Jak můžete zastavit záchvat kašle u dítěte?

Kašel je obranný mechanismus těla, zaměřený na odstranění obstrukce nebo dráždivosti z broncho-plicního systému. Při mokrém kašli z dýchacího traktu proudí hleny, což usnadňuje dýchání.

Kašel však může být oslabující, hackující, suchý a paroxyzmální. Tato situace je zvláště nepříjemná, když jsou děti nemocné. Informace o tom, jak zastavit kašel dítěte, je užitečné pro zmírnění stavu dítěte.

Příčiny kašle a jeho typy

Kašel, včetně paroxyzmálního, z následujících důvodů:

 1. Zbytkové účinky po infekčním onemocnění průduškového systému.
 2. Alergická reakce.
 3. Psychogenní reakce.
 4. Bakteriální nebo virová infekce.
 5. Přítomnost cizího tělesa v dýchacích cestách.
 6. Odlévání obsahu žaludku do jícnového kanálu (reflux).
 7. Bronchiální astma.

Existují následující typy kašle:

 1. Suchý (neproduktivní nebo neproduktivní), bez oddělení hlenu z dýchacího ústrojí. Je charakteristická pro virové infekce, alergické reakce, nemoci pohrudnice nebo dolní části dýchacího ústrojí, černý kašel a parakokulus. Vdechnutí cizího tělesa je také často doprovázeno suchým kašlem.
 2. Mokré (nebo mokré, produktivní), doprovázené separací sputa. Je spojen s bakteriálními infekcemi dýchacích cest. Současně se vykašlává sputum v počáteční fázi léčby.

Úkolem lékaře se suchým kašlem, který doprovází bakteriální infekce, je přenos neproduktivního kašle do mokrého. To je nezbytné pro usnadnění odstranění sputa z průdušek.

Věnujte pozornost! Bronchiální astma může být doprovázena paroxyzmálním, neproduktivním kašlem, kombinovaným s krátkým dechem a slabostí, zejména v noci. Na konci útoku se uvolní viskózní sputum sklovité povahy.

Noční kašle jsou nejčastěji způsobeny otokem sliznice hrtanu a dolních částí dýchacího traktu, jakož i hromaděním hlenu v nich. K tomu dochází za následujících podmínek:

 • bronchitida;
 • laryngitida;
 • tracheitida;
 • pneumonie;
 • cystickou fibrózu;
 • astmatická bronchitida.

Někdy je jasné spojení s kašlem a pokládkou dítěte v posteli způsobeno alergií na složky polštáře - peří a dolů. Výměna plnicího pera za syntetický materiál je schopna zlepšit situaci k lepšímu.

Jak zastavit záchvat suchého kašle u dítěte

Náhlý, suchý kašel u zdravého dítěte může nastat, pokud je v dýchacím traktu cizí tělo. To může být malý detail konstruktéra, hračka, drobek z chleba, který již pronikl hluboko do něj a objekt není možné vytáhnout vlastními silami. Je naléhavě nutné uchýlit se k pomoci lékařů za účelem provedení bronchoskopie v nemocnici za účelem odstranění předmětu.

Pokud je dítě často nemocné, rodiče se zajímají, co dělat, když dítě kašle, jak přestat kašlat.

Následující kroky pomohou zmírnit kašel:

 1. Je nutné vzít dítě do náruče, dát svému tělu vertikální polohu. Obsah nosohltanu proudícího do hrtanu často dráždí sliznici a způsobuje kašel.
 2. Opláchněte nos dítěte fyziologickým roztokem, odstraňte výtok z nosu (pokud existuje). Pokud je kašel u dítěte způsoben suchou sliznicí nosu, ošetřete nosní dutinu vatou namočenou v broskvovém oleji.
 3. V případě otoků nosní sliznice by měl být do nosních cest vpraven vasokonstriktor (dětský naftyzin, Vibrocil).
 4. Dopřejte svému dítěti nápoj teplé tekutiny - bylinné odvar (heřmánek), alkalické minerální vody nebo čisté vody.

Poznámka! U kojenců, někdy také pomáhá vyrovnat se s kašlem způsobeným nadměrným vylučováním nadměrně vylučovaných slin při kousání nebo vyprazdňování obsahu nosu do hrdla.

V místnosti, kde se nachází nemocné dítě, je nutné provádět následující činnosti:

 1. Navlhčete vzduch v místnosti na úroveň 50-70% pomocí speciálního zařízení (zvlhčovače), nádrží na vodu nebo zavěšených vlhkých plen na radiátorech.
 2. Větrejte místnost.
 3. Normalizujte teplotu vzduchu v místnosti, která by měla být v rozmezí +18... + 25 ° C.

Pokud je záchvat způsoben alergickou složkou, dětem by měl být podán antihistaminik. Lék Fenistil je schválen pro použití dětmi od 1 roku, zbytek prostředků lze doporučit pro starší osoby (například Zyrtec, Cetrin).

Jak zastavit noční kašel u dítěte?

Pokud dítě v noci kašlelo, sled činností by měl být přibližně stejný jako ve dne. Dítě musí být probuzené, zvednuté, klidné, po teplém nápoji, dítě může být jako. Při kašlání, doprovázeném zvracením, dokud lékař nepřijde, lehce nakloňte dítě dopředu tak, aby se neudusil zvracením, pak je třeba vypláchnout ústa a umýt. Můžete provést expresní inhalaci: jít s dítětem v koupelně, zapnout horkou vodu, stát nad párem páry po dobu 10-15 minut. Někdy jsou tyto akce dostačující k úlevě od útoku.

Inhalační procedura

Při dlouhodobém kašle může být provedena inhalace páry. Teplota roztoku pro děti do 2 let by neměla být vyšší než + 37 ° C. Jako složky inhalačního roztoku lze použít heřmánkový odvar, divoký rozmarýn. Pro starší děti můžete do vody přidat několik kapek balzámu "Star". Je snadno použitelný a účinnější než konvenční inhalace páry, nebulizátor je ultrazvukový nebo kompresorový inhalátor. Nejmenší částice roztoku zvlhčují dýchací ústrojí dítěte, včetně těch nejvzdálenějších. Pro malé pacienty je nebulizátor nejpohodlnějším zařízením.

Masáže

Účinným způsobem, jak eliminovat kašel, je masáž hrudníku.

Provádí se světlem, pohyby pohybem následovně:

 1. Kruhové pohyby rukou na kůži hrudníku v jednom směru a druhé.
 2. Pohyb nahoru a dolů.
 3. Lehké poklepání a brnění na kůži.

Masáž, zatímco kašel bude mít rušivý účinek, stejně jako usnadní výtok sputa s mokrým kašlem.

