Arbidol: instrukce, recenze, aplikace

Lék: ARBIDOL® (ARBIDOL)

Kód ATX: J05AX
Cfg: antivirotikum
Kódy ICD-10 (indikace): A08, A60, B00, B02, J06.9, J10, J15, J42, Z29.8
Reg. Číslo: P N003610 / 01
Datum registrace: 05/10/07
Vlastník reg. ID: PHARMSTANDART-LEKREDSTVA (Rusko) vyrábí Schelkovsky Vitamin Plant (Rusko)

DÁVKOVÁ FORMA, SLOŽENÍ A BALENÍ

? Žluté kapsle, velikost číslo 3; obsah tobolek - směs obsahující granule a prášek od bílé po bílou se zelenožlutým nebo krémovým odstínem barvy.

Pomocné látky: bramborový škrob, mikrokrystalická celulóza, koloidní oxid křemičitý (aerosil), krospovidon (collidon 25), stearát vápenatý.

Sostavtverdoy želatinové tobolky: oxid titaničitý (E 171), chinolinová žluť (E104), barvivo oranžovou žluť, methyl hydroxybenzoát, propyl hydroxybenzoát, kyselinu octovou, želatinu a oxid titaničitý (E 171), chinolinová žluť (E104), žluté slunce (E110), želatinu.

5 kusů - Balení obalů (1) - lepenkové obaly.

5 kusů - Obaly buněčných obalů (2) - kartonové obaly.
5 kusů - Obaly buněčných obalů (4) - kartonové obaly.
10 ks. - Balení obalů (1) - lepenkové obaly.
10 ks. - Obaly buněčných obalů (2) - kartonové obaly.
10 ks. - Obaly buněčných obalů (4) - kartonové obaly.

? Tobolky s bílým pouzdrem a žlutým víčkem, velikost č. 1; obsah tobolek - směs obsahující granule a prášek od bílé po bílou se zelenožlutým nebo krémovým odstínem barvy.

Pomocné látky: bramborový škrob, mikrokrystalická celulóza, koloidní oxid křemičitý (aerosil), krospovidon (collidon 25), stearát vápenatý.

Složení tvrdé želatinové tobolky: oxid titaničitý (E171), chinolinová žlutá (E104), žlutá barva při západu slunce, methylhydroxybenzoát, propylhydroxybenzoát, kyselina octová, želatina nebo oxid titaničitý (E171), chinolinová žlutá (E104), žlutý západ slunce (E1);.

5 kusů - Balení obalů (1) - lepenkové obaly.

5 kusů - Obaly buněčných obalů (2) - kartonové obaly.
5 kusů - Obaly buněčných obalů (4) - kartonové obaly.
10 ks. - Balení obalů (1) - lepenkové obaly.
10 ks. - Obaly buněčných obalů (2) - kartonové obaly.
10 ks. - Obaly buněčných obalů (4) - kartonové obaly.

NÁVOD K POUŽITÍ PRO ZKUŠEBNÍKY.
Popis léku schváleného výrobcem v roce 2011

FARMAKOLOGICKÉ ÚČINKY ARBIDOLU

Antivirové léčivo. Specificky inhibuje viry chřipky A a B, koronavirus spojený s SARS. Mechanismus antivirového účinku označuje fúzní inhibitory (fúze), interaguje s hemaglutininem viru a zabraňuje fúzi lipidového obalu viru a buněčných membrán.

Má mírný imunomodulační účinek.

Má aktivitu indukující interferon, stimuluje humorální a buněčné imunitní reakce, fagocytární funkci makrofágů, zvyšuje odolnost organismu vůči virovým infekcím.

Snižuje výskyt komplikací spojených s virovou infekcí a exacerbací chronických bakteriálních onemocnění.

Terapeutická účinnost u virových infekcí se projevuje snížením závažnosti celkové intoxikace a klinických jevů, což snižuje dobu trvání onemocnění.

Léčí nízko toxické léky (LD50> 4 g / kg). Nemá žádné negativní účinky na lidský organismus při perorálním podání v doporučených dávkách.

FARMACOKINETIKA

Sání a distribuce

Po požití se rychle vstřebává z gastrointestinálního traktu. Smax při dávce 50 mg se dosáhne po 1,2 h, Cmax pokud dostanete dávku 100 mg - 1,5 hodiny.

Účinná látka léčiva Arbidol® se rychle distribuuje do orgánů a tkání těla.

Metabolismus a vylučování

Metabolizované v játrech. T1/2 je 17-21 hodin

Přibližně 40% se vylučuje v nezměněné formě, hlavně žlučí (38,9%) a v malých množstvích ledvinami (0,12%). Během prvního dne je vyloučeno 90% přijaté dávky.

INDIKACE ARBIDOLU

Prevence a léčba dospělých a dětí: t

- chřipky A a B, ARVI, SARS, vč. komplikované bronchitidou a pneumonií;

- stavy sekundární imunodeficience;

- komplexní léčba chronické bronchitidy, pneumonie a rekurentní herpetické infekce.

Prevence pooperačních infekčních komplikací a normalizace imunitního stavu.

V komplexní terapii akutních střevních infekcí etiologie rotavirů u dětí starších 3 let.

REŽIM DÁVKOVÁNÍ

Lék je předepsán uvnitř, před jídlem. Jednorázová dávka pro dospělé a děti od 12 let - 200 mg (2 kapsle po 100 mg nebo 4 tobolky po 50 mg), arbidol pro děti ve věku od 6 do 12 let - 100 mg, od 3 do 6 let - 50 mg.

Pro nespecifickou profylaxi

V přímém kontaktu s nemocnou chřipkou a dalšími akutními respiračními virovými infekcemi pro dospělé a děti starší 12 let se přípravek Arbidol® podává v dávce 200 mg / den; děti ve věku od 6 do 12 let - 100 mg / den; děti ve věku od 3 do 6 let - 50 mg / den. Lék se užívá 1 krát denně. Kurz je 10-14 dnů.

