Co dělat, když krvácí lymfatické uzliny v krku

Při požití infekce imunitní systém reaguje rychle. Někteří mají rýmu, jiní hned kašli. Pokud se však lymfatická uzlina v krku vyfoukne, nemoc netrvá dlouho. Noduly téměř okamžitě ukazují přítomnost patologického procesu ve formě bolesti nebo zvětšení. "Cold" z krčních lymfatických uzlin je běžné. Budeme o tom dále mluvit.

Příznaky studených lymfatických uzlin v krku

Řada faktorů pomůže zjistit, co vyteklo lymfatické uzliny v krku. Většinu z nich může stanovit pacient doma:

 • lymfatické uzliny na krku začínají bolet;
 • dochází ke zvýšení tělesné teploty;
 • pacient pociťuje slabost, malátnost;
 • hrdlo začne bolet, objeví se nepříjemný pocit nepohodlí. Během polykání je cítit mírný pocit brnění;
 • ztráta chuti k jídlu;
 • dotýkat se problémové oblasti, je možné uchopit těsnění;
 • v osteochondróze jsou lymfatické uzliny umístěné za obvykle zraněny;
 • v oblasti rozšířené lymfatické uzliny kůže zčervená (vzácně);
 • je-li patologie způsobena tím, že osoba vyfoukla, může dojít k zimnici.

SARS, chřipka, bolest v krku

Nejčastější příčinou zrakového nárůstu a / nebo bolestivosti lymfatických uzlin je chřipka, akutní respirační virová infekce, angína, tonzilitida:

 1. Tyto orgány se mohou zvětšit, pokud je krk vyfouknut. Důvodem je obvyklý průvan nebo klimatizace.
 2. Cervikální lymfadenitida způsobená chladem. Zánětlivý proces v lymfatických uzlinách umístěných na krku může být spojen s infekcí nebo virovou infekcí. Tato komplikace by měla být léčena velmi opatrně, protože nese nebezpečí. Pokud je uzel v krku zapálen SARS, pak se doporučuje poradit se s odborníkem. Lékař může předepsat vitamin C, který urychluje tvorbu bílých krvinek, čímž stimuluje rychlé zotavení. Také pro nachlazení se doporučuje užívat tinkturu Echinacea (10-15 kapek třikrát denně), která má protizánětlivý účinek a posiluje imunitní systém.
 3. Stává se, že po chřipce se lymfatické uzliny v krku zapálí. Pokud je taková patologie zpožděna, lékař pravděpodobně předepíše antibiotika, UHF terapii, elektroforézu.
 4. Chronická angína nebo tonzilitida může vést k zánětu lymfatických uzlin v krku. Důsledkem tohoto procesu je jejich zvýšení a vznik bolesti.
 5. Lymfatické uzliny se mohou zvýšit v krku v důsledku poranění s protahováním, častého přetížení svalů krku, patologických stavů pohlavní povahy, infekcí ústní dutiny, onkologických útvarů, alergických reakcí a také selhání autoimunitního a endokrinního původu.

Jak zmírnit stav

Vzhledem k tomu, že zánětlivý proces v lymfatických uzlinách u dospělých a dětí je obvykle spojován s nachlazením, je třeba věnovat zvláštní pozornost preventivním opatřením: posílení imunitního systému a udržení krku v teple.

Nepohodlí způsobené „chladem“ lymfatických uzlin doma může být eliminováno následujícími metodami:

 1. Dodržujte teplotní režim a sledujte činnost motoru. Nepovolit pravděpodobnost průvanu. Krk by měl být obalen teplým šátkem, minimalizovat zatížení. Jít do postele je lepší na boku.
 2. Používejte oteplování a protizánětlivé léky. Tyto léky lze zakoupit v jakékoliv lékárně. Pacienti s citlivou pokožkou by měli být opatrní při používání takových dávkových forem. Alternativně, použití obklady na vodku a med, s listy zelí.
 3. Lehká masáž. Díky této metodě bude možné pečlivě jednat o problémové oblasti, zvýšit krevní oběh v ní, což bude mít pozitivní vliv na řešení problému. Při provádění masáží se obvykle používají přírodní oleje. Zvláště dobrý účinek z levandule, eukalyptu, citronu.

Kromě léčby drogami se můžete uchýlit k metodám tradiční medicíny. Chcete-li odstranit toxiny z těla, měli byste pít dostatek tekutin. Následující recepty se osvědčily jako účinné:

 1. Příprava směsi bylin z oregano, řebříku a sušených šišek. Do 1 lžičky. Tato kolekce přidává 2 lžičky. přeslička. Kompozice je naplněna vroucí vodou a po čtvrt hodiny ochromuje ve vodní lázni. Poté, co dáváte vývar určitý čas trvat, to by mělo být filtrováno. Výsledná kompozice se vypije třikrát denně třikrát 30 minut před jídlem.
 2. Nástroj můžete připravit pouze na základě jedné přesličky. Sklenici vařící vody nalil 1 polévková lžíce. Já této rostliny. Pijte stejným způsobem jako předchozí lék.
 3. Jako alternativu k obvyklému čaju lze použít odvar z pelyněku, bezinky, levandulové barvy. Všechny rostliny se odebírají ve stejném množství. Můžete vařit čaj z listů máty a černého rybízu.
 4. Jako tonikum se doporučuje připravit jednoduché tinktury ženšenu, echinacea, propolisu.

Jaké je nebezpečí neošetřování

Zvětšené lymfatické uzliny krční páteře v žádném případě nezůstanou bez dozoru. Tyto nesrovnalosti mohou vést k vážným problémům.

Za prvé, krční lymfatické uzliny jsou umístěny v těsné blízkosti hlavy, a tedy i mozku, takže existuje riziko vzniku meningitidy.

Za druhé, hnisavá hmota, která se hromadí v zapálených uzlinách, často způsobuje sepsi. Infekce krví proniká do všech systémů a orgánů, což je velmi nebezpečné.

Mít představu o tom, zda je možné chladit lymfatické uzliny v krku, stejně jako o příčinách a příznacích takové patologie, bude možné okamžitě odhalit problémy v těle a okamžitě přijmout nezbytná opatření.

Jak léčit zánět lymfatických uzlin v krku

Lymfadenitida je zřídka nezávislým onemocněním, častěji signalizuje jiné problémy v těle. Zánět lymfatických uzlin v krku je obvykle diagnostikován u dětí a lidí s oslabeným imunitním systémem. Léky se používají k odstranění nepříjemných příznaků, alternativní medicína pomůže posílit jejich účinek.

Lymfadenitida se objeví, když je imunita oslabena.

