Antibiotická frekvence

Velmi často, po určení příčiny nemoci pacienta, mu lékař může předepsat, aby užíval antibiotika. Tyto léky by měly být používány striktně podle doporučení lékařů, jinak je léčebný proces nepravděpodobný. Je nutné dodržovat určitá pravidla, která určují, jak často můžete brát antibiotika a dávkování léků, stejně jako vzít v úvahu některé další funkce.

Trvání léčby

Trvání léčby předepsané lékařem je zpravidla 7 až 10 dnů. Někdy, při použití řady speciálních přípravků, může být doba podávání maximálně 6 dnů. Bez ohledu na stanovený čas však musí být dodržen velmi přísně. Zatímco někteří pacienti ihned po nástupu zlepšení svého zdravotního stavu, samostatně snížit dávku antibiotika a dokonce úplně přestat užívat. Tyto akce mohou vést k nežádoucím následkům:

 • tělo, které se zcela nezbavilo infekce, stále bolí;
 • vzniknou komplikace;
 • a nejhorší ze všeho jsou bakterie rezistentní vůči léku.

Některá antibiotika mají dlouhodobý účinek, díky kterému mohou být užívána po dobu 3 dnů. Mezi nimi je Sumamed, který se používá jako lék na anginu pectoris. Existuje však další možnost, kdy doba užívání léku nepřesáhne 3 dny - například pokud se během této doby nedokáže vyrovnat s bakteriemi a pacientova pohoda se nezlepší. V tomto případě je ošetřujícím lékařem předepsáno další antibiotikum.

Frekvence příjmu

Odpověď na otázku, jak často můžete pít antibiotika, stojí za zmínku, že každý z nich má svou vlastní frekvenci příjmu. Někdy je to jen jednou denně, zatímco některé léky mohou být užívány několikrát častěji. Frekvence závisí na době, po kterou léčivo v těle existuje a má na něj pozitivní vliv. Tak například se třikrát předepíše dávka, je-li antibiotikum účinné po dobu 8 hodin, po které se vylučuje játry nebo ledvinami. Mimochodem, mezi užíváním léků by měla být taková osmihodinová mezera.

Pokud se pacientovi z nějakého důvodu nepodařilo včas podat antibiotikum, například před snídaní, a čas se již pohybuje směrem k večeři, dávka by se neměla zdvojnásobit. Vskutku, v tomto případě se účinek léku nebude zdvojnásobit - jen tělo dostane zvýšenou část drogy a nemusí se s takovým množstvím vyrovnat. Kvůli toxickým účinkům antibiotik mohou bakterie zemřít, ale mohou být postiženy různé vnitřní orgány a zdraví se zhorší. Navíc po určité době onemocnění ustoupí a vedlejší účinky překročení dávky budou muset být léčeny po dlouhou dobu.

Nepříznivým důsledkem snížení dávky (pokud se pacient například rozhodl, že léčbu úplně vynechá) je stále stejné zvýšení rezistence infekce na léčivo, ke které dochází i v případě porušení délky léčby. A s bakteriemi, které jsou vůči léku imunní, bude mnohem obtížnější s nimi zacházet. Dodržování načasování užívání antibiotik je proto velmi důležité a není nutné je porušovat u pacientů, kteří se chtějí rychle stát zdravými.

Další vlastnosti léčby antibiotiky

Léky se často předepisují, a to nejen na určitý čas, ale také na potraviny. Některá antibiotika by měla být užívána pouze před jídlem, jiná po ní, a ještě jiná absolutně kdykoliv. To je způsobeno tím, že se některé léky mohou vázat na jídlo, zatímco jiné - ne. Některá antibiotika užívaná nalačno mohou způsobit poškození žaludeční sliznice. Jsou-li po jídle konzumovány, tělo nebude poškozeno.

Bez ohledu na příjem potravy je povoleno používat určité typy makrolidů (např. Josamycin, spiramycin a klaritromycin) a cefalosporiny. Na lačný žaludek (asi hodinu před snídaní nebo obědem, a ne dříve než 2 hodiny po jídle) užívejte ampicilin a ty makrolidy, které nejsou uvedeny výše. Různé druhy suspenzí a tablet cefuroximu jsou žádoucí pro použití spolu s jídlem - to je to, jak bude jejich absorbovatelnost téměř sto procent.

Kromě dodržování frekvence a vazby na příjem potravy by měl pacient znát antibiotika, jak je správně užívat, s ohledem na kontraindikace a vedlejší účinky. To také vyžaduje od něj:

 • nepoužívat s léky některé druhy výrobků uvedených v návodu (např. pro furazolidona je to sýr, víno, pivo, fazole a uzené maso);
 • v žádném případě neužívejte alkohol, který je kontraindikován u všech pacientů, jejichž léčba zahrnuje antibiotika. Pokud navíc pijete alkohol s isoniazidem, metronidazolem, furazolidonem a erythromycinem, budou důsledky pro organismus zvláště závažné;
 • vyhnout se konzervačním látkám a pokusit se do nabídky zahrnout více lehkých a zdravých potravin.

