AKADO.Forum

Antibiotika jsou léky, které mají silný vliv na lidské tělo. Po užívání antibakteriálních léků se mnoho lidí stěžuje na výskyt slabosti, bolesti hlavy a nevolnosti. Slabost z užívání antibiotik je způsobena zhoršením imunitního systému těla, protože tato léčiva ničí pro organismus patogenní a prospěšné bakterie.

Jak se zotavit po užívání antibiotik

Antibiotika jsou speciálním typem léků předepsaných mnoha specialisty pro terapeutické účely při nejrůznějších onemocněních, zejména k potlačení bakteriální a plísňové flóry. Existují speciální typy antibiotik - protirakovin. Ale, bohužel, použití antibakteriálních léků, kromě svého hlavního terapeutického účelu, může nepříznivě ovlivnit celkový stav pacienta. Pro odstranění pocitu slabosti, který vznikl po antibiotikách, se doporučuje trávit více času na čerstvém vzduchu, stejně jako plně spát a jíst správně. Aby se zabránilo nežádoucím vedlejším účinkům, ve formě střevní dysbiózy, drozdu (kandidóza) a jiných nepříznivých stavů, doporučuje se užívat paralelně prostředky, které stabilizují normální mikroflóru těla.

Denní strava by neměla obsahovat mastné, smažené a slané potraviny. Každý den je nejlepší jíst mléčné výrobky, polévky a obiloviny. Potřebné vitamíny k odstranění pocitu neustálé únavy se nacházejí v jablkách, mrkvi, rajčatech a zelí. Kromě toho odborníci doporučují pití šťávy z řepy, jablek, mrkve a jiné čerstvé zeleniny a ovoce.

Ve vzácných případech, po léčbě antibakteriálními léky, člověk může zůstat pomalý po dlouhou dobu. V tomto případě byste se měli poradit se svým lékařem, který vám může předepsat řadu léčiv, které obsahují vitamíny a stopové prvky, které pomáhají eliminovat trvalé slabosti.

Co dělat v případě střevní dysbiózy

Mnoho lidí se setkává s problémem vzniku střevní dysbakteriózy po dlouhodobém užívání antibakteriálních léčiv. Pointa je, že příznivé mikroorganismy, které žijí v tlustém střevě lidského těla, prostě umírají kvůli účinkům látky, která je obsažena v antibiotikách.

Výskyt dysbiózy může přispět k výskytu:

 • průjem;
 • nadýmání;
 • bolest v břiše;
 • silné oslabení celého organismu.

K odstranění těchto nežádoucích účinků je nutné užívat speciální léky - pre- a probiotika. Jejich rozdíly spočívají v tom, že první jsou různé mikroorganismy (bifidobakterie, laktobacily atd.), Které za normálních podmínek představují mikroflóru lidského těla, a ty jsou látky, které nejsou absorbovány tenkým střevem, ale vytvářejí příznivé podmínky pro normalizaci normální mikroflóry. tlustého střeva.

Kromě obsahu v některých potravinách, na kterých je zpravidla uvedena jejich přítomnost, se probiotická a prebiotická činidla vyrábějí ve formě specializovaných farmaceutických přípravků. Probiotika zahrnují Bifidumbacterin, Linex, Enterol, Lactobacterin, Rio Flora a prebiotika - Lacto Filtram, Lactusan, atd. Tyto léky normalizují celkový stav pacienta a také přispívají k naplnění gastrointestinálního traktu prospěšnými bakteriemi.

Je to důležité! Pokud po ukončení léčby antibiotiky bolí žaludek silně, okamžitě se poraďte s lékařem, který toto tělo diagnostikuje a v případě potřeby předepíše léky nezbytné k nápravě problému.

Hlavní příčiny nežádoucích příhod

Mohou nastat různé nežádoucí účinky z užívání antibakteriálních léčiv:

 • vzhledem k účinkům složek obsažených ve složení léčiva na tělo;
 • vzhledem k individuálním charakteristikám lidského těla, není to vnímání složení fondů;
 • po konzumaci nadměrných dávek léčiva;
 • v důsledku dlouhodobé léčby;
 • v důsledku řady dalších faktorů.

Pouze kvalifikovaný odborník může předepsat bezpečný a účinný průběh léčby antibakteriálními léky. Před použitím léčivého přípravku předepsaného lékařem byste měli prostudovat návod k jeho použití, který je zpravidla obsažen v balení s farmaceutickým přípravkem nebo je k němu připojen. Vlastní léčení pomocí těchto léků je přísně zakázáno. To může tělu přinést více škody než podstatné výhody.

