Kašel z ředkvičky - jak správně léčit?

Kašel je nejčastějším příznakem nachlazení. Dnes se obvykle pokouší léčit léky. Zároveň zcela zapomínají na staré a časem prověřené recepty z arzenálu tradiční medicíny. Například populární je kašel z ředkvičky. Tato kořenová zelenina zanechává mnoho léků a léků daleko za sebou ve své účinnosti.

Obsah článku

Proč právě černá ředkev

Léčit kašel černou ředkvičkou, tradiční léčitelé byli po dlouhou dobu a stále používají tento nástroj. Výrobek má silné expektorační vlastnosti a je schopen odstranit sputum z plic a průdušek v nejkratším možném čase. Působení ředkvičky je díky mnoha příznivým přírodním složkám a vitamínům obsaženým v kořenové plodině.

Černá ředkev je velmi silné přírodní antibiotikum. Její buničina ve velkém množství obsahuje:

 • vitamíny;
 • minerální látky;
 • lysozym;
 • éterické oleje a některé další složky.

Pojďme se zmínit o všech vitamínech, se kterými je černá ředkev tak bohatá:

 • - užitečné pro zrak a kůži.
 • C - posiluje imunitní systém.
 • K - zlepšuje srážení krve.
 • B1 a B9 - přispívají ke zlepšení metabolismu, trávení.
 • E - výrazně zvyšuje elasticitu pokožky.

Pokud jde o nerosty, je třeba zdůraznit následující:

 • Zinek - zajišťuje správný vývoj vnitřních orgánů a činí kůži napnutou.
 • Draslík - čistí tělo škodlivých toxinů a odstraňuje otok těla.
 • Fosfor, vápník, hořčík - nepostradatelný materiál pro vývoj kostí a zubů.
 • Železo - dobré pro krev (přispívá k tvorbě krve).
 • Sodík - poskytuje optimální rovnováhu tekutin a soli v těle.
 • Jód - odstraňuje toxiny a zlepšuje funkci štítné žlázy.

Kromě toho by mělo být řečeno několik slov o jiných užitečných látkách:

 1. Enzymy - katalyzátory pro vstřebávání potravin.
 2. Esenciální oleje - mají vynikající antiseptické vlastnosti.
 3. Lysozym - enzym inhibuje vývoj patogenních mikrobů a bakterií.
 4. Phytoncidy zabíjejí škodlivé mikroorganismy.
 5. Glykosidy - mají antibakteriální účinek.

Užitečné vlastnosti

Chcete-li pochopit, proč je černá ředkev aktivně používána jako antitusiku, musíte uvést její užitečné vlastnosti. Mimochodem, je jich spousta:

 • Rozpuštění minerálních solí a strusek.
 • Aktivace metabolických procesů a eliminace toxinů.
 • Čištění ledvin z písku a kamenů.
 • Stimulace trávení (zlepšení chuti k jídlu).
 • Snížený otok těla.
 • Dezinfekční účinek.
 • Zlepšení střevní flóry.
 • Snížení množství škodlivého cholesterolu v krvi.
 • Terapeutický účinek na špatnou funkci štítné žlázy.
 • Čištění těla červů a škodlivých mikroorganismů.

To vše dělá z ředkvičky černé nejen velmi účinný lék proti kašli, ale také velmi žádaný potravinový produkt pro hojení celého těla. Dnes bude snadné najít recepty na kašel na internetu. Mnohým je však znám jeden účinný recept na odstranění kašle.

Nejoblíbenější recept na bronchospasmus

Je nutné odříznout horní část kořene (zároveň se nedotýkáme dolní části ocasem). V samotném ředkvičce se vytváří malá deprese, která je naplněna cukrem nebo medem. Horní řezný díl bude muset zakrýt výsledné vybrání. Po dobu šesti hodin se z kořenové zeleniny v průměru vytěží asi 35 gramů zdravé šťávy. Dokonce zklidňuje velmi silný kašel a je silným protizánětlivým činidlem.

Takže jsme se naučili extrahovat šťávu z ředkvičky černé. Dospělý člověk potřebuje asi 100 g této léčivé tekutiny denně. Stejně tak je třeba vařit 3 kořeny. Doporučuje se dát do sklenice černou ředkvičku, aby se neotočila.

Čerstvá ředkev kašel šťáva se doporučuje vařit pouze s celou kořenovou zeleninou - bez poškození a vady na kůži. Kromě toho se doporučuje používat přírodní produkty pěstované bez přidávání těžkých chemických hnojiv. V opačném případě můžete imunitní systém dále oslabovat.

Proč potřebujete používat med s ředkvičkami?

Vezměte si například maliny nebo jahody. Pokud se tyto bobule naplní cukrem, sníží se jejich velikost, protože začnou aktivně mízy. Totéž se děje s černou ředkvičkou.

Cukr a med přitahují šťávu z kořene. Pokud se používá med, produkuje také prospěšné složky, které se pak smíchají s ředkevní šťávou. Tyto dva produkty jsou ideálně kombinovány pro léčbu kašle a jsou pro tělo naprosto bezpečné. Proto mohou být použity při kašli u dětí.

Tahání šťávy z černého ředkvičky může a sůl. Každá jeho molekula přitahuje až 400 molekul kapaliny. Sůl, cukr a med obsahují hydrofilní látky, které přispívají k aktivnímu uvolňování vlhkosti. Ne každý bude mít rád kombinaci ředkvičky a soli. Proto, s kořenem, zpravidla se používá cukr, ale častěji - med.

Někdy je nutné léčit kašel ne pro jednoho člena rodiny, ale pro každého. V tomto případě potřebujete velké množství šťávy. Pro jeho přípravu můžete použít následující recept:

 • Jedna velká ředkev (nebo několik menších) musí být vyčištěna a strouhána.
 • Výsledná buničina se umístí do misky (s výhodou smaltované) nebo do nádoby.
 • Přidejte asi 100 gramů medu.
 • Směs dáváme k infuzi po dobu 10 hodin (v chladničce se nedá vyčistit).

Posilujeme příznivý účinek

Léčba kašle z ředkvičky černého může být ještě účinnější, pokud do výsledné šťávy přidáte další produkty. Jaký druh zeleniny mohu přidat?

 1. Mrkvová šťáva, ředkev šťáva a med. Nemůže to udělat bez odšťavňovače. Šťávu z produktů extrahujeme a mícháme jeden po druhém, přidáme med (polovinu objemu kapaliny). Mrkvová šťáva kvalitně zlepšuje složení vitamínů, přispívá k rychlému uzdravení.
 2. Křenová šťáva, ředkvičky a med. Tento lék se většinou používá při kašli u dospělých (je kontraindikován u dětí mladších dvou let). Směs má silný antitusický účinek a je vhodná pro léčbu bronchitidy.
 3. Malina, ředkvičky a med. V tomto případě je antitusický účinek zvýšen aktivním pocením. Proto musí být tento lék užíván bezprostředně před spaním (vhodný i pro děti).

Léčba těhotenství

Zdá se, že není nutné vysvětlovat, proč kašel nemůže být léčen silnými farmakologickými léky během těhotenství. V tomto případě je ale med ředkev dobrá? Podle lékařů není kontraindikováno používat med a ředkvičkovou šťávu v procesu nošení. To je bezpečný přírodní lék, který je ideální pro nastávající matky.

Nicméně, černou ředkev šťáva v žádném případě nemůže být přijata, pokud existuje hrozba potratu. Přípravek se používá pouze během normálního těhotenství. Kromě léčby kašle tento přírodní produkt stimuluje kontrakci dělohy a udržuje její optimální tón.

Pro inhalaci

Na začátku zimy, kdy se objeví první příznaky příznaků, se doporučuje provádět inhalaci na základě ředkvičky. K tomu se kořen očistí a nakrájí na velké kousky v pánvi nebo velké nádobě. Kapacita se uzavře pevně a stojí nejméně 30 minut. Jedna inhalace zahrnuje až 8 hlubokých dechů.

Pokud jde o přípustný počet sezení, nemělo by jich být více než 3 po celý den. To je velmi silný a efektivní nástroj, takže byste neměli být horliví. S ním můžete zastavit kašel v raných stadiích onemocnění.

Kontraindikace

Při použití černé ředkvičky musíte být opatrní. Takový produkt je užitečný proti kašli, ale zároveň zvyšuje krevní oběh a aktivuje procesy čištění v těle. To znamená, že kořenová zelenina se nedoporučuje pro osoby se slabými sklerotickými cévami. Kromě toho je kontraindikován u lidí, kteří měli nedávno srdeční záchvat nebo mrtvici.

Každý lékař potvrdí, že ředkev stimuluje aktivní sekreci žaludeční šťávy. Proto jej nemohou používat lidé s vysokou kyselostí, stejně jako gastritida. Aby nedošlo k ještě horšímu, neměli byste v době exacerbace používat ředkovací šťávu pro peptický vřed. Dalším bodem je, že tento přípravek se extrémně nedoporučuje pro pacienty s onemocněním ledvin, protože aktivuje močení.

Shrnutí

Kašlat na ředkvičce založené receptury není tak těžké. Ale, jako v každém jiném případě, v tomto případě musíte znát opatření. Ředkvička není neškodná kořenová zelenina, jak se může na první pohled zdát, a než ji použijete, bylo by hezké se poradit s odborníkem. Pouze zkušený lékař si bude moci vybrat optimální rehabilitační program a poradí, jak rychle a bez následků vyléčit kašel na tělo.

Ředkvička s medem kašel

Vážení čtenáři, letos máme mimořádný podzim. Nebylo žádné indické léto. A tak to bylo deštivé, zataženo. A teď je velmi chladno. Často za tohoto počasí odpouštíme. A v důsledku nachlazení začíná kašel. Dnes chci připomenout starý osvědčený a osvědčený nástroj pro kašel ředkvičky s medem. Určitě jste ho jednou nepoužili.

Vzpomínám si, jak nás babička s tímto lékem léčila jako dítě, ošetřila jsem své dcery a aplikovala je více než jednou. Jak říkám: "Není nic lepšího než staré osvědčené recepty." Vzpomeňte si na černou ředkvičku s medem proti kašli, pojďme si promluvit o tom, jak ji vzít, co potřebujete vědět o kontraindikacích.

Historie ředkviček je zakořeněna v hloubkách staletí. Ředkev cestovala po celém světě z Egypta, kde byli otroci krmeni nenáročnými kořeny. Hippokrates doporučil pro plicní onemocnění. Ve starověkém Řecku, velmi uctivý postoj k této zelenině, s využitím jeho léčivé vlastnosti. A v Rusku to bylo hlavně v poptávce po postu. Ředkvička byla a zůstává pro nás jídlo a léky.

Co je to nádherná ředkvička?

Ředkvičky - jen sklad různých živin a stopových prvků. Podívejte se, co obsahuje - nejdůležitější vitamíny a stopové prvky, které jsou nezbytné pro plné fungování těla - draslík, zinek, jód, vitamíny (A, C, E, K, B1, B9, PP), enzymy, cukry, kyselina listová, éterické oleje, minerály.

Čerstvá ředkevová šťáva je přijímána i pro takové závažné choroby, jako je bronchitida, bronchiální astma, pneumonie, černý kašel, tuberkulóza.