Využití antibiotik

Jakýkoliv cyklus antibiotik vyžaduje dobu zotavení, během které by neměl být užíván pouze stejný lék nebo jiné podobné léky, ale také doporučeno:

 • dodržovat určitou dietu, ve které by neměly být žádné smažené, kořeněné a solené potraviny, stejně jako zvyšovat frekvenci konzumace až 5krát denně (respektive snižování porcí);
 • použití pro obnovu enzymových přípravků, jako je Hermital, micrazyme, Creon po dobu 10–14 dnů;
 • užívat látky nazývané probiotika pro obnovení střevní dysbiózy. Patří mezi ně Bifiform (2 p. Za den po dobu 10 dnů), Linnex (3 p. Za den, přibližně 7 dní) nebo Acipol (3-4 p. Za den, až 2 týdny);
 • podstoupí dvou nebo třítýdenní regenerační cyklus s hepatoprotektory, erythromycinem, tetracyklinem, sulfonamidy, rifampicinem a dalšími podobnými léky;
 • vyhnout se podchlazení.

Při použití všech těchto doporučení se pacient může rychleji zotavit, než by jim nevěnoval pozornost. To také pomáhá vyhnout se vedlejším účinkům spojeným s touto infekcí, a dokonce rychlejší návrat do normálu v případě opakování stejné nemoci.

Přestávka mezi různými antibiotiky

Související a doporučené otázky

3 odpovědi

Hledat místo

Co když mám podobnou, ale jinou otázku?

Pokud jste mezi odpověďmi na tuto otázku nenalezli potřebné informace nebo se váš problém poněkud liší od předloženého problému, zkuste si položit další otázku na stejné stránce, pokud se jedná o hlavní otázku. Můžete také položit novou otázku a po chvíli na to naši lékaři odpoví. Je to zdarma. Potřebné informace můžete také vyhledat v podobných otázkách na této stránce nebo na stránce vyhledávání na webu. Budeme velmi vděční, pokud nás doporučíte svým přátelům na sociálních sítích.

Medportal 03online.com provádí lékařské konzultace v režimu korespondence s lékaři na místě. Zde získáte odpovědi od skutečných lékařů ve vašem oboru. V současné době poskytuje místo poradenství ve 45 oblastech: alergik, venereolog, gastroenterolog, hematolog, genetik, gynekolog, homeopat, dermatolog, dětský gynekolog, dětský neurolog, dětský neurolog, dětský endokrinolog, odborník na výživu, imunolog, infektolog, dětský neurolog, dětský chirurg, dětský endokrinolog, dietolog, imunolog, dětský lékař, dětský endokrinolog, dietolog, imunolog, dětský gynekolog logoped, Laura, mamolog, lékařský právník, narkolog, neuropatolog, neurochirurg, nefrolog, onkolog, onkolog, ortopedický chirurg, oftalmolog, pediatr, plastický chirurg, proktolog, psychiatr, psycholog, pulmonolog, revmatolog, sexuolog-androlog, zubař, urolog, lékárník, fytoterapeut, flebolog, chirurg, endokrinolog.

Odpovídáme 95,24% otázek.

Terapeut - online konzultace

Přestávka mezi kursy antibiotik různých skupin

№ 50 147 Terapeut 03/15/2018

Dobrý den Je mi 29 let. Ona byla léčena dermatologem v souvislosti s akné na obličeji, předepsaný kurz antibiotik Unidox Solyutab (tetracykliny). Trvala jim 10 dní a skončila 6. března. Dnes jsem dostal ORL terapii a podle výsledků testů mi přidělil antibiotika proti streptokokové infekci z jiné skupiny - Vilprafen Solutab (makrolidy) po dobu sedmi dnů. Mám otázku, je možné začít užívat nová antibiotika? Kolik času musí uplynout mezi cykly antibiotik z různých skupin?

Dobrý den Žádám vás o pomoc. Naši lékaři pokrčí rameny. Před třemi měsíci začal tento příběh. Začátkem ledna měl Orvi těžkou nazální kongesci, nešla k lékařům, byly tam novoroční svátky. Hemomycin, xeneline a polydex byly ošetřeny v nose. O dva týdny později začala bolest v oblasti čelistních dutin, v očích a v chrámech, trvalý pocit polykání nebo třesání se z nosu, ale bezvýsledně. Zuby jsou v pořádku. Na rentgenu byly čočky a čelní dutiny čisté, ale.

Dobrý den! Vyzývám vás k této otázce před několika měsíci, začaly problémy s pokožkou, diagnostikovaná růžovka a alergická kopřivka; komplexní léčba, ale bylo jich tam příliš mnoho antibiotik, tak jsme doporučili prolomit léky. Ráno jsem pil Nolpaz, během dne spoustu antibiotik.

Dobrý den Velmi šupinatá kůže. Onemocnění akné. Šel jsem ke dvěma dermatologům a oba potvrdili. Léčba předepsaná prvním dermatologem nepomohla. Jmenovaný skinonorm, unidox. Uplynulo dost času. Teď jsem léčit kůži pro účely druhého dermatologa. Piju stejný unidox, používám skinoren dvakrát denně a dvakrát denně předepisuji malý mluvčí. Po tři dny jsem použil skinorem bez chvění a všechno bylo v pořádku. Začal jsem používat mluvčí, kůži a kůži začal sušit.

