Ošetření studeným katétrem

Každý zima měl chlad a ví, co je. Mnoho lidí si myslí, že studená rýma je neškodná a krátkodobá nemoc, aniž by si uvědomila, že to může být začátek vážných komplikací. Aby se to nestalo, musíte při prvních příznacích nachlazení začít s léčbou.

Zde jsou některé účinné způsoby léčby studené rýmy:

Při prvním náznaku studené zimy je třeba si dát horkou koupel. Po nalepení hořčičné omítky na nohu připevněte hořčičnou omítku. Pak jděte do postele a pijte čerstvě uvařený čaj s malinami, lipami, šípky a medem. Pokud se ještě objevila zima, snažte se nepotahovat, vyhýbat se návrhům a ze všeho nejvíc, zůstat doma několik dní. Použijte vazokonstrikční léky v případě těžké ucpání nosu, ale nezapomeňte, že jsou návykové a dlouhodobé užívání může vést ke komplikacím. Začněte léčit bylinnými přípravky. Vmíchejte do nosu čerstvou šťávu z aloe, mrkev, řepu, zelí, kalanchoe. No pomoci kapku olivového oleje, naplněný jemně nasekaný česnek. Opláchněte nos dvakrát denně slabým fyziologickým roztokem. Můžete použít pro tento odvar z léčivých bylin, minerální nebo mořské vody. Během oplachování musí být hlava udržována v rovině tak, aby se roztok nedostal do ucha. V noci si pod hlavu položte váleček. To snižuje otok sliznice a intenzitu výtoku. Nasaďte si teplé ponožky, do každé lžíce hořčičného prášku vložte. Je vhodný zejména pro děti. Konzumace kuřecího vývaru v důsledku obsahu cysteinu sníží otoky nosní sliznice a zastaví sekreci.

Rýma může být chronická a akutní, infekční a neinfekční. Musí být léčeny jakékoliv projevy rýmy.

Při léčbě akutní rýmy jsou tři stadia:

Počáteční fáze. V této době cítíte pocit pálení v nose, suchu a svědění. To může být doprovázeno bolestí hlavy, zánětem spojivek, kýcháním. Katarální fáze. Začnete cítit tento stav 2 hodiny po počáteční fázi. Objeví se nosní výtok, cítíte se dusno. Fáze zotavení. Vyskytuje se v 5-7 dnech. Množství hlenu začíná klesat a dýchání je snazší. Délka běžného nachlazení bez komplikací je 10 dní.

Přípravky na studený katar

S výskytem prvních příznaků nachlazení, musíte vzít antivirotikum. Příznaky mohou projít prvním dnem. I když se stav zlepšil, lék by měl být užíván do týdne. Mezi tyto léky patří arbidol, anaferon, aflubin.

K rychlému odstranění nazální kongesce můžete použít vazokonstrikční léky. Jejich působení je zaměřeno na zúžení malých cév a snížení nafouknutí. Výsledkem je zvýšení lumen nosní dutiny a uvolnění dýchání. Účinek nastane rychle, za 1-3 minuty.

Léky na rýmu jsou klasifikovány v závislosti na obsahu xylometazolinu, oxymetazolinu, nafazolinu a tetrizolinu.

Léčiva obsahující xylometazolin - je otrivin, galazolin, rinonorm, xymelin. Jejich doba trvání je 6–8 hodin.

Léky obsahující oxymetazolin jsou nazivin, nazol, phasin. Jejich činnost trvá 12 hodin.

Mezi léčiva obsahující naftyin patří nafyzin a sanorin. Jejich působení je 4-6 hodin.

Tetrizolin se nachází v tizin xylo bio. To trvá 4–6 hodin.

Při použití výhodnějších léků ve formě spreje. Při zavlažování nosní sliznice sprejem je účinná látka rovnoměrně rozložena a rychleji dodávána do krevního oběhu. Kapky se mohou dostat do nosohltanu, což snižuje účinnost dávky.

Navzdory tomu, že léky rychle usnadňují dýchání, měli by být léčeni s opatrností. Měly by být používány pouze tehdy, když je to naprosto nezbytné. Pokud je užívání léků zpožděno o více než týden, může to vést k opakovanému edému. Ve vážnějších případech dlouhodobého užívání se mohou objevit patologické změny ve struktuře sliznice.

Kontraindikováno je použití vazokonstrikčních léků na atrofickou rýmu, glaukom, kardiovaskulární onemocnění a těhotenství.

Další prostředky pro léčbu běžného nachlazení

Nosní sliznice musí být neustále zvlhčována. K tomu potřebujete:

Nos opláchněte roztoky obsahující mořskou sůl, éterické oleje, bylinné tinktury, cibuli nebo citronovou šťávu. Nos zvlhčete oleji. Může to být olej z jedle, eukalypt, thuja. Ponořte bavlněné pupeny do oleje a otřete nosní průchody. Jedním z nejlepších léků je lovecký olej. Jeho použití rychle a účinně zmírní i chronickou rýmu. Dáte 2 kapky oleje ráno a večer. Dobře zjemňuje sušený dětský krém. Navlhčete místnost zvlhčovači nebo vodními nádržemi. Při vysoké vlhkosti nesmí teplota v místnosti překročit 22 ° C.

Použijte recept na terapeutický salát:

Smíchejte 1 lžíci suchého mořského kale, 2 lžíce tvarohu, hrst vlašských ořechů, lžíci slunečnicového oleje a stroužek česneku. Salát by měl být konzumován denně ráno v průběhu měsíce. To se nejen zbavit nachlazení, ale bude také užitečné pro kardiovaskulární systém.

Účinná bude také inhalace a aromaterapie.

V použití aromaterapie:

Vdechování s použitím oleje z eukalyptu, borovice, čajovníku. Vezměte si koupel s přídavkem éterických olejů. Pro inhalaci aromatických par použijte aroma lampu.

Akupresura po dlouhou dobu používá k léčbě nachlazení. K tomu potřebujete znát polohu bodů odpovídající oblasti nosu a správně použít techniku. Dechová cvičení také pomohou zmírnit chlad.

Po nachlazení je ucho

Jak léčit nachlazení doma

Jak stoupat nohy studenou

Co pít s chladem

Jak léčit nachlazení

S takovou věcí, jako je rýma, je každý z nás známý z první ruky. Mnozí se domnívají, že chladný výtok z nosu je nejškodlivější ze všech existujících chorob, často zapomíná, že právě toto onemocnění může způsobit závažné komplikace. Po všimnutí prvních příznaků nemoci je nutné okamžitě zahájit léčbu. V tomto článku lze nalézt několik účinných a účinných způsobů léčby rýmy.

Příznaky studené katary

Rýma je onemocnění spojené se zánětem nosní sliznice. Tento typ rýmy se také nazývá infekční. To může být akutní a chronické.

Příznaky onemocnění jsou

brnění v nosohltanu,

suché hrdlo.

V každém z těchto případů může i malý studený výtok z nosu přinést spoustu nepohodlí a potíží, takže by měl být řádně ošetřen. Později se v článku podíváme na to, co pomáhá při léčbě nemoci.

