Paracetamolový sirup: návod k použití

Aktuální stránku nelze z nějakého důvodu navštívit:

 1. expirovaná záložka / oblíbené položky
 2. vyhledávač, který má pro tento web zpožděný seznam
 3. chybějící adresa
 4. nemáte oprávnění k přístupu na tuto stránku
 5. Požadovaný zdroj nebyl nalezen.
 6. Při zpracování vašeho požadavku došlo k chybě.

Přejděte na jednu z následujících stránek:

Pokud problémy přetrvávají, obraťte se na správce systému vašeho webu a nahláste chybu popsanou níže.

Paracetamol pro děti

Paracetamol pro děti: návod k použití a recenze

Latinský název: Děti paracetamolu

Kód ATX: N02BE01

Účinná látka: Paracetamol (Paracetamol)

Výrobce: Rosepharm Ltd., Pharmstandard-Leksredstva, Biochemik, Pharmproject, Dalchimpharm, Irbit Chemical Industry, Pharmapol-Volga, Mega Farm (Rusko), Anqiu Lu An Pharmaceutical Co. (Čína), LLC Farmaceutická společnost "Zdraví" (Ukrajina)

Aktualizace popisu a fotografie: 10/19/2018

Ceny v lékárnách: od 123 rublů.

Paracetamol pro děti - narkotická analgetika.

Forma uvolnění a složení

Dávková forma uvolnění - suspenze pro perorální podání: homogenní, růžově zbarvená, s charakteristickým ovocným zápachem (po 100 a 200 ml v polymerních lahvích, nebo oranžové skleněné lahvičky, nebo ze skleněné taveniny, nebo z polyethylentereftalátu pro léčiva, uzavřené uzávěrem z polymerního šroubu ovládání prvního otvoru nebo systému „push-rotate“, 1 láhev v kartonové krabici s odměrkou nebo odměrkou nebo bez ní.

Složení 100 ml suspenze:

 • účinná látka: paracetamol - 2,4 g;
 • další složky: sodná sůl nipaceptu (sodná sůl ethylparahydroxybenzoátu, sodná sůl methylparahydroxybenzoátu a sodná sůl propylparabenu) - 0,15 g, maltitol - 80 g, kyselina jablečná - 0,05 g, nekrystalizovatelný sorbitol 70% - 1,33 g, xanthanová guma - 0,6 g g, bezvodá kyselina citrónová - 0,02 g, azorubinové barvivo - 0,001 g, jahodová nebo pomerančová příchuť - 0,1 g, voda - do 100 ml.

Farmakologické vlastnosti

Farmakodynamika

Paracetamol je léčivá látka, která má antipyretický a analgetický účinek. Protizánětlivé vlastnosti prakticky nemají.

Mechanismus účinku je způsoben schopností blokovat cyklooxygenázu v centrálním nervovém systému, ovlivňujícím centra termoregulace a bolesti.

Léčivo nemá prakticky žádné protizánětlivé vlastnosti. Nemá vliv na metabolismus vody a elektrolytů a na stav sliznice gastrointestinálního traktu (GIT), protože ovlivňuje syntézu prostaglandinů v periferních tkáních ve velmi malém rozsahu.

Farmakokinetika

Paracetamol se vyznačuje vysokou absorpcí, je rychle a téměř úplně absorbován z gastrointestinálního traktu. S plazmatickými proteiny je spojeno 10–25%. Maximální plazmatické koncentrace je dosaženo za 30–120 minut a je 5–20 µg / ml.

Lék proniká hematoencefalickou bariérou. Méně než 1% přijaté dávky se dostane do mateřského mléka matky. Rozložení látky v tělních tekutinách je poměrně rovnoměrné.

Paracetamol je metabolizován převážně v játrech třemi hlavními způsoby, jako je oxidace mikrozomálními jaterními enzymy, konjugace se sulfáty a konjugace s glukuronidy. Během oxidace vznikají intermediární toxické metabolity, které jsou následně nejprve konjugovány s glutathionem, poté s kyselinou merkapturovou a cysteinem. Pro tuto metodu metabolismu jsou hlavní izoenzymy systému cytochromu P450 CYP2E1 (převážně), CYP1A2 a CYP3A4 (malá role). Pokud je glutathion v organismu nedostatečný, mohou tyto metabolity způsobit poškození a nekrózu hepatocytů. Další metabolické cesty jsou methoxylace na 3-methoxyparacetamol a hydroxylace na 3-hydroxyparacetamol, které jsou následně konjugovány se sulfáty nebo glukuronidy.

U dětí mladších 10 let je hlavním metabolitem léku paracetamolsulfát u dětí ve věku 12 let - konjugovaný glukuronid.

Konjugované metabolity paracetamolu (konjugáty s glutathionem, sulfáty, glukuronidy) se vyznačují nízkou farmakologickou aktivitou, včetně toxických.

Při příjmu terapeutické dávky činí celková clearance 18 l / h, eliminační poločas (T½) - od 1 do 4 hodin. Při podávání terapeutických dávek 90-100% přijaté dávky paracetamolu během 24 hodin se vylučuje močí. Hlavní množství léčiva po konjugaci se vylučuje v játrech jako glukuronid (60–80%) a sulfát (20–30%). Asi 5% dávky se vylučuje beze změny.

U starších pacientů se clearance paracetamolu snižuje a T se zvyšuje.½.

U pacientů s těžkou renální insuficiencí (clearance kreatininu 10–30 ml / min) zpomaluje vylučování paracetamolu, rychlost vylučování sulfátu a glukuronidu je nižší než u zdravých jedinců.

Indikace pro použití

Suspenze Paracetamol pro děti je předepisován dětem ve věku od 3 měsíců do 12 let v následujících případech:

 • zvýšená tělesná teplota v důsledku chřipky, nachlazení a dětských infekcí, jako je šarlatová horečka, plané neštovice, spalničky, příušnice atd.;
 • bolest zubů, včetně zubů nebo extrakce zubů, bolesti uší při otitis, bolesti hlavy, bolest v krku.