Typy lymfadenitidy

Lymfadenitida - zánět jedné nebo více lymfatických uzlin, často doprovázený uvolněním hnisu. Pro klasifikaci patologie existuje několik kritérií.

Chronická - v důsledku prodloužené infekce, progrese onkologického procesu;

Rekurentní - vyvíjí se s chronickým zánětem.

· Specifické - vyvíjí se s aktivním šířením patogenů tuberkulózy, syfilis, toxoplazmózy po celém těle.

Serózní - vyskytuje se u virových a onkologických patologií, má rozmazaný klinický obraz

Příčiny zánětu lymfatických uzlin v krku

Lymfadenitida téměř vždy doprovází těžké nebo chronické infekční nemoci - patogenní mikroorganismy se šíří po celém těle během aktivního růstu krevním oběhem a lymfou a dochází k dalšímu zánětu. Nejčastěji mají lymfatické uzliny streptokoky, stafylokoky, parazity.

Co způsobuje záněty krčních lymfatických uzlin:

 • rány, s hnisem;
 • porazit houby vlasové pokožky;
 • bolest v krku, faryngitida;
 • tyreoiditida je zánět štítné žlázy virové nebo bakteriální povahy;
 • pneumonie;
 • chřipka;
 • zuby postižené zubním kazem;
 • otitis.

U dětí se uzly zvyšují s exacerbací infekce nachlazení nebo adenovirů, onemocnění nosohltanu, na pozadí progresivního průběhu ekzémů, atopické dermatitidy, šarlatové horečky, záškrtu, zarděnek a infekční mononukleózy.

U dětí se lymfadenitida může objevit z šarlatové horečky.

Neinfekční lymfadenitida se vyvíjí v přítomnosti maligních nádorů v lymfatických uzlinách, metastázách z jiných částí těla, při zneužívání alkoholu. Někdy je pozorováno zvýšení lymfatických uzlin, pokud je krk vyfouknut - v takových případech se téměř vždy objeví nepohodlí na pravé nebo levé straně.

Příznaky lymfadenitidy krku

Cervikální lymfadenitida se může objevit na jedné nebo obou stranách krku, jak je vidět na zanícených lymfatických uzlinách. Onemocnění je doprovázeno horečkou, zarudnutím kůže, zimnicí, silnou bolestí, která může být poskytnuta za uchem, v časové oblasti, klíční kosti.

Otok lymfadenitidy v krku

Zánět lymfatické uzliny u dítěte

Závažný zánět lymfatických uzlin

Známky:

 • bolest v krku, při polykání dochází k nepohodlí;
 • otoky se vyskytují v místě zánětu, otok může mít značnou velikost;
 • těžká intoxikace se projevuje nedostatkem chuti k jídlu, slabostí, bolestí hlavy;
 • objeví se infiltrace;
 • dochází k tuhosti;
 • tachykardie - u těžkých forem onemocnění;
 • s dentálními problémy zuby křečí, lýtkové lymfatické uzliny se zvyšují.

U dětí je zánět lymfatických uzlin vpravo nebo vlevo doprovázen silnou horečkou, slabostí, dítě odmítá jíst, je rozmarná, často pláče.

Normálně by velikost předních a zadních krčních lymfatických uzlin u dospělého měla být nejvýše 1 cm, u dítěte - 1,6 cm.

Který lékař kontaktovat?

Se vzrůstem a bolestí lymfatických uzlin musíte nejprve navštívit terapeuta nebo pediatra. Po externím vyšetření, anamnéze, vám lékař na základě výsledků předběžné diagnózy poradí s dalšími odborníky.

Kdo léčí cervikální lymfadenitidu:

 • specialista infekčních onemocnění - eliminuje specifické formy onemocnění;
 • onkolog;
 • zubař;
 • otolaryngolog.
V přítomnosti nádorů bude pokročilá forma onemocnění vyžadovat konzultaci s chirurgem.

Pro cervikální lymfadenitidu se můžete obrátit na svého zubaře.

Diagnostika

V počáteční fázi lékař provádí palpaci lymfatických uzlin - v nepřítomnosti patologických procesů by měly být měkké, snadno vysídlené, bezbolestné a měly normální velikost. Pro přesné určení příčiny lymfadenitidy proveďte řadu klinických a instrumentálních studií.

Hlavní typy diagnostiky:

 1. Krevní test - stanovení přítomnosti zánětlivých procesů v těle, což se projevuje zvýšením počtu leukocytů a ESR. Navíc se úroveň neutrofilů zvyšuje s pronikáním patogenních bakterií do těla. Virová a plísňová onemocnění syfilis, tuberkulóza se projevuje jako velký počet monocytů. K redukci monocytů a eosinofilů dochází v přítomnosti hnisavých procesů.
 2. HIV test, syfilis.
 3. Mantouxový test, rentgen plic - se provádí s podezřením na tuberkulózu.
 4. Biopsie - analýza tkání zapálených lymfatických uzlin se provádí za účelem vyloučení onkologických procesů.
 5. Ultrazvuk, CT, MRI - studie je prováděna za účelem stanovení tvaru a struktury lymfatických uzlin, metody umožňují detekci adhezivních, zánětlivých, hnisavých procesů.
 6. Lymfoscintigrafie - kontrastní látka se podává subkutánně, což vám umožní kontrolovat stav lymfy.

U dětí musí lékař nejprve eliminovat angioedém, jeden z projevů alergie, který může způsobit smrt.

Pokud existuje podezření na tuberkulózu, provede se Mantoux test.

Co je to nebezpečný zánět lymfatických uzlin krku?

Bez řádné terapie, na pozadí cervikální lymfadenitidy, se vyvinou těžké patologie, které vyžadují prodlouženou hospitalizaci., Může způsobit invaliditu nebo smrt osoby. Vzhledem k blízkosti ložisek zánětu k hlavě se mohou vyskytnout mozková onemocnění - meningitida, encefalitida.

Možné komplikace lymfadenitidy:

 • absces;
 • osteomyelitidu;
 • rychlý rozvoj onkologických procesů;
 • tromboflebitida;
 • medirostenit;
 • elephantiasis končetin.

Lymfadenitida nebezpečný vývoj tromboflebitidy

Na pozadí chronického zánětlivého procesu se lymfoidní tkáň začíná nahrazovat pojivovou tkání, což vede ke zhoršení toku lymfy a silnému otoku obličeje.

Léčba lymfadenitidy doma

Pouze plíce nebo počáteční stadia lymfadenitidy mohou být léčeny samostatně, pokud dojde k výraznému zhoršení zdravotního stavu, dojde k rozvoji souvisejících onemocnění, v nemocnici bude léčena osoba.

Léky

Základem léčby lymfadenitidy je antibakteriální, protizánětlivá a léčba bolesti.