Proč přidávat med

Med je také známý tím, že je bohatý na živiny. Přidává se do vnitřku kořene, takže čerpá šťávu z ředkvičky, což je dost obtížné dostat se. Při míchání složek se získá užitečný lék. Med dodává tělu sytost: fruktóza, glukóza, proteinové sloučeniny, esenciální stopové prvky, vitamíny (A, B2, B3, B5, B6, B9, C, E, H, K). Jak víte, ne každý med je užitečný. Doporučuji vám přečíst si článek Jak vybrat správný med.

Ředkvičky s medem nám tak pomáhají nejen léčit z kašle, ale také posilovat imunitní systém, nasycují tělo všemi stopovými prvky, které jsou nezbytné pro fungování životně důležitých orgánů v lidském těle a udržují zdravý metabolismus.

Recepty černé ředkve s medem kašel. Jak vařit

Existuje několik možností pro vaření ředkvičky s medem. Pro začátek navrhuji seznámit se s klasickou přípravou receptury na kašel.

Nejoblíbenější recept

K přípravě ředkvičky a medové medicíny budete potřebovat:

 • ředkev střední a mírně větší (je vhodnější řezat a více léků bude fungovat);
 • 50 g medu.

Nejprve musí být černá ředkev důkladně omyta a odříznuta. Poté odřízněte obsah ředkvičky a nechte na kůži centimetr ve 3 dužinách. Bude to něco, co se podobá malému sudu. Ve výsledném "prohlubni" přidejte existující med a přikryjte ho ředkovací čepicí, kterou jsme předtím odřízli. Nenechte nalít med ředkvičky na vrchol, ujistěte se, že opustit nějaký prostor pro šťávu.

Ředkvička je lepší dát na tmavém místě, přibližně po dobu 12 hodin, aby se vytvořila šťáva, kterou použijeme. Je lepší koupit ředkvičky na trhu, a ještě lépe, když si to pěstujete sami. Ředkvičky zakoupené v supermarketech nejsou pro takové recepty nejlepší.

Stejná ředkev může být konzumována až třikrát. Když je šťáva u konce, stačí přidat med znovu.

Pokud máte nějaké dotazy, doporučuji se podívat na video, jak vařit černou ředkvičku s medem proti kašli.

Nejjednodušší recept

Tam je jednodušší-k-vařit recept na ředkvičky proti kašli. Stačí jen rošt kořenové plodiny na hrubém struhadle, pre-peeling, pak použijte čistou gázu vytlačit šťávu. Tato šťáva by měla být smíchána s medem. Vezměte 2 lžíce. Důkladně promíchejte. Dostali jsme denní dávku léku proti kašli z ředkvičky a medu.

Ekonomický recept

A existuje ještě úspornější způsob vaření. Nemusíte ani třít ředkvičky na struhadle, ale stačí je rozřezat na kostky, po umytí a loupání. Pak dejte do keramické misky s víkem (například hrnce) a nalijte med. Nechat to všechno stojí 12 hodin, takže ředkvičky může hodně šťávy, které musíte použít 1 lžíce 3 krát denně 20 minut po jídle.

Ředkvička s medovým kašlem. Jak si vzít

Pro dospělé, ředkev šťáva s medem by měla být přijata nejméně 6 krát denně, jedna polévková lžíce. Je lepší to udělat za 20-30 minut po jídle. Můžete si vzít ředkev šťávy s medem ne déle než tři týdny. Pokud se však kašel nezastaví ani po týdnu, je lepší se poradit s lékařem a vyšetřit, aby se zjistila příčina kašle, a přijmout závažnější opatření k obnovení zdraví.

Ředkvička s medovým kašlem pro děti

Tento úžasný lék proti kašli používali i naše matky a babičky k vyléčení kašle u svých dětí. Ano, a já sám jsem často vařil a pokračoval v vaření pro mé dcery, pokud začíná kašel. Pro děti je ředkev s medem vyrobena stejným způsobem jako pro dospělé. Vyberte si recepty, které jsem zmínil výše.

Jak užívat ředkvičky s medem pro kašel pro děti? Zpočátku to dávejte velmi opatrně, jen pár kapek. Zkontrolujte, zda je vaše dítě alergické. Pokud máte alergie, můžete místo medu dát cukr do ředkvičky. Pokud je vše v pořádku, není žádná alergie, pak dítě může být dána ji dále lžička 3-4 krát denně po dobu půl hodiny před jídlem.

Děti obvykle tento lék pijí. Nedávejte dětem ředkev šťáva s medem déle než 3 týdny, aby nedošlo k poškození žaludeční sliznice.

A také při kašlání u dětí vám doporučuji věnovat pozornost listu zelí. Jak ji používat? Můžete si přečíst o tom v článku Zelný list s kašlem medem a použít hrudník třením jezevčí tuk.

Kontraindikace ředkvičky s medem

Bohužel, tento nádherný prostředek, jako ředkvičky s medem, má kontraindikace. To je způsobeno schopností ředkvičky stimulovat průtok krve, což není bezpečné pro lidi s křehkými nádobami. Proto se pacientům, kteří nedávno měli mrtvici, důrazně doporučuje, aby nepoužívali ředkvičky a med kašel. A také ředkev může poškodit náš žaludek, je příliš „energická“.

Další kontraindikace jsou následující:

 • abnormální jaterní funkce;
 • pankreatitida;
 • gastritida;
 • alergie;
 • žaludeční vřed;
 • snížená kyselost žaludku;
 • enterokolitis;
 • onemocnění srdce (angina pectoris, infarkt myokardu);
 • dna.

Ředkvička s medovým kašlem během těhotenství

Můžu během těhotenství užívat ředkvičky s medem? Zdraví mámy je zdraví budoucího dítěte. Pokud jste stále nemocní při čekání na dítě, pak musíte navštívit lékaře, aby vám mohl poradit s užíváním ředkvičky s medem proti kašli. Ujistěte se, že si můžete vzít tento lidový lék.

Ředkvička může vyvolat děložní tón a med způsobuje alergie. Buďte vždy moudrí. A také viz kontraindikace. V čekací době dítěte by měl být obzvláště opatrný jejich zdraví.

A pro duši navrhuji poslouchat Edvarda Griega Morninga. Melodie, pravděpodobně známá mnoha norským skladatelem Edvardem Griegem. Karl Stalling, skladatel ve Warner Bros., často používal tuto melodii k ilustraci ranních scén v karikaturách.

Přeji vám všechno dobré zdraví. Postarejte se o sebe a své blízké, užívejte si jednoduchých okamžiků života.

Černá ředkev s medem proti kašli. Recepty. Jak vařit a brát

Mimo okno je chladné podzimní počasí, zataženo, větrno a deštivé. V tomto mokrém počasí, všichni můžeme snadno chytit nachlazení, a výsledek zima je kašel. Dnes je téma našeho rozhovoru testována a prokázána v průběhu let, lidový lék na kašel - ředkvičky s medem. Jistě, vy jste byli léčeni více než jednou.

Dobře si pamatuji, jak jsem se ke mně choval lékem z ředkvičky s medem, mou babičkou. A jako dospělý jsem ho používal více než jednou, protože staré lidově ověřené recepty, které byly v průběhu let prokázány, jsou pro tělo dobré, přirozené a zcela neškodné.

V období podzim-zima mohou být staré babiččiny recepty na léčbu nachlazení velmi užitečné a pomáhají rychle, účinně a bez nadměrné chemie léčit nemoci.

Vzpomeňme si s vámi na černou ředkvičku s medem proti kašli, pojďme si podrobně promluvit o tom, jak ji vzít k léčbě a co potřebujete vědět o kontraindikacích.

Černá ředkev - přínosy pro zdraví

Černá ředkev v backgammon je uctivě nazývána královnou zeleniny. A toto jméno jí nebylo dáno náhodou. Po dlouhou dobu používají kořenové plodiny bylinkáři a léčitelé k vyléčení různých onemocnění. Historie této nádherné rostliny je zakořeněna v šedé hloubce století.

Ve světě se vydala na cestu z Egypta, kde krmili otroky touto nenáročnou a plodnou kořenovou plodinou. A později se ukázalo, že rostlina má silné léčivé účinky.

V Rusku byla také poptávka a úcta ředkviček, zejména ve dnech půstu. Pro ruskou osobu to bylo cenově dostupné jídlo a levné léky, které pomáhají při mnoha onemocněních.

Užitečnost kořene pro zdraví díky jeho jedinečnému složení. Ředkvička je pozoruhodná v tom, že je to prostě úložiště důležitých vitamínů, stopových prvků a živin, které jsou nezbytné pro plné fungování lidského těla.

Složení ředkvičky černé

 • minerální látky - jód, síra, železo, fosfor, draslík, hořčík. zinek a další;
 • proteiny, enzymy, kyselina listová, cukry, esenciální a hořčicové oleje;
 • vitamíny - A, C, E, K, PP a skupina B, které jsou nezbytné pro normalizaci mnoha důležitých procesů v těle.

100 g ředkvičky obsahuje: asi 2 g bílkovin, 2,1 g vlákniny, 0,2 g tuku, 6,7 g sacharidů, vodu, organické kyseliny, mono - a disacharidy, škrob. Pro složení vitaminu: C - 29 mg, beta-karoten - 0,02 mg, vitamin A - 3 μg, PP - 0,3 mg, B1 (thiamin) - 0,03 mg, B2 (riboflavin) - 0,03 mg B5 (kyselina pantothenová) - 0,2 mg, B6 (pyridoxin) - 0,06 mg.

Naše babičky také věděly, že by měla být užívána pouze černá ředkev, aby se vytvořila léčivá šťáva. To je způsobeno tím, že se jedná o černou ředkev, která obsahuje maximální množství vitamínů, minerálů a prospěšných esenciálních olejů ve srovnání s jinými kořenovými plodinami.

 1. Esenciální oleje pomáhají v boji proti škodlivým bakteriím, protože mají blahodárný baktericidní účinek, který je podobný účinku antibiotik.
 2. Vitamíny různých skupin, dostupné v ředkvičkách ve velkém množství, pomáhají tělu v boji proti různým zánětlivým procesům.
 3. Kořen obsahuje mnoho vitamínu C a přispívá k rychlému zotavení a uzdravení osoby po nemoci.

Ředkvičková šťáva se používá k léčbě takových onemocnění: kašel, bronchitida, černý kašel a dokonce i pro takové závažné onemocnění, jako je pneumonie, bronchiální astma, tuberkulóza.

Proč přidávat med

Jak víte, med je také velmi bohatý na živiny. Vyživuje lidské tělo glukózou, fruktózou, důležitými stopovými prvky a vitamíny nezbytnými pro zdraví - A, C, E, H, K, B2, B3, B5, B6, B9.

Med je nepostradatelný při léčbě nachlazení a kašle, takže příroda ho obdařila speciálními léčivými vlastnostmi:

 • antibakteriální;
 • protizánětlivé;
 • imunostimulační;
 • tonikum.

Dává člověku potřebné vitamíny a energii k boji proti virům a infekcím.

Když je med přidáván do kořene, čerpá šťávu z ředkvičky, což je velmi obtížné získat sami. Kromě toho, při míchání ředkvičky šťávy s medem, je získán velmi užitečný lék, který je nasycen se všemi vitamíny a mikroprvky nezbytné pro osobu.