Během epidemie chřipky a jiných akutních respiračních virových infekcí, pro prevenci exacerbace chronické bronchitidy a opakovaného výskytu infekce herpes u dospělých a dětí starších 12 let, je lék předepsán v jediné dávce 200 mg; děti ve věku od 6 do 12 let - 100 mg; děti ve věku od 3 do 6 let - 50 mg. Lék se užívá 2x týdně po dobu 3 týdnů.

Pro prevenci SARS (v kontaktu s pacienty) jsou dospělým a dětem starším 12 let předepsány dávky 200 mg 1krát denně po dobu 12-14 dnů; děti ve věku od 6 do 12 let - 100 mg 1krát denně (před jídlem) po dobu 12-14 dnů.

Pro prevenci pooperačních infekčních komplikací je léčivo předepisováno dva dny před operací, poté druhý a pátý den po operaci v dávkách: dospělí a děti starší 12 let - 200 mg, děti ve věku od 6 do 12 let - 100 mg, 3 až 6 let - 50 mg.

Pro ošetření

S chřipkou a dalšími akutními respiračními virovými infekcemi bez komplikací u dospělých a dětí starších 12 let je lék předepsán 200 mg 4krát denně (každých 6 hodin), děti ve věku od 6 do 12 let - 100 mg 4krát denně (každých 6 hodin), od 3 do 6 let - 50 mg 4krát denně (každých 6 hodin). Průběh léčby je 5 dnů.

U chřipkových a jiných akutních respiračních virových infekcí s komplikacemi (včetně bronchitidy, pneumonie), dospělých a dětí starších 12 let Arbidol® je předepsáno 200 mg 4krát denně (každých 6 hodin) po dobu 5 dnů, poté 200 mg 1 krát / týden do 4 týdnů. Děti od 6 do 12 let mají předepsáno 100 mg 4krát denně (každých 6 hodin), poté 100 mg 1krát týdně. do 4 týdnů. Děti ve věku od 3 do 6 let mají být předepsány 50 mg 4krát denně (každých 6 hodin) po dobu 5 dnů, poté 50 mg 1krát týdně. do 4 týdnů.

Pro léčbu SARS jsou dospělým a dětem starším 12 let předepsány dávky 200 mg 2x denně po dobu 8-10 dnů.

Při komplexní léčbě chronické bronchitidy a rekurentní herpetické infekce u dospělých a dětí starších 12 let je léčivo předepsáno 200 mg 4krát denně (každých 6 hodin) po dobu 5-7 dnů, poté 200 mg 2krát týdně. do 4 týdnů. Děti ve věku od 6 do 12 let, 100 mg 4krát denně (každých 6 hodin) po dobu 5-7 dnů, poté 100 mg 2krát týdně. do 4 týdnů. Děti od 3 do 6 let mají předepsáno 50 mg 4krát denně (každých 6 hodin) po dobu 5-7 dnů; pak - 50 mg 2x týdně. do 4 týdnů.

V rámci komplexní terapie akutních střevních infekcí etiologie rotaviru jsou dětem nad 12 let předepsány dávky 200 mg 4krát denně (každých 6 hodin) po dobu 5 dnů, ve věku od 6 do 12 let - 100 mg 4krát denně (každých 6 hodin). po dobu 5 dnů, ve věku od 3 do 6 let - 50 mg 4krát denně (každých 6 hodin) po dobu 5 dnů.

Vedlejší účinky arbidolu

Zřídka: alergické reakce.

KONTRAINDIKACE ARBIDOL

- děti do 3 let;

- Přecitlivělost na léčivo.

PREGNANCY A LACTATION

Údaje o použití přípravku Arbidol během těhotenství a kojení nejsou k dispozici.

ZVLÁŠTNÍ POKYNY

Vliv na schopnost řídit motorové dopravní a kontrolní mechanismy

Lék nevykazuje centrální neurotropní aktivitu a může být používán v lékařské praxi pro preventivní účely u prakticky zdravých jedinců různých profesí vyžadujících zvýšenou pozornost a rychlost psychomotorických reakcí (včetně řidičů dopravy, operátorů).

OVERDOSE ARBIDOL

Předávkování lékem není označeno.

Interakce s drogami

Při předepisování s jinými léky nebyly zaznamenány žádné negativní účinky.

PODMÍNKY PRO ODCHYLKY OD DROGŮ

Lék je schválen pro použití jako prostředek OTC.

PODMÍNKY

Seznam B. Lék by měl být skladován mimo dosah dětí, suchý, chráněný před světlem, při teplotě do 25 ° C. Datum expirace - 2 roky

"Arbidol" je smrtelný pro děti

Antivirový lék „Arbidol“, který je během epidemie chřipky velmi dobře známý a masivně konzumovaný, se ve skutečnosti ukázal jako smrtelný pro lidské zdraví. Představuje největší nebezpečí pro děti ve věku od 6 do 12 let.

I přesto, že „Arbidol“ je registrován a volně prodáván na území Ukrajiny od roku 2009, informace, které ve skutečnosti zdaleka nejsou všudypřítomné všudypřítomné virové infekce, se staly veřejnými. A tato informace byla prosakována v médiích díky ne-lhostejným úředníkům Ministerstva zdravotnictví Ukrajiny. Nemusíš tomu uvěřit, ale ty tam také zůstanou.

Výrobce Arbidolu je ruská farmaceutická společnost Pharmstandard-Leksredstva. Na ruském trhu, jeho lék bije všechny záznamy, pokud jde o počet výrobků prodávaných během epidemie chřipky. Statistiky uvádějí, že v roce 2011 v Ruské federaci prodej Arbidolu pokrýval 1,3% celkového trhu, což zaujalo první místo mezi léky své farmaceutické skupiny. Bohužel, na Ukrajině, popularita Arbidol mezi populací není o nic méně.