Dobrý večer! Na hlavě na jednom místě na vrcholu vypadly vlasy a vytvořil se plešatý bod o velikosti penny. Co by to mohlo být, co dělat a který lékař kontaktovat?

Dobrý den! Prosím, pomozte mi, mám takovou situaci: po virové infekci, moje hrdlo mě bolí, je těžké polykat, myslela jsem si na bolest v krku, vypila běh antivirotik a pak běh antibiotik, hrdlo neprošlo, bílá patina na zadní stěně. Obrátil jsem se na ORL lékaře. Vzali si tank z candia a nařídili antifungální léčbu (irunin, Candida, myromistin). Vzala další analýzu krku přidělené 10 až 8 CFU E. Coli laktózy-negativní! Po ošetření, 14 dní, všechno šlo díky Bohu! Po 2 dalších.

18+ Online konzultace jsou informativní a nenahrazují osobní konzultace s lékařem. Uživatelská smlouva

Vaše osobní údaje jsou bezpečně chráněny. Platby a práce na místě jsou prováděny pomocí zabezpečeného SSL.

Jak dlouho můžete znovu užívat různá antibiotika?

Často se lidé zajímají o otázku: po jaké době můžete znovu užívat antibiotika, aby nedošlo k poškození těla. Antibiotika jsou vysoce účinná léčiva. Je lepší je brát pouze podle pokynů. Existují nemoci, které vyžadují dlouhodobé užívání antibakteriálních léčiv. Je třeba chápat, že pravidelný příjem je škodlivý pro zdraví. Pro dosažení maximálních výsledků je nutné pít léky.

Při pití

Antibakteriální látky lze užívat ve dvou případech: pro léčbu nebo pro prevenci. Pokud je zjištěno infekční onemocnění, vypijte potřebné množství antibakteriálních látek. Váš lékař bude diagnostikovat a předepsat příslušný typ léku.

Pokud je člověk zasažen závažným plísňovým nebo virovým onemocněním a existuje vysoká pravděpodobnost vzniku bakteriální infekce, používají se pro profylaxi antibakteriální léčiva. Také jako profylaktické činidlo se používají po chirurgickém zákroku nebo se sníženou imunitou. Předepisování léků v takových případech je čistě individuální.

V žádném případě nelze pít antibiotika sami. Někdy se lidé pokoušejí vyléčit své zima. Mělo by být jasné, že takové léky jsou účinné pouze proti bakteriím.

Proč nelze přerušit aplikaci

Lidé se zajímají o to, zda je možné přerušit průběh užívání antibakteriálních léčiv. O tom, proč antibiotika potřebují pít kurz, varuje lékař. Pokud nejsou žádné vedlejší účinky, nemůžete přerušit průběh léčby. To vede ke skutečnosti, že bakterie jsou vůči drogám rezistentní. Neošetřené mikroby se v budoucnu stanou rezistentními na léky. Léčení onemocnění bude obtížnější, protože účinnost bude mnohem nižší. Neléčené onemocnění se často stává chronickým. Lidé, kteří nepili lék předepsaný lékařem, jsou vystaveni velkému riziku. Vedení přerušení:

 • ztráta léčebného účinku;
 • k rozvoji rezistence u bakterií;
 • k exacerbaci nebo přechodu onemocnění do chronického stavu.

Je možné přerušit průběh užívání antibiotik pouze v jednom případě - pokud se vyskytly závažné nežádoucí účinky. Pokud se necítíte dobře, budete muset jednat v souladu s doporučeními lékaře. Vedlejší účinky jsou léčeny symptomaticky. Vyžadují také nižší dávky nebo úplné přerušení léčby.

Stojí za zmínku, že užívání antibiotik nemůže být dlouhé. Kurz se obvykle skládá z 1-8 týdnů. Pokud není možné úplné uzdravení, dojde k přerušení. Komplexní a chronická onemocnění jsou léčena komplexně. V době odpočinku z léků pomocí jiných metod terapie. Lidé se často zajímají o to, kolik dní pijí antibakteriální léčiva. Minimální doba přijetí - 7 dní. Maximální doba závisí na typu drogy a individuálních charakteristik osoby. Vyvstává téměř vždy otázka, kolik léku lze opít. Je třeba chápat, že vše závisí na mnoha faktorech. Pokud je účinek léčby větší než možné poškození, může být doba léčby prodloužena na 2 měsíce. V tomto případě je však výhodné použít injekce. Vzhledem k nedostatečné přípravě jsou vytvořeny obtížné léčitelné nemoci.

Kdy můžu kurz opakovat

O tom, jak dlouho můžete znovu užívat pilulky a injekce antibiotik, si mnoho lidí myslí. Každý druh léků má své vlastní charakteristiky. Zpravidla musíte před opětovným použitím odpočívat alespoň měsíc. Odpočinek je vyžadován vnitřními orgány a gastrointestinálním traktem. Antibakteriální látky mají negativní vliv na játra, střeva a další důležité systémy těla. Po rekonvalescenci je můžete znovu použít, což je nejdůležitější, nezpůsobí rozvoj rezistence u bakterií.

