Krasnojarský zdravotní portál Krasgmu.net

Na podzim a v zimě není nachlazení neobvyklé. Příznaky onemocnění jsou dobře známé všem: bolestivé klouby, dusný nos, bolest v krku, vodní oči, výtok z nosní sliznice a celková malátnost těla. Zima ale může být zastavena zpočátku, pokud víte jak. O tom a mluv.

Bohužel neexistuje žádný způsob, jak úplně zastavit zimu, pokud máte pocit, že přichází. Tyto informace vám řeknou, jak zastavit nástup nachlazení, ale nejsou určeny jako náhrada za lékařskou pomoc nebo léčbu.

S nástupem chladného počasí stále více lidí „chodí do nemocnice“ s diagnózou akutní respirační virové infekce, akutních respiračních infekcí, které lidé nazývají běžným nachlazení. Jak zastavit onemocnění, které začalo na vlastní pěst? Příznaky onemocnění jsou dobře známé všem: bolestivé klouby, dusný nos, bolest v krku, vodní oči, výtok z nosu a celková malátnost těla. Zima ale může být zastavena zpočátku, pokud víte jak. O tom a mluv.

Odkud pochází chlad?

Běžné nachlazení je způsobeno různými viry a tělo na ně nemá trvalou imunitu, a proto lidé trpí chladem po celý život.
Proto nebyla dosud vytvořena žádná vakcína proti nachlazení.

Jako takový, studená medicína neexistuje. Přesněji řečeno, existuje spousta léků proti nachlazení, ale všechny působí stejným způsobem: snižují teplotu způsobenou paracetamolem a dalšími, jako je to, a živí imunitní systém vitamínem C. Tak proč vyživují vaše tělo chemií, pokud můžete být léčeni méně účinnými lidovými prostředky a rychleji se zotavit?

Běžné nachlazení je způsobeno různými viry a tělo na ně nemá trvalou imunitu, a proto lidé trpí chladem po celý život.
Proto nebyla dosud vytvořena žádná vakcína proti nachlazení.

Studená léčba

Léčba chladu na první pohled je jednoduchá záležitost. To však není úplně pravda. První věc, kterou musíte pochopit, když léčíte nachlazení, je to, že virus z vašeho těla nevyjde, a proto se budete muset pokusit o trochu rychlejší zotavení. Hlavním úkolem při řešení nachlazení je pomoci imunitnímu systému vyrovnat se s onemocněním. A pokud budete jednat včas, můžete zastavit zimu na samém začátku a zabránit tomu, aby se nemoc otevřela v plné síle.

Zde jsou nejjednodušší tipy, které vám pomohou co nejrychleji se vypořádat s onemocněním:

1. Jakmile pocítíte první příznaky nachlazení, pokud je to možné, vezměte si nemocenské - alespoň na pár dní. Na samém počátku nemoci tělo potřebuje odpočinek. Požadovaný poloprázdný režim a plný spánek.

2. Je velmi důležité podporovat imunitní systém na začátku zimy, a proto začít užívat imunomodulační léky. Není to špatná pomoc a homeopatie.

3. Při léčbě nachlazení je velmi důležité pít dostatek teplé vody. Nejlepší je, pokud se jedná o čaj s citronem a medem, stejně jako ovocné nápoje z brusinek a brusinek. Extrakt z heřmánku je také užitečný - má antiseptické vlastnosti.

4. Nachlazení v rané fázi se rychle zastaví postupy aromaterapie. Jmenovitě esenciální oleje eukalyptu, kafru a bergamotu.

5. Nezapomeňte umýt nosní dutiny roztokem soli: půl lžičky na šálek teplé vařené vody. Proveďte postup nejméně 3-4 krát denně. Po každém zavlažování kapky obsahující interferon obsahující nosní kapky. Je také důležité kloktat, aby se zabránilo infekci níže. Použijte infuzi eukalyptu nebo heřmánku.

6. Teplé lázně jsou vynikajícím řešením, ale pouze na samém počátku onemocnění a při nepřítomnosti teploty. Do vody přidejte mořskou sůl a borovicový extrakt. Sůl má tonizující účinek a jehly usnadňují dýchání.

7. Nezapomeňte větrat místnost - je nutný čistý vzduch pro nachlazení. Během vysílání nechte místnost.

8. Vždy udržujte nohy v teple, i když máte horečku.

9. Snažte se jíst správně: pro nachlazení jsou velmi užitečné kuřecí a rybí vývar, stejně jako čerstvá zelenina a ovoce. Pokud to bolí vás polykat a bez chuti, pít čerstvý džus.

10. No a samozřejmě nezapomeňte ani na vitamin C. Během nachlazení je virus doslova „požitý“ virem, a proto je velmi důležité doplnit denní dávku askorbinky. Na záchranu přicházejí grapefruity, citrony a pomeranče. Boj proti nachlazení také zvyšuje potřebu vitamínů skupiny B. Existuje mnoho z nich v ořechech a ovesných vločkách.

Je možné zastavit chlad?

Pravděpodobně na světě není jediná osoba, která by nezachytila ​​chlad. Epidemiologové vypočítali: trpíme nachlazením a chřipkou 5krát častěji než všechny ostatní infekce dohromady. Naším úkolem je chránit se. Nachlazení v rané fázi je rychle zastaveno postupy aromaterapie.

Kdo je v ohrožení?

Během sezónního ochlazení, aby se zabránilo nachlazení, musíte být obzvláště opatrní. Především starší osoby ve věku 60 let. Jejich tělo se s teplotními výkyvy zhoršuje a podchlazení může také vyvolat zhoršení chronických onemocnění. Unavení workoholici jsou na druhém místě: po dlouhém pracovním dni je imunita snížena, a jakmile se ocitnete v ošklivém spánku, můžete snadno chytit chlad.

Linie obrany

Abyste se chránili před viry, vypijte denně skleničku naplněnou rovnoměrně rozdělenými boky a kalíškem, medem z citronu a šalvějí: 1 stůl. lžíci nalijte sbírku 200 ml vroucí vody, trvejte 2 hodiny v termosce, chladné a namáhané. Pijte za měsíc. V dopoledních a večerních hodinách si vezměte 0,5 g vitamínu C, chytte ho citrusy. Obsahují speciální látky - bioflavonoidy, které pomáhají tělu absorbovat léčivou askorbiku. Před opuštěním domu namažte nosní sliznici oxolinovou mastí.

Na začátku zimy, stejně jako kašel tělo potřebuje hodně tekutiny. Pijte co nejvíce čaje s malinami, medem a citronem. Pomoc a oteplování postupy pro nohy. Můžete prostě rozmazat nohy na noc s vepřovým sádlem nebo teplým balzámem, vykoupat koupel v horké noze. K tomu, v misce s vodou, přidejte 200 g soli a 150 g hořčičného prášku. Míchejte a snižujte nohy k holenní kosti, zakrývajíc horní část něčím teplým. Horká voda by měla být pravidelně nalévána, neměla by se ochladit. Když vaše nohy zčervená, opláchněte je teplou vodou, otřete do sucha, nasaďte vlněné ponožky a jděte do postele.