Mnozí se však stále obávají otázky, co dělat, aby se odstranil pocit slabosti, který následně vznikl po dlouhodobém užívání antibakteriálních látek. Za tímto účelem je zpočátku nezbytné vyrovnat denní stravu nemocné osoby. Pacient, který se cítí neustále unavený, by měl spát alespoň osm hodin denně. Je to také žádoucí technika, nezbytná pro regeneraci léčiv, která zahrnují vitamíny a další složky užitečné pro tělo.

Uplatněním všech výše uvedených doporučení a doporučení v praxi můžete snadno odstranit trvalé slabosti, jejichž příčinou je dlouhodobé užívání antibakteriálních léčiv.

Jak obnovit tělo po užívání antibiotik

Až do počátku 20. století patřily nemoci způsobené působením patogenních bakterií mezi hlavní příčiny smrti. Vynález antibiotik byl skutečným průlomem v medicíně. Byly zachráněny tisíce životů, mnoho vážných nemocí bylo zcela léčitelných. Použití takových léčiv však stále vytváří řadu nepříjemných vedlejších účinků, které vyžadují rehabilitační terapii.

Malátnost vyplývající z užívání antibiotik

Terapeutický účinek antibakteriálních látek je založen na potlačení vitální aktivity patogenních mikroorganismů. Některé z těchto léků mohou pracovat úzce, to znamená, zničit bakterie určitého typu. Bohužel, bezprostřední příčina nástupu zánětlivého procesu je často neznámá, ale definice specifického patogenu je obtížná a poměrně dlouhá. Lékaři v takových případech se obávají vynechat čas a předepisují širokospektrální antibiotika, která zničí všechny mikroorganismy v řadě. Ovlivněny jsou nejen patogenní bakterie, ale také prospěšná střevní mikroflóra, která přispívá k zažívacímu procesu, jakož i mikroorganismy žijící v ústní dutině. V ženském těle bakterie umírají, což vytváří normální kyselost obsahu genitálního traktu, což brání rozvoji patogenní flóry.

Výsledkem je stav, který je znám mnoha lidem: základní nemoc je vyléčena, ale člověk trpí průjmem, stomatitidou nebo drozdem, pociťuje všeobecný rozpad, po dlouhou dobu se nemůže vrátit k normální náladě a výkonu. Intenzivní léčba antibiotiky často vyvolává pokles imunity a vytváří zbytečný stres na játra a ledviny, což vede k narušení práce těchto orgánů. Starší pacienti, děti, těhotné ženy, pacienti s alergiemi a další chronická onemocnění jsou v rizikové skupině pro výskyt antibiotických účinků. Riziko komplikací se navíc vyskytuje při dlouhodobé (více než týdenní) léčbě antibakteriálními látkami, stejně jako v případech, kdy lékař změní původně předepsaný lék na účinnější.

Jak normalizovat pohodu po užívání antibiotik?

Vedlejší účinky způsobené léčbou antibiotiky nikdy neprocházejí samy o sobě a frivolní postoj k nim je extrémně nebezpečný. Faktem je, že je nutné nejen tlumit nejnepříjemnější příznaky, ale také umožnit tělu, aby se po utrpení stresu vrátil do normálního stavu. Za tímto účelem by měla být následující léčba provedena během 10-14 dnů po ukončení užívání antibiotik:

 • Obnovení střevní mikroflóry. V tomto případě nestačí pouze odstranit příznaky průjmu a nadýmání vhodnými přípravky. Je nutné znovu osídlit střeva prospěšnými bakteriemi. K tomu je třeba užívat léky obsahující tyto mikroorganismy. Je také užitečné zavést do stravy přírodní kefír a jogurt, "živý" jogurt, čerstvou zeleninu a ovoce, celozrnný chléb a obiloviny;
 • Léčba onemocnění genitálního traktu způsobená životně důležitou aktivitou patogenních hub a bakterií, jakož i oživení normální mikroflóry pochvy pomocí léků doporučených lékařem;
 • Zlepšit imunitu. Kromě imunostimulačních léků a vitamínů, které Vám lékař určí, je užitečné užívat bylinné přípravky podobného účinku. Pro tento účel jsou vhodné extrakty nebo tinktury Eleutherococcus, Manchurian Aralia, Schizandra, ženšen, echinacea. Vynikajícím nástrojem je vitamínová směs, která je známa našim prababičkám a sestává z vlašských ořechů, sušených meruněk, citronů a medu, které jsou odebírány ve stejných částech. Vitamínové čaje připravené ze sušených jahod, divoké růže, jeřábů atd. Mohou být užitečnými doplňky do menu;
 • Během období zotavení je třeba se vyvarovat vážných nákladů a těžké stravy. Je nutné dodržovat denní režim, chodit na čerstvém vzduchu, dostat dostatek spánku. Vodní procedury, plavání, koupání jsou velmi užitečné (pokud to vaše zdraví dovoluje).

