Jak dát banky na záda

V sovětských časech, banky byly hlavní asistent v léčbě mnoha nachlazení. Hlavními postupy proti bronchitidě a ARVI byly banky a hořčičná omítka. Po určité době začaly banky používat méně často a dokonce se objevovaly názory na jejich zbytečnost. Dnes však popularita plechovek opět roste - dnes se používají proti širší škále onemocnění. Takže, co jsou banky, jak se chovají, co léčí a jak je dát, zkusme to zjistit.

Co je to "banky"

Nádoba je malá skleněná nádoba, která je nasávána do kůže pomocí vakua. Obvykle banky na zadní straně. Tradiční sklenice ze skla. Jeho objem je malý - pouze 50-70 ml. Hrany takové nádoby jsou zaoblené, aby nedošlo k poškození kůže. Moderní plechovky jsou vyrobeny z polymeru, který je snadnější k použití. Pro staging takové banky nemusí používat oheň, který dělá proceduru bezpečnější. Tam jsou také plechovky na prodej - část (hrana) je vyrobena ze skla, a balón sám je pryž. Jsou také snadno použitelné.

Princip fungování bank je jednoduchý. S pomocí vakua, které se vytváří v bance, je kůže nasávána dovnitř. Výsledkem je zlepšení krevního oběhu, dosažení anestetického účinku, zmírnění zánětu. Dnes jsou banky využívány velmi široce.

Co lze vyléčit plechovkami

Nejedná se o úplný seznam nemocí, ve kterých by banky mohly být užitečné.

 1. Nejběžnější použití plechovek je léčba orgánů dýchacího ústrojí. Pneumonie, bronchitida, pneumonie - banky doplní konzervativní léčbu a urychlí zotavení. Díky silnému spěchu krve do určených oblastí je zvýšena ochranná funkce těla, buňky začnou pracovat aktivněji. Po několika procedurách sputum vyjde mnohem snadněji, kašel změkne.
 2. Často se banky používají při léčbě neuralgie, radiculitidy. Banky zvyšují krevní oběh v určité oblasti, což působí analgeticky.
 3. V poslední době, popularita získávání konzervované masáže, která je nejen velmi užitečná, ale neuvěřitelně příjemná.
 4. Banky dokonale absorbují kůži, čímž se zvyšuje průtok krve do této oblasti. A pokud jemně pohnete sklenici, můžete dosáhnout hluboké masáže dolních vrstev epidermy a lymfy. Je velmi účinný při celulitidě. Dnes jsou banky jedním z nejúčinnějších způsobů, jak se zbavit celulitidy.
 5. Banky mají rušivý vliv. Když krev spěchá dozadu, odtéká z hlavy, což významně snižuje bolest hlavy při migrénách.
 6. Je prokázáno, že pravidelné používání plechovek posiluje imunitní systém, protože aktivní krevní oběh stimuluje imunitní buňky, aby pracovaly tvrději.

Vědět tyto mnoho způsobů, jak používat plechovky, budete si jisti, že by měli být v každém domě!

Jak dát bankám

Zde je jednoduchý a podrobný algoritmus akcí, které vám pomohou správně postavit banky, i když jste to ještě nikdy neudělali.

 1. Pro tento postup budete potřebovat sklenice, alkohol, skleničku, zápalky, pinzetu a vatu.
 2. Pacient leží na posteli, jeho záda by měla být potřená krémem.
 3. Pokud jsou banky polymerní, není obtížné je umístit, stačí stisknout měkkou část a připevnit ji k pokožce. Když se pryžová část uvolní, vakuum nasaje část kůže a banka se automaticky upevní na správném místě.
 4. Pamatujte si, že banky mohou být umístěny na zádech, na hrudi u klíční kosti, na bocích, na dolní části zad a na straně hrudníku. V žádném případě nejsou banky umístěny na mléčných žlázách, páteři nebo oblasti srdce, stejně jako v oblasti ledvin. Při kašli a bronchitidě by banky měly být umístěny ve dvou řadách podél páteře 5-7 cm na obou stranách.
 5. Uložení sklenic je o něco složitější. Při manipulaci s ohněm musíte být opatrní. K ochraně pacienta může být jeho hlava pokryta ručníkem, aby na ně oheň náhodně nepadl.
 6. Vezměte velké lékařské pinzety a zabalte vatou. Připevněte začátek bavlny mezi dvě poloviny pinzety tak, aby bavlna ležela pevněji.
 7. Poté nalejte do skleněné nádoby trochu alkoholu. Ponořte bavlnu do pinzety a nechte bavlnu namočit.
 8. Když je bavlna dostatečně vlhká, bude muset být přitlačena k okraji nádoby tak, aby kapalina neunikla.
 9. Opatrně zapalte vatu. Dále musíte jednat rychle.
 10. V pravé ruce držte pinzetu s hořící bavlnou. V levém břehu. Udržujte ji vzhůru nohama, ale ne rovně, ale mírně pod úhlem.
 11. Vložte hořící bavlnu do nádoby. Musíme zajistit, aby oheň spaloval kyslík uvnitř plechovky, obvykle to trvá jen dvě sekundy.
 12. Po tomto, ostře odstraníme hořící bavlnu z nádoby a umístíme ji na kůži. Nepřítomnost vzduchu vytváří podtlak a kůže se vtahuje do samotné nádoby. Pokud jste udělali všechno správně, banka nepadne a bude pevně připevněna k pokožce.
 13. Stejným způsobem je třeba dát všechny ostatní banky. Počet dodaných plechovek závisí na závažnosti onemocnění a věku pacienta. Obvykle dost 6-10 plechovek.
 14. Pokud jsou banky nastaveny proti celulitidě, měly by být po instalaci pečlivě vedeny přes kyčle kruhovým pohybem tak, aby se nevypnuly.
 15. Poté, co byly doručeny všechny banky, musíte pacienta přikrýt přikrývkou a nechat ho chvíli ležet v této poloze. Obvykle banky nedávají žádné nepohodlí.
 16. Po 15-20 minutách můžete odstranit banky. Chcete-li to provést, jemně zatlačte kůži na okraji připojené nádoby, aby se uvolnila do vzduchu. Když banka ztratí vakuum, bude velmi snadné jej odstranit. V žádném případě nemusíte tahat tělo nádoby, jinak můžete zranit kůži.
 17. Poté promažte zadní stranu pacienta dětským krémem, aby se epidermis zklidnila.

Banky jsou obvykle umístěny před spaním, takže po zákroku může člověk ležet pod přikrývkou a usnout. Pozitivní účinek je pak posílen.