Nebezpečí konzumace a co je nejdůležitější, předávkování tohoto léku je, že může způsobit, že pacient má haptický stav, který je plný závažných následků pro lidské zdraví.

Problém je v tom, že výrobce Arbidolu nejen utajoval informace o nežádoucích událostech od spotřebitele, ale také doporučuje, aby pacient užíval dávku několikrát vyšší, než je přípustná dávka.

Arbidolova patentová dokumentace jasně uvádí, že denní dávka léku v lidském těle by neměla překročit přípustných 300 mg.

Současně pokyny pro léčivo uvedené v části „Pokyny pro použití a dávku“ uvádějí, že při léčbě dětí ve věku od 6 do 12 let je denní dávka 400 mg a pro děti od 12 let a dospělých - 800 mg pro děti ve věku od 6 do 12 let. 5-7 dnů.

Nejhorší však je, že předávkování přípravkem „Arbidol“ během očkování může mít za následek i fatální následky (.).

Nechci vyděsit maminky a tatínky, ale nikdo nešetřil smrt Arbidolova dítěte v ukrajinské krvi po rutinním očkování dětí po plánovaném očkování (!!).

Kromě toho, jak je již známo, chybí materiály registrační dokumentace léku nebo studie předběžné registrace (!).

Všechny výše uvedené skutečnosti jsou dnes předmětem vyšetřování ze strany orgánů činných v trestním řízení. Jak uvádí média, SBU již otevřela trestní derivát zneužití oficiálního postavení úředníky Pharmstandard-Leksredstvo LLC a Centra odborných znalostí státního podniku Ministerstva zdravotnictví.

To vše rozhodně není špatné, pokud neberete v úvahu skutečnost, že i v době přípravy této publikace stovky tisíc dětí nadále polkávají tablety Arbidolu.

Státní protidrogová správa Ukrajiny je povinna okamžitě reagovat na tuto situaci a přinejmenším pozastavit prodej Arbidolu až do ukončení trestního vyšetřování.
A konečně, několik údajů o Wikipedii:

„Studie o arbidolu nedávají důvod k tomu, aby se považovaly za lék s prokázanou účinností při léčbě nachlazení, včetně chřipky,“ řekl profesor Vasily Vlasov, prezident Společnosti lékařských odborníků založených na důkazech.

Světová zdravotnická organizace nikdy nepovažovala umifenovir (neboli „Arbidol“) za slibný antivirový lék.

Správa potravin a léčiv zamítla registraci ve Spojených státech.

Na zasedání Předsednictva Výboru pro formulace Ruské akademie lékařských věd dne 16. března 2007 bylo přijato usnesení: „Ihned odstranit ze seznamu léků, pro které jsou v programu DLO poskytnuty léky, zastaralé léky s neprokázanou účinností -..., arbidol,...“.

Arbidol: pokyny, indikace, kontraindikace, informace o výkonnosti

Arbidol je antivirotikum používané k prevenci a léčbě řady virových infekcí z chřipky na herpes. V roce 2009 byl tento lék zařazen do seznamu esenciálních a esenciálních léčiv, který je stále přítomen.

Složení a uvolňovací forma

Pod názvem "Arbidol" drogu vyrábí pouze jedna společnost v Rusku - Pharmstandard. Připravte je v několika dávkových formách - tablety v želatinové skořápce, kapsle, prášek pro výrobu suspenzí. Kompozice obsahuje pouze jednu účinnou látku - umifenovir v dávce 50, 100 nebo 200 mg. Kromě toho mikrokrystalická celulóza, škrob, oxid titaničitý a oxid křemičitý, stearát vápenatý, barviva a ochucovadla mohou být obsaženy v dávkových formách jako balastní látky.

Od roku 2007 vypršela platnost patentu na Arbidol a nyní jsou jeho analogy vyráběny jinými společnostmi. Léky, které zahrnují umifenovir - Arpetol, Arpeflu, Arpetolid, ORVitol NP, Immustat.

Arbidol: svědectví

Podle návodu k použití Arbidol dobře zvládá úkol prevence a léčby chřipkových a jiných infekcí dýchacího ústrojí, včetně SARS (těžký akutní respirační syndrom nebo atypická pneumonie), včetně komplikovaných. Není to špatné (podle výrobců), on se etabloval v léčbě sekundárních stavů imunodeficience a opakované infekce herpes (jako doplněk).

Arbidol se také používá k prevenci infekcí během období zotavení po chirurgických zákrocích. Používá se také v komplexu léčebných opatření pro boj s rotavirovou střevní infekcí u dětí od 3 let.

Způsob použití a dávkování

Tento přípravek se používá výhradně uvnitř krátce před jídlem. Jedna dávka léku závisí na věku pacienta a frekvence podávání závisí na důvodu jeho použití. Dospělý by měl současně užívat 200 mg přípravku Arbidol, děti ve věku 6-12 let - 100 mg a batolata ve věku 3-6 let - 50 mg léku.

Nespecifická profylaxe infekcí:

 1. Přímý kontakt s pacienty - zdroje chřipky a ARVI (průběh podávání - 10-14 dní, jedna dávka denně):
  • dospělí, 200 mg;
  • děti 6-12 let - 100 mg;
  • 3-6 let - 50 mg.
 2. V období sezónních epidemií respiračních infekcí, včetně chřipky, a také s cílem vyhnout se exacerbaci chronické bronchitidy a herpesu jakékoliv lokalizace jsou výše popsané jednotlivé dávky předepisovány jednou za tři dny po dobu 3 týdnů.
 3. Prevence SARS: standardní dávka jednou za klepání po dobu 14 dnů.
 4. Prevence infekčních komplikací po operaci:
  • lék se užívá 2 dny před operací, druhý a pátý den po operaci (pouze třikrát);
  • aplikovat standardní jednorázovou dávku.

