Antibiotika pro pyelonefritidu: účinná léčiva a léčebné režimy

Pyelonefritida je nejčastější onemocnění ledvin způsobené mikrobiální flórou, která má často sklon k relapsu, jehož výsledkem je chronické onemocnění ledvin. Použití moderních léků v komplexním léčebném režimu snižuje pravděpodobnost recidivy, komplikací a nejen úlevu od klinických příznaků, ale i úplné uzdravení.

Výše uvedené platí pro primární pyelonefritidu, je zřejmé, že před stanovením podobných úkolů pro konzervativní terapii je nezbytné provést chirurgickou nebo jinou korekci, aby se obnovil odpovídající tok moči.

Obecně platí, že infekce močových cest patří mezi dvacet nejčastějších důvodů pro návštěvu lékaře. Léčba nekomplikované pyelonefritidy nevyžaduje hospitalizaci, dostatečně adekvátní průběh protibakteriální protizánětlivé imunomodulační terapie, po níž následuje sledování.

Pacienti s komplikovanou formou pyelonefritidy, kde hlavní roli v progresi zánětlivého procesu dostává obstrukce, jsou přijímáni do nemocnice.

Pacienti, kteří nemohou být léčeni antibiotiky a jinými perorálními prostředky, například v důsledku zvracení, jsou léčeni hospitalizací.

V Rusku je každoročně registrováno více než 1 milion nových případů pyelonefritidy, takže léčba této nozologie zůstává naléhavým problémem.

Před zahájením výběru antibiotik pro počáteční terapii je nutné věnovat pozornost tomu, které patogeny nejčastěji způsobují jednu nebo jinou formu pyelonefritidy.

Když se podíváte na statistiky, můžete vidět, že většina forem nekomplikované pyelonefritidy je spouštěna E. coli (až 90%), Klebsiella, Enterobacter, Proteus a Enterococci.

Pokud jde o sekundární obstrukční pyelonefritidu - mikrobiální spektrum patogenů je zde mnohem širší.

Procento gram-negativních patogenů, včetně E. coli, je sníženo a gram-pozitivní flóra je první: Staphylococci, Enterococci, Pseudomonas aeruginosa.

Před předepsáním antibiotika je třeba zvážit následující aspekty:

1. Těhotenství a kojení, t
2. Alerologická historie
3. Kompatibilita potenciálně předepsaného antibiotika s jinými léky, které pacient užívá,
4. Jaká antibiotika byla užita dříve a jak dlouho,
5. Kde byla nemocná pyelonefritida (posouzení pravděpodobnosti setkání s rezistentním patogenem).

Dynamika po podání léku je hodnocena po 48–72 hodinách, pokud neexistuje žádná pozitivní dynamika, včetně klinických a laboratorních ukazatelů, pak se provádí jedno ze tří opatření:

• Zvýšení dávky antibakteriálního přípravku.
• Antibakteriální léčivo se zruší a předepíše se antibiotikum z jiné skupiny.
• Přidání dalšího antibakteriálního léčiva, které působí jako synergent, tzn. zvyšuje činnost prvního.

Jakmile obdrží výsledky výsevní analýzy patogenu a citlivost na antibiotika, upraví léčebný režim, pokud je to nutné (získá se výsledek, z něhož je zřejmé, že patogen je rezistentní vůči antibakteriálnímu činidlu).

V ambulantním prostředí je širokopásmové antibiotikum předepisováno po dobu 10–14 dnů, pokud se na konci léčby stav a zdravotní stav vrátí do normálu, v obecné analýze moči, v testu Nechiporenko, všeobecný krevní test neprokázal žádný zánětlivý proces, předepisují se 2-3 cykly uro-septického podávání. To musí být provedeno tak, aby bylo dosaženo smrti infekčních ohnisek uvnitř tkáně ledvin a aby se zabránilo tvorbě jizevnatých defektů se ztrátou funkční tkáně.

Co je kroková terapie

Antibiotika předepsaná pro pyelonefritidu mohou být použita v různých formách: perorální, infuzní nebo intravenózní.

Pokud je v ambulantní urologické praxi perorální podávání léků zcela možné, s komplikovanými formami pyelonefritidy, je výhodnější zavedení antibakteriálních léčiv intravenózně pro rychlejší rozvoj terapeutického účinku a zvýšení biologické dostupnosti.

Po zlepšení zdraví, vymizení klinických projevů je pacient převeden na perorální příjem. Ve většině případů k tomu dochází 5-7 dní po zahájení léčby. Trvání léčby této formy pyelonefritidy je 10-14 dnů, ale je možné ji prodloužit na 21 dní.

Někdy se pacienti ptají: „Je možné léčit pyelonefritidu bez antibiotik?“
Je možné, že některé případy nebudou fatální, ale chronizace procesu (přechod na chronickou formu s častými relapsy) by byla zajištěna.
Kromě toho bychom neměli zapomenout na takové hrozné komplikace pyelonenfritidy, jako je bakteriální toxický šok, pyonefróza, ledviny carbuncle, apostematická pyelonefritida.
Tyto stavy v urologii jsou naléhavé, vyžadují okamžitou reakci a bohužel míra přežití v těchto případech není 100%.

Proto je nepřiměřené experimentovat na sebe, pokud jsou v moderní urologii k dispozici všechny potřebné prostředky.

Jaká léčiva jsou lepší při nekomplikovaném zánětu ledvin nebo při užívání antibiotik při léčbě akutní obstrukční pyelonefritidy

Jaká antibiotika se používají pro pyelonefritidu?

Volba léků - fluorochinolony.

Ciprofloxacin 500 mg 2x denně, doba léčby 10–12 dní.

Levofloxacin (Floracid, Glevo) 500 mg 1krát denně po dobu 10 dnů.

Norfloxacin (Nolitsin, Norbaktin) 400 mg 2x denně po dobu 10-14 dnů.

Ofloxacin 400 mg 2x denně, doba trvání 10 dnů (u pacientů s nízkou hmotností je možná dávka 200 mg 2x denně).

Alternativní léčiva

Pokud z jakéhokoli důvodu není možné předepisovat výše uvedená antibiotika pro pyelonefritidu, jsou do schématu zařazena léčiva ze skupiny 2-3 generací cefalosporinů, například Cefuroxime, Cefixime.

Aminopeniciliny: Amoxicilin / kyselina klavulanová.

Antibiotika pro akutní pyelonefritidu nebo nozokomiální infekci ledvin

Pro léčbu akutních komplikovaných pyelonefritis Fluorochinolony (Ciprofloxacin, Levofloxacin, Pefloxacin, Ofloxacin) jsou předepisovány, ale je používán intravenózní způsob podání, tj. tato antibiotika pro pyelonefritidu také existují v injekcích.

Aminopeniciliny: amoxicilin / kyselina klavulanová.

Cefalosporiny, například Ceftriaxon 1,0 g dvakrát denně, v průběhu 10 dnů,
Ceftazidim 1-2 g 3x denně intravenózně, atd.