Vlastnosti léčby studeného kataru

Při nachlazení předepsat vazokonstrikční léky. Mohou to být různé kapky, tablety, spreje. V závislosti na hlavní složce léčiv existují tři hlavní skupiny léčiv:

Hlavní složkou xylometazolinu. Léčiva proti nachlazení rýmy obsahující tuto látku:

Benzín Xymelin Rinonorm

Hlavní složkou oxymetazolinu. Léky s touto látkou:

Hlavní složkou nafazolinu. Spreje a kapky obsahující nafazolin jako hlavní složku: t

Účinné způsoby, jak léčit nachlazení způsobené zimou doma

Poté, co si všiml prvních příznaků nemoci, vezměte si horkou koupel. Po dokončení procedury nalepte na omítku s hořčičnou nohou nebo na ně připevněte hořčičnou omítku. Po tom, jít do postele a, aniž by vstal, pít čaj. Čaj z malin, dogrose nebo lipového květu s přídavkem medu pomáhá studené hlavě.

Pokud se navzdory opatřením, která jste přijali, nemoc ještě zintenzivňuje, snažte se co nejvíce omezit váš pobyt v chladných a na smetanových místnostech. V ideálním případě tráví 2-3 dny doma a vynasnaží se maximalizovat imunitní sílu těla.

V případě silného přetížení nosu a katarálního výtoku z nosu pomáhají vasokonstriktivní kapky, ale zároveň striktně dodržují všechny požadavky uvedené v návodu k těmto lékům. Nezapomeňte, že většina těchto nástrojů je návyková a při dlouhodobém a nekontrolovaném užívání může způsobit závažné komplikace nachlazení.

Zeptejte se na pomoc bylinné medicíně: pohřbte čerstvé aloe šťávy v nosních průchodech. Kalanchoe šťávy, řepa, mrkev nebo zelí také pomáhají z nachlazení. Olivový olej, naplněný jemně nasekaným česnekem, má vynikající léčivý účinek: může být také použit k nakládání nosu i šťáv.

Připravte si slaný fyziologický roztok a propláchněte nosní cesty dvakrát denně. Pro opláchnutí nosu studeným katarem můžete použít mořskou vodu, minerální vodu nebo odvar bylin. Při provádění procedury udržujte hladinu hlavy, aby se roztok nedostal do ucha přes Eustachovu trubici.

Jít do postele, místo extra polštář nebo vysoký válec pod hlavou. V této poloze se průtok krve do nosní dutiny snižuje, otok sliznice se snižuje a v důsledku toho klesá intenzita sliznice.

Pomáhá také kuřecí vývar. Obsahuje aminokyselinu cystein, která snižuje otok sliznice nosní dutiny a uvolňuje sekreci hlenu.

Oplachování a zvlhčování při léčbě nádchy rýmy

Při studené rýmě byste si neměli neustále čistit nos, ale neměli byste ho sušit. Protože hlen vylučovaný nosem obsahuje mnoho živin, které chrání tělo. Nosní průchody a dutiny by měly být neustále navlhčeny a zajistit, aby nevyschly. Co pro to musíte udělat:

Spláchněte nos fyziologickým roztokem, mořskou vodou, tinkturami bylin a esenciálních olejů, citronovou šťávou, cibulí.

Nos můžete hydratovat oleji. Broskvový olej, olej z thujy, jedle, eukalyptu a tak na pomoc z nachlazení. Ponořte bavlněný tampon do oleje a otřete nebo vyčistěte nosní cesty.

Neustále monitorujte klimatizaci v místnosti. Pro mokré čištění provzdušněte místnost. Teplota by neměla být vyšší než 22 stupňů Celsia a vlhkost by měla být vysoká. Je nutné zvlhčovat vzduch pomocí speciálních zařízení, nádob s vodou.

Inhalace nebo aromaterapie pro léčbu katarální rýmy

Dobrým lékem na nachlazení je inhalace a aromaterapie. Dříve se v tradiční medicíně používaly inhalace a používání různých rostlin, ale časem se na ni lékaři věnovali více a více pozornosti, takže se objevila aromaterapie a fytoterapie. Aromaterapie se provádí těmito způsoby:

Pomáhají při studené studené inhalaci s použitím aromatických olejů eukalyptu, jedle, jalovce, čajovníku, borovice.

Vezměte si koupel s esenciálními oleji.

Použijte aroma lampu k inhalaci par aromatických olejů.

Po dlouhou dobu se akupresura používá také k léčbě. K tomu potřebujete znát místa vystavení a metody expozice těmto bodům, které jsou zodpovědné za oblast nosu. K usnadnění běžného nachlazení lze provádět také dechová cvičení.

Příčiny a prevence běžného nachlazení způsobené chladem

Studená příčina:

Návrh (zejména mají negativní vliv na ty, kteří oslabili imunitu).

Kontakt s nemocným virem.

Prevence studené rýmy

Za prvé, abychom nebyli nemocní zimou, nesmíme komunikovat s těmi lidmi, kteří již mají nachlazení nebo jinou virovou chorobu.

Snažte se umývat si ruce častěji. Faktem je, že celý den komunikujete s různými lidmi, dotýkáte se různých povrchů, aniž byste věděli, kolik bakterií je. Tyto bakterie mohou způsobit onemocnění. Proto, abyste se vypořádali s rýmou a vyhnuli se těmto problémům, měli byste si pravidelně umýt ruce a dezinfikovat je pomocí speciálních prostředků.

Aby byla rýma snadno léčitelná, je nutné nejen vyhladit její příznaky, ale také odstranit hlavní důvod jejího výskytu, jinak má nemoc šanci stát se chronickou. Hypothermia se stává hlavní příčinou běžného nachlazení, proto je po celou dobu nemoci nutné udržovat nohy a ruce v teple, vyhýbat se průvanům, a když venku, zejména v chladném období, dýchejte sklopeným šátkem.

Posílení imunity. Velkou roli v rychlém překonání studené rýmy hrají vnitřní obranné mechanismy těla, aby bylo možné zachovat, které je nutné užívat multivitaminy a jíst citrusové plody.

Při péči o nemocné je třeba dodržovat zvláštní bezpečnostní opatření. Nemocný je umístěn v oddělené místnosti. Doporučuje se vařit jeho ložní prádlo a ložní prádlo při mytí, a drhnout nádobí, ze kterého jedl vařené vody. Použití předmětů osobní hygieny patřících pacientovi je zakázáno. Při komunikaci s infikovanou osobou byste neměli zapomenout použít bavlněnou gázu.

Každý den je člověk konfrontován s velkým množstvím infekčních patogenů, které vstupují do těla vzduchovými kapičkami, výživou nebo kontaktem. V procesu dýchání je nosní sliznice negativně ovlivněna dráždivými faktory prostředí a mikrobiálním napadením. S dostatečnou úrovní imunitní ochrany se nemoci nevyvíjejí, nicméně s imunodeficiencí dochází k poškození sliznic a objeví se rýma. Pro léčbu můžete použít inhalační, zahřívací procedury, imunomodulátory a kapky na studený katar.

Samozřejmě, dospělí často nevěnují pozornost nazální kongesci a rhinorrhea, doufat v zotavení v 7-8 dny. Další věc - rýma v dětství nebo během těhotenství. Děti mají vysoké riziko vzniku komplikací spojených s neúplně vytvořenou imunitou.

Jakmile se rýma týká dítěte, rodiče se začínají bát a snaží se ho vyléčit rychleji. Před zahájením domácí léčby se doporučuje poradit se s lékařem, protože ne všechny léky jsou povoleny pro použití u dětí.

