Co dělat, když onemocní po početí?

Dobrý den Především bych chtěl vědět, co přesně jste nemocný. Některá onemocnění naznačují velmi krutou léčbu, která ponechává jen malou šanci na normální těhotenství. Ale s největší pravděpodobností mluvíme o nachlazení nebo chřipce. Pokud tomu tak není, uveďte v poznámkách.

Běžné nachlazení je časným příznakem těhotenství.

Můžete být velmi překvapeni, ale s největší pravděpodobností zimou - to je znamení těhotenství. Bezprostředně po oplodnění začne ženské tělo reagovat s „hormonální bouří“, protože přenášení dítěte vyžaduje rekonfiguraci jeho normálních funkcí. Přibližně polovina budoucích matek vydrží tento proces téměř bez povšimnutí. Existují však výjimky.

Některé ženy začínají pociťovat neobvyklé pocity téměř od prvních hodin těhotenství. V noci se může náhle objevit chrápání, někdy velmi silné. Spravidla se tomuto symptomu věnují pouze příbuzní. Sama žena si stěžuje na bolest v krku, časté kýchání, přetížení nosu. To lze přičíst různým důvodům: alergiím, prachu, nadměrně suchému vzduchu v místnosti, ale nejčastěji - nachlazení.

Intenzivní uvolňování řady hormonů tělem může způsobit nadměrné vysychání sliznic nosohltanu. Proto příčiny příznaků, velmi podobné akutním respiračním infekcím. Pokud žena o svém stavu neví, pak s největší pravděpodobností začne intenzivní léčbu.

Samoléčba je pro dítě velmi nebezpečná, zejména v časném těhotenství. Pokud tedy bylo těhotenství plánováno a očekáváno, nestojí za to léčit první příznaky nachlazení za pomoci „těžkého dělostřelectva“ - až do přijetí verdiktu lékařů. Nebo alespoň před testem.

Chřipka v časném těhotenství

Léčbu chřipky by měl předepisovat pouze lékař. Když jdete k lékaři, ujistěte se, že jste těhotná nebo jste plánovala těhotenství.

Léčba chřipky u těhotných žen má své vlastní charakteristiky, protože mnoho přípravků standardního arzenálu protichřipkových léků v zajímavé poloze je kontraindikováno. Mezi tyto léky patří aspirin, některá antitusická a vazokonstrikční léčiva a řada antivirotik.

Léčba chřipky u těhotných žen

Budete muset pít dostatek tekutin, které vám pomohou „spláchnout“ mazaný virus z těla. Měli byste pít něco kyselého a obsahujícího vitamin C - ovocné nápoje, horký čaj s malinami, citron nebo med, nápoj z boků. Antipyretika pro těhotné ženy umožnila paracetamol.

Pokud trpíte kašlem, lékař s největší pravděpodobností předepíše kojící dávky nebo antitusika, která jsou povolena během těhotenství. Je vhodné provádět parní inhalace s infuzí heřmánku, měsíčku, máty, šalvěje, eukalyptu, třezalky tečkované, divokého rozmarýnu, pupenů borovice atd. Nezapomeňte, že antibiotika proti chřipce nejsou předepsána ani těhotným pacientům.

Účinky chřipky během těhotenství

Samozřejmě, všechny těhotné ženy jsou velmi znepokojeny dopadem chřipky na zdraví dítěte. Okamžitě objasníme, že žádný z lékařů nedokáže s naprostou jistotou předvídat, jak nemoc ovlivnila vývoj dítěte a zda vůbec nějak ovlivnila.

S vysokou pravděpodobností lze říci, že nejvyšší riziko chřipky je na počátku těhotenství (až 12 týdnů). V této době jsou uloženy orgány a systémy nenarozeného dítěte, proto je v tomto okamžiku obzvláště důležitý příznivý průběh těhotenství. Pak dítě jen roste a nemoc matky není pro něj tak nebezpečná.

Pokud se po chřipce něco v těle dítěte pokazilo, pak bude s největší pravděpodobností přerušeno. Pokud těhotenství po chřipce bude probíhat hladce, testy jsou normální, ultrazvuk je dobrý, pak s největší pravděpodobností byste neměli bát, a všechno je normální s dítětem.

Za předpokladu, že chřipka byla závažná, došlo ke komplikacím, pak zůstala možnost infikování dítěte. Proto lékaři často předepisují "trojitý test" pro AFP, hCG a estriol. Předpokladem je splnění všech tří testů, protože jeden nebo dva z nich hodnotí riziko nejčastěji nereálně.

Další analýzy

Všimněte si, že výsledky trojitého testu jsou někdy nespolehlivé, protože závisí na mnoha faktorech. V závislosti na výsledcích "trojitého" testu (někdy opakovaného několikrát pro větší důvěru) se můžete buď uklidnit, nebo zkoumat. Při dalším vyšetření bude nutné podstoupit postup amniocentézy.

Při amniocentéze se odebírá vzorek plodové vody a zkoumá se přítomnost patologií u dítěte. 100% záruka nepřítomnosti nebo nepřítomnosti odchylek nebude poskytnuta. Navzdory tomu, že se postup provádí velmi rychle, prakticky bez bolesti, pod kontrolou ultrazvuku, v cca 1-2% případů hrozí potrat nebo předčasný porod. Vzhledem k těmto rizikům, než se dohodnete na takové studii, musíte pečlivě zvážit.

Koncepce na zimu: je to nebezpečné pro dítě?

Může nachlazení ovlivnit pojetí dítěte?

V některých případech ovlivňuje zchladnutí při narození dítěte skutečnost oplodnění, někdy ne horší pro rodiče. To platí pro případy, kdy je nachlazení fenomén mírné akutní respirační virové infekce.

Je zajímavé, že když se u ženy objeví nachlazení, můžete otěhotnět s větší pravděpodobností než v nepřítomnosti. Pokud se objeví příznaky akutní respirační virové infekce, je logické mírné snížení imunitní odpovědi ženského těla.

Některé typy neplodnosti u žen jsou tvořeny na základě toho, že v cervikálním hlenu cervikálního kanálu jsou protilátky, které vyvíjí imunitu, která zabraňuje transcervikálnímu pronikání spermií. Působení těchto látek je oslabeno během projevu chladu v těle, takže tyto protilátky nemohou nepříznivě ovlivnit spermie. Spermie tak zvyšuje šanci proniknout do děložního hrdla a setkat se s vejcem.

