Dávková forma Paracetamol pro děti: šumivé tablety

Šumivé tablety EFFERALGAN - lék, který patří do skupiny "analgetických antipyretik". Jmenován syndromem bolesti různých etiologií, stejně jako při vysokých teplotách.

Registrační číslo: П N011549 / 01

Obchodní název: Efferalgan® (Efferalgan®)

Mezinárodní nevlastní název: Paracetamol (paracetamol)

Dávková forma: šumivé tablety

Fotografie balení tablet Efferalgan, kde je uvedeno jejich složení

Tablety šumivé Efferalgan složení

Účinná látka: paracetamol 500 mg.

Pomocné látky: bezvodá kyselina citrónová 1114,00 mg, hydrogenuhličitan sodný 942,00 mg, bezvodý uhličitan sodný 332,00 mg, sorbitol 300,00 mg, sacharinát sodný 7,00 mg, nátěr sodný 0,277 mg, povidon 1,287 mg, benzoát sodný 60,606 mg.

POPIS

Kulaté, ploché, se zkosenými hranami a riskantní na jedné straně tabletu jsou bílé. Při rozpuštění ve vodě je pozorován intenzivní vývoj plynových bublin.

LÉKOVÁ LÉKAŘSKÁ LÉČBA Analgetická narkotická látka.

ATC kód: N02BE01.

FARMAKOLOGICKÉ VLASTNOSTI

Paracetamol (derivát para-aminofenolu) má analgetické, antipyretické a slabé protizánětlivé účinky.

Přesný mechanismus analgetických a antipyretických účinků para-cetamolu není instalován. Zřejmě zahrnuje centrální a periferní komponenty.

Lék blokuje cyklooxygenázu I a II hlavně v centrálním nervovém systému, ovlivňuje centra bolesti a termoregulace. V zapálených tkáních buněčné peroxidázy neutralizují účinek paracetamolu na cyklooxygenázu, což vysvětluje téměř úplnou absenci jeho protizánětlivého účinku. Léčivo nepříznivě neovlivňuje metabolismus vody a soli (retence sodíku a vody) a sliznici gastrointestinálního traktu v důsledku nedostatku účinku na syntézu prostaglandinů v periferních tkáních.

Farmakokinetika

Absorpce. Při požití se paracetamol vstřebává rychle a úplně. Cmax (maximální koncentrace paracetamolu v plazmě) se dosáhne 10-60 minut po podání.

Distribuce Paracetamol je rychle distribuován ve všech tkáních. Koncentrace v krvi, slinách a plazmě je stejná. Vazba na plazmatické proteiny je zanedbatelná.

Metabolismus. Paracetamol se metabolizuje hlavně v játrech. Existují dvě hlavní metabolické cesty s tvorbou lykuronidů a sulfátů. Ten se používá hlavně v případě, že přijatá dávka paracetamolu převyšuje terapeutickou dávku.

Malé množství paracetamolu je metabolizováno izoenzymem cytochromu P450 za vzniku meziproduktu N-acetylbenzochinoniminu, který za normálních podmínek podléhá rychlé detoxifikaci glutathionem a po navázání na cystein a kyselinu merkaptopurovou je vylučován močí. S masivní intoxikací se však zvyšuje obsah tohoto toxického metabolitu.

Odvození. Provádí se převážně močí. 90% dávky paracetamolu se vylučuje ledvinami během 24 hodin, zejména ve formě glukuronidu (od 60 do 80%) a sulfátu (od 20 do 30%). Méně než 5% se vylučuje v nezměněné formě, přičemž poločas je přibližně 2 hodiny.

Farmakokinetika ve zvláštních skupinách pacientů

U těžce poškozených renálních funkcí (clearance kreatininu nižší než 30 ml / min) je vylučování paracetamolu a jeho metabolitů zpožděno.

EFFERALGAN INDIKACE PRO POUŽITÍ

 • Mírný nebo mírný syndrom bolesti (bolest hlavy, bolest zubů, bolest migrény, neuralgie, bolest svalů, bolest
  bolesti zad při traumatu a popáleninách, bolest v krku, bolestivá menstruace);
 • Zvýšená tělesná teplota při nachlazení a jiných infekčních zánětlivých onemocněních.

Fotografie balení tablet EFFERALGAN, na kterých jsou uvedeny indikace

EFFERALGAN KONTRAINDIKACE

 • Zvýšení; citlivost na paracetamol, propacetamol hydrochlorid-lorida (proléčivo paracetamolu) nebo jakoukoliv jinou složku léčiva;
 • Závažné selhání jater nebo dekompenzované onemocnění jater v akutním stadiu;
 • Nedostatek surasy / izomaltázy, intolerance fruktózy, malabsorpce glukózy a laktózy;
 • Těhotenství (trimestr I a III) a laktace;
 • Dětský věk do 12 let.

S POZOREM

Závažné selhání ledvin (clearance kreatininu

Dopad na schopnost řídit dopravu a pracovat s mechanismy.

Dopad na schopnost řídit vozidla a pracovat s mechanismy nebyl studován.

Pokud pacient pociťuje závratě, psychomotorickou agitaci a dezorientaci orientace v prostoru a čase, nedoporučuje se řídit vozidlo a další mechanismy během léčby lékem.

FORMULÁŘ VYDÁNÍ

Šumivé tablety 500 mg. 4 tablety na jeden proužek (hliníková fólie / polyethylen). Na 4 pásy spolu s instrukcemi pro aplikaci v kartonovém balení.

Foto blistry tablety Efferalgan

Interakce s jinými léky

Fenytoin snižuje účinnost paracetamolu a zvyšuje riziko hepatotoxicity. Pacienti užívající fenytoin by se měli vyhnout častému užívání paracetamolu, zejména ve vysokých dávkách. Probenecid téměř dvakrát snižuje clearance paracetamolu a inhibuje proces jeho konjugace s kyselinou glukuronovou. Při současném jmenování je třeba zvážit snížení dávky paracetamolu.

Při současném podávání paracetamolu a induktorů mikrozomálních jaterních enzymů (např. Ethanol, barbituráty, isoniazid, rifampicin, karbamazepin) je nutná opatrnost.

PODMÍNKY PRO SKLADOVÁNÍ

Skladujte v suchu při teplotě 15-30 ° C. Uchovávejte mimo dosah dětí!

ŽIVOT ŽIVOTA

3 roky. Neaplikujte po uplynutí doby použitelnosti.

