Recidivující exacerbace chronické angíny po užívání antibiotik

Je důležité si uvědomit, že není důvod k obavám, pokud zvýšená teplota přetrvává 4–5 dní po zahájení léčby, ale stav pacienta se dramaticky zlepšil. Hypertermie je tedy spouštěna velkým počtem toxinů v buňkách. Ale pokud se pacientova pohoda nejen nemění k lepšímu, ale také zhoršuje - to je důvod pro naléhavou konzultaci s lékařem a řešení problému.

Důvody

Pokud bolest v krku neprojde dlouhou dobu - zpočátku stojí za to přemýšlet o nesprávné diagnóze. Akutní tonzilitida, na rozdíl od chronické, je mnohem obtížnější - pacient má vysokou horečku, slabost, ztrátu chuti k jídlu, folikulární prostory jsou naplněny hnisem, ale 3-4 dny po zahájení léčby by symptomy měly jít dolů a po 10 dnech projít úplně.

Když se i přes pravidelný příjem antibiotik po dvou týdnech nebo měsících onemocnění znovu objeví, je to první příznak chronické angíny. Dalším potvrzením je skutečnost, že častěji než jednou ročně člověk onemocní angínou, což znamená, že patologie se stala chronickou.

Žlutý korek v mezerách mandlí, lékař si mohl pomýlit s hnisavými folikuly. Zpočátku se pacient mohl ukrýt před údaji o anamnéze lékaře, nebo ORL prostě nechtěla tomuto problému porozumět.

Neexistuje žádný bolest v krku, co dělat - zeptá se pacienta, přichází do ordinace jednoho týdne po úspěšné léčbě. Obvykle, po zotavení, tělo získá silnou imunitu, takže i vstup patogenu na sliznici mandlí nezpůsobí opakované onemocnění. Ve vzácných případech, s neustálým kontaktem s pacienty s chronickou tonzilitidou nebo s těžkými autoimunitními chorobami, dochází k reinfekci.

Co dělat v této situaci? Opakovaná léčba, ale s použitím léků, imunomodulátorů a antimykotik, protože dlouhodobá antibiotická léčba může způsobit kandidózu hlenu v sliznici.

Existuje několik dalších důvodů, proč bolest v krku nezmizí, což spočívá v nesprávném provádění lékařských postupů předepsaných lékařem:

 • Špatné kloktání. Každý ví, že oplachovací procedura je nejdůležitějším bodem při léčbě anginy pectoris, zatímco patogenní bakterie jsou z povrchu sliznic odplaveny, hnisavé zátky měknou, hlen je vymyt a zánět je snížen. Pokud je však oplach prováděn příliš intenzivně - pacient dostane opačný účinek masírováním mandlí. Během tonzilitidy jsou lakuna naplněna hnisavým obsahem, silný tlak na ně nevede k odstranění exsudátu, ale k jeho ucpání ještě hlouběji uvnitř, proto je angina zpožděna, komplikovaná zánětem lymfatických uzlin. Přečtěte si více o kloktání →
 • Pití Bohatý teplý nápoj pomáhá eliminovat toxiny, změkčuje sliznice a normalizuje rovnováhu vody v tonzilitidě. Pokud pacient pije horký čaj nebo šťávy z chladničky - hledá další podráždění hrdla, totéž lze říci o použití kyselých, slaných a kořenitých jídel.
 • Komprimuje. Aby se zmírnilo bolest v krku, s anginou pectoris, provádí se jak oteplování, tak chladné obklady. Studené zmírní nepohodlí a teplo zlepší krevní oběh v tkáních. Pokud je technika procedury narušena, bolest v krku bude zpožděna na dlouhou dobu, například po horkém obkladu nebo při návštěvě vany se nemůže okamžitě dostat ven do studeného vzduchu nebo na něj nalít vodu, jak si to zdraví lidé mohou dovolit. Přečtěte si více o tom, jak vytvořit kompresi →

Obvykle, pokud jsou pozorovány všechny uvedené podmínky pro léčbu anginy pectoris, dochází k zotavení po 10-14 dnech a neměla by se opakovat patologie po dobu nejméně jednoho roku.

Pokud po léčbě antibiotiky neprochází bolest v krku

Pokud bolest po krku neodezní po antibiotikách, může to mít několik důvodů. První je, že původce onemocnění je vůči léku rezistentní, zatímco v průběhu léčby nejsou pozorovány žádné pozitivní změny ve stavu pacienta. Nejčastěji je rezistence mikroorganismů pozorována na léky skupiny penicilinu (penicilin, ampicilin, amoxicilin), cefalosporiny (cefalexin, cefadroxil), méně často na makrolidy (azithromycin, sumamed, Josamycin).

Nebyly zjištěny žádné případy nedostatečné odpovědi na přípravek Augmentin, Sultamicillin a Amoxiclav, a proto pokud léčba těmito léky nevyvolala výsledek - nejpravděpodobněji byla diagnóza nesprávně provedena nebo pacient porušil pravidla pro léčbu.

Proč patogeny nemusí na antibiotika reagovat:

 • počáteční rezistence bakterií, které způsobily onemocnění;
 • nesprávné používání antibiotik, jako je kloktání nebo jejich uvedení do nosu;
 • předepisování léků lékařem, který již léčil pacienta s bolestmi v krku, ale nedal pozitivní výsledky.


Druhým důvodem, proč po dlouhých dobách antibiotika nejdou, je jejich nepřiměřené použití. Mnoho pacientů se domnívá, že horečka a bolest v krku jsou prvními známkami bakteriální angíny, i když to může být způsobeno virem nebo plísní. Antibiotika zde nejen nepomohou, ale dokonce situaci ještě zhorší, proto, pokud bolest v krku neprojde měsícem, neměli byste se zabývat vlastní diagnostikou a léčbou.

Následující příznaky pomohou rozlišit virovou a plísňovou angínu od bakteriálních:

 • rýma - to je společník ARVI, ale ne bolavé hrdlo, ačkoli ve vzácných případech tam jsou výjimky;
 • bílé skvrny nejen na mandlích, ale na základě jazyka a paží měkkého patra - znamení plísňové infekce hrdla (u anginy pectoris, hnisavé zátky se tvoří pouze na povrchu žláz a v lakunach).

A třetí důvod, proč bolest v krku neprochází antibiotiky, je považován za porušení pravidel předepsané terapie. Například když pacient dobrovolně zruší léčivo po vymizení symptomů nemoci (po 5-6 dnech namísto předepsaného průběhu 10–14).

Pacient může také nahradit léčivo pro vnitřní použití antibakteriálními bonbóny, za předpokladu, že účinek bude stejný, ale při absorpci takových prostředků vlivu na infekční agens nenastane.

Další případ porušení pravidel je nepravidelný lék, když pacient pije pilulky dvakrát denně namísto tří, nebo místo léku v injekcích, nahradí ho analogem pro vnitřní podání. Například biciliny by měly být podávány intramuskulárně a pokud se azithromycin užívá perorálně s jídlem, významně to ovlivní absorpci.