Na doporučení lékaře mohou děti ve věku 2–3 měsíce obdržet jednorázovou dávku v případě zvýšené tělesné teploty po očkování.

Kontraindikace

 • intolerance fruktózy;
 • závažná porucha funkce ledvin nebo jater;
 • věk do 2 měsíců;
 • současné použití jiných léčiv obsahujících paracetamol;
 • přecitlivělost na kteroukoli složku léčiva.
 • abnormální jaterní funkce, včetně Gilbertova syndromu;
 • virová hepatitida;
 • genetickou nepřítomnost enzymu glukóza-6-fosfátdehydrogenázy;
 • selhání ledvin (clearance kreatininu

Sirup pro děti "Paracetamol" - návod pro použití kapalné suspenze s výpočtem dávky léku

Lékárny dnes mají velký výběr léků, které pomáhají rychle snížit teplotu a zmírnit lokální bolest u malých dětí. Oblíbeným antipyretickým lékem je Paracetamol pro děti. Abyste je mohli správně aplikovat a neubližovat zdraví vašeho dítěte, měli byste si být vědomi jeho hlavních vlastností, vlastností a pravidel přijetí.

Forma uvolnění léčiva pro děti

Lék "Paracetamol" je k dispozici v různých formách, takže mladé matky často čelí potřebě vybrat si, že vzhledem k množství jeho odrůd je obtížné. Uvažujme o tom, že mnoho dětí, zejména těch mladších dvou let, nebude schopno polknout lék ve formě tablet. Lék musí být vybrán správně, odpovídající věkové skupině a dovednostem dítěte.

Formy uvolňování léků:

Nejlepší možností je sirup. Vypadá to jako viskózní růžová tekutina. K dispozici v láhvi o tmavém skle o objemu 100 a 200 mililitrů. Součástí léku je přiložena speciální bilaterální odměrná lžička pro správné dávkování a návod k použití.

Složení a farmakologický účinek sirupu

Aktivní složkou ve složení dětského sirupu je paracetamol. V 5 ml léčiva je jeho obsah 120 mg. Kromě hlavní složky jsou přítomny následující pomocné složky: t

 • ethylalkohol;
 • glycerin;
 • příchutě;
 • čištěná voda;
 • sorbitol;
 • propylenglykol;
 • propylparahydroxybenzoát;
 • methylparahydroxybenzoát.

Lék má antipyretický a analgetický účinek. Při jeho použití je nutné pochopit, že není schopen zmírnit ostatní příznaky nemoci a zcela je odstranit, protože nemá protizánětlivý účinek.

Hlavní účinek účinné látky se projevuje blokováním enzymu cyklooxygenázy (COX 1, COX 2) a úplným zastavením produkce prostaglandinů. Lék má přímý vliv na centrální nervový systém (CNS), má pozitivní vliv na termoregulaci a centra bolesti.

Po požití má lék léčivý účinek po dobu 4 hodin. Během této doby je zcela absorbován ve střevech a vylučován urogenitálním systémem. Paracetamol neovlivňuje rovnováhu vody a soli a sliznici gastrointestinálního traktu, takže jeho použití je naprosto bezpečné, pokud je pozorováno správné dávkování.

Indikace pro použití

Paracetamolový sirup je široce používán při léčbě neuralgie a myalgie, doporučuje se užívat během těhotenství a kojení. Rychle eliminuje mnoho typů bolesti (bolesti hlavy, bolesti zubů, svalů atd.) A obnovuje rovnováhu teploty v těle, bez ohledu na etiologii a příčiny jejího zvýšení. Lék pomáhá dobře s následujícími patologickými jevy:

 • horečka s chřipkou, ARVI, jinými infekcemi atd.;
 • prevence komplikací po očkování;
 • syndrom bolesti jakékoliv závažnosti.

Pokyny pro použití kapalného paracetamolu

Lék se užívá před jídlem s velkým množstvím vody. Nedoporučuje se jej ředit v různých nápojích, ale pokud je dítě malé a odmítá pít lék, je možné přidávat do mléka nebo mléčné směsi požadovaný objem sirupu.

Před použitím důkladně protřepejte nádobku s lékem, potom nalijte určité množství tekutiny do odměrné lžičky nebo ji vezměte do injekční stříkačky.

Frekvence užívání by neměla překročit 4 krát denně v intervalech 4-6 hodin. Průběh léčby je 3 dny, v budoucnu se její užívání nedoporučuje. Při zachování všech počátečních symptomů byste se měli poradit se svým lékařem, abyste upravili léčbu.

Výpočet dávky je založen na tělesné hmotnosti a věku pacienta. V žádném případě nesmí překročit jeden a denní příjem léků. Normy používání "paracetamolu" s obsahem účinné látky 120 mg / 5 ml jsou uvedeny v tabulce:

Zvláštní návod k použití

Symptomy obvykle klesají do 15–20 minut po užití léku a zmizí zcela po 40–60 minutách. Zvýšení trvání terapeutického postupu by mělo být v souladu s pediatrem. Při užívání léku jako anestetika, průběh léčby není delší než 5 dnů, a 3 - v boji proti horečce.

Nepoužívejte lék spolu s jinými léky, které zahrnují paracetamol. Existuje riziko předávkování a nežádoucích účinků. Je také zakázáno nezávisle zvyšovat spotřebovanou rychlost zavěšení - důsledky mohou být velmi těžké.

Opatrnosti je třeba při léčbě pacientů s diabetes mellitus, protože obsahuje sacharózu a sorbitol. U dětí s benigní hyperbilirubinemií, poruchou funkce jater a ledvin, určí lékař dávku a délku léčby.

Paracetamol falšuje laboratorní testy na kyselinu močovou a glukózu v plazmě, proto je lepší po předepsaných testech absolvovat předepsané testy.