PODMÍNKY PRO ODCHYLKY OD DROGŮ

Foto balení tablet Efferalgan kde je uvedena cena

VÝROBCE,
BALÍČEK (PRIMÁRNÍ BALENÍ),
BALÍK (SEKUNDÁRNÍ / TERTIÁRNÍ BALENÍ),
KONTROLA KVALITY RELEASE

Bristol-Myers Squibb, Francie
47520 Francie, Le Passage, ul. Avenue de Pyrene, 979
Bristol-Myers Squibb, Francie
47520 Francie, Le Passage, Avenue des Pyrenees, 979

PRÁVNÍ OSOBA, PRO KTERÉ JE VYDANÁ
IDENTIFIKACE REGISTRACE

Bristol-Myers Squibb, Francie
92506, Francie, Cedex, Rueil-Malmaison,
st. Rue Joseph Monier,.3, str. 325
Bristol-Myers Squibb, Francie
92506 Francie, Cedex, Rueil Malmaison,
rue Joseph Monier 3, BP 325

Stížnosti spotřebitelů zaslané na adresu:

Bristol-Myers Squibb LLC
105064, Moskva, Zemlyanoy val, 9,
Tel.: (495) 755-92-67, Fax: (495) 755-92-73

Efferalgan tablety šumivé abstraktní (návod k použití) na fotografiích

Foto návod k použití šumivé tablety Efferalgan, část 1

Foto návod k použití šumivé tablety Efferalgan, část 2

Foto návod k použití šumivé tablety Efferalgan, část 3

Foto návod k použití šumivé tablety Efferalgan, část 4

Foto návod k použití šumivé tablety Efferalgan, část 5

Foto návod k použití šumivé tablety Efferalgan, část 6

Foto návod k použití šumivé tablety Efferalgan, část 7

Foto návod k použití šumivé tablety Efferalgan, část 8

Foto návod k použití šumivé tablety Efferalgan, část 9

Foto návod k použití šumivé tablety Efferalgan, část 10

Tablety Šumivé Efferalgan: recenze produktu

Začal jsem užívat Efferalgan se silnou svalovou bolestí. Hraju sporty, často mám bolesti v zádech a svalech v nohou. Začal jsem brát lék v krátkých kurzech, teď nevím, co je to svalová bolest. Opravdu se mi líbil tento lék.

Yaroslav Kosuhin, Serov

Takové šumivé tablety už nebudu kupovat, protože z nich nemá smysl. Bylo mi řečeno, že jsou dobré pro bolesti hlavy, ale ve skutečnosti to tak není. Lék nepomáhá, ale také způsobuje těžkou nevolnost. Proto jsem z takového vedlejšího efektu přestal kupovat Efferalgan.

Irina Petrová, Roslavl

Dobrý lék, který se snadno používá a dokonce chutná dobře. Moje menstruace je velmi bolestivá. Proto jsem začal užívat Efferalgan. Pilulka byla odebrána dvakrát denně, její účinek je pozitivní. Mé periody proběhly bez sebemenší bolesti a opravdu se mi líbilo. Teď je tato droga neustále v mé kabelce a radím ji všem svým přátelům.

Ekaterina Popova, Voroněž

Znovu jsem si uvědomil, že byste neměli poslouchat přátele. Koneckonců, někdo dobrý lék pomáhá, ale pro mě například tyto tablety nepomohly. Ano, a tam byla silná alergická reakce. Přestal jsem je brát a koupil jsem si jednoduchý Analgin, který neobsahuje spoustu škodlivých komponent. Ano, a Analgin je mnohem levnější Efferalgana.

Kristina Khovanskih, Petrohrad

No, tak-tak droga, která moc nepomůže. Měl jsem respirační infekci. Proto, těžké hrdlo, byla vysoká teplota. Začala užívat lék podle instrukcí, ale nijak zvlášť nepůsobila pozitivně. Upřímně jsem neměl rád lék, pomáhá snížit teplotu jen mírně, a to pomáhá jednu hodinu po jeho užívání. Věřím, že tento lék může být používán pouze s mírným průběhem nemoci, a ne s těžkým, jak to bylo se mnou.

Valeria Perfilova, Moskva

Můj manžel jde do sportu, konkrétně do boxu. On šel na další trénink, a, zřejmě, on byl hit silným soupeřem, a tak, on dostal silné zranění záda. Samozřejmě nechtěl jít do nemocnice, takže jednoduše zavolali doktora do domu. A doktor mu předepsal tento lék, řekl mu, aby bral 2 tablety denně. Vzal, ale bolest odstranila drogu jen málo. Takže jsem musel znovu zavolat doktorovi. V této době lékař předepsal stejný lék, ale pouze v dávce o něco více. Pak mu pomohl. Ale lékař řekl, že více než 5 dní jsme nepili pilulky, jinak se mohou objevit vedlejší účinky.

Alyona Shishkova, Ozersk

Wow, lék je silný, hodně pomáhá. Ale je v ní a jeho nevýhodách. Vzal jsem si lék na akutní respirační infekci, abych snížil teplo. Lék mi pomohl natolik, že moje teplota klesla na 35,4 stupně. Bez ohledu na to, jak moc to jde dolů, jinak to bude pro mě špatné. Velmi silný lék, je nutné ho užívat pouze při teplotě 40 ° C.

Natalia Idovaskaya, Kungur

Použité tablety pro zuby, které vznikly po mém odstranění. Lék pomáhá, nemám možnost ho neustále kupovat, protože je to drahé. Proto jsem dospěl k závěru, že budu užívat prášky v krátkých kurzech a v intervalu budu používat jednoduchý Analgin. Tak jsem vyhrál bolest v dalším zubu.

Paracetamol-Hemofarm (Paracetamol-Hemofarm)

Aktivní složka:

Obsah

Farmakologická skupina

Nosologická klasifikace (ICD-10)

Složení a uvolňovací forma

10 nebo 20 plastových trubek; v balení kartonu 1 nebo 2 zkumavek.

Charakteristika

Kulaté tablety bílé až bílé barvy se žlutavým odstínem.

Farmakologický účinek

Inhibuje syntézu PG, ovlivňuje centrum termoregulace v hypotalamu. Blokuje cyklooxygenázu I a II, především v centrálním nervovém systému. V zánětlivých tkáních buněčné peroxidázy neutralizují účinek paracetamolu na cyklooxygenázu, což vysvětluje téměř úplnou absenci protizánětlivého účinku. Neblokuje syntézu PG v periferních tkáních, což způsobuje nepřítomnost negativního účinku na metabolismus vody a soli (retence sodíku a vody) a sliznice gastrointestinálního traktu.

