První akce během těhotenství

První věc, kterou musíte udělat, je navštívit kvalifikovaného gynekologa a zaregistrovat se u něj. V naší klinice "Lidské zdraví" pracují pouze zkušení odborníci, kteří jsou připraveni poskytnout vám služby pro plné řízení těhotenství. Vynakládáme veškeré úsilí a znalosti, abychom zajistili, že každý z našich pacientů našel neomezené štěstí mateřství, porodila a porodila zdravé dítě.

Návštěva lékaře a registrace

Jakmile víte o těhotenství, musíte se obrátit na okresní předškolní kliniku nebo na soukromou kliniku. Porodník-gynekolog potvrdí skutečnost těhotenství tím, že vás odkázá na analýzu chorionického gonadotropinu (hCG) v průběhu času, pokud nebyl před vámi předán. Musíte znát odpovědi na řadu otázek a v případě jakýchkoli odchylek, informujte o tom lékaře:

 1. Je-li menarche se stalo, je váš menstruační cyklus stabilní, jak bolestivé a hojné jsou menstruační krvácení?
 2. Kdy nastal první pohlavní styk, jak pravidelný je sexuální život od té doby?
 3. Když v sobě zjistíte zpoždění, kdy se v předvečer konal nechráněný pohlavní styk, je váš partner stálý?
 4. Jaký je Váš věk a současný rodinný stav, jak jsou charakterizovány pracovní podmínky?
 5. Co je to těhotenství účtu, byly nějaké potraty a potraty, jakým způsobem byla dodávka provedena?
 6. Máte chronické patologie a poruchy (časté)?
 7. Existují gynekologická onemocnění, jsou v historii?
 8. Jsou v rodině nějaké narozené děti s patologií genomu, byli jste nuceni mít potrat kvůli zdraví plodu?
 9. Existují diabetici, pacienti s rakovinou, pacienti s tuberkulózou, pacienti s hypo a hypertenzí, lidé s mentálním postižením mezi nejbližšími příbuznými?
 10. Došlo u vás nebo u vašich blízkých k vícečetnému těhotenství?
 11. Narodili se ve vaší rodině děti s těžkými dědičnými chorobami?

Tyto a další otázky musíte odpovědět co nejúplněji a čestně, aby si lékař byl vědom rizik a mohl včas zabránit jejich výskytu.

Specialista při prvním vstupu vypočítá DA (předpokládané datum doručení), abyste se na něj plně připravili. Během těhotenství vám budou poskytnuty cenné osobní rady ohledně podpory zdraví. V případě potřeby Vám gynekolog poradí speciální vitamínové komplexy, racionalizaci výživy a další úpravy související se životním stylem.

Samozřejmě, pokud jste před tímto dnem kouřili a nechali si sklenku alkoholu, není to moc dobré. A teď se musíte vzdát špatných návyků. Lékař vás také seznámí s možnými stížnostmi, které se vyskytnou během těhotenství, a podrobně upozorní na to, které z nich jsou považovány za relativní normu a za které byste měli okamžitě zavolat ambulanci (například krvavý výtok z pochvy).

Doporučuje se registrovat před 12. týdnem těhotenství - to zvyšuje šance na příznivé těhotenství po celou dobu, i když existují specifická rizika patologie u plodu.

Pro registraci stačí mít několik základních dokumentů:

 • Ambulantní karta;
 • Pas;
 • Politika povinného zdravotního pojištění;
 • SNILS (individuální penzijní připojištění).

Testování

Náš lékař vás dále upozorní na povinné lékařské vyšetření. Možná budete muset sledovat příbuzné odborníky - terapeuta, otolaryngologa, oftalmologa. Pokud existují patologické stavy, budete registrováni u specializovaného specialisty - kardiologa, endokrinologa, neurologa nebo jiných, v závislosti na průvodním onemocnění. Lékař vám představí plán návštěvy lékařů a testování.

Kromě základního souboru studií během těhotenství budete muset dvakrát projít screeningovým ultrazvukem plodu (prenatální screening). Toto opatření vám umožňuje spolehlivě a včas stanovit různé genomické patologie, včetně Downova syndromu a Edwardsova syndromu.

Hlavní testy, které musí projít po potvrzení těhotenství:

 • Ultrazvukové vyšetření;
 • Obecná analýza krve a moči;
 • Biochemie krve a moči;
 • Krevní skupina a Rh faktor (jak pro vás, tak pro vašeho manžela);
 • "Triple test" (stanovení hladiny AFP, CG, NE);
 • Komplex TORCH;
 • Roztěrní mikroflóru vaginu;
 • Testy na HIV, syfilis, hepatitidu C a B;
 • PAPP - A;
 • Prenatální screening (PRISCA 1 a PRISCA 2).

Měli byste také dát svému zaměstnavateli vědět, že jste těhotná, abyste si mohla vzít mateřskou dovolenou.

Obecná doporučení o výživě a stravě

Pamatujte si: pokud se rozhodnete vytvořit si během těhotenství specializovanou zdravou výživu, mělo by to být provedeno pouze pod dohledem lékaře! Faktem je, že sotva můžete spočítat potřebné množství bílkovin, tuků a sacharidů, které by měly být zahrnuty do vaší denní stravy v aktuální pozici. Kromě toho je důležité brát v úvahu mobilitu během dne a životní styl obecně. Pokud vám babička, matka nebo kamarádka předepsaly zvláštní dietu, v žádném případě to nezaručuje, že bude fungovat pro vás.

Základní tipy:

 • Budete překvapeni, ale během těhotenství byste neměli „jíst dva,“ říká mnoho zdravotnických zdrojů. Od této chvíle by měla být nutriční hodnota vaší normální stravy vyšší než 300-500 kcal.
 • Snažte se nabídku obohatit o zdravé a zdravé jídlo. Věřte mi, že hamburger jíst ve 2 hodiny nepřinese žádné výhody pro vás nebo vaše budoucí dítě. Podívejte se na vaše "rozmary" adekvátně.
 • Multivitaminové komplexy nelze užívat bez souhlasu lékaře. Nadbytek některých vitamínů může být pro embryo nebezpečný! Vysoká koncentrace retinolu v ženském těle v časném těhotenství může tedy vyvolat vývoj defektů nervových trubic a deformací plodu.
 • Zaměřte se na rostlinné potraviny - zvyšuje pružnost tkání, a tak pomáhá vyhnout se striím a slzám při přirozeném porodu.
 • Nenechte se popírat potěšení jíst své oblíbené cukroví nebo kousek dortu, ale pamatujte na rozumné limity.

