Je to pro vás užitečné!

Tradiční medicína je bohatá na metody používané pro nachlazení. Nejběžnější je způsob, jak namočit nohy v horké vodě. Nicméně, podle lékařů, takový postup může být velmi nebezpečné pro zdraví. Je tedy nutné pochopit, v jakých případech je užitečné vznášet nohy a ve kterých je přísně zakázáno.

Proč je dobré stoupat nohy

Po dlouhém těžkém dni bude velmi příjemné a nepochybně užitečné snížit unavené nohy do lázně s teplou vodou, kde se doporučuje přidat některé éterické oleje, bylinné nálevky nebo speciální směsi. Z takového postupu můžete získat nejen spoustu potěšení, ale také zabránit nachlazení.

Mimochodem, při startu zima, můžete také použít lidové metody a parní nohy v teplé vodě. Obvykle se podobný postup provádí na začátku rýmy, bolestí v krku, mírného kašle nebo tělesných bolestí.

Po zamrznutí je velmi účinné. V tomto případě začne krev rychleji cirkulovat v těle a nedovolí průniku studené vody.

Můžete se vznášet nad nohama a tak, bez zvláštního důvodu. Za prvé, taková akce pomůže tělu uvolnit se co nejvíce, a za druhé, podle starověkých legend se předpokládá, že voda v nohách je čistota a lehkost v hlavě.

Ale i zdánlivě neškodný proces, jako je vznášení nohou, má mnoho vedlejších účinků, díky kterým ho ne každý může použít.

Například pro ty, kteří mají zvýšený tlak, nohy stoupají kategoricky zakázány.
Pokud se chlad začal vyvíjet a tělesná teplota vzrostla, pak by měla být také opuštěna lázeň s horkou nohou, aby se teplota ještě zvýšila.

V případě kožních onemocnění nebo alergických reakcí také není žádoucí stoupání nohou, protože voda může být katalyzátorem pro postup nežádoucí reakce.

Nemůžete vznášet nohy budoucích maminek, protože taková akce může vést k rozpadu těhotenství. Současně se nedoporučuje snižovat nohy v horké nebo teplé vodě pro ženy během „kritických dnů“, protože zvýšení teploty může nepříznivě ovlivnit menstruační cyklus.

Proto, než se dostanete trochu vody v misce, měli byste se ujistit, že nic nemůže zasahovat do pohodlí, a tělo může vydržet tento postup. Pokud si nejste jisti, že bude vše v pořádku, je lepší, abyste své nohy nezvyšovali, a v budoucnu se poraďte s kvalifikovaným odborníkem o správnosti procesu doma.

Je dobré zahřát si nohy, když máte nachlazení?

Říká se, že pokud si zahřejete nohy studenou, můžete si udělat bez dlouhé léčby. Nebo přinejmenším zlepšíte svou pohodu. Na druhé straně, proč teplé nohy s chladem, pokud dnes v každé lékárně je velký sortiment lékařských přípravků pro toto onemocnění. Uvědomme si, zda je vhodné zahřát nohy, když máte nachlazení a zda je to nutné udělat vůbec.

Je možné zahřát nohy studenou?

Samozřejmě můžete. Chladný člověk musí udržet nohy v teple po celou dobu, což je důvod, proč v dětství maminky a babičky pečlivě nosily vlněné ponožky.

Jak ohřát nohy studenou? Teplé ponožky jsou stále účinné, pod nohy můžete stále umístit topnou podložku. Užitečné jsou také horké koupele, kterým se doporučuje, aby to udělali při prvních známkách indispozice.

Účinek lázně spočívá v tom, že lokální tělesná teplota stoupá z horké vody, v důsledku čehož se krevní cévy v nohách rozšiřují a krev ani stagnuje ani v nejužších kapilárách. V důsledku toho začíná odtok tekutiny z nabobtnalých a zanícených tkání, zlepšuje se pohoda pacienta. Opuch průdušek, průdušnice, nosu je snížen, díky čemuž se člověk cítí lépe.

Po zahřátí nohou v horké vodě oslabuje suchý kašel, dýchání pacienta je snazší a kongesce nosu ustupuje. Vypuštění hlenu je sníženo a svědění nosních cest je uvolněno. Zahájí se proces vypouštění sputa, suchý kašel zvlhne.

Musím si nohy studené chladit?