Příčiny a příznaky rýmy

Kdo není obeznámen s hypotermií? Každý z nás trpí mrazivým větrem, nízkými teplotami v zimním období a studenými dešti v období podzim-podzim. V některých případech, není čas vrátit se domů z nachlazení, jak můžete vidět ucpaný nos a rinorea. To je usnadněno imunodeficiencí, která je pozorována na pozadí závažných somatických onemocnění nebo systémových infekcí.

Vdechování studeného vzduchu způsobuje křeč lokálních krevních cév, což také snižuje ochranné funkce sliznice.

Klinicky katarální rýma se projevuje:

ucpané nosní dýchání v důsledku otoku sliznice; hojný výtok z nosu; nosní hlasy; bolesti hlavy, závratě způsobené hypoxií (hladina kyslíku v mozkové tkáni); malátnost; ztráta chuti k jídlu.

Kvůli častému tření křídel nosu se objevuje macerace a zarudnutí kůže.

Lidská pomoc

Jak léčit nachlazení?

Lidové recepty se zpravidla používají pouze jako další způsob léčby hlavních drog.

Používání výhradně bylinných léků není vždy oprávněné, proto pouze lékař určí lékařskou taktiku na základě výsledků diagnostiky. V současné době existuje mnoho osvědčených receptů, díky kterým se můžete rychle vyrovnat s chladem.

Po přechladnutí na ulici musíte začít preventivní léčbu. Zahrnuje koupel s teplou nohou. K tomu stačí vytočit horkou vodu (ne vařící vodu!) V nádobě a snížit nohy tak, aby hladina vody dosáhla kolena. Pro zvýšení efektu můžete do vody přidat hořčičný prášek. Při teplotě vody 45 ° C trvá doba zahřívání asi 10-15 minut.

Všimnete si, jak chcete spát, ale terapie by měla být doplněna horkým nápojem. V závislosti na vašich preferencích se doporučuje čaj s lipou, malinou, rybízem, citronem, odvarem šípku nebo heřmánkem. Pokud jsou doma tablety vitaminu C nebo dražé, doporučuje se je užívat. Poté musíte nosit ponožky, zabalit se přikrývkou a spát.

Pro zahřívání se také doporučuje nanést hořčičný prášek do ponožek na noc. Metoda není prokázána v přítomnosti otěrů, trhlin na patách, nohou, porušení integrity kůže prstů.

Při teplotách nad 37,5 stupně se neprovádí ohřev.

Efekt oteplování může být vyvolán v paranazální zóně. K tomu vařte vejce nebo zahřejte sůl. Po zabalení zdroje tepla kapesníkem můžete začít postup. Sůl by měla být aplikována na nosní křídla nebo nosní křídla.

Mělo by být mírné teplo. Při výskytu pocitu pálení je nutné dodatečně zabalit sůl netěsným ručníkem. Doba ohřevu je asi 20 minut.

Režim pití

Léčba rýmy by měla být na pozadí zvýšeného pitného režimu. V průběhu dne musíte vypít 2-2,5 litrů kapaliny. To umožňuje zabránit výskytu horečky a vyvolat uzdravení. Ze všech receptů doporučujeme následující:

pro přípravu léčivého nápoje, můžete si vzít boky, vápno květiny, řetězec, máta, kořen elecampane. Všechny složky se musí smíchat ve stejném množství, vyberte 15 g směsi, nalijte vroucí vodu o objemu 300 ml a vařte asi 10 minut. Pak musíte lék zatlačit, zabalené do teplého šálu na dvě hodiny. Užívejte 40 ml až pětkrát denně; 20 g březových pupenů musí být naplněno vroucí vodou (210 ml), vařeno po dobu 3 minut, přefiltrováno, odebráno 100 ml; 15 g tymiánu může být naplněno vroucí vodou 230 ml, trvá 15 minut, vezme 100 ml; 15 g šalvěje by mělo být vařeno v mléce (250 ml) po dobu 10 minut, pak přefiltrováno, opět vařeno po dobu 2 minut. Pijte večer; 15 g verbeny nalijte vroucí vodu (230 ml), trvejte na hodině, vypijte 100 ml; 15 g černého bezu (květiny) zalijeme vroucí vodou o objemu 270 ml, necháme hodinu, vypijeme 100 ml; Kořen calamus lze žvýkat třikrát denně.

Inhalace s rýmou

Metoda inhalační terapie je považována za nejbezpečnější a nejúčinnější v boji proti běžnému nachlazení. V posledních letech je popularita získávání speciálního zařízení - nebulizéru. Může být aplikován od období hrudníku až po senilní věk.

Vzhledem k hardwarovému rozdělení léčiva na malé částice je terapeutický účinek přímo v zánětlivém zaměření. Terapeutické částice, usazené na sliznici, se rychle vstřebávají a začnou působit.

Inhalátor je velmi vhodný pro použití, snadno se čistí a nezabírá mnoho místa.

Pokud je pacient kontraindikován mnoha antibakteriálními léky, může být nebulizátor použit jako jediná metoda pro boj s tímto onemocněním. Pomocí přístroje můžete inhalovat antiseptikum (Furacilin), protizánětlivé (Rotokan), mukolytické látky (Fluimucil) a mnoho dalších léků.

Když může být ucpání nosu prováděno inhalací s lidovými prostředky. V nepřítomnosti nebulizeru, můžete dýchat terapeutické páry nad nádobou horkým odvarem nebo infuzí. Pro léčbu můžete použít:

fyziologický roztok; roztok sody; vařené brambory; sůl rakytníku; éterické oleje (eukalyptus, jedle, tea tree); infuzi máty, heřmánku, šalvěje nebo eukalyptu.

Nos kapky

Kapky se aplikují třikrát denně ve specifické dávce.

Trvání terapeutického kurzu je obvykle 5 dnů, ale pokud nedochází k ovlivnění druhého nebo třetího dne, je nutné prodiskutovat léčbu s lékařem.

Mezi účinné recepty patří:

jarní a heřmánkový. Chcete-li připravit, musíte nalijeme 5 g žemlí s vroucí vodou (240 ml), nechte půl hodiny pod víčkem zavřené. V této době se 15 g heřmánku nalije vroucí vodou o objemu 480 ml, zahřívá se 10 minut ve vodní lázni, pak se filtruje a nechá se vychladnout. Po čekání na připravenost žraloka je nutné promíchat obě složky a použít k instilaci 5 kapek; Kalanchoe Rostlina musí být řezaná, loupaná, drcená a vymačkaná šťáva. Mělo by se používat neředěné ve třech kapkách; česnekovou hlavu je třeba vyčistit, nasekat, vymačkanou šťávu a smíchat s rakytníkovým olejem v objemu 5 ml. Odkapávat nos na čtyři kapky;

Rýma s nádechem je častým problémem, který lze řešit pomocí populárních metod. Pokud je účinek léků nedostatečný nebo existují známky infekční rýmy (hypertermie, zelený odstín snotu, bolest v paranazální zóně), měli byste se poradit s lékařem.

První doktor

Nos z nosu studený než k léčbě

Prvním příznakem nachlazení nebo přítomnosti infekce je rýma. Nadýchaný nos zbavuje chuť, vůni a spánek. Výpary, které nepřetržitě proudí, způsobují bolest hlavy, kůže na nose se odlupuje a dokonce popraskává.