Kontraindikace

Před použitím se ujistěte, že neexistují žádné kontraindikace. Patří mezi ně následující patologie:

 • zánětlivá onemocnění gastrointestinálního traktu;
 • nesnášenlivost nebo přecitlivělost na složky (zejména paracetamol);
 • selhání ledvin a jater;
 • onemocnění krevního systému.

Interakce s jinými prostředky

Před použitím dětské suspenze se poraďte se svým lékařem a informujte ho o lécích, které Vaše dítě užívá. Kombinace některých z nich může mít škodlivý vliv na organismus, což má za následek riziko závažných onemocnění a zvýšení vedlejších účinků.

Příznaky předávkování

Užívání léku musí být přísně v souladu s pokyny. Překročení denní dávky může vést k závažným patologiím (například k selhání ledvin) a v těžké fázi k smrtelnému výsledku.

Pokud Vaše dítě vypije více než doporučené množství, poraďte se se svým lékařem, i když jeho zdravotní stav zůstává stejný. Měli byste také udělat výplach žaludku a vzít adsorbenty (aktivní uhlí, Polysorb, atd.). V závislosti na obsahu účinné látky v krvi bude odborník vydávat další doporučení. Rehabilitační instrukce budou odlišné.

Mezi hlavní příznaky předávkování patří následující projevy:

 • průjem;
 • nevolnost s výtokem zvratků;
 • ztráta chuti k jídlu;
 • ostré nebo otravné bolesti v žaludku a střevech;
 • zvýšené pocení;
 • snížení tělesné teploty a krevního tlaku;
 • křeče, těžké zvracení (s akutní intoxikací těla).

Možné nežádoucí účinky

Tento léčivý přípravek obsahuje malé množství sorbitolu (2 g / 120 mg), proto se ve vzácných případech vyskytne intestinální rozrušení a objeví se průjem. Ne všechny děti tento lék snášejí, některé složky mohou být alergické nebo přecitlivělé.

Pokud si po užití sirupu všimnete některého z následujících reakcí, měli byste jej v budoucnu přestat používat. Vedlejší účinky jsou vzácné, většinou jejich vzhled je doprovázen intoxikací těla. Vedlejší účinky:

 • anémie;
 • epigastrické křeče;
 • dušnost;
 • aseptická pyurie;
 • přecitlivělost;
 • toxická epidermální nekrolýza;
 • křeče v průduškách;
 • poruchy funkce ledvin a jater;
 • hemolytickou anémii;
 • hepatonekróza;
 • alergické kožní reakce (kopřivka, vyrážka, zarudnutí).

Analogy

Přímé analogy dětského paracetamolu jsou látky se stejnou účinnou látkou: Panadol Baby, Kalpol, Efferalgan. Ibuprofen-založené sirupy povolené přijímat od 3 měsíců může působit jako náhrada za lék: dítě Nurofen, Ibuprofen-FT, Ibufen.

Paracetamolový sirup pro děti: návod k použití

Suspenze Paracetamol patří do farmakologické skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv. Používá se v pediatrii ke snížení závažnosti bolesti a teploty u různých infekčních a zánětlivých onemocnění u dětí.

Forma uvolnění a složení

Dětská suspenze Paracetamol má viskózní konzistenci, světle šedou nebo světle žlutou barvu a jahodovou vůni. Hlavní účinnou složkou léčiva je paracetamol, jeho obsah v 5 ml suspenze je 120 mg. Součástí přípravku jsou také pomocné složky, které zahrnují:

 • Kyselina citrónová.
 • Propylenglykol.
 • Benzoát sodný.
 • Trisubstituovaný citrát sodný.
 • Sorbitol
 • Příchutě.
 • Cukr.
 • Čištěná voda.

Dětský sirup Paracetamol je obsažen v plastové láhvi o objemu 100 ml. Balení obsahuje jednu lahvičku s suspenzí a návod k použití léku.

Farmakologický účinek

Účinná látka suspenze kojence Paracetamol inhibuje (inhibuje) enzym cycloxygenase (COX), který katalyzuje chemickou reakci přeměny kyseliny arachidonové na mediátory zánětlivé reakce (prostaglandiny) během jejího vývoje. Potlačení enzymu COX a snížení koncentrace prostaglandinů ve strukturách centrálního nervového systému vede k normalizaci tělesné teploty během horečky, stejně jako ke snížení závažnosti bolesti, která se vyvíjí v důsledku expozice prostaglandinů odpovídajícím receptorům a mozkovým centrům. Farmakologický účinek paracetamolu v periferních tkáních není realizován, proto nemá protizánětlivý účinek.

Po podání suspenze kojenců působí paracetamol dovnitř poměrně rychle a téměř úplně vstřebává do systémového oběhu. Je rovnoměrně rozložena ve tkáních, proniká hematoencefalickou bariérou do mozkových struktur. Paracetamol je metabolizován v játrech za účasti oxidáz a systému P450 na neaktivní produkty degradace. Vylučují se hlavně močí. Poločas (eliminační čas poloviny celé dávky léku) je 1-3 hodiny.

Indikace pro použití

Dětská suspenze Paracetamol je indikován pro symptomatickou léčbu patologie u dětí, která je doprovázena bolestí a horečkou:

 • Akutní respirační virová infekce, chřipka, parainfluenza, bakteriální infekční patologie, reakce po očkování, které jsou doprovázeny horečkou těla dítěte.
 • Bolestivý syndrom nízké a střední intenzity (bolest hlavy, bolest zubů, trauma, popáleniny, pooperační bolest, bolest ve svalech, periferní nervy s jejich aseptickým zánětem, stejně jako v kloubech).

Příjem suspenze Paracetamol neovlivňuje průběh patologického procesu a jeho progresi.

Kontraindikace

Absolutní kontraindikace pro použití suspenze kojence Paracetamol je věk dítěte do 1 měsíce (neonatální období) a přecitlivělost na léčivou látku nebo pomocné složky léčiva. S opatrností se lék používá k současnému selhání ledvin nebo jater, benigní hyperbilirubinemii (mírné zvýšení koncentrace bilirubinu v krvi), včetně Gilbertova syndromu (vrozené onemocnění jater), virové hepatitidy (zánět jater) a krevních onemocnění. Paracetamol se také používá s opatrností a je používán ve věku dítěte do 3 měsíců. Před zahájením léčby by se mělo ujistit, že neexistují žádné kontraindikace.