Při léčbě silných antibiotik lékaři často předepisují hepatoprotektory - speciální léky, které chrání játra, jakož i enzymové přípravky, které snižují škodlivé účinky antimikrobiálních látek na slinivku břišní. Tato léčba musí pokračovat po určitou dobu po vyléčení základního onemocnění.

Nezapomeňte, že léčba antibiotiky vytváří spoustu stresu, který neprochází ani bez dokonale zdravých lidí. Je naprosto nepřijatelné, aby se s těmito léky zacházelo nezávisle na principu „přítel se stejnými příznaky pomohl.“ Pouze odborník může předepsat léky, které potlačují životně důležitou aktivitu mikroorganismů, a jejich příjem a následná regenerační terapie by měla být pod přísným lékařským dohledem.

Vyléčíme z antibiotik: hlavní techniky a chyby v období po nemoci

Pokud je člověk konfrontován s potřebou užívat antibiotika alespoň jednou v životě, bude jistě obeznámen s významem zotavení z antibiotik. Antibiotika jsou účinným lékem proti škodlivým mikroorganismům, které způsobují infekci a zánět. Tyto léky užíváme během sezónního nachlazení, stejně jako při zánětu tkání, po operaci, abychom předešli komplikacím.

Není však žádným tajemstvím, že antibiotika, která zachránila miliony životů, mají nevýhodu. Druhem platby za jejich účinnost jsou závažné toxické účinky a smrt prospěšné mikroflóry. Některá léčiva nové generace již tyto nedostatky již částečně postrádají, ale naprostá většina léků proti bakteriím stále zanechává nepříjemné následky.

Lékaři, kteří předepisují léčbu antibakteriálními přípravky, vždy informují pacienta, jak se dostat z léčby antibiotiky. Někdy v nemocničním prostředí se po antibiotikách provádí plnohodnotná rehabilitace, pokud pacient s imunodeficiencí musel podstoupit agresivní léčbu. Ale tento článek se zaměří na to, jak vyčistit tělo po antibiotikách doma po situaci v domácnosti: například léčení nachlazení.

Co poškozují antibiotika

Předtím, než přistoupíme přímo k popisu rehabilitačního kurzu, je třeba vysvětlit, proč je nutná regenerace po antibiotikách. Jak již bylo zmíněno, po dlouhé době užívání antibiotik spolu s patogenní mikroflórou také umírá a je užitečné - například trávicí bakterie, které jsou pro člověka neškodné a pomáhají trávit potravu.

V důsledku toho se po použití antibiotik objeví nerovnováha střevní mikroflóry (pokud hovoříme o tabletách a ne o antibiotikách v ampulích nebo místních lécích). „Prázdné“ místo mrtvých bakterií začíná okamžitě být obsazeno jinými mikroorganismy - jinými bakteriemi nebo protozoálními houbami, které začnou růst do střevních stěn a narušují jeho aktivitu.

Antibiotika ovlivňují tělo ženy ještě více. Například společným problémem spravedlivého pohlaví je vzhled drozdu po užívání antibiotik. To je dáno tím, že antibiotika, i když jsou užívána ve formě tablet, mohou mít systémový účinek na tělo, působící nejen ve střevech, ale také na sliznicích.

Komplikace po léčbě antibiotiky mohou být velmi odlišné. Nejškodlivější jsou nadýmání, průjem, prodloužená zácpa a další střevní poruchy. V závažných případech jsou játra vážně postižena a vyvíjejí se další toxické účinky.

Opět platí, že zotavení po užívání antibiotik je normální postup, který je součástí léčby. To neznamená, že antibiotika jsou špatným lékem a měli byste se jich vyvarovat se všemi silami (naopak, to může být nebezpečné pro zdraví), ale je nutné, aby vaše tělo bylo rozumné. Také není nutné dělat amatérské aktivity - jak obnovit tělo by měl být buď vyzván lékařem, nebo sám pacient by měl svou iniciativu koordinovat s ním.

Je nutné obnovit

Mnozí příznivci zdravého životního stylu a léčby lidových prostředků jsou tak fanaticky diskutováni o očistě těla toxinů po antibiotikách, jako kdyby se člověk nepodrobil léčebnému postupu, ale byl otráven jedem.

Za prvé, zotavení těla po užívání antibiotik není vyžadováno v žádném případě pro všechny pacienty. Pokud je například osoba léčena pro nachlazení nebo zánětlivý proces, ale zároveň nemá žádné závažné chronické onemocnění, není starší a nemá imunodeficienci, pak standardní kurz antibiotických léků mu nebude schopen ublížit. Další věc je, pokud je léčba zpožděna a objeví se vedlejší účinky - objeví se průjem nebo nadýmání, je narušen přísun živin ze střev a je možné nadýmání.