Léčba infekcí:

 1. Nekomplikovaná chřipka a ARVI:
  • dospělí - 200 mg 4krát denně;
  • 6-12 let - 100 mg 4krát denně;
  • 3-6 let - 50 mg 4krát denně;
  • Délka recepce - 5 dní.
 2. Komplikovaná chřipka a ARVI:
  • prvních 5 dnů užívá předchozí léčebný režim;
  • v následujících 4 týdnech použijte jednu dávku týdně.
 3. V případě atypické pneumonie se léčivo používá v dávkách 200 mg dvakrát denně po dobu 8-10 dnů. V tomto případě se používá pouze při léčbě dospělých.
 4. Při chronické bronchitidě a recidivách herpetické infekce se Arbidol používá čtyřikrát denně po dobu jednoho týdne a pak dvakrát týdně po dobu jednoho měsíce. Dávka - standard.
 5. V případě akutních infekcí rotavirového střeva se Arbidol léčí ve standardních dávkách, užívaných čtyřikrát denně po dobu 5 dnů.

Vedlejší účinky

Pacienti velmi dobře snášejí arbidol. Výrobce zaznamenává pouze vzácné případy alergie na léčivo. Nebyly identifikovány další vedlejší účinky.

Arbidol: kontraindikace

Spektrum kontraindikací pro použití Arbidolu je velmi malé. Nelze jej použít k léčbě dětí mladších 3 let, stejně jako osob s individuální intolerancí na jakékoli složky drogy, včetně balastních látek.

Předávkování

Podle poskytnutých údajů Arbidol patří k nízko toxickým lékům (život ohrožující otrava může nastat při užívání stovek tablet současně). Informace o předávkování proto nejsou k dispozici.

Jak účinný je Arbidol?

Přes silný marketing, použití Arbidol je ještě sporný. Řada odborníků tvrdí, že lék vůbec nepomáhá s chřipkou a jinými infekcemi. Jiní naopak deklarují vysokou účinnost v sezónních epidemiích.

Výrobce na svých internetových stránkách odkazuje na četné studie provedené v Rusku a Číně, které údajně prokázaly antivirový účinek umifenovir. Nicméně, v roce 2010, na vrcholu epidemie chřipky A (H1N1), známé jako prase, Světová zdravotnická organizace vydala průvodce, ve kterém poukázala na to, že účinnost přípravku Arbidol nebyla prokázána. Odborníci WHO upozornili na nedostatek transparentních údajů o výzkumných metodách, což je v rozporu se zásadami medicíny založené na důkazech přijaté ve světě.

V roce 2012 začalo Rusko studovat účinnost přípravku Arbidol, prováděného podle všech pravidel (dvojité, slepé, randomizované, placebem kontrolované). Předběžné údaje ukazují na významné zlepšení v průběhu chřipky u lidí užívajících umifenovir. Studie je však financována výrobcem, což znamená, že je obtížné ji označit za nestrannou. Kromě toho existují některé chyby v jeho designu, které mohou vážně ovlivnit výsledek.

Všechny klinické studie, na které výrobce odkazuje - Pharmstandard, byly provedeny pouze ruskými vědci. Mezinárodní společenství bylo s Arbidolem velmi opatrné a věřilo, že jeho účinnost nebyla prokázána. V současné době provedli evropští výzkumníci nezávislí na Pharmstandardu pouze několik studií in vitro (in vitro), které bohužel nemohou sloužit jako důkaz, že Arbidol pomáhá lidem.

Gennady Bozbey, pohotovostní lékař

Celkový počet zobrazení, 4 zobrazení

Arbidol

Obsah

Farmakologické vlastnosti léčiva Arbidol

Antivirová látka s imunomodulačními účinky působí proti virům chřipky A a B a dalším akutním respiračním virovým infekcím. Mechanismus antivirového působení je prokázán ve Světovém centru WHO (NIMR, Mill Hill, Londýn). Arbidol působí v raných stadiích reprodukce viru, ve stadiu pronikání viru do buňky. Inhibuje virus specifický proces fúzí lipidové membrány viru s buněčnými membránami v důsledku interakce s hemaglutininem viru, čímž se zvyšuje stabilita hemaglutininu na konformační změny. Léčivo indukuje produkci interferonu a zvyšuje fagocytární aktivitu makrofágů. Snižuje výskyt komplikací spojených s virovou infekcí a také případy exacerbace chronických onemocnění.
Terapeutická účinnost virových infekcí se projevuje snížením celkové intoxikace a klinickými projevy onemocnění, zkrácením trvání onemocnění.
Prostředky patří k nízko toxickým lékům (DL50 4 g / kg). Po perorálním podání v doporučených dávkách nemá nepříznivý vliv na lidské tělo.
Rychle se vstřebává v zažívacím traktu. Maximální koncentrace léčiva v krvi je dosažena 1,2 h po podání v dávce 0,05 g a 1,5 h po podání v dávce 0,1 g. Biologický poločas metabolismu v játrech je 17-21 h. Přibližně 40% léčiva. zobrazeny beze změny stolicí (38,9%) a močí (0,12%); 90% podané dávky je eliminováno během prvního dne.

Indikace pro použití léčiva Arbidol

Prevence a léčba chřipky A a B, akutní respirační virové infekce, včetně komplikovaných. Při komplexní léčbě chronické bronchitidy, pneumonie a rekurentní infekce herpes.
V komplexní terapii akutních střevních infekcí rotavirové etiologie u dětí starších 2 let.