Dávkování a podávání

Paracetamol Dětský sirup se užívá perorálně 3-4 krát denně, interval mezi dávkami léku je 4-6 hodin. Průměrná dávka je 10-15 mg paracetamolu na 1 kg tělesné hmotnosti dítěte, maximální denní dávka nesmí překročit 60 mg paracetamolu na 1 kg tělesné hmotnosti dítěte. Obecně terapeutická dávka závisí na věku a hmotnosti dítěte:

 • Od 3 měsíců do 1 roku - 60-120 mg (2,5-5 ml).
 • Od 1 roku do 6 let - 120-240 mg (5-10 ml).
 • Od 6 do 14 let - 240-480 mg (10-20 ml).

Trvání použití suspenze kojenců Paracetamol jako febrifuge by nemělo překročit 3 dny, aby se snížila závažnost bolesti - 5 dní. Pokud je to nutné, další užívání léku by mělo být vždy konzultováno se svým lékařem.

Vedlejší účinky

Obecně je suspenze kojenců Paracetamol dobře snášena. Někdy je možné vyvinout alergické reakce ve formě kožní vyrážky, svědění, kopřivky (charakteristická vyrážka a otok, připomínající popálení kopřivy), angioneurotického šoku (výrazný otok měkkých tkání s převládající lokalizací v obličeji a vnějších pohlavních orgánů). Periferní krev ve vzácných případech snižuje počet krevních destiček (trombocytopenie), leukocytů (leukopenie), zvyšuje koncentraci vázaného oxidovaného hemoglobinu (methemoglobinemie). V případě nežádoucích účinků by mělo být užívání léčiva přerušeno a poraďte se s lékařem.

Zvláštní pokyny

Než začnete užívat dětskou suspenzi Paracetamol by měl být pečlivě přečten v návodu k léku. Je třeba věnovat pozornost několika zvláštním pokynům:

 • V případě potřeby by dlouhodobé užívání léčiva mělo být pravidelně monitorováno laboratorními ukazateli funkčního stavu periferní krve.
 • Aktivní složka léčiva může interagovat s léky jiných farmakologických skupin, proto je třeba upozornit ošetřujícího lékaře na jejich možné použití.
 • Před užitím dětské suspenze je třeba paracetamol protřepat.
 • Léčivo obsahuje cukr, který musí být vzat v úvahu při jeho užívání u dětí se současným diabetem.

V lékárenské síti je dětský suspenzi Paracetamol uvolňován jako lék bez lékařského předpisu. V případě pochybností nebo otázek týkajících se užívání léku se poraďte s lékařem.

Předávkování

Při výrazném překročení doporučené terapeutické dávky suspenze kojence se Paracetamol objeví nauzea, zvracení, bolest břicha do 24 hodin od předávkování. V budoucnu (po 1-6 dnech) se může vyvinout akutní poškození jater až po nekrózu (smrt) jejích tkání, což je doprovázeno výrazným snížením jeho funkční aktivity. Někdy může být poškození jater komplikováno rozvojem akutního selhání ledvin. Léčba předávkování spočívá v podání specifického antidotum dárcovským SH skupinám (methionin-glutathion).

Sirupové analogy Paracetamol

Podobně jako léčivá látka a léčebný účinek pro suspenzi dětí Paracetamol jsou léky Panadol, Daleron, Kalpol.

Podmínky skladování

Doba použitelnosti Suspenze kojence Paracetamol je 3 roky od data výroby. Skladujte na tmavém, suchém místě, které je nepřístupné dětem při teplotě vzduchu do + 25 ° C. Suspenze by neměla být zmrazena.

Průměrná cena

Průměrná cena dětského zavěšení Paracetamol v lékárnách v Moskvě se pohybuje od 64-67 rublů.

Antipyretický sirup Paracetamol: dávkování, návod k použití pro děti i dospělé

Paracetamolový sirup lze mezi jinými způsoby odstraňování tepla nazývat jedním z nejúčinnějších. Obsahuje nižší dávku účinné látky, a proto ji lze podávat i nejmenším pacientům, kteří se právě otočili na 3 měsíce. "Paracetamol" má silný analgetický účinek - zmírňuje bolesti hlavy, používá se po očkování a odstraňuje příznaky během zubů. Sirup je dětská forma uvolnění a lidé nad 12 let jsou obvykle předepsány léky v tabletkách.

Forma uvolnění, složení

Paracetamolový sirup pro děti - koncentrovaná, hustá nažloutlá kapalina, která má charakteristickou chuť ovoce a bobulovin. Lékárny prodávají lahve po 50 nebo 100 ml, umístěné v kartonech. Podrobné pokyny jsou připojeny.

Složení léčiva zahrnuje takové složky:

 • paracetamol (120 ml / 5 ml, 1,2 g / 50 ml, 2,4 g / 100 ml);
 • čištěná voda;
 • aromatické přísady;
 • kyselina citrónová;
 • sladidlo atd.

Lék můžete snadno koupit v každé lékárně. Není třeba žádný recept. Doba použitelnosti léku - 2 roky. Otevřenou lahvičku uchovávejte na suchém tmavém místě, mimo dosah dětí. Použijte po uplynutí doby použitelnosti sirupu.

Farmakologický účinek a indikace pro použití

Lék má výrazné antipyretické a anestetické vlastnosti. Účinné látky se rychle vstřebávají ve střevních tkáních a pak se distribuují po celém těle. Proces metabolismu probíhá v játrech, kde se zbytky léčiv rozkládají na paracetamol sulfát a glukorangid. Metabolity se vylučují ledvinami.

Toxicita léčiva je způsobena tím, že během jeho rozkladu vzniká nevýznamné množství para-aminofenolu, což má negativní vliv na stav jater.