Šťáva z ředkvičky s medem nejenže léčí kašel, ale také posiluje imunitní systém, vyživuje tělo všemi vitamíny a prospěšnými látkami, které vyživují všechny orgány a systémy v těle, podporují zdravý metabolismus.

Jak se dělá med lékařství

Chcete-li zahájit léčbu, musíte vědět, jak připravit zázračný prostředek našich lidí na med a ředkvičky. Přinesu vám pozornost recepty z černé ředkvičky s medem pro kašel, jak správně vařit, aby léčba nemoci byla úspěšná.

Existuje několik možností, jak tento sladký lék vyrobit. Nejprve představíme klasický recept.

Čerstvá ředkev šťáva s kašlem medu

 • med - 50 gramů;
 • ředkev střední nebo o něco větší.

Ve velké ředkvičce, je vhodné snížit drážku a získat více léčivé šťávy.

 1. Nejprve je třeba důkladně a důkladně umýt černou ředkvičku a odříznout špičku.
 2. Pak vystřihněte střed ředkvičky a odloupli 3 centimetry masa. Měli bychom mít malý soudek.
 3. Ve výsledném otvoru přidáme přírodní med a zakryjeme hlaveň ředkvičkovým kloboukem, který jsme předtím řezali.
 4. Nenechávejte med přes ředkvičky na vrchol, protože potřebujete místo pro šťávu, která vynikne.
 5. Připravenou kořenovou zeleninu položíme na tmavé místo po dobu 12 hodin, abychom vytvořili užitečnou medovou šťávu, kterou potřebujeme k ošetření.

Hlavní je vědět, jak vařit černou ředkvičku s medem proti kašli.

Jak můžete vidět při přípravě léčivého sirupu, nic složitého a lék z ředkvičky si můžete snadno připravit doma.

Jednoduchý recept

Je také jednodušší a rychlejší připravit recept ředkvičky a medu.

 1. Kořenová plodina se umyje, oloupá a rozetře na velký struhadlo.
 2. Pak šťávu ředkvičky vymačkejte přes tenké plátno.
 3. Výsledná šťáva se míchá s medem - 2 lžícemi.

Důkladně promíchejte ingredience a získejte denní dávku ředkvičkové šťávy s medem proti kašli.

Ekonomický recept

Představuji vám jednodušší a hospodárnější variantu vaření:

 1. Omyjte ředkvičky, oloupejte a nakrájejte na malé kostky.
 2. Dáme všechno do malé keramické nádoby s víčkem a nalijeme medem.
 3. Necháme trvat na našem léku po dobu 12 hodin, během této doby by ředkev měla dát hodně šťávy.

Výsledná šťáva by měla být konzumována lžíci třikrát denně, 20 minut po jídle.

Sladká medicína pomáhá a má léčivý účinek v případě jiných onemocnění:

 • anémie;
 • kameny v močovém měchýři a ledvinách;
 • maligní nádory;
 • nadýmání;
 • používá se jako antihelmintikum a diuretikum.

Jak brát léčivou šťávu

Nyní, když víte, jak správně připravit sladkou medicínu, je na čase přijít na to, jak tento lidový lék vzít správně, jaké dávky šťávy jsou optimální.

 1. Pro dospělé, ředkev šťáva s medem by měla být přijata nejméně 6 krát denně a 1 lžíce.
 2. Můžete pít lék před jídlem, ale pokud máte slabý žaludek a máte strach z podráždění sliznice, je velmi vhodné, aby tento lék 30 minut po jídle.
 3. Doba příjmu není delší než tři týdny.

Léčba kašle pro děti

Tento velký lék proti kašli používali také naše babičky a matky k léčbě kašle svých dětí. V každé rodině, kde jsou malé děti, začínají kašlat, připravují tuto sladkou medicínu. Ředkvičky s medem pro děti vařené přesně podle stejných receptů jako pro dospělé. Můžete si vybrat libovolné recepty, které byly uvedeny výše.

Na samém počátku léčby by měla být šťáva podávána s velkou opatrností, pouze jedna kapka, pak několik kapek. Je důležité zjistit, zda je Vaše dítě alergické. Pokud je alergie na tento lék přítomna u dítěte, pak v tomto případě přidejte běžný cukr místo medu.

Pokud vaše dítě nemá alergie, pak ho dáme dítěti dále, jednu čajovou lžičku třikrát denně, půl hodiny před jídlem.

Děti se obvykle líbí tomuto sladkému léku. Není však nutné ji dávat dětem déle než tři týdny, aby nedošlo k poškození žaludeční sliznice při dlouhodobém užívání.

Kontraindikace

Bohužel takový nádherný nástroj, jako je ředkvička s medem, má své vlastní kontraindikace. Za prvé, je to kvůli skutečnosti, že ředkev je schopna stimulovat průtok krve, a to je nebezpečné pro lidi s křehkými nádobami.

Lidé, kteří utrpěli mrtvici, absolutně nemohou používat med a ředkvičky k léčbě kašle. Také tento nástroj s dlouhodobým použitím může poškodit žaludek.

Další kontraindikace jsou:

 • dna;
 • alergie;
 • gastritida;
 • pankreatitida;
 • enterokolitis;
 • narušení jater;
 • snížená kyselost žaludku;
 • žaludeční vřed;
 • onemocnění srdce (infarkt myokardu, angina pectoris).

Ředkvička s cukrem

Pro lidi, kteří jsou alergičtí na med, můžete naplnit ředkvičky cukrem a vařit sirup proti kašli jednoduchým způsobem, jak je popsáno výše, nebo pečeme kořenovou zeleninu v troubě.

 1. Kořen se dobře umyje, oloupá a nakrájí na malé kousky.
 2. Připravenou surovinu vložte do hrnce a nahoře posypte cukrem.
 3. Kastról přikryjte víčkem a vložte do trouby.
 4. Pečeme ředkvičky s cukrem při teplotě 100 ° C, doba pečení je asi 2 hodiny.
 5. Po vychladnutí misky je nutné odebrat léčivou šťávu a zbytek lze odhodit.

Připravené tímto způsobem, lék, přičemž kašel 2 čajové lžičky, třikrát denně před jídlem.

Během těhotenství

Dobré zdraví matky je zárukou zdraví nenarozeného dítěte. Pokud je žena při čekání na miminko nemocná, musíte navštívit lékaře, abyste získali radu o správné léčbě, o použití různých lidových léčebných prostředků k uzdravení. Poraďte se se svým lékařem, pokud během těhotenství můžete užívat ředkvičky s medem kašle. Je důležité se ujistit, že tento lidový lék je vhodný, konkrétně pro vaše tělo.

Závěr

Při léčbě kašle s lidovými prostředky, stojí za to zvážit, že pokud kašel nejdou pryč na dlouhou dobu a stane se bolestivé, pak je nutné konzultovat s lékařem.

Odborník provede správnou diagnózu, což pomůže učinit všechna nezbytná opatření a zahájit vhodnou léčbu, aby se zabránilo komplikacím nemoci a nezačalo ji. Koneckonců, kašel je alarmující příznak, který indikuje poruchy dýchacího systému a může být vážný.

Dopřejte si pečlivé a zdravé!

Černá ředkev kaše: Recepty

Černý křen kašle - nástroj známý již dlouho a bezchybně funguje. Ředkev s medem pomáhá dospělým a dětem s bronchitidou a nachlazení. Chápeme, jak správně připravit národní lék proti kašli a vzít ho.

Černá ředkev kašel: recept pro dospělé

Je snadné chytit kašel na podzim av zimě, ale ne vždy se ho zbavit. Kašel pomůže černé (nebo hořké) ředkvičky. Infuze a sirupy z ředkvičky uvolňují křeč, přispívají k odstranění sputa z průdušek. Hlavní je vědět, jak připravit sirup proti kašli. Zde jsou osvědčené recepty:

 1. Vezměte si velkou čistou kořenovou zeleninu. Odřízněte hrot z něj, částečně odstraňte jádro, částečně ho rozmačkejte lžící nebo nožem. Do studny přidejte med nebo granulovaný cukr. Kryt s vrchní částí. Nechte jej stát 4-6 hodin. Když je šťáva uvolněna a smíchána s medem nebo cukrem, začněte sirup užívat. Cena pro dospělého je 100 g denně.
 2. Ředkvička se hrubě naseká. Položte kousky do nádoby a pevně zavřete víko. Po půl hodině sejměte víko a nadechněte se přes plechovku. Taková inhalace zmírňuje kašel a bolest v krku.
 3. Vaříme salát. Omyjte, oloupejte a rošt ředkve, smíchejte s medem. Nechte salát stát a zvýraznit šťávu. Ředkev s medem zvýší tón a chrání tělo před infekcemi. Použijte tuto misku ne více než dvakrát týdně, aby nedošlo k rozrušení žaludku.

Věděli o příznivých vlastnostech černé ředkve ve starověkém Řecku. Vědci našli odkazy na tento produkt ve freskách a mýtech. Řekové používali ředkvičky před jídlem, používané jako prevence pro nachlazení, nemoci genitourinárního systému.

Černý ředkvičkový kašel pro děti

Děti jsou nemocnější častěji než dospělí. Před léčbou dítěte na příznaky nachlazení se poraďte s lékařem. Ujistěte se, že dítě nemá žádné alergie nebo jiné vedlejší účinky. Pokud neexistují žádné kontraindikace, zkuste následující recepty:

 1. Smíchejte černou ředkvičku s medem nebo cukrem. Nechte směs běžet. Zalévejte své dítě tímto sirupem třikrát denně. Jedna lžička před jídlem - a kašel projde za týden. Pamatujte: Ředkev šťávy by měly být skladovány na tmavém a chladném místě ne déle než 24 hodin.
 2. Smíchejte strouhané ředkve s medem, solí a vodkou ve stejném množství. Po pěti až šesti hodinách vynikne šťáva. Dvakrát denně otřete hruď dítěte a záda.
 3. Nadechněte dítě nad sklenicí ředkvičky. Dbejte na to, aby se do očí nedostaly výpary: to může způsobit alergie a podráždění.

Při intenzivní léčbě dítě kašel zmizí během několika dní. Aby se zabránilo nachlazení, dejte dítěti malé množství ředkviček každých několik dní.

Černá ředkev proti kašli: kontraindikace

Ředkvička obsahuje velké procento cukru, éterických olejů, železa, vitamínů skupin B a C. Vysoký obsah stopových prvků a hustých vláken výrobku může ovlivnit lidské tělo různými způsoby.

V takových případech neberte ředkvičky jako:

 1. Nemoci pankreatu a gastrointestinálního traktu.
 2. Těhotenství Složky, které jsou obsaženy v ředkvičkách, mohou přinést dělohu k tónu.
 3. Tendence k depresi.
 4. Alergie na vitaminy skupiny B nebo C.
 5. Diabetes Při diabetu může být ředkevová šťáva konzumována pouze v čisté formě, bez přidání medu nebo cukru.

Aplikujte ředkvičku na dobu ne delší než dva až tři dny, i když nemáte žádné kontraindikace.