Korekce životního stylu: naše doporučení

Rozhodli jsme se poskytnout vám univerzální seznam úprav, které by měly být provedeny v životním stylu každé těhotné ženy. Každá rada vám bude prospěšná. Osobní a podrobnější doporučení vám jistě poskytne náš specialista na recepci.

 1. Musíte přestat kouřit a užívat alkohol. I když vás vaši přátelé a kolegové ujišťují, že sklenka piva vám přinese pouze výhody, nechte se vést vlastními silami a nespadejte do takových doporučení! Alkohol je mimořádně škodlivý pro vývoj plodu. O kouření a nemusíte mluvit.
 2. Pokud plánujete výlet, zeptejte se, prosím, svého specialisty na kontraindikace. Poskytne vám cenné rady při výběru místa odpočinku a bezpečnostních opatření v rámci prohlídky. Dovolená by neměla spadat na data, která jsou starší než 33 týdnů těhotenství.
 3. Hrajete sport? Pak snižte aktivní rozvrh by měl být postupně. Obraťte se na svého trenéra na gymnastiku pro těhotné ženy. Může to být dechová cvičení, jóga, plavání, lehká fitness. Ale pamatujte - nezapomeňte kontrolovat instruktora! Extrémní sporty budou určitě zcela opuštěny.
 4. Máte nějaké domácí mazlíčky? Nespěchejte na někoho, kdo je připojí. Nejvíce nepříjemná věc, kterou můžete získat od své kočky je toxoplazmóza, a budete muset projít analýzou k identifikaci protilátek proti onemocnění v raných stadiích. Pokud je vaše tělo náchylné k parazitům, stačí udělat antiparazitární inokulaci zvířete nebo ho určit před příbuznými před porodem. Psi musí být pravidelně očkováni proti vzteklině a pak pro vás nebudou nést žádné nebezpečí. Jakékoliv zvíře ve vaší domácnosti by mělo být vyšetřeno na parazitární invaze a v případě potřeby vyléčeno.

Těhotenství je kouzelný stav čekání na zázrak, ale v žádném případě se nejedná o proces podobný nemoci. Nebojte se panikařit každou past. Vystavujete se tak zbytečnému stresu a zkušenostem, které mohou nepříznivě ovlivnit váš nervový systém a zdraví budoucího dítěte. Kontaktujte nás na klinice "Lidské zdraví" a postupujte podle doporučení našich předních odborníků.

První akce během těhotenství

Těhotenství: 9měsíční akční plán

Když jsme na testu našli dva proužky, je snadné se zmást. Uklidněte se a nad šálkem bylinného čaje vytvořte plán činnosti, který musí být proveden v příštích 9 měsících.

Zpráva budoucímu otci dítěte

Ano, tato osoba má tolik práv vědět o důležité události, jako vy. Ale buďte připraveni na to, že se k vám nemůže ponořit s objetím a křikem: „Pane, jaké požehnání!“. A vůbec ne proto, že tě nemiluje ani nechce dítě. Vůbec ne! Taková zpráva od nějakého člověka způsobuje neuvěřitelnou bouři emocí, a možná, že první myšlenka, která vyšla, je pro tuto příležitost něco naprosto nevhodného, ​​například: „No, jak teď půjdu s rybami s Vasya!“. Máte-li strach z jeho nepředvídatelné reakce, možná má smysl ho i vzdáleně upozornit - například telefonicky? Podíváte se, zatímco budoucí otec přijde domů, v jeho hlavě budou tyto zprávy urovnány a zároveň vám bude příležitost koupit si vhodný občasný dárek.

Udělejte si schůzku s gynekologem

Lékař je třetí osobou po vás a manžel, který potřebuje vědět o změnách ve vašem životě. Kromě toho, že kromě těhotenství, budete muset vy a váš lékař určit mnoho z jeho aspektů, a to musí být provedeno co nejdříve. Ultrazvukové vyšetření ukazuje, že těhotenství je již 4-5 týdnů a je nutné podstoupit studii Aby se vyloučilo mimoděložní těhotenství a některé komplikace. Po ultrazvuku budete mít první fotku svého dítěte, i když vám to bude připomínat, spíše "fazole", než malý člověk, ale stále to způsobí spoustu příjemných emocí. Lékař vám řekne, jak se budete muset chovat, jak často přijít na recepci, jaké testy projít. A vy musíte zase zjistit, zda má váš lékař právo provést těhotenství a vydat všechny potřebné dokumenty: výměnné karty, certifikáty nemocnic a certifikáty. V opačném případě budete potřebovat nějaký čas na přemýšlení o tom, jak se zaregistrovat na předporodní klinice.

Změnit režim

Pokud je vaše těhotenství potvrzeno, má smysl přemýšlet o některých změnách životního stylu. Ne, to neznamená, že vás žádáme, abyste šli do postele a nebrali z něj všech devět měsíců. Naopak, pohyb a čerstvý vzduch nyní nezasahují. Musíme si myslet, že alkohol a cigarety jsou v minulosti a co nejmenší je možné jít do nočních klubů, kde je velmi zakouřený, stejně jako sportovní haly (pokud nejsou speciální skupinové lekce pro nastávající matky) s jejich přemrštěnou fyzickou námahou.

Začněte užívat vitamíny pro těhotné ženy

Jděte do lékárny a zakupte potřebné vitamíny. Váš lékař Vám musí předepsat. V každém případě, kyselina listová je to, co by mělo být zahájeno co nejdříve, v prvních týdnech prvního trimestru. Jen neinterferujte s komplexními vitamíny pro těhotné ženy, ale v přesně stanovené dávce. Také, nebuďte příliš horlivý a absorbovat tuny ovoce a zeleniny, zejména pokud nechcete vůbec.

Informujte rodiče o těhotenství

Budoucí prarodiče, dost možná, budou také zmateni, když jim povíte o nadcházejícím doplňování, ale čím dříve se o tom dozvědí, tím více času budou muset psychicky připravit na nadcházející událost. Vyrůstat dítě je problematické a čím více lidí vám v této věci pomůže, tím lépe. Takže bez ohledu na to, jak se bojíte reakce rodičů, bylo by dobré získat jejich podporu co nejdříve.

