Jak rychle vyléčit dítě

Studený (nebo ARVI) je častý a častý výskyt u dětí mladších 5 let. Zpravidla dítě zřídka onemocní před dosažením věku dvou let. Za prvé, protože je chráněn protilátkami, které obdržel z mateřského mléka. Za druhé, protože není v kontaktu s velkým počtem lidí. Ale když dítě začne socializaci a chodí do mateřské školy, všechno se změní. Dokonce i silné dítě může onemocnět téměř každý měsíc. Nebojte se, ve většině případů je to normální, mnoho dětí prochází adaptací. Tělo je tvořeno, učí se odolávat velkému množství virů a mikrobů ve vnějším světě. Úkolem rodičů v této situaci je usnadnit průběh nemoci různými způsoby a posílit imunitní systém tak, aby obrana dětského těla v budoucnu vydržela virus. V tomto článku se naučíte, jak odlišit nachlazení od jiných nemocí, jak potlačit nemoc na samém počátku, a také vám řekneme o mnoha způsobech, jak rychle a bezpečně léčit ARVI.

Jak pochopit, že dítě zachytilo zimu

Běžné příznaky nachlazení jsou průtok nosem, nevolnost, kýchání, zarudnutí očí. S chladem se může teplota zvýšit - i když to není požadavek. Obecně se zhoršuje pocit pohody drobků - stává se náladovým, plačícím, žádá o ruce, ztrácí chuť k jídlu. Pokud má dítě více než dva roky a může se vyjádřit sám, děti ukazují, co přesně bolí. Často, když máte nachlazení, máte bolest v krku - dítě na to poukazuje. Můžete si prohlédnout sliznici hrdla čistou lžičkou - pokud je červená, nemělo by být pochyb - dítě chytilo ARVI.

Často je zima zaměňována za otravu jídlem. Koneckonců, dítě při vysokých teplotách může mučit zvracení a průjem. Pokud se průjem a zvracení opakují, měli byste se co nejdříve poradit s lékařem, dehydratace je extrémně nebezpečná pro malé děti. V tomto případě, aby se správné diagnózy také pomůže krku. Pokud to není červené - spíše všechno, dítě je otrávené. Pokud červená - s vysokou pravděpodobností můžeme říci, že drobek zachytil SARS, který mimochodem může často projevovat poruchy gastrointestinálního traktu.

Studené symptomy se také objevují u dětí, u kterých se rozvinula infekční mononukleóza. Onemocnění způsobuje virus Epstein-Barr. V této nemoci je vysoká teplota, kterou je těžké snížit, hnisavé nebo červené hrdlo, lymfatické uzliny se zvyšují. Chcete-li identifikovat nemoc, musíte projít testy na atypické mononukleární buňky. V každém případě, pokud si nejste zcela jisti, že se jedná o zimu, musíte se poradit s lékařem, který vám poskytne správnou diagnózu.

Co dělat při prvním znamení zimy

Pokud zaznamenáte primární příznaky onemocnění u dítěte, je velmi důležité zahájit léčbu co nejdříve. Konec konců, včasná reakce potlačí nemoc v zárodku. Co dělat, když je dítě studené nebo přišlo ze zahrady s hlenem?

 1. Nejdříve musíte dítě zahřát. Pokud dítě nevadí, můžete si vzít horkou koupel. V každém případě musí být voda nejprve pohodlná a teplá a teplota se může postupně zvyšovat. Pak dítě zahřeje.
 2. Poté může dítě umýt nos. Zaprvé to umožní, aby byl virus vyplaven ze sliznice, která se nemusí zcela vstřebat do těla. Za druhé, mytí pomůže odstranit přebytečný hlen a odstranit otok, který vám umožní znovu dýchat nosem. Pro mytí, můžete použít odvar bylin, roztok furatsilina nebo miramistina, slané vody. Opláchnutí může být provedeno jednoduše tím, že výtok z konvice na dítě nos. Dítě by mělo otočit hlavu na stranu, dokud se z ostatních nosních dírek nevyskytne proud. Ukažte příkladem, jak by dítě mělo jednat. Děti musí propláchnout nos fyziologickým roztokem. Kapku nasajte do nosní dírky kapkou fyziologického roztoku. Poté použijte odsávačku pro nos, který vytáhne všechny nepotřebné hleny. V případě vážného vybití (hnisavý charakter), může být dítě přijato pro mytí na ORL. Přístroj "Kukačka" vytáhne všechny zbytečné z dutin a antibakteriální kompozice odolává dalšímu rozvoji zánětu.
 3. Kromě mytí může dítě provádět inhalaci. Vynikající nebulizační zařízení rozprašuje minerální vodu nebo speciální přípravky do nejmenších částic, které přímo spadají do plic. Rozprašovač dokonale léčí kašel, hlen a červené hrdlo, potlačuje zánět révy. Není-li takové zařízení doma, můžete jednoduše dýchat nad umyvadlem horké vody, pokryté ručníkem. Pro inhalaci můžete použít odvar z brambor nebo heřmánku, esenciálních olejů z eukalyptu nebo tinktury z měsíčku.
 4. Po tom, dítě potřebuje, aby hořčice koupel pro nohy. Tento postup je povolen pro děti starší tří let. Aby se dítě nevyděsilo a nevynucovalo, jednoduše s ním položte nohy do umyvadla horké vody. Do kapaliny přidejte trochu suché hořčice. Čas od času nalijte horkou vodu do nádrže. Po koupeli je třeba si nohy dobře osušit, na holé kůži si nasadit vlněné ponožky. To vytváří další účinek na aktivní body nohy. Tato masáž posiluje imunitní systém a aktivuje zvýšený krevní oběh.
 5. Hořčičná koupel by měla být provedena před spaním. Než si však přejete, aby se dítě dobře vyspalo, musíte ho potřít hrudníkem a hřbetem jezevcem nebo husím tukem. Tuk se dlouhodobě zahřívá a dobře se zahřívá. Pokud je rýma, vyhřívejte dutiny vařenými vejci nebo teplou solí v sáčku.
 6. Poté dejte dětský čaj s malinami. Malina má silnou diaforetickou vlastnost. Tento nápoj umožní tělu důkladně se potit - hlavní věcí není dostat se z pod deku.

Po splnění všech těchto podmínek, ráno si nepamatujete, že dítě bylo nemocné včera. Nicméně, pamatujte - tento soubor opatření je účinný pouze na počátku nemoci.

Pijte dostatek vlhkého vzduchu

Ve všech zdrojích pro léčbu nachlazení naleznete doporučení pro těžké pití. Málokdo však ví, že virus není léčen léky. Všechny antivirotika mají pouze schopnost zmírnit symptomy. Pouze tekutina může pomoci odstranit virus z těla. Čím více dítě pees, tím rychleji se zotaví. Opravdu potřebujete hodně pít. Dítě ve věku tří let by mělo vypít alespoň jeden litr tekutiny denně (během nemoci). To je jediný způsob, jak urychlit obnovu. Nabízejí oblíbené šťávy z drobků, dušené ovoce, sladký čaj - cokoliv chcete, pokud pije.

Další podmínkou rychlého zotavení je vlhký vzduch. Virus žije a množí se v suchém a horkém vzduchu. Ale ve vlhkém a chladném podnebí zemře. Větrejte místnost častěji, instalujte zvlhčovač, v zimě upravujte práci radiátorů, provádějte denně mokré čištění. Kromě toho, že suchý a horký vzduch přispívá k rozvoji viru, také vysychá sliznice v nose. To vede k sekundární infekci. Kvalita vnitřního vzduchu pro nachlazení je jednou z hlavních podmínek obnovy.

Drogová léčba nachlazení

Pokud je to opravdu zima, nemusíte ji léčit léky. Zajištění dostatečného pití a vlhkého vnitřního vzduchu je zárukou rychlého zotavení. Často však děti potřebují pomoc, aby se rychle zbavily nemoci. Antipyretická léčiva mají vynikající protizánětlivý účinek. Pokud jim dáváte třikrát denně, bez ohledu na teplotu, pomáhají snížit příznaky a zmírnit stav pacienta. Mezi nimi jsou Nurofen, Ibuklin, Ibufen atd.

Pokud má vaše dítě ucpaný nos, musíte použít vazokonstrikční spreje a kapky. Dodržujte však věkovou hranici - používejte pouze ty léky, které jsou povoleny pro dítě ve vašem věku. Nelze je používat déle než pět dní. Pokud je zima bakteriální v přírodě, musíte přidat další účinné léky - Isofra, Protorgol, Pinosol.

Léčba antihistaminiky je povinná, i když dítě není alergické. Zodak, Suprastin, Zyrtec pomůže zmírnit otoky a zmírnit ucpání nosu.

Přípravky proti kašli nelze brát nekontrolovatelně, jsou přípustné pouze tehdy, jsou-li předepsány lékařem. Antitusické léky, jako je Sinekod, bojují proti suchému kašli potlačením reflexu kašle. Je-li kašel se sputem, musíte ji dostat z plic. To pomůže Mucaltin, Lasolvan, Azz, atd. V případě vypouštění sputu nepijte v žádném případě antitusické léky - tlumí kašel, sputum se nevylučuje, může vést ke stagnaci.

Jak jinak léčit nachlazení u dítěte

Shromáždili jsme pro vás nejúčinnější a nejužitečnější způsoby léčby nachlazení.

 1. Pokud je v krku, opláchnutí pomůže zbavit se jich. Děti starší než tři roky se již mohou naučit kloktat. Pro oplachy od léčivých bylin jsou vhodné antibakteriální roztoky nebo mořská voda (soda, sůl a jód).
 2. Rodiče udělají velkou chybu, když nutí nemocné dítě k jídlu a říkají, že nebudou mít sílu bojovat s nemocí. Ve skutečnosti, hodně úsilí jde do trávení jídla. Nesnažte dítě jíst, pokud nechce.
 3. Je lepší na nějakou dobu odmítnout sladké a čerstvé mléko - zvyšují zánět v krku.
 4. Pokud máte silný kašel, můžete si vyrobit medovo-hořčičný koláč. Smíchejte med, špetku suché hořčice, rostlinného oleje a mouky tak, aby bylo získáno těsto. Z ní vyndejte dort a připojte se k hrudníku. Nechte přes noc. Hořčice mírně dráždí kůži a zvyšuje krevní oběh v hrudi. Pomáhá aktivovat imunitní buňky a urychluje zotavení. Med se jemně zahřívá a olej chrání jemnou dětskou pokožku před popáleninami.
 5. V domě je třeba rozložit nakrájenou cibuli - dezinfikuje vzduch. Takže nejen léčíte dítě, ale také chráníte ostatní domácnosti před infekcí.
 6. Aby dítě dýchalo ve dvojici česneku, nasaďte na něj nakrájené plátky do žlutého vajíčka od laskavce a pověste ho kolem krku. V "vejce", aby několik děr. Tak dítě bude neustále vdechovat vůni česneku, což je velmi užitečné pro nachlazení.
 7. Pokud má dítě ucpaný nos, můžete použít lidové recepty a kapky. Šťáva z řepy, mrkve, aloe a kalanchoe dokonale léčí chlad. Pamatujte však, že je třeba ředit vodou ne méně než polovinu, protože ve své čisté formě šťávy jsou velmi horké. Předtím, než dítě kapky domácí kapky v nose, musíte je vyzkoušet sami. V žádném případě neodkapávejte mateřské mléko do nosu dítěte. Dlouho bylo prokázáno, že mléko je nejlepším krmivem pro bakterie.
 8. Jezte více vitamínu C. Jedná se o citrusové plody, dogrose, kiwi. Můžete jíst askorbicky - je kyselá a mnoho dětí jí místo cukroví. Pokud je dítě malé, můžete do potravin přidávat vitamin C. Lékárna má spoustu vitamínu C v tekuté formě (obvykle v kapkách).

Jedná se o jednoduché, ale časem prověřené způsoby, které vám pomohou rychle zvednout dítě na nohy.

Kdy navštívit lékaře

Nemůžete být léčeni bez konzultace s lékařem, pokud jsou na hrdle hnisavé plaky - bolest v krku je léčena antibiotiky. Pokud se objeví hustý, žlutý nebo zelený snot, pak se spojila bakteriální infekce a vy také potřebujete lékaře. Jakékoliv nepřirozené chování dítěte, netypické stížnosti nebo pochybnosti v diagnóze musí být projednány s lékařem. Můžete být léčeni doma, pouze pokud jsou příznaky jasné a charakteristické pro nachlazení.

Chcete-li chránit své dítě před nachlazení, musíte posílit imunitní systém - jíst správně, temperament, pít vitamíny, trávit více času na čerstvém vzduchu, aktivně se pohybovat. A pak bude chladnější. A pokud jsou, bude mnohem snazší proudit. Nezapomeňte, že zdraví a imunita dítěte je ve vašich rukou.

Jak rychle léčit nachlazení u dítěte, co dávat při prvních známkách onemocnění: léky a lidové prostředky

Běžné nachlazení je jednou z nejčastějších nemocí. Mnoho dětí onemocní několikrát za rok, často se cítí velmi špatně a nenavštěvují vzdělávací instituce. Během nemoci si však děti vychovávají imunitu, takže v budoucnu budou moci snáze snášet takové podmínky. Je důležité zvolit správnou léčbu, aby se nemoc co nejrychleji zbavila a zabránilo komplikacím.

Charakteristické příznaky zimy

Obyčejné nachlazení obvykle začíná náhle. Dítě se probudí s rýmou, kýchá, někdy horečka. Dítě může být podrážděné, stěžovat si na bolest hlavy, časem se vyvíjí kašel, hlen z nosu se stává hustší a tmavší. Mezi hlavní příznaky akutních respiračních infekcí patří také:

 • ve většině případů - zvýšená tělesná teplota;
 • slabost;
 • bolest v krku a bolest při polykání;
 • podrážděnost;
 • někdy - nutkání zvracet a průjem.

Jednoleté dítě může mít jiné příznaky:

 • významná ztráta chuti k jídlu;
 • trhání a zarudnutí očí;
 • únava.