Každý pár ví, jak bolestné je období pokusů o otěhotnění dítěte, které nebylo korunováno úspěchem. Každý z dvojice předpokládá diagnózu neplodnosti a nemůže se plně uvolnit. Tento psychologický faktor neumožňuje toto těhotenství. Když nastane nachlazení, pár je jednoduše rozptylován od bezprostředního problému těhotenství, přičemž jeho pozornost věnuje léčbě. Uvolnění stresu a napětí zvyšuje pravděpodobnost početí.

Pokud se zima změní na těžkou formu nebo se ukáže, že jde o chřipku, která může být často komplikována bakteriálními infekcemi, je možný negativní účinek na zárodečné buňky.

Časté nachlazení při plánování těhotenství

Časté nachlazení je nežádoucím momentem v počátcích dítěte, někdy však může přispět ke splnění zárodečných buněk mužského a ženského pohlaví zmírněním psychického stresu (žena a muž často přemýšlejí o léčbě nemoci více než o potřebě otěhotnět).

Běžné nachlazení může být pomůckou při koncipování i u těch typů neplodnosti, které jsou způsobeny přítomností protilátek v cervikálním hlenu děložního hrdla, které snižují pohyblivost spermií nebo imobilizují.

Nicméně, nachlazení v časném těhotenství může být nebezpečné pro plod.

Koncepce dítěte během zimy: možná rizika

Pokud se u ženy vyvíjí klinický obraz mírného nebo závažného projevu akutní respirační virové infekce nebo chřipky, vždy dochází ke zvýšení tělesné teploty. S poměrně vysokými údaji o tělesné teplotě ženy se bohužel spermie stanou méně aktivními. Jejich dosažení vajíčka je nepravděpodobné.

Klinické projevy nachlazení mohou ženě zabránit sledovat její bazální teplotu, aby pochopily, zda je těhotenství možné. Vzhledem k tomu, že se teplota zvýší, dojde ke ztrátě informačního obsahu metody.

Pokud se před počátkem vyskytla nachlazení a trvalo jeden den nebo dva po něm, během této doby oplodněné vajíčko stále prochází vejcovodem a není implantováno do endometria. Proto není tento druh chladu pro nenarozené dítě nebezpečný. Pokud se však po nádoru projeví nachlazení a po očekávaném datu početí, riziko vyloučení potratu, vrozených vývojových anomálií, defektů způsobených virovým poškozením není vyloučeno a důsledky ve formě zmrazeného těhotenství nejsou vyloučeny.

Koncepce pro studené ženy

Nikdo není imunní vůči výskytu akutních respiračních virových onemocnění v žádném okamžiku života. Snížením ochranných vlastností těla je velká příležitost nakazit se virem, který ohrožuje projev onemocnění. Pokud žena v den početí nebo dříve onemocněla, nebo má-li fenomén virové infekce mírné projevy, pak není čeho se obávat. Tyto infekce se týkají pouze nosohltanu a při řádném ošetření nezahrnují reprodukční systém.

Mírný chlad po početí před implantací není nebezpečný. Oplodněné vajíčko je implantováno do endometria dělohy ne v den početí, trvá čas, než projde vejcovody, dostane se do dělohy a připojí se.

Kdyby žena při početí měla zima, pak i přes mírnou nemoc potřebovala vyhledat lékařskou pomoc. Pouze lékař Vám bude schopen adekvátně vyhodnotit Váš zdravotní stav, přítomnost či nepřítomnost komplikací z této infekce. Při vstupu do bakteriální flóry ve formě sinusitidy, bronchitidy, angíny, je nutné přijmout opatření ve formě schváleného předpisu, ale zároveň nezbytného pro tělo, léky.

Pokud mají virové projevy mírný nebo závažný stupeň, je nemožné určit, který virus provokoval infekci a jak ovlivní tvorbu zygotu.

Pokud se při nachlazení na rtech vyskytlo početí, tj. Během projevu herpetické infekce, je zapotřebí odborné rady. Tento typ infekce v raných stadiích může být nebezpečný pro vyvíjející se embryo.

Koncepce pro chladného manžela

Žena ani muž nejsou pojištěni proti akutní respirační virové infekci. Je také možné pojetí dítěte během zimy manžela. Virové léze se mohou vyskytovat také u samčích zárodečných buněk - spermie. Mírná infekce a zejména chlad před počátkem, nezpůsobí žádné morfologické změny v zárodečných buňkách, což není případ závažných projevů infekce. Virová činidla mohou ovlivnit aktivitu, pohyblivost spermií a jejich strukturu. Ale stojí za to uklidnit budoucí rodiče, říkat okamžik, že vejce je oplodněno jedním z nejkvalitnějších, agilních a zdravých spermií. Nejpravděpodobněji tento zástupce mužských zárodečných buněk nemá žádné abnormality, protože měl příležitost překonat všechny překážky, které brání dosažení vajíčka. V případě vážného stavu, který by mohl postihnout spermie, by se v chladném období jednoduše nedochovalo.

Studený v prvním týdnu po početí

Tam jsou případy, kdy šťastní rodiče, vidět dva proužky na zkoušku, nemůže skrýt radost z takové žádoucí těhotenství. Pocit neomezeného štěstí je však nahrazen pocitem komplexní úzkosti. To se děje v době, kdy žena začíná pociťovat slabost, malátnost, katarální symptomy, rýmu, trhání a někdy bolest v krku.

Co dělat v tomto případě? Existují nepochybně rizika. Protože existuje velký počet virových kmenů a jejich účinek na vyvíjející se embryo je zcela odlišný. V případě mírného průběhu akutní respirační virové infekce je nutné se nejprve poradit s lékařem, protože samoléčba nepřinese pozitivní výsledky.

Zvýšení tělesné teploty spíše negativně ovlivňuje vyvíjející se embryo, virové agens mohou vyvolat abnormality ve vývoji plodu, protože v prvních 12 týdnech nastává období embryogeneze - tvorba všech orgánů a tkání plodu. Vliv virů může samozřejmě vést k katastrofálním následkům. Nicméně s výskytem malformací plodu v důsledku expozice virovým agens je toto těhotenství s největší pravděpodobností spontánně přerušeno nebo má za následek zmrazené těhotenství.

Ve většině případů je v těchto případech zaznamenán pozitivní výsledek. I když je infekce komplikovaná bronchitidou, a dokonce i pneumonií, neměli byste zoufat, protože v těhotenství jsou povolena antibakteriální léčiva. I když je jejich jmenování v prvním trimestru nežádoucí, stále existuje šance na úspěšný výsledek. V každém případě, k identifikaci jakýchkoliv patologických stavů, fetálních vývojových abnormalit, existuje screeningové vyšetření, které se provádí dvakrát během 2 trimestru těhotenství. Vyšetření zahrnuje jak biochemický screening, tak ultrazvukové vyšetření, které může přesně indikovat přítomnost nebo nepřítomnost patologií.

