Jak obnovit tělo po užívání antibiotik

Po užívání antibiotik se mnozí lidé cítí horší, jejich imunita klesá, slabost a mnoho dalších negativních faktorů. Co dělat, aby se účinně zabránilo nebezpečným účinkům užívání antibiotik.

 • Imunita je první věc, která se dostane po napadení antibiotiky. Po takové agresivní léčbě se imunitní systém může zotavit po dlouhých měsících. Pro seniory je obzvláště těžké toto období přežít.
 • Často se vyskytuje dysbakterióza. Vyskytuje se ve většině případů, protože antibiotika ničí jak škodlivé, tak prospěšné mikroorganismy. V důsledku toho je střevo narušeno, jeho mikroflóra trpí.
 • Po antibiotikách je celková vitalita často snížena, dochází k depresi. Lékaři doporučují následující metody obnovy těla po užívání antibiotik. Především je třeba zorganizovat práci imunitního systému.
 • Některé přírodní léky jako Echinacea nebo Schizandra pomohou rychle zvýšit imunitu. Někdy se používá tinktura ženšenu. Můžete zvýšit imunitu zeleným čajem. Vitamin C je velmi prospěšný.
 • Bylinné přípravky pro imunitu mají vynikající účinek. Abyste je však mohli vzít, musíte se poradit s lékařem.
 • Chcete-li odstranit dysbiózu, pomoci obyčejný kefír nebo ryazhenka.
 • S výhodou se místo obvyklého chleba používají otruby.
 • Cibule a česnek by měly být konzumovány ve velkém množství. Chcete-li obnovit vitalitu, lékaři doporučují jíst jablka a grapefruity.
 • Velmi užitečná fyzická aktivita. Můžete si vybrat plavání nebo jogging. Během těchto sezení pracují všechny svalové skupiny. Můžete začít s denním desetiminutovým poplatkem. Pomůže to probudit a povzbudit tělo.
 • Vana je skvělý způsob, jak obnovit imunitní systém. Osoba, která navštíví lázeň, málokdy onemocní.
 • Tření a kalení pomůže rychle zvýšit imunitu.
 • Po požití antibiotik musíte vypít velké množství minerální vody bez plynu.
 • Vynikající tonický účinek mají obyčejná rajčata. Pomáhají eliminovat toxické formace, které jsou v gastrointestinálním traktu.
 • Čaj z listů kopřivy a divoké růže pomůže obnovit sílu.
 • Po vážné nemoci může pšenice pomoci obnovit životně důležitou energii. Odvar založený na zrnech pšenice rychle postavil pacienta na nohy.

Vznik slabosti z užívání antibiotik

Antibiotika jsou léky, které mají silný vliv na lidské tělo. Po užívání antibakteriálních léků se mnoho lidí stěžuje na výskyt slabosti, bolesti hlavy a nevolnosti. Slabost z užívání antibiotik je způsobena zhoršením imunitního systému těla, protože tato léčiva ničí pro organismus patogenní a prospěšné bakterie.

Jak se zotavit po užívání antibiotik

Antibiotika jsou speciálním typem léků předepsaných mnoha specialisty pro terapeutické účely při nejrůznějších onemocněních, zejména k potlačení bakteriální a plísňové flóry. Existují speciální typy antibiotik - protirakovin. Ale, bohužel, použití antibakteriálních léků, kromě svého hlavního terapeutického účelu, může nepříznivě ovlivnit celkový stav pacienta. Pro odstranění pocitu slabosti, který vznikl po antibiotikách, se doporučuje trávit více času na čerstvém vzduchu, stejně jako plně spát a jíst správně. Aby se zabránilo nežádoucím vedlejším účinkům, ve formě střevní dysbiózy, drozdu (kandidóza) a jiných nepříznivých stavů, doporučuje se užívat paralelně prostředky, které stabilizují normální mikroflóru těla.

Denní strava by neměla obsahovat mastné, smažené a slané potraviny. Každý den je nejlepší jíst mléčné výrobky, polévky a obiloviny. Potřebné vitamíny k odstranění pocitu neustálé únavy se nacházejí v jablkách, mrkvi, rajčatech a zelí. Kromě toho odborníci doporučují pití šťávy z řepy, jablek, mrkve a jiné čerstvé zeleniny a ovoce.

Ve vzácných případech, po léčbě antibakteriálními léky, člověk může zůstat pomalý po dlouhou dobu. V tomto případě byste se měli poradit se svým lékařem, který vám může předepsat řadu léčiv, které obsahují vitamíny a stopové prvky, které pomáhají eliminovat trvalé slabosti.

Co dělat v případě střevní dysbiózy

Mnoho lidí se setkává s problémem vzniku střevní dysbakteriózy po dlouhodobém užívání antibakteriálních léčiv. Pointa je, že příznivé mikroorganismy, které žijí v tlustém střevě lidského těla, prostě umírají kvůli účinkům látky, která je obsažena v antibiotikách.

Výskyt dysbiózy může přispět k výskytu:

 • průjem;
 • nadýmání;
 • bolest v břiše;
 • silné oslabení celého organismu.

K odstranění těchto nežádoucích účinků je nutné užívat speciální léky - pre- a probiotika. Jejich rozdíly spočívají v tom, že první jsou různé mikroorganismy (bifidobakterie, laktobacily atd.), Které za normálních podmínek představují mikroflóru lidského těla, a ty jsou látky, které nejsou absorbovány tenkým střevem, ale vytvářejí příznivé podmínky pro normalizaci normální mikroflóry. tlustého střeva.

Kromě obsahu v některých potravinách, na kterých je zpravidla uvedena jejich přítomnost, se probiotická a prebiotická činidla vyrábějí ve formě specializovaných farmaceutických přípravků. Probiotika zahrnují Bifidumbacterin, Linex, Enterol, Lactobacterin, Rio Flora a prebiotika - Lacto Filtram, Lactusan, atd. Tyto léky normalizují celkový stav pacienta a také přispívají k naplnění gastrointestinálního traktu prospěšnými bakteriemi.

Je to důležité! Pokud po ukončení léčby antibiotiky bolí žaludek silně, okamžitě se poraďte s lékařem, který toto tělo diagnostikuje a v případě potřeby předepíše léky nezbytné k nápravě problému.

Hlavní příčiny nežádoucích příhod

Mohou nastat různé nežádoucí účinky z užívání antibakteriálních léčiv:

 • vzhledem k účinkům složek obsažených ve složení léčiva na tělo;
 • vzhledem k individuálním charakteristikám lidského těla, není to vnímání složení fondů;
 • po konzumaci nadměrných dávek léčiva;
 • v důsledku dlouhodobé léčby;
 • v důsledku řady dalších faktorů.