Farmakokinetika

Vysoká absorpce, vazba na plazmatické proteiny - 15%. Cmax v plazmě je dosaženo v 0,5–2 hodinách, prochází BBB, vstupuje do mateřského mléka (méně než 1% přijaté dávky). Účinné terapeutické plazmatické koncentrace se dosahuje při dávce 10-15 mg / kg.

Metabolizované v játrech: 80% konjugátů s kyselinou glukuronovou a sírany tvoří neaktivní metabolity, 17% je hydroxylovaných za vzniku aktivních metabolitů, které konjugují s glutathionem a tvoří neaktivní metabolity. S nedostatkem glutathionu mohou tyto metabolity blokovat enzymové systémy hepatocytů a způsobit jejich nekrózu. T1/2 - 2-3 hodiny, u starších pacientů se clearance léčiva snižuje a poločas se zvyšuje. Vylučuje se ledvinami - 3% beze změny.

Indikace drogy Paracetamol-Hemofarm

Bolestivý syndrom slabé nebo střední intenzity (bolesti hlavy, neuralgie, myalgie, artralgie, algomenorrhea, bolesti zubů), snížení zvýšené tělesné teploty u infekčních a zánětlivých onemocnění (včetně nachlazení).

Kontraindikace

Přecitlivělost na složky léku, renální a jaterní insuficienci, nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy, těhotenství, kojení, děti do 6 let.

Vedlejší účinky

Alergické reakce - kožní vyrážka, svědění, kopřivka, angioedém; nevolnost, bolest v epigastriu; anémie, trombocytopenie. Při dlouhodobém užívání ve velkých dávkách - hepatotoxickém účinku, nefrotoxickém účinku (renální kolika, aseptická pyurie, intersticiální nefritida, papilární nekróza), hemolytická anémie, aplastická anémie, methemoglobinémie, pancytopenie, agranulocytóza. Velmi vzácně - snížení krevního tlaku, hypoglykémie, dušnost, vaskulitida.

Interakce

Stimulanty mikrosomální oxidace v játrech (fenytoin, ethanol, barbituráty, rifampicin, fenylbutazon, tricyklická antidepresiva, antikoncepční přípravky obsahující estrogen) zvyšují produkci hydroxylovaných aktivních metabolitů, což umožňuje vyvinout těžkou intoxikaci s malým předávkováním. Ethanol přispívá k rozvoji akutní pankreatitidy. Inhibitory mikrosomální oxidace (cimetidin) snižují riziko hepatotoxického účinku. Snižuje účinnost urikosurik. Posiluje účinek léků, které inhibují centrální nervový systém, ethanol. Při zpomalení vyprazdňování žaludku (propanthelin) se může objevit opožděný nástup účinku paracetamolu a během akcelerace (metoklopramidu) léčivo začne působit rychleji. Toxicita chloramfenikolu se zvyšuje. Při dlouhodobém užívání paracetamolu a současné léčbě perorálními léky, které inhibují srážení krve, je třeba postupovat opatrně.

Dávkování a podávání

Uvnitř, nejlépe mezi jídly, je šumivá tableta zcela rozpuštěna ve sklenici vody a výsledný roztok se okamžitě vypije. Pokud lékař neučiní další pokyny, musí při užívání léku dodržovat následující dávky:

dospělí: 500–1000 mg (1–2 šumivé tablety) 3–4 krát denně, maximální dávka - 4 g / den.

dávkování podle tělesné hmotnosti dítěte předpokládá dávku 10–15 mg / kg. Obvyklý dávkovací režim je uveden v tabulce.

Paracetamol svíčky 500mg №10

Paracetamol (Paracetamolum)

Složení a uvolňování formy Paracetamol

Tablety Paracetamolu: 1 tableta obsahuje paracetamol 200 a 500 mg;
na kartě 10. v balení.

Paracetamol šumivé tablety: Paracetamol

1 tableta obsahuje paracetamol 500 mg;
10 nebo 20 plastových trubek; v balení kartonu 1 nebo 2 zkumavek.

Paracetamol rektální čípky: Paracetamol

1 čípek obsahuje paracetamol - 50 mg, 100 mg, 125 mg, 250 mg nebo 500 mg;
6 nebo 10 ks v balení.

Paracetamolový sirup pro orální podání 2,4%: 1 ml sirupu obsahuje 24 mg paracetamolu;
pomocné látky: cukr, sorbitol, kyselina citrónová, trisubstituovaný citrát sodný, propylenglykol, ethylalkohol, riboflavin, aromatické přísady, benzoát sodný, voda;
v lahvičkách po 50, 100 ml.

Farmakologické vlastnosti Paracetamol

Paracetamol je narkotické analgetikum. Má analgetický, antipyretický a menší protizánětlivý účinek. Mechanismus účinku je spojen s inhibicí syntézy prostaglandinů, s převládajícím účinkem na centrum termoregulace v hypotalamu.

Farmakokinetika Paracetamol

Rychle a téměř úplně vstřebává z trávicího traktu.
Maximální koncentrace léčiva v krvi se stanoví v rozmezí 20-60 minut po požití.
Prochází BBB, proniká do mateřského mléka (méně než 1% dávky).
Metabolizuje se v játrech za vzniku glukuronidu a paracetamol sulfátu. Vylučuje se hlavně ledvinami.

Indikace pro použití Paracetamol

Bolestivý syndrom nízké a střední intenzity různých genezí (včetně bolestí hlavy, migrény, bolesti zubů, neuralgie, myalgie, algomenorrhoy, bolesti při poranění, popálenin) Zvýšení tělesné teploty při nachlazení a jiných infekčních a zánětlivých onemocněních.

Kontraindikace Paracetamol

Přecitlivělost na paracetamol. Výrazná dysfunkce jater nebo ledvin. Genetická nepřítomnost glukóza-6-fosfát dehydrogenázy. Poruchy krve. Nežádoucí použití během těhotenství a kojení. S opatrností v Gilbertově syndromu (konstituční hyperbilirubinémie). Chronický aktivní alkoholismus.

Dávkování a podání Paracetamol

Uvnitř nebo rektálně u dospělých a dospívajících s hmotností vyšší než 60 kg se používá v jednorázové dávce 500 mg.
Tablety se užívají perorálně před jídlem 3-4krát denně v intervalu 4-6 hodin.
Maximální dávky: jednorázové - 1 g, denně - 4 g.
Lék ve formě šumivých tablet je určen pro dospělé a děti starší 15 let (s tělesnou hmotností 50 kg nebo více).