Jak léčit nachlazení při plánování těhotenství?

Terapie akutních respiračních virových infekcí během početí a po těhotenství má určité zvláštnosti. Jsou-li mírné projevy s katarálními jevy, pak hojné pití, odpočinek na lůžku, neustálé oplachování krku a oplach nosu může situaci napravit bez jakýchkoliv následků.

Bylinná imunomodulační činidla mohou být používána podle pokynů lékaře.

S nazální kongescí, použití Pinosol je povoleno, protože jeho složení obsahuje bylinné složky.

Při zvyšování teploty mohou být použity léky obsahující paracetamol. V případě hypertermických reakcí je však nutně nutné poradit se s lékařem, aby nedošlo k vynechání komplikací a nepoškozování sebe a svého těhotenství.

Pokud jsou zahájeny studené komplikace ve formě bronchitidy, angíny, sinusitidy, pak mohou být antibakteriální léky užívány iv počáteční fázi těhotenství.

Nezůstávejte s problémem zimy a těhotenství. Nezávislé hledání řešení problému na internetu nedává pozitivní výsledky, může však situaci zhoršit, a to jak pro vaše tělo, tak pro tělo nenarozeného dítěte. V každém případě je nutné se poradit s lékařem, který vám poskytne potřebné rady potřebné k uzdravení.

Je možné otěhotnět zdravé dítě?

Mnoho žen, které mají to štěstí, že otěhotní, je znepokojeno otázkou: je možné otěhotnět dítě, je to nebezpečné? V tomto delikátním předmětu existuje mnoho nuancí, vše závisí na konkrétní situaci. Jak těžké bylo toto onemocnění, kdo se necítil dobře.

Malace přispívá k pojetí?

Někdy se stává, že pár plánuje těhotenství na dlouhou dobu a bez úspěchu. A najednou dochází k pojetí, když se jeden z manželů nebo dokonce oba cítí dobře. Jak jste během zimy otěhotněla? Lékaři to vysvětlují dvěma faktory: psychologickou a fyziologickou.

V prvním případě indispozice pomáhá odvrátit pozornost manželů od pokusů o otěhotnění. Faktem je, že při plánování rodiny je nějaký stres nevyhnutelný. Samotný proces pojetí je doprovázen napětím: pár si myslí, že všechno fungovalo správně, ale nakonec nic nevyjde. Obě manželky jsou v zimě v pohodovém stavu, který je nezbytný pro úspěch „operace“.

Druhým důvodem pro zázrak, který se stal, je oslabení imunity ženy s chladem. To je vysvětleno tím, že některé ženy mají velmi silné imunoglobuliny. Ta brání pronikání spermií do vajíčka. Během zima, imunitní systém nemůže odrazit "cizinci", v důsledku hnojení.

Někdy, naopak, se koncepce stává provokatérem zimy. V prvních dnech po oplodnění totiž imunita klesá. Tak navržený přírodou zajistit, že ženské tělo neodmítne "cizí" organismus malého stvoření.

Co je zima

Studená je nejčastěji chápaná virová infekce. Před vyřešením problému chladu při počátcích dítěte je třeba rozlišovat několik typů nemocí:

 • Běžná akutní respirační virová infekce bez horečky;
 • SARS s horečkou a horečkou;
 • Chřipka;
 • Bakteriální komplikace ARVI - prodloužená bronchitida, sinusitida atd.;
 • Angina

Tyto nemoci ovlivňují tělo různými způsoby. Mírné katarální onemocnění postihuje hlavně nosohltan, aniž by vedlo ke změnám v reprodukčním systému. Druhá a třetí odrůda mají tvrdý vliv na schopnost organismu fungovat normálně.

Je-li manžel nemocný

Obvykle se žena dozví o svém těhotenství 2-3 týdny po početí. Pokrývá radost, která je pak nahrazena úzkostí. Vzpomíná, že její partner měl nedávno akutní respirační virovou infekci. Jak ovlivní dítě zima?

Nejčastěji nemá člověk ARVI na dítě žádné důsledky a obavy budoucích rodičů jsou marné. To je způsobeno tím, že spermie zralé po dlouhou dobu, více než měsíc. Proto stav chladného člověka při početí nemůže ovlivnit kvalitu spermií.

Pokud měl několik dní nebo týdnů před oplodněním, vyvstávají otázky. Zejména pokud byl ARVI doprovázen horečkou. Virová infekce by mohla ovlivnit spermie, snížit jejich mobilitu a kvalitu.

Ale nebojte se. Kdyby byla nemoc doprovázena horečkou, přežilo by pouze silné spermie.

I když se kvalita spermií po ARVI zhorší, dojde k pojetí s účastí nejkvalitnějších spermií od milionů. Po oplodnění bude ženské tělo držet kontrolu plodu. Bude-li s ním něco špatně, bude odmítnut a implantace se nestane. Pokud embryo infiltrovalo stěnu dělohy, ale není dostatečně zdravé, pak se nejpravděpodobněji vyskytne potrat v nejbližší době. Proto, pokud se těhotenství vyvíjí normálně, pak není čeho se obávat.

Pokud její manžel neměl žádnou teplotu, zima postihla pouze nosohltan, zatímco spodní část těla zůstala zdravá a také reprodukční systém.

Obvykle však lékaři doporučují odložit koncepci, pokud byl jeden z manželů léčen závažnými léky. Některé z nich mají teratogenní účinek, to znamená, že mohou vést k abnormalitám ve vývoji plodu. Přečtěte si, kdy můžete otěhotnět po antibiotikách.

ARVI u budoucí matky

Jak ale ženská zima ovlivňuje zdraví dítěte? Záleží na tom, jak těžké onemocnění bylo a jaké léky byly použity.

S mírným chladem se není čeho bát. Jediné, co je třeba v tomto případě udělat, je zabránit šíření infekce léčbou nachlazení pomocí léků předepsaných lékařem. Buďte opatrní nejen s léky, ale také s bylinkami. Některé z nich jsou škodlivé během těhotenství.

Nebezpečí v některých případech je jen silný kašel. To může vést k nedobrovolnému kmeni dělohy. To může způsobit odmítnutí embrya ze stěn a následné potraty se slabými děložními svaly. Ale to se stává zřídka.