Pouze kvalifikovaný odborník může předepsat bezpečný a účinný průběh léčby antibakteriálními léky. Před použitím léčivého přípravku předepsaného lékařem byste měli prostudovat návod k jeho použití, který je zpravidla obsažen v balení s farmaceutickým přípravkem nebo je k němu připojen. Vlastní léčení pomocí těchto léků je přísně zakázáno. To může tělu přinést více škody než podstatné výhody.

Mnozí se však stále obávají otázky, co dělat, aby se odstranil pocit slabosti, který následně vznikl po dlouhodobém užívání antibakteriálních látek. Za tímto účelem je zpočátku nezbytné vyrovnat denní stravu nemocné osoby. Pacient, který se cítí neustále unavený, by měl spát alespoň osm hodin denně. Je to také žádoucí technika, nezbytná pro regeneraci léčiv, která zahrnují vitamíny a další složky užitečné pro tělo.

Uplatněním všech výše uvedených doporučení a doporučení v praxi můžete snadno odstranit trvalé slabosti, jejichž příčinou je dlouhodobé užívání antibakteriálních léčiv.

Obnova jater po antibiotikách: rysy poškození orgánů, metody detekce poruch

Játra jsou hlavním orgánem, kde dochází k přeměně léčiv na metabolity. Některé z nich jsou zcela neaktivní, jiné mají určitý biologický účinek a jiné jsou obecně toxické pro člověka.

Léky se vztahují k tzv. Volitelným hepatotoxinům, jinými slovy, téměř všechny léky v jednom stupni nebo jiné mají nepříznivý vliv na daný orgán trávicího systému.

Z tohoto důvodu hraje obnova jater po antibiotikách velmi důležitou roli, protože na pozadí velkých dávek antibakteriálních léčiv může být porážka hepatocytů nevratná.

K biotransformaci léků dochází také v plicích, ledvinách a dalších částech gastrointestinálního traktu. Ale je to přes játra, že 20% srdečního výdeje krve prochází, proto je primárně ovlivněno antibakteriálními léky, zejména pokud je užíváte ve formě tablet a suspenzí. V tomto případě před vstupem do krevního oběhu vstupují do jater přes systém portální žíly.

Většina hmoty funkčních buněk orgánu, hepatocytů, je obsazena jaterními membránami (vnějšími, vnitřními, mitochondriálními, endoplazmatickými, lysozomálními). Právě oni jsou „odpovědní“ za biotransformaci různých látek vstupujících do těla z vnějšího prostředí, včetně drog. V důsledku tohoto procesu mohou mít léčiva škodlivý účinek na jaterní buňky a způsobit výraznou dysfunkci jeho funkcí.

Naopak patologie tohoto orgánu významně ovlivňují farmakokinetiku antibiotik a mění jejich aktivitu, která se projevuje příznaky předávkování. Taková onemocnění obvykle vyžadují korekci léčebného režimu, někdy jsou tablety nebo suspenze nahrazeny parenterální formou podávání léčiva (tj. Injekcí).

Využití jater po antibiotikách je nutné na pozadí dlouhodobé léčby jakýchkoliv onemocnění vnitřních orgánů a kůže infekční etiologie. Vzhledem k vysoké hepatotoxicitě některých antibakteriálních léků by měl být do jejich podávání zapojen pouze lékař, takové léky jsou přísně zakázány pro účely prevence, zejména u dětí nebo ve stáří.

Při předepisování antibiotik dodržují lékaři následující pravidla:

 • potvrzení vývoje bakteriální infekce nejen klinickým obrazem, ale i výsledky laboratorních a instrumentálních diagnostických testů;
 • detekce původce onemocnění a výběr vhodné skupiny antibakteriálních činidel;
 • identifikace možných kontraindikací a souvisejících patologií, které mohou ovlivnit metabolismus antibiotik v játrech;
 • Výběr vhodné formy uvolnění prostředků pro konkrétního pacienta (injekce pro malé děti as výrazným klinickým obrazem, suspenze pro starší dítě a tablety pro dospělé).

Riziko vzniku jater z antibiotik se zvyšuje s následujícími faktory: t

 • Patologie jater, například steatóza, dědičná hepatóza (Wilson-Konovalovova choroba, hemochromatóza, pigmentovaná hepatóza), viry hepatitidy B, C, selhání jater, cholestáza.
 • Souběžná onemocnění, která nepřímo ovlivňují funkci jater, jsou diabetes mellitus, cytomegalovirus, herpes simplex, virus Epstein-Barr a některé další.
 • Věk a pohlaví, u dětí, riziko hepatotoxického účinku antibiotika se obvykle zvyšuje pouze na pozadí předávkování a u starších osob je naopak játra nejvíce citlivá na nežádoucí účinky antibakteriálních léčiv.
 • Nadváha a špatná výživa s nízkými živočišnými bílkovinami.
 • Dědičná predispozice, díky zvláštnostem aktivity specifických jaterních enzymů, které ovlivňují metabolismus antibakteriálních léčiv.
 • Závažné patologické stavy kardiovaskulárního systému doprovázené zhoršeným průtokem jater.
 • Zneužívání alkoholu.
 • Současné užívání několika antibiotik, zejména jejich iracionální kombinace.
 • Dlouhý průběh užívání antibakteriálních léků.
 • Provádění závažných chirurgických zákroků v celkové anestezii.
 • Období těhotenství, zvláště pokud žena dříve trpěla onemocněním jater.

Všechny typy poškození hepatocytů během léčby antibiotiky mohou být rozděleny do dvou velkých skupin - na dávce závislých (předvídatelných) a na dávce nezávislých (nepředvídatelných).

Prvním je přímé hepatocelulární poškození jaterních buněk, metabolické poruchy a vylučování bilirubinu. K druhému typu patří léčivá, cholestatická (také se nazývá alergická) hepatitida. Možné jsou také různé varianty poškození orgánů. Takový dopad může způsobit cholestázu, fibrózu, jaterní a rekurentní žilní trombózu a další patologické stavy, kterým lze zabránit pouze prováděním kompetentního zotavení jater po antibiotikách.

Zabránit porážce hepatocytů na pozadí použití antibakteriálních látek několika způsoby. Jedná se především o vyváženou stravu. Strava s převahou některých potravin může podporovat játra. Proto by měly být upřednostňovány celozrnné obilniny, celozrnný chléb, mořské ryby a mořské plody. Na stole musí být saláty, ochucené rostlinnými oleji (nejlépe olivovými nebo lněnými). Sladkosti se doporučují nahradit medem, sušeným ovocem. Velmi užitečné jsou také zeleninové polévky na masovém vývaru z kostí hovězího masa, kuřete, krůt.