Použití léku Arbidol

Arbidol se užívá perorálně před jídlem.
Za účelem nespecifické prevence
Osoby v kontaktu s pacienty s chřipkou a jinými akutními respiračními virovými infekcemi: děti ve věku 2-6 let - 0,05 g; 6–12 let - 0,1 g; starší než 12 let a dospělí - 0,2 g 1krát denně po dobu 10–14 dnů.
Během epidemie chřipky a ARVI předcházet exacerbacím chronické bronchitidy a rekurentního herpesu: děti ve věku 2-6 let - 0,05 g; 6–12 let - 0,1 g; starší než 12 let a dospělí - 0,2 g dvakrát týdně po dobu 3 týdnů.
Pro léčebné účely
Chřipka a jiné akutní respirační virové infekce bez komplikací: děti ve věku 2–6 let - 0,05 g; 6–12 let - 0,1 g; nad 12 let a dospělí - 0,2 g 4krát denně (každých 6 hodin) po dobu 3-5 dnů.
Chřipka a jiné akutní respirační virové infekce komplikované bronchitidou, pneumonií: děti ve věku 2-6 let - 0,05 g; 6–12 let - 0,1 g, starší 12 let a dospělí - 0,2 g 4krát denně (každých 6 hodin) po dobu 5 dnů, pak jednorázová dávka 1 krát týdně po dobu 4 týdnů.
Při komplexní léčbě chronické bronchitidy a rekurentní infekce herpes: děti ve věku 2-6 let - 0,05 g; 6–12 let - 0,1 g; více než 12 let a dospělí - 0,2 g 4krát denně (každých 6 hodin) po dobu 5–7 dnů, pak jednorázová dávka 2x týdně po dobu 4 týdnů.
Při komplexní léčbě střevních infekcí etiologie rotavirů u dětí starších 2 let: 2–6 let - 0,05 g; 6–12 let - 0,1 g; nad 12 let - 0,2 g 4krát denně (každých 6 hodin) po dobu 5 týdnů.

Kontraindikace pro použití léku Arbidol

Přecitlivělost na léčivo, věk do 2 let.

Vedlejší účinky léku Arbidol

Jsou možné alergické reakce.

Zvláštní pokyny pro použití léčiva Arbidol

Použití v průběhu březosti a laktace
Neexistují žádné údaje, takže rozhodnutí o žádosti by mělo být učiněno s ohledem na poměr přínosů a rizik.
Arbidol nevykazuje centrální neurotropní aktivitu a může být použit pro léčbu a prevenci lidí různých profesí, kteří potřebují zvýšenou pozornost a koordinaci pohybů (řidičů dopravy atd.).

Lékové interakce Arbidol

Při použití přípravku Arbidol v kombinaci s jinými léky nebyly zjištěny žádné negativní účinky.

Předávkování arbidolem, symptomy a léčba

Podmínky skladování léčiva Arbidol

Na tmavém místě při teplotě ne vyšší než 25-30 ° C.

Arbidol: návod k použití, dávkování, náklady, analogy

Arbidol (Arbidolum) je účinné antivirotikum, které má depresivní účinek na viry chřipky typu A a B. Léčivo se používá jak k léčbě chřipkové infekce, tak k jejímu prevenci v období sezónních epidemií.

Výrobce antivirového prostředku je ruská farmaceutická společnost Pharmstandard-Tomskhimpharm. Na přepážkách lékáren Arbidol pro děti a dospělé je reprezentován dvěma dávkovými formami: tobolkami a tabletami pro vnitřní použití.

Jak Arbidol s chřipkou?

Arbidol, stimulující tvorbu endogenního interferonu v těle, přispívá ke zvýšení humorálních a buněčných imunitních faktorů, zvyšuje odolnost organismu vůči virovým infekcím. Podle recenzí klinických expertů Světové zdravotnické organizace jsou moderní antivirotika, která zahrnují Arbidol, považována za nejúčinnější a zároveň mají minimální vedlejší účinky (například ve srovnání s přípravkem Tamiflu, který způsobuje zvracení u téměř 100% pacientů).

Indikace pro použití

Indikace pro předepisování přípravku Arbidol podle návodu k použití jsou prevence a léčba chřipky způsobené viry A a B. Existují také údaje o účinnosti léčiva pro prevenci akutních respiračních virových infekcí.

Nachlazení je často doprovázeno snížením imunity. V tomto případě se doporučují následující imunomodulátory: Aflubin, Immunal.

Jak se přípravek Arbidol užívá?

Užívání léku Arbidol pro léčbu chřipky (dospělí, děti od 12 let) se doporučuje v dávce 2 tab. (200 mg) 4krát denně. Délka recepce - 3 dny.

Pro účely profylaxe (po kontaktu s nemocnou chřipkou), 1 tab. za den, po dobu 10-14 dnů. Během epidemie nachlazení jmenovat ½ kartu. (100 mg), 1 krát za 3 dny. Délka léčby je 3 týdny.

S rozvojem komplikací ve formě pneumonie jsou pacientům předepsány Arbidol podle schématu: 5 dnů - 1 tab. 3 krát denně; další 1 záložka. 1 krát denně - 3-4 týdny.

U mladších dětí podle anotace je léčebný režim podobný, ale jednorázová dávka je nižší: u dětí ve věku 6-12 let - 100 mg; děti 3-6 let - 50 mg. Před použitím přípravku Arbidol si přečtěte návod k použití.

Kontraindikace a nežádoucí účinky

Při léčbě přípravkem Arbidol jsou vzácně pozorovány nežádoucí účinky: alergické reakce (např. Urtikária, edém Quincke, při němž se užívá Claritin, Loratadin, Cetrin, Zyrtec, Ketotifen, Erius).

Kontraindikace pro jmenování Arbidolu:

 • Intolerance na složky léčiva;
 • Těžká kardiovaskulární patologie;
 • Renální selhání jater.

Předávkování

V případě náhodného předávkování přípravkem Arbidol je nutné provést výplach žaludku, užívat enterosorbující látky: Lactofiltrum, Polysorb, Enterosgel, Aktivní uhlí.