U těžkých nachlazení, jako jsou akutní respirační virové infekce s horečkou, může onemocnění postihnout embryo. Nebezpečí je zvýšená teplota - přehřátí je škodlivé pro plod. V případě SARS s horečkou a teplotou vyšší než 38,5 stupně doporučují lékaři snížení teploty pomocí schválených přípravků na bázi paracetamolu. Aspirin a jeho deriváty během těhotenství nelze použít.

Někteří experti naznačují, že pokud má virová infekce vliv na embryo, pak zemře. Pokud k potratu nedocházelo, neměla tato choroba na embryo žádný vliv. Princip "vše nebo nic". Tělo matky je postiženým plodem odmítnuto. Pokud virová infekce neovlivní embryo, těhotenství bude pokračovat a dítě se bude vyvíjet normálně.

Chřipka v časném těhotenství

Pokud po početí začala horečka, kašel, rýma, bolesti těla a další příznaky chřipky, pak musíte pít hodně a léčit léky předepsané lékařem. Je také nejlepší dodržet lůžko a ujistit se lékaře o možném těhotenství. Později takové těhotenství bude vyžadovat zvláštní pozornost lékařů.

Nejnebezpečnější období je implantace (5-7 dnů po oplodnění) a 4-13 týdnů těhotenství.

Během období od prvního do čtvrtého porodnického týdne těhotenství (tj. Až do zpoždění menstruačního období) žije zygota autonomně, sama o sobě, a proto chráněna před viry. Ale v okamžiku, kdy je oplodněné vajíčko připojeno ke stěně dělohy, začíná růst a vyvíjet se, zárodek závisí na procesech probíhajících v těle. Během tohoto období od 4 týdnů (tj. Na samém počátku těhotenství do druhého trimestru) dochází k rozvoji dítěte pod vlivem změn v těle matky. Viry mohou vstupovat do dětských buněk a poškodit je.

Pokud právě plánujete těhotenství a jeden z manželů je nemocný chřipkou nebo ARVI, je lepší být v bezpečí a odložit koncepci do příštího měsíce. Během těhotenství je navíc počet schválených léků velmi omezený.

Jak se léčit

Léky během chřipky a ARVI mohou být použity pouze po konzultaci s lékařem.

Od receptů tradiční medicíny během chřipky, mnozí lékaři doporučují pít odvar s divokou růží, pomáhá odstranit všechny toxiny z těla, naplňuje ji vitaminem C.

Můžete kloktat s odvar z heřmánku, opláchněte nos mořskou vodou.

Aby nedošlo k nachlazení, lékaři doporučují přijmout preventivní opatření:

 • hlavním doporučením není jít na veřejná místa, kde je mnoho lidí;
 • nosit gázový obvaz nebo masku proti infekci;
 • užívat vitamínové přípravky;
 • namazat nosní průchody oxolinovou mastí (i když to není velmi účinné opatření).

Takže otázka, zda si můžete představit dítě s nachlazení, může být zodpovězena kladně. Při mírném nachlazení onemocnění neovlivní schopnost těla vytvořit zdravé embryo. Další věc je, že byste neměli otěhotnět dítě, pokud má člověk nebo žena chřipku.

Je-li žena má zima po ovulaci a oplodnění došlo, pak je třeba, aby teplota dolů s povolenými léky a zavolat lékaře.

Kompetentně: názor porodníka-gynekologa

Otázky pacientů zodpovídá porodník-gynekolog Elena Artemyeva.

- Mám den ovulace a najednou začal ARVI. Je možné se pokusit otěhotnět dítě, nebo ho nemoc ovlivnit? Je pojetí nebezpečné pro nachlazení?

- Ano, virové infekce jsou nebezpečné při početí a těhotenství. Naplánujte si těhotenství v dalším cyklu.

- Je možné pokusit se otěhotnět dítě, pokud má manžel chlad? Léčí se antibiotiky.

- Po antibiotikách by měl být počet odložen na tři měsíce.

- Můj manžel a já jsme měli SARS, byla vysoká horečka. Pili Kagotsel. A najednou jsem zjistil, že jsem těhotná - test byl pozitivní. Může nemoc ovlivnit zdraví dítěte?

- S největší pravděpodobností to nemělo žádný vliv na ovoce. Došlo k implantaci, hladina hCG v moči dosáhla vysokého počtu (jinak by test neukázal těhotenství). Zdá se, že plod se vyvíjí normálně, jinak by ho tělo odmítlo. Nebojte se.

- Týden před počátkem jsem chytil chlad, s největší pravděpodobností je to chřipka. Nemocný dva týdny, pil teraflu. Nyní je období těhotenství jeden a půl měsíce. Lékař ještě nebyl. Mohla by chřipka ovlivnit dítě? Četl jsem, že v prvním týdnu po početí není krevní tok dítěte spojen s krví matky, je to pravda?

- Ano, v prvních dnech není embryo spojeno s krví matky. Mohla by infekce ovlivnit dítě? Čas ukáže, ale soudě podle skutečnosti, že těhotenství bylo zachováno, všechno je v pořádku.

Těhotenství po nachlazení

Pro porod zdravého dítěte je důležité, abyste v době početí neměli vážnou nemoc. Běžné nachlazení snižuje imunitu žen i mužů, což vyvolává řadu komplikací během těhotenství. Užívání léků v období po implantaci embrya může také negativně ovlivnit jeho další vývoj.

Dopad chladu na reprodukční funkci mužů a žen

Běžné nachlazení představuje mnoho respiračních infekcí infekčního charakteru, které se projevují zánětem sliznice dýchacích cest. Taková onemocnění ovlivňují lidskou fyziologickou aktivitu různými způsoby. Mírná nachlazení postihuje pouze oblast nosohltanu, bez ovlivnění reprodukční funkce. Chřipka nebo ARVI s teplotou však ovlivňují funkčnost těla a způsobují poruchy vývoje embrya.

Nemoci jakékoliv povahy mohou nepříznivě ovlivnit reprodukční funkci. Vše záleží na individuálních vlastnostech organismu a na stavu imunitního systému.

Ne vždy bolestivý stav nepříznivě ovlivňuje lidský stav. Přítomnost SARS nebo chřipky velmi často přispívá k úspěšné koncepci. To je způsobeno několika faktory.