Diskutovaný nástroj může být předepsán pro tyto účely:

 • zmírnění bolesti;
 • odstranění bolesti zad a zad;
 • snížení teploty infekčních patologií a zánětů;
 • zmírnění příznaků spojených s erupcí prvních zubů.

Při provádění terapie nezapomeňte, že tento lék má hepatotoxický účinek, který se projevuje při dlouhodobém užívání.

Nepřekračujte doporučenou dávku a použijte sirup déle než 5 až 7 dnů. Pokud je potřeba delší úlevu od bolesti, poraďte se se svým lékařem a předepíše další anestetikum.

Z jakého věku lze dětem poskytnout

Dětský paracetamol sirup je zpravidla předepisován dětem starším než 3 měsíce. Nedoporučujeme dávat děti v dřívějším věku, i když je to možné.

Pokud je přípravek používán k léčbě dítěte, které ještě nezměnilo 3 měsíce, lékař určí dávku individuálně. Dále je odborník povinen sledovat stav pacienta po celou dobu léčby.

Po jak moc antipyretika začíná působit

Maximální terapeutický účinek užívání sirupu nebo suspenze Paracetamolu je dosažen téměř okamžitě (do 5 minut). Pokud můžete počkat, můžete použít čípky nebo tablety. Jejich působení začíná 15 až 30 minut po podání.

Paracetamol: návod k použití pro dospělé a děti

Pro malé pacienty je určen sirup pro děti (120 mg na 5 ml). Pro dospělé vyrábí výrobce stejný lék ve formě tablet. Lékárna prodává sirup pro dospělé, který obsahuje vyšší koncentraci účinné látky (250 mg na 5 ml). Také dostupný k pozastavení koupě a svíčkám.

Jednorázová dávka pro pacienta nad 16 let je 200-400 mg, denní dávka je 3000 mg. Během léčby tímto léčivým přípravkem si uvědomte, že jeho aktivní složky mají škodlivý vliv na játra.

Dávkování a podávání

"Paracetamol" ve formě sladkého, chutného sirupu lze podávat dětem ve věku 3 měsíců.

Pro každý věk se vypočítá vlastní dávka:

 • do 2 let - 5 ml;
 • 2 - 6 let - 5 - 10 ml;
 • 6 - 12 let - 10 - 20 ml;
 • nad 12 let - 20 - 40 ml.

Než dáte dětem prostředky, nezapomeňte se s instrukcí seznámit. Ještě raději se poraďte s pediatrem. Bude přesně určit, které léky jsou pro dítě možné, a které jsou kontraindikovány.

Zvláštní pokyny pro příjem sirupu

Sirup Paracetamol se nejlépe užívá po jídle, zapije se malým množstvím vody.

 • Maximální počet vstupů za den je 4.
 • Interval mezi nimi je nejméně 4 hodiny.
 • Lék je připraven k použití, není chován.

Objem léku je vhodné měřit speciální injekční stříkačkou nebo lžičkou. V 1 lžičky. odpovídá 5 ml sirupu nebo 120 mg paracetamolu.

Pokud je lék používán ke snížení teploty, může být opilý po dobu maximálně 3 dnů, pokud je 5 dní jako lék proti bolesti.

Lékové interakce s jinými léky

Účinné látky paracetamolového sirupu mají za následek snížení nebo zvýšení účinku některých dalších léčiv. Pokud plánujete užívat tento lék nebo ho podat vašemu dítěti, přičemž budete užívat jiné prostředky, poraďte se s odborníkem.

 • Antipyretické vlastnosti "paracetamolu" jsou sníženy při užívání léků s antiepileptickým účinkem.
 • Lék zvyšuje aktivitu léků, které obsahují kodein, kofein, deriváty kumarinu.
 • Tento nástroj zvyšuje účinnost antispasmodik.

Pokud máte v úmyslu použít takový lék proti hypertermii nebo odstranit bolest, je třeba vzít v úvahu další důležité pravidlo: Paracetamol a jiné léky, které obsahují stejnou účinnou látku, byste neměli pít současně. V opačném případě může dojít k předávkování, doprovázenému velmi nepříjemnými příznaky.

Kontraindikace, nežádoucí účinky a předávkování

"Paracetamol" ve formě sirupu se liší v tom, že má omezený seznam kontraindikací.

 • Nepoužívejte tento přípravek u pacientů se selháním jater a zhoršenou funkcí ledvin. Sirup s nízkou koncentrací paracetamolu je někdy předepsán ženám během těhotenství a kojení.
 • Obsahuje sacharózu, takže sirup by měl být používán s opatrností u pacientů s diabetes mellitus.

Vedlejší účinky se mohou objevit na straně hematopoetického systému, vylučování, orgánů nervového, kardiovaskulárního a trávicího systému.

Mezi nejčastější reakce patří:

 • nevolnost;
 • ospalost nebo podrážděnost;
 • renální kolika;
 • anémie.

Často se na pozadí užívání Paracetamolu objeví alergie, která se projevuje svěděním, malými vyrážkami, zarudnutím kůže.

Předávkování je doprovázeno závratěmi, zvracením, blanšírováním kůže a sliznic, ospalostí, apatií. Pokud se tyto příznaky objeví, okamžitě vyhledejte kvalifikovanou pomoc. Pacient je naléhavě hospitalizován, provádí se symptomatická léčba, antidotum Ν-acetylcystein se podává intravenózně.

Antipyretické sirupové analogy

Další léčiva jsou také vyráběna na bázi paracetamolu. Z předloženého sirupu se liší složením, uvolňovací formou a samozřejmě cenou.

Návod k použití přípravku Paracetamol pro děti

Paracetamol, jako účinná látka, je obsažen v mnoha lécích určených k potlačení excitability center bolesti a termoregulace.

Jedním z nejoblíbenějších nástrojů v této skupině je Panadol, který je klasifikován jako antipyretický lék pro děti s paracetamolem.
Mezi hlavní výhody této drogy patří: univerzálnost, dostupnost (dostupná v každé lékárně světa bez lékařského předpisu), pohodlí a široká škála forem uvolňování.

