Léčba kašel během těhotenství

Potřebují těhotné ženy hodně na to, aby chytili chlad nebo chytili virus? Trvalé výlety na kliniky, deprese a sezónní infekce vás mohou během několika minut dostat do postele. Ale aby se zotavil, bude muset vynaložit určité úsilí. Vzhledem k tomu, že právě nyní je pro vás možnost odlehčené léčby hotovými léky kontraindikována. Samozřejmě, existují i ​​některé léky, které lze během těhotenství použít. Ale je to velmi nežádoucí a nebezpečné. Zejména v prvním trimestru těhotenství, kdy žádný lék nemusí mít nejlepší vliv na vývoj plodu.

Léčba kašle, protože léčba horečky a rýma během těhotenství je nepříjemná, ale nezbytná. Vyčerpávající kašel nejen způsobuje nepohodlí a způsobuje bolest, ale může být také nebezpečný. Za prvé, může se velmi rychle proměnit v závažnější formy a nemoci, a pak už nebudete muset být léčeni dětinsky. A o nebezpečích drog během těhotenství, můžete říct spoustu různých hororových příběhů. Za druhé, svalové napětí vyplývající ze silného, ​​napjatého kašle nese hrozbu, pokud je placenta nízká nebo pod kontrolou placenty: může dojít ke krvácení.

Proto by měl být kašel léčen bezprostředně po jeho výskytu, aby nedošlo k zahájení onemocnění a prevenci komplikací.

Vdechování kašel během těhotenství

Nejúčinnější a nejúčinnější léčbou kašle během těhotenství je inhalace. Pokud jen proto, že ARD obvykle začíná suchým kašlem a inhalace pomáhá uklidnit ho.

Je ideální použít pro tento postup inhalátor nebo nebulizátor, ale v nepřítomnosti jednoho z nich můžete naprosto úspěšně zvládnout dostupné prostředky: nadechnout výtok konvice na čaj, do papírového kužele nebo přímo nad hrnce, něco skrýt. Při kašli během těhotenství budou užitečné inhalace s vařenými brambory, česnekem a cibulí a různými bylinkami. Měly by brát v úvahu účinky jednotlivých léčivých rostlin a povahu kašle. Pokud máte během těhotenství suchý kašel, vyberte si květ vápna, tymián, heřmánek, třezalku tečkovanou, jitrocel, šalvěj, třílisté hodinky, sněhovou třtinu pro inhalaci a odvar z jitrocelu, horolezeckého hada trávy, divokého rozmarýnového čaje a matky a nevlastní matky při mokrém kašli u těhotných žen., posloupnost, řebříček, eukalyptový list a brusinka. Stejné pravidlo platí i pro přípravu bylinných čajů a poplatků za převzetí uvnitř.

Můžete si navzájem promíchat několik bylin. Zde jsou například některé recepty pro inhalaci:

 • 2 lžičky rozdrcených listů eukalyptu, čtvrtina briket z jehličnatého extraktu, 1 tableta validolu (jako zdroj mentolu) a 1 lžička čerstvě připravené kaše česneku v čerstvě převařené vodě.
 • Rozpustit přírodní včelí med v horké (asi 40 °) vodě v poměru 1 díl medu k 5 dílům vody. Inhalovat střídavě nosem a ústy.
 • sklenici vařící vody nalít 2 lžíce nasekané šalvěj byliny léčivé a trvat 20 minut pod víkem.
 • 2-3 lžíce obyčejného pití sody v litru vroucí vody. Soda inhalace zmírnit spastický kašel s bronchitidou a bronchiálním astmatem, nezpůsobují alergie.

V poslední době se široce používají aromatické oleje. Jako inhalace kašle během těhotenství jsou také dobré. K tomu, nalijte do šálku horké vody, kapejte 3 kapky oleje (ale je doporučeno začít vždy 1-2 kapky), zakryjte ručníkem a dýchat aroma páry po dobu 5-7 minut. Poté si lehněte k odpočinku. Páry ovlivňují sliznice po dobu dalších 40-60 minut po zákroku, takže je lepší odmítnout potravu pro tuto dobu, nemluvit, nebo alespoň ne trhat hlasivky, nejdou ven do studeného vzduchu a nekuřte. Mimochodem, tato pravidla platí pro všechny inhalace.

Při zvýšených tělesných teplotách je termické ošetření zakázáno. Pak můžete držet studenou inhalaci: inhalovat éterický olej aplikovaný na proužek papíru, kapesník, hliněný medailon (ne více než 2 kapky) nebo aroma lampu. Dýchání by mělo být hluboké a klidné. Polštář můžete parfémovat vhodnými oleji (1-2). A samozřejmě zvážit možné alergické reakce. Při kašli je dobré použít růžový olej, kalamáry, rozmarýn, borovice, myrtu, mátu, eukalyptus. Pro bronchitidu pomůže cedr, eukalyptus, levandule, limetka nebo rozmarýnový olej.

A pokud nejste příliš obeznámeni s aromaterapií, použijte balzám Asterisk. Buďte opatrní: stačí jen trochu.

Denní inhalace může být opakována 3 až 6 krát, v závislosti na zdravotním stavu.

Kloktání při kašli

Jen málo lidí si kloktá, ale tato metoda se hodí, když jsou léky kontraindikovány a musíte být léčeni a rychle a efektivně. Kloktání se doporučuje pro bolest v krku a silný suchý kašel během těhotenství, aby zklidnil sliznici a zmírnil stav.

Hrdlo by mělo být vypláchnuto ihned po jídle nebo mezi jídly. Tento postup lze provádět až šestkrát denně. K tomu, použít různé bylinné, stejně jako teplá voda s limonádou nebo jablečný ocet.

Pití při kašli během těhotenství

Musíte pít hodně, často, teplé a speciálně pro vás - nealergický nápoj. Všechny nápoje tradičně používané při nachlazení a virových onemocněních budou vhodné: čaje, ovocné nápoje, mléko, bylinné čaje. Konkrétně, když se kašel, koktejl mléka a Borjomi se osvědčila dobře. To je také užitečné k teplu mléka s máslem a medem s přidáním sody (u špičky nože).

Při kašli je užitečné pít březovou mízu na polovinu mlékem a malým množstvím mouky nebo škrobu.

Tradiční medicína nabízí mnoho různých receptů pro léčbu kašle, včetně všech druhů infuzí a odvarů. Stejný nástroj nemusí být vhodný pro dva různé lidi, takže vše musí být zkoušeno. Současně však vezměte v úvahu individuální přenosnost složek a možné kontraindikace. Zde jsou některé populární recepty kašel.