Je to důležité

Během léčby léky, které ovlivňují funkci jater, je nezbytné omezit konzumaci alkoholických nápojů.

Souběžně s tím musíte užívat hepatoprotektory.

Pokud je požadována regenerace jater po antibiotikách, tato skupina léčiv zvyšuje neutralizační funkci hepatocytů v důsledku zvýšených zásob glutathionu, taurinu, sulfátů, zvýšené aktivity enzymů podílejících se na oxidaci xenobiotik, inhibici procesů nadměrné peroxidace lipidů a vazby volných vodíkových iontů, kyslíku a kyslíku. a stabilizaci a regeneraci struktury jaterních membrán.

Všechny hepatoprotektory určené k obnově jater po antibiotikách jsou rozděleny do několika skupin v závislosti na jejich chemické struktuře a původu:

 • Rostlinné přípravky (Karsil, Legalon, Hepatofalc, Gepabene. Obvykle obsahují směs flavonoidů mléčného ostropestřce, z nichž hlavní je silymarin. Některé z léčiv v této skupině také obsahují extrakty z kořenů a bylin žlázy, oddenků kurkumy (Hepatofalc) a bylin z lékáren (Hepabene)) ), prášek z čekanky, noční košile, řebříček (Liv-52).
 • Obsahuje esenciální fosfolipidy (Essentiale, Lecithin). Mají regenerační účinek na membrány poškozených hepatocytů v důsledku zabudování molekul fosfolipidů do jejich struktury. Hlavní účinná složka přípravků se obvykle získává z vysoce vyčištěného extraktu sójových bobů.
 • Syntetické léky (Antral). Přes předsudky o škodách na drogách na chemickém základě lékaři říkají, že po užívání antibiotik je lepší pít drogy této skupiny, které jsou mnohem účinnější než bylinné léky. Nemají pouze hepatoprotektivní účinek, ale mají také protizánětlivé, analgetické a imunostimulační účinky.
 • Obsahující aminokyseliny (ornitin). Ve střevě dochází k rozpadu léčiva s tvorbou ornitinu a aspartátu, které se účastní metabolických procesů probíhajících v játrech.
 • Živočišný původ (Searepar). Jedná se o hydrolyzáty extraktu jater skotu, obsahující kyanokobalamin, aminokyseliny, nízkomolekulární metabolity. Účinnost těchto léčiv však nebyla prokázána klinickými studiemi, proto je jejich široké použití v lékařské praxi omezené.

Kromě hepatoprotektorů a diet by se probiotika měla užívat současně s antibiotiky, aby se zabránilo dysbióze. Téměř všichni lékaři doporučují pít Linex a konzumovat více přírodních mléčných výrobků.

Kromě lékařských metod může být obnovení jater po antibiotikách prováděno lidovými prostředky.

Na mnoha fórech věnovaných tomuto tématu, ke zlepšení stavu hepatocytů, se doporučuje používat následující recepty:

 • Pijte odvar z boků v neomezeném množství.
 • Smíchejte 20-30 gramů bylinky bodlákové, Hypericum perforatum a stigmaty kukuřice, pak uvařte lžíci kolekce sklenicí vařící vody, nakreslete, přefiltrujte a vypijte denně ve třech dávkách půl hodiny před jídlem.
 • Oloupeme kilogram cibule, nakrájíme, nalijeme do ohnivzdorných nádob a přikryjeme půl kilogramem cukru, vložíme do trouby a vaříme, dokud šťáva nemá silnou texturu, vychladne a před jídlem si vezměte lžíci.

Než začnete po antibiotikách obnovovat játra, měli byste se ujistit, že symptomy poškození hepatocytů jsou spojeny s medikací. Proto se kromě povinných biochemických krevních testů provádí PCR analýza hepatitidy a infekcí ze skupiny TORCH. Měli byste také provést ultrazvukové vyšetření břicha, abyste vyloučili organické poškození jater.

Slabost po antibiotikách: hlavní symptomy a mechanismy poškození léčiva v játrech

Celkem existují 4 hlavní mechanismy vlivu léčiv na hepatocyty.

 • Přímý (cytolytický) toxický účinek na jaterní buňky je obvykle charakteristický, když je dávka doporučená lékařem překročena a je často pozorována při nekontrolované léčbě dítěte s antibakteriálními léky.
 • Toxický cholestatický účinek antibiotických metabolitů na hepatocyty, obvykle tento proces je nepředvídatelný, protože do značné míry závisí na aktivitě jaterních enzymů.
 • Imunoalergické reakce jsou způsobeny přecitlivělostí na složky antibakteriálních látek.
 • Idiosyncrasy, jinými slovy geneticky podmíněná nesnášenlivost vůči některým lékům, s podobným poškozením jater, slabost po antibiotikách je způsobena autoimunitními mechanismy, ale to je více charakteristické pro léky ze skupiny NSAID, štítné žlázy a antikonvulziv.

Taková rozmanitost poškození jaterních buněk během léčby antibakteriálními činidly určí velký počet různých symptomů. Obvykle je člověk znepokojen těžkostí v pravém hypochondriu, nechutenstvím, letargií, zejména v časných ranních hodinách, hořkou chutí v ústech, řinčením, poruchami stolice, nevolností. V pozdních stádiích toxického poškození jater získává skleróza očí charakteristický nažloutlý odstín.

Jedná se o projevy trávicí soustavy a slabost po antibiotikách - to jsou typické důsledky dlouhodobé antibiotické léčby. Charakteristickým znakem je také řada alergických vyrážek, které se podobají kopřivce.

Velmi důležité je hodnocení účinnosti antibiotik. Pokud 2-3 dny po užití léků, teplota stále roste, malátnost obavy, to může znamenat pokračující pneumonie nebo jiných infekčních onemocnění. To je obzvláště nebezpečné pro děti. V takové situaci se doporučuje provést analýzu identifikace patogenu a vybrat lék v souladu s testem na citlivost na antibiotika.

Hepatoprotektory, zejména ty, které jsou založeny na rostlinách, jsou považovány za relativně bezpečné léky. Proto, pokud se cítíte nemocný po antibiotikách, co dělat, můžete užívat Gepabene, pít cyklus probiotik. V každém případě je však nutné poradit se s lékařem jak o předepisování těchto léků, tak na konci léčby.

Slabost po antibiotikách může nastat v důsledku jejich toxického účinku na játra nebo na rozvoj komplikací. V každém případě to vyžaduje důkladnou diagnostiku a kvalifikovanou léčbu.

Jak obnovit tělo po léčbě antibiotiky?