Pokud má dítě chlad, má teplotu přes 38 ° C po dobu asi tří dnů. Nejčastěji se nepříjemné symptomy ve formě otoku nosu, zvracení, bolesti hlavy spojují, když teploměr začne klesat. Onemocnění téměř vždy začíná vzácným jasným uzlem a kašlem.

Jaké jsou nejnebezpečnější příznaky pro dítě?

Rodiče musí znát příznaky nachlazení, ve kterých je naléhavá potřeba poradit se s lékařem. U dětí mladších než jeden rok jsou nebezpečné symboly:

 • silný výkřik;
 • studený pot;
 • náhlá letargie;
 • prudký pokles tělesné teploty;
 • vyrážky (akné a skvrny jsou obzvláště nebezpečné, nemění barvu při stisknutí).

Příznaky komplikací u starších dětí mohou být neustálé uvolnění stolice a časté emetické nutkání. V tomto případě musí dítě vypít roztok obsahující malé množství sody, soli a cukru, aby se obnovila vodní bilance. Tyto projevy jsou také považovány za nebezpečné:

 • omdlévání;
 • zapomnětlivost a nedostatečné chování;
 • náhlé chrapot;
 • respirační selhání;
 • otoky hlavy a krku;
 • ostrá bolest břicha.

Je také důležité rozlišovat nachlazení od chřipky:

 1. s chladem, rýmou a kašlem se nejprve objeví nepohodlí v krku a teprve po 1-2 dnech teploměr stoupne na 38 ° C (obvykle ne více);
 2. chřipka začne náhle a okamžitě od vysoké teploty - dítě se začne třást v jednom okamžiku, objeví se kašel, teplota stoupne na 40 ° C.

Léčba

Dobrého účinku poskytují přípravky pro mytí nosu, které umožňují vyluhovat nosní průchody ze sekrecí a mechanicky odstraňovat patogenní mikroorganismy. Výrobky založené na mořské vodě nejsou návykové a nepoškozují:

 • Morenazal;
 • Fluorimarin;
 • Ale sůl;
 • chlorid sodný;
 • Aquamaris.

Nebylo-li však možné se této nemoci vyhnout a rychle se rozvinulo běžné nachlazení dítěte, je nutné uchýlit se k použití silnějších drog. Při léčbě je nutné dodržovat určitá doporučení:

 1. Pro děti do 3 let je lepší dávat prostředky ve formě sirupu a kapek, doporučuje se snížit teplotu pomocí rektálních svíček.
 2. Děti od 4 do 5 let se mohou naučit kloktat pomocí odvarů bylin. Děti mohou snadno polykat tobolky a tablety, mohou rozpustit pastilky, takže seznam léků se výrazně rozšiřuje.

Terapie často používané v terapii:

Stojí za to připomenout, že i když se dítě cítí dobře, nemusíte spěchat s pilulkami nebo sirupy - tělo se vyrovná se samotnou nemocí. Některé rysy užívání drog:

 1. Tablety, které mají hořkou chuť, je lepší rozdrtit na prášek a smíchat s marmeládou, medem.
 2. Při použití sirupů se nedoporučuje pít vodu nebo jíst během 20 minut po požití.
 3. Aspirin jako antipyretikum je zakázán pro děti do 12 let. Tablety mohou způsobit závažné nežádoucí účinky.

Léčba lidových prostředků

Pokud má dítě zima, většina rodičů považuje stav dítěte za nevyhnutelný a doufá, že se za 7-10 dní zotaví. Nemoc však může být vyléčena v počáteční fázi, rychle, bez tablet a jiných léků. Recepty tradiční medicíny mohou být použity v pokročilém stádiu onemocnění jako další terapie.

Při prvních známkách zimy, kdy mikroby začnou přemoci tělo, je nutné použít prostředky, které přispívají k rychlé eliminaci toxinů. Ovocné plody jsou pro tento účel ideální. K doplnění vitaminu C mohou být dětem podávány plody rakytníku a šípkového čaje, stejně jako přidávání petrželky, pomerančů a kiwi do potravin.

Čaj s malinovou marmeládou v nakládací dávce je schopen „uškrtit“ počáteční projevy chladu

Je možné vyléčit za 1 den:

 1. Při prvních projevech se inhalací horkou vodou s přidáním soli / soda (1 lžička na sklenici vody). Se stejným roztokem omyjte nos a kloktejte.
 2. Udělejte koupel na nohy po dobu 10-15 minut s hořčicí, postupně zvyšujte teplotu vody na 40 stupňů.
 3. Pijte šálek čaje s malinovým džemem, odvar z květu vápna. Lehněte si do postele, zabalte se, dýchejte a potíte se půl hodiny. Uvolněte hlavu z deky, zabalte ji do ručníku a spát až do rána.

Rýma

Co by měli rodiče dělat, když dítě trpí nachlazení? Existuje několik účinných způsobů, jak bojovat s nosními sekrecemi:

 1. Proveďte inhalaci páry - přidejte 3 - 4 kapky mentolu nebo eukalyptového esenciálního oleje do vroucí vody. Ohněte se přes misku a zakryjte ručník, dýchejte 15 minut. Přidání suché skořice do vody pomůže k potu a kajenský pepř zlepší krevní oběh a odstraní otok nosu.
 2. Parní nohy před spaním po dobu 10-15 minut. Krev bude proudit do dolních končetin a cévy hlavy se zužují, což povede ke snížení edému sliznic. Nenechávejte nohy v horké vodě příliš dlouho, jinak dojde k opačnému efektu. Teplota - přímá kontraindikace postupu.
 3. Rýma jako jeden rok staré dítě a starší dítě mohou být ošetřeny mrkví nebo řepnou šťávou. Čerstvá zelenina zalijeme vroucí vodou, rošt a šťávu vymačkáme. Kapání 2-3 kapky až 4 krát denně.
 4. Cook cibule kapky. Čerstvá cibulová šťáva smíchaná s převařenou vodou v poměru 1:20. Kopat 2-3 krát denně.

Kašel

Pro léčbu kašle jsou vhodné následující lidové recepty:

 1. Kořen lékořice, heřmánek, máta, měsíček a podběl se mísí ve stejném poměru. 2 dezertní lžíce nalijte 0,5 litru vroucí vody, nechte stát hodinu. Po jídle dejte své dítě 50-100 ml třikrát denně.
 2. S suchým kašlem, meduňky a heřmánku (každý 1 lžička) nalijte půl litru vroucí vody. Nápoj by měl být podáván teplý 4-5 krát denně po dobu 2 lžiček.
 3. Účinným lékem je mléko (250 ml) s medem (1 lžička) a máslem (1/2 lžičky). Kapalina musí být teplá, ale ne horká, jinak ztrácí med prospěšné vlastnosti.
 4. Teplý obklad z vody a jablečného octa v poměru 3: 1. Připevněte k hrdlu a hrudníku po dobu 15-20 minut.

Bolest v krku

Pokud má dítě zima, jeho krk bude jistě bolet 2-4 dny. Oplach pomůže vyrovnat se s nepohodlí:

 • ve 200 ml vařené vody přidejte 1 lžičku. propolisová tinktura;
 • na sklenici vody - 1 lžička. sůl a 3 kapky jodu;
 • v litru vařící vody nalijte sbírku stejného podílu heřmánku, měsíčku a šalvěje, trvejte 40 minut;
 • Do sklenice teplé vody přidejte 3-4 kapky tymiánu, cypřiše nebo eukalyptového oleje.

Chyby při léčbě nachlazení u dítěte

Zvýšení teploty je normální reakce imunitního systému na pronikání patogenu a počáteční onemocnění. Je však třeba chápat, že příznaky respiračního onemocnění se mohou objevit i tehdy, když vůbec není studená. Uzel a kašel mohou způsobit cizí těleso v dýchacích cestách, podráždění prachem a kouřem.

Pokud se rodičům zdá, že dítě má akutní respirační onemocnění, ale nemoc pokračuje bez horečky, pak je to buď alergie, nebo cizí těleso v nose nebo v krku. V tomto případě je zbytečné léčit dítě na zimu. Nedostatek tepla však někdy může hovořit o mírném průběhu nemoci.

V léčbě nachlazení se mnoho rodičů uchyluje k lékům, které nejsou nutné. Zvažte hlavní chyby v terapii:

 1. Použití antibiotik. Mohou být použity pouze v případě, že jsou indikovány, jinak přípravky zničí přirozenou mikroflóru. To pouze zvýší příznaky onemocnění.
 2. Použití antipyretik. Pokud jim dáte své dítě při teplotě 37-37,5 stupňů, imunita drobků se bude vyvíjet nesprávně (doporučujeme číst: jak se vypořádat s teplotou 37,5 u dítěte v 5 měsících?).
 3. Antitusika. Neměli byste jim dávat jen proto, že chcete tento nepříjemný symptom rychle odstranit. Kašel je přirozenou reakcí těla, která se snaží odstranit hlen z průdušek.
 4. Užívání všech léků současně. S kombinací léků si prostudujte návod, vezměte v úvahu důkazy. Ignorování těchto faktorů povede k odporu.
Při léčbě nachlazení je důležité nepřehánět léky a používat účinné léky, jak je předepsáno lékařem.

Další doporučení

Pokud dítě zachytilo nachlazení, pak při prvních příznacích nemoci je nutné vytvořit pro něj nejpohodlnější podmínky:

 1. Nedávejte dítě do teplého a dusného pokoje - zhorší se. Teplota vzduchu by neměla být větší než 23 stupňů.
 2. Je nutné udržovat vlhkost v místnosti 60-70%. Pokud je dítě studené, musíte ho nosit, a ne zapnout topení.
 3. Nepodléhejte dítě, pokud odmítá jíst. Dejte mu čaj, džus, džus, mléko - většina mikroorganismů a toxinů se vylučuje z těla tekutinou.
 4. Vyžaduje se odpočinek. Nedoporučuje se přenášet nemoc „na nohy“.

Když je dítě nemocné, je nutné se vykoupat - při hygienickém postupu dýchá vlhký vzduch, což přispívá k hydrataci sliznic nosu a krku (doporučujeme číst: je možné koupat dítě s nádechem dle názoru Dr. Komarovského?). Zákaz koupání pocházel z doby, kdy byly děti umyty v korytě a bály se převálcovat. Tento postup je zakázán pouze při vysoké tělesné teplotě. Chůze po ulici je také možná. Je důležité oblékat dítě podle počasí a minimalizovat kontakt s jinými dětmi.

V chladném období, v nepřítomnosti zvýšené tělesné teploty, člověk může a měl by chodit na čerstvém vzduchu, oblékat se podle počasí.

Studená prevence

Je lepší zabránit rozvoji nemoci než léčit studené dítě. V případě nepříznivé epidemiologické situace je nutné:

 • eliminovat handshake;
 • snažit se být na místech velkých zástupů lidí (veřejná doprava, obchody);
 • omezit kontakt s nemocnými lidmi;
 • nosit gázu obvaz, měnit to každé 2-3 hodiny;
 • Snažte se trávit více času venku, projděte se v parku.

V prevenci nachlazení a chřipky pomůže každodenní práce na rozvoji imunity a podpory zdraví:

 • vybrat zdravé potraviny (čerstvé ovoce, zelenina, kyselé mléko);
 • koupit oděvy z přírodních tkanin;
 • sportovat;
 • sledovat optimální teplotu;
 • zpevnit dítě od útlého věku.

Je prokázáno, že během dne jsou ruce osoby opakovaně v kontaktu s výtokem z úst, očí, nosu. Velké množství patogenů je přenášeno rukama, když se člověk dotýká kliky dveří, madla, peněz atd. Doporučuje se dát dítěti antiseptické, vlhké ubrousky a připomenout, abyste si před jídlem, po odchodu na záchod a ihned po návratu z ulice umyli ruce.

Dětská zima, léčba dětí

Časté nachlazení je stav, kdy se děti cítí horší, teplota stoupá, rýma a kašel se objevují. Před léčbou dítěte musíte kontaktovat pediatra a vyšetřit ho na dětské klinice. Doma, v kritických případech, mohou být dětem samy podávány antipyretika (rektální čípky nebo sirup). Během nemoci by dítě mělo pít co nejvíce tekutiny.

Důvody

Společné nachlazení je společný název pro různé infekční nemoci dýchacích orgánů. Stav dítěte se může v důsledku chřipky nebo ARVI zhoršit. Potom se onemocnění může proměnit v rýmu, sinusitidu, antritidu, záď, zánět průdušek, pneumonii, tracheitidu, laryngitidu, faryngitidu. Různé mikroorganismy ovlivňují dýchací systém na různých úrovních. Rhinoviry se usazují v nose, adenoviry - v hltanu, respiračním syncytiálním viru - v průduškách.

Faktory, které vyvolávají katarální respirační onemocnění:

 • hypothermie;
 • snížená imunita;
 • virové nebo bakteriální infekce.

Dítě může unést doma nebo chodit na ulici, v kontaktu s nemocnou osobou. Nejčastěji se v chladném období roku vyskytuje zima. Během epidemie chřipky mohou děti chytit virus prostřednictvím hraček nebo předmětů pro domácnost.

Přispívajícími faktory onemocnění jsou poruchy příjmu potravy, vzácný pobyt na čerstvém vzduchu, dieta chudá na vitamíny a neaktivní životní styl. Oblečení by mělo být vždy na počasí. Nemůžete zabalit dítě. Je třeba dbát na to, aby nebyl studený, a nenechávejte mokré nohy.

První příznaky nachlazení u dítěte

Sám dítě nemůže říct, že má chlad. Je nezbytné pečlivě sledovat jeho chování a stav. Pokud je náladový, ospalý z žádného důvodu, nechce hrát a jíst, pak je to signál hrozící nemoci.

Příznaky studené u dětí, které vyžadují pozornost:

 • letargie;
 • nadměrné pocení;
 • respirační selhání;
 • zarudnutí očí;
 • kašel;
 • nosní výtok;
 • vysoká horečka;
 • volné stolice;
 • kožní vyrážka;
 • bledost kůže.