Aminoglykosidy: Amikacin 10-15 mcg na 1 kg denně - 2-3 krát.

V těžkých případech je možná kombinace Aminoglykosid + Fluorochinolon nebo Cefalosporin + Aminoglykosid.

Účinná antibiotika pro léčbu pyelonefritidy u těhotných žen a dětí

Každému je jasné, že pro léčbu gestační pyelonefritidy je takový antibakteriální lék potřebný, pozitivní účinek užívání, který překročil všechna možná rizika, by neměl žádný negativní dopad na vývoj těhotenství a obecně by se vedlejší účinky minimalizovaly.

Kolik dní pít antibiotika, lékař rozhodne individuálně.

Jako výchozí léčba těhotných žen je lékem amoxicilin / kyselina klavulanová (chráněné aminopeniciliny) v dávce 1,5–3 g denně nebo 500 mg perorálně, 2–3krát denně, v průběhu 7–10 dnů.

Cefalosporiny 2-3 generace (Ceftriaxon 0,5 g 2x denně nebo 1,0 g denně intravenózně nebo intramuskulárně).

Fluorochinolony, tetracykliny, sulfanilamidy se nepoužívají k léčbě pyelonefritidy u těhotných žen a dětí.

U dětí, stejně jako u těhotných žen, je antibiotikum ze skupiny chráněných aminopenicilinů lékem volby, dávka se vypočítá podle věku a hmotnosti.

Ve složitých případech je také možné léčit Ceftriaxonem, 250-500 mg 2krát denně intramuskulárně, doba trvání kurzu závisí na závažnosti stavu.

Jaké jsou vlastnosti antibakteriální léčby pyelonefritidy u starších osob?

Pyelonefritida u pacientů ve věku s věkem obvykle probíhá na pozadí souvisejících onemocnění:

• diabetes,
Benigní hyperplazie prostaty u mužů,
• aterosklerotické procesy, včetně ledvinových cév,
• arteriální hypertenze.

Vzhledem k délce zánětu v ledvinách je možné předpokládat multirezistenci mikrobiální flóry, tendenci onemocnění k častým exacerbacím a závažnější průběh.

U starších pacientů je antibakteriální léčivo zvoleno s ohledem na funkční schopnost ledvin a souvisejících onemocnění.

Je povolena klinická léčba s neúplnou laboratorní remisí (tj. Přítomnost leukocytů a bakterií je přijatelná v moči).

Nitrofurany, aminoglykosidy, polymyxiny u starších osob nejsou předepisovány.

Shrneme-li přehled antibakteriálních léků, konstatujeme, že nejlepším antibiotikem pro pyelonefritidu je dobře zvolený lék, který vám pomůže.

Je lepší, aby se tento podnik nebral na vlastní pěst, jinak může škoda způsobená tělu výrazně převýšit přínosy.

Antibiotická léčba pyelonefritidy u mužů a žen není zásadně odlišná.
Někdy jsou pacienti požádáni, aby předepsali „antibiotika pro poslední generaci pyelonefritidy ledvin“. Jedná se o naprosto nepřiměřenou žádost, existují léky, jejichž použití je odůvodněné pro léčbu závažných komplikací (peritonitida, urosepsis atd.), Ale v žádném případě není použitelná pro nekomplikované formy zánětu v ledvinách.

Co jiného jsou účinné léky pro léčbu pyelonefritidy

Jak jsme uvedli výše, multikomponentní režim se používá k léčbě pyelonefritidy.

Po léčbě antibiotiky je příjem uroseptik oprávněný.

Mezi nejčastěji jmenované patří:

Palin, Pimidel, Furomag, Furadonin, Nitroxolin, 5-NOK.

Jako léky první linie pro akutní pyelonefritidu jsou neúčinné, ale po odpovídající léčbě antibakteriálními látkami funguje dobře.

Příjem uroseptiky v období podzimu a jara je založen na prevenci relapsu, protože antibiotika pro chronickou pyelonefritidu se nepoužívají. Léky z této skupiny jsou obvykle předepisovány po dobu 10 dnů.

Významnou roli hraje činnost imunitního systému v konfrontaci s mikroorganismy, které způsobují zánět urogenitálních orgánů. Pokud imunita fungovala na správné úrovni, možná primární pyelonefritida neměla čas se vyvíjet. Úkolem imunoterapie je tedy zlepšit imunitní reakci organismu na patogeny.

Za tímto účelem jsou předepsány následující léky: Genferon, Panavir, Viferon, Kipferon, Cycloferon, atd.

Kromě toho je odůvodněno užíváním multivitaminů s mikroelementy.

Léčba akutní pyelonefritidy antibiotiky může být komplikována kandidózou (drozdem), takže by se nemělo zapomínat na antimykotika: Diflucan, Flucostat, Pimafucin, Nystatin atd.

Prostředky, které zlepšují krevní oběh v ledvinách

Jedním z vedlejších účinků zánětlivého procesu je renální vaskulární ischemie. Nezapomeňte, že je to skrze krev, že jsou dodávány léky a živiny, které jsou nezbytné pro obnovu.

Pro odstranění projevů ischémie použijte Trental, Pentoxifylin.

Bylinná medicína nebo jak léčit bylinné pyelonefritidy

Vzhledem k tomu, že pyelonefritida po antibiotikách vyžaduje další pozornost, obraťme se na možnosti přírody.

Dokonce i naši vzdálení předci používali při léčbě zánětu ledvin různé rostliny, protože již ve starověku léčitelé měli informace o antimikrobiálních, protizánětlivých a diuretických účincích některých bylin.

Účinné rostliny pro zánět v ledvinách zahrnují: t

• knotweed,
• přeslička,
• koprová semena,
• medvědice medvědí,
• herv woolly a další.

V lékárně si můžete zakoupit hotovou sbírku bylin z ledvin, například Fitonefrol, Brusniver a vařit, stejně jako čaj ve filtračních pytlích.

Jako alternativu lze použít komplexní bylinné přípravky, mezi které patří:

Při léčbě pyelonefritidy nezapomeňte na dietu: velký význam je kladen na správnou výživu.

Jaká antibiotika k léčbě pyelonefritidy

Aby antibiotika pro pyelonefritidu ledvin přinášely pacientovi maximální užitek, musí mít vysokou baktericidní vlastnost, stejně jako nízkou nefrotoxicitu a široké spektrum účinku. Tento typ léků je základní složkou terapie, proto je přísně zakázáno je předepisovat sami.

Aby bylo možné se vypořádat s antibiotiky, které léčí pyelonefritidy, je nutné pochopit, které bakterie budou muset odolat. Nemoc se může vyskytnout v primárním stadiu, může být chronická nebo akutní, pokud není prováděna správná léčba. Patologie je provokována střevními nebo paraintestinálními tyčinkami, mikroorganismy skupiny Proteus, enterokoky a stafylokoky.