Za druhé, rehabilitace po léčbě antibiotiky je nezbytná nejen jako zotavení těla po antibiotikách, ale především jako regenerace organismu po nemoci. Bakterie samy o sobě způsobují mnohem větší škody než mohou být způsobeny antibiotiky, takže otázka by neměla být tolik o tom, jak se zotavit z antibiotik, ale spíše o tom, jak obnovit a odstranit následky nemoci.

Po antibiotikovém cyklu tedy musíte pít léky, aby se tělo vrátilo lidem, kteří:

 • byly v době léčby oslabeny;
 • nežádoucí účinky antibiotik.

U zbývajících pacientů po antibiotikách je nutné dodržovat pouze mírný režim, užívat si vitamíny a odpočinout si.

Jak minimalizovat negativní účinky antibiotik

Aby nedošlo k přemýšlení o tom, jak obnovit tělo po antibiotikách, musíte dodržovat pravidla jejich příjmu, která pomůže zachovat prospěšné bakterie mikroflóry a zdraví jiných orgánů.

V první řadě byste měli vědět o antibiotikách, které potřebujete tyto léky pít pouze na předpis a testování. Nejtoxičtější antimikrobiální léčiva jsou širokospektrální léčiva a je mnohem účinnější identifikovat patogen na samém počátku onemocnění výsadbou flóry a užíváním selektivního léčiva.

Bez lékařského předpisu, antibiotické léky nemohou být opilý jakýmkoliv způsobem, protože To vede nejen k intoxikaci organismu, ale také k tomu, že si bakterie zvyknou na lék a vyvíjejí odolnost vůči jeho účinkům. Je to nebezpečné nejen pro konkrétní osobu, ale i pro každého, kdo je s ním v kontaktu.

Druhé zlaté pravidlo - musíte brát antibiotika striktně v dávce a délce, kterou předepsal lékař. Menší dávka a termín může vést k tomu, že bakterie se stanou rezistentní a přežijí, takže musíte pít celý průběh, i když pacient cítí, že je již zdravý.

Dieta během a po léčbě je důležitou součástí zachování mikroflóry. Po antibiotikách, je dobré jíst mléčné výrobky, obiloviny (zejména ovesné vločky), chléb s celozrnnou moukou a přidávání otrub, ovoce a zeleniny, spoustu zelených, ořechy obnovit práci jater a střev.

K odstranění příznaků, jako je nadýmání, průjem, zácpa, vypijte několik sklenic kefíru denně, nebo alespoň jednu skleničku na noc. Pro ty, kteří netolerují chuť kefíru, existuje alternativa - ryazhenka, kvásku, pití jogurtu s mírnější chutí.

Čištění po antibiotikách

Prvním stupněm zotavení po ukončení léčby antibiotiky je detoxikace. V této fázi by měly být z organismu odstraněny všechny toxiny a toxiny, jakož i zbytkové stopy léčiva. Jak očistit tělo po užívání antibiotik? K tomu existuje několik základních technik, které můžete kombinovat a vybrat si ten, který se vám líbí.

Hlavním asistentem při detoxikaci je aktivní uhlí. Existují i ​​další léky na odstraňování toxinů, ale jsou potřeba více pro případy otravy. Lepší a levnější pro rehabilitaci doma než aktivní uhlí, žádný jiný lék se nedokáže vyrovnat. Principem uhlí je absorpce strusky, vázání toxických látek na neškodné komplexy a jejich odstraňování z těla. Tento lék lze opít po antibiotikách pro děti i dospělé - aktivní uhlí je naprosto neškodné.

Takže, jak vyčistit tělo, zjistili jsme, ale kolik by mělo být ošetřeno uhlí? A jaký lék jej může nahradit? Je to všechno individuálně. Průměrná doba detoxikace aktivním uhlím je asi 3 dny, s tendencí k zácpě, lepší je omezit se na 1 den a opakovat příjem uhlí po normalizaci stolice. Černé uhlí může být nahrazeno bílým aktivním uhlím nebo jakýmkoliv absorbujícím činidlem, a to podle doporučené dávky.

Další možností je vypít sklenici teplé vařené vody každé ráno na prázdný žaludek. Toto pravidlo může být kombinováno s příjmem aktivního uhlí a může být použito nejen jako regenerace po ošetření. Takový zvyk může být přijat i na každý den. Lidé s onemocněním ledvin by však měli toto pravidlo dodržovat s opatrností a nejprve se poradit se svým lékařem.

V běžném životě si nevšimneme, že pijeme nedostatečně čistou vodu, nahrazujeme ji šťávami, kávou a jinými tekutinami. Je třeba poznamenat, že tělo lidí, kteří pravidelně pijí 1,5 - 2 litry vody za den, harmoničtěji distribuuje tukovou tkáň a hromadí méně toxinů. Ujistěte se, že pít čistou vodu ráno, a až jeden a půl litru během dne. Takový režim pomáhá eliminovat intestinální rozrušení, nadýmání, problémy se stolicí. Obnovují se funkce střeva.