Přípravky pro zmírnění kašle

Pro zmírnění stavu dítěte při kašli může lékař doporučit některé léky ve formě sirupů nebo tablet:

Tyto léky ředí sputum a zlepšují jeho výtok. Některé mají protizánětlivé a obálkové účinky na sliznici průdušek.

Věnujte pozornost! Při použití těchto prostředků je nutné seznámit se s pokyny, protože některé léky lze používat pouze 2 roky.

Někdy kašel může být uklidněn tím, že dítě dostane pastilku pro sání (například Dr. Mom). Během útoku jsou však syntetické drogy účinnější než bylinné přípravky.

Pokud je kašel způsoben záchvatem bronchiálního astmatu, běžně se používají inhalátory Salbutamol a Berotec.

Antitusické přípravky centrálního působení (ovlivňující mozek) může předepisovat pouze lékař. Patří mezi ně Glaucin, Libexin.

Lidové léky

Při zodpovězení otázky, jak zastavit záchvat mokrého kašle u dítěte, je důležité si uvědomit význam tradičních metod medicíny. Mezi netradičními výrobky jsou populární obklady na bázi vařených brambor, medu, rostlinného oleje nebo tvarohu, hořčičná omítka, odření hrudníku šťávou z černých ředkviček.

Dobrý účinek má prostředky k požití:

 1. infuze fíků s teplým mlékem;
 2. infuze nasekaných listů aloe, medu a másla;
 3. infuze šalvějových listů a horkého mléka;
 4. infuzi šťávy z ředkvičky černé a malého množství medu (cukru);
 5. odvar z cibule, medu a cukru;
 6. rozdrcené banány s cukrem;
 7. čerstvá zelná šťáva s medem;
 8. infuze listnatých listů;
 9. odvar z listů tymiánu;
 10. citronová šťáva s glycerinem a medem;
 11. teplé mléko s máslem;
 12. čerstvý cibulový džus sirup s cukrem.

Fyzikální terapie

Jednoduchá cvičení mohou pomoci zabránit stagnaci v bronchopulmonálním systému, zlepšit propuštění sputa a zabránit kašli u dítěte:

 1. V sedě si můžete položit ruce na opasek. Při vdechování otočte celé tělo doprava a při výdechu vezměte pravou ruku na stranu, zobrazte bzučení brouka. Proveďte stejnou posloupnost pohybů doleva. Opakujte 5krát v obou směrech.
 2. V sedě zvedněte obě ruce nahoru, vdechněte se, aby se oddělily po stranách. Při výdechu položte ruce a hlasitě křičte: "Kaaare!" Opakujte 5 krát.
 3. V sedě na vdechnutí ohněte své tělo směrem ke kolenům. Palmy přinášejí na ramena. Při výdechu hlasitě řekněte „ga-ga-gaaaa“. Opakujte 5 krát.
 4. V sedě zvedněte ruce při inhalaci. Na výdech, jemně a pomalu snížit ruce na kolena, říká plynule "meehayayu." Opakujte 5 krát.

Nouzová opatření při kašli

Nedostatek účinku, zhoršení stavu dítěte (výskyt dušnosti, změna barvy pleti, chrapot hlasu) - důvod k okamžitému zavolání sanitky. Po vyšetření může lékař rozhodnout o potřebě hospitalizace, případně zavést prednison ke snížení edému hrtanu.

Útok na mokrý kašel v noci u dítěte

Upozornění:
Toto doménové jméno bylo obnoveno a obnoveno nebo vymazáno. Pokud jste žadatelem o registraci názvu domény, obraťte se na svého poskytovatele registračních služeb.

Bitte beachten Sie:
Diese Domainregistrierung is abgelaufen und die Verlängerung oder Löschung der Domain stehen a. Wenn Sie der Registrant sind und die Doména registrátorung verlängern möchten, kontakt Sie bitte Ihren Service-Provider.

Por favor, tenga en cuenta:
Este registro del dominio ha expirado y la renovaciГіn o la supresiГіn del dominio esté pendiente. Využívá se jako registrovaná osoba, která si přeje, aby se vrátila z domova, z čehož plynoucí výhody z kontaktů na kontaktní údaje.

Dítě kašle v noci, ale ne během dne, Komarovsky

Dítě kašle v noci, ale ne během dne, Komarovsky v tomto případě připomíná, že kašel je pouze známkou existujícího onemocnění. Jaké jsou příčiny patologie? To bude diskutováno.

Příčiny nočního kašle

Dítě kašle v noci, ale ne během dne, Komarovsky zkoumá různé příčiny nočního kašle.

Kašel je ochranný mechanismus. Tímto způsobem se tělo dítěte snaží zbavit patogenů sám. Nejčastěji se průdušky a dýchací cesty podílejí na zánětlivém procesu.

Nejčastější příčinou je noční kašel:

 • Alergická reakce. Cokoliv může vyvolat podobnou reakci od těla, počínaje jídlem a končící plnivem polštáře a rostlinami v místnosti. V tomto případě se zpravidla u dítěte objeví další příznak: alergická konjunktivitida, svědění vyrážky atd.
 • SARS. Spolu s kašlem vzniká také další patologická symptomatologie: vzrůstá tělesná teplota, bolest se objevuje při polykání a vyvíjí se celková slabost. Příčinou reflexu kašle je akumulace hlenu v průduškách. V horizontální poloze je jeho vypouštění obtížné, což vysvětluje vývoj nočních kašel.
 • Černý kašel. Nemoc se vyznačuje rozvojem nejsilnějších nočních kašel.
 • Bronchiální astma. V tomto případě se útok vyvíjí ráno.
 • Parazitární infekce. Pokud se dostanete do plic červů, dítě může mít také silné útoky nočního kašle.
 • Plicní tuberkulóza. Dlouhodobý suchý kašel (delší než kalendářní měsíc), který neodpovídá na léčbu, vyžaduje kvalifikovanou lékařskou pomoc.