Lék má jinou formu, ale děti jsou nejčastěji předepisovány: paracetamolový sirup pro děti, paracetamol pro děti suspenze (svíčky) a méně často paracetamol pro děti v tabletách.

Pokyny pro děti paracetamol

Paracetamol působí jako antipyretikum, analgetikum (zmírňující bolest) a částečně protizánětlivé činidlo pro děti i dospělé.

Je indikován pro pocity bolesti různého původu, například pro bolesti hlavy nebo bolesti zubů, neuralgii, myalgii, algomenorrhea; bolesti při zranění, popáleniny. Zmírňuje horečku u infekčních a zánětlivých onemocnění.

Paracetamolový návod k použití varuje, že účinná látka se snadno vstřebává do krve a proniká do všech orgánů. V tomto ohledu je léčivo kontraindikováno v případě přecitlivělosti, v prvních měsících života dítěte a těhotných žen v těhotenství.

Problém je v tom, že paracetamol proniká placentární bariérou. Dosud nebyly v zásadě pozorovány žádné negativní účinky paracetamolu na plod u lidí.

Paracetamol se vylučuje do mateřského mléka: obsah mléka je 0,04-0,23% dávky užívané matkou.
Při volbě tohoto léku během těhotenství a kojení, jako prostředku léčby, byste měli pečlivě zvážit očekávané přínosy pro matku a potenciální riziko pro plod nebo dítě. V této záležitosti se poraďte se svým osobním lékařem.

Léčivo se používá s opatrností u pacientů s poruchou funkce jater a ledvin, s benigní hyperbilirubinemií a také u starších pacientů. Při dlouhodobém užívání paracetamolu ve velkých dávkách může mít léčivo hepatotoxický účinek.

V jiných případech je použití možné podle dávkovacího režimu.

Dávkování dětského paracetamolu

Paracetamolový sirup pro děti - návod a dávkování

Dávka suspenze paracetamolu u dětí závisí na věku a tělesné hmotnosti dítěte.

Paracetamol ve formě suspenze pro děti se užívá perorálně před jídlem 3-4krát denně v intervalu 4-6 hodin.
Malé děti mohou být přidány do láhve s vodou, čajem.

V 5 ml sirupu - 1 čajová lžička - obsahuje 120 mg paracetamolu.

Jedna dávka je 10-15 mg / kg tělesné hmotnosti dítěte. Maximální denní dávka je nejvýše 60 mg na kg tělesné hmotnosti dítěte denně.

V závislosti na věku se paracetamolový sirup předepisuje v následujících jednotlivých dávkách:

- od 3 měsíců až 1 rok - 2,5-5 ml (1 / 2-1 tsp) nebo 60-120 mg;
- od 1 roku do 6 let - 5-10 ml (1-2 čajové lžičky) nebo 120-240 mg;
- od 6 do 14 let - 10-20 ml (2-4 čajové lžičky) nebo 240-480 mg.

Trvání léčby není více než 3 dny jako antipyretikum a nejvýše 5 dnů jako anestetikum. Pokračování lékové léčby po konzultaci s lékařem.

Před použitím je lék důkladně protřepán.

Dávkování paracetamolu v tabletách pro děti

Pro děti od 9 do 12 let je maximální denní dávka 2 g.

Pro děti od 3 do 6 let je maximální denní dávka 1-2 g paracetamolu v dávce 60 mg na 1 kg tělesné hmotnosti dítěte ve 3-4 dávkách.

Lék by měl být užíván po jídle, pít dostatek vody.

Rektální dávkování čípků

Pro děti ve věku od 1 měsíce do 3 let se používají rektální čípky, jedna dávka paracetamolu je 15 mg na 1 kg tělesné hmotnosti denně - 60 mg na 1 kg tělesné hmotnosti dítěte. Frekvence použití 3-4 krát denně.

U dospělých a dospívajících s tělesnou hmotností nad 60 kg je jednotlivá dávka 0,35-0,5 g, maximální jednotlivá dávka je 1,5 g 3-4krát denně. Denní dávka 3-4 g.

U dětí ve věku od 6 do 12 let je maximální denní dávka 2 g ve 4 dávkách.

Pro děti od 3 do 6 let je maximální denní dávka 1-2 g paracetamolu v dávce 60 mg na 1 kg tělesné hmotnosti dítěte ve 3-4 dávkách.

Paracetamol pro děti recenze a ceny

Paracetamol pro děti závisí na formě uvolňování a objemu léčiva. Droga, vedle přístupnosti, je známý pro své dostupné ceny.

Tablety paracetamolu lze zakoupit za 3-5 rublů, 10 kusů, 200 až 500 mg;

Paracetamol suspenze pro děti 120mg / 5ml, 200g stojí v průměru 100-130 rublů, přichází v ovocných příchutích - pomeranč a jahoda;

Paracetamol rektální svíčky 500 mg, 10 kusů lze zakoupit za 35-39 rublů.

Dětská suspenze paracetamolu (sirup): návod k použití, dávkování, cena, recenze

Tento článek má pouze informativní charakter. Pro konzultaci o použití kontaktujte svého lékaře.

Mladší děti často odmítají pít hořké léky. Ale časy, kdy rodiče museli donutit dítě, aby si vzali „prášky bez chuti“ s teplotou již za sebou - dětská suspenze paracetamolu přišla na záchranu. Návod k použití, dávkování, cena léku, recenze - to vše budeme diskutovat níže.

Obsah:

Návod k použití

Zvýšená teplota u dítěte „povzbuzuje“ rodiče k naléhavému jednání. Chlazení a bolest v dítěti pomůže odstranit osvědčený nástroj, který by měl být dnes uchováván v každé lékárničce.

Dětský paracetamol má sladkou chuť a je navržen pro pohodlné použití. Důležitou výhodou suspenzí je nízká toxicita a nízké riziko zvýšení methemoglobinu.