 1. Při plánování těhotenství, pár je ve stavu stresu, který nepřispívá k hnojení. Vývoj onemocnění za studena vyžaduje pozornost a řádnou léčbu. Zaměření na koncepci mizí a přispívá ke zklidnění. V takovém okamžiku může žena otěhotnět.
 2. Vysoký imunitní stav zabraňuje vstupu cizích látek a látek, včetně spermií. Během zimy je imunitní systém oslaben, což přispívá k početí.

V mnoha situacích přítomnost SARS neumožňuje vznik nového života. Pokud embryo trpí působením viru, selže implantace. V takové době embryo dodržuje zákon „vše nebo nic“.

Pokud má člověk akutní respirační virovou infekci bez horečky, pak se není čeho bát. Tento jev neovlivňuje kvalitu semenných tekutin a výsledek početí.

S chladem, doprovázeným zvýšením teploty nad 38 ° C dochází ke zpomalení vývoje spermií, což vede ke snížení jejich kvality. Typicky, tyto spermie nejsou schopny oplodnit vajíčko.

Koncepce s SARS

Jakékoliv onemocnění může nepříznivě ovlivnit zrání folikulu a uvolnění vajíčka. Riziko ARVI pro ovulační funkci je následující:

 • zvýšení teploty vyvolává předčasné uvolnění vajíčka;
 • může dojít k anovulaci hormonální nerovnováhy;
 • vysoké hodnoty na teploměru snižují aktivitu spermií v ženských pohlavních orgánech;
 • úspěšné pojetí nemůže nastat ve oslabeném těle.

Je-li při studené koncepci, která je doprovázena zvýšením teploty, nezbytné, je nutné figury porazit. Těhotným ženám je povoleno užívat léky obsahující paracetamol. Tento stav neovlivňuje vývoj plodu.

Přítomnost chřipky během pojetí dítěte vyžaduje rychlou evakuaci infekce z těla. K tomu je třeba hodně pít, je vhodné použít brusinkovou šťávu. Měli byste také zavolat lékaře, který Vám předepíše potřebné léky.

Rizika a klíčové důsledky

Při otěhotnění je riziko virů pronikajících do embrya minimální. V prvních dnech, kdy se oplodněné vajíčko přesune do dělohy, neexistuje vztah mezi tělem matky a vejcem. Zvýšená teplota také nemůže mít negativní vliv na pohybující se vejce.

Když je však embryo implantováno do děložní stěny, virus se může dostat do embrya skrze krev ženy. To může vést k následujícím komplikacím:

 • hrozící potrat;
 • blednutí těhotenství;
 • vrozené anomálie vývoje.

Počet spontánních potratů těhotenství se během epidemie chřipky několikrát zvyšuje.

Studené během těhotenství

Oslabení imunitního stavu během těhotenství je nezbytným fyziologickým procesem. Toto je vyžadováno aby tělo neodmítlo oplodněné vajíčko, které obsahuje cizí geny pro matku.

Pokud je diagnostikována nachlazení, pak dochází k významnému snížení defenzivních reakcí, což vede k těžké ARVI.

Nebezpečí a možné komplikace

Zima během těhotenství zvyšuje riziko vzniku následujících komplikací:

 • pneumonie;
 • exacerbace chronických patologických stavů trávicího systému, jater, ledvin;
 • zhoršené prokrvení embrya;
 • nesprávná tvorba vnitřních orgánů plodu;
 • rozvoj placentární insuficience;
 • potrat, předčasný porod.

Zima během těhotenství může vést k vážným problémům. Nastávající matky trpí infekčními chorobami. Situaci komplikuje nemožnost léčby žen účinnými léky. Proto se musíte vyhnout místům velkých zástupů lidí, včas uplatňovat preventivní opatření.

Léčba

Nekontrolované léky mohou snížit pravděpodobnost početí. Léky bojující za studena mohou ovlivnit kvalitu spermatu, což snižuje pravděpodobnost těhotenství.

Během ovulace

Pro ženu během ovulace je důležité zabránit progresi onemocnění. Doporučuje se poradit se s lékařem, který předepíše bezpečné léky s vysokou účinností.

Pokud si zvolíte léky proti nachlazení, měli byste pečlivě prostudovat pokyny, abyste objasnili kontraindikace a nežádoucí účinky. Doporučuje se dávat přednost sprejům (Ingalipt, Geksoral), vstřebatelným tabletám - místně působícím prostředkům.

Pro léčbu rýmy lze zakoupit nosní spreje nebo kapky obsahující xylometazolin. Léčba kašle s ovulací je povolena Sinekodom nebo Stodal - šetřící prostředky, jemně působící na tělo. Paracetamol a další produkty, které jej obsahují, mohou být použity ke snížení vysoké tělesné teploty.

Po početí

Je důležité správně léčit nachlazení po oplodnění, aby nedošlo k poškození dítěte. Pro léčbu ARVI během těhotenství se doporučuje: t

 • v případě nachlazení opláchněte nosní cesty fyziologickým roztokem, namažte je eukalyptovým olejem, jehličí;
 • kloktadlo s heřmánkem, šalvějí, roztokem sody;
 • kašel pomůže inhalaci;
 • vezměte tinkturu eleutherococcus a dogrose, které mají antivirový účinek.

Je důležité pít více tekutin (zelený čaj, domácí ovocné nápoje), což přispívá k předčasnému stažení viru. Je třeba odpočívat, často vzduch v místnosti.

Prevence nachlazení

Aby se zabránilo rozvoji bolestivých stavů, měla by být menší pravděpodobnost návštěvy na veřejných místech, zejména během zimních epidemií chřipky. Doporučuje se promazat nosní cesty oxolinovou mastí, která zabraňuje pronikání virů.

Chcete-li zlepšit ochranné reakce těla, měli byste brát vitamínové komplexy, které zvyšují imunitu. Pro budoucí matky je dobré pít šípkový odvar, který nevede k rozvoji alergických reakcí. Nápoj posiluje imunitní stav, nasycuje tělo vitamíny.

Důležitá je vyvážená výživa. Je nezbytné obohatit dietu o ovoce, bobule, zeleninu, zelení. Mělo by být častější chodit na čerstvém vzduchu a věnovat čas běžné fyzické aktivitě.

Pokud má žena během ovulace zima, bude bezpečnější odložit koncepci na další měsíc. Pokud člověk onemocní a byl léčen antibiotiky, mělo by být těhotenství plánováno po 2 měsících. Tentokrát stačí k obnovení semenné tekutiny. Včasné odstranění nepříznivých faktorů pomůže v budoucnu předcházet problémům.