Suchý kašel v noci - co mohou být důvody

Dítě kašle v noci, ale ne během dne, Komarovsky věří, že suchý kašel v noci se může vyvinout pro dítě z následujících důvodů:

 • Černý kašel. Úrazy suchého kašle se vyvíjejí u dítěte v noci. Výsledkem je výtok viskózního sputa a dokonce zvracení. Během útoku způsobeného černým kašlem dítě přebírá nucené držení těla: ohýbá se dopředu a vytáhne z úst napjatý jazyk se špičkou ohnutou nahoru. Dýchání je těžké. Na výstupu je slyšet sípání a pískání. Toto onemocnění je velmi nebezpečné z hlediska infekce: dítě zůstává nebezpečné pro ostatní lidi v průběhu kalendářního měsíce od nástupu onemocnění.
 • Laryngitida. Patologie je zánět sliznic hrtanu a je příznakem chladného / infekčního onemocnění. To se vyvíjí u dítěte na počátku nemoci a vypadá jako třes chřipky, způsobené nahromaděním zahuštěného hlenu.
 • Onemocnění srdce. V některých případech mohou být záchvaty suchého nočního kašle příznakem srdečního onemocnění. Provokativní příčinou je stagnace krve v plicním okruhu krevního oběhu, což je jeden ze známek srdečního selhání. Pokud u dítěte nejsou pozorovány žádné jiné patologické příznaky, mělo by být prokázáno kardiologovi.
 • Refluxní ezofagitida. Tento stav je provokován házením obsahu žaludku do jícnu. Způsobuje těžké podráždění sliznic hrdla, na které tělo reaguje vyvinutím reflexu kašle.

Vlhký kašel v noci - příčiny

Mokrý kašel ze sucha se liší možností vypuštění viskózního sputa. Velmi často je doplněna chladem. Tyto útoky jsou charakteristické pro akutní formu bronchitidy a respiračních infekcí. Dítě má navíc patologické příznaky:

 • zánět sliznice hrtanu a hltanu;
 • zarudnutí a otok hrdla.

Příčiny mokrého kašle mohou být také:

 • faryngitida - zánět lymfoidní tkáně hrdla;
 • tracheitida - léze tracheální sliznice infekčního původu;
 • kousání (u dětí prvního roku života);
 • zánět adenoidů.

Mokrý noční kašel je jedním ze symptomů zánětu čelistních dutin. Útoky jsou způsobeny odtokem hnisavého obsahu podél zadní části hrtanu.

Pokud během dne spolkne sliznice oddělitelné dítě, pak v noci, kvůli tomu, že je ve vodorovné poloze, se hlen dostane do dýchacích cest. Proto silné útoky mokrého kašle. Mohou nastat několikrát za noc. Je možné se zbavit kašle pouze vyléčením základního onemocnění, antritidy.

Dítě kašle bez zastavení - možné důvody

Pokud dítě kašle bez přerušení, může to být následovně:

 • Respirační infekce. V tomto případě jsou záchvaty oslabujícího kašle doprovázené zarudnutím hrdla, rýmou a horečkou.
 • Pleurie / pneumonie. Pro tyto nemoci je typický silný reflex kašle, doprovázený rozvojem dušnosti, kašlem a zvracením.
 • Zánět průdušek. Pokud již bylo dítě diagnostikováno s bronchitidou, záchvaty agonizujícího kašle indikují vývoj bronchoskopického syndromu / zánětu průdušek.
 • Bronchiální astma. Pro onemocnění je typický nejsilnější kašel, ke kterému dochází ráno.
 • Falešná záď. Tento stav je charakterizován nepřetržitým kašlem, který se vyvíjí v noci. Další znaky jsou chrapot a těžké dýchání.
 • Černý kašel. Silné záchvaty se vyskytují v noci. Konec zvracením.
 • Zánět hltanu a hrtanu (laryngitida).

Důvodem pro rozvoj dlouhodobého nočního kašle může být stav, který nesouvisí s onemocněními dýchacích cest:

 • Alergická reakce. Kromě kašle se u dítěte může objevit otok.
 • Cizí předmět v dýchacích cestách. To může také způsobit non-stop kašel, protože tělo se snaží zbavit se tímto způsobem.
 • Suchý vzduch v dětském pokoji. V tomto případě dítě také vyvíjí neomezené záchvaty kašle.
 • Nervový kašel. Je na vině za nezdravou psychologickou situaci v rodině dítěte.

Komarovsky: názor pediatra na noční kašel

Dr. Komarovsky považuje noční kašel za příznaky nemoci a povzbuzuje rodiče, aby neuznávali reflex kašle, ale onemocnění, které ho vyprovokovalo.

Pediatr varuje, že použití jakýchkoli léků, které potlačují kašel, je přísně zakázáno. Před zahájením léčby dítěte je nutné prokázat lékaři a již specialistovi, s ohledem na současný stav pacienta, předepsat potřebné léky.

Jak léčit dítě: jak mu pomoci

Jak léčit dítě, jak zmírnit noční kašel? Za prvé, místnost před spaním musí být důkladně odvzdušněna a kontrolována úroveň vlhkosti vzduchu.

Dobrý výsledek dává teplý nápoj. Dítěti mohou být podávány nápoje, jako jsou:

 • teplý čaj s plátkem citronu;
 • čaj s medem a mlékem;
 • mléko s medem;
 • bylinné čaje z heřmánku, šalvěje, tymiánu, třezalky tečkované;
 • Ovocné nápoje a ovocné kompoty;
 • zelený čaj s malým kouskem zázvoru.

Teplý nápoj má hřejivý a uklidňující účinek na horní část dýchacích cest. Pití usnadňuje vypouštění sputa, což přispívá k jeho ředění. Hlen začíná uvolňovat průdušky a dítě je dočasně uvolněno.

Druhý způsob - inscenování hořčičných omítek před spaním. Ohřívací efekt, který poskytují, umožní dítěti klidně spát po celou noc. Je nutné provést postup 2 hodiny před spaním, jinak nebudete schopni dosáhnout požadovaného výsledku.

Uvolnit stav pomáhá inhalaci. Můžete použít léky vybrané pediatrem nebo použít domácí prostředky - odvar bylin, roztok sody, éterické oleje (ale pouze v případě, že nejste alergičtí).

Dítě kašle v noci, ale ne během dne, Komarovsky varuje, že dítě by mělo být před zahájením léčby předvedeno pediatrovi. Nezávislá diagnóza a výběr drogy je nepřijatelná!

Příčiny a účinné způsoby léčby mokrého kašle u dítěte v noci

Na rozdíl od všech tvrzení, že mokrý kašel u dítěte v noci se může projevit z fyziologických důvodů, neodpovídá skutečnému stavu. Nadměrné a husté sputum, které tak dráždí hltanové a putující nervy, že dítě nemůže spát navzdory biologickým hodinám v noci. To je známkou vážné nemoci, která vyžaduje okamžitou léčbu.

Není správné říkat, že viskózní, perzistentní a sputum, které získalo netypickou barvu, která způsobuje patologický, silný, mokrý kašel u dítěte v noci, se může objevit při vystavení nečistému prachu nebo nedostatečné vlhkosti vzduchu. Mokrý kašel v noci u dítěte je vždy příznakem onemocnění.