Co dělat

Proč bolest v krku nemůže jít dlouho - teď je jasné, zbývá zjistit, co dělat pro plné uzdravení. Existuje několik možností akce:

 1. Jděte znovu k lékaři, abyste identifikovali typ patogenu a stanovili citlivost bakterií na předepsaný lék.
 2. Po změně léků, přísně postupujte podle pokynů pro příjem, nenahrazujte lék s ostatními a neporušujte pravidla používání.
 3. Nezačínejte s vlastní léčbou, spoléhejte se pouze na své vlastní znalosti o angině pectoris - symptomy mohou indikovat faryngitidu, chronickou tonzilitidu, virovou nebo plísňovou infekci a je zbytečné je léčit antibiotiky.
 4. Zvyšte imunitu, abyste se vyhnuli opakovaným případům infekce.
 5. Nezapomeňte, že klíčem k úspěšné léčbě je integrovaný přístup - pravidelné a pravidelné kloktání (4-5x denně), pití teplých nápojů (voda, zelený čaj, nápoje z čerstvého ovoce, mléko se sodou) a použití obkladů.

Povinná léčba lékaře pro neprostupující anginu pectoris je hlavní podmínkou úspěšné a bezpečné léčby. Protrahovaná samoléčba může vést ke ztrátě mandlí, závažným onemocněním srdce a chronickému onemocnění ledvin.

Pokud pacient striktně dodržuje předpisy, neporušuje pravidla pro užívání léků, samoléčba a symptomy nemoci se znovu a znovu objevují a lékař trvá na tonzilitidě a nechce provádět podrobné vyšetření - měli byste změnit lékaře. Dlouhodobé užívání antibiotik s neurčenou diagnózou způsobuje slizniční kandidózu, dysbakteriózu a další komplikace a nejasná příčina pravidelných problémů s krkem zůstává nejasná.

Důvody, proč bolest v krku nezmizí po antibiotikách a relapsu onemocnění, co dělat

Angina je infekční onemocnění, které je mírně horší frekvence chřipky a běžného nachlazení. Není divu, že překlad z latinského slova znamená „squeeze, squeeze“. V akutní formě patologie jsou žlázy tak zvětšené, že zavírají celé hrdlo, zabraňují dýchání a polykání. V tomto případě pacient trpí silnou bolestí. Léčba anginy pectoris bude úspěšná při použití antibakteriálních látek. Stává se však, že po antibiotikách neprochází bolest v krku. Pro to existuje několik důvodů.

Rezistence patogenu vůči antibiotiku

Existuje několik patogenů, které vedou k exacerbaci angíny. V první řadě jsou bakterie streptokokové povahy. Můžete bojovat pouze s antibiotiky. Ale ne všechny léky mohou zcela zničit patogen. Bakterie jsou rezistentní vůči antibiotikům penicilinové skupiny: ampicilin, amoxicilin. Ale antibakteriální činidla nové generace - makrolidy a cefalosporiny, mají silný účinek a rezistence patogenu vůči nim málokdy dochází.

Mikroorganismy rezistentní na antibiotika se stávají rezistentními, pokud není u dospělých diagnostikována infekce. A oni:

 • užívat léky, které nevylučují příznaky nemoci;
 • používat léky s antibakteriálním účinkem;
 • se zabývají samoléčbou, sbírají drogy podle svého uvážení.

Je možné stanovit rezistenci bakterií ke specifickému činidlu, pokud nedojde ke zlepšení po 2 dnech léčby. V tomto případě nahradit lék účinnějším lékem.

Zvláště virová povaha zánětu žláz nemůže být léčena antibiotiky. Jsou zde zapotřebí další prostředky. Určete přítomnost virové infekce na běžném nachlazení, což je společník SARS. Bělavý povlak na sousedních tkáních je také známkou léze plísňových mandlí. V tomto případě pomáhají pouze mykotika a ne antibakteriální činidla.

Zpočátku chybná diagnóza

Exacerbace tonzilitidy a po léčbě dochází při špatné diagnóze. Pouze sbírka anamnézy, spoléhání se na pacientovy stížnosti a externí vyšetření bolesti v krku nedávají úplný obraz onemocnění.

Je důležité, aby lékař určil typ patogenu, formu onemocnění. Proto je nutné provést studii stěr z povrchu zapálených mandlí.

Pokud po nedávné léčbě je hrdlo opět nemocné, je to s největší pravděpodobností chronická forma infekce. Současně se zvětší mandle. Po dlouhou dobu ráno pacient cítí bolest v krku. Na hyperemických žlázách se objevují nažloutlé zátky. V tomto případě je další předepsaná léčba.

Chronický přechod

Pacient, který zažil akutní anginu pectoris, nemá trvalé onemocnění vůči nemoci. Re-infekce je snadná, zvláště když se léčí nezávisle. Neléčená infekce je horší, protože vede ke vzniku stálého zdroje infekce. Bakterie, které zůstávají na povrchu mandlí, porušují strukturu tkání. Absorpce alergenů do krve vede k tomu, že se žlázy stávají rezervoárem patogenních bakterií. Proto se neustále opakuje bolest v krku, doprovázená:

 • nepříjemný zápach z úst;
 • brnění v krku;
 • únava;
 • neustálá bolest hlavy;
 • horečka.

Když příznaky zánětu mandlí nezmizí po dlouhou dobu, pak je nutné vybrat takové léky, které budou účinné v boji proti chronické angině pectoris. Patří mezi ně antibakteriální činidla makrolidové skupiny.

Nesprávné užívání antibiotik

Léčba antibiotiky by měla probíhat nejen do vymizení příznaků anginy pectoris. Pacient obvykle bez léčby znovu onemocní. Ale dostanou se komplikace, kterým by bylo možné se vyhnout.

Antibakteriální tablety trvají 2 týdny, potom bude patogen zcela potlačen. A pacient se plně zotaví, vyhne se recidivě. Při provádění léčby doma je nutné striktně dodržovat pokyny lékaře, nikoliv přestat užívat lék do poloviny.

Spolu s antibiotiky je nutné použít lokální prostředky pro anginu: spreje, roztoky. Z povrchu žláz vymyjí patogenní bakterie, které jsou hnisavé nebo serózní exsudát.

Užívání antibiotik je neustále, bez přerušení. Přeskočit dobu užívání antibakteriálních látek by neměla být.

Reinfekce anginou pectoris

Represe anginy pectoris je vzácná a jen se špatnou léčbou. Ve vzácných případech bakterie opět vstupují do lidského těla a způsobují zánět mandlí. To se děje proto, že:

 • oslabené tělo poté, co utrpěl bolest v krku;
 • blízké prostředí je zdrojem infekce;
 • tělo se prudce ochladilo;
 • podráždění hrdla začíná v důsledku alergií, účinků prachu, kouření.

Opakovaná angina pectoris je výjimkou z pravidla, protože v mandlích je ochranná bariéra a v krvi protilátky, které bojují s bakteriemi. Jediné, co se může stát, je komplikace po chřipce ve formě zánětu mandlí. Pak musíte vybrat antivirové léky.

Hlavním problémem dlouhodobé tonzilitidy je, že požadavky na léčbu, založené na patogenním patogenu, nejsou splněny. Po bakteriální infekci a užívání antibiotik může být reakce těla nejednoznačná. Choroba plísňového typu nahradí bakteriální zánět. Symptomy budou podobné, ale drogy musí vyzvednout ostatní.

Často během léčby pacient přehřívá horké nápoje, hrdlo se spálí a to vede k zarudnutí mandlí. A pak začne znovu zánětlivý proces, protože poškozené tkáně mandlí nebudou schopny odolávat patogenním mikroorganismům.