Není vždy možné pochopit, co je to etiologie onemocnění. Když se virová infekce tělesná teplota prudce zvýší, až na 39 stupňů. Naopak s bakteriemi se postupně zvyšuje. V tomto případě teplota nepřesáhne 38 stupňů. Stanovení typu onemocnění je možné pouze na základě analýz. V závislosti na tom, co způsobilo nemoc - virus nebo bakterie, je v tomto případě předepsána vhodná léčba.

Co když má dítě chlad?

S nachlazením musíte dát pacienta do postele. Během nemoci je zakázáno hrát venku s jinými dětmi. Místnost, kde je dítě, musíte větrat. Teplota v místnosti by neměla být nižší než + 22 ° C. Pokud je chladno, můžete zapnout topení.

Vnitřní vzduch by neměl být příliš suchý. Pravidelně jej navlhčujte postřikovačem. Mokré čištění můžete provádět 2x denně. Domácí oblečení může být vyrobeno z bavlny, lnu, ale ne syntetické. Dítě se může často potit, takže bude muset oblečení měnit mnohokrát.

Pacient by měl dostat dostatek tekutin. Můžete vařit mléko, dělat bylinný čaj, kompot ze sušeného ovoce nebo šípky, šťávu z čerstvých plodů a ovoce. Je nutné pacientovi vodu často, ale postupně, je lepší - 50 ml najednou. Kapalina může být teplá, ale ne studená nebo horká.

Děti od 1 roku by měly být schopny vyhodit nos do šálu. Tak vyčistí nosní průchody z nahromaděného hlenu. Jeho rodiče pravidelně čistí nosní sputum. Malé děti se nečistí odsáváním.

Před čištěním nosu se do nosních cest vpraví jedna kapka mateřského mléka nebo rostlinného oleje, aby se změkčil obsah sušiny. Můžete použít fyziologický roztok nebo roztok sody. V tomto případě vezměte 1 lžičku soli nebo sody na litr vody. Nemůžete pohřbít nos sprejem nebo hruškou pro děti do 3 let, tento způsob léčby může vést k zánětlivému procesu, jako je otitis. Mytí nosních cest může být provedeno pomocí lékárenských nástrojů, jako je Aqualor, Aquamaris.

Pro usnadnění vylučování hlenu suchým kašlem může dítě dostat čaj od matky a nevlastní matky, heřmánku a nejprve provést lehkou masáž, poté hrudník. Malé děti nemohou být inhalovány, z tohoto hlenu může bobtnat a blokovat dýchací cesty.

Pokud má dítě první známky nachlazení, musíte zavolat dětského lékaře do domu. Nemůže být dovoleno protékat nemoc. Pokud děti nejsou ošetřeny nebo to špatně, hustý hlen může brzy hromadit v dýchacích orgánech. Malé děti si mohou těžko vyfouknout nos nebo se zbavit hrdla. To může později vést k bronchitidě, pneumonii, akutnímu respiračnímu a srdečnímu selhání a dokonce i smrti.

Diagnostika

Nemocné dítě potřebuje co nejdříve ukázat dětskému lékaři. Lékař provede auskultaci plic, zkontroluje si hrdlo, nos, předepíše testy krve a moči. Pokud je to nutné, pacient provede rentgen, ultrazvuk, CT. V laboratoři si děti vyzvednou antibiotikum, pomocí kterého můžete vyléčit bakteriální infekci.

Léčba dětí

Léky a dávkování pro děti s nachlazeními určené ošetřujícím lékařem. Léčbu může předepsat pouze odborník. Nachlazení se léčí antipyretiky, léky proti kašli, studenými kapkami, antibiotiky pro poškození bakterií a antivirotiky proti chřipce.

Každý věk má své vlastní schválené léky. Děti by neměly dostávat léky na léčbu tříletého dítěte. Pokud je lék bezpečný pro kojence, může být použit pro starší dítě.

Je nutné užívat léky podle návodu k použití. Je v každém balení léků. Je nutné dodržovat režim a dávkování. Je nutné věnovat pozornost kontraindikacím léku. Pokud je dítě alergické na některou složku léku, musíte ho přestat používat.

Sirupy v kašli se nespotřebovávají déle než 7 dní a kapky z nachlazení lze použít po dobu 3 až 5 dnů. Pokud léčba nedává výsledek, je třeba se znovu poradit s lékařem a znovu jej prozkoumat. Možná má dítě komplikace. Lékař by mohl nesprávně diagnostikovat a předepisovat léky.

Bezpečná dětská studená medicína

 1. Pro novorozence - Paracetamol (na teplotu), Viferon (antivirotikum), Nazivin (z nachlazení), Lasolvan (z kašle), IRS 19 (ke zvýšení imunity).
 2. Pro děti od 1 do 2 let - Panadol (o teplotě), Laferon, Tsitovir (antivirotikum), Broncho-munal (pro zvýšení imunity), bromhexin (pro kašel).
 3. Pro děti do 2 let - Ibuprofen (teplota), Ingalipt (bolest v krku), Xylin (z nachlazení), Ambroxol (kašel), Tamiflu (antivirotikum), Immunal (ke zvýšení imunity).

Léčba nejmenších

Počínaje jedním měsícem věku mohou být dětem podávány mukolytika, tj. Látky, které ztenčují sputum v průduškách a přispívají k jeho vylučování. Ambroxol, Ambrobene ve formě sirupu, se podává kašli kojícímu dítěti. Lék se užívá po jídle v půl lžičky dvakrát denně po dobu 5 dnů. Od 6 měsíců můžete dát Bronhikum a Lasolvan.

Kojenci jsou předepsáni vykašlávání, například Gadelix, Linkas. Od běžného nachlazení doporučujeme použít Aquamaris, Nazoferon, Vibrotsil, Laferon, Vitaon, Baby Doctor "Clean nose". Pokud je zácpa nosu způsobena bakteriální infekcí, použijte Protargol kapky. Tento účinný lék rychle odstraňuje příznaky nachlazení. Pro snížení teploty rektálních svíček. Od narození můžete používat Viburkol, od 1 měsíce - Tsefekon D, od 3 měsíců - Panadol a Nurofen.

Pokud je běžné nachlazení způsobeno bakteriální infekcí, mohou být děti mladší než 1 rok léčeny antibiotiky. Takový studený lék pro děti předepsané na zápal plic, akutní bronchitida. Pro léčbu můžete použít Penicilin, Amoxicilin, Cefalexin, Cefadroxil ve formě injekcí. Antibiotikum není předepsáno pro ARVI, ale pokud teplota dítěte neklesne na dlouhou dobu, kašel se zvyšuje pouze a snot má hnědou barvu, tyto léky lze také použít. Antibakteriální léčiva se používají, pokud se bakteriální infekce připojila k virové infekci.

Jak léčit nachlazení u dítěte do 2 let

Děti od 1 roku do 2 let od běžného nachlazení jsou předepsány Naphthyzinum, Rinorus, Sanorin, Nazol Bebi. Jedná se o vazokonstriktor, který nelze používat déle než 3 dny. Děti obvykle před každým krmením dvakrát denně do každé nosní dírky upustí jednu kapku. Nosní kongesce může eliminovat ropné produkty, například Pinosol. Pro virovou infekci se používají interferon a Grippferon. Pro kašel je dítěti předepsán Mukaltin, Ambroxol, Bromhexin. Léky dávají ve formě sirupů. Tablety se nedoporučují pro děti do 5 let, děti mají úzký jícen a mohou se na ně zadusit. Ibuprofen nebo paracetamolový sirup se podává z vysoké teploty.

Studená léčba u dětí ve věku od 2 let se provádí pomocí takových léků proti kašli jako Ambroxol, Bronholitin, Fluimucil. Od tohoto věku můžete aplikovat nový vazokonstriktor z nazální kongesce - Tizin, Otrivin. V těžkých případech hnisavé rýmy nebo sinusitidy se používají antibakteriální kapky z běžného nachlazení, například Isofra, Polydex.

Pokud má dítě nachlazení, nemůžete dělat bez vitaminových přípravků. V případě oslabené imunity jsou předepsány Pikovit, AlfaVit, Mult-Tabs. Vitamínové prostředky do 3 let se nejlépe užívají ve formě sirupů.

Lidové léky

Léčbu dětí nachlazení pomocí tradiční medicíny. Z vysokoteplotního použití se používá acetátové stírání. Za tímto účelem se ocet ředí na polovinu vodou, ručník se navlhčí v roztoku a otře se s ním čelo, hrudník, záda, paže, nohy dítěte. Můžete mokrý celý list a zabalit dítě.

Malina má dobré diaforetické vlastnosti. Vařené listy, keřové větvičky. Pomáhá eliminovat toxiny z těla malinového džemu, vyrobené z mletých bobulí s cukrem.

Při nachlazení může pacient dostat limetkový čaj. Počínaje ve věku tří měsíců je dítěti dáno kompót Antonovských jablek s přídavkem medu. Kašel pomáhají odvarům různých léčivých bylin. Před použitím je třeba zjistit, zda je na ně pacient alergický.

Recept na to:

 1. šalvěj (heřmánek, kopřiva, třezalka jatečná, jitrocel, podběl, kořen lékořice) - 1 lžička;
 2. voda - 250 ml.

Voda se vaří pár minut. Vařená voda se nalije na drcenou léčivou rostlinu, pro kterou dítě nemá alergie. Trvejte na 30 minutách, filtrujte. Tinktura je vyrobena ze smaltu nebo skla. Dej nemocnému dítěti pít 3x denně po dobu 80 ml.

Doma si můžete připravit pro děti studený lék na bázi medu. Například medový dort. Připravte si měkké těsto z mouky, rostlinného oleje, vody a medu. Položte ho na dětskou hruď po dobu 10 minut.

Listy zelí napomáhají „rozvířit“ kongestivní procesy v hrudi. Je lehce vařený. Zjemněný teplý list je potřený medem a aplikován na hrudník. Můžete si dát ručník na horní části obložení pod montážní tričko. Před použitím pro léčbu včelích produktů, musíte udělat test na alergie.

Kašel pomáhá teplému mléku s medem a máslem. Všechny ingredience jsou smíchány ve sklenici a dítěti dávají lžičku se silnými útoky. Ve 200 ml mléka můžete přidat půl lžičky sody, čímž připravíte alkalický nápoj. Tento nástroj pomáhá rychle zředit hlen v průduškách a odstranit viskózní sputum.

Nástup rýmy nebo kašel, když ještě není horečka, může být léčen pomocí oteplování suchých lázní na nohy. K tomu se na pánvi vypálí 1 kg soli, přidá se 50 g strouhaného zázvoru a směs se nalije do pánve. Baby nosit ponožky z bavlny a požádal, aby chodili na teplé "písek" pár minut.

Můžete ohřát nohy v pánvi horké vody (60 stupňů). K tekutině se přidá špetka soli a lžíce hořčice. Držte nohy ve vodě asi dvacet minut. Pak je otřete do sucha a položte na teplé ponožky.

Zima, děti starší než jeden rok mohou pít Kalanchoe šťávu v nose. 2 kapky do každé nosní dírky. Edémová sliznice dobře odstraňuje roztok sodou, solí a jodem. Takže doma připravit mořskou vodu. Sklenice kapaliny se přijímá v lžičce sody a soli "plus" 1-2 kapky jódu.

Uzel může být vyléčen čerstvou řepnou šťávou. Smíchá se ve stejném poměru s teplou vodou. Je nutné vniknout do nosu třikrát denně jednu kapku do každé nosní dírky. Místo řepy, můžete si vzít mrkev šťávu, petržel a vodu ve stejném poměru. Pokud přirozený lék v nose hodně peče, koncentrace roztoku se změní. Do šťávy se přidává více čisté vody.

Můžete si zahřát nos pomocí teplého tvarohu. Aplikuje se na nos několik minut. Můžete si kaše vařené brambory, a z bramborové kaše, aby masku na čelistní dutiny. Aby se hmota neplazila po tváři, tvaroh nebo brambory se zabalí do tenkého hadru.

Pokud nemocné dítě nemá chuť k jídlu, nemusí být krmeno silou. Hlavní věc, kterou pil hodně vody. Pokud nechce pít, můžete mu nalít injekční stříkačku bez jehly na vnitřní povrch tváře 2 ml vody každých 30 minut, zejména v noci s horečkou. Nemusí zahřívat pacientovy zábal.

Můžete si vzít cibuli nebo pár stroužků česneku a rošt na jemné struhadlo. Děti potřebují pár minut na dýchání párů těchto rostlin. Kaše může být rozložena na talíře a umístěna do různých koutů místnosti, kde je pacient. Čas od času by měla být strouhaná cibule a česnek v místnosti nahrazeny čerstvým.

S vysokou tělesnou teplotou nemůže dělat oteplování obklady nebo vany na nohy. Tyto procedury mohou být dokončeny poté, co horečka ustoupila. Tělesná teplota až 38 stupňů se snaží nezranit. Pokud je nad touto značkou, rektální čípky pomohou rychle snížit. Horečka může způsobit křeče. Aby nedošlo k přivedení dítěte do takového stavu, měla by být horečka snížena o sirupy nebo rektální svíčky.

Prevence

Aby děti byly méně nemocné a zůstaly zdravější, je třeba posílit jejich imunitu. Za tímto účelem je nutné pravidelně navštěvovat čerstvý vzduch, zpevnit dítě pomocí procedur vody nebo vzduchu. Před spaním můžete naučit dítě umýt nohy ve studené vodě. No posiluje tělovou koupel, ale malé děti by neměly být v parní lázni déle než 5 minut. Koupání v lázni by mělo být minimálně 2-3 krát týdně. Můžete přidat do vodních odvarů bylin, dubové listy, černý čaj.

Děti by měly dostávat pravidelně dost potravy pro svůj růst a vývoj vitamínů, minerálů, tuků a sacharidů. Ve stravě by měly být přítomny mléčné výrobky, maso, obiloviny, ryby, čerstvé ovoce a zelenina.

V zimě nebo na jaře je nutné použít farmaceutické vitamínové komplexy. Med, ořechy, citrusové plody, sušené ovoce pomáhají odolávat nemoci. Dítě musí být každý den vyjmuto za každého počasí, s výjimkou silného deště a větru. V létě se doporučuje odpočívat v blízkosti nádrže, nejlépe ze všech - k moři.