Pokud byla nemoc zcela vyléčena a po několika měsících znovu narušila osobu, pak můžete bezpečně aplikovat lék po návštěvě u lékaře. Stačí několikaměsíční přestávka.

Opakovaný příjem se provádí pouze podle indikací. Důvodem obnovení - návrat příznaků nemoci. Po dlouhodobém užívání lze vyléčit i velmi složitá onemocnění. Na kurzu by měl člověk udělat vše pro zlepšení účinnosti léku. Budete muset provést následující:

 • pozorovat čas přijetí a vzít léky v dávkách předepsaných lékařem;
 • řídit se pokyny léku (pokud se doporučuje pít před jídlem, je lepší dodržovat doporučení);
 • používat jiné léky ke zvýšení účinnosti.

O tom, jaká antibiotika by měla být použita k léčbě, řekne lékař po testech a výzkumu. Opakovaný průběh antibiotik je ukončen až po zjištění specifického patogenu. Opakované užívání širokospektrých antibiotik, které nepomohlo poprvé, je nepraktické. Je nutné pokusit se zjistit specifický patogen, aby bylo možné vybrat specializovaný lék. Název léku, který vám lékař řekne po obdržení výsledků diagnózy.

Jak používat

Průběh užívání antibiotik by měl být prováděn správně, jinak se účinnost výrazně sníží. Mnoho lidí chápe, že je nemožné přestat užívat léky, ale ne každý ví, jak je správně používat. Dávkování mnoha léků - jedna tableta denně. Ale mohou se velmi lišit. Někdy se zvýší na tři denně.

Pokud jde o pilulky, často způsobují vedlejší účinky, kterým lze zabránit. Tableta se užívá podle návodu. Některé druhy léků jsou špatně vstřebávány potravou. To je třeba vzít v úvahu při užívání. Počet tablet denně je uveden v návodu. Někdy budete muset vzít 3 pilulky během dne.

Existují následující podmínky použití:

 1. Lék by měl být používán každý den.
 2. Na kurzu nelze použít více antibakteriálních látek.
 3. Nepřerušujte léčbu předem.
 4. Tablety se opíjejí dlouho před jídlem. Výjimkou jsou případy, kdy užívání bez jídla způsobuje nevolnost. Schéma použití indikuje lékař.
 5. Antibakteriální látky nejsou kombinovány s průběhem steroidů v důsledku vysoké toxicity.
 6. Domácí injekce se provádějí intramuskulárně.
 7. Při užívání léků musíte zcela odstranit alkohol.

Můžete pít antibiotika doma, dodržování těchto jednoduchých pravidel, a pak maximální výsledek bude dosaženo. Krátkodobé užívání léku je možné pouze s mírným onemocněním.

Co dělat po použití

Pokud pijete antibakteriální pilulky, pak po vyléčení nemoci musíte provést řadu preventivních opatření. Nejprve musí být rovnováha prospěšných střevních bakterií obnovena užitím probiotik. Za druhé, musíte pít vitaminový komplex.

Doporučuje se dodržovat obecnou prevenci, a to:

 • odstranit špatné návyky;
 • sportovat;
 • začít jíst správně.

To znamená, že všechna doporučení se snižují na potřebu vést zdravý životní styl. Málokdo pochopí, proč to všechno udělat. Opakovaná infekce často naznačuje, že se osoba vyhla správným preventivním opatřením. Při odstraňování jakýchkoli bakteriálních onemocnění hraje důležitou roli léčba různými antibiotiky, ale stejně důležité je dodržovat správný způsob života po léčbě.

Pokud budete dodržovat všechna pravidla během a po použití antibakteriálních látek, budete moci získat výhody a úroveň minusů. Jakákoli choroba bude vyléčena co nejdříve, pokud osoba okamžitě navštíví lékaře, poté, co ukončila minimální průběh léčby. Bez testů, nemůžete předepsat vhodný lék pro léčbu bakteriálního onemocnění. Moderní antibiotika jsou vysoce účinná, s řádným příjmem nezpůsobují poškození.

kolik času by mělo mezi jednotlivými cykly antibiotik projít?

Poznámky

Ano, i jeden po druhém jste právě jmenován z jiné skupiny. Hrozný strašný strach v tom není nic, proč se tak bojí antibiotik? Jsou takové období v životě člověka, když jste nemocný v kruhu. Stačí se řídit pokyny lékaře, odpočinout a být méně nervózní.
Pokud jde o to, co se s vámi stane, tato imunita, pokud můžete použít bylinky, pak si vezměte sbírku po koupeli, tajgy a pít bylinky tam jen dobré pro imunitu, ne-li, pak brusinkový džus, rakytník, zázvor s medem jsou vaši skuteční přátelé) )

Byl jsem předepsán amoxiclav po amoxicilinu. jsou ze stejné skupiny?

takže je to stejný amoxicilin pouze s kyselinou klavulanovou. A vy jste lékaři varovali, že jste drogu nedávno pil? Sledujte své zdraví, pokud je účinek slabý, pak okamžitě kontaktujte lékaře.