Možné příznaky předávkování: nevolnost, zvracení, bolesti hlavy, závratě, průjem.

Je možné předložit Arbidol během těhotenství, kojení?

Těhotenství a kojení se nedoporučuje jmenování antivirotik, protože vedlejší účinky jsou možné. Podle hodnocení klinických expertů, nejbezpečnější během těhotenství a laktace je ruský homeopatický lék Antigrippin agri, který nemá nepříznivý vliv na tělo.

Existují analogy Arbidolu?

Anaferon, Kagocel má podobný antivirový účinek. Tyto léky se také osvědčily při léčbě a prevenci virových infekcí.

Anaferon (dospělý a děti) má méně vedlejších účinků, je lépe snášen, jeho cena je mnohem nižší než cena Arbidolu. Náklady na Kagocel a Arbidol jsou ve stejném cenovém rozpětí.

Mezi domácí antivirotika lze poznamenat Remantadin (obsažený v Antigrippin Maximum), stejně jako homeopatický lék Antigrippin agri, který nemá prakticky žádné kontraindikace. Náklady na domácí protějšky jsou mnohem nižší než cena Arbidolu.

Podmínky skladování

 • Teplota do 25 stupňů. Celsia;
 • Doba použitelnosti - 2 roky;
 • Skladujte na tmavém, suchém místě.

Cena Arbidola v lékárnách

Koupit Arbidol může být ve většině lékáren bez lékařského předpisu. Průměrné ceny léků:

 • Tobolky Arbidol, 10 ks. 50 mg každý - 115-125 rublů;
 • Tablety Arbidolu, 10 ks. 50 mg každý - 120-130 rublů.

Arbidol pro děti v suspenzi, tabletách a tobolkách - indikace, dávkování pro léčbu a prevenci, recenze

Období akutních respiračních virových infekcí a nachlazení způsobuje, že rodiče přemýšlejí o nákupu nástroje, který by pomohl rychle vychovat děti i děti. Školáci a batolata navštěvující mateřské školy nebo jiné vývojové instituce mohou dostat chřipku jako žádná jiná. Pediatři radí rodičům, aby věnovali pozornost Arbidolu dětem, které díky svému složení snadno uvolňují nachlazení, střevní nemoci, zlepšují imunitu, snižují riziko infekčních komplikací.

Arbidol pro děti

Tento přípravek je anti-kašel a imunomodulační činidlo s antioxidačními vlastnostmi. Není antibiotikum. Arbidol nelze předepsat samotnému dítěti, jeho účel vyžaduje konzultaci s pediatrem. Jako každý lék na léky, toto může ublížit dítěti, zhoršit situaci. Vedlejší účinky, kontraindikace a reakce na předávkování mohou způsobit zdravotní rizika.

Složení a uvolňovací forma

Arbidol pro děti proti infekčním onemocněním má různé formy uvolňování: suspenze, tobolky, tablety. Každá možnost je ideální pro dospělé. Složení přípravku Arbidol obsahuje účinnou látku a další složky, které naleznete v tabulce:

 • Chlorid sodný
 • Maltodextrin
 • Sacharóza (cukr)
 • Oxid křemičitý koloidní oxid titaničitý
 • Škrob předželatinizovaný benzoát sodný
 • Sukralóza
 • Banánová nebo třešňová příchuť
 • Hypromelóza
 • Oxid titaničitý
 • Bramborový škrob
 • Makrogol 4000
 • Mikrokrystalická celulóza
 • Povidon
 • Polysorbát 80
 • Stearát vápenatý
 • Koloidní oxid křemičitý
 • Bramborový škrob
 • Mikrokrystalická celulóza
 • Povidon
 • Stearát vápenatý

Jak přípravek Arbidol působí na tělo

Arbidol patří do skupiny imunostimulačních antivirotik, to znamená, že dává tělu podnět k antivirové aktivitě. Účinná látka umifenovir (arbidol ve formě monohydrátu hydrochloridu) blokuje protein na povrchu viru, který ničí buňky těla. Virus umírá. Požadované koncentrace Arbidolu je dosaženo za hodinu. Je snadno vstřebatelný, metabolizovaný v játrech, vylučován. Užívání tohoto léku pro profylaktické účely několikrát sníží riziko možného onemocnění.

Imunostimulační účinek spočívá v intenzifikaci produkce interferonu. Jedná se o látku, která je zodpovědná za odolnost těla vůči virům a jiným infekcím. Tento lék snižuje příznaky onemocnění v důsledku jeho detoxikačního účinku. Intoxikace u dítěte nastává s minimálními následky, dítě se stává rychlejším vzhůru, má touhu se pohybovat a hrát. Reakce imunity na virus je pozitivní.

Indikace pro použití

Rozeznat zima dítěte je jednoduché, ale je také snadné ho zaměnit s jinou závažnější nemocí, takže použití jakéhokoli léku vyžaduje, aby dítě vyšetřil pediatr. Arbidol, který má antivirový účinek, je předepisován pro diagnostiku těchto problémů:

 • Prevence exacerbací a léčby akutních respiračních onemocnění a chřipky A a B v různých stadiích u dospělých a dětí od 2 let;
 • léčba rotavirů, střevních infekcí u dětí ve věku od 2 let;
 • nespecifická prevence těžkého akutního respiračního syndromu (SARS) u dětí od 6 let a dospělých, jeho léčba u dětí od 12 let a dospělých;
 • prevence pooperačních komplikací pro udržení imunity;
 • léčba komplikací chronické bronchitidy, pneumonie, herpesu.