Onemocnění se vrací i tehdy, když je hrdlo podrážděno chemickými činidly, mechanickými předměty. Pak se příznaky infekce s horečkou, bolest v krku při polykání s nádorem.

Výskyt jiné nemoci

Opakovaná bolest v krku po léčbě anginy pectoris antibiotiky je často užívána pro recidivu zánětu. Jiné infekce se často vyskytují se symptomy podobnými angíně:

 1. Tonzilitida je také způsobena bakteriemi, ale nemoc postihuje nejen mandle, ale také sousední části krku.
 2. Faryngitida je infekce, která se dostala na sliznici a lymfoidní tkáň hltanu. Příčinou onemocnění bude inhalace horkého nebo znečištěného vzduchu. Způsobuje zánět a chemikálie, prachové částice.
 3. Komplikací respiračních onemocnění bude laryngitida. Když zapálí sliznice hrtanu, hlasivky. Je zaznamenána virová povaha infekce.
 4. Infekční mononukleóza se vyskytuje u dětí od 3 do 9 let. Příznaky onemocnění spočívají v porážce lymfatického systému, játrech, slezině. Angina je jedním ze známek patologie.

Pokud se objeví slabost, bolest a zarudnutí v hrdle, měli byste podstoupit úplné vyšetření a ne sami léčit.

Jak odlišit angínu pectoris od angíny

Tonsillitis je často zaměňována s anginou pectoris, ale tam jsou rozdíly ve symptomech a průběhu nemoci.

Bolest v krku je charakterizována rychlým nástupem horečky a bolesti svalů. Tonzilitida se vyskytuje klidněji. Identické znaky v patologii jsou bolest a bolest v krku, zarudnutí mandlí. Ale s angíny, stěny krku také bobtnají.

Když angina je nepřítomnost příznaků, jako je nazální kongesce, rýma. Na povrchu mandlí s tonzilitidou se zřídka nacházejí hnisavé zátky.

Nejčastěji se angiozitida stává chronickou a akutní forma je více charakteristická pro angínu.

Antibakteriální činidla se používají při léčbě obou onemocnění, ale akutní zánět hnisavý charakter nemůže být vyléčen bez antibiotik. A průběh tonzilitidy může být zastaven jinými prostředky.

Věnujte více pozornosti při léčbě chronických biostimulantů tonzilitidy, vitamínů. Je žádoucí využít při léčbě léčebných činností, fyzických procedur, pobytů v sanatoriích a střediscích. Je důležité věnovat pozornost regeneračním postupům.

Co dělat, pokud po léčbě neprojde angína

Není-li výsledek léčby anginy pectoris viditelný, je nutné kontaktovat specialisty na další vyšetření. Pouze důkladná studie biologického materiálu, očkování bakterií může vést k identifikaci původce onemocnění.

Pokud je patologický stav způsoben virem nebo plísní, pak jsou také vybrány vhodné přípravky, fyzioterapie.

Je nutné změnit lék, pokud předchozí nástroj nedal pozitivní výsledek při užívání.

Při výběru léčebných opatření je třeba vzít v úvahu nejen typ patogenu, ale i stav pacienta, jeho toleranci k určitým lékům. Určete úroveň, ve které je umístěn obranný systém pacienta.

Předepsaná léčba na základě laboratorních testů. Pokud se příznaky zánětu po užití léků nesníží, je nutné nemoc odlišit od patologií podobných symptomům.

Recidivující tonzilitida po užívání antibiotik

Zpráva Natali80 »So Jan 29, 2011 15:15

Vira, ORL z poliklenniki řekl, že bolí v krku znovu (v závěru napsal další úplně), ale bolest v krku mi řekla určitě.
Myslím, že ve většině případů dochází k výpadkům

ORL, kteří dnes diagnostikovali drozd
o smectu samostatném rozhovoru, jaksi byli v nemocnici a jednoho dne nám dali smectu a udělali injekci cercuk (antiemetikum), na děvčátko šlo strašné alergie. nic víc

pokud jde o dysbakteriózu, trpíme tímto velmi brzy, a vlastně ne více než před rokem, se dítě vrátilo do normálu, předtím, než tam byly problémy s židlí, zácpou a bolestí žaludku. Analýzu předáváme dysbakterióze... a obvykle lékař předepisuje bakterie, které nejsou dostačující (pokud jsou prostými slovy). Pijeme je přesně.. vše je normalizováno, vidím výsledek (mluvím jen pro sebe a své dítě). Po antibiotikách.. s největší pravděpodobností bude flóra ve střevě narušena. osobně z vlastní zkušenosti a mého dítěte.. po pití bakterií, bylo to jen v případě, že analýza ukázala, že něco chybí a konkrétně některé konkrétní - a pijeme je, to nám pomáhá. Mám lékaře, kterého znám přesně kvůli dysbakterióze, celý život pracovala. a obvykle nám všechno přidělí.. (pokud mluvíme o penězích.. pak platím jen za analýzu, za to není důvod, aby nám posílala drogy nebo aby určila něco zvláštního, kupuji léky v obchodě, to je to, co myslím.. dobře nějak jí věřím.. její slova).. od nás nebere peníze. nechce.. pracovala v gabrichchevském, nyní.. v druhém centru, protože ta stará je už stará a cestuje daleko k ní.

ale obecně, proč jsem stále přemýšlel o dibakterióze... jakmile vypukl drozd... je to teoreticky pravděpodobně kvůli skutečnosti, že imunita pravděpodobně oslabila?

slb.michael, teď se určitě podívám na Lugol (no, něco jako on není nejoblíbenější a ne náš
a o bisbakterióze

přidán později
Jsem tu proto, abych přenesl recenzi Komarovského dysbakteriózy
Poslouchejte dobře, pak vůbec nic nechápu.. Dysbakterióza se získá - obecně nesmysl.

Ano, hodně "jídla" pro odraz) po převodu.. Možná se uvidíme s odevzdáním dysbakteriózy, obecně se židlí teď všechno je v pořádku (ttt)

ale koneckonců, v dětství, všechno stejné, můj žaludek byl opravdu bolavý.. (oni dělali ultrazvuk orgánů vše v pořádku).. tam byly konstantní zácpy.. a po pití bakterií... to bylo opravdu lepší

Komarovsky byl velmi rád, že o jídle navíc, naše babička miluje krmit ji.. hrůza je jednoduchá, bojuji s ní po celou dobu, jak hosté přicházejí k nám navštívit.. všechno je v pořádku, ale jak se krmit.. večer můj manžel přijde po práci a ptá se, co dcera žaludek... - je jako buchta, babička si myslí, že je to užitečné

Stručně řečeno, s analýzou disketeriózy určitě uvidím
ale o Lugolu.. Měla jsem stejné podezření
oh.. noční můra samozřejmě, že jsme přiřazeni k poliklennik

Přidáno po 33 minutách 9 sekund:

mamasha-irina, díky za radu.
teď se něco naučilo

Obecně je podivné, proč jsem se před tím objevil jen zřídka, tolik zajímavý a všechno je jasné

Angina po antibiotikách nezmizí: příčiny a léčba

Navzdory skutečnosti, že angína je široce rozšířená choroba, zůstává její diagnostika a léčba problémem pro lékaře. Příčinou je bakteriální infekce způsobená hnisavým beta hemolytickým streptokokem A (BHSSA), který je přítomen jako infekční agens v 90% případů. Vrchol incidence streptokokové anginy se vyskytuje u dětí ve věku 5-15 let. Inkubační doba je 2-6 dnů (pro infekci Streptococcus pyogenes). U dětí v prvních třech letech života je BHSSA vzácnou příčinou akutní angíny, zatímco u dospělých je zodpovědný za 10% případů. V jiných případech hrají roli při vývoji onemocnění další mikroorganismy a viry. Nesprávné stanovení původce onemocnění je hlavním důvodem, proč bolest v krku po léčbě antibiotiky nezmizí. Druhým faktorem je bakteriální rezistence.