Hlavním doporučením v chladném období není vychladnout, vyhnout se průvanům a posílit imunitní systém vitamíny, a pokud onemocníte, nebuďte líní a začněte léčbu při prvních projevech nemoci. A další věc: dobrá nálada a smysl pro humor jsou samy o sobě vynikajícími vitamíny pro tělo a zároveň jsme vždy po ruce. Buďme zdraví!

A konečně: mějte na paměti, že nachlazení a FLU zpočátku mají velmi podobný klinický obraz, a proto při prvních příznacích nachlazení je lepší konzultovat s lékařem přesnější diagnózu.

Co pít s chladem? Při prvních příznacích a příznacích. Léky

S příchodem chladného počasí stále častěji vyvstává otázka: co si vzít na zimu? Dokonce i povětrnostní podmínky v každém ohledu přispívají k aktivaci virů a bakterií.

Nízká, ale ne subzerová teplota, vlhkost a vítr, to vše pomáhá patogenům aktivně se rozmnožovat a přecházet z jedné osoby na druhou.

A pokud je zároveň vystavena podchlazení a stresu, pak je pravděpodobnost pádu nemocných na 100%.

Co pít při prvním znamení chladu? První pomoc

Ve většině případů jsou příčinou nachlazení u dospělých a dětí viry. První známky vývoje ARVI jsou zpravidla tyto:

 • zhoršení celkového stavu;
 • rýma;
 • chrapot;
 • bolest v krku.

Často dochází k prudkému nárůstu tělesné teploty až na 38 nebo dokonce o 39 ° C. Při prvních příznacích, na samém počátku nachlazení, byste měli okamžitě začít užívat antivirotika:

Léky tohoto druhu pomohou imunitnímu systému začít okamžitě aktivně bojovat s infekcí.

Pokud neodložíte příjem na pozdější dobu a pijete při prvních známkách indispozice, můžete zabránit rozvoji ARVI vůbec nebo alespoň snížit závažnost a trvání jeho průběhu.

Můžete také pít antivirotika s nižší dávkou účinné látky pro nachlazení, když máte nachlazení.

V závislosti na věku dávají drobky jeden z výše uvedených přípravků a děti předškolního věku doporučují:

 • Laferobion;
 • Děti Anaferon;
 • Otsilokotsinium;
 • Isoprinosin;
 • Proteflazid;
 • Viburcol.

Také se ujistěte, že začnete mýt nos fyziologickými roztoky. Díky těmto postupům budou mikroorganismy mechanicky vyluhovány z nosohltanu a nosní dutiny, proto nebudou schopny vyvolat výrazný zánětlivý proces.

Pro tyto účely jsou ideální běžný fyziologický roztok a hotové produkty prodávané v každé lékárně:

Se studeným začátkem není vůbec zbytečné pít dostatek tekutin. Můžete pít vodu, kompoty, ovocné nápoje, teplé, ale ne horký čaj s přidáním léčivých bylin, medu, citronu, nebo jejich kombinace.

S ARVI jsou tato opatření obvykle dostatečná k rychlému odstranění onemocnění. Ale s bakteriální infekcí, to nebude stačit pro rychlé a úplné uzdravení, i když tato opatření pomohou snížit intenzitu zánětlivého procesu a zmírnit průběh onemocnění.
Zdroj: nasmorkam.net k obsahu?

Jaká antibiotika pít na nachlazení? Kdy začít?

Jedinou indikací pro užívání antibiotik je přítomnost bakteriální infekce. Můžete ji podezřívat z následujících důvodů:

 • vysoká teplota (více než 38 ° C), přetrvávající déle než 3 dny;
 • výtok zeleného hlenu z nosu;
 • formace na mandlích bílá, žlutá nebo šedavá deska;
 • těžká slabost, bolesti těla.

V takových situacích není vhodné samoléčbu, natož sami si vybrat antibiotikum. To je doprovázeno zhoršením situace, rozvojem komplikací a odolností bakterií vůči vybranému léku.

Proto doporučujeme poradit se s lékařem. Lékař vám sdělí, která antibiotika mají být užívána a kolik dní.

Často jsou při infekcích horních cest dýchacích předepsány léky skupiny penicilinu, méně často tetracykliny. Patří mezi ně:

 • Amoxicilin (Amoxiclav, Flemoxin Solutab, Ospamox);
 • Tetracyklin;
 • Doxycyklin (Unidox Solutab, Doksibene, Doxy-M);
 • Ciprofloxacin (Tsiprolet, Tsifran, Tsiprobay, Quintor).

Často předepsané sulfa léky s výrazným antimikrobiálním účinkem, ale nepatří k počtu antibiotik. Mohou to být biseptol, sulfadimethoxin atd.

Pokud jde o děti, jejich antibiotikum je vybráno výhradně pediatrem. Děti mohou dostat Cefix, Cefodox, Zinnat a další.

Velmi často existují pochybnosti o tom, kdy pít antibiotika. Konec konců, drogy tohoto druhu, i když účinně bojují s infekcí, jsou schopny poškodit tělo.

Abychom rozptýlili jakékoli obavy, zjistíme, že není možné vyrovnat se se zánětem bakteriální povahy středně těžké až středně těžké bez těchto léků.

V opačném případě se příznaky onemocnění stanou nudnými, ale to neznamená uzdravení, ale přechod na chronickou formu.

Následně bude pacient pravidelně sužován relapsy a bude velmi obtížné vyrovnat se s chronickými ložisky infekce i se silami dobře zvolené antibiotické terapie.

Proto, abyste se vyhnuli takovým nepříjemným následkům, pokud máte podezření, že se bakterie staly příčinou poškození, měli byste okamžitě kontaktovat kvalifikovaného terapeuta nebo pediatra.

Musím pít antivirové léky na nachlazení?

Jakékoli antivirové léky poskytují výsledky pouze tehdy, když jsou užívány v počáteční fázi onemocnění.

Dává imunitnímu systému čas k „houpání“ a začíná nezávislý boj proti infekčnímu procesu, inhibuje jeho patogeny tím, že dodává interferony a další podobné látky do zánětlivého zaměření.

Proto je třeba poznamenat, že jejich účinnost je maximálně přesně v prvních dnech průběhu onemocnění.

Pak je můžete dokonce odmítnout, protože tělo již nezávisle produkuje potřebný počet ochranných buněk a sloučenin, které zabíjejí patogeny.

Co pít na nachlazení bez horečky

Pokud teplota po 3 dnech od nástupu vývoje onemocnění klesne na hodnotu 37,5 ° C nebo nižší, nebo dokonce vůbec nezvýší, jasně to ukazuje virovou povahu infekce a její mírný průběh.

V takových situacích by měly být užívány pouze léky k odstranění nepříjemných symptomů:

Vazokonstrikční kapky a spreje (Nazik, Galazolin, Naftyzin, Nazivin, Rinazolin, Nazol, Noksprey, Vibrocil atd.) Se používají k odstranění běžného nachlazení a odstranění otoku nosohltanu, což způsobuje ucpání nosu.

Dospělí si mohou vybrat léky, které jim vyhovují podle ceny a akce. Děti, zejména kojence, by měly být vybrány pediatrem. Děti mladší než 1 rok nesmí být současně ošetřeny sprejem, vykazují se pouze kapky.

