Svíčky "Paracetamol" pro děti

"Paracetamol" lze nazvat jedním z nejpopulárnějších antipyretických činidel, pokud jde o snížení teploty u dítěte. Lékaři nazývají tento lék bezpečný pro děti a jsou často předepisováni pro horečku a syndrom bolesti. Nejmenší jsou často jmenovány svíčky.

Forma uvolnění a složení

Čípky "Paracetamol" jsou vyráběny různými farmaceutickými společnostmi - "Altfarm", "Altaivitamin", "Biochemist" a další. Všechny z nich obsahují Paracetamolum jako hlavní složku poskytující svíčky s terapeutickými účinky. V závislosti na množství v jednom čípku se rozlišují tyto dávky:

Kromě Paracetamolum je v tomto léku přítomna pouze jedna pomocná složka, kterou představuje mastná báze. Díky této základně má svíčka tvar torpéda, bílo-krémovou nebo bílou barvu, přípravek se snadno dostává do řiti a rychle se rozpouští ve střevě.

Princip činnosti

Paracetamol působí na mozkovou tkáň (zejména na centra bolesti a regulaci teploty) blokováním cyklooxygenázy. Ovlivňující práci takového enzymu, lék snižuje tělesnou teplotu a eliminuje bolest, pokud jsou střední nebo nízké intenzity. Výrazný protizánětlivý účinek v čípcích neznamená.

Indikace

Nejčastěji se „paracetamol“ ve svíčkách používá ke snížení teploty způsobené ARVI, planými neštovicemi, spalničkami, chřipkou, parotitidou, herpesem nebo jinou virovou infekcí. Lék účinně bojuje proti horečce, která se vyskytuje během zánětlivých procesů způsobených bakteriemi, jako je bolest v krku, pyelonefritida nebo bolest v krku. Kromě toho může být tento lék použit v teplotní reakci na vakcínu. Vzhledem k tomu, že čípky mají analgetický účinek, mohou být také použity pro bolesti zubů, bolesti v kloubech, krku, uchu a jiné lokalizaci.

V jakém věku jsou děti předepsány?

Svíčky "Paracetamol" nelze použít v novorozeneckém období. Pokud je dítě již 1 měsíc staré, lékař může předepsat takový lék při vysoké teplotě, ale s některými výhradami. U těchto mladých pacientů je „paracetamol“ indikován pouze při vzestupu teploty, což je reakce na očkování. Kromě toho se léčivo používá jednou.

Pokud se dítě již 3 měsíce, můžete použít svíčky bez strachu. Tato forma "paracetamolu" je přípustná pro použití do 12 let věku, přičemž zvolí správné dávkování pro konkrétní dítě.

I když je již možné podávat tablety pacientům starším 6 let a Paracetamol v suspenzi je také povolen pro děti od 3 měsíců do 12 let, je někdy vhodnější použít čípky:

 • Za prvé, pokud má dítě nauzeu a jakékoli léky užívané ústy, vyvolávají atak zvracení.
 • Za druhé, pokud malý pacient netoleruje žádné chemické přísady přítomné v kapalné nebo tabletové formě.

Kontraindikace

Čípky se nepoužívají pouze pro přecitlivělost na "Paracetamol", ale také následující situace mohou být kontraindikace:

 • Výskyt erozivních nebo ulcerózních změn ve stěně trávicího traktu.
 • Žaludeční nebo střevní krvácení.
 • Absence glukóza 6 fosfát dehydrogenázy.
 • Zánět konečníku.

Malá pozornost by měla být věnována pacientům s onemocněním ledvin, průduškovým astmatem, poruchami krve, poškozením jater a některým dalším onemocněním, kdy předpis Paracetamolu v čípcích vyžaduje zvýšenou pozornost lékaře.

Vedlejší účinky

Při léčbě paracetamolem se mohou objevit alergické reakce nebo jiné negativní příznaky, jako je nevolnost nebo bronchospasmus. V tomto případě je léčivo okamžitě zrušeno a dítě musí být předáno lékaři.

Návod k použití

Při použití čípků Paracetamol lze použít následující postup:

 • Dítě musí být položeno a ruce musí být umyty. Šíření hýždí a pečlivé zasunutí svíčky uvolněné z obalu do řitního otvoru, musíte ji tlačit dovnitř prstem.
 • Tak, že použití čípků nevyvolává vyprazdňování střev, doporučuje se vložit lék buď po klystýru nebo po přirozeném pohybu střev.
 • Pokud je to nutné, svíčka může být rozřezána na poloviny, ale ostré hrany vytvořené ve stejnou dobu jsou otírány prsty tak, aby se vyhladily.
 • "Paracetamol" v čípcích se používá 2 až 4 krát denně. Interval mezi užitím medikace by měl být nejméně 4 hodiny.
 • Chcete-li určit dávkování léku pro konkrétní dítě, musíte znát jeho věk a tělesnou hmotnost. Lékaři vypočítávají jednorázovou dávku, přičemž vynásobí tělesnou hmotnost pacienta 10-12 mg, zatímco dítě by nemělo dostávat více než 60 mg / kg Paracetamolu denně.
 • Průměrná jednotlivá dávka "Paracetamol" ve svíčkách pro děti do jednoho roku je 50-100 mg. Děti od 1 do 3 let daly svíčku s dávkou 100 mg nebo polovinu svíčky 250 mg. Děti ve věku 3-5 let, tento lék je předepsán v dávce 150-200 mg. 5–10leté dítě má předepsané čípky s 250 mg „paracetamolu“ a ve věku 10–12 let bude léčebný účinek pouze z užívání léků s nejvyšší dávkou (500 mg v jednom čípku).
 • Trvání používání svíček se doporučuje omezit na 5 dnů, pokud je lék předepsán pro bolest, nebo 3 dny, pokud se Paracetamol používá jako febrifuge. Delší léčba by měla být dohodnuta s lékařem.

Předávkování

Pokud omylem povolíte dávku "paracetamolu" ve svíčkách (například promícháte dávku léku), povede to k negativním symptomům trávicího traktu: nedostatek chuti k jídlu, křeče v břiše, nevolnost, průjem a další. Pokud je předávkování významné, pak léčivo může způsobit poškození jater. Vzhledem k tomu, že se nevyvíjí okamžitě a dítě se může po určitou dobu cítit dobře, musí být lékař při vyšetření dávky vyšetřen.

Kombinace s jinými léky

Nedoporučuje se současně dávat Paracetamol do svíček a dávat dítěti suspenzi nebo jiný léčivý přípravek na bázi paracetamolu, protože to zvyšuje riziko předávkování. Bez lékařského předpisu byste neměli střídat „Paracetamol“ a antipyretikum s jiným složením (například „Nurofen“). Také v anotacích ke svíčkám se uvádí mnoho dalších léků, se kterými se nedoporučuje kombinovat čípky.

Podmínky prodeje

"Paracetamol" ve svíčkách, stejně jako jiné formy takové drogy, se prodává bez lékařského předpisu. Dávkování i výrobní společnost ovlivňují náklady na takový lék. V průměru, pro 10 svíček obsahujících 100 mg účinné látky, musíte zaplatit 30 rublů.

Funkce ukládání dat

Výrobce doporučuje uchovávat čípky při teplotě ne vyšší než 15 stupňů Celsia, takže je nejlépe umístit do chladničky. Horní sklad je vhodný pro skladování, kde děti nedostanou lék. Trvanlivost svíček je obvykle 2 roky.

Recenze

O použití "paracetamolu" v čípcích u dětí existuje mnoho pozitivních recenzí. Rodiče milují, že takový lék je bezpečnější než přípravky Ibuprofen, účinně snižují teplotu a odstraňují bolest a také neobsahují škodlivé chemikálie. Drogová chvála a možnost vybrat si dávku pro děti různého věku.