Abyste se vyhnuli závažným komplikacím, při prvních příznacích nemoci musíte přijít k lékaři k vyšetření na dětské klinice. Děti mohou chladit 2-4 krát ročně. Pokud děti onemocní častěji, mají vážné problémy s imunitou a následně se zdravím. Během epidemie chřipky musíte být méně často na přeplněných místech a nemít kontakt s pacienty.

Zima je stav, kdy dítě začíná kašlat, kýchat a jeho tělesná teplota stoupá. Viry a bakterie mohou způsobit onemocnění. Podchlazení může vyvolat krizi. Léčba by měla být prováděna za studena. Za tímto účelem je nutné se domluvit s lékařem a vyšetřit. Pediatři předepisují dětem všechny potřebné léky. Během léčby musíte pít dostatek tekutin, více odpočívat a dodržovat doporučení lékaře.

0P3.RU

léčba nachlazení

 • Respirační onemocnění
  • Běžné nachlazení
  • SARS a ARI
  • Chřipka
  • Kašel
  • Pneumonie
  • Bronchitida
 • ORL onemocnění
  • Rýma
  • Sinusitida
  • Tonzilitida
  • Bolest v krku
  • Otitis

Studené dítě ve věku 2 let než léčba

Jak léčit nachlazení u dítěte?


Většina žen se považuje za odborníky ve třech oblastech: medicína, vaření a výchova dětí, takže se píše na téma: „Jak zacházet s nachlazením pro dítě?“ Je to nevděčný úkol. A přesto se budu snažit diskutovat o tématu, které kilometry textu již byly napsány.

Časté nachlazení u dětí v lékařském jazyce se nazývá akutní respirační virové onemocnění (zkratka ARVI). Slovo "virové" je záměrně zvýrazněno mnou, protože je klíčem k dalšímu vyprávění.

Příznaky nachlazení u dětí jsou následující: náhlý, často asymptomatický vzestup tělesné teploty, po kterém je tekutý, jasný nosní výtok (v ruštině - rýma). Pokud se výtok změní na žlutou nebo zelenou, pak je to příznak adherentní bakteriální infekce v nosohltanu. Kašel je zpočátku suchý, ale časem se stává vlhkým. Můžete mít bolest v krku a kýchání.

Jak zacházet s dítětem se zimou?

Každá matka, sedící nad lůžkem nemocného dítěte, se ptá: "Co mám dát mému dítěti chlad?" Stanovila jsem pravidla, která se vyučují každému studentovi medicíny ve třídě v pediatrii:

 1. Antifever - paracetamol ve věkové dávce.
 2. Pít hodně chřipky - prevence dehydratace způsobené horečkou.
 3. Při suchém kašli jsou antitusika (kontraindikována u dětí mladších 2 let) a v přítomnosti mokrého kašle, expektorancí (bromhexin, ambroxol, ACC atd., Viz přehled všech léků proti vykašlávání).
 4. Poté, co se teplota vrátí do normálu, mohou být aplikovány fyzioterapeutické metody: napařování nohou, inhalace sodovky atd.

Jak se léčit ARVI u dětí

Světová statistika říká následující

90% respiračních infekcí (infekce horních cest dýchacích) u dětí je virové povahy. Je to virus, na kterém antibiotika nepůsobí. Bohužel, většina mumií považuje antibiotika za lék na horečku a začnou krmit své dítě za studena.

Neexistují žádné bezpečné léky, přičemž antibakteriální látky způsobují alergie, střevní dysbiózu, potlačují imunitu a tvoří antibiotickou rezistenci bakterií.

Pediatři jistě vědí o nebezpečích antibiotik pro akutní respirační virové infekce, ale je obtížné rozlišit nádech od pneumonie, a to i u pacienta doma, s použitím pouze rukou, očí a fonendoskopu, zejména s nedostatečnými zkušenostmi.

Pro většinu pediatrů je snazší předepsat dětem první den antibiotikum, a jak se říká, „nekoupit se“: škoda z nich není na počátku příliš patrná, pokud se vyskytla pneumonie, projde, a pokud tomu tak není, omlouvá se, správně jsem předepsal léčbu, Ano, a máma je klidná.

Shrnuji: antibiotika pro nachlazení dětí mladších 12 let pro prvních 5 dnů neplatí. Pokud máte slabé nervy, pak každý kašel nebo výtok z nosu by měl být doprovázen návštěvou kliniky a dalším výzkumem: krevním testem, rentgenem plic, vyšetřením ORL lékaře, testem moči atd.

Zvýšení tělesné teploty

Dospělí a děti starší 6 let by měli bojovat s horečkou, pokud překročí 390С. Tato teplota již není považována za fyziologickou a může poškodit tělo. U malých dětí (do 6 let) by antipyretika měla být používána při teplotě 38,6 ° C kvůli hrozbě záchvatového syndromu. Stejně jako u dětí s křečovitou připraveností nebo dříve registrovanými febrilními křečemi, teplota klesá z 37,5-38 ° C.

Teplota je důležitou součástí boje těla proti infekci. Když je horečka inhibována životně důležitá aktivita studených patogenů, stejně jako mobilizace obranných funkcí těla. Nadměrný boj s horečkou proto jen zpožďuje zotavení. Absolutně všechny antipyretika mohou způsobit alergie, žaludeční vředy nebo těžké poškození ledvin, dokonce i jejich selhání.

Kromě tablet existují fyzikální metody chlazení. Samozřejmě, že u dospělých nejsou příliš efektivní, ale u dítěte mohou snížit teplotu o plnou míru (viz jak snížit teplotu bez léků):

 • Pokud je dítě červené - s červenou hypertermií, když je dítě růžové, neměli byste zabalit nemocné dítě, ale spíše ho svléknout do kalhotek a nechat vychladnout ve vzduchu. Krutý, ale účinný.
 • Pokud je dítě bledě bílé hypertermie, mělo by být zabaleno do lehké deky a napojeno teplou tekutinou.
 • Rub dětská vodka (není vhodná pro malé děti, zejména do 1 roku), je lepší ji třít na místě - pera, nohy. Odpařovací alkohol rychle ochlazuje pokožku. Nepoužívejte alkoholické roztoky vyšší než koncentrace vodky. To může mít vliv na kůži dětí, stejně jako se dítě může opít, protože část alkoholu se nutně vstřebává.
 • Studené na hlavních nádobách. V normálním jazyce to zní takto: vezmeme plastovou láhev, nalijeme do ní studenou vodu a aplikujeme ji do podpaží nebo tříselných oblastí. Voda ochlazuje velké krevní cévy, které tam procházejí.
 • Neměli byste nosit klobouk na dítěti uvnitř, zejména na pacienta. Tohle jsou babičky staré školy, které milují. Hlava je hlavním zdrojem tepelných ztrát v těle, až 80% tepla se přes něj odvádí, takže hlava by měla být chlazena všemi možnými způsoby horečkou.

S horečkou se výrazně zvyšuje odpařování tekutiny z kůže. Proto musí být dítě hojně napojeno, aby se zabránilo život ohrožující dehydrataci. Jakákoliv kapalina bude: kompoty, ovocné nápoje, čaj, džusy a čistá voda.

Příběh o tom, jak domácí pediatrie činí zdravé děti nemocnými

 • Máma - průměrná ruská maminka, která si myslí, že ví všechno o chladu.
 • Ten kluk je normální, zdravý pětiletý tot, pravidelně navštěvující mateřskou školu.
 • Pediatr - nedávno absolvoval a získal distribuci v průměrné ruské klinice, je plný znalostí o tom, jak léčit nachlazení.

Takže Dítě se vrátí z mateřské školy pomalé, snotty, kašle as teplotou 38,50 ° C. Druhý den ráno zavolá maminka na kliniku a zavolá doktora do domu.

Pediatr přichází, zkoumá dítě a dělá diagnózu: ARVI. Učil se, že v tomto věku je 90% respiračních infekcí virových, což znamená, že jsou léčeni tak, jak je popsáno na začátku tohoto článku. Předepisuje paracetamol, bohatý nápoj a také askorbiku a listy s klidnou duší.

Onemocnění ale nezmizí, teplota se pohybuje kolem 39 ° C, dítě pláče, odmítá jíst, snot a kašel. Máma jistě ví, že askorbika není vůbec lék, ale paracetamol teče jen teplotu. Zavolá na kliniku a přísahá tam všem a všem a říká, že jsi mi poslal doktora-nevědomky.

Aby nedošlo k "škádlení hus", ředitel odešel do Kid. pediatrické oddělení nebo zástupce. hlavní lékař a předepsat antibiotikum. Motivace je jasná. Za prvé, aby maminka nezasahovala do práce hysterických hovorů. Za druhé, pokud se pneumonie vyvíjí a není předepsáno žádné antibiotikum, maminka bude okamžitě žalovat. Obecně platí, že "ne tak, jak by měl", ale "jak klidnější".

Jako výsledek, zima, která by mohla jít na 7 dní, toků po dobu 3 týdnů. Během boje proti nemoci je imunita dětí velmi oslabena. Ten kluk je odvezen do mateřské školy, kde do něj někdo musí kýchnout a zima se k němu bude znovu držet.

Po týdnu odchodu do mateřské školy v dětském domově má ​​opět horečku, rýmu a kašel. Máma znovu zavolá domů. Pediatr naposledy volal "na koberci" a vysvětlil, "jak pracovat s pacienty." Přichází do Tiny a od prvního dne předepisuje antibiotikum. Všichni jsou šťastní: Maminka - skutečnost, že léčba je z jejího pohledu správná, pediatr - opět nebude zbaven ceny, řízení kliniky - s další stížností nebudou bojovat.

A opět, nemoc, která by mohla být za týden, točí měsíc. Jaký druh dětské imunity vydrží? Opět mateřská škola, opět studená a opět měsíc „léčby“. Takto naši hrdinové proměnili zdravé batole na nemocné často a dlouhodobě nemocné (mimochodem oficiální termín). Doufám, že chápete, odkud pochází zima?

Některé běžné otázky od rodičů

Je možné se koupat dítě nemocné zimou?

Tato otázka se datuje 200 let, kdy v domech nebyla teplá voda a děti byly umyty v korytě v baldachýnu nebo ve vaně, kde bylo možné ještě více onemocnět. V XXI století je možné a nutné koupat si studené dítě, ale stojí za to připomenout, že horká lázeň při zvýšené tělesné teplotě je naprosto kontraindikována. Dost omezit teplou sprchu.

Jak můžete pochopit, že se dítě vrátilo?

Pozitivní dynamiku lze považovat za 3 dny normální teploty. To je také považováno za dobré znamení, aby se suchý kašel do mokrého (za předpokladu, že výtok se neobjeví od žluté nebo zelené). Pokud však teplota vyléčeného dítěte opět vzrostla, můžeme předpokládat přidání bakteriální infekce.

Pokud je dítě nemocné, měl by jíst lépe?

Během horečky jsou všechny tělesné síly vynaloženy na boj s infekcí a trávení těžkých proteinových potravin vyžaduje hodně energie. Proto by při vysokých teplotách měla být potrava lehká, pokud možno bohatá na sacharidy a vitamíny, ale je dobré a husté krmit zotavující se dítě, aby obnovilo jeho sílu.

Jak léčit své děti na nachlazení?

Odpovědi:

Denis Martynov

Když dítě začne kýchat a kašlat, každá matka ví, že teď bude muset zůstat doma několik dní a usilovně se s ním chovat na zimu. Aby bylo možné negovat rýmu a slabý kašel, vaše drobky jsou velmi vhodné pro "přirozené" recepty našich matek a babiček. V dnešní době se mnozí lékaři shodují na tom, že je lepší zacházet s normálně tekoucím chladem s přirozenými přírodními prostředky, aby nedošlo k zatížení těla dítěte chemickými přípravky. Například v Americe se nedoporučuje, aby se děti mladší 4 let léčily speciálními prostředky na kašel a nachlazení.

Děti do 3 měsíců jsou také lepší, aby nedali žádné léky bez konzultace s lékařem. Léky mohou dočasně skrýt alarmující příznaky a pak se ztratí čas na provedení nezbytné diagnózy.

Obecná pravidla pro péči o děti během zimy
zalévejte dítě dostatečným množstvím tekutin (voda, kompoty, bujóny)
Ujistěte se, že dítě nepřepracovává. Nepřeplňujte ji sledováním televize nebo čtením knih;
nedávají dítěti velmi těžké jídlo;
Pro usnadnění dýchání drobků dejte do místnosti zvlhčovač;
Nepodávejte antibiotika, pokud není předepsána lékařem;
zavolejte lékaře, pokud uběhnou tři dny a dítě se nezlepší;
Pokud má dítě zvracení, horečku, těžký kašel, je třeba okamžitě zavolat.

Vyléčit zima doma, existuje obrovské množství receptů. Zde je jen několik z nich.

Jakákoli hydratace sliznice pomáhá zmírnit podráždění a stimuluje výtok hlenu z nosních průchodů. Pro usnadnění nosního dýchání dítěte ho postříkejte dvakrát nebo třikrát denně v obou nozdrách (nepřekračujte dávkování!) Roztok přírodní isotonické mořské vody. Pro velmi malé děti, které nevědí, jak vyhodit nos, použijte speciální odsávačky k odstranění přebytečného hlenu z nosu. Můžete také umístit zvlhčovač do dětského pokoje, který usnadní jeho dýchání.

Pro léčbu rýmy u malých dětí je vhodná šťáva z čerstvé mrkve nebo řepy. Mrkev nebo řepa nastrouhejte a šťávu vytlačte gázou. K výsledné směsi můžete přidat rostlinný olej v poměru 1: 1. Směs se zahřívá 2-3 krát denně.

Dlouhá zima v plátně, teplá, strmě vařená kaša proso je zabalena a aplikována na obě strany nosu v oblasti čelistních dutin (vedle můstku nosu) až do prosa, kdy se prosa ochladí.

Nenechávejte dítě neustále vazokonstrikční kapky. Jejich užívání po dobu delší než 3 až 5 dnů může vést k závislosti av zanedbávaném případě k atrofii sliznic.