 • Vezměte čtyři plody sušených fíků, přikryjte asi třemi šálky mléka a vařte, dokud mléko nezhnědne. Tento lahodný lék může být opilý horký na půl sklenice třikrát denně.
 • Rozemele 500 g oloupané cibule, přidají se 2 lžíce medu, 400 g granulovaného cukru a vaří se na malém ohni v 1 litru vody po dobu 3 hodin. Pak ochlaďte, namáhejte. Uchovávejte v těsně uzavřené nádobě v chladničce. Vezměte si teplou směs 1 polévkové lžíce 4-6 krát denně se silným kašlem.
 • Se silným kašlem si vezměte láhev, naplňte ji cibulí, zavřete. Zakryjte celou láhev těstem a vložte ji do trouby. Jakmile je kůrka pečená, troubu vypněte, počkejte, až se ochladí, pak vyjměte těsto a otevřete láhev. Dokonce i kojenci mohou být léčeni tímto lékem, dávat jim 0,5 lžičky léku na chřipku a kašel, dospělí dávají 2 lžíce 3-4 krát denně po jídle.
 • Vezměte 10 cibule a 1 hlavu česneku, jemně nakrájejte a vařte v nepasterizovaném mléku, dokud cibule a česnek nebudou měkké. Přidejte trochu šťávy z čerstvé trávy (nebo odvar) z břečťanu budovaného medu a medu. Pijte 1 polévkovou lžíci během 1 hodiny po celý den. Tato směs podporuje vykašlávání sputa, změkčuje kašel.
 • Odřízněte bílou část s kořeny dvou pórkových rostlin, sekejte, přidejte 0,5 šálky krystalového cukru, 1 šálek vody, vařte na mírném ohni v uzavřené nádobě, dokud sirup nezhustne a nezačne. Vezměte 1 lžíci každých 1,5 hodiny.
 • Bílá část s kořeny jedné pórkové rostliny je nasekaná, vařená v 1 sklenici mléka, trvá na tom, zabalena, 4 hodiny, namáhá a pije 1 polévková lžíce každých 1,5-2 hodiny, pokud kašel.

Jak léčit kašel během těhotenství

20. prosince 2017

Obecné informace

Pokud člověk silně kašle, tento příznak výrazně zhoršuje jeho život. Během těhotenství, kašel dává nastávající matce velmi velké nepohodlí. Vzhledem k tomu, že se imunita během těhotenství významně snižuje, žena může kdykoliv zachytit chlad. Někdy i krátký kontakt s pacientem nebo mírná podchlazení může vyvolat chlad nebo nachlazení.

Pokud však hovoříme o tom, co je v průběhu těhotenství nebezpečný kašel, je třeba poznamenat, že je pouze příznakem onemocnění a navíc může být důkazem řady nemocí. Jedná se o reflexní reakci zaměřenou na odstranění dýchacího traktu z bronchiálních sekrecí. Léčba proto není vyžadována samotným symptomem, ale onemocněním, které ho vyprovokovalo. Někdy člověk kašle v důsledku alergické reakce, projevuje se v podnětech zvenčí.

Těhotenství a kašel - taková kombinace může být problémem, protože v době přenášení dítěte, zejména v raných fázích, nemůže být žena užívána účinnými prostředky k vykašlávání nebo proti kašli. Mimochodem, během těhotenství nemůžete užívat většinu bylinných přípravků. Proto budou budoucí matky, které při kašlání upřednostňují lidové prostředky, aby neubližovaly dítěti, často také ohrožují dítě. Tyto léky mají také vedlejší účinky.

Nesmí se používat a dětský sirup proti kašli. Navzdory tomu, že se tyto léky na první pohled zdají být bezpečné, protože jsou podávány dětem do 3 let, ve skutečnosti může lék povolený dětem negativně ovlivnit plod.

Proto by měl být lékař k ochraně zdraví matek a kojenců předepsán léky, které jsou povoleny těhotným ženám, jakož i režim jejich užívání.

Proč je kašel nebezpečný?

Ve většině případů je kašel známkou bakteriálního nebo virového respiračního onemocnění. Proto, v nepřítomnosti správné léčby, nemoc může postupně získat chronický průběh, a rozvoj komplikací je také pravděpodobné. V takových podmínkách se zvyšuje pravděpodobnost potratu, předčasného porodu a intrauterinní infekce. Zvyšuje riziko projevů malformací dítěte.

Kromě toho, přímo v okamžiku, kdy nastávající matka kašle, stoupá tón její dělohy. A takový stav je ohrožen potratem, hypoxií plodu.

Pokud nastávající matka má nízkou placentu nebo placentu previa, pak kvůli silnému napětí svalů může kašel začít krvácet z dělohy.

A s toxikózou mohou záchvaty kašle významně zvýšit závažnost nevolnosti a zhoršit stav.

Léčba kašel během těhotenství

Skutečnost, že můžete pít, když kašel rychle vyléčit nemoc, která provokovala to bude diskutováno níže.

Jak léčit kašel během těhotenství v 1 trimestru

Nejdůležitějším obdobím v procesu tvorby plodu jsou první měsíce po početí. To bylo v této době že všechny systémy a orgány nenarozeného dítěte jsou aktivně tvořeny. Riziko vzniku závažných patologií a malformací plodu je tedy vysoké, což může vyvolat nelegální drogy. Samozřejmě, v tuto chvíli je lepší, aby se nemocné vůbec, takže nastávající matka musí být velmi vědomé svého zdraví. Pokud je však žena stále nemocná, můžete pít pouze léky, které povolil lékař. Pouze lékař vám může sdělit, jak léčit kašel během těhotenství, provádět veškerý nezbytný výzkum a stanovit diagnózu.

Pokud vyvstane otázka, jak léčit kašel v prvním trimestru během těhotenství, lékař doporučí nejškodlivější léčebné metody, které jsou bezpečné pro ženy a děti.

Během tohoto období jsou však všechny léky pouze relativně bezpečné. Někdy žena, aniž by přemýšlela o tom, jak léčit krk během těhotenství v prvním trimestru, nasává pastilky. Ale i ty obsahují aktivní složky, jejichž vliv se může negativně projevit na plodu. Kapky kašle, které se prodávají v obchodech, obsahují výtažky z eukalyptu, máty peprné, stejně jako konzervační látky, příchutě, které nejsou pro dítě naprosto užitečné.

Během prvního trimestru je přípustné užívat určité léky, které jsou uvedeny v tabulce níže.

Léčba suchého kašle během těhotenství

 • Sirup kořenný, t
 • Mukaltin.
 • Broncho gran
 • Pulsatilla,
 • Stodal.
 • Bifidofilus Flora Force,
 • Pregnacare,
 • Mamavit.
 • Gedelix
 • Lollipops Doktor Mom,
 • Bronhikum.
 • Libexin

Jak léčit mokrý kašel

 • Dr. Theissová
 • Broncho gran
 • Stodal,
 • Pulsatilla.
 • Bifidofilus Flora Force,
 • Pregnacare,
 • Mamavit.

Jak vyléčit silný kašel během těhotenství ve 2. trimestru?

Druhý a třetí trimestr je čas, kdy jsou konečně vytvořeny a zralé všechny systémy a orgány plodu. Během tohoto období se aktivně připravuje dítě na narození a život po něm. Proto ve druhém a třetím trimestru je lepší neužívat velké množství léků.

Nicméně, pokud řekneme, že je možné aplikovat v 2. trimestru, pokud se potřebujete zbavit kašle nebo léčit hrdlo, pak je třeba poznamenat, že během tohoto období omezení nejsou tak přísná. V případě potřeby může lékař informovat, že můžete užívat některé syntetické drogy pro kašel.

Tabulky ukazují, jak vyléčit kašel ve třetím trimestru a ve druhém trimestru.