Bezpečnostní opatření

Už jsme vám řekli, ve které části tělesných bank lze umístit, a kde je lepší. Nicméně, musíte vědět, v jakých situacích banky nemohou být vůbec umístěny. Za prvé, banky by neměly být umístěny na vysokou teplotu - pouze se stabilním stavem pacienta. Kromě toho, banky nejsou v tuberkulóze a rakoviny. Nemůžete se uchýlit k této léčbě, pokud je pacientovo tělo vyčerpáno, pokud existuje vnitřní krvácení. Banky nelze léčit, pokud má kůže poškození, rány, odřeniny. Nemůžete dát banky na kůži s velkým počtem krtků - vysoké riziko poškození.

S velkou opatrností musíte dát bankám děti. Obecně lze takový postup uchýlit až po třech letech, kdy dítě začíná alespoň něco chápat. Ale pamatujte si, že pokud dítě odmítne a silně pláče - nebolí jeho psychiku, nedávejte banky násilím. Starší lidé s oslabenou imunitou a plechovkami srdečních onemocnění by měli být umístěni pouze po konzultaci a souhlasu lékaře.

Po použití by se plechovky měly důkladně opláchnout a dezinfikovat. Zvláště pokud je nepoužívá pouze jedna osoba. Nepoužívejte nádobu v žádném případě, pokud si všimnete, že se na ní objeví trhliny nebo praskliny. Banky by měly být skladovány v suchém obalu. Jako palivo nikdy nepoužívejte benzín nebo petrolej místo alkoholu. To může být nebezpečné. Pokud tak učiníte poprvé, nemůžete udržet banky na těle déle než 10 minut. Obvykle dochází k výraznému zlepšení po prvním zákroku - kašel změkne. Banky mohou být dány 3-5 dnů v řadě, aby bylo dosaženo úplné obnovy.

Banky byly zodpovědné za skandál, který vypukl na posledních olympijských hrách v Riu. Slavný plavec se objevil před publikem s obrovskými červenými skvrnami na zadní straně. Zákeřní novináři navrhli, že se jedná o nový druh dopingu. A to jsou jen jednoduché banky. Trenér řekl, že s pomocí plechovek pomohl sportovci obnovit jeho tělo, zmírnit únavu a emocionální stres. Kromě toho veřejně přiznal, že se jedná o jeden z nejúčinnějších a nejužitečnějších postupů. Takže vyvodit závěry!

Jak dát banky na zadní straně a jak užitečné jsou?

Lékařské banky jsou již dlouho používány v boji proti nachlazení, osteochondróze a dalším onemocněním. Jak dát banky na zadní straně, a jak užitečné jsou?

Pokud je tento způsob léčby v USA zakázán více než 20 let, pak jsou v lékárnách v Rusku a dalších zemích banky volně dostupné. Hlavní věc je vzít v úvahu indikace a kontraindikace. Pokud jde o újmu nebo přínos tohoto typu léčby, názory lékařů jsou rozděleny.

Předpokládá se, že s takovou léčbou:

 • krevní oběh je aktivnější;
 • buňky organismu jsou aktualizovány;
 • zlepšuje metabolismus.

V jakých případech se banky kolem krku?

Bolest krku způsobená osteochondrózou může být bolestivá v přírodě, a proto je nutné použít silikonové nebo vakuové nádoby.

Co se stane během léčby touto metodou:

 • normální kontraktilní funkce svalů;
 • jejich tón se zvyšuje;
 • cévy se rozšiřují;
 • kapilární síť je obnovena;
 • normální krevní tlak;
 • s masáží dochází k hlubšímu pronikání ve srovnání se standardní metodou.

Instalace plechovek na krk a jejich masáž je povolena pouze s ohledem na průběh osteochondrózy a její klinický obraz.

Samotný typ masáže je určen v závislosti na:

 • věku pacienta;
 • související nemoci;
 • svědectví;
 • kontraindikace.

Také banky na krku v přítomnosti nadměrného tuku na to a blokování cév. Ale v tomto případě se člověk neobejde bez lékařských doporučení. To je způsobeno možnými kontraindikacemi a manipulace musí provádět odborník.

Princip činnosti

Konstrukční vlastnosti plechovky umožňují vypouštění vzduchu a vytváření vakua. To přispívá k jejich nasávání na kůži, přičemž se dotýkají podkožních vrstev.

Bez ohledu na to, zda jsou používány pro kosmetické nebo terapeutické účely, bude správné používání lékařských plechovek stejně užitečné díky:

 • zvýšený průtok krve;
 • saturaci buněk kyslíkem a prospěšnými prvky;
 • urychlená lymfatická drenáž;
 • stimulovat metabolické procesy;
 • úlevu od bolesti v krku.

Jak dát banky na zadní straně?

Jaké vybavení je nutné pro manipulaci:

 • kovové kleště (pinzety mohou být);
 • vazelína;
 • vata;
 • ethylalkohol;
 • zápasy;
 • ručník.

Algoritmus akcí:

 • pro postup vyberte místo mezi lopatkami, pod nimi a klíční kostí;
 • ležel na břiše a pacient otočil hlavu a položil ruce pod polštář;
 • Na potenciální manipulační plochu se aplikuje vazelína;
 • pak udělají knot z kleští a vaty, která je pak mírně nasáklá alkoholem;
 • zapálil se a umístil do nádoby na 1 sekundu;
 • banky se pak aplikují na kůži po dobu 10–15 minut a při prvním provádění procedury - ne více než 8 minut;
 • v průběhu léčby je zadní strana pokryta přikrývkou;
 • v průběhu času by měla být kůže červená nebo fialová;
 • pak se banky opatrně sejmou, naklonou na stranu a drží opačný prst;
 • jejich odstranění, kůže je otřena vatovým tamponem;
 • po opětovném odstranění zádové krytiny přikryté přikrývkou a pacient tak stále leží tak dlouho po dobu dalších 20-30 minut.

Na které části těla je zakázáno umisťovat banky

Existují oblasti těla, na které je zakázáno vkládat banky:

 • lopatky samotné (v subcapularis nebo v mezikruhové zóně jsou povoleny);
 • srdeční zóna ze strany hrudníku a zad;
 • hrudník u žen;
 • ledvinová oblast;
 • spoje;
 • páteř;
 • na jakékoli části těla v případě velkého hromadění krtků a pigmentových skvrn na něm.