řekl mu 10 krát. On odpověděl, že Amoxiclav je lepší a dávkování bylo předepsáno velkým (500 mg každý). Děkuji! Cítím se lépe

s vámi, stejně jako se všemi (nebo spíše s mnoha). Myslíte si, že pilulky a antibiotika jsou našimi magickými prostředky 21. století. Nechcete litovat svého těla a zacházet s ním opatrně, dát mu nutnou výživu, zejména po nemoci. Antibiotika jsou pro tělo velkým stresem a neúspěchem. Ano, jsou životně důležité a občas zachraňují životy, ale nesmíme zapomenout na dobu obnovy a prevenci - či spíše na správný a plnohodnotný životní styl. Správná výživa, cvičení (strie a kardio zátěže), péče o psycho-emocionální stav (duševní rovnováha), péče o životní prostředí (alespoň vidět, co si umýváte a co umýváte dům, kolik chemie používáte, což oslabuje imunitní systém?)

Bez doktora bych nic nepil. A je lepší mít krevní test.

Četl jsem, že stejný a / b může být opilý ne více než jednou za šest měsíců. Je lepší, samozřejmě, vyjasnit si s lékařem.

Antibiotická pravidla

Antibiotika nebudou schopna tuto nemoc brzy překonat: lidé jsou takovými drogami zneužíváni, že ruší své terapeutické účinky. V poslední době tento závěr učinili američtí vědci, kteří je podporují lékaři v mnoha zemích. Je situace opravdu tak kritická a jak správně zacházet s antibakteriálními činidly, aby nedošlo k poškození vašeho těla, řekl Yuriy Gavalko, vědecký pracovník v laboratoři gerodietik v Institutu gerontologie pojmenovaném po DF Chebotarev z Národní akademie lékařských věd.

Co ohrožuje sebe

Mnozí lidé sami předepisují antibiotika. Jakmile se hrdlo ulevilo, objevil se kašel a výtok z nosu, okamžitě jdou do lékárny, aby si koupili antibakteriální látky. Co to hrozí?

"Za prvé, léčba nachlazení antibakteriálními léky je nepraktická. Koneckonců antibiotika schopná zabíjet viry neexistují. Proto takový lék na chřipku nebo nachlazení představuje další zátěž pro všechny systémy těla," říká Jurij Gavalko. teplota dne se nesnižuje, je možné se domnívat, že bakteriální infekce je také spojena, protože viry výrazně oslabují imunitní systém, v tomto případě může lékař předepsat antibiotika pacientovi, ale můžete předepsat antibakteriální léčiva paraty se neřídí, protože jejich nekontrolovaný příjem může vážně poškodit zdraví, včetně výskytu rezistentních bakterií a dysbakteriózy, nebezpečí samoléčby antibiotiky je také indikováno skutečností, že jsou dostupné pouze na lékařský předpis v zemích EU.

Podle schématu je to zjevně

Často se to děje: pacienti, kterým byla předepsána antibiotika, je užívají několik dní a poté, jakmile se jejich zdraví zlepší, přestanou léčbu. Lékař varuje, že tím můžete vážně poškodit zdraví.

Pokud pacient začal brát antibiotika, měli byste je určitě pít celý průběh (pokud jste alergičtí na lék, měli byste se poradit s lékařem, aby mohl předepsat další antibiotikum). I když se po jednom nebo dvou dnech stav zdraví zlepší, léčba antibiotiky nemůže být zastavena, jinak bakterie, které nezemřely (za dva nebo tři dny není možné zničit všechny patogeny), toto antibiotikum nebude v budoucnu citlivé. Navíc, mikroorganismy, které přežijí, předají informace dalším patogenním bakteriím o tom, jak bojovat s antibakteriálním léčivem. V důsledku toho se objeví tzv. Multirezistentní bakterie, které se nebojí jednoho antibiotika.

Přerušení léčby antibiotiky má další negativní účinky. Jako příklad si vezměte chloramfenikol, který se často užívá při střevních onemocněních. Pokud není správně odebrán (jeden nebo dva dny), pak je nebezpečný nejen vzhledem k rezistentním bakteriím, ale i možným onemocněním krve (leukémii).

Také se nepokoušejte upravit dávku léku (například nepít celou pilulku, ale polovinu, aby se zabránilo vedlejším účinkům). Při použití v malých dávkách bakterie nezemřou, ale spíše se zmírní. Je přísně zakázáno lék přeskakovat, lék musí být jasně podáván v souladu s programem určeným lékařem.

Ochrana a využití

Co dělat, aby se zabránilo dysbióze při užívání antibiotik?