V létě, použijte čerstvé ředkvičky listy k léčbě zima. Shromažďují prospěšné vitamíny a minerály. Vytlačte šťávu z listů ředkvičky. Čistí krev a zlepšuje celkový stav.

Nezapomeňte, že opatření je důležité při každé léčbě. Je lepší se poradit s lékařem, než se vydáte na nezávislou akci v boji proti kašli a nachlazení.

Černé ředkvičky s kašlem 3 recepty

V počátečních stádiích virových infekcí a katarálních nemocí se mnozí neponáhlejí konzultovat lékaře, preferujíce zmírnění symptomů pomocí tradiční medicíny. Pro tyto účely existují časově prověřené recepty „babiček“ na kašel z ředkvičky s medem. Kombinace těchto dvou produktů je ještě účinnější než drahá léčiva.

Ředkev s medem - užitečné vlastnosti při léčbě kašle

Účinnost známého kořene při léčbě nachlazení spočívá v jeho složení. Faktem je, že ředkvička je bohatá na éterické oleje a stopové prvky: draslík, vápník, železo, fosfor, zinek. Tyto látky mají antimikrobiální a antiseptické vlastnosti. Kromě toho, zelenina je prvek zvaný lysozym. Je schopen proniknout dovnitř virových buněk a zničit infekční agens, což zabraňuje jejich reprodukci. Lysozym má zároveň protizánětlivé a mukolytické účinky, podporuje kašel, ztenčuje sputum a snižuje bolest v krku. A obsah vitamínů B6 a C pouze posiluje uvedené procesy a posiluje imunitu.

Nezapomeňte na druhou důležitou složku drogy - med. Tento včelařský produkt má výrazný analgetický a baktericidní účinek. Část glukózy - aktivuje mozkovou kůru a stimuluje tvorbu opioidních látek. Ty mají pozitivní vliv na frekvenci touhy po kašli a postupně je vedou k nule.

Kromě toho med stimuluje tvorbu slin a hlenu, které navlhčují nosohltan, usnadňují proces sputa a tvoří ochrannou vrstvu na povrchu poškozených tkání.

Co kašel pomáhá?

Než si předepíšete léčbu sami, musíte se ujistit, že lék pomáhá. Ředkvičky s medem lze tedy použít k nachlazení a SARS, protože šťáva obsahuje přírodní antibiotikum, díky němuž jsou všechny příznaky nemoci snášenější a nízká teplota klesá na normální limity.

Co se týče odpovědi na otázku - jak léčit kašel z ředkvičky - zde nepomáhá zelenina ve všech případech. Nejprve se musíte vypořádat se symptomem. Produktivní (mokrý) kašel je charakterizován vykašláváním sputa a bronchiálního hlenu. V tomto případě je léčba ředkvičky téměř bezvýznamná. Tělo se s nemocí vyrovná samo, a co je nejdůležitější, neinterferuje. Při mokrém kašli stačí použít alespoň 2 litry teplé kapaliny, aby se sputum nestávalo viskózní.

Pokud člověk trpí častým kašlem, při kterém je kašel obtížný, a samotný proces je doprovázen silnou bolestí v krku, zádech a hrudníku, jedná se o suchý nebo neproduktivní kašel. V tomto provedení může ředkvička pomoci: kašel bude produktivní, průdušky budou jasné a nemoc ustupuje.

Jak si vyrobit černou ředkvičku s medem proti kašli

Než půjdete přímo na recepty, musíte zvážit několik nuancí. Za prvé, je vhodné koupit ředkvičky na zemědělských trzích, kde se výrobky prodávají s minimálním obsahem škodlivých chemických nečistot. Za druhé, nesnažte se vybrat největší kořenovou zeleninu. Z toho může být jeho účinnost ještě horší. Je lepší zastavit výběr na středně velkých ředkvičkách o hmotnosti asi 300 g.

Zkontrolujte, zda zelenina není poškozena nebo poškozena. Vyberte si pouze tvrdou a čerstvou kořenovou zeleninu - budou nej sukulentnější.

Po nákupu musí být ředkev důkladně promyta a vysušena. Pak je buď umístěn ve vodě se špetkou cukru nebo rozdrcený.

Čerstvá ředkev šťáva s kašlem medu

Pro výrobu šťávy potřebujete malou zeleninu. Chcete-li začít, je nutné snížit horní části ředkvičky, odchod asi 1-2 cm od okraje. Uprostřed vyřízněte dutinu ve formě nálevky ve vzdálenosti asi 2-3 cm od kůže a odstraňte maso. Vnitřní stěny zeleniny se mírně naklánějí s hranou nože a rozmazávají se medem. Je důležité ponechat horní hrany neporušené, aby tam bylo místo, kde bude šťáva vystupovat.

Ředkvička samotná je umístěna ve sklenici vody a odříznutý vrchol se používá jako víko. Po 2-3 hodinách se uvnitř drážky začne objevovat šťáva. Maximální koncentrace se objeví za 10-12 hodin.

Když se použije první část kapaliny, stěny se znovu rozříznou nožem a potřísní medem. Pokud se šťáva stává méně - můžete udělat vnitřní dobře trochu více. Ale když ředkvička začne chřadnout, a to se děje 3-5 dnů používání, je lepší vzít čerstvou kořenovou zeleninu.

Vaření s nakrájenou ředkvičkou

Aby nedošlo k narušení řezu jádra, můžete jednoduše odlupovat zeleninu a rošt. Následně zmáčkněte výslednou buničinu přes tenké plátno nebo sítko, abyste získali šťávu. Do hotové kapaliny přidejte med nebo cukr.

Ještě ekonomičtější a nejjednodušší možností je, když je ředkev oloupána a nakrájena na malé kostky. Zelenina bude umístěna v malém nádobí (sklo nebo hliněné nádobí je lepší), hojně zalévané tekutým medem, přikryté víčkem a umístěné na chladném tmavém místě na noc. Během této doby, ředkvičky nalít hodně šťávy, které musíte nalít do samostatné nádoby, a nalijte med na kostky znovu.

Takže můžete opakovat jen 3 krát, po kterém si vezmou čerstvé ředkvičky a udělej to znovu. Vzhledem k tomu, hotové šťávy ve stejnou dobu nepít - jeho pozůstatky jsou uloženy v chladničce.

Jak vzít ředkvičky s medem kašle

Užívání léčivé infuze je povoleno maximálně tři týdny pro dospělé a ne více než jeden týden pro děti. Pokud nástroj během stanovené doby nepomůže - poraďte se s lékařem. Nejlepší volba, když se ředkevová šťáva používá v kombinaci s jinými léky předepsanými odborníkem.

Pokud kašel není silný, a lidový lék nepoškodí, pak pijí šťávu podle následujícího schématu.

Těhotné ženy pijí lžíci 3-4 krát denně. Maximální doba léčby je 7-10 dnů. Látky, které jsou součástí ředkviček, se mohou hromadit v těle a způsobit zvýšený tonus dělohy, takže dlouhodobý příjem vyžaduje konzultaci s lékařem.

Děti se doporučuje pít čajovou lžičku 3-4 krát denně. A nejprve musíte zkontrolovat reakci dítěte a dát mu jen jeden doušek. Pokud se po 2-3 hodinách neobjeví žádné negativní reakce, léčba pokračuje. Velmi malé děti mají možnost dát ½ lžičky.

Doporučená dávka pro dospělé je 3-5 lžic denně. Doporučuje se užívat šťávu ihned po jídle, i když je to povoleno a možnost před hlavním jídlem.

Po třech dnech od začátku léčby by se suchý kašel měl proměnit v produktivní. Poté pokračujte v užívání přípravku po dobu dalších 2-4 dnů, dokud všechny příznaky nezmizí.

Kontraindikace

Nejdůležitějším omezením pro používání domácího léčiva je alergie na ředkvičky nebo med. Pokud se objeví negativní reakce na kořen, měli byste tento typ léčby odmítnout. Pokud je alergie pouze na med (což je mnohem běžnější), je přípustné nahradit včelí produkt běžným cukrem. Účinnost netrpí moc.

Další kontraindikace je nedávný srdeční infarkt nebo mrtvice. To přímo souvisí se skutečností, že ředkvička stimuluje krevní oběh a může narušit uzdravení po útoku, což je nebezpečné pro ty, kteří mají cévy a ne v nejlepším stavu.

Musíte také zvážit, že ředkev šťáva je velmi koncentrovaná, takže to může poškodit žaludek.

Proto je kořenová zelenina přijímána s opatrností v přítomnosti těchto onemocnění:

 • gastritida (s jakoukoliv kyselostí);
 • pankreatitida;
 • peptický vřed nebo duodenální vřed;
 • problémy s játry;
 • závažné problémy s ledvinami;
 • enterokolitis;
 • dna (zejména v akutní fázi).

Pokud jde o těhotné ženy a malé děti, mohou mít ředkvičky, ale vždy existuje riziko individuální reakce. I když se to nikdy předtím nestalo. Před použitím se proto doporučuje navštívit ošetřujícího lékaře.

Vzhledem k tomu, léky ne vždy dávají dobré výsledky, a někdy se ukáže být zcela škodlivé pro nastávající matky nebo malé děti, jeden z osvědčených způsobů, jak rychle se zbavit kašle je stále černou ředkev šťáva s medem.

Černá ředkev kaše: Recepty

Černý křen kašle - nástroj známý již dlouho a bezchybně funguje. Ředkev s medem pomáhá dospělým a dětem s bronchitidou a nachlazení. Chápeme, jak správně připravit národní lék proti kašli a vzít ho.

Černá ředkev kašel: recept pro dospělé

Je snadné chytit kašel na podzim av zimě, ale ne vždy se ho zbavit. Kašel pomůže černé (nebo hořké) ředkvičky. Infuze a sirupy z ředkvičky uvolňují křeč, přispívají k odstranění sputa z průdušek. Hlavní je vědět, jak připravit sirup proti kašli. Zde jsou osvědčené recepty:

 1. Vezměte si velkou čistou kořenovou zeleninu. Odřízněte hrot z něj, částečně odstraňte jádro, částečně ho rozmačkejte lžící nebo nožem. Do studny přidejte med nebo granulovaný cukr. Kryt s vrchní částí. Nechte jej stát 4-6 hodin. Když je šťáva uvolněna a smíchána s medem nebo cukrem, začněte sirup užívat. Cena pro dospělého je 100 g denně.
 2. Ředkvička se hrubě naseká. Položte kousky do nádoby a pevně zavřete víko. Po půl hodině sejměte víko a nadechněte se přes plechovku. Taková inhalace zmírňuje kašel a bolest v krku.
 3. Vaříme salát. Omyjte, oloupejte a rošt ředkve, smíchejte s medem. Nechte salát stát a zvýraznit šťávu. Ředkev s medem zvýší tón a chrání tělo před infekcemi. Použijte tuto misku ne více než dvakrát týdně, aby nedošlo k rozrušení žaludku.

Věděli o příznivých vlastnostech černé ředkve ve starověkém Řecku. Vědci našli odkazy na tento produkt ve freskách a mýtech. Řekové používali ředkvičky před jídlem, používané jako prevence pro nachlazení, nemoci genitourinárního systému.