Nezávisle stanovit dávku léků není těžké. Pomáhá v tomto návodu k použití paracetamolového sirupu pro děti. Zavěšení je určeno pro děti od jednoho měsíce života. Dokud dítě nedosáhne věku tří měsíců, lék vám lékař předepíše.

 • Přijmout dovnitř krátce před použitím jídla.
 • Neřeďte jinými tekutinami.
 • Pijte dostatek vody.
 • Před použitím by mělo být protřepáno, aby se dosáhlo homogenity látky.
 • Dávka léčiva se vypočítá pomocí odměrné lžičky nebo injekční stříkačky uzavřené v balení.
 • Při použití injekční stříkačky je pevně zasunut do adaptéru v hrdle láhve. Zavěste volič na požadovaný štítek a otočte láhev vzhůru nohama.
 • Dítěti dejte lék stříkačkou a opláchněte ho tekoucí vodou.
 • Lžíci a stříkačku uchovávejte v obalu.

Dávkování

Každé balení léku má jako preventivní opatření měřenou dvojitou lžičku nebo injekční stříkačku. Velká lžička pojme až 5 ml sirupu, menší - 2,5 ml.

Odborníci předepisují míru léku v souladu s tělesnou hmotností dítěte. Při výpočtu se měří jedna dávka - 10-15 mg / kg tělesné hmotnosti. Přípustný den - ne více než 60 mg / kg tělesné hmotnosti dítěte. V souladu s věkem léku je předepsáno:

 • 1 až 3 měsíce - asi 2 ml (asi 50 mg);
 • 3 měsíce až 1 rok - 2,5-5 ml (60-120 mg);
 • 1 rok až 6 let - 5-10 ml (120-240 mg);
 • 6 až 14 let - 10-20 ml (240-480 mg).

Bez rozhovoru s lékařem pokračujte v léčbě po dobu nejvýše 5 dnů (3 - proti teplotě, 5 - k úlevě od bolesti).

Nepokračujte v samoléčbě déle, než je stanovené období.

Ve kterých lékárnách je lepší koupit + cenu

Dětská suspenze Paracetamol se vydává z lékáren bez lékařského předpisu. Cena léku závisí na typu výrobce. Průměrná cena je sirup od ruské společnosti Pharmstandard. V online lékárnách se cena 120mg / 5ml lahve léků pohybuje od 71 do 129 rublů:

Akce, recenze

Jaký je účinek paracetamolu na tělo nemocného dítěte, co si o tom myslí zkušení spotřebitelé? Pojďme na to přijít.

Dětský paracetamol v suspenzi je analgetikum. Má vysokou absorpční rychlost 0,5-2 hodiny. Inhibuje cyklooxygenázu v nervových centrech, zklidňuje bolest a zlepšuje termoregulaci.

 • Snižuje zánět v těle. Nezachycuje sodík a vodu (metabolismus vody a soli). Nepříznivě neovlivňuje sliznici gastrointestinálního traktu.
 • Vezměte v úvahu vlastnosti léku. Je nežádoucí pít ve stejnou dobu s ostatními, kteří mají Paracetamol v kompozici - je nebezpečné předávkování.
 • Po požití se Paracetamol rychle vstřebává v gastrointestinálním traktu, zejména v tenkém střevě. Krevní plazma Paracetamol dosahuje 10–60 minut, kde se koncentrace postupně snižuje a po 6 hodinách tento účinek téměř zmizí.
 • Paracetamol je distribuován do všech tkání těla, kromě tukové tkáně a mozkomíšního moku.
 • Zvažte, že léčivo je schopno narušit výsledky laboratorních testů detekcí glukózy a kyseliny močové v plazmě.
 • Dlouhodobá léčba paracetamolem způsobuje kontrolu funkčního stavu jater.
 • Příjem s ethanolem není žádoucí.
 • Suspenze obsahuje sacharózu, kterou je třeba zvážit, pokud má pacient cukrovku.
 • 2-3 hodiny po užití léku se z těla odstraní. 85–95% paracetamolu se vylučuje do 24 hodin ledvinami ve formě glukuronidů a sulfátů, 3% - nezměněno.

Recenze lékařských odborníků

Victor H.: Dobrý lék na snížení teploty u dětí. Existují různé tvary a různí výrobci. Často použitelné v pediatrické praxi s hypertermií různých etiologií a v různých formách. K poklesu teploty dochází rychle ve spojení s etiologickým ošetřením.

Vasilij I.: Lék je účinný, tělesná teplota dítěte rychle klesá. Při aplikaci s dodržováním věkových dávek prakticky nezpůsobuje vedlejší účinky. Použití léčiva ve formě suspenze zjednodušuje jeho použití u mladších dětí. Negativní momenty během užívání léku nejsou pozorovány.

Alexander P. Paracetamol pro děti - antipyretikum, anestetikum, je dobře používáno v ORL praxi pro akutní onemocnění, otitis, sinusitidu, v pooperačním období. Poplatek odpovídá kvalitě léku. Aplikujte podle návodu, nevylučuje rozvoj akutních alergických reakcí ve formě kopřivky, angioedému.

Ludmila: Na světě existují dva typy antipyretik: Ibuprofen a Paracetamol. A lidé jsou stejně rozděleni do dvou „typů“ - ibuprofen pomáhá někomu lépe, Paracetamol někomu pomáhá. Ibuprofen je Nurofen, Ibufen, Beaufen, atd. Paracetamol je Efferalgan, Panadol a další.

Lidé recenze

Naděžda: Poprvé jsme se setkali s Pharmstandardem Paracetamol pro děti se sirupem, když byl náš syn 3 měsíce starý. V tomto věku proveďte první vakcínu DPT. Poté nám pediatr doporučil tento lék použít. A tak až jeden rok si sirup po každé očkování DPT třikrát pomohl.