Pravděpodobné příčiny a mechanismus výskytu

Příroda poskytuje všechny druhy ochranných mechanismů, takže z přírodních důvodů se v noci může objevit jen malé množství hlenu, jehož cílem je eliminace exogenního činidla v dýchacích cestách. Suchý neproduktivní kašel působí jako reakce na vnější negativní dráždivost.

Důvody, které mohou vést k nočnímu kašli se sputem u dítěte, lze rozdělit do několika velkých skupin a žádný z nich nebude způsoben přirozenými příčinami. Suchý vzduch nebo nadměrně teplý může způsobit nedobrovolný reflex kašle, ale nebude fungovat tak tvrdě, že okamžitě povede k výskytu hojného sputa.

Realizace doporučení pro zlepšení ovzduší v dětském pokoji umožňuje optimalizovat kvalitu spánku a eliminovat provokativní faktory exogenního (externího) původu. Pokud se dítě snívají ve snu a kašle, existuje logické vysvětlení, že hlen proudí z nosu do zadní části hrdla a působí jako sputum. Důvodem pro to není nic jiného než rýma, která vznikla podrážděním nosní sliznice provokativními faktory. Stejným způsobem se do krku dostane i tlusté tajemství, s nímž dítě začne dusit ve snu. Hlavním důvodem vzniku vlhkého kašle je vniknutí produktu produkovaného sliznicí za účelem odstranění škodlivých produktů onemocnění z těla.

Jaký patogenní agens nutí imunitní systém bojovat skrze vývoj specifického tajemství, musíte zjistit. Když má dítě ve svém spánku kašel od snotu, je tu touha pomoci - odkapávat nos, propláchnout sliznici, použít inhalátor nebo sát pomocí sáčku.

Mokrý kašel u dítěte v noci vyžaduje podobnou okamžitou pomoc. Protože způsobit noční kašel, který by normálně neměl nastat, jen silný nebo trvalý provocateur může: t

Nemoci plic a průdušek

Mokrý a viskózní, ve kterém je nemožné kašlat, je charakteristickým příznakem lobarové pneumonie, falešného zádi, jakéhokoli zánětlivého procesu v plicích a průduškách. Velké nahromadění modifikovaného bronchiálního hlenu, který ztratil svou přirozenou transparentní konzistenci, vede k podráždění stěn průdušek, touha po neustálém kašlání, ale vzhledem k silné viskozitě substrátu, nedochází k vykašlávání. Proto, neustálá touha po kašli, který je spuštěn v noci kvůli negativnímu procesu v plicích nebo průduškách. Často se jedná o počáteční příznak bronchiální obstrukce, nezměněný příznak bronchiálního astmatu.

Nemoci nosu a nosohltanu

Hluk, který spadne na zadní stěnu ve snu, protože dítě je ve vodorovné poloze, způsobuje touhu vykašlat se a odstranit z hlenu, který dítě začne dusit ve snu. Přibližně stejný mechanismus funguje u sinusových, akutních respiračních infekcí a zánětu uší, pro které je hlen v nose charakteristickým a nepostradatelným symptomem, který nutí kašel v noci.

Virová infekce

S virem se kašel spouští produkcí odpadních produktů viru a jeho vlastních krevních buněk, což vede k boji s nimi. ARI a virus ne vždy doprovázejí teplotu, ale v počátečních stádiích vývoje nelze kašel zmírnit a je obtížné tento záchvat zklidnit.

Bakteriální a parazitární infekce

Nemoci, jako je černý kašel, červi a bakterie, způsobují zvracení při kašli a hojné sputum, které se nezastaví v noci kvůli neustálé přítomnosti agresora v těle. Intoxikace, ze které dítě zvrací, protože centra zvracení a kašel jsou prakticky vedle.

Alergie

Vystavení alergenů dětskému tělu není vždy doprovázeno separací sputa a kašlem, ale může způsobit alergickou rýmu. Během útoku z kontaktu s trvalým alergenem má dítě touhu neustále vykašlávat nebo kašlat ve spánku.

Další důvody

Kašel se může objevit v důsledku refluxní ezofagitidy, střevního onemocnění a patologie kardiovaskulárního systému. Tyto nemoci mohou znemožnit normální spánek, ve kterém žádná homeopatie nezachrání.

Příčiny silného mokrého kašle v noci u dítěte téměř vždy leží ve vnitřních příčinách, a pokud nezastavíte chorobu - patogeny, nezacházejte s nimi včas, případ může skončit špatně.

Doporučuje se ihned konzultovat s lékařem a zahájit léčbu, jakmile dítě začne vykašlávat sputum. Nedostatek kvalifikované pomoci představuje riziko, že se dítě sní ve snu.

Související symptomy a rady rodičům pro zastavení kašle

Tytéž příznaky mohou být charakteristické pro různá onemocnění:

 • mokrý kašel se sputem během dne;
 • teplota nebo její nedostatek;
 • zánětlivý proces na sliznicích;
 • rýma;
 • opuch;
 • zarudnutí hrdla.

Charakteristickým znakem pro předběžnou diagnózu může být přítomnost virové infekce nebo prochladnutí, které již uniklo, potíže s dýcháním a dušnost. Nedostatek teploty neznamená, že neexistuje žádná nemoc, protože některé nemoci a dokonce i alergie se mohou vyskytnout s horečkou nebo bez ní.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat sekrecím. Jedná se o spolehlivý způsob diagnostiky patologického procesu:

 • přítomnost sputa nebo jeho nepřítomnost;
 • zelené nebo žluté;
 • s postříkání krví;
 • viskózní a obtížně oddělitelné;
 • bohatý, silný a nepříjemný zápach.

Sekreční substance, když kašel může říct hodně specialistovi, ale pro amatérského a úzkostného rodiče, toto je první známka nemoci. Takže bílá bude určena pro zánět plic, a připomínající konzistenci hmoty tvarohu, bude signalizovat vzhled houby. V dětství je třeba věnovat pozornost všemu a okamžitě reagovat.

První pomoc a léčba

Vytváření mikroklima, péče a režim - jednoduché postuláty, aby se zmírnil kašel ráno nebo večer. Je možné zastavit útoky, pozorovat zdravou atmosféru v domě. K tomu chraňte dítě před vnějším účinkem kouře, zatuchlého vzduchu, tabákového kouře, který může způsobit podráždění sliznice hrtanu a průdušek.

Ve snu, dítě může udusit zbytky jídla, jestliže on jedl před spaním, a kašel špatně - všechny tyto jsou docela přirozené důvody. Nejsou však doprovázeny separací sputa, takže ve snu by dítě začalo kašlat, sípat nebo škrábat na krku natažené nebo hlasitě natažené.