Kauzativní agens

Virová bolest v krku nevyžaduje použití antibiotik. Léčba je založena na dodržování lůžka a dostatečném příjmu tekutin. Pro bolest v krku se doporučují lokálně působící léky. Trvání onemocnění bez komplikací je až 7 dní. Možnost léčby je antivirová léčiva. Pokud příznaky přetrvávají déle (nejdou do dvou týdnů), můžeme hovořit o přistoupení bakteriální infekce. V tomto případě je kromě klinického vyšetření nutné provést studii sedimentace erytrocytů a moči na přítomnost proteinu. Pokud výsledky neprokazují eliminaci onemocnění, provedou se krevní testy, ASLO (protilátky proti streptolysinu O) a (v případě potřeby) mikrobiologické studie. Kontrolní výtěr z krku se provádí u pacientů s prodlouženými příznaky anginy pectoris, recidivy onemocnění, pokud je v anamnéze revmatická horečka, vysoké riziko recidivy (provedeno během 1-2 týdnů a v případě potřeby po měsíci).

Odpor

Dalším faktorem zodpovědným za to, že bolest po krku neprochází antibiotiky, je rezistence (rezistence) patogenu na použitý lék. Bakteriologická perzistence streptokoků po léčbě akutní streptokokové tonzilitidy (zejména penicilinu) je prokázána u 25% pacientů, z nichž polovina trpí udržováním klinických příznaků onemocnění. Detekce asymptomatických β-hemolytických streptokoků obvykle nevyžaduje další terapii. Pokračování léčby je žádoucí u lidí s opakovanými epizodami infekcí způsobených tímto patogenem, s rozvojem komplikací anginy pectoris (revmatická horečka) nebo infekce jiných členů rodiny.

Recidivující angína

Terapeutický problém může být recidivující (re) angina. Volba optimálního léčebného postupu je individuální. Pokud po hlavní léčbě neprojde bolest v krku, je nutné hledat možné alergie, trvalý přenos infekce a snížení imunity organismu. Je vhodné tento problém vyřešit ve spolupráci různých odborníků.

Počet relapsů snižuje opakovanou terapii, tj. Léčbu antibiotiky po 2-3 dnech po ústupu symptomů onemocnění, kdy je možná prodloužená antigenní stimulace makroorganismu a tvorba protilátek, které chrání proti dalším infekcím stejného druhu nebo sérotypu.

V případě recidivy bolesti v krku pomáhá použití antibiotik aktivních proti mikroorganismům produkujícím β-laktamázu. Při opakujících se streptokokových infekcích je použití penicilinu nepraktické - nevykazuje účinnost vzhledem k vysoké perzistenci bakterie; Doporučená antibiotika působící proti organismům produkujícím β-laktamázu jsou doporučena:

 • orální generace cefalosporinů II;
 • chráněné aminopeniciliny;
 • nové generace makrolidů a klindamycinu.

Je to důležité! Všechny tyto skupiny léčiv působí jiným mechanismem než peniciliny a cefalosporiny a jsou dobře koncentrovány ve tkáních mandlí.

Užitečná může být imunomodulační terapie, adenotomie (procedura více charakteristická pro děti) a cílené opakování léčby antibiotiky v případě recidivy patogeneze.

Další alternativou léčby rekurentních epizod hemolytických streptokokových infekcí (s výjimkou tonzilektomie) je dlouhodobé užívání nízkých dávek penicilinu (profylaxe). Tento přístup se však v naší zemi často nepoužívá. Pokud nejsou odstraněny mandlové infekce, bolest a zarudnutí hrdla po bolení v krku ustupuje, doporučuje se tonzilektomie.

Je to důležité! Zatímco v padesátých letech byla tonzilektomie prováděna na jediném základě, dnes se změnil přístup k léčbě anginy pectoris a následně i tonzilektomie, zejména u dětí.

Při rozhodování o proveditelnosti tonzilektomie se bere v úvahu mnoho faktorů: závažnost infekce, věk atd. Tonsilotomie, částečné odstranění mandlí, nedoporučuje se u recidivujícího zánětu nebo prodlouženého udržování příznaků anginy pectoris, je určena pouze pro případy volně tekoucí hyperplazie mandlí, která způsobuje potíže s polykáním a polykáním. dýchání.

Komplikace

I přes dlouhodobé zachování symptomů anginy pectoris antibiotika poněkud snižují zánětlivé komplikace onemocnění. Místní komplikace jsou častější otolaryngologové. Jsou způsobeny šířením infekce v kapslích mandlí a zahrnují flegmony příštítných tělísek a abscesy. Při neléčené, prodloužené nebo recidivující tonzilitidě existuje riziko závažnějších komplikací vyžadujících specializovanou léčbu. Tyto komplikace jsou způsobeny invazí infekce do hlubokých cervikálních prostor s tromboflebitidou jugulární žíly, mediastinem a sepse. Časté komplikace jsou projevy post-streptokokové imunitní reakce s širokým spektrem projevů a následků. Jsou rozděleny na zánětlivé a nezánětlivé.

Základy léčby

Zatímco většina pacientů s akutní tonzilitidou je léčena empiricky na základě klinické studie, otázka, co dělat v případě, že bolest v krku neprojde po hlavní terapii, je důležité provést další studie zaměřené na stanovení přesného patogenu a jeho možnou rezistenci na léčivo. Cílem léčby je potlačení infekce, zbývající klinické symptomy a prevence potenciálních komplikací.

Lokální léčba je zaměřena na onemocnění, které není způsobeno streptokoky. Používají se antimikrobiální látky, lokální antiseptika, dezinfekční prostředky, lokální antibiotika, kterým mikroorganismus není odolný.

Systémová léčba zahrnuje antimikrobiální látky, vitamíny, antipyretika.

Lékem první linie je Penicilin, který se používá po dobu 7-10 dní. Během tohoto období je důležité provádět mikrobiologická vyšetření. Pokud po zahájení léčby (do 3–4 dnů) nedojde ke zlepšení ve všeobecných a lokálních podmínkách nebo mikrobiologická studie potvrdila rezistenci mikrobiálního činidla vůči penicilinu, mělo by být antibiotikum nahrazeno.

Hlavním problémem při určování správné léčby je splnění požadavků na infekční agens. Zánětlivé změny na sliznicích jsou nejčastěji infekčního původu, kde hlavními příčinami jsou virové, bakteriální nebo plísňové infekce. Tyto změny jsou často sekundární, způsobené předchozím mechanickým, tepelným nebo chemickým poškozením tkáně. Někdy je zánět spojen se sekundárními lézemi v důsledku nádorových změn. Kromě toho může být zachování symptomů po léčbě anginy pectoris spojeno s onemocněním proximálních nebo vzdálených orgánů, systémovými onemocněními a nesnášenlivostí užívaných léků. Přitěžujícím faktorem je virulence patogenních kmenů, stupeň cytotoxicity, imunitní stav nemocné osoby, přítomnost anatomických anomálií v dýchacích cestách.