Oznámit těhotenství zaměstnavateli

To by mělo být provedeno na začátku druhého trimestru, aby nedošlo k podráždění pracovní síly předem, ale pokud vaše těhotenství je doprovázeno toxikózou a vy snášíte návštěvy pracovat velmi špatně, bylo by dobré odhalit tajemství - nevymýšlet nové výmluvy pokaždé, když se zpozdíte při příchodu a nepřítomnosti. Možná byste neměli tyto zprávy hlásit hlavnímu šéfovi, ale přímý nadřízený nebo partner, který vás v případě něčeho nahradí, by si měl tuto záležitost uvědomit.

Koupit oblečení pro těhotné ženy

Samozřejmě, že od okamžiku, kdy uvidíte drahocenné proužky, může trvat dlouho, než se do obchodu dostane speciální oblečení pro těhotné ženy. Ale můžete začít zažívat nepohodlí v pase mnohem dříve. Vyberte si z oblečení a spodního prádla, které máte nyní, nejpohodlnější, měkké a elastické, držet dál příliš těsné džíny a příliš blízko podprsenky. Eliminujte co nejvíce „kosti“ a tlusté šálky a preferujte elastické modely.

Přezkoumejte své povinnosti v domácnosti

Posaďte se se svým manželem a přemýšlejte o tom, jaké budou vaše povinnosti s ním. Nemůžete teď nosit tašky brambor. A pokud máte silnou toxémii, potřebujete někoho, kdo chce nakupovat a vařit.

Naplánujte si těhotenský a porodní rozpočet

Pokud máte v plánu odejít po porodu na mateřské dovolené (a to se jistě stane), možná budete muset myslet, že má smysl zachránit malou částku mzdy právě teď v 7-8 měsících, kdy konečně přijde vyhláška., měli jste malou peněžní rezervu pro budoucnost - výdaje se blíží velké. I když ti příbuzní dávají postele a kočárky a manžel platí za porodní smlouvu, pak budeš pravděpodobně nepohodlný, než sedět rok nebo dva na mateřské dovolené bez penny, obzvláště pokud jsi si to předtím sám zajistil.

Relax

Zdá se vám, že za 9 měsíců je vše nemožné. Koneckonců, máte vážnou přípravu: koupit věci pro děti, provádět opravy v dětském pokoji, podstoupit lékařské vyšetření, přečíst si mnoho důležitých knih o rodičovství a zdraví drobků, najít náhradu v práci, vydat spoustu nezbytných informací, vybrat si nemocnici, jméno pro dítě, jeho budoucí mateřskou školu a škola, vysoká škola a budoucí práce... Stop! Máte spoustu času na to, abyste si to rozmysleli a vyřešili problémy tak, jak přicházejí. Stačí se jen uvolnit, cítit harmonii se sebou a se světem, protože těhotenství je opravdu jedinečný čas a trvá ne tak dlouho. Užijte si to a vy všichni máte čas!

Materiály k tématu: Také by vás mohlo zajímat "Když potřebujete jít do gynekologa" na stránkách samaya.ru

Měsíčně nepřišel včas. Test ukázal pozitivní výsledek. Uvědomila jste si, že jste těhotná a co dál? V každém případě, bez ohledu na to, zda je těhotenství žádoucí, či nikoliv, neměli byste návštěvu gynekologa odložit. Je-li těhotenství nežádoucí, je nezbytné provést včasná návštěva u lékaře. A pokud je těhotenství žádoucí, pomůže to kompetentní odborník Nesení dítěte je velmi důležité období života ženy a zdraví nenarozeného dítěte.

První návštěva u lékaře se doporučuje provést ve druhém nebo třetím týdnu menstruace, tzn. až 12 týdnů. Při prvním setkání s lékařem se vás zeptá na jakékoli nemoci, které jste utrpěli.

- o tom, jak předchozí těhotenství šlo, kdyby byli

- o chronických onemocněních vašich příbuzných

a neudělá to z nečinné zvědavosti, ale za účelem řádného posouzení všech rizik, která mohou nastat, a včas přijmout nezbytná opatření.

Na první recepci provede lékař externí vyšetření:

- stav sliznic, kůže, lymfatických uzlin

- vyšetření a prohmatání mléčných žláz

Provedou se také antropometrická měření:

- váha, výška - je nutné sledovat vývoj těhotenství, s jakou intenzitou přibíráte na váze.

Přírůstek hmotnosti během těhotenství je velmi důležitým ukazatelem a nastávající matka by to měla sledovat. Během těhotenství jsou oba extrémy škodlivé: podváha i nadváha.

- změřte a určete velikost pánve - pro tento ukazatel bude možné posoudit možnost přirozeného porodu

- měření krevního tlaku je také velmi důležitým ukazatelem, v normálním případě je 110 / 70-120 / 80 mm Hg

Samozřejmě bude provedeno gynekologické vyšetření.

Lékař vezme nátěr pro analýzu, aby vyloučil pohlavní a jiné nemoci reprodukčního systému, prozkoumal mikroflóru vaginálního výtoku, vizuálně určil stav vaginálních stěn a děložního hrdla a jak dlouho vás pak těhotenství odkáže na další odborníky k vyšetření. To je obvykle praktický lékař, optometrist, ORL a zubař. Poté, lékař vyvíjí individuální plán pro vyšetření a řízení těhotenství a stanoví datum vaší další návštěvy u něj za pár týdnů. To je nezbytné k tomu, aby bylo možné určit, zda vše probíhá dobře a zda je těhotenství děloha, včas diagnostikovat různé patologie, provést nezbytné vyšetření a v případě potřeby přijmout některá opatření.

Jsem těhotná, co bude dál? (co, kde, kdy, proč - instrukce krok za krokem)

Článek je určen pro ty, kteří chtějí vědět, jak je těhotenství prováděno. Snažili jsme se odkrývat nejčastěji kladené otázky o těhotenství: kdy a kde se zaregistrovat, jaké testy a vyšetření by měla těhotná žena projít, jaká práva a výhody mají být poskytnuty těhotným ženám, kdy jít na mateřskou dovolenou atd.

Mám zpoždění, jak vím, že jsem těhotná?

První známkou těhotenství je zpoždění menstruace (s pravidelným cyklem). Nejjednodušší metodou, která pomáhá určit přítomnost (nebo nepřítomnost) těhotenství, jsou těhotenské testy prodávané v lékárnách.

