Léčba nachlazení u novorozence

Akutní respirační virové infekce (běžné nachlazení, ARVI) jsou nejčastější skupinou onemocnění u všech lidí. Hlavními příznaky jsou intoxikace (letargie, ospalost, špatná chuť k jídlu), horečka, kašel, rýma, bolest v krku a bolest v krku. Je nutné léčit nachlazení, zejména u dítěte v dětském věku, protože v prvním roce života je onemocnění komplikovanější, komplikace se vyvíjejí častěji. Není žádným tajemstvím, že předčasně narozené děti a ti, kteří jsou krmeni lahví, jsou náchylnější k nachlazení.

Začněte bojovat s každým příznakem

Intoxikace

Otpaivanie novorozenec je důležitým bodem při léčbě jakékoli virové infekce. Mléko se skládá ze 75% vody, proto pro snížení toxicity aplikujte dítě na prsa častěji než obvykle. To má smysl dělat toto každých 10 minut během bdělého období. Matka rychle produkuje protilátky proti viru, dítě je dostane s mateřským mlékem a obnoví rychleji. Během období nemoci dítěte může být pájeno s převařenou vodou, zejména pokud je na umělém krmení.

Rýma

Pokud se jedná o výtok kapaliny, nos by měl být promyt fyziologickým roztokem. Je lepší koupit drahé výrobky z čištěné vody oceánu. Uvolňují sliznice, nepřesušují, spolehlivě čistí nosní cesty. Nelze použít fyziologický roztok pro mytí malých dětí, zejména při vaření doma. Vyschne sliz.

S prodlouženým výtokem z nosu, kdy se nosní výtok stává silným a obtížně se odděluje, pomáhá mrkev a čerstvá šťáva z červené řepy dobře. Pohřbeme až 2 kapky až 5krát denně. Můžete vyzkoušet jedno procento protargolu. Jedná se o kapky s obsahem jódu, které se lékárna připravuje. Mají krátkou trvanlivost, dobře odstraní silný výtok.

Výtok kapaliny by měl být nasáván stříkačkou (malá hruška), tlustá - odšroubujte pomocí tenké vaty z vaty. Musí být navlhčen v rostlinném oleji, protože dítě má velmi jemnou a tenkou sliznici, kterou lze snadno poškodit.

S nazální kongescí po léčbě fyziologickým roztokem, můžete kapat vazokonstrikční kapky (0, 025% xylometazolin). Nepoužívejte déle než 3 dny.

Kašel

Kašel může být způsoben hojným hlenem z nosu, který dráždí receptory umístěné v horních dýchacích cestách. Dokáže projít bez stopy, pokud odstraníte chlad.

Z preferencí vykašlávání je lepší dávat bylinné léky (gedelix, gelisal, vazby, Dr. Mom, tussamag atd.). Je nutné dávat plnou věkovou dávku. Při neautorizovaném snížení dávky léku, například při malém kašli, je účinnost léku snížena a proces hojení je zpožděn.

Vzhledem k vysoké pravděpodobnosti nežádoucích účinků je nežádoucí, aby děti mladší 2 let užívaly léky na bázi ambroxolu, karbocysteinu a acetylcysteinu.

Zajímavé vědět! Ve Francii jsou tyto léky zakázány dětem do 2 let od roku 2010 a přicházejí k nám s pokyny, které nemají tuto věkovou hranici.

Červené hrdlo

Všechny přípravky pro léčbu krku mají přísná věková omezení a jsou zakázána pro použití u novorozenců. Přísně kontraindikované pro manipulaci s postřikem v hrdle - mohou způsobit křeč horních cest dýchacích.

Bezpečným a osvědčeným lékem pro léčbu bolesti v krku je obvyklý jodinol. Není třeba ředit, stačí na ně namočit vatový tampon a ošetřit mandle. Léčivý olej z chlorofylliptů se dobře osvědčil. Zředí se 1: 1 slunečnicovým olejem. Chlorophyllipta olej lze léčit mandle, a můžete kapat do nosu. Když je vypuštěn, promaže zadní stranu hrdla. Po krmení můžete také dát heřmánkový odvar (antiseptický), 2-3 tsp stačí. za den.

Antivirová léčiva

Léčba léky v raném věku by měla být prováděna s velkou opatrností. Povoleno používat pouze léky s prokázanou bezpečností a účinností. U kojenců se ukázalo, že nejlepší jsou interferonové čípky (Genferon, Viferon a další), které jsou vloženy do osla. Ale jako pediatr, nedoporučuji vkládat svíčky na první příznaky zimy s mírným průběhem, pokud je to první případ nachlazení a teplota nezvýší nad 38 stupňů. Tělo dítěte se dokáže vyrovnat s lehce běžícím onemocněním a používání antivirotik neumožní jeho imunitnímu systému plně využít všech svých obranných schopností.

Použití antivirotik je v takových případech oprávněné:

 • teplota je asi 40 stupňů;
 • horečka trvá déle než 3 dny;
 • onemocnění má závažný průběh s těžkou intoxikací;
 • Nejedná se o první případ virové infekce a dříve se léčba prováděla pouze za použití těchto léků.

Léčba antibiotiky

Jmenován v následujících případech:

 1. Závažné onemocnění a podezření na bakteriální infekci.
 2. Existují bakteriální komplikace (otitis, bronchitida, pneumonie).

Pozor! Léčba nachlazení antibiotiky je sama o sobě zakázána, pouze je může předepsat pouze pediatr.

Antipyretika

U kojenců v prvních 2 měsících života by se antipyretická léčiva měla používat při teplotě 38 ° C a vyšší. Pokud trpíte závažným onemocněním srdce, pak na 37,8 stupňů a více. Od 3. měsíce života nelze snížit teplotu pod 38, 5 stupňů.

Až šest měsíců je paracetamol nejbezpečnějším lékem. Méně často lze použít ibuprofen.

Vzhledem k tomu, že tato skupina léků má špatný účinek na sliznici žaludku, je bezpečnější používat je ve formě svíček, které se vkládají do řiti. Můžete použít svíčku ne více než 3 krát denně, s přestávkou nejméně 4 hodiny, protože protizánětlivé léky jsou více pravděpodobné, že způsobí nežádoucí účinky u malého dítěte. Následky předávkování mohou být závažné. Kromě toho, během horečky, můžete otřít dítě se zředěným octem, aby zábaly pleny namočené v teplé vodě. Účinek bude trvat 30 minut.

Ostatní procedury

 1. Pro nachlazení, jemně nakrájený česnek pomáhá v místnosti. Jeho fytoncidy se budou šířit po celém domě a pomáhají vyrovnat se s virem. Nedoporučujeme kojící matce jíst. I když je to účinný lék, česnek mění vůni mléka, může způsobit reakce u malého dítěte.
 2. Kojící matka může pít odvar z boků, nezpůsobuje alergie a dodává tělu vitamín C, který přichází k dítěti s mlékem. Můžete zkusit brusinkovou šťávu, pokud nezpůsobuje koliku u dítěte, alergickou reakci.
 3. Důležitým bodem při léčbě nachlazení je zahřívání dolních končetin. Noste teplé ponožky pro vaše dítě. Je velmi dobré nosit na nohou froté ponožky s hořčičným práškem. Tato metoda rychle zbaví dítě od zimy, může zabránit horečce.

Když to stojí za to vyzvánět alarm a naléhavě volání lékaře

 • Pokud dítě nejí.
 • Po jídle dochází k zvracení.
 • Dítě je ospalé, probouzí se s obtížemi.
 • Trvalá horečka (teplota nad 38,5 stupně) nebo přetrvávající hypotermie (teplota 35,5 stupně a nižší).
 • Obtížné, hlučné, rychlé dýchání (až 60 nebo vícekrát za minutu).
 • Vyskytla se vyrážka.
 • Z ucha byl hnisavý výtok.
 • Křeče.
 • Prudké zhoršení pohody dítěte.

Tak, aby vaše děti nedostaly nemoc, kojí je déle a temperament: každodenní procházky na čerstvém vzduchu, od 10. dne života, pokud nemůžete chodit venku (déšť, námraza -15 stupňů a výše), nechte dítě spát na skle balkon Denně si můžete zařídit vzduchové lázně, udělat lehkou masáž, gymnastiku. Důležitým bodem při kalení je koupání. Pokud se budete řídit těmito doporučeními v dobré víře, vaše zdraví je zaručeno!

Studené u dítěte ve věku 5 měsíců než léčit

Upozornění:
Toto doménové jméno bylo obnoveno a obnoveno nebo vymazáno. Pokud jste žadatelem o registraci názvu domény, obraťte se na svého poskytovatele registračních služeb.

Bitte beachten Sie:
Diese Domainregistrierung is abgelaufen und die Verlängerung oder Löschung der Domain stehen a. Wenn Sie der Registrant sind und die Doména registrátorung verlängern möchten, kontakt Sie bitte Ihren Service-Provider.

Por favor, tenga en cuenta:
Este registro del dominio ha expirado y la renovaciГіn o la supresiГіn del dominio esté pendiente. Využívá se jako registrovaná osoba, která si přeje, aby se vrátila z domova, z čehož plynoucí výhody z kontaktů na kontaktní údaje.

Jak matka dítěte zjistí, že dítě je zima? Hlavní příznaky onemocnění. Způsoby léčby. Pravidla péče o nemocné dítě do jednoho roku

Zdraví dítěte vyvolává obavy rodičů. Nejtěžší je zachránit dítě před chladem: je snadné ho nakazit, onemocní, často se objevují komplikace. Je důležité vědět o příznacích, průběhu nemoci, jak léčit nachlazení u dětí, aby mu včas pomohl.

Vlastnosti výskytu u dětí

V medicíně se zima nazývá ARVI nebo akutní respirační infekce (akutní respirační virová infekce nebo akutní respirační onemocnění). První z nich se šíří v období virových epidemií: dítě může být nakaženo od příbuzných, pokud je oslabena jeho imunita.

ARI se často vyskytuje v důsledku podchlazení dítěte, které způsobuje oslabení lokální imunity na sliznicích a aktivní reprodukci bakterií, virů, které jsou neustále přítomny u lidí v malých množstvích.

Děti mladší než jeden rok se snaží, aby se nedostali na veřejná místa, aby se zabránilo infekci. Pokud je blízký příbuzný nemocný, komunikace je omezena, aby dítě neinfikovalo.

Dítě je méně pravděpodobné, že onemocní z důvodu imunity, kterou obdrží od matky při narození. Působí u novorozence do 3-4 měsíců, pak tělo nezávisle tvoří ochranný systém a navíc dostává mléko z mateřského mléka, pokud je dítě kojeno. U dětí je pravděpodobnost infekce vyšší.

Infekce od mámy

Velké potíže jsou způsobeny nemocí kojící matky, která může nakazit kojence. Infikovaná osoba se o této nemoci neprodleně dozví: první příznaky zimy se projeví několik dní po infekci.

Virus z matky může vstoupit do těla dítěte přes sliznici nosohltanu, mateřského mléka, ale nemůžete přestat krmit: dítě ztratí hlavní léky.

Časté mytí rukou mýdlem a gázovou maskou, kterou je třeba několikrát denně měnit, pomůže omezit dopad patogenů.

Příznaky

Dítě ještě není schopno vysvětlit, že začal onemocnět, takže rodiče často věnují pozornost zjevným příznakům nachlazení u dětí:

 1. Vypuštění hlenu z výtoku;
 2. Oči ztmavnou;
 3. Obtížné dýchání, dítě otevírá ústa častěji, hází hrudník nebo bradavku během krmení, pláče a odmítá jíst, i když je zjevně hladový;
 4. Zvýšení teploty může být doprovázeno horečkou, zimnicí - dítě se třese při normální pokojové teplotě;
 5. Hlas se chraptí;
 6. Časté kýchání a kašel.