Pro děti ve věku 6-12 let - 250-500 mg, 1-5 let - 120-250 mg, 3 měsíce až 1 rok - 60-120 mg, až 3 měsíce - 10 mg / kg. Frekvence použití - 4 krát denně s intervalem nejméně 6 hodin.

Sirup: Paracetamol

Malé děti mohou být přidány do láhve s vodou, čajem.
V 5 ml sirupu - 1 čajová lžička - obsahuje 120 mg paracetamolu. Dávka pro děti závisí na věku a tělesné hmotnosti dítěte.
Jedna dávka je 10-15 mg / kg tělesné hmotnosti dítěte. Maximální denní dávka je nejvýše 60 mg na kg tělesné hmotnosti dítěte denně.
V závislosti na věku se paracetamolový sirup předepisuje v následujících jednorázových dávkách:
- od 3 měsíců až 1 rok - 2,5-5 ml (1 / 2-1 tsp) nebo 60-120 mg;
- od 1 roku do 6 let - 5-10 ml (1-2 čajové lžičky) nebo 120-240 mg;
- od 6 do 14 let - 10-20 ml (2-4 čajové lžičky) nebo 240-480 mg.

Trvání léčby jako antipyretikum - ne déle než 3 dny; jako analgetikum - ne více než 5 dnů.
Zvýšení denní dávky léku nebo trvání léčby je možné pouze pod lékařským dohledem.
U těžkého renálního selhání by měl být interval mezi dávkami léku nejméně 8 hodin. Nejvyšší denní dávka je 1500 mg.

Nežádoucí účinky Paracetamol

V terapeutických dávkách je lék obvykle dobře snášen.
Na straně trávicího systému: možná nevolnost, bolest břicha; vzácně při dlouhodobém užívání - abnormální funkce jater.
Alergické reakce: kožní vyrážka, kopřivka, angioedém jsou možné.
Na části močového systému: vzácně při dlouhodobém užívání - renální dysfunkce.
Na straně hematopoetického systému: vzácně při dlouhodobém užívání - anémie, agranulocytóza, trombocytopenie.
Pokud se u Vás objeví nežádoucí účinky, musíte přestat užívat lék a poraďte se s lékařem.

Předávkování Paracetamol

Příznaky: bledá kůže, anorexie, nevolnost, zvracení, hepatonekróza (závažnost nekrózy závisí přímo na stupni předávkování).
Léčba: výplach žaludku, aktivní uhlí.

Varování Paracetamol

Používá se s opatrností u pacientů s poruchou funkce jater nebo ledvin. Riziko hepatotoxického účinku se zvyšuje se současným jmenováním barbiturátů, difeninu, karbamazepinu, rifampicinu, zidovudinu a dalších induktorů mikrozomálních jaterních enzymů. Aby se zabránilo toxickému poškození jater, paracetamol by neměl být kombinován s příjmem alkoholických nápojů, stejně jako osoby, které jsou náchylné k chronické konzumaci alkoholu.

Podmínky skladování Paracetamol

Seznam B. Skladujte na tmavém místě, mimo dosah dětí.

Paracetamol je dobrou volbou. Všechny produkty v online lékárně FARM-M, včetně Paracetamolu, předávají kontrolu kvality zboží našimi dodavateli. Paracetamol si můžete zakoupit na našich webových stránkách kliknutím na tlačítko "Koupit". Paracetamol Vám rádi dodáme na jakoukoliv adresu v rámci našeho doručovacího prostoru.

Abyste se mohli zaregistrovat a uskutečnit nákup v LOTOS LLC, musíte poskytnout některé osobní údaje, které jsou k dispozici na místě, které jsou nezbytné pro objednání zboží nebo poskytnutí služeb. Přijetím těchto podmínek:

 • poskytnout spolehlivé informace o sobě (jméno uživatele, jeho e-mailová adresa (e-mail), kontaktní telefonní číslo, místo bydliště, údaje o cestovním pasu (při objednávce vrácení zboží) a informace o bankovní kartě)
 • dejte svému souhlasu s jeho shromažďováním a zpracováním společností LOTOS LLC, aby vám poskytl své zboží a služby (produkty), mimo jiné včetně: dodávky 1, poskytování služeb, distribuce reklamních sdělení (včetně informací o dodávkách) propagační akce a speciální nabídky prostřednictvím komunikačních kanálů, včetně pošty, SMS, e-mailu, telefonu, jiných komunikačních prostředků), sbírání názorů na práci LOTOS LLC

Pokud si přejete kdykoli přestat dostávat naše zásilky, můžete je odmítnout podle pokynů uvedených v každé zásilce. Během zpracování máme právo provádět následující akce s osobními údaji: shromažďovat, zaznamenávat, organizovat, shromažďovat, ukládat, vylepšovat, získávat, používat, přenášet, aby bylo možné studovat potřeby zákazníků a zlepšit kvalitu našich produktů a služeb, de-personalizovat, blokovat, mazat zničit.

LLC LOTOS, registrovaná na adrese: 127106, Moskva, dálnice Altufevskoe, 27, z. 2/226 v souladu s právními předpisy Ruské federace zaručuje nezveřejnění osobních údajů, které předáváte, a rovněž se zavazuje zajistit jejich bezpečné skladování - ochranu před náhodným nebo úmyslným neoprávněným přístupem a předcházení možným rizikům kopírování, distribuce, blokování, změny, poškození nebo zničit data.

1 Objednávku si můžete vyzvednout v kterékoli z mnoha lékáren našich partnerů. Doručování léků může být prováděno pouze pro občany patřící do preferenčních kategorií na základě umění. 2 Federálního zákona Ruské federace ze dne 9. ledna 1997 N 5-FZ "o poskytování sociálních záruk hrdinům socialistické práce a plným kavalírům řádu slávy práce" (ve znění ze dne 2. července 2013) a článku 1.1 zákona Ruské federace ze dne 15. ledna 1993 N 4301-1 O postavení hrdinů Sovětského svazu, hrdinů Ruské federace a plných pánů řádu slávy "

Paracetamol šumivé tablety

Aktuální stránku nelze z nějakého důvodu navštívit:

 1. expirovaná záložka / oblíbené položky
 2. vyhledávač, který má pro tento web zpožděný seznam
 3. chybějící adresa
 4. nemáte oprávnění k přístupu na tuto stránku
 5. Požadovaný zdroj nebyl nalezen.
 6. Při zpracování vašeho požadavku došlo k chybě.