Zlepšit imunitu po antibiotikách

Přišli jsme na to, jak očistit tělo po antibiotikách. Dalším krokem je obnovení normální imunity a zvýšení odolnosti těla. Po užívání antibiotik můžete pít speciální přípravky obsahující antioxidanty a můžete pít přírodní produkty, které fungují stejným způsobem. Co by tedy mělo být po antibiotikách použito, jak obnovit tělo? K tomu přidejte do svého stolu sušené ovoce (zejména sušené švestky a sušené meruňky), ořechy (lískové ořechy a mandle jsou přírodní prostředky pro zlepšení imunity), zelení (zejména petržel) a přírodní kakao.

Pro mnoho pacientů je důležitá otázka - co pít v průběhu zotavení, kromě kefíru a vody? Množství spotřebované tekutiny může být doplněno přírodním bylinkovým odvarem - například odvar z listů kopřivy. Můžete použít i jiné bylinky - například gastrointestinální sbírku, lipové listy a další. Je nežádoucí pít kávu a silný čaj, protože mohou pneumatiku oslabené tělo a rychle dehydratovat.

S normalizací peristaltiky žaludku může být do stravy zavedeno více bílkovinných produktů - chudého masa a ryb, vajec. Je nežádoucí přetížení těla těžkými, bohatě ochucenými a smaženými potravinami v prvních fázích regenerace. Preferujte drůbeží maso a ryby, dušené nebo vařené. Nezapojujte se do používání sladkostí a pečení.

Co pít k posílení těla, musí lékař rozhodnout. Někdy se stává, že i zdánlivě neškodné multivitaminové komplexy mohou poškodit zdraví, protože na pozadí nerovnováhy v těle působí nedostatečně. Takže po užívání antibiotik spolu s léčbou nemoci by měl lékař navrhnout, jaká opatření je třeba přijmout k rehabilitaci.

Speciální doplňky

Navzdory tomu, že použití speciálních léků, jako je "Hilak Forte" nebo "Pankreatin" vypadá zřejmé, ve věci zotavení po průběhu léčby, to není úplně správné rozhodnutí. Jedná se především o drahé léky, bez kterých se člověk může snadno uchylovat k pravidlům zdravého stravování a jednoduše zavádět do své stravy výrobky z fermentovaného mléka. Za druhé, přípravky pro játra nejsou profylaktické a jsou určeny k léčbě poruch tohoto orgánu, není třeba, aby je zdraví lidé užívali. Konečně zatřetí, účinnost různých pro- a eubiotik dosud nebyla klinicky prokázána.

O tom, zda užívat jednu nebo jinou drogu k obnovení mikroflóry nebo jaterních funkcí, by měl rozhodnout lékař. Podle pacientova práva je stále k dispozici dostupné informační médium k určení účinnosti předepsaného léku.

Zdravý životní styl

I přes banalitu této položky má dodržování pravidel zdravého životního stylu přímý vliv na nebezpečí antibiotik. Za prvé, mírné cvičení před přijetím léku snižuje riziko vedlejších účinků, protože organismus s pravidelnou fyzickou aktivitou se stává pružnější a méně náchylný k toxickým účinkům. Za druhé, lékařská gymnastika po (ne během!) Z onemocnění přispívá k rychlému zotavení střevní motility, zásobování kyslíkem do tkání, a tedy detoxikaci těla.

Dalším bodem je správná výživa a absence špatných návyků. To je jeden z nejdůležitějších faktorů, které ovlivňují zdraví jater. Je to na játrech, které jsou náchylné k antibiotikům, a vzhledem k slabosti jater se vyskytují nejvíce toxické účinky. Hepatocyty (jaterní buňky) mají tendenci obnovit své funkce a tento proces probíhá mnohem rychleji u lidí, kteří se o své zdraví starají.

Dalším důležitým bodem, který mnoho lidí zapomíná, pokud jde o zdravý životní styl. Včasná diagnostika a provádění lékařských předpisů jsou podmínkami, za kterých léčba probíhá co nejrychleji, účinně a bez bolestivých následků pro pacienta. Proto se v žádném případě nezapojujte do autodiagnostiky, samoléčby a neberte antibiotika bez lékařského předpisu.

Závěr

Pojďme shrnout pravidla, která pomohou zachovat zdraví střev a získat minimální vedlejší účinky při užívání antibiotik.