Předtím, než tyto příznaky upozorní na změny v chování dítěte. Stává se pomalým nebo příliš vzrušujícím. Dítě se nespí dobře, naopak, často spí dlouho a je rozmarná. Známky nachlazení u novorozence - důvod okamžitě se poradit s lékařem.

Kašel a rýma v nepřítomnosti vysoké teploty mohou být příčinou alergické reakce nebo individuálním rysem průběhu onemocnění. Tyto symptomy nachlazení u kojenců vyžadují objasnění příčin a léčby. Kojenci nevědí, jak vyhodit nos, kašel, hlen z nosu odkapává do hrdla, spadá do ušních cest. Může se objevit otitis, bolest v krku, pneumonie. Vážnější komplikací je zánět mozku.

U kojenců starších 6 měsíců se rýma a rýma objevují při zubání zubů. Jak pochopit, že začali růst? V tomto případě děti:

 1. Zvyšuje se slinění;
 2. Tam je touha vytáhnout si ústa prsty a předměty, zkuste je žvýkat;
 3. Žvýkačky v místě výskytu zubů bobtnají, začervenají se.

A s těmito příznaky budete potřebovat konzultaci s pediatrem: poskytne doporučení, jak pomoci vašemu dítěti s zuby.

Metody zpracování

Pokud má dítě zima, Komarovsky doporučuje okamžitou návštěvu u lékaře. Pouze on správně rozhoduje, jak léčit chlad. Doporučuje se používat méně různých léků, je přísně zakázáno samovolné vyléčení pro dítě. To může být nebezpečné léky, které pomáhají dospělým s podobnými příznaky.

V případě virového výskytu nachlazení je použití antibiotik, které se používají pro zánětlivé komplikace, k ničemu.

V případě nachlazení může pediatr předepsat nosní kapky, vazokonstriktor nebo léčivo, založené na fyziologickém roztoku, zatímco zánět obsahuje antibiotika. Do každé nosní dírky můžete pohřbít dvě nebo tři kapky fyziologického roztoku. To ztenčuje hlen, má antiseptický účinek. Aby bylo dýchání jednodušší, je třeba nos vyčistit hruškou, nosní odsávačkou nebo alespoň ústy.

Děti nemohou polykat prášky. Pro léčbu virových onemocnění předepsat svíčky pro nachlazení obsahující interferon, které jsou zavedeny do řiti. Lék se vstřebává ve střevech, působí rychleji a nepoškozuje trávení dítěte. Svíčky mohou být nahrazeny kapkami nebo sirupem, ale mohou způsobit zvracení.

Tam jsou pozitivní recenze o použití Anaferon pro nachlazení u dětí. Ale patří k homeopatickým lékům, pro léčbu virových onemocnění potřebujeme přípravky s vyšší koncentrací účinné látky.

Kontraindikováno pro léčbu nachlazení u kojenců:

 • Bujóny, čaj s medem, maliny, sirupy proti kašli - mohou způsobit alergie;
 • Instalování do nosu mateřského mléka. Původně nebyla určena pro léčbu rýmy, podporuje proliferaci bakterií, urychluje zánětlivé procesy;
 • Tření a inhalace éterickými oleji - může způsobit vyrážky a svědění;
 • Vdechování páry spaluje sliznici nosohltanu;
 • Použití omítky z hořčice je pro dětskou pokožku nepřijatelné;
 • Klystýr bez konzultace s lékařem.

Lidové léky jsou účinné pro nachlazení, ale jejich použití k léčbě novorozence se nedoporučuje. Lékařské zákroky předepsané lékařem, samoléčba může vést k komplikacím, které jsou nebezpečné pro život dítěte.

Pokud má dítě horečku

Teplota dítěte do 38 ° přispívá k rozvoji antivirových látek tělem, neměla by být poražena. Pokud ji snížíte již na 37 °, dítě se déle zotaví. Při teplotách nad 38 ° u dětí do 3 měsíců nebo 38,5 ° ve vyšším věku je naléhavě volána sanitka, je lepší podávat léky pod dohledem lékaře, protože je možná alergická reakce.

Sanitka vždy nechodí rychle a teplotní nárůst ohrožuje život dítěte. V této situaci mu můžete nezávisle předat antipyretikum určené pro kojence.

Při absenci pediatrických léků lze v případě nouze použít paracetamol, který rychle sníží teplotu. Dříve byl často předepisován při léčbě dětí mladších než jeden rok, ale dnes byl prokázán jeho toxický účinek na ledviny a játra.

Je kontraindikován, pokud je dítě 1 měsíc nebo méně. Pro dítě od 2 měsíců nebo více je jedna dávka 15 mg na 1 kg hmotnosti, nejvýše 60 mg na kg hmotnosti denně. Akce začíná po 30 minutách. a trvá 4 hodiny. Tablety musí být rozpuštěny ve vodě a dány k pití dětem. Nelze použít déle než 3 dny, je lepší nahradit paracetamol antipyretiky upravenými pro kojence.

Je zakázáno dávat aspirin, otírat dítě roztokem vody s octem, alkoholem, vodkou. Chemikálie vstupují do těla dítěte kůží a způsobují otravu. Měsíční dítě může dostat spálené sliznice vdechování par.

Termoregulace v těle ještě není prokázána, náhlý pokles nebezpečí a může způsobit křeče u dítěte. Pro zmírnění tohoto stavu se nechá otřít hadříkem navlhčeným v teplé vodě.

Nebezpečná bílá horečka, která se projevuje vysokou teplotou a bledostí kůže, zatímco končetiny jsou chladné. Aby se teplota snížila pomalu, pouze pod dohledem lékaře.

Pravidla péče

Komarovsky poznamenává, že tělo je schopno vyrovnat se s chladem, pokud vytvoříte příznivé podmínky. Základní pravidla:

 1. Pravidelné větrání. Přítok čerstvého vzduchu umožňuje zbavit se virů a bakterií v místnosti, kyslík usnadňuje dítěti dýchání;
 2. Vlhkost - do 70%. Suchý vzduch dráždí dýchací cesty. Můžete použít zvlhčovač, dát nádobu s vodou v blízkosti baterie, zavěsit vlhký hadřík;
 3. Teplota v místnosti by neměla být vyšší než 22 °. Není třeba dodatečně zahrnout topná zařízení, zabalit dítě, pokrývat teplejší než obvykle. Oslabené tělo bude nuceno vynakládat energii na boj proti přehřátí, na delší zranění;
 4. V místnosti provádět mokré čištění 1 - 2 krát denně, protože mikroby se usazují na povrchu a prachový vzduch dráždí dětskou sliznici, ztěžuje dýchání;
 5. Oblečení by mělo být lehké a pohodlné, vyrobené z prodyšných materiálů (bavlna). Oblékat dítě ihned po pocení, otřete ho do sucha. Nutnost výměny a mokré lůžkoviny. V době nemoci je lepší opouštět pleny - přispívají k přehřátí při vysokých teplotách;
 6. Hlava dítěte by měla být nad tělem, pod hlavu můžete dát malou polštář a následovat pózu dítěte, když je v rukou rodičů;
 7. Důležitá klidná atmosféra v domě. Nemůžete se na dítě zlobit, že je nemocný a nezbedný. Dítě cítí stres, začíná se bát. Dvojitý stres zhoršuje příznaky onemocnění u kojenců.

Denní režim a krmení chladem

Bolestivý stav vede k vyčerpání, únavě. Je nutné se vzdát obvyklého vzoru spánku a dát dítě spát více, aby se zotavilo. Je nutné se vyhnout hluku, jasnému světlu, aktivním hrám - nemocné dítě se rychle unaví a potřebuje odpočinek.

Při malém chladu byste se neměli vzdát každodenních procházek, pokud dítě může dýchat nosem. Měly by být krátké. Kontraindikace jsou horečka, rýma, kašel, bolest v krku, slabost.

Nutná výživa je nutná pro dítě, aby se zotavila, obsahuje živiny a vitamíny. Pokud je dýchání nosu nemožné, novorozenec často odmítá jíst, s exacerbací onemocnění a vysokou teplotou může být zvracení. Nemůžete nutit dítě k jídlu, je lepší provádět krmení častěji, ale snížit porci.

Pokud jste již začali v dětském stravování zavádět doplňkové potraviny, musíte po dobu nemoci opustit nové produkty. S projevem chuti k jídlu, musíte dát ty kaše nebo bramborovou kaší, které jsou dobře stravitelné jeho tělem.

Dítě by mělo být vařené s vařenou vodou, i když je kojen. Zvýšené pocení způsobuje dehydrataci, musíte obnovit rovnováhu vody a soli.

Koupání a masáže

To je věřil, že nemůžete umýt děti s nachlazení. Kontraindikace jsou vysoká horečka a pocit nevolnosti. Měli byste se zdržet postupu, pokud teplota klesla před méně než 2 dny. V ostatních případech jsou vodní procedury povinné: umožňují očistit pokožku toxinů opouštějících tělo spolu s potem, umožnit dýchání pokožky. Teplota by měla být o několik stupňů vyšší než normální - 37-38 °. Po úplném vyléčení dítěte se můžete vrátit na obvyklou teplotu.

Je možné se koupat dítě studenou, rozhoduje ošetřující lékař. Pediatři tento postup zakazují kvůli riziku podchlazení. Můžete ho denně otřít měkkým hadříkem namočeným v teplé vodě. Je třeba střídavě otírat a osušit všechny části těla. Pokud dítě zcela navlhčíte, může zmrznout.

Lékař může předepsat bylinné koupele. To může být heřmánek, měsíčku, má antibakteriální účinek. Jehličnatá solná lázeň předepsaná pro usnadnění dýchání dítěte. Neměli byste strávit koupání s odvarem bez lékařského předpisu, nebo používat nové rostliny, což je reakce, na kterou dítě není známo.

Mohu udělat masáž na zimu? Na začátku a aktivní fázi onemocnění by měl být postup opuštěn. To vede k expanzi krevních cév, mírnému zvýšení tělesné teploty, což je nebezpečné, pokud má dítě horečku. Virové onemocnění způsobuje bolesti hlavy, což zvyšuje nárůst tlaku během masáže. Expozice hrudníku vede ke zvýšené tvorbě sputa. Zabraňuje dechu, ale stále neví, jak správně kašlat. Je lepší léčit nachlazení v dítěti, pak pokračovat v průběhu masáže.

Zima u kojence trvá 4 dny až týden. Při prvních příznacích nemoci se musíte poradit s lékařem, řídit se jeho pokyny v léčbě. To mu umožní rychleji se zotavit a vyhnout se komplikacím.

Studené dítě - dítě, léčba nachlazení u dětí

Studené dítě - dítě, léčba nachlazení u dětí

Nejčastějším onemocněním u dětí je nachlazení, takže matky by měly být vždy v pohotovosti. Měly by jasně vědět, co je třeba v dané situaci udělat. Takže, co byste měli udělat, když najednou zjistíte příznaky nachlazení u svého dítěte. Nespokojujte se s tím, že nejpravděpodobnějším důvodem indispozice je „řezání zubů“. Vždy berte nemoc vážně, protože v 99% případů se jedná o virovou infekci a řezné zuby snižují imunitu dítěte. Proto by mělo být dítě léčeno okamžitě a nečekat na komplikace.

1) Zavolejte lékaře. Konzultace je nezbytná bez ohledu na to, jak závažná je nemoc. Musíte pochopit, že i rýma pro dítě může být nebezpečná choroba.

2) Položte dítě nad polštář s nízkou polohou hlavy, hrozí nebezpečí udušení. Vnitřní vzduch by měl být mírně vlhký a teplý.

3) Při tělesné teplotě 38 ° C a vyšší můžete dítě otřít lehkým roztokem octa (1 lžička na litr vody), dát klystýr

4) Při kašlání a běhání nosu je dobré provádět tření hrudníku, zad, krku, dolních končetin a nohou balzamy na eukalyptový olej.

