Remantadin a alkohol - Kompatibilita

Tabulka ukazuje možnost sdílení alkoholických nápojů a po jakém čase a kdy, vezměte si lék.

• 32 hodin před konzumací žen.

• 14 hodin po pití mužů.

• 20 hodin po pití žen.

• do 15 dnů, pokud byla léčba provedena u mužů a žen.

[! ] Aby se zabránilo možnému ohrožení zdraví, vzdejte se alkoholu po celou dobu léčby.

• kdykoliv během těhotenství.

• za žádných okolností v průběhu léčby muži a ženy.

Pokud je možná nekompatibilita, rimantadin ovlivní poruchy srdečního rytmu - bradykardii nebo tachykardii, projevy akutního srdečního selhání a někdy ortostatickou hypotenzi.

- Ve výpočtech tabulky se bere průměrný opilý (průměrný stupeň intoxikace), vypočítaný v poměru k tělesné hmotnosti 60 kg.

- Na alkohol, schopný působit na lék, se zmínil: pivo, víno, šampaňské, vodka a další silný nápoj.

- I dávka alkoholu může ovlivnit lék v těle.

Pro jednu dávku opitou pro různé nápoje se považuje za:

Kompatibilita jiných léčiv

Léky, které by se neměly užívat před řízením

Druhy výrobků a důsledky jejich společného užívání s různými léky

Nadměrná konzumace alkoholu je škodlivá pro vaše zdraví!

Informace obsažené na této stránce by pacienti neměli používat k samostatnému rozhodování o užívání předložených léků se silnými nápoji a nenahrazují konzultace s lékařem na plný úvazek.

Data ve výpočtech nemohou být absolutně přesné, protože nebyly zohledněny možné jednotlivé rysy organismu.

Pravidla pro kombinování rimantadinu s alkoholickými nápoji

V období vývoje virových infekcí potřebujete vědět vše o kombinaci rimantadinu s alkoholem. Interakce léčiv s alkoholickými nápoji je extrémně nežádoucí a v některých případech zcela kontraindikována. Lék v kombinaci s alkoholem nepříznivě ovlivňuje játra, ledviny a centrální nervový systém.

Remantadin a jeho vlastnosti

Droga má celosvětový název - Remantadini. Hlavní účinnou látkou je hydrochlorid rimantadinu. Dostupné léky ve formě tablet. Remantadin je účinný:

 • s projevy virových onemocnění v počátečních stadiích;
 • jako profylaxe uprostřed chřipkové aktivity a jiných onemocnění.

Návod k použití vysvětluje omezení léčby, které by nemělo překročit 15 dnů. Tento lék se také používá k léčbě následků kousnutí klíšťaty, ale v takových případech to může doporučit pouze lékař. Kontraindikován u lidí s následujícími onemocněními:

 • vysoká citlivost na látky v kompozici;
 • onemocnění trávicího systému;
 • onemocnění ledvin a srdce;
 • problémy s nervovým systémem.

Kompatibilita s alkoholem

Jakýkoli alkoholický nápoj, vstupující do těla, se rozpadá a má negativní toxický účinek na mnohé z jeho oddělení. Z tohoto důvodu jsou lidé, kteří mají vážné nemoci, vystaveni velkému riziku zneužíváním alkoholu. Na druhé straně rimantadin, jednou v těle, také reaguje s játry a jinými orgány, což je nutí pracovat tvrději proti virům. Principem těla je spolupracovat v boji proti různým onemocněním a infekcím a v situacích, kdy je jeden systém oslaben, druhý již není schopen dostatečně odolávat.

Léky ve většině případů pouze stimulují imunitní systém. Tak, být v těle ve stejnou dobu, alkohol a rimantadine vytvořit velkou zátěž na to, a pokud je nemoc v jednom z oddělení, bude automaticky stane slabým článkem.