Mezi nevýhody léku je zmíněn poměrně dlouhý nástup účinku, protože účinek použití svíčky se vyvíjí přibližně za 1,5 až 2 hodiny (suspenze působí po 15 až 30 minutách). Současně je snášenlivost čípků podle názoru matek většinou dobrá a cena je cenově dostupná, což se také přisuzuje výhodám této formy paracetamolu.

PARACETAMOL

Rektální čípky pro děti od bílé po bílou s krémovou nebo bílou barvou se žlutavým nádechem, ve tvaru torpéda.

Pomocné látky: pevná mastná báze pro získání čípku o hmotnosti 1,25 g

5 kusů - Obaly buněčných obalů (2) - kartonové obaly.

Narkotická analgetika, blokující TSOG1 a TSOG2 hlavně v centrálním nervovém systému, ovlivňující centra bolesti a termoregulace. V zánětlivých tkáních buněčné peroxidázy neutralizují účinek paracetamolu na COX, což vysvětluje téměř úplnou nepřítomnost protizánětlivého účinku. Nepřítomnost blokujícího účinku na syntézu Pg v periferních tkáních určuje absenci negativního účinku na metabolismus vody-soli (retence Na + a vody) a sliznice gastrointestinálního traktu.

Absorpce - vysoká, TCmax - 0,5-2 h; Cmax - 5-20 mcg / ml. Komunikace s plazmatickými proteiny - 15%. Dostane se přes BBB. Méně než 1% dávky paracetamolu užívané kojící matkou přechází do mateřského mléka. Metabolizuje se v játrech třemi hlavními způsoby: konjugací s glukuronidy, konjugací se sulfáty, oxidací mikrozomálními jaterními enzymy. V posledně uvedeném případě se tvoří toxické intermediární metabolity, které jsou následně konjugovány s glutathionem a poté s cysteinem a kyselinou merkapturovou. Hlavními isoenzymy cytochromu P450 pro tuto cestu jsou izoenzym CYP2E1 (převážně), CYP1A2 a CYP3A4 (sekundární role). Když je glutathion nedostatečný, tyto metabolity mohou způsobit poškození a nekrózu hepatocytů.

Další metabolické cesty jsou hydroxylace na 3-hydroxyparacetamol a methoxylace na 3-methoxyparacetamol, které jsou následně konjugovány s glukuronidy nebo sulfáty.

U dospělých převažuje glukuronidace u novorozenců (včetně předčasně narozených dětí) a malých dětí - sulfatace. Konjugované metabolity paracetamolu (glukuronidy, sulfáty a konjugáty s glutathionem) mají nízkou farmakologickou (včetně toxické) aktivity.

T1/2 - 1-4 hodiny Vylučuje se ledvinami jako metabolity, hlavně konjugáty, pouze 3% se nemění.

Aplikujte u dětí od 3 měsíců do 12 let jako:

- antipyretika při akutních onemocněních dýchacích cest, chřipce, dětských infekcích, po očkovacích reakcích a jiných stavech doprovázených horečkou;

- lék proti bolesti pro bolestivý syndrom slabé a střední intenzity, včetně: bolesti hlavy, bolesti zubů, bolesti svalů, neuralgie, bolest způsobená zraněním a popáleninami.

Přecitlivělost, novorozenecké období (do 1 měsíce).

S péčí. Selhání ledvin a jater, benigní hyperbilirubinémie (včetně Gilbertova syndromu), virová hepatitida, krevní nemoci (leukopenie, trombocytopenie), rané dětství (do 3 měsíců).

Frekvence podávání 2-4 krát denně; interval - ne méně než 4 hodiny

Dávka závisí na věku a tělesné hmotnosti dítěte. Průměrná jednotlivá dávka je 10-12 mg / kg tělesné hmotnosti. Maximální denní dávka paracetamolu nesmí překročit 60 mg / kg tělesné hmotnosti.

V závislosti na věku se doporučují následující jednotlivé dávky: t

od 6 do 12 měsíců - 0,5-1 čípky (50-100 mg);

od 1 roku do 3 let - 1 - 1,5 čípky (100 - 150 mg);

od 3 do 5 let - 1,5-2 čípky (150-200 mg);

od 5 do 10 let - 2,5-3,5 čípky (250-350 mg);

10 až 12 let - 3,5-5 čípky (350-500 mg).

Neužívejte lék déle než 3 dny jako antipyretikum a 5 dní jako anestetikum bez lékařského předpisu! U dětí mladších než 3 měsíce lze použít při zvýšených teplotách způsobených očkováním (očkování). Podle všech dalších indikací se Paracetamol u dětí mladších než 3 měsíce používá pouze na lékařský předpis.

Alergické reakce (včetně kožní vyrážky, svědění, angioedému).

Vzácně - poruchy krve (anémie, trombocytopenie, methemoglobinemie).

Symptomy: během prvních 24 hodin po požití, gastrointestinální poruchy (průjem, ztráta chuti k jídlu, nevolnost, zvracení, křeče, bolest žaludku), příznaky abnormální funkce jater se mohou objevit 12-48 hodin po předávkování (závažnost nekrózy přímo závisí na stupni zvýšená aktivita jaterních transamináz, zvýšení protrombinového času; Podrobný klinický obraz poškození jater se objeví po 1-6 dnech. Při těžkém předávkování - selhání jater s progresivní encefalopatií. Vzácně se dysfunkce jater vyvíjí s rychlostí blesku a může být komplikována selháním ledvin (tubulární nekróza).

Léčba: zavedení donorů SH-skupin a prekurzorů syntézy glutathion-methioninu během 8-9 hodin po předávkování a N-acetylcysteinu - do 12 hodin, potřeba dalších terapeutických opatření (další léčba metioninu, intravenózní aplikace N-acetylcysteinu) je určena o koncentraci paracetamolu v krvi, jakož i o čase, který uplynul po jeho podání.

Stimulanty mikrosomální oxidace v játrech (fenytoin, ethanol, barbituráty, flumecinol, rifampicin, fenylbutazon, tricyklická antidepresiva) zvyšují produkci hydroxylovaných aktivních metabolitů, což umožňuje vznik hepatotoxických účinků s malými předávkováním. Inhibitory mikrosomální oxidace (včetně cimetidinu) snižují riziko hepatotoxického účinku. Při užívání salicylátů se zvyšuje nefrotoxický účinek paracetamolu. Kombinace s chloramfenikolem vede ke zvýšení jeho toxických vlastností. Zvyšuje účinek nepřímých antikoagulancií a snižuje účinnost urikosurik.

Je třeba se vyhnout současnému užívání paracetamolu s jinými léky obsahujícími paracetamol, protože to může způsobit předávkování paracetamolem. Při užívání léku po dobu delší než 5-7 dnů monitorujte hladiny periferní krve a funkční stav jater. Paracetamol zkresluje výsledky laboratorních studií glukózy a kyseliny močové v plazmě.

Kontraindikován v neonatálním období (do 1 měsíce).

S opatrností: časný věk hrudníku (do 3 měsíců).

Na suchém, tmavém místě, při teplotě ne vyšší než 15 ° C.

Datum vypršení platnosti. 2 roky. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Svíčky "Paracetamol": návod k použití pro kojence a děti starší než jeden rok

Zvýšení tělesné teploty doprovází mnoho nemocí z dětství, infekčních a neinfekčních. Tento příznak je spojen s erupcí zubů kojenců a obdobím po zavedení očkování. Často v takových případech lékař předepisuje Paracetamol, protože tento lék tělo dítěte snáší lépe než jiná antipyretika.