5) Terapeutické koupele s bylinnými přípravky po dobu 10-15 minut. Doporučená teplota vody je 38 ° C. Po koupeli zabalte dítě a položte ho do postele.

6) Je dobré dělat obklady s jakýmkoliv zahřátým olejem. Namočte hadřík do oleje, nahoře naneste polyethylen, zabalte do vlněné šály (2 hodiny), 2-3 krát denně.

7) Sirupy proti kašli jsou obvykle předávány dětem od 6 měsíců a starší (doporučení lékaře jsou nutná). Máma potřebuje vědět, že existují dva typy kašle - mokré a suché, takže léky musí být používány v souladu s onemocněním.

"Doktor Theiss" - sirup s jitrocelem při kašli s těžkou separací sputa.

"Bronhikum" - obsahuje divokou růži, tymián, med a další bylinky.

„Doktor Mom“ - používá se pro bolest v krku, podrážděný, křečovitý kašel; obsahuje bazalku, lékořice, šafrán

"Tussamag" - používá se pro suchý kašel. Obsahuje extrakt tymiánu.

8) Dobrá inhalace. V uzavřené místnosti v blízkosti postýlky umístěte hrnec horké vody, nalijte do ní roztok pro inhalaci. Je nezbytné, aby dítě vdechovalo výpary po dobu 1-1,5 hodiny. Nebo alespoň umístěte plátek česneku do hlavy dítěte.

9) Dejte svému dítěti více nápojů: kompoty, čaj s citronem, šípky.

Zahřátí procedur s hořčicovou pomocí velmi dobře. Pokud má vaše dítě rýmu a kašel, položte ho na bavlněné ponožky, posypte hořčicovým práškem do jiných ponožek a položte je na první. Top - vlněné ponožky. Také se poraďte se svým lékařem o tom, jaké vitamíny nebo zesílení dáváte vašemu dítěti.

Rýma

Na začátku zimy má dítě rýmu. V tomto případě musíte před každým krmením vyčistit nos dítěte. Je lepší to udělat s knoty roztoku sody (jedna čajová lžička sody na šálek vody). Pak do každé nosní dírky vhoďte jednu nebo dvě kapky mateřského mléka. Mléko mateřské obsahuje všechny ochranné látky. Pokud matka nemá mléko, upusťte jednu nebo dvě kapky teplého rostlinného oleje. Chci vás upozornit na nebezpečí zavedení roztoku sody a dalších tekutin do nosu dítěte hruškou. U dětí je velmi snadné, aby tekutina přecházela z nosu do Eustachovy trubice spojující nos a ucho. To může způsobit zánětlivý proces ve středním uchu (otitis). Aby se předešlo komplikacím, je lepší umýt nos s knoty zvlhčenými v roztoku sody.

Rýma u dítěte: tajemství zkušené matky

Léčba rýmy u dětí vyžaduje trpělivost. Několikrát denně masírujte křídla nosu, čela a uší nemocnému dítěti. A pro léčbu rýmy pomohou tyto jednoduché recepty:

Pohřbít v nose aloe šťávy 4-5 kapky dvakrát nebo třikrát denně. Jedná se o jednoduchou a účinnou léčbu.

Jedna čajová lžička devyasila nalít jednu sklenici vroucí vody. Trvat na vodní lázni půl hodiny. Dejte dítěti teplý nápoj před jídlem na čtvrt šálku.

Lehkou vatu, srazte plamen tak, aby se fleece roztavil. Nechte dítě stříkat kouř střídavě, pak jednu nosní dírku, pak druhou. (Dříve by měl vyhodit nos). Díky tomu postupuje rýma rychle.

Smíchejte čerstvou citronovou šťávu s medem, 1: 1. Pohřbít v nose 1-2 kapky. Je také dobré udržet v nosu bavlněné tampony namočené v tomto roztoku.

Se silným chladem nechte dítě žvýkat med ve voštiny (pokud není alergie na včelí produkty).

10 g rozdrcené bylinky divokého rozmarýnu, nalijeme 100 g lněného nebo slunečnicového oleje, necháme několik hodin na teplém místě, namáháme. Pohoďte jednu kapku na dítě dvakrát denně.

Jak stoupat nohy

Děti starší než devět měsíců s chladem je velmi dobré vznášet se na nohou. Tento postup se provádí pouze s mírným zvýšením tělesné teploty (až na 38 ° C). Za prvé, musíte snížit nohy v teplé, příjemné vodě, a pak postupně přidávat horké, čímž se teplota vody na 40-4GS. Jakmile se nohy zčervenou, nalijte na ně studenou vodu a pak je znovu ponořte do horké vody. Takže opakujte třikrát, po třetí výplachu studenou vodou, noste dětské vlněné ponožky a položte je na postel. Můžete také stoupat a rukojeti.

"Boty"

Obvykle se vyrábějí malým dětem (do devíti měsíců). Noste bavlněné ponožky nebo kluzáky na nohou dítěte, připevněte polovinu hořčice namočenou v teplé vodě na nohy a nahoře položte vlněnou ponožku. Doba nošení takových „bot“ 45-50 minut jednou denně.

Kašel

Pokud má dítě kašel, bylo by dobré dát hořčičnou omítku. Je však důležité vzít v úvahu, že hořčičná omítka jsou zcela kontraindikována u všech alergických projevů u dětí. Děti s tendencí k alergiím jsou obecně kontraindikovány v postupech, které platí

Vonící látky (např. Kafr, hořčice, terpentýn). Mohou způsobit bronchospasmus a potíže s dýcháním.

Olejové obaly pro bronchitidu jsou však užitečné pro všechny: alergiky i nealergické jedince. Měly by být prováděny, když se alespoň dočasně sníží tělesná teplota. Zahřívejte rostlinný olej na teplotu 40-45 ° C, navlhčete v něm plátěný hadřík, rychle ho zabalte kolem hrudníku, nad ním jinou látkou, pak s ručníkem, vlněným šátkem a nechte dvě hodiny. Po zábalu oleje musí být dítě umyto tak, aby olej neupchal póry kůže, kterými se vylučují škodlivé výměny. Obecně platí, že pro lepší očistu těla během nemoci dítěte je nutné se koupat častěji, bez obav, že se jeho stav zhorší.

Faktory, které zhoršují závažný stav dítěte s onemocněním

Svařování, kontaminovaná kůže, nevyčištěná střeva a hojné jídlo jsou faktory, které zhoršují závažný stav dítěte s onemocněním a vysokou tělesnou teplotou. Někdy, pro vlastní klid, matky doplňují léčbu velkými dávkami léků. Přichází zdánlivé zlepšení, ale velmi brzy dítě opět onemocní. Kolikrát jsem se v této lékařské praxi setkal s takovými situacemi! Někdy bylo nutné pouze vyčistit střeva, udržet dietu, umýt dítě, když se teplo ustupovalo, stát se zlepšoval před očima.

Tvarové obklady

Kromě oleje je dobré dělat i jiné obklady, například tvaroh. Zahřívejte tvaroh, vypusťte syrovátku, dejte tvaroh do gázy a pak ji na 30–40 minut připevněte k prsu dítěte. Tvarohový obklad lze nastavit při vysokých teplotách.

Záď a bojujte s ním

Když kašel suchého štěkání, musíte nejprve dosáhnout jeho přechodu na mokrý, protože v takovém stavu může dítě vyvinout tzv. Záď (zúžení hrtanu v důsledku jeho zánětu a alergického edému). Předzvěstí zádi je ospalý hlas. Léčba musí být pohotová, aby se zabránilo vzniku obtíží s dýcháním (inhalace). Nejdříve si spárujte nohy dítěte. Snažte se udržet vysokou vlhkost v místnosti a teplý vzduch, což přispívá k vypouštění suchých krust hlenů z hrtanu. V této době nechte své dítě pít vykašlávání bylin (podběl, fialová, kořeny lékořice, atd.), Každé dítě vykašlávání léky.

Studené dítě na 5 měsíců

Pokud se dítě vyvíjí nachlazení, zejména pokud je doprovázeno horečkou, malátností nebo špatným zdravotním stavem, nestojí za to, aby se uzdravovalo. Proto je-li u dítěte ve věku 5 měsíců studená zima, měl by vyřešit otázku, jak jej léčit, pouze lékař. Stav dítěte se může velmi rychle zhoršit a banální rýma se může proměnit v otitis a bolest v krku se může stát bronchitidou a pneumonií.

Jak léčit dítě v krku 5 měsíců

Jedním z projevů SARS u dětí může být zarudnutí hrdla, které lékaři nazývají faryngitidou. Hlavními příznaky tohoto stavu bude úzkost dítěte, odmítnutí jíst nebo plakat při krmení, kašel. Pokud má dítě 5 měsíců, má bolest v krku, musíte se rozhodnout, jak s ním zacházet. Za prvé, dítě potřebuje zmírnit bolest, zlepšit pohodu, zejména pokud je zarudnutí vyslovováno. Není nutné praktikovat samoléčbu, pokud má dítě 5 měsíční červené hrdlo, a lékař určí, co má léčit. Obvykle se jedná o speciální antiseptické roztoky, které zavlažují ústní dutinu. Bylinné léky lze používat opatrně, protože mohou vyvolat alergické reakce.

Rýma u dětí ve věku 5 měsíců než při léčbě

Jedním z projevů SARS u dětí je rýma. Projevuje se těžkou kongescí, poruchami nosního dýchání a čirými tekutými sekrecemi z nosu, které se mění v hustý nažloutlý nebo nazelenalý odstín. Často se může vyskytnout rýma u dítěte ve věku 5 měsíců bez horečky, pak by mělo být veškeré úsilí nasměrováno na obnovu nosního dýchání, aby se předešlo komplikacím a přenosu infekce na uši.
Pokud má dítě 5 měsíců nos, musí rodiče vědět, co mají dělat. Nejprve potřebujeme opatření k obnovení normálního nosního dýchání a odstranění kůry. To se provádí za použití roztoků mořské soli. Oni jsou pohřbeni několikrát denně a odstranit hlen s pomocí sací čerpadlo, malá hruška, nebo vata. Aby bylo možné provést nezbytná terapeutická opatření, je nutné nos nosit co nejvíce. Pokud se u dítěte ve věku 5 měsíců vyvíjí hlen, lékař vám podrobně sdělí, jak léčit nachlazení. Pro usnadnění nosního dýchání je ukázáno použití vazokonstrikčních kapek, které umožňují klidně jíst a spát. Můžete je použít ne více než 3-4 dny v řadě, v budoucnu je třeba je zrušit.

Co dělat s nachlazení ve dvouměsíční dítě

Katarální onemocnění jsou kolektivní termín, který nesouvisí s lékařskou diagnózou. Koncept zahrnuje skupinu virových onemocnění postihujících horní respirační trakt osoby bez ohledu na věk.

Během prvního roku života má dítě nedokonalý imunitní systém, který sám nemůže odrazit útok virů a bakterií. S vrstvením predispozičních faktorů oslabuje obrana novorozence, viry se usazují na sliznici nosu, hltanu, průdušnici, aktivně se množí, způsobují zánět, kašel, rýmu a další známé příznaky akutních respiračních onemocnění (ARD).

Proč je dítě nemocné?

Viry a bakterie nás obklopují všude. Je známo, že v určitých obdobích roku se zvyšuje riziko respiračních virových onemocnění. Jedná se o období nejvyšší aktivity viru. Infekce viry 2 měsíce staré dítě se může vyskytnout od blízkých příbuzných, při návštěvě přeplněných míst, jako jsou kliniky, během procházek.