Těžký rýma se zimou

Když tělo bojuje s infekcí, z nosu proudí přebytek hlenu, který obsahuje mrtvé bakterie. Kýchání, kašel a rýma jsou příznaky zimy.

Špatná zima se zimou je dobrá, protože díky ní všechno přebytečné tělo zmizí z těla. Zpočátku dochází k svědění, pálení a suchosti, které jsou doprovázeny kýcháním, bolestí hlavy a zarudnutím očí. Po několika hodinách začne z nosu vycházet tekutý hlen, hlas se mění a nos je položen. S chřipkou v hlenu jsou pruhy krve, které se objevují v důsledku poškození krevních cév. O týden později se množství sputa sníží, dýchání se vrátí do normálu a nemoc zmizí.

Aby mohl chlad rychle projít, musíte začít užívat antivirotika první den. Také potřebujete něco, co pomůže imunitnímu systému. Lékaři nejčastěji předepisují „Anaferon“, tinkturu Echinacea, Amixin a tak dále. Brát léky, které posilují imunitní systém, a poté, co symptomy nachlazení zmizí, jak se virus může vrátit a stát se aktivnějším.

Phytoncidy, které jsou v česneku a cibuli dobře zvládají viry. Ty zeleninu můžete roštovat a uspořádat kolem domu v talířích. Někteří lidé dali mletý česnek do sklenice a přikryli víčkem, pak několikrát denně otevřeli a dýchali.

Virová rýma by měla být promyta mořskou solí. Roztok vám umožní vyčistit sliznici mikrobů. Sprej lze zakoupit v lékárně, a může být zředěn sami přidáním lžičku mořské soli v 500 mililitrech teplé vařené vody. Umyjte si nos stříkačkou nebo speciálním zařízením zvaným Dolphin.

Pokud máte nachlazení, musíte dýchat vlhký, chladný a čistý vzduch. Proto musí být místnost pravidelně větrána a musí obsahovat zvlhčovač.

Pomoc při inhalaci přírodními esenciálními oleji. Aby bylo možné se zbavit chladu, musíte nalít horkou vodu do mísy a přidejte pět kapek jedle nebo eukalyptového oleje, pak se opřete o talíř a dýchejte páru.

Lékaři nedoporučují okamžitě zahřívat nos, protože to může vést k otoku. V počátečním stádiu není možné provádět inhalace oleje, protože tento postup inhibuje čistící a vylučovací funkce nosní sliznice.

Odkud pramení zima?

S výtokem z nosu se uvolňuje hlen, který lidé nazývají snot. Mucus, skládající se z proteinového mucinu, soli a vody, chrání dýchací systém před prachem, viry, dehydratací a bakteriemi. Za den produkuje sliznice deset až sto mililitrů hlenu.

Odkud pramení zima? Když hypothermie z nosu začne proudit hlen. Alergie mohou také způsobit chlad. Hlen je čirý, zelený, žlutý a hnědý. Barvou můžete určit příčinu nemoci a její průběh. Zelený snot jsou při chladu, a také ukazují pneumonii nebo bronchitidu. Abyste se zbavili chladu, musíte být doma, jíst teplé nápoje, dobře jíst a užívat vitamíny.

Studené, rýma, co léčit?

Aby se člověk zbavil chladu, musí vypít spoustu teplých kompotů, čajů a ovocných nápojů. V místnosti, kde je pacient umístěn, je nutné neustále čistit a vzduch a čištění by mělo být mokré.

Studené, rýma, co léčit? Pravidelné proplachování nosních cest snižuje otok a nazální kongesci. To se provádí běžným vyfukováním, stejně jako promýváním dutiny hypertonickým fyziologickým roztokem.

Co vzít na nachlazení a rýmu?

Studená nebo ORZ se objeví v důsledku ostrého podchlazení těla. A nejzranitelnější na tomto jevu jsou oslabení a přepracovaní lidé. V nose žijí patogenní bakterie, které čekají na vhodný okamžik a jsou aktivovány v okamžiku oslabení imunitního systému. Jako výsledek, lidé začnou onemocnět tonzilitidou, faryngitida, laryngitida, a tak dále.

Aby byla imunita silná, musíte pravidelně cvičit, plavat, běžet nebo jen chodit. Lékaři doporučují chodit naboso co nejvíc a snaží se zabalit.

Co vzít na nachlazení a rýmu? Aby bylo možné zvlhčit a vyčistit nosní průchody, musíte použít solné roztoky, jako například "Salin" a "Aquamaris". Do kapkové šťávy můžete kapat, zředit vodou 1: 4.

Vdechnutí zvyšuje vypouštění sputa a zlepšuje stav nachlazení. Pokud není žádný speciální inhalátor, můžete dýchat nad hrncem s odvarem z bylin nebo přes brambory, vařené v uniformě.

Lék na zimu s chladem

Běžné nachlazení může být nebezpečné v dětství a stáří. Proto je-li starší osoba nebo novorozenec nemocný v rodině, musíte zavolat lékaře doma a provádět léčbu pouze pod dohledem specialisty.

Pro potlačení aktivity patogenů během napadení virem je třeba užívat antivirotika, jako je Arbidol, Kagocel nebo Ribavirin.

Pokud kašel nespí, můžete pít "Sinekod", "Libeksin" nebo "Glauvent." Tyto léky potlačují reflex kašle, ale nejsou považovány za narkotika a jsou prodávány bez lékařského předpisu.

"Naphthyzinum" je dobrý lék na zimu s chladem. Nelze je však používat po dlouhou dobu, protože léčivo patří do vazokonstriktoru a může být návykové.

Akupresura pro nachlazení a rýmu

Masáž může aktivovat imunitní systém těla. Nejúčinnější je masáž, která se provádí v raných stadiích onemocnění. Masáž by měla být třikrát denně po dobu pěti minut. Existuje sedm hlavních bodů: střed čela, mezi obočím, mezi obočím a mostem nosu, v blízkosti nozder, lícních kostí, klíční kosti a základny lebky.

Akupresura pro nachlazení a rýma nemůže být provedena, pokud má kůže vředy, bradavice a velké krtky, stejně jako během těhotenství.

Lidové léky na rýmu a nachlazení

Při studené teplotě se často zvyšuje tělesná teplota. Dobré antipyretické činidlo je považováno za odvar z ječmene. Sto gramů obilovin se nalije litrem vařící vody, vaří se po dobu patnácti minut, ochladí se a přefiltruje. Ve vývaru můžete přidat lžičku limetkového medu. Výsledný lék musí být současně opilý.

Lidové léky na rýmu a nachlazení dobře pomáhají a zároveň nedávají žádné vedlejší účinky. Chcete-li se zbavit suchého kašle, musíte napsat do lžíce cukru, roztavit ho na ohni a nalijte ho do mléka. Výsledný bonbón je nutné rozpustit, když kašel.

Chcete-li se zbavit chladu, musíte zabalit vatu na zápalky, ponořte ji do medu a vložte ji do nozder. Procedura trvá patnáct minut, po které musí být zápas odstraněn.