Suchý kašel

 • Sirup kořenný, t
 • Mukaltin.
 • Broncho gran
 • Pulsatilla,
 • Stodal.
 • Bifidofilus Flora Force,
 • Pregnacare,
 • Mamavit.
 • Gedelix
 • Bronhikum,
 • Prospan.
 • Akodin,
 • Stoptussin,
 • Bromhexin,
 • Libexin.

Pokud je kašel mokrý

 • Dr. Theissová
 • Stodal,
 • Broncho gran
 • Pulsatilla.
 • Pregnacare,
 • Mamavit,
 • Bifidofilus Flora Force.
 • Bronhikum,
 • Bronchipret,
 • Prospan.
 • Fluifort
 • Ambroxol.

Nicméně, pouze ošetřující lékař může správně určit, jak léčit suchý kašel během těhotenství nebo co brát, pokud bolí v krku.

Fyzioterapie - léčba doma a v podmínkách zdravotnických zařízení

Nejbezpečnější způsob, jak léčit kašel při nošení dítěte, je fyzioterapie, protože se jedná o metodu bez léků. Tato metoda je nejúčinnější při suchém kašli.

Některé metody však stále nelze použít.

Nepoužívejte:

 • radiační léčba;
 • banky;
 • hořčičná omítka;
 • koupele na nohy;
 • elektroléčba;
 • horké vany.

Nastávající matky se však opět účastní zdravotnických zařízení, kde je mnoho pacientů koncentrováno, není to za to. Kromě toho může být úspěšně realizována řada fyzioterapií doma. Prakticky každé fórum, kde jsou diskutovány problémy léčby těhotných žen, obsahuje tipy, jak inhalovat nebo jak léčit krk kloktadlami.

Inhalace

Chcete-li provést inhalaci, můžete použít nebulizer nebo použít nejběžnější konvici. Výpary vdechují výtok z konvice, na který položili nálevku z kartonu. Chcete-li provést inhalaci, musíte dodržovat některá důležitá pravidla:

 • tělesná teplota by neměla být zvýšena;
 • roztok pro inhalaci by měl mít teplotu od 30 do 40 stupňů;
 • doba inhalace je asi 10 minut, takové „sezení“ je třeba 3-6krát denně;
 • Po sezení nemusíte mluvit půl hodiny nebo jíst cokoliv.

Následující roztoky mohou být použity jako roztoky pro inhalaci: t

 • V jednom litru vařící vody zřeďte 50 g jedlé sody a pak směs mírně ochlaďte.
 • V jednom sklenici teplé vody rozpouštíme med - 10 g. Může být med užíván v těhotenství jakýmkoliv lékařským způsobem, záleží na tom, zda má žena alergickou reakci na tento produkt.
 • V jednom litru vroucí vody se rozpustí 10 g česneku, předtím rozdrceného, ​​a eukalyptových listů. Poté musíte trochu vychladnout směs.
 • 20 g šalvěje se rozpustí v jedné sklenici vařící vody a mírně se ochladí.

Kloktání

Pokud má těhotná žena bolest v krku nebo jen bolest v krku, je opláchnutí v tomto případě vynikající léčbou.

Připravit takový nástroj, který potřebujete, než začnete oplachování. Když se kapalina stane homogenní, měla by být ochlazena. Je nutné kloktat až 8x denně, pro jedno opláchnutí stačí jedna sklenice připraveného roztoku. Opláchněte po jídle.

Nastávající matky mohou tato řešení použít k oplachování:

 • Infuze 10 g květů heřmánku, naplněná jednou sklenicí vroucí vody.
 • Roztok půl lžičky sody v jedné sklenici teplé vody.
 • Infuze 10 g listů jitrocelu, naplněná sklenicí vroucí vody.
 • Infuze 10 g listů limetkové barvy, naplněné sklenicí vroucí vody.

Tradiční metody léčby kašle během těhotenství

Skutečnost, že je možné pít z kašle těhotenství lze také naučit z mnoha receptů tradiční medicíny. Nicméně i když mluvíme o národních metodách léčby budoucí matky, je třeba vědět, že je třeba se poradit s lékařem o tom, co je možné přijmout.

Kromě toho je důležité nejen vědět, co pít, ani pečlivě sledovat, jak tělo vnímá jednu nebo jinou metodu léčby. Konec konců, někdy i zdánlivě obyčejná ředkvička s medem může způsobit nežádoucí účinky, pokud se vyvíjí alergická reakce.

Opravné prostředky s medem

Je možné aplikovat prostředky s medem navenek i uvnitř, za předpokladu, že žena nemá alergii na produkty včelařství. Koneckonců, med je nejsilnějším alergenem a při nejmenším projevu negativních účinků musí být jeho užívání zastaveno.

Použití medu uvnitř pomáhá zajistit, aby se suchý kašel postupně stal produktivním. V případě mokrého použití výrobků s medem je však také možné. Tato léčba pomůže urychlit proces čištění průdušek ze sputa.

Aplikace externě

 • Na hrudi můžete mít med - tento postup se provádí ráno a večer.
 • V noci, můžete dát obklady na hrudi, pro které použít vyhřívaný med. Zatlačte kryt s fólií.

Aplikace interně

 • Třikrát denně před jídlem, musíte pomalu rozpouštět 1 lžičku. medu, trochu zahřátý.
 • Med může být přidán do čaje a jiných nápojů - 1 čajová lžička na sklenici kapaliny.
 • Můžete si připravit produkt medu a ředkvičky z černého ředkvičky (1: 2), které pijí třikrát denně, 2 lžíce. Já

Cibule, česnek

Jedná se o velmi silné přírodní antiseptika, fytoncidy, které účinně ničí bakterie a viry. Proto lze cibuli a česnek jednoduše rozřezat a umístit do místnosti, aby byla zajištěna dezinfekce vzduchu. Pokud si na několik plátků nakrájíme stroužky česneku a cibule, dostanete tzv. Nepřímou inhalaci.

Můžete také použít cibulovou šťávu a česnek odděleně. Chcete-li získat šťávu, musíte nasekat cibuli nebo česnek a smíchat s 1 lžíce. Já medu Po půl hodině se vyloučená šťáva dekantuje a vezme několikrát denně na 1 lžičku.

Pokud jde o možnost konzumace česneku pro těhotné ženy, existují různé názory. Koneckonců, někteří odborníci tvrdí, že je schopen zlepšit tón dělohy, stejně jako způsobit alergické projevy. Většina lékařů však souhlasí s tím, že může být konzumována ve velmi malém množství.

Mléko

Chcete-li změkčit hrdlo, které se stalo zánětem v důsledku nemoci, můžete použít teplé mléko. Pomůže také při řešení epizod kašle a klidných nervů.

Mléko by mělo být opilé v malých doušcích, mělo by být teplé.

 • Pokud ji smícháte s alkalickou nesycenou minerální vodou (1: 1), pak tato směs přispěje k separaci sputa.
 • Můžete vařit mléko se šalvějí (1 polévková lžíce. L. Herb 200 g mléka). Pijte před spaním na 1 polévková lžíce. Já
 • Pomáhá studeným nápojem z mléka a fíků. Čtyři sušené fíkové ovoce se vaří v půl litru mléka, dokud nezhnědne. Třikrát denně vypijte tento produkt 100 g teplého.

Zakázaný lék proti kašli během těhotenství

Je důležité znát nejen to, jaké léky může mít nastávající matka, ale také to, jaké léky negativně ovlivňují plod.