K infekci virem přispívá řada predispozičních faktorů:

 1. Hypothermia dítě. Když nastane hypotermie, dítě má reflexní vazospazmus, sliznice horních cest dýchacích se stávají náchylnými k virům a bakteriím.
 2. Snížená imunita u novorozence.
 3. Sušení nosohltanové sliznice. Vyskytuje se během topné sezóny, pokud v místnosti není prováděno zvlhčování. Pro zajištění místní imunity musí být sliznice vlhké!
 4. Podvýživa nebo výživa v nedostatečných množstvích.
 5. Současná onemocnění nebo vrozené vady.

Studené příznaky u dětí

S různými akutními respiračními virovými onemocněními (ARVI) jsou příznaky podobné, u rodičů obvykle není obtížné podezření na zimu u dítěte.

Hlavní příznaky, které indikují nachlazení nebo ARVI:

Zvažte každý symptom podrobněji.

Na samém počátku nemoci si rodiče všimnou, že s dítětem je něco v nepořádku: dítě je letargické, slzící, špatně jí, neklidně spí. Jedná se o příznaky intoxikace organismu virovou infekcí. Současně nebo o něco později dochází ke zvýšení tělesné teploty.

S chladem může být nárůst teploty nevýznamný nebo může dosahovat vysokých hodnot. Je-li zjištěna zvýšená tělesná teplota, je nutné sledovat její hodnoty každou půlhodinu. Je-li naměřená hodnota vyšší než 38,5 stupňů, musí být dítěti poskytnuty léky na její snížení.

Pokud je pro dospělého rýma jen nepříjemným jevem, pak může být dítě z nosu nebezpečné. Dítě neví, jak se zbavit nosu z hlenu na vlastní pěst, ani neví, jak dýchat ústy. S ucpaným nosem dítě nemůže kojit, což stav dále zhoršuje. Vyléčení studeného dítěte do 2 měsíců by mělo být povinné.

Kašel a kýchání často doprovázejí chlad. Jedná se o ochranné mechanismy těla, zaměřené na čištění dýchacích cest z nadměrného hlenu.

Jak léčit nachlazení u novorozence

V žádném případě nepotřebujete nechat nemoc pokračovat v jejím průběhu a čekat, až chlad bude projít sám. U dospělých je možné samoléčení, imunitní systém zdravého těla se během několika dní vyrovná s viry. U dvouměsíčního dítěte není imunita na takové výkony ještě připravena, proto by se mělo zacházet s banálním chladem.

Studená léčba u kojenců je symptomatická. Současně by měla být dodržena následující doporučení:

 1. První věc, kterou musíte zavolat doktorovi! Linger s poskytováním lékařské péče pro novorozence nemůže. Komplikace se mohou vyvinout během několika hodin. Předepisovat léky mohou být specializovány pouze na dětská onemocnění. Nesnažte se s dítětem léčit sami!
 2. Při čekání na lékaře je nutné udělat vše pro zmírnění stavu dítěte. Pokud má dítě vysokou tělesnou teplotu, je nutné jej svléknout, odstranit plenu, protože zabraňuje odpařování, otřete ji teplou vodou měkkým hadříkem. Když teplota stoupne nad 38,5 stupně, musíte dítěti dát antipyretikum na bázi paracetamolu. To může být sirup (Ibufen, Panadol) nebo rektální čípky (Efferalgun, Cefecon D). Při aplikaci přísně dodržujte věkové dávkování!

Použití aspirinu u dětí může způsobit nebezpečný Reyeův syndrom, ve kterém jsou postiženy mozek a játra, a proto může dojít k úmrtí.

 1. Umístěte pod hlavu dítěte polštář tak, aby hlen z nosu necitlil do dýchacího traktu a nezpůsoboval udusení.
 2. Podle potřeby očistěte nosní průchody hlenu. K tomu odkapávejte do každé nosní dírky jednu kapku fyziologického roztoku a jemně sát obsah malou hruškou nebo speciální odsávačkou. V tomto věku je kontraindikováno použití vasokonstrikčních kapek.
 3. K odstranění virů a jejich metabolických produktů z těla, jakož i doplnění vlhkosti ztracené během pocení, musí dítě pít dostatek tekutin. K tomuto účelu, častěji aplikovat dítě na hrudník, vodu s vodou.

Léky mohou být používány výhradně na lékařský předpis! Léčba nachlazení lidovými metodami pouze se souhlasem lékaře.

Denní chlad

Jakým způsobem žít během nemoci? Tato otázka znepokojuje maminky a tatínky na prvním místě.

Co může a nemůže být pro studené dítě:

  V první řadě je otázka koupání dítěte. Je možné a nutné koupat dítě, pokud tělesná teplota nepřekročí 38,5 stupně. Je nutné se koupat v teplé vodě, přibližně odpovídající tělesné teplotě. Koupání pomůže snížit teplotu, zlepšit celkový stav drobků.

Nemoci snadnější k prevenci než k léčbě! Od raného dětství se zapojte do temperování, posilujte imunitní systém. Nechte se vymanit z virů a bakterií.

Léčba rýmy u dítěte 5 měsíců lidových prostředků

Akutní respirační infekce (ARI) patří mezi nejčastější onemocnění v dětství. Často můžete slyšet, že dítě „udeřilo“, má zima. To není zcela správné, protože nachlazení je pouze faktor, ve kterém se dítě stává náchylným k infekcím. Proto, jako takový, diagnóza "zima" v medicíně není. ORZ je sezónní (jaro, podzim), nejčastěji se vyskytuje v mokrém počasí a je provokován hypotermií, studenými nápoji nebo zmrzlinou. Na pozadí hypotermie se snižuje obranyschopnost organismu a virus se zavádí do sliznice horního dýchacího traktu, protože onemocnění způsobují nejčastěji viry. V prvních letech života může dítě ulovit v průměru osm, desetkrát starší děti méně často.

Příznaky studeného dítěte:

Od prvních dnů nemoci může být:

1. Těžký výtok z nosu (přetížení nosu),

2. Chrapot,

5. Bolest v krku, bolest při polykání,

6. Kašel (to může držet asi dva týdny a pak projít pomalu).

Při vstupu do bakteriální infekce se může objevit:

1. Zvýšení tělesné teploty (až o 39 stupňů)

3. Bolesti hlavy

4. Snížená chuť k jídlu

5. Zhoršení celkového stavu.

Studené symptomy u kojenců:

Dítě kýchá, kašle, dýchá ústy nebo čichá, může plakat během sání (pokud je nos plný), stává se pomalým, rozmarným.

První pomoc při nachlazení.

Když se objeví první příznaky nachlazení, je nutné dítě zahřát v lázni nebo udělat koupel s horkou nohou, s přidanou hořčicí (1 polévková lžíce hořčičného prášku na 5-8 litrů vody), na sobě vlněné ponožky. Při prvních známkách rýmy si můžete kapat nos infuzí česneku ve vodě nebo oleji, dát horký čaj s malinami nebo medem, teplé mléko k pití.

Kromě napařování nohou, při prvních příznacích je suché teplo účinné, například použití hořčičného prášku. Suchá hořčice 1 / 3-1 / 2 lžičky nalévané do ponožek z přírodních materiálů a jít do postele. Pokud není hořčičný prášek, a musíte "porazit" studené dítě, můžete připevnit hořčičnou omítku na paty a zabalit hadrem, na vlněné ponožky a udržet hořčičnou omítku tak dlouho, jak vaše dítě může (1-1,5 hodiny). Hořčice pilulky mají místní dráždivé, analgetické, protizánětlivé účinky, zvýšení krevního oběhu, urychlit metabolismus, pomáhají v boji proti infekci. Mohou být také umístěny na hrudi, v oblasti mezi lopatkami, na lýtkové svaly. Malé děti jsou jim dány 5-7 minut, starší děti - do 10 minut. Hořčičnou omítku nelze použít při vysokých teplotách (nad 38 ° C).

Je důležité zajistit odpočinek na lůžku.

Rodiče by měli okamžitě zavolat lékaře, pokud:

1. dítě si stěžuje na bolest hlavy,

2. dýchání dítěte je obtížné nebo se změnil jeho charakter (např. Sípání),

3. U kojenců do tří měsíců je tělesná teplota nad svou věkovou normou,

4. u kojenců ve věku od tří do šesti měsíců je tělesná teplota nižší než normální,

5. Dítě má tělesnou teplotu 40 ° C a vyšší.

Léčba nachlazení u dítěte doma.

Léčba obvykle spočívá v kontrole symptomů. Antibiotika nejsou předepsána, pokud je onemocnění způsobeno virem, protože působí pouze proti bakteriím. Mohou být předepsány, pokud se objeví komplikace virové infekce.

Při vysokých teplotách u malého dítěte (38,5 ° C a výše) zahrnuje kontrola symptomů použití antipyretik a léků proti bolesti (sirup nebo tablety) v dávkách podle věku. Lékaři mohou předepisovat paracetamol dětem od dvou měsíců. Pro stanovení přesné diagnózy je nutné provést vyšetření krve a moči.

Pokud tělesná teplota u kojenců nebo starších dětí nepřekročí 38 ° C, není nutné ji snižovat, ale existují výjimky (například predispozice k křečovitému syndromu). Teplo samotné má devastující účinek na viry.

Při teplotách do 38,5 stupňů je nutné provádět vzduchové lázně, které třou tělo mokrou plenou. Můžete dítě rozemlít vodkou nebo alkoholem a nechat holé tělo odpařit přebytečnou vlhkost z kůže.

Při nachlazení, děti, dokud se nenaučily vyhodit nos, potřebují pumpovat hlen z nosu (můžete to udělat s malým klystýrem) a můžete si pochutnat mateřské mléko v každé polovině nosu (1-2 kapky). Starší děti, když je zima, pediatr předepíše vasokonstrikční nosní kapky (naftizin). Lékař poprvé předepíše antivirotika (například interferon), která zabraňují reprodukci a šíření virů. Také je ukázáno podávání imunomodulátorů (tinktura echinacey, imunizace), kyseliny askorbové, adaptogenů.

Bez ohledu na věk, pokud dítě nemá chuť k jídlu, nedoporučuje se ho nutit k jídlu. Je nutné zajistit fyzický a morální klid, dostatek nápojů. Neustálé větrání místnosti, kde je nemocné dítě.

Doba běžného nachlazení (bez komplikací) je 5-7 dnů. Pokud je zima opožděná, měli byste se určitě poradit s lékařem.

Pomoci tělu překonat chlad může změnou stravy. Při prvním náznaku chladnějšího pít tekutiny, čerstvé šťávy. Vyloučit ze stravy masných výrobků. Lehká jídla - ovocné a zeleninové saláty, lehké zeleninové dekorace a polévky.

Po skončení akutního období můžete postupně přecházet k obvyklé dietě pro každou dietu, zpočátku omezující spotřebu masa, vajec a potravin obsahujících škrob. Pro zvýšení odolnosti těla se doporučuje pít 1-2 krát denně šťávu z jednoho citronu, rozpuštěného ve sklenici vody s lžičkou medu.

Lidové léky na nachlazení a nachlazení dítěte

V lidovém lékařství pro léčbu nachlazení se upřednostňují rostliny s antivirovým a bakteriálním působením.

V akutním období onemocnění při vysoké teplotě předepsané rostliny s diaforetickým účinkem:

Infuze bobulí červeného popela 40 g. Drcené ovoce nalijte 200 ml vroucí vody, trvejte na 4 hodinách. Užívá se s cukerným sirupem v teplé formě 3x denně 30 minut před jídlem.

Chokeberry šťáva 1 lžíce šťávy na 1 šálek vařené vody. Užívejte 3krát denně před jídlem.

Během tohoto období jsou také užitečné odvarové, želé a brusinkové nálevky, ovocné nápoje, džemy, odvar z listů a bobulí borůvky.

Brocade vápno květ - účinné antipyretikum. Infuze a odvar z lipových květů se připravují ve výši 2 lžičky. lžíce surovin pro 500 ml vroucí vody. Take 3-4 krát denně po dobu 1 hodiny před jídlem, děti 1-3 roky - 1 lžíce, 4-7 let - 2 lžíce, 8-14 let -1/4 šálek 1 hodinu před jídlem 3-4 krát za den.