Jak užívat Arbidol pro děti

Dávkování a podávání léčiva Arbidol závisí na formě uvolňování léčiva. V případě pochybností je lepší se před koupí poradit s pediatrem nebo lékárníkem. Všechny možnosti uvolnění jsou vhodné jak pro dospělé, tak pro mladé pacienty. To je velká výhoda. Přečtěte si více o rozdílech navrhovaných možností.

Prášky

Tato forma vydání je ideální pro děti, které se naučily spolknout sami. Léčivou látkou je umifenovir (arbidol), dávka je 50 nebo 100 mg. Hlavní kvalitou této formy je velikost, která je pohodlná pro děti. Externě se jedná o filmem potažené bílé nebo krémové kulaté tablety, které mají na obou stranách malé výčnělky. Ve středu je riziko pro pohodlné a rovnoměrné oddělení tablety na dvě části. Na přestávce je barva nažloutlá nebo krémová.

Kapsle

Arbidol je také dostupný v bílých kapslích se žlutým víčkem. Uvnitř - prášek a smetana nebo nažloutlé granule. Tato možnost je vhodnější pro dospělé nebo dospívající kvůli své velké velikosti. Neexistují žádné jiné rozdíly. Dávka pro děti a dospělé závisí na jednotlivých ukazatelích, stavu pacienta, zanedbání nemoci atd. Váš lékař může podle potřeby snížit nebo zvýšit dávku podle potřeby. Nemůžete to udělat sám.

Jednorázová dávka pro kapsle, tablety a suspenze je:

 • pro děti od 12 let a dospělé - 200 mg;
 • pro děti od 6 do 12 let - 100 mg;
 • pro děti od 3 do 6 let - 50 mg.

K léčbě akutních respiračních virových infekcí a rotavirových infekcí jsou pacienti předepisováni: t

 • děti starší 12 let a dospělí 200 mg 4krát denně po dobu 5 dnů;
 • od 6 do 12 let - 100 mg 4krát denně po dobu 5 dnů;
 • od 3 do 6 let - 50 mg 4krát denně po dobu 5 dnů.

Při kontaktu s pacientem s respiračními infekcemi nebo chřipkou je dávka následující:

 • pro děti od 12 let a dospělé - 200 mg denně;
 • od 6 do 12 let - 100 mg denně;
 • od 3 do 6 let - 50 mg denně.

Během období epidemické a virové aktivity je lék předepisován:

 • děti starší 12 let a dospělí 200 mg dvakrát týdně;
 • od 6 do 12 let - 100 mg dvakrát týdně;
 • od 3 do 6 let - 50 mg dvakrát týdně.

Pozastavení

Tato forma léku je ideální pro velmi mladé pacienty od 2 let. Suspenze se prodává v lahvích ve formě prášku, který musí být zředěn vodou. Má příjemnou sladkou chuť nebo ovocnou chuť z čeho vybírat. Tato forma uvolňování se pozitivně osvědčila v pediatrii v léčbě akutních respiračních virových infekcí a dalších virových onemocnění u dětí předškolního věku. Kromě toho má pozastavení další pozitivní vlastnosti:

 1. Láhev na prášek je opatřena plastovým uzávěrem s ochranou proti otevření dětmi.
 2. Pohodlí zředění prášku: lahvička má zvláštní riziko, udává úroveň vody, kterou je třeba nalít dovnitř, aby se připravila suspenze. Stačí nalít čistou tekutinu dovnitř, protřepejte.
 3. Sada obsahuje plastovou lžičku pro dávkování léku.

Dávka suspenze pro léčbu chřipkového viru a jiných infekcí se neliší od tablet nebo tobolek, je třeba vzít v úvahu pouze to, že v 5 ml suspenze (jedna naběračka) je 25 mg léčiva. V důsledku toho je dávkování pro děti následující:

 • od 6 do 12 let - 4 lžičky 4x denně po dobu 5 dnů;
 • od 2 do 6 let - 1-2 lžičky 4x denně po dobu 5 dnů.

Interakce s léky

Pozitivní kvalita antivirotika Arbidol je, že může být užívána současně s jinými léky. Uvedl se návod k použití: schůzky s jinými léky neodhalily žádné reakce na pacienta. Pokud máte o tom pochybnosti, měli byste se poradit s pediatrem nebo terapeutem.

Vedlejší účinky

Arbidol může u pacienta vyvolat řadu vedlejších účinků. V tomto případě může být jediným nepříjemným důsledkem léčby léky ve velmi vzácných případech alergická reakce na složky. Pokud k tomu dojde, léčba by měla být ukončena, podat dětem aktivní uhlí a antihistaminiku, ukázat je pediatrovi.

Kontraindikace

Reakce na předávkování není odhalena. Tento lék proti virovým infekcím nelze předepisovat v přítomnosti následujících faktorů:

 • věk do 3 let - pro tablety a tobolky do 2 let - pro suspenzi;
 • přítomnost chronických kardiovaskulárních onemocnění;
 • onemocnění ledvin, jater a jiných orgánů;
 • idiosyncrasy, alergická reakce;
 • těhotenství, kojení.

Podmínky prodeje a skladování

Arbidol se prodává přes přepážku bez lékařského předpisu. Způsob skladování závisí na formě uvolnění léku:

 • Tablety a tobolky by měly být uchovávány na chladném, tmavém místě. Doba použitelnosti je uvedena na obalu.
 • Suspenze ve zředěné formě se uchovává v chladničce po dobu nejvýše 10 dnů.

Analogy

Pokud jste tento lék nemohli koupit, můžete si koupit levný ekvivalent přípravku Arbidol. Níže je uveden seznam antivirotik s nízkými náklady, vybavených imunomodulačními vlastnostmi:

Cena Arbidola

Můžete si koupit lék nebo jeho analog v lékárně nebo objednat online prostřednictvím katalogu. Cena závisí na regionu, počtu tablet, uvolňovací forma.Například v Moskvě bude lék dražší. Níže je tabulka s minimální a maximální ceny pro Arbidol:

Jak se přípravek Arbidol užívá? Náhradník Arbidola. Akce Arbidol. Účinná látka Co pomáhá? Předávkování

Arbidol je komplexní antivirotikum, které se používá jak jako profylaktické, tak terapeutické činidlo. Jmenován k provádění etiotropické a symptomatické léčby akutních respiračních infekcí a chřipky.