Syntetické prostředky

Nepoužívejte tyto léky:

Lidové léky na kašel během těhotenství

Nelze brát lidové prostředky na základě následujících zařízení:

 • Lidové léky s kostivalem a podbělem: jako součást těchto rostlin existují alkaloidy pyrrolizidinu, které jsou karcinogenní a mohou způsobovat mutace v procesu vývoje.
 • Prostředky s ženšenem, eleutherococcus, echinacea, protože zvyšují krevní tlak, způsobují alergické projevy. Pokud pilulka nebo směs obsahuje takové látky, musíte o tom informovat lékaře.
 • Fondy s ginkgo biloba - zhoršují srážení krve, mohou vyvolat krvácení dělohy.
 • Léky s třezalkou tečkovanou: snižují účinnost léků proti bolesti, mohou zhoršit účinek anestezie během císařského řezu.

Jak předcházet kašli u budoucích matek

Každá žena, která čeká dítě během všech devíti měsíců, je zodpovědná nejen za vlastní zdraví, ale také za stav budoucího dítěte. Je velmi důležité, abyste se v této době necítili nemocní a zabránili rozvoji těch nepříjemných symptomů, které mohou nepříznivě ovlivnit stav plodu. Jak kašel ovlivňuje plod, to již bylo diskutováno výše. Abyste se vyhnuli negativním dopadům, musíte se během těhotenství o sebe postarat:

 • Nedovolte kontakt s nemocnými lidmi s nachlazením a navštivte co nejméně míst, kde je mnoho lidí najednou. To platí zejména pro období epidemie nachlazení.
 • Pokud je třeba navštívit jakékoli veřejné místo, je nutné namazat nosní sliznici vazelínou nebo oxolinovou mastí, snažit se udržet ústa zavřená. Po návratu domů si dobře umyjte ruce, opláchněte nos a vypláchněte ústa fyziologickým roztokem nebo převařenou vodou.
 • Místnost, ve které má žena bydliště, potřebujete vzduch co nejrychleji a v ní proveďte mokré čištění.
 • Denní procházky na čerstvém vzduchu jsou velmi důležité - měly by být dlouhé.
 • Je nutné zabránit podchlazení a přehřátí, ne dramaticky měnit klima.

Jakmile se objeví první známky onemocnění, měli byste se poradit s lékařem. Můžete cvičit inhalaci, lidové metody nebo sání lízátka pouze v případě, že žena je jistá, že se vyvíjí nachlazení.

Závěry

Tak by se každá nastávající matka měla starat o své zdraví a vyzkoušet se všemi prostředky k prevenci nemocí. Pokud je zima stále ohromená, zda těhotné ženy mohou během těhotenství pít jakékoli léky proti kašli, měli byste se poradit se svým lékařem. Dokonce i ty léky na kašel pro těhotné ženy nebo sirup proti kašli během těhotenství, které mohou být podle instrukcí použity pro nastávající matky, je lepší nepít bez lékařského jmenování. Mimochodem, pokud se po ošetření studené drozd začal rušit, je nemožné přijmout prostředky jako Flukostat. Tyto příznaky by také měly být předány lékaři.

Se silným kašlem byste se neměli řídit radami na fórech o tom, jaký druh sirupu proti kašli může být během těhotenství. A ani doporučení lékárníků, které si vybrat sirup proti kašli pro těhotné ženy, by se neměla stát průvodcem akcí. Pouze výše popsané bezpečné prostředky a metody prevence neublíží zdraví matky a dítěte. Všechny ostatní léky lze opít pouze pod dohledem lékaře.

Při kašli těhotná

Těhotenství je stav, kdy tělo budoucí matky pracuje ve zlepšeném režimu a tráví dvakrát více energie a síly. Imunitní systém funguje ve dvojnásobném objemu, protože ochrana před infekcemi musí být poskytnuta nejen ženě, ale také kojenci, který roste v děloze.

Navzdory tomu, že nastávající matka se s velkou pozorností věnuje svému stavu, stále se nedokáže chránit před některými problémy. Jednou z těchto stavů je kašel během těhotenství. Nejčastěji se kašel stává předzvěstí virové nemoci novic, která se ve většině případů vyskytuje v období podzimu a jara. Kašel je častým společníkem zánětlivých onemocnění horních cest dýchacích, ale je možné vyvíjet se na pozadí alergických reakcí na prach, pyl, některé léky, prací prášky a další domácí chemikálie.

Bez ohledu na příčiny kašle by měla nastávající matka co nejdříve navštívit lékaře. Na recepci odborník určí povahu kašle, v případě potřeby předepíše další studie, na jejichž základě vybere vhodnou léčbu.

Mnohé ženy se uchylují k tradičním metodám léčby kašle během těhotenství a mnoho metod je skutečně účinné, ale pokud kašel neprojde déle než 7 dní, pak návštěva lékaře by neměla být odložena až později. Pokud není kašel léčen, může způsobit nepohodlí a nepříjemnosti nejen pro těhotnou ženu, ale také pro dítě, které roste v děloze.

Příčiny kašle během těhotenství

Nejčastější příčinou kašle během těhotenství je akutní nebo chronická virová infekce horního nebo dolního dýchacího traktu. Například v případě zánětu nosní sliznice (rýmy) nebo sinusitidy, hlenu vylitého z nosohltanu odkapává podél zadní části hrdla, čímž ho dráždí a způsobuje kašel. S rozvojem zánětlivého procesu v hltanu dochází kašlání jako reakce těla na porážku sliznice.

Když se zánětlivý proces vyskytuje v průduškách nebo plicní tkáni (s pneumonií nebo bronchitidou), hlavní příčinou kašle je hromadění velkého množství hlenu a sputa v lumen dýchacího traktu.

Nastávající matka má často během těhotenství alergický kašel, který je důsledkem obstrukční bronchitidy nebo bronchiálního astmatu.

Kašel v jiné a pozdní gestaci - je to nebezpečné pro plod?

Kašel, který se objevil v časném těhotenství spojený s jakýmikoli viry nebo infekcemi, musí být léčen bez selhání. Začatý kašel přechází do chronického stavu, který může později vést k nárůstu děložního tonusu během útoku nebo k nedostatečnému zásobování plodu kyslíkem.

Každý člověk cítí, jak se napětí svalů břišní stěny vyskytuje během kašle. Společně s kontrakcí těchto svalů dochází během těhotenství ke kontrakcím dělohy. Trvalý kašel u těhotné ženy vede ke zvýšení svalového tonusu dělohy - což je stav, který může vést k předčasnému porodu nebo ranné plodové tekutině.

Konstantní tón dělohy narušuje normální průtok krve v placentě, což vede k nedostatečnému zásobování plodu živinami.

Kašel v pozdním těhotenství je zvláště nebezpečný pro ženy s previí nebo nízkou vazbou placenty. Tón dělohy způsobený záchvatem kašle s nízkou polohou placenty může vyvolat spontánní krvácení z dělohy.

Aby se zabránilo vývoji výše zmíněného zdánlivě neškodného kašle, ženě se doporučuje, aby okamžitě léčila první příznaky nachlazení a nepřivedla infekci do chronické formy. Je nepravděpodobné, že neochota být léčen nebo navštívit lékaře stojí za to, aby nenarozené dítě bylo vystaveno nepřiměřenému riziku.