Pokud má dítě viskózní, obtížně oddělitelné sputum, doporučuje se pít horké mléko s máslem nebo půl lžičky jedlé sody na sklenici mléka.

Pro nachlazení s těžkou rýmou doma, je užitečné pohřbít nosní kapky z Kalanchoe, aloe, listů listů, česneku a cibule.

Přípravky z cibule a česneku mají analgetický, antiseptický účinek, vedou ke zkapalnění hlenu a snížení výtoku z nosu. Cibulové přípravky se nedoporučují pro ty, kteří mají zvýšenou funkci sekrece žaludku.

Užitečné šťávy z ředkvičky. Aby se šťáva, musíte udělat malou depresi v kořenech střední velikosti, po chvíli se naplní šťávou. V dutině si můžete dát 1-2 lžičky medu, které se tam po chvíli rozpustí. Tekutina, která je velmi užitečná, musíte několikrát denně vypít jednu polévkovou lžíci.

Při léčbě nachlazení, nemůžete stoupat nohy, pokud je tělesná teplota nad 38 stupňů, stejně jako v případě, že jsou problémy se srdcem. Nohy nemohou stoupat, než půjdete ven. Počáteční teplota vody by neměla být vyšší než 40 stupňů, aby nedošlo ke spálení nohou. Postupně ponořte nohy do pánve, což umožní pokožce zvyknout si na horkou vodu. Horká voda by měla být přidávána postupně, aby se její teplota v pánvi zvýšila na 45-48 stupňů.

Doma je také užitečné provádět inhalaci (zavedení léků do dýchacích cest). Mohou být prováděny pomocí dostupných nástrojů nebo pomocí speciálních inhalátorů. Léčivé látky pronikají parou do horních cest dýchacích a přispívají k jejich rychlému čištění z mikrobů, snižují bolest v krku, chrapot, kašel.

Vdechování horkých pára vařených brambor, staré osvědčené metody při řešení nachlazení, kašlání. Umyté a neloupané brambory musí vařit, vypouštět vodu. Hlava dítěte by měla být nakloněna přes horké brambory a přikryta velkým ručníkem. Inhalovat páru po dobu 15-20 minut. Je-li takový postup nutný pro malé dítě (3-5 let), pak je vhodné to udělat matce spolu s dítětem, aby se dítě nespálilo.

Namísto brambor lze použít horké vývary bylin (lipový květ, list kopřivy, eukalypt, šalvěj, podběl). Výživné jehličnaté stromy (borovice, smrk, jalovec), které nepříznivě ovlivňují mikroby dýchacích cest, vzhledem k vysokému obsahu éterických olejů a dalších prospěšných látek. Pokud má dítě bolestivý kašel s obtížným vyprazdňováním sputu, pak by se inhalace několika bylinných odvarů měla střídat s vdechováním páry roztoku sody (1 lžička sody na 1 litr vody). Soda inhalace zředí sputum a usnadní jeho vypuštění.

Pro léčbu kašle, můžete také použít oteplování obklad, ale pouze podle pokynů lékaře. Účinek stlačení je založen na přítoku krve do bolavého místa, což vede k resorpci zánětu a snížení bolesti. Pro obklady lze použít slabý roztok octa (1 lžička na půl litru vody), vodky nebo alkoholu, zředěné vodou o polovinu.

Když doma kašlal, používaly se banky. V naší době byly banky zařazeny do seznamu nedoporučených léků, protože vážně zranily kůži.

Pro nachlazení u malých dětí (kojenců) se používají hořčicové obklady (1 lžička hořčičného prášku na 200 ml teplé vody), které se aplikují po dobu 1–10 minut.

Kontraindikace pro staging obklady jsou kožní onemocnění (dermatitis, furunculosis).

Adaptogeny (stimulační a tonizující látky) by neměly být používány u dětí s vysokou horečkou, přítomností hnisavého ohniska v těle a se zvýšenou nervovou vzrušivostí dítěte.

Aby léčivé rostliny pomohly dítěti, doporučuje se připravit 1%, 3%, 5% odvarů a infuzí. Takové koncentrace jsou v každém případě vybrány individuálně. Záleží na věku dítěte, povaze a době onemocnění. Děti do 3 let připravují 1-3% odvarů a infuzí a starší děti - 3-5% koncentrace. V akutním období onemocnění je nutné užívat vyšší koncentrace připravených léčiv a pro profylaktické účely - menších. Důležité je denní dávkování surovin, doporučeno s věkem dítěte. Například denní dávka brusinkových listů pro 10leté dítě je 3 g. Z tohoto množství můžete připravit 1% a 3% odvar (3 g na 300 ml nebo na 100 ml vody). Denní dávka vařeného bujónu je rovnoměrně rozdělena do 3-4 dávek.

V případě poškození kardiovaskulárního systému, glomerulonefritidy je nutné omezit tekutinu

Pro účinnou léčbu je důležité dávkování léčivých surovin v závislosti na věku. Pokud se nebudete řídit pravidly vaření dekorací, infuzí, pak je z nich jen malý užitek a můžete dokonce způsobit škodu. Pro každý věk jsou doporučeny dávky. Při použití receptů tradiční medicíny je třeba si to pamatovat, abyste nepoškodili. Pokud se používají farmaceutické bylinky, způsob použití a dávkování je vždy napsáno na obalu.

Poznámky

Mohlo by vás zajímat články:

Nové články o tradiční medicíně:

Nenechte si ujít nové informace o své nemoci na stránkách naší skupiny!

 • Jste zde: # 160,
 • Domů
 • Lidové recepty na nemoci
 • Dětská onemocnění
 • Chlad a rýma u dítěte

copy, 2018 Příznaky a léčba lidových prostředků doma

Děti kvůli relativní slabosti své imunity často trpí chladem. Rýma může být nazývána jedním z nejběžnějších onemocnění dětí. Někdy nemoc má zjevné důvody, někdy nos „leží“ u dítěte, které vypadá naprosto zdravě, a kromě porušení nosního dýchání nejsou žádné další stížnosti. Rodiče však chtějí co nejdříve pomoci dítěti. Není vždy možné poradit se s lékařem, protože poliklinika nefunguje o víkendech a svátcích. A zavolat sanitku se stížnostmi na zimu se nepřijímá.

Je nebezpečné a riskantní předepisovat dětem léky samy o sobě, zejména pokud jde o malé batole. Pomoci rodičům mohou přijít lidové prostředky, které pomáhají zbavit se zimy poměrně rychle.

Proč se objeví rýma

Rýma (rýma) je obtížné zvážit jako nezávislé onemocnění, obvykle je projevem různých poruch v těle. Nos přestane dýchat částečně nebo úplně se zánětem sliznic tohoto orgánu. Nejčastěji je to důsledek odporu vůči patogenům a virům.

Jak víte, viry vstupují do těla hlavně přes dýchací systém. Nos je první obrannou linií, nejčastěji se útočníkovi podaří jít dále - do nosohltanu, do hrtanu. V tomto případě je zánět sliznice pokusem těla nepromeškat škodlivé činidlo dále.

Uvolnění programu Dr. Komarovského o příčinách a metodách léčby dětské rinitidy si můžete prohlédnout v dalším videu.

Ale stejný chřipkový virus je vdechován vzduchem několika lidmi najednou. Ale ne každý onemocní. Rýma začne nebo ne, závisí nejen na stavu imunity dítěte. Vývoj rýmy je značně ovlivněn různými faktory, jako je prašný nebo znečištěný vzduch, hypotermie.

Existuje další typ rýmy - neinfekční. To zahrnuje nazální kongesci s alergiemi (alergickou rýmou) a vazomotorickou rýmou (spojenou s poruchami procesů v autonomním nervovém systému). Vznikají poněkud odlišně v důsledku zúžení lumenu krevních cév v reakci na patologii antigenu nebo vaskulárního nervu.

Akutní rýma - vyskytuje se jako reakce na virus (méně často - na bakterie). S ním je otok sliznic poměrně silný a postihuje obě poloviny nosu. S ním se dítě může setkat se zvýšeným slzením, zarudnutím křídel nosu a uvolněním tekutého hlenu, lidé říkají, že „proudí z nosu“.

Pokud je takový výtok ošetřen nesprávně nebo vůbec, po 3-4 týdnech bude proces chronický. S ním zůstane nos po dlouhou dobu plněný, vůně dítěte se znatelně sníží, výtok z kapaliny se přemění na tlusté, někdy hnisavé, sliznice někdy vyschne a v nosních průchodech se vytvoří kůry.

Porušení nosního dýchání u dětí se vyskytuje při různých onemocněních:

 • SARS a chřipka.
 • Šarlatová horečka.
 • Spalničky
 • Alergie.
 • Vegetativní dystonie.
 • Proliferace mandlí (adenoidy).
 • Jiné nemoci.

Rýma u dítěte může snadno, nebo může být doprovázena horečkou, sníženou chutí k jídlu, bolestmi hlavy a těžkou celkovou slabostí. Jaký druh příznaků bude doprovázet rýmu, nelze předvídat, vše čistě individuálně.

Když lidové metody nemohou dělat?

Rýma sama o sobě není pro dítě nebezpečná. Ale jeho důsledky mohou být docela závažné. Jedná se o sinusitidu, sinusitidu, meningitidu, zánětlivé procesy ve vnitřním uchu a v důsledku toho úplnou nebo částečnou ztrátu sluchu, encefalitidu a řadu dalších nepříjemných diagnóz. A protože existují indikace k okamžité léčbě lékaře, když rýma:

 • Pokud má nosní výtok u dítěte šedozelenou nebo zelenou barvu a velmi nepříjemný zápach. To může znamenat závažnou bakteriální infekci. Tento stav vyžaduje včasné jmenování antibiotik.
 • Pokud má dítě kromě zimy bolesti v čelní oblasti, pod očima, v oblasti nosních dutin. To může být příznak sinusitidy, zánětu sluchu. V této situaci dítě nepotřebuje cibulové kapky v nose, ale závažnou léčbu s použitím antimikrobiálních látek, hormonálních a protizánětlivých léčiv.
 • Pokud po poranění hlavy nebo pádu má dítě ucpaný nos a jasný výtok kapaliny, mělo by být okamžitě přemístěno do nemocnice! Tyto příznaky mohou znamenat porušení aktivity mozku, takový stav vyžaduje včasné vyšetření a hospitalizaci.
 • Pokud se při vyprazdňování hlenu v hlavě zchladí u dítěte, jsou vidět viditelné nečistoty krve, krve nebo sraženin. To může znamenat traumatickou povahu rýmy, cizího tělesa v dýchacích orgánech, je třeba dítě vyšetřit co nejdříve.

Efektivní lidové prostředky

Ve většině případů akutní infekční rýmy může být dítě účinně asistováno při použití alternativní medicíny.

Čerstvé zeleninové šťávy

Nejoblíbenější způsob, jak rychle vyléčit nosní přetížení, je upustit cibulovou šťávu na dítě. To provedete tak, že na jemném struhadle nanesete cibuli, vytlačíme kaši kusem gázy a zředíme výslednou šťávu na polovinu fyziologickým roztokem nebo převařenou vodou. Cibule může být od 2 do 6 krát denně.

Takový recept není vhodný pro děti, které ještě nezměnily 2 roky, protože cibulová šťáva, dokonce i naředěná, působí poměrně agresivně a může způsobit popáleniny jemných sliznic dětí. Děti od 5 do 6 let mohou přidávat med do kapek cibule, což bude mít další protizánětlivý účinek.

Děti do 2 let mohou být opatrné, aby do jejich nosu odkapaly řepu nebo mrkvovou šťávu. K tomu použijte odšťavňovač nebo jemný struhadlo a kus gázy pro vytlačení šťávy, zřeďte ji vařenou vodou na polovinu a odkapávejte 1-2 kapky do každé nosní dutiny až 5x denně. Když pohřbívají děti mohou udusit, je lepší položit malé vatové šálky ponořené v řepné šťávě v obou nosních průchodech.