Studené na početí: vliv na těhotenství

Těhotenství je velkou zodpovědností za život budoucího muže a žena se snaží brát její plánování co nejvážněji. Může se však stát, že dlouho očekávaná událost se náhle stala ve špatném okamžiku - během nemoci.

To může varovat a dokonce vyděsit budoucí rodiče, zejména matku, která se nyní nemůže obávat. Hlavní věcí není eskalovat situaci, ale pokusit se klidně zjistit, jak může koncepce ovlivnit vývoj plodu během zimy.

Těhotenství a zima

Při plánování těhotenství je nemožné vyhnout se všem onemocněním, kdy se žena stará o své zdraví více než kdy jindy. I bez opuštění vašeho domova se můžete nakazit od manžela nebo dítěte. Může se ale zcela zdravé dítě narodit při početí během zimy?

V teplém období je nejnebezpečnější infekcí rotavirus. Mohou být infikovány nemytým ovocem a zeleninou, špinavýma rukama nebo znečištěnou nepraženou vodou. Proto je postačující striktně dodržovat hygienická pravidla pro ochranu patogenů. Naopak v období podzimu a zimy není těžké onemocnět. Všude jsou různé virové infekce dýchacích cest, včetně chřipky.

Dokonce i člověk se silnou imunitou může chytit chlad. Během těhotenství jsou imunitní síly těla výrazně oslabeny. Ano a otěhotnění dítěte není těžké.

Hlavní věcí během těhotenství je absence tepla. Lékaři obvykle doporučují užívat antipyretika, když teploměr čte pod 38,5 ° C. S léky, musíte být také velmi opatrní, protože mnoho z nich je zakázáno během těhotenství, zejména v prvním trimestru. Ale také začít nemoci v žádném případě nemožné. Žena by měla pozorovat odpočinek na lůžku, hodně vypít, propláchnout nos fyziologickým roztokem.

Ale zima se nazývá nejen mírný průběh akutních respiračních virových infekcí, ale také komplikace virových onemocnění, stejně jako chřipky a bolest v krku. Pravděpodobnost otěhotnění dítěte je skvělá, takže žena musí být ostražitá.

Studené a pojetí

Mnoho párů se potýká s tím, že s dlouhým plánováním a vynikajícím zdravotním stavem manželů nedochází k těhotenství. Ale s nachlazením je počátek dítěte pravděpodobnější než ve zdravém stavu. Tento jev lze vysvětlit následujícími důvody:

 1. Psychologické. S dlouhým a neúspěšným plánováním těhotenství začínají manželé zažívat stres. Příliš mnoho fixace na požadovanou koncepci dělá z intimity test - bude to tentokrát fungovat? V důsledku toho nic nevyjde a příště se napětí a stres zvyšují. Pokud jeden z manželů je nemocný, pak pár v této situaci nemyslí na koncepci. Oba relaxují psychicky i fyzicky a žena otěhotní.
 2. Fyziologické. Stává se, že zdravá žena nemůže dlouho otěhotnět, ale zároveň nemá se svou partnerkou neplodnost. Možné vysvětlení je příliš silná imunita ženy. Faktem je, že těhotenství začíná do týdne po oplodnění, protože jeho počítání tělem je prováděno od okamžiku připojení vajíčka ke stěně dělohy. Stává se, že spermie úspěšně oplodní vajíčko, ale vajíčko plodu se nemůže připojit k děloze. Tělo ho vnímá jako mimozemské tělo a odmítá. Pokud dojde k oplodnění na pozadí snížené imunity, tělesné síly nemají čas reagovat na připojení vajíčka a začíná těhotenství.

Muž je zima

Spermatozoa prochází fází zrání po dobu přibližně jednoho měsíce. Pokud člověk onemocněl několik dní před početím, pak to neovlivní kvalitu spermií. Další věc je, že může nakazit svou ženu. Proto, zima manžela v době početí není nebezpečná, pokud nedostane nemocnou ženu.

Pokud měl člověk infekční onemocnění měsíc před početím, kvalita spermií se mohla snížit. Významné zvýšení teploty způsobuje, že spermie nejsou aktivní, takže hnojení je nepravděpodobné. Ale protože se to stalo, znamená to, že nemoc neměla vážný účinek. Při vysoké teplotě mohou přežít pouze ty nejsilnější spermie.

Jiná je situace, pokud je virové onemocnění komplikováno bakteriální infekcí. Pak možný dopad komplikací na kvalitu zárodečných buněk. Ale i v tomto případě by se k vaječné buňce mohly dostat pouze ty zdravé a silné spermie. Pokud se však oplodnění stalo s pomocí změněné mužské buňky, pak je vysoká pravděpodobnost, že ženské tělo embryo odmítne co nejdříve.

Jediné vážné znepokojení je skutečnost, že člověk bral silné léky několik dní nebo týdnů před početím. Antibiotika ovlivňují sexuální funkce. Mnoho léků má teratogenní účinek, což znamená, že nelze vyloučit možné abnormality plodu. Ale neměli byste paniku, stačí pečlivě sledovat průběh těhotenství.

Žena je studená

Můžete otěhotnět chladem. Nemoc ženy ovlivňuje těhotenství jiným způsobem než muž. Ale opět to vše závisí na závažnosti nemoci a drogách krátce před počátkem. Pokud je nemoc mírná, bez hypertermie, postihuje pouze nosohltan, pak není nic nebezpečného. Jednoduché ARVI obvykle neovlivňuje embryo.

Vysoká tělesná teplota (nad 38,5) může být pro těhotenství nebezpečná. Pokud v době ovulace měla žena vysokou horečku, pak se nejspíše nevyskytne koncepce (alespoň s tak špatným zdravotním stavem, žena obvykle není na sex). Pokud však těhotenství přišlo, znamená to, že hypertermie neměla žádný vliv na kvalitu vajíčka.

Totéž platí pro vysoké teploty v prvních dnech po početí. Pokud dojde k vážnému dopadu, embryo se buď nebude moci připojit k děloze, nebo bude brzy odmítnuto. Žena ani neví, že je těhotná.

Pokud má studená žena podezření, že před několika dny mohla otěhotnět, musíte zabránit rozvoji vleklé nemoci. V tomto případě můžete užívat pouze léky schválené v prvním trimestru s účinnou látkou paracetamol.

Přípravky s kyselinou acetylsalicylovou během těhotenství jsou přísně zakázány. Tradiční léčba by měla být také pečlivě používána. Mnoho léčivých bylin má abortivní účinek.