Proč je nutné léčit kašel během těhotenství?

Během těhotenství, obrana těla je oslabena, tak nějaká virová infekce může nepříznivě ovlivnit vývoj plodu jako celek. Mnoho žen se diví - jak nebezpečné je kašel během těhotenství? Neškodně na první pohled se ARVI může rychle rozvinout do tracheálního zánětu, který bude mnohem těžší vyléčit. Kašel s tracheitidou nebo bronchitidou je těžší než při běžném nachlazení a prakticky není přístupný populární léčbě. Každý ví, že mnoho léků je pro těhotné ženy kontraindikováno, protože mohou více ublížit než užitku. Běžící kašel může být léčen pouze léky, navíc v některých případech musí být ženě předepsána antibiotika.

Jakákoliv infekce je velkou zátěží pro imunitní systém. Krev začíná aktivně produkovat protilátky, které jsou určeny k ničení patogenů a virů. S přítomností placentární insuficience a slabé imunity budoucí matky mohou patogenní mikroflóra a viry proniknout do dělohy, což způsobuje těžké malformace plodu. Proto je tak důležité léčit všechny virové nemoci, včetně kašle, v počáteční fázi výskytu. Riziko komplikací je tedy téměř nulové.

Obzvláště opatrné by měly být ženy s vícečetným těhotenstvím a těhotné ženy s diagnózou cervikální insuficience. Výše bylo řečeno, že kašle způsobují zvýšení tonusu dělohy, což je v obou případech zcela nepřijatelné. Léčba kašle v tomto komplexu - inhalace, fyzioterapie, bylinné sirupy, tradiční metody.

Kašel Léčba Během Těhotenství

Hlavním pravidlem pro léčbu kašle u těhotných žen není poškození plodu rostoucího v děloze. Je velmi důležité, abyste se sami neošetřili, ale okamžitě se poradili s lékařem. Ano, lidové metody jsou vysoce účinné, ale nepomohou, pokud je kašel způsoben alergií nebo infekčním agens. V těchto případech ztrácí žena pouze drahocenný čas, což často vede k závažným komplikacím a přechodu onemocnění do chronické formy.

Na základě průzkumu těhotné ženy a zjištění příčiny kašle lékař vybere léčbu, která je bezpečná pro rostoucí plod. Je důležité zvážit délku těhotenství při předepisování určitých léků, protože mnoho z nich je kontraindikováno v prvním trimestru.

Pokud je příčinou kašle během těhotenství zima, pak v počátečním stadiu nemoci je možné se uchýlit k nekonvenčním metodám léčby. Velmi dobrá pomoc v tomto případě, parní inhalace s odvar z léčivých rostlin. Účinek vykašlávání má odvar ze šalvěje, tymiánu, třezalky tečkované, heřmánku. Můžete použít odvar z kolekce hrudníku, který se prodává v lékárně. Chcete-li připravit roztok pro inhalaci, musíte vzít lžíci léčivých bylin, zalijeme vroucí vodou na sklenici a přiveďte k varu ve vodní lázni. Výsledný bujón se nechá stát po dobu 15 minut, potom se kmene a použije se pro inhalaci. Vývar může být nalit do inhalátoru, který je prodáván v lékárně, nebo k tomuto účelu použít běžnou konvici. V druhém případě se inhalace léčivých bylinných par provádí přes krk konvice na čaj, je důležité pouze zajistit, aby odvar nebyl příliš horký a samotný postup nezpůsoboval nepohodlí. V opačném případě můžete snadno spálit sliznici hltanu.

Moderní způsob léčby kašle během těhotenství je použití nebulizeru. Ošetření rozprašovačem je několikrát účinnější než běžné parní inhalace, protože během procesu zařízení rozprašuje léčivý roztok (odvar z bylin) ve formě drobných částic, které při vdechování pronikají hluboko do hrdla, průdušnice a průdušek. Použití nebulizéru může vyléčit kašel za několik dní. Jako roztok pro inhalaci, můžete si odvar z výše uvedených bylin, minerální vody bez plynu nebo eukalyptového esenciálního oleje.

Při použití éterických olejů je důležité si uvědomit, že jsou kontraindikovány v prvním trimestru těhotenství a že před provedením zákroku je nutné zkontrolovat citlivost těla na esenciální olej.

Další výhodou nebulizéru při léčbě kašle u těhotných žen je skutečnost, že může být použit při zvýšené tělesné teplotě, což je kontraindikace k provádění obvyklé inhalace páry z konvice.

Při výběru prostředků na zmírnění kašle je důležité si uvědomit individualitu každého organismu. Často potřebujete kombinovat několik způsobů, například inhalaci a masáž hrudníku.

Dobrý efekt vykašlávání má roztok jedlé sody, který se také používá k inhalaci. Inhalace roztoku sody usnadňuje výtok sputa vlhčením sliznice dýchacích cest.

Léčba kašle u těhotných žen

Stává se, že tradiční metody kašlání během těhotenství nepomáhají, nebo nastávající matka začala svůj stav natolik, že je vyžadován serióznější přístup. V takových případech lékař předepíše léky pro ženy, které odpovídají době těhotenství plodu. Nejčastěji terapeut doporučuje přípravky pro ženy, které zahrnují léčivé byliny. Použití těchto léků nezpůsobuje patologii ve vývoji plodu. Mezi tyto prostředky patří:

 • Mukaltin;
 • Dr. Mami;
 • Bronchipret;
 • Sirup z banánů;
 • Kořen Altea;
 • Kořen lékořice a další.

Nicméně, těhotná žena by měla pochopit, že i přes to, že tyto přípravky jsou vyrobeny na základě léčivých bylin, stále se nedoporučuje užívat je bez svolení lékaře. Pro každou ženu navíc lékař vybere jednotlivou dávku, délku léčby a počet dávek denně.

Jak zmírnit kašel během těhotenství?

Při suchém kašli je nutné navlhčit sliznici nosu a hltanu všemi možnými způsoby, aby nedošlo k vyvolání ještě více záchvatů. K tomu, můžete kloktat s vývarmi bylin, které jsou povoleny pro inhalaci, roztok sody nebo fyziologický roztok chloridu sodného.

Produktivní "mokrý" kašel během těhotenství bude postupný, takže nemusíte brát vážné léky. Aby se urychlilo zotavení a usnadnilo se vypuštění sputa, lze obsadit drenážní pozici (například ohnout se z postele na podlahu při hledání pantoflí) a pak dobře vykašlávat.

Je to obzvláště těžké pro ty těhotné ženy, které ještě pracují a jen chodí na mateřskou dovolenou. Nejlepší je uspořádat si seznam nemocných a léčit se doma, protože v prvních dnech nemoci je důležité zůstat v posteli a zajistit hojný alkalický nápoj.

Med pomáhá snižovat podráždění sliznice hltanu při kašli. Může být přidán do teplého mléka nebo čaje s citronem. Mléko s medem nejen pomáhá zmírňovat kašel, ale má také relaxační a zklidňující účinek, který pomáhá nastávající matce usnout ve večerních hodinách. Med může být použit k léčbě kašle pouze v případě, že žena nemá individuální intoleranci na včelí produkty.

Jaké léčby kašle jsou kontraindikovány u těhotných žen?