Každý lékař, který se zabývá léčbou infekcí horních cest dýchacích, musí mít nezbytné informace o patogenech, nejčastěji kolonizujících ošetřovanou anatomickou oblast, o jejich rezistenci vůči různým antibiotikům ao komplikacích, které mohou vzniknout v případě nesprávné léčby.

Praktická doporučení

Aby se zabránilo komplikacím, je důležité dodržovat základní pokyny. Jsou obzvláště důležité, pokud je u dítěte bolest v krku:

 1. V případě kontaktu s pohotovostní lékařskou péčí a předepsáním antibiotika informujte o tom lékaře následující den. Antibiotika pro akutní stavy jsou předepisována pouze na krátkou dobu, rozhodnutí o následné léčbě provádí ošetřující lékař na základě výsledků laboratorních testů a po zjištění infekčního agens.
 2. Bolest v krku je vážnou nemocí, takže i přes dobrý zdravotní stav po 3 dnech dodržujte předepsaný režim a užívejte léky - v případě neúplné terapie se příznaky vrátí.
 3. Vezměte si lék v intervalech určených lékařem, léčbu nezastavujte sami!

Závěr

Tonsillitis je běžné onemocnění, které lze snadno diagnostikovat a léčit. Pokud však onemocnění není řádně léčeno, může vést k vážným následkům a život ohrožujícím komplikacím. Zachování příznaků bolestí v krku po hlavním ošetření je důsledkem nesprávného stanovení původce, rezistence patogenu a přidání bakteriální infekce na bolest v krku. Je nutná změna terapeutického přístupu. V extrémních případech je rozhodnuto provést tonzilektomii.

myLor

Léčba nachlazení a chřipky

 • Domů
 • Všechno
 • Jak léčit recidivující anginu pectoris?

Jak léčit recidivující anginu pectoris?

Bolest v krku v jeho moderním pohledu je vážné onemocnění, které, pokud je nesprávně léčeno, může způsobit relapsy k odpočinku měsíce nebo dokonce roky. To je způsobeno přetrvávající infekcí, která je příčinou anginy pectoris, zbavení se jí není tak snadné. Zejména pokud to vedlo ke zvýšení mandlí a při sebemenším supercoolingu se znovu objeví. Dnes budeme rozumět typům anginy pectoris a rozhodneme, co s lidmi, kteří trpí anginou a nemůžeme se s touto pohromou vyrovnat. Podíváme se také na metody lidového ošetření, které mohou pomoci zvládnout onemocnění rychle a zmírnit celkový stav pacienta.

Angina jako nezávislá choroba byla izolována od dospělých po dlouhou dobu, dokonce i ve starověku. Dnes se popis onemocnění a jeho povaha poněkud změnila a toto onemocnění znamená akutní infekci, která je spojena s řadou nepříjemných symptomů:

 • Bolest v krku.
 • Hloubení.
 • Těžké polykání.
 • Plaketa na stěnách hrdla.
 • Zvětšené lymfatické uzliny a mandle.
 • Horečka.
 • Obecná malátnost.

Nejnebezpečnější v bolestech hrdla se nepovažuje za jeho samotnou přítomnost nebo dokonce za všechny výše uvedené příznaky, ale za procesy, které může vyvolat v těle, pokud ne následuje řádná léčba.

Výsledné komplikace mohou být spojeny s krkem a uchem a nosem a srdcem, ledvinami a játry. To je důvod, proč lékaři tak upřímně upozorňují dospělé na skutečnost, že první věc, kterou je třeba udělat v případě bolesti v krku, je jít do nemocnice.

Streptococcus je nejčastějším původcem anginy pectoris, je téměř vždy přítomen v 9 z 10 případů infekční anginy pectoris. Zbývající jeden případ se týká méně obvyklých stafylokoků. Ještě méně často, ale stále se to děje, existuje symbióza těchto dvou nemocí. Zdrojem budoucího pacienta může být nosič infekce. A on sám možná ani neví, že infikuje ostatní lidi. Často, i když je identifikován, člověk může říct: „Nemám nemoc, nemám s tím nic společného.“ Měl by však být vyloučen z týmu, dokud infekce z těla nezmizí.

Infekce mezi dospělými se obvykle odehrává prostřednictvím vzduchových kapiček, můžete se nakazit jednoduše ve veřejné dopravě nebo na ulici, když jste stáli se špatnou osobou. Proto byste měli vždy věnovat pozornost tomu, s kým jste a provádět preventivní opatření. Je také důležité pochopit, že vnímání infekce je pro všechny lidi jiné: člověk se silnou imunitou nemusí onemocnět, a osoba se slabým nebo dítětem má šanci nakazit se. Také množství dalších faktorů, jako je podchlazení, přepracování a další, ovlivňuje také zamoření. Prvním místem, kde je bolest v krku, jsou žlázy. Plní funkci místní ochrany, překonání její nemoci se může v hrdle probudit úplně. Proto byste se měli vždy zaměřit na svou imunitu, pít vitamíny a jíst potraviny bohaté na ně. To platí zejména pro ty dospělé, kteří se obávají o své tělo a cítí se nechráněni. Vzhledem k povaze průběhu onemocnění je jich několik:

 • Catarrhal
 • Folikulární
 • Lacunar
 • Nekrotické.

Katarální bolest v krku se vyznačuje tím, že se zánět usazuje na sliznicích hrdla, které se nacházejí v blízkosti mandlí nebo přímo na nich. Follikulární bolest v krku vypadá jako specifický zánět na mandlích a tvorbě těchto folikulů. Lacunar angína je komplex předchozích dvou: zde zánětlivý proces pokrývá velkou oblast, zachycuje mandle sám, a hnisání se vyskytuje hlouběji v mezerách žláz. Ve velmi závažných případech dochází k nekróze, se kterou není co dělat. Určité tkáně v oblasti žláz se začnou odtrhávat a jednoduše vypadnou a na jejich místě se pak vytvoří dutina s defekty se zubatými okraji.

Nyní je čas mluvit o takovém pojetí jako opakované bolení v krku. Častěji, než se člověk několik měsíců sám mučil, rozhodl se jít k lékaři a říci: „Byl jsem nemocný déle než měsíc, co mám dělat?“. Taková otázka v lékařské praxi se vyskytuje poměrně často, a proto, aby se ho nezeptali, stačí okamžitě přejít do nemocnice, aby se s ní zacházelo správně. Pokud je však čas již ztracen, nelze s tím nic udělat, musíte v tomto případě zjistit, co dělat.

Časté bolesti v krku se mohou projevit poměrně široce. Chronická povaha infekce, která se nazývá angína. U dospělých jsou přetrvávající bolest v krku důkazem, že přirozená imunita je v žalostném stavu a tělo je v ohrožení as tím je třeba něco udělat. Často se tělo stále snaží odolávat, existují specifické ochranné zánětlivé procesy, ale nejčastěji nejsou dostačující a angina se vyvíjí v chronickou formu.