Bezpečnostní pravidla

Existuje řada doporučení týkajících se bezpečnostních pravidel:

 • při použití ohně v práci odstraňte vlasy pacienta a zabraňte kontaktu s hořlavými předměty;
 • Nepřehřívejte banky, protože mají tendenci prasknout a v důsledku toho zranit kůži;
 • doba expozice není větší než doba uvedená v algoritmu akcí, jinak hrozí riziko popálení nemocných;
 • neinstalujte do těch částí těla, které jsou zakázány;
 • pokud by vnesené banky způsobily pacientovi bolest a značný nepohodlí, musí být okamžitě odstraněny;
 • není dána v případě vzniku onemocnění respiračních onemocnění, při nichž kašel není produktivní, suchý a tělesná teplota je významně zvýšena;
 • pro děti do 3 let tento způsob terapie prakticky neplatí.

Indikace pro použití plechovek na zadní straně

Použití těchto plavidel na zadní straně vyžaduje kompetentní přístup. Pokud je nemocný se zánětem dýchacích orgánů, pak se nechají umístit banky, když se sputum uvolní při kašli a tělesná teplota pacienta, pokud je zvýšená, není významná. Jinak je jejich použití přísně kontraindikováno.

Kloubní problémy - přímá cesta k postižení

Hlavní údaje:

 • zánětlivá onemocnění plic, pohrudnice a průdušek výhradně ve stadiu zotavení;
 • kongestivní plicní stavy, které nejsou doprovázeny hypertermií;
 • cephalgie není fokální;
 • zánětlivé procesy ve svalové tkáni a nervových kmenech;
 • intercostální neuralgie;
 • mírně vysoký krevní tlak;
 • myositida;
 • radiculitis

Kontraindikace k použití

Je zakázáno umisťovat plavidla na záda v případě:

 • infarkt myokardu;
 • přítomnost srdečních vad;
 • akutní zánětlivé procesy myokardu, perikardu, endokardu;
 • jiné závažné srdeční onemocnění;
 • akutní infekce;
 • onkologická onemocnění;
 • výrazné vyčerpání těla;
 • vaskulární trombóza nebo skleróza;
 • ztráta pružnosti epidermis;
 • těžká hypertermie;
 • plicní tuberkulóza;
 • vnitřní krvácení;
 • mechanické poškození a zánětlivé procesy epidermis;
 • velké množství krtků, bradavic a pigmentových skvrn v oblasti plánované instalace cév.

Kontraindikace pro děti:

 • do tří let;
 • zvýšená nervová podrážděnost;
 • tenká stavba;
 • tělesná teplota nad 37,5 ° C;
 • alergické reakce;
 • denní instalace - minimální mezera mezi postupy by měla být nejméně 2 dny.

Výroba lékařských vakuových plechovek s balónkem

Takové soupravy jsou mnohem dražší než běžné lékařské plechovky, ale nutně mají výrobky různých velikostí určené pro jakoukoliv část těla (včetně obličeje). K nim je připojeno čerpadlo, které řídí tlak uvnitř plechovek.

Výhody lékařských vakuových plechovek s balónkem:

 • prevence neúmyslného oddělení produktu od pokožky;
 • zvýšená účinnost provozu ve srovnání s působením standardních plechovek;
 • prevence situací poškození kůže.

Některé soupravy navíc obsahují magnetická zařízení používaná k dosažení účinku srovnatelného s magnetickou terapií.

Algoritmus akcí:

 • na rozdíl od klasických plechovek nebude požár a různé další materiály vyžadováno;
 • stlačení gumové láhve;
 • poté se skleněná nádoba ihned nastaví na 10-15 minut;
 • zadní kryt není nutný;
 • pokud hrbol na místě umístění plavidla nepřekročí jeden a půl centimetru, nedojde k žádnému otlaku;
 • odstranit plechovky znovu komprimovat balón;
 • po ukončení procedury je pacient zabalen do teplé deky nebo přikrývky.

Kontraindikace

Kontraindikace jsou takové podmínky, ve kterých není možné provádět fyzioterapii, která by ovlivnila pokožku pacienta:

 • pustulární, ulcerózní a jiné nemoci epidermis;
 • poruchy krve;
 • zánět a plicní tuberkulóza;
 • hypertermie;
 • léčba steroidy;
 • přítomnost benigních a maligních neoplazmat;
 • vyčerpání těla;
 • nízký krevní tlak a puls;
 • příznaky zvýšeného krvácení;
 • duševní nepokoj pacienta;
 • 1. trimestr těhotenství;
 • stejné kontraindikace pro děti, jako při použití standardních vyhřívaných skleněných nádob.

Banky na zádech - přínosy nebo škody?

Chcete-li určit výhody a poškození plechovek na zadní straně, měli byste jasně pochopit mechanismus působení a dodržovat bezpečnostní pravidla.

Pozitivní vlastnosti jsou:

 1. Úleva od bolesti. Pro několik sezení dochází k výraznému zlepšení, ne-li zcela eliminováno. Toho je dosaženo reflexní a lokální vaskulární expanzí.
 2. Absorpční a stimulující působení. Vzniklé lokální krvácení z terapie se vstřebávají a stimulují tvorbu krve.
 3. Odstranění stagnace. Díky této akci je kůže lépe nasycena kyslíkem, stává se elastickým a odolnějším vůči tepelným a mechanickým faktorům. Ve svalech se tón zvyšuje a jejich kontraktilní funkce je obnovena. Zlepšené metabolické procesy.
 4. Léčba nachlazení. Když masíruje vakuové banky, sputum je odstraněno z plic, čímž uvolňuje dýchací cesty. To způsobuje zarudnutí hrdla a imunitní systém je obnoven.

Hodinu po zasedání získává složení krve více pozitivních změn. Současně se sníží krevní tlak a pulz pacienta.

Harm cans nastane, když:

 • léčba pneumonie;
 • instalace v hypertermii nebo jiných stavech, které slouží jako kontraindikace;
 • nedodržování bezpečnostních předpisů;
 • nesprávné provedení postupu;
 • pronikání patogenních mikrobů do krevního oběhu.

Výhody pro děti - účinný boj s nachlazení a kašlem, stejně jako nemoci průdušek a plic. S výhradou přestávek mezi procedurami budou mít prospěch pouze zdraví dítěte. Při absenci kontraindikací tato metoda určitě přinese pozitivní výsledek.

Racionální využití a zodpovědný přístup - 2 důležité podmínky při použití plechovek na zadní straně. Dnes neexistuje žádný názor mezi lékaři o léčbě bankami, některé důrazně doporučujeme, jiní nedoporučují.

V tomto ohledu stojí za to kontaktovat svého terapeuta na základě klinického obrazu a kontraindikací pacienta (nebo jejich nepřítomnosti) určuje vhodnost tohoto způsobu léčby.

Druhé mládí mých kloubů!

Plakala jsem, bylo to pro mě bolestivé, i chůze byla tvrdá. Doposud jsem se v roce 2017 nedostal do skupiny pacientů, kteří se účastnili klinických studií nového léku speciálně vyvinutého Ruskou akademií věd.