Léčba mnoha onemocnění zahrnuje užívání antibiotik. Umožňují vám rychle a účinně překonat nemoc a zničit mikroorganismy, které ji provokují. Spolu se škodlivou mikroflórou však antibiotika také ničí prospěšné bakterie, což snižuje obranyschopnost organismu nebo oslabuje imunitu.

Nelze však tuto léčbu zcela opustit.

Po absolvování kurzu mnoho lidí pociťuje celkovou slabost, zaznamenává problémy v gastrointestinálním traktu a další komplikace. To znamená, že po antibiotikách je nutná rehabilitace.

Mezi hlavní problémy, které se objevují po takové léčbě, patří:

 1. Komplikace v játrech. Tělo čistí játra. Musí odstraňovat škodlivé látky a neutralizovat jejich účinky. Proto po dlouhodobém užívání antibiotik dochází k nadměrnému zatížení jater.
 2. Poruchy gastrointestinálního traktu. Nejčastějším problémem v tomto případě je dysbakterióza, při které střevo ztrácí schopnost normálně trávit potravu. Často dochází k nadýmání, průjmům nebo zácpě. Také jsou vystaveny škodlivým účinkům žaludeční sliznice.
 3. Problémy s ledvinami. Ledviny se také podílejí na odstraňování škodlivých látek z těla, takže po antibiotikách potřebují další podporu.
 4. Nemoci genitourinárního systému. Při léčbě antibiotiky je narušena mikroflóra pohlavních orgánů, což vede k dysbakterióze. Existují různé infekční nemoci, které mohou vést k zánětu, drozdi. Zvláště tento problém je typický pro ženy.
 5. Snížená imunita.

Vzhledem k uvedeným projevům se někteří lidé obávají antibiotik a odmítají je přijmout. Ale pokud není na výběr a po léčbě jsem musel čelit problémům, vyvstává otázka, jak obnovit zdraví po antibiotikách.

Restaurování těla pomocí léčiv

Předepisování léků po užívání antibiotik závisí na důsledcích takové léčby.

Než začnete užívat jakýkoli lék, musíte se ujistit, že tento problém pomáhá vyřešit.

Proto je nutné, aby léky k odstranění symptomů po léčbě antibiotiky zachytil lékař.

Léky, které by byly schopny vyrovnat se se všemi výslednými účinky užívání antibiotik, neexistují. Každá komplikace by proto měla být řešena odděleně.

 1. Střevo. K obnově střev, laxativ nebo adstringentních léků, enzymových přípravků (Festal, Mezim, atd.), Které zlepšují trávení, stejně jako léky určené k boji proti dysbióze (Linex, Symbiolact, atd.) Jsou často používány.
 2. Žaludek Zlepšit práci žaludku může enzymové přípravky. Ale nejúčinnější je dodržovat dietu, o které byste se měli poradit se svým lékařem.
 3. Játra. Po požití antibiotik je třeba očistit játra, proto se doporučuje ošetření minerální vodou nebo bylinkovým čajem. Hepatoprotektory (Kars, Hepatil, atd.) Se také používají ke zlepšení práce tohoto orgánu.
 4. Ledviny. K překonání problémů s ledvinami by mělo dojít k jejich očištění. K tomu mohou být užitečná diuretika, která pomáhají odstraňovat toxiny z těla.
 5. Genitourinary system. Nejčastěji se k boji proti dysbakterióze používají antifungální přípravky ve formě mastí, čípků nebo tablet na bázi flukonazolu (Diflucan, Mikosist) nebo itrakonazolu (Orungal). Než si je vezmete, měli byste se poradit s odborníkem.
 6. Imunita. Posílení imunity přispívá k přijímání vitamínů a minerálů, které tělo při léčbě ztrácí.

Lidové způsoby, jak obnovit tělo

Obnova těla po antibiotikách se provádí nejen léky, ale i lidové léky. To je případ, kdy tradiční metody léčby mohou přinést mnohem více výhod než léky.

Populární lidové prostředky pro normalizaci střev jsou takové:

 1. Švestky prošly mixérem a sušené meruňky musí být smíchány s medem. Vezměte směs jednou denně, 1 lžíci.
 2. Sklenice vařící vody by měla být nalita koprová semena (1 polévková lžíce. L). Směs by měla být podávána po dobu 2 hodin, poté by měla být vypuštěna. Tento vývar lze opít v malých porcích několikrát denně.
 3. Semena dýně a slunečnice, stejně jako ořech (ve stejném množství), rozmělnit na prášek a promíchat. Na 2 lžíce směsi musíte přidat půl sklenice vody. Důkladně promíchejte, výsledná směs by měla být opilá.

Průběh použití každé ze tří směsí je od 10 dnů.

Bolest žaludku způsobená různými důvody, včetně antibiotik, může být neutralizována pomocí odvarů z máty peprné nebo heřmánku. Schopnost chránit sliznici žaludku má lněné semeno, ze kterého můžete vytvořit odvar. Stejná vlastnost je charakteristická pro bramborovou šťávu, bobulové ovocné nápoje.

Pro čištění jater a ledvin vhodné vývarové boky, které můžete pít jako čaj. Pokud je to žádoucí, můžete přidat bobule nebo med. Pro léčbu dysbacteriosis pohlavních orgánů, lidé často používají bifidocapher, dělat douching s tím.

Pro obnovu imunity je použití medu, mléčných výrobků, zeleného čaje, šípky, ženšenu, echinacea atd.

Je důležité pochopit, že je nemožné okamžitě obnovit imunitu. Někdy to trvá několik měsíců.

Mezi nejúčinnější recepty patří:

 1. Půl litru kefíru by mělo být umístěno do litrové nádoby. Také by měl být nasekaný česnek (2 hřebíček), kopr (3 větvičky), heřmánek a třezalka tečkovaná (2 čajové lžičky). Poté musí být směs naplněna vodou, zasunuta a naplněna po dobu 20 minut. Pak musí být filtrován a vypít 1 sklenici na jeden den.
 2. Hypericum (1 čajová lžička), šalvěj (půl lžičky) a tyran (třetí čajová lžička) by měly být promíchány a naplněny sklenicí vroucí vody. Směs se smíchá po dobu 2 hodin a potom se přetlačí. Výsledný vývar je třeba pít trochu denně.
zpět na index ↑

Jak jíst během období zotavení?

Nejlepší způsob, jak se vyrovnat s účinky škodlivých účinků, pomáhá zdravému životnímu stylu. Základním bodem v tomto případě je diety.

Pro střevo je užitečné opustit:

 • alkohol;
 • mastné, kořeněné, slané a smažené potraviny;
 • mouky a sladké.