Čas, i když léčba není příliš obtížná, nemůže být vynechán, a měli byste určitě dát dítěti vykašlávání nebo léky na zmírnění zánětu. V dopoledních hodinách navštivte lékaře pro přesnou diagnózu a vhodnou léčbu.

Tabulka obsahuje informace o možných způsobech léčby při kašlání dítěte s produkcí sputa:

Silný kašel v noci u dítěte - příčiny a co dělat

Achel doprovází mnoho nemocí z dětství. S tímto příznakem se dítě může zbavit dráždivosti dýchacích cest.

Pokud kašel nenastal, pak by jakákoli infekce vedla k vážnému poškození dolního nebo horního dýchacího traktu. No, když je kašel produktivní a mokrý a dítě se může snadno zbavit nahromaděného hlenu.

Horší je, že pokud se stane obsedantní a suchou, přináší dítěti a jeho rodičům značné nepohodlí, a to nejen během dne, ale i během spánku. Když je u dítěte silný noční kašel, stojí za to zvážit a alespoň požádat o pomoc dětského lékaře. Konec konců, rodiče nemohou vždy zjistit příčinu tohoto příznaku.

Noční kašel u dítěte: příčiny

Silný kašel u dítěte v noci může být přirozenou obrannou reakcí nebo projevem patologie.

Ve druhém případě jsou obvykle další známky, na kterých může pozorný rodič určit, že dítě není v pořádku. V závislosti na tom, co tento příznak způsobil, lékař vybere u dítěte komplexní a účinnou léčbu.

Nezapomeňte, že kašel je rozdělen do dvou typů:

 1. mokrý nebo mokrý (s ním je výrazný bublání v průduškách a hlen snadno odstraňuje hrdlo);
 2. suché (křečovité, nepříjemné, bolestivé, při kterém kašel nepřináší žádný účinek).

Alergická reakce

Pokud si všimnete, že v noci u dítěte dochází k silnému kašli, ale dítě během dne nekaší, může to znamenat alergii.

Každý rodič by měl být upozorněn, že útok začíná okamžikem, kdy se hlava dítěte dotýká polštáře. Absence katarálních projevů (výtok sputa) dodává jistotu, že je to alergie, která vyvolává kašel.

Podívejte se, z čeho je dětské vybavení na spaní vyrobeno. Často dochází k alergické reakci na ovčí kůži, peří. Změnili jste si v poslední době pyžamo? Kontrola a její složení.

Alergie se mohou projevit nejen na plnivech, ale také jako reakce na prášek nebo na praní prádla. Po nějakou dobu eliminujte alergeny.

Možná s nimi kašel zmizí.

Virová infekce

Dítě může kašlat v noci kvůli běžnému nachlazení. Virová infekce je často doprovázena uvolňováním hlenu v nose a krku. Hlen se vlévá do hrtanu, jakmile dítě zaujme vodorovnou polohu.

V důsledku tohoto podráždění začíná kašel. Ve většině případů je tento příznak produktivní, ale u velkých objemů sputa je pro dítě těžké vykašlávat. Jakmile se dítě zlepší, noční kašel projde sám.

Bakteriální patologie dolních dýchacích cest

Onemocnění jako laryngitida, bronchitida, černý kašel, pneumonie (způsobená bakteriemi) vyvolávají u dětí záchvat nočního kašle.

Často jsou doprovázeni zvracením, jak dítě vstupuje a prostě nemůže zastavit.

Pokud se u dětí v noci opakovaně vyskytne suchý kašel, mělo by být dítě co nejdříve předvedeno lékaři.

Účinné léky na odstranění tohoto příznaku může předepsat pouze lékař.

Nezapomeňte však, že pro bakteriální léze dýchacího ústrojí bude dítě potřebovat komplexní terapii a nejen symptomatické prostředky.

Další důvody

Příčinou nočního kašle u dětí může být bronchiální astma, cystická fibróza. Tento příznak vyvolává také nahromadění suchého vzduchu a špatné větrání.

Gastrointestinální reflux je doprovázen noční kašel, zatímco během dne dítě vypadá zcela zdravě. Stanovení příčiny tohoto znepokojení na vlastní pěst je téměř nemožné.

Lékaři důrazně nedoporučují riskovat zdraví dětí a samoléčbu.

První pomoc: jak odstranit kašel fit?

Domácí léky, včetně inhalace a bylinné odvarů, pomůže zmírnit kašel u dítěte v noci, a lékařská léčba pomůže zcela vyléčit jeho příčinu.

Pokud vaše potomstvo má znepokojující a nedává spánek příznak, pak byste se měli uchýlit k účinným metodám, které pomohou přežít těchto pár hodin.

I když vám tato pravidla pomohou, nebuďte líní jít na pediatra příští ráno.

Jakýkoli bylinný odvar, ovocné nápoje na bázi vitaminu C, džus, mléko pro děti a běžná voda pomohou uklidnit dětský kašel v noci. Dejte si vedle postýlky láhev nebo sklenici a pokud máte kašel, pijeme si malé dítě.

Tekutina zklidní podrážděné hrdlo, vymyje zbytky sputa z hrtanu, zvlhčí vysušenou sliznici. Dát vašemu dítěti více nápoje je první věc, která by měla přijít na mysl.

Nezapomeňte, že bylinné čaje neměly být podávány dětem do 6 měsíců, protože mohou způsobit alergie.

 • Stanovení správných podmínek.

Pokud se strouhanka dostane do kašle, věnujte pozornost okolní situaci. Je dům velmi teplý? Snižte teplotu! Převládá suchý vzduch? Navlhčete to! Téměř okamžitě budete moci zastavit dětský kašel v noci.

Pokud vidíte, že nos dítěte nedýchá, použití fyziologických roztoků a nosních prostředků vazokonstriktoru pomůže normalizovat stav malého pacienta. Aby bylo možné žít až do rána, nebo spíše klidně spát, umyjte nosní cesty speciálními produkty pro děti:

A kape kapky:

Můžete použít ty nástroje, které již byly testovány dítětem a jsou ve vaší domácí lékárni. Nezapomeňte, že použití vazokonstrikčních léků pro nos by nemělo trvat déle než tři dny v řadě.

Inhalace

Lékaři jednomyslně tvrdí, že inhalace v suchém i mokrém kašli je velmi účinná.

Jejich působení je téměř okamžité a kontraindikace buď chybí nebo jsou minimální.

Ale mnoho rodičů dělá hlavní chybu: dělají parní inhalace. Nemůžete to udělat s alergiemi, laryngitidou a za přítomnosti teploty.

Je nutné upustit od takové samoobsluhy a uchýlit se ke studené metodě. Postup se provádí za použití speciálního přístroje: nebulizéru.