Hlavní skupiny drog:

 • širokospektrální antibiotika ze skupiny penicilinů, fluorochinolonů, makrolidů - azithromycinu, Amoxiclavu, Tsiproletu, musíte je pít během 7-10 dnů;
 • antimikrobiální léčiva ve formě tablet a mastí - Biseptol, Levomekol;
 • antivirotika - rimantadin, acyklovir;
 • antimykotika - flukonazol;
 • nesteroidní protizánětlivé léky - Nimesil, Nurofen;
 • antihistaminika pro vazokonstrikci v místě zánětu - Cetirizin;
 • léky proti bolesti, protizánětlivé léky pro vnější použití - Dimexid, Vishnevsky mast;
 • Homeopatie - Barita Carbonica, Phytolacca, Lymphomyosot.

Rimantadine - antivirotikum

Kromě toho nezapomeňte předepsat finanční prostředky na posílení imunitního systému - tinktury Echinacea a Eleutherococcus, Immunal, Viferon.

Aby se předešlo vzniku komplikací, s lymfadenitidou je nutné dodržovat přísný odpočinek na lůžku, vyhnout se chůzi v chladném, extrémním teple, větru.

Lidové léky

Jednoduché recepty alternativní medicíny pomohou rychle se vypořádat se zánětlivým procesem, jsou dobré k odstranění bolesti, posílení ochranných funkcí těla.

Co dělat s lymfadenitidou doma:

 1. Rozemele 150 g loupaných listů aloe, přidá se 180 ml tekutého medu a 300 ml Cahors, směs se vloží do chladničky na 7 dní. Pijte 15 ml 3–3 krát denně půl hodiny před jídlem. Lék úspěšně bojuje s různými typy patogenů. Eliminuje zánět, posiluje imunitní systém.
 2. Nalijte 1 kg čerstvých nebo suchých vlašských ořechů s 8 litry vody, vařte na mírném ohni 45 minut. S odvarem si vezměte terapeutickou lázeň půl hodiny.
 3. Pro těžké záněty lymfatických uzlin, které je doprovázeno kašlem, musíte připravit smíchání 100 g rozpuštěného tuku, nesoleného másla a tekutého medu, přidejte 15 ml šťávy z aloe. Pijte 15 ml léku třikrát denně, nezapomeňte pít horké mléko.

Lymfadenitida pomáhá vyléčit odvar z ořechových listů

Šťáva z červené řepy je považována za jednu z nejúčinnějších léků na očištění lymfy - musí být vytlačena z čerstvé zeleniny a ponechána po dobu 20 minut. Poté smíchejte s čerstvou mrkví v poměru 1: 4. Za den si můžete vypít 100 ml nápoje.

Prevence

Použití jednoduchých metod prevence může významně snížit riziko vzniku lymfadenitidy.

Jak se vyhnout zánětu lymfatických uzlin:

 • včasná léčba zubního kazu, nachlazení, chřipky, onemocnění nosohltanu;
 • pravidelná diagnostika tuberkulózy, syfilis;
 • všechny rány by měly být okamžitě ošetřeny antiseptiky, aby se zabránilo výskytu hnisavých procesů.

Základem prevence je posilování imunitního systému, správná a vyvážená výživa, cvičení, každodenní procházky na čerstvém vzduchu, kalení, je nutné pít vitamínové komplexy dvakrát ročně.

Cervikální lymfadenitida je důsledkem infekčních onemocnění nosohltanu, virových, bakteriálních, plísňových patologií. Když se objeví příznaky onemocnění, je nutné provést komplexní diagnózu, aby bylo možné zjistit příčinu zánětu, zahájit léčbu pomocí léků a lidových prostředků. Bez řádné a včasné léčby mohou nastat závažné a někdy život ohrožující komplikace.

Ohodnoťte tento článek
(3 hodnocení, průměrné 4.33 z 5) t

Foukaný krk zanícené lymfatické uzliny

Termín 11 + 1 dn., Máme hrozné teplo a probudil se včera ráno a cítil, jak to bolelo, pravá lymfatická uzlina v zánětu krku, rýma, kýchání a bolest hlavy jako zima. Vypláchla jsem si hrdlo, vypila jsem čaj. Dnes není zima, ale lymfatické uzliny bolí více a hlava bolí, teplota neměřila, je to hrozně horké. Nevím, na co se má zacházet. Bojím se pít bylinky, nevím, které z nich lze najít, lékárna doporučila pouze arbidol, neexistují žádné kontraindikace pro B. Koupil jsem si je. A bojím se pít. Kdo v té době pil arbidol.

Dívky naléhavě potřebují vaši radu! Mám šestý týden těhotenství a moje lymfatická uzlina je zapálená na krku, kde jsem ho vyhodila, řekni mi, co se dá léčit! Vím, co potřebuji, abych viděl terapeuta, ale můj záznam je jen o týden později.

Děkuji vám všem! Rozumím - tato lymfatická uzlina byla zapálena, na pozadí planých neštovic Včera jsem viděl trochu ránu na krku pravého krku. Zpočátku jsem si myslel, že mě kousl komár a on si kousl kousnutí, a když se jí dotkla, „se jí vrhla“ pod prstem, jako to bylo, jako balón. Co to mohlo být? Sin, který foukal pod klimatizací. Jakékoliv jiné názory? Samozřejmě, musíte ukázat lékaři, ale má plané neštovice a na klinice se zatím nemůžeme objevit.

Nemůžu víc. Dobrý pane Prosím, pomozte mi a mému dítěti, celý leden jsem byl nemocný, na rtech jsem měl opary, pak jsem měl poprvé v životě pětidenní zácpu a pak jsem zase onemocněl chřipkou, měl jsem teplotu 37,7 ° C. Nurofen), pak jsem proletěl krkem, pak se lymfatická uzlina v krku zapálila, pak se můj herpes dostal znovu do mého nosu. ale tohle je všechno odpadky, přijdu 4. února v pátek na příští recepci na LCD a.

Zanícená lymfatická uzlina v krku

Související a doporučené otázky

Zatím nejsou žádné odpovědi, ale brzy se objeví.

Hledat místo

Co když mám podobnou, ale jinou otázku?

Pokud jste mezi odpověďmi na tuto otázku nenalezli potřebné informace nebo se váš problém poněkud liší od předloženého problému, zkuste si položit další otázku na stejné stránce, pokud se jedná o hlavní otázku. Můžete také položit novou otázku a po chvíli na to naši lékaři odpoví. Je to zdarma. Potřebné informace můžete také vyhledat v podobných otázkách na této stránce nebo na stránce vyhledávání na webu. Budeme velmi vděční, pokud nás doporučíte svým přátelům na sociálních sítích.