Kromě vlivu na vnitřní orgány ovlivňuje alkohol také centrální nervový systém, a to jak v době použití, tak po určité době. Antivirové léky mají podobný účinek na nervový systém, takže je zřejmé, že je nelze kombinovat. Je třeba si uvědomit, že nejen silné nápoje, jako je vodka, budou nežádoucí, ale i nealkoholické pivo může způsobit značné škody.

Jak pít alkohol během léčby?

Průběh infekčního onemocnění je nejčastěji doprovázen projevem charakteristických symptomů po dobu 5-15 dnů. Antivirová léčiva mohou zmírnit příznaky 3-5 dnů po zahájení léčby, ale léčba by měla pokračovat po dobu 15 dnů. V tomto období musí být vyloučen příjem alkoholických nápojů.

Zanedbání těchto doporučení bude mít nejen negativní dopad, který již byl popsán, ale také vede k rychlému rozvoji viru a možným komplikacím. Alkoholický nápoj může neutralizovat účinek léku. V situacích, kdy se v době pití alkoholu objevily známky infekce, musíte přestat pít.

Před použitím antivirového léku byste měli počkat 12 hodin. V případě, že příznaky jsou akutní, můžete pít antipyretikum nebo analgetikum.

Léčbu rimantadinem je lepší začít po 12-24 hodinách od pití alkoholu. Po ukončení léčby by měla být také udržována 2–3denní pauza, dokud účinné složky přípravku nevycházejí z krve.

Možné následky užívání rimantadinu s alkoholem

Účinek léku na játra a nervový systém kategoricky vylučuje současné užívání alkoholu s ním. Je důležité si uvědomit, že v případě zanedbání tohoto doporučení vznikne důsledek. To může mít za následek komplikace s vnitřními orgány nebo centrálním nervovým systémem. Příznaky poškození centrálního nervového systému v důsledku kombinace alkoholu a rimantadinu mohou být následující příznaky:

 • rozptýlená pozornost;
 • poškození paměti;
 • podrážděnost;
 • silná citlivost na emocionální změny;
 • bolest hlavy;
 • slabost;
 • závratě.

Toto není úplný seznam možných projevů narušení centrální nervové soustavy. Nalezení pár z nich, musíte přestat užívat léky a alkohol. Pokud příznaky přetrvávají po dlouhou dobu, je třeba si žaludek umýt.

Játra mohou také reagovat na nadbytek toxinů. Charakteristickou reakcí může být:

 • nevolnost;
 • emetické nutkání;
 • angioedém;
 • kožní vyrážky.

Poškození jater může také vést k syndromu bolesti na pravé straně těla. Ujistěte se, že v takových případech se objeví střevní poruchy, kolika a další projevy. Lidé, kteří mají nemoci v chronickém stádiu, mohou mít exacerbace. V takových případech může kompatibilita léčiva s alkoholem vést k nemocniční léčbě.

Zvláště pečlivě vzít lék je nezbytné pro lidi s takovým problémem, jako je alkoholismus. Se systematickým příjmem alkoholu je tělo tak slabé a otrávené, že i sebemenší dopad na něj může mít za následek velké zdravotní problémy. V takových situacích, před zahájením léčby, stojí za to podstoupit průběh očisty těla toxinů, s nimiž je po dlouhém záchvatu nasycen.

Recenze

Lidé, kteří zaznamenali negativní reakce na společné užívání alkoholu a rimantadinu, často popisují vzrušený stav. Tyto příznaky naznačují, že alkohol zhoršuje účinky léku na centrální nervový systém. Stížnosti na zhoršení koordinace pohybů, nedostatek schopnosti zaměřit se na něco, přímo naznačují, že se pozornost upírá.

Tam jsou také obtížnější situace, kdy osoba, která opustila recenzi ukazuje podrážděnost a agresivitu. Tyto projevy jsou zvláště nebezpečné při řízení automobilu. Remantadin je kompatibilní s některými léky, ale jeho použití s ​​paracetamolem je nežádoucí.