Dejte svému dítěti dech solného roztoku nebo čisté minerální vody. Sliznice podrážděného dýchacího traktu budou navlhčeny, což v noci uklidní silný kašel a malý pacient bude schopen dobře spát až do rána.

Tření

Zastavení kašle v noci pomůže zahřátím mastí, jako je Doctor Mom, Barsuchok, Weeks a další.

Mají dráždivý a rušivý účinek, usnadňují dýchání a také zahřívají zanícené orgány.

Vezměte prosím na vědomí, že mnoho z těchto léků je pro děti do 2-3 let zakázáno používat.

Tření lze provádět pouze v případě, že je kašel dítěte bez teploty.

Efektivní léčebné metody

Co dělat, když je silný kašel u dítěte v noci pravidelný?

Prvním krokem je kontaktovat lékaře a s přihlédnutím k individuálním charakteristikám malého pacienta a povaze onemocnění je mu předepsáno předepisovat účinné léky.

Zde je to, co vám může lékař doporučit pro konečné řešení příčiny symptomu:

Tyto prostředky je nutné přijmout pouze po kontrole. Nikdy nedávejte dětem antibakteriální léky.

 • Pro faryngitidu, angínu, sinusitidu, bronchitidě jsou obvykle předepsány peniciliny: Amoxiclav, Augmentin, Flemoxin.
 • Pokud je bakteriální onemocnění letargické a není doprovázeno vysokou teplotou, mohou být použity makrolidy: Sumamed, Azitrus.
 • Cefalosporiny jsou předepisovány pro děti s pneumonií, akutní bronchitidou a dalšími závažnými patologickými stavy dolních dýchacích cest.
 • Antivirová léčiva a imunomodulátory.

Takové léky pomohou urychlit léčbu kašle způsobené virovou infekcí. Silné dítě s dobrou imunitou se může bez nich úplně chovat, ale lékaři alespoň něco předepisují.

Pro malé děti se doporučuje Ergoferon, Anaferon, Bronkhomunal. Od 4 let, můžete použít populární Cycloferon, a od 7 let, známý Rimantadine.

Kompletní seznam antivirotik podle věku lze nalézt v tomto článku.

Sirupy

Jakákoliv léčba kašle se týká použití protizánětlivých léků, normalizujících práci dolních částí dýchacího ústrojí.

Ascoril, Erespal, Siresp - sirupy pro malé děti. Uvedené fondy a podobně mají také spazmolytický účinek. Neměli byste od nich očekávat okamžitý efekt.

Terapie obvykle trvá nejméně 5 dní.

Tyto léky by však měly být podávány dětem pouze se svolením lékaře, protože v některých situacích mohou ublížit. Bronholitin, Codelac NEO, Libexin, Sinekod a další prostředky ovlivňují dýchací centrum, zklidňují ho. Kašel se okamžitě zastaví. Ale potřebujete to?

 • Léčiva vykašlávání se často používají k léčbě nočního kašle.

Vezměte je jen ve dne. Pokud dáváte Ambrobene, Lasolvan, ACC, Fluditec a další podobné prostředky vašemu dítěti před odchodem do postele, kašel se zvýší.

Všechny možnosti léčby mohou být doplněny inhalací. Populární a bezpečný lék pro malé děti je Berodual. Používá se zředěný ve fyziologickém roztoku.

Lék má rozšiřující se účinek na průdušky, což normalizuje stav dítěte během několika minut.

Pokud účinek užívání léků chybí, může pulmonolog předepsat dítě Pulmicort.

To je hormonální lék, který má protizánětlivý, normalizující dechový efekt. Lék je častěji používán při bronchiálním astmatu, ale může být také předepisován při jiných onemocněních.

Pojďme to shrnout

Útoky nočních kašel dětí a jejich rodičů. Příčiny tohoto příznaku mohou být velmi odlišné: od běžného nachlazení a adenoiditidy až po pneumonii.

Nezapomeňte, že existuje také tzv. Psychosomatický kašel. Abyste se zbavili rušivých projevů rychle a bez komplikací, poraďte se s lékařem.

Příčiny a léčba nočního kašle u dětí a dospělých

Noční kašel může být projevem nemocí, které probíhají skrytě. Mezi tato onemocnění patří pneumonie nebo bronchitida. Příčina může být určena typem kašle. Například vlhkost nastává hlavně v důsledku zánětlivých procesů. V tomto případě noční exacerbace kašle vysvětluje akumulaci hlenu v plicích, která je snadněji a aktivněji vylučována ve dne. Bez ohledu na příčiny musí být noční kašel léčen a potlačován, protože mučivý příznak může způsobit poruchy spánku a vyčerpání těla.

DŮLEŽITÉ! Věštkyně Nina: "Peníze budou vždy v hojnosti, pokud budou pod polštářem."

Příčiny suchého kašle v noci

Suchý kašel, který se v noci zvyšuje, může být způsoben různými důvody:

 1. Infekční onemocnění dýchacího ústrojí: černý kašel (křečovitý záchvat s provokujícím zvracením), bronchitida (ataky jsou charakterizovány náhle a silným únikem), pneumonií atd.
 2. Suchý vzduch v ložnici.
 3. Srdeční selhání. Můžete ho rozpoznat krátkým dechem a rychlým srdečním tepem. Charakteristická je také změna barvy kůže nasolabiálního trojúhelníku na modrou.
 4. Bronchiální astma. Útoky na kašel budou doprovázeny pískavými zvuky, obtížným dýcháním a bolestí na hrudi.
 5. Reflux kyseliny. Vypouštění kyseliny ze žaludku do jícnu provokuje suchý kašel.
 6. Vdechnutí cizího tělesa. V takových případech je nutné naléhavě zavolat sanitku.
 7. Zhoubné novotvary v plicích.
 8. Alergická reakce. Je možné, že se útok objeví v noci kvůli přítomnosti alergií na lůžkoviny. Polštáře z přírodního dolů a peří nebo prachu pod postelí mohou způsobit podobnou reakci.
 9. Tuberkulóza. Kašel na tuberkulózu je dlouhý a suchý. Totéž se vyskytuje u kuřáků, což je často chronické.

Plně pochopit problémy pomůže odborník. Pokud není zjištěna příčina kašle a záchvaty se vyskytují každou noc, měli byste vyhledat pomoc praktického lékaře.

Příčiny mokrého kašle v noci

Na rozdíl od suchého kašle, vlhkost indikuje především přítomnost zánětlivých procesů v dýchacích cestách. Kašel je mokrý, protože hlen je uvolňován ze zapálených oblastí.