Medportal 03online.com provádí lékařské konzultace v režimu korespondence s lékaři na místě. Zde získáte odpovědi od skutečných lékařů ve vašem oboru. V současné době poskytuje místo poradenství ve 45 oblastech: alergik, venereolog, gastroenterolog, hematolog, genetik, gynekolog, homeopat, dermatolog, dětský gynekolog, dětský neurolog, dětský neurolog, dětský endokrinolog, odborník na výživu, imunolog, infektolog, dětský neurolog, dětský chirurg, dětský endokrinolog, dietolog, imunolog, dětský lékař, dětský endokrinolog, dietolog, imunolog, dětský gynekolog logoped, Laura, mamolog, lékařský právník, narkolog, neuropatolog, neurochirurg, nefrolog, onkolog, onkolog, ortopedický chirurg, oftalmolog, pediatr, plastický chirurg, proktolog, psychiatr, psycholog, pulmonolog, revmatolog, sexuolog-androlog, zubař, urolog, lékárník, fytoterapeut, flebolog, chirurg, endokrinolog.

Odpovídáme na 95,25% otázek.

Co dělat, když vyhodíte krk?

Každý člověk se opakovaně setkal se situací, kdy jeden z cestujících minibusu v horkém letním období požádá o zakrytí oken a poklopů tak, aby nedošlo k žádnému průvanu. Lze to pochopit. Takže s lehkostí můžete proklouznout krkem nebo horší hlavou. Chondrosa dnes není neobvyklá.

Blown Neck Symptomy

Když je krk foukaný, je vždy nepříjemný. Koneckonců, s každým otočením hlavy člověk začne cítit zvláštní bolest v krku. Zničí všechny vaše plány. S foukaným krkem je velmi obtížné dělat domácí práce, chodit na procházky s přáteli a hlavně na práci.

Hlavní příznaky:

 1. Prvním zjevným příznakem zrudlého krku bude bolest, kterou člověk pocítí s každým pokusem otočit hlavu.
 2. Někdy, ve velmi vzácných případech, to může být doprovázeno teplotou asi 37,6 - 38 stupňů. Teplota se však často zvyšuje pouze v případě, kdy má člověk vedle vyfoukaného krku chlad.

Také:

 • někdy může pokožka na opláštěné ploše zčervenat;
 • je obtížné žvýkat.

O čem je myositida čtěte zde.

Co dělat, když vyhodíte krk?

Nejlepší možností je vyhnout se návrhům. To je jedna z hlavních příčin propláchnutí krku. Ale pokud ještě nemáte štěstí a krk je proklouzl, pak byste měli znát několik způsobů, jak se zbavit nebo alespoň zmírnit tuto nenávistnou bolest. Metody se používají u dětí i dospělých.

Je důležité dodržovat tyto pokyny:

 1. Nepokrývejte svaly krku. Plně relaxovat. Nejvhodnější je dodržet režim položení. Minimální ostré pohyby.
 2. Polštář, na kterém člověk spí, by měl být co nejpohodlnější. Nejlepší je spát bez polštáře, pokud to není těžké.
 3. Na rozlitou oblast naneste lehkou kruhovými pohyby ohřívací mast. Často mají všechny oteplovací masti nepříjemný zápach, ale stojí za to trpět. Koneckonců snižuje syndrom bolesti na maximum. Po jeho aplikaci se stává mnohem jednodušší a bolest začne pomalu odcházet. Hlavní věc je nezapomenout zabalit s teplou vlněnou šálu, aby se krční svaly udržely v teple.
 4. Masáže Nezávisle masírujte krk lehkými masážními pohyby, aby se řádně uhladily krční svaly, které v této situaci okamžitě pomohou.
 5. Vyhněte se všem návrhům v domě. Nejlepší je relaxovat v místnosti se zavřenými okny a vypnutou klimatizací. Dokonce i když je někdo „šťastný“, aby prošel léto, pak musíte být trpěliví. Konec konců, ponor s již proplazeným krkem může vést k zánětu lymfatických uzlin, což je velmi nebezpečné.
 6. Pokud se po provedení všech výše uvedených položek nezjednoduší, měli byste být vyšetřeni lékařem.

Příběhy našich čtenářů!
"Už jsem si vyléčila bolest na zádech sama o sobě. Už dva měsíce od té doby, co jsem zapomněla na bolest v zádech. Ach, jak jsem trpěla, bolí mi záda a kolena, nedávno jsem nemohla chodit správně. Kolikrát jsem šla na polikliniky, ale tam byly předepsány pouze drahé pilulky a masti, z nichž nebylo vůbec možné použít.

A teď už uplynul sedmý týden, protože zadní klouby nejsou trochu rušeny, chodím do práce do venkovského domu o den později a já jdu 3 km od autobusu, takže jdu snadno! Díky tomuto článku. Každý, kdo má bolesti zad, je třeba přečíst! "

Kdy mám jít k lékaři?

Samozřejmě je lepší konzultovat lékaře ihned po zjištění prvního symptomu bolesti. Pokud pacient netoleruje bolest a je pro něj obtížné se s ním vyrovnat, pak může lékař provést rychlou injekci, která okamžitě zmírní syndrom bolesti. Nebo napište několik účinných mastí, které vám pomohou vyrovnat se s nepříjemnou bolestí.

Pokud člověk neměl možnost hned navštívit lékaře - není to děsivé. Koneckonců, je snadné se vyrovnat s uklouznutou oblastí krku doma. Ale když všechny metody samoléčby nepomáhají a bolest nezmizí, je prostě nutné být vyšetřen lékařem. Koneckonců, neklidná bolest v krku může znamenat zánět lymfatických uzlin, což je velmi špatné.

Jak zacházet s návalem krku?

Léčba očištěného krku může být prováděna: masti, léky proti bolesti. Nezakazujte péči, předepisování tradiční medicíny. Všechny metody jsou velmi účinné.

Léčba masti a léky proti bolesti

Nejprve je třeba odstranit syndrom bolesti. Tento úkol řeší mast Nimulid a Nise. Po aplikaci těchto léků by měla svalová bolest projít během jedné hodiny.

Pro snížení bolesti se často používají masti jako Kapsikam, Finalgon, Menovazin a další lék Bishofit. To vše jsou poměrně silné ohřívací masti, které je třeba aplikovat na očištěnou oblast krku každé 4 hodiny.

Akupunktura a masáže budou velmi užitečné pro úplné uzdravení poškozených nervových zakončení. To pomůže nejen relaxovat, ale také významně zlepšit zdraví. Tento typ léčby je často doporučován lékaři při vyřizování stížností přímo.