Složení a forma uvolňování léčiva

V čípcích, jako v jakékoliv jiné dávkové formě tohoto léčiva, je účinná látka jedna - paracetamol (para-acetaminofenol). Pro tento lék existují čtyři dávky: 0,125 g, 0,25 g, 0,5 g, 1,0 g. U dětských svíček je paracetamol nejčistší a nejbezpečnější, protože kromě hlavní složky a tukové složky v pevné formě v nich nejsou žádné další přísady. látek.

Je to tato vlastnost svíček, která dětským lékařům umožňuje předepisovat je i dětem. Rektální čípky jsou prakticky bezpečné pro tělo dítěte. Jejich biologická dostupnost je významně vyšší než u jiných odrůd tohoto léčivého přípravku. Dostupný nástroj v lepenkových krabicích obsahujících dvě vrstevnice. V každé buňce vrstevnice je 5 malých svíček ve tvaru torpéda.

Kdy je předepsán lék?

Je předepsán pro následující patologie:

 • horečka s ARVI, bolest v krku, chřipka;
 • neuralgie;
 • myalgie;
 • bolest zubů;
 • bolestivý syndrom jakékoli intenzity, lokalizace;
 • artralgie;
 • bolest traumatického původu;
 • migrénu;
 • menstruační bolest.

Je třeba poznamenat, že protizánětlivý účinek tohoto léku je extrémně slabý, takže lékař předepíše další lék v případě, že je nutné působit na zánětlivé zaměření. To určuje důležitost získání rady kvalifikovaného odborníka před zahájením léčebných činností. Novorozenci do 1 měsíce této drogy není uveden.

Návod k použití paracetamolu

Jako lék, který snižuje teplotu, se Paracetamol používá ne déle než tři dny v řadě, a jako prostředek k úlevě od bolesti různé etiologie - ne více než pět. Zvýšení nebo snížení dávky, stejně jako zrušení příjmu finančních prostředků může pouze po konzultaci s lékařem, který se zabývá léčbou dítěte.

Nabízí dávkování a příjem pro děti do jednoho roku

Při léčbě novorozenců se nejčastěji nepoužívá. Pro dítě od 3 měsíců musíte zakoupit rektální čípky s dávkou paracetamolu 125 mg. Za den je povoleno zadat maximálně 4 svíčky s intervalem nejméně 4 hodiny. Doporučuje se užívat lék nejvýše 2-4 krát denně. Lékaři doporučují používat svíčku v noci, protože v tomto okamžiku dochází k maximálnímu zvýšení teploty.

Je důležité přesně dodržovat dávkování a časové intervaly, aby nedocházelo k předávkování, takže léčivo nevyvolává nežádoucí účinky pro dítě. Délka léčby by neměla překročit 5-7 dnů. Paracetamol v této formě dokonale zmírňuje teplotu a bolest a účinek rektálního podání přípravku trvá mnohem déle, než od podání suspenze s paracetamolem jako aktivní složkou.

Výpočet dávky léku pro děti od 1 roku

 • Mláďata od jednoho roku do tří let s tělesnou hmotností nepřevyšující 15 kg mají po každé 1 hodině jednu svíčku, která obsahuje 125 mg paracetamolu každých 6 hodin, dokud se teplota normalizuje.
 • Ve věku 3-6 let u dětí s hmotností 16-21 kg bude dávka na jedno podání 250 mg účinné látky. Interval - každých 8-12 hodin. Maximální denní dávka - 1000 mg.
 • Děti ve věku 6-12 let s hmotností do 35 kg na jednu aplikaci používají svíčku s dávkou 250-500 mg účinné složky. Frekvence podávání - 3-4 krát denně.
 • Dávka pro děti starší 12 let s hmotností vyšší než 35 kg bude 500 mg na jedno podání. Interval mezi injekcemi léku je 6 hodin. Maximální přípustná denní dávka je 2000 mg.
Interval mezi zaváděním rektálního čípku - 4-8 hodin (v závislosti na tom, jak rychle stoupá teplota)

Je nutné používat svíčky pouze v případě potřeby a podle indikací - při vysoké teplotě, syndromu bolesti. Trvání léčby nepřekročí 3 dny, ve výjimečných případech může pediatr prodloužit léčbu tímto přípravkem na 5-6 dnů.

Je třeba poznamenat, že označení pro zavedení svíčky je teplota 38,5 ° C a vyšší. Někdy může lékař za podmínek ohrožujících život dítěte předepsat tento přípravek při nižších teplotách. Pokud je tělo dítěte oslabeno, doporučená dávka by měla být snížena o třetinu nebo dokonce o dvojnásobek.

Kontraindikace a možné vedlejší účinky

Bezpečnost užívání přípravku Paracetamol u dětí je relativní. Lékaři zakazují používání tohoto léku pro následující patologie:

 • alergie na složky přípravku;
 • astma;
 • krevní onemocnění;
 • onemocnění jater;
 • diabetes (suspenze obsahuje sacharózu);
 • žaludeční vřed;
 • poruchy krvácení;
 • onemocnění ledvin;
Rektální antipyretika má své vlastní kontraindikace, z nichž jednou je průjem (lék prostě nemusí mít čas vstřebat tělo).
 • dřívější reakce na jiné nesteroidní protizánětlivé léky;
 • průjem;
 • onemocnění rekta;
 • nedostatek glukóza-6-fosfát dehydrogenázy;
 • krvácení z konečníku.

Ve vzácných případech se u malých dětí mohou objevit kožní reakce ve formě svědění vyrážky. Pokud je v těle nedostatek glutathionu, Paracetamol může působit na otravu jater, takže lékaři doporučují zvláštní opatrnost při používání tohoto léku u dětí a dodržovat dávkování podle pokynů.

Pokud dítě obdrželo jiné účinné látky s paracetaminofenolem jako účinnou látkou (Cefecone, Panadol atd.), Je nutné dodržet časový interval 4 hodiny před zavedením svíčky. V opačném případě může dojít k předávkování a otravě těla paracetamolem.

V případě, že má dítě abnormality v játrech nebo je-li podle návodu porušen dávkovací režim léčivého přípravku, mohou se během dne objevit následující příznaky:

 • bolest břicha;
 • nevolnost;
 • zvracení;
 • symptomy pankreatitidy;
 • bledá kůže;
 • arytmie;
 • porušení přeměny cukrů v těle;
 • anémie;
 • neutropenie;
 • agranulocytóza;
 • pancytopenie;
 • podráždění konečníku;
 • tenesmus;
 • methemoglobinemie;
 • kopřivka;
 • anafylaktické reakce;
 • leukopenie;
 • Quincke otok.
Léčivo nemá téměř žádné vedlejší účinky, ale s předávkováním jsou možné

Pokud se objeví jakékoliv nežádoucí účinky spojené s užíváním tohoto přípravku, okamžitě ho přestaňte užívat a vyhledejte pomoc u specialisty. Ve většině případů děti tento lék dobře snášejí a tyto jevy jsou poměrně vzácné, ale možnost jejich výskytu nelze ignorovat.

Se zvláštní péčí je nutné aplikovat Paracetamol u dětí s Gilbertovým syndromem. Pokud nevědomky léčba trvala déle než 7 dnů, měla by být provedena krevní a jaterní zkouška. Při užívání tohoto léku mohou být údaje o cukru a kyselině močové v plazmě značně zkresleny, proto se doporučuje tyto testy provést 1-2 týdny po skončení léčby.

Analogy paracetamolu

Paracetamol má mnoho analogů a obchodních názvů, proto není nalezení léku vhodného pro dávkování a formu léku obtížné.

Následující léky jsou nejčastěji používány jako náhrada paracetamolu:

 • Západní lék Acetaminophen - lék, který má podobné složení a režim dávkování;
 • Tsefekon-D, vyráběný ve formě svíček, s dobrým antipyretickým lékem;
 • lék Mexalen;
 • Lék Panadol;
 • všechny známé Efferalgan.