Zchladlý nos po nachlazení

Nejčastěji se rýma vyskytuje na začátku nemoci, ale stává se, že se výtok z nosu po nachlazení objeví. Hovoří o neúplné léčbě. Člověk je ve spěchu jít do práce, do školy nebo má důležitou životní událost, nemá zima. Rýma, kašel a horečka rozrušily všechny plány a přinutily ho zůstat doma nebo ležet v posteli. Aby nachlazení a viry neporušily naše plány, je nutné sledovat naše zdraví a neignorovat signály, které tělo posílá. Jakmile se objeví bolest v krku nebo pocit pálení v nose, měli byste okamžitě opláchnout nosní dutinu fyziologickým roztokem nebo roztokem sody a opláchnout hrdlo.

Chcete-li dostat méně nemocných, musíte strávit více času venku a méně na veřejných místech. Nemáte-li čas na procházku, můžete si koupit psa, který vás vede dvakrát denně, ať už chcete nebo ne.

Pokud člověk jde do sportu, jí správně a tráví čas na ulici, nebojí se žádné nemoci. Kouření a alkohol oslabují tělo a činí ho zranitelným. Je nutné zanechat špatné návyky a začít zdravý životní styl.

Rýma s bolestmi v krku

Rýma bez nosu

Kašel

Masáž pro rýmu

Každý zima měl chlad a ví, co je. Mnoho lidí si myslí, že studená rýma je neškodná a krátkodobá nemoc, aniž by si uvědomila, že to může být začátek vážných komplikací. Aby se to nestalo, musíte při prvních příznacích nachlazení začít s léčbou.

Zde jsou některé účinné způsoby léčby studené rýmy:

Při prvním náznaku studené zimy je třeba si dát horkou koupel. Po nalepení hořčičné omítky na nohu připevněte hořčičnou omítku. Pak jděte do postele a pijte čerstvě uvařený čaj s malinami, lipami, šípky a medem. Pokud se ještě objevila zima, snažte se nepotahovat, vyhýbat se návrhům a ze všeho nejvíc, zůstat doma několik dní. Použijte vazokonstrikční léky v případě těžké ucpání nosu, ale nezapomeňte, že jsou návykové a dlouhodobé užívání může vést ke komplikacím. Začněte léčit bylinnými přípravky. Vmíchejte do nosu čerstvou šťávu z aloe, mrkev, řepu, zelí, kalanchoe. No pomoci kapku olivového oleje, naplněný jemně nasekaný česnek. Opláchněte nos dvakrát denně slabým fyziologickým roztokem. Můžete použít pro tento odvar z léčivých bylin, minerální nebo mořské vody. Během oplachování musí být hlava udržována v rovině tak, aby se roztok nedostal do ucha. V noci si pod hlavu položte váleček. To snižuje otok sliznice a intenzitu výtoku. Nasaďte si teplé ponožky, do každé lžíce hořčičného prášku vložte. Je vhodný zejména pro děti. Konzumace kuřecího vývaru v důsledku obsahu cysteinu sníží otoky nosní sliznice a zastaví sekreci.

Rýma může být chronická a akutní, infekční a neinfekční. Musí být léčeny jakékoliv projevy rýmy.

Při léčbě akutní rýmy jsou tři stadia:

Počáteční fáze. V této době cítíte pocit pálení v nose, suchu a svědění. To může být doprovázeno bolestí hlavy, zánětem spojivek, kýcháním. Katarální fáze. Začnete cítit tento stav 2 hodiny po počáteční fázi. Objeví se nosní výtok, cítíte se dusno. Fáze zotavení. Vyskytuje se v 5-7 dnech. Množství hlenu začíná klesat a dýchání je snazší. Délka běžného nachlazení bez komplikací je 10 dní.

Přípravky na studený katar

S výskytem prvních příznaků nachlazení, musíte vzít antivirotikum. Příznaky mohou projít prvním dnem. I když se stav zlepšil, lék by měl být užíván do týdne. Mezi tyto léky patří arbidol, anaferon, aflubin.

K rychlému odstranění nazální kongesce můžete použít vazokonstrikční léky. Jejich působení je zaměřeno na zúžení malých cév a snížení nafouknutí. Výsledkem je zvýšení lumen nosní dutiny a uvolnění dýchání. Účinek nastane rychle, za 1-3 minuty.

Léky na rýmu jsou klasifikovány v závislosti na obsahu xylometazolinu, oxymetazolinu, nafazolinu a tetrizolinu.

Léčiva obsahující xylometazolin - je otrivin, galazolin, rinonorm, xymelin. Jejich doba trvání je 6–8 hodin.

Léky obsahující oxymetazolin jsou nazivin, nazol, phasin. Jejich činnost trvá 12 hodin.

Mezi léčiva obsahující naftyin patří nafyzin a sanorin. Jejich působení je 4-6 hodin.

Tetrizolin se nachází v tizin xylo bio. To trvá 4–6 hodin.

Při použití výhodnějších léků ve formě spreje. Při zavlažování nosní sliznice sprejem je účinná látka rovnoměrně rozložena a rychleji dodávána do krevního oběhu. Kapky se mohou dostat do nosohltanu, což snižuje účinnost dávky.

Navzdory tomu, že léky rychle usnadňují dýchání, měli by být léčeni s opatrností. Měly by být používány pouze tehdy, když je to naprosto nezbytné. Pokud je užívání léků zpožděno o více než týden, může to vést k opakovanému edému. Ve vážnějších případech dlouhodobého užívání se mohou objevit patologické změny ve struktuře sliznice.

Kontraindikováno je použití vazokonstrikčních léků na atrofickou rýmu, glaukom, kardiovaskulární onemocnění a těhotenství.

Další prostředky pro léčbu běžného nachlazení

Nosní sliznice musí být neustále zvlhčována. K tomu potřebujete:

Nos opláchněte roztoky obsahující mořskou sůl, éterické oleje, bylinné tinktury, cibuli nebo citronovou šťávu. Nos zvlhčete oleji. Může to být olej z jedle, eukalypt, thuja. Ponořte bavlněné pupeny do oleje a otřete nosní průchody. Jedním z nejlepších léků je lovecký olej. Jeho použití rychle a účinně zmírní i chronickou rýmu. Dáte 2 kapky oleje ráno a večer. Dobře zjemňuje sušený dětský krém. Navlhčete místnost zvlhčovači nebo vodními nádržemi. Při vysoké vlhkosti nesmí teplota v místnosti překročit 22 ° C.

Použijte recept na terapeutický salát:

Smíchejte 1 lžíci suchého mořského kale, 2 lžíce tvarohu, hrst vlašských ořechů, lžíci slunečnicového oleje a stroužek česneku. Salát by měl být konzumován denně ráno v průběhu měsíce. To se nejen zbavit nachlazení, ale bude také užitečné pro kardiovaskulární systém.

Účinná bude také inhalace a aromaterapie.

V použití aromaterapie:

Vdechování s použitím oleje z eukalyptu, borovice, čajovníku. Vezměte si koupel s přídavkem éterických olejů. Pro inhalaci aromatických par použijte aroma lampu.

Akupresura po dlouhou dobu používá k léčbě nachlazení. K tomu potřebujete znát polohu bodů odpovídající oblasti nosu a správně použít techniku. Dechová cvičení také pomohou zmírnit chlad.

Po nachlazení je ucho

Jak léčit nachlazení doma

Jak stoupat nohy studenou

Co pít s chladem

Jak léčit nachlazení

Nachlazení - řada onemocnění, včetně infekčních, spojených se zánětem horních cest dýchacích; mohou také zahrnovat revmatismus, neuralgii, bolesti zad.