V recenzích se pacienti často stěžují na zvracení a žaludeční problémy. Často pacienti hovoří o porušení jater a žlučníku, exacerbaci chronických onemocnění.

Závěr

Nepoužívejte antivirotikum rimantadin s alkoholem. Možné negativní reakce centrálního nervového systému a organismu jako celku. Alkohol můžete pít pouze po 2-3 dnech od ukončení léčby.

Kompatibilita rimantadin a alkohol

Mnozí z našich spoluobčanů jsou přesvědčeni, že alkohol přispívá k léčbě virových onemocnění. A někteří dokonce používají vodku spolu s antivirotiky, aby „zvýšili terapeutický účinek“, aniž by přemýšleli o tom, jak je „bezpečné“ pro tělo. Vezměte alespoň rimantadin. Můžu tento lék užívat během záchvatů nebo s malým množstvím alkoholu? Jaké jsou důsledky pro tělo?

Co je rimantadin

Remantadin je léčivo s antivirovými vlastnostmi. Zpravidla se léčivo používá k prevenci a léčbě některých kmenů chřipky, herpesu a klíšťové encefalitidy. Remantadin je jedním z nejúčinnějších a nejdostupnějších léků, a proto zůstává jedním z nejpopulárnějších a nejrozšířenějších. Mnoho pacientů užívá tento lék pro vlastní léčbu virových onemocnění, často ignoruje návod k použití.

Remantadin, stejně jako všechny léky, má vedlejší účinky a pravidla podávání. Varování uvedená v návodu k použití nebyla vynalezena za nic, ale byla sestavena na základě laboratorních experimentů a pozorování odborníků. Předtím, než postupujeme přímo k věci, zda je možné kombinovat rimantadin a alkohol, je třeba pochopit, alespoň obecně, povahu tohoto zdravotnického přípravku.

Vzhledem ke speciálnímu chemickému složení přispívá rimantadin do organismu k tvorbě interferonu. Tato látka je speciální protein, který chrání tělo před cizími tělesy, zejména viry. Jinými slovy, interferon je nezbytný pro člověka, aby posílil imunitu, as ní i ochrannou funkci těla. Pomůže Remantadin posílit imunitní systém, pokud je opilý alkoholem?

Jak lék reaguje s alkoholem

A tady to je - odpověď na hlavní otázku: je možné současně pít rimantadin a alkohol? Stručně řečeno, lékaři proti tomu kategoricky radí. Chcete vědět proč, pak pokračujeme. Níže uvádíme hlavní nebezpečí takové kombinace.

Zvýšené vedlejší účinky

Bez ohledu na to, jak žádoucí, ale téměř všechny léky mají své vlastní vedlejší účinky. A v souvislosti s používáním alkoholu se dále zvyšují. To znamená, že při užívání „koktejlu“ rimantadinu a alkoholu nebude s největší pravděpodobností možné vyhnout se závratě, nervovým poruchám, nevolnosti, zvracení, bolestem hlavy. Existuje také zvýšené riziko alergických reakcí, jako jsou vyrážky, průjem nebo angioedém.

Kromě toho je třeba chápat, že taková nebezpečná kombinace zvyšuje riziko předávkování lékem, a to není jen nepříjemné, ale skutečně nebezpečné důsledky. Například předávkování amantadionem, který je součástí rimantadinu, může způsobit arytmii, halucinace a dokonce způsobit smrt.

Další stres na játra a ledviny

Jakýkoliv lékařský přípravek, vstupující do těla, má určitý účinek na játra a ledviny, které jsou určeny k očištění těla toxinů a produktů rozkladu. To znamená, že užívání jakéhokoliv léku je již zátěží pro tyto orgány. Současně se zbytky štěpeného ethanolu vylučují z těla také játry a ledvinami, což stojí za zmínku, nepřidává zdraví. Ukazuje se tedy, že v kombinaci s rimantadinem a alkoholem se účinek na játra a ledviny zvyšuje dvakrát. A pokud pacient již měl čas na přenos hepatitidy, trpí jaterní nebo renální insuficiencí nebo cirhózou, navíc by neměl být v pokušení osudu a testován na kompatibilitu s alkoholem a léky.