Lékaři věří, že u dětí starších než jeden rok není nutné snižovat teplotu pod 38,5 ° C. Koneckonců, teplota je přirozeným projevem boje těla proti infekci. Klepání na nízkou teplotu, ty, a tím řízení nemoci dovnitř.

Pokud jde o vysokou teplotu, může to být pro dítě opravdu nebezpečné, protože existuje pravděpodobnost záchvatů. Proto, aby se snížil, zkuste nejprve "populární" recepty, pokud nepomohou, dát febrifuge. Neužívejte děti aspirinem, což může u dítěte způsobit akutní selhání jater.

Tak, aby se snížila teplota může přijít různými způsoby:
otřete tělo dítěte vlhkým ručníkem při pokojové teplotě;
umístit obklady zvlhčené studenou vodou v místech průchodu hlavních cév: v podpaží, na zadní straně krku, v oblasti slabin;
ponořte dítě na chvíli do teplé lázně;
Nezabíjejte dítě. Je důležité, aby byl teplý, ale ne horký.

S bolestmi v krku a kašli je dobré dát dítěti teplý nápoj (čaj, ovocný nápoj) a kuřecí vývar. Vědci ukázali, že kuřecí vývar má dobré protizánětlivé vlastnosti, zklidňuje bolest v krku a usnadňuje dýchání s kongescí nosu. U velmi malých dětí, můžete držet lehké poklepání horní části zad s konečky prstů pro usnadnění kašel.

Irská)))

pít hodně a co lékař předepisuje

No, očividně ne sem se zeptat, děvče. Doktora.

* Vichka *

v závislosti na příznacích kašle, suchosti, vlhkosti, horečky atd.

Ivan Bezrodny

Výživný jitrocel, matka a nevlastní matka, třezalka tečkovaná, a mnoho dalšího.

Princezna Irina

Vkládání svíček Viferon a aqualore do nosu.

interferon 5 kapky do výtoku. máme dobrý studený odchod. s nosem ustane..
při teplotách nad 38m. ale měli jsme to jen dvakrát za 3 roky.
homeopatický sirup proti kašli Stodal..
pokud okamžitě začnete léčit nachlazení, můžete to udělat za jeden den. ale v zimě moje sestra měla dceru (měla jsem poslední měsíc těhotenství), nechápala nástup nemoci. teď tady od ledna léčí bronchitidu...
Obecně se ujistěte, že se poradíte s lékařem. Dostal jsem našeho místního policisty jako přítele. a telefonicky se hodně naučím, zejména víkend je pohodlný. když je to nutné, přijde domů poslouchat....
V zimě začali moji dceru, protože jsem později zůstal a po narození jsem odešel. tři týdny není správná léčba a to je stále bronchitida. prochází celý týden.

Yuri Apalco

VYDÁNÍ DOCTOR

Jak léčit nachlazení u dítěte 2,5 roku?

Odpovědi:

helga

Nechte ho pít heřmánkový, vařit šípky, něco antihistaminika mohou být podávány v noci. Pokud se T vrátí k lékaři, je nutné (najednou se bakteriální infekce spojila)

Kollonhoe kopal do nosu. Také eukalyptový olej, hvězdička - externí použití

Andrey Kuznetsov

Lékař by se měl na adresu stejně podívat, obraťte se na jiného lékaře, konečně na peníze, dítě je stejné a léčit tento rouhání jedním čajem a medem

Alexander Kuznetsov

Natalia

určitě k lékaři. zavolejte další za poplatek, pokud nevěříte svému

" Neznámé " "

V první řadě jsou to 2g7mes antivirotika, jako jsou svíčky (v zadku) Viferon nebo Kipferon, pokud máte bolavý sprej Tantum Verde jednou pro každou amygdala 3p. za den. výplach vypláchněte buď fyzickým roztokem nebo aqualorem (mořskou vodou), pokud mytí nepomáhá, pak jsou vasokonstriktivní kapky dětí vibrocyl, ale ne déle než 5 dní. ale to vše individuálně, což je vhodné pro jedno dítě, nemusí být vhodné pro druhého. Je lepší se obrátit na místního lékaře nebo se poradit s pohotovostním lékařem.

Tatyana Lobová

Máte právo vidět lékaře, kterému věříte. To je vaše právo.
Studená není diagnóza, chápete. Pokud to teče z nosu alespoň ORZ. Opláchněte nos. Grippferon kapání, jak je uvedeno v návodu, vitamíny, mors. Ráno se zeptejte lékaře, kterému věříte.

Valentine

posypeme Ingaliptem v krku, plus vezmeme Oscillococinum (lékárna). všechno jde za den nebo dva.

Prostě lana

To je důvod, proč se vyděsit a poradit se s lékařem. Nespokojen s okrskem, kontakt za poplatek.

Mám studené dítě! Co dělat a jak léčit nachlazení u dětí?

"Dítě zachytilo chlad!" - fráze, která děsí mnoho rodičů. Nepropadejte panice. Stojí za to držet se v ruce a uklidnit se, protože chlad na první pohled není hrozné, jak se zdá. Vyrovnat se s ním rychle a snadno, a to i bez použití farmaceutických přípravků. Tradiční metody léčby pomohou vašemu dítěti najít klidný spánek, dobrou náladu a výbornou pohodu.

Co dělat, když dítě vychladlo?

Pokud má dítě výtok z nosu, je nejlepší provést mytí výtoku. K tomu potřebujete půl lžičky soli. Musí se smíchat s další polovinou lžičky sody a celá směs se rozpustí ve sklenici teplé vody. K tomu se hodí malá hruška, díky které budou moci rodiče umýt dětský nos. Ihned po tom je třeba je očistit a odkapávat farmaceutickými kapkami na rostlinném základě z běžného nachlazení. Ale můžete si je sami připravit na základě aloe nebo kalanchoe. Takže šťávu z ní je nutné zmáčknout a zředit stejným množstvím jakéhokoliv rostlinného oleje. Oliva je pro to nejvhodnější, nebude hořet a rovnoměrně podpoří uzdravení nosu z nachlazení.

Můžete pomoci zbavit se chladného dítěte, pokud si zahřejete nos suchým teplem. Vařená vejce nebo sůl, předehřátá na pánvi, musí být připevněna k oblasti čelistních dutin. Pokud budeme hovořit o soli, pak to může klesnout dvě kapky jódu, dříve zabalené v bavlněné tkaniny. Ale nemělo by to být horké!

Dalším způsobem, jak se vypořádat s nachlazením, je velmi snadná a vysoká kvalita, je inhalace. Má protizánětlivý účinek. Nejlepší je inhalaci šalvěje. Tento úžasný antiseptický dezinfikuje sliznici horních cest dýchacích a jedle olej přispívá k uvolnění sputa. 10 minut je optimální doba, která má být přidělena na inhalaci. Během této doby roztok nevychladne a arašídy se neomrzí.

Vyčistíme si krk. K tomu budou rodiče potřebovat odvar bylin. Může to být třezalka svatá, šalvěj, heřmánek. Teplota by neměla překročit 37 "C.

Kašel je pro tělo mladého dítěte docela zlým „nepřítelem“. Pokud neučiníte včas opatření a začnete kašel, dítě může mít mnoho různých komplikací. Proto neváhejte a začněte s ní bojovat!

V první řadě budete potřebovat hrudník, který se snadno vaří a provede jeho infuzi. Pak může být dítěti dáno ve formě tepla 20 minut před jídlem. Obecně by mělo být řečeno, že by měl pít co nejvíce. Tak se sputum zředí, strusky se vymyjí z těla. A tak, aby dítě spalo sladce a klidně, než půjdete spát, musíte připravit teplé mléko s medem nebo malinami. Tento lahodný lék osloví děti.

Stoupající nohy. Pokud má dítě zima, pak postup nepochybně přinese jen prospěch. Pro správné provádění horkých procedur je vhodné teplotu zvyšovat postupně. Například, od 37 "C do 40 - 45" C. V trochu vody, můžete přidat několik kapek jedle oleje a stoupat po dobu nejméně 10 minut.

Je třeba si pamatovat. V žádném případě nemůže stoupat nohy, držet inhalaci nebo teplo dítě, pokud má horečku.

Pokud dítě chytilo chlad

Tělo dítěte prvního roku života je velmi křehké. A i ta nejlehčí choroba ji může velmi rychle oslabit. Doslova okamžitě se mohou objevit různé komplikace. Dušnost, drsný kašel, dušnost - to jsou příznaky pozorované u kojenců.

Zde je to, co musíte udělat jako první:

 1. nemocné dítě musí zavolat lékaře!
 2. před jeho příjezdem nezapomeňte být první omáčkou. Bude:
  • poskytování dítěte čerstvému ​​vzduchu, kyslíku;
  • větrání jeho pokoje, zajištění ticha a čistoty, suchosti oblečení;
  • „Rozptylovat“ ho od útoku (v medicíně existuje něco jako „distrakční terapie“). Spočívá v tom, že se na hrudník, záda, hrtan, do hrudníku, na hřbetní hřbet nebo na hořčičnou koupel vloží hořčičná omítka;
  • ponoření dítěte do lázně na krk v teplé vodě, jejíž teplota by se měla postupně zvyšovat. Poté, co stojí za to dát dítě teplé mléko s jedlou sodu nebo čaj;
  • dává dítěti dlouhý spánek, který potřebuje. To je docela silný faktor v zotavení oslabeného organismu. Dítě by mělo být 3 krát uspáno;
  • krmení nemocného dítěte, které je v té době pro jeho matku nemožné. Nucení zdravých dětí k jídlu je nemožné. Je dvojnásob nepřijatelné násilně krmit nemocné. Podle lékařů lze zvýšit počet krmiv snížením objemu porcí;
  • v lásce. Koneckonců, malé dítě, stejně jako nikdo jiný, se svou bytostí potřebuje pohlazení, péči a něhu. Matka by proto měla být neustále, aby zmírnila bolest, uklidnila ho a dala mu radost, pokud má dítě chlad.

Mnoho rodičů neví, jak a kde změřit teplotu se náhle objevila. To by mělo být provedeno takto:

 • První a nejjednodušší způsob kontroly teploty je ústní. K tomu je třeba dát vašemu dítěti vysát speciální tzv. Dudlík - teploměr. Výsledek bude následovat okamžitě. Uvidíte ho za pár minut.
 • Teploměr s infračerveným senzorem, který je určen pro kontrolu teploty ucha dítěte, vhodný pro všechny děti, bez ohledu na jejich věk nebo pohlaví. S ním můžete vidět přesná data, a to navzdory skutečnosti, že je vložena do ucha pouze několik sekund.
 • Pro děti je jediným místem, kde lze teplotu měřit nejpohodlněji a bezbolestně, tříslo. Chcete-li to provést, ujistěte se, že není dětská vyrážka nebo pot. Pro tento účel bude velmi vhodný elektronický teploměr. To nebude trvat déle než 30 sekund.

Pokud novorozené dítě zachytilo zimu

Je-li novorozené dítě zachytil nachlazení, je vhodné okamžitě konzultovat lékaře! Nečekejte, až dítě začne kašlat, teplota stoupá. Čím dříve ho lékař zkoumá, tím lépe. Poznámka: pokud jsou známky zima a teplota se nezvýší současně - to není dobré znamení!

Co můžete udělat, než vás lékař navštíví?

 1. Nezačínejte léčit svého syna nebo dceru se staršími léky. Nejenže mu neříkají žádnou pomoc, ale naopak mu značně ublíží.
 2. Pokuste se položit dítě tak, aby mohl co nejlehčí dýchat. K tomu můžete použít polštář, na který ho položíte, než ho zvednete nad hrudní koš, tak, aby dýchání dítěte nebylo obtížné.
 3. Snažte se vyčistit nos. Můžete to udělat s běžnou vatou. Odtrhněte kus vaty, napněte ho několik centimetrů dopředu a otočte jej tak, aby se ukázalo, že je bavlněný tampon. Nezaměňujte s připravenými bavlněnými pupeny. Jsou vhodné výhradně pro dospělé. Potom smáčkujte tuto tyčinku mateřským mlékem, jemně vyčistěte výtok. Mléko může být nahrazeno řepnou šťávou. Ale vím, že to nestojí za to aplikovat ihned po předení. Nechte je stát alespoň několik hodin v čistotě. Tuto šťávu lze použít místo kapek. Je-li výtok z výtoku dostatečný, je možné je odstranit z výtoku pomocí farmaceutické hrušky.
 4. S chladným včelím medem může přijít na záchranu. Ale než to zkusíte, proveďte test. Chcete-li to udělat, vezměte si trochu přírodního medu na prst a aplikujte ho na kůži dítěte. Další den se podívejte na výsledky. Pokud se v místě, kde jste včera rozmazali medem, neobjevili se žádné záněty a vyrážky, můžete je bezpečně aplikovat v případě, že se dítě ocitlo v chladu.

Pokud chytíte měsíc dítě

Mnozí se domnívají, že tradiční medicína pro děti je velmi škodlivá. Ale pokud ho použijete s mírou, pak se nebojte. Koneckonců, všechny přírodní prostředky, a proto nenese újmu. Ale znovu, musí být lékař zavolat bez selhání a musí s ním konzultovat o použití určitých lidových prostředků. Hlavní princip, jak v medicíně, tak v jakékoli jiné oblasti: „Neubližuj“, takže lékaři v případě zdlouhavých potíží nejsou bezmocní před tím, než se objevila nemoc.

Některé matky nepoužívají heřmánek pro své děti k léčbě, protože jejich děti mají průjem. Jiní, pokud je dítě studené, neváhejte ho použít. Někteří lidé si myslí, že alergická reakce může být způsobena měsíčním miminkem, proto se nedoporučuje dávat malé kousky šťávy Kalanchoe. To může způsobit vážné podráždění sliznic, pomocí slané vody, mateřského mléka pro mytí nosu. Druhé použité kapky. Zbytek matky není na nich závislý, protože si myslí, že jakýkoliv vazokonstriktor je nebezpečná závislost a jeho působení na sliznici. Oni se nebojí, vidět, jak jejich dítě bezpečně vnímá šťávu Kolanchoe, která je kapající (zpravidla se zředí 1: 1 vařenou vodou), v důsledku čehož je jeho nos očištěn od snotu.

