkrétní případ.