Proč dal banky na záda

Jednou lékařské banky byly široce používány v léčbě onemocnění dýchacích cest a byly v téměř každé domácí lékárničku. Postupem času se jejich popularita zmenšovala a z oficiální medicíny se přesunuli do kategorie lidových prostředků, které mimochodem nebyly nejoblíbenější. Ale nyní zájem o vakuovou terapii opět roste a rozsah aplikace se rozšiřuje. Je pravda, že odborné názory na účinnost takové terapie se značně liší, protože přínosy účinku vakua na organismus nebyly vědecky prokázány. Uvažujme proto, proč jsou banky kladeny na záda a jak to udělat správně.

Typy plechovek a principy jejich působení

Tradiční sklenice jsou vyrobeny z transparentního tlustého skla, hruškovitého tvaru a malé velikosti. Moderní výrobky jsou různorodější tvar a velikost (od 1 do 8 cm v průměru), a jsou vyrobeny nejen ze skla: silikonové a polymerové modely jsou velmi populární a snadno použitelné. Pro vytvoření vakua jsou polymerní baňky vybaveny speciálními ventily nebo čerpadly a v silikonových modelech je vakuum tvořeno stlačením a narovnáním plechovky pevně připojené k pokožce. K dispozici jsou baňky s magnety, které spolu s vakuovou masáží působí magnetickou terapií.

Bez ohledu na typ plechovek, všichni pracují podle stejného principu: uvnitř žárovky se vytváří vakuum, vtahuje se kůže, zvyšuje se průtok krve. To zase vyvolává pohyb lymfy, stimuluje buněčný metabolismus, uvolňuje svalové křeče. Zastánci této techniky věří, že účinek vakua je účinný nejen pro respirační onemocnění, ale také pro bolesti zad, neuralgii, migrénu, nespavost. Kromě toho, masáže v konzervách se používají jako anticelulitidní prostředek.

Kontraindikace

Na první pohled se banky jeví jako naprosto bezpečné a jedinou nevýhodou jejich použití jsou skvrny a modřiny na kůži.

Tento způsob léčby však není vhodný pro každého, protože má celý seznam kontraindikací:

 • kožní onemocnění;
 • pneumonie;
 • onkologické formace;
 • zánětlivé procesy jakéhokoliv druhu;
 • tuberkulóza;
 • hepatitida;
 • hypertenze;
 • problémy s krevními cévami, trombózou;
 • patologie kardiovaskulárního systému;
 • těhotenství;
 • fyzické vyčerpání.

Zákaz tohoto postupu je dán tím, že prudký průtok krve přispívá k šíření škodlivých mikrobů a virů v celém těle, zvyšuje zánět a tvorbu krevních sraženin. Nemůžete dát banky dětem do 3 let, stejně jako těm, kteří mají tenkou postavu a nervovou vzrušivost, bez ohledu na věk.

Rady Abyste se vyhnuli negativním následkům, měli byste před zákrokem rozhodně konzultovat svého lékaře nebo terapeuta.

Využití plechovek a jejich oblasti použití

Předpokládá se, že vakuové banky mají příznivý vliv na tělo. V důsledku zvýšeného krevního oběhu se zlepšuje výživa tkání, včetně těch, které jsou hluboce umístěny, a urychluje se proces regenerace. Vakuum pomáhá čistit mazové kanály a pomáhá odstraňovat část těla z těla a také vyvolává destrukci tukové vrstvy. Mezi výhody tohoto dopadu patří:

 • zvýšená pružnost svalů a vazů;
 • zvýšení pružnosti pokožky;
 • zmírnění bolesti;
 • odstranění stagnace v těle;
 • uvolnění svalového napětí;
 • odstranění opuchu;
 • zlepšení respiračních funkcí;
 • zmírnit únavu a stres.

Zastánci metodiky také tvrdí, že absolvování procedury má příznivý vliv na práci vnitřních orgánů a zvyšuje imunitu. Neexistují žádné vědecké potvrzení tohoto, ale mnoho z těch, kteří pravidelně používají banky, zaznamenávají výrazné zlepšení celkového stavu těla a nárůst energie. Podráždění, nervozita opouští, sen a výměnné procesy jsou normalizovány.

Co se týče aplikace, nejčastěji se zdravotnické banky používají při onemocněních pohybového aparátu a nachlazení, stejně jako v lázeňském průmyslu, jako anticelulitida a omlazující činidlo. Někdy se používají ke zmírnění bolesti v končetinách, s bolestivými obdobími, bolestmi v krku, ale v těchto případech se banky nepostavily na záda, ale blíž k místu bolesti. Totéž platí pro procedury proti celulitidě: obvykle se banky nacházejí v místech největších tuků - na bocích, hýždích, břiše a v pase.

Pokud se chcete dozvědět podrobněji popis masáže pro osteochondrózu páteře, stejně jako seznámit se s přínosy této masáže, můžete si přečíst článek o tom na našem portálu.

Poruchy páteře

Vakuová terapie je poměrně účinná pro bolesti zad způsobené zakřivením páteře a kompresí kořenů nervů. Je indikován pro ischias, revmatismus, skoliózu stupně 1–2, osteochondrózu. V případě meziobratlové kýly mohou být banky umístěny pouze pod dohledem lékaře, aby nedošlo ke zhoršení stavu. Správný postup vám umožní relaxovat sevřené svaly a nervová vlákna, omezit zánět v postižených oblastech a odstranit syndrom bolesti.

Rady Tato technika nepůsobí jako samostatná léčba, ale jako pomůcka a střídají se pravidelnou masáží a fyzioterapií.

Katarální onemocnění

Indikace pro použití plechovek jsou ARVI v nepřítomnosti hnisavých procesů v průduškách, pohrudnici a plicích. Zvláště dobré banky pomáhají s mokrým kašlem: procedura zlepšuje vylučování sputa a čistí průdušky, je snazší dýchat, bolest břišních svalů při kašli zmizí. Někteří experti argumentují, že banky mohou být použity jako preventivní opatření k prevenci bronchitidy tím, že dvakrát ročně - na jaře a počátkem podzimu.

Jak dát bankám

Aby banky daly požadovaný výsledek, měly by být nastaveny správně. To platí nejen pro proces připevnění, ale také pro umístění plechovek na zadní straně. Jsou oblasti, na které nemůžete dát:

 • páteř;
 • úhly čepele;
 • zóna srdce a ledvin;
 • mateřská znaménka, papilomy, velká mateřská znaménka.