Přesnější metoda je krevní test pro hCG (to je hormon, který se objeví v krvi již 6–10 dnů po početí). To znamená, že je možné získat spolehlivý výsledek ještě před zpožděním menstruace.

Ultrazvuk s vaginálním senzorem je naprosto přesná metoda pro stanovení těhotenství. Včasné ultrazvukové vyšetření je žádoucí pro pochopení lokalizace těhotenství (dělohy nebo ektopie) a životaschopnosti embrya - je zde srdeční tep (pozorováno od 6. týdne těhotenství od 1. dne posledního menstruačního cyklu s pravidelným cyklem).

Krok 1. Udělejte si schůzku s porodníkem-gynekologem

Jakmile víte o těhotenství, první věc, kterou byste měli udělat, je domluvit si schůzku s odborníkem. Může se jednat o porodníka-gynekologa na okresní prenatální klinice nebo vašeho gynekologa na soukromé klinice.

Když žena poprvé přijde na konzultaci o těhotenství, lékař na recepci se zeptá, kdy to byl první den poslední menstruace, o vlastnostech menstruačního cyklu (pravidelnost, bolest, v jaké věku menstruace začala, atd.). Zeptá se také na váš věk, rodinný stav, pracovní podmínky, existující nemoci a další zdravotní problémy. Co je to účet těhotenství, byly tam potraty, potraty atd. Zjistěte, zda příbuzní mají diabetes mellitus, hypertenzi, tuberkulózu, mentální, onkologická onemocnění, vícečetné těhotenství, přítomnost dětí s vrozenými a dědičnými onemocněními v rodině.

Budete znát předpokládané datum dodání. Získejte doporučení v závislosti na vašem zdravotním stavu a přítomnosti (nepřítomnost stížností), například pokud je krvavý výtok z pochvy.

Krok 2. Registrace

Chcete-li se zaregistrovat pro těhotenství, mělo by být v počátečních stadiích (do 12 týdnů), protože to zvyšuje pravděpodobnost úspěšného průběhu těhotenství a porodu.

Při registraci budete potřebovat následující dokumenty:

 • cestovní pas;
 • zdravotní pojištění;
 • SNILS - číslo pojištění individuálního osobního účtu pojištěnce (karta důchodového pojištění).

V předporodní klinice obdržíte dvě karty - „Individuální kartu těhotné ženy a puerperu“, které budou uloženy v kanceláři porodníka-gynekologa v kartotéce v den příští návštěvy a „Výměnná karta“ - hlavní dokument těhotné ženy, vydaný předporodní klinikou v termínech 22 - 23 týdnů, bez kterých nebudete přijat na hlavní porodnici.

Tyto karty budou obsahovat všechny informace o vás, informace o průběhu těhotenství, výsledky testů, vyšetření a ultrazvuk.

V Ruské federaci existuje standard pro lékařská vyšetření v řízení těhotenství, který se provádí bezplatně. Porodník-gynekolog bude sledovat váš zdravotní stav, předepíše některé testy a vyšetření v každém stádiu těhotenství, aby vyloučil případné komplikace.

Kromě toho, pracující ženy, které se zaregistrovaly pro těhotenství v lékařském zařízení v raných fázích těhotenství (do 12 týdnů), dostávají paušální příspěvek.

Přečtěte si více o registraci v tomto článku.

Krok 3. Informujeme zaměstnavatele

Tak proč se obtěžovat nechat zaměstnavatele vědět o vašem těhotenství? Jste registrováni na zdravotnickém zařízení a porodník-gynekolog v rámci povinného lékařského vyšetření vám poskytl obrovské množství žádostí o testy, vyšetření a obcházení jiných odborníků.

Četnost klinických vyšetření je určována zdravotnickým zařízením v závislosti na zdravotním stavu těhotné ženy, povaze jejích komplikací, charakteristik pracovních podmínek a dalších významných faktorů. Mohou nastat časové průzkumy.

V souladu s průběhem povinných lékařských prohlídek ve zdravotnických zařízeních pro těhotné ženy zůstávají průměrné mzdy v místě výkonu práce.

Tím, že se těhotné ženě přiznává právo podrobit se lékařským prohlídkám, zaručuje zákoník práce Ruské federace a doby její nepřítomnosti na pracovišti z důvodu návštěvy zdravotnického zařízení podléhají výplatě v souladu s nařízením vlády ze dne 24.12.2007 č. 922 „O vlastnostech postupu pro výpočet průměrné mzdy. Jako doklad, který je základem pro poskytnutí těchto záruk, musí těhotná žena poskytnout zaměstnavateli potvrzení nebo jiný doklad zdravotnického zařízení s uvedením data a času návštěvy u lékaře.

V článku jsou uvedeny další záruky pracovních práv těhotných žen (služební cesty, přesčasy, propuštění).

Krok 4. Sledování dynamiky těhotenství

Podle přílohy k nařízení Ministerstva zdravotnictví a sociálního rozvoje Ruské federace ze dne 2. října 2009 č. 808n, během fyziologického průběhu těhotenství se provádějí vyšetření těhotných žen:

 1. Porodník-gynekolog - nejméně desetkrát:
 2. po prvním vyšetření, docházka po 7-10 dnech s analýzami, závěr terapeuta a dalších specialistů;
 3. v budoucnu - jednou za měsíc až do 28 týdnů,
 4. dvakrát za měsíc - po 28. týdnu těhotenství, četnost pozorování může být 6-8 krát s pozorováním porodní asistentky každé 2 týdny, po 37 týdnech - každých 7-10 dní.
 5. Praktický lékař, zubní lékař - nejméně třikrát (první vyšetření se provádí nejpozději 7–10 dnů po počátečním podání na předporodní kliniku a poté každý trimestr);
 6. Otorhinolaryngolog, oftalmolog - nejméně dvakrát;
 7. Ostatní odborníci - podle indikací, s přihlédnutím k komorbiditám.

Screening ultrazvuku plodu se provádí třikrát: během těhotenství 10-14 týdnů, 20-22 týdnů a 32-34 týdnů. V gestačním věku 11-14 týdnů byly odebrány vzorky krve těhotným ženám pro biochemický screening hladin sérových markerů: plazmatický albumin spojený s těhotenstvím (PAPP-A) a volná beta jednotka lidského choriového gonadotropinu (hCG).