Příčiny nemoci

Kolísání teploty a vlhkosti vzduchu as tím spojené podchlazení celého organismu nebo jeho jednotlivých částí; nízká tělesná odolnost.

Příznaky a příznaky nachlazení

bolesti v celé telegalov mormorchichyaniekashelpovyshennaya teplota v krku

Léčba studených symptomů

Vzhledem k tomu, nachlazení má mnoho příznaků pro každý případ má své vlastní, nejúčinnější recepty. Vhodné recepty naleznete v příslušném článku:

Léčba studené a rinitidy

Samozřejmě, mnoho lidí ví, jak léčit nachlazení, a snad každý člověk má svůj vlastní „jedinečný a účinný“ způsob, ale ne každý si myslí, co je v procesu léčby nemožné. Dělat chyby v této zdánlivě jednoduché otázce, lidé často dostávají spoustu závažných komplikací, které vyžadují dlouhodobou a komplikovanou léčbu.

Běžné chyby léčby

Mezi nejčastější chyby v léčbě běžného nachlazení a nádchy u pacientů jakéhokoli věku patří:

Nákup "některých" kapek z nachlazení. Mnoho lidí s chladem běží hned do lékárny a žádá, aby jim z této pohromy udělali „nějaké“ kapky, ale to se nedá udělat. Aby bylo možné správně zachytit kapky z nachlazení, musíte se poradit s lékařem, který určí důvody jeho výskytu, a ve skutečnosti mohou být jiné, stejně jako stadium onemocnění. Nesprávné kapky v tomto případě mohou nejen zhoršit stav, ale také vést k vážným následkům, protože kromě běžného nachlazení může být také alergický, stejně jako příznak zánětu vyskytujícího se v dutinách nosní sliznice, ve většině případů lidé nepovažují běžné nachlazení za vážné onemocnění a nesou to na nohou, aniž by změnili svůj obvyklý rytmus života, ale to nelze udělat. Tajemství rychlé léčby tohoto onemocnění je teplé. Převod studené rýmy, zejména v zimě, se může proměnit ve vážné nemoci, nejen sinusitidu, ale také sinusitidu, čelní sinusitidu a dokonce i vzhled polypů, podle doporučení souseda (příbuzných, přátel) není nutné dezinfikovat dutiny pomocí loupané cibule, česneku nebo kus silného mýdla, přilepením nosu. Mohou samozřejmě mít nezbytné kroky, ale sliznice nosních dutin a mandlí, jejichž účelem je chránit tělo před pronikáním infekcí, budou nejen předávkované, ale mohou také způsobit vážné popáleniny. Při nákupu léků v lékárnách nemusíte pokyny ignorovat. protože většina závažných komplikací léčby často vzniká právě kvůli nedodržení dávkování a obecným pravidlům pro užívání léků, antibiotika si nemůžete předepsat sami. Zpravidla před chladem jsou bezmocní a jejich použití obvykle vede k degeneraci virů a vzniku nových kmenů patogenů v těle, které budou rezistentní vůči antibiotikům. V důsledku toho, když je použití této kategorie výrobků skutečně vyžadováno, nebudou mít potřebný efekt, jeden z oblíbených domácích léků, jak pro děti, tak pro dospělé, v boji proti nachlazení je teplé ponožky s ohřívacími prostředky, například suchou hořčicí. Metoda je velmi účinná, ale ne každý ví, že je přísně zakázáno používat při vysoké teplotě pacienta, kapky z chladu nelze překonat a překročit přípustnou dávku, protože to způsobuje porušení mikrocirkulace kapilár, které živí mozek a oči člověka, což může vést k vážným následkům. Kapky jsou navrženy tak, aby poskytovaly dočasný účinek, usnadňovaly dýchání, zmírnily ucpání nosu, ale nevyléčily, ale mohou způsobit závislost v důsledku porušení základní funkce sliznic.. Dalším populárním způsobem léčby nachlazení je nosní mytí. tak docela. Nesprávný postup a příprava řešení může vést k vážným následkům. Například roztok může projít sluchovou trubicí do středního ucha a způsobit otitis. Nepropláchněte ucpaný nos. Postup je zcela kontraindikován v perforaci ušního bubínku.

Léky

Farmaceutické léky v léčbě nachlazení a rýmy u lidí všech věkových kategorií jsou také velmi populární a police moderních lékáren jsou plné různých zázračných léků, které slibují rychlou a snadnou úlevu od onemocnění. Ale je to? A jaká je podstata působení drahých léků?

Snad nejoblíbenější je Aspirin od různých výrobců a poměrně vysoká cena, která rychle zmírňuje stav pacienta, ale nejběžnější kyselina acetylsalicylová, která stojí asi 10 rublů, je založena na léku.

Na druhém místě můžete umístit kapky - Otrivin, For Nos, Xymelin - které jsou vazokonstriktorem, na bázi 0,1% roztoku xylometazolinu. Obvyklé a nenápadné v lékárně kapky Galazolin mají stejné složení, ale jsou téměř 4krát levnější.

Immunal je velmi populární, podporuje imunitní systém, posiluje tělo a pomáhá mu odolávat nachlazení virů, které je založeno na extraktu z echinacea. Pravidelná tinktura echinacea, která má stejné vlastnosti, je téměř 5krát levnější než inzerovaná droga.

Ambrobene a Lasolvan - velmi populární léky proti kašli pro nachlazení, které mají vysoké náklady, ale jsou založeny na obvyklém Ambroxolu, jehož cena je v průměru 50 p.

Jako protizánětlivé činidlo se často používá Nurofen, jehož hlavní složkou je Ibuprofen (až 40 r).

Populární antipyretické léky - Panadol, Efferalgan a dětský Calpol, které značně usnadňují pacientovi stav, jsou založeny na běžném paracetamolu s přídavkem různých příchutí, jejichž cena v tabletech nepřesahuje 15 rublů.

Velmi mnoho lidí se studeným a výtok z nosu vezme Coldrex, lék, který zmírňuje příznaky nemoci a lidského stavu, a má vysoké náklady. Ale jen málo lidí si myslí, že hlavní účinná látka v tomto léku je stejná, Paracetamol.