 1. Sledujte potřebu neustálého zdraví. Čím zdravější je člověk před užíváním antibiotik, tím je méně pravděpodobné, že budou mít toxický účinek, a čím dříve se pacient dostane z nemoci.
 2. Důvěřujte tomuto léku. Je nutné včas se poradit s lékařem o pomoci, pít léky pouze tak, jak je předepsáno lékařem, a během období zotavení dodržovat lékařské předpisy.
 3. Ne každý potřebuje drogy, aby se zotavil z antibiotik. Tato položka se blíží předchozí - věřte lékařským doporučením, zeptejte se jich na stav vašeho těla a potřebu dalších opatření.
 4. Pijte více tekutin a očistěte tělo toxinů. Naše tělo je samoléčebný systém, který dokáže opravit téměř všechny poruchy, které se v něm vyskytují. Stačí jí trochu pomoci a odstranit toxické látky.
 5. Jezte potraviny, které zlepšují funkci střev a obsahují antioxidanty. Během období zotavení po nemoci nezatěžujte tělo těžkým a nezdravým jídlem.
 6. Neošetřujte, že to nebolí. Nespadají do reklamních triků koupit lék na zlepšení fungování jater, pokud lékaři neodhalili žádné porušení své práce. Standardní běh antibiotik během práce není schopen zničit jaterní buňky.

Po užívání antibiotik. Jak očistit tělo a obnovit?

Doslovně přeloženo z řečtiny, slovo antibiotikum znamená "proti životu." A to nejlépe vysvětluje, proč je po pořízení nutné obnovení. Chcete žít?

Tvůrce drogy - Flemming chtěl zachránit svět před nemocemi, ale stalo se to jinak. Lidé přestali umírat na dyzentérii a pneumonii, ale získali nové chronické onemocnění.

Použití antibiotik je jako „atomová bomba“ pro zdraví každé osoby, každá další metoda zvyšuje riziko komplikací a nevratných buněčných změn, několikanásobného vzniku chronické patologie.

Zodpovědným přístupem k vašemu životu proto není neustálé ničení mikrobů, ale změna vaší imunity a úrovně ochranných sil, takže už nemusíte používat antibakteriální terapii.

Je možné zotavit se z užívání antibiotik během měsíce, včetně podpory a čištění jater, toxinů a návratu k normální úrovni výkonu, vitality. Obnovení mikroflóry trvá déle - až 90 dní, ale pokud se k této otázce přistupuje komplexně, bude výsledek udržitelný.

Jak přesně antibiotika zničí naše zdraví na hluboké úrovni

Člověk není jen naše vlastní buňky, ale také biliony mikroorganismů, které v nás žijí.

Na počátku minulého století ruský vědec I.I. Mechnikov (nositel Nobelovy ceny) zjistil, že bakterie mléčného kvašení mohou účinně odolávat infekci. Takové bakterie jsou součástí našeho těla. Je známo, jak potvrdil svou teorii o sobě tím, že vypil roztok s cholery vibrios a popíjel ho kefírem fermentovaným na bulharské hůlce.

Dnes je známo, že pro každou buňku našeho těla je deset bakteriálních buněk, pro každý gen - 100 bakteriálních genů. Podle mikrobiologů každá dospělá osoba nese několik kilogramů mikrobů - až 5% své tělesné hmotnosti.

Je možné v této „zahradě“ bezmyšlenkovitě zasahovat, ničit tam „všechno a všechny“ silnými léky a pak obnovit rovnováhu? Věří někdo, že to může být nepotrestáno?

Jedním z nejrozsáhlejších vědeckých projektů století je rozluštění 900 kompletních genomů mikrobů reprezentovaných nejjednoduššími jednobuněčnými bakteriemi a archaea, které obývají střeva, kůži a sliznice. Tento soubor se nazývá mikrobiom.

Není náhodou, že genetika vede tento projekt jako pokračování dekódování lidského genomu.

Faktem je, že je známo, že mikroby ve skutečnosti nežijí v nás jen jako paraziti nebo spojenci, ale také s námi komunikují a dokonce si vyměňují geny. Bez vnitřní mikroflóry člověk nemůže přežít déle než bez jídla!

V dětství umožňuje postupná kolonizace těla přátelskými mikroby vytvořit imunitu, právo pěstovat a rozvíjet dítě. V případě porušení mikroflóry u kojenců se onemocnění vyskytuje ve 100% případů, které pak mohou přetrvávat po celý život. Známý dětský lékař Komarovsky píše, že u dětí se vedlejší účinky při užívání antibiotik vyskytují v 10%. To může být vyrážka, nevolnost a porucha stolice a bolest břicha atd. Ale pokud analyzujete, jak je toto dítě v budoucnu nemocné - můžete vidět stopu z neúspěchu mikrobiomu v dětství.

V dospělosti, vstřebávání živin a každodenní samočištění z toxinů, rezistence vůči infekcím, výkonnosti, náladě, alergii, paměti a pozornosti, riziku vzniku nemocí souvisejících s věkem, včetně, závisí na kvalitě mikroflóry. ateroskleróza, diabetes, obezita, Parkinsonův syndrom, Alzheimerova choroba, rakovina. Nemluvě o takových banálních okamžicích, jako je trávení.