Tradiční metody léčby

Tradiční způsoby léčby nejsou méně účinné než léčba různých druhů léčiv.

První věc, kterou tradiční medicína doporučuje, je oteplování. Například horký čaj. Pomáhá zahřát zevnitř. Po pití před spaním, druhý den ráno můžete pocítit výrazné zlepšení zdraví.

A v kombinaci s protizánětlivým obkladem aplikovaným na krk bude účinek mnohem účinnější. Komprese může být buď z přesličky nebo z listů zelí.

Krk můžete také namazat alkoholickým roztokem. Konec konců, každý ví, že vodka má dobrý oteplovací efekt, který je v této situaci nezbytný. Přečtěte si o zahřívání zadní masti zde.

Jednou z ne méně efektivních národních metod boje proti foukanému krku je láhev s horkou vodou. Výrazně zmírní bolest a pomůže rychle obnovit mobilitu krku.

Také v tradičních metodách léčby je nezávislá masáž a trénink pro krční svaly. Výcvik pro svaly krku je systematické zakřivení a kruhové pohyby hlavy, což je také velmi užitečné pro krevní oběh.

Bolest a křik vzadu v průběhu času mohou vést k hrozným následkům - lokálnímu nebo úplnému omezení pohybů, dokonce i invalidity.

Lidé, kteří se poučili z hořkých zkušeností, používají přírodní léky doporučené ortopedy k vyléčení zad a kloubů.

Následky nečinnosti

Samozřejmě, že je velmi nebezpečné provozovat a ne ošetřovat spláchnutý krk. Za prvé, člověk bude trpět nepříjemnou bolestí v krku a po dlouhou dobu nebude schopen plně otočit hlavu. Za druhé, může začít proces zánětu lymfatických uzlin, což je velmi nebezpečné pro zdraví. Koneckonců, cervikální lymfatické uzliny jsou umístěny v blízkosti mozku a vzestupný patologický proces ohrožuje mozek a vede k meningitidě.

Postarejte se o sebe a své zdraví. Koneckonců, to je vše, co máme. Vyhněte se průvanům a nestydějte se zavřít okna a poklopy v dopravě. Koneckonců, zdravý člověk je šťastný člověk.

Bolest a křik vzadu v průběhu času mohou vést k hrozným následkům - lokálnímu nebo úplnému omezení pohybů, dokonce i invalidity.

Lidé, kteří se poučili z hořkých zkušeností, používají přírodní léky doporučené ortopedy k vyléčení zad a kloubů.

Co dělat, pokud jsou rozšířeny krční lymfatické uzliny

Je známo, že lymfatický systém je součástí imunitního systému. Poskytuje spolehlivou ochranu našeho těla před škodlivými buňkami a mikroorganismy. Lymfatické uzliny se nacházejí v celém těle a lymfatická tkáň se odebírá z každé části. Tyto uzly se nazývají regionální. Když virové infekce často zvyšují lymfatické uzliny hlavy a krku. Musíte vědět, co dělat, když je zanícená studená lymfatická uzlina v krku. V žádném případě nelze tento stav ignorovat. Je důležité včas diagnostikovat problém a zahájit léčbu.

Lymfatické uzliny jsou bariérovým orgánem imunitního systému, který zpožďuje a eliminuje škodlivé částice. Velmi významnou regionální skupinou lymfatických uzlin jsou krční a hlavové uzliny. Koneckonců, pokud jsou upraveny - mluvíme o patologii v oblasti hlavy.

Cervikální lymfatické uzliny jsou rozděleny do dvou velkých skupin:

Přední cervikální uzly jsou podle umístění:

 • povrchové - umístěné podél přední jugulární žíly, sbírají lymfu ze svalů kůže a krku;
 • hluboká lymfatická drenáž z hrtanu, štítné žlázy, průdušnice, hltanu.

Pokud mluvíme o straně krčních lymfatických uzlin, jsou rozděleny stejným principem. Hluboké laterální uzly sbírají lymfy s:

 • jazyk;
 • hltan;
 • mandle;
 • hrtan;
 • štítná žláza;
 • krční svaly.

Potom lymfa z krčních lymfatických uzlin proudí do pravých a levých jugulárních kmenů. Po tom, to vyjasní a pokračuje v oběhu.

Normálně u dospělých nelze tyto uzly vidět a prohmatat. Pokud jde o vizuální charakteristiky, jsou tyto:

 • může být od 1 do 6 mm;
 • do 10 mm;
 • oválný tvar;
 • normální teplota;
 • bezbolestný;
 • jednotná konzistence, elastická;
 • nejsou přivařeny do okolních tkání.

Na krku s nachlazením nebo při jiných onemocněních mohou uzly měnit své vlastnosti. To naznačuje, že se tělo nemůže s problémem samostatně vyrovnat a existuje příliš mnoho patologických buněk. Proto je nutné se poradit s lékařem a zahájit diagnostiku.

Především je nutné rozlišovat takové pojmy jako lymfadenopatie a lymfadenitida. V prvním případě hovoříme o bezbolestném nárůstu lymfatických uzlin. To naznačuje, že uzel není infikován a aktivně bojuje s infekcí. Zvětšená lymfatická uzlina není vždy samostatným onemocněním. Většinou se jedná o příznak jiné patologie.

S lymfadenitidou se uzel stává zánětlivým, zahuštěným a bolavým a kůže nad ním se zčervená. Tento stav označuje infekci, která aktivně znásobuje a otravuje tělo.

Existuje mnoho důvodů, které mohou vést k oteklé lymfatické uzliny v krku. Toto jsou následující stavy:

 • cysta krku;
 • zubní onemocnění;
 • po nachlazení;
 • virové infekce;
 • přítomnost chronických onemocnění;
 • metastázy maligních nádorů;
 • poranění čelistí;
 • infekce tuberkulózou;
 • přítomnost infekce HIV;
 • autoimunitní onemocnění.

Vyvstává otázka, co dělat, když se během studené lymfatické uzliny v krku zapálí? Odpověď je následující - musíte se zabývat léčbou zmrazených orgánů.

Všimněte si, že zánět lymfatických uzlin v krku může být jak jednostranný, tak symetrický. Jedná se o modifikovanou lymfatickou uzlinu, která dokáže zjistit přibližnou lokalizaci patologického procesu.