Doporučuje se používat potraviny naplněné vlákny. Čerstvé zelí, kaše (zejména pohanka) je velmi užitečné pro obnovu těla. Kromě toho je třeba pít dostatek vody.

U žaludku během období zotavení může být těžké jídlo škodlivé, protože je poškozena ochranná membrána sliznice.

Proto stojí za to jíst lehké potraviny, které obsahují malé množství soli a tuku. Dietní polévky, kaše, mléčné výrobky jsou velmi užitečné. Obnovení jater a ledvin usnadňuje čerstvá zelenina a ovoce a šťávy z bobulí. Při obnově těla po antibiotikách je důležité pít minerální vodu.

Pro posílení imunitního systému může být konzumace vitamínů - jak v tabletkách, tak ve formě ovoce a zeleniny. Také k posílení imunitního systému je důležité dodržovat pravidla zdravého životního stylu:

 • odmítnutí špatných návyků;
 • fyzická aktivita;
 • nedostatek stresu;
 • plný spánek a odpočinek.
zpět na index ↑

Vymáhání těla dítěte

Tělo dítěte je mnohem slabší než tělo dospělého a náchylnější k negativním vlivům zvenčí. To platí zejména pro tělo dítěte. Lékaři k léčbě různých typů virů však předepisují antibiotika dětem. Proto dítě potřebuje zotavení, stejně jako dospělý.

Pro kojené dítě je velmi důležitá přítomnost mateřského mléka ve stravě. To, že přispívá ke zlepšení imunity dítěte. Proto nesmíte v období po léčbě antibiotiky přestat kojit. Při krmení v tomto okamžiku je lepší počkat.

Chcete-li překonat dysbakteriózu, která se často vyvíjí u kojenců, měli byste se poradit s lékařem, abyste našli lék, který je pro dítě nejúčinnější, určit jeho dávkování atd. V takových případech je nebezpečné jednat nezávisle. Aby se tělo dítěte očistilo od toxinů, doporučuje se pít dostatek tekutin.

U starších dětí v období zotavení je důležité diety. Mělo by omezit dítě ve spotřebě sladkostí, mastných, slaných a kořenitých.

Šťávy, čaj a voda jsou potřebné k tomu, aby se zbavily škodlivých látek. Je nezbytné, aby děti konzumovaly mléčné výrobky, což přispívá k normalizaci gastrointestinálního traktu. Výživa dítěte v této době by měla být dietní, vyžaduje ovoce, zeleninu, bobule. Z masových pokrmů by mělo být upuštěno.

Je důležité neomezovat fyzickou aktivitu dítěte, protože pomáhá posilovat jeho tělo jako celek. Kalení, chůze a hraní na čerstvém vzduchu jsou pro děti nesmírně nezbytné.

Léky pro dítě by měl vybrat lékař v závislosti na problémech, které se objevily po období léčby antibiotiky. Mnoho dětí je alergických na léky, takže to neriskujte. Také je třeba být opatrný při používání tradičních metod léčby.

Antibiotika jsou nepostradatelnou skupinou léků, které pomáhají účinně léčit mnoho nemocí. Působením na lidské tělo jsou však schopny zničit nejen škodlivé mikroorganismy, ale i ty, které jsou prospěšné. Proto je po antibiotikách zapotřebí doba zotavení.

Slabost z užívání antibiotik

antibiotika - je to přirozené? nebo mám špatnou reakci?

Je to velmi podobné tomu, že antibiotika ničí mikroflóru patogeny
kolik je jíst?

No, zatím pět dní na 2 kartách denně, i když tam piju spoustu věcí, ani nevím, co je to antibiotikum a co ne. takovou slabost, že jsem sotva typ, po celou dobu chci lhát

je to normální
aktuální antebeotegi nejlepší nepít!
a pokud pijete, pak nada paralelně pije více Linexu - to je nutné, a pak po antebeotegov odejdete na šest měsíců (


děkuji.. a jaká antibiotika mají takový silný účinek?

téměř všechny mají vedlejší účinky, čím silnější je antibiote, tím více problémů bude později.
je důležité, aby samy o sobě nebyly toxické, ale pak váš imunitní systém začíná hodně salámy: harmonie užitečné flóry je narušena a mohou existovat auto muniční dávky, a pokud ji začnete, můžete mít alergii na vzdělání a znáte přátele z antebeotegoteg, kteří jsou zraněni Nastoka je vážná! tak lepší vidličku na Linexu (R)

Nevím, co je vaše firma :), ale pokud vám lékař předepsal a začal jste pít antibiotika, pak je lepší dokončit průběh.. pokud jste skončili - dokonce i v okamžiku dočasného zlepšení pohody - je pravděpodobnost vysoká a problém nelze vyřešit a s mrtvou mikroflórou (již) pobyt.. a pomáhat při odstraňování rezistentních kmenů :)
IMHO je lepší dokončit průběh, a mít zpětně a bez zpoždění, bifidumbacterin, kefir :)
pokud na toto antibiotikum nemáte nestandardní reakce: (- ale to je pro lékaře viditelnější).

--------------------------------------------------------------------------------
antibiotika - je to přirozené? nebo mám špatnou reakci?
--------------------------------------------------------------------------------
ospalost - je to normální, pokud pijete antibiotika - to znamená z něčeho, to znamená, že jste nemocní.
Nezapomeňte na přírodní kefír a jogurty denně, takže by pak nebyla žádná slabost

Špatná reakce je, když jste pokryta svědění vředů a křeče. stejně jako docela normální. obecně je lepší nahradit antibiotika něčím jiným, pokud je to možné.

přečtěte si návod. Možná je zde popsán tento vedlejší účinek.

Nezapomeňte se zaměřit na své pocity; pokud máte pocit, že byste je neměli brát - tak! ale obecně je lepší se neotrávit a nenahrazovat antibiotika, která nejenže pomáhají být vyléčena, ale také neublíží tělu jako celku.

Sakra, je to opravdu tak nebezpečné, že mě děsíš.

Ano, zatraceně
Pila jsem antibiotika
nikdy necítil žádné účinky
jediná věc je, že různé jiné bakterie vyvíjejí rezistenci, pokud existuje nějaké jiné chronické onemocnění, které pak ukázalo, že nádrž. výsev

ne samozřejmě!
dobře, neužitečné. Jako zbytek chemie. Hormonální chemie je horší.
No, otrávené bakterie z gastrointestinálního traktu - nový průzkum, ještě lepší.
pokud se dá dělat bez, je lepší dělat bez. Ale penicilin zachránil mnoho, mnoho životů :) - nemusíte odmítat brát antibiotika kvůli možnému poškození :)
a! IMHO samozřejmě v nepřítomnosti silných kontraindikací lépe dokončit.

pokud to zvládneš, je lepší bez palačinky a kdo ví! lékař vám předepíše - musíte pít, nemůžete nikam jít
Přemýšlím, když přestanu pít, projde slabost? nebo je to dlouhodobý účinek

bude samozřejmě :)
Mimochodem, měli byste být předepsán che-nit proti alergiím s antibiotiky.. Tavegil, Clemastin, che-string je.. existují standardní vedlejší účinky - slabost a ospalost.
možná z toho?

není třeba srovnávat s nejhorším. pokud existují lepší prostředky, proč je nepoužívat?
a ne všechno je tak snadné s chovem nových bakterií. Podle mého názoru je lepší nezařazovat věc do jejich zničení)

nebojte se, všechno bude v pořádku), jen si myslíte, potřebujete nepříjemné pocity, nebo se chcete opravdu cítit jako zdravý člověk?

Souhlasím :)
Naposledy jsem pil antibiotika před pár lety - souhlasil jsem pouze na 2. den 39.5-39.7: (
ušlechtilý byl chlad, pneumonie byla odstraněna - a po správném antibiotiku (mimochodem to byl Hemomitsin - nový, silný, účinný proti všemu jednoduše) žádný zánět, bez následků.. IMHO to stálo za to :)
Pouze v mém amatérském pohledu je lepší a) začít; b) zahájit, kompletní, jak předepsal lékař.
Vzhledem k tomu, že antibiotika přestávají být účinná - lidé zaznamenávají poloviční průběh, získávají se rezistentní kmeny a hello, vymýšlejí a syntetizují nové: (.

No, slabost a slabost, myslím. nemusíte vykládat auta.

ano, a které prostředky jsou nejlepší? Jsem zvyklý myslet na to, že antibiotika jsou předepsána, když je tak mizerná, že potenciální přínosy budou stále převažovat nad možným poškozením.. za takových okolností je to naléhavé riskovat a experimentovat.

Um, jak vám to můžu říct.. Jsem tam, kde je teď VEŘEJNĚ horké a musím pracovat (nevykládám auta, ale také nemusím sedět u počítače). a obecně, slabost a neustálá ospalost není nejpříjemnějším stavem

Sakra, a kdo ví! lékař vám předepíše - musíte pít, nemůžete nikam jít
Přemýšlím, když přestanu pít, projde slabost? nebo je to dlouhodobý účinek

Samozřejmě, pryč! Jsou jiní, tito lékaři. a ne každý si vybere, co vám přesně vyhovuje, ale předepíše standardní verzi.
ale obecně existují léky bez vedlejších účinků a prakticky bez kontraindikací. tak nevnímejte slabost, nevolnost atd. jako standard při užívání drog.

> a obecně, slabost a neustálá ospalost není nejpříjemnější stav
Slyšela jsem, že je to obecně nepříjemné ublížit = (nebo nejsi nemocná, a piješ antibiotika stejně jako tohle?

S největší pravděpodobností, v hrst pilulek, které užíváte nyní, tam je něco proti alergiím.. po nich, zejména, Pts nedoporučují řídit stroj.. Raději vinu to :) nebo vlákno, které klesá váš tlak.

jaký druh nástrojů bez vedlejších účinků.
Předpokládejme, že máte špatnou zimu, a vy se rozhodnete, že nebudete léčeni čajem a medem, ale pilulkami. Specifické názvy tablet.
..když jsem byl nemocný, snažil jsem se také odmítnout antibiotika... rozumní přátelé řekli: "Co jsi, oh la?!".. a IMHO měl pravdu.

Myslel jsem si to předtím) a celé mé dětství, a pak. Kurz na 4, pečlivě plňující předpisy lékařů, byl léčen antibiotiky.
Nyní jsem napravil následky, naštěstí úspěšně)
a nemohu říci, že jsem něco riskoval, když jsem se rozhodl, že na ně dám skóre.
je to jen to, že nějakým způsobem sedí hluboko v hlavě: při léčbě něčeho v těle můžete obětovat ostatní - ale to není správné.
a správně jste si všimli :. zvykl si myslet

a co přesně.
Ani já jsem v uplynulém roce a půl nejedl jednu tabletu (s výjimkou někdy Noshpy, ale to se nebere v úvahu, nejedná se o léčbu, ale o oddávání se slabinám, vím sám sebe, že bez
ale jestliže pah-pah je vážně nemocný - já budu poslouchat doktora 100%
a co budete dělat? Nemám žádné nájezdy, ale se zájmem.

Děkuji, děvčata, budu pít tyto léky, protože se chci zotavit. pak to bude vidět..

Vážení poradci, než poradíte někomu, aby přestal pít antibiotika a přejděte na „alternativní metody“, přemýšlejte o tom: co lze použít k léčbě hnisavé sinusitidy, prodlouženého bolestí v krku, pneumonie, těžké střevní infekce atd.?
Anafylaktický šok z antibiotik (o kterém psal shpongl) se vyvíjí ne častěji než z novokainu, mořských ryb, včelího žihadla a kočičí srsti. Častěji lidé umírají (nebo pociťují následky), že neberou antibiotika včas.
Normální střevní mikroflóra: její hmotnost v těle přesahuje 2 kg. Vápno je množství mikroorganismů obtížné. Patogenní bakterie zemřou mnohem dříve. Vlastně můžete zničit svou vlastní mikroflóru pouze v dětství (s výjimkou případů s velmi dlouhým průběhem podávání).
Ale stafylokloky nebo streptokoky, které nejsou vyléčeny „alternativními metodami“, mohou časem přinést spoustu problémů.
Takže během léčby se řiďte doporučeními svého lékaře, a ne multi-fórem veřejnosti.

Bolest v krku lze léčit pouze procházením, mnozí jsou jen líní a je pro ně vhodnější vzít si pilulku, než aby si každou půlhodinu střihovali. Pro léčbu pneumonie existuje mnoho metod (testováno na vlastní zkušenosti). O infekci kshechnye nemůže nic říct. Prostě nemusíte poslouchat terapeuty troech a obecně prvního lékaře, kterého najdete, dodají to, že později budou muset být léčeni pro jejich léčbu.

Nada by měla také pít Linex nebo Bifidumbacterin, nebo Lactobacterin. Linex je západní a pochybnější než ty, které jsem zmínil (kapsle jsou snazší kovat než bakteriny - mají velmi specifickou chuť - nic s ničím si nepřejete, takže je méně pravděpodobné, že narazíte na falešnou přednášku)
A když užíváte antibiotika, musíte pít šťávu co nejvíce, jíst ovoce a jít ven na čerstvém vzduchu.

zřejmě je třeba léčit normálními lékaři.