Během těhotenství plodu kategorické je zakázáno používat termální a dráždivé postupy, jako je hořčičná omítka, koupele v lázních, plechovky a další věci. Tato léčba může způsobit zvýšený průtok krve do pánevních orgánů, což často vede k krvácení nebo špatné pohodě nastávající matky.

Totéž platí pro inhalaci par vařených brambor, které se často používají v tradiční medicíně k léčbě kašle. Kromě toho takové inhalace mohou způsobit popáleniny na obličeji, jakož i vyvolat zvýšení krevního tlaku v důsledku průtoku krve do hlavy.

Během léčby kašle během těhotenství je důležité pít co nejvíce tekutiny. Dokonale zapadají čaje s malinami, citronem, brusinkovými ovocnými nápoji, kompoty.

Prevence kašle během těhotenství

Protože kašel je ve většině případů výsledkem virové infekce, aby se zabránilo nástupu tohoto stavu, doporučuje se dodržovat jednoduchá pravidla:

 • Jezte plnou a vyváženou stravu (denně by měla být přítomna sezónní čerstvá zelenina a ovoce, zelenina);
 • Projděte se na čerstvém vzduchu za každého počasí, oblékněte se;
 • Neprovádějte těžké fyzické aktivity, které nejsou kontraindikovány očekávaným matkám;
 • Zabraňte namáhání a přepracování;
 • Posílit imunitu v každém směru;
 • Na podzim a na jaře se vyhněte přeplněným místům, aby se zabránilo virům.

Nezapomeňte, že pečlivá péče o vaše zdraví a řádné střídání pracovních a odpočinkových programů pomůže posílit imunitní systém a vyhnout se virovým infekcím během těhotenství.

Kašel během těhotenství

Navzdory tomu, že se nastávající matka vždy snaží zacházet se svým zdravotním stavem s více než obvyklou pozorností, není vždy možné se chránit před nepříjemnými bolestivými stavy. Tyto stavy mohou být bezpečně přičítány kašli během těhotenství: nejčastěji se objevují v jarním a podzimním období a stávají se předzvěstí nebo společníkem zánětlivého procesu, který se vyskytuje v orgánech dýchacího ústrojí. Kašel během těhotenství se tedy může objevit na pozadí chladných, akutních respiračních infekcí nebo akutních respiračních virových infekcí, stává se známkou bronchitidy nebo pneumonie, méně často - následkem alergických onemocnění.

V každém případě musí být povaha kašle stanovena návštěvou lékaře: je samozřejmě možné, že kašel nepředstavuje nic zvlášť hrozného, ​​ale je také velmi možné, že se jedná o předchůdce onemocnění, bez něhož se nelze vyhnout specializované léčbě. Navíc to platí, když kašel v průběhu těhotenství trvá déle než 5-7 dnů, a to navzdory skutečnosti, že se ho žena snaží vyléčit bezpečnými metodami podle tradiční medicíny.

Kašel během těhotenství navíc může nejen indikovat zánětlivý proces, který se vyvíjí v dýchacích orgánech, ale také způsobuje nepohodlí jak pro matku, tak pro dítě.

Kašel na počátku těhotenství

Kašel na počátek těhotenství, spojený s jakýmkoliv nezdravým stavem, nutně vyžaduje kvalifikovanou léčbu. V opačném případě, bez pravidelných pokusů vyrovnat se s abnormálním stavem, můžete následně čelit poměrně závažným následkům, jako je například zvýšení tonusu dělohy nebo nedostatečný kyslík pro plod.

Pravděpodobně každý z nás ví, že při kašli dochází k absolutnímu „nezávislému“ napětí a kontrakci břišní stěny. Spolu s ním se děloha uzavře, a pokud je kašel častý a pravidelný, děloha se často a pravidelně stahuje. Proto, se silným kašlem, který se vyskytuje u ženy s křečemi, vzrůstá děložní tón. Podmínkou je zase nebezpečně předčasný spontánní potrat.

Kromě toho, neustálý silný kašel zabraňuje normální "spotřebě" kyslíku ženou. To vede k narušení krevního oběhu v placentě, nedostatečnému zásobování krví a tím i kyslíku a užitečným látkám plodu. V některých případech může být výsledkem této situace hypoxie plodu.

Neméně nepříjemným důsledkem neustálého kašle může být zvracení, často předjíždějící nastávající matku po dalším silném kašli. Bez řádné reakce na tuto skutečnost může být zvracení v budoucnu opakováno, opakované zvracení může způsobit dehydrataci a vyluhování živin z těla těhotné ženy.

V pozdějších obdobích je kašel mimo jiné také dalším nebezpečím. S nízkou placentou nebo placentou previa může svalové napětí, ke kterému dochází v době kašlání, způsobit spontánní krvácení.

Jistě, takové hrozné věci je nepravděpodobné, že k vám přijdou: uctivý a pozorný postoj budoucích matek ke stavu jejich zdraví ve jménu zdraví a života dítěte je dobře známý. A naštěstí jsou výše popsané případy stále vzácnější než norma - žena se snaží zodpovědně brát vlastní zdraví a včas se rozhodovat správně.

Jak vyléčit kašel během těhotenství

Zjistili jsme tedy, že kašel během těhotenství by měl být léčen okamžitě od okamžiku jeho vzniku. Doporučujeme samozřejmě poradit se s lékařem, ale zpočátku se můžete pokusit eliminovat kašel tradičními metodami. Navíc, během těhotenství musíte být velmi, velmi opatrní při užívání léků, ale použití mnoha léčivých bylin v době nošení dítěte není zakázáno.

Léčba kašle během těhotenství lidových prostředků

Mezi tyto bylinky patří heřmánek, šalvěj, lípa, jitrocel se suchým kašlem; divoký rozmarýn, posloupnost, řebříček, brusinkové listy, hadí hřebec - s mokrým kašlem. Můžete dýchat byliny s odvarem bylin: pasivní inhalace jsou vhodnější, když horký odvar se nalije do pánve, a pánev je umístěna v těsné blízkosti pacienta. Můžete také pít vývar: například pro odvar z heřmánku budete potřebovat 1 lžíci suchého heřmánku a sklenici vroucí vody. Měly by pomoci s kašlem a oplachem, řekněme, odvarem podběl - připravuje se ve výši půl lžíce trávy na šálek vroucí vody. Inhalace budou dobrými pomocníky při kašli - mohou používat všechny stejné bylinné odvarky, vařené brambory (pamatujte si, jak to vdechli v párech během dětství? Mimochodem, pokud jsou brambory vařené v uniformě, můžete je posypat nahoře sódou - to vám nezabrání kašlat) ). A můžete se uchýlit k novým inhalátorům prodávaným v lékárnách, používat esenciální oleje - řekněme, eukalyptu.