Důvody pro mokrý kašel, který trápí v noci, jsou následující:

 • absces;
 • pneumonie;
 • ARVI;
 • rýma, sinusitida, sinusitida;
 • růsty v plicích, srdci nebo průdušnici;
 • vředy v játrech;
 • plicní edém;
 • onemocnění trávicího traktu.

Přesná příčina může být určena povahou sputa vycházejícího z kašle. Pokud má hlen plošný zápach, pak je důvodem vzniku abscesu v plicích. Pokud je hlen míchán s krví, pak je to tuberkulóza nebo onkologický proces v plicích.

Charakterizuje sputum a barvu. Při nažloutlé nebo oranžové barvě je diagnostikována pleuropneumonie. Žloutnutí ukazuje obsah hnisu ve sputu. Při zelené sputum je možné přetížení plic.

Virová onemocnění se ve většině případů vyskytují s horečkou a závratí.

V některých situacích je přenesená ARVI nebo chřipka komplikovaná a jde do pneumonie. V takových situacích nemůžete ignorovat noční kašel. Je nutné se poradit s lékařem, i když se v noci objeví vlhký kašel bez zvýšení teploty.

Mokrý kašel, zhoršený večer, je pro děti nejnebezpečnější. Téměř vždy je způsobena pneumonií nebo bronchitidou. Noční exacerbace je vysvětlena tím, že děti jsou aktivní během dne, a v noci jsou stacionární. Sputum v aktivním stavu je rychlejší a jednodušší.

Pro stanovení přesné příčiny mokrého kašle se doporučuje, abyste pro analýzu předali sputum. Chcete-li to udělat ráno na lačný žaludek sbírat hlen ve sterilní nádobě. Sputum odebrané pro bakteriální kulturu by mělo být odebráno do laboratoře během jedné hodiny.

Jak odstranit útok z dítěte?

Noční kašel narušuje spánek dítěte, protože odcházející hlen nevyřeší a ucpává nosohltan. S cílem zlepšit spánek dítěte a zastavit kašel záchvatů, se doporučuje obrátit dítě během spánku z jedné strany na druhou.

Pokud to nepomůže, můžete provést následující:

 1. Vzbuďte dítě a dejte mu čaj s marmeládou, minerální vodou, teplým mlékem nebo heřmánkovým vývarem. Tímto způsobem odstraňují bolest v krku a oslabují útok.
 2. Čerstvá ředkev šťáva na zádech a hrudníku dítěte před spaním. To pomůže zmírnit útok a dá mu příležitost spát.
 3. Můžete dát trochu másla s medem. Dítě musí pomalu utopit med s olejem v ústech. To změkčí bolest v krku.
 4. Dejte lžíci sirupu proti kašli nebo lektvarů. Esenciální oleje z kompozice vykašlávání napomáhají významně snížit napadení.

Když je noční kašel velmi intenzivní, způsobuje velkou úzkost jak u dítěte, tak u rodičů. V takové situaci se můžete uchýlit k nouzovým opatřením. K tomu otevřete horkou vodu v koupelně a přiveďte dítě co nejblíže k trysce s horkou párou. Vdechnutí teplé páry pomůže zmírnit útok.

Pro zastavení kašle můžete použít inhalaci cedrového oleje. Pokud není lékárna inhalátor, pak to může být provedeno nezávisle. K tomu se do misky s horkou vodou přidají cedrové esenciální oleje. Dalším účinným prostředkem je teplý obklad, který je vyroben na hrudi dítěte, po kterém je zabalen vlněným šátkem, aby byl po dlouhou dobu teplý.

Jak zastavit noční útok u dospělého?

Chcete-li se zbavit kašle fit v noci, léky a tradiční metody jsou doporučeny pro dospělé. Musíte si vybrat ty léky, které obsahují mukolytika. Chvíli eliminují těžké příznaky. Doporučujeme pít více tekutin. Nejlepší pomáhá mléko s limonádou nebo medem.

K eliminaci kašle u dospělých se doporučují následující léky a metody:

 1. Nasaďte si jazyk a pomalu ohřejte lžičku medu. Med pomůže odstranit intenzitu symptomu. Výborné mléko pomáhá s přidáním lžičky medu nebo másla. Tento nápoj pomůže zahřát hrdlo a změkčit sliznici.
 2. Na krátkou dobu v ústech musíte držet špetku soli, pak ji spolknout.
 3. Odvar z borovice pupeny. Pro přípravu finančních prostředků vezměte lžíci syrových ledvin a nalijte sklenici vroucí vody. Předvařené odvar musí být během útoku opilý. Okamžitě dojde k úlevě po popíjení odvarů.
 4. Infuze Valeryany. Chcete-li eliminovat silný útok a zlepšit spánek, vypijte 20 kapek valeriánu s jednou sklenicí vody.

Vzhledem k tomu, že suchý kašel má své vlastní vlastnosti, měly by být pro jeho odstranění použity speciální metody. Pro usnadnění napadení suchým kašlem doporučujeme:

 1. Zředí se 2 lžíce rostlinného oleje ve 100 ml vroucí vody. Nepříjemná chuť roztoku čistá špetka soli. Výsledný prostředek k pití v malých doušcích s výskytem kašle.
 2. Beat žloutek, naplňte horkým mlékem, přidejte lžíci medu a rostlinného oleje. Výsledný nástroj k pití před spaním.
 3. Jezte strouhaný zázvor s medem. Nástroj je nejúčinnějším a nejrychlejším způsobem, jak zmírnit útok u dospělých.

Pokud jsou útoky opakovány více než jednu noc, pak musíte zjistit jejich příčinu a léčit nemoc. Kašel v noci nespí, protože tělo je vyčerpané a nemoc začíná postupovat.

Léčba drogami

Pokud používáte tablety a jiné léky bez lékařského předpisu, musíte si pozorně přečíst návod, protože některé látky mohou vyvolat alergickou reakci.

Pro zmírnění stavu a odstranění útoků v noci doporučují léčbu následujícími léky:

 1. Dr. Mami. Droga nemá prakticky žádné vedlejší účinky a kontraindikace, má okamžitý účinek.
 2. Bioparox. Lék ve formě aerosolu je vhodný pro děti starší věkové skupiny. Bioparox stojí poměrně drahé, ale je velmi efektivní. Současně lék eliminuje běžné nachlazení.
 3. Miramistin. Lék ve formě tablet je určen pro dospělé a děti od 3 let. Vezměte lék by měl být ve stoje.

Závěr

Často, po utrpení chřipky nebo ARVI, děti vyvinou noční kašel. To je vysvětleno skutečností, že secernovaný hlen v noci ve stavu vleže se znesnadňuje. Důvodem mohou být jiné patologie, jako je alergická reakce nebo srdeční selhání. Tyto případy se vyznačují suchým kašlem.