Při užívání antibiotik je nutné pít šťávy co nejvíce, jíst ovoce s tímto je důležité, aby to nepřehánělo - dnes, když každá druhá osoba trpí, ne-li nesnášenlivostí, pak přecitlivělost na určité potraviny, velké množství organických kyselin obsažených v šťávách a ovoci. způsobují i ​​zdravé podráždění gastrointestinálního traktu a na pozadí užívání silných antibiotik (tedy mírné dysbiózy), budete mít těžký prodloužený průjem. =)

velké množství organických kyselin v šťávách a ovoci způsobí i zdravé podráždění gastrointestinálního traktu.

Takže během léčby se řiďte doporučeními svého lékaře, a ne multi-fórem veřejnosti.
Lékaři jsou odlišní, ne každý je schopen předepsat léčbu, která pomůže určité osobě stát se zdravou. Proto ve všech věcech není spoléhání se na lékaře zcela správné.
A pokud jde o "alternativní metody". O všem, o čem nebudu mluvit, mohu jen o těch, v nichž jsem si jistý. A vím, že s jejich rozumným použitím je jejich efekt mnohem hlubší a kvalitnější. A pokud zjistíte důvod a kompetentně se s ním vypořádáte, pak můžete, aniž byste se uchýlili k nějakým antibiotikům (to znamená, aniž by to poškodilo vaše tělo, aby se co nejvíce přiblížilo stavu "zcela zdravého!").
A obětovat něco za účelem vyléčení něčeho jiného NENÍ je normou.

Mimochodem, jak se cítíte? Dobře?

a vy, přestože ne lékař, jak můžete léčit léčbu?

Záleží na tom, jak onemocníte. Pokud něco není příliš vážné, pak zde budu schopen určit, jak bych měl podstoupit léčbu. To znamená, že jsem již prokázala drogy, ze kterých si mohu vybrat, co je v dané situaci potřeba.
Například v případě chronických onemocnění, které vyžadují důkladnější a důkladnější předběžnou diagnózu, se obracím na ty lékaře, u kterých jsem si jistý. Mohou si vybrat léčbu, která mi vyhovuje. A ne proto, že se na mě dlouho dívali; ve skutečnosti nemají žádnou podrobnou lékařskou historii. prostě vědí, na co se mají zaměřit, jaké pocity mají vzít v úvahu, aby syndrom rozpoznal a přiřadil mi odpovídající kurz.
Byl jsem tady, jako kdybych mluvil sám se sebou. To se však týká všech osob. A můžete léčit velmi, velmi závažné nemoci.

Stále ještě moc nevím, jak předepsat vážné zacházení.
ale mohu poradit Lékaři s mimořádnými profesionálními (a to je příliš důležité!) lidské kvality.
úžasní lidé s bohatými zkušenostmi, kteří mají cenné znalosti západní a východní medicíny!

Také jsem se rozhodl vzít si antibiotika sám, lékař (Francouzka) mi řekl, abych pila jen paracetamol a mám pocit, že to neudělám sama, dlouho jsem nebyla nemocná, už jsem zapomněla na to, co to je a teď jsem ležela v posteli po dobu 3 dnů. Přinejmenším léčit.

Po přečtení komentáře dospěl k závěru - musíte dodržovat doporučení lékaře a poslouchat své tělo.

Antibiotické pocení

Často jen málo lidí přemýšlí o tom, co znamená pojem „zima“.

Ve skutečnosti se jedná o poměrně široké spektrum bakteriálních a akutních respiračních virových infekcí, které způsobují zánětlivé procesy v horních dýchacích cestách.

Nicméně po požití antibiotik se může také potit i v nepřítomnosti hypertermie, což u pacienta často způsobuje zmatenost.

Zvažte problém těžkého pocení po užívání antibiotik a co tento symptom může říct.

Mechanismus boje těla s nemocí

Jak mnozí znají ze školního kurzu fyziky - kapalina, která se odpaří z povrchu, ji ochlazuje.

Systém potu v člověku pracuje na stejném principu, díky kterému je tělo chlazeno. Také s vyloučenou tekutinou se tělo přirozeně čistí od toxinů a strusek, provádí se regulace rovnováhy vody a soli.

Dnes odborníci identifikují několik důvodů, proč se lidé potí z antibiotik, které se objevují při léčbě nachlazení.

Hypertermie

Přítomnost zánětlivého procesu v horních dýchacích cestách provokuje tělo k tvorbě protilátek, jejichž hlavním úkolem je zničit patogen. Tento proces se vyznačuje výrazným zvýšením tělesné teploty a následným pocením, aby se normalizoval.

V tomto případě se nedoporučuje eliminovat pocení jakoukoliv metodou. To je zcela normální reakce těla na nemoc, nezávisí na antibiotikách.

Eliminace pocení není nejen racionální, ale má také vážné následky (zvýšení teploty na životně důležité zvýšení, přehřátí těla).

Přirozený proces odstraňování toxinů

V tomto případě způsobuje pocení zvýšené koncentrace toxických látek v lidském těle. V případě nachlazení se jedná o odpadní produkty patogenu, jehož velké hromadění může způsobit intoxikaci. Typickým příznakem tohoto stavu je výskyt bolestí hlavy, slabost po antibiotikách.

Existuje tedy odstranění nahromaděných toxinů, čímž se zabrání intoxikaci a celkovému zhoršení stavu pacienta.

Vzhledem k tomu, že pacient v průběhu zimy neustále proudí tekutinou z těla, musíte pít co nejvíce.

Ale stojí za to říct, že se lidé potí kvůli obvyklé reakci antibiotik? Není tomu tak, někdy by se mělo projevit nadměrné pocení, zvláště při léčbě nachlazení.

Tyto příznaky jsou velmi nebezpečné pro osoby trpící hypertenzí. Hyperhidróza může způsobit výrazné zvýšení tlaku, proto je při léčbě nemoci nutné striktně dodržovat doporučení lékaře a sledovat lůžko.

Výskyt potu je pro diabetiky nebezpečný - tento příznak může znamenat pokles cukru v krvi.

Téměř každý z nás alespoň jednou trpěl chladem "na nohou". Zpravidla nepřítomnost lůžka a těžké pocení během nemoci může vést k podchlazení a snížení imunity.

Jak antibiotika mohou způsobit pot

Nepříjemný studený pot, a to i v nepřítomnosti zvýšené tělesné teploty po antibiotiku, je způsoben tím, že léky nejsou přirozené pro lidské tělo.

To je to, co nutí systém, aby se potil, aby aktivoval odstranění zbytků léčiv a nahromaděných strusek. Nejčastěji je to pozorováno večer a v noci.