Ale o hořčičných omítkách jako prostředku k eliminaci kašle během těhotenství bude třeba zapomenout - termální procedury jsou kontraindikovány pro nastávající matky. Ale místo hořčice omítky, můžete efektivně použít obklady z listů zelí nebo strouhané brambory. Pokud je doma zelí, pak jeden list by měl být oddělen od vidlice, rozprostřen medem a aplikován na prsa v noci, zabalen do plastu nahoře a zahřát nahoře s ručníkem. Pokud jde o brambory, vaříme, strouháme, přidáme med a rostlinný olej do kaše, pak promícháme a vytvoříme plochý koláč, použijeme jej podle výše popsaného principu. Je žádoucí ponechat takové obklady po celou noc. Mimochodem, zlato, může poskytnout neocenitelnou pomoc s kašlem - stále ho můžete vzít dovnitř. Mělo by se mít na paměti, že med je jedním ze silných alergenů, a proto není nutné být v jeho použití velmi horlivý. Jak jinak může být med užíván k léčbě kašle během těhotenství? Pít s horkým mlékem a máslem (ne každý může překonat takovou směs, a to není nutné nutit sami - nelze přidat olej); smíchejte med s cibulovou šťávou z předem nastrouhané cibule a třikrát denně pijte čajovou lžičku směsi. Mléko, které bylo zmíněno výše, je také užitečné při kašlání: v horké, ale ne hořící formě, může být smícháno s minerální vodou Borjomi - věří se, že takový nástroj účinně bojuje proti kašli.

Léčba kašle během těhotenství v tradiční medicíně

Pokud se během několika dnů kašel během těhotenství, navzdory veškerému úsilí, neodejde, neměli byste svou návštěvu lékaře odložit. Možná, že kašel v tomto případě je příznakem některých závažnějších onemocnění, které nelze vyléčit bez použití léků. Lékař, který poslouchal plíce a určoval závažnost zánětu, předepíše nejoptimálnější léky na základě stavu budoucí matky a nutně trvání těhotenství. Takže pro léčbu suchého kašle v každém období těhotenství může být předepsán Chest Elixir nebo Sinekod; Ve druhém a třetím trimestru je použití přípravku Stoptusin přípustné. Pro léčbu mokrého kašle během těhotenství, nutně po konzultaci s lékařem, můžete použít Mukaltin, bromhexin, kořenový sirup lékořice, Bronhikum, Gedelix, Dr. IOM a Dr. Theis, Pektusin, Prospan. S opatrností v prvním trimestru se stejným účelem aplikoval Lasolvan, Ambrobene, Flavamed.

Někdy kašel během těhotenství nemůže být vyléčen bez antibiotik, například, jestliže kašel je příznak pneumonie. V tomto případě lze použít antibiotika Ospamox, Amoksil, Flemoksin (penicilinová skupina); Fromilid, Macropene (makrolidová skupina); Cefazolin, ceftriaxon (skupina cefalosporinů). Stává se, že kašel není jediným příznakem nemoci - teplota se k němu také připojuje. V takovém případě je přípustné použití paracetamolu (Panadol, Efferalgan), kyseliny acetylsalicylové (Aspirin). Současně jsou zakázány drogy, které obsahují analgin, a v jakékoli fázi těhotenství.

V každém případě, než se uchýlíte k nějakým drogám, je lepší vyhledat radu specialisty. Těhotná žena tak bude mít možnost vyhnout se nepříjemnému překlepu při výběru správného léku, a tím ochránit sebe i dítě.

Léčba kašle u těhotných žen v různých obdobích


Během těhotenství, žena může chytit nachlazení, chytit chřipku, a stát se nakažený infekčním onemocněním, které dělá její kašel. Ať už je - suché nebo mokré, měli byste se ho určitě zbavit. Před zahájením léčby je nutné z terapeuta zjistit, co je pro těhotné ženy možné kašlat, protože v těchto měsících se formují a rozvíjejí orgány budoucího dítěte. Nesprávná léčba může vést k dalším negativním důsledkům.

Jak léčit kašel během těhotenství

Kašel, i když není samostatným onemocněním, vyžaduje včasnou léčbu. Silný záchvat kašle může vyvolat krvácení dělohy, protože v tomto okamžiku dochází k přepětí břišních svalů. Ignorování problému vede ke skutečnosti, že tón dělohy se zvyšuje.

Tento stav ohrožuje potrat. Časté záchvaty kašle někdy vedou k narušení krevního oběhu v placentě, v důsledku čehož dítě dostává příliš málo kyslíku a živin nezbytných pro jeho formující organismus.

Je to důležité! Léčba těhotných žen se provádí pod neustálým dohledem gynekologa a terapeuta. Samoléčba je nepřijatelná. V závislosti na době těhotenství Vám lékař předepíše léky, které nejenže zachrání ženu z nemoci, ale také nepoškodí vyvíjející se plod.

Léčba v 1. trimestru

V prvních měsících těhotenství musíte pečlivě přistupovat k výběru léků. Většina léků, které jsou běžně používány pro nachlazení nebo alergie, je v počátečních stadiích kontraindikováno. Během tohoto období se epizody kašle s výhodou léčí lidovými prostředky.

Když je třeba pozorovat známky chladu, musíte si odpočinout. Je důležité držet se diety, jíst potraviny bohaté na vitamíny a minerály, a neobsahují nebezpečné látky nebo alergeny. Někdy může být příčinou kašle alergie na některé potraviny (uzená masa, čokoláda, citrusy).

Zakázáno v léčivech s 1 trimestrem:

 • Stoptussin;
 • Bronholitin;
 • Terpinkod;
 • Tussin Plus;
 • ACC;
 • Pertussin;
 • Chřipka

V raných fázích je nemožné dát hořčičnou omítku, banky. Je zakázáno stoupat nohy v teplé vodě a koupat se ve vaně s teplou vodou. Nedoporučujeme užívat příliš mnoho vitamínu C (citrusů, drog).

Se suchým kašlem si můžete vzít sirup Althea, Mukaltin, Bronho-gran. Když je mokrý, sirup proti kašli předepisuje Dr. Theis nebo Dr. Mom, Bronchipret. Kapky farmaceutické kašle (s medem nebo šalvějí) nejsou zakázány. Léky mohou být ve formě sirupů a tablet. Užívání sirupů, je třeba pít co nejvíce tekutiny (teplý bylinný čaj, sušené ovoce kompot), ale ne bezprostředně po užívání léků, ale o hodinu později.

Lidové léky

Nejúčinnější léčbou kašle v prvním trimestru je inhalace. Doma pro tento postup si můžete koupit inhalátor nebo nebulizér. V nepřítomnosti takového vybavení můžete dýchat přes pánev, pokryté ručníkem.

Zbavit se suchého kašle, vařit jitrocel, heřmánek, prvosenka, šalvěj, lípu. Mokrý kašel se léčí pomocí vlaku, řebříčku, divokého rozmarýnu. Pro inhalaci lékaři doporučují používat citrusové esenciální oleje, máty peprné, meduňky a eukalyptu. Postupy se provádějí několikrát denně.

Je to důležité! Při vysokých teplotách je přísný zákaz vdechování.

Můžete pít teplé bylinné čaje. Užitečné při kašlání non-horké mléko s máslem a špetkou sody nebo mléka s medem. Vyléčit suchý kašel, vařit čerstvé borovice pupeny, květ vápna, tymián květiny, šípky a listy jitrocel.

Bylinná kašelná tinktura

Pro jeho přípravu bude vyžadovat:

 • anýz - 1 lžička;
 • fenykl - 1 lžička;
 • lněná semena - 1 lžička;
 • tymián - 1 lžička;
 • voda - 1 šálek.

Nalijte bylinky, vařte, nechte stát několik hodin, tinkturu rozdělte na stejné porce a třikrát denně.