Farmakologové dosud nedokázali vytvořit antibiotikum, které nebude spalovat přátelskou mikroflóru jako napalm.

Proto je často možné při konzultaci slyšet, že už v prvních dnech užívání antibakteriálních léků byla židle zlomená, břicho bolelo, v ústech byla hořkost a těžkost v játrech. To vše jsou příznaky narušení mikroflóry.

Závěr: v průběhu času a po podání antibakteriální léčby by mělo dojít k nejzávažnější obnově přátelské mikroflóry. A také je třeba pečlivě pracovat s příčinami zhoršení imunity, aby se zabránilo opakování. Pokud by se lidé přiblížili k antibiotikům se stejnou hrůzou jako operace nebo potrat, pak by se neuskutečnila skutečná epidemie necitlivosti na léčbu infekcí a růst chronických nevyléčitelných nemocí, které postihují lidstvo.

Každý z nás má vadnou mikroflóru a riskuje, že se setká s takovým mikrobem, který má ochranu proti jakémukoli antibiotiku, a pokud jde o potomstvo, akumulujeme se z generace na generaci pravděpodobností alergií.

Největšími šampiony v antibakteriální léčbě jsou Američané. Proto jsou již nuceni vytvářet oddělené životní podmínky pro miliony lidí trpících alergiemi, celiakií, autismem a dalšími chorobami, kde existuje souvislost mezi genetikou a mikroflórou.

Jak může být systém Sokolinsky užitečný pro obnovu mikroflóry a ochranu před infekcemi přírodními prostředky.

Jako ve všech ostatních případech nenabízíme magický nástroj, ale systematický fyziologický přístup. Během léčby antibiotiky můžete začít užívat přírodní léky, protože se vzájemně neovlivňují. Utahování nedává smysl.

Nejprve si přečtěte o speciálním režimu probiotik. Trvání přijetí k resetování mikroflóry je výrazně odlišné. To jsou dva nebo tři měsíce. Používá se kanadský soubor 9 probiotických kmenů, které nejsou citlivé na žaludeční šťávu. Přírodní lék se vyrábí přímo pro centrum Sokolinsky v Praze. Volaný zůstatek. Prémiové probiotikum.

Take Balance. Prémiové probiotikum. Do dvou až tří měsíců, 2 kapsle ihned večer před spaním.

Druhým tajemstvím je, že játra jsou současně udržována pomocí výtažků z artyčoků a pampeliškových kořenů v kombinaci se silným antioxidantem a stimulantem regeneračních procesů s kyselinou alfa-lipoovou. Volal nástroj Ziflanium. Kromě toho, že jaterní buňky samy potřebují ochranu, jsou tyto bylinky také důležité pro správné vylučování žluči, což znamená vytvoření normálního enzymatického prostředí ve střevě, kde bakterie mohou účinně zakořenit a fungovat.

Užívejte tobolku Ziflanium 1 3krát denně s jídlem po dobu 1-2 měsíců.

V ideálním případě by měl být v kursu použit také komplex kurkuminu Q10, protože infekce a porušování absorpce živin vede ke snížení energie. Necítí to jen vy, ale i vaše buňky. V důsledku toho je narušen přirozený průběh jejich aktualizace. Za objevení role koenzymu Q 10 v buněčném dýchání a poskytování energie lidskému tělu byla udělena Nobelova cena. Existuje řada studií, které potvrzují, že pokud je tato látka vyráběna a přítomna v tkáních v dostatečné koncentraci, je riziko infekčních komplikací nižší. Kurkumin - kurkuma extrakt je starověký ajurvédský lék standardizovaný podle kanonů evropské farmakologie. Používáme nejčistší 95% extrakt potencovaný pro násobení absorpce 97% výtažku z černého pepře. Podle pramenů ve vědecké literatuře zlepšuje buněčnou imunitu - enzymatické čištění buněk z mikrobiálních toxinů, inhibuje růst významné části mikrobů, působí jako antioxidant - chrání buňky před poškozením toxiny.

Jak užívat komplex Curcumin Q 10. 1 tobolka 2x denně ráno 1-2 měsíce.

Nejen, že se zotavuje z antibiotik, ale také posiluje imunitní systém

Tyto stejné přírodní látky - součást programu na posílení imunitního systému. Na pozadí obnovy mikroflóry a zvýšení hladiny energie, čištění z toxinů, mohou být prostředky imunokorekce již účinné. Vzhledem k tomu, že systém Sokolinsky je složitý, je zaměřen na příčiny, nikoli na symptomy. Existuje celá technologie, jak uvést do praxe přírodní látky, o kterých jste četli výše.