Černý ředkvičkový kašel pro děti

Děti jsou nemocnější častěji než dospělí. Před léčbou dítěte na příznaky nachlazení se poraďte s lékařem. Ujistěte se, že dítě nemá žádné alergie nebo jiné vedlejší účinky. Pokud neexistují žádné kontraindikace, zkuste následující recepty:

 1. Smíchejte černou ředkvičku s medem nebo cukrem. Nechte směs běžet. Zalévejte své dítě tímto sirupem třikrát denně. Jedna lžička před jídlem - a kašel projde za týden. Pamatujte: Ředkev šťávy by měly být skladovány na tmavém a chladném místě ne déle než 24 hodin.
 2. Smíchejte strouhané ředkve s medem, solí a vodkou ve stejném množství. Po pěti až šesti hodinách vynikne šťáva. Dvakrát denně otřete hruď dítěte a záda.
 3. Nadechněte dítě nad sklenicí ředkvičky. Dbejte na to, aby se do očí nedostaly výpary: to může způsobit alergie a podráždění.

Při intenzivní léčbě dítě kašel zmizí během několika dní. Aby se zabránilo nachlazení, dejte dítěti malé množství ředkviček každých několik dní.

Černá ředkev proti kašli: kontraindikace

Ředkvička obsahuje velké procento cukru, éterických olejů, železa, vitamínů skupin B a C. Vysoký obsah stopových prvků a hustých vláken výrobku může ovlivnit lidské tělo různými způsoby.

V takových případech neberte ředkvičky jako:

 1. Nemoci pankreatu a gastrointestinálního traktu.
 2. Těhotenství Složky, které jsou obsaženy v ředkvičkách, mohou přinést dělohu k tónu.
 3. Tendence k depresi.
 4. Alergie na vitaminy skupiny B nebo C.
 5. Diabetes Při diabetu může být ředkevová šťáva konzumována pouze v čisté formě, bez přidání medu nebo cukru.

Aplikujte ředkvičku na dobu ne delší než dva až tři dny, i když nemáte žádné kontraindikace.

V létě, použijte čerstvé ředkvičky listy k léčbě zima. Shromažďují prospěšné vitamíny a minerály. Vytlačte šťávu z listů ředkvičky. Čistí krev a zlepšuje celkový stav.

Nezapomeňte, že opatření je důležité při každé léčbě. Je lepší se poradit s lékařem, než se vydáte na nezávislou akci v boji proti kašli a nachlazení.

0P3.RU

léčba nachlazení

 • Respirační onemocnění
  • Běžné nachlazení
  • SARS a ARI
  • Chřipka
  • Kašel
  • Pneumonie
  • Bronchitida
 • ORL onemocnění
  • Rýma
  • Sinusitida
  • Tonzilitida
  • Bolest v krku
  • Otitis

Recepty na vaření kaše z černé ředkve

Ředkvička s medem pro kašel je trošku zapomenutým lidovým lékem, avšak nesnižuje léčivé vlastnosti tohoto léku. Ředkvička je velmi populární v zemích Východu a je konzumována vařená, nakládaná a dokonce sušená. Proč je tato zelenina užitečná?

Ředkvička obsahuje mnoho éterických olejů, vitamínů A a D, stopové prvky - draslík, vápník, hořčík, železo. A v kořenech obsahuje síru, která má při vykašlávání účinek vykašlávání a také snižuje výskyt alergií. Radonové fytoncidy jsou schopny bojovat s viry a bakteriemi. Vzhledem k uvedeným vlastnostem, tato černá kořenová plodina má protizánětlivý, baktericidní imunostimulační účinek.

Existuje mnoho druhů ředkviček - černá, bílá, zelená, hnědá, nicméně černá zelenina má stále nejlepší léčivé účinky. Ředkvička černého kašle se používá k léčbě pneumonie, bronchitidy a tracheitidy, zmírňuje chřipku z nachlazení a používá se i při kašli a tuberkulóze.

Jak vařit?

 1. Velkou černou ředkvičku dobře opláchněte a odřízněte její vrchol: bude sloužit jako víko pro vás. Ocas nechte neporušený.
 2. Drážku seškrábněte tenkým nožem, po stranách nechte asi 3 cm, neřízněte příliš mnoho, jinak bude šťáva malá.
 3. Naplňte zeleninu polovinou medu, 2 lžíce budou stačit a přikryjte ji víčkem.
 4. Ředkev s medem dejte 12 hodin na tmavém místě pro tvorbu šťávy. Že je zázračný lék, který pomáhá zbavit se kašle.

Nemusíte vyhodit zeleninu po prvním výběru šťávy, stejná ředkev může být použita pro další 3 dny pro ošetření, pak si čerstvou kořenovou zeleninu.

Jak se chovat?

Uvolněná šťáva by měla být přijata před jídlem v lžíci, mělo by být provedeno 4-6 krát denně. Recept je skvělý a děti, dávají lék na 1 lžičku stejného počtukrát.

Zlato, musíte si vybrat pouze vysokou kvalitu, lépe od důvěryhodného prodejce. Nejcennějším medem při kašli je vápno nebo sladký jetel. Nezapomeňte však, že med může způsobit alergie, takže před použitím nástroje požádejte o souhlas svého lékaře.

I přes bezpečnost ředkvičky šťávy, lékaři nedoporučují používat pro více než 3 týdny v řadě pro dospělé a více než 1 týden pro děti. Existuje důkaz, že dlouhodobý příjem této zeleniny může způsobit depresi. Proto se nikdy připravit ředkev lektvar pomocí alkoholu.

Zjednodušené metody vaření. Recepty

 • Pokud nemáte čas počkat, až se zelenina naplní šťávou, můžete tento proces urychlit. K tomu, řez ředkvičky na malé kousky a nalijte med na vrcholu, budete potřebovat 3-4 lžíce. lžíce. Výběr šťávy probíhá velmi rychle, je filtrován a může být okamžitě odebrán.
 • Další jednoduchý recept na použití ředkvičky s medem, když kašel: rošt zeleninu na hrubém struhadle, zmáčkněte šťávu a promíchejte s medem. To bude trvat 100 gramů medu na sklenici vymačkané šťávy.

Recept s Mrkvová šťáva

Používá se ke zvýšení účinku kašle u dospělých i dětí. Lék můžete udělat následujícím způsobem; mix 100 gramů mrkvové šťávy a ředkvičky šťávy, přidejte 1 lžíce zde. lžíce medu. Ošetření se provádí každou hodinu, také lžíce.

Kromě toho se podívejte na video o příznivých vlastnostech černé ředkvičky, stejně jako další recept na sirup proti kašli z černé ředkvičky.

Jak vzít lék pro děti?

Vzhledem k tomu, že je naprosto přirozené, bez všech přísad, drogy, to je nejen možné, ale také by měla být podána dětem. Aby se ujistil, že dítě nemá alergii, začněte užívat ředkvičky s medem se suchým a mokrým kašlem s 1-2 kapkami před jídlem. Pokud nejsou žádné reakce, množství šťávy se postupně zvyšuje ve dvou kapkách, ale dítě by nemělo být podáváno více než 1 lžičku.

Mohu použít recept na těhotenství?

Užívání chemoterapeutických činidel během tohoto období je samozřejmě nežádoucí, proto se při léčbě kašle během těhotenství doporučují hlavně přírodní léčiva. Nicméně, vzít šťávu vymačkané z ředkvičky, by měla být pečlivě.

Faktem je, že rostlina obsahuje obrovské množství esenciálních olejů, které se pomalu odstraňují z těla a mohou přenést dělohu do tónu. Pokud je kašel velmi silný, můžete použít tuto kořenovou zeleninu pro ošetření, ale místo medu by měl být cukr vložen do vyříznuté dutiny (aby nedošlo k alergiím). Vezměte nástroj ne déle než 3-4 dny, po vyžádání povolení od gynekologa.

Zelené ředkvičky

Tato odrůda má měkčí vlastnosti, obsahuje velké množství vitaminů a má baktericidní účinek na pneumonii, bronchitidu, bolest v krku a černý kašel.

Recept na přípravu léku proti kašli se zelenou ředkvičkovou šťávou: na něm nastrouhejte, přidejte med a trvejte na dvou dnech. Poté můžete použít jako lék, ne více než lžičku na recepci.

Kontraindikace

Ačkoliv ředkev je velmi užitečná zelenina, může dráždit střeva a způsobit zhoršení gastritidy a vředů. Také nepoužívejte zeleninu k léčbě arytmií, palpitací, hepatitidy, pankreatitidy, dna a onemocnění ledvin.

Ředkvička s medem kašel

Recept na černou ředkvičku s medem je populární od starověku. Ředkvička ve svém složení obsahuje velké množství železa, draslíku, esenciálních olejů, proto je jedním z nejlepších antibakteriálních a protizánětlivých léčiv. Kašel může být vyléčen ředkev šťávou, musíte přidat med k němu.

Užitečné vlastnosti černé ředkvičky

Tradiční léčitelé používají kořenovou úrodu pro léčbu rýmy, bolesti v krku, bronchitidy a antritidy. Obsahuje velké množství vitamínu C. Má specifickou hořkou chuť, protože obsahuje velké množství esenciálního oleje. Můžete konzumovat více než 50 gramů černého ředkvičky denně.

Šťáva je ceněna pro čištění žlučových cest, odstraňuje stagnaci žluči. Proto by měl být používán ke zlepšení činnosti gastrointestinálního traktu, ledvin. Ředkvička je jedním z účinných diuretik.

Příprava léku s ředkvičkami a kašlem

Musíte si vybrat již zralé černé ředkvičky, mladé nejsou tak účinné. Pokud si lék řádně připravíte s ředkvičkami, můžete si po třech dnech všimnout úlevy s pomocí jeho kašle se stane produktivním a měkkým. Infuze léků je nutná 24 hodin. Pro vaření, musíte vzít zralé černé ředkvičky, přidejte 4 lžíce vápna medu v něm. Vyčkejte, až začne šťáva vystupovat. V den, kdy potřebujete vypít alespoň 100 gramů tohoto sirupu.

Kořenová plodina musí být přirozená, bez chemikálií, aby léčba pomohla, ale neškodila. Někteří používají zelenou ředkvičku, pokud černá ještě nezřela. Je také užitečná, obsahuje dostatečné množství užitečných látek.

Existuje mnoho receptů na ředkvičky s medem:

1. Kořen je vyříznut z kořene. Dno, kde se nachází ocas, se nemusí dotýkat. Pak se uprostřed vytvoří deprese, kde je třeba dát lžíci medu. Kryt s odříznutou částí. Ředkev je umístěna v hlubokém talíři, aby se v ní mohla hromadit šťáva, která se pak použije k ošetření. Pro zvýšení množství šťávy je nutné na okrajích vytvořit otvory.

2. Oloupejte černou ředkvičku, nakrájejte na malé kousky, dejte na talíř, přidejte med. Když se objeví šťáva, musíte ji použít v lžíci třikrát denně.

3. Účinný a tento recept na ředkev šťávy s medem. Je nutné provést deprese v kořenové plodině, nalijte tam špetku soli, přidejte lžíci vodky, med - tři lžíce. Tato šťáva nemůže být opilý dovnitř, je používán jako externí nástroj, se kterým se třel na hrudi, na zadní straně dítěte. Tento prostředek má stejný účinek jako hořčičná omítka, ohřívací mast.