S teplotou

Ve většině případů s chladem je horečka. Indikátory teploměru se mohou značně lišit v závislosti na typu a aktivitě patogenu.

S teplotou 37 není nutné bojovat. Horečka je eliminována medikací pouze tehdy, když teploměr ukazuje více než 38–38,5 ° C.

 • ibuprofen (Nurofen, Imet, Ibufen);
 • paracetamol (Panadol, Rapidol, Tsefekon D, Efferalgan);
 • Nimesulid (Nimesil, Nise, Nimegesic);
 • kyselina acetylsalicylová (Aspirin, Upsarin Ups);
 • (Ibuklin).

U dětí s teplem lze použít léky na bázi paracetamolu a ibuprofenu, které by měly být střídány. V tomto případě může být paracetamol užíván maximálně jednou za 4 hodiny, ibuprofen - po 7 hodinách.

Dospělí z výše uvedených léků si můžete vybrat libovolný. Výhodné jsou však také paracetamol nebo ibuprofen.

Máte-li zlomené kosti a silnou slabost je přítomen, je lepší, aby dospělý užívat nimesulid-založené léky na zimu s horečkou. Aspirin se dnes pro tyto účely používá jen zřídka.

Pokud horečka přetrvává 3 dny, je známkou bakteriální infekce. To nutně vyžaduje odvolání k lékaři.

Pacientům se také doporučuje, aby užívali léky, které eliminují hlavní příznaky onemocnění: bolest v krku, kašel a rýmu.

Dospělí mohou používat speciální komplexní přípravky v prášcích, které lze snadno zakoupit v lékárně. Většina z nich:

 • sundat teplo;
 • eliminovat nazální kongesci;
 • obsahují vitamín C;
 • eliminovat bolesti těla atd.

Co vzít na nachlazení z levných léků?

Levná, jednoduchá léčiva nemusí být méně účinná než jejich drahé protějšky.

Faktem je, že stejná účinná látka je součástí mnoha léčiv vyráběných farmaceutickými společnostmi pod různými obchodními názvy.

Pojďme tedy uvést, jaké léky pít na nachlazení, aby daly maximální výsledek a zároveň nezpůsobily značné škody na rodinném rozpočtu.

 1. Když se člověk cítí, že nemoc právě začíná, můžete si vzít antivirotika jako rimantadin, Amizon, tinkturu echinacea, tinkturu propolisu.
 2. Z tepla je účinným lékem paracetamol. Pro dospělé byste měli koupit tablety s dávkou 0,325 mg, pro děti od 3 let - 0,2 mg.
 3. Pro bolest v krku: Septefril, Streptocid, Chlorophyllipt ve formě alkoholového roztoku nebo tablet, Ingaliptův sprej.
 4. Pro suchý kašel, chřipka a nachlazení mohou být přijata na základě thermopsis, kořenů Althea, Ambroxol, Bromhexin, atd.
 5. Z mokrého efektivního léku je Acetylcystein, Acestad, Mukaltin, Dr. IOM a další.
 6. Od zimy můžete použít vasokonstriktorové kapky, ale ne déle než 7 dní: naftyzinum, galazolin, sanorin, farmazolin atd.

Můžu si dát studenou koupel?

Rozhodně lze říci, že při zvýšené tělesné teplotě je horká lázeň kontraindikována. To povede k výraznému zhoršení stavu a zvýšení horečky.

Při nemoci však musíte sledovat hygienu těla. Ale co je nejdůležitější, vědět, co dělat pro tyto účely, aby nedošlo ke škodě a nezhoršilo váš vlastní stát.

Můžu se osprchovat chladem a umýt si vlasy

Když je žádoucí horečka opustit vodní procedury. Můžete rychle osprchovat, ale ne kontrast, a umyjte si vlasy, když teplota klesne na 37–37,5 ° C.

Po tomto je důležité nechodit ven nebo na balkon. Proto je nejlepší čas na plavání - v noci.

Jaký čaj pít studený

S nástupem nachlazení je velmi důležité zvýšit množství tekutiny spotřebované denně. To pomůže očistit tělo toxinů vylučovaných mikroorganismy, zlepšit stav pacienta a urychlit nástup zotavení.

Jako nápoje si můžete vybrat každý, který spadá do chuti nemocné osoby: obyčejná voda, kompot, džus, džus, čaj atd. Nicméně si můžete udělat dobrý lék sami přidáním do černého čaje, který pomáhá při nachlazení:

Silně horký nápoj je kontraindikován. To může vést k teplu, zvýšenému zánětu hrdla a dalším nežádoucím následkům.

Je mnohem lepší pít teplé nápoje, přidávat k nim všechny oblíbené složky z výše uvedených nebo jejich kombinace.
[ads-pc-1] [reklamy-mob-1]

Je užitečné se saunou za studena?

Při správném přístupu je sauna nebo lázeň účinným prostředkem pro akutní respirační infekce. Pod vlivem vysokých teplot je pozorováno:

 • otevření pórů;
 • zvýšený krevní oběh;
 • aktivace produkce leukocytů;
 • účinek inhalace (v lázni).


Ale takové ošetření par jsou užitečné pouze na samém počátku vývoje onemocnění nebo po uzdravení. V takové situaci může člověk doufat v rychlou léčbu a v nejlepším případě úplné zastavení postupu onemocnění.

V akutním období, při zvýšených teplotách, mohou nejen vyvolat zhoršení stavu, ale také způsobit nebezpečné následky - infarkt myokardu.

Lidové léky

Možná, že nachlazení, zejména ty, které jsou způsobeny viry, je jednou z mála kategorií patologií, které lze účinně léčit tradiční léčbou. Jako nejúčinnější recepty, které pijí při nachlazení a kašli, můžete přinést:

Směs medu, zázvorového kořene a citronu, která dokáže rychle odstranit zánět a zastavit vývoj onemocnění. Velký citrón oloupaný z kůže a semen, nakrájený na plátky. Oni a zázvor (300 g) jsou rozdrceni v mlýnku na maso, přidejte 200 ml tekutého medu.

Výsledná hmota se důkladně promísí, vloží do skleněné nádoby, pevně se přikryje víčkem a uloží do chladničky. Jíst je třeba 1 lžičku, rozpuštěné v malém množství vody nebo teplý čaj třikrát denně.

Pro dospělé je to zima. 200 g vody se nalije do pánve a přivede k varu. Přidejte skořici, anýz, kardamom a hřebíček podle chuti, nechte vyluhovat. Po 10 minutách se do směsi nalije láhev červeného vína, kůrka jednoho citronu a několik jablečných plátků.

Nápoj se nechá vyluhovat a 30 minut se ochladí. Jakmile teplota dosáhne 40 ° C, přidejte 2 lžíce medu.

Nicméně u zanedbané formy onemocnění nebo při chronické formě angíny, sinusitidy atd., Mohou být recepty tradiční medicíny užívány pouze jako doplněk hlavní terapie. V tomto případě může být léčba prováděna pouze pod dohledem lékaře.

Co je třeba vzít k prevenci nachlazení a chřipky?