Zahřátí nohou ve vodě s chladem je užitečné. Když se krevní oběh zvyšuje, začínají leukocyty a lymfocyty aktivněji bojovat s viry a bakteriemi.

V kombinaci s dalšími léčebnými postupy dávají dobrý výsledek: nemoc ustupuje bez komplikací. Nicméně, můžete být vyléčen bez koupele nohou, takže nemohou být nazývány povinné. Zahřátí nohou pomáhá v boji proti nachlazení, ale tento postup má kontraindikace.

Kdy mohu zahřát nohy studeným? - když je to nemožné?

Jak ohřát nohy ve vodě s chladem?

Zahřátí vašich nohou chladem je lepší udělat jen nad nohama a až po kolena - tak, aby nohy byly úplně ve vodě. Proto je tento postup nejvhodnější pro pravidelnou koupel nebo široký kbelík, v krajním případě nízký povodí.

Je dobré zahřát si nohy, když máte chlad, jak to udělat správně

Připravte si vybranou nádobu, nalijte do ní teplou vodu. Položte džbán (konvice) s vařící vodou vedle něj, položte ručník na nohy a teplé ponožky. Počáteční teplota vody v lázni by měla být 38-39 ° C.

Když si na tuto teplotu zvyknou nohy, začněte postupně přidávat vroucí vodu. Udělejte to opatrně, abyste se nespálili. Vroucí voda by měla být doplněna malými porcemi. Maximální teplota vody - 42 ° C, teplejší lázně během nemoci mohou poškodit.

Pro terapeutický účinek ohřívání dost 15-20 minut. Po zaschnutí otřete nohy ručníkem, položte na teplé ponožky. Je lepší jít do postele hned, můžete pít šálek teplého čaje s citronem nebo váš oblíbený džem. Dobrá doba pro tento postup - večer před spaním.

V žádném případě nemůže jít ven po ohřívání nohou v horké vodě, musíte si odpočinout na několik hodin.

Užitečné doplňky pro horké koupele

 • Esenciální oleje. Jedle, cedr, eukalyptus, borovice. Díky éterickým olejům lze inhalaci provádět současně se zahříváním nohou - voňavá pára má léčivý účinek, proniká do dýchacích cest, usnadňuje vypouštění sputa, zmírňuje kongesci nosu. Přidejte olej v množství 2-3 kapek na 1 litr vody.
 • Přidejte do vody trochu mořské soli: to pomůže odstranit otok a zlepšit krevní oběh.
 • Bylinné dekorace. Přínosy z nich budou zhruba stejné jako u éterických olejů - pára z koupele nohou bude fungovat jako inhalace. Ozdoby z heřmánku, třezalky, šalvěje, psí růže a měsíčku budou dělat. Pro jednu koupel stačí 100-200 ml silné vývary.
 • Hořčice Na 1 litr vody přidejte 1 lžíci suchého hořčičného prášku. Zvyšuje průtok krve do nohou.

Prevence je nejlepším způsobem, jak bojovat se zimou.

Používejte osvědčené profylaktické prostředky k ochraně vašeho těla před napadením virem. Citron, med, malinový džem, česnek - tyto produkty jsou žádoucí ve stravě během chladného období, protože posilují imunitní systém. A aby nedošlo k zachycení viru během epidemie, rozpusťte tablety Fortsis, oblékněte se tepleji a vyhněte se přeplněným místům. Požehnej vám!

Jak stoupat nohy: jsme se zacházeli správně

V době našich babiček, a ještě více babiček našich prarodičů, byl lékař a lék něčím exotickým a elitním, takže byli léčeni tím, co bylo po ruce. I s moderním vývojem lékařské vědy a všeobecnou dostupností lékařské péče však zůstává mnoho způsobů léčby „starého dědečka“ relevantní. Jedním z takových nástrojů je lázeň s horkou nohou. Je to jednoduché, levné, cenově dostupné držet doma a co je nejdůležitější, efektivní.


Pro dosažení dobrého terapeutického účinku v lázních s teplou nohou musíte dodržovat pravidla, která se snadno sledují doma.


Soar nohy: co to dává?