Dopad na imunitu

Jak již bylo zmíněno, hlavní funkcí léku rimantadin je posílení imunitního systému stimulací produkce interferonu. Vzpomeňme si, jak ethanol ovlivňuje imunitní systém. Výzkumníci již dávno zjistili, že alkohol oslabuje ochranné funkce těla a při systematickém užívání alkoholu je tělo téměř zcela zbaveno imunity. S tímto vědomím je jasné, proč se lékaři staví proti současnému užívání alkoholu a rimantadinu. Ethanol eliminuje příznivé účinky antivirotik, takže léčba rimantadinem je bezvýznamná. Kromě toho je třeba chápat, že během chřipky, akutních respiračních virových infekcí nebo jiných virových onemocnění je tělo také oslabeno bez alkoholu a pití alkoholu zvyšuje pouze pravděpodobnost vážnějšího poškození viry.

Dopad na centrální nervový systém

Sám alkohol již není nejlepším způsobem, jak ovlivnit centrální nervový systém, a v kombinaci s léky, včetně rimantadinu, je negativní dopad zesílen. Mezi nežádoucími reakcemi způsobenými takovým „koktejlem“ může být snížená koncentrace, nervozita, závratě a depresivní stavy doprovázené myšlenkami na sebevraždu.

Vliv na metabolismus alkoholu

Studium interakce alkoholu s drogami vedlo k dalšímu neuspokojivému závěru. Alkohol, dostat se do lidského těla s některými léky, neprochází nezbytnými fázemi metabolismu. V důsledku toho je tělo otráveno acetaldehydem. Tento stav je doprovázen příznaky velmi špatné kocoviny.

Jak kombinovat rimantadin a alkohol

Pokud je z nějakého důvodu požití alkoholu nevyhnutelné nebo osoba, které se dříve podařilo pít alkohol, je v následujících hodinách lepší odmítnout užívat Remantadine. Časový rozdíl mezi alkoholem a antivirotiky by měl být nejméně 6 hodin. Tato doba je nezbytná pro úplnou eliminaci ethanolu ze žaludku, aby se jistě zabránilo nežádoucímu setkání těchto dvou látek. Pokud však pacient pil pilulku Remantadine poprvé, měl by trvat nejméně 12 hodin, než si sklenici vezme (to je doba potřebná k odstranění účinných látek z těla).

Alkohol, zejména ve velkých porcích, a pro zdravého člověka nenese žádný prospěch. Co pak mluvit o organismech oslabených virovými chorobami! Na rozdíl od všech mýtů, alkohol je jed, ne lék. A čím více byste neměli kombinovat alkoholické nápoje s léky. Tato "výbušná směs" nestačí k tomu, aby nepomohla zlepšit zdraví, ale může také významně zhoršit stav pacienta.

Můžu vzít rimantadin a alkohol

Remantadin je účinné antivirotikum, které má vysoký protizánětlivý účinek a výrazné anti-toxické vlastnosti. Je však možné užívat rimantadin a alkohol - tato otázka zůstává kontroverzní a není plně vyřešena.

Indikace pro použití

Účinná látka stejného názvu obsažená v tabletách má škodlivý vliv na patogenní mikroby patřící virům různého původu a zabraňuje jejich další reprodukci v těle. Existuje tedy rychlá inhibice nástupu onemocnění.

Lék je vhodný pro úspěšný boj proti chřipkovým virům, encefalitidě na buněčné úrovni, blokování fúze zdravé buňky a infikované buňky. Remantadin podporuje aktivní produkci interferonu v těle a zvyšuje aktivitu lymfocytů v krvi.

Při analýze četných pozitivních recenzí o tomto léku lze určitě říci, že nemá prakticky žádné vedