Proč se teplota udržuje po ARVI

SARS je nejčastějším onemocněním u lidské populace, většina lidí ji trpí každý rok a některé dokonce několikrát za rok.

Hlavním příznakem je zvýšení tělesné teploty až o 37 stupňů a více. Zpravidla do týdne zmizí všechny symptomy a člověk se zotaví, nicméně zvýšená teplota může přetrvávat. Co je důvodem?

Teplotní ocas u dospělých

Než zjistíme důvody tak dlouhé horečné doby, je nutné pochopit, jak tento proces probíhá.

Člověk patří k poikilotermickým organismům, což znamená, že udržuje v těle konstantní teplotu. Jedná se o velmi důležitý a komplexní proces regulovaný nervovým systémem.

Teplota v těle je vždy na stejné úrovni (36,6 - na periferii, 38-41 - jádro), její hodnota může být ovlivněna různými faktory, a to jak zvenčí (pyrogenní účinek virů, bakterií, toxických látek), tak vnitřkem těla (pyrogeny endogenní, spouštějící zánětlivé a imunitní reakce).

Ve většině případů se tak stane, že se vytvoří prostředí umožňující boj proti cizím organismům.

Po vymizení všech ostatních příznaků nemoci může subfebrilní teplota (až 37,5) po určitou dobu přetrvávat, což může znamenat, že tělo tuto infekci zcela neprošlo a je v procesu její eliminace (eliminace) a po jejím uvolnění je zapotřebí čas. pro návrat do původní nastavené hodnoty.

Tato skutečnost by se neměla bát, protože lidské tělo je kompletní systém, který nelze reorganizovat najednou, z tohoto důvodu se stabilizace teplotní křivky odehrává během několika dnů po normalizaci stavu.

Teplota 37 trvá týden po nemoci:

Pokud během týdne nedojde k obnovení teplotních hodnot, je třeba upozornit. Důvody takové dlouhé horečky mohou být:

 • Šíření infekce v těle;
 • Jeho přechod na skrytou formu toku;
 • Přistoupení sekundární infekce v důsledku vyčerpání imunity;
 • Invaze červů;
 • Hormonální změny v těle (menstruační cyklus u žen);
 • Porušení termoregulačních procesů;
 • Alergická reakce;
 • Poruchy krve (anémie);
 • Některé druhy rakoviny;
 • Vedlejší účinek léků.

Pro 2% světové populace je teplota 37 varianta normy, což je dáno zvláštnostmi vývoje. V tomto případě nevyžaduje opravu a není patologií.

Dalším důvodem může být těhotenství, restrukturalizace v těle a zavedení oplodněného vajíčka může vést k subfebrilu. V raných stadiích, kdy testy ještě nejsou informativní, je obtížné odlišit a stanovit skutečnou genezi procesu.

Příčiny mohou být velmi rozdílné, v této situaci byste se měli okamžitě poradit s lékařem.

Obnovení teploty

Pokud teplota na 5. nebo 6. den opět vzrostla, znamená to relaps onemocnění, ale existují i ​​jiné důvody:

 • Zavedení nového infekčního agens nebo aktivace podmíněně patogenní mikroflóry v organismu oslabeném onemocněním;
 • Exacerbace stávajících chronických onemocnění;
 • Reaktivace infekce v důsledku nedostatečné léčby;
 • Reinfekce, superinfekce na pozadí obecné imunodeficience.

Nejčastěji je tato skutečnost spojena s nedostatečnou kvalitou a řádně předepsanou léčbou, což je nepříznivé z toho důvodu, že vede k rozvoji mikroorganismů rezistentních na léky, které se obtížně léčí a mohou dlouhodobě přetrvávat (docházet) v lidském těle.

Kolik může být nízká horečka

Zbytkové účinky, jako je „teplotní ocas“ - teplota po vymizení všech příznaků onemocnění, lze pozorovat od 1 do 3 týdnů. Vše záleží na individuálních vlastnostech organismu a jeho stavu po utrpení nemoci. Nejčastěji je to pozorováno u dětí, protože jejich imunitní systém a termoregulační mechanismy ještě nejsou plně vytvořeny.

Nejpříznivější průběh tohoto jevu je jeden týden, pokud trvá dva týdny nebo déle, měli byste věnovat pozornost a poraďte se s lékařem.

Co vzroste teplota poté, co byla nemocná?

Neexistuje jednoznačná odpověď, ale ve většině případů, pokud se znovu objeví, je to komplikace. Může postihnout nejen orgány dýchacího ústrojí, ale i jiné.

Nejčastější komplikace jsou:

 • Sinusitida (antritida, sinusitida, etmoiditida, spenoiditida a jejich kombinace);
 • Bolest v krku, laryngitida;
 • Akutní nebo exacerbace chronické rýmy, rhinofaryngitidy;
 • Bronchitida, bronchiolitida;
 • Pneumonie.

To se týká dýchacího systému, další možné patologie zahrnují:

 • Zánětlivá onemocnění vnějšího, středního a vnitřního ucha (otitis);
 • Porážka glomerulů ledvin (nefritida);
 • Onemocnění centrálního nervového systému (neuroinfekce);
 • Autoimunitní onemocnění.

Uvolňování mikroorganismů po relativně příznivém období (druhá vlna). To je způsobeno tím, že viry pronikající do buněk našeho těla nejsou viditelné pro imunitu. Během tohoto období pacient pociťuje klinické zlepšení, avšak viry se v této době aktivně proliferují a jednostupňovým výstupem vedou k destrukci buněk a poškození tělesných tkání. Imunitní systém okamžitě reaguje zvýšenou reakcí (hyperaktivitou), uvolněním velkého množství endogenních pyrogenů, což vede k opakovanému zvýšení teploty.

Důvody takového dlouhodobého uchování plošiny se zvýšenou teplotou mohou být velmi rozdílné, ale to znamená pouze jednu věc - tělo se z nemoci plně neobnovilo a v něm probíhají patologické procesy. Tato skutečnost by v žádném případě neměla zůstat bez dozoru, protože následky nemusí být předvídatelné.

Jak se léčit

První a nejdůležitější pravidlo - není samoúčelné!

Pokud teplota nepřekročí subfebrilní postavy a trvá dlouho, léčba zpravidla nevyžaduje. Pro rychlou obnovu musíte dodržovat některá doporučení:

 • Konzumovat více tekutiny, nejlépe teplé (odvar bylin, čaje atd.);
 • Chcete-li opustit intenzivní fyzickou námahu, je žádoucí je nahradit krátkými procházkami na čerstvém vzduchu;
 • Plný spánek;
 • Výživa, dostatečný obsah kalorií, obsahující všechny potřebné makro a mikroživiny;
 • Zabraňte přehřátí nebo přehřátí těla;
 • Osobní hygiena.

V případě, že po 10 dnech tato reakce nezmizí, je třeba hledat příčiny, které ji způsobují. Nejčastěji, jak bylo opakovaně zmíněno, se jedná o sekundární infekci. V takové situaci bude léčba předepsána lékařem v závislosti na etiologickém faktoru.

Závěr

Nízká horečka sama o sobě není nebezpečná pro člověka, ale skutečnost, že se může skrývat, může vést k nejrůznějším výsledkům. Při dlouhodobém zachování tepelné nerovnováhy těla se proto poraďte s lékařem.

Po vychladnutí udržuje teplotu 37

Domů »Studené» Po studené teplotě je teplota 37 ° C

Co může udržet teplotu 36,9 - 37,1 po mnoho dní, i když chlad již uplynul a neexistují žádné jiné odchylky? No

Odpovědi:

Colga

Je lepší jít nikam, vlak je nemocný - návrhy všude.
Tato teplota se vyskytuje při plicních onemocněních
počáteční fáze.

Evgenia

Jakýkoliv zánět v těle je stále

Například po kousnutí klíštěte. To je spousta důvodů. Infekce putuje ve vás

Teresa

není nutné sedět doma, možná taková reakce na léčbu.

Marně, že to lékaři říkají, můžete zde také říci. Teplota 36,9 v normálním rozmezí, ale 37,0 - 37,2 je přítomnost zánětlivého procesu v těle. Abych vám provedla totální vyšetření krve prstem a analýzu moči, a to je důvod, proč jste v pořádku.

Andrey Yanushkevich

Jen ne někteří lidé po studených, neustálých změnách tělesné teploty, to je normální. Gratulujeme vám, že jste ještě teplejší.

Alexander

Víte, že ti samí lékaři říkají, že teď je normální teplota, když večer vzroste, pak je to normální a celý den se posadili od rána, pak vrchní doktor jde k dobrému lékaři

Výlet není nebezpečný, ale samoléčba je nebezpečná, pokud se teplota udržuje, pak je zánět, pokud je zánět, pak může být komplikace, a pak můžete jít do nemocnice k těm lékařům, kterým se moc nelíbí.

Fialová

To je známkou toho, že tělo má ohnisko infekce (ledviny - pyelonefritida, zánět přívěsků, dokonce i problémy s zubním kazem nebo dásněmi, může dojít k pomalému zánětu slepého střeva). Raději nikam nechodit, poraďte se s lékaři. Představte si, že onemocníte na silnici nebo v podivném městě?

Změřte teplotu po 8:00 a do 20:00 večer. Ne dříve a ne později. A nepřestávejte měřit. Vše a projít.

Shurik

Zpočátku je teplota reakcí organismu na vaspalen (ale ne vždy), pokud je tempirotura, pak je zde proces zánětu, ale nebojte se, projde 2-3 dny. právě orgonismus bojuje s nemocí.

BiryuZa

Tělo pokračuje v zánětlivém procesu, je nutné absolvovat testy. Může začít jakýkoliv tlak, ochlazování a vážné komplikace.

Ludmila Galanova

Může existovat několik důvodů, imunita je potlačena kvůli užívání drog; Pokud je podrobný krevní test a rentgenové záření (taková teplota může být známkou pohrudnice) v pořádku, může existovat zlé oko. Je lepší se zdržet cestování

Vladimir Molokov

Zvýšená teplota - práce imunitního systému. Tam je boj s "útočníky" to může být cokoliv: bakterie, viry, houby, a dokonce i helminths, uvězněn v krvi. Lidový lék - poskytovat přístup kyslíku přes kůži, a med non-horký (až 50grS) nápoj
Tělo s nimi získá téměř vše potřebné k odrazení „útoků“
A pokud se vám to nepodařilo, jste u lékaře vítáni. Dávka antibiotik vám poskytne dysbakteriózu po dobu 5 let, ale to je další příběh.

Svetlana Mazurkevich

Běžné nachlazení působí na autonomní nervový systém, který reguluje teplotu. vyvíjí nerovnováha. co se nazývá vegetativní cévní dystonie. Jedním z příznaků je odlišná tělesná teplota z různých úhlů. změřte teplotu současně na obou stranách - pokud se liší - je to dystonie a neměli byste se bát. stačí počkat.

Marina Odintsová

Začněte kompletní krevní obraz

takže mám o něco více než 37 obyčejných teplot!
. No, můžete sedět doma volitelně, ale ve vlaku bych nestrávil pět dní

aa. totéž bylo v létě a teď...

v létě: Cítil jsem se skvěle a teplota byla 37,2 ° C a udržovala... všeobecně nebyly žádné známky chladu..
Lékaři opravdu fiderasty.. Od té doby, co jsem přišel a oni mi dali rachot a řekli, že takové tempo jim vůbec nevadí.. šílenci. nenávidět je.
teplota je opravdu zánětlivá..
nakonec se ukázalo, že je to snadné..
teď faryngitida, stejná teplota.. ale kašel, rýma atd.

Nechci jít k doktorům.

Mám 2 týdny teplotu 37,2 ° C. Za prvé, byly příznaky nachlazení, ale za tři dny. co je to a jak se chovat?

Odpovědi:

Zvýšená tělesná teplota nad 37 stupňů je ochrannou reakcí těla na mnoho nemocí. Když teplota zvyšuje metabolismus, urychluje tvorbu protilátek, které bojují s infekcí. Virová infekce může někdy vést ke snížení teploty, ale častěji ji zvyšuje - někdy dokonce na 40,5 stupně. Příčiny přetrvávající vysoké horečky mohou být virové a bakteriální infekce: zima, bolest v krku, chřipka, akutní otitis media, pneumonie a další.
Tradiční metody léčby: Mírně vysoká teplota, dobře snášená pacientem, by neměla být snížena pomocí léků. V případech těžké horečky, stejně jako při respiračním selhání, oslabujících onemocněních se používají antipyretika - aspirin, amidopyrin. Léčba by měla být zaměřena na základní onemocnění.
Netradiční a lidové léčebné metody:
1) Smíchejte rovnoměrně med, strouhanou cibuli a strouhaná jablka strouhaná na jemném struhadle. Výsledná směs, aby 1 lžíce 3 krát denně, jako febrifuge.
2) Broušení 1 cibule. Nalijte 0,5 litru. horká voda, trvat, zabalené, noc, kmen a pít během dne 0,25 šálků 3-4 krát denně po dobu 20 minut před jídlem při teplotě a bolesti hlavy.
3) Čerstvé jahody a zimolezový džem se používají jako antipyretická a antifebrilní látka.
4) Lesní malina je vynikající antipyretikum. Uvařit jako čaj 2 lžíce suchých malin bobule s 1 šálek vařící vody, pít po dobu 1. Můžete pít čaj s malinovou marmeládou.
5) Jahodové plody dobře snižují teplo.
6) Na hrubém struhadle nasypeme 2 syrové brambory. Ve výsledné hmotě zalijeme 1 lžíci octa a položíme ji na čistou látku nebo gázu, složenou v několika vrstvách. Tkanina by měla být dostatečně široká, aby do ní vmáčkovala bramborovou kaší. Připraven dát obklad na čelo a po chvíli ho změnit na nový.

Elena Izmaylova

Chřipka. Doporučuje se zůstat alespoň 8 dní.

alex_nati

To znamená, že v těle probíhá zánětlivý proces, který je naléhavě nutné konzultovat s lékařem.

Petya Makhorkin

dochází k zánětlivému procesu. Například pneumonie nebo jinde. Tato teplota neklepá.

Vanya: s

Možná bronchitida. Jděte k lékaři nebo pijte antibiotika.

Michail A Kolesnikov

Přibližné příznaky AIDS.

Pavla Vovka

poraďte se s fiatizistou

Anastasia

Nechci vás vystrašit, ale tato teplota často doprovází onemocnění plic a ledvin. Pokud nechápete odborníka, pak může být vše mnohem složitější! BREAK OUT, Hodně štěstí!

Ksenia Solovova

To znamená, že proces vzrušení zůstává. Snažte se pít bylinky a paracytomol nebo aspirin!

Měli jsme vypuknutí myší horečky v regionu v pozdním podzimu, začátkem zimy, dva lidé onemocněli z práce, jeden už pracuje, druhý je stále nemocný. Symptomy jsou také jako zima, podle mého názoru jsou podobné tvému, obecně, my všichni visíme připomenutí v práci a to říká, že to může sedět v těle, aniž by se projevil zejména od 3 do 20 dnů. Takže je lepší jít do bodnitsu! Může se stát cokoliv!

Tatyana Konyukhova (celá červená)

Bylo to stejné: dva měsíce. Šel jsem kolem všech lékařů, udělal všechny druhy testů: ne obr. Lékaři se shodli, že imunitní systém selhal. Pijte léky na podporu imunitního systému. Nepamatuju si jména. V každé výzvě k lékárně. Ale primárním zdrojem indispozice byla zima.

Natalia Ivkina

obecně, co je teplota, velmi špatné znamení, to je již první znamení, že zánět se děje v těle, je nutné jít k lékaři a projít kontrolou zjistit příčinu.
Obecně platí, že můžete pít k posílení imunity "Immunall"

Soudě podle teploty to může být pneumonie, musíte udělat rentgen

Ellyn

Ptáte se rebuses, které neexistují
specifická terapeutická opatření. Je třeba kontaktovat
v poliklinice k okresnímu terapeutovi, který
poslouchat, předepisovat fluorografii nebo přitahovat
úzkých specialistů na diagnostiku a následné
léčbu podle indikací.

Yulenka

Moje přítelkyně má už to samé po dobu 3 týdnů a teplota se udržuje, prošla i krví a dalšími testy, všechno se zdá být normální, existuje jen několik leukocytů, obecně jí terapeutka poslala gynekologa, řekla zánět a mohla se začít studena.

Al_ Twin

Měli jsme to samé - jít do Laury. Zkontrolujte mandle - je pravděpodobné, že korek. Je nutné opláchnout. Po druhém postupu teplota poklesla. Teď tam je nějaký druh infekce, která dává takový průběh nemoci..
Ani hrdlo nebolelo.

Závažná chyba

Může se stát, že prostata s chronickou tonzilitidou, s ní, teplota sufibrilu může zůstat po dlouhou dobu, je nutné navštívit lékaře a provést všeobecný krevní test.

Valentina Batchenko

nejčastěji nachlazení vyvolalo nějaké chronické onemocnění, o kterém možná nevíte. musíte projít testy (kompletní krevní obraz se vzorcem, analýza moči a biochemie krve s revmatickými testy, a kardiogram srdce) dobře.

LESYA MILAYA

Měla jsem teplotu 37,3 po dobu 3 let, testovala jsem všechny testy, kontrolovala jsem pneumonii a tuberkulóza nebyla nalezena.

VIP_Dream

Tam je koncept "ocas teploty" po studené až 2-3 týdny nebo více. Pokud se cítíte normálně, vezměte si přírodu. produkty k posílení imunitního systému, jako je detox ("kočičí dráp") a žijí v míru. Požehnej vám!

Jak se zpracovává při teplotě 37 ° C

Mírné zvýšení tělesné teploty na 37 stupňů je již pociťováno tělem. Můžete cítit bolesti, těžkost, bolesti hlavy a ospalost. Chcete-li se zbavit tohoto stavu, mnozí jsou ve spěchu, aby se léky. Je však nutné zpracovávat při teplotě 37 ° C jinými způsoby.

Budete potřebovat

 1. - teplé nápoje;
 2. - teplé oblečení;
 3. - nosní promývací roztok;
 4. - deku

Pokyn

 1. Pokuste se analyzovat důvody, pro které máte horečku. Nárůst o 4-5 desetin obvyklé sazby - velmi mírně. Mnoho lékařů se domnívá, že tato skutečnost by neměla být považována za důvod k obavám. Teplota by mohla vzrůst na 37 kvůli nadměrné fyzické námaze, dusivému vzduchu a mírnému stresu. Ale i když je tento jev spojen s hrozícími chorobami, nespěchejte běžet k lékaři nebo do lékárny. V některých případech je nízkoúrovňová horečka (37-37,5) obecně považována za variantu normy. Stojí za to přijmout opatření, pokud se u Vás objeví jiné nepříjemné příznaky, jako je rýma nebo bolestivé hrdlo.
 2. Nespěchejte, abyste si vzali léky. Pamatujte, že mírné zvýšení teploty na začátku zimy je známkou toho, že tělo bojuje s hrozící nemocí. Po opití antipyretiky, samozřejmě, dočasně zmírnit svůj stav, ale pouze zhoršit celkový průběh onemocnění. Symptomatická léčba (vasokonstrikční kapky, imunomodulátory) také není nutná. Nechte tělo, aby se vyrovnalo se samotnou nemocí: tak jen posilujete imunitní systém a zajistíte se proti trvalým relapsům.
 3. Vzduch v místnosti, kde jste. Pokud máte pocit, zimnice, nosit teplé oblečení nebo ležet pod deku, ale snaží se udržet vzduch v místnosti v pohodě. Nejlepší je usnout alespoň několik hodin: tělo se stává ještě aktivnějším a může se rychleji zotavit.
 4. Pijte co nejvíce tekutiny, protože teplota 37 může vyvolat dehydrataci. Může to být čistá nebo minerální voda, kompot bez cukru, bylinkový čaj, brusinkový džus. brusinka, vývar boky. Velkou chybou je pít teplé nápoje se zimou: to je to, jak situaci zhoršujete a dráždíte již citlivou sliznici. Tekutiny by měly být teplé nebo dokonce trochu chladné. Horké mléko (s medem, máslem), které tradičně doporučuje starší generace, není o nic méně škodlivé, když teplota stoupá. Tento nápoj bude mít nejen absolutně žádný vliv na nízký stupeň horečky, ale také provokuje tvorbu dalšího hlenu v těle, který s nachlazením pouze zvýší průběh onemocnění.

Teplota je konstantní na 37,2 ° C a nejsou zde žádné známky chladu. Co dělat Na co to může být?

Odpovědi:

Tatyana Kiseleva

Hormonální profil - TTG
Obecný krevní test
Analýza moči.
X-ray hrudníku.
Další vyšetření po obdržení výsledků prvního. Vyjasněte stížnosti!

Možná je to pro tebe v pořádku

Comanica

Jsou již zuby moudrosti? možná jsou velká zatížení. I když je takový virus, který kromě teploty, zdá se, že nic nedává

Olga Sipacheva (Demidova)

Teplota se netýká pouze studené teploty.

Alina

Měl jsem stejný blbost...
po narození dítěte všechno zmizelo.
teplota je neustále 36,8

Sergey Parkhomenko

Naléhavě testován, může být nějaký zánětlivý proces.

Předseda HOA

A proč jste se rozhodli, že zvýšení tělesné teploty je způsobeno pouze chladem?
Bohužel je to daleko od případu: zánětlivý proces probíhající v těle nevyhnutelně způsobuje zvýšení (nevýznamné) teploty.
Nechci tě vyděsit, ale doporučuji, abych to zkoumal: takhle je to v počáteční fázi TUBERKULÓZY, která se rychle "pohybuje" po celé zemi.

yuri shevchouk

Larisa Gorbenko

v těle je nějaký druh zánětlivého procesu, s teplotou se nestarají, jdou do nemocnice

Irina.

to může být, pokud jste nervózní, moje teplota stoupá okamžitě na 37,2, když jsem nervózní.

Teplota po ochlazení

Různé ARI a ARVI nás navštěvují více než jedno století více než mnoho jiných nemocí. Proč se to děje?

Zde je stručný seznam důvodů:

 • infekce přenášená vzduchem je velmi účinná a přispívá k rychlému nárůstu počtu případů;
 • bakterie a viry, které způsobují ARD, se neustále vyvíjejí a přizpůsobují novým lékům a vakcínám, a proto stále neexistuje univerzální léčivo pro všechny typy nachlazení;
 • většina světové populace žije ve městech, kde velká koncentrace lidí přispívá k rychlému šíření virů a infekcí;
 • Mnoho lidí žije ve stresových podmínkách a má nízkou imunitu, což přispívá k častému výskytu akutních respiračních infekcí a SARS.

Pokud po studené teplotě je 37,2 stupně, nespěchejte se vrátit do normálního rytmu života a vystavit své tělo stresu. Jedná se o alarmový signál.

Pokud teplota vzrostla po nachlazení, může být známkou rozvoje komplikací nebo relapsu. Možná jste byli napadeni jinou infekcí a brzy se budete cítit ještě horší. Je-li opak: po studené nízké teplotě, což znamená, že síla těla se krátí. Potřebujete odpočinek a zpevňující výživu.

Po stresu je velmi snadné poškodit vaše zdraví nebezpečnými náklady. Pokud tedy po studené teplotě teplota překročí nebo nedosáhne normy, neměli byste zvážit ukončení léčby.

Při zotavení z akutních respiračních infekcí nebo akutních respiračních virových infekcí v našem těle dochází k následujícím procesům:

 • detoxikace;
 • obnova metabolických procesů v tkáních a orgánech;
 • doplňování vitamínů a živin.

Proto není slabost a nízká teplota po nachlazení vůbec neobvyklé. Tělo potřebuje čas, aby si vymohlo prostředky vynaložené během nemoci. Pokud po nachlazení je zima 37,2 stupně, s největší pravděpodobností zánětlivý proces pokračuje, což znamená, že nemoc ještě není zcela dobytá. V tomto případě musíte navštívit lékaře, abyste zjistili přesnou příčinu této reakce.

Horečka po nachlazení

Jak jsme již zjistili, teplota 37 po nachlazení může znamenat zvýšenou slabost těla nebo pokračující zánětlivý proces. Oba nelze ignorovat. Během nemoci se toxiny uvolňují do krevního oběhu, kardiovaskulární systém pracuje v intenzivním režimu, a proto je narušena termoregulace v těle. To může způsobit chlad po 37 týdnech nebo více.

Nezapomeňte dát své tělo čas na zotavení, budete pomáhat dary přírody a léčiv. Vždy na vaše služby bylinné, čerstvé ovoce, vitamínové saláty, mnoho dalších známých lidových prostředků. Imunomodulátory široce propagované v médiích nedávají trvalý pozitivní účinek. Je bezpečné říci, že „učit“ imunitu pilulkami je téměř nemožné. Proto je nejlepším způsobem, jak se vypořádat s častými nachlazeními prevence.

Fortsis - ochrana proti nachlazení v každém ročním období

Slabé tělo není chráněno před viry a infekcemi, které číhají na každém kroku. Čím méně pozornosti věnujete prevenci nachlazení, tím častěji budete nemocní často. Proto je mnohem opatrnější provádět preventivní opatření předem a sledovat vaše zdraví. Nejjednodušší způsob je užívat si speciální léky na přirozeném základě, které vám pomohou získat výhodu v boji proti infekcím a virům.

Velmi účinný nástroj - pastilky Fortsis. Základem této drogy jsou léčivé účinky extraktu z úžasné rostliny - Sage coypus. Cistus obsahuje jedinečnou přirozenou kombinaci polyfenolů, které při vstupu do lidského těla vytváří neporazitelnou ochranu proti patogenním bakteriím a virům.

Fortsis je zcela přírodní lék, takže:

 • netoxické;
 • vhodné pro použití v jakémkoliv období, jak pro účely prevence, tak pro urychlení zotavení po celou dobu onemocnění, zejména v raném stadiu;
 • nezpůsobuje alergické reakce;
 • má velmi dostupnou cenu, přístupnou všem;
 • snadné použití. Pouze 2-3 tablety denně a ochrana proti chladu funguje nepřetržitě;
 • nemá žádné analogy a není návykový;
 • úspěšně prokázán v oficiálních klinických studiích.

Tento seznam může pokračovat. Jak můžete vidět, nový lék Forcis je skutečně hoden bytí ve vaší lékárničce. Pokud teplota po zchlazení neprojde, Fortsis také urychlí normalizaci vašeho stavu. Vzpomeňte si, kolik peněz budete v lékárně utratit, když vás zima překvapí. Antipyretické, antivirové, symptomatické antihistaminika... Nebylo by lepší se starat o prevenci nachlazení každý den a nemít časté nemoci? Mnozí progresivní lidé, kteří si váží svého času a zdraví, si dnes vybírají Fortsis. Jsme hrdí na to, že tento univerzální prostředek proti chladu je nyní k dispozici všem!

Teplota 37 s chladem

Teplota 37 pro nachlazení je přirozený jev, který doprovází pacienta od několika dnů do 2-3 týdnů. I když se zdá, že nemoc je vyléčena, značka na teploměru může opět růst. Co způsobuje horečku, jak tělo bojuje s viry, pochopme.

Teplota 37 za studena: dobrá nebo špatná

Dřív jsme říkali chladnému kýchání, kašli, rýmě. Pokud je charakterizován z lékařského, vědeckého hlediska, jedná se o obecný název pro respirační onemocnění. Ale mezi nimi jsou infekční a ty, které vznikají na pozadí vlastních patogenů, "spící" v našem těle. První se objeví, když je virus infikován, což je důvod, proč nastane další vlna epidemií chřipky. Vědci spočítali více než 200 druhů patogenních mikroorganismů, mezi které patří stejné rino, rota, adeno, koronaviry, chřipka, parainfluenza, enteroviry atd.

Co se týče běžného nachlazení, toto onemocnění není komplikovaným infekčním typem, způsobeným banální hypotermií, poklesem imunity v důsledku protrahovaných, chronických onemocnění, operací atd. Onemocnění způsobuje zánětlivé procesy v dýchacích cestách, sliznici úst, nosu.

Jak studený

Akutní respirační virová onemocnění vstupují do těla prostřednictvím infekce z pacienta vzduchovými kapičkami, kýcháním, kašlem. I krátký pobyt v malé místnosti s infikovanou osobou může způsobit infekci. Existuje mnoho způsobů, jak se tomuto problému vyhnout, ale je nejlepší se očkovat. Vědci nejsou schopni vyvinout jedinou vakcínu, protože virus chřipky mutuje každé 2-3 roky a vydrží již dostupné imunizační přípravky. Proto musíme vyvinout nové očkování. Imunizace by měla být nejméně 2-3 týdny před další vlnou epidemie. Nyní je možné se dozvědět přesnější předpovědi čtením údajů od výzkumníků, imunologů. Během této doby tělo produkuje protilátky a virová infekce není absolutně nebezpečná, v extrémních případech onemocnění projde v mírné formě.

Příznaky onemocnění dýchacích cest

Pokud pozorně sledujete příznaky banálního chladu, můžete najít radikální rozdíly od akutních virových onemocnění. ARI dochází, jak již víme, díky snížené imunitě. Dost, aby jedli zmrzlinu, pili studenou šťávu, chodili v mokrých botách, zůstali dlouho v chladném vzduchu, postavili se v průvanu a po asi 8-12 hodinách vzniknou:

Všechny tyto symptomy jsou neodmyslitelnou součástí běžného nachlazení a infekční problémy začínají jinak a primárně se projevují:

 • bolesti hlavy a závratě;
 • bolest v krku;
 • Bolest v krku;
 • nosní kongesce.

Během 1-2 dnů dochází k intoxikaci v důsledku zavedení virů v epitelu, v důsledku čehož se člověk stane nemocným, letargií, slabostí, bledostí kůže, vysokou horečkou. ARVI představuje skutečné nebezpečí pro své komplikace. V pokročilých stadiích existuje riziko přilnutí k bakteriálním virům, v důsledku čehož je možná meningitida, encefalitida, bronchitida, pneumonie a jiná závažná onemocnění.

Důležité: zima může být také nebezpečná, pokud teplota trvá dlouho, existují i ​​další, složitější chronická onemocnění, která mohou vytvářet podmínky pro rozvoj komplikací.

Další příznaky, které odlišují chřipku od nachlazení

Pokud pacient nemá možnost poradit se s lékařem, musíte znát několik příznaků, které naznačují, že se jedná pouze o nachlazení, a nikoli o akutní infekční onemocnění.

 1. Hlavním příznakem je opuch sliznice dýchacích cest, proto dochází k obtížnému dýchání nosem a ústy. Ale ne vždy tento okamžik naznačuje chlad, možná začala alergie.
 2. Bolest a bolest v hrtanu se vyskytují v prvních hodinách pouze s nachlazení as chřipkou, tento příznak se vyskytuje po 1-2 dnech.
 3. Teplota 37,1 pro nachlazení je běžný výskyt, značka může vzrůst až na 38,5 stupně. Chřipka je nebezpečný nárůst ze 40 stupňů a výše.
 4. Rýma, kašel se připojí ke konci prvního dne zimy, zatímco s ARVI se objeví na 2., 3. den.

Příčiny nachlazení

Respirační onemocnění se objevují pouze z důvodu aktivace virů, ale aby se tak stalo, musí být vytvořeny určité faktory, při kterých teplota stoupne na 37 stupňů a výše, položí nos. Jakmile dojde k přetížení nosu, víte, že je to hlavní příznak nachlazení. Hlen je zpočátku tekutý, transparentní a z nosu proudí tajné proudění, spíše jako voda. Zároveň oči zčervenají, pacient neustále kýchá a svědí nosní sliznice. Po asi 1-2 dnech se hlen stane tlustým, může ztmavnout. Na rozdíl od chřipky, symptom neznamená přidání bakteriální infekce, naopak, příznak naznačuje uzdravení. Hlavní zbraň proti virům, leukocytům, je koncentrována v nosní dutině, proto hlen získává tmavší odstín.

Jak se vyhnout chladu

Kromě hypothermie a slabé imunity je důležitý i životní styl a výživa.

 1. Sport, jóga, sportovní chůze, plavání urychlují metabolické procesy, regulují krevní oběh, což přispívá k výživě buněk kyslíkem. Díky tomu je imunitní systém posílen, dochází k nárůstu energie, ráznosti.
 2. Je nutné se vyvarovat stresových situací. Banální deprese, duševní onemocnění, hněv mohou způsobit oslabení těla, což má za následek respirační a jiné typy onemocnění.

Důležité: alkohol, kořeněná, uzená, tuková jídla, pečení narušuje gastrointestinální trakt, včetně jater a v důsledku ledvin, močového systému. Málokdo ví, že imunita je tvořena ve střevě, pokud je práce trávicího systému potlačena nezdravou stravou, pak bude zaručena slabost a neschopnost odolávat infekčním onemocněním.

Studená léčba

V případě nachlazení je léčba benignější. Není třeba přijímat opatření k ničení bakterií, hlavní je poslat síly, aby obnovily vnitřní potenciál, jen silné tělo, které se vyrovná s jejich útokem. Není divu, že se říká: „Pokud léčíte nachlazení, projde za 7 dní, nebude se léčit, pak za týden.“ Imunita snadno omezuje mírné nachlazení a nemoc je jen nepatrným nepohodlím. Problémy se mohou vyskytnout pouze při velmi slabém zdravotním stavu.

Proč má nachlazení teplotu 37 nebo více?

Přiměřená léčba závisí pouze na správné diagnóze. V případě nachlazení nemusíte běžet do lékárny a získat spoustu zbytečných léků. Zde budou fungovat zcela domácí opatření a dostupné prostředky, díky kterým akutní respirační infekce odejde bez jakýchkoliv komplikací. Zjistěte, co dělat, když je teplota 37 s chladem, a značka stále roste.

 • Vezměte lehkou pastilu, pastilky, pastilky, pokud nepomáhají a bolest v krku nezmizí, poraďte se s lékařem.

Upozornění: kategoricky nemůžete usilovat o zmírnění alkoholu v krku, pepřové vodky, pikantní cibule, česneku. Ty obsahují těkavou produkci, užitečné stopové prvky, vitamíny, ale pozitivní účinek je možný pouze při spotřebě určité dávky.

Teplota 37,5 pro nachlazení - není třeba okamžitě chytit aspirin pilulku. Tělo napadá bakterie, zatímco výměna tepla a termoregulace jsou narušeny, je naprosto nemožné zasahovat do procesu. Vnitřní potenciál dokonale potlačuje "vzpouru" patogenů a v každém boji je vždy "horký".

S chladem, teplota 37 trvá 5 dní - možná nebezpečná infekce se připojil k problému. V tomto případě nemůžete spěchat přijímat imunomodulátory, ale musíte se poradit s lékařem. Pokud je to nutné, odborník provede kompletní vyšetření těla, odešle testy (moč, výkaly, krev) pro výzkum.

Jednoduchá pravidla na podporu hojení

Na rozdíl od chřipky lze studenou cestou bojovat jednoduchými metodami. Jsou nám známy již od dětství, a jak se ukázalo, každý z nich je založen na vědeckých důkazech.

 • Odpočinek Mnozí lidé nechápou, proč je teplota na dlouhou dobu chladná, a to navzdory skutečnosti, že se pacient na čerstvém vzduchu snaží častěji, je ve společnosti s přáteli rozptylován. Ve skutečnosti nemoc spotřebovává energii potřebnou pro boj s bakteriemi. Proto je důležité udržet si odpočinek, spát častěji, být v klidu a v harmonii.
 • Vzduchování místnosti. V místnosti, ve které se okna neotevřou, vzduch stagnuje s hromaděním nespočetných patogenů. Je zde začarovaný kruh, s teplotou 37,4 a vyšší, a celý problém spočívá jen v jedné věci - je nutné nechat čerstvý vzduch do místnosti častěji.
 • Teplota 37 je držena po několik dní s chladem - věnujte pozornost oblečení. Možná, pyžama, ložní prádlo, je čas změnit nebo změnit na lehčí, letní možnost pro tělo dýchat.

Jsou po nachlazení nějaké komplikace

Obvykle, chladný prochází asi 7, maximálně 10 dnů. Ve vzácných případech se může stát, že nemoc pokračuje s různými typy komplikací.

 • Sinusitida V důsledku stagnace hlenu v nosních dutinách začíná zánět doprovázený bolestí v oblasti očí, horní části obličeje, horečkou po nachlazení.
 • Bronchitida - problém se projevuje v důsledku špatného odtoku sputu z dýchacího traktu, pacient trpí kašlem s těžkým vykašláváním. Vyjádřená komplikace těžkého dýchání, dýchavičnost. Zde, bez zásahu závažných drog, včetně antibiotik nemůže dělat.
 • Tonzilitida. Komplikace se projeví, pokud teplota 37,2 nebo více trvá déle než týden po onemocnění. Totéž platí pro zánět mandlí, jsou pokryty bílým květem, při polykání pacient cítí bolest, odmítá jíst.
 • Otitis je zánět středního ucha. Současně po studené teplotě teplota tvrdohlavě nespadá z úrovně 37,3 a vyšší, trápí těžké bolesti, které jsou populárně nazývány „střelba do ucha“. Spánek je narušen, hojný výtok z ucha.

Také nachlazení může způsobit zhoršení chronických onemocnění, nepříznivě ovlivnit stav pacienta s diabetes mellitus, HIV, emfyzém, atd.

Léky na nachlazení a teploty 37 a více

Klasická sada léků proti nachlazení je nutná, pokud je teplota 37, 37,5 ° C dlouhá doba. Nejprve musíte zjistit příčinu tepla a společně s léky předepsanými lékařem je třeba použít následující techniky;

Mokrý s teplými zápěstí, kotníky, místy, kde prochází velké plavidlo.

1 lžíci octa se rozpustí ve 200 gramech vody a tělo se otře.

Co pít pro nachlazení s teplotou 37: Ibuprofen, Paracetamol je předepsán jako antipyretikum.

Důležité: v případě bolesti v dutinách, uších, očích, teplotě 37,3 ° C, dlouhodobém kašli, měli byste se poradit s lékařem a podrobit se důkladnému vyšetření těla.

Co dělat, když po studené teplotě je 37 stupňů

Po nachlazení se značka často udržuje na subfebrilním měřítku. Je-li takový podivný stav nalezen, musíte věnovat pozornost následujícím bodům:

 • Jaký je zdravotní stav pacienta, je tam letargie, únava;
 • Nezůstávají žádné zbytkové příznaky nachlazení: kašel, kýchání, kongesce nosu, těžké dýchání;
 • Existují známky komplikací: dušnost, bolesti hlavy, bolesti kloubů, vyrážka, záchvaty atd. V případech, kdy teplota 37 nebo více je již druhý týden po nachlazení, nebojte se. Lékaři mají tendenci souhlasit s tím, že prodloužená rezistence vůči nízké horečce po nachlazení je normální. Hlavní věcí není ukázat symptomy naznačující určité patologie způsobené respiračním onemocněním.

Pokud neexistují žádné ohrožující faktory, nemá smysl brát spoustu drog. Je nutné dodržovat jednoduchá doporučení:

 • Chcete-li pokračovat v odpočinku, jako poslední možnost, pokusit se být více v klidu a odmítnout zábavní a zábavní akce.
 • Pijte více tekutin, jako je urychlení procesu čištění těla toxinů a zvýšení pocení, aby se podpořila termoregulace a přenos tepla.
 • Pít bylinné čaje, čaje, konzumovat nápoje s divokou růží, med, lípa, heřmánek, maliny.
 • V případech, kdy není možné vzít si nemocnou dovolenou, je chránit před nadměrnou fyzickou námahou, aby se usnadnila práce srdce a cév.

Důležité: léky, které snižují teplotu, se zvláštní opatrností je třeba věnovat kojícím matkám těhotným ženám.

Tyto metody jsou účinné, pokud teplota nepřekročí 37,4 stupně a rekonvalescentní pocit je normální. Po nachlazení dochází ke zhoršení pohody, je nutná konzultace s lékařem.

Prevence nachlazení

Všichni tedy chápeme, že jakékoli respirační onemocnění, včetně akutních, infekčních, s největší pravděpodobností proniká do lidského těla, pokud má oslabenou imunitu, takže důležitým bodem je posílení vnitřních ochranných sil, které vydrží jakýkoliv virus a akutní respirační infekce. Abyste to mohli udělat, musíte se o své zdraví postarat předem a provést následující kroky:

 • Ztuhlý. Nikdy není pozdě zesílit tělo pomocí jednoduchých pravidel - ráno si dejte studenou sprchu, nalijte na něj studenou vodu. Je lepší začít vytvrzování v teplém období tím, že se na nohy ponoří studená voda, pak až do kotníků a tak dále. Je také dobré použít následující techniku ​​vytvrzování: mokré nohy ve studené vodě, pak horké a několikrát střídavě.
 • Zahrnout do stravy pouze přírodní produkty: ryby, maso, zelenina, ovoce, mléčné výrobky.
 • Dává tělo odpočinku od stresu a psychického stresu. Pořádat pikniky pod širým nebem, ale bez alkoholu, bez kouření. Pozitivní dojmy, pocit radosti a potěšení přináší tělu mnoho výhod. Posiluje se tak imunita, aktivují se buňky v mozku, které jsou zodpovědné za vnitřní potenciál.

Konzumujte méně léků, věnujte pozornost lidovým infuzím, odvarům založeným na přírodních bylinkách, kořenech, bobulích a listech. A pozitivnější, jen příjemné dojmy, relaxace, radost a smích mohou rozptýlit mraky nejen v duchovním, ale i ve fyzickém smyslu, který vědci opakovaně prokazovali nejhlubším výzkumem.

Po vychladnutí udržuje teplotu 37

Teplota 37 pro nachlazení: co pít, pokud máte nachlazení

Zima je zrádná a vždy překvapená. Toto virové onemocnění nezávisí na stavu lidského zdraví, počasí a období mimo okno.

Každý terapeut řekne s jistotou, že ARVI je nejběžnější nemoc.

A dospělí onemocní nejméně 3krát ročně. Co můžeme říci o dětech, jejichž imunitní obrana je tak slabá, že dítě znovu a znovu onemocní zimou.

Dnes medicína ví více než 250 různých virů, které nějakým způsobem vyvolávají onemocnění horních cest dýchacích. Kromě toho, zima ovlivňuje dolní dýchací cesty: průdušnice, průdušky a plíce.

Hlavní příznaky zimy

Vzduchové kapičky přenášejí chlad. Ve většině případů se onemocnění projevuje zánětem lymfatických uzlin. Pokud stisknete malé těsnění, objeví se nepříjemné nepohodlí:

 • za ušima;
 • na krku, krku;
 • pod dolní čelistí.

Během zimy trpí pacient chladem. Tento příznak je charakterizován hojným vylučováním hlenu, nazální kongescí nebo neobvyklou suchostí nosních sliznic.

Chlad je charakterizován suchým kašlem, chrapotem a bolestmi v krku. Občas se může objevit zarudnutí očí, aktivní slzení. Pokud dojde k infekci rotavirem, zažívacím podrážděním, opakovaným zvracením, začne se dehydratace těla.

Při respirační virové infekci vzrůstá tělesná teplota. Může být subfebrilní (37 stupňů) nebo středně vysoká (38-39).

Existuje několik fází chladu. V první fázi (bezprostředně po infekci virem) se tělesná teplota nezvyšuje. Nemoci však poznáte podle charakteristických příznaků:

 1. bolest v krku;
 2. kýchání;
 3. nepohodlí v nose.

Poté následuje druhá fáze onemocnění. Během tohoto období se do krve dostanou patogeny. Dochází ke zvýšení bolesti v krku, otočení kloubů, začíná svalová bolest. Pacient si označí bolestivý, vyčerpávající kašel. Teplota jeho těla se zvedne nad 37 stupňů, sliznice rtů může být puchýřovaná. Horečka neprojde ani v noci.

Když pacient zareagoval na symptomy nachlazení v čase, skončí ve třetí fázi, kdy je hlen odstraněn.

Kašel a výtok z nosu postupně mizí, dochází k vymizení sraženin méně a méně.

Prevence

Aby se zabránilo virové infekci a onemocnění, je třeba pečlivě sledovat určitý profylaktický režim. Především zajišťuje systematické posilování imunity. To bude vyžadovat pravidelné pití imunostimulantů. Nejlevnější a zároveň velmi efektivní byla infuze rostliny Echinacea.

Denní strava by navíc měla obsahovat velké množství zeleniny, bobulí, ovoce a mléčných výrobků. Ani poslední role není přiřazena pravidlům osobní hygieny.

Aby nedošlo k nemocem, každý člověk by se měl pokusit:

 • vyloučit účast na hromadných akcích;
 • použijte speciální gázový obvaz nebo zdravotní masku.

Toto doporučení je obzvláště důležité na podzim a v zimě, kdy počet případů nachlazení dosáhne své apogee a imunita je oslabena nedostatkem vitamínů a slunečního světla.

Pokud je v domě již zima, nebolí to často větrání místnosti, aby se v ní provádělo mokré čištění. Po kontaktu s pacientem si umyjte ruce mýdlem a nedotýkejte se jejich obličejů.

Moderní věda nevynalezla účinnou studenou vakcínu. Můžete být očkováni pouze proti chřipce. Ale nedává stoprocentní záruku, že člověk během epidemie onemocní.

Co dělat, co pít?

Je možné, že člověk chytí chlad, i když se zabýval prevencí nemoci. Co dělat? Jak si pomoci, pokud se můžete dostat k lékaři zítra?

V takové situaci se ruka sama dotýká oblíbeného média, které v televizi nepřestává inzerovat. Stojí to však za to, když teplota nepřesahuje 37 stupňů? V tomto okamžiku musíte zůstat podrobněji.

Obecně je teplota 37 průměrná. Pro jednu osobu to může být docela normální a další způsobí vážné nepohodlí. Rozhodněte o potřebě snížit teplotu až po zjištění příčiny jejího skoku.

Teplota 37 stupňů je udržována při virové infekci a svědčí o:

 • stimulace ochranných sil lidského těla;
 • účinný boj proti cizím mikroorganismům.

Teplota bude nutné snížit pouze tehdy, když teploměr ukazuje 38,5 stupně a teplota nepřestane stoupat. V tomto případě by každý měl pochopit, že snížení teploty pomocí tablet vůbec neznamená, že se zbavíte chladu.

Někteří lékaři trvají na tom, že ani teplo nemusí být vždy sníženo. Pokud to drží, ale nezpůsobuje pacientovi nepříjemnosti, není možné pít antipyretikum. Do těla nepřichází žádná škoda.

Když je vše stejné, je potřeba snížit teplo, je prokázáno, že používá jednosložkové léky. Jsou vyráběny na bázi paracetamolu, Ibuprofenu. Pokud jde o populární drogy, například v Theraflu, Coldrex, tyto látky jsou jen jednou z jejich složek.

Bez lékařského předpisu, i když se teplota udržuje, nemůžete pít:

Tyto klasické výrobky, známé všem již od dětství, mohou způsobit mnoho nepříjemných vedlejších reakcí těla. V mnoha zemích světa jsou tyto léky staženy z lékáren.

Studená léčba

Jak víte, vyléčení zima v pravém slova smyslu je nemožné. Léky pomohou pouze odstranit nepříjemné příznaky nemoci (kašel, rýma), ale ne více.

Co dělat? Pokud má pacient suchý nebo mokrý kašel během zimy, je nutné se ho zbavit. V prvním případě je symptom vyprovokován lechtáním v krku a ve druhém dochází k vykašlávání v důsledku evakuace sputa.

Mukolytika pomůže eliminovat kašel. Léky v této skupině jsou určeny k odstranění hlenu z průdušek. Nejrychlejší ocel:

 1. ACC (ve formě granulí a rozpustných tablet);
 2. Ambroxol (můžete si koupit roztok, sirup, tablety);
 3. Bromhexin (uvolňovaný v tabletách a sirupu).

S pomocí Aqualor, Aquamaris a Otrivin je třeba umýt stěny nosních cest. Také se zbaví různých infekcí. Vazokonstrikční kapky a spreje pomáhají v boji s nazální kongescí: naftyzinem, sanorinem, galazolinem. Díky těmto prostředkům je možné odstranit otoky sliznice, která je hlavní překážkou normálního dýchání.

Při použití takových léků by mělo být jasně pochopeno, že mohou vyvolat závislost. Pokud se to stane, rýma po příliš dlouhé léčbě se ještě zhorší. Tento stav se nazývá ricochet rhinitis.

Je rozumné ovlivnit nachlazení a rýmu. V tomto případě bude terapeut doporučovat věnovat pozornost homeopatickým lékům. Mezi těmito léky se staly obzvláště populární:

 • Anaferon (pro dospělé a děti);
 • Oscillococcinum.

Imunostimulanty nejsou o nic méně žádoucí, například kapsle Arbidol, rektální čípky Riferon, nosní kapky Grippferon.

Užívání antivirotik je oprávněné pouze na samém počátku zimy. I když je lepší, aby pacienti s onemocněním ledvin, jater a srdce tyto léky zcela odmítli. Antivirová léčiva mohou vyvolat nové kolo nemocí.

Eliminovat rýma a bolest v krku pomůže inhalaci, pokud si je každý den. Ale oni mají dovoleno dělat to když teplota je držena uvnitř 37-37.5 mír, ale ne vyšší.

Antibiotika: pít nebo nepít?

Prakticky po prvních příznacích nachlazení začnou mnozí krátkozrakí pacienti užívat antibiotika. A předepisují takové prostředky sobě samým. To je přísně zakázáno, a to i v případě, že teplota je udržována na týden. Co dělat, když má dospělý teplotu již 38 let?

Lékaři jsou unaveni opakováním, že není třeba brát antibiotika pro virová onemocnění. Takové léky jsou proti viru prostě bezmocné, ale špatně poškozují tělo.

Antibiotika budou potřebná, pokud standardní antivirová léčba nepřinese správný výsledek nebo se zvýší symptomy, zejména rýma a kašel. V tomto případě se s největší pravděpodobností spojila bakteriální infekce.

Nejúčinnější antibiotika pro nachlazení:

 1. makrolidy (azithromycin);
 2. fluorochinolony (Levofloxacin, Moxifloxacin);
 3. peniciliny (Augmentin, Ampicillin, Amoxiclav, Amoxicilin);
 4. cefalosporiny (Cefuroxime, Supraks, Aksetil).

Účinná antibiotika však mohou být předepsána pouze lékařem. V opačném případě existuje vysoká pravděpodobnost zhoršení zdraví, rozvoj dysbakteriózy, alergická reakce.

Teplota se udržuje i po nachlazení

Stává se, že teplota 37 udržuje a po zotavení, jako komplikace chřipky. Co je důvodem? Mnoho lékařů má tendenci věřit, že po některých virových infekcích, které byly těžké, je horečka zcela normální. Trvá po nemoci dalších 14 dní.

Pokud se to stane, nebude třeba žádné léky. Měla by však být dodržena následující doporučení:

 1. kdykoli je to možné, neopouštějte dům;
 2. odpočinek častěji;
 3. nepřehánějte se;
 4. pít dostatek tekutin.

Pokud není možné opustit obvyklou pracovní činnost, je lepší eliminovat zvýšenou fyzickou aktivitu. Pokud se tak nestane, může dojít k poruše srdce a cév.

Navrhované metody jsou relevantní pouze v případě, kdy je teplota udržována na 37-37,2 ° C a celkový stav pacienta není narušen. Pokud dojde ke zhoršení zdravotního stavu, rýma a kašel začaly novou silou, nebylo by žádoucí vyhledat lékaře. To zabrání možným komplikacím běžného nachlazení.

Podrobnosti o akcích při prodloužené teplotě ve videu v tomto článku řekne Elena Malysheva.

Měsíc udržuje teplotu 37

Pokud máte měsíc nebo déle, teplota je 37, existuje důvod k obavám. Důvodem může být vnitřní infekce a dokonce i nádory. Neměli byste se však předčasně obávat - někdy jsou tyto podmínky způsobeny stresem, oslabenou imunitou a dalšími provokativními faktory. Diagnóza může být provedena až po obdržení testů, ale jaký lékař kontaktovat, ukážeme vám.

Měsíc teplota 37 ve večerních hodinách

Chcete-li zjistit, proč máte teplotu 37 měsíců, musíte se o situaci dozvědět více. Pokud současně měříte teplotu, zkuste postup posunout o několik hodin dopředu nebo dozadu. Jsou data odlišná? S největší pravděpodobností mluvíme o malém zánětlivém procesu nebo o důsledcích nedávné akutní respirační virové infekce, chřipky nebo nachlazení.

Kromě toho je třeba poznamenat, že teplota zdravého člověka během dne se také liší. Ráno, ihned po probuzení, budou indikátory minimální. K večeru, v průměru, můžete pozorovat nárůst o půl stupně. Pokud je vaše sazba 36,6, teploměr bude s největší pravděpodobností ukazovat 37 před spaním.

V případě, že necítíte výrazné zhoršení zdravotního stavu, ale domníváte se, že existuje důvod být opatrný, doporučuje se provést krevní test. S ním můžete přesněji určit povahu porušení těla. Zde jsou uvedeny hlavní důvody, proč se teplota během měsíce udržuje přibližně na 37 a vyšší:

 • malá hormonální nerovnováha;
 • zánětlivé procesy v urogenitálním systému;
 • užívání perorálních kontraceptiv;
 • účinky stresu, nespavosti;
 • vysoká úroveň únavy;
 • první trimestr těhotenství;
 • zánětlivého procesu v dýchacích orgánech.

Teplota 37 během měsíce po celý den

Pokud měříte teplotu ráno, večer a ve dne, a když nespadá pod značku 37 stupňů, budete muset podstoupit důkladnější vyšetření lékařem. Obvykle jsou takové stavy doprovázeny dalšími příznaky. Pomohou přesněji určit povahu onemocnění.

Teplota 37, která trvá měsíc, kašel a bolesti v kloubech indikují zanedbané infekční onemocnění, které postihuje orgány dýchacího ústrojí. Mohou to být takové nemoci:

 • chronická angína;
 • chronická rýma;
 • chronická laryngitida;
 • pneumonie;
 • chronická bronchitida;
 • tuberkulóza.

V případě, že jste byli léčeni pro některou z uvedených nemocí, má smysl se poradit se stejným lékařem. Stává se, že bakterie infikují centra těla zodpovědná za udržování normální tělesné teploty. Obnovení těchto funkcí může trvat několik měsíců, zejména u lidí, kteří podstoupili léčbu antibiotiky - významně snižuje imunitu.

Pokud máte teplotu 37 let déle než jeden měsíc, ale neexistují žádné jiné příznaky poruchy těla, zkuste sondovat lymfatické uzliny. Primárně reagují na výskyt zhoubných novotvarů. Pokud jsou lymfatické uzliny skutečně rozšířené, budete mít přímou cestu k imunologovi a onkologovi. Nicméně, můžete se obrátit na terapeuta, tak on psal doporučení k příslušnému lékaři po studiu historie a testování.

Často důvody pro neustálé prodloužené mírné zvýšení tělesné teploty je mozkové centrum. Tělo si tento stav udržuje z důvodů, které vědci dosud neodhalili. Obvykle je tento jev spojen se zvláštnostmi individuální nervové organizace. V tomto případě teplota 37 nebude měsíc, ale několik let.

Co když teplota trvá 37 let?

Mnozí z nás se začínají obávat, když je jejich teplota na teploměru 37 stupňů. Osoba okamžitě začne si myslet, že se vyvinul nějaký druh zánětlivého procesu, například v plicích. Než se dostaneme do zoufalství, je nutné zjistit skutečnou příčinu tohoto stavu. V tomto případě odborníci pomohou - pediatr nebo terapeut. Pomohou objasnit příčiny tohoto jevu.

Hlavní příčiny vysoké teploty

Jedna z nejčastějších příčin subfebrilní teploty je považována za chlad. V přítomnosti takové nemoci, osoba také cítí jiné příznaky, například: bolest v krku, rýma, kašel, bolest hlavy. Stává se, že po nemocném pacientovi má pacient také nějakou dobu teplotu 37 let: přinejmenším v těle nejsou žádné infekce, ale je stále slabý a potřebuje čas, aby obnovil svůj zdravý stav.

Jiné příčiny nízkého stupně horečky

Dalšími důvody trvalé zvýšené teploty mohou být těžké léze, přesněji rakovina, autoimunitní procesy. V tomto případě má člověk pocit, že příznaky nejsou zjevně nachlazení. V našem životě existují různé situace, kdy se člověk často obává, vydrží stres. Nebo se stává, že musí často cestovat, měnit životní podmínky, to znamená změnit klimatické a časové zóny. V důsledku toho může také selhat tělesná teplota. Jedním z důvodů pro udržení teploty 37 je tedy termoneuróza. To platí zejména u lidí s vegetativní dystonií. Také ženy mají během těhotenství často teplotu 37. Musím říci, že u těhotných žen je teplota vždy nestabilní. Podle lékařských statistik existují lidé, kteří mají konstantní teplotu 37, což je pro ně považováno za normální teplotu, a ne zvýšené. A zvýšená teplota pro ně je 37,5.

Co by měl člověk dělat při zvýšené teplotě?

Je přísně zakázáno s nimi zacházet nezávisle! V první řadě je třeba se poradit se svým lékařem, protože je to on, kdo může určit přesnou příčinu vysoké teploty a předepsat průběh léčby. Pro tento účel jsou obvykle předepsány obecné testy krve a moči. Umožní lékaři zjistit, zda se v lidském těle vyskytují nějaké skryté procesy. Pokud mluvíme o dítěti, jehož teplota je 37 let po dlouhou dobu, pak je-li zjištěna, okamžitě zavolejte lékaře v domě. Je však také nutné zkontrolovat, zda jsou zuby dítěte řezány.

Vlastní ošetření při 37 ° C

Stává se, že člověk nechce vyhledat pomoc od lékaře a rozhodne, že může snížit teplotu sám. V tomto případě je zakázáno pít žádné prášky. Je lepší použít více vitamínů, aby se posílil imunitní systém. Nebo jen potřebuju odpočinout. V případě, že dojde k dalším rušivým příznakům, měli byste určitě konzultovat lékaře!

Závěr

Můžeme tedy vyvodit následující závěr: pokud je teplota 37 po dlouhou dobu, pak je to důvod, proč se poradit s lékařem. Tato teplota sama by neměla být poražena. Je lepší zjistit důvody pro jeho vzhled: nemusí to být nemoc, ale například jen přepracování.

Teplota bez chladu je vážným problémem.

"Mám teplotu," říkáme, když se teploměr zvedne nad značku + 37 ° C... A mluvíme nesprávně, protože naše tělo má vždy indikátor tepelného stavu. Uvedená společná fráze se vyslovuje, když tento ukazatel překračuje normu.

Mimochodem, teplota lidského těla ve zdravém stavu se může během dne měnit - od + 35,5 ° С do + 37,4 ° С. Kromě toho získáme normový ukazatel + 36,5 ° C pouze při měření tělesné teploty v podpaží, ale pokud změříme teplotu v ústech, pak na stupnici uvidíte + 37 ° C, a pokud změříte v uchu nebo rektálně, pak vše + 37,5 ° C Takže teplota + 37,2 ° C bez známek chladu a ještě více, takže teplota + 37 ° C bez známek chladu, zpravidla nezpůsobuje velké obavy.

Nicméně, jakékoli zvýšení tělesné teploty, včetně horečky bez nachlazení, je odpovědí lidského těla na infekci, která může vést k určitému onemocnění. Proto lékaři a říkají, že zvýšení teploty na + 38 ° C ukazuje, že tělo vstoupilo do boje s infekcí a začalo produkovat ochranné protilátky, buňky fagocytů imunitního systému a interferon.

Pokud vysoká teplota bez příznaků nachlazení trvá dostatečně dlouho, pak se člověk cítí špatně: zátěž na srdce a plíce se významně zvyšuje, protože spotřeba energie a potřeba tkáně na zvýšení kyslíku a výživy. A v tomto případě vám pomůže pouze lékař.

Příčiny horečky bez příznaků nachlazení

Horečka nebo horečka je pozorována u téměř všech akutních infekčních nemocí, stejně jako při exacerbaci některých chronických onemocnění. A v nepřítomnosti katarálních symptomů mohou lékaři určit příčinu vysokých ukazatelů tělesné teploty pacienta izolováním patogenu buď přímo z místního zdroje infekce nebo z krve.

Je mnohem obtížnější určit příčinu teploty bez známek nachlazení, pokud onemocnění vzniklo v důsledku expozice podmíněně patogenních mikrobů (bakterií, hub, mykoplazmat), které jsou vystaveny tělu, a zároveň snižuje obecnou nebo místní imunitu. Pak je nutné provést komplexní laboratorní studium nejen krve, ale také moči, žluče, sputa a hlenu.

V klinické praxi jsou případy přetrvávající - po dobu tří nebo více týdnů - horečka bez známek nachlazení nebo jiných příznaků (s hodnotami nad + 38 ° C) označovány jako horečka neznámého původu.

Nejvíce „jednoduchý“ případ teploty + 39 ° C bez příznaků nachlazení (samozřejmě ve smyslu diagnózy) se týká jeho vzhledu po osobním výletu do horkých cizích zemí (zejména v Africe a Asii), kde ho kousl komár infikovaný parazity druhu Plasmodium. To znamená, že kromě suvenýrů z cestování, člověk přináší malárii. První známkou této nebezpečné nemoci je horečka, která je spojena s bolestí hlavy, zimnicí a zvracením. Podle WHO se každoročně infikuje malárie 350 až 500 milionů lidí.

Příčiny teploty bez studených symptomů mohou být spojeny s nemocemi, jako jsou:

 • zánětlivá onemocnění bakteriálního původu: endokarditida, pyelonefritida, osteomyelitida, pneumonie, tonzilitida, andexitida, sinusitida, meningitida, prostatitida, zánět dělohy, sepse;
 • infekční onemocnění: tuberkulóza, tyfus a recidivující horečka, brucelóza, lymská borelióza, infekce HIV;
 • onemocnění virové, parazitární nebo fungální etiologie: malárie, infekční mononukleóza, kandidóza, toxoplazmóza, syfilis;
 • onkologická onemocnění: leukémie, lymfom, nádory plic nebo průdušek, ledviny, játra, žaludek (s metastázami i bez nich);
 • systémový zánět, včetně autoimunitní povahy: polyartritida, revmatoidní artritida, revmatismus, revmatoidní artritida, revmatická polymyalgie, alergická vaskulitida, periarthritis nodosa, systémový lupus erythematosus, Crohnova choroba;
 • endokrinní onemocnění: tyreotoxikóza.

Nárůst teplotních ukazatelů může být způsoben změnami v hormonální sféře. Například, během normálního menstruačního cyklu, ženy často mají teplotu + 37-37.2 ° C bez studených symptomů. Kromě toho si ženy stěžují na neočekávané prudké zvýšení teploty během časné menopauzy.

Teplota bez známek zimy, tzv. Subfebrilní horečky, je často doprovázena anémií - nízkou hladinou hemoglobinu v krvi. Emocionální stres, tj. Uvolnění zvýšeného množství adrenalinu do krve, je také schopen zvýšit tělesnou teplotu a způsobit hypertermii adrenalinu.

Podle odborníků může být náhlý přerušovaný nárůst teploty způsoben užíváním léků, včetně antibiotik, sulfonamidů, barbiturátů, anestetik, psychostimulancií, antidepresiv, salicylátů a některých diuretik.

V poměrně vzácných případech jsou příčiny teploty bez příznaků chladu zakořeněny v samotném onemocnění hypotalamu.

Teplota bez příznaků chladu: horečka nebo hypertermie?

Regulace teploty lidského těla (termoregulace těla) se objevuje na úrovni reflexu a za to odpovídá hypotalamus, který patří do diencefalonových částí. Mezi funkce hypotalamu patří také kontrola práce celého našeho endokrinního a autonomního nervového systému a obsahuje centra regulující tělesnou teplotu, hlad a žízeň, cyklus spánku a bdění a mnoho dalších důležitých fyziologických a psychosomatických procesů.

Na zvýšení tělesné teploty se podílejí speciální proteinové látky - pyrogeny. Jsou primární (exogenní, tj. Vnější - ve formě toxinů bakterií a mikrobů) a sekundární (endogenní, tj. Vnitřní, produkovaná samotným organismem). Když se vyskytne centrum onemocnění, primární pyrogeny způsobují, že buňky našeho těla produkují sekundární pyrogeny, které přenášejí impulsy do termoreceptorů hypotalamu. A to zase začíná přizpůsobovat teplotní homeostázu těla, aby se mobilizovaly jeho ochranné funkce. A dokud hypotalamus neupraví narušenou rovnováhu mezi tvorbou tepla (která se zvyšuje) a přenosem tepla (který klesá), osoba je trápena horečkou.

Horečka bez příznaků chladu se také vyskytuje v hypertermii, kdy se hypotalamus nezúčastňuje na jeho zvyšování: jednoduše nedostal signál, který by začal chránit tělo před infekcí. Toto zvýšení teploty je způsobeno porušením procesu přenosu tepla, například s významnou fyzickou námahou nebo v důsledku celkového přehřátí osoby v horkém počasí (což nazýváme úpal).

Teplotní ošetření bez příznaků chladu

Připomínáme tedy, že léčba teploty bez známek zimy musí začít s odhalením skutečné příčiny tohoto problému. A za tím účelem byste se měli obrátit na lékaře - a bez prodlení.

Pouze kvalifikovaný lékař (a často ani jeden z nich) bude schopen odpovědět na otázku, odkud pochází vaše horečka, bez příznaků nachlazení, a předepsat komplexní léčbu.

Pokud je zjištěná nemoc infekční a zánětlivá, pak budou předepsána antibiotika. A například v případech lézí houbové etiologie jsou předepsána polyenová antibiotika, léčiva triazolové skupiny a řada dalších léčebných postupů.

Obecně, jak sami rozumíte, pro léčbu artritidy jsou zapotřebí určité léky, pro léčbu thyrotoxikózy nebo, řekněme, syfilis, jsou zcela odlišné. Když teplota stoupá bez známek chladu - když tento jediný symptom kombinoval různé etiologie nemoci - pouze kvalifikovaný lékař může určit, které léky je třeba v každém případě užívat. Takže, pro detoxikaci, to znamená, aby se snížila úroveň toxinů v krvi, uchýlil se k intravenózní kapce speciálních roztoků, ale pouze na klinice.

Proto k vyléčení teploty bez příznaků nachlazení je nejen pít antipyretické tablety jako paracetomol nebo aspirin. Každý lékař vám řekne, že s diagnózou, která dosud nebyla prokázána, může použití antipyretických léků nejen narušovat identifikaci příčiny onemocnění, ale také zhoršovat její průběh. Takže teplota bez známek zimy - opravdu vážný důvod k obavám.