Krok 4.1. Získání „výměnné karty“

Výměnná karta se skládá ze tří odtrhovacích kupónů. Má za cíl pokračovat v monitorování ženy a jejího dítěte, předporodní kliniky, porodnické nemocnice a dětské kliniky. Lékař předporodní kliniky poskytuje těhotné ženě ruce s výměnnou kartou porodnice porodnice, porodnice v nemocnici v rozsahu 22-23 týdnů.

Tento dokument začíná ihned po nástupu na účet těhotenství. Ženský lékař na klinice při vyplňování „Informace o konzultaci žen o těhotné ženě“ podrobně popisuje podrobnosti o průběhu předchozích těhotenství, porodu, poporodním období a ty rysy současného těhotenství a stavu těhotné ženy, jejichž znalost je důležitá pro lékaře, který tuto ženu porodil.

Při následných návštěvách konzultace přivedla těhotná žena do ní směnný lístek k zaznamenání dalších údajů z průzkumu a výzkumu. Po přijetí do nemocnice (k porodu nebo na oddělení patologie těhotenství) je žena povinna předložit výměnou kartu. První kupón je uložen v historii porodu.

V nepřítomnosti těhotné výměnné karty při přijetí do nemocnice, žena je poslána na infekční porodnici.

„Informace o porodnici v porodnici, porodnici nemocnice“ se před propuštěním puerperu naplní do porodnice (porodnická nemocnice) a vydá jí k předání na předporodní kliniku. Při vyplňování druhého kuponu lékař porodnické nemocnice podrobně zaznamenává informace o charakteristikách průběhu porodu, poporodním období a stavu puerperu, což vyžaduje jeho zvláštní sledování. To znamená, že informace o tom, jak se narodil - přirozeně nebo císařským řezem, zda se vyskytly komplikace, zda byla použita anestezie atd.

„Informace o porodnici, porodnici nemocnice o novorozenci“ jsou před propuštěním novorozence vyplněny na dětském oddělení porodnické nemocnice a jsou předány matce k převodu na dětskou polikliniku. To však neosvobozuje porodnickou nemocnici od povinnosti hlásit se na dětské klinice o propuštění novorozence (v den propuštění). Lékaři porodnické nemocnice (porodník a pediatr) při vyplňování třetího kuponu zapisují nejpodrobnější informace o charakteristikách porodu a stavu novorozence, které vyžadují speciální monitoring po propuštění z nemocnice. Všechny údaje o dítěti se zaznamenávají: příjmení, křestní jméno, patronymic matky, datum narození, výška a hmotnost (při narození a při propuštění), body, které dítě získalo na stupnici Apgar, informace o očkováních podaných v porodnici, kdy bylo dítě poprvé aplikováno. prsa, druh krmení, jaká směs se krmí, stav pupeční šňůry atd.

Je zakázáno kopírovat jakýkoliv materiál bez souhlasu vydavatele.

První dny těhotenství: pocity a činy budoucí matky

Ženy, které se plánují stát matkami, s velkou odpovědností se týkají pocitů v prvních dnech těhotenství. Dívají se na své tělo a snaží se vidět jakékoli známky vzniku nového života.

Odborníci poznamenávají, že existují dvě podmínky vašeho těhotenství: porodnický termín (uvažuje se od prvního dne menstruace) a skutečný termín (počítáno ode dne početí). Ve většině případů je velmi těžké určit přesný den početí, a proto při konzultacích žen považují za první bod menstruace. Dnes budeme hovořit o prvních známkách těhotenství podle skutečného data.

První dny těhotenství po početí: co se děje v těle

Pokud jde o vědu, poznamenáváme, že první týden po početí nelze ještě nazvat těhotenstvím. Faktem je, že oplodněné vajíčko se během 7-10 dnů přesune na místo, kde bude a bude se vyvíjet z embrya do plodu. Teprve po jeho připojení ke stěně dělohy můžeme hovořit o nástupu těhotenství. Menstruace nastane, pokud se tato příloha nestane, a pak žena ani netuší, že tam byla koncepce.

Jestliže oplodněné vajíčko dosáhlo dělohy, pak je zavedeno do stěn dělohy (implantace embrya). Po úspěšné implantaci se začne tvořit pupeční šňůra a placenta. První týden po pojetí je velmi důležitý v období koncipování nového života, protože ženské tělo vnímá embryo jako cizí těleso, snaží se ho v každém směru odpuzovat, nedovolit mu, aby se řádně konsolidoval.

Po úspěšné implantaci embrya dochází k první hormonální změně v těle. Žena začne produkovat zvláštní hormon, který je zodpovědný za bezpečnost plodu v ženském těle během prvních fází těhotenství: známý jako hCG. Přítomnost tohoto hormonu v krvi dává 100% záruku těhotenství. Většina lékařů a žen důvěřuje krevním testům na hCG více než těhotenské testy v prvních několika dnech, i když tyto reagují na přítomnost hormonu. Přečtěte si více o hCG během těhotenství>

První dny těhotenství: jak rozpoznat

Pro zdravou ženu je první známkou těhotenství vždy zpoždění. Ale pokud nechcete sledovat váš celkový stav a neplánujete těhotenství, zpoždění je určeno, když těhotenství trvá 2-3 týdny. Skutečnost, že v prvních dnech po implantaci embrya dochází ve stěnách dělohy, může být indikována několika znaky.

1. Menší krvácení. Po 7-12 dnech po početí, kdy je embryo zavedeno do stěn dělohy, může žena pociťovat mírné krvácení (krvácení z implantátu). Může být ve formě několika nahnědlých nebo nažloutlých skvrn na spodním prádle nebo papíru. Pokud není těhotenství plánováno, je tento jev častěji vnímán jako začátek menstruace. Pokud se tyto skvrny objeví, když je těhotenství již přesně diagnostikováno, pak to může být signál pro hrozbu potratu a vyžaduje naléhavou návštěvu u lékaře. Tato funkce může chybět v prvních dnech těhotenství, to vše závisí na individualitě organismu.

2. Zvýšení tělesné teploty a bazální teploty. Při plánování těhotenství se často používá metoda stanovení bazální teploty pro stanovení doby ovulace. Při úspěšném oplodnění vajíčka tato teplota nejprve klesá a pak stoupá. Nižší bazální teplota v prvních dnech těhotenství je způsobena dvěma faktory:

 • když začne těhotenství, estrogen se uvolňuje, což snižuje teplotu;
 • opět se produkuje progesteron silněji, což zvyšuje teplotu.