I přes obecnou skupinovou příslušnost a mechanismus účinku se dávky těchto léků a věková hranice liší od sebe, takže správný nástroj si může vybrat pouze kompetentní odborník v těchto záležitostech. Pouze on bude schopen zvolit optimální dávku pro konkrétního pacienta a předepsat správnému léku s minimem možných rizik.

Svíčky pro děti Paracetamol: návod k použití, indikace a dávkování

Zvýšení teploty dítěte je důkazem vývoje zánětu v těle. Tento příznak se stává skutečným stresem pro rodiče, protože dítě se cítí špatně, je v bolesti a nemůže spát. Máma a táta nepotřebují paniku a snaží se pomoci dítěti vyrovnat se s onemocněním a zmírnit jeho stav. Jedním z nejúčinnějších a nejoblíbenějších léků pro nejmladší děti v této situaci je Paracetamol ve formě svíček. Je důležité, abyste si pečlivě přečetli pokyny pro tento lék av dobré víře dodržovali všechny pokyny lékaře.

Popis léčiva

Paracetamol je analgetikum, které není návykové a podle Světové zdravotnické organizace (WHO) je nejbezpečnější pro novorozence. Tento lék, získaný v průběhu metabolismu fenacetinu, má stabilní anestetický a antipyretický účinek na tělo dítěte již 20–40 minut po konzumaci, zatímco má malý seznam kontraindikací.

Svíčky bílé, krémové nebo světle žluté barvy mají tvar torpéda. Jsou baleny v lepenkové krabici se dvěma plastovými konturovými buňkami, z nichž každá obsahuje 5 svíček. Doporučuje se, aby svíčky neuchovávaly déle než dva roky na suchém tmavém místě, při teplotě ne vyšší než 15 stupňů.

Lék je vyráběn různými výrobci, proto může obsahovat jinou dávku účinné látky - 50, 100, 250 a 500 mg - a 25 mg pomocné mastné báze. Svíčky s obsahem paracetamolu do 100 mg jsou vhodné pro dítě do 3 let. Průměrná cena balení Paracetamol je 30-50 rublů.

Mechanismus působení

Paracetamol se rychle vstřebává ve střevě a vstupuje do oběhového systému. S krví proniká lék do centrálního nervového systému, kde zpomaluje tvorbu enzymu cyklooxygenázy, který je zodpovědný za produkci prostaglandinů a za práci receptorů bolesti a termoregulace. Působí látka po dobu jedné a půl hodiny. V játrech se váže na sulfáty (u kojenců) nebo glukuronidy a je zcela eliminován ledvinami 4 hodiny po požití.

Označení pro použití svíček

Nejčastěji pediatr předepisuje rektální čípky pro komplexní terapii k odstranění malátnosti, bolesti a vysoké teploty - symptomů následujících onemocnění:

 • zánětlivé ENT nemoci různých etiologií;
 • bolest zubů;
 • akutní respirační virové infekce a akutní respirační infekce;
 • chřipka;
 • infekční onemocnění - plané neštovice, zarděnka, spalničky, doprovázená horečkou;
 • bronchitida;
 • pneumonie;
 • bolest po úrazu, těžké popáleniny.

Kontraindikace

Paracetamol, stejně jako jakýkoliv lék, můžete užívat pouze po konzultaci a předepsání lékaře. Pouze odborník je kompetentní ve věcech o vhodnosti léku, stanovení dávky a délce podávání. Existuje mnoho případů, kdy se paracetamol nedoporučuje nebo je přísně zakázáno používat při léčbě dítěte:

 • věk novorozenců do 1 měsíce - použití pod přísným zákazem, děti do 3 měsíců - s opatrností vzhledem ke složitosti výpočtu dávky;
 • individuální přecitlivělost na účinnou nebo pomocnou látku;
 • krvácení do žaludku;
 • poškození sliznice konečníku;
 • jakékoli nemoci a patologie jater a ledvin;
 • zánětlivé procesy v gastrointestinálním traktu;
 • bronchiální astma;
 • diabetes mellitus;
 • polypy (růst sliznic) nosu;
 • hematopoetická onemocnění (anémie, trombocytopenie, leukopenie);
 • genetická nepřítomnost glukóza-6-fosfátdehydrogenázy (enzymu);
 • Gilbertův syndrom nebo hyperbilirubinémie (zvýšený bilirubin v krvi).

Návod k použití a dávkování

V každém balení s lékem je povinná instrukce pro použití, nicméně před použitím léku se poraďte s pediatrem. Každá situace je individuální, takže dávkování musí být zvoleno s přihlédnutím k vlastnostem těla dítěte, složitosti onemocnění, intenzitě bolesti a teplotě.

Pokud lékař předepsal dětem Paracetamol ve formě svíček, měli by rodiče dodržovat několik pravidel:

 • vyjměte čípek z obalu, aniž byste jej poškodili;
 • důkladně omyjte ruce mýdlem a vodou;
 • dítě leželo na boku;
 • nohy se ohýbají na kolenou, tlačí na bříško a fixují tuto polohu rukou;
 • jemně a pomalu zavést svíčku;
 • dítě nechte několik minut ležet na lůžku, aby čípek nevypadl ze střeva.

Pediatr počítá dávkování léku v závislosti na hmotnosti dítěte a množství účinné látky ve svíčce. Od 3 měsíců se čípky předepisují v 50 mg nebo 0,08 gramu paracetamolu, od 12 měsíců - v dávce 150 mg nebo 0,17 gramu. Po 7 letech věku se mohou k léčbě použít rektální čípky s obsahem paracetamolu 250 a 500 mg nebo 0,33 gramů. Vyberte dávku paracetamolu podle schématu: 10-15 mg léčiva na 1 kg tělesné hmotnosti každých 5-6 hodin. V tomto případě by maximální dávka léčiva neměla překročit 60 mg / kg denně.

Interakce s jinými léky

Rodiče si musí uvědomit, že paracetamol nelze kombinovat s léky obsahujícími stejnou účinnou látku, aby nedošlo k předávkování. Současné užívání paracetamolu a barbiturátů, diazepamu, isoniazidu, metoklopramidu, nepřímých koagulantů může zvýšit možnost vedlejších účinků. Simultánní příjem antispasmodikem zpomaluje vstřebávání paracetamolu a enterosorbenty snižují jeho biologickou dostupnost.

Vedlejší účinky

Paracetamol je považován za nejbezpečnější lék pro děti. Pokud však porušíte dávkování nebo pravidla užívání, může způsobit následující nežádoucí účinky, které jsou nebezpečné pro zdraví dítěte:

 • dysfunkce krve a ve vzácných případech snížení hladiny leukocytů, krevních destiček, hemoglobinu v celkovém buněčném složení krve;
 • zažívací potíže, projevené bolestí, nevolností, zvracením a průjmem;
 • toxické poškození a nekróza ledvin a jater;
 • bolest hlavy;
 • angioedém;
 • anafylaktický šok;
 • bronchospasmus;
 • alergické kožní reakce - kopřivka, otok, zarudnutí, vyrážka, svědění, akutní pustus, alergická bulózní dermatitida.

Můžete se vyvarovat závažných nežádoucích účinků, pokud pečlivě sledujete stav dítěte po užití léku. Pokud se dítě stane bledým, je pokryto potem a začne zvracet nebo průjem, musíte okamžitě zavolat lékaře nebo jít do nemocnice, udělat výplach žaludku. Paracetamol bude tedy muset být nahrazen nějakým analogickým léčivem.