"Antibiotikum zabíjí všechny bakterie, které existují v těle (včetně těch, které jsou prospěšné). V důsledku smrti prospěšné střevní mikroflóry dochází k dysbakterióze. Jakékoli závažné příznaky: nepohodlí, nepříjemné pocity v břiše, porucha stolice, nesnášenlivost některých potravin (což se ještě nestalo dříve) ), alergické reakce, proto je od prvního dne antibiotické léčby nutné užívat probiotika (látky, které chrání prospěšnou mikroflóru gastrointestinálního traktu), za tímto účelem doporučujeme pacientům našeho ústavu „Lin ex. "Ale je třeba mít na paměti, že mezi užíváním antibiotik a probiotik by měl být interval nejméně dvou hodin. Linx se užívá 2-2,5 hodiny po podání antibakteriálního léčiva. Současně by měla být užívána prebiotika ( které pomáhají probiotikům pracovat tak, aby neprocházely střevy během průjezdu, což může být lék "Lactulose", který musí být konzumován ve 30 ml ráno na lačný žaludek 30 minut před jídlem, "odpověděl lékař.

Je také třeba mít na paměti, že standardní léčba antibiotiky trvá obvykle dva až tři týdny. K obnovení normální střevní mikroflóry by měl být průběh probiotik třikrát delší. Na konci užívání antibiotik namísto "Linex", což je poměrně drahý lék, můžete si vzít jednodušší probiotika. Například jogurtové kapsle, které se prodávají v lékárnách.

Fermentované mléčné výrobky pomohou obnovit střevní mikroflóru, protože obsahují bakterie, které jsou prospěšné pro člověka.

"Kefír, ryazhenka, jogurt, Narine jsou léčivé přípravky, ale je třeba mít na paměti, že neukládejte jogurty s dlouhou trvanlivostí, jsou užitečné, ale vařené doma. K tomu si vezměte domácí mléko, vařte pět minut, trochu ho vychladněte teplý, přidávají kefír nebo jogurtové fermenty, které se prodávají v supermarketech, lékárnách a mlékárnách, a pak se umístí na teplé místo, zdravý produkt je připraven za den, “radí Jurij Gavalko.

Je třeba také připomenout, že antibiotika používáme nejen ve formě léků: chemická konzervační činidla (stejná antibiotika) se přidávají téměř ke všem výrobkům prodávaným v obchodech. Tyto potraviny mají škodlivý vliv na střevní mikroflóru. Většina ze všech "chemie" v klobásy, maso, polotovary, to je v zelenině a ovoce. Proto musíte dodržovat následující pravidla. Maso ze skladu nebo bazaru by mělo být vařeno po dobu 30 minut, pak nalijte vývar a přidejte novou vodu. Zelenina a ovoce po dobu dvou hodin namočte ve studené vodě (vyplaví se pesticidy, dusičnany a jiné škodlivé látky). Z klobás, salámů a jiných uzených mas by mělo být zcela opuštěno.

Je to důležité. Omyjte antibiotika pouze čistou vodou. Aby nedošlo k přetížení těla, během období léčby antibiotiky by měla následovat dieta: existují potraviny, které jsou snadno stravitelné (libové maso, zelenina, pečená jablka a otrubový chléb).

Přestávka mezi antibiotickými kurzy

01. prosinec 2018, 18.06: 57

 • Rat Boom |
 • Veterinární |
 • Nemoc a léčba (Moderuje DrUnk, Vorona)
 • Jaký je minimální interval mezi antibiotickými léčbami?

Autor Téma: Jaká je minimální mezera mezi antibiotickými kurzy? (Číst 39438 krát)

 • Rat Boom |
 • Veterinární |
 • Nemoc a léčba (Moderuje DrUnk, Vorona)
 • Jaký je minimální interval mezi antibiotickými léčbami?

Stránka vygenerována za 0.06 sekund. Žádosti: 27.

6 pravidla pro užívání antibiotik

Antibiotika - chemické sloučeniny, které inhibují růst bakterií - se jednou staly průlomem v oblasti medicíny, což nám umožnilo zachránit lidstvo před dříve nevyléčitelnými chorobami: tuberkulózou, morem, syfilisem a mnoha dalšími. Přínos drog k boji proti epidemiím je obrovský, ale s neopatrným užíváním antibiotik může způsobit vážné poškození těla. Negativní účinek se projevuje formou oslabeného imunitního systému, nerovnováhou mikroflóry ve střevech, poruchami funkce ledvin, jater, žlučníku a alergických reakcí. Aby se zabránilo vzniku komplikací během léčby, lékaři doporučují, abyste dodržovali pravidla pro užívání léků.

Pijte jen na předpis.

Průběh antibiotik, který zabíjí nejen bakterie způsobující onemocnění, ale také prospěšné bakterie, je stres pro tělo, někdy ne menší než samotná choroba. V tomto ohledu lékaři předepisují léky přísně podle indikací - zpravidla s bakteriální infekcí, s níž je tělo obtížné se vyrovnat sám. Nejčastějším znakem tohoto stavu jsou:

 • přetrvávající a prodloužená horečka (po dobu 3 dnů);
 • hnisavý výtok;
 • žlutá nebo světle zelená barva hlenu z nosního průchodu;
 • laboratorní testy (změny ve složení krve ve směru zvýšení leukocytů, vysoká SOY);
 • relapsu nedávné nemoci.