Pokud, i v mnoha případech, kašel nepředstavuje žádnou hrozbu a je zbytkovým příznakem nachlazení, musí být stále léčen. Nepohodlí způsobuje poruchy spánku a v důsledku toho i vyčerpání těla.

Silný kašel u dítěte v noci, co dělat s rodiči, jak uklidnit a zmírnit záchvaty

Příčiny na povrchu

Proces kašlání umožňuje člověku zbavit se určitého typu dráždivých látek: hlenu, který se nahromadil v orofarynxu, což je cizí předmět, který byl neúmyslně polknut malým dítětem během hry. Ale kašel v noci dává spoustu problémů oběma rodičům i dítěti.

Chcete-li odpovědět na otázku, jak zastavit kašel dítěte v noci, je nutné zjistit hlavní příčinu kašle.

Může existovat několik důvodů, interních i externích. Elementární dítě nemůže dostat čerstvý vzduch.

Také jedna z vnějších příčin nočního kašle může být příliš suchý vzduch v místnosti, kde se nachází dětská postel. Zvláště suchý vzduch může být v zimě, kdy je dům zapnut topení. Pak dítě ztrácí vlhkost intenzivněji.

Dost na investování peněz do zvlhčovače, takže nemusíte utrácet peníze za kašel pro vaše dítě

Během spánku se v horizontální poloze hromadí hlen v nosohltanu, nerozlišuje se, což vede k kašli.

Je důležité vysvětlit další vnitřní proces, když člověk spí, jeho dýchání se zpomaluje, a také práce všech vnitřních orgánů, v důsledku čehož se sputum v plicích absorbuje pomaleji.

Malé kašle většinou nemají dobrý důvod k panice.

Mnohem důležitější je pochopit důvody kašle, který se opakuje z noci na noc, aby se nezajímalo, jak zmírnit dětský kašel v noci. Existují faktory, které jsou v jejich důležitosti vyšší než ostatní, ovlivňují útoky nočního kašle.

Zdroje kašle

 • Chlad.
 • Alergie na prach, zvířecí chlupy, čisticí prostředky, prádlo, které je omyto saponátem.
 • Nedostatek vlhkého vzduchu, kde je malé dítě.
 • Bronchiální astma.
 • Záď
 • Bronchitida.
 • Černý kašel.
 • Sinusitida

Co dělat

V závislosti na těchto faktorech se rodiče často rozhodují, jak pomoci dítěti s kašlem v noci.

Ale existují případy, kdy se unáhlené činy rodičů, dítě necítí snadněji, ale mohou jen ublížit. V tomto ohledu se snažte nepřijímat nepřijatelné manipulace s cílem uklidnit dětský kašel v noci, což obvykle způsobuje jen škodu.

 1. Nepodávejte dětem antibiotika bez lékařského předpisu.
 2. Neotírejte dítě, které není 6 měsíců staré, také nepřijatelné v tomto věku inhalace.

Mějte na paměti, že nemůžete používat parní inhalaci pro malé děti do jednoho roku, předškolní děti bez lékařského předpisu.

Důvodem je, že působením na usušený hlen způsobuje pára bobtnání. A protože malé dítě má úzké dýchací cesty, povede to k jejich překrývání.

Dodržujte zvýšený pitný režim. Nechte dítě pít tekutinu v jakékoliv formě.

Více informací o inhalaci suchého kašle naleznete v tomto článku. Budete rozumět výběru zařízení - nebulizéru, stejně jako lékům, které mohou a nemohou být použity.

 1. Nemusíte dávat antitusický lék na mokrý kašel.
 2. Při suchém kašli nenechte své dítě pít expektorační léky. Vzhledem k tomu, vykašlávání drogy dráždí a zvyšují kašel.
 3. Bez doporučení lékaře nepoužívejte antihistaminika.

Je třeba poznamenat, že kašel je důsledkem a příznakem, nikoli příčinou. Proto je lepší, když je dítě vyšetřeno lékařem a dává mu odborná doporučení, jak odstranit příčinu nočního kašle.

Jak budeme léčit

Takže po tom všem, jak uklidnit suchý kašel u dítěte v noci, pokud to trvá dlouho. Suchý, štěkavý kašel zmizí, pokud:

 1. Místnost bude zvlhčena zvlhčovačem. Pokud to není v domě, pak je nutné přemístit dítě do vlhké místnosti. V bytě se může jednat o koupelnu, která je naplněna parou z proudu horké vody. Pára navlhčí dětskou sliznici a sníží nutkání na suchý kašel.
 2. Dejte dítěti nápoj, aby naplnil tělo tekutinou.
 3. Použijte sirup proti kašli, který nezpůsobuje alergie.
 4. Provádět inhalaci fyziologickým roztokem nebo jinými léky, které povoluje ošetřující lékař.
 5. Větrejte místnost, kde dítě spí.

Malé děti je třeba pravidelně posouvat a měnit polohu těla dítěte během spánku, aby se v plicích a hrtanu nehromadilo sputum.

Primární příčinou kašle může být alergická reakce dítěte na peří a dolů plněné polštáři, vlnou, prachem, domácími květinami.

Mezi příznaky patří prodloužený kašel, svědění krku, rýma, vodní oči, vyrážka na těle.

Dítě musí dýchat čerstvý vzduch

Jaké další příznaky říkají, že dítě má alergický kašel? Náš článek vám pomůže vybrat efektivní léčbu.

Pokud v noci rodiče zjistí, že dítě kašle přesně z alergenů, pak zdroj alergie je nejprve vyloučen, místnost je větraná, a ráno byste měli konzultovat s lékařem předepsat antihistaminika.

Po poslechu lékaře se rozhodne, zda můžete provést masáž proti kašli, jaký typ masáže. Pokud dítě nemá produktivní kašel, kašel, sputum, pak je kontraindikována masivní, aktivní masáž hrudníku.

Co mohou lékaři jmenovat

Jak zastavit kašel kašle dítěte v noci s léky? Přístup k výběru léků by měl kromě příčiny kašle zohledňovat i věk dítěte.

Koneckonců, co může jeden rok-staré dítě, pak nemůžete dítě do 6 měsíců. Jak zastavit suchý kašel u dítěte v noci pomocí léků? Zvažte vhodné léky.

Kontraindikace

Způsob použití

PP: produktivní kašel, astma

5-10 mg během 1 roku 3-4 krát

PP: přecitlivělost, věk hrudníku (do 1 roku)

PP: až 2 měsíce (v kapkách)

15 kapek 1-3 roky - 4 krát.

25 kapek ze 3 let - 4 krát.

Jak odstranit útok mokrého kašle u dítěte v noci pomocí léků je uveden v tabulce.