Fáze a rysy léčby pyelonefritidy antibiotiky

Léčba pyelonefritidy antibiotiky vždy probíhá v několika fázích, a to:

 1. Terapie zaměřená na korekci imunity.
 2. Prevence komplikací.
 3. Antioxidační ošetření.
 4. Eliminace zdroje zánětlivého procesu.

Než se rozhodnete, která antibiotika použít pro pyelonefritidu, je nutné identifikovat jeho tvar. Při chronickém onemocnění ledvin je terapie zaměřena na snížení rizika recidivy, protože v tomto případě existuje možnost, že se nemoc vrátí.

K odstranění zánětlivého procesu použijte 2 triky. První je zaměřen na empirickou terapii antibiotiky. Obvykle se provádí dříve, než lékař obdrží testy na citlivost patogenní mikroflóry na některá antibiotika a kulturu moči. Druhá metoda je spojena s výběrem specifického léku, který může zcela zbavit pacienta zánětu.

Aby byla léčba účinná, lékaři dnes používají nejnovější generaci léků. Antibiotika pro pyelonefritidu ledvin jsou vždy vybírána podle následujících zásad:

 • přípravek by neměl být toxický pro zanícené orgány;
 • pokud se pro pyelonefritidu používá několik antibiotik, měly by se vzájemně doplňovat a neměly by mít stejné vlastnosti;
 • základní léky jsou předepsány až poté, co jsou známy všechny patogeny. V důsledku toho by měly být účinné proti všem mikroorganismům patogenní flóry;
 • pokud se acidobazická rovnováha moči změní v průběhu léčby, neměla by ovlivnit aktivitu antibakteriálních látek.

Všechny tyto požadavky musí splňovat všechna antibiotika, bez ohledu na mechanismus ovlivňující patologii nebo zemi původu. Léčba v nemocnici trvá asi 1 měsíc, ale pacient musí používat několik léků a střídavě je měnit, protože bakterie mají schopnost přizpůsobit se téměř každému stavu.

Věnujte pozornost! Pokud pacient po prvních 20-24 dnech nezaznamená zjevné známky zlepšení, léčivo musí být nahrazeno jiným. To platí jak pro dospělé pacienty, tak pro děti.

Jaké uro-antiseptika se používají k léčbě pyelonefritidy?

Pokud osoba trpí těžkou nebo středně závažnou infekcí, doporučuje se aplikovat drogy intravenózně nebo intramuskulárně. Pro zvýšení efektu lékaři někdy používají uroanteptiku. To může být Nevigremon nebo Negro. Tyto léky však není vhodné užívat s empirickou terapií, protože jsou aktivní pouze ve vztahu k grampozitivní flóře.

Tablety kyseliny oxolinové mají širší rozsah účinku. Mohou ovlivnit jak gramnegativní bakterie, tak gram-pozitivní bakterie. Často se používají k léčbě dětí po 2 letech. Palin nebo Pimidel se používají ke kontrole stafylokoků. Musí být užívány 1 týden, ale ne více.

Pro záchranu dítěte před projevem jakýchkoli odchylek ve formě vedlejších účinků se používají takové léky se širokým spektrem antibakteriálních účinků, jako je 5-NOK a Nitrofuran. Ve srovnání s jinými metodami léčby pyelonefritidy ledvin antibiotiky jsou pro pacienta šetrnější.

Léčba chronické pyelonefritidy antibiotiky

Při léčbě chronické pyelonefritidy v nemocnici jsou všechny síly lékařů zaměřeny na odstranění močového systému před projevy patogenní mikroflóry. Také v tomto případě je nutné co nejvíce chránit pacienta před možným projevem relapsu. Pro tento účel se používají ochranné peniciliny a cefalosporiny druhé generace.

Stejně jako u cefalosporinů první generace přestaly být relevantní, protože mají úzké spektrum účinku, a to jsou schopny ovlivnit pouze gram-pozitivní bakterie. Vzhledem k tomu, že pyelonefritida s různou závažností může naznačovat přítomnost několika typů dráždivých látek, použití těchto léčiv nepovede k úplnému uzdravení.

Cefalosporiny druhé generace mají výraznější vliv na patogenní flóru. Proto se používají mnohem častěji. Také s antibiotiky pro pyelonefritidu a cystitidu mohou být použity cefalosporiny třetí generace. Složky těchto látek zůstávají v postižených orgánech mnohem déle a jsou podávány intravenózně nebo intramuskulárně. Jedním z nejčastějších je:

Vzhledem ke své schopnosti dlouhodobě působit na škodlivé bakterie se tyto léky často používají k léčbě chronické pyelonefritidy. V závislosti na komplikacích lze také použít cefalosporiny o 4 generacích. Mezi ně patří ochranné beta-laktamázy, ureidopeniciliny a karboxypeniciliny.

Všechny výše uvedené léky nejenže nemají správný účinek, ale také poškozují pacienta, pokud je předepíšete sami. Proto všechny léky předepisuje vysoce kvalifikovaný odborník na základě dříve získaných výsledků testů.

Antibiotika pro léčbu akutní pyelonefritidy

U akutní formy pyelonefritidy musí být pacientovi poskytnuta nouzová pomoc ve formě zvýšené antibakteriální terapie. V raných dobách jsou akce lékařů zaměřeny na odstranění patogenu, tento proces se nazývá erradikace. V tomto případě budete potřebovat velkou dávku širokospektrého antibiotika.

Zde je vhodné jmenovat cefalosporiny třetí generace. Odborníci nejčastěji používají kombinaci amoxicilin klavulanátu a cefiximu.

Cefixim je antibakteriální polosyntetický lék, který se používá k léčbě pacientů od 6 let. Denní dávka není větší než 8 mg na 1 kg hmotnosti. Pro děti starší 12 let se zvyšuje na 400 mg. Terapie obvykle trvá 7 dní. Nástroj je odebírán 1 krát denně.

Pokud má pacient akutní exacerbaci akutní pyelonefritidy, bude mu předepsán derivát nitrofuranu, například léky Furadonin a Furamag nebo Antimuscarinic, může to být Driptan nebo oxybutynín.

Je to důležité! Spolu s antibiotiky musíte užívat léky, které zvyšují ochrannou aktivitu organismu.

Vlastnosti antibiotik pro děti

V závislosti na závažnosti onemocnění může být léčba pyelonefritidy u dítěte prováděna doma nebo v nemocnici. To bude také záviset na projevu symptomů a jejich intenzitě. Po vyšetření lékař učiní závěr o tom, která antibiotika se pijí s pyelonefritidou této formy. Pokud se v moči nenachází více než 15 bílých krvinek, dítě dostane ochranné peniciliny a cefalosporiny 3. a 2. generace.

V tomto případě je velmi důležité nepřerušit průběh léčby. Obvykle netrvá déle než 22 dnů. Někdy lékaři používají postupný léčebný režim a předepisují pacientovi 3 různé léky na každých 7-8 dní. Tato technika může mít následující podobu:

 • prvních 7 dnů - Cedex a Augmentin;
 • 2 týdny - Zinnat a Amoxiclav;
 • posledních 7-8 dnů - Supraks.