Nejčastějšími chorobami, pro které se doporučuje plavat, jsou zima a chřipka. Indikace pro takovou fyzioterapii jsou však mnohem vyšší. Ale jak funguje horká koupel? Vše je velmi jednoduché a zřejmé: horká voda zvyšuje lokální teplotu těla, cévy nohou se rozšiřují a stávají se jakýmsi depotem krve, který proudí z oteklých orgánů hlavy, krku a hrudníku - nosu, dutin, průdušnice a průdušek. Dýchání se stává snadnějším, zánětlivé otoky sinusů a dýchacích cest se snižují, suché, vyčerpávající zemní kašel.


Když stoupají nohy?

Pokud jste zima a znáte z vlastní zkušenosti, že zítra se probudíte s dusným nosem a kašlem, urychleně parní nohy - horká lázeň zvyšuje krevní oběh a dokonce stimuluje imunitní systém. Po zákroku se vraťte zpět a pijte voňavý čaj s citronem a medem.


Máte-li rýmu, horká lázeň usnadní dýchání, pomůže vyčistit nos, zklidní pocit pálení.


Pokud kašel, ale už nemáte horečku, koupel v horkých nohách usnadní sputum a zjemní suchý kašel.
Pokud jste měli těžký den a vaše nohy "bzučení" z únavy, dát jim dárek - teplou koupel nohou. V této situaci není nutné přivádět teplotu vody na 42-43 stupňů - stačí příjemná teplá voda. Všimněte si však, že voda v nádrži se rychle ochladí a budete stále potřebovat horkou vodu - vylijete ji, abyste udrželi požadovanou teplotu.


Pokud trpíte nespavostí, použijte ne příliš horkou lázeň. Postupně zvyšujte teplotu, zabraňujte ochlazování a zároveň nenutíte tělo, aby tolerovalo nadměrnou teplotu - hlavní věc pro vás je zklidnění nervového systému. Pro poruchy spánku, pára nohy přes noc.


Máte-li na nohou starý tvrdý mozol, kouření nohou pomůže odstranit ztvrdlou tkáň a zjemní pokožku. Po takovém postupu použijte nůžky a pinzety k odstranění všeho, co je zbytečné, namažte si nohy krémem (speciální pro nohy, děti nebo dokonce margarín), na ně položte plastové sáčky a na ně teplé ponožky.


V případě trhlin, čerstvých mozolů a jiných zánětů na nohách použijte lázně s dezinfekčními přísadami (viz níže).

Kontraindikace v lázních s horkou nohou


Stejně tak je důležité znát kontraindikace, to znamená podmínky, za kterých může být horká pára nohou nebezpečná.
Nikdy nezvyšujte nohy při zvýšené tělesné teplotě! Tělo a tak mají v boji proti horečce těžké časy - nepřidávají mu další problémy.


Během těhotenství používejte pouze teplé nohy. Během tohoto období života byste neměli vytvářet kritická zatížení těla - nikdy nevíte, jak bude reagovat.


Pokud trpíte hypertenzí nebo jiným onemocněním kardiovaskulárního systému, párejte nohy pouze po konzultaci s lékařem. Samozřejmě, v některých případech jsou lázně s teplou nohou používány i při hypertenzních krizích, kdy krevní tlak prudce stoupá a krevní výtok z hlavy (což se skutečně děje během koupele v horkých nohách) vám může zachránit před mrtvicí. Tento postup však také vede ke zvýšení srdeční frekvence a dalšímu stresu na srdci, takže nohy těchto pacientů mohou být zvýšeny až po konzultaci s lékařem.


Děti stoupají nohy s maximální opatrností. Pokud dítě nemá nadměrnou pohyblivost a je zvyklé na vás poslouchat, můžete začít stoupat nohy již ve věku 4-5 let. Nepřehánějte to však teplotou - pokožka dítěte je stále velmi citlivá. Zaměřte se na jeho pocity, nepřivádějte je k slzám. A samozřejmě, pamatujte na bezpečnost: nenechávejte konvici s vařící vodou vedle ní.


Osoby trpící alergiemi by měly věnovat zvláštní pozornost doplňkovým látkám pro horké koupele. Můžete jednoduše parní nohy v běžné vodě nebo vyzvednout olej nebo vyzvednout bylinky, které nejsou alergické.

Jak stoupat nohy?