Zapálené lymfatické uzliny se vyskytují v přítomnosti patologie přímo v uzlu. Mohou být zvýšeny v procesu zánětu nebo poranění sousedních částí těla. Příčiny zapáleného krčního ganglionu jsou takové nemoci:

 • onemocnění horních cest dýchacích - například s anginou pectoris, chronickou tonzilitidou, otitis, sinusitidou, čelní sinusitidou;
 • zubní onemocnění - periodontitida, zánět dásní, zubní kaz;
 • infekce - chřipka, spalničky, plané neštovice, akutní respirační virové infekce (ARVI);
 • podmínky, kdy byl krk vyfouknut, osoba ztuhla;
 • zvyšuje se také lymfatická uzlina s cervikální osteochondrózou;
 • benigní nádory - krční cysta, lipom;
 • metastázy rakovinových buněk;
 • herpes infekce;
 • poranění - mechanické poškození tkání krční páteře.

Nejčastější příčinou zapálených krčních uzlin je akutní respirační infekce, stav po bolestech v krku. Nejprve se zjevně projeví příznaky základního onemocnění, po němž následuje zvýšení lymfatické uzliny. V tomto případě uzel mění své vlastnosti - stává se hustou, bolestivou, kůže zčervená.

Je to důležité! Je nezbytné léčit primární infekci. Po jeho odstranění se lymfatická uzlina postupně vrátí do svého bývalého stavu.

Pokud je chronické zaměření infekce, příznaky lymfadenitidy nejsou tak intenzivní. Nody se mírně zvyšují, bolest není výrazná.

Často jsou také spojeny herpes a lymfatické uzliny. Při infikování tímto virem dochází ke zvýšení všech skupin lymfatických uzlin. Tudíž tělo reaguje na infekci.

Diagnóza cervikální lymfadenitidy není obtížná, protože klinické symptomy jsou vyslovovány. Pro potvrzení diagnózy je nutné provést další výzkumné metody:

 • fyzikální vyšetření pacienta;
 • klinický krevní test;
 • ultrazvukové vyšetření;
 • biopsie lymfatických uzlin;
 • konzultace s jinými odborníky.

Fyzikální vyšetření je první a jedna z nejdůležitějších metod vyšetření. Obvykle ji provádí praktický lékař. Sondováním uzlu můžete vyhodnotit následující parametry:

 • velikost lymfatické uzliny, jejich počet;
 • závažnost bolesti;
 • je tam zčervenání kůže;
 • přítomnost tekutiny v uzlu;
 • stupeň soudržnosti s okolními tkáněmi;
 • zvýšení teploty nad uzlem.

Přítomnost těchto příznaků naznačuje porušení funkce imunitního systému. Jmenovitě - lymfatická uzlina, která byla zapálená.

Krevní test ukáže přítomnost zánětlivého procesu, jeho závažnost. Můžeme také provádět diferenciální diagnostiku s onkologickými procesy oběhového systému.

Ultrazvuk - poměrně běžná diagnostická metoda. Umožňuje vám bez poškození pacienta detekovat lymfatické uzliny, které se zvýšily, konzistenci formací, soudržnost s okolními tkáněmi. Tato metoda diagnózy je výhodná, protože je dostupná a rozpočet.

Pomocí biopsie můžete potvrdit nebo popřít přítomnost rakovinných buněk v lymfatické uzlině. Můžeme také zasít patogenní mikroby a vybrat nejúčinnější terapii.

Za prvé, taktika terapie závisí na primárním onemocnění, které způsobilo zvětšené lymfatické uzliny. V našem případě, jak léčit vzestup krčních lymfatických uzlin, víme:

Stomatologie léčí zubatý zub, periodontitidu a další nemoci. V tomto případě je lymfadenopatie důsledkem primárního onemocnění. Odstranění, tam jsou známky lymfadenitidy. Tělo ničí zbývající bakterie a postupně se zmenšuje velikost uzlu. Když je zub vyléčen, zmizí riziko re-lymfadenitidy.

ORL také ničí primární infekci, například chronickou angínu. Lze použít konzervativní léčbu s použitím léků. Když je proces komplikovaný, pak operační taktika léčby. V žádném případě by neměl být povolen přechod akutního procesu na chronický. Po řádném ošetření, když příznaky prošly, uzel se stane normálním ve velikosti.

Pomoc specialisty na infekční onemocnění je nezbytná, pokud zapálené uzliny způsobují virové nebo bakteriální onemocnění. Lékař infekčního onemocnění podrobně vyšetřuje pacienta a hledá příznaky údajné choroby. Zjistí, jaký kontakt s infekčními pacienty se pacientovi nemůže vyhnout. Pokud by nebylo možné pomoci, pak se další léčba tohoto stavu zabývá dalším odborníkem.

Je to důležité! V žádném případě nelze samy léčit. To může tento stav jen zhoršit.

Chirurg léčí komplikace lymfadenitidy. Jmenovitě - hnisavá forma s chirurgickým zákrokem. Nebo když konzervativní terapie nepřinese požadovaný výsledek. Řezá kůži, odstraňuje hnis, odtoky a šije ránu.

Onkolog se zabývá léčbou lymfadenopatie pouze tehdy, pokud byl prokázán rakovinový původ onemocnění. V závislosti na stadiu je léčebný režim zvolen individuálně. To může být operace, ozařování, chemoterapie.

O léčbě lymfadenitidy rozhoduje lékař v závislosti na původu onemocnění. Pokud dojde k bakteriální infekci, lékař předepíše antibiotika. Pokud virové - antivirové. V každém případě nemůžete aplikovat jeden léčebný režim pro všechny. Každá droga je předepsána individuálně. Mezi hlavní principy léčby cervikální lymfadenitidy patří:

 • fyzioterapie - UHF, vliv na tělo magnetického pole;
 • odpočinek, odpočinek na lůžku;
 • bohatý teplý nápoj.

Co se týče lékové terapie, předepisuje ji pouze lékař. Přímé léky jsou nutné pro užívání léků.

Chirurgická léčba se používá pouze pro komplikace. Nebo v případech, kdy drogy nepřinesou požadovaný účinek.

Co dělat, když se lymfatická uzlina zapálila v krku: příčiny, klinické projevy, léčebné metody, prevence

Lymfatické uzliny se podobají "hrášku", který se nachází na aktuální lymfy. Jsou místem zpoždění a destrukce bakteriálních agens, nádorových buněk, částic zničených tkání.

Když se objeví zánět lymfatických uzlin na krku, příčiny, symptomy a léčba budou záviset na postižené oblasti. Každý "hrášek" shromažďuje intersticiální tekutinu ze specifické oblasti těla a signalizuje nepříznivou událost, pokud se zvyšuje.

Co jsou lymfatické uzliny

Jsou to samostatné orgány imunitního systému. Jsou to "smrt" nebo "ráj" pro patogenní flóru. Pokud je tělo oslabeno, mikroorganismy se plodně začnou množit, protože "hrášek" je nemůže neutralizovat. Hematopoetická role uzlů je spojena se syntézou lymfocytů - nejdůležitější frakce krve, které jsou reprezentovány dvěma typy (T a B). Buňky třídy B jsou schopny se modifikovat a syntetizovat protilátky k navázání antigenů.