Pokud se léčba provádí doma, je nutné provést léčbu namířenou proti výskytu relapsu. V tomto případě bude kurz trvat přibližně 6 týdnů. Volba léků je založena na typu zánětu, může být obstrukční a obstrukční.

Pokud dojde k relapsu, předepíše se přípravku Furagin dítě, dávka 5 mg na 1 kg tělesné hmotnosti. Musíte ji vzít na 21 dní. Pro sledování účinnosti léčiv je nutné pravidelně provádět testy moči a monitorovat koncentraci leukocytů.

Pokud jde o znalecký posudek, mnozí z urologů se domnívají, že nejlepšími léky pro léčbu infekčních lézí ledvin jsou fluorochinolony, tj. Ofloxacin nebo Norfloxacin. Tato léčiva jsou účinná pro takové dráždivé látky, jako jsou enterobakterie, Escherichia a Klebsiella.

Závěr

Léčit pyelonefritidu jakékoli formy a závažnosti jednoho antibakteriálního léku nebude fungovat. Dosud nebyl vynalezen jediný lék, který by stejně dobře zvládal velké množství možných dráždivých látek.

Rovněž stojí za zvážení pohlaví pacienta, nástroje, které se používají k léčbě dospělých, nejsou vždy vhodné pro děti. K překonání patogenní flóry a snížení zánětu je nutné provést studii a aplikovat specifickou účinnou látku.

Co je efektivnější? Antibiotické skupiny a jejich použití při léčbě pyelonefritidy

Pyelonefritida je onemocnění, při kterém dochází k zánětu ledvinové tkáně, infekce proniká do systému pohár-pánev a cév.

Vzhledem k tomu, že onemocnění je bakteriální povahy, je léčba antibiotiky základem terapie pro takové onemocnění, jako je pyelonefritida. Jaký druh To bude dále diskutováno v materiálu.

Chronická terapie

Chronická forma pyelonefritidy se liší od akutní dlouhodobé manifestace klinického obrazu onemocnění a výskytu relapsů do šesti měsíců.

Hlavní fáze léčby se skládají z:

 • eliminovat zdroj zánětu;
 • antioxidační a imunitně stimulační terapie;
 • opatření k zabránění opakování.

V akutní fázi onemocnění zahrnuje léčba první dvě stadia. Chronická forma infekce je charakterizována opakovaným výskytem symptomů, takže léčba je zaměřena na prevenci recidivy onemocnění.

Léčba chronické pyelonefritidy antibiotiky se skládá ze dvou fází:

 1. empirickou terapii antibiotiky. Provádí se na výsledky citlivosti na antibiotika;
 2. korekce dříve předepsané léčby. Provádí se po obdržení výsledků testu citlivosti na bakterie.

Při předepisování léku je důležité si uvědomit, že by neměl být toxický pro nemocný orgán a měl by také postihovat většinu patogenů.

Terapeutické činidlo je vybráno s baktericidními vlastnostmi a jeho aktivita nezávisí na stavu prostředí kyseliny a báze moči. Trvání antibiotické léčby onemocnění ledvin závisí na formě zánětlivého procesu, léčba by neměla být ukončena až do úplné smrti patogenních bakterií, může trvat až měsíc nebo déle.

Použití antibiotik je zaměřeno na prevenci relapsu. Často jsou jmenováni:

 • cefalosporiny druhé generace, jako je například cefuroxim;
 • antibiotika ze skupiny penicilinu - klavulanát amoxicilinu.
 • Cefalosporiny třetí generace: Cefoperazon, Ceftriaxon, Cefotaxime.

Moderní antibakteriální látky mají delší dobu eliminace, často jsou předepisovány pro chronickou pyelonefritidu. Méně často, vzhledem k výskytu rychlé závislosti, se při chronických onemocněních používají karboxypeniciliny a ureidopeniciliny.

V nepřítomnosti pozitivní dynamiky z předepsaných léků v prvních třech dnech by měl být lék nahrazen.

Akutní terapie

Akutní forma onemocnění se liší od chronické formy tím, že průběh onemocnění prochází rychleji. V tomto případě je klinický obraz výraznější a u chronické pyelonefritidy mohou být symptomy rozmazané. Akutní zánětlivý proces končí úplným uzdravením pacienta nebo se vyvíjí v chronický.

Při léčbě akutní pyelonefritidy antibiotiky jsou předepsány následující léky:

 1. fluorochinolony s baktericidními vlastnostmi: Levofloxacin, Ciprofloxacin, Sparfloxacin, Ciprinol, Ofloxacin, Moxifloxacin Pefloxacin, Lomefloxacin. Kontraindikace: těhotenství, kojení, děti a dospívající;
 2. cefalosporinové skupiny: cefixim, cefazolin, cefalexin, ceftriaxon, cefuroxim, Cefradin, Ceftibuten, Cefotaxime, Cefepime;
 3. aminopeniciliny: amoxicilin, ampicilin. Tyto léky jsou rychle návykové, takže nejčastěji jsou pacientům předepsány chráněné peniciliny: Amoxiclav, Flemoklav Solyutab, Sultamicillin. Pro komplikovanou pyelonefritidu se používají tikarcilin, piperacilin, azlocilin;
 4. aminoglykosidy: Gentamicin, Amikacin, Netilmicin, Tobramycin. Tyto léky předepsané pro těžké onemocnění.

Pro komplexní léčbu jsou předepsány antimikrobiální látky: nitrofurany, jako je furazidin a nitrofurantoin, kombinovaná činidla (Co-trixomazol).

U akutní formy pyelonefritidy je pacientovi předepsána urgentní léčba antibiotiky, což znamená použití velké dávky širokospektrálního léčiva. V této souvislosti jsou vhodné cefalosporiny třetí generace.

Nejúspěšnější kombinací je cefixim a klavulanát amoxicilinu. Pro mírnou pyelonefritidu s Cefiximem jsou předepsány deriváty nitrofuranu (Furamag, Furadonin) a antimuskariny (Oxybutynin, Driptan).

Léčba pyelonefritidy antibiotiky má některá kritéria účinnosti:

 1. první kritéria, která se projevila v prvních třech dnech. Snížení horečky, snížení projevů intoxikace, zlepšení celkové pohody;
 2. pozdní kritéria, projevuje se do 15-30 dnů. Neexistují žádné zimnice a opakování horečky, analýza moči na přítomnost bakterií vykazuje negativní výsledek;
 3. konečná kritéria. Po 12 týdnech po léčbě nedochází k opakovaným infekcím.

Současně s antibiotiky se v léčbě akutní pyelonefritidy používají imunomodulační léky, které zvyšují aktivitu imunitního systému. Akutní fáze onemocnění vyžaduje urgentní hospitalizaci pacienta. Ve stacionárních podmínkách, úplné vyšetření a sledování průběhu onemocnění.