Optimální hladina vody v horké lázni je za studena kolena, takže holeně jsou zcela ve vodě. Stručně řečeno, bylo by lepší, kdybyste nepoužívali umyvadlo, ale, řekněme, široký kbelík a vana.
Připravte si konvici nebo konvici v horké vodě (naplňte ji vařící vodou), nádobu, kde se vznášejí nohy, ručník a teplé vlněné ponožky.


Chcete-li začít, nalít do nádoby jen teplou vodu s teplotou 38-39 stupňů. O dvě minuty později přidejte trochu vařící vody, aby se voda ohřála; O 2 - 3 minuty později - další, atd. Vaše nohy budou postupně zvykat a zvýšení teploty vody bude jemné.


Doba trvání procedury je 10-15 minut.


Nyní si sušte nohy a oblékněte si teplé ponožky. Je lepší, když po proceduře půjdete do postele.

Pokud se cítíte dobře, pak možná po takovém postupu budete chtít udělat pedikúru - protože nohy se napařují a nadržené části jsou snadno odstraněny. Nicméně, s chladem, zdržet se této kosmetické manipulace - nyní je důležité, abyste pokrýt nohy co nejdříve, aby se udržel v teple co nejvíce. V extrémních případech otřete podrážky chodidel pemzou přímo ve vodě a rychle namažte již suchou pokožku krémem a položte na ponožky.

Přísady do lázní horké nohy

Chcete posílit léčebný účinek koupelí horkých nohou? Pak použijte doplňky.


Hořčice Suchý hořčičný prášek se přidává do vody pro lázně s horkou nohou pro nachlazení. Tento postup bude kombinovat dvě metody najednou - nastavení hořčičné omítky a napařování. Hořčice, která má dráždivý účinek na kůži, způsobuje další tok krve do nohou a stimuluje imunitní systém. Obvyklá dávka hořčice - 1 lžíce suchého prášku na litr vody (děti a lidé s citlivou pokožkou - dvakrát méně).


Manganistan draselný Používá se pro zmírnění zánětu a rychlé hojení malých ran v nohách. Roztok manganistanu draselného pro postup by měl být intenzivně růžový, ale nikoli tmavě hnědý. Buďte připraveni na to, že oblasti nohou, které byly ponořeny do roztoku, získají nahoře světle hnědavý odstín s ostrým okrajem. Nebojte se - barva zmizí za 2-3 dny.


Esenciální oleje jsou velkou přísadou pro nachlazení. A zde není to, že by se oleje vstřebávaly kůží, ale účinek takového postupu bude dvojí - budete plavat nohy a současně provádět inhalace. Pára smíchaná s terapeutickým složením olejů pronikne do dýchacích cest, rozšíří průdušky a usnadní vypuštění viskózního sputa. K tomuto účelu se obvykle používá jedle, eukalyptu nebo cedrového oleje.


Výživné bylinky přidané do vody pro koupel s horkou nohou vám také umožní současně inhalovat. Přidejte k vodním odvarům stejné byliny, které se běžně používají k inhalaci při kašli - šalvěji, měsíčku, třezalce tečkované, heřmánku.

Správně spárujte nohy a nechte svou paru vyparit!

Článek připravil lékař Kartashova Ekaterina Vladimirovna

Jak stoupat nohy - doporučení pro dospělé a děti

Obsah

Tradiční lidové procedury používané pro SARS, vám umožní rychle zbavit se nemoci. Chápeme, v jakých případech se ukáže, že se vznášejí nohy v horké vodě a kdy je postup kontraindikován.

Indikace a přínosy

Výhody tohoto postupu jsou zřejmé u ARVI. Zahřívání nohou zvyšuje krevní oběh. Expanze krevních cév v oblasti dolních končetin stahuje krev, stagnuje v dýchacích orgánech a urychluje odstraňování toxinů. Výsledkem je, že otok sliznic klesá, stav pacienta je usnadněn.

Můžete se uchýlit k lidovému ošetření v těchto podmínkách:

 • Kašel Suchý typ kašle se změní na mokrý.
 • Rýma Tento postup snižuje vylučování hlenu, usnadňuje dýchání, odstraňuje svědění v nosních cestách.
 • Únava Vana s teplotou 37-40 stupňů uvolňuje svaly, eliminuje "buzz" v nohách.
 • Nespavost. Zahřívání nohou zklidňuje vzrušené nervy.
 • Kuří oka. Zahřátí nohou zajistí snadné odstranění vad bez bolesti.
 • Hypotermie Procedura urychluje krev a zvyšuje tělesnou teplotu.
 • Houba Koupele nohou s léčivými doplňky zabíjejí patogeny.