Nedoporučuje se nakupovat antibiotika na základě vlastních závěrů nebo rad lidí, kteří nemají lékařské vzdělání. Je třeba mít na paměti, že antibiotika jsou účinná pouze proti bakteriálním infekcím a jsou k ničemu při léčbě onemocnění způsobených viry - a často mají podobné symptomy. Pro stanovení přesné diagnózy je vyžadováno lékařské vyšetření, na jehož základě může odborník předepsat antibakteriální léčivo.

Dávkování neupravujte.

Někdy pacienti upraví dávkování léku předepsaného lékařem - například vezměte dvojnásobnou dávku, aby porazili nemoc rychleji, nebo snižte dávku tak, aby léčivo nebylo „škodlivé“. To má často negativní důsledky: s rostoucími dávkami, dysbakteriózou, alergiemi, toxickým poškozením těla, s poklesem, rozvojem rezistence bakterií k léku a v důsledku toho jeho zbytečností. Podobný účinek nastává, pokud je antibiotikum přerušeno před ukončením léčby: infekce může být pomalá a způsobit komplikace ze srdce, ledvin a dalších vnitřních orgánů.

Zachyťte všechny funkce příjmu

Vedení deníku antibiotika je měřítkem k prevenci nežádoucích účinků terapie. V průběhu kurzu je nutné zaznamenat na papír všechny údaje týkající se příjmu léků: čas, dávkování, stravovací návyky, jakož i povahu průběhu onemocnění a následné komplikace (alergie, gastrointestinální poruchy, bolest apod.). Na základě výše uvedených údajů bude lékař schopen vybrat nejbezpečnější léčebný režim pro konkrétního pacienta. Zvláště žádoucí je dodržování tohoto doporučení při léčbě dětí.

Přísně dodržujte čas a četnost přijetí.

Doba trvání léčby, jejich dávkování a frekvence v závislosti na typu, průběhu onemocnění, věku a hmotnosti pacienta určuje lékař. Obvyklá doba léčby je 5-7 dnů, v některých případech 10-14 dnů. Odborníci doporučují striktně dodržovat frekvenci podávání, aby byla udržena konstantní koncentrace účinné látky v krvi. Terapie zpravidla není tolik vázána na potraviny (pokud není konkrétně zmíněna), ale spíše na přechodné období. Užívání třikrát denně znamená, že byste měli pít lék každých 8 hodin; dvakrát denně - každých 12 hodin. A stojí za to připomenout, že přerušení užívání léku na více než hodinu od doporučeného může snížit účinnost léčby.

Správně pít drogu

Téměř ve všech možných případech se doporučuje pít antibiotika s prostou nesycenou vodou v dostatečném množství pro volné požití tablety. Použití přípravků z mléka, sycených a tonických nápojů, šťáv (zejména citrusů) pro tyto účely je velmi odrazováno - tyto nápoje snižují účinnost absorpce účinné látky; čaj a káva - odstraňují tuto látku z těla. Kombinace antibiotik s alkoholem (víno, pivo, vodka, brandy atd.) V jakýchkoliv dávkách je zakázána z důvodu vysokého rizika intoxikace. Také se nedoporučuje pít antibiotika spolu s antipyretiky, hypnotikami a antihistaminiky.

Sledujte dietu

Dieta během léčby antibiotiky přímo ovlivňuje účinnost léčby. Hlavním požadavkem je omezit množství potravin s množstvím konzervačních látek, rychlého občerstvení, uzeného masa, okurek, okurek a sladkostí. Pro udržení normální střevní mikroflóry se doporučuje do jídelního lístku zahrnout potraviny s vysokým obsahem vlákniny - čerstvá zelenina, ovoce, otruby a celozrnný chléb. Vzhledem k tomu, že na gastrointestinální trakt je umístěna závažná zátěž (antibiotika dráždí sliznici), aby nedošlo k jejímu přetížení, během období léčby je třeba jíst méně kořeněná jídla - pepř, křen, hořčici atd.

Zvláštní pozornost by měla být věnována pitnému režimu: během nemoci je lepší pít alespoň 2 litry tekutiny, preferovat teplou čistou vodu, stejně jako tonické nápoje (ovocné šťávy, čaj s citronem, šípkovou odvar atd.), Ale ne dříve než prostřednictvím hodinu po užití léku.

4mama

Váš lékař se rozhodl, že bez užívání antibiotika nemůže být nemoc vyléčena? Nezoufejte! Při užívání antibiotik dodržujte některá pravidla a riziko komplikací se sníží.


Existují způsoby, jak snížit vedlejší účinky antibiotické terapie. Dodržujte jednoduchá pravidla!

 • Antibiotika by měla být předepsána lékařem a přísně podle indikací. Pamatujte: toto není lék na teplotu!
 • Vyberte si dětskou formu antibakteriálního léčiva, jako je suspenze nebo roztok. V této formě je snazší měřit a sbírat potřebné množství léku.
 • Dávejte pozor na dávku předepsanou lékařem! Zvýšení dávky může zvýšit riziko nežádoucích účinků a podcenění nebude mít požadovaný terapeutický účinek.
 • Dodržujte doporučení ohledně doby přijetí! Intervaly mezi užitím antibiotika by měly být přibližně stejné. To znamená, že doporučení dávat antibiotikum 2x denně znamená, že časový interval mezi užitím by měl být 12 hodin; 3krát klepání - po 8 hodinách; 4 krát denně - po 6 hodinách.
 • Nezapomeňte na pravidla skladování antibiotik! Některé suspenze musí být uloženy v chladničce nebo na tmavém místě.
 • Než si vezmete potřebné množství léku, protřepejte lahvičku s hotovou suspenzí tak, aby bylo antibiotikum distribuováno rovnoměrně.