Pokud se k dietě přidává ředkvička, bude to nejlepší profylaktika proti virovým infekcím, kašli. Chcete-li se zbavit hořkosti ředkvičky, musíte vzít osolenou vodu a namočit v ní dříve strouhanou kořenovou zeleninu. Z toho vycházejí esenciální hořké oleje.

Když nemůžete jíst černou ředkvičku s medem pro kašel?

Je prokázáno, že kořenová plodina negativně ovlivňuje centrální nervový systém, může způsobit depresivní stav. To se však děje pouze tehdy, když osoba ředkev často zneužívá. Je zakázáno používat vlastní vařené recepty s černou ředkví pro zánětlivé procesy v gastrointestinálním traktu, problémy s pankreatem. Těhotným ženám se často doporučuje používat k ředění obkladů černou ředkvičku. Ale recept s vodkou, sůl je kontraindikován. Také musíte pečlivě vzít to dovnitř.

Je třeba mít na paměti, že éterické oleje ředkvičky se v těle dlouhodobě hromadí, je obtížné je odstranit. Pokud těhotná žena překročí dávkování, zneužívá ředkvičky, všechno může mít za následek potrat, předčasný porod, vzhledem ke skutečnosti, že tón dělohy stoupá.

Kašelový obklad s medem a ředkvičkami

Péče by měla být léčena kašlem u malých dětí. V nich to není vždy symptom nemoci, ale může to být obranná reakce, odstraňuje velké množství virů a bakterií z těla, a tak čistí dýchací cesty. Pokud kašel doprovází nachlazení, doporučuje se použít šťávu z ředkvičky z černého ředkve s medem a lžičku ráno, odpoledne a večer. Lékaři radí používat bílé ředkvičky pro léčbu dětí, je to užitečné a nepřináší újmu, jako je např. Černá ředkev.

Černá ředkev a med - účinná léčba

Je prokázáno, že černá ředkev může vyléčit silný kašel, který doprovází laryngitidu, tracheitidu, bronchitidu. Lék má antimikrobiální účinek na tělo. K tomu je třeba zvolit si vhodnou metodu léčby:

1. Tradiční léčba ředkevního kašle. K tomu musíte udělat díru, do které se dá med, takže šťáva se vytvoří. Zvláště užitečné vzít ráno. Pokud je kašel suchý, sputum nejdou dlouho, musíte pít šťávu až 5x denně.

2. Ředkvička s medem v nejčistší formě. Je nutné, aby ředkev ředila, přidávala med a použila tento prostředek 20 gramů před jídlem. To je nejlepší léčba kašle, která doprovází nachlazení.

3. Chcete-li rychle připravit sirup s ředkvičky a medu, musíte důkladně vyčistit kořen, pak rošt. Vezměte z ní gázu a vytlačte šťávu. Nástroj bude připraven po úplném rozpuštění medu.

4. Pomocí tohoto receptu lze vyléčit silný suchý nebo mokrý kašel: vezměte 1 kořen černého ředkvičky, med - dvě lžičky, maliny - lžíci. Smíchejte maliny s medem, přidejte strouhané ředkvičky. Trvejte na 6 hodinách. Pijte třikrát denně alespoň jednu čajovou lžičku. V žádném případě nelze zneužívat černou ředkvičku, může to vést k intoxikaci těla.

Černá ředkev s medem je tedy nejlepším lékem proti kašli, přesto by se měla používat velmi opatrně, aby nedošlo k poškození těla. Je důležité, když vezmete v úvahu, jak jednotlivě přenášíte kořen, všechny kontraindikace.

Černá ředkev kašle

Ředkev černá - zelenina není nejatraktivnější vzhled, ale je velmi užitečná uvnitř. Tradiční medicína už dávno používala černou ředkvičku pro kašel, pro léčbu nachlazení, bronchitidy, chřipky. Hlavní výhodou produktu je jeho dostupnost. Absolutně všechny recepty z ředkvičky jsou snadno připravitelné a velmi účinné v akci.

Užitečné vlastnosti šťávy z ředkvičky černé

Tato šťáva se nejčastěji používá pro léčbu. Existuje samozřejmě několik receptů, pro které může být požadována ředkevní dřeň, ale šťáva je stále nejoblíbenější.

Výhody této zeleniny obecně a zejména její šťávy mohou být diskutovány po velmi dlouhou dobu. Ředkev má specifickou chuť a vůni, což je vysvětleno přítomností éterických olejů v ní, které mají příznivý vliv na zdraví. Ale ani to nebrání mnoha lidem používat zeleninu jako prostředek k léčbě různých nemocí.

Nejoblíbenější způsob, jak používat černou ředkvičku, je kašel. Ale to není jediný směr pro použití kořenové zeleniny v tradiční medicíně.

Ředkvička je známá svými antimikrobiálními vlastnostmi, takže se často používá k léčbě takových onemocnění, jako jsou:

Pravidelné užívání léčiv na bázi této zeleniny pomáhá posilovat imunitní systém. Ředkvička obsahuje vitamín C, který pomáhá tělu zotavit se co nejdříve po nemoci.

Nejoblíbenější recepty na kašel a bronchitidu

Při kapkách proti kašli je nejčastěji zabalená ředkev s medem. Pokud je to nutné, může být nahrazen cukrem. Existuje mnoho receptů na získání šťávy, ale všechny se ve skutečnosti liší. Lék se užívá ve všech případech stejně: třikrát denně v lžíci.

Takže nejjednodušší způsob, jak získat černou ředkev šťávy pro výrobu léků proti kašli je následující:

 1. V dužnině důkladně promytého kořene je třeba snížit nálevku.
 2. Vložte ředkvičky do vody a nalijte několik lžic medu do nálevky.
 3. V ideálním případě by takový nástroj měl trvat na noci, ale mnozí začínají používat šťávu ihned po jejím vzhledu (po několika hodinách).
 4. Nezapomeňte po každé aplikaci přidat med.

Průměrná délka jedné křenové křivky může trvat až tři dny. Čím menší ovoce, tím dříve bude muset být nahrazen.

Ale dobrý recept na bronchitidu:

 1. K přípravě léku na léčbu bronchitidy lze černou ředkev nakrájet na malé kostky, usnout v láhvi a zalít med nebo cukr.
 2. Dejte ředkvičku na tmavé místo a počkejte, až se šťáva.
 3. Když je tekutina dost, namáhejte ji.
 4. Léky uchovávejte v chladničce.

Můžete se pokusit použít hotové řezy znovu, ale šťáva z nich vynikne mnohem méně.

Ředkvička rychle začne šťávu, pokud je nakrájena na tenké plátky a pokryta cukrem. Šťáva může být také získána třením ředkvičky na struhadle a rozdrcením přes tenké plátno. Přidejte med a lék je připraven! Můžete použít a jen třel hmotu. Chcete-li přidat chuť na ředkvičky kaše, malina je také přidán.

Dort a buničina jsou často používány dělat černé ředkve obklady. Není žádoucí uzavřít takový obklad polyethylenem - ředkev musí dýchat. Nedoporučuje se držet ředkvičku na těle příliš dlouho - může hořet na kůži. Patnáct - dvacet minut na postup bude dost dost.

Ředkvička je považována za hypoalergenní přípravek, ale s medem musíte být opatrní. Před zahájením léčby se musíte ujistit, že pacient není alergický na med, jinak léčba přinese pouze komplikace.

Reed ředkvičky a medové recepty

Ředkvičky vždy používali naši předkové k léčbě nachlazení. Obsahuje mnoho užitečných látek a má také baktericidní a protizánětlivé vlastnosti. Dnes nejběžnější jsou odrůdy černé, bílé a zelené ředkvičky. Navzdory tomu, že mají odlišný tvar kořene, mají stále poněkud odlišné vlastnosti. Černá je známá svou hořkou chutí, která není v jiných odrůdách. A účinek bílých a zelených odrůd na tělo není tak agresivní ve srovnání s ním, a proto jsou častěji používány k léčbě dětí.

Z tohoto článku se můžete dozvědět, jak zmírnit alergický kašel u dítěte.

Akce

Pro nejrychlejší regeneraci je nejlepší použít květinový nebo limetkový med. Lze ji použít i při teplotě. Díky svým diaforickým vlastnostem může v kombinaci s jinými léky odstraňovat hlen při mokrém kašli, zlepšovat pohodu a konat zklidňující účinky. A co je nejdůležitější - posílit imunitní systém.

Ředkvička je přírodní antibiotikum. Tento kořen se používá k léčbě anginy pectoris, sinusitidy, rýmy, bronchitidy, ale zjistil nejširší využití kašle. Vše se používá k léčbě onemocnění: buničiny, častěji šťávy a v některých receptech se používají i semena.

Ředkvička je bohatá na draslík, vápník, železo a vysoký obsah éterických olejů, což je důvod, proč je tak užitečné užívat ji během nemoci, kdy je imunitní systém nejvíce oslaben.

Obsahuje lysozym, který má nejen antibakteriální vlastnosti, díky nimž může snadno zničit buňky škodlivých mikroorganismů. A také tato látka má na těle mukolytické a protizánětlivé účinky.

Z jakéhokoli důvodu, je kašel z Erespal, můžete se dozvědět z tohoto článku.

Ve videu - recept na kašel s medem a ředkvičkami:

Vysoký obsah vitamínů skupiny „B“ může ovlivnit metabolismus a analogie PP se podílejí na normalizaci práce mnoha lidských orgánů. Kromě toho tato zelenina obsahuje organické kyseliny, fytoncidy, enzymy, karoteny, jsou schopny normalizovat hladiny cukru a snížit cholesterol. Vitamin "C", bílkoviny, minerály mohou pomoci vyrovnat se s kašlem.

Všechny složky ředkvičky v komplexu na několik dní se mohou vyrovnat s různými formami nachlazení a dokonce i pneumonií. Přispívají k odstranění toxinů a solí z těla, což urychluje proces hojení.

Z článku se můžete dozvědět, jak zastavit dětský kašel v noci.

Použijte recept na ředkvičky s medem nemůže být v následujících případech:

 • jestliže jste alergický / á na některou ze složek léčiva;
 • gastritida doprovázená vysokou kyselostí;
 • jeho časté užívání může způsobit depresivní stav;
 • zánětů gastrointestinálního traktu, dvanáctníkových vředů a pankreatických problémů;
 • těhotné ženy, během těhotenství, s ředkvičkou uvnitř by měly dodržovat dávkování, recepty s vodkou a alkohol tinktury nelze použít, je lepší nahradit je obklady s její účast;
 • po infarktu.

Z nějakého důvodu, děti mají noční kašel, můžete se poučit z článku.

Recepty z celulózy a šťávy

Existuje mnoho receptů jako staré, časem prověřené a nové, pod moderními odrůdami kořene.

Lektvar

Šťáva z této zeleniny má expektorační účinek. Může být užíván jak dospělí, tak děti. Rychle zvedne sputum a odstraní kašel. Pro přípravu zázračné směsi potřebují jen dvě složky, med a ředkvičky.