Před prudkým zvedáním nohou se seznamte s kontraindikacemi postupu.

Kontraindikace a nebezpečné následky

 • Během těhotenství nemůžete stoupat nohy. Horká voda rozšiřuje děložní cévy, které jsou plné orgánových kontrakcí. V pozdějších obdobích tento postup vyvolává porod, v raných fázích vede k potratu.
 • Je zakázáno stoupat nohy s křečovými žilami. Šíření krve do nohou rozšiřuje žíly, zhoršuje stav pacienta.
 • Nezvyšujte nohy při teplotách nad 38 stupňů. Zrychlení průtoku krve způsobuje prudký skok teploty.
 • Nemůžete stoupat nohy s hypertenzí a kardiovaskulárními chorobami. Zrychlení průtoku krve zvyšuje tepovou frekvenci.
 • Při menstruaci je nebezpečné stoupat nohy. Spěch krve do dělohy způsobuje nadměrné krvácení.

Po zákroku nemůžete chodit 3-4 hodiny. Náhlá změna teploty zničí oteplování.

Dobře stoupejte nohy

Pro postup bude vyžadovat:

 • Kbelík nebo vana. Procedura se provádí správně, pokud voda dosáhne kolen nebo do středu nohou.
 • Teplá voda S nachlazení a podchlazení - 40-42 stupňů, s jinými indikacemi - 37-40.
 • Kbelík. Nezbytné pro přidávání vody.
 • Léčivé doplňky.
 • Ručník.
 • Vlněné ponožky.

Postupné schéma jak stoupat nohy:

 1. Do nádrže byla nalita voda s teplotou 38-39 stupňů.
 2. Sednou vedle tanku a vloží do něj nohy.
 3. Každé 2-3 minuty zalijeme vroucí vodou, aby se zvýšila teplota vody na 40-42 stupňů.
 4. Procedura trvá čtvrt hodiny.
 5. Na konci nohou namočte ručník, položte vlněné ponožky a jděte do postele.

Jak plavat nohy dětí

Je povoleno plavat nohy dítěte od 4-5 let. Doplňky se používají opatrně - alergická reakce není vyloučena. Agresivní přísady způsobují podráždění kůže, používají pouze bylinné odvar, solné roztoky.

Při kašli je dušení nohou dítěte indikováno suchým příznakem. Při bronchitidě stoupají nohy dítěte, pokud je teplota nízká.

Na dno nádrže položte ručník - vytvoří se masážní efekt. Doba postupu je 5-10 minut.

Namočte nohy dítěte do lázně by mělo být stejné jako v obvyklé pánvi. Pokud se nohy pohybují v pánvi, dítě je zabaleno do deky. Maminka zajišťuje, že se dítě nespálí.

Po zjištění, jak stoupat nohy, zvažte, jaké přísady jsou použity pro pozitivní výsledek.

Léčivé doplňky

Zvažte lepší stoupající nohy.

 • Bylinné dekorace. Používají se heřmánek, šalvěj, máta. Pro ARVI je indikováno stoupající nohy s bylinkami. Tyto přísady neovlivňují kvalitu postupu. Ale bujóny dávají účinek inhalace, zatímco zahřívají usnadňující dýchání.
 • Hořčice Tato metoda kombinuje dvě společné - zahřívání a tuhnutí hořčičné omítky. Pro stoupání nohou s hořčicí je indikován ARVI, snížená imunita. Na litr vody vezměte lžíci prášku. Pokud chcete namočit nohy dítěte, snižte dávku na půl lžíce.
 • Sůl Uvolňuje svaly nohou, obnovuje krevní oběh, zmírňuje opuch. Vznášející se nohy se solí je snadné - hrst mořské soli se přidává do nádoby s vodou.
 • Ocet Relaxuje, zachází s houbami, změkčuje kukuřice, odstraňuje pach potu. Použijte 6% roztok jablečného octa. Stoupající nohy by měly být ve vodě 40-45 stupňů. Za 2 litry vody vezměte skleničku peněz.
 • Soda Zahřívání se sódou odstraňuje únavu, uvolňuje od pachu potu, změkčuje mozoly, nahrazuje inhalace, které jsou užitečné pro zánět hrtanu. Pro 2 litry vody vezměte 2 lžíce.
 • Peroxid vodíku. Změkčuje kukuřice a stratum corneum, odstraňuje pach potu, léčí houbu, hojí praskliny. Zahřívání peroxidem vodíku trvá 5-10 minut. Při 1,5 litru vody vezměte 3-4 polévkové lžíce peroxidu.