Lidové léky na nachlazení

Aloe (džus) s medem a vínem. Aloe šťáva smíchaná s medem a suchým vínem chrání proti nachlazení, zvyšuje odolnost organismu vůči infekčním onemocněním. Směs trvá 5-6 dnů. Před jídlem si vezměte 1 lžičku. Šťáva se vyrábí z dolních listů rostliny. Umyjí se studenou vodou, nakrájíme na kousky a vymačkáme přes tenké plátno. Jako febrifuge děti doporučily odvar ze sušených třešní. Pro přípravu odvarů se 100 g bobů nalije 0,5 litru vody a třetina objemu kapaliny se odpaří pod víčkem pod víčkem. Suchý hořčičný prášek nalijte do ponožek a neodstraňujte 2-3 dny. V časných ranních hodinách nemoci může být zima zastavena 10-minutovou lázní s hořčičným práškem. Je velmi užitečné použít odvar z čerstvých nebo sušených jahod nebo malin, ležet na spaní a zároveň dýchat odvar ze šalvějových listů, Božího stromu (pelyněk) a pelyněku. Od studené pomáhá čaj se zázvorem a medem. Nastrčte 1/4 šálku zázvoru, přidejte sklenici medu a vařte. Do čaje přidejte 1/2 lžičky této směsi, citron. Vytlačte šťávu z jednoho citronu. V 800 ml vařené vody se rozpustí 100 g lindenového medu. Tento nápoj by měl být během dne opilý. Pro prevenci nachlazení je užitečné užívat med ústně: pro děti 5-7 let - 1 čajová lžička, a pro dospělé - 1 lžíce za noc. Med se rozpouští v 1/2 šálku vývarů. Proveďte postup do jednoho měsíce Linden (barva). Polévková lžíce drobných lipových květů vařit v 1 šálku vroucí vody, nechat 20 minut, kmen a přidat 1 lžíci medu. Pijte 1 / 4–1 / 2 šálku. Užívání medu zlepšuje pocení, takže infuze je žádoucí, aby se na noc. Chřipka projde bez komplikací, pokud si vezmete listovou šťávu z lopuchu 1 lžíci 3 krát denně 30 minut před jídlem. V období sklizně, tj. Od června do září, se doporučuje užívat si čistou šťávu a zbytek času - tinkturu: 50 g vodky na 250 ml šťávy, vyluhovat po dobu 5-7 dnů. Vařte sklenici mléka. Rozetřete středně velkou cibulovou hlavu na jemný struhadlo, zakryjte vařícím mlékem a dobře promíchejte. Nechte ho vařit po dobu 10 minut, pak pít ve formě tepla na půl hodiny, cibule, česnek. Při prvních příznacích chřipky nakrájejte velkou čerstvou cibuli a poté vdechujte výpary cibule, opakujte tento proces 3-4krát denně. Mezi jednotlivými procedurami namočte vatku do drceného česneku a položte ji hlouběji do nosu nebo vytvořte česnekové kapky: rozdrťte dvě malé hlavy česneku (100 g), nalijte sklenici vodky a dobře protřepejte; 1 pokles na jazyk, jako by se rozmazával po ústech, a pak polykat. Tato léčba bude účinná, pokud bude provedena během 3 až 4 dnů. Během epidemie chřipky je vhodné jako preventivní opatření provést následující postup. Cibule na roštu a 10–15 minut vdechují vůni čerstvě připraveného kaše, maliny, alkoholu. Sklenka horkého čaje zředěná 1 polévkovou lžící malinových bobulí nebo marmeládou a 1 lžíce 70% alkoholu nebo vínového balzámu. Pijte v malých doušcích. Pro potový efekt zakryjte hlavu kapesníkem nebo ručníkem. 4 lžičky malinového listí nebo ovoce vaří 2 šálky vařící vody a nechte několik hodin v termosce. Pijte teplý až 1/2 šálku 4 krát denně. Infuze listů, můžete také kloktat. Nebo: lžíce suchého malinového ovoce vařit 1 šálek vařící vody a nechte po dobu 20 minut. Pijte 1 sklenici horké infuze 2x denně. Použijte jako diaforetikum, med a brandy. V 1 šálku horkého čaje rozpusťte 1 lžíci medu a 1 lžíci brandy. Pít v malých doušcích, mléko s medem. Smíchejte 2 lžíce medu ve sklenici horkého mléka a vypijte 2–3 dávky po celý den, mléko, vejce, med, máslo. 0,5 l. smíchejte mírně ohřáté syrové mléko s čerstvým slepičím vejcem, přidejte 1 lžičku medu a stejné množství másla, vše důkladně promíchejte a pijte přes noc. Tam je velmi dobrý účinek léčení nachlazení. S nachlazením dítěte důkladně promažte hrudník, záda, krk, ruce a nohy nemocného dítěte směsí z vodky, medu s přídavkem jedné tablety chininu a aspirinu. Dejte dítěti pot, vyměňte oblečení v suchém oblečení a uspejte. Dejte dítěti čerstvé a zelené šťávy ovsa v lžíci 3-4 krát denně. Odvar z pearl ječmene se doporučuje jako antipyretikum pro děti a dospělé s nachlazením. 100 g obilovin se nalije 1 litr vody a 10 až 15 minut se vaří, ochladí se a přetvoří se. Vezměte celou dávku na 1 příjem v noci. Chcete-li zlepšit chuť, můžete přidat lžíci přírodního medu, lepší než vápno. Děti snižují dávku v závislosti na věku. V sibiřských vesnicích s "krutým chladem" a silným kašlem se používal následující nástroj. 20 g paliny trval na 0,5 litru vodky - čím déle, tím lépe, ale ne méně než jeden den. Trvalo 1 lžíci 3 krát denně a před spaním. Tento přípravek se nedoporučuje dětem Pouště, čekanka. Motherwort a kořen čekanky ve stejném poměru vaří vařící vodu, jako je čaj, nechte ji vařit a vzít na nachlazení 3 krát denně po dobu 1/2 šálku Sbírejte číslo 1. Smíchejte plody anýzu a trávy hořkého paliva ve 2 částech, vrbové kůry bílé, lipové květy ve tvaru srdce, třílisté hodinky - ve 3 dílech. Připravte si odvar z 1 polévkové lžíce kolekce na 1 šálek vody. Vezměte 1-3 šálky denně na nachlazení Kolekce č. 2. Sbírejte plody malin (2 díly), listy matky a nevlastní matky (2 části) a oreganové byliny (1 díl). Lžíce směsi nalít sklenici vařící vody po dobu 20 minut, kmen. V teplé formě je tato zpocená infuze opilá na noc Sbírat č. 3. Tráva a kořeny jarního prvosenky, kořeny elecampanu, listy léčivého šalvěje, borovice obyčejné, máty peprné, květy měsíčku, listy velkého jitra, kořene lékořice, bylinná tymián obyčejná směs rovnoměrně. Připravte si infuzi z rozdrcené směsi, napěchujte a vezměte 70 ml 3-5 krát denně po jídle s akutními respiračními chorobami.. Sbírka č. 4. Farmaceutické květy heřmánku, květy černého bezu, lipové květy ve tvaru srdce a listy máty peprné. Připravte si infuzi lžíce sběru ve sklenici vody. Vezměte 2-3 sklenice horké infuze denně pro nachlazení. 30 g koňaku nebo vodky, 1 lžíce medu, 1 polévková lžíce másla, 1 lžíce malin (šťouchaná s cukrem nebo čerstvá), míchejte ve sklenici horkého mléka, přidejte 0,5 lžičky sody a pijte přes noc. Připravte si výměnu prádla, protože je spousta pocení. Pro děti je tento koktejl připraven bez alkoholu, s poloviční dávkou složek. Pro nachlazení s horečkou a nemoci s horečkou, je doporučeno jíst bobule červeného rybízu nebo pít šťávu, černý rybíz (tinktura). Do sklenice vodky nalijte sklenici černého rybízu, přidejte sklenici cukrového sirupu a nechte 30 dní na tmavém místě, občas třepáním. Vezměte 1 sklenici denně nebo nalijte do sklenice horkého čaje 1 lžíci tinktury. Účinný lidový lék na chřipku je černý rybíz. Připravte si z něj nápoj s teplou vodou a cukrem. V den, kdy musíte pít více než 4 sklenice. V zimě je snadné připravit odvar z předem připravených větviček rybízu. Udělejte plnou hrst jemně rozbitých větví se 4 sklenicemi vody. Vařte po dobu 5 minut a pak vařte na nízkém ohni 4 hodiny. Pijte v noci 2 šálky vývaru ve formě tepla, lehce slazené. Taková léčba během nemoci musí být provedena dvakrát, borovice (jehly). Čerstvé jehličí (100 g) umyjte a nakrájejte, pak nalijte 1 litr vroucí vody, přiveďte k varu a vypněte teplo. Infuzi po dobu 1-2 hodin, kmen a pít 1/2 šálku 3-4 krát denně, rozpouštění 1 lžíce medu v nápoji. Infuze je bohatá na vitamín C, stejně jako na další vitamíny a stopové prvky. Má baktericidní účinek, urychluje regeneraci chřipky, nachlazení, čaj nebo mléko s medem. Pro nachlazení vezměte med s horkým čajem nebo mlékem na noc (1 polévková lžíce medu na 1 šálek čaje nebo mléka) s citronovou šťávou (100 g medu a šťávy z 1/2 citronu denně), malinami a jinými léčivými rostlinami, které mají diaforické nebo expektorační účinky akce. V tomto případě se zvyšuje terapeutický účinek medu a léčivých rostlin, česnek s medem. Rozetřete česnek na jemném struhadle a smíchejte s medem v poměru 1: 1. Vezměte 1 lžíci 1-2 krát denně s vodou. Jemně rozdrtíme několik hřebíček loupaného česneku a zamícháme do sklenice mléka. Dále tuto směs vaříme a necháme vychladnout. Vezměte několikrát denně čajovou lžičku - významně to zmírní klinický průběh onemocnění. Když chřipka je užitečná, aby se alkohol tinktura z eukalyptových listů. 20 g suchých drcených listů eukalyptu nalít alkohol, pevně ucpat a trvat na 7-8 dnů. Napětí a zmáčkněte zbytek tinktury. Vezměte 20-25 kapek zředěných 1/4 šálku vařené vody.