Po bazální teplotě, kdy je těhotenství již potvrzeno, můžete v grafu vidět „jámu“ se snížením teploty. Tento pokles trvá pouze 1 den, pak stoupá teplota. Bazální teplota 37 stupňů je považována za normální, dokud placenta nezačala plně fungovat (prvních několik týdnů). Pokud si nevšimnete recese, je nemožné přehlédnout zvýšenou teplotu po dobu 2-3 týdnů.

3. Pocit lehké indispozice. Zdraví žen v prvních dnech těhotenství se může zhoršit. Často je ospalost, slabost. Mnozí dokonce trochu onemocní, stěžují si na hrdlo a rýmu. To vše je způsobeno snížením imunity a bojem těla proti napadajícímu embryu.

V prvním trimestru je tělesná teplota vždy zvýšená, ale pouze mírně. Z toho vyplývá obecná slabost. Hlavní podmínkou pro normální průběh těhotenství pro takovou malátnost není léčba léky, které mohou poškodit nenarozené dítě. Při plánování těhotenství je obecně lepší odmítnout jakékoliv léky, pokud nejsou naprosto nezbytné, a uchýlit se výhradně k lidovým lékům, které nejsou během těhotenství kontraindikovány.

Tam je pocit apatie, únava. To souvisí nejen s celkovou restrukturalizací těla, ale také se zvýšenou produkcí progesteronu. Tyto pocity mohou rychle skončit a mohou být zpožděny až do 10. týdne těhotenství, kdy estrogen začíná být produkován více.

4. Citlivost prsou. Prsa ženy v prvních dnech těhotenství začíná bobtnat, projevuje se bolest, to znamená, že se zvyšuje její citlivost. I malý dotek může být bolestivý.

Někdy se všechno děje opačně. Předtím měla žena před každým měsícem bolestivé pocity a teď je překvapena, že její hrudník nebolí. Brzy po úžasném okamžiku se dozví o těhotenství. Když je kolostrum lisováno na dvorce, může být uvolněno v časném těhotenství.

5. Závažnost malé pánve. Projevem prvních dnů těhotenství může být pocit těžkosti v pánevních orgánech. Mnoho žen začne po děložní implantaci okamžitě pociťovat dělohu. Stupeň tohoto pocitu je individuální pro každý organismus.

6. Kočkování v děloze. Také, individuální ukazatel těhotenství a může znamenat nejen úspěšné početí a implantaci.

Včasná toxikóza doprovázená nevolností a zvracením spolu s ostatními je známkou prvních dnů těhotenství. Toxikóza je považována za zvláštní citlivost na určité pachy a potraviny. Tam může být pocit znechucení pro dříve oblíbené produkty.

V prvních dnech těhotenství můžete milovat to, co jste nenáviděli. Také pro raná období se vyznačují podivnými kombinacemi v potravinách: sleď s kompotem, beran s čokoládou, ananas s klobásou. Okolní lokny při pohledu na takové jídlo a těhotná žena je nepopsatelná blaženost.

První dny těhotenství: falešné symptomy

Některé z výše uvedených příznaků mohou znamenat nejen výskyt těhotenství. Mohou indikovat střevní onemocnění, erozi děložního hrdla a další nemoci ženských pohlavních orgánů. Mezi tyto příznaky patří krvácení, nevolnost, zvýšené močení a otok prsu může také znamenat nejen nástup těhotenství.

První dny těhotenství: co dělat

Jakákoli metoda pro stanovení těhotenství začíná pracovat pouze s nástupem menstruace. I když vědí přesný den ovulace, žádná analýza ani test neukáže nástup těhotenství den po oplodnění. Analýza hCG, těhotenský test, ultrazvukové vyšetření pánevních orgánů se nejlépe provádí v prvním týdnu zpoždění menstruace.

Plánování těhotenství a za předpokladu, že je urážlivý, byste měli zcela změnit svůj životní styl i šest měsíců před početím. Pokud jsou přítomny první příznaky těhotenství, ale nezpůsobují vám žádné nepohodlí, vyčkejte na zpoždění a možnost provést test. Návštěva gynekologa v prvním týdnu po koncepci neposkytne žádný jiný výsledek než soubor pokynů pro testy.

Během tohoto období si můžete přečíst něco užitečného a příjemného o těhotenství, zeptejte se na nejbližší kurzy pro nastávající matky, dělejte své tělo a začněte dělat gymnastiku pro těhotné ženy (i když není těhotenství, cvičení nikdy nezasáhne).

Tentokrát trávíte s radostí a příjemnými dojmy. Promluvte si s budoucím otcem o možném zázraku. Po pozitivním těhotenském testu, dvoutýdenním zpoždění menstruace nebo při gynekologických problémech byste měli navštívit lékaře. Další informace o tom, co dělat, pokud jste přesvědčeni, že jste těhotná>

Pokud se příznaky projeví velmi intenzivně a vzrůstá malátnost, pak by mělo být volání na lékaře odloženo na dřívější období. To platí zejména pro ty, kteří dříve měli problémy s otěhotněním nebo těhotenstvím.

Nejdůležitější je první trimestr těhotenství. V této době, položení všech životně důležitých orgánů dítěte. První dny těhotenství hrají obrovskou roli při nástupu těhotenství obecně.

Pokud jste neplánovali těhotenství, zkuste to předpovědět (při provádění nechráněného styku) a nepoškodit dítě. Pokud je těhotenství plánováno, pak se chovejte jako předtím: udržujte správnou výživu, vyhněte se těžké fyzické námaze a nebuďte nervózní, pak se zázrak určitě stane.

Prioritní akce v nouzových situacích

I. Nouzová reakce

1.1. Zachovejte klid

Nejdůležitější v každé nouzové situaci není to, co by se mělo dělat, ale co by se nemělo dělat. Hlavní nebezpečí pro vás spočívá ve vašich unáhlených vyrážkách. Koneckonců, není to příroda, která je na vině za stávkování člověka - nejčastěji ji zasáhne člověk, který je slepě sám sebou.

Proto především udržujte klid. Mimochodem, klid je hranicí mezi životem a smrtí. V každé nouzi je hranice, za kterou začíná smrt, linie, za kterou člověk ztrácí dusivou rovnováhu a začíná vytvářet vyrážky, které vedou k jeho smrti.