Analogy a ceny

Pokud jsou kontraindikace, paracetamol může být nahrazen léky se stejným složením, uvolňující formou a principem účinku:

 1. Dětský Panadol (42 rublů), tablety Flutabs (250-300 rublů), Kalpol (40 rublů), Strimol (asi 1000 rublů), léky na bázi Perfalgan - paracetamol, mají různé formy uvolňování (sirup, tablety, čípky);
 2. Cefecon (60 rublů) - čípky, které jsou schváleny pro léčbu novorozenců;
 3. Efferalgan (120 rublů) - rektální čípky pro snížení teploty a snížení syndromu bolesti u dětí od 1 měsíce (více viz článek: jak správně dát Efferalgan svíčky pro děti?);
 4. Viferon (do 250 rublů) - čípky, které mají další antivirový účinek, účinně snižují teplotu při akutních respiračních virových infekcích (doporučujeme číst: návod k použití svíček "Viferon" pro děti do jednoho roku);
 5. Ibuprofen (110 rublů), Nurofen (360 rublů) - antipyretická léčiva na bázi ibuprofenu, působí rychleji než paracetamol a mohou být užívány současně s ním, pokud teplota neklesá s monoterapií jedním léčivem.

Je třeba mít na paměti, že náhradu léku může zahájit pouze ošetřující lékař z objektivních důvodů, jejichž seznam nezahrnuje nižší náklady, dostupnost nebo snadnost použití. Navíc mnoho podobných léků obsahuje další pomocné látky, barviva a příchutě, které mohou při neopatrném použití vyvolat alergickou reakci.

Svíčky pro děti Paracetamol: návod k použití účinného léku proti teplotě a bolesti

Paracetamol je známý lék, který je zařazen do skupiny narkotických léků proti bolesti (analgetik). Tento lék má výrazný antipyretický a analgetický účinek.

Účinnost léku byla prokázána již dlouhou dobu a malý seznam kontraindikací činí tento lék v naléhavých případech nezbytným. Pokyny pro používání známých antipyretických paracetamolů pro děti ve svíčkách naleznete v našem článku.

Formy propuštění

Paracetamol se nachází v lékárnách ve formě tablet, sirupů a čípků pro rektální podání (čípky). Ty se vyrábějí v vrstevnatých buňkách po 5 kusech na každé straně. Jsou baleny v kartonu.

Popis a složení

Hlavní účinnou látkou je paracetamol. V závislosti na formě uvolňování se množství účinné látky mění. Kromě toho léčivo obsahuje tuhou mastnou bázi.

Svíčky malé velikosti, ve tvaru torpéda. Barva - od světle bílé až po krémovou.

Indikace

Lék má výrazný antipyretický a analgetický účinek.

Používá se pro tato onemocnění jako:

bolest při popáleninách, zranění;

nemoci ucha, nosu a krku jsou zánětlivé povahy.

Pokyny k použití dětského sirupu Nurofen, dalšího účinného antipyretického činidla, naleznete v jiném materiálu.

Zjistěte si všechny podrobnosti a zpětnou vazbu o použití sirupu pro děti Erispirus - jeden z nejlepších léků proti kašli.

A zde najdete podrobné pokyny k použití sirupu pro děti Tsitovir-3 - populární antivirotikum.

Kontraindikace

Paracetamol je kontraindikován u dětí do 1 měsíce. Nelze použít pro následující onemocnění:

poruchy funkce jater a ledvin;

střevní problémy.

Opatrnost je nutná u dětí do 3 měsíců au těchto onemocnění:

benigní hyperbilirubinémie (včetně Gilbertova syndromu);

Jak se dítě lék

Účinná látka se rychle vstřebává ve střevech. Odtud vstupuje do krevního oběhu a většina z nich prochází játry. Analgetického účinku se dosahuje blokováním receptorů bolesti a termoregulací v centrálním nervovém systému.

Dávkování a způsob použití

Svíčky se aplikují rektálně. Frekvence přijímání je 2 až 4 krát denně.

Interval musí být nejméně 4 hodiny. Pediatři je doporučují aplikovat v noci před spaním.

Nejedná se tak rychle jako pilulky nebo sirup, ale účinek trvá déle.

V závislosti na věku dítěte jsou předepsány různé dávky léku. Tabulka uvádí přibližné dávkování.

Vždy pečlivě přečtěte návod na svíčky Paracetamol pro děti, který je připojen k léku. Poskytuje nejpřesnější dávkování.

Zvláštní pokyny, interakce s jinými látkami

Je třeba se vyvarovat příjmu s jinými léky obsahujícími tuto účinnou látku, protože to může způsobit předávkování.

Nejlepší je neužívat s jinými léky, protože jejich současné užívání zvyšuje riziko nežádoucích účinků.

Tyto látky zahrnují:

Předávkování a vedlejší účinky

Paracetamol má vzácně vedlejší účinky. Mohou se objevit v důsledku individuální intolerance léku ve formě alergických reakcí, může dojít k podráždění rektální sliznice.

Ve vzácných případech je možné porušení krevní tvorby ve formě anémie, trombocytopenie, methemoglobinemie.

V případě předávkování jsou možné následující nežádoucí účinky:

Gastrointestinální poruchy (nevolnost, zvracení, ztráta chuti k jídlu, průjem, průjem, křeče, bolest žaludku);

abnormality fungování jater a ledvin;

Průměrné ceny v Ruské federaci

Jedná se o poměrně cenově dostupný lék. Cena dětských svíček Paracetamol je 20-40 rublů, v závislosti na formě vydání a výrobce.

Podrobné pokyny pro použití sirupu Ibufen pro děti! Přečtěte si informace o možných vedlejších účincích na našich webových stránkách.

Vše o Tsedexu Suspenze: jak efektivní je lék pro děti v boji proti bakteriálním infekcím, jaké jsou průměrné ceny léku, když ho nemůžete použít, naučíte se v našem materiálu.

Hledáte nejúčinnější lék na průjem u dítěte? Účinek léku Nifuroksazid v suspenzi pro děti je diskutován zde: https://malutka.pro/preparaty/suspenzii/nifuroksazid.html.

Skladovací podmínky a odchod, trvanlivost

Podle pokynů pro svíčky Paracetamol pro děti, lék se doporučuje, aby byly uloženy na suchém místě chráněném před světlem a přímým slunečním zářením. Teplota by neměla překročit 15 stupňů. Čípky jsou platné po dobu 2 let od data vydání.

Recenze

Victoria:

„Má dcera je 5, 5 let. Už jsme vyzkoušeli spoustu antipyretických léků, ale za nejlepší lék považuji čípky Paracetamolu. Z pilulek dítěte zvrací a sirup vždy nepomáhá. Proto, v chladničce jsem vždy svíčky ve službě jen v případě.

Anna:

„Účinek svíček se mi líbí, teplota rychle klesá. Jediným a zřejmým problémem je způsob jejich aplikace.

Dítě je vždy zlobivé a bojí se. Ale když mu nabídnu, aby místo toho vzal pilulku, souhlasí se svíčkami. “

Olga:

„Moje dítě odmítá pít sirupy a pilulky. Se svíčkami máme lepší vztah. Mohu říci, že jsou docela efektivní.

Teplota začne klesat do půl hodiny a dlouho se nezvyšuje. Noc během nemoci s tímto lékem je mnohem klidnější. “

Elena:

„Vyzkoušeli jsme různé verze několika výrobců. Nakonec jsem si uvědomil, že ani milý Panadol ve svíčkách nejedná tak účinně jako Paracetamol. Neobsahují barviva ani příchutě, jako jsou sirupy.

Náš lékař na tuto drogu také pozitivně reaguje.

Inna:

„Když moje dcera měla zuby, zkoušela jsem mnoho léků. Žádný z nich nepomohl více než 2 hodiny.

Přítel doporučil konvenční svíčky paracetamolu. Překvapivě pomohl i přes nízkou cenu. Nyní v nouzových situacích používáme pouze to. Můžu to bezpečně doporučit všem maminkám. “

Natalia:

„Vím, že mnoho lidí chválí Paracetamol ve světle svíček, ale o tom nemám jednoznačný názor. Na jedné straně to pomáhá. Ale na druhé straně působí na mé dítě příliš pomalu.