Přejděte na jednu z následujících stránek:

Pokud problémy přetrvávají, obraťte se na správce systému vašeho webu a nahláste chybu popsanou níže.

Efferalgan (500 mg) Paracetamol

Pokyn

 • Rusky
 • азақша

Obchodní jméno

Mezinárodní nechráněný název

Forma dávkování

Šumivé 500 mg tablety

Složení

Jedna tableta obsahuje

účinná látka: paracetamol - 500 mg,

pomocné látky: bezvodá kyselina citrónová, hydrogenuhličitan sodný, bezvodý uhličitan sodný, sorbitol E 420, dokát sodný, povidon, sodná sůl sacharinu E 954, benzoát sodný.

Popis

Bílé tablety se zkosenými hranami a rizikové, rozpustné ve vodě. Při rozpuštění ve vodě se pozorují plynové bubliny.

Farmakoterapeutická skupina

Analgetika a antipyretika. Anilides Paracetamol.

ATX kód N02BE01

Farmakologické vlastnosti

Farmakokinetika

Při perorálním podání je absorpce paracetamolu rychlá a úplná. Maximální plazmatické koncentrace jsou dosaženy během 30-60 minut po podání. Paracetamol je rychle a rovnoměrně distribuován ve všech tkáních. Vazba na plazmatické proteiny je slabá. Paracetamol se metabolizuje především v játrech. Lék se vylučuje převážně močí. 90% přijaté dávky se vylučuje ledvinami během 24 hodin, zejména ve formě konjugátů glukuronů (60-80%) a konjugátů sulfátů (20-30%). Méně než 5% se zobrazí beze změny. Poločas je asi 2 hodiny.

Selhání ledvin: v případě závažného selhání ledvin (clearance kreatininu nižší než 10 ml / min) se vylučování paracetamolu a jeho metabolitů zpomaluje.

U starších osob se schopnost konjugace nemění.

Farmakodynamika

Analgetický účinek šumivých tablet je rychlejší než při užívání obvyklých tablet obsahujících paracetamol. Efferalgan (paracetamol) má analgetický a antipyretický účinek, který je spojen s jeho účinkem na termoregulační centrum v hypotalamu a schopnost inhibovat syntézu prostaglandinů, eliminuje bolesti hlavy a další druhy bolesti, snižuje horečku.

Indikace pro použití

Bolestivý syndrom slabé nebo střední intenzity, včetně: bolesti hlavy a bolesti zubů, bolesti s radiculitidou, svalové a revmatické bolesti, neuralgie, algomenorrhea, bolest v případě zranění a popálenin, bolest v krku v případě "studených" nemocí.

"Studené" (akutní respirační infekce, chřipka) a další infekční onemocnění doprovázená horečkou.

Dávkování a podávání

Tabletu zcela rozpusťte ve sklenici vody a vypijte.

Tato forma je určena pro dospělé a děti s hmotností nad 50 kg (15 let a starší).

Doporučená denní dávka paracetamolu je 60 mg / kg / den. Denní dávka by měla být rozdělena do 4 nebo 6 dávek, tj. přibližně 15 mg / kg každých 6 hodin nebo 10 mg / kg každé 4 hodiny.

Maximální jednotlivá dávka je 2 tablety po 500 mg. Maximální denní dávka - 8 tablet. Měli byste vždy dodržovat interval 4 hodin mezi dávkami.

V případě závažného selhání ledvin by měl být interval mezi dávkami nejméně 8 hodin a denní dávka nesmí překročit 3 g paracetamolu denně.

Délka léčby bez lékařského dohledu by neměla překročit 3 dny, pokud je předepsána jako febrifuge a 5 dní jako lék proti bolesti.

Vedlejší účinky

- nevolnost, zvracení, bolest břicha,

- kožní vyrážka, kopřivka, angioedém, angioedém, angioedém, Lyellův syndrom, Stevenson-Johnsonův syndrom.

Při dlouhodobém používání:

- anémie, agranulocytózy, trombocytopenie, leukopenie, hemolytické a aplastické anémie.

Při dlouhodobém užívání ve velkých dávkách:

- dysfunkce jater,

- intersticiální nefritida, renální dysfunkce, oligurie, anurie.

Kontraindikace

- přecitlivělost na paracetamol a další složky léčiva, t

- poruchy krve, včetně anémie,

- nedostatek enzymu glukóza-6-fosfátdehydrogenáza,

- těhotenství, kojení,

- děti do 15 let.

Lékové interakce

Snižuje účinnost urikosurik. Současné užívání paracetamolu ve vysokých dávkách zvyšuje účinek antikoagulačních látek (snížení syntézy prokoagulačních faktorů v játrech). Induktory mikrosomální oxidace v játrech (fenytoin, ethanol, barbituráty, rifampicin, fenylbutazon, tricyklická antidepresiva), ethanol a hepatotoxické léky zvyšují produkci hydroxylovaných aktivních metabolitů, což umožňuje vyvinout těžkou intoxikaci i při malém předávkování. Dlouhodobé užívání barbiturátů snižuje účinnost paracetamolu. Ethanol přispívá k rozvoji akutní pankreatitidy. Inhibitory mikrosomální oxidace (včetně cimetidinu) snižují riziko hepatotoxického účinku. Dlouhodobé společné užívání paracetamolu a jiných nesteroidních protizánětlivých léčiv zvyšuje riziko analgetické nefropatie a renální kapilární nekrózy, nástupu konečného selhání ledvin. Současné dlouhodobé podávání paracetamolu ve vysokých dávkách a salicylátech zvyšuje riziko vzniku rakoviny ledvin nebo močového měchýře. Diflunisal zvyšuje koncentraci paracetamolu v krevní plazmě o 50% - riziko vzniku hepatotoxicity.

Zvláštní pokyny

Při pokračujícím febrilním syndromu s použitím paracetamolu po dobu delší než 3 dny a syndromu bolesti po dobu delší než 5 dnů je nutná konzultace s lékařem.

Riziko poškození jater se zvyšuje u pacientů s alkoholickou hepatózou. Naruší ukazatele laboratorních studií při kvantitativním stanovení glukózy a kyseliny močové v plazmě.

Při dlouhodobé léčbě je nutné kontrolovat obraz periferní krve a funkční stav jater.

Tento přípravek obsahuje 412,4 mg sodíku v jedné tabletě, což je třeba vzít v úvahu u osob s přísnou dietou s nízkým obsahem soli. Protože léčivo obsahuje sorbitol, nemělo by být používáno pro intoleranci fruktózy, špatnou adsorpci glukózy a galaktózy a nedostatek isomaltózy.