Dále: přemýšlejte o svých činnostech a neberte kroky, které jsou bezmyšlenkovité. Je lepší zpomalit a shromáždit své myšlenky, odrážet vaše další kroky a přizpůsobit obecná pravidla konkrétní situaci a sestavit svůj osobní plán reakce na mimořádné události.

1.2. Vytvořte si osobní plán odezvy

Bylo by lepší udělat takový plán předem, aniž by se čekalo na to, že k nouzové situaci skutečně dojde. Seznamte se s oblastí svého pobytu, zjistěte, které katastrofy se zde pravidelně konají, a připravte nouzový plán v nejobecnějších termínech. V případě skutečné nouze pak budete muset v tuto chvíli provést pouze nezbytné úpravy.

Co by měl zahrnovat osobní plán odezvy?

Plán by měl obsahovat nejběžnější věci:

Kde se schováte v případě nebezpečí.

Jakým způsobem budete evakuovat, pokud nemůžete zůstat na místě.

Jaké jsou další způsoby ústupu, pokud má být první blokován?

Jak bude evakuovat - autem, lodí nebo jinak. Co dělat, když se auto rozpadlo ve špatnou dobu.

Jaké věci byste měli mít po ruce, pokud se musíte schovat v domě nebo jiném útulku.

Jaké věci s sebou vezmete, když evakuujete.

Těchto šest bodů zpravidla postačí k tomu, abychom měli představu o nezbytných akcích a vytvořili soubor nezbytných věcí.

1.3. Připravte soupravu Essentials

V případě nouze byste měli balit a skladovat v samostatném vodotěsném sáčku na snadno přístupném místě. Zahrnuje následující věci:

lékárnička.

Konzervy v konzervách a pitné vodě v plastových lahvích (můžete mít také sklenici kávy a balíček čaje, krabici soli).

tranzistorový přijímač a elektrická svítilna.

sada náhradních baterií pro přijímač a baterku.

zápalky v zapečetěné krabici, zapalovač cigaret, papír v případě požáru.

nástroje a nádobí - přinejmenším skládací nůž, lžíce, vidličky, dvě nebo tři misky a hrnky, otvírák na konzervy, lehká turistická sekera.

léky používané rodinnými příslušníky ze zdravotních důvodů pravidelně (pokud pokyny nevyžadují, aby byly uchovávány v chladničce).

Rodinné dokumenty a peníze by neměly být rozptýleny kdekoli, ale měly by být uloženy na určitém, snadno přístupném místě. Pak je ve správný okamžik rychle přidejte do sady Essentials.

Totéž platí pro drogy, které musí někteří členové rodiny pravidelně užívat, ale které by měly být uchovávány v chladničce. V chladničce se doporučuje uchovávat je v oddělené krabičce tak, abyste je mohli okamžitě dostat do pytle Essential Kit.

K této sadě můžete přidat kempinkový kulinár, petrolejový sporák nebo sporák pro ohřev potravin v terénu, termosku. Ale je lepší držet je v jiném samostatném sáčku.

Na stupnici tranzistorového přijímače by bylo dobré dělat si poznámky, pomocí kterých můžete okamžitě určit, která vlna se má naladit, aby zachytila ​​zprávy rozhlasové stanice vysílající pokyny veřejnosti.

Další položky:

- Určete, které oblečení může být pro vás užitečné a připravte pro každého člena rodiny sadu oblečení a obuvi v případě nouze - nepromokavé oblečení a boty na léto, teplé na zimu. Ujistěte se, že boty nejsou na měkké podešvi - budete muset udělat dlouhou procházku, as měkkými podrážkami nebudete projít hodně, aniž by klepe nohy do krve.

- pěkné mít stan a spací pytle. Je lepší je zabalit tak, aby byly vždy připraveny k přepravě.

- Pokud je doporučeno, aby místní havarijní pokyny měly v případě mimořádných situací více, postupujte podle těchto doporučení.

Neberte nic navíc

Bez ohledu na to, co plánujete vzít s sebou během evakuace, ujistěte se, že je to přesně to, co můžete nosit na hrb, a nic víc. I když máte v plánu odjet autem, je možné, že se rozbije na cestě (dostat se do dopravní zácpy, atd.), A pak budete muset dupat dál na vlastní nohy.

Věci obsažené v sadě Essentials je třeba vzít s sebou.

Tato sada by měla být v samostatném vodotěsném sáčku a vypadá jinak než ostatní, a nejlepší ze všech, speciálně označených světlým znakem. Věci, které v něm nejsou zahrnuty, vloženy do jiných pytlů. Koneckonců to může být smutná potřeba vyhodit část zavazadel na silnici, nebo dokonce všechno, co bude zbytečné a rychle, bez zaváhání nebo hledání.

Rozhodněte se předem, která z věcí, které nejsou součástí soupravy Essentials, budete muset opustit v kufru, pokud se auto rozbije na silnici, které budete muset v případě velmi nepříznivého vývoje událostí vyhodit. Rozdělte tyto položky do pytlů.

Ale nezapomeňte: je lepší vzít si s sebou více jídla, pitnou vodu a léky - dvě nebo tři sady základních potřeb - než táhnout junk, což nebude v extrémních podmínkách tak nutné.

1.4. Předem připravte místo pro rychlý sběr a skladování cenností a relikvií, které jste při evakuaci zanechali

Například v domě jsou věci, které mají velkou hodnotu pro majitele, například rodinné památky, ale bylo by bezohledné načíst je, když je evakuován. Co dělat?

Měli byste dostat vzduchotěsnou nádobu, abyste tam mohli rychle hodit takové předměty a pak doufat, že ve vaší nepřítomnosti tyto věci přežijí pohromu. Ve většině případů je však přímá příčina zranění a úmrtí v nouzových situacích příliš dlouhá, než je situace s majetkem, zatímco situace vyžaduje včasnou evakuaci. Nejrozumnějším řešením je vzít jen základní věci a zapomenout na zbytek.

Mnoho rodin ukládá předměty, které jsou skutečně relikvie a jejichž smrt pro rodinu bude katastrofou. Ale zpravidla se jedná o věci uložené ve skříních a občasné obdivy. Pokud se vážně bojíte jejich smrti v jakékoli katastrofě, je lepší dát je do zapečetěné kovové truhly, ale neuchovávejte je ve skříni. Pokud se vážně bojíte jejich smrti v jakékoli katastrofě, je lepší dát je do zapečetěné kovové truhly, ale neuchovávejte je ve skříni. Pokud žijete ve venkovském domě, pak by bylo lepší, kdyby tato truhla stála v suterénu - v případě nouze je to nejspolehlivější místo, kde má více šancí přežít před návratem.