Ředkvička s medem

Vývar zelí nebo čerstvé ředkvičky s medem pomáhají zima. Můžete vytlačit šťávu z černého ředkvičky, smíchejte s 1 lžičkou. med a vzít tinkturu 2 lžíce. Já třikrát denně.

Fíky s mlékem

Příprava přípravku by měla být:

 • fíky - 5 ks;
 • mléko - 0,5 l;
 • med - 2 lžíce. Já

Mléko se přivede k varu, přidá se k němu fíky. Sušené ovoce se vaří v mléce a vytváří hnědou barvu. Na konci přidejte 2 lžíce. Já medu Vezměte třikrát denně po půl šálku.

Cibule a česnek

Jsou přírodní antibiotika. Mohou být konzumovány čerstvé během jídla nebo nasekané, vytlačit šťávu a 1 polévková lžíce. Já třikrát denně. Phytoncidy těchto rostlin jsou destruktivní pro mnoho virů a nebezpečných bakterií.

Od mokrého kašle vařit heřmánek, lípa, jitrocel, malinové listy, jahody, rybíz. Ke snížení tvorby sputa přispívá panna, šalvěj, třezalka sv. Protizánětlivé účinky mají tyto rostliny: starší, lípa, borovice.

Bramborová kaše:

 • brambory - 300 g;
 • máslo - 50 g;
 • Cibule - 1 ks;
 • česnek - 2 hřebíček.

Vařte brambory, dokud nevaříme a neomačkejte je. Přidejte kousek másla, strouhejte malou cibuli a dva stroužky česneku.

Při suchém kašli doporučujeme časté oplachování - každé dvě hodiny.

K tomu můžete použít následující recepty:

 1. Pivo šalvěj, měsíček, eukalyptus a tento vývar se několikrát denně po jídle kloktají.
 2. Můžete vařit teplou vodu a přidat 0,5 lžičky. soda
 3. Opláchněte hrdlo jablečným octem (0,5 l teplé vody + 1 lžíce octa).

Je to důležité! Léčbu kašle v časném těhotenství může pouze ty léky předepsané lékařem. Sirupy, které se obvykle podávají dětem mladším 3 let, nemohou být v tomto období užívány.

Léčba ve 2. trimestru

Počínaje druhým trimestrem mohou ženy užívat nejen léčivé rostliny pro léčbu kašle, ale také léky. Je vhodnější používat lidové prostředky, aby nedošlo k poškození dítěte vyvíjejícího se v těle matky.

Je zakázáno užívat Gripppeks, Tussin Plus, ACC, Bronholitin, Travisil, Alex plus, Kodterpin, Glycodin, Ascoril. Je nežádoucí pít čaje založené na takových rostlinách: podběl, ženšen, echinacea, ginkgo biloba. Nesmíte na hrudník dávat hořčičnou omítku, brát příliš horké koupele, parní nohy.

Můžete použít bylinné pilulky - Mukaltin, Bronchipret. Od suchého kašle si sirup z kořene Althea. Od mokra - Dr. Theiss, Prospan sirup, Stoptussin-Phyto. Dobrá pomoc kašel lék Evkabal.

Pro léčbu suchého kašle můžete použít syntetické drogy - Bromhexin, Falimint, Libeksin. Dobrý účinek vykašlávání dává Ambroxol.

Lidové metody

Doma se kašel a rýma mohou léčit tradičními metodami. Denně doporučujeme rozpustit 1 polévkovou lžíci. Já med, přidejte ho do teplého mléka. Zlato mu může otřít hruď. Dobrý vykašlávání je med, mléko a špetka sody. Silný kašel může být zmírněn pomocí cibulového vývaru a viskózní sputum může být odstraněno z průdušek šťávou z ředkvičky černé.

Odvar cibule pro bronchitidu:

 • Cibule - 1 ks;
 • mléko - 1 šálek;
 • med - 1 lžička.

Přidejte nakrájenou cibuli do mléka a vše vařte 10 minut na mírném ohni. Ke konečné směsi se přidává med. Použijte třikrát denně na 1/3 šálku.

Černá ředkev a med

Šťáva z ředkvičky z kašle:

Ředkvička rozdrcená. Vytlačte z ní šťávu. Přidat med na to, aby každé 3 hodiny a 1 polévková lžíce. Já před jídlem.

Hluk v tenkých průduškách tinktur bylin: tenký kořen, třezalka sv. Hrudník kolekce heřmánku, šalvěje, tymiánu, jitrocel má komplexní efekt. Je vhodné pít bylinné čaje z lipy a tymiánu. Tyto stejné bylinky doporučujeme kloktat každé 3 hodiny.

K uklidnění sliznice průdušek a odstranění sputa použijte inhalace na bázi léčivých rostlin. K tomu, nalít jitrocel listy a otočí s vroucí vodou, nechte vyluhovat, přinést tinkturu do varu a dýchat páru po dobu deseti minut. Pomáhá eukalyptu, mátě, olejovým jehlicím.

Je to důležité! Během těhotenství by se ženy měly během chladného období v teple oblékat a chránit své tělo před podchlazením. Pokud byla ve městě vyhlášena epidemie chřipky, musíte jít co nejméně a pokusit se nenavštívit veřejná místa bez speciálního ochranného obvazu. Doporučuje se jít ven, namazat nos oxolínovou mastí nebo vazelínou.

Léčba ve třetím trimestru

Nachlazení, které ženy trpí v posledních měsících těhotenství, není pro dítě tak nebezpečné, jak tomu bylo v raných fázích. Ve třetím trimestru však dochází ke stárnutí placenty, nebezpečné viry a bakterie mohou proniknout jeho stěnami, které infikují plodovou tekutinu obklopující plod. Silný kašel může vést k předčasnému porodu. Možné exfoliace placenty, výtok plodové vody.

Kašel ve třetím trimestru musí být léčen. Léky jsou vybírány pouze lékařem. Budoucí matka se musí co nejrychleji zotavit, protože před porodem.

Se suchým kašlem můžete užívat Stoptussin, Stodal, Libeksin, Coldrex. Pokud je žena obtěžována kašlem se sputem, je jí předepsán Herbion s prvosenka, Mukaltin, Bromhexin. Bezpečným lékem je kořenový sirup lékořice.

Lidové léky

Pokud žena není alergická na některé rostliny a esenciální oleje, vysokou teplotu, pak inhalace, bylinné čaje, kloktadla, obklady a tření jí pomůže s chladem. Kašel během těhotenství je léčen medem, cibulí, česnekem, ředkvičkami, heřmánkem, šalvějí, šípkem, fíky, malinami, rybízem. Pomáhá zkapalnit sliz obyčejnou sodu.

Vdechnutí recept:

 • listy eukalyptu - 2 lžičky;
 • jehličnatý extrakt - ¼ briketa;
 • mentol (validol) - 1 tableta;
 • česnek - 3 hřebíček.

Všechny ingredience musí být vloženy do vroucí vody, česnek předem nakrájejte. Směs nechte několik minut stát. Vdechujte páru po dobu 10 minut.

Je třeba mít na paměti, že kašel není samostatnou patologií, ale pouze symptomem nějaké nemoci. Přípravky z ní se užívají v kombinaci s jinými léky. Předepsat léčebný cyklus může být pouze lékař.