Pokud má dítě 2 měsíce

Hlavní věcí není panikařit. Každá abnormalita je normální. Dítě vyrůstá, dozrává, přizpůsobuje se okolní realitě. Klidné maminky jsou považovány za klidné děti.

Zde je pět jednoduchých doporučení, která pomohou vašemu dítěti vyhnout se dalším komplikacím:

 1. První věc, kterou musíte udělat, pokud má dítě chlad, je dodržovat pokyny lékaře.
 2. Brzy opustíte všechny procházky. Můžete bez nich. Hlavní věcí je periodicky otevírat okna, větrat tak, aby byl čerstvý vzduch.
 3. Nedoporučuje se svazovat vaše dítě. Buďte pozorní a pozorní. Dítě by se nemělo potit ani být mokré. Musí být udržován v teple. Teplota rukou a nohou bude signálem pro vás. Měli by být hodní.
 4. V této fázi má mnoho rodičů otázku: "Stojí to za to dávat hodně kapaliny při teplotě?" Tekutina je jistě potřebná, ale s mírou. Dítě by nemělo být nabídnuto hodně vody najednou, jinak může zvracet. Nejlepší je dávat jí dávku, kapku z pipety, otřete si rty vodou, pokud jsou červené. Ale je lepší to dělat pravidelně. Totéž lze říci o jídle: pokud dítě není proti kojení nebo směsi, pak ho v malých množstvích. Je bezpodmínečně nutné, aby dítě bylo svléknuté tak, aby z něj nebyl tak horký tím, že mu odejme plenu. Domov by neměl být příliš horký a dusný. Pravidelně je nutné místnost vysílat.
 5. Pouze v případě naléhavé potřeby můžete dát dítě antipyretikum. Pokud má dítě horečku, ujistěte se, že zavolejte lékaře doma, aby mohl pochopit důvod, proč k tomu došlo. A teprve poté můžete dát antipyretika. A před jeho příchodem můžete po vyzvednutí dítěte udělat rozchod. Pamatujte si, že když máte nachlazení, je důležité chrlit teplotu dítěte.

Pokud má dítě 3 měsíce

Pokud má dítě chlad, výtok je položen, pak je třeba provést preventivní léčebné metody. Tady jsou některé z nich:

 • Někdy se to stává tak, že jeho nos může být ucpaný kůrou, která zůstane při regurgitating. Pak se dostat do nosu, narušuje rovnoměrné a čisté dýchání. Od tohoto dítěte může čichat. Člověk má dojem, že má rýmu. Proto, aby vaše dítě dýchalo volně a bez obtíží, měl by se nos čistit denně pomocí bavlněného knotu k tomuto účelu, nejlépe s vlastní rukou a předem navlhčeným v dětském oleji.
 • Pokud je rýma u kojenců důsledkem akutních respiračních virových infekcí, můžete do nosu nalít prostředky na bázi mořské vody. S jinými metodami léčby mohou být použity pouze se souhlasem ošetřujícího lékaře.
 • Nezapomeňte při čištění nosu dítěte, zejména při krmení. Nos stejných drobů lze vyčistit díky stejným bavlněným knotům.

Pokud teplota stoupne a trvá několik dní, pak je to důvod k obavám. Další otázka vyvstává: "Kolikrát denně a kolik můžete dávat antipyretika?" Příliš mnoho, aby jim to rozhodně nestojí za to. Mohou být podávány ne více než několikrát denně, 2-3 dny. Faktem je, že při normální infekci trvá vysoká teplota zpravidla ne déle než dva dny a třetí den se snižuje. Pokud je teplota zvýšena na více než 3 dny, pak je to extrémní důvod pro novou výzvu k odborníkovi. To naznačuje, že začala tzv. Sekundární infekce nebo spíše komplikace nebo jakékoliv projevy nervového systému. V tomto případě již dítě potřebuje speciální léčbu.

Pokud je dítě ve věku 4 měsíců

Pokud má dítě zima, najednou se stává pomalým, rozmarným a zcela ztrácí chuť k jídlu. Změřte teplotu, pozorujte chlad, hrdlo. Pokud je alespoň jeden z těchto příznaků, pak byste měli věnovat pozornost a přijmout vhodná opatření.

A co dělat, když má 4měsíční dítě zimu. Zde je několik jednoduchých pravidel, která mu pomohou rychleji se zotavit.

 1. Dejte svému dítěti více tekutiny. Do 6 měsíců je nutné pít nejlépe pouze s teplou převařenou vodou. Pokud je trochu kojeno, pak je to velmi dobré pro jeho zdraví. Protože toto mléko obsahuje imunoglobuliny, pomáhá tělu bojovat s infekcemi. Pokud dítě již začalo být krmeno dalšími směsmi, pak mu mohou pomoci všechny druhy bramborové kaše vyrobené z ovoce a zeleniny bohaté na různé vitamíny.
 2. Pokud má dítě horečku, pak to nestojí za to, protože jsme již balíček opakovali a dali mu co nejvíce věcí. Naopak by měl nosit "prodyšné" oblečení z bavlny a jen ho přikrýt lehkou přikrývkou.
 3. Nevstupujte s dítětem na ulici, dokud se teplota nevrátí do normálu. Během tohoto období je také nutné opustit každodenní plavání. Pokud je teplota 38 ° C a vyšší, pak je vhodné dávat jí febrifuge v malé dávce, která je charakteristická pro věk dítěte. V případě zvracení musí děti zavést antipyretikum ve formě rektálních čípků. Pokud se teplota zvýší nad 39 ° C, pak je pro tento účel nejvhodnější lidový lék, který spočívá v otírání dítěte vodkou nebo octem, který se nejprve ředí vodou ve správném poměru. Mnoho rodičů také doporučuje dát mokré ubrousky na čelo.

Pokud má dítě 5 měsíců

Pokud má dítě chlad a má výtok, zkuste to vyčistit sami. Existuje mnoho způsobů, jak toho dosáhnout, ale pojďme si promluvit o ještě jedné věci, která nebyla zmíněna v předchozích titulcích.

K tomu potřebujete roztok heřmánku, který je důležitý pro odkapávání 1 pipety do každé nosní dírky. Pak byste měli vyčistit nos. Udělej to docela jednoduché. Upněte jednu nosní dírku a od druhé pomocí princů vytáhněte obsah. Poté kapejte vazokonstrikční kapky na dítě. Ale nezapomeňte a znát opatření. Takové léky mohou být použity ne více než 3krát denně a ne déle než 5 dní v řadě. Pokud po několika dnech rýma nezmizí a způsobí nepříjemnosti pro vaše dítě, pak byste měli okamžitě zavolat lékaře.

Pokud má dítě 6 měsíců

Děti často onemocní a často. V každém věku, téměř každý měsíc, ho následuje chlad. Pokud má dítě studené ve věku 6 měsíců, pak snížit teplotu, zbavit se nachlazení a zlepšit celkové zdraví, to je užitečné pro dítě (pokud není alergický), aby brusinkové a brusinkové ovocné nápoje, dogrose infuze, sušené ovoce kompot. Zalévání je lepší v malých porcích, ale co nejčastěji.

Odvar z heřmánku, který má protizánětlivý účinek, pomůže, pokud se dítě obává o hrdlo. Mohou krmit dítě starší než šest měsíců a 1 lžičku 3x denně. Pokud má kašel, pak před použitím jakýchkoliv léků, je velmi důležité konzultovat pediatra, protože volba léků souvisí s povahou kašle.

Je smutné, že ARVI není nebezpečný ani tak svými projevy, jako důsledky. Například neškodný výtok z nosu u dětí nebo kašel se může v blízké budoucnosti změnit na otitis, bronchitidu, pneumonii. Proto, pokud si všimnete příznaků nachlazení u dítěte, je lepší okamžitě kontaktovat pediatra, který dítě vyšetří a předepíše vhodný průběh léčby.

Nejdůležitější věcí před jeho příchodem není zapojit se do samoléčby, která spočívá v jednoduchém použití antibiotik na první pohled. Mnoho lékařů se domnívá, že tito rodiče poškozují své dítě. Dětská játra jsou slabá a ještě nejsou zatížena. Proto, aby chlad mohl projít bez jakýchkoliv komplikací, nejednejte svévolně, abyste se nakonec nestali nepřítelem vlastní krve.

Pokud má dítě 7 měsíců

Přístupy k léčbě akutních respiračních virových infekcí mohou být pro různé lékaře zcela odlišné. Někteří lidé si myslí, že je lepší být v bezpečí a předepsat větší množství léků, zatímco jiní naopak raději počkají a dovolí tělu bojovat s infekcí sám, věříce, že mírné léčebné metody jsou pro dítě nejoptimálnější. Proto, pokud má dítě nachlazení, ale nemá vážné vážné nemoci, pak nepředstavuje velkou škodu. Lehké jídlo, teplé pití a odpočinek, stejně jako „lidové metody“ léčby budou stačit na to, aby pomohly dítěti překonat nemoc a vrátit tělo zpět do normálu.

Pokud má dítě zima, zpravidla jeho teplota stoupá, což je signál pro okamžité jednání. To znamená, že tělo bojuje s infekcí, protože bylo prokázáno, že jak se teplota zvyšuje, metabolismus se urychluje, takže imunitní systém funguje mnohem lépe a efektivněji.

I když teplota u pacienta stoupá, je nutné ho snížit, aby se zmírnil jeho stav, někteří pediatrové trvají na tom, že je nutné snížit teplotu dítěte pouze v případě, že překročí 39 "C. Proto, pokud dítě nemá závažné chronické onemocnění nemoci, je lepší sledovat teploměr, ale pro jeho zdraví, a pokud je to možné, pokud teplota není tak vysoká, trpí.

Je důležité sledovat, co dítě vyžaduje: pokud se teplota rychle zvýší, otřásá se, pak je třeba, abyste mu pomohli zahřát co nejdříve. Teplé oblečení, deka a horký, bohatý nápoj v malých porcích jsou pro to ideální. Během období, kdy teplota dosáhne maxima, chlad zmizí, dětská pokožka trochu zčervená a na čele se objeví pot, bylo by dobré, kdyby ho mohl otevřít tak, aby dítě mohlo snášet teplo snadněji. Můžete také jít na stěru nebo teplou koupel. To vše přispěje k dalšímu snížení teploty. Zároveň bychom však neměli zapomínat, že prudké snížení teploty může být nahrazeno prudkým nárůstem teploty, který je plný febrilních křečí. Mimo jiné s vysokou teplotou klesá zátěž na srdce vyšší a silnější.

Závěr naznačuje. Teplota by měla začít klesat, když se dostane nad 38 - 39 stupňů. Je lepší používat svíčky nebo sirupy ve věkové dávce pro tento postup, ale je velmi riskantní používat aspirin a analgin pro malé děti, aby se snížila teplota.

Pokud má dítě 8 měsíců chlad

Pokud dítě ulovilo nachlazení ve věku 8 měsíců, měli byste okamžitě věnovat pozornost následujícím příznakům: změna barvy kůže, selhání dýchání, kašel, slabost a narušení režimu krmení. Všechny výše uvedené skutečnosti lze připsat: změnám tělesné teploty, vyrážce, ztrátě chuti k jídlu a narušené stolici. Maminka by si měla určitě všimnout a přijmout vhodná opatření, pokud dítě vypadá více rozrušeně než obvykle, nebo naopak příliš pomalé a nehybné. Dlouhý spánek, vykřikující ve snu, také nejsou nejpříjemnějšími znameními a signály na začátku boje proti nachlazení.

Zvláštní pozornost si zaslouží teploty nad 38,5 ° C a nižší než 36 ° C. Kromě toho, pokud dítě má teplotu 37,1-37,9 "C po dobu delší než 3 dny - to je další vzrušující příznak, který může někdy znamenat pomalu se vyvíjející zánětlivý proces.

Mezi další nebezpečné příznaky patří: ostrý výkřik, bledost, náhlá letargie s nízkou teplotou. Může se objevit neobvyklá vyrážka, opakované zvracení a stolice bude tekutá a častá. Je hrozné říct, ale dítě může náhle začít křeče, mdloby, poruchy vědomí. Hlas dítěte se může náhle chraptit, dýchání je narušeno, na obličeji se může objevit otok a ostrá bolest v břiše.

Pokud má dítě nachlazení a zaznamenáte jeden z těchto příznaků, okamžitě vyhledejte lékaře. A pokud se také prudce zvýší, je v tomto případě lepší zavolat sanitku vůbec. Tím se zabrání nebezpečným komplikacím těla dítěte a ještě horší je situace, která by mohla ohrozit život dítěte.

Ale hlavní věc není bát se, ani jedno dítě se nevyvinulo bez nachlazení. Proto, v případě SARS, buďte trpěliví, jakákoli choroba je léčena, hlavní věc je nezačínat ji a v době, kdy je třeba pomoci dítěti, jak první naléhavou záležitost, kterou mohou sami rodiče udělat, tak druhou, od kvalifikovaného lékaře, který poskytne užitečná doporučení pro další léčbu a úspěšné uzdravení.

Jak léčit, pokud má dítě chlad?

Pojďme to shrnout. Nebojte se a vytvořte paniku, pokud náhle cítíte, že dítě je zima. Při prvním chladu v jeho životě je nutné se poradit s lékařem, dále jako dítě.