Kromě toho je třeba mít na paměti, že jakákoli nemoc, která utrpěla, je pro tělo závažnou zátěží a výskyt potu je spojen s obnovou imunitního systému a organismu jako celku.

Tipy a doporučení pro léčbu

Výskyt pocení v léčbě nachlazení po užívání antibiotik je ve skutečnosti užitečným příznakem. Stimulace pocení pomůže významně zlepšit a zmírnit stav pacienta, navíc bude dosaženo dalšího důležitého výsledku - normalizace tělesné teploty.

Pro stimulaci systému pocení je nejlepší pít dostatek ovoce (bobulové ovocné nápoje, teplé mléko s medem, tradiční čaj s malinami). Během nemoci nenavštěvujte lázně a sauny.

Důležitou součástí boje proti nachlazení po drogách a antibiotikách - včasná hygiena. Ložní prádlo a oblečení pacienta musí být čisté a suché. Pokud si všimnete, že se potíte a lůžko a oblečení zvlhnou, měli byste je okamžitě vyměnit.

Pravidelné hygienické postupy zabrání podráždění kůže, které může být způsobeno nadměrným potem. Ale i zde musíte být opatrní, abyste snížili čas strávený ve sprše, aby nedošlo k nadměrnému zatížení srdce po vysoké teplotě.

Proto si nevšímejte tohoto příznaku po užívání antibiotik. Při návštěvě zdravotnického zařízení byste se však měli ještě poradit se svým lékařem, což pomůže určit možné problémy v práci organismu a předepsat účinnější léčbu.

Jak obnovit tělo po užívání antibiotik

V zimě a na jaře, spolu s prvními kapkami a studeným větrem, nabývají na síle infekční nemoci, které jsou ve vážném zájmu, včetně užívání antibiotik. Jak minimalizovat účinky onemocnění a pomoci tělu zotavit se?

Rehabilitace po užívání antibiotik ve třech fázích

Fáze 1. Obnovení rovnováhy

Při užívání antibakteriálních léčiv dochází ke změnám ve složení střevní mikroflóry. To se může projevit jako bolest břicha, nadýmání, abnormální stolice, nevolnost. Pro zlepšení práce gastrointestinálního traktu potřebujete:

 • zahrnout do stravy mléčných výrobků obohacených bifidobakteriemi - biokefir, bifidok. Můžete provádět léčbu bifidními léky (bifiform, laktusan),
 • nahradit bílý chléb zrnem nebo otrubami - vlákno v nich obsažené bude podporovat normální fungování střeva; velmi užitečné pokrmy z vařené řepy s rostlinným olejem
 • pít bylinný čaj 2-3 krát denně po jídle zmírnit křeče a nadýmání (1 lžíce lžičky hypericum a heřmánku vařit 0,5 litru teplé vody).
Obnovte mikroflóru

Mimochodem. Extrakt z propolisového alkoholu pomáhá obnovit střevní mikroflóru: 15-20 kapek 1-2 krát denně jednu hodinu před jídlem, ředění vodou nebo mlékem.

Stupeň 2. Zvyšte tón

Po dlouhé nemoci, slabosti, ospalosti ve dne a nespavosti v noci a bolesti hlavy může být znepokojující. To je způsobeno tím, že každé infekční onemocnění inhibuje činnost nervového systému. Chcete-li zlepšit tón těla, musíte:

 • Vyhněte se dlouhodobému čtení nebo sledování televize, ale strávte co nejvíce času spaním. Doporučuje se jít o 1-2 hodiny dříve než obvykle.
 • chodit více pod širým nebem. O víkendu je lepší vyjet z města, do parku, ve všední dny stačí 30 minut chůze před spaním.
 • denně pít tibetský zdravotní čaj: 3-4 tenké plátky zázvoru a špetka sušené máty nalít sklenici vroucí vody a pít trochu cukru s medem. Tento nápoj nejenže dodává sílu, ale také odstraňuje produkty rozpadu z těla, vzniklé během „války“ s infekcí.
 • pokud neexistují žádné kontraindikace (hypertenze, tachykardie), pijte průběh adaptogenové tinktury: Levzey, eleutherococcus, čínské magnólie, ženšen. Tyto rostliny stimulují tvorbu imunitních buněk, zvyšují vytrvalost a účinnost. Užívají se v první polovině dne 1-2 krát před jídlem (dávkování je uvedeno v návodu).
 • pro normalizaci spánku, koupele s borovým extraktem nebo levandulovým esenciálním olejem. Je užitečné rozpouštět kus cukru, který na něj upustí 5 kapek valeriánské tinktury.

Fáze 3. Pozornost na potraviny

Tělo potřebuje stopové prvky, minerály a aminokyseliny, které během nemoci promrhal. Doplnění nejdůležitějších zásob pomůže řádně organizované stravě:

 1. dvakrát týdně se do jídelního lístku přidávají hovězí játra, vejce s měkkým tělem nebo pošírovaná; každý den se nechte hýčkat šálkem pravého kakaa nebo několika kousky čokolády. Dalším dobrým způsobem, jak rychle zotavit, je zahrnout kaviár do vaší stravy (lžička denně). Je to jen sklad živin.
 2. přidejte co nejvíce zelených potravin - petržel, kopr, kukuřičné tyčinky. Je zdrojem těkavé produkce přírodních antiseptik, které čistí krev škodlivých látek.
 3. Jód hraje důležitou roli v rehabilitaci těla. Posiluje imunitní systém, podílí se na regulaci kardiovaskulárního systému. Aby bylo možné doplnit zásoby mikroelementů, je nutné stůl zdobit 2-3krát týdně mořským kalom, rybami a mořskými plody.

Pozor! Mastné potraviny, konzervy, uzené klobásy by měly být vyloučeny ze stravy alespoň po dobu zotavení.

Lidový recept - Aloe, med, Cahors

Tento populární recept na zvýšení obranyschopnosti doporučuje i imunologové. Mince listy aloe. Pokud dostanete půl sklenice kaše, pak ji smíchejte se stejným množstvím medu a zřeďte ve 2 šálcích dobrého Cahors. Směs trvá 7-9 dní na tmavém místě. Pít na prázdný žaludek a 1 polévková lžíce. lžíce 2-3 krát denně. Všechny složky elixíru jsou biostimulanty, zvyšují tvorbu červených krvinek v krvi a posilují imunitní systém.

Důležitým bodem: rostlina pro léky musí být 3 roky nebo starší, týden před aplikací aloe není napojena, řezané listy jsou uchovávány v chladničce po dobu 5-7 dnů.

Pozor! Kontraindikace pro použití aloe jsou: závažné onemocnění srdce a ledvin, hypertenze, těhotenství, dělohy a hemoroidální krvácení.