Pokud je lymfatická uzlina oteklá, pak je to signál defektní imunitní obrany. Cervikální lymfatické uzliny jsou schopny reagovat na lokalizaci infekce v hlavě a krku.

Někdy zvětšený uzel naráží na nádorový proces. Rakovinové buňky jsou schopny usazovat se v lymfatických uzlinách u karcinomu prsu a plic. Metastázy Schnitzler a Virchow, s rakovinou žaludku, jsou lokalizovány v krku vlevo.

Kde jsou lymfatické uzliny v krku

Na krku dospělého se koncentrují přední, laterální, zadní, supraclavikulární lymfatické uzliny. Sbírají intersticiální tekutinu z orgánů, kůže a svalů krku a okolních struktur (nos, uši). Normálně, s palpací krčních lymfatických uzlin, kulaté elementy až 10 mm jsou určeny, měkká konzistence, bezbolestná, volně rolovat pod nezměněnou kůží. Tenké nebo podvyživené osoby často hmatají submandibulární uzliny, což není vždy patologie.

Oteklé lymfatické uzliny v krku při stlačení, zhutnění, dosažení 3 cm nebo více, někdy uzly tvoří konglomeráty, pacient cítí bolest. Lymfadenitida může být pozorována ze dvou stran a ovlivňuje několik skupin uzlů. Tam je izolovaná léze, když lymfatická uzlina v krku je zapálena vlevo nebo napravo.

Příčiny zánětu

Patologické změny v lymfatickém systému jsou nejčastěji způsobeny infekcemi. Jakýkoliv mikroorganismus cirkuluje v krvi a lymfy, která je zadržována uzly. Proniknutí patogenu do těla přispívá k oslabení imunitního systému.

 • Nespecifické mikroorganismy - stafylokoky, viry, klostridie, streptokoky, parazity.
 • Specifický - původce tuberkulózy, bledého treponema, plísní (aktinomycet), bacil mor, bakteriální tularemie.

Infekční agens nejčastěji proniká tělem přes vzduchové kapky, ale původci pohlavních nemocí jsou přenášeni během pohlavního styku. Pokud je zánět lymfatické uzliny v krku, pak je nejčastěji spojován s kazem, ARVI, angínou angíny, hnisavými kožními ranami, patologií štítné žlázy, otitis media, sinusitidou. S porážkou viru mononukleózy se uzly zvětšují v krku zezadu a jsou doprovázeny anginou pectoris a otokem obličeje.

Generalizovaná lymfadenopatie se vyvíjí s infekcí HIV.

Neinfekční povaha

Situace, kdy krvácel krk, známému mnoha. Dochází k zánětu svalů a produkty rozpadu svalových vláken mohou být udržovány v lymfatických uzlinách krční oblasti. Stejné jevy se vyskytují v důsledku mechanického poškození lymfatických uzlin.

Proces nádoru v lymfatické uzlině - dochází k abnormálnímu dělení buněk a uzel se zvětšuje. Nádor může být sekundární - s metastázami z primární maligní léze. Známky rakoviny lymfatických uzlin v krku jsou stanoveny pouze pomocí biopsie postižené oblasti a histologického vyšetření získaného materiálu.

Autoimunitní onemocnění - tělo vnímá uzly jako cizí struktury a ničí je. Zánětlivý proces se vyvíjí, což je důvod, proč jsou lymfatické uzliny oteklé.

Příznaky cervikální lymfadenitidy

Detekce lymfadenopatie může být sama nebo u lékaře. Podle typu exsudátu - hnisavý a nehumulující. Se zánětem lymfatických uzlin na krku se mění jejich vlastnosti a objevují se hlavní symptomy:

 • změna velikosti (průměr vzdělání větší než normální);
 • ostře bolestivý při pohmatu;
 • stlačený;
 • nerovnoměrné obrysy;
 • klid

U akutních forem lymfadenitidy se projevuje porušení celkového stavu (dochází k oslabení, ztráta pracovní kapacity, bolest hlavy a chuť k jídlu). Onemocnění je doprovázeno horečkou. Bez vhodné léčby proces nabývá hnisavé formy. Při chronickém průběhu jsou lymfatické uzliny zvětšené, lehce bolestivé, celkový zdravotní stav netrpí, není horečka (je charakteristická pro tuberkulózu a syfilitickou lymfadenitidu).

Je-li zároveň bolest v krku a oteklé lymfatické uzliny v krku, pak je logické předpokládat bolest v krku nebo faryngitidu. Pro tyto pacienty je bolestivé polykat, při vyšetření jsou viditelné mandle.

Když lymfatické uzliny v krku bolest, osoba šetří postižené oblasti, omezuje pohyb, otevírá čelist s obtížemi, přináší oblečení nepohodlí. Pokud se zároveň na krku objevily oteklé lymfatické uzliny a červené pruhy, znamená to, že v tomto procesu dochází k postižení lymfatických cév. Tento jev se nazývá lymfangitida a paralelně dochází ke stagnaci lymfy ve formě edému.

Jak se onemocnění u dětí

U malých pacientů jsou imunitní formace větší než u dospělých - „lymfatismus“. S věkem klesají. Lymfatická uzlina dítěte je normální - do 1,6 cm, kdy infekce proniká do těla, mikroorganismy přetrvávají v uzlech a způsobují akutní reakci. Ve věku 13 let je dokončena tvorba lymfoidní tkáně uzlin a je schopna udržet a potlačit patogenní flóru v sobě.

Pokud se nemoc vyvíjí, tělo dítěte na ni reaguje s poruchou chování (slznost, ospalost), odmítnutím jíst, regurgitací během krmení.

Komplikace

Akutní proces v lymfatických uzlinách regrese s eliminací základního onemocnění. Když se v těle vyskytnou pomalé infekce s periodickými exacerbacemi, výskyt mikrotraumů zahrnujících tkáně krku, má lymfadenitida chronickou formu.

Nejnebezpečnější, když se zánět stane hnisavým. Na palpaci je záplata změkčení, která naznačuje, že obsah hledá cestu ven. Někdy tajemství vytéká ven. Komplikací tohoto procesu může být tání lymfatické uzliny a migrace hnisu do okolní tkáně s rozvojem periadenitidy. Symptomy intoxikace se zvyšují. Když je ohnisko omezené, je to absces, který, pokud není eliminován, může způsobit adenoflegmon. Zdrojem takové lymfadenitidy krku jsou hnisavé rány.

Při roztavení lymfatické uzliny je možné poškození krevních cév s rozvojem tromboflebitidy a krvácení.