Pacientům s Gilbertovým syndromem, s benigní hyperbilirubinémií a staršími pacienty, je předepsána opatrnost. Paracetamol je methemoglobin. S výskytem nežádoucích účinků by měla přestat užívat léky.

Charakteristiky účinku léku na schopnost řídit motorová vozidla a nebezpečné stroje

Vzhledem k vedlejším účinkům léku je třeba dbát zvýšené opatrnosti při řízení vozidel nebo potenciálně nebezpečných strojů.

Předávkování

Příznaky: nevolnost, zvracení, anorexie, bledost, bolest břicha se obvykle objevují během prvních 24 hodin.

Předávkování více než 10 g paracetamolu v čase u dospělých a 150 mg / kg hmotnosti v době u dětí může způsobit cytolýzu hepatocytů, což může vést k úplné a ireverzibilní nekróze, po níž následuje rozvoj selhání jater, metabolická acidóza, encefalopatie, která může vést k kóma nebo smrt.

Současně dochází ke zvýšení jaterních transamináz, laktátdehydrogenázy, bilirubinu a snížené hladiny protrombinu během 12-48 hodin po předávkování.

Léčba: výplach žaludku, užívání aktivního uhlí, indukce zvracení, podávání dárců SH-skupin a prekurzorů syntézy glutathion-methioninu 8 až 9 hodin po předávkování a N-acetylcystein - 12 hodin.

Uvolnění formuláře a balení

4 tablety jsou umístěny v bezrámovém bezrámovém obalu (pásu) z hliníkové fólie s polyethylenovým povlakem.

4 kartonové obaly bez obalu (pásky) spolu s pokyny pro lékařské použití v kazašském a ruském jazyce jsou umístěny v kartonové krabici.

Podmínky skladování

Skladujte na suchém místě při teplotě do 30 ° C.

Uchovávejte mimo dosah dětí!

Doba použitelnosti

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti.

979 Avenue de Pyrene, 47520 Le Passage, Francie.

Držitel osvědčení o registraci

3 rue Joseph Monnier, 92500 Ruy-Malmazon, Francie.

Název a adresa organizace na území Republiky Kazachstán, která obdrží od spotřebitelů nároky (návrhy) týkající se jakosti léčivého přípravku odpovědné za monitorování bezpečnosti léčivého přípravku po registraci, zastupitelský úřad Delta Medical Promotions AG (Švýcarsko),

050040, Almaty, Bostandyk okres, st. Bayzakova, d. 280,

Návod k použití PARACETAMOL-S-CHEMOFARM (PARACETAMOL-C-HEMOFARM)

Držitel certifikátu registrace:

Kontaktní informace:

Účinné látky

Forma dávkování

Forma uvolnění, balení a složení Paracetamol-C-Hemofarm

Tablety jsou šumivé od bílé po bílou s nažloutlým odstínem barvy, kulaté, ploché válcovité, se zkosením na obou stranách.

Pomocné látky: hydrogenuhličitan sodný, uhličitan sodný, kyselina citrónová, monohydrát laktosy, dusičnan sodný, sacharinát sodný, benzoát sodný, povidon.

10 ks. - plastové trubky (1) - kartonové obaly.
10 ks. - plastové trubky (2) - kartonové obaly.
20 ks. - plastové trubky (1) - kartonové obaly.
20 ks. - plastové trubky (2) - kartonové obaly.

Farmakologický účinek

Paracetamol-C-Hemofarm je kombinace paracetamolu a kyseliny askorbové (vitamin C).

Paracetamol je analgetické narkotikum, mechanismus účinku je spojen s inhibicí syntézy prostaglandinů a převažujícím účinkem na termoregulační centrum v hypotalamu.

Kyselina askorbová (vitamin C) hraje důležitou roli v regulaci redox procesů, metabolismu sacharidů, srážení krve, regeneraci tkání; podílí se na syntéze glukokortikosteroidů, kolagenu a prokolagenu; normalizuje propustnost kapilár. Zvláště důležitá je schopnost zvýšit odolnost organismu, což je pravděpodobně způsobeno antioxidačními vlastnostmi kyseliny askorbové a stimulací imunitního systému.

Farmakokinetika

Paracetamol - charakterizovaný vysokou absorpcí, Tmax - 0,5-2 h; Smax - 5-20 mcg / ml. Komunikace s plazmatickými proteiny - 15%. Proniká hematoencefalickou bariérou. Méně než 1% dávky paracetamolu užívané kojící matkou přechází do mateřského mléka. Terapeuticky účinné koncentrace paracetamolu v plazmě se dosáhne, když se podává v dávce 10 až 15 mg / kg. Metabolizované v játrech (90-95%): 80% reaguje s konjugací s kyselinou glukuronovou a sulfáty s tvorbou neaktivních metabolitů; 17% prochází hydroxylací s tvorbou 8 aktivních metabolitů, které jsou konjugovány s glutathionem s tvorbou již neaktivních metabolitů. S nedostatkem glutathionu mohou tyto metabolity blokovat enzymové systémy hepatocytů a způsobit jejich nekrózu. Metabolismus léčiva se také týká izoenzymu CYP2E1. T1/2 - 1-4 hodiny Vylučuje se ledvinami jako metabolity, hlavně konjugáty, pouze 3% se nemění. U starších pacientů se clearance léčiva snižuje a T se zvyšuje1/2.

Kyselina askorbová se vstřebává v zažívacím traktu, zejména v jejunu. Se zvyšujícími se dávkami až do 200 mg absorbuje až 140 mg (70%); s dalším zvýšením dávky se absorpce snižuje (50–20%). Komunikace s plazmatickými proteiny - 25%. Nemoci gastrointestinálního traktu (peptický vřed žaludku a dvanáctníku, zácpa nebo průjem, napadení červy, giardiasis), použití čerstvých ovocných a zeleninových šťáv, alkalické pití snižuje absorpci askorbátu ve střevech.