Teplota klesne z Nurofenu za půl hodiny, ale s Paracetamolem musí člověk čekat hodinu nebo půl. Nemohu tedy říci, že to mohu doporučit, všechno je individuální. “

Podrobněji o účinnosti antipyretik řekne slavnému lékaři Komarovskému v následujícím videoklipu:

Svíčky mohou být skladovány déle než sirup. Přiměřená cena a vysoká účinnost z něj činí nepostradatelný produkt v rodinné lékárničce.

Paracetamol Svíčky pro děti

Paracetamol je léčivo s antipyretickými a analgetickými účinky. Patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv a je známa různými obchodními názvy: Efferalgan, Tsefekon D, Paracetamol, Panadol atd.

Svíčky Paracetamol pro děti jsou k dispozici ve fólii nebo plastovém obalu. V jednom čípku může v závislosti na dávce obsahovat 0,125 až 1 g účinné látky.

Indikace pro použití

Vzhledem k tomu, že paracetamol má výrazný analgetický a antipyretický účinek, používá se v následujících případech:

 • SARS, pneumonie a bronchitida způsobující vzestup tělesné teploty až o 38 ° C a vyšší;
 • Neurogenní a bolesti hlavy (neuralgie, migréna a ischias);
 • Bolesti zubů;
 • Bolest při popáleninách a zranění;
 • Zánětlivá onemocnění krku, ucha a nosu, která jsou doprovázena syndromem slabé nebo střední bolesti.

Farmakologický účinek svíček Paracetamol pro děti

Účinek paracetamolu je založen na jeho schopnosti blokovat práci cyklooxygenázy. Tento enzym je zodpovědný za tvorbu biologicky aktivních látek - prostaglandinů z kyseliny arachidonové a způsobuje pouze lokální a celkovou zánětlivou reakci organismu. Paracetamol, blokující aktivitu cyklooxygenázy, má tedy centrální anti-febrilní a analgetický účinek.

Pokyny pro paracetamol pro děti ukazují následující poměr účinné látky v krvi a její distribuci v celém těle: maximální koncentrace je dosažena za 30-40 minut. po zavedení.

Účinek léku trvá asi 4 hodiny, po čemž se obsah aktivní složky v krvi sníží na polovinu, protože její část se zpracovává v játrech. V důsledku rozpadu vznikají toxické produkty, které při překročení koncentrace mohou vést k vážnému poškození jaterních buněk (hepatitida léků).

Dávkování a podávání

Podle pokynů svíčky se Paracetamol pro děti používá rektálně, dávka léku závisí na věku dítěte:

 • 1 čípek 0,08 g denně - děti 3-12 měsíců;
 • 1 čípek 0,17 g - děti 1-6 let;
 • 1 čípek 0,33 g - za 7-12 let;
 • 1-2 čípky 0,33 g - nad 12 let (interval mezi injekcemi po dobu nejméně 4 hodin).

Trvání léku závisí na povaze onemocnění, závažnosti jeho průběhu a dosaženém účinku.

Kontraindikace a vedlejší účinky svíček Paracetamol pro děti

Kontraindikace k podávání paracetamolu jsou do značné míry určeny formou jeho uvolnění. Jakýkoliv druh léku, včetně svíček, nelze použít pro následující onemocnění:

 • Bronchiální astma;
 • Nemoci krve, ledvin a jater;
 • Hemoragický syndrom;
 • Peptický vřed a duodenální vřed;
 • Nízká krevní srážlivost.

Paracetamol pro děti je kontraindikován u dětí, podle odborníků, v případě přecitlivělosti na složky léčiva, kdy má anamnéza pacienta alergické reakce ve formě kopřivky, diatézy a Quinckeho edému.

Možné vedlejší účinky užívání tohoto léku jsou poškození jater, zvýšené krvácení, útlum tvorby krve a rozvoj alergických reakcí.

S předávkováním lékem je narušeno trávení (zvracení, nevolnost, časté stolice), zvýšené pocení. Později se objeví příznaky jako je dušnost, slabost, zhoršené vědomí a porucha srdce a respiračního systému.

Pokud se objeví první příznaky předávkování, okamžitě vyhledejte lékaře.

Videa YouTube související s článkem:

Našli jste v textu chybu? Vyberte ji a stiskněte klávesy Ctrl + Enter.

Pokud se usmíváte pouze dvakrát denně, můžete snížit krevní tlak a snížit riziko infarktu a mrtvice.

Bývalo to, že zívání obohacuje tělo kyslíkem. Toto stanovisko však bylo vyvráceno. Vědci dokázali, že člověk se zíváním ochlazuje mozek a zlepšuje jeho výkon.

Zubaři se objevili poměrně nedávno. V 19. století byla za odtržení zubů zodpovědný obyčejný holič.

Ve snaze vytáhnout pacienta ven, lékaři často jdou příliš daleko. Například, jistý Charles Jensen v období 1954 - 1994. přežil více než 900 operací na odstranění neoplasmu.

Práce, která není v souladu s touhou osoby, je pro jeho psychiku mnohem škodlivější než nedostatek práce.

Osoba užívající antidepresiva bude ve většině případů opět trpět depresí. Pokud se člověk vyrovnal s depresí svou vlastní silou, má každou šanci zapomenout na tento stav navždy.

Lidé, kteří jsou zvyklí na snídani pravidelně, jsou mnohem méně pravděpodobně obézní.

74-letý australský rezident James Harrison se stal dárcem krve asi 1000krát. Má vzácnou krevní skupinu, jejíž protilátky pomáhají novorozencům s těžkou anémií přežít. Australan tak ušetřil asi dva miliony dětí.

Podle mnoha vědců jsou vitamínové komplexy pro lidi prakticky k ničemu.

U 5% pacientů způsobuje antidepresivum Clomipramin orgasmus.

Tam jsou velmi zvědavé lékařské syndromy, například, obsedantní požití předmětů. V žaludku jednoho pacienta trpícího touto mánií bylo nalezeno 2500 cizích předmětů.

Zubní kaz je nejběžnějším infekčním onemocněním na světě, s nímž ani chřipka nemůže soutěžit.

Játra jsou nejtěžší orgán v našem těle. Průměrná hmotnost je 1,5 kg.

Žaludek člověka dobře zvládá cizí předměty a bez lékařského zásahu. Je známo, že žaludeční šťáva může dokonce rozpustit mince.

Abychom řekli i nejkratší a nejjednodušší slova, použijeme 72 svalů.

Samozřejmě, nikdo nemá rád nemoc, zejména pokud je zdravotní péče poskytována na nízké úrovni a ne vždy včas. Samozřejmě, pacienti v tomto případě.

Svíčky "Paracetamol" pro děti: návod, analogy a recenze

Od masterwebu

K dispozici po registraci

Pokud novorozenec nebo dítě předškolního věku čelí infekčnímu nebo respiračnímu onemocnění, pak pediatr s největší pravděpodobností doporučí rodičům používat Paracetamol pro děti. Koneckonců, tento lék má vynikající antipyretické a protizánětlivé vlastnosti.

Je však velmi důležité vědět, jak správně používat svíčky Paracetamol pro děti, jaké dávkování je přípustné a zda existuje pravděpodobnost nežádoucích účinků.

Obecné informace

Tento lék je analgetikum, které má slabý protizánětlivý účinek. Podle farmakologické klasifikace "Paracetamol" označuje kategorii antipyretik. Slabé tělo dítěte nese tento lék, zejména ve formě čípků, mnohem snadněji než většina léků s podobnými vlastnostmi. A vedlejší účinky jsou mnohem méně ve srovnání s jinými moderními léky.