Nezáleží na věku dítěte, je důležité, aby pro něj byly vytvořeny příznivé podmínky, aby se místnost větrala a nevedla k poklesu teploty, pokud to není nezbytně nutné. Také dodržování denního režimu, dobrá výživa a zpevnění pomůže vyhnout se nekonečnému nachlazení. Toto jsou obecné podmínky pro rychlé uzdravení a jak se konkrétněji chovat, pokud má dítě chlad, podrobněji v těchto radách:

 • Jakmile si rodiče všimli, že se stav dítěte zhoršil, okamžitě si přejí sledovat reklamu a koupit si něco, co rychle pomůže zbavit se kašle nebo rýmy. Ale toto je špatné rozhodnutí. Ne vždy rychle - to znamená kvalitu. Ano, léčiva mohou tento příznak odstranit, ale nejsou schopna léčit celou nemoc. To platí zejména pro kašel, který je přísně zakázáno potlačovat. Dítě musí vykašlávat plic z plic, a to nějakou dobu trvá. Všechny tyto léky mohou pouze snížit imunitu, ale ne naopak. Byliny pro to mohou být vhodné, jak jakýmkoli způsobem mimochodem.
 • Kojenci jsou velmi mobilní, mají pozitivní vliv na nemoc, protože přispívají k efektivnímu odvodnění plic. Dobře pomáhá při nachlazení pít hodně, vývar boky, třezalku tečkovanou.
 • Pokud má dítě zima, teplota se zvýšila, měli byste z něj odstranit veškerý přebytečný oděv a pak se změnit na lehké bavlněné oblečení. Pokud teplota dosáhne 38,5 "C, pak je nutné držet vzduchové lázně, pravidelně se opírá dítě o plenu, která je namočená ve vodě při pokojové teplotě. Na hlavu dítěte můžete umístit vlhkou ubrousek. Pokud teplota neklesne a každou hodinu se zvedne držet mokrý zábal pro celé tělo dítěte.Pokud je to žádoucí, otřete ho vodkou, při vysokých teplotách bude opět užitečná klystýr s vodou v místnosti.
 • Během nemoci mnoho dětí nechce jíst. Nesnažte se jíst. Můžete ho jednoduše aplikovat na hrudník nebo mu dát velký nápoj. Jak to může být používán džus, odvar z bobulí, kompotů, čaje.

Pokud se objeví výtok z nosu, je důležité, aby se mu zbavil hlenu tím, že do něj spadnete zpět mateřské mléko. Pokud chybí, můžete pro tyto účely použít vazokonstrikční kapky. Co je lepší aplikovat, může sdělit ošetřujícímu lékaři, který vezme v úvahu stav a věk dítěte před lékařským předpisem. Aby se kapaly do nosu dítěte, musí být umístěn na boku ve směru, ve kterém polovina nosu odkapává, a pak změňte polohu. V každé nozdry je nutné odkapávat 1-2 kapky.

 • Je také velmi důležité pro každé dítě, v jakém věku nebyl, cítit pozitivní postoj, podporu svých rodičů, a pak se okamžitě vrátí. Často si hrají s dítětem v nemocnici. Spárujte nohy s legračními hračkami, rozptylujte ho, vypouštějte lodě, vštěpujte mu důvěru, že je to jen zima. Tento pocit bezpečí bude přenášen do batolata a jakákoliv choroba krku nebo nosu projde rychle a bez smutných následků.
 • Důležitá je také péče o nohy. Než dítě usne, připravte mu koupel, aby stimulovaly reflexní body na malých nohách. Poté otřete nohy, položte si ponožky, do kterých můžete předem dát suchou hořčici.

Se zimou v lidovém lékařství můžete použít:

 • kousky bavlny, předem navlhčené cibulovou šťávou, která je také několikrát denně vložena do nosu po dobu 10-15 minut;
 • Mrkvová šťáva a rostlinný olej (v poměru 1: 1) budou také vynikajícím pomocným nástrojem pro boj proti nachlazení. To vše musí být smícháno s několika kapkami česnekové šťávy a několikrát denně kape do nosu;
 • S lžíce jemně nasekané cibule zalijeme 50 ml teplé vody, kombinujeme s půl lžičky medu. Směs se infunduje po dobu 30 minut.

Pokud jste použili všechna tato užitečná a zároveň jednoduchá doporučení, vaše dítě má zlepšenou náladu, chuť k jídlu, teplota se stabilizovala a aktivita se zvýšila a také nemá rýmu, kašel, dušnost, zvracení nebo průjem, pak můžeme předpokládat, že léčba Nemoci úspěšně prošly!

Jak zacházet s dítětem při první známce zimy

Katarální nemoci u dětí v období virových epidemií jsou poměrně časté. Včasná opatření přijatá, virové infekce zmizí po 7-10 dnech, pokud není sediment.

Pokyn

 1. Při prvních příznacích pro-plavidlo v dítěti, vytvořit podmínky pro dítě k boji s infekcí. Sledujte odpočinek na lůžku, virová infekce nemůže být nesena na nohách, tělo potřebuje sílu, aby s ním bojovalo.
 2. Dejte svému dítěti více nápoje. Dětská láhev s vodou vody. Pro starší dítě připravte brusinkovou šťávu, šípkovou infuzi nebo čaj s citronem. Pití velkého množství vody vyplavuje toxiny z těla, které jsou produkovány viry a jsou příčinou indispozice.
 3. Pečlivě sledujte svou tělesnou teplotu. Když se zvedne, dítě se stává pomalým, nezbedným. Pokud není křečovitá reakce na hypertermii, nestřílejte ji na 38 stupňů. To je přirozená reakce těla, s rostoucí teplotou, většina virů umírá.
 4. Začněte užívat antivirotika a imunostimulancia podle schématu uvedeného v návodu k přípravě. Nosní průchody promažte protivirovou mastí.
 5. Pokud máte výtok z nosu, zajistěte odtok obsahu z nosní dutiny. Nosní cesty propláchněte solným roztokem nebo hotovými lékovými aerosoly na bázi mořské vody. Chcete-li si připravit mytí, rozpusťte půl sklenice lžičky soli ve sklenici teplé vody. Poté se roztok vloží do malé hrušky a střídavě opláchne každý nosní průchod. Současně by se hlava dítěte neměla naklánět dozadu, voda by se měla vracet zpět nosem. Snažte se nepoužívat vasokonstrikční kapky, pouze pokud je hojný hlen, který neustále interferuje s normálním dýcháním.
 6. Krmte dítě na jeho žádost, pokud nechce jíst - nenutí ho. Zahrnout do stravy mléčných výrobků, bakterie v nich pomáhají vyrovnat se s viry. U starších dětí dávejte cibuli a česnek, obsahují fytoncidy s baktericidními vlastnostmi. Děti po třech letech pijeme půl sklenice česnekové infuze. Chcete-li to, vařit 1 stroužek česneku ve sklenici vařící vody a nechte hodinu.
 7. Pokud teplota vzroste nad 38 stupňů, otřete dítě roztokem na skus nebo mu dejte jeden z antipyretických léků obsahujících paracetamol. Jsou dostupné ve formě tablet, rektálních čípků a sirupů. Před použitím si pozorně přečtěte návod.
 8. Pokud má vaše dítě kašel, dejte mu inhalace eukalyptovým olejem. Dej 3 krát denně sirup lékořice kořen, až 2 roky - 2 kapky v lžičce vody, od 2 do 12 let - půl lžičky na sklenici vody.
 9. Pokud teplota trvá déle než 3 dny nebo je zde bakteriální stav (bolest v krku, zánět středního ucha, atd.) - poraďte se s lékařem, v tomto případě bude nutné k léčbě přidat antibiotika.

Nachlazení u dětí mladších než jeden rok léčby a symptomů Jak léčit studené až rok

V dětství jsou nejčastějšími onemocněními akutní respirační onemocnění (ARI). Od rodičů můžete někdy slyšet, že dítě má nachlazení. Ne docela pravdivé prohlášení. To ve skutečnosti není příčinou onemocnění, ale faktem je, že se svým dítětem je velmi náchylný k infekci akutních respiračních infekcí. Dětský lékař proto nepíše diagnózu do dětské karty - nachlazení (rýma, kašel a další.) Doporučujeme, abyste si na toto téma povídali a zjistili všechny nuance.

Příznaky vzniku nachlazení u dětí mladších než jeden rok

Samozřejmě, že každý rodič udělá vše, co záleží na něm, aby ochránil své dítě před nejrůznějšími chorobami. Jakákoliv zima v dítěti bude důvodem k poplachu rodičům, což znamená, že přinese spoustu zármutku a bude vyžadovat spoustu síly k odstranění příčiny. Bohužel, mnoho virů nechce ušetřit malé děti. Tak chladné na jaře a na podzim období se stává velmi důležité.

Onemocnění může způsobit více než dvě stě všech druhů virů, ale nejčastější infekcí je rhinovirus, antibiotika pro jeho léčbu se nepoužívají, protože běžné nachlazení se šíří virovými bakteriemi. U jednoletých dětí a samozřejmě u zdravých dětí to často není nebezpečné, zpravidla trvá 4 až 10 dnů. Vzhledem k velkému množství virů, které mohou vyvolat zimu, děti mladší než jeden rok nemají imunitu, která by vydržela tento typ onemocnění. Existují případy, kdy se bakteriální infekce spojí s virovou infekcí, která vyžaduje léčbu antibiotiky a oslabuje imunitu dítěte.

Obvykle je onemocnění doprovázeno obecnými příznaky. Pokud se stav dítěte zhoršuje, pak se začne bát více, pláč se zvyšuje, dýchání se stává rychlejším. Dále již začíná:

1. projevují kašel;

2. Nosní kongesce;

3. Dýchání se stává častějším;

4. Teplota se může zvýšit a může začít vodní oči.

Pediatri proto důrazně doporučují, aby v případě, že se tyto příznaky objeví okamžitě, požádali o radu, byli schopni určit závažnost onemocnění a metody léčby, které se budou vyrovnávat s viry, které se objevily, a proto pomohou zabránit vážným následkům.

Příznaky onemocnění, zejména v tomto věku, nejčastěji začínají náhle a neočekávaně. Dítě se ráno může probudit s mírným chladem, unaveným, kýcháním a někdy i horečkou. Kromě toho děti mohou mít kašel nebo bolest v krku. Běžné nachlazení často postihuje krk a dutiny, uši a průdušky dítěte. Navíc má dítě někdy studené příznaky ve formě zvracení a průjmu.

V počátečních stadiích nemoci může dítě trpět bolestmi hlavy a být podrážděné a výtok. S rozvojem nachlazení se hlen v dutinách nosu obvykle stává tmavší barvou a hustší konzistencí. Kromě výše uvedeného se u dítěte může objevit kašel, který někdy trvá několik dní.

Hlavním problémem nachlazení u těchto malých dětí je to, že dítě ještě nedokáže vysvětlit, co ho trápí, a rodiče zase nemohou používat účinnou léčbu, která je vyřešena ve vyšším věku.

Komplikace běžného nachlazení u dětí

Bakteriální infekce v nachlazení dítěte je doprovázena sekundární horečkou a známky otravy těla se obvykle jeví - bledost, úzkost, pocení a celková slabost. Děti mladší než jeden rok začínají odmítat pít a jíst, stávají se lhostejnými ke všemu kolem sebe a v některých případech se naopak projevuje vzrušený stav. U kojenců během těžké úzkosti a úplného odmítnutí potravy lze navrhnout poměrně ostrý otitis: během polykání se bolest v uchu prudce zvyšuje. V tomto případě musíte kontaktovat svého otorinolaryngologa nebo pediatra.

Když má dítě až jeden rok příznaky rychlého, obtížného dýchání, můžeme hovořit o bronchitidě, pneumonii nebo bronchiolitidě.

Jak léčit doma studené až rok?

Léčba se často skládá z následujících opatření:

1. Pečlivě zajistěte, aby vaše dítě spočívalo co nejvíce.

2. Je také nezbytné, aby dítě pilo co nejvíce tekutiny.

3. Kromě toho je nutné v dětském pokoji v noci použít zvlhčovač. Protože vlhký vzduch v místnosti často usnadňuje dýchání.

Není-li průběh nachlazení komplikovaný, pak není nutné používat antibiotika. Když se objeví bakteriální komplikace, jako je otitis, bolest v krku, zánět mandlí a další, pediatr bude nejčastěji předepisovat antibakteriální léčiva. Délka léčby závisí na průběhu onemocnění a může být od 5 dnů s otitidou a akutní bronchitidou as pneumonií až dva týdny. Na konci užívání antibiotik potřebuje dítě běh biologie, aby obnovila přirozenou střevní mikroflóru. To by nemělo být zapomenuto.

Aby se snížila tělesná teplota a snížila bolest, Acetaminophen, Ibuprofen může být použit při léčbě nachlazení u dětí mladších než jeden rok. Tyto léky jsou schváleny pro děti.

Nepodávejte aspirin dětem a mladistvým při vysokých teplotách. Použití aspirinu u dětí zvyšuje riziko Reyeova syndromu, toto onemocnění je poměrně vzácné a vyskytuje se u dětí mladších 15 let. Příčinou může být vážné poškození mozku a jater.

Předtím, než dáte dítě ročně bez léků na lékařský předpis na chřipku nebo nachlazení, informujte svého lékaře. Pro mytí dětí do jednoho roku, které trpí blokádou, nahromaděným hlenem, použijte nosní hrušku. Můžete aplikovat nosní sprej a v každé nozdry vložit několik kapiček.

Příčiny nachlazení u dětí do jednoho roku

Bakterie a viry vyvolávají u dětí chlad. Viry jsou způsobeny skupinou onemocnění, jedná se o akutní respirační virové infekce - ARVI. Je mnohem častější u dětí mladších než jeden rok a mladších. Dnes lékaři začínají stále častěji používat termín „virová bakteriální infekce“, protože na sliznicích je mikrobiální flóra, která je aktivována virovou infekcí. Tyto mikroby se nacházejí v ústech, průdušnici, nosu, velkých průduškách všech lidí od narození. Nejběžnější

 • pneumokoky,
 • stafylokoky,
 • hemofilní bacil
 • a některé další bakterie.

Jsme nositeli různých nebezpečných mikroorganismů, jsou za určitých podmínek, které snižují ochranu těla, mohou způsobit nachlazení dětí. Bakteriální komplikace běžného nachlazení se vyskytují v procesu získávání bakterií.

V procesu kontaktu infekčních mikrobů na sliznici nosu se začíná vyvíjet rýma, v procesu faryngeálního zánětu - faryngitidy, pokud se tvoří záněty hrtanu - vzniká laryngitida a při zánětu průdušnice - tracheitida. Podobně, když se průdušky podílejí na zánětlivém procesu, vzniká bronchitida, a když se jedná o alveoly, je zde pneumonie nebo jinými slovy pneumonie.