Také nemůžete dát tam, kde má kůže škrábance, popáleniny, odřeniny a další poškození, hematomy, edémy. Pokud se postup provádí správně, značky na zádech mají spíše načervenalý než namodralý odstín a rychle zmizí. Názor, že modřiny po plechovkách jsou považovány za normu, je zcela chybný, protože tmavé skvrny jsou důsledkem ruptury krevních cév, což v žádném případě nemůže být prospěšné pro zdraví. A nyní zvážíme krok za krokem, jak by měl být postup prováděn.

Krok 1. Ujistěte se, že neexistují žádné kontraindikace, změřte teplotu pacienta - pokud překročí 37,5 stupně, nemůžete dát banky.

Krok 2. Pacient by měl ležet na břiše, ruce mohou být nataženy po stranách, pod hrudník nebo pod polštář. Hlavní věc - na držení těla bylo pohodlné, protože musíte ležet nejméně 15 minut.

Krok 3. Pečlivě zkontrolujte banky a ujistěte se, že jsou všechny neporušené. Popraskané nebo štípané hrany mohou zranit kůži, navíc tyto banky propustí vzduch.

Krok 4. Namažte záda pacienta masážním olejem nebo vazelínou. Nelze použít rychle absorbující krém, jinak zůstanou na kůži modřiny. Vizuálně určete místa, kam budete banky vystavovat.

Krok 5. Udělejte knot: vezměte si kus vaty, pevně ho zabalte na pinzety nebo nějaký kovový prut. Vata by měla být pevně držena tak, aby při spalování nepadla.

Krok 6. Ponořte domácí knot do roztoku obsahujícího alkohol, mírně vytlačte přebytek. Vezměte nádobu do ruky, vatu zalijte a jemně vložte knot do nádoby. Držte asi 3 sekundy, aby se oheň nedotýkal stěn nebo okrajů plechovky.

Krok 7. Odstraňte oheň a rychle dejte nádobu na předem určené místo, pevně přitlačené k zadní straně. Zbývající banky jsou umístěny ve vzdálenosti 3-5 cm od první.

Krok 8. Po poslední bance je na místě, musíte zakrýt záda s něčím teplým a nechat pacienta ležet klidně.

První procedura by neměla trvat déle než 5 minut, doba trvání následující - od 10 do 20 minut. Pneumatické banky jsou snadnější, protože nepotřebují oheň. Zbytek postupu se provádí stejným způsobem: hřbet je promazán olejem, je určeno umístění plechovek, jsou pevně přitlačeny k pokožce a je odváděn vzduch. Pokud se vyskytnou bolesti, je nutné nastavit úroveň vakua tak, aby se kůže příliš nezatáhla.

Rady Když SARS je obvykle dost 2-3 sezení, maximálně 4, takže nemoc ustoupila. U onemocnění páteře by měl lékař určit počet sezení s přihlédnutím ke stavu pacienta.

Odstranění sklenic je velmi jednoduché: musíte naklonit nádobu lehce na stranu, držet kůži na druhé straně prstem.

Nemůžete trhnout banky nahoru nebo naklonit příliš ostře, protože to způsobuje bolest a zanechává modřiny na těle. Když jsou všechny banky odstraněny, setřete olej čistou suchou látkou a zakryjte pacienta dalších 10-15 minut. Ale je nejlepší postup provést před spaním, pak bude účinek maximálně.

Jak umístit banky na záda: podrobné pokyny a odborné rady

V sovětských časech se naše matky a babičky často uchýlily k takové netriviální metodě léčení nachlazení, jako jsou banky. Tato starověká metoda léčení, známá ve starověké Číně, byla dlouho nezaslouženě zapomenutá. V dnešní době se mnoho užitečných postupů opět dostává do popularity, ale málokdo vědí jistě, jak postavit banky na záda. Účinek léčby může být ohromující - imunita se zvyšuje a mnohé nemoci začínají ustupovat.

Léčebné banky a jejich odrůdy

Banky jsou malé nádoby, které jsou drženy na pacientově kůži, s použitím vakua vytvořeného v nich. Objem plechovek je poměrně malý, asi 50-70 ml. Lem je vždy zaoblený, aby se zabránilo zranění během zákroku. Banky se liší materiálem, ze kterého jsou vyrobeny.

 1. Sklo - to je věřil, že použití tohoto typu plechovek pomáhá dosáhnout nejlepšího terapeutického účinku. Ale manipulace pomocí skleněných nádob je spojena s určitými obtížemi.
 2. Silikonové a gumové hrušky jsou nejjednodušší.

Obecně platí, že princip účinků na tělo ve všech typech plechovek je stejný.

Tradičně používané skleněné nádoby. Při instalaci je však nutné dodržovat bezpečnost. Vakuum je v nich vytvořeno pomocí zapáleného zápasu, s neopatrnou aplikací je možnost pacienta spálit.

Jaké je použití plechovek?

Princip činnosti plechovek je poměrně jednoduchý - podtlak v plechovce, bez vzduchu, když je v kontaktu s kůží, vtahuje do ní a podkožní tkáň.

Z tohoto důvodu jsou pozorovány následující účinky:

 • zvýšení mikrocirkulace v cévách;
 • urychleného spěchu krve do určité oblasti těla;
 • metabolické procesy jsou aktivovány;
 • zlepšuje imunitní systém.

Proto mohou být banky používány jako další způsob léčby mnoha onemocnění. Ulehčí bolest s neurologickými problémy nebo radiculitidou, pomohou s migrénami, zmírní celulitidu.

Banky mohou ovlivnit aktivní body těla. Stimulace správného místa zlepší práci oslabeného vnitřního orgánu.

Pro jaké nemoci banky používají?

Fyzioterapie pomocí plechovek se nejčastěji používá pro zánětlivé a katarální onemocnění. Zvažte ty nejběžnější.

 1. Kašel Banky můžete dát jen mokrým kašlem. V tomto případě je imunitní systém aktivován, cévy se rozšiřují, propouštění sputem je značně usnadněno. V tomto případě vložte nejméně pět plechovek na proceduru, opakujte ji každý druhý den.
 2. Bronchitida. Takový přídavek ke konzervativní léčbě je možný pouze po konzultaci s lékařem. Proceduru lze provést až po skončení akutního období onemocnění, souběžně s podáváním antibiotik. Banky, když jsou řádně aplikovány, pomohou zředit sputum a v důsledku toho usnadní kašel.
 3. Pneumonie. Tato nebezpečná choroba vyžaduje povinný lékařský dohled a podávání základních léků. Banky mohou být uplatňovány pouze po svolení lékaře, protože v některých případech mohou významně zhoršit průběh onemocnění.

Kromě onemocnění dýchacích cest, léčivé vlastnosti plechovek pomáhají zmírnit příznaky mnoha patologických stavů.