Chcete-li použít tento antipyretický lék začal více než sto lety, a stále je v poptávce. Je pozoruhodné, že použití "paracetamolu" je přijatelné při léčbě nejen dětí, ale také těhotných žen.

Složení a uvolňovací forma

Ve všech druzích tohoto léku je jednou účinnou složkou paraacetaminofenol nebo paracetamol. Koncentrace této složky v přípravku, zpravidla nepřesahuje 500 mg, pro léčbu kojenců je lepší použít produkty obsahující 120 až 250 mg hlavní složky. Svíčky "Paracetamol" pro děti mají opravdu "čisté" složení: kromě účinné látky je jako pomocný produkt přítomen pouze mastný základ, který dává čípku plastovou formu.

To částečně vysvětluje bezpečnost léku a schválení pediatrů pro jeho použití při léčbě kojenců. Mimochodem, je to odpověď na rodiče, kteří se zajímají o otázku, zda mohou být svíčky Paracetamol dány dětem až jeden rok. Čípky jsou považovány za nejbezpečnější formu tohoto léku. Ostatně, ostatní typy léků mají složitější složení, přidávají syntetické látky.

Biologická dostupnost účinné látky při použití svíček na bázi paracetamolu pro děti je mimo jiné významně vyšší než u tablet nebo sirupu.

Farmakokinetika

Účinek na centrum bolesti a termoregulaci je způsoben potlačením cyklooxygenázy, která ve skutečnosti eliminuje nepříjemné pocity. Lék se však dostává do periferních kanálů v malém množství, v důsledku čehož je účinek na zánětlivé zaměření snížen téměř na nulu.

Bezpečnost léku, a to i pro tělo dítěte, je vysvětlena úplným nedostatkem vlivu na produkci prostaglandinů. V důsledku toho metabolismus vody a soli ani sliznice trávicího aparátu nepodléhají patologickým změnám.

Pokud jde o farmakokinetiku paracetamolu, měli byste vědět, že:

 • Maximální množství účinné látky v biologických tekutinách může být dosaženo nejdříve půl hodiny po injekci svíčky, ale ve skutečnosti je teplota léčiva snížena až po hodině a půl;
 • absorbovatelnost léčiva je poměrně vysoká, proces se provádí v horním zažívacím traktu a játrech;
 • Deriváty paracetamolu jsou odvozeny přirozeným způsobem s pomocí ledvin, zatímco pouze 3% z celkového množství látky je nezměněný produkt, proces probíhá během 1-4 hodin po aplikaci čípků.

Speciální funkce

Nástroj je schopen proniknout do mateřského mléka, v důsledku čehož je v době krmení přenášen na dítě, ne však více než 1% dávky, kterou žena odebrala. V období těhotenství plodu se také přenáší malé množství látky. Lékaři také hovoří o schopnosti paracetamol sulfátů ovlivnit tkáně jaterního parenchymu, což přispívá k jejich nekróze, pokud pacient trpí nedostatkem glutathionu.

Indikace pro použití

Svíčky „Paracetamol“ pro děti jsou zpravidla používány jako febrifuge, protože jejich účinnost je vzhledem k zánětlivým procesům spíše nízká. V tomto případě jsou důvody pro zvýšení tělesné teploty naprosto nedůležité. Zpravidla se droga používá pro onemocnění dýchacích cest a při infekčních epidemiích v dětských zařízeních. V menší míře jsou čípky vhodné pro:

 • bolest hlavy;
 • neuralgie;
 • bolest zubů;
 • zranění;
 • svalová bolest.

Podle návodu k použití, svíčky "Paracetamol" pro děti je předepsán výhradně k odstranění příznaků a závažnosti klinického obrazu patologie. I když je léčivo obecně velmi účinné pro neurogenní, zubní, traumatické, popáleniny, bolesti hlavy a dokonce i předmenstruační bolest. Lék je často předepisován pro algodysmenorrhea, plané neštovice, artralgie.

Z jakého věku lze antipyretické čípky použít? Podle instrukcí lze použít svíčky Paracetamol pro děti (250, 120 a 500 mg) od tří měsíců.

Kontraindikace

Samozřejmě, jak je tomu u jiných léků, bezpečnost tohoto léku, zejména pro slabé tělo dítěte, je velmi relativní. Lékaři hovoří o několika omezeních využívání finančních prostředků, v jejichž případě je nutné opustit „Paracetamol“. Kontraindikace by tedy měly zahrnovat:

 • onemocnění jater;
 • abnormality tvorby krve;
 • individuální přecitlivělost na kteroukoli složku přípravku;
 • žaludeční vřed;
 • poruchy ledvin;
 • bronchiální astma;
 • negativní reakce těla na účinky nesteroidních protizánětlivých léčiv;
 • obtížnost srážení krve;
 • diabetes.

Podle pokynů by se svíčky Paracetamol pro děti neměly používat k poranění rektální sliznice. Je zakázáno vstupovat, pokud je dítě přecitlivělé na léčivo. Kromě toho se čípky nedoporučují pro použití jako analgetikum a antipyretikum pro krevní onemocnění a Gilbertův syndrom.

Pokyny pro svíčky "Paracetamol" pro děti

I v nevýznamných dávkách se lékaři začali zmiňovat o toxickém účinku léku jen před několika lety, ale tato skutečnost dosud není potvrzena a diskuse o tomto skóre přetrvává.

Mnoho pediatrů doporučuje antipyretické léky dětem od narození, pokud je taková potřeba. Ostatní odborníci doporučují výdej lékáren. Je však možné, že je možné snížit pravděpodobnost hepatotoxických účinků odmítnutím léčby příliš dlouho a použitím minimálních dávek.

Svíčky "Paracetamol" pro děti s 250 mg účinné látky jsou nejčastěji předepisovány pediatry pro léčbu dětí. To platí i pro ty děti, které jsou přecitlivělé na jakékoli léky.

Přípustné dávkování

Díky použití čípků se dosahuje maximální koncentrace účinné látky v krvi mnohem rychleji než u jiných antipyretických sirupů a tablet. Dávka léku pro děti se vypočítá v závislosti na hmotnosti standardního vzorce: 15 mg účinné látky na kilogram hmotnosti. Během dne můžete použít maximálně čtyři svíčky "Paracetamol" pro děti s 250 mg účinné látky. Pokud jsou předepsány čípky se 120 mg účinné látky, dávka by měla být 20 mg léčiva na kilogram hmotnosti.

Podle recenzí, pokud jde o náklady, tento lék nepotřebuje analoga, protože jeho cena je již velmi cenově dostupná. Ve většině moderních zemí světa je Paracetamol zařazen do seznamu základních léčiv, takže stát kontroluje jeho prodej.

Pokud je však léčivo z jakéhokoli důvodu kontraindikováno nebo nedoporučeno, může být nahrazeno jiným lékem proti bolesti. K tomu, v lékárnách, můžete najít obrovské množství léků, které jsou vhodné pro každého pacienta.

V současné době je počet činidel obsahujících paracetamol ve svém složení poměrně velký, takže v případě potřeby nebude léčivo obtížné nahradit. Nicméně i se strukturní identitou se mohou paracetamolové analogy významně lišit v koncentraci aktivní složky, dalších složek a v obecném způsobu ovlivňování dětského organismu. Lékaři obvykle uvádějí několik analogů:

 • "Cefecone D" - nejběžnější lék v pediatrii, který má antipyretické vlastnosti, produkuje lék ve formě svíček, které mohou být použity pro léčbu kojenců, koncentrace účinné látky je 50, 100 a 150 mg na čípky;
 • "Viburkol";
 • Perfalgan;
 • "Nurofen";
 • Panadol;
 • "Genferon";
 • "Viferon";
 • "Efferalgan".