Je nemožné se úplně ochránit před nachlazením, protože každý den přicházíme do styku s velkým počtem lidí a hrozí nám zmrznutí nebo smočení nohou.

Proto, aby nedošlo k onemocnění v období podzim-jaro a nemyslet na to, které léky na nachlazení a rýmu použít, můžete uchýlit k pomoci produktů farmaceutických společností a pít vitamíny.

Ale racionálnější přístup k problému bude udržet zdravý životní styl, což znamená:

 • odmítnutí špatných návyků;
 • přechod na zdravou stravu;
 • denní spotřeba ovoce a zeleniny v dostatečném množství;
 • pravidelné procházky na čerstvém vzduchu.

Pití pro prevenci akutních respiračních infekcí tabletovaného vitaminu C není vhodné. Již bylo prokázáno, že v této formě se vstřebává do krve v minimálním množství, které není schopno ovlivnit průběh onemocnění.

Je mnohem racionálnější používat ovoce a zeleninu, které obsahují kyselinu askorbovou ve velkém množství, například papriku, kiwi, citrusové plody, brusinky, rakytník, atd.

Kolik vitaminu C je v nich přítomno, je vidět ve speciálních stolech, ale hlavní věc je, že z čerstvé zeleniny a ovoce je to mnohem jednodušší a ve velkých objemech vnímáno tělem.

Jak se zbavit chladu při prvních příznacích

Příznaky studené mohou nastat kdykoliv během roku. Pojďme přijít na to, jak se rychle zbavit chladu, nedovolit jí, aby nás celý týden klepala z obvyklého rytmu života.

Viry a bakterie, které způsobují nachlazení, žijí po celý rok v prostředí. Navíc, pokud máte chronické ORL nemoci, mikroby lze nalézt přímo ve vašem těle. Je nutné zabránit nadměrnému ochlazení těla, sedět pod klimatizací, studeným nápojem - imunitní systém je oslaben a již pociťujete první příznaky nachlazení. Nástup nachlazení je vždy stejný - bolest v krku, kongesce nosu, vodnaté oči a zhoršení pohody. Nečekejte na vývoj příznaků: zkuste se zbavit chladu, jakmile si uvědomíte, že jste nemocní. Jednoduché tipy pomohou zastavit nemoc nebo se s ní alespoň co nejdříve vypořádat.

Je-li nachlazení (chřipka, ARVI) dlouhodobé, je nutná intenzivnější léčba. Výsledky celkového krevního testu, cisterny, pomohou lépe zvolit léčebný režim výsev, vyšetření ORL lékaře.

Jak zabránit nástupu nachlazení

Po hypotermii riskujete, že brzy pocítíte první příznaky nachlazení. Aby se tomu zabránilo, ihned po příjezdu domů, se horká koupel nebo alespoň mít dobrou parní lázeň. Doporučuje se přidat do mořské slané vody, která má tonizující účinek.

Poté musíte jít do postele a zůstat tam, dokud se celé tělo nenaplní příjemným teplem. Kromě horké lázně s podchlazením těla nebolí pít horký čaj. Po zahřátí si na nohy položte teplé oblečení a ponožky.

Připomeňme, že horké koupele lze užívat pouze při normální tělesné teplotě.

Rychlá reakce na první příznaky nachlazení

Tělo potřebuje pomoc, aby se na samém začátku zbavilo chladu. Proto se při prvních známkách nemoci snažte zůstat doma - vaše tělo potřebuje odpočinek, polopenzi a dobrý spánek.

Na začátku zimy, stejně jako v procesu její léčby, je důležité pít dostatek teplé vody. Pijte čaj s citronem a medem, brusinkovou šťávu, infuzi heřmánku. Pravidelně větrejte místnost, abyste zabránili šíření virů v uzavřeném prostoru. Během větrání z místnosti.

Při startu studené účinné aromaterapie postupy. Esenciální oleje z eukalyptu, jedle, kafru, šalvěje mají zpevňující a antibakteriální účinek. Můžete přidat olej do lázně, zředit vodou a sprej kolem místnosti, dát několik kapek na oblečení.

Schopnost těla rychle se zbavit nachlazení závisí do značné míry na tom, co člověk sní. Proto základem vaší stravy na začátku zimy by mělo být ovoce, zelenina a lehké jídlo. Od mastných a těžkých proteinových potravin je nyní lepší se vzdát. Koneckonců, tělo tráví spoustu energie na jeho trávení, místo aby bojovalo s infekcí. Nápojové nápoje obsahující hodně vitamínu C - čaj s citronem, černý rybíz, boky a maliny.

Bolesti v krku a rýma: první opatření

Pokud se první příznaky nachlazení objeví v krku, opláchnutí pomůže. Pro opláchnutí vhodného vodného roztoku sody a soli, roztoku jodového roztoku (lžička soli a 3-4 kapek jódu na šálek uvařené vody), odvar z heřmánku. Opláchnutí opakujte každých 1-1,5 hodiny.

Kloktadla jsou účinná a dokonce povinná, takže chřipka není komplikovaná bolestmi v krku, z nichž je v dosahu zánětlivých procesů v ledvinách a revmatismu.

Aby se zabránilo pronikání virů do těla nosem, umyjte nosní dutiny roztokem soli 3-4krát denně. Roztok na opláchnutí připravte rozpuštěním půl lžičky soli ve sklenici vařené vody.

Účinným způsobem proti bolesti v krku a rýmě je inhalace. Je lepší použít speciální inhalátor. Jednoduše přidejte léčivé esenciální oleje nebo bylinky (tymián, heřmánek) do teplé vody. Pokud nemáte inhalátor, použijte pravidelnou pánev pokrytou velkým ručníkem. Voda by neměla být velmi horká, aby nedošlo k popálení sliznice.

Pokud by však nástup chladu nemohl být zastaven, poraďte se s lékařem a neopravujte se sami.

Zima začíná: co dělat doma při prvních příznacích

Sezónní infekční onemocnění horních cest dýchacích nejsou tak bezpečná, jak se běžně věří. Pokud čas nezačne léčbu - proces se rozšíří do průdušek, plic a dalších orgánů, jde do chronického stadia. Je však možné zabránit komplikacím. Pro tento účel byly vyvinuty farmaceutické přípravky ve formě vhodné pro použití, které patří do různých farmakologických skupin. Doma si můžete připravit alespoň účinné přírodní léky podle oblíbených receptů.

Měli byste vědět předem, co dělat, když začne chlad, ale algoritmus léčebných metod se může lišit. Záleží na příznacích nemoci, tělesné teplotě a věku pacienta. Všechny metody léčby mohou být rozděleny na etiotropní (ovlivňují příčinu) a další (umožňují překonat klinické příznaky). V komplexu účinně eliminují všechny projevy chřipky a ARVI v počátečních stádiích a mají prevenci nebezpečných komplikací.

Odkud pochází chlad?

Kašel, rýma, bolest v krku a horečka - symptomy častěji virové, méně bakteriální infekce. Pronikne vzduchem a množí se na sliznici dýchacích cest. Hlavní podmínkou rozvoje je snížená reakce imunitního systému na patogeny. Výskyt se během studeného období výrazně zvyšuje. Toto je kvůli krátkému světelnému dni, nedostatku vitamínu a konstantní hypothermia. Existují však způsoby, jak rychle zastavit první projevy onemocnění na samém počátku a preventivní opatření.

Jak zabránit nástupu nachlazení?

V zimě stojí za to především pečlivě sledovat zdravotní stav. V situacích, které nejčastěji způsobují ARVI, musíte okamžitě zastavit možnost infekce. Po dlouhém pobytu na čerstvém vzduchu při nízkých teplotách nebo v dešti, stejně jako při chronické únavě, je důležité věnovat čas a starat se o své zdraví. Lékaři doporučují několik způsobů, jak pomoci za studena za žádných podmínek:

 • vyhnout se davům;
 • během dne si umyjte ruce mýdlem a dezinfekčními roztoky;
 • noste teplé oblečení a za deštivého počasí si s sebou nechte vyměnit náhradní sadu;
 • zdravá výživa - pokud v zimě nemůžete dostat dostatek vitamínů a minerálů, existují hotové komplexy ve formě tablet k prodeji;
 • kalení - musíte si zvyknout na nízké teploty postupně.

Pití léků na prevenci nachlazení se nedoporučuje, včetně antivirotik. Je důležité, aby imunitní systém bojoval proti infekci sám, zejména v počátečních fázích.

Algoritmus akcí na začátku zimy

Kašel, nádcha, bolest a bolest v krku - z těchto příznaků se vyvíjí chřipka nebo bolest v krku. V prvních fázích je mnohem snazší je eliminovat, než bojovat proti zanedbávaným formám bronchitidy nebo pneumonie v budoucnosti. Terapeutická opatření jsou zaměřena na posílení imunitní obrany, snížení zánětu a zastavení prvních známek onemocnění. Mohou být zapotřebí prostředky, aby se teplota snížila, ale nemůžete je vzít bez naléhavé potřeby.

Existuje několik doporučení, jak zastavit chlad v počáteční fázi:

 • spousta teplých nápojů - dobrou volbou by byl čaj s citronem a medem;
 • dobrý spánek - při odpočinku se tělo regeneruje v boji proti virům;
 • aromaterapie - můžete provádět inhalace nebo jen dýchat ve dvojicích silic jehličnatých rostlin (jedle, borovice, eukalyptu);
 • odpočinek - nošení na nohou je nebezpečné nejen pro nemocné, ale i pro ostatní;
 • léky - symptomatická léčba rýmy a kašle, vitamín C (kyselina askorbová), posilující látky.

V raných fázích nespěchejte, abyste si vzali antibiotika a léky na horečku. V prodeji jsou specifické antivirové pilulky (Anaferon, Tamiflu a další). Doporučují se pro zbavení se chřipky a její prevenci. Jejich účinnost však nebyla prokázána. Při požití stimulují produkci specifických imunitních buněk, ale nezničují specifické patogeny chřipky nebo ARVI.

Ošetření krku

Bolest a bolest jsou prvními známkami zimy. Nejjednodušší způsob, jak se zbavit nepříjemných příznaků - koupit cukroví. Zahrnují protizánětlivé složky a lokální anestetikum. Mají lokální účinek na postiženou oblast sliznice, blokují receptory a snižují bolest. Podobný účinek je pozorován při použití mincoven. Farmaceutická léčiva se nedoporučují užívat déle než 3 dny v řadě, protože zakrývají projevy nebezpečných komplikací, včetně bakteriální faryngitidy.

Komprese také pomáhají proti bolestem v krku. Jsou vyrobeny z několika vrstev: vatový mák v medicíně, vodotěsný film a vlněná tkanina nebo šátek. Účinné látky pronikají přímo do postižené oblasti a tepelný efekt urychluje pohyb krve cévami. Stagnace je tedy snížena, ochranné buňky jsou produkovány rychleji a zabíjejí infekci. Jako lék můžete použít vodný roztok mořské soli, namočené květy heřmánku nebo šalvěje.

Kloktání je další způsob, jak vyléčit krk chladem. Lékárny mají připravená řešení - Furacilin, Chlorophyllipt, Chlohexidin a další. Dezinfikují sliznici, zmírňují bolest a otok. Nemůžeme připravit doma méně účinné léky:

 • odvar z heřmánku, šalvěje, měsíčku - čisté tkáně a mají protizánětlivý účinek;
 • roztok s mořskou vodou, solí a několika kapkami jódu - rychle ničí bakterie;
 • peroxid vodíku - jen jednu lžičku rozmíchejte ve sklenici teplé vody;
 • řepné šťávy (200-250 ml) s přídavkem 10 ml octu jablečného moštu.

Inhalace také patří k povinným metodám léčby nachlazení. Na trhu jsou připravené nebulizátory s antiseptickými, anestetickými nebo protizánětlivými složkami (Bioparox). Doma, lék může být připraven na základě teplé vody s přidáním několika kapek éterických olejů (máta, eukalyptus, jedle), infuze protizánětlivých bylin. Doporučují také bramborový vývar - zklidňuje sliznici a zmírňuje bolest. Stačí se naklonit nad nádobu teplou kapalinou a dýchat výpary.

Léčba nosem

Studená rýma se projevuje rýmou a hořící sliznicí. Kauzální agens se ve většině případů stává virovou infekcí a výtok bude tekutý a jasný. Pokud se v hlenu objeví nečistoty hnisu nebo krve, přímo to znamená množení bakterií. V prvním případě existuje dostatek obecných posilovacích opatření, v druhém případě je nutný průběh antibiotik ve formě tablet.

Nosní kapky jsou nejčastější léčbou rýmy. Doma si můžete připravit obvyklý fyziologický roztok, řepnou šťávu a éterické oleje. Ty se používají ve velkém ředění, 1-2 kapky na lžíci báze. Lékárenské nástroje vám umožní přesněji vypočítat dávkování. Správný lék si můžete vybrat na základě seznamu indikací pro použití. Všechny hotové kapky lze rozdělit do několika skupin:

 • hormonální protizánětlivé: Avamikové. Fliksonaze;
 • antibakteriální: Bioparox, Isofra;
 • vazokonstriktor: Sanorin, Nazivin, Otrivin;
 • antihistaminika (proti alergické rýmě): Vibrocil;
 • zvlhčovače: Aqualor, Salin;
 • ředění: Sinuforte;
 • antivirový: Nazoferon.

Konstantní sekrece exsudátu způsobuje suchost sliznice, což je usnadněno častým mytím. Aby se předešlo nepohodlí, můžete si masť koupit (Oxolinic, Tatracycline, Viferon, Levomekol, Pinosol, Fleming nebo jiné) a položit ji přes noc do nosních cest. Oblíbené produkty na bázi výtažků z máty nebo eukalyptů, včetně balzámu hvězdička.

Nepostradatelnou podmínkou pro rychlé zbavení se chladu je pravidelné čištění hlenů. To lze provést mechanicky (vyfoukněte si nos) nebo si umyjte nos. Užitečný bude i nejjednodušší fyziologický roztok. Na jeho základě produkují drahé léky, ale můžete je vařit sami přidáním lžíce soli na litr vody. Kapalina se nalije stříkačkou nebo speciální zavlažovací nádobou do jedné nosní dírky, takže proudí z druhé a nespadá do hrdla.

Teplota

Abychom to pochopili, je nutné ji zastřelit nebo ne, je důležité znát přesnou diagnózu. Při běžném nachlazení dosahuje jen zřídka 38 stupňů nebo více, ale pokud mají ukazatele tendenci dosahovat hodnoty 39 ° C a vyšší - můžeme hovořit o chřipce. Pro snížení použité teploty Paracetamol a analogů. Nemají vliv na příčinu nemoci, ale jen dočasně se budete cítit lépe.

Tepelná reakce je důsledkem boje imunitního systému s virovou infekcí. Pokud je teplota udržována v rozmezí 38 stupňů, je pro tělo považována za bezpečnou a po spánku se sama snižuje. Pokud ale stoupne na 39 ° C a více - měli byste tento lék vypít, jinak hrozí rozpad bílkovin. Pokud lék nefunguje, musíte naléhavě zavolat lékařský tým.

Je-li zima začíná převládat a není čas se nemocit po dlouhou dobu, je lepší být léčen při nejranějších projevech. Je těžké diagnostikovat sami sebe a zvolit správný režim, takže je nejlepší navštívit lékaře. Bude radit jak o lécích lékáren, tak o účinnosti populárních metod.

Nachlazení: co dělat a jak léčit, pokud máte nachlazení

Bakterie a viry, které vyvolávají nachlazení, žijí neustále v prostředí. Pokud člověk trpí chronickými ORL chorobami, jsou patogenní mikroorganismy umístěny přímo v jeho těle.

Jakmile přijdou příznivé faktory, například hypotermie, imunitní systém se oslabí, začnou první příznaky zimy.

Někdy bolest v krku, kýchání nebo ucpání nosu pacienta po porodu zmrzliny nebo odpočinku pod kondicionérem předčí.

Pokud cítíte přístup zima, nemusíte čekat na vzestup příznaků. Je téměř nemožné zastavit nemoc, ale díky jednoduchým pokynům je možné se s ní vyrovnat v krátké době.

Co je zima?

Každý by o tom měl vědět! INCREDIBLE, ALE FACT! Vědci vytvořili děsivý vztah. Ukazuje se, že příčinou 50% všech onemocnění ARVI, doprovázených horečkou, stejně jako příznaky horečky a zimnice, jsou BACTERIA a PARASITES, jako jsou Lyamblia, Ascaris a Toksokar. Jak nebezpečné jsou tyto parazity? Mohou zbavit zdraví a ŽIVOT, protože přímo ovlivňují imunitní systém a způsobují nenapravitelné škody. V 95% případů je imunitní systém proti bakteriím bezmocný a nemůžeme čekat dlouho. Zapomenout jednou provždy na parazity, při zachování jejich zdraví, odborníci a vědci doporučují.

Oficiální diagnóza běžného nachlazení neexistuje. Pokud půjdete k lékaři, bude toto onemocnění nazývat ARVI.

Zkratka označuje akutní respirační virovou infekci horních cest dýchacích. To znamená, že příčinou onemocnění je virus.

Při nachlazení si pacient všimne následujících příznaků:

 • zvýšení tělesné teploty (někdy k tomu nedochází);
 • bolesti hlavy;
 • katarální projevy v nose a hltanu;
 • celková slabost, snížená pracovní kapacita, deprese.

Chlad může projít bez stopy po několika dnech. Někdy je to zpožděno na několik týdnů.

Z nemocné osoby se můžete nakazit kapkami vzduchu. Pacient kašle, kýchá a vrhá mikroskopické částice sputa do vzduchu s virem. Jakmile se v dýchacích cestách, viry okamžitě začnou množit aktivně.

Různé druhy mikroorganismů žijí v určitých částech dýchacích cest. Rhinoviry například upřednostňují sliznice nosních průchodů. Pacient v tomto případě zaznamená otok sliznice tohoto oddělení.

Infekce ze zdroje zánětlivého procesu vstupuje do krevního oběhu a odtud do různých orgánů.

Jak se chovat?

Aby se zabránilo rozvoji nachlazení, je nutné ihned po hypotermii:

 1. brát horkou koupel;
 2. vznášející se nohy.

Do vody je vhodné přidat mořskou sůl, hořčičný prášek nebo éterické oleje z eukalyptu, citronu. Tyto nástroje se vyznačují tonickým účinkem.

Po zákroku se na nohy položí teplé ponožky a leží pod přikrývkou. Měli byste se zahřát až do okamžiku, kdy je tělo naplněno teplem. Kromě toho to nebolí pít pár hrnků horkého čaje s malinami nebo medem. Když se člověk zahřeje, měl by se oblékat vřele.

Tam je důležitý bod: horké lázně jsou užitečné pouze při normální tělesné teplotě! Pokud stoupá, horká voda způsobí přehřátí a zhoršení tělesa. Taková léčba je velmi pochybná a způsobí více škody než užitku.

Aby se konečně neublížilo, bude nějakou dobu trvat, než zůstane doma. Během tohoto období je důležité pozorovat poloprázdný režim a mít dobrý spánek.

Nástup nachlazení vyžaduje hojné a časté teplé pití. Ideální pro tento účel:

 • Ovocné nápoje;
 • bylinkový čaj s citronem;
 • infuze heřmánku.

Místnost by měla být pravidelně vysílána. To pomůže zabránit rozvoji mikroorganismů v uzavřeném prostoru. Typická chyba je být v místnosti během vysílání. To by nemělo být povoleno.

Už na počátku studené aromaterapie je užitečné. Ideální ošetření přírodními esenciálními oleji: kafr, šalvěj, jedle. Posilují tělo a vyznačují se silnými antibakteriálními účinky. Prostředky budou ošetřeny, pokud se postříkají po místnosti, aplikují se na oděv.

Schopnost nemocného těla rychle se zbavit nachlazení závisí také na výživě. Proto by základem stravy pro nachlazení měly být obohacené potraviny (ovoce, zelenina, bobule), lehká jídla.

Je důležité opustit tuk, smažené, kořeněné a uzené. Tělo pro zpracování těchto pokrmů bude muset strávit příliš mnoho energie.

Doporučuje se také pít nápoje obsahující kyselinu askorbovou. V poslední době se však někteří lékaři k této radě stali skeptičtí.

Předpokládá se, že vitamin C dráždí sliznice a tím zhoršuje bolest v krku, bolest v krku.

Bolest v krku, rýma, kašel

Pokud má nachlazení bolest v krku, může pomoci opláchnutí. Klasikou žánru je ošetření krku roztokem soli, sody. K tomu můžete přidat několik kapek jódu. Podíl je následující:

 • lžičku soli nebo sody;
 • 3-4 kapky jódové tinktury;
 • sklenici teplé vařené vody.

Namísto běžné vody pro zvýšení účinnosti oplachování je dovoleno odebrat koncentrovanou infuzi lékárenského heřmánku. Rychle si poradí s mikroorganismy, které žijí v hltanu, pokud si každou hodinu a půl vymažete hrdlo.