Dobrý účinek při běžném nachlazení dává léky, které jemně působí na nosní průchody. Patří sem směsi, které zahrnují olej - slunečnice, lněné semínko, vazelínu.

Oblíbený recept je založen na míchání jemně nasekaných 2-3 stroužků česneku s 30 ml slunečnicového oleje. Infuze léku by měla být nejméně 10-12 hodin, pak kmen a kapat do nosu dítěte 1-2 kapky 3 krát denně. Tento recept nelze použít k léčbě rýmy u dětí mladších 6-7 let.

Další účinný způsob, jak zmírnit ucpání nosu, je založen na oleji z rakytníku řeckého s míchanou šťávou měsíčku. Tento recept lze aplikovat i na malé děti, které ještě nedosáhly věku 3 let. Složky se mísí v polovině. Výsledná olejová směs nemusí kapat do nosu, stačí ji namočit vatovými tampony, které ležely v nosních průchodech půl hodiny. Postup se opakuje 3x denně.

Děti nad 5 let mohou do výtoku promíchat směs dvou olejů, tymiánu a olivového oleje. Poměr stran -1: 1. Musíte kapat dvakrát denně, 2-3 kapky do každé nosní dírky.

Mezi pokojovými rostlinami, které jsou schopny rychle se vypořádat s chladem, je vůdce aloe. Šťáva z této rostliny má antimikrobiální účinek, změkčuje sliznici, zmírňuje opuch. Chcete-li připravit kapky, musíte snížit jeden masitý aloe list, vytlačte šťávu z ní. Výslednou kapalinu smíchejte s kapkou medu a kapejte do nosu dítěte jednou denně, nejlépe před spaním.

Pro pomoc dítěti, kterého zavalil do nosu, přijde třezalka tečkovaná. Suchý sběr této léčivé rostliny (1 čajová lžička) se smíchá se sklenicí vařené vody a vaří se ve vodní lázni čtvrt hodiny. Ochlaďte, protáhněte několik vrstev gázy. Kapalinu pohřbte v nose dítěte od dvou let a starší ne více než 4krát denně.

Čerstvě vařená kaše jáhly musí být ochlazena do teplého stavu, aby se z ní vytvořily malé kuličky, vložily se do tkaniny a aplikovaly se na oblast čelistních dutin. V některých receptech místo kaše je vařené kuřecí vejce. Jemně se „navíjejí“ na nos, dutiny, čelo nad nosem nosu.

Vdechování par léčivých bylin a éterických olejů vám umožní rychle se vyrovnat s chladem. Nejúčinnější postupy jsou založeny na olejích z borovice a eukalyptu, jedle. Šalvěj, heřmánek, lékárna, měsíček jsou vynikající jako suroviny pro inhalaci. Vdechnutí může být prováděno přes nádobu s horkým odvarem bylin, které přidají několik kapek oleje. Je však lepší, když máte doma speciální zařízení - inhalátor nebo nebulizátor. Bude tedy možné se nebát, že dítě se silným vdechnutím dostane páry na sliznice dýchacích orgánů.

Pro opláchnutí nosu chladem můžete použít běžnou sůl. K tomu by měla být lžíce soli rozpuštěna v půllitrové nádobě s převařenou vodou. Solný roztok by měl několikrát denně opláchnout nosní cesty, což vám umožní odstranit otok a obnovit nosní dýchání.

Rodiče, a to i velmi pozorní, kteří jsou fascinováni přípravou nosních a nosních kapek ze zeleniny a ovoce, si nemusí všimnout důležitých klinických projevů, když se povaha nachlazení začíná měnit. Nemohou si tedy všimnout přechodu na novou etapu v čase, který později ovlivní dobu léčby běžného nachlazení dítěte, protože lékaři budou muset léčit závažné komplikace běžné rýmy poměrně tradičními metodami.

Matky často vytrvale léčí nachlazení u dítěte, ale na žádné léky neexistuje žádná reakce.

Faktem je, že je obtížné diagnostikovat alergickou rýmu doma. A šťáva zeleniny v nose pouze zvýší otok dýchacích orgánů, protože obsahují také alergeny. Co říci o kapkách s medem!

Co dělat

 • Není možné provádět jakékoli zahřívání s hnisavým výtokem z nosu a podezřením na sinusitidu. Teplo v této situaci může tento problém zhoršit, zánět zesílí. Také oteplování je přísně kontraindikováno při zvýšené tělesné teplotě.
 • Nemůžete slepě důvěřovat všem receptům, které zveřejnili „znalí“ lidé z běžného nachlazení. Tak, maminky, které radí ostatním rýmu, aby si umyly nos dětem zevnitř mýdlem, riskují zdraví jejich dítěte. Prací mýdlo, dopadající na zanícené sliznice, dráždí je a vyvolává další šíření infekce.
 • Pozitivní účinek mýdla, o kterém píší, může být úsek, který vysvětlí stejný dráždivý účinek. Dítě začne kýchat z mýdla, během tohoto reflexu hlen odchází rychleji. Pak se však přetížení jistě vrátí a rýma může být ještě silnější.
 • Při umístění turundy a bavlněných kuliček s lékem do nosu dítěte by neměly být příliš malé, aby je dítě náhodně nevdechlo.
 • Před instilací všech prostředků do nosu byste měli připravit sliznici a provést předběžné opláchnutí. Teprve pak je možné připravit přípravu, jak lékařskou, tak i národní.
 • Pokud dítě často trpí chladem, musíte věnovat pozornost stavu klimatizace v bytě, kde žije. To může být příliš suché, sliznice uvnitř nosu vysychá a zánět začíná. Větrejte dům častěji, mokré čištění, zvlhčování vzduchu. K tomu si můžete koupit zvlhčovač nebo pravidelně zavěsit mokré ručníky přes baterie. Nejlepší ukazatele pro zdraví dětí jsou: teplota vzduchu je asi 19 stupňů, vlhkost je asi 60%.
 • Při léčbě nachlazení u dítěte je nutné mu poskytnout bohatý teplý nápoj. To je nezbytné, aby sliznice nosu, které jsou již zapálené, vyschly méně.
 • Výtok z nosu u dítěte není důvodem, proč nechodíte. Za každého počasí, dokonce i v dešti (pod deštníkem), můžete dělat malé procházky venku, protože čerstvý vzduch je velmi důležitý pro dýchání nosem.
 • Neomezujte dítě v pohybu. Pokud chce, nechte ho běžet a skákat, aktivní pohyby zlepšují přívod krve do těla, včetně nosní sliznice.
 • V léčbě alergické rýmy jsou lidové prostředky nežádoucí, téměř všechny mohou být také alergeny. Je důležité odstranit hlavní antigen, proto je lepší jít do nemocnice, kde provedou speciální test (stěr z nosu).
 • Není nutné léčit lidové léky a vazomotorickou rýmu, protože její příčiny jsou zakořeněny v poruchách cévních nervů, bylo by lepší, kdyby s touto formou rýmy bylo dítě léčeno pod dohledem lékaře.

Než začnete léčit své dítě zima s lidovými prostředky, zejména není ještě 1 rok starý, poraďte se se svým lékařem, protože i zdánlivě neškodné bylinné přípravky, které jste si připravili, mohou poškodit vaše dítě.

Léčba rýmy lidovými prostředky neztrácí svou relevanci dnes, kdy farmaceutický průmysl nabízí mnoho různých léků, které mohou zmírnit většinu symptomů infekčních onemocnění. Konec konců, lidové prostředky mají oproti tradičním lékům řadu nesporných výhod:

 • nedostatek kontraindikací;
 • minimální vedlejší účinky;
 • časově ověřená a ověřená účinnost;
 • nízké náklady.

Ale aby bylo možné řádně vyléčit zima lidovými prostředky, je nutné přesně určit příčinu ucpání nosu. To může provést pouze zkušený odborník. Zároveň při konzultaci vybere vhodné lidové prostředky, které vám nebo vašemu dítěti pomohou rychle se s nemocí rychle vyrovnat a situaci nezhorší.

Léčba rýmy lidových prostředků pro děti

Často je obtížné aplikovat některé tradiční léky na rýmu u dětí, protože někdy se to jeví jako nebezpečné, například kapky nosu. V takových případech můžete použít jiné domácí léčebné metody: zahřívání dutin, masáž chodidel nebo zavedení turundochku do nozder. Ale volba způsobu léčby do značné míry závisí na povaze onemocnění a věku dítěte.

Žádný výtok z nosu není léčen lidovými prostředky. Je třeba vzít v úvahu skutečnost, že u kojenců mladších než 2,5 měsíce není rýma vždy nemoc. To se děje proto, že po porodu funguje sliznice dítěte pouze částečně. Tělo začíná "testovat" stav "suché" - "mokré". A pouze do 10. týdne "je zahrnuto" v plné síle.

Pokud je dítě mladší než 2,5 měsíce, nejsou pozorovány žádné další příznaky, náhle a „z modrého“ hlenu z nosu - jsou to příznaky fyziologické rýmy. Tato forma nemoci zpravidla přechází po dosažení věku tří měsíců. Je však nutné pomáhat při dýchání dítěte.

Vzhledem k tomu, že diagnóza fyziologické rinitidy léčení lidových prostředků není nutné, musíte se řídit některými doporučeními:

 • zvýšit vlhkost v místnosti, kde je dítě: dejte na pokoj pár plechovek vody, zavěste mokré pleny nebo použijte zvlhčovač vzduchu;
 • dýchejte nasycený vlhký vzduch v koupelně: zadejte mírně horkou vodu do lázně (tak, aby byla „mokrá“, ale ne horká), odkapávejte citrónový olej a levanduli, pak pokračujte s dítětem 5-10 minut. Nosní výtok se stane tekutým a vyteče, po kterém je třeba dítě umýt;
 • vzít terapeutické bylinné lázně: na dětskou koupel musíte vzít 25 gramů. šalvěj, březový list, měsíček a řebříček květiny. Byliny vložte do termosky, přidejte vařící vodu a nechte 2 hodiny. Postup by měl být prováděn při teplotě vody 37-38 ° C po dobu asi 20 minut po dobu pěti dnů;
 • Rozpečte fyziologický roztok nebo infuzi měsíčku a řebříčku do nosu dítěte: nalijte čajovou lžičku bylinného čaje s vroucí vodou (200 ml) a vložte ji do vodní lázně asi na 20 minut. Vložte mírně teplý roztok několika kapek až 5krát denně;
 • namažte nos rakytníkového oleje a zvlhčete sliznici.

Sací hlen z nosu s hruškou nestojí za to, pokud není těsně před spaním, a pokud dítě z důvodu chladu nemůže usnout.

Léčba rýmy u novorozenců

Rýma u novorozenců je častým jevem. Kojenci jsou vystaveni hypotermii, takže i sebemenší pokles teploty může vést k přetížení nosu. V důsledku potíží s dýcháním se spánek dítěte zhoršuje, nemůže sát prsa. Kromě toho, respirační selhání vyvolává zvýšení intrakraniálního tlaku, podráždění meningů.

Z tohoto důvodu, pokud máte nachlazení, vaše dítě by mělo být okamžitě pomoci. Ale v tak raném věku je užívání drog pro dítě kontraindikováno. Maminka se proto často ptají na otázku: jak vyléčit zima - pomocí lidových prostředků nebo uchylovat se k tradiční medicíně?

To je věřil, že nejbezpečnější - terapie s lidovými prostředky: léčba rýmy u novorozenců pomocí domácích receptů je často velmi efektivní. Hlavním úkolem, který je třeba řešit, když se nosní výtok vyskytuje, je zabránit zhluknutí hlenu a vysychání v nosních průchodech. K tomu použijte:

 • vodný roztok soli;
 • Vietnamský balzám "Zlatá hvězda";
 • oteplování (kaše, vejce, sůl, písek);
 • mentolový olej;
 • rakytníkový olej.