Vliv onemocnění na oplodněné vajíčko

Po početí trvá několik dní, než je embryo implantováno do děložní dutiny. Toto období se nazývá preimplantace. V této době jsou všechny buňky embrya stejné. Pokud nemoc při oplodnění nepříznivě ovlivní jeden z nich, pak se nebojte.

Zbývající buňky budou plnit funkci poškozené. V tomto případě nic neohrožuje embryo a bude úspěšně připojeno k tělu dělohy. Od této chvíle začíná těhotenství a vývoj nenarozeného dítěte.

Pokud byl vliv na oplodněné vajíčko s nachlazením významný, pak se embryo jednoduše odmítne a těhotenství nepřijde. Za normálních okolností začne žena menstruovat.

Lékaři napůl v žertu tomu říkají "všechno nebo nic". To znamená, že buď embryo je zdravé, životaschopné a pak přijde těhotenství, nebo je embryo vadné a bude z těla odstraněno.

Těhotenství plánování nachlazení

Stává se, že žena opravdu chce otěhotnět, ale před plánovaným pojetím dítěte onemocní jeden z manželů. V tomto případě existují dvě možnosti - buď počkejte do dalšího cyklu, nebo se pokuste otěhotnět, bez ohledu na to, co. Které z následujících možností závisí na následujících faktorech:

 1. Kdo přesně z manželů zchladl, než počal dítě. I když je nepravděpodobné, že by někdo infikoval druhého. Ano, a inkubační doba je jiná, může trvat 1 den, nebo možná 10. Pokud žena chytila ​​první chlad, pak s největší pravděpodobností uprostřed cyklu dojde k zotavení. I když se muž nakazí, nepoškodí jeho koncepci a budoucí těhotenství. Ale pokud byl manžel poprvé nemocen, pak žena může onemocnět právě včas pro období ovulace nebo brzy poté. To už hrozí potratem.
 2. Jak dlouho před ovulací začala nemoc. Později po ovulaci se tato choroba projevila bezpečněji. Průběh banálního respiračního viru netrvá déle než 7 dní a v době příznivé pro početí bude žena zdravá. Je-li nemoc zpožděna nebo začíná blízko středu cyklu, je lepší trpět další měsíc a pokračovat v plánování koncepce v následujícím cyklu.
 3. Složitost proudění. Infekce se liší od banální chřipky až po chřipku nebo angínu. Nejnebezpečnější jsou bakteriální infekce a virus chřipky. Všechny nemoci, které jsou doprovázeny vysokou horečkou, by měly být důvodem pro odložení koncepce.
 4. Jaká je léčba. Přípravky na bázi paracetamolu, pastilky pro sání, bezpečné zavlažovací spreje, homeopatické léky by neměly ovlivnit budoucí průběh těhotenství. Proto, pokud léčba byla provedena schválena v prvním trimestru léků, pak se není čeho bát. Můžete pokračovat v plánování těhotenství. Po antibiotikách a dalších závažných drogách, které jsou v prvních měsících těhotenství zakázány, by mělo uplynout dost času. Některé látky jsou z těla odstraňovány déle než sedm dní a není možné zaručit, že nebudou poškozovat budoucí embryo. Užívání antibiotik je proto indikací pro koncepci plánování v dalším cyklu. I když někteří odborníci doporučují odložit na tři měsíce.

Jak se léčit

V prvních týdnech těhotenství jsou stanoveny všechny orgány a tělesné systémy dítěte. To je velmi zodpovědný čas a jakýkoli vnější vliv může nepříznivě ovlivnit vývoj plodu. Proto byste v žádném případě neměli užívat léky bez lékařského předpisu. Bezpečný pro zdraví nenarozeného dítěte:

 • brát bujóny v malých množstvích;
 • pít čaj s malinovým džemem;
 • nosní průchody se promyjí solným roztokem;
 • kloktání s heřmánkovým odvarem;
 • namazat nos jehličnatými oleji;
 • vzduchu pravidelně.

Pěstování nohou při léčbě nachlazení během těhotenství je zakázáno! Pokud hrozí komplikace během plánovaného období těhotenství, je lepší být léčen předepsanými léky a odložit koncepci.

Rozhodnutí o léčbě antibiotiky může být učiněno během těhotenství, pokud nemoc vážně ohrožuje zdraví nebo dokonce život matky. Přidělit léky budoucí matce by měl být pouze lékař.

Studená prevence

Při plánování a během těhotenství je snazší vyhnout se kontaktu se zdrojem nemoci, než je třeba léčit později, což se obává o dítě. Proto musíte přijmout preventivní opatření.

Hlavní věcí není návštěva přeplněných míst během epidemie. Opustit dům, musíte nosit jednorázovou ochrannou masku. Během plánování a během těhotenství je nutné užívat vitamínové komplexy.

Asi měsíc, je vhodné dostat chřipku záběr. Nezaručuje, že nemoc nepřichází, ale nemoc bude proudit v mírné formě, neublíží matce a dítěti.

Chcete-li onemocnět nebo onemocníte: Jak chlad ovlivňuje ovulaci?

Ve fázi plánování dítěte musí být oba rodiče naprosto zdraví. V tomto článku se podíváme na vliv chladu na ovulaci. O možném průběhu těhotenství si matka, která nastane později, neuvědomuje, ale nejméně o dva týdny později. Někdy se stává, že v okamžiku početí byl jeden ze sexuálních partnerů nemocný ARVI. To platí zejména pro ty, kteří plánují dítě v zimě.

Jak přípravek ARVI ovlivňuje vaječnou buňku

I během růstu ženského embrya se položí miliony vajíček. Zvýšení jejich počtu je nemožné. Zajišťuje však spolehlivé uchování buněk. Sotva mohou být ovlivněny negativními faktory.

Zpravidla tok zima nemá vliv na vejce. Setkat se se spermiemi a oplodnit, stejně jako pohyb přes potrubí, nic jim nebrání.

Samice vajíček jsou zároveň velmi citlivé na účinky léků. Jinými slovy, léky, které pacient používá během zimy, mohou mít na ně velmi negativní vliv.

Pokud je studena diagnostikována ihned po ovulaci, když se zygota již pohybuje směrem k děloze, existuje riziko smrti embrya, které vzniklo. Pak se tělo přizpůsobí dalšímu menstruačnímu cyklu a veškerý přebytek je zobrazen měsíčně. Fixovaný plod je velmi citlivý na negativní vliv, počínaje devátým dnem po jeho vzniku.