Je nutné vzít středně velkou kořenovou plodinu, důkladně ji umyt a opatrně odříznout. Dejte ji svisle do sklenice nebo poháru. Potom se pomocí ostrého malého nože na dužinu vyřízne díra, jejíž hloubka by měla dosáhnout středu ovoce. Pak je třeba v následném prohloubení dát med tak, aby nedosáhl hran. Poté je kořenová plodina pokryta dříve odříznutou špičkou a ponechána vyluhovat po dobu nejméně šesti hodin. Je lepší provést tento postup večer, pak bude dostatečné množství šťávy shromážděné v dopoledních hodinách.

Proč má dítě kašel s mandlí kašlem. se mohou z článku dozvědět.

Velmi často se tento lék používá u malých dětí, které mají bolest v krku a nedokáží si dobře odkašlat, protože hlen stagnuje a nevychází.

Pro dítě starší než dva roky by měla být šťáva opilá po 2 čajové lžičky. dvakrát denně. Léky se obvykle užívají ráno a večer. Použitá směs nesmí být delší než 5 dnů.

U dospělých jedinců je jedna tabulka 1.

Podle tohoto receptu, ředkvička bude neustále produkovat šťávu, takže tento přípravek bude stačit na celou dobu léčby. Nezapomeňte každý den v nálevce dát med. Chcete-li root rychle nezaschne, můžete snížit nejen horní, ale také jeho dno. Pak se před instalací do sklenice musí naplnit vodou tak, aby k ní rostlina dosáhla. Absorbuje vodu, a proto brzy nezaschne.

Jak se zbavit štěkání kašel, můžete zjistit čtením tohoto článku.

Zelený produkt Recept

Ona je známá jako Margilan. Tato odrůda byla chována ve Středozemním moři, stala se oblíbenou díky své jemné a příjemné chuti. Na rozdíl od černé ředkvičky neobsahuje hořčičný olej, takže v jeho plodech není hořkost. Jeho maso je světle zelené. Tato zelenina obsahuje velké množství minerálů, vitamínů a aminokyselin. Je lepší než černá odrůda pro léčbu malých dětí.

Jak vařit? Jak na to? Příprava léčivých přípravků je následující:

 1. jedna malá kořenová plodina se odebere a zcela se oloupe a pak se rozseká na kostky (jejichž strana je přibližně 1 cm);
 2. Připravený produkt se umístí do skleněné nádoby a přidají se dvě lžíce.
 3. to vše zamíchá a zavře víko. Lék se nechá vyluhovat 4 hodiny. Poté může být aplikován.

Proč má dítě štěkající kašel bez horečky a jak se s ním vypořádat lze nalézt v článku.

Šťáva, která se získá v důsledku dítěte by měla pít 1 lžičku 5 krát denně. Ukazuje se, že je příjemná a sladká chuti, a dítě si to s potěšením.

Existují i ​​jiné způsoby, jak léčit zelenou ředkvičku. Mléčné výrobky mohou být použity k získání léků. K tomu, šťáva získaná z ředkvičky, rozpuštěné ve sklenici teplého mléka a pití najednou. To může také být smíchán s malinovou marmeládou a získat dvojí účinek.

Jak léčit kašel štěkání u dítěte je uvedeno v tomto článku.

S čistou šťávou můžete otírat dětskou hruď a pak ji zabalit. Tento nástroj bude skvělý na zahřátí a také přispěje ke stažení sputa.

Bílé odrůdy lékařství

Pediatři doporučují použití bílých plodů při léčbě kašle u dětí, jsou nejjemnější a mají méně kontraindikací než černé.

Tato ředkev se často nazývá zima nebo kolo. Od svých protějšků se liší svým vysokým obsahem kyseliny askorbové - nepostradatelnou látkou pro nachlazení. Také ve složení bílé odrůdy jsou esenciální oleje a purinové kyseliny. Mají močopudný účinek na tělo a jsou schopni je zbavit přebytečné tekutiny. Obsahuje více minerálů, zejména fosforu, draslíku a vápníku.

Co dělat když měsíc není kašel, tento článek řekne.

Vezměte jednu bílou ředkvičku. Je dobře umytý a bez loupání se třel na struhadle. Pak šťávu vytlačte. Výsledná kapalina se smísí se dvěma články. lžíce medu. Výsledný sirup se podává dětem jedna čajová lžička. Je třeba mít na paměti, že se používá pouze čerstvě připravený výrobek. Proto je lepší si sirup připravit každý večer a dát ho dítěti, když je již v postýlce. A dospělí si to třikrát denně, nejlépe před jídlem. Proto musí tento nástroj připravit ráno.

Na videu - recept na černou ředkvičku s medem pro kašel pro děti:

Lidé, kteří trpí alergiemi na med, nestojí za to riziko. Existují alternativní prostředky s ředkvičkami. Lze jej vyčistit, udělat v něm malou depresi, naplnit ho cukrem a dát do trouby.

Z tohoto článku se můžete dozvědět, co dělat, když dítě nekaší.

Následující způsob přípravy je následující: ovoce je oloupáno, nakrájeno na malé kostky, pak jsou převedeny na pánev pokryté cukrem nahoře. Nádobu přikryjte víčkem a asi dvě hodiny pečte. Po ochlazení léku se filtruje, výsledná šťáva se použije k ošetření a zbytek buničiny se odhodí. Tento lektvar je užíván podle článku. lžíce třikrát denně před jídlem.

S pomocí výše uvedených osvědčených a účinných prostředků, založených na použití různých druhů ředkviček, se můžete rychle zbavit nachlazení.

Tato kořenová plodina je nezbytná v počáteční fázi kašle. Duet ředkvičky a medu může během tří dnů zbavit každého nemocného silného kašle a zabránit tomu, aby se nemoc stala akutnější. Před použitím této směsi se děti musí poradit s lékařem.

Recenze

 • Oksana, 30 let: „Mám tři děti. Máme nemoc u jednoho dítěte a za den musíme tři léčit najednou. Dlouho jsem používal drahé léky, opírající se o jejich účinnost. Ale kašel - náš věčný problém nebyl pro každého, kdo by to zvládl. Všichni se zvedli a zdálo se, že někdo neustále hraje zlomený hudební nástroj. Nedávno jsem si vzpomněl na recept z dětství založený na ředkvičkách a medu a vyzkoušel si jeho účinek na mé děti. Ukázalo se, že pracuje bezchybně. Děti si tento hořký sladký sirup vezmou a postaví se na něj. Jsem potěšen jeho rychlostí, přirozeností a minimálními náklady. “
 • Tatyana, 22 let: „Dítě onemocnělo a já jsem poslal svého manžela do obchodu na černou ředkvičku. Nebyla v supermarketu a přinesl zelenou kořenovou zeleninu, která mi nebyla známa. Je dobré, že existuje internet a hned jsem s ním začal hledat recept. Mnoho lidí napsalo na fórech, že zelená ředkvička nepomůže a kašel by měl být použit pouze černý. Ale protože ve večerních hodinách tam nebyla kam hledat, rozhodl jsem se použít tento. Když jsem to vyčistil, ukázalo se, že její tělo je stejné barvy. Strnula jsem kořenovou plodinu přes velký struhadlo, vytlačila šťávu. Vzal jsem dvě skleničky a přidal do sklenice mléko. Dala dětem drink. A položila si na prsa rozdrcenou dužinu a zabalila ji do kapesníku. Byl jako hodina v tom, a potom šel spát. Druhý den ráno se jeho kašel stal znatelně klidnějším, od suchého po mokrý. Každý den jsme provedli tyto dva postupy, po čtyřech dnech byl kašel pryč. Taková zelená ředkev také funguje. “
 • Miroslava, 25 let: „Moje babička mě naučila léčit kašel už od dětství. Pravda, recept je nyní poněkud změněn. Místo černého ředkvičky, která se stala obtížnou koupit, používám bílou. Prodává se v každém velkém obchodě. S tímto osvědčeným lékem, léčit kašel za tři dny. Hlavním trikem je aplikovat ji hned po prvním kašli. “

Ředkvička s medem kašel

Za oknem rozbředlý, vítr nebo zima. Jak často toto počasí vede k podchlazení. A teď zima, rýma a kašel. Lékaři předepisují léky, ale často mají kontraindikace. Pak se hodí připomenout populární metody. Ředkvička s medem proti kašli - recept potvrzený více než jednou generací. Po aplikaci se doba trvání záchvatů snižuje, zlepšuje vykašlávání sputa, suchý kašel změkčuje.

Užitečné vlastnosti ředkvičky

Tato malá kořenová zelenina obsahuje přírodní éterické oleje, které mají antibakteriální vlastnosti. Obsahuje velké množství vitamínu C, který zlepšuje imunitu, stopové prvky a aminokyseliny, sirné soli, které vytvářejí expektorační účinek. To vše umožňuje použití ředkviček, jako lidový lék na nachlazení. Hlavní věc je přirozenost a dostupnost produktu, vlastně koupit v obchodě nebo pěstovat v zahradě.

Pro děti je vhodné používat ředkvičky s medem pro kašel od samého počátku nemoci, pak je možnost zotavit se za 3 dny. Hlavní věc je, že dětské komponenty nezpůsobují alergie. Zahajte léčbu 1-2 kapkami 3x denně, postupně zvyšujte dávku na jednu čajovou lžičku. Nepoužívejte tento lék proti kašli pro děti. Protože i malé množství léků může způsobit vyrážku. Pediatri v tomto věku se nedoporučují používat metodu léčby, protože ředkev má špatný vliv na gastrointestinální trakt dítěte.

Dospělí se doporučuje, aby se ředkvičky s medem, pokud není alergie na složky receptu. Kromě toho mohou být esenciální oleje z kořene dráždivé pro gastrointestinální trakt. Pokud se v této oblasti vyskytnou problémy - tento nástroj není pro vás. Doporučujeme používat tuto populární metodu při léčbě onemocnění, jako jsou:

 • bronchitida;
 • tracheitida;
 • pneumonie;
 • tuberkulóza;
 • akutní respirační onemocnění.

Ředkev s medem se také používá k léčbě rýmy. Je nutné rošt, dát do tenká. Namažte oblast aplikace jakýmkoliv krémem, aby se zabránilo popáleninám a aplikujte obklady. Držte, dokud nebude horké. Po zákroku musí být místo obvazu omyto. Med zředěný převařenou vodou v poměru 1: 1. Každou hodinu do nosu vmíchejte 2 kapky.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat léčbě kašle během těhotenství. V této pozici je mnoho žen kontraindikováno u žen. Ale použití ředkvičky s medem v této době musí být přistupováno s opatrností, protože lidová droga může přinést jak škodu, tak užitek. Esenciální oleje mohou způsobit dělohu, aby tón, a pokud existuje hrozba potratu, pak tento způsob léčby se nedoporučuje. Pokud bude těhotenství probíhat dobře, lék bude zklidňovat kašel lépe než tablety. V každém případě se před přijetím poraďte s gynekologem.

Ředkvičky a medové kaše Recepty

Tento recept na přípravu lidových prostředků - nejoblíbenější. Infuze je vhodnější udělat večer, protože šťáva se objeví za 12 hodin. Pro přípravu potřebujete:

 1. Vezměte malé ovoce a dobře se umyjte.
 2. V horní části ostrého nože, aby se vytvořila zúžená drážka, odstraňte z ní část buničiny.
 3. Naplňte dutinu dvěma lžičkami medu.
 4. Dejte ředkvičky do kontejneru.