1.5. Buďte připraveni přijmout alarmové zprávy.

Kdy byste měli zahájit svůj havarijní plán?

Připravte se na to, jakmile dostanete první upozornění. Ve všech správních orgánech venkovských sídlišť jsou na firemních vozidlech vedoucích sídel osazeny mobilní elektrické sirény, které při ohrožení mimořádnou situací vydávají signál „Pozor na všechny!“. Je to monotónní vytí, nepřetržitě trvající tři až pět minut. Jeho význam je následující: všichni zapnou rádio nebo televizory a naladí je na místní vlnu, aby dostávali zprávy o tom, co se děje.

Od nynějška je váš plán, technicky řečeno, "podržen".

Pokud některá rozhlasová stanice nebo televize oznámí možnost jakékoli katastrofy (hurikán, povodeň, lesní požár atd.), Věnujte této zprávě co největší pozornost.

Nejlepší na první náznak možnosti nouze zapnout televizor a rádio současně. Nalaďte je na místní televizní a rozhlasové stanice. Dostanete tak cenné informace a pokyny.

Pro rychlé ladění dopředu označte vlny, které potřebujete na stupnici rádia.

V jednom bodě však může dojít k odpojení elektřiny při přerušení elektrického vedení. V tomto případě bude váš tranzistorový přijímač a náhradní baterie k tomu velmi užitečné.

Jak budete sledovat novinky, procházejte osobním nouzovým plánem a zjistěte, jak by to mohlo fungovat v nouzové situaci popsané ve zprávách. Po cestě zkontrolujte úplnost sady Essentials a zjistěte, jaké další věci byste mohli potřebovat.

Pokud média předávají pokyny od tísňových služeb, postupujte podle těchto pokynů a dodržujte s nimi svůj vlastní plán.

Co je ještě třeba udělat? Je lepší vyjasnit, co dělat.

Po obdržení rušivých informací nepřetěžujte komunikační linky.

Máte-li telefon, pak v případě hrozícího nouze, zkuste to neříkat svým příbuzným, přátelům a známým. To platí pro drátovou komunikaci a mobilní telefony.

Například: zavoláte jim. Od tebe by nebylo žádné škody. Kromě toho, budete po dalších deseti tisících zavolat dalších tisíc lidí, a tam je sto tisíc najednou na výměnu novinek - říkají, že se na nás hurikán pohybuje (blizzard, povodeň, hurikán atd.). V důsledku toho budou telefonní linky přetíženy a blokovány. To je okamžik, kdy záchranné služby potřebují bezplatnou komunikaci více než kdy jindy, aby dostaly zprávy, které lokality již utrpěly, kolik obětí je tam, kam poslat pomoc. V případě nouze zavolejte pouze nouzové služby - informujte je o zraněných, nahláste jakoukoli novou mimořádnou událost nebo její hrozbu.

V žádném případě nepotřebujete nečinné hovory.

Nicméně, jak informovat příbuzné a přátele o nebezpečí? Není známo, zda o havárii vědí.

Pokud jste si jisti, že se vaši příbuzní nebudou schovávat v útulcích bez vašeho telefonního varování, nebo opustíte své „hnízda“, aby unikli katastrofě, pak by měli být stejně přesvědčeni, že nebudou varovat vaše varování. Nebudou se hýbat až do kritického okamžiku, kdy bude ježek pozdě.

Proto v případě katastrofy znovu nezatěžujte telefonní linky a tím neohrožujte životy osob, které jsou skutečně ohroženy. Lépe než dříve, v klidných chvílích každodenního života, se snažte jasně poučit vaši rodinu a přátele, jaká jsou nebezpečí v oblasti, kde žijí a jak by se měli chovat při varování orgánů a médií o přístupu katastrofy. V tomto najdete také pokyny, které vydávají různé záchranné služby.

Jemným a vytrvalým přiváděním takových instrukcí do mysli lidí se dříve nebo později ujistíte, že ve chvílích skutečného nebezpečí nemusíte nikoho zavolat varováním.

Co dělat, když vaše rodina přeskakuje vaše pokyny kolem očí a uší?

Mnozí lidé jsou skutečně nesmírně tvrdohlaví, domnívají se, že vědí všechno nejlepší ze všeho, a obecně jsou přesvědčeni, že nemohou nic ohrožovat, protože se jim dosud nic nestalo. Je dobře známo, že tyto osoby jsou prvními kandidáty na ztrátu majetku, zdraví a dokonce i života v případě nouze, což je však neznamená.

V této situaci byste měli věnovat zvýšenou pozornost mladším generacím vaší rodiny. Děti chytit vše za běhu a lépe si pamatovat tipy. Kromě toho, pokud je nebudete nudně a agresivně poučovat, jaké je nebezpečí a jak se nejlépe vypořádat s mimořádnými událostmi, ale změňte své lekce na fascinující příběh o minulých katastrofách a sebezáchraně lidí, pak budou tyto informace zvláště pevně usazeny v paměti dětí a tam v podvědomí.

Je hezké říci dětem o vašich havarijních plánech a také s nimi diskutovat, jaké věci byste měli mít v případě nouze a které lze zanedbávat. Přilákejte je k základní sadě.

Když zprávy o blížící se katastrofě, nenechávejte nikde, pokud to není nezbytně nutné.

Pokud ještě musíte jít, pak v autě nezapněte svou oblíbenou hudbu, ale zapněte rádio. Chytit zprávy.

Ii. Obecná pravidla pro úkony v případě nehod, přírodních nebezpečí, katastrof, přírodních nebo jiných katastrof.

Základem vašeho osobního plánu reakce na nouzové situace by neměla být pouze vaše osobní zkušenost (která nemusí být ani), ale také rady zkušených osob. Zpravidla se jedná o nouzové pracovníky.

V Rusku se na tom podílejí EMERCOM Ruska, místní úřady pro civilní obranu a další jednotky ruského záchranného systému.

Níže jsou uvedena telefonní čísla hlavních tísňových služeb v dané oblasti. Volba organizace nebo služby, která má být informována nebo požádat o pomoc, závisí především na typu a povaze situace.

Název organizace nebo expediční služby