 1. Zmírnit bolest u žen během menstruace. Banky v tomto případě dát do pupku
 2. Osteochondróza. Vakuová procedura umožňuje zvýšit metabolismus buněk a zmírňuje svalový křeč. Také zlepšení stavu pacienta přispívá k uvolňujícímu účinku a zvýšené svalové pružnosti.
 3. S radiculitis a intercostal neuralgia, banky pomohou zmírnit akutní bolest.
 4. S migrénou, banky umístěné na zadní straně povedou k odlivu krve z hlavy, což povede k rušivému účinku.

Jak dát banky na zadní straně?

Banky jsou obvykle umístěny v místech s výraznou podkožní tkání nebo hmatatelnou vrstvou svalové tkáně. Nejběžnějšími místy zákroku jsou hřbet, pas a oblast klíční kosti.

Nástroje pro postup

 1. Lékařské banky se zaoblenými hranami. Měly by být čisté a štípané, mírně zahřáté.
 2. Kapacita s hořlavým roztokem. Vhodná vodka, alkohol nebo kolínská voda. V žádném případě nelze použít benzín nebo petrolej - jsou příliš snadno zapálené a zvyšují pravděpodobnost popálení.
 3. Zápasy
 4. Vata.
 5. Pinzety
 6. Ručník nebo tlustá tkanina. Vhodné dětské přikrývky.
 7. Deka pro zahřátí pacienta během procedury.
 8. Tukový krém, můžete si vzít jakékoliv neutrální, děti, nebo dokonce s vazelínou.
 9. Kapacita nehořlavého materiálu, nejlepší sklo. Mělo by být po ruce a sloužit k rychlému uhasení bavlněného knotu.

Povolené a zakázané zóny

Abychom věděli, jak správně umístit banky na záda a hrudník, je třeba objasnit, která místa mohou být ovlivněna vakuem a která by neměla být nijak ovlivněna.

V následujících oblastech nelze používat banky.

 1. Prsní žlázy. Banky jsou poměrně traumatickým postupem a poškození tak citlivého místa může poškodit zdraví ženy.
 2. Oblast srdce. Na levé straně hrudníku banky se nedoporučuje, aby ani muži ani ženy. To může vést k nesrovnalostem v kardiovaskulárním systému.
 3. Oblast ledvin.
 4. Páteř.

Oblasti, kde musí být banky umístěny, závisí na pacientově nemoci.

 1. Když neurologická bolest nebo svalový zánět, banky mohou být vloženy do epicentra syndromu bolesti, ale vyhnout se zakázaným místům. Pro bolesti zad jsou banky umístěny v této oblasti po stranách páteře, aniž by se dotkly oblasti ledvin.
 2. Pokud se obáváte onemocnění dýchacího ústrojí, jako je bronchitida, je nutné, abyste při kašli pod lopatkami a na bocích páteře umístili na záda banky.

Postup algoritmu se skleněnými lékařskými nádobami

 1. Pacient je uvolněný a leží na břiše. Jeho hlava, zejména jeho vlasy, může být pokryta ručníkem, aby se zabránilo možnosti náhodného popálení.
 2. Pro osobu provádějící zákrok je nejvhodnější stát napravo od lůžka.
 3. Vlákno pevně ovinete pinzetou. Musíte se ujistit, že bavlna je pečlivě upevněna a nesklouzne.
 4. Zadní strana je zpracována tenkou vrstvou krému nebo vazelíny.
 5. Konce pinzety snižujeme bavlnou na hořlavou kapalinu, přebytečné stisky stlačíme na stěnách nádoby. Nedotýkejte se mokré bavlny rukama.
 6. Nádrž vyjmeme z paliva a zapálíme vatu. Výsledná svítilna může být několikrát třepána - tím se sníží pravděpodobnost spalování látky na zádech pacienta.
 7. Držte nádobu pod úhlem 45 stupňů, zdola nahoru, v levé ruce. Banka by neměla být v horizontální poloze. Pomalu vložte pinzetu s hořící vatou do ní, pak náhle zatáhněte za ruku pinzetou a velmi rychle zatlačte nádobu dozadu. Z rychlosti pohybu závisí na účinnosti postupu.
 8. Položili jsme všechny banky.
 9. Vata se jemně vaří ve speciální nádobě.
 10. Pacient musí být zakryt přikrývkou. Banky by měly pracovat asi 15-20 minut.
 11. Odstraňujeme banky. Chcete-li to provést, klepněte na kůži, vedle krku nádoby a nechte vzduch dovnitř. Banky se snadno stáhnou.
 12. Otřete krémem. Doporučuje se pacientovi přikrýt přikrývkou a je nejlepší provést zákrok bezprostředně před spaním.
 13. Umyjte banky a odstraňte je.

Ostatní postupy jsou identické.

Bezpečnostní opatření

Vědět, jak dát banky na záda, nemůžete zapomenout na bezpečnost.

 1. Přesnost při manipulaci s hořícím knotem pomáhá vyhnout se popáleninám u pacienta a lékaře.
 2. Pokud jsou plechovky vystaveny příliš dlouho, mohou se na kůži objevit bubliny. Pokud k tomu dojde, mohou být řezány sterilním nástrojem a dezinfikovány.
 3. Vata může být upevněna pouze na bázi kovu.
 4. Banka pro kalení bavlny by měla být blízko. Je lepší ji naplnit vodou.

Když nemůžete dát banky

Dopadové banky na zadní straně mohou být prospěšné a škodlivé. Procedura má mnoho kontraindikací. Nelze léčit v přítomnosti následujících faktorů:

 • vysoká horečka;
 • nádory a novotvary;
 • kožní onemocnění;
 • krvácení nebo špatné srážení;
 • hypertenze;
 • těhotenství;
 • hormonální léky;
 • akutní stadia chronických onemocnění;
 • srdeční onemocnění;
 • extrémní vyčerpání;
 • tuberkulóza.

Léčba bankami není v žádném případě nižší než u mnoha tradičních postupů a měla by být prováděna pod dohledem lékaře.

Masáž

Tento typ masáže dodává nádherný wellness a kosmetický efekt. Pomáhá dospělým pacientům s onemocněním dýchacího ústrojí, neurologií, pomáhá odstraňovat celulitidu. Masážní technika je poměrně jednoduchá.

 1. Začneme běžným třením, stejně jako u jakéhokoliv typu masáže.
 2. Namažte krém na záda.
 3. Dali jsme banky na zadní stranu, jak je popsáno výše. Hlíza uvnitř by neměla být vyšší než 1,5 cm.
 4. Banky se musí pohybovat zdola nahoru, od pasu k hrudníku nebo lopatkám pomocí klikatých pohybů.
 5. Délka masáže je cca 15 minut.