Při detekci chronické anginy pectoris u dospělých je nutné jednat na základě konkrétních případů a zvláštností. Lékař obvykle věnuje pozornost těmto faktorům, než začne něco dělat:

 • Doba první quinsy nemoci a čas posledního relapsu.
 • Věk pacienta.
 • Různé doprovodné nemoci tohoto druhu.
 • Povaha relapsu.

K dnešnímu dni má velká míra viny za opakující se bolest v krku přesně streptokoky. Vyvolává chronickou tonzilitidu, se kterou je těžké se vyrovnat později. Statistiky říkají, že asi 50% všech recidiv anginy pectoris u lidí je způsobeno touto nebezpečnou infekcí. Lékaři běžných onemocnění obvykle provádějí diagnózu pouze na základě svých osobních klinických zkušeností. Současně není vždy prováděna kvalitativní historie a všechny informace jsou shromažďovány. Pro takové lékaře je pacient, který řekl „Jsem nemocný“, prostě objekt, který je třeba nějak vyléčit, jen aby byl rychlý. Antivirová terapie je zpravidla předepsána, což by pomohlo v případě normální bolesti v krku, v první variantě. Častá angina pectoris však může být léčena zcela jinak. Zde se musí lékař rozhodnout, co dělat a co není vhodné.

Nesprávná léčba může zhoršit stav nebo hodně zpomalit. Silná antibiotika nesprávné kategorie mohou významně snížit přirozenou schopnost sliznice chránit, takže tělo již nebude produkovat baktericin ve své místní formě, přirozené antibiotikum, s nímž se tělo dokáže vyrovnat s infekcí.

Proto by jmenování antibiotik mělo být velmi úzkostlivé a mělo by brát v úvahu jedinečnou flóru těla, která potřebuje léčbu. Aby nedošlo k omylu, je lékař povinen předat pacientovi bakteriologickou kulturu, která bude schopna identifikovat antibiotikum, kterému infekce nemá imunitu a které nepoškodí mikroflóru hrdla. Pokud vám lékař předepíše léky podle vlastního uvážení, bez testování, měli byste přemýšlet o jeho způsobilosti. Při recidivující angina pectoris by hlavní aktivní složkou léčiv měly být cefalosporiny, antibiotické látky přirozenější pro tělo. Peniciliny by však měly být vyloučeny, protože mohou poškodit ústní dutinu a zničit ochrannou funkci místní imunity. To je nebezpečné a škodlivé iracionální užívání silných drog.

V případě opakovaného bolení v krku je také důležité provést antiseptický účinek na negativní flóru hrdla. S pomocí různých výplachů můžete vyčistit všechny, dokonce i nejužší zákoutí hrdla. Furatsilin nebo roztok manganistanu draselného tak mohou pomoci rychleji zvládnout infekci, protože budou opláchnout všechny hnisavé záněty a usazeniny jak na mandlích, tak ve formě plaku na stěnách hrdla. Také opláchnutí může snížit bolest a bolestivost anginy pectoris. Bolest v krku se objevuje v důsledku zánětlivého procesu, který silně dráždí epitel. Bylinné odbarvení sedativního účinku může mírně urychlit zánět a bolest ustupuje. Dokonce i krátkodobý účinek stačí k tomu, abychom měli více či méně normální svačinu.

V každém případě, léčit bolest v krku, který nedává odpočinek a neustále se vrací, jen dobrý lékař může, to nebude fungovat na vlastní pěst.

Akutní infekční zánět mandlí nebo mandlí se zpravidla nevyskytuje déle než několikrát v životě. Existují však situace, kdy příznaky anginy pectoris mohou narušit děti až několikrát ročně. Hlavní příčinou onemocnění je streptokoková skupina A, méně často stafylokoky.

Předispozice k častým bolestem v krku

Většina ostatních je ohrožena recidivujícími bolestmi v krku pro děti náchylné k častým akutním respiračním infekcím. Kromě toho, děti s chronickým onemocněním horních cest dýchacích (otitis, sinusitis), stejně jako děti s alergiemi, nebo podstupující chirurgický zákrok a prožívající významný stres a stres, se mohou stát majiteli opakujících se bolestí v krku. Mezi mladší generací jsou často nemocné děti a děti s dědičnou predispozicí k angině pectoris vystaveny riziku vzniku anginy pectoris.

Příznaky recidivující angíny

Často se opakující bolest v krku u dětí obvykle postupuje stejně tvrdě jako příležitostně. Prudký, přitažlivý bolest v krku při mluvení a polykání se stává charakteristickým znakem bolesti v krku. Onemocnění je doprovázeno prudkým nárůstem tělesné teploty (až o 39 ° C a vyšší), bolestí hlavy a kloubů, zimnice, méně často nevolnost, zvracení, lymfadenitida.

Proč se akutní tonzilitida stává chronickou

Děti, které mají streptokokové bolesti v krku, mají rezistenci vůči poraženým typům bakterií. Streptokoky skupiny A jsou však nejčastějším viníkem angíny, má asi 70 odrůd, takže výsledná imunita nevylučuje infekci novým kmenem streptokoků. Mandle dítěte, který měl bolest v krku, se může měnit a ztrácet funkčnost, stát se inkubátorem spících bakterií. Autoinfekce v období nízké imunity vede k relapsu angíny.

Jak prolomit začarovaný kruh

Děti s tendencí k angině pectoris by měly být monitorovány ORL specialistou. Ve většině případů, s častým zánětem mandlí u dětí, je diagnostikována chronická angína. V latentní formě tohoto onemocnění může nemocné dítě pociťovat dlouhý subfebrilní stav, mírné nepohodlí v krku, zarudnutí zadní stěny nosohltanu. V období častých exacerbací jsou pozorovány závažné symptomy.

Jednou z hlavních metod řešení časté angíny u mladší generace je antibiotika. Děti s intoxikací způsobené dalším relapsem tonzilitidy lze prokázat detoxikační kapičkou. Kromě tohoto léčebného režimu lze malým pacientům prokázat příjem prostředků pro zvýšení přirozené imunity, například přípravku Licopid.

Tento lék napodobuje přirozený proces detekce fragmentů bakteriálních peptidoglykanů. To znamená, že účinek léku co nejblíže procesu přirozené imunoregulace, realizované v těle za působení patogenních bakterií.
Lék stimuluje funkční (baktericidní, cytotoxickou) aktivitu fagocytů, zvyšuje produkci specifických protilátek, což obvykle poskytuje rychlý výsledek v boji proti častým bolestem v krku u dětí.

Ambulantní procedura - mytí mandlí antiseptickým roztokem - pomáhá zbavit dítě dopravních zácp v mezerách a co nejvíce zdržet další exacerbaci.

Cílem veřejné prevence opakujících se exacerbací anginy je zlepšení podmínek života dětí. V bytech a prostorách zařízení péče o děti je nutné udržovat optimální úroveň vlhkosti a teploty pro sliznice (cca 23 ° C při relativní vlhkosti 70%). Je důležité často větrat dětské pokoje a vyhýbat se průvanu.

Velkou důležitost při prevenci recidivující anginy pectoris u dětí je celkové zpevnění a posilování těla prostřednictvím sportovních a vodních procedur. Postupný přechod na sprchu a studené rupy horní poloviny těla jsou také indikovány pro děti trpící častými bolestmi v krku, ale pouze během remise.