Je běžné nachlazení znamení plodnosti

Nachlazení jako znamení ovulace a hlavní by nemělo být užíváno. Někdy se stává, že manželé plánují dítě tak dlouho a uvolnění vaječné buňky a její setkání se spermiemi se odehrává na pozadí virové choroby. Zde je stát ovlivněn různými faktory.

Koncepce se odehrává na pozadí všeobecného poklesu imunity budoucí matky. Některé ženy mají takové rezistentní protilátky, že brání rozvoji spermií. Ve studené ovulaci je mnohem obtížnější se bránit.

Pokud hovoříme o psychologickém dopadu, celkové oslabení těla pomáhá oběma manželům změnit jejich myšlenky. Někdy se během plánování dítěte pár velmi soustředí na jedno téma, což vede ke stresujícímu stavu ženy. Během období nemoci se manžel a manželka uvolní a přestanou přemýšlet o úspěchu tohoto procesu. To vše přispívá k dosažení konečného cíle.

V některých případech při vysoké teplotě během ovulace nedochází k oplodnění. Stává se to také tehdy, když je chřipka výsledkem úspěšné koncepce, na jejímž základě dochází k poklesu imunity.

Pojem „pro“ a „proti“ v případě nemoci

Chcete-li učinit správné rozhodnutí: zkuste si představit nebo odložit proces dalšího menstruačního cyklu, musíte vzít v úvahu několik faktorů:

 • zdroj infekce;
 • typ nemoci;
 • čas nástupu příznaků

Jeden z již nemocných partnerů pravděpodobně infikuje druhého. Je to velmi obtížné se vyhnout v případě bydlení pod jednou střechou. Doba inkubace může být od 1 do 10 dnů.

Když žena poprvé onemocněla a nakazila muže, je tu šance, že v době, kdy se vejce uvolní, oba se zotaví.

Situace je komplikovaná, pokud se všechno stalo jinak. Žena po několika dnech pociťuje obecnou malátnost a nemusí se vrátit k ovulaci.

Když je ARVI diagnostikována dlouho před středem cyklu, neměl by být důvod k panice. Během menstruace a bezprostředně po nich můžete být bezpečně léčeni. Partneři mohou mít otevřený sexuální život, ale je důležité neustále sledovat stav budoucí matky.

Stejná zima zahrnuje přítomnost určitých typů. Často je tělo infikováno viry, pak je lepší plánování odložit až na úplné uzdravení.

Léčba

Při plánování dítěte a nachlazení je důležité vzít v úvahu dopad použitých léčiv. Můžete se pokusit otěhotnět dítě, pokud Vám lékař předepsal následující léky:

 1. homeopatie;
 2. prostředky pro snížení teploty;
 3. antialergenní tablety;
 4. vitamíny.

Pokud je diagnostikována závažná fáze onemocnění, jsou předepsána antibiotika. Pak je lepší dočasně odložit pokusy o koncepci. Tyto léky jsou přísně kontraindikovány v období těhotenství. Kromě toho jsou během několika týdnů odvozeny z ženského těla. I jedna tableta tohoto druhu, přijatá před jejím narozením, může poškodit budoucí dítě.

Máte-li bolest v krku, je třeba ji vypláchnout co nejčastěji. K tomu je nutné použít bylinné odvar šalvěje a heřmánku. Vynikajícím nástrojem je roztok teplé vody, sody a soli. Vlhkost hrdla je povolena různými aerosoly.

Doporučené a stálé hojné pití. Ideální možností by byl teplý čaj s citronovou nebo brusinkovou šťávou. Místnost, ve které se pacient zdržuje, by měla být neustále vysílána a osvěžována.

Když budoucí otec udeřil

Pokud byl v době nechráněného pohlavního styku otec nemocný, pak to žádným způsobem neovlivní dítě. Stav manžela neovlivňuje kvalitu spermií, takže jsou schopni vykonávat svou hlavní funkci.
Když je člověk nemocný několik týdnů před odhadovanými úrodnými dny, potíže nejsou vyloučeny, zejména pokud nemoc způsobila horečku. Studené symptomy mohou mít velmi negativní vliv na zárodečné buňky.

Zvýšení tělesné teploty vede ke snížení kvality a mobility spermií. To ztěžuje hnojení. Pod vlivem hypertermie zemře slabší spermie a silné přežijí.

Po otevření sexuálního kontaktu začne ženské tělo tzv. Test. Pokud se mu něco nelíbí, vytvořené oplodněné vajíčko se prostě nedrží v děloze. Embryo může růst do endometria, ale je nepravděpodobné, že bude zdravé. Pak v nejčasnějších termínech dojde k potratu.

Chřipka v časném těhotenství

Pro všechny infekce je charakteristické zvýšení teploty, navíc jsou zde bolesti hlavy, bolesti kloubů a kostí. Tyto příznaky nestimulují těhotenství. Nicméně, spermie žít až 3-5 dnů, takže hnojení může dojít během několika dní.

Chcete-li odstranit příznaky akutních respiračních virových infekcí, musíte hodně pít a pozorovat převážně odpočinek z postele. Nezasahujte do konzultace s lékařem. Musí být informován o možném těhotenství.

Pokud se později ukázalo, že plod se vyvíjí, pak je každý důvod se domnívat, že chřipka na tento proces nemá žádný vliv. Když je však známo, že je před pohlavním stykem chlad, je lepší chvíli počkat.

Chřipka zahrnuje léčbu závažnými léky, které jsou mimořádně nebezpečné pro nenarozené dítě. Pokud budou pokračovat, pak nejsou vyloučeny komplikace. Ve vývoji plodu hraje rozhodující roli prvních 12 týdnů, protože se provádí pokládání všech systémů a orgánů.

Názory lékařů

Lékaři věří, že nemocná studená žena je lepší odložit snahu otěhotnět pro další cyklus. Když ARVI je detekován v manžela, a on vzal antibiotika, pak můžete začít plánovat za 2-3 měsíce. Během této doby bude mít osivo čas na upgrade.

Podle lékařů funguje pravidlo „vše nebo nic“. Pokud je postižen plod, je pravděpodobné, že dojde k potratu. Když se infekci nepoškodí budoucí dítě, bude přenášení pokračovat.

Závěry

Všechny případy jsou tedy individuální. Aby se zabránilo možným negativním změnám, je lepší se poradit s lékařem. Předepíše pilulky, které nebudou škodlivé pro plod. Účinek chladu na ovulaci je pro každého jiný. Pokud partneři onemocní před pohlavním stykem na úrodných dnech, je lepší odložit plánování dítěte až do úplného uzdravení.