Aby se zabránilo pronikání virů dále do těla, neinterferuje s promýváním nosních dutin fyziologickým roztokem. Připravte ji takto: na každou půlku lžičky kuchyně nebo mořské soli vezměte sklenici vařené vody. Nosní proces 3-4 krát denně. Můžete si koupit v lékárně již připravený fyziologický roztok v jednorázových sterilních zkumavkách.

Účinnou metodou, jak se zbavit bolesti v krku a spojovací rýmy, je inhalace páry. V ideálním případě použijte speciální inhalátor.

Do teplé vody přidejte heřmánkový nebo tymiánový éterický olej. Pokud pacient nemá speciální proceduru, je vhodná pánev s horkou vodou. Lékaři radí kryt s ručníkem a dýchat páru. Pak ale musíte sledovat teplotu kapaliny:

 1. pokud je voda příliš horká, spálí sliznice nosu a hrdla;
 2. je-li zima - je zde možnost zhoršení nepohodlí na těchto místech.

Když zima začíná kašlem, budete muset vzít lžíci medu 2-3 krát denně a postupně ji rozpustit. Na hrudi lze nalepit pepřovou omítku. Poskytne konstantní, rovnoměrné teplo. S aplikací můžete chodit celý den nebo ji nechat přes noc.

Lékaři doporučují pacientům nalít hořčičný prášek do ponožek, namazat balzámem hvězdičky na nos nosu. Kromě toho lze tento nástroj aplikovat mezi lopatky, tření za ušima.

Hotové medové vodky obklady jsou vyrobeny na krku. Oni jsou drženi dokud ne oni vychladnou. Můžete léčit krk každý den, dokud nebudete eliminovat chlad.

Ostatní procedury

Kromě těchto, tam je ještě mnoho účinných receptů, které pomáhají zastavit nachlazení na samém začátku. Navržené prostředky dobře posilují imunitní systém, zabraňují vzniku komplikací běžného nachlazení.

Můžete připravit léčivou směs:

 • mléko (500 ml);
 • slepičí vejce (1 kus);
 • máslo (1 lžička);
 • med (1 lžička).

Složky jsou smíchány, spotřebovány při prvních příznacích chřipky a chřipky nebo ARVI. Poslední recepci je třeba provést před spaním.

Snižte teplo pomáhá vývar perla ječmene. Ošetření se provádí v noci. Receptem je: 1 litr vody, 100 g obilovin. Vařte ječmen na pomalém plynu po dobu 15 minut. Poté se bujón zfiltruje a ochladí. Musíte ho pít ve velkých doušcích.

Posílit imunitní síly infuze motherwort s čekankou. Pokud má člověk pocit chladu, léčba se provádí následujícím způsobem: rostliny se odebírají ve stejném poměru, nalije se vařící voda. Nápoj by měl být půl sklenice 3x denně.

Při prvních příznacích zimy je další recept na léčivou směs. Ošetření se provádí horkým mlékem (1 šálek), medem, máslem a malinami (1 lžíce). Ke směsi přidejte 30 g léčivého alkoholu nebo vodky. Tato kompozice pít před spaním.

Lopuchová šťáva pomůže překonat počáteční příznaky nachlazení. Je to velmi jednoduché. Stačí stačit listy této rostliny gázou. Vezměte lžíci tekutiny půl hodiny před jídlem třikrát denně. Pokud je to možné, připravte tinkturu lopuchu:

Nalejte tekutinu po dobu 7 dnů. Před užitím jídla vezměte 1 lžíci.

Na alkohol, můžete také udělat nástroj s malinami. Připravte si sklenici černého čaje, přidejte k nápoji lžíci 70% alkoholu a malinový džem, mletý cukrem. Pijte roztok v malých doušcích. Chcete-li zvýšit diaforetický účinek, můžete pokrýt hlavu ručníkem a pak ležet pod přikrývkou.

Je dovoleno léčit mlékem a medem. Do šálku teplé vařené krávy nebo kozího mléka přidejte lžíci medu. Po nápoji se doporučuje nejíst ani nepít po dobu nejméně 30 minut. Med má blahodárný účinek na tělo, to:

Pokud každý den děláte takový nápoj, výsledek nebude dlouho trvat.

Ošetření může provádět černý rybíz. Tato bobule, bohatá na kyselinu askorbovou, je konzumována čajem. Nejlepší lék bude rybízová tinktura, pokud to uděláte v předstihu v létě a použijete při prvních známkách zimy.

Rybíz nalijeme sklenici lékařského alkoholu, trváme na 30 dnech na chladném místě. Pokud bude nádoba s budoucím lékem z tmavého skla. Při přípravě tinktury je důležité nezapomínat na pravidelné třepání, což se týká použití tinktury z jakékoliv rostliny pro nachlazení.

Hotová úprava se odebere 1 sklenici denně nebo se přidá do lžíce čaje.

Vynikající lidová léčba nachlazení je použití čerstvého pomerančového džusu. Musí se užívat nalačno a bez cukru. Nicméně ne každý má možnost léčit virové onemocnění tímto způsobem. Recept není kategoricky vhodný pro:

 1. problémy s orgány trávicího traktu;
 2. alergií.

Každý by měl vědět, že v případě nachlazení je nutné dát tělu čas na odpočinek. Je lepší být na pár dní doma a zastavit nemoc, než se pohybovat „na nohou“ a vydělávat vážné komplikace.

Lékaři trvají na tom, že zvýšená tělesná teplota během zimy je normální. Pokud se teploměr zastaví na značce pod 38,5 stupně, nemůžete se pokusit v každém směru, aby se snížil. Taková teplota ukazuje, že tělo účinně bojuje proti útoku virů samo o sobě a není třeba, aby mu pomohl. Antipyretika pouze poškozují a oslabují imunitní systém.

Co dělat při prvním znamení chladu je podrobně diskutováno ve videu v tomto článku.

Co dělat, aby se zastavil nástup chladu

Osoba trpí nachlazením a chřipkou několikrát častěji než jiná infekční onemocnění. A pokaždé, když cítíme, že jsme nemocní, s odporem čekáme na nepříjemné symptomy, které jsou v každém případě doprovázeny ARVI a ARI. Existuje způsob, jak se nemocit, i když máte pocit, že nos začíná zapadat, hrozné pocity, způsobené aktivitou bakterií, se usazují v hrdle a hlava se „otáčí“ v kus železa? Opravdu, existuje několik způsobů, jak zastavit nachlazení, ale pro vynikající účinek, je nutné vzít na populární metody, jakmile budete cítit mírnou indispozici. V první fázi je nejjednodušší porazit chlad.

Co dělat, když máte nachlazení

K rychlému zastavení nachlazení musí být přijata opatření, jakmile se objeví první příznaky. Pozdní léčba nebude mít požadovaný účinek a nezhojené běžné nachlazení je nebezpečné kvůli četným závažným komplikacím. Jak zastavit vývoj chladu? Je nutné vrhnout všechny síly, aby se zvýšila imunita, nejen odstranit symptomy SARS, ale také odstranit virus z těla. Za tímto účelem vezměte imunomodulační léčiva, jako je Viferon, Immunal, Cycloferon atd. Je třeba chápat, že tyto léky jsou klasifikovány jako závažné léky a nemohou být užívány nekontrolovatelně.