Je možné dát banky dětem

Tento postup lze provést u dětí od tří let. Pomůže vám hodně, když máte nachlazení a kašel. Vědět, jak dát banky na zadní straně dospělého, můžete provést postup a dítě. Dítě však potřebuje méně plechovek a doba expozice je zkrácena na 6 minut.

Schopnost postavit banky závisí také na individuálních kvalitách dětí. Je-li nemocné dítě dojemné, pak oheň a horké skleněné nádoby pravděpodobně způsobí paniku.

Užitečné tipy

Chcete-li se zbavit nachlazení bylo příjemné a nezanechalo žádné důsledky, musíte se řídit všemi doporučeními přesně, dodržovat bezpečnostní opatření a také nezapomeňte se poradit s lékařem. Také stojí za to připomenout některé nuance.

 1. Nástroje musí být vysoce kvalitní a sterilní.
 2. Není třeba klást banky na stopy předchozího postupu. To vyvolává vznik hematomu.
 3. Banky se nedoporučují před sportovními akcemi.

Závěr

Spory o účinnost léčby bankami v současné době nezmizí. Tato staletá tradice existovala v různých částech světa. Z Tibetu do Evropy. Dnes se mnoho lékařů vrací k praktikám této léčby bez drog, takže musíte zjistit, jak postavit banky na záda.

Jak dát banky na zadní straně a jak užitečné jsou?

Banky v lékařské praxi využívají již delší dobu. Oni byli nejprve používáni v Číně: to bylo Číňané, kteří věřili, že banky by zvýšily odpor k paletě škodlivých účinků, vést k normálnímu krevnímu oběhu, stimulovat tok energie a zlepšit stav lidského těla.

Jak účinné jsou při léčbě některých nemocí? Je možné ublížit zdraví bankami? Jak dát banky na zadní straně? Co jsou banky? Na tyto otázky můžete získat komplexní odpovědi.

V jakých případech se banky postavily na záda?

Lékařské banky se odkazují na léčbu bez drog. Odborníci je považují za prostředek nespecifické terapie, jejímž hlavním účelem je zvýšit účinnost léčebného postupu. Zvyšují přirozenou obranyschopnost těla, zlepšují krevní oběh orgánů a tkání umístěných pod kůží, zvyšují metabolické procesy v nich a urychlují resorpci zánětů.

Nastavení plechovky je možné pouze po konzultaci s lékařem, který bude diagnostikovat a být schopen přesně určit, zda má osoba kontraindikace k této léčbě. Zastánci takové léčby nepochybují o tom, že tato metoda pomáhá v boji proti různým onemocněním.

Princip činnosti

Po instalaci v bankách je vakuum. Kůže pod nimi se jemně zatáhla s dalším zvýšením a deformací lumen krevních cév. Tím se zvyšuje objem krve, který cirkuluje hluboko v tkáních. Tělo začne intenzivní práci na zásobování těchto míst velkým množstvím kyslíku a živin. Menší povrchové poškození urychlí metabolický proces.

Když má člověk nádor, terapie kanálem pomůže změnit lokalizaci nádoru, což povede k snadnější léčbě nebo zjednodušení operace - nádor může být snadno odstraněn z orgánů, které nejsou životně důležité.

Příběhy našich čtenářů!
"Už jsem si vyléčila bolest na zádech sama o sobě. Už dva měsíce od té doby, co jsem zapomněla na bolest v zádech. Ach, jak jsem trpěla, bolí mi záda a kolena, nedávno jsem nemohla chodit správně. Kolikrát jsem šla na polikliniky, ale tam byly předepsány pouze drahé pilulky a masti, z nichž nebylo vůbec možné použít.

A teď už uplynul sedmý týden, protože zadní klouby nejsou trochu rušeny, chodím do práce do venkovského domu o den později a já jdu 3 km od autobusu, takže jdu snadno! Díky tomuto článku. Každý, kdo má bolesti zad, je třeba přečíst! "

Účinnost a pravidla umisťování plechovek na zadní stranu

Takže pokud neexistují žádné kontraindikace, můžete přistoupit k formulaci plechovek.

Je to nutné provést podle několika jednoduchých pravidel:

 • Kůže je pouze zdravá a bez poškození, protože po ní vznikají modřiny. Nezapomeňte, že před zákrokem by měly být ruce důkladně omyty mýdlem a vodou.
 • Aby se banky mohly pevněji držet na těle, naneste na záda tenkou vrstvu vazelíny nebo krému (nejlépe dítěte).
 • Uvnitř plechovky musíte vzduch zneškodnit, jen tak se můžete držet na zádech. K tomu udělejte malou pochodeň. Vezměte hůlku dlouhou asi 10 cm, zabalte ji vatou a navlhčete alkoholem nebo kolínskou vodou. Nastavte oheň a vstupte do nádoby.
 • Rychle vyjměte a dejte nádobu na tělo, přímo do oblasti kůže, kterou určí lékař.
 • Nejčastěji jsou umístěny v zádech, hrudníku, pasu a stranách.
 • Snažte se rychle dát sklenici, jinak se do ní dostane vzduch a nebude se držet těla pacienta.
 • Knot musí být uhasen v nádobě naplněné vodou.
 • Nedávno dát banky mohou být pokryty pleny udržet v teple a kryt pacienta.
 • Po odstranění všech plechovek odstraňte zbytkový vazelinový olej z kůže pomocí malého množství suché bavlny nebo bavlny s alkoholem.
 • Osobě se doporučuje, aby si po proceduře lehla alespoň půl hodiny v pohodlné poloze.
 • Po aplikaci umyjte sklenice a po aplikaci otřete.

Jaké části těla nemohou dát banky?

Je přísně nedoporučuje, aby banky:

 • V oblasti ledvin a srdce.
 • Ženy - příliš blízko k mléčným žlázám.
 • Podél linie páteře.

V závislosti na věku pacienta lze současně aplikovat 6 až 14 plechovek. První postup by měl trvat jen několik minut, postupně se tento čas zvyšuje na 10-15 minut. Během procedury se musí člověk cítit v teple.

Když vzhled ostré bolesti nemusí být nucen vydržet, měli byste okamžitě odstranit plechovku. To se provádí bez námahy: jemně zatlačte kůži kolem nádoby s prsty, nechte vniknout vzduch. Dále sama zmizí. Pečlivě zajistěte, aby banky byly dobře odsávány - přece jen na tom záleží výhody získané z tohoto postupu.