Koncentrace kyseliny askorbové v plazmě je obvykle kolem 10-20 µg / ml, tělesné rezervy jsou přibližně 1,5 g, pokud se užívají doporučené denní dávky a 2,5 g, pokud se užívají 200 mg / den.max po požití - 4 hodiny

Proniká snadno do leukocytů, destiček a poté do všech tkání; největší koncentrace se dosahuje v žlázových orgánech, leukocytech, játrech a očních čočkách; uloženy v zadním laloku hypofýzy, kůře nadledvin, očním epitelu, intersticiálních buňkách semenných žláz, vaječníků, jater, sleziny, pankreatu, plic, ledvin, střevní stěny, srdce, svalů, štítné žlázy; proniká placentou. Koncentrace kyseliny askorbové v leukocytech a destičkách je vyšší než v erytrocytech av plazmě. V deficitních stavech se koncentrace v leukocytech později a pomaleji snižuje a je považována za lepší kritérium pro posouzení deficitu než koncentrace v plazmě. Metabolizuje se převážně v játrech na deoxyascorbic a pak na kyselinu oxaloctovou a diketogulonovou.

Vylučuje se ledvinami, střevy, potem, mateřským mlékem ve formě nezměněného askorbátu a metabolitů.

Při předepisování vysokých dávek se rychlost vylučování dramaticky zvyšuje. Kouření a používání ethanolu urychlují zničení kyseliny askorbové (přeměna na neaktivní metabolity), což dramaticky snižuje rezervy v těle. Zobrazeno během hemodialýzy.

Paracetamol-S-Hemofarm šumivé tablety 10 ks.

Návod k použití

Latinský název

Účinná látka

Formulář vydání

Vlastník / Registrátor

Mezinárodní klasifikace nemocí (MKN-10) t

Farmakologická skupina

Farmakologický účinek

Paracetamol-C-Hemofarm je kombinace paracetamolu a kyseliny askorbové (vitamin C).

Paracetamol je analgetické narkotikum, mechanismus účinku je spojen s inhibicí syntézy prostaglandinů a převažujícím účinkem na termoregulační centrum v hypotalamu.

Kyselina askorbová (vitamin C) hraje důležitou roli v regulaci redox procesů, metabolismu sacharidů, srážení krve, regeneraci tkání; podílí se na syntéze glukokortikosteroidů, kolagenu a prokolagenu; normalizuje propustnost kapilár. Zvláště důležitá je schopnost zvýšit odolnost organismu, což je pravděpodobně způsobeno antioxidačními vlastnostmi kyseliny askorbové a stimulací imunitního systému.

Farmakokinetika

Paracetamol - charakterizovaný vysokou absorpcí, Tmax - 0,5-2 h; Smax - 5-20 mcg / ml. Komunikace s plazmatickými proteiny - 15%. Proniká hematoencefalickou bariérou. Méně než 1% dávky paracetamolu užívané kojící matkou přechází do mateřského mléka. Terapeuticky účinné koncentrace paracetamolu v plazmě se dosáhne, když se podává v dávce 10 až 15 mg / kg. Metabolizované v játrech (90-95%): 80% reaguje s konjugací s kyselinou glukuronovou a sulfáty s tvorbou neaktivních metabolitů; 17% prochází hydroxylací s tvorbou 8 aktivních metabolitů, které jsou konjugovány s glutathionem s tvorbou již neaktivních metabolitů. S nedostatkem glutathionu mohou tyto metabolity blokovat enzymové systémy hepatocytů a způsobit jejich nekrózu. Metabolismus léčiva se také týká izoenzymu CYP2E1. T1/2 - 1-4 hodiny Vylučuje se ledvinami jako metabolity, hlavně konjugáty, pouze 3% se nemění. U starších pacientů se clearance léčiva snižuje a T se zvyšuje1/2.

Kyselina askorbová se vstřebává v zažívacím traktu, zejména v jejunu. Se zvyšujícími se dávkami až do 200 mg absorbuje až 140 mg (70%); s dalším zvýšením dávky se absorpce snižuje (50–20%). Komunikace s plazmatickými proteiny - 25%. Nemoci gastrointestinálního traktu (peptický vřed žaludku a dvanáctníku, zácpa nebo průjem, napadení červy, giardiasis), použití čerstvých ovocných a zeleninových šťáv, alkalické pití snižuje absorpci askorbátu ve střevech.

Koncentrace kyseliny askorbové v plazmě je obvykle kolem 10-20 µg / ml, tělesné rezervy jsou přibližně 1,5 g, pokud se užívají doporučené denní dávky a 2,5 g, pokud se užívají 200 mg / den.max po požití - 4 hodiny

Proniká snadno do leukocytů, destiček a poté do všech tkání; největší koncentrace se dosahuje v žlázových orgánech, leukocytech, játrech a očních čočkách; uloženy v zadním laloku hypofýzy, kůře nadledvin, očním epitelu, intersticiálních buňkách semenných žláz, vaječníků, jater, sleziny, pankreatu, plic, ledvin, střevní stěny, srdce, svalů, štítné žlázy; proniká placentou. Koncentrace kyseliny askorbové v leukocytech a destičkách je vyšší než v erytrocytech av plazmě. V deficitních stavech se koncentrace v leukocytech později a pomaleji snižuje a je považována za lepší kritérium pro posouzení deficitu než koncentrace v plazmě. Metabolizuje se převážně v játrech na deoxyascorbic a pak na kyselinu oxaloctovou a diketogulonovou.

Vylučuje se ledvinami, střevy, potem, mateřským mlékem ve formě nezměněného askorbátu a metabolitů.

Při předepisování vysokých dávek se rychlost vylučování dramaticky zvyšuje. Kouření a používání ethanolu urychlují zničení kyseliny askorbové (přeměna na neaktivní metabolity), což dramaticky snižuje rezervy v těle. Zobrazeno během hemodialýzy.

Indikace

- syndrom mírné nebo střední intenzity bolesti (bolesti hlavy, neuralgie, bolesti svalů, bolesti kloubů, tuberkulóza, bolesti zubů);

- snížení zvýšené tělesné teploty u infekčních a zánětlivých onemocnění (včetně nachlazení) a chřipky.

Kontraindikace

- kopřivka vyvolaná užíváním kyseliny acetylsalicylové nebo jiných NSAID (včetně anamnézy);

- závažné selhání ledvin (clearance kreatininu (CC) nižší než 30 ml / min);

akutní jaterní onemocnění nebo závažné selhání jater v akutní fázi;

- stav po bypassu koronárních tepen, potvrzená hyperkalemie;

- zánětlivé onemocnění střev;

- erozivní a ulcerózní změny sliznice žaludku a dvanáctníku v akutní fázi;

- těhotenství (trimestry I a III);

- děti do 6 let;

- Přecitlivělost na léčivo.