Lidové léky na rýmu

Aloe. S chladem vdechněte 3-5 kapek aloe do každé nosní dírky 4-5 krát denně, nakloňte hlavu dozadu a masírujte křídla nosu po instilaci. Když je doporučeno vychladnout dvakrát denně, směs extraktu z divokého rozmarýnu a rostlinného oleje. 1 g extraktu z divokého rozmarýnu smíchaný s 9 g rostlinného oleje, vařit a vařit tuto směs v peci několik minut. Extrakt z divokého rozmarýnu: vaříme 2 čajové lžičky divokého rozmarýnu s 1 šálkem vroucí vody, dáme na mírné teplo, přidržíme, dokud se polovina vody nerozpustí. K vyléčení zima je velmi užitečné se potit v parní ruské lázni. Doporučuje se otřít křížek s strouhanou ředkvičkou (na polovinu se strouhaným křenem) smíchanou s malým množstvím medu a soli a po opuštění lázně vypít 2-4 šálků vývaru z lipových květů, bezu černého nebo heřmánku se směsí šťávy z kyselých bobulí. (koupele). Při nachlazení, kašli, respiračních onemocněních, se doporučuje použití horčičně-solné lázně. Do kbelíku s teplou vodou přidejte 200 g soli a 150 g hořčice. Snižte obě nohy do holeně v kbelíku a zakryjte ho teplou přikrývkou. Udržujte nohy v roztoku až do zarudnutí, pak je opláchněte teplou čistou vodou a položte na vlněné ponožky. Při křečových žilách jsou lázně nohou kontraindikovány. Na samém počátku zimy, pokud není doprovázena nemocí, jako je chřipka, se doporučuje pít 1/2 sklenice vody s pěti kapkami jódu. Jód také pomůže proti chronické rýmě. Rozpusťte 6-7 kapek se 2 čajovými lžičkami vařené vody a směs dvakrát pohřbte denně, ráno a večer. Kromě toho musíte během dne vdechovat více jodových výparů přímo z láhve nejprve jednou a poté dalšími nozdry. Mořská sůl je také bohatá na jód a má silný antiseptický účinek. Zředí se v poměru: 1 lžička na 250 ml teplé vody pro dospělé a 500 ml pro děti. Tímto roztokem je promytý nos, tenký proud tekoucí tekutiny do jedné nosní dírky tak, aby se vylil z druhého. Při nachlazení vmíchejte do nosu 3-5 kapek mentolového oleje a mazejte čelo, spánky a nos. Můžete smíchat mentolový olej s gáforovým olejem a postupovat stejným způsobem. Opláchněte nos teplou, mírně osolenou vodou s přídavkem měsíčku nebo eukalyptové tinktury (1 lžička na 0,5 l vody). Chcete-li to provést, ohněte se nad nádobou, nosem, natáhněte roztok a uvolněte ho z úst. Proto opláchněte nos celým roztokem, aniž byste zvedli hlavu. Vyfoukni si nos. Proveďte tento postup dvakrát denně, ráno a večer, v případě chronické rýmy.. Pšeničná kaše (pro zahřátí. Pro prodlouženou rinitidu u dítěte, šijte úzký pytel lněné tkaniny, naplňte ho teplou, tvrdou vařenou kašou a prosakujte na nosní plochu tak, aby Uzavřít maxilární dutiny, udržet v teple Červená řepa (šťáva) Pro děti, zejména ty malé, vštípit do nosu čerstvě připravenou šťávu z červené řepy. Smíchejte 30 g oleje z rakytníku, 20 g čerstvé šťávy z měsíčku, 15 g rozpuštěné kakaové máslo, 10 g medu, 5 g propolisu, v případě studené hlavy namočte vatu do této kompozice a vložte ji do nosu na 20 minut Soda, jód V bolestech hlavy často nasávejte nos a vypláchněte ústa takovým složením: 4 čajové lžičky jedlé sody a 5 kapek jódu ve sklenici vody. Kapilára (tinktura) Doporučuje se zabalit nohy s gázou navlhčenou alkoholickým extraktem z papriky, když máte nachlazení, nasadit vlněné ponožky a jít do postele Eucalyptus a Altea. Odchlazování z eukalyptu a Althea při velmi chladném počasí velmi dobře pomáhá. Eucalyptus má účinné dezinfekční a adstringentní vlastnosti a Altea - protizánětlivé a obklopující. Vaření vývary musí být odděleny: vezměte 10 g drcených listů eukalyptu a 20 g listů Althea ve sklenici vroucí vody. Vařte je 5-10 minut a namáhejte. Mix vývarů ve stejném poměru, nalijte do konvice a opláchněte nos 5-6 krát denně, 2-3 krát v každém běhu.

Dieta a správná výživa při léčbě nachlazení

S velmi silným chladem s vysokou teplotou v prvních dnech se musíte zdržet jídla, pít dostatek tekutin, ovocných a zeleninových šťáv, ředěných vodou.

Doporučuje se zvýšit odolnost těla a zkrátit dobu trvání onemocnění 1-2krát denně, aby se vypila šťáva z jednoho citronu (vitamín C), rozpuštěného ve sklenici vody s lžičkou medu. Je užitečné vzít si česnek odvar 1 krát denně (nalít 3-4 sklenice česneku stroužky česneku a vařit), který má antispasmodic a antiseptický účinek, propláchne toxiny z těla a zmírní horečku.

Po skončení akutního stádia nemoci můžete postupně přecházet na vyváženou stravu, zpočátku omezující spotřebu masa, vajec, sýrů a škrobových potravin.