Po mnoho desetiletí rodiče důsledně používají Paracetamol ke snížení tělesné teploty u dětí. Reakce na drogu se mírně liší, ale většinou jsou všechny pozitivní.

Většina rodičů si všímá vysoké účinnosti nástroje a rychlosti jeho dopadu. Ve srovnání s jinými formami léků působí svíčky mnohem rychleji. Důležitou výhodou této drogy je navíc její nízká cena, díky které je dostupná všem rodinám.

Pokud jde o nevýhody, některé děti se zavedením čípků mají příznaky pankreatitidy: bolesti břicha, nevolnost a zvracení. Všechny tyto znaky se však objevují velmi zřídka a procházejí poměrně rychle. Díky všem těmto vlastnostem jsou dnes svíčky Paracetamol považovány za jeden z nejoblíbenějších antipyretických léků používaných k léčbě dětí.

Účinná látka: paracetamol;

1 čípek obsahuje paracetamol 0,08 g, nebo 0,17 g, nebo 0,33 g; pomocné látky: tuhá látka.

čípky bílé nebo bílé se žlutavým nádechem.

Farmakologický účinek

. Paracetamol má analgetický, antipyretický a mírný protizánětlivý účinek. Mechanismus účinku je spojen s inhibicí syntézy prostaglandinů a účinků na termoregulační centrum v hypotalamu.

Paracetamol se vstřebává do konečníku pomaleji než perorální podání. Maximální koncentrace v séru se dosáhne za 60-90 minut po podání čípku. Přibližně 25% se váže na plazmatické proteiny. Paracetamol je metabolizován hlavně v játrech konjugací s kyselinou glukuronovou a sulfáty za vzniku neaktivních metabolitů: glukorinidu a paracetamol sulfátu. 17% podléhá oxidaci za účasti smíšené oxidázy a cytochromu P-450 jater. Hydroxylované metabolity s hepatotoxickými vlastnostmi jsou obvykle detoxikovány vazbou na glutathion. S předávkováním paracetamolem nebo nedostatkem glutathionu mohou tyto metabolity blokovat enzymové systémy hepatocytů a způsobit jejich nekrózu. Metabolismus paracetamolu u dětí se významně liší od dospělých. U dětí mladších 12 let převládá v důsledku nedostatečné zralosti cytochromu P-450 sulfátová cesta metabolismu. Paracetamol se vylučuje ledvinami jako metabolity, přibližně 3% se nemění. Poločas je 2-4 hodiny, u pacientů s onemocněním jater - 8-12 hodin.

Farmakokinetika

Indikace pro použití

Bolestivý syndrom slabé a střední intenzity. Horečnaté stavy u infekčních a zánětlivých onemocnění.

Rektální čípky Paracetamol se používá, když není možné paracetamol užívat ústy ve formě tablet nebo sirupu.

Kontraindikace

Přecitlivělost na paracetamol. Závažné poruchy jater a / nebo ledvin, nedostatek enzymu glukóza-6-fosfátdehydrogenáza, onemocnění krve, děti (do 3 měsíců), těhotenství, kojení.

Těhotenství a kojení

Dávkování a podávání

Čípky Paracetamol se používá rektálně. Průměrná jednotlivá dávka léčiva závisí na věku a tělesné hmotnosti dítěte a činí 15 mg / kg. Maximální denní dávka nesmí překročit 60 mg / kg tělesné hmotnosti.

Dětem od 3 do 12 měsíců se podává rektálně 1 čípek 0,08 g; od 1 do 6 let - 1 čípek 0,17 g; od 7 do 12 let - 1 čípek 0,33 g; ve věku 12 let a starší - 1 - 2 čípky. Pokud je to nutné, lék může být znovu podáván, ale ne více než 4 čípky denně. Interval mezi dávkami by měl být nejméně 6 hodin, včetně noční doby. V případě závažného selhání ledvin (clearance kreatinu pod 10 ml / min) by měl být interval mezi dávkami nejméně 8 hodin.

Trvání jmenování léku není delší než 2 dny.

Před použitím čípku Paracetamol by dítě mělo jít na toaletu. Položte dítě na bok. Uvolněte čípek z obalu. Opatrně zasuňte svíčku do dětského řitního otvoru se špičatým koncem. Poté by dítě během jedné nebo dvou minut nemělo vstávat. Před použitím svíčky nerozbijte. Nepoužívejte svíčky více, než je uvedeno v návodu.

Vedlejší účinky

Jsou možné alergické reakce (kožní vyrážka, svědění, kopřivka, angioedém); vzácně - anémie, trombocytopenie, methemoglobinémie,. agranulocytóza, renální kolika, zarudnutí a citlivost kolem řitního otvoru, poškození jater.

V případě nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se poraďte se svým lékařem o dalším užívání léčiva.

Předávkování

V případě předávkování byste se měli neprodleně poradit s lékařem, pokud stav dítěte nevyvolává obavy.

Předávkování paracetamolem může vést k úplné a ireverzibilní hepatonekróze, selhání jater, metabolické acidóze, encefalopatii, což může vést k rozvoji kómy a smrti. Symptomy akutní otravy paracetamolem jsou nevolnost, zvracení, bolest v epigastriu, pocení, bledost kůže, která se objeví v prvních 24 hodinách po požití. Po 12-48 hodinách po podání lze pozorovat zvýšení hladiny jaterních transamináz, laktátdehydrogenáz a bilirubinu při současném snížení hladiny protrombinu. Klinický obraz poškození jater je obvykle detekován po jednom nebo dvou dnech a dosahuje maxima po 3-4 dnech.

Léčba. Pokud se objeví příznaky otravy, doporučuje se okamžitá hospitalizace. Pro počáteční stanovení hladiny paracetamolu v krevní plazmě by měly být odebrány vzorky krve. Antidote-N-acetylcystein se podává intravenózně nebo orálně až 10 hodin po požití léku. Rovněž se provádí symptomatická léčba.

Interakce s jinými léky

Při současném použití paracetamolu s barbituráty, antikonvulzivy, rifampicinem, alkoholem se riziko hepatotoxického účinku značně zvyšuje. Zvyšuje účinek nepřímých antikoagulancií. Barbituráty snižují antipyretický účinek. Příjem společně se salicyláty zvyšuje riziko neurotoxických účinků.

Pokud Vaše dítě užívá jiné léky, informujte o tom lékaře.

Funkce aplikace

Vliv na schopnost řídit motorovou dopravu nebo jiné mechanismy. Lék je předepsán dětem.

Lék se používá pro děti od 3 měsíců ve vhodné dávce.

Bezpečnostní opatření

Před zahájením léčby se poraďte se svým lékařem! Pokud příznaky nemoci nezmizí nebo naopak se zhorší zdravotní stav nebo se objeví nežádoucí jevy, poraďte se se svým lékařem o dalších informacích o užívání tohoto léku!

Pokud jste vynechali čas dalšího použití paracetamolového čípku, nedejte dítěti dvojnásobnou dávku.

Před zahájením léčby se poraďte se svým lékařem!

Používá se s opatrností u pacientů s poruchou funkce jater a ledvin, s benigní hyperbilirubinemií a také u starších pacientů. Čípky Paracetamol by neměl být používán současně s jinými léky obsahujícími paracetamol.

Paracetamol zkresluje výsledky laboratorních ukazatelů glukózy a kyseliny močové v plazmě.

Navzdory nezralosti systému cytochromu P-450 u dětí je třeba dodržovat denní dávku 60 mg / kg a striktně dodržovat pokyny pro lékařské použití.

Formulář vydání

5 čípků v pásech. Na 2 proužky v balení.

Podmínky skladování

Uchovávejte na tmavém místě, mimo dosah dětí při teplotě od 8 ° C do 15 ° C.

Doba použitelnosti

2 roky. Nepoužívejte lék po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.