Antibiotika pro pyelonefritidu budou mít pozitivní účinek, pokud pacient splňuje podmínky pro odpočinek a dietu. V případě potřeby budou předepsány fyzioterapeutické postupy.

Vlastnosti antibiotik v léčbě dětí

V závislosti na závažnosti průběhu onemocnění se léčba pyelonefritidy u dětí provádí doma nebo v nemocnici.

Pokud je počet leukocytů mírně překročen, předepište léčbu pyelonefritidy u dětí s antibiotiky:

 • chráněné peniciliny: Amoxiclav, Augmentin;
 • skupina cefalosporinů: Tsedeks, Supraks, Zinat.

Průběh terapie je kontinuální a trvá 3 týdny. Někteří lékaři předepisují léčebný režim, který zahrnuje použití různých antibiotik týdně.

Augmentin a Tsedex - v prvním týdnu terapie, Amoxiclav - ve druhém, Supraks - v posledním týdnu.

Při recidivě onemocnění je Furagin předepisován tři týdny. Pro kontrolu účinnosti léčby je předepsána analýza moči na přítomnost leukocytů a naočkování moči na bakterie.

Při léčbě infekcí močových cest musí být dodržována hygiena pohlavních orgánů. S mírným průběhem onemocnění předepsat vhodné pro příjem dětských forem léků (sirupy, suspenze). Vyznačují se dobrou nasákavostí z gastrointestinálního traktu, příjemnou chutí.

V akutní fázi onemocnění a exacerbaci chronického onemocnění jsou antibiotika předepisována po dobu tří týdnů s periodickou změnou léku v sedmý, desátý a čtrnáctý den. Po průběhu léčby antibiotiky by měla pokračovat uroseptika.

Lék Nevigremon s kyselinou nalidixovou je určen pro děti starší 2 let. Přijetí kurzu - od sedmi do deseti dnů. Při těžkém onemocnění se používá kombinace několika antibakteriálních látek.

Antibiotikum, které ničí všechny druhy bakterií, které infikují ledviny, neexistuje. Každý pacient, lékař vybere terapii na základě výsledků testů na citlivost na antibiotika.

Související videa

O tom, co je to pyelonefritida, její příznaky a léčba antibiotiky - vše ve videu:

Léčba pyelonefritidy spočívá v odstranění příčin, které přispívají k narušení odtoku moči. Základ léčby pyelonefritidy ledvin antibiotiky. Léky na chronický průběh onemocnění jsou předepisovány podle výsledků testu citlivosti na antibiotika. Nejúčinnější jsou antibiotika z cefalosporinů, stejně jako léky ze skupiny uroseptik.

Pro prevenci recidiv relapsu lékař předepíše průběh imunomodulačních léků. Prognóza vhodně zvolené terapie a diety je příznivá, průběh léčby je jeden až tři měsíce. Pokud konzervativní léčba nepomohla, aplikujte chirurgické metody zaměřené na obnovení odtoku moči.

Antibiotika pro pyelonefritidu

Pyelonefritida je zánětlivé onemocnění ledvin. Má infekční původ, ovlivňuje systém pohár-pánev. Léčba pyelonefritidy a výběr účinného léku je často dlouhý proces. Různé mechanismy vývoje onemocnění vyžadují jmenování různých léků. Antibiotika pro pyelonefritidu - základ léčby.

Zásady léčby

Léčebný režim pyelonefritidy předepisuje specialista. Terapie je vybrána individuálně pro každý případ.
Nové pilulky pyelonefritidy jsou dostupné téměř denně, ale ne vždy dávají pozitivní výsledek v lékařské praxi.

Při předepisování léků lékař bere v úvahu všechny aspekty onemocnění:

Správně zvolené léky pro léčbu pyelonefritidy usnadňují celkové zdraví pacienta a zmírňují symptomy. Každý lék má své vlastní kontraindikace, takže vyžaduje pečlivý výběr specialisty, s přihlédnutím ke zdravotnímu stavu každého pacienta.

Jak antibiotika fungují

Antibiotika se dostávají do ohniska zánětu a začínají působit. Jejich působení je zaměřeno na bakterie. Takové léky pro pyelonefritidu jsou velmi účinné. Jsou minimálně nefrotoxické, téměř úplně vylučovány močí.

Co jsou účinnější záběry nebo pilulky? Pokud je pyelonefritida v lehké nebo střední formě, pak jsou pilulky pro léčbu nejlepší volbou. Zavedení antibiotik do injekcí se doporučuje u pacientů s těžkou patologií.

Je-li pyelonefritida nezbytná k určení, která antibiotika, v jakém dávkování, podle toho, jaký režim má vzít. To může být pouze lékař. Aby bylo možné určit, jak léčit nemoc, jaké léky mohou léčit nemoc, musíte být vyšetřeni.

Je důležité, aby se pacient poradil s odborníkem a věděl, co je s touto patologií možné jíst a čeho je třeba se vyvarovat. Speciální dieta vám umožní rychle se vypořádat s onemocněním.

Hlavní skupiny antibiotik pro léčbu pyelonefritidy

Antibiotika jsou nutná v první fázi terapie. Široká škála patogenů vyžaduje správnou volbu léků.

Přípravky pro pyelonefritidu musí splňovat určité požadavky:

 • Nemá vliv na stav ledvin a jejich funkčnost;
 • Plně vylučován močí;
 • Je to baktericidní látka.

Při prvních příznacích nemoci se poraďte s lékařem. Jaká antibiotika u pacienta s pyelonefritidou, lékař rozhodne na základě výsledků testů. Samoléčba a předpis léků bez vyšetření může poškodit zdraví.

Zvažte několik skupin drog:

 • Peniciliny;
 • Cefalosporiny;
 • Karbapenemy;
 • Aminoglykosidy;
 • Chinolony a fluorochinolony.

Častěji v praxi používají řadu penicilinu - Amoxicilin, Ampicillin. Podle uvážení odborníka se v závislosti na zdravotním stavu pacienta používají injekční metody podávání léků nebo se užívají v pilulce podle harmonogramu.

Kromě antibakteriálních činidel se při komplexní léčbě onemocnění používají i jiná léčiva.

Léčebný režim může být doplněn:

Antispasmodic - No-shpa uvolňuje hladké svaly celého organismu, včetně orgánů močového systému. Cysta u pyelonefritidy zvyšuje účinek antibiotik a dezinfikuje ledviny a močové cesty. Diklofenak je indikován pro silný zánětlivý proces v ledvinách. Mydocalm posiluje protizánětlivý účinek diklofenaku, uvolňuje hladké svalstvo. Z nesteroidních protizánětlivých léků často volíme Movalis.