Zabezpečení:

 • Při nastavování plechovek buďte velmi opatrní, abyste nepopálili pacienta při popálení knotu.
 • Nepoužívejte ether jako hořlavou látku, je to výbušná látka.
 • Pokud se doba expozice plechovek z jednoho důvodu nebo z jiného důvodu zvýší, může to mít za následek vznik bublin, v nichž se nachází serózní tekutina. Budou muset být pečlivě vyříznuty pomocí sterilních nůžek, pak naneste 5% roztok manganistanu draselného na kůži.
 • Jako náhrada za vazelínu lze použít vazelínový olej, jakýkoli tukový krém nebo olej.
 • Jádro knotu musí být kovové - to pomůže zabránit požáru.
 • Sklenice vody musí být udržována v dohledu, aby knot mohl rychle uhasit.

Bolest a křik vzadu v průběhu času mohou vést k hrozným následkům - lokálnímu nebo úplnému omezení pohybů, dokonce i invalidity.

Lidé, kteří se poučili z hořkých zkušeností, používají přírodní léky doporučené ortopedy k vyléčení zad a kloubů.

Indikace

Specialisté vytvořili dva diametrálně odlišné názory na vakuovou terapii. Uprostřed moderních odborníků se obecně uznává, že vyhláška plechovek nemá významný vliv na tělo a pouze léčba přispívá k úplnému uzdravení.

Ale stále stojí za to říct pár slov o vhodnosti použití plechovek. Spolu s hořčičnými omítkami a dalšími fyzioterapeutickými postupy jsou předepisovány pouze ve stadiu řešení onemocnění dýchacích cest. V počátečních stadiích (se suchým kašlem, zvýšenou tělesnou teplotou) nejsou předepsány! Aplikujte pouze tehdy, když sputum začne kašlat při kašli, tělesná teplota se nezvyšuje.

Banky zejména podpořily:

 • Zánětlivá onemocnění průdušek, pohrudnice nebo plic.
 • Přetížení plic (při normální tělesné teplotě).
 • Zánět ve svalech a kmenech nervů.
 • Časté bolesti hlavy.
 • Mezikostální neuralgie, radiculitida, akutní a chronická myositida.
 • Mírné zvýšení krevního tlaku.

Kontraindikace

Banky nelze považovat za univerzální prostředek léčby.

Nemůžete je umístit do:

 1. Zvýšená citlivost kůže, zánět kůže.
 2. Stav celkového vyčerpání těla.
 3. Tuberkulóza jakékoliv formy.
 4. Novotvary v hrudi.
 5. Nemoci kardiovaskulárního systému.
 6. Vady srdce.
 7. Tělesná teplota vyšší než 38 stupňů.
 8. Trombóza nebo vaskulární skleróza.
 9. Akutní infekce.
 10. Pneumonie.
 11. Stav duševního vzrušení.

Není třeba se medikovat. Před použitím plechovek se poraďte se svým lékařem a ujistěte se, že neexistují žádné kontraindikace. Lze použít k léčbě dětí, které dosáhly věku 3 let. Nedoporučuje se aplikovat, pokud věk pacienta přesahuje 60 let.

Výroba lékařských vakuových plechovek s balónkem

Vakuové plechovky s balónkem jsou nadále používány pro hojení těla (masáž). Bylo vědecky prokázáno, že jedinečného terapeutického účinku lze dosáhnout zlepšením průtoku krve. Dynamika procesů je ovlivněna umělým tlakem, ke kterému dochází mezi podtlakem a vnějším prostředím.

Tak:

 • Stagnace je eliminována.
 • Metabolismus je zvýšen.
 • Dýchání pokožky masových oblastí se mnohonásobně zvyšuje.

Spěch krve vede ke zvýšení metabolismu, v závislosti na místě použití, produktivní práci plic a průdušek, úplnější cirkulaci jater, zvýšení funkční absorpce kapaliny ledvinami, nervové impulsy začínají dávat signály normální rychlostí. Přítomnost malého čerpadla přispívá ke zvýšení rozdílu mezi tlaky z vnější a vnitřní strany plechovky, což vede ke zvýšenému účinku na podkožní tkáň.

Vzduch z plechovek se odstraňuje pomocí speciálního čerpadla s vytvořením podtlaku 0,06 MPa, který poskytuje 10 úplných cyklů lisování. Vliv vakua vytvořeného bankami v době čerpání vzduchových hmot má pozitivní vliv na buňky, normalizuje krevní oběh.

Magnetická čepička může být umístěna do vnitřku nádoby tak, aby slabé magnetické pole mohlo ovlivnit tělo. Pronikne do buněk asi 7-9 centimetrů. Hladina kyslíku v krvi a v srdečním svalu, mozku, se zvyšuje, což zvyšuje ochranné a regenerační vlastnosti v těle.

Masážní plechovky s balónkem se používají pro nejrůznější onemocnění, zejména:

 • Osteochondróza.
 • Brachiální periarthritida.
 • Lumbago.
 • Cervikální spondylóza.
 • Revmatoidní artritida.
 • Impotence.
 • Prostatitis

Existuje celá řada kontraindikací:

 • Průběh léčby u těhotných žen by měl sledovat lékař.
 • Pacienti užívající kardiostimulátor by neměli být touto terapií léčeni.
 • Hemofilie a trombocytopenická purpura.
 • Povrch otevřených ran by měl být sevřen.
 • Použití s ​​citlivou pokožkou.

Banky na zadní straně: výhody nebo škody?

Jaký je účinek léčebných bank? Jak široce se s námi nadále obracejí? Jsou opravdu schopni poškodit naše tělo špatně, nebo je to jen americký návrh? Na území naší země banky nikdy nebyly zakázány, mohou být volně využívány.

Je důležité vědět, že:

 • Banky byly používány ve starověké Číně.
 • Jsou spojeny se zvýšeným průtokem krve, což má pozitivní vliv na životně důležitou činnost.
 • Používá se jako alternativní terapie při léčbě respiračních onemocnění.
 • Při častém nachlazení a revmatických záchvatech lze zmírnit stav osoby.

Může způsobit poškození:

 • Při stagingu se provádí pneumonie.
 • Nemůžete dát banky, pokud je pacientova tělesná teplota vyšší než 37,5 stupně.
 • Není třeba je používat pro kožní onemocnění, protože po nich zůstávají skvrny.

Proto mohou být banky použity pouze v případě, že byla provedena přesná diagnóza a neexistují žádné kontraindikace.

Bolest a křik vzadu v průběhu času mohou vést k hrozným následkům - lokálnímu nebo úplnému omezení pohybů, dokonce i invalidity.

Lidé, kteří se poučili z hořkých zkušeností, používají přírodní léky doporučené ortopedy k vyléčení zad a kloubů.