Takové lidové léky vyléčí i v nejmenších dětech, aby bylo bezpečné a produktivní.

Když se zbavíte novorozence mukózních sekretů, je třeba podniknout několik dalších opatření: jemně nakrájejte cibuli a umístěte ji na různá místa v bytě, pravidelně provádějte mokré čištění a větrejte místnost, kde se dítě nachází.

Solný roztok

V půl šálku vařené vody rozpusťte půl lžičky soli. Výsledný teplý znamená pohřbít dítě v nose po dobu 3 kapek. Před použitím se ujistěte, že kapalina není horká. Tento postup mytí vám umožní odstranit nosní průchody z hlenu.

První sezení může být pro dítě nepříjemné, způsobit kýchání a kašel. Pak se sliznice nosu přizpůsobí a dítě bude tolerovat zavedení roztoku klidně. Obdobný postup u novorozence lze provádět každou půlhodinu - hodinu.

Nenechte si opláchnout nos hrušky nebo sprchy. Roztok může proudit do Eustachovy trubice (kanál, který spojuje ucho a nosohltan). To může způsobit otitis media (zánět středního ucha). Pokud se řešení odkapává - nic takového se nestane.

Použití balzámu "Star"

Velmi účinným lékem pro léčbu rýmy u novorozenců je balzám Zlatá hvězda. Masáž nohou pomocí tohoto léku vám umožní rychle se zbavit nachlazení.

Je třeba dát malé množství "hvězd" na nohu dítěte, pečlivě třít a masírovat. Pak si dejte teplé dětské ponožky, položte ho na postel a přikryjte teplou přikrývkou. Zvláště užitečné je takové tření před spaním.

Zahřívání

Zahřívání dětí by mělo být prováděno s opatrností, aby nedošlo k popálení jemné pokožky dítěte. Teplo by mělo být pro dítě příjemné. Délka procedury je přibližně 10 minut. Během dne musíte udělat 3 sezení.

Pro zahřátí můžete použít:

 • teplou jáhlovou kaši - naplňte ji malým plátěným sáčkem, který se pak položí na oblast mezi nosem a horní čelistí (maxilární dutiny);
 • zahřátá sůl nebo písek - naplňte sáček látkou a zahřejte s ním prostor nosu a dutin;
 • vařená kuřecí vejce. Je lepší zabalit je do látky těsně před použitím.

Léčba rýmy olejem

Pokud nevíte, jak léčit rýmu lidovými prostředky nebo moderními léky, pak se pokuste zahájit léčbu s použitím léčivého oleje. Existuje několik tradičních léků, které tuto látku obsahují. Je však lepší používat běžný olej z broskví nebo rakytníku. A pokud má dítě ucpaný nos, ale není tam žádný výtok, můžete jednoduše vložit turundochku s olejem do nozder.

Mentol olej je také často používán ulehčit dýchání nosu. Namazávají nejen nosní dutinu, ale i zadní část hlavy, oblast za ušima, křídla nosu, chrámy a čelo. Současně na hlavu dítěte musí nosit klobouk, nebo kravatu teplý šátek. Je přípustné smíchat mentol a kafrový olej. Musíte postup opakovat třikrát denně. Ale neměli byste pochovat mentolový olej v dětském nose.

Léčba infekční rýmy u kojenců

Nově ražené rodiče mají často otázku, které lidové léky lze použít: jak léčit nachlazení, pokud dítě ještě není jeden rok. Všechny výše uvedené metody léčby novorozenců, samozřejmě, vhodné pro kojence. Aby se však dosáhlo většího účinku, jsou v tomto případě přípustné také „posílené“ prostředky:

 • fyziologický roztok s cibulovou šťávou (poměr - 1 kapka šťávy na 15 kapek roztoku);
 • fyziologický roztok s červenou řepnou šťávou (poměr - 1 kapka šťávy a 6 kapek roztoku);
 • infuze cibulového oleje: jemně nakrájenou cibuli na suchou pánev smažte, dokud nedá šťávu, pak ji položte na čistou desku a přidejte trochu rostlinného oleje. Výsledná hmota trvá 12 hodin. Výsledný nástroj mazat nosní průchody s turundochke;
 • čerstvá mrkvová šťáva, zředěná vařenou vodou (poměr - 1 kapka šťávy a 4 kapky vody);
 • bylinný čaj: na lžíci listů podběl, měsíčku, jitrocelu a šalvěje vařit sklenici vařené vody, vařit pět minut, nechat hodinu. Roztok několikrát denně kape do nosu půl pipety;
 • mentol s medem (poměr - 1 díl oleje na 2 díly medu). Tento lék musí mazat nosní průchody;
 • Šťáva Kalanchoe - do každé nozdry vložíme 3 kapky až 4krát denně;
 • aloe džus, zředěný vařenou vodou v poměru k 10 kapkám vody 1 kapka šťávy, instilled třikrát během dne 5 krát.

Kalanchoe a aloe šťáva by však měla být používána s opatrností. Tyto nástroje mohou poškodit sliznice dětského výtoku.

Léčba rýmy u dětí starších než jeden rok

Děti starší než jeden rok léčit zima s lidovými prostředky je mnohem jednodušší. V tomto věku je možné provádět některé časově ověřené metody, zejména:

 • v noci připevněte na nohy suchou hořčičnou omítku s obvazem, nahoře noste vlněné ponožky;
 • Před spaním zahřejte nohy v horké vodě s přídavkem hořčice, pití sody a soli - lžíce na 8 litrů kapaliny. Doba trvání koupele nohou je asi 10 minut, zatímco v případě potřeby by měla být přidána vroucí voda.
 • provádět parní inhalace nad vařenými brambory v „uniformě“ s přídavkem několika kapek mátového oleje nebo špetkou sušené máty. Aby se zabránilo spalování páry, můžete po přípravě ošetřovacího prostředku počkat asi 7 minut. Ukažte svému dítěti, jak správně dýchat - střídavě nosem a ústy. Zasedání trvá asi 10 minut a inhalace se nejlépe provádí před spaním.
 • Kromě toho se při léčbě dětské rýmy často používají domácí nosní kapky: je nutné míchat čerstvě vymačkanou mrkvovou šťávu a řepu ve stejném množství, přidávat do ní stejné množství rostlinného oleje a dvě kapky česnekové a cibulové šťávy. Takový lék je třeba pohřbít až čtyřikrát denně, 2 kapky do zotavení.

Je třeba mít na paměti, že při vysokých teplotách je přísně zakázáno používat většinu tepelných postupů, včetně koupelí nohou a parních inhalací.

Léčba lidského léčení rýmy u dospělých

Podle mnoha odborníků, léčba silných rýmy lidových prostředků je žádoucí kombinovat s tradičními drogami. To poskytuje maximální terapeutický účinek.

Počáteční stadium onemocnění však může být léčeno pouze domácími prostředky, které nemají prakticky žádné nežádoucí účinky.

Chcete-li se rychle zbavit nachlazení, musíte znát formu, povahu a období nemoci. Moderní schéma terapie, s přihlédnutím ke všem těmto skutečnostem, zpravidla zahrnuje velmi účinné lidové prostředky: léčba rýmy pomocí infuzí doma obvykle poskytuje dobré výsledky.

S nástupem akutní rýmy a nachlazení dobře pomáhají teplé nápoje na bázi piva. K tomu budete potřebovat:

 • láhev lehkého piva;
 • 2 lžíce. Já cukr;
 • ½ lžičky skořice;
 • 2 žloutky;
 • z 1 citronu;
 • 2-3 ks karafiáty.

Žloutky s cukrem rozemele do stavu silné pěny. Nastříhejte kůru na jemném struhadle. Zahřejte pivo na 450 ° C, přidejte do něj skořici, přidejte citrónovou kůru a hřebíček. Hmota získaná ze žloutků a cukru se přemístí do pánve a nalije teplé pivo s kořením. Nádobu položte na mírný oheň a obsah za stálého míchání zahřívejte asi 5 minut.

Nejlepší je aplikovat tento lék v noci: vypít sklenku horkého nápoje, nasadit teplé vlněné ponožky, ležet pod přikrývkou a správně se potit. Ráno se nevyskytnou žádné příznaky začátku zimy, včetně rýmy.

Pro ty, kteří nemají rádi chuť piva, si můžete udělat svařené víno, které má léčivé účinky. Proces jeho přípravy je navíc velmi jednoduchý. To bude vyžadovat následující složky:

 • 1 láhev červeného červeného vína;
 • 1 pomeranč (citron, grapefruit);
 • 1 polévková lžíce. Já cukr;
 • Sp tsp muškátový oříšek;
 • z 1 citronu;
 • 6-7 kusů karafiáty;
 • 175 ml. brandy (koňak, rum).

Oranžové umyjte důkladně, otřete do sucha a strčte hřebíček. Dejte do hrnce a nalijte víno. Přidejte muškátový oříšek, jemně strouhanou citronovou kůru, cukr. Výsledná hmota se zahřívá 6-7 minut při nízkém zahřátí na 700 ° C. Přidejte brandy a směs nechte stát 5 minut. Pak ho dejte na oheň dalších 5 minut, ale nepřiveďte k varu.

Po tom, vyjměte pomeranč, nalijte nápoj do sklenice, přidejte citrónovou šťávu podle chuti. Použít tento nástroj je lepší před spaním.

Lidové léky pro léčbu rýmy u dospělých zahrnují také léky podávané přímo do nosu:

 • přímo lisovaný olivový olej bez přísad - 4 kapky do každé nosní dírky;
 • rostlinný olej s olejem tea tree: kombinujte 3-4 kapky oleje tea tree a lžičku jakéhokoliv rostlinného oleje. Prostředky pro vstup do nosu každé 2-3 hodiny, 3 kapky;
 • Cibule Husk Páry: Suché cibule slupky na předehřáté pánvi, když kouř jde - inhalovat s nosem několikrát.

Pokud se rýma objeví 3-4krát ročně, bez ohledu na sezónu a na pozadí normální teploty, můžeme hovořit o chronickém průběhu onemocnění.

Při zahájení léčby chronické rýmy lidovými léky je třeba mít na paměti, že příčinou této formy onemocnění může být slabá imunita, podchlazení, stresová situace nebo pronikání alergenů.

S diagnózou chronické rýmy zahrnuje léčba lidovými léky:

 • opláchnutí nosní dutiny fyziologickým roztokem (polovina čajové lžičky soli na půl sklenice vody) - střídajte každou nosní dírku vodou a vyplivněte tekutinu ústy. Po zákroku odkapávejte do nosu několik kapek čerstvé aloe šťávy;
 • použití medu: ponořte bavlněné tampony do medu, vložte je do nozder, po 10 minutách nos „propíchne“ a začnete volně dýchat;
 • použití nosních kapek: pohřbít 3x denně, 2-3 kapky čerstvé šťávy z listů matky a podběl.

Navíc existuje velmi účinný lidový lék na léčbu běžného nachlazení chronického charakteru, který má baktericidní, protizánětlivý a analgetický účinek:

 • rozpustit ve sklenici vařené vody na ½ lžičky. jedlá soda a pravidelná sůl;
 • připravit láhev z lékárny, vybavenou kapátkem o objemu 5 nebo 10 ml;
 • pomocí injekční stříkačky přeneste roztok do lahvičky poté, co byl v ní rozpuštěn půl tableta (o objemu 5 ml) nebo celá tableta (o objemu 10 ml) dimedrolu;
 • na 5 ml přidejte 10 kapek farmaceutické tinktury propolisu na 10 ml - 20 kapek tinktury.

Hotová suspenze získá žlutě mléčnou barvu a bude mít vůni propolisu - doba použitelnosti těchto kapek není delší než 1 měsíc. V tomto případě je nutné 3krát denně kopat 3 kapky.