Peniciliny

Peniciliny mají nejnižší toxicitu všech antibiotik.
Ampicilin, Amoxiclav, léčiva Amoxicilin - penicilin mají pozitivní vliv na dynamiku léčby.
Analog Amoksiklava - Augmentin obsahuje stejné účinné látky. Tablety přípravku Augmentin v dávce 625 mg obsahují amoxicilin 500 mg a kyselinu klavulanovou 125 mg. Tablety Amoxiclav 250 mg jsou určeny dětem, dávkování a režim závisí na závažnosti onemocnění. Amoxicilin u pyelonefritidy je nejčastěji kombinován s kyselinou klavulanovou.

Co jsou tablety amoxicilinu pro pyelonefritidu? Tento lék je vysoce účinný proti gram-negativním bakteriím a hemofilním bacilům. Má nižší aktivitu proti streptokokům. Tobolky amoxicilinu lépe zachovávají léčivé vlastnosti, protože v této formě je léčivo stabilní proti žaludeční šťávě. Tablety jsou vhodné. Mohou se vstřebávat a žvýkat. Chutí dobře. Amoxicilin se užívá nejméně sedm dní.

Augmentin je moderní prostředek. Tablety přípravku Augmentin nemají negativní vliv na léčbu vehikul a jiných mechanismů. Dávkování musí být dohodnuto s lékařem.
Tablety Amoxiclavu se užívají striktně podle schématu. Užívání léku se doporučuje během jídla.

Formulář vydání Amoxiclav:

 • Potažené tablety;
 • Prášek pro požití;
 • Prášek pro injekce.

Jaké pilulky chloramfenikol? Levomycetin má různé indikace pro použití. Používá se při léčbě infekcí způsobených patogeny, které jsou citlivé na léčivo. Dříve byl chloramfenikol často používán k léčbě infekcí ledvin. Nyní je to napsáno mnohem méně často kvůli nepředvídatelnosti účinku akce.

Základem terapie jsou antibiotika pro pyelonefritidu, proto závisí účinnost a doba trvání léčby na jejich správné volbě. Tablety Vilprafen Solutab a tablety azithromycinu jsou také jednou z možností. Antibakteriální léčivo je předepsáno po dobu 3 dnů, aby se sledoval jeho účinek na lidské tělo. Pokud během této doby nedojde k pozitivnímu účinku při léčbě nemoci, doporučuje se pro podání další lék.

Cefalosporiny

Jedná se o antibiotika s kyselinou 7-aminocefalosporovou na bázi jejich chemické struktury.
Ceftriaxon s pyelonefritidou se používá k léčbě nekomplikovaných a komplikovaných forem. Zabraňuje vzniku komplikací, používá se k injekcím. Injekce pro pyelonefritidu v akutním období onemocnění jsou mnohem účinnější než užívání tablet. Toto antibiotikum ledviny je považováno za účinnou látku.

Analogy léčiva jsou takové látky, které mohou nahradit ceftriaxon. Jedná se o léky, které patří do stejné skupiny a mají podobný účinek. Vzhledem k tomu, že drogy mají poměrně velký seznam kontraindikací a vedlejších účinků, lékař by se měl zabývat jejich výběrem.

Aminoglykosidy

Aminoglykosidy jsou obecně dobře snášeny tělem. Nezpůsobují alergie, ale jsou vysoce toxické. S jejich pomocí léčí těžké infekce, které jsou doprovázeny inhibicí imunitního systému. Bez ohledu na to, jaká antibiotika se používají, je během léčby nutná kontrola. Při léčbě aminoglykosidy je nutné jednou za tři až čtyři dny provádět laboratorní kontrolu kreatininu a stanovení renální clearance. Dávka pro děti by měla být speciálně vypočtena.

Fluorochinolony

V diagnóze pyelonefritidy jsou antibiotika vybírána z různých skupin, získávaných různými způsoby.
Fluorochinolony jsou antibakteriální činidla získaná chemickou syntézou. Jsou schopny potlačit aktivitu grampozitivních a gramnegativních mikroorganismů. Jejich objev se objevil v polovině minulého století.

Ciprofloxacin a Nolitsin jsou zástupci této třídy antibiotik. Tablety ciprofloxacinu jsou široce používány v urologické praxi. Tablety Ciprofloxacinu v dávce 500 mg jsou přibližně dvanáct hodin. Používá se nolitsin s pyelonefritidou, který podléhá citlivosti na léčivo.

Carbapenems

Seznam léčiv účinných při léčbě pyelonefritidy zahrnuje karbapenemy.
Rezistentní kmeny mikroorganismů způsobují určité infekce. Pro léčbu těchto typů infekcí zvolte karbapenemy. Léčba antibiotiky této třídy se nejčastěji provádí na jednotkách intenzivní péče a transplantacích orgánů. Lék se předepisuje po identifikaci původce patologie. Jak léčit nemoc, odborníci rozhodnou.

Sulfanilamidy

Sulfonamidy jsou významně horší než antibiotika poslední generace s jejich aktivitou a mají vysokou toxicitu. Tyto léky jsou zástupci nejstarší třídy léků. Jedním z léčiv této třídy je Biseptol. Uvolňovací forma léčiva - tablety o hmotnosti 120 a 480 mg.

Nitrofurany

Při požití jsou nitrofurany dobře a rychle absorbovány. Jsou důležité při léčbě akutních nekomplikovaných forem infekce močových cest. Reprezentantem této třídy je furadonin. Je nutné ji užívat během nebo po jídle, protože má výrazné vedlejší účinky. Furazolidon zvyšuje účinek účinku v kombinaci s jinými antimikrobiálními činidly. Také z této skupiny léčiv používali furamag a furagin s pyelonefritidou.

Přípravky kyseliny nalidixové

Přípravky kyseliny nalidixové se obvykle nepoužívají jako léčiva pro léčbu, ale jako profylaktické účely. Tento seznam obsahuje: Negram, Nalidix, Nevigremon. Přípravky v řádném objemu se hromadí v orgánech močového systému. Léky se prodávají v lékárnách v tabletkách nebo kapslích.

8 deriváty hydroxychinolinu

Jak léčit pacienty, které drogy použít v každém případě, stanovené po vyšetření. Když pyelonefritida antibiotika předepsaná nutně.

Reprezentantem této třídy je nitroxolin. Obvykle se předepisuje dva až tři týdny. Lék bojuje s bakteriemi rodu Candida, selektivně s gram-negativními a grampozitivními bakteriemi. Používá se k prevenci exacerbace onemocnění.
Lék, který je předepsán k léčbě, musíte vzít schéma, pozorování dávky.
V případě přecitlivělosti na deriváty 8-hydroxychinolinu je léčivo kontraindikováno.

Jaká antibiotika léčí chronickou pyelonefritidu

Chronizace onemocnění přispívá k asymptomatickému průběhu onemocnění v raném stadiu. Pomáhá vyrovnat se s onemocněním přijímajícím správně vybraná antibiotika.