Pokud byly infekce způsobené aktivitou Candida, Clostridia nebo Escherichia coli důvodem pro užívání antibakteriálních léčiv, často vás trápí cystitida, pyelonefritida, bronchitida nebo sinusitida - přečtěte si o „Programu pro obnovení imunity“


Přímé komplikace užívání antibiotik

Protože mnohá antibiotika zvyšují zátěž jater a oslabují její antitoxickou funkci, existují také přímé vedlejší toxické účinky. Ve vodě rozpustné toxiny jsou vylučovány tělem ledvinami, takže trpí také.

Kdo má vyšší riziko vedlejších účinků?

Člověk, který jí mírně a přiměřeně nemá chronické problémy s játry a ledvinami, pravidelně provádí detoxikační kurzy - rizika jsou samozřejmě nižší. Užívejte alkohol a drogy často, jsou pod stresem nebo přepracovaní - riziko je vyšší. Máte počáteční stagnaci žluči, mastné hepatózy - riskujete více.

Tj pokaždé, když plánujete „podle plánu“, tj. Podle analýz, aniž byste brali symptomy akutního zánětu, užívali antibiotika, například proti Helicobacteru nebo skrytým genitálním infekcím, musíte být morálně připraveni přijímat a mít vedlejší účinky. Vážení klady a zápory, ale vždy poslouchat lékaře, když je situace naléhavá.

Jak se projevuje komplikace antibiotické terapie u nepřipraveného oslabeného člověka?

Vzhled toxické hepatitidy je charakteristický pro podávání amfotericinu B; stagnace žluči - pro makrolidy a linkosamidy; žloutenka - pro chloramfenikol. Také co-trimoxazol má hepatotoxicitu.

Při dlouhodobém (více než 1 týdenním) použití antibakteriálních přípravků s hepatotoxickým účinkem je nutné každý týden sledovat funkci jater (ACT, ALT, bilirubin, alkalická fosfatáza, GGT).

Nejčastěji používané polyeny, polypeptidy, aminoglykosidy, makrolidy, glykopeptidy, sulfonamidy - poškozují ledviny.

Tetracyklin, sulfonamidy, chloramfenikol porušují tvorbu krevních buněk.

Alergické projevy a kožní vyrážky jsou spojeny se zhoršenou mikroflórou a zároveň se skutečností, že jaterní buňky se s toxickou zátěží nevyrovnají. Nejvíce alergenní jsou β-laktamová antibiotika (zejména polosyntetické peniciliny a cefalosporiny (CS) I-II generací) a sulfonamidy.

Je třeba si uvědomit, že kromě intoxikace samotným lékem musí být tělo očištěno od zánětlivých toxinů a mikrobiálních toxinů.

Neurotoxicita ve formě polyneuritidy, neuromuskulární blokáda je charakteristická pro aminoglykosidová antibiotika, polymyxiny, linkosamidy, ristomycin, amfotericin B.

Porucha zraku: aztreonam, isoniazid, chloramfenikol, ethambutol.

Chuťové poruchy: ethionamid, ampicilin, amfotericin B, metronidazol, tetracyklin, ethambutol, cefamandol.

Křeče: aztreonam, imipenem, metronidazol, kyselina nalidixová, peniciliny (ve velkých dávkách), piperacilin, fluorochinolony

Parestézie (husí kůže, putující bolesti atd.): Kolistin, polymyxin B, streptomycin, chloramfenikol.

Periferní neuropatie (projevená necitlivost): polymyxin B, isoniazid, metronidazol, nitrofurantoin.

Poškození sliznic gastrointestinálního traktu.

Doxycyklin může způsobit stomatitidu, kolitidu a zánět jícnu. Ztráta chuti k jídlu, chuť kovu v ústech, flukonazol a ketokonazol jsou charakteristické pro metranidozol, který způsobuje bolest břicha. Nejzávažnějším vedlejším účinkem je pseudomembranózní kolitida vyvolaná kombinací antibiotik a aktivity Clostridium difficile, které jsou aktivovány, když je antibiotikum poškozena normální mikroflóra. Pravděpodobnost těžké kolitidy je asi 1%, poruchy stolice a poruchy trávení potravin - od asi 2% fluorochinolonu a tetracyklinu až 25% amoxycyklinu.

Vývoj střevní kandidózy nebo kandidózy ve formě drozdu u žen. Nejčastější komplikace. Stojí za to si přečíst o Programu pro obnovení imunity na 2 měsíce, protože houby, pokud jsou aktivovány v těle, vyžadují vážnou a dlouhodobou pozornost. Protože žádný z nich není starší než člověk a může jako biologický druh jasně zaznamenat signály, že imunita, mikroflóra, úroveň energie jsou oslabeny. Recept vytlačování hub je pro ně dlouhodobým vytvářením nepříznivých podmínek.