 • Příznaky angíny u dítěte
 • Léčba anginy pectoris u dítěte
 • Recidivy a komplikace anginy pectoris
 • Prevence anginy pectoris

Poté, co lékař stanovil diagnózu, je léčba anginy pectoris u dětí prováděna především pomocí antibiotik. Pro ty, kteří nevědí, co nemoc znamená, pak bolest v krku je nakažlivé onemocnění, které se přenáší přes infekce. V bolestech v krku, tam je silná bolest v krku, to je těžké polykat, vysoká teplota jde, a někdy tam je silná bolest hlavy.

Příznaky angíny u dítěte

Příznaky tonzilitidy u dítěte se vyvíjejí během několika dní. Jeho hlavními rysy jsou:

 • těžké bolení v krku, což ztěžuje polykání (děti se zdráhají jíst);
 • mandle jsou zvětšeny, v extrémních případech je hnisavý plak;
 • bolest vyzařující do ucha;
 • vysoká horečka (do 40 ° C);
 • pocit slabosti a obecné slabosti;
 • bolest v kostech a kloubech;
 • bolest břicha;
 • zvracení;
 • zvětšené lymfatické uzliny;
 • nedostatek chuti k jídlu;
 • obtížnost mluvení

Příznaky zmizí během několika dnů. Slabost a nízká teplota mohou přetrvávat déle. Angina u dětí se může vyskytnout s některými komplikacemi:

 • revmatická horečka, v současné době vzácně pozorovaná v důsledku účinné antibiotické léčby;
 • glomerulonefritida je podezřelá, když má dítě hematurii, edém, vysoký krevní tlak;
 • tonzil absces, což je lokální komplikace, je podezřelý, když má dítě trisismus, jeho hlas se mění, horečka se zvyšuje a má špatný dech;
 • sinusitida.

Diagnóza bolesti v krku u dítěte je nejčastěji prováděna na základě klinického obrazu a anamnézy. V případě pochybností lze provést bakteriologické vyšetření výtěru z krku. Je také možné provést rychlý test na streptokoky, jehož výsledek je k dispozici během 10 minut. Vizuální vyšetření může být nezbytné, pokud je podezření na komplikaci (například peritonsilární absces).

Na základě symptomů se mandlí liší od obvyklého zánětu mandlí nebo zánětu hrdla. Bolesti v krku jsou většinou děti 4-7 let. Je snadné dostat angínu a v horkém počasí. Onemocnění se nejčastěji vyskytuje na jaře av létě. K zánětu mandlí a hltanu nejčastěji dochází k náhlým změnám teploty, například zmrzlině nebo chlazeným nápojům v horkých dnech. Infikovaný také přispívá k ucpání nosu a dýchání v ústech.

Zpět na obsah

Léčba anginy pectoris u dítěte

Jak léčit bolest v krku u dětí? Léčba bakteriální tonzilitidy u dítěte je použití antibiotické léčby lékařem. Když je podezření, že příčinou onemocnění je virová infekce, jsou u dětí vyžadovány léky na angínu, které mají antipyretický, protizánětlivý, lokální anestetický účinek. V případě obstrukce dýchacích cest se při léčbě používají inhalační metody - glukokortikoidy. Léčba anginy pectoris by měla trvat asi 10 dní.

V situacích, kdy zvětšené mandle ztěžují dýchání nebo jsou podezření na komplikace, může být nutná hospitalizace. Sání bonbóny a použití teplé obklady na krk může být prospěšné při zmírnění bolesti v krku. Reliéf pro dítě také přináší kloktání protizánětlivými látkami, například infuzí šalvěje, heřmánku nebo solného roztoku (1 lžíce na 0,5 l vody).

Pro snížení tělesné teploty můžete užívat léky dostupné v lékárnách bez lékařského předpisu. U dětí mladších 12 let nepoužívejte salicyláty, například kyselinu acetylsalicylovou, jako antipyretika, vzhledem k možnosti poškození jater.

Během léčby je třeba si uvědomit vhodnou dietu. Jídlo pro pacienta by mělo být tekuté, je nejlepší ve formě obilovin, aby nedráždilo ještě více krku. Můžete dát polévky, pudinky, vařené a pyré ovoce.

Jídla by měla být studená nebo mírně teplá. V případě horečky se doporučuje užívat velké množství tekutiny, například mírně chlazený čaj s citronem a medem. Pokud je zánět mandlí a hltanu způsoben bakteriemi ze skupiny streptokoků, doporučuje se po předchozím onemocnění provést základní laboratorní testy: krevní test, ESR, vyšetření moči a EKG.

Zpět na obsah

Recidivy a komplikace anginy pectoris

U některých dětí, zejména se sníženou imunitou, dochází k recidivě angíny, a to i každé 2-3 týdny. Pokud se infekce vrátí, měli byste si vzít výtěr z krku a určit, který bakteriální kmen způsobuje bolest v krku. Pak pro léčbu nemoci můžete přesně zachytit antibiotikum. Je nutné podporovat imunitní systém dítěte. Recidivující tonzilitida vyžaduje konzultaci s laryngologem. V případě hnisavé tonzilitidy je v některých případech nutný postup pro odstranění mandlí.

Pokud léčba bolesti v krku začíná příliš pozdě nebo trvá příliš krátkou dobu, mohou nastat komplikace. Nejčastější je absces mandlí. Abscesy se vyskytují nejčastěji, když je bolest v krku špatně léčitelná, to znamená, že antibiotika nepůsobí na tyto kmeny bakterií, nebo je dávka léku příliš malá. Při léčbě abscesu je nutný chirurgický zákrok a odstranění hnisavých formací. Další léčba je použití antibiotické terapie po dobu přibližně 12 dnů.

Jaké komplikace mohou nastat během průchodu anginy pectoris? To je:

 • zánět vedlejších nosních dutin;
 • zánět středního ucha;
 • zánět lymfatických uzlin v krku;
 • mastoiditida;
 • zánět meningů;
 • pneumonie;
 • zánět ledvin;
 • infekční endokarditida.

Recidivující tonzilitida je obvykle způsobena streptokokovými bakteriemi. Streptokoky jsou velmi zákeřné patogeny, protože stimulují imunitní systém k produkci protilátek, které mohou napadnout srdce a ledviny. Častou komplikací opakovaných bakteriálních infekcí je hypertrofie mandlí. Příznaky komplikací jsou rýma, bolesti hlavy, potíže s dýcháním a polykání.

Zpět na obsah

Prevence anginy pectoris

Jak se vyhnout infekci anginou pectoris? Prevence spočívá především v izolaci dítěte od nemocného a v včasném zařazení antibiotik do léčby. Měli byste své dítě naučit měnit počasí, teplotní změny nebo nepředvídané situace, jako např. Namočené boty. Dobrá volba zde je kalení. Dítě by se mělo co nejvíce pohybovat a trávit čas na čerstvém vzduchu. Odborníci doporučují denně 2 hodiny chůze.

Byt by neměl být příliš horký, tzn. teplota by neměla překročit 19-20 stupňů. Kromě toho byste si měli být vědomi systematického větrání místnosti a absolutního zákazu kouření. Dítě můžete ve sprše střídat střídavě s teplou a studenou vodou a doporučit mu, aby procházel kolem bytu naboso a ve světlém oblečení.

Mimo dům musíte věnovat pozornost tomu, jak je dítě oblečeno.