Purulentní lymfadenitida je schopna se šířit v celém prostoru buněčné tkáně a ohrožuje rozvoj závažné patologie - sepse. U lymfoproliferativních onemocnění (nádorů) je možné poškození sousedních uzlin a lymfatických metastáz do jiných orgánů a tkání.

Lymfatické uzliny krku jsou umístěny na cestě proudění lymfy do hlavy a je možný zánět meningit (meningitida).

Diagnostika

Při detekci lymfadenopatie nejsou žádné obtíže. Již během vyšetření lékař diagnostikoval porušení struktury uzlů. Když adenoflegmon pozoroval zarudnutí a zvýšení lokální teploty nad postiženou oblastí. Když hniloba tavení cítil "křupavý sníh" na palpaci. Je nutné najít primární zaměření zánětu. Vyšetření ústní dutiny, hltanu, oblasti hlavy, kůže obličeje a krku. Palpate všechny skupiny lymfatických uzlin, jejichž velikost u dospělých nepřekračuje "hrach".

Konzultace ORL lékaře je nutná k vyloučení otitis media, sinusitidy, vyšetření nosních průchodů.

Laboratorní diagnostika se provádí za účelem vyloučení infekce syfilis a HIV. Musí být vyšetřeny na tuberkulózní lézi - provádějí Mantoux test, studuje se rentgen hrudníku.

Postižené lymfatické uzliny jsou vyšetřeny ultrazvukem, CT, MRI, lymfoscintigrafií.

Zkoumá se materiál získaný během biopsie na místě. Výjimka nebo potvrzení maligní změny.

Výsledky výzkumu určují, který lékař bude pacienta léčit. Může se jednat o terapeuta, imunologa, venereologa atd. Specialista předepisuje léčbu základního onemocnění a rozvinutých komplikací.

Zapálené lymfatické uzliny v krku, co dělat

Nejrozumnějším rozhodnutím by bylo poradit se s lékařem. Zejména člověk by neměl zanedbávat zdraví dítěte, protože komplikace v dětství se vyvíjejí rychleji.

Co mám dělat, když jsou mé lymfatické uzliny oteklé kolem krku, ale neexistuje způsob, jak vyhledat lékařskou pomoc? První případy musí kontrolovat osobu na přítomnost klíšťat a jiných kousnutí v hlavě a krku. Zajistěte odpočinek, vypijte velké množství vody, vyhněte se podchlazení. Ošetření povrchů rány, pokud existují. Při první příležitosti navštivte lékaře.

Jak léčit zanícenou lymfatickou uzlinu v krku

První fází je odstranění příčiny. Souběžně postihují lymfatické uzliny. V počáteční fázi můžete použít prostředky fyzioterapie (UHF, laser, elektroforéza).

Léčbu léky předepisuje ošetřující lékař. Pokud se lymfadenitida vyvinula na pozadí akutních respiračních virových infekcí, pak aplikujte průběh antivirotik (Ingavirin, Lavomax, atd.) Po dobu 5-7 dnů. Doporučuje se pít dostatek tekutin, pokud je vyloučen nádorový charakter onemocnění, pak je fyzioterapie příznivá.

Pokud existují známky hnisavého procesu (intoxikace, horečka, změna krevního obrazu, primární zaměření), zánět lymfatických uzlin v krku vyžaduje léčbu antibiotiky. Aplikujte léky "Amoksiklav", "Ceftriaxon", "Flemoxin Solyutab" a další, které jsou účinné proti většině bakterií. Průběh léčby trvá nejméně 7 dní. Pokud tabletovaná terapie nepomůže, pak se uchýlí k chirurgickému zákroku v nemocnici - otevření hnisavého zaměření, odvodnění, lokální antiseptický účinek.

Pokud je lymfadenitida způsobena zhoubnými zuby, je léčba nezbytná v maxilofaciální nemocnici.

Systémové autoimunitní poškození uzlin je léčeno revmatologem předepisováním glukokortikosteroidů (Prednisolon, Dexamethasone, atd.).

Jak vyléčit lymfatické uzliny na krku, pokud jsou postiženy maligním procesem? Konzultace s onkologem je nutná pro rozhodnutí o způsobu léčby (radiační terapie, chemický kurz, chirurgie).

Spolu s léky, komplex vitamínů, imunostimulancií je ukázán (jestliže autoimunitní proces je vyloučen).

Jak léčit lymfatické uzliny v krku doma

Můžete odstranit otok, zánět, snížit teplotu, odstranit bolest tím, že non-steroidní léky (Nise, Diclofenac, Ifuprofen). Jedná se o dočasnou úlevu od symptomů, které mohou převést akutní proces na chronický.

Léčba lymfatických uzlin v krku doma může vést ke zhoršení onemocnění a rozvoji komplikací. Potřebujete lékařskou pomoc.

Můžete periodicky očistit lymfatický systém, ale to je spíše preventivní opatření. Použijte řepnou šťávu, která musí být ponechána po dobu 25 minut na chladném místě a poté smíchána v poměru 1: 4 s mrkvovou šťávou. Doporučuje se užívat půl šálku denně.

Pokud je zánětlivé onemocnění ústní dutiny, pak můžete použít oplach infuzi bylin (měsíčku, heřmánek, šalvěj).

Můžete připravit protizánětlivou sbírku. Je třeba brát bylinky: třezalku tečkovanou, pelyněk, lipový květ, louku lesní, máta peprnou, listy malin, kořen pampelišky. Každý bylinný řízek, suchý, promíchejte. V termosku nalijte 2 lžíce. Já a nalijte 500 ml vroucí vody. Trvejte na 8 hodinách a použijte půl šálku 4x denně.

Jak léčit lymfatické uzliny na krku doma, je lepší určit ošetřujícího lékaře. Tato situace nastává během exacerbací, pacient musí mít připomínku, jak se vyrovnat s relapsem onemocnění doma. První lymfadenitida by však měla být vyšetřena a léčena na základě zdravotnického zařízení.

Prevence

Pokud budete postupovat podle řady doporučení, můžete zachránit tělo zdravého člověka. Je nutné zahájit preventivní práci od dětství.

 1. Je nutné včas léčit kaz, bolest v krku, virová onemocnění.
 2. Vyhněte se podchlazení.
 3. Správná výživa s dostatkem vitamínů a stopových prvků.
 4. Sport.
 5. Kalení
 6. Osobní hygiena.
 7. Ochrana při pohlavním styku.
 8. Léčba ran pomocí antiseptických roztoků.
 9. Periodický screening na tuberkulózu, syfilis.

Otok lymfatických uzlin v krku lze zabránit rychlým vyhledáním lékařské péče.