Typické příznaky alergické rýmy: kongesce nosu, svědění, zarudnutí očí a slzení. Identifikace příčiny tohoto onemocnění může být alergická až po testování a testování kožních alergií.

Při stanovení diagnózy alergické rýmy může být léčba lidovými léky velmi účinná. Hlavní věcí je vybrat správný lék. Mohou být použity zejména následující prostředky:

 • Pivoňka se odloupne a rozdrtí na prášek. Tento lék by měl být aplikován 2x denně půl hodiny před jídlem, míchání 1 polévková lžíce. Já výsledná hmota se zasekne. Díky tomuto léku trvá rýma několik dní;
 • vařit trávu blackheads obyčejné (200 ml vařící vody 1 polévková lžíce. l. tráva) - pití libovolně po celý den;
 • kloktadlo s matkou nebo extraktem valeriánu 2-3 krát denně. Toto řešení je dobré pro alergie na prach;
 • Vstříkněte šťávu z listů červeného pelargónie do nosu pár kapek třikrát denně.

Léčba rýmy během těhotenství

Během těhotenství může být příčinou rýmy nejen infekce v těle, ale i hormonální změny. A v tomto případě není třeba provádět speciální léčbu, stačí odlehčit stav některými jednoduchými metodami:

 • zvlhčování vzduchu v místnosti - zásobníky připravte vodou nebo zakupte zvlhčovač vzduchu;
 • přímo navlhčete nosní sliznici - můžete použít běžný dětský krém nebo olivový olej.

Léčba infekční rýmy během těhotenství

Předpokládá se, že během těhotenství je léčba rýmy lidovými léky přijatelnější, protože léčba léky obvykle obsahuje látky škodlivé pro vývoj plodu. Je lepší, aby ženy používaly šetřící metody léčby, zejména:

 • zahřívání nosu pomocí speciální "modré lampy". Ale během takového postupu je důležité chránit oči. Chcete-li to provést, můžete snížit "brýle" dvojité lepenky;
 • inhalace: jemně nasekáme cibuli a česnek, nalijeme směs do konvice, zalijeme vroucí vodou. Vdechněte lékařské páry oběma nosními dírkami, dávejte pozor, abyste nespálili nosní sliznici;
 • nosní kapky: čerstvě vymačkaná šťáva z listů Kalanchoe injikovaná 3-4 kapky až 5krát denně;
 • infuze: nakrájíme stroužek česneku, zalijeme 10 ml převařené vody, směs 40 minut vyluhujeme. Tento nástroj by měl být pohřben 4krát denně po dobu 2 kapek.

Stojí však za to vědět, že během těhotenství se nedoporučuje provádět všeobecné zahřívání v lázních s teplou nohou nebo s použitím hořčičné omítky.

Za všech okolností, doma, lidové prostředky mohou léčit pouze mírnou formu rýmy, která doprovází banální chlad. V případě těžké infekce se doporučuje okamžitě kontaktovat specialistu, který Vám předepíše správnou léčbu.

Článek je uveden pouze pro informační účely. Léčba předepisováním by měla
být prováděn pouze lékařem!

Zánět nosní sliznice, doprovázený kongescí, obtížným dýcháním, kýcháním, se nazývá rýma. Toto jednoduché a bezpečné (chybné stanovisko mnoha) nemocí může být izolováno a může doprovázet další patologie. Léčba rýmy by měla být prováděna správně, zejména u kojenců, protože existuje riziko závažných komplikací.

Co děti kapky z běžného nachlazení jsou nejúčinnější, můžete se dozvědět z tohoto článku.

Rýma - často diagnostikovaný zánět nosní sliznice u dětí. Jsou nemocní a dospívající a děti školního věku a novorozenci. V medicíně je obvyklé rozlišovat následující typy rýmy:

 1. Infekční. Vyskytuje se na pozadí chřipky, spalniček, akutní respirační virové infekce.
 2. Katarální (chronický). To trvá dlouhou dobu, charakterizovanou nazální kongescí, která znepokojuje děti ve dne iv noci.
 3. Alergické. Všechny příznaky rýmy se objevují pravidelně a nejčastěji jsou spojovány s ročním obdobím - například v jarních travních květech, v letních topolových chmýřích mouchách a na podzimních ambrózních květech.
 4. Vasomotorika. Je diagnostikována u dětí s oslabenou imunitou, pro něž hrozí, že se i malý ponor, s výhradou přítomnosti teplého oblečení, rozvine do chladu.

Jak správně používat aloe šťávy z nachlazení na děti do jednoho roku, můžete se dozvědět z obsahu tohoto článku.

V případě akutní rýmy (rýmy) lze diagnostikovat tři stadia rýmy:

Výtok z nosu u kojenců - charakteristika kurzu

Pokud rýma trvá déle než 2 týdny, je nutné poradit se s pediatrem - možná se fyziologický výtok změnil v infekční.

Pro novorozence je charakteristický vývoj fyziologické rýmy - stav, který je spojen s adaptací nosní sliznice na okolní svět a nezávislým dýcháním. V děloze, dítě nedýchalo ústy a nosem jako dítě - kyslík byl dodáván krví přes pupeční šňůru. Po porodu se musí tělo zvyknout / přizpůsobit (projít obdobím adaptace) novým životním podmínkám a nosní sliznice jednoduše „vypočítá“ potřebné množství hlenu, který má být vyroben. Během této doby může být u dětí pozorováno ucpání nosu a přítomnost hlenu.

Jaké jsou nejlepší kapky z běžného nachlazení a nazální kongesce, můžete se z článku dozvědět.

Při fyziologické rinitidě se dítě necítí nepohodlně a chová se naprosto klidně, takže tento stav nemůže být přičítán vzestupu teploty, náladám a poruchám spánku.

Pro každou fázi akutní rýmy (rýmy) jsou příznaky:

 • na začátku nemoci (suchá fáze) - suchost v nosních průchodech, pacient pociťuje nepříjemné pocity ("svědění"), časté kýchání, vznik intenzivních bolestí hlavy;
 • mokré stádium - v nosních průchodech se začíná hromadit světle zbarvený hlen, sliznice značně nabobtnává a dochází k úplné kongesci nosu;
 • hnisavý - nosní výtok získává žlutozelený odstín, protahovací a viskózní strukturu.

V jakémkoli stadiu akutní rýmy, bolesti hlavy, celkové slabosti jsou přidány k příznakům popsaným výše, děti jsou zlobivé a vyžadují zvýšenou pozornost od dospělých.

Akutní rýma je dokonale léčitelná a v některých případech dokonce zmizí bez zásahu lékařů a užívání léků. Pokud rýma trvá déle než 3 týdny, riziko onemocnění, které se dostane do chronického stadia, se několikrát zvyšuje.

Co dělat, když nos naběhl bez nachlazení a jak se s tímto problémem vypořádat, s jakým léky a metodami, článek naznačuje.

Rýma u dětí mladších než jeden rok je diagnostikována pediatrem již při zkoumání nosních průchodů - hyperémie (zarudnutí) sliznice, otok a přítomnost hlenu. V některých případech mohou být použity instrumentální metody zkoumání dítěte a na konzultace mohou být přizváni užší odborníci, například specialista na alergiky nebo infekční onemocnění.

Lékař by měl rozlišovat mezi běžným nachlazením a infekčním onemocněním, u něhož mohou být příznaky podobné - například záškrt, spalničky.

Dítě má rýmu a kýchání, ale není tam žádná teplota, co s ním dělat a jak pomoci dítěti pomoci porozumět článku.

Léčba rýmy u dětí mladších než jeden rok

Zvláštnost rýmy u dětí mladších než jeden rok je problémem při její léčbě. Faktem je, že dítě není schopno vyhodit nos a výstup hlenu je obtížný - hromadí se v nosních průchodech, což může vést k rychlému rozvoji chronické formy rýmy. Rodiče mohou pomoci dítěti s následujícími postupy:

 • poskytnout požadovanou vlhkost v dětském pokoji - můžete použít speciální zvlhčovače nebo uspořádat nádoby s vodou, zavěsit mokré hadry na baterie;
 • pravidelně čistěte nos hlenu pomocí bavlněné bičíky ve věku 9 měsíců nebo aspirátorem pro starší děti.

Mnoho rodičů pohřbilo mateřské mléko v nosních průchodech, protože se předpokládá, že má antibakteriální vlastnosti - to je chyba! Je mnohem efektivnější aplikovat slabý fyziologický roztok pro instilaci (5 g soli na polovinu sklenice vody).

Co je levný lék na zimu pro děti jsou používány nejčastěji, můžete se poučit z článku.

Léčba rýmy u dětí ve věku 1-12 měsíců může trvat 3 nebo 4 dny, ale nejčastěji rodiče hlásí konečnou léčbu týden po zahájení procedury.

Pokud je rýma přítomna u kojence, léčba by měla být extrémně bezpečná - v žádném případě byste neměli používat kapky a aerosoly / spreje, které jsou doporučeny pro starší děti k úlevě od příznaků!

Pro děti od 3 měsíců můžete použít Nazivin kapky - mají vazokonstrikční účinek. Pokud je dítě již 5 měsíců staré, můžete nahromaděný hlen rozředit fyziologickým roztokem chloridu sodného v nosních průchodech a poté provést odsátí tekutiny (odsávání). Otrivin, Xylen a Vibrocil patří mezi nejlepší léčebné procedury pro lidi ve věku 5-6 měsíců. V období od 7 měsíců a starších je možné bezpečně odkapávat interferon - má nejen terapeutický, ale i preventivní účinek. Je také možné přijmout homeopatické léky dohodnuté s lékařem.

Co dělat, když po čichu zmizel čich, informace z článku vám to pomohou vyřešit.

Jaký lék na zima lepší pro dítě - lékař rozhodne!

Oficiální medicína plně podporuje používání lidových metod při léčbě rýmy u dětí mladších než jeden rok. Mezi nejúčinnější prostředky patří:

 • promytí nosních průchodů fyziologickým roztokem;
 • několikrát denně vpravit 1 kapku aloe / kalanchoe šťávy;
 • inhalace s odvarem léčivých bylin (šalvěj, heřmánek, lékárna, tymián).

Tradiční metody mohou být použity v léčbě rýmy u dětí od 8 měsíců věku a ne dříve! A inhalace - od 10 měsíců.

Co dělat, když je bolest v krku při polykání, ale není zde žádná teplota, můžete se dozvědět při čtení článku.

Co je to nebezpečná rýma u dětí mladších než jeden rok

Mnoho rodičů mylně věří, že rýma (rýma) nepředstavuje nebezpečí pro dítě a obecně prochází "sám". Ale statistiky říkají opak:

 • neléčená akutní rýma se rychle mění v chronické stadium, které je obtížné léčit a neustále se opakuje;
 • ve věku 7 měsíců se může rýma vyvinout do hnisavé sinusitidy;
 • ve věku 9-12 měsíců zvyšuje riziko vzniku antritidy.

Jak léčit nachlazení během kojení s mámou pomůže znát obsah článku.

Prodloužený výtok z nosu navíc vede k narušení spánku u dítěte, jeho rozmaru a podrážděnosti. Vzhledem k tomu, že dítě nemůže plně dýchat nosem, je režim kojení (nebo umělý) narušen - dítě nejí správné množství mléka / směsi, ztrácí váhu, objevují se známky nepravidelností v trávicím systému.

Co antibiotika pro kašel a coryza jsou nejlepší a rychle pomoci, můžete pochopit čtením článku.

Podívejte se na video o třech způsobech čištění nosu dítěte:

Rýma u dětí mladších než jeden rok je nemoc, kterou lze dobře léčit doma. Pediatři by měli být kontaktováni, pokud se vyskytne horečka, kašel nebo jiné příznaky infekčního onemocnění.