Bezpečnostní opatření: erozivní a ulcerativní léze gastrointestinálního traktu (v historii), přítomnost Helicobacter pylori; selhání jater mírné až střední, selhání ledvin (clearance kreatininu (CK) vyšší než 30 ml / min, ale nižší než 60 ml / min); CHD, chronické srdeční selhání; cerebrovaskulární onemocnění; onemocnění krve (trombocytopenie, leukopenie, agranulocytóza), konstituční hyperbilirubinémie (Gilbert syndrom), kongenitální hyperbilirubinemie (Dubin-Johnsonův syndrom a Rotor syndrom), dyslipidémie / hyperlipidemie, diabetes mellitus, onemocnění periferních tepen, těžká fyzická onemocnění, dlouhodobé podávání NSAID, současné užívání GKSv orální (včetně prednison), antikoagulanty (včetně warfarin), inhibitory agregace trombocytů (včetně kyseliny acetylsalicylové, klopidog-rel), selektivní inhibitory zpětného PICKUP a serotonin (včetně citalopram, fluoxetin, paroxetin, sertralin), kouření, alkoholismu, stáří.

Vedlejší účinky

Alergické reakce: kožní vyrážka, svědění, kopřivka, angioedém.

Na straně zažívacího ústrojí: nevolnost, bolest v epigastriu.

Z hemopoetického systému: anémie, trombocytopenie, agranulocytóza.

Při delším používání velkých dávek - hepatotoxický efekt podráždění gastrointestinálního traktu, nefrotoxicita (renální koliky, glykosurie, aseptické pyurie, intersticiální nefritida, papilární nekróza), giperprotrombinemiya, hemolytická anémie, aplastická anémie, methemoglobinemii, pancytopenie.

Velmi vzácně dochází ke snížení krevního tlaku, dušnosti.

Dlouhodobé užívání velkých dávek vitamínu C může vést k tvorbě ledvinových kamenů oxalátu.

Předávkování

Příznaky (způsobené paracetamolem): bledá kůže, ztráta chuti k jídlu, nevolnost, zvracení; hepatonekróza (závažnost nekrózy způsobené intoxikací přímo závisí na stupni předávkování). Toxické účinky u dospělých, je možné po přijetí více než 10-15 g paracetamolu: zvýšené hladiny jaterních enzymů, zvýšené protrombinový čas (po 12-48 hodin po podání); Podrobný klinický obraz poškození jater se objeví po 1-6 dnech. Vzácně se s rychlostí blesku vyvíjí selhání jater a může být komplikováno selháním ledvin (tubulární nekróza).

Léčba: výplach žaludku, podání aktivního uhlí, zavedení donátorů SH-skupiny a prekurzory syntézy glutathion - methionin - po 8-9 hodin po předávkování a N-acetylcystein - 12 hodin.

Potřeba dalších léčebných opatření (další zavádění methioninu do / v zavedení N-acetylcysteinu) se stanoví v závislosti na koncentraci paracetamolu v krvi, jakož i na čase, který uplynul po jeho užití.

Zvláštní pokyny

Současné užívání s jinými léky by mělo být dohodnuto s lékařem.

Po 5 dnech užívání je nutné kontrolovat obraz periferní krve a funkční stav jater.

Aby se zabránilo toxickému poškození jater, paracetamol by neměl být kombinován s příjmem alkoholických nápojů, stejně jako osoby, které jsou náchylné k chronické konzumaci alkoholu.

Existují důkazy o tom, že časté užívání léčiv obsahujících paracetamol vede ke zhoršení příznaků astmatu bronchiálního.

S renálním selháním

Při renální insuficienci je denní dávka snížena snížením jednorázové dávky a / nebo frekvence podávání.

S opatrností: selhání ledvin (clearance kreatininu (KK) více než 30 ml / min., Ale méně než 60 ml / min.).

V rozporu s játry

V případě jaterní nedostatečnosti je denní dávka snížena snížením jednorázové dávky a / nebo frekvence podávání.

S opatrností: selhání jater s lehkou a střední závažností.

Použití v průběhu březosti a laktace

Interakce s léky

Stimulanty mikrozomální oxidaci v játrech (fenytoin, ethanol, barbituráty, rifampicin, fenylbutazon, gritsiklicheskie antidepresiva estrogensoder - obsahující antikoncepce) zvyšuje produkci hydroxylovaných aktivních metabolitů, což činí možnost těžké intoxikace s malými předávkování.

Ethanol přispívá k rozvoji akutní pankreatitidy.

Inhibitory mikrosomální oxidace (cimetidin) snižují riziko hepatotoxického účinku.

Snižuje účinnost urikosurik.

Posiluje účinek léků, které inhibují centrální nervový systém, ethanol.

Při zpomalení vyprazdňování žaludku (propanthelin bromid) může být pomalý nástup účinku paracetamolu.

Se zrychlením vyprazdňování žaludku (metoklopramid) lék začne rychleji působit.

Toxicita chloramfenikolu je zvýšena.

Při dlouhodobém užívání paracetamolu a současné léčby perorálními léky, které inhibují srážení krve, buďte opatrní.

Způsob použití

Šumivý tabletový lék Paracetamol-C-Hemofarm se zcela rozpustí ve sklenici vody a výsledný roztok se okamžitě vypije. Lepší je užívat léky mezi jídly.

Pokud lékař neučiní jiné pokyny, pak užívání léku musí být v souladu s následující dávkou.

Dospělí a mladiství nad 14 let mají předepsanou 1-2 kartu. 1-3 krát / den Maximální denní dávka paracetamolu je 4 g (12 šumivých tablet).

Děti mladšího školního věku (6-9 let), lék je předepsán na 1/2 kartu. 1-3 krát / den Maximální jednotlivá dávka - 1 tab., Maximální denní dávka - 3 tab.

Pro děti od 9 do 12 let - 1 karta. 1-3 krát / den Maximální jednotlivá dávka - 2 tab., Maximální denní dávka - 6 tab.

Interval mezi dávkami by měl být nejméně 4 hodiny, maximální doba léčby pro děti je 3 dny. Maximální doba léčby pro dospělé je nejvýše 5 dnů, pokud je podávána jako anestetikum a ne více než 3 dny jako antipyretikum.

V případě renální a / nebo jaterní insuficience je denní dávka snížena snížením jednorázové dávky a / nebo frekvence podávání.

Skladovací podmínky a trvanlivost

Skladovat na nedostupném místě pro děti, suché, chráněné před světlem, při teplotě od 15 ° C do 25 ° C. Doba použitelnosti - 2 roky.

Lékárny

Lék je schválen pro použití jako prostředek OTC.