Je velmi důležité, aby nedošlo k přehřátí. Je nutné, aby se pohyboval co nejvíce: běh, cyklistika, plavání atd. V případě kalení je velmi důležitá systematičnost. Díky ní bude tělo rozvíjet své metody obrany. Změna klimatu je velmi dobrý nápad: jít na hory, do moře, do vesnice nebo do sanatoria po dobu nejméně 2 týdnů. Pak tělo podstoupí určitý druh tréninku imunitního systému, aby se přizpůsobilo novým podmínkám.

Do hlavního menu

Opakující se bolest v krku?

Dobré odpoledne Dcery 3,5 roku. Před 2 týdny měla bolest v krku. 5 dní byla teplota téměř 40 stupňů. Dítě bylo velmi pomalé, teplota se téměř nezastavila. Nic nejedla, jen viděla. Hrdlo červené, bílé na mandlích, hlen a kašel nebyly. Třetí den lékař předepsal antibiotikum (flemoxin solutab), pil pět dní. Po ústupu teploty v ústech se vynořil hrozný plak (např. Stomatitida): zuby měly dásně, celou oblohu, dásně a mandle s krkem v bílém plaku, jako vředy. Lékař nás varoval, že to může vyskočit. Mazali Holisalom. Pro dítě bylo dokonce těžké mluvit. Velmi tenké. Vypadá to, že všechno šlo, 5 dní bylo dítě veselé a veselé, jedl dobře a v sobotu se teplota začala znovu zvyšovat. V pondělí zavolala doktorku, řekla, že vypadá jako relaps bolesti v krku. Ale tentokrát je nemoc jiná. Při teplotě 39 let je dítě aktivní, jí, hraje. Nestěžuje si na bolest v krku, i když na mandlích je opět bílý květ. Žádný kašel, ale dítě začalo mluvit v nose, i když není žádný snot. Lékař nepřišel do mé (moje v nemocnici), neřekl nic, řekl, že by to bylo horší - volání. Neexistuje možnost jít na testy (já jsem sám doma se dvěma malými dětmi, teď není nikdo, kdo by pomohl). Nejvíce mohu udělat, je zavolat Lauru do domu, ale není ani expert. Velmi se bojí komplikací anginy pectoris. Pro dnešek je dcera energická, teplota 37 s ocasem, neublížím. Raid se zmenší, ale děsí mě to. pomoci pochopit situaci. Je možné ji odstranit sami? Měl bych zavolat Lauru?

Přihlášení Registrace Pouze registrovaní uživatelé mohou komentovat.

Vrchní foto bylo pořízeno právě teď, spodní včerejška.

Dítě má kašovité masy. Je nutné pokračovat v užívání AB.

opět flemoxin solyutab? kolik dní to dávám? 5 nebo více 10?

dítě je nyní bez teploty. antibiotika, aby nedošlo k komplikacím?

Přátelským způsobem musíte projít obecnou analýzou krve a moči, provést revmatické testy, zjistit, že demolice (vše často jde do sinusitidy), EKG, ultrazvuk srdce, ledviny. kloubů a po tom všem rozhodnout, jaký druh antibiotika pít. Osobně se mi nelíbí Flemoxin a nejsem si jistý, zda je třeba pokračovat v této konkrétní droze a zároveň, aniž bych viděl dítě objektivně, nemohu dát léčebné účely.

Děkuji Já bohužel. uvězněn. manžela na služební cestě, příbuzní nepomáhají. proto není možné jít na kliniku a být vyšetřen lékaři. Mimochodem, před 1,5 měsícem, bylo dítě vyříznuto z lipomu v celkové anestezii a anesteziolog byl nespokojen s našimi lymfatickými uzlinami a mandlemi. Řekl, že je třeba snížit adenoidy.
Je možné chodit v naší poloze, bez teploty, ale s takovým dotekem?

Pokud dítě není navíjení, pak můžete chodit

Vy sami říkáte, že nemoc je jiná, to znamená, že se jedná o novou nemoc.
bylo těžké říci, co bylo poprvé, ale podobá se enterovirové infekci více než skutečný bolest v krku, samozřejmě, že se nevzdali šmouh. 5 dnů antibiotika pro bolest v krku - velmi málo, na to už, kurz - minimálně 10 dní
je-li dítě schopno opláchnout, můžete se pokusit opláchnout po jídle, ale nevidíte-li tento nálet, je velmi těžké spekulovat, jaká je vaše choroba a jak se chovat

Díky za odpověď! dítě se právě probudilo, bez horečky, veselé. Včera a dnes přiložil fotku krku. Doufám, že to bude viditelný nájezd, dnes je to velmi málo, ale byly tam červené skvrny. Bohužel dítě nemůže kloktat (mám pokračovat v užívání antibiotik bez lékařského předpisu?

recidivující angina pectoris než léčba?

Dívky, pomoc. Můj syn měl recidivující bolest v krku, poprvé před třemi týdny měl můj syn folikulární bolest v krku, která vypila suspenzi amoxiclavu v dávce 125, 6 dní, nevyléčil, odstranil vředy, ale jeho hrdlo zůstalo červené a oteklé (mám podezření, že on byl jen závislý na amoxiclav protože jen měsíc před jeho quinsy jeho syn měl šarlatovou horečku a ošetřoval jej se stejným amoxiclav) jeho syn opláchl jeho hrdlo, absorboval všechny druhy pilulek, pshikal hexoral, ale tam byl malý zmatek. Včera se můj syn stěžoval na silnou bolest v krku, a dnes jeho syn obecně říká, že také nemůže polykat, jeho teplota vzrostla na 38 let, podíval jsem se do hrdla amygdaly, která byla velmi oteklá, velmi malá vůle v krku, včera byl také nálet. Od včerejška jsme trošku postříkali bioparox, lyugol a opláchli stomatidinem, jen to bylo méně smrtící, ale teplota vzrostla a otoky mandlí se zvýšily. Mám podezření, že je potřeba antibiotikum, ale které? Sumamed nebo Amoxiclav, ale v silnějším dávkování?

Dívky, pomoc. Můj syn měl recidivující bolest v krku, poprvé před třemi týdny měl můj syn folikulární bolest v krku, která vypila suspenzi amoxiclavu v dávce 125, 6 dní, nevyléčil, odstranil vředy, ale jeho hrdlo zůstalo červené a oteklé (mám podezření, že on byl jen závislý na amoxiclav protože jen měsíc před jeho quinsy jeho syn měl šarlatovou horečku a ošetřoval jej se stejným amoxiclav) jeho syn opláchl jeho hrdlo, absorboval všechny druhy pilulek, pshikal hexoral, ale tam byl malý zmatek. Včera se můj syn stěžoval na silnou bolest v krku, a dnes jeho syn obecně říká, že také nemůže polykat, jeho teplota vzrostla na 38 let, podíval jsem se do hrdla amygdaly, která byla velmi oteklá, velmi malá vůle v krku, včera byl také nálet. Od včerejška jsme trošku postříkali bioparox, lyugol a opláchli stomatidinem, jen to bylo méně smrtící, ale teplota vzrostla a otoky mandlí se zvýšily. Mám podezření, že je potřeba antibiotikum, ale které? Sumamed nebo Amoxiclav, ale v silnějším dávkování?

Neodkladně otřete z hltanu a citlivost na ab. Zítra ráno na prázdném žaludku, běžte si vzít nebo zavolat do domu.