Anastasia: Všimla jsem si, že suspenze sníží teplotu ne okamžitě, až po hodině a půl, přibližně, teplota klesne a po 3 hodinách teplota její dcery klesla na 36,6 stupně. Jedna dávka suspenze byla pro nás dostačující 20 hodin, pak teplota opět vzrostla na 38,1.

Catherine: Paracetamol pro děti, vždy používáme, když teplota stoupá. Vím, že jiní ho odmítají, údajně nesnižuje teplotu, ale moje děti mají vždy lék, který funguje perfektně. Kromě toho sirup chutná dobře, což je důležité pro malé ryby. Po aplikaci začne teplota klesat po půl hodině, někdy budete muset počkat asi hodinu. Dalším důvodem, proč si zvolím tento lék, je nízká cena. Léčím matky, které si to myslí: proč platit za stejný lék, pokud drahý ekvivalent není o nic lepší.

Nikita: Synu se to líbilo. Pravděpodobně kvůli barvivu v kompozici, ale bohužel instrukce neuvádějí chuť. Po 4-5 dnech onemocnění začalo ustupovat, teplota klesala. A to se líbí. Nakonec jsme našli vhodný lék.

Valentina: Při vysoké teplotě to bylo se svíčkami nějak problematické, vždy to nepomohlo. A někdy byl dětský paracetamol velmi užitečný. Za prvé, je vhodné dát ji s pomocí odměrné lžičky. Naše dítě si na ni rychle zvyklo, a když vyrostla, neměl vůbec problém pít lék. Má zvláštní ovocnou vůni a nasládlou chuť - naše dítě se to líbí.

Evgenia: Dětský paracetamol je velmi účinný při snižování horečky a jako anestetikum. U malého dítěte vzniká teplota z různých důvodů a Paracetamol ji velmi rychle snižuje. Z kolébky dávám svému dítěti sirup. Nezpůsobuje alergie a další reakce. Chuť je sladká a dítě si ji bere s potěšením. Paracetamol má uklidňující účinek a syn po něm sladce spí. Samozřejmě, když spí, pravidelně kontrolujte teplotu. Navzdory své nízké ceně dělá Paracetamol svou práci efektivněji než drahé protějšky. Proto s důvěrou doporučuji tento přípravek dětem od útlého věku.

Video

Ve videoblogech YouTube se o své zkušenosti s péčí o dítě podělí pečující matka.

Indikace

Dětský paracetamol v suspenzi působí s:

Kontraindikace

 • Vysoká citlivost na složky v kompozici.
 • Nemoci jater, ledvin.
 • Genetická nepřítomnost glukóza-6-fosfát dehydrogenázy.
 • Poruchy krve.
 • S opatrností v Gilbertově syndromu (konstituční hyperbilirubinémie).

Používejte opatrně, když:

 • selhání jater a ledvin;
 • benigní hyperbilirubinémie;
 • diabetes;
 • (do 3 měsíců).

Vedlejší účinky

 • Alergické reakce: vzácně - kožní vyrážka, svědění, kopřivka, angioedém.
 • Nevolnost, bolest žaludku.
 • Hypoglykémie.
 • Hepatotoxický a nefrotoxický účinek při předávkování.
 • Dyspnea, bolestivý pocit v srdci.
 • Při užívání v doporučených dávkách se vzácně vyskytnou závažné nežádoucí účinky.
 • Pokud se vyskytnou znatelné reakce, které nejsou popsány v příbalové informaci, je nutné neprodleně konzultovat lékaře.

Předávkování

Akutní otrava paracetamolem je vyjádřena:

 • nevolnost;
 • zvracení;
 • bolesti žaludku;
 • pocení;
 • bledá kůže;
 • po 24-48 hodinách se vyskytnou příznaky poškození jater a křečí jater.

U komplikovaných epizod se vyvíjí selhání jater, encefalopatie a kóma. Při dlouhodobé léčbě léky s předávkováním dávkou dojde k hepatotoxickým a nefrotoxickým účinkům (renální kolika, nespecifická bakteriurie, intersticiální nefritida, papilární nekróza).

Složení

Účinná látka:

Pomocné látky:

 • Avicel RC-591 (mikrokrystalická celulóza, sodná sůl karmelózy) - 50 mg; xanthanová guma (xanthanová guma) - 7,5 mg;
 • methylparahydroxybenzoát (nipagin) - 5 mg;
 • propylenglykol - 1 mg;
 • sacharóza (cukr) - 1650 mg;
 • glycerol (glycerin) - 630 mg;
 • sorbitol (potravinářský sorbitol) - 1128,75 mg;
 • pomerančová příchuť nebo jahodová příchuť - 6,5 mg;
 • voda (čištěná voda) - do 5 ml.

Popis: homogenní suspenze ze světle šedé nebo světle šedé barvy s nažloutlým odstínem do šedé nebo šedé barvy se žlutavým odstínem s charakteristickou ovocnou vůní. Neobsahuje alkoholy a barviva.

Analogy

Analogy Paracetamol pro děti: t

FAQ: Odpovědi na často kladené otázky

Přípustný počet dávek léčiva za den?

Počet recepcí za den - ne více než čtyřikrát v intervalech nejméně čtyř hodin. Ve zvlášť obtížných okamžicích a pouze v podmínkách nemocnice, podle souhlasu zdravotnického personálu, je povoleno více než čtyřikrát.

V jakém věku je dítě dovoleno užívat dítě v suspenzi?

Děti s paracetamolem mohou dostávat od 1 měsíce při předepisování lékaře.

Existuje možnost alergie na lék?

Suspenze pro děti někdy způsobují alergickou reakci. Nezapomeňte však, že alergie se ne vždy vyskytují na samotném léku. Je na vazivových látkách obsažených v suspenzi kojenců.

S jakou péčí si vzít lék?

Při užívání dětského paracetamolu v suspenzi nepřekračujte předepsanou dávku! Předávkování paracetamolem způsobuje selhání jater.

Skladovací podmínky Paracetamolu pro děti?

Skladujte při teplotě do 25 ° C. Chraňte před mrazem! Uchovávejte mimo dosah dětí.