• Jaké je složení a forma arbidolu?

Aktivní složka léčiva Arbidol (aktivní složka) je reprezentována obtížně vyslovitelnou chemickou sloučeninou, ethylesterem methylfenylthiomethyl-dimethylaminomethyl-hydroxybromindolkarboxylové kyseliny. Jeho obsah je 50 mg nebo 100 mg v jedné tobolce.

Pomocné látky: bramborový škrob, mikrokrystalická celulóza, oxid křemičitý, kollidon 25 a stearát vápenatý.

Složení obalu kapsle zahrnuje následující sloučeniny: oxid titaničitý, barvivo chinolinové žluté barvy, barvivo „slunce“, propylhydroxybenzoát, methylhydroxybenzoát, kyselina octová, farmaceutická želatina.

K dispozici ve formě žlutých tobolek o velikosti 1 nebo 3, uvnitř kterých je bílý prášek se zelenkavými skvrnami. V jednom balení je 5 nebo 10 kusů.

• Jaký je farmakologický účinek Arbidolu?

Arbidol má především specifický antivirový účinek, zaměřený na viry chřipky A a některé typy koronavirů. Základem tohoto efektu je schopnost účinné látky vázat se na hemaglutininový receptor umístěný na povrchu skořápky viru, čímž se zabraňuje jeho slučování s buňkami sliznic horních cest dýchacích.

Arbidol je navíc nespecifický stimulátor humorální a buněčné imunity. Jeho použití může zvýšit fagocytární aktivitu specifických buněk, tzv. Makrofágů, navíc zvyšuje produkci interferonů - látek, které mohou chránit zdravé buňky před virovou invazí.

Stimuluje obranyschopnost těla, čímž snižuje pravděpodobnost komplikací způsobených akutním respiračním onemocněním. Tato okolnost má pozitivní vliv na dobu trvání onemocnění a dobu trvání rehabilitačního období.

Léčivo může mít pozitivní účinek při provádění symptomatické terapie, protože může snížit účinky intoxikace, stejně jako odstranit hypertermii a opuch sliznic.

Pokud se používá v uvedených dávkách, nemá toxický účinek na lidské tělo. Při perorálním podání se vstřebává z gastrointestinálního traktu a po 2 hodinách vzniká v krvi pacienta terapeutická koncentrace účinné látky. Vylučování se provádí beze změny močí a žlučí. Během prvního dne je vyloučeno asi 90 procent léku.

• Jaké jsou indikace pro použití přípravku Arbidol (z toho, co pomáhá?)

Jmenován jako preventivní a terapeutický prostředek za následujících podmínek:

• Chřipka A a B s bronchitidou nebo pneumonií;
• SARS s lézemi horních cest dýchacích;
• stavy imunodeficience různých etiologií;
• Jako součást komplexní léčby infekce herpes;
• Léčba akutních střevních infekcí způsobených rotaviry.

Navzdory volnému prodeji by bylo vhodné navštívit lékaře, přinejmenším získat seznam dočasné invalidity. Ačkoliv se chřipka nezdá být velmi závažným onemocněním, může být nebezpečná pro její komplikace, včetně srdečních onemocnění, poruch oběhového systému a tak dále.

Navíc je nesmírně důležité omezit kontakt nemocných s ostatními. Mnozí infekční nemocní se domnívají, že příčinou rychlého šíření infekce během epidemie je právě podceňování závažnosti jejich stavu.

• Jaké jsou kontraindikace užívání přípravku Abidol?

Arbidol není předepisován pacientům, jejichž věk nepřesahuje 3 roky, a také přítomnost přecitlivělosti na kteroukoli složku léčiva.

• Jaké je dávkování a použití přípravku Arbidol?

Jak se přípravek Arbidol užívá? Dávka léčiva se může lišit v závislosti na indikaci. Pro prevenci akutních respiračních infekcí u dospělých pacientů, stejně jako dětí, jejichž věk přesahuje 12 let, předepsal jednu dávku 200 mg léku. Pacienti, jejichž věk není a interval mezi 12 a 6 lety, předepisovali užívání 100 mg léčiva. Mladší skupina pacientů by měla užívat 50 mg přípravku Arbidol jednou.

Pro léčbu rozvinutého onemocnění by dospělí a dospívající ve věku 12 let měli dostávat 200 mg léku každých 6 hodin, dokud klinický obraz normalizuje.

Děti ve věku 12 až 6 let by měly užívat 100 mg 4krát denně. Pacienti mladší věkové skupiny užívají 50 mg každých 6 hodin.

Při absenci pozitivních změn ve zdravotním stavu po dobu 5 dnů byste měli přestat užívat lék a vyhledat lékařskou pomoc.

• Co je předávkování přípravkem Arbidol?

V současné době nejsou k dispozici údaje o předávkování přípravkem Arbidol.

• Jaké jsou vedlejší účinky přípravku Arbidol?

Ve většině případů je pacient dobře snášen. Ve vzácných situacích se mohou objevit drobné alergické reakce. Se zrušením drogy zmizí všechny nežádoucí projevy samy o sobě.

Následující léky jsou analogy Arbidolu: ORVITOL NP, Arpeflu, Arpetolid.

Mluvili jsme o medicíně, co nahradit Arbidol, taky. Aby nedošlo k ochromení nachlazení v chladném období, je nutné především se obléct podle počasí, vyhnout se místům hromadného shromažďování lidí, jíst správně a pravidelně zůstat na čerstvém vzduchu.