Správné provádění zákroku, léčebné doplňky, léčení nemoci, zvýšení imunity a dosažení atraktivního vzhledu nohou.

Jak stoupat nohy

V Číně, noha volala “druhé srdce”. Proč Dozvíte se o tom tím, že si přečtete článek "Jak stoupat nohy"

A další. Jeden z mých čínských přátel s sebou vždy nesl malou čtvercovou misku. Zpočátku jsem přemýšlel, proč je k ní. Konečně jsem to nemohla vydržet a zeptat se jí na to. Odpověděla, že každý den vznáší nohy. Zeptal jsem se? Co odpověděla? To je také v článku!

Pokud jste byli v Číně, víte, že na každém rohu bude nabídnuta masáž nohou s předběžným napařováním.

Intuitivně jsem dlouho věřil, že tento způsob léčby a prevence je jedním z nejúčinnějších v čínské medicíně.

Ale nějak jsem se s tímto tématem nesetkal se spoustou materiálu, dokud jsem nenalezl čínskou společnost, která má jeden ze směrů - bylinné skvrny pro nohy. Toto je jediná společnost, o které vím, že distribuuje takové výrobky v Rusku!

Ti, kteří se chtějí o této společnosti dozvědět více, stát se klientem nebo se připojit k mému týmu (hned řeknu, že se jedná o síťovou společnost), napište mi e-mail.

A dnes mám pro vás spoustu informací o tom, jak se vaří vaše nohy.

Paření na nohou od dávných dob bylo velmi populární.

Na východě se věří, že stárnutí stromu začíná od kořenů a stárnutí člověka začíná od nohou, stejně jako dlouhověkost začíná od nohou. Proto mají nohy, zejména stav nohou, velký význam.

A oni volají nohy v Číně "druhé srdce". Koneckonců, nohy pomáhají tělu přesouvat krev skrze cévy, jako srdce. Pokud se člověk trochu pohne, krevní oběh v těle se zhorší.

Ale jak s tím souvisí pára nohou?

Podívejme se blíže na to, jaké účinky se vyskytují v těle, pokud stoupáme nohy.

 1. Posiluje se zdraví a imunita. Na nohách jsou soustředěny obrovské množství biologicky aktivních bodů a zón. Vystavení horké vody léčivým přípravkům jim umožňuje aktivovat orgány a kanály spojené s těmito zónami a body.
 2. Zvyšuje celkovou energii těla. Kvůli expanzi kapilár a jiných nádob jsou kanály odblokovány a přetížení pohybu qi a krve je odstraněno.
 3. Krevní tlak je regulován - protože krev začne cirkulovat mnohem svobodněji, mnoho křečí zmizí v důsledku expanze krevních cév.
 4. Provádí se profylaxe a léčba nachlazení, chlad a vítr jsou vyloučeni z těla.
 5. Existuje prevence a léčba diabetes mellitus, aktivují se všechny žlázy s vnitřní sekrecí.
 6. Mozková cirkulace se zlepšuje, dochází k regeneraci malých kapilár. A to je prevence mrtvice.
 7. Stav pokožky na obličeji a na celém těle se zlepšuje zlepšením cirkulace čchi a krve.
  Proto se moje přítelkyně Číňanka, o které jsem psal na začátku článku, vznášela každý den. Řekla, že každý v Číně to dělá! Vypadala, že má asi 25 let, i když ve skutečnosti je jí 45 let. Ale její kůže vypadala úžasně!

Aby bylo možné dosáhnout výše popsaných efektů, musíte vědět, jak správně vytáhnout nohy z nohy a jaké další nástroje vám pomohou rychleji.

Jaké anotace si pamatujeme z dětství? Samozřejmě, s hořčicí.

Jak stoupat nohy s hořčicí

Hořčice má ohřívací účinek, čímž pomáhá rychleji se zotavit. Jang dodává energii a vypuzuje studenou Qi.