Jak připravit infuzi, pokud je třeba lék urgentně provést? Vzhledem k tomu, že strouhané ředkvičky rychle dávají kapalině, je nástroj okamžitě připraven k použití, zbývá jen přidávat med. Použijte tento recept:

 1. Malé černé ředkvičky omyjte a vyčistěte.
 2. Rošt.
 3. Přetlačte gázu z několika vrstev.
 4. Dejte 2 velké lžíce medu.
 5. Smíchejte všechno.

Jak si vyrobit lék, pokud chcete ušetřit? Tento recept pro praktické hostesky. Promytá a oloupaná ředkvička se nakrájí na malé kousky a vloží do nádoby. Nalijte med na vrchol a nechte na chladném místě na noc. Výsledná šťáva se jemně nalije - lék je připraven. Kořenová plodina s touto metodou může několikrát zaplnit. To se nezhorší, ale pokaždé, když se léčivé vlastnosti sníží.

Jak provést infuzi, pokud netolerujete med? V tomto případě se místo toho používá cukr v receptu na kašel. Ředkev je nakrájena na kousky a vložena do keramické nádoby nebo kovové pánve. Plněné cukrem, nechte 2 hodiny v horké troubě. Po ochlazení obsahu se šťáva vypustí. Lék je připraven k použití a nezpůsobí alergie.

Kde a jak uchovávat vařené ředkvičky s medem pro kašel? Nejlepší místo k úspoře peněz je spodní police chladničky. Při pokojové teplotě začnou kvasit med a ředkvičky. Je lepší, aby se velké zásoby, a připravit infuzi tak, že trvá jeden den. Hotový výrobek skladujte nejlépe ne déle než tři dny, přelijte do nádoby s víkem.

S černou ředkvičkou

To je věřil, že černá ředkev je nejužitečnější pro použití v recepty kašel. To je pravda - v něm největší množství stopových prvků, aminokyselin a vitamínů. Ředkvičková šťáva má díky esenciálním olejům antibakteriální vlastnosti. Při použití se stimuluje imunita, uvolňuje se suchý kašel, doba trvání ataků se snižuje.

Se zeleným

Velkým receptem pro dítě je použití zelené ředkvičky s medem v léčebném kašli. Je méně hořká a měkčí k chuti. Malé děti pijí tento lék s radostí. Vzhledem k tomu, že obsahuje velké množství vitamínu C, zvyšuje se i imunita. Kořenové plodiny nejlépe nakrájíme na kostičky, nalijeme med. Po 4 hodinách je infuze připravena k použití.

S bílou

Na rozdíl od černé a zelené, bílá ředkev obsahuje velké množství kyseliny askorbové. V tomto případě kašel prochází rychleji, protože tělo začíná lépe odolávat onemocnění. Doporučuje se používat pouze čerstvě připravenou infuzi. Ředkvička roštu. Šťáva se stlačuje a přidává med. Pro malý kořen dost dvě polévkové lžíce.

Jak si vzít

Existují rozdíly v příjmu infuze ředkvičky s medem u dospělých a dětí. Kolik je doporučeno pít tento přípravek pro dospělé? Chytne jednu lžíci 3 krát denně. Udělejte to před jídlem. Pokračujte v léčbě déle než tři týdny. Pokud jde o to, kolik léků by mělo být dětem podáváno, je třeba k tomuto problému přistupovat opatrně. Povolen jeden lžičku před jídlem, za předpokladu, že není alergie na med. Použijte tento nástroj ne déle než týden.

Kontraindikace

Ředkev kašel má kontraindikace pro použití. Důvodem je skutečnost, že v produktu jsou složky, které aktivně ovlivňují lidské tělo. Nedoporučuje se používat, pokud máte:

 • alergický na přísady na předpis;
 • diabetes mellitus;
 • akutní pankreatitida;
 • žaludeční vřed;
 • duodenální vřed;
 • stav po infarktu;
 • onemocnění ledvin.

Video: lidový lék na kašel

Pokud máte stále pochybnosti o tom, jak správně připravit infuze ředkvičky s medem. Chcete pečlivě prostudovat všechny kroky akce v tomto receptu. Myslíte si, jak přesně zjistit, jak velká by měla být kořenová plodina a jaký lepší způsob použití nádobí. Po shlédnutí videa najdete všechny odpovědi, podle pravidel si udělejte lék proti kašli.

Recenze léčby

Děkuji za připomínku na zapomenutý nástroj babičky. Jak rychle můj kašel skončil v dětství! Nenašel jsem černou ředkvičku, ale zelený měl velký efekt. Dítě těžce kašlelo, nemohlo spát v noci. Uplynuly tři dny a kašel se změnil a po týdnu se stav zlepšil. Zavolal jsem přátelům a sdílel tuto úžasnou metodu.

Natalia, 32 let

Mám dvě děti. Dcery mají 6 let a syn je rok a půl. Pokud se ocitnete nachlazení, pak oba. Jakmile začaly kašlat, rozhodl jsem se zkusit lék z ředkvičky s medem. Nejmladší dala 1 lžičku a nejstarší lžíci. Čtvrtý den skončil kašel. Vynikající nástroj, hlavní věc - přírodní. Doporučuji maminky batolata.

Anastasia, 45 let

Dlouho bojoval s vleklým kašlem, dokud jsem vám nenašel tak jednoduchou instrukci. Na bazaru jsem si koupila černou ředkvičku a na skladě je vždy med. Na konci prvního týdne se cítila úleva. Útoky nebyly tak dlouhé jako dříve. Do konce třetího týdne to bylo mnohem snazší, brzy se kašel úplně zastavil. Nyní doporučuji tento nástroj přátelům.

Černá, zelená a bílá ředkev kašel

Ředkvičky stojí tolik zlata, kolik váží. Tato slova patří jednomu ze starověkých řeckých autorů. Tento vitamín je bohatý na vitamíny a živiny. Jednou to bylo zvažováno téměř všelék. Samozřejmě, že to není úplně pravda, ale v ředkvičkách je stále přínos. S ním můžete úspěšně léčit produktivní a neproduktivní kašel. Léčba ředkvičky kašel a nachlazení zahrnuje několik účinných receptů.

Ředkvička kachna pečená recept pečený v troubě

Černá ředkev kašle se používá k nachlazení nebo bronchitidě. Tento recept zahrnuje tepelné zpracování kořene. Musí být důkladně omyt, oloupán a nakrájen na malé plátky. Musí být opět omyty, položeny na pánev nebo do skleněné pánve a nalijte cukr. Kapacita se zeleninou musí být odstraněna v troubě a otočit na teplotu sto osmdesát stupňů. Pečící plátky v cukru nesmí být kratší než 40 minut, můžete hodinu. V důsledku toho dostanete šťávu, kterou je třeba vypustit do čisté keramické nádoby. Už nemusíte plátky kořenů. Vezměte šťávu může být lžíce několikrát denně po jídle.

Reed ředkvičky recept s medem

Chcete-li tento zeleninový džus s medem, budete potřebovat více než dvě lžíce voňavé nektar a jeden střední kořenové zeleniny. Důkladně ho umyjte a odřízněte horní část (asi jeden nebo dva centimetry). Nespěchejte házet odříznutý vrchol, stále ho potřebujete. Dno je také třeba odříznout a vytvořit v něm malý otvor ve tvaru kužele. Vystřihněte malý otvor do středu kořene a naplňte ho medem. Zakryjte horní část zeleniny odříznutým vrcholem a položte ji na malé sklenice nebo misku. Během několika hodin se nádrž naplní voňavou a zdravou šťávou. Vezměte si, že budete potřebovat lžičku každých pár hodin.

Černé ředkvičky kašel recepty s cukrem

Existují dva předpisy pro léčbu tohoto příznaku černým kořenem s cukrem:

 • Vezměte jednu středně velkou zeleninu, odřízněte její horní část a udělejte malou prohlubeň ve formě díry v dužnině. Zeleninu naplníme cukrem a přikryjeme jako víko. Počkejte několik hodin. Během této doby se uvnitř kořene vytvoří sirup, který lze každé dvě hodiny odebrat z kašle čajovou lžičkou.
 • Léčba kašle ředkvičky cukrem může být provedena jiným způsobem. Černý kořen umýt a loupat. Nakrájejte na plátky nebo plasty, přidejte cukr a nechte 5 hodin na chladném místě. Výsledný sirup namočte a vezměte ho třikrát denně do lžíce.

Léčíme recepty na kašel s ředkvičkou zelenou

Zelená ředkev kašle je stejně účinná jako černá. Aby se zbavil tohoto nepříjemného symptomu, je třeba připravit z něj šťávu. Vezměte pár středně velkých kořenů a oloupejte je. Každý z nich otřete na hrubém nebo jemném struhadle v hluboké nádobě. Vezměte předem připravenou gázu a vytlačte šťávu ze směsi. Smíchejte s tekutým medem na dvě lžíce na sklo. Vezměte tuto směs třikrát denně. Pomáhá vyrovnat se se starým kašlem.

Recepty z černého ředkvičky s mrkví a mlékem

Chcete-li tento zdravý nápoj, budete potřebovat jednu velkou nebo dvě střední mrkev, dvě středně černé kořenové zeleniny a sklenici mléka. Zeleninu umyjte a oloupejte a oddělte od sebe. Vytlačte šťávu z nich s gázou. Kořenová zelenina může být také rozdrcena v mixéru a projít sítem. Výslednou šťávu smíchejte s mlékem. Chcete-li zlepšit chuť, můžete přidat trochu cukru nebo medu do nápoje. Vezměte si tento lék dvakrát nebo třikrát denně.

Je možné léčit recepty na kašel s ředkvičkami navenek

Kromě odběru šťávy uvnitř jsou k dispozici také recepty pro jeho vnější použití. Hlavním z nich je výroba druhu hořčičné omítky s použitím tohoto kořene. Udělejte je docela jednoduché. Vezměte čtyři kousky bavlny složené na polovinu. Připravte si kořeny předem. Musí být oloupány a strouhány na jemném struhadle. Oblast zad nebo hrudníku pacienta, v závislosti na tom, kde bude umístěn druh obkladu, namažte olivovým nebo slunečnicovým olejem a přikryjte hadříkem. Připravte na něj připravenou směs, vyrovnejte ji a přikryjte ji horní částí látky. Mějte na těle tohoto obkladu by neměla být delší než dvacet minut. Je přijatelný mírný pocit pálení. Pokud se šťáva z černého ředkve z kašle používaná pro tento obklad stane nesnesitelnou pro spálení kůže, musí být okamžitě odstraněna.

K přípravě léků se používá bílá ředkev, černá nebo zelená. Z ní můžete připravit mrkev nebo medovou šťávu. Použijte je pro výrobu obkladů.

Před provedením ředkvičky proti kašli se ujistěte, že na těle pacienta v oblasti zad a hrudníku nejsou žádné kožní vyrážky (alergie, dermatitida atd.). Použití tohoto kořene navenek je v tomto případě kontraindikováno. Kašel ředkvičky nelze léčit pro lidi, kteří trpí peptickým vředem.