Jak chránit střeva?

Problematika dysbakteriózy je pro matku nejvíce vzrušujícím tématem! Není žádným tajemstvím, že antibakteriální léčiva mohou inhibovat nebo narušovat vztah mezi zástupci střevní mikroflóry. Je těžké odhadnout, která osobní léčba antibiotiky poškodí střeva dítěte.

Otázka, kdy přesně začít užívat probiotické přípravky, je stále otevřená. Měli byste vědět, že střevní mikroflóra je dynamický systém schopný regenerace a sebeobnovy. Pokud vaše dítě zpočátku nemělo žádné problémy se střevem a průběh léčby antibiotiky se neopakoval nebo dlouho, pak je možné a nutné zahájit profylaktické podávání probiotických přípravků. Podporujte střevní drobky se správnou výživou!

Nezapomeňte! Kojení je nejlepším stimulantem pro rozvoj prospěšných střevních bakterií. Během léčby karapuza antibiotiky nedokončete kojení. Rozpadlé mléčné výrobky, dětský kefír, jogurt nebo narin by měly být nabízeny dítěti staršímu než osm měsíců.

Co je důležité vědět při užívání antibiotik: pět povinných pravidel

Existují určitá pravidla pro užívání antibiotik, která by měla být přísně dodržována.

Nyní jsou různá onemocnění v plném proudu, když jsou lidé nuceni léčit antibiotiky. Ale musíte vědět, jak je brát tak, aby léčba byla účinná a nevedla k množství nežádoucích vedlejších účinků. To bude diskutováno.

Je důležité vědět, že antibiotika jsou proti virům naprosto bezmocná, proto je léčba chřipky s nimi nejen zbytečná, ale také nebezpečná pro zdraví. Aby antibiotika přinášela skutečné přínosy, je důležité striktně dodržovat pravidla pro jejich podávání a kontrolovat dietu.

Neužívejte antibiotickou chřipku

Přijetí antibiotik by mělo být zahájeno až po jmenování lékaře - bez iniciativy! V opačném případě můžete způsobit vážné poškození zdraví. Pamatujte, že antibiotika jsou naprosto bezmocná proti virům, ničí pouze infekce. Je známo, že účinek antibiotik na tělo je poněkud destruktivní, jsou jmenováni v případech, kdy nedochází k příznivějším opatřením.

Používejte v pravidelných intervalech

Je důležité užívat antibiotika pouze jednou denně, jiné až pětkrát denně. Tento lék musíte užívat přísně do hodiny. Vyberete si denní čas, který je pro vás vhodný (například 9 hodin ráno) a každý den si vezměte antibiotikum. Pokud je na předpis, aby se antibiotikum dvakrát denně, léčebný režim zůstává stejný - musíte dodržet 12-hodinový interval mezi dávkami. V opačném případě nebude léčba účinná. Nelze přerušit průběh léčby. Užívání antibiotik trvá další 2-3 dny po zlepšení. Průběh léčby je 5-7 dnů (a může trvat 3 až 14 dní).

Přísně dodržujte dávkování

Stává se, že při užívání antibiotik dochází k nežádoucím účinkům. V tomto případě nesnižujte dávkování - buďte si vědomi: malé dávky antibiotik tento problém zhoršují. To je způsobeno tím, že malá koncentrace léků v krvi mikrobů rozvíjet odolnost vůči léku a léčit onemocnění stává ještě obtížnější. Ale i zvyšující se dávkování je velmi nebezpečné - předávkování může nepříznivě ovlivnit práci ledvin a jater a zničit střevní mikroflóru.

Umýt pouze vodou

Účinnost antibiotik závisí na tom, co jej pít. Mléko a kefír, čaj, káva nebo džus mohou neutralizovat účinek antibiotika nebo zvýšit vedlejší účinky. Antibiotika musí pít pouze čistou vodu nesycenou oxidem uhličitým.

Vezměte probiotika a dietu

Pamatujte, že antibiotika zničí dobré bakterie. Aby se tento efekt snížil, musíte užívat probiotika - léky, které obnovují přirozenou střevní mikroflóru. Fermentované mléčné výrobky, přírodní jogurt se s touto funkcí vyrovnávají. Používají se v intervalech mezi užíváním antibiotik.

Je také důležité po celou dobu léčby a několik týdnů po ní pokračovat v užívání probiotik. V této době stojí za to odmítnout mastné, smažené potraviny, uzená masa a konzervované potraviny. Odstraňte alkohol a kyselé ovoce. Ale zelenina a sladké ovoce vám pomohou se zotavit.