Často se u dětí do jednoho roku vyvinou komplikace, jako je zánět středního ucha, nebo jednoduše řečeno, otitis kvůli nachlazení. Pokud jsou zánět nosohltanu, hltanu a hrtanu, pak nepochybně indikuje porážku tzv. Horních dýchacích cest; v procesu lézí průdušek, průdušnice, plic a průdušek je třeba myslet na onemocnění dýchacích cest, ale nižší.

Mezi příčiny komplikací obvykle patří mikroby. Často zůstává normální teplota nebo je to mírný nárůst, hlavním příznakem je suchý kašel.

Studené dítě (2 roky): co léčit a jak to udělat správně

Žádné dítě nikdy nevyrostlo bez nemocí. Během zimy děti tvoří imunitu. To je zásadní nutnost. V budoucnu se tělo vašeho dítěte naučí rychle se vyrovnat s již známými a známými viry. Během období nemoci je nutné věnovat náležitou pozornost dítěti, najít pro něj správnou léčbu. Koneckonců, výsledek nemoci závisí na tom. Může být pozitivní nebo negativní: zotavení nebo komplikace.

Rodiče často kladou otázku: pokud má dítě chlad (2 roky), jak s ním zacházet? Dnešní článek vám řekne o různých způsobech boje proti infekci. Ale stojí za to připomenout, že jakékoli schůzky by měl provádět lékař. Zvláště pokud jde o mladší děti.

Povaha onemocnění

Před léčbou zimy (2 roky staré dítě) je nutné pochopit podstatu jejího původu. Všechny infekce se dělí na bakteriální, plísňové a virové. Ty jsou mnohem běžnější než jejich předchůdci. V tomto případě může virové onemocnění s nesprávnou léčbou způsobit bakteriální komplikace. Terapie této infekce je plná přídavku plísňových infekcí. Vše v lidském těle je propojeno. Z toho důvodu by člověk neměl v kávové hale hádat, co způsobilo nepohodlí dítěte. Kromě toho, některé děti v tomto věku nemůže ani opravdu vysvětlit, co jim bolí.

Hlavní příznaky onemocnění u dítěte: rýma, horečka, kašel. Pokud dítě má bolesti hlavy a fotofobie dochází, a na teploměru jeho rodiče vidí značku 39 stupňů nebo více, pak, s největší pravděpodobností, dítě má chřipku. Když po chvíli dítě má suchý (později mokrý) kašel a teplota nespadá vůbec - to je bronchitida. Bolesti v krku a plaky na mandlích mluví o bolestech v krku. Také malé děti často čelí laryngitidě, faryngitidě, rýmě, otitis media a dalším onemocněním. Všichni mají různé metody léčby. Zvažte, co dělat, pokud má dítě studené (2 roky). Jak léčit dítě v tomto případě?

Léčba rýmy

Téměř ve všech případech (s výjimkou některých) se u dětí vyvine rýma. Za prvé, tajné tajemství má jasnou barvu a tekutou konzistenci. Někdy předtím si rodiče mohou všimnout intenzivního kýchání. Později dochází k otoku, dýchání je narušeno a výtok z nosu se stává silným. To vše jsou příznaky virové infekce. Pokud se o několik dní později propustí z nosu zeleně nebo žlutě, pak se spojí bakteriální infekce. Jak za této situace léčit nachlazení (2 roky staré dítě)? Jak usnadnit dýchání?

Bez lékařského předpisu je naprosto oprávněné, můžete použít fyziologický roztok. To jsou takové prostředky jako "Humer", "Aquamaris", "Rinostop". Můžete je dát do nosu dítěte až 8-10 krát denně. Léky odstraňují sliznici patogenů a eliminují otoky způsobené vytlačováním přebytečné tekutiny. V nejranějších stadiích onemocnění budou účinné léky jako Grippferon, Genferon, Derinat. Jedná se o antivirotika schválená pro použití od prvních dnů života. Musí být používány přesně podle návodu. Antibiotika pro nos jsou jmenována poměrně zřídka. Nemůžete je používat sami. Aktivní léčiva: Isofra, Protargol, Polydex.

Horečka: kdy teplota klesne?

Téměř vždy mají děti v případě nemoci horečku. S tímto příznakem začíná na dítě dítě (2 roky). Jak léčit a jak snížit teplotu? To by mělo být řečeno hned, že až do teploměru značky 38,5 stupňů, matka by neměla chápat antipyretikum. Je jasné, že všichni rodiče chtějí zmírnit stav svých dětí. Ale právě při této teplotě začíná aktivní boj o imunitu proti virům. Pokud chcete, aby vaše dítě v budoucnu získalo dobrou odolnost vůči tělu, počkejte. Výjimkou z tohoto pravidla jsou děti s neurologickými poruchami. Pro ně je použití antipyretických přípravků nezbytné při 37,7 stupních.

„Paracetamol“ a jeho strukturní analogy („Panadol“, „Cefecon“) jsou považovány za nejbezpečnější prostředek ke snížení teploty u dítěte. Je vhodné použít ibuprofen nebo nurofen. Ve výjimečných případech je jmenován Nimulide, Nimesulide nebo Neise. Nezapomeňte, že dávka antipyretika vždy závisí na tělesné hmotnosti dítěte: správně jej spočítejte.

Co když teplota nezmizí?

U malých dětí, často s onemocněním začíná bílá horečka. Tato funkce se může projevit nachlazení u dítěte (2 roky). Jak se léčit? Seznam léků k odstranění tohoto stavu je následující:

 • antipyretika (častěji s použitím látek na bázi sodné soli metamizolu);
 • antispasmodikum ("No-Shpa", "Drotaverin", "Papaverin", "Papazol");
 • antihistaminikum ("Dimedrol", "Tavegil", "Suprastin").

Každá složka je vybrána podle věku dítěte. Nejčastěji se používá následující kombinace: "Analgin", "Dimedrol", "Drotaverin". V tomto případě je dítě 2 roky staré, což znamená, že potřebuje 0,2 mg každé drogy. Podává se intramuskulární injekce.

Lechtání a bolest v krku

Téměř vždy se projevuje bolestivé polykání zimy u dítěte (2 roky). Jak léčit dítě v této situaci? Většina pastilek pro sání a spreje v tomto věku je stále zakázána. Pouze podle hotelového svědectví může lékař doporučit takové prostředky jako "Tantum Verde", "Ingalipt" (za předpokladu, že nejsou stříkány do hrdla, ale na vnitřní povrch tváří).

Je přípustné ošetřovat tonsily dítěte a sliznici, která k nim přiléhá, ​​následujícími kompozicemi: t

 • "Miramistin" (zabíjí bakterie, viry a houby, čistí).
 • "Chlorophyllipt" (účinný pro bakteriální infekce, dobře zvládá stafylokoky, snižuje zánět).
 • "Lugol" (čistí, dezinfikuje, velmi účinný při plakových a bakteriálních infekcích).

Antivirové použití

Pokud má dítě často studené (2 roky) - jak se chovat? Léky s antivirotiky a imunomodulačními účinky se nyní používají v pediatrii vpravo a vlevo. Lékaři je předepisují k profylaxi a přímo k léčbě. Je známo, že prostředky stimulace syntézy interferonu se staly nejbezpečnějšími sloučeninami. Takové léky neinteragují s virem sami. Dělají imunitní systém pracovat a vyrovnat se s chladem. Obchodní názvy těchto léků: "Viferon", "Kipferon", "Anaferon", "Ergoferon" a tak dále.

Lékař může předepsat takové léky jako Izoprinosin, Groprinosin, Aflubin, Otsillococcinum, Tsitovir a mnoho dalších. Ale je lepší je nepoužívat sami.

Kdy jsou potřebná antibiotika?

Péče máma často bere antibiotika, pokud má dítě studené (2 roky). Jak se léčit? Příznaky skutečnosti, že drobky skutečně potřebují antimikrobiální látky, budou následující:

 • zelený nebo žlutý snot;
 • těžký kašel;
 • tělesná teplota trvá déle než pět dní;
 • předepsaná léčba nepomáhá a dítě se zhoršuje;
 • připojil se k bolesti v uších;
 • na mandlích se objevil hustý bílý květ.

I když má vaše dítě všechny popsané příznaky - není to důvod, proč by mu okamžitě dalo antibiotikum. Nezapomeňte ukázat dítě lékaři. Koneckonců, pouze pediatr bude schopen správně vybrat požadovaný lék a vypočítat požadovanou dávku. Lékaři nejčastěji předepisují dětem širokospektrální antibiotika. Výhodné jsou přípravky penicilinu a makrolidy. Cefalosporiny jsou méně často předepisovány. Obchodní názvy, které odpovídají vašemu dítěti, určí odborník.

Studené dítě (2 roky): jak se léčit? Lidové léky

V posledních letech se mnoho rodičů snaží opustit chemikálie a pilulky, preferující populární recepty. Některé z nich jsou skutečně účinné. Ale ve všem musíte vědět, kdy zastavit. Nespouštějte dítě do slabosti. Pokud zjistíte, že vaše metody nefungují - kontaktujte svého lékaře.

 • Ke snížení teploty těla lze použít stírání. Použijte pro tuto jednoduchou čistou vodu. Je zakázáno třít dítě s vodkou nebo octem. S pomocí vitamínu C můžete snížit odečet teploměru. Svařené teplé čaje s citronovým nebo pomerančovým plátkem vařte na své dítě.
 • Přírodní antibiotika a antimikrobiální látky: česnek, cibule, aloe šťáva a tak dále. Chcete-li zvýšit odolnost těla, můžete dát dítěti čtvrtinu lžíce směsi citronové šťávy a cibule.
 • Nohy stoupají a provádějí termální inhalaci (dýchání nad brambory) je možné pouze v případě, že dítě nemá teplotu. Stojí za zmínku, že mnoho pediatrů takové aktivity neví.
 • Ošetřete hrdlo opláchnutím. Řešení je vybráno podle vašeho uvážení: soda a sůl, odvar z heřmánku nebo měsíčku a tak dále.
 • Teplé mléko s lžící medu a másla pomůže vyrovnat se s kašlem. Všimněte si, že med je silný alergen.

Vytvořte nejpohodlnější podmínky

Pokud se první příznaky nachlazení u dítěte (2 roky) - jak zacházet? Prevence komplikací a léčby onemocnění zahrnuje vytvoření nejvhodnějších podmínek pro kojence. Pokud dáte dítě do teplého, dusného pokoje, bude to jen horší. Teplota okolí by neměla překročit 23 stupňů. Vlhkost je nastavena na 60-70%. Pokud je dítě studené, je lepší ho nosit tepleji než zapnout topná zařízení.

Pokud dítě odmítá jíst - je to normální. Neskrmujte dítě násilím. Pro vodu je důležitější častěji. Dejte dítěti nápoj, který miluje: džus, džus, čaj, mléko. Hlavní část patogenů se vylučuje tekutinou. Během nemoci je indikován klid na lůžku. Ale dvouleté dítě je dost těžké na to, aby ho následovalo. Odpovědnost je proto přesunuta na ramena rodičů: vymyslet si všechny tiché hry. I když dítě bude z postele, zkuste omezit jeho činnost (nenechte skákat a běžet).

Je možné se koupat a chodit?

Jak se projevuje zima u dítěte (2 roky), jak se chovat? Jaká léčba by měla být, už víte. Rodiče mají vždy otázku: je možné se koupat a chodit? Odpovíme na ně.

To je nejen možné, ale nutné i koupání dítěte. Vyloučení vodních procedur je nutné pouze při vysokých teplotách. Během koupání dítě dýchá vlhkým vzduchem, kapky vody se dostávají do nosu, přispívají k přirozenému ředění hlenu a hydrataci membrán. Zákaz koupání v chladném období k nám přišel z doby, kdy se děti koupaly v korytě a bály se prostě podchlabit již oslabené dítě.

Můžete chodit, ale pouze v nepřítomnosti teploty. I když má dítě kašel a rýmu - to nejsou kontraindikace chůze. Je důležité obléknout dítě podle počasí a minimalizovat kontakt s jinými dětmi.

Hlavní chyby rodičů

Už víte, co je třeba podniknout, pokud má dítě studené 2 roky (co léčit). Lékařské recenze uvádějí, že za přistoupení bakteriální komplikace často nesou vinu rodiče. Péče máma a táta zacházet s dítětem nesprávně, což vede k bronchitidě, pneumonii, otitis a dalším onemocněním. Tyto patologie vyžadují závažnější léky. Jaké jsou hlavní chyby rodičů? Pokud má dítě studené (2 roky) - co by nemělo být léčeno?

 • Antibiotika. Tyto léky jsou dobré s určitými indikacemi. Maminky a tatínky často dávají své děti zbytečně. Antibakteriální látky ničí normální mikroflóru, což zvyšuje negativní účinek virů. Připomeňme si, že antimikrobiální látky jsou bez virové infekce bezmocné.
 • Antipyretika. Měly by být používány pouze při vysokých teplotách (více než 38,5 stupně). V opačném případě nedovolíte imunitě dítěte vytvořit správně.
 • Antitusikum. Měli byste dát dětem protivokashlevye kompozice, snaží se rychle odstranit tento příznak. Kašel je přirozenou reakcí těla na podnět. Tímto způsobem se sputum vylučuje z průdušek. Je lepší používat mukolytické a vykašlávací léky.
 • Všechny léky najednou. Popsané léky jsou dobré, ale individuálně as určitými indikacemi. Pokud dáte dítěti několik léků najednou, dojde k reverzní reakci. Při kombinaci léků si přečtěte návod.

Shrňte

Článek poskytuje informace o tom, jak se vyvíjí nachlazení u dítěte (2 roky). Co lze léčit, jaké léky je lepší použít, jak je předepsáno lékařem - popsáno výše. Nezapomeňte, že ani vy, ani lékárník z nejbližší lékárny nemohou správně diagnostikovat. Pokud se dítě po třech dnech necítí lépe, měli byste se poradit s lékařem. Rychlé uzdravení!