Aromaterapeutické postupy pomohou předcházet nachlazení v rané fázi. Například esenciální oleje z bergamotu, kafru a eukalyptu mohou být použity pro tření, přidané do lázně, používané v aroma lampě. Pokud je zvýšená tělesná teplota, neberte horkou koupel.

Odpovězte na otázku, jak zastavit nachlazení, měli byste samostatně vyprávět o mytí nosních dutin. Ideální pro tento fyziologický roztok. Pro přípravu nástroje je třeba přidat půl lžičky soli na 300 ml. teplá vařená voda. Dobře promíchejte a omyjte dutiny 4krát denně. Po každém zákroku se do nosu odkapává interferonem s účinnou látkou.

Větrání místnosti pomůže zastavit nachlazení. V tomto okamžiku tělo potřebuje čistý vzduch, ale musíte se dostat ven z větrané místnosti. Pokud se necítíte dobře, udržujte nohy v teple, i když je vaše tělesná teplota vysoká.

Vezměte horké koupele, pokud potřebujete zastavit nástup chladu. Je užitečné přidávat do vody mořskou sůl, borovicový extrakt. Sůl posiluje tělo a jehličnaté oleje pomáhají dýchání jednodušší.

Když máte nachlazení, viry velmi absorbují vitamín C, takže jeho zásoby musí být doplněny. Take askorbic s jídlem a vitamínem komplexy, nebo pokud nejste alergičtí na citron, citronová šťáva s medem.

Kolik spánku, když chytíte chlad

Jak zabránit nachlazení, pokud máte pocit, že se nemoc blíží? Je nesmírně důležité, jakmile cítíme přístup příznaků ARVI nebo ARI, upravit režim spánku a odpočinku. Spánek během zimy by měl být nejméně osm hodin. Pokud si to obvykle nemůžeme dovolit, moderní rytmus života zanechává otisk, pak oslabené tělo potřebuje delší spánek.

Díky němu se zlepšuje imunitní systém. Režim polo-ložní prádlo je nezbytný pro to, aby tělo vrhlo veškerou svou sílu na uzdravení. Nejlepší je vzít si volno v práci na několik dní. Nesení studené "na nohou", tam je velké riziko nejen podřídit tělo vleklé zima, ale také získat vážné komplikace.

Do těla je dobře odpočívá, můžete si osprchovat před spaním, což pomůže relaxovat. Teplý (ale ne horký) nápoj bude také prospěšný. Často je těžké spát a spát zdravě, pokud máte kašel, bolesti hlavy a výtok z nosu, který vás nepřetržitě trápí. Uzavřete další polštář, který bude podporovat nejen hlavu a krk, ale také horní část zad.

Pamatujte: je to ve snu, že tělo bojuje s infekcí dobře! Pokud nemůžete spát vůbec po dobu 8 hodin, odložte si půl hodiny na zdřímnutí.

Jak jíst v raných fázích zimy

Správná výživa během zimy není o nic méně důležitá než zdravý spánek a odpočinek. Léčba drogami, používání populárních receptů pomůže předcházet nachlazení na samém začátku, pouze pokud dodáte tělu potřebné látky, které pocházejí z potravin. Jídla během zimy by neměla být založena na mastných, velmi horkých pokrmech a smažená jídla by měla být vyloučena. V opačném případě bude tělo trávit spoustu energie na trávení těžkých potravin, a ne na boj proti nachlazení.

Je nesmírně důležité jíst dobře, ale nejíst nezdravé jídlo. Kuřecí vývar, který je každému dobře znám, nasytí, dodá do těla mnoho užitečných látek, odstraní toxiny a další škodlivé látky, které se hromadí v důsledku virů vstupujících do těla. Kuřecí polévka má také protizánětlivé účinky a pomáhá snižovat ucpání nosu. Rybí polévka bude také velmi užitečná pro chladnou osobu.

Je nutné jíst potraviny bohaté na vitamín C, vitamíny skupiny B (různé druhy masa, ryby, ořechy). Citron, který obsahuje hodně kyseliny askorbové, pomůže snížit množství sputa. Citronová šťáva může být vymačkaná do čaje, nebo dělat limonádu. Pokud do nápoje přidáte med, zlepší se hojivý účinek.

Nezapomeňte jídlo okusit česnekem. Přidejte ji do salátů, polévek, velmi chutného pečeného česnekového chleba. Tato zelenina je nezbytná pro tělo, když nemoc začíná. Nezapomeňte, že je to také vynikající profylaktika. Zelenina posiluje imunitní systém, zmírňuje příznaky nachlazení. Antivirové a antibakteriální vlastnosti česneku potvrzují vědci.

Pokud jsou příznaky zchlazení vyjádřeny v přetížení nosu, a ne při kašli a bolení v krku, je užitečné používat horké koření, jako je pepř. Pikantní jídlo pomáhá snížit ucpání nosu. Pokud jsou nosní dutiny čisté, infekce se dále nerozšíří, což pomůže překonat zimu. Neberte si tuto metodu, pokud je kašel a bolest v krku, bude sliznice podrážděná, symptomy a onemocnění se zhorší.

Zelenina a ovoce musí být zahrnuty ve stravě osoby trpící nachlazení. To může být jak čerstvé a pečené ovoce.

Co jiného lze udělat s nachlazení v raných fázích

Existuje mnoho receptů na přípravu zdravých nápojů, inhalace, aplikace, výplachy, které pomohou zabránit nachlazení.

Pokud jste velmi chladno a je zde nebezpečí, že chytíte chlad, tradiční léčitelé doporučují léčbu nachlazení vodkou: přidejte pár lžiček medu, dvě lžíce vodky a podlahu aspirinu na sklenici čaje. Při paralelním pití nápoje musíte namočit nohy do horké vody s přídavkem soli, sody a hořčice. Je to důležité! Tato metoda nebude fungovat, pokud již teplota vzrostla.

Oplachování při startu zima nejen pomůže zbavit se nepříjemných příznaků, ale pomůže rychle se zbavit nemoci, odstraní patogenní bakterie. Pro důkladné opláchnutí, infuze měsíčku, heřmánku, třezalky, šalvěje. Budou mít protizánětlivý účinek, zmírní bolest v krku. Můžete použít kombinaci takových infuzí nebo použít každý zvlášť. Alkohol tinktury z těchto bylin také pomůže. Může být efektivní lidové metody a inhalace pro nachlazení.

Můžete použít domácí nosní kapky. Smíchejte čtvrtinu lžičky soli, čtvrtinu lžičky jedlé sody a přikryjte teplou vodou. Tento nástroj pohřbte v nose pipetou. Nezapomeňte po každém použití pipetu umýt pipetu, abyste zabránili infekci vlastními mikroby.

Existuje spousta prostředků, jak zastavit nachlazení. Hlavní věc je, aby se unést se self-léčba, pokud účinek není vidět, ale jít na specialistu. Jinak budete muset léčit nejen chlad, ale i komplikace. Pečlivě ošetřujte své tělo, posilujte imunitní systém, zapojte se do prevence nachlazení. K tomu, hodně chůze na čerstvém vzduchu, zapojit se do aktivního sportu, jíst správně.