Vaření nohou s hořčicí pomáhá:

Aby bylo možné řádně udělat hořčicovou koupel, musíte ohřát vodu na 40 stupňů, přidejte asi tři lžíce hořčičného prášku (jedna polévková lžíce hořčice na 1 litr vody).

Ponořte nohy do vany a přidržte asi deset minut. Potom si nohy osušte a položte na teplé ponožky. Do této lázně můžete přidat i řadu léčivých bylin.

Během napařování se tělo zahřívá, krevní cévy se rozšiřují, což má za následek odstranění přebytečné tekutiny, snížení otoku a zánětu.

Jak namočit nohy v bylinné lázni

Bylinné kouření nohou je terapeutické a navíc dodá vaší pleti a nohou, včetně zvláštní hladkosti a přitažlivosti.

Koupele bylin pomáhají při nachlazení, kašli, nespavosti, kuřích, prasklinách a mnoha dalších nemocech a potížích.

Aby byl účinek výraznější, je lepší použít směsi léčivých bylin:

- Infuze z heřmánku a meduňka medonosná pomůže odstranit otok nohou, zbavit se únavy.

Aby bylo možné připravit koupel, musíte vařit jednu lžíci bylin na litr vody.
Udržujte nohy v pánvi asi deset minut, pak je otřete do sucha a položte na teplé ponožky.

- Chcete-li pomoci unavené nohy, můžete použít koupel heřmánku, vápna a medu.
K tomu, na litr vařené vody, přidejte dvě lžíce lipových květů a heřmánku, nechte ho vařit po dobu 5 minut. Přidejte polévkovou lžíci medu, dobře promíchejte a páry na 20 minut.

- Normalizovat krevní oběh pomůže koupel máty a kopřivy.

- S pomocí kopřivy se můžete zbavit trhlin a kuřích.

- Ke snížení pocení nohou pomůže odvar z dubové kůry, tam můžete také přidat tymián a výtažky z jehličí.

- Změkčení pokožky na nohou pomůže v páře s přídavkem listů popela, hořkého pelyněku a květů měsíčku.
Do sklenice vroucí vody je třeba přidat lžíci bylinek, což trvá asi deset minut.

- Kouřící parní lázně z kalamy pomohou zmírnit unavené nohy.

- Pro nachlazení, pomoc heřmánku a lázní měsíčku.

Kouřící nohy se sody

Soda má mnoho užitečných vlastností. Vaření nohou s sodou je velmi účinný prostředek, který pomáhá zbavit se kuřích, bojovat proti plísním, pocení, změkčení pleti.

Soda podporuje hojení trhlin, má antiseptické a protizánětlivé vlastnosti.

Napařování nohou v teplém roztoku sody trvá asi 15 minut.

Poté očistěte paty pemzou, opláchněte a osušte.

Na nohy naneste změkčující krém nebo mast, položte na ponožky nahoře.

Tento postup je vhodnější provádět v noci.

Esenciální oleje z levandule, heřmánku, citronu, pomeranče mohou být přidány do koupele s limonádou, pomohou změkčit drsnou pokožku nohou, hojit praskliny.

Jakékoliv napařování je kontraindikováno v:

- závažná kardiovaskulární onemocnění;

- tendence ke krvácení;

Čínské nohy značky

Toto potěšení vám přinese použití speciálních čínských příprav na poklady císařské dynastie Číny pro dušení na nohou, zejména s následnou masáží nohou Gouache.

Dovolte mi připomenout, že na noze je mnoho reflexních zón a biologicky aktivních bodů. Dopad na ně má léčebný účinek na orgány a kanály spojené s těmito zónami a body.

Až donedávna byly recepty čínských bylinných nálevů pro kouřící nohy a praxe kvašů drženy v nejpřísnějším utajení.

Ale teď jsou k dispozici. Popis všech proužků, které najdete ve videu.

Čínské bylinné listy si můžete objednat písemnou poštou.

Domácí pára je velmi účinná, protože péčí o nohy, můžeme ovlivnit celé tělo.

Kromě toho, pára nohy - to je velmi příjemný postup, který vám přinese spoustu radosti a pomoci vyřešit obrovské množství různých zdravotních problémů.

Použijte tento vynikající způsob prevence a léčby!

Komentovat, klást otázky, sdílet článek s přáteli.