Co je třeba vzít v chronickém průběhu onemocnění? Hlavním cílem je zničit původce zánětu. Antibakteriální léčivo je vybráno v závislosti na typu mikroorganismu, který toto onemocnění způsobil. Obvykle se používají cefalosporiny druhé generace a chráněné peniciliny.

Léčba akutní pyelonefritidy

Léčba akutní pyelonefritidy by měla začít antibiotiky. Všimněte si, že léčba léky u dospělých se liší v dávkování a režimu léčby dětí.

Volba léčby pro akutní stadium pyelonefritidy závisí na výsledcích získaných naočkováním. Test, který umožňuje vyhodnotit citlivost flóry, umožňuje výběr léčiva. V akutní fázi onemocnění začíná antimikrobiální léčba formou injekcí.

Mírné formy pyelonefritidy mohou být léčeny sulfonamidy. Pokud se po dvou nebo třech dnech klinický účinek nedosáhne, léčiva se nahradí levomycetinem nebo penicilinem. Levomycetin je součástí tablety levomycetinu. Přípravky z penicilinové skupiny se vybírají na základě specifické situace: požadované dávky a formy podávání.

Antibiotika předepsaná ženám během těhotenství

V gynekologii se antimikrobiální látky používají pro širokou škálu onemocnění.
Pyelonefritida je běžná u žen během těhotenství a lékař rozhodne, která antibiotika mají užívat.

Antibiotika fluorochinolonové skupiny nejsou předepisována vůbec během těhotenství. Ve velmi ojedinělých případech je předepsáno monurální pyelonefritidy, protože má poměrně málo kontraindikací, zejména během těhotenství. Účinky užívání kombinovaného rostlinného přípravku - urolesanu nebyly studovány.

Penicilin je oficiálně schválen během těhotenství. Drogy nepředstavují nebezpečí pro plod.
Pro léčbu během tohoto období, Kanephron je úspěšně používán pro pyelonefritidu, protože obsahuje pouze rostlinné složky. Kolik pít Kanefron, v každém případě, nastaví terapeuta a nefrologa. Přípravek s přírodním složením - Fitolysin pro pyelonefritidu je často používán k řešení tohoto problému během těhotenství.

Které antibiotikum je lepší použít u dětí

Antibiotická léčba dětí není vždy vítaná, ale je nutná.
Tělo dítěte je velmi citlivé na toxické drogy, takže výběr prostředků se provádí na tomto účtu.

Antibiotika pro pyelonefritidu u dětí jsou reprezentována relativně malým sortimentem:

 • Peniciliny - Augmentin a Amoxiclav. Kromě obvyklých tablet jsou tato antibiotika k dispozici ve formě sladké suspenze pro malé děti.
 • Cefalosporinová skupina - cefotaxime, cefuroxim, ceftriaxon. Nejčastěji jsou pouze v injekcích. Stejně jako Cedex, Supraks, existující ve formě suspenzí, kapslí a rozpustných tablet.
 • Aminoglykosidy - Sumamed a Gentamicin a karbapenems ve vzácných případech také místo, kde mají být, ale nejčastěji se používají jako alternativní možnost a jako součást kombinované terapie.

Sumamed 500 mg dispergovatelné tablety a tobolky jsou předepsány pro děti starší 12 let. Šestiměsíční děti starší než Sumamed jsou předepisovány ve formě suspenze, děti starší tří let jsou předávány ve formě tablet 125 mg, přičemž se bere v úvahu tělesná hmotnost dítěte. Tento nástroj a další antibiotika mohou být užívány pouze tak, jak je předepsáno lékařem.

Jak pochopit, že antibakteriální léky působí

Antibiotika mají široké spektrum účinku. Hlavním principem antibiotické terapie je správné rozhodnutí o předepisování antibakteriálního léčiva v souladu s citlivostí patogenu. Obvykle druhý den užívání tablet se stav zdraví zlepší a teplota se vrátí do normálu. Pokud k tomu nedojde, zvolí se buď nesprávná droga, nebo dávka není dostatečná.

Jaká antibiotika se užívají pro pyelonefritidu?

Pyelonefritida je zánět ledvinových prvků způsobený průnikem infekce do těla. Praxe ukázala, že antibiotika v léčbě pyelonefritidy jsou jedním z nejúčinnějších terapeutických zákroků.

Pyelonefritida se vyskytuje v důsledku infekce způsobené patogenními mikroorganismy. Proniknou lidským tělem třemi způsoby: krví, lymfou a vzestupem.

Co je pyelonefritida?

Onemocnění začíná jediným zánětem ledvinových struktur, jako je kalich a pánev, ale později, pokud není vynaloženo žádné úsilí na vyléčení nemoci, bakterie se dále šíří, což zvyšuje příznaky onemocnění a komplikuje terapeutická opatření.

Nejčastěji se pyelonefritida vyskytuje v důsledku požití patogenních bakterií, jako jsou:

 • E. coli - tento typ mikroorganismu je patogenní a podmíněně patogenní, tj. Žije v lidském trávicím systému, ale někdy se podílí na vzniku infekční léze ledvin;
 • Proteus - mikroorganismus vyplývající z nesprávného dodržování hygienických podmínek, nejčastěji v kuchyni a místnostech se vzácnou hygienickou péčí;
 • Enterococcus je bakterie, která je součástí řady bakterií v trávicím prostředí, ale v určitém okamžiku mění svou polohu a vyvolává zánětlivý proces.
 • Obvykle se stává, že příčinou nemoci není jedna, ale několik bakterií patogenní povahy. Někdy se hromadí plísňové formace.

  Bakterie se mohou usazovat v některém z orgánů v lidském těle a procházet stále cirkulující krví do ledvinového systému, tento typ přenosu se nazývá hematogenní.

  U žen je rozvinutější cesta k útoku na bakterie vzhůru. Vzhledem k anatomické struktuře uretry jsou ženy menší a širší než u mužů, přitahuje mnoho mikroorganismů, které mohou poškodit lidské zdraví.

  Třetí nejčastější cestou infekce je lymfatický.

  Je důležité poznamenat, že onemocnění může probíhat ve dvou fázích: akutní a chronické. S exacerbací onemocnění u lidí začíná akutní stadium charakterizované výraznými symptomy.

  Pokud neučiníte opatření k odstranění onemocnění, stane se chronickou.

  Léčba v takových případech vyžaduje prodloužený lékařský zásah a speciální dietu.

  Jaká antibiotika pít s pyelonefritidou?

  Aby se stav pacienta postupně vrátil k normálu, urologové v poslední době používají dvoukrokovou metodu antimikrobiální terapie.

  Je založen na zavedení prvního bodnutí účinné látky a poté, když se stav blíží normálnímu, hladkému přechodu na tabletovou formu antibiotik.

  Tento přístup významně snižuje finanční náklady na léčbu a významně snižuje délku pobytu pacienta v nemocnici. Minimální příjem antibakteriálních látek je asi dva týdny.

  Výběr prostředků vychází z výsledků výzkumu a stavu pacienta. Pro účinnou léčbu pyelonefritidy může lékař takové léky předepsat: t

  • Aminoglykosidy, které zahrnují léčiva: Gentamicin a Tobramycin.
  • Pokud je příčinou onemocnění chlamydie, pak se boj proti nim provádí s klarithromycinem a azithromycinem.
  • V prvních fázích se používají fluorochinolony, z nichž jsou nejúčinnější Ciprofloxacin a Ofloxacin.
  • Látky související s aminopenicilinem, jako je ampicilin nebo afloxycillin.
  • Cefalosporiny třetí a čtvrté generace (cefotaxime, ceftriaxon).

  Výběr antibiotik je založen na analýze moči bakteriální kultury. Význam této studie je, že moč je umístěn ve speciálním prostředí, které napomáhá reprodukci bakterií.

  Po manifestaci patogenu se provádí studie, která identifikuje zranitelnost mikroorganismů vůči určitému typu léčiva. Prostřednictvím takového výběru odborníci zjistí, které antibiotikum je nejlepší pro potírání určitých typů patogenů.

  Antibiotika nové generace

  Dosud existují léky páté generace související s penicilinovou sérií. Účinnost těchto fondů je poměrně vysoká v léčbě nemocí ovlivňujících renální systém a močové cesty.

  Mají také jednu nevýhodu - to je rychlá rezistence mnoha patogenů k těmto lékům.

  Urologové často předepisují takové prostředky jako:

  Léčba akutní pyelonefritidy pomocí antibakteriálních látek

  V případě náhlého nástupu onemocnění je pacientovi předepsán odpočinek na lůžku, ve kterém by měl být přikryt dekou a zaujmout vodorovnou polohu. Antibiotika jsou předepisována po dobu nejméně dvou týdnů pobytu pacienta v nemocnici.

  Antibiotikum podávané během této doby by mělo být rozlišeno zvýšeným baktericidním účinkem a nejméně nefrotoxicitou.

  V prvních dnech zánětlivého procesu pacient užívá amoxicilin s kyselinou klavulanovou, což jsou polosyntetické peniciliny. Kromě toho mohou být pacientovi předepsány cefalosporiny, které patří do druhé generace antimikrobiálních činidel, přičemž Cefemandol je považován za nejznámější z nich.

  Možná jmenování cefalosporinů třetí generace, které se nejčastěji používají ve formě ceftriaxonu při intravenózním podání.

  Jaké léky jsou pro ženy nejlepší?

  Ženy, stejně jako muži, mají obvykle předepsány stejné léky, aby účinně eliminovaly zánětlivý proces.

  Je však důležité vzít v úvahu skutečnost, že ženská mikroflóra, stejně jako děti, je zranitelná, a je nutné vybrat léky, které obsahují benigní látky nejen pro mikroflóru, ale také pro účinky na renální systém.

  Lékaři v takových případech často předepisují lék zvaný Amoxiclav nebo Cefazolin, ale je důležité si uvědomit, že cefazolin má úzké spektrum účinků na patogenní mikroflóru, a pokud nefunguje, je nahrazen jiným lékem.

  Rozdíly v antibakteriální terapii u dětí a dospělých

  Je-li u dítěte diagnostikována pyelonefritida, je pravděpodobné, že bude umístěn v nemocnici, kde bude provádět řadu činností pro sběr testů a předepisování léčby antibiotiky. Tělo dětí je citlivé na toxické drogy, takže odborníci budou provádět výběr prostředků s tímto účtem.

  Vše o pyelonefritidě u dětí, přečtěte si náš článek.

  Následující léky se ukázaly jako bezpečné prostředky:

  Patří k antibiotikům řady Cephalosporin s účinnými účinky.

  Silné léky se na rozdíl od dospělých nedoporučují, protože mohou zničit střevní mikroflóru.

  Pokud to dovoluje věk dítěte, lékař předepíše uroseptiku i dospělé. Mohou být reprezentovány furadoninem nebo furazolidonem.

  Komplikace po antibiotikách

  Antibiotika ničí patogenní bakterie, čímž eliminují ohnisko zánětlivého procesu, ale spolu s pozitivními účinky mají také řadu vedlejších účinků, jako jsou alergické reakce nebo poruchy trávení.

  Mezi nejnebezpečnější reakce těla na užívání takových léků patří:

  1. anafylaktický šok, projevený ztrátou vědomí nebo dušností, někdy nervovým napětím a nadměrným pocením;
  2. nemoc v séru, projevující se výskytem kopřivky a horečky, s nárůstem lymfatických uzlin;
  3. vliv na centrální nervový systém, projevuje se v lézi, projevuje se v křečovém stavu, stejně jako bolesti hlavy a přítomnost halucinací;

  Negativní dopad na tělo se může projevit ve formě nežádoucích reakcí na tělo. Nejčastěji je to kvůli jedné ze složek, které tvoří lék. Zpravidla poté, co je lék stažen, symptomy zmizí a zdravý vzhled a radostná nálada se vrátí pacientovi.

  Odborníci poznamenali, že povaha nežádoucí příhody závisí na formě uvolnění antibakteriálního činidla. Například, když je forma tablety pro pacienta charakterizována nevolností.

  Jeden z nejběžnějších vedlejších účinků spojených s projevy poruch ve střevě. Důvodem je skutečnost, že antibakteriální látky ničí nejen škodlivé mikroorganismy, ale také prospěšné bakterie zodpovědné za správné trávení potravy.

  Proto, aby se vaše tělo chránilo před projevy dysbakteriózy, musíte si předem koupit prostředek pro komplexní obnovu mikroflóry ve střevě.

  Dalším problémem, který musí lidé, kteří užívají antimikrobiální látky, jsou houbové látky v pochvě a ústech. Množí se na pozadí potlačení prospěšných bakterií. To je způsobeno tím, že prospěšné bakterie, které je omezují, umírají pod vlivem léku.

  Pokud bylo antibakteriální činidlo injektováno intramuskulárně, pak v místě vpichu injekce často dochází k hnisání nebo induraci.

  Jak se léčit drogami doma?

  Aby bylo možné správně používat antimikrobiální činidlo doma, musíte dodržovat řadu pravidel zaměřených na prevenci alergických reakcí a jiných potíží s léčivem. Pravidla jsou následující:

  1. Dávkování je třeba sledovat v množství předepsaném lékařem. Nadměrné užívání léčiva může vážně ohrozit zdraví osoby trpící pyelonefritidou.
  2. Užívání léku si nesmíte nechat ujít další pilulku. Pokud z nějakého důvodu došlo k průchodu, musíte okamžitě přijmout nápravu.
  3. Antibiotika se používají v určitých intervalech.
  4. Pokud má pacient letargii a horečku, neměl by v žádném případě samostatně zvyšovat předepsanou dávku. Důsledky porušení tohoto pravidla mohou být nepředvídatelné.

  Urolog vám ve videu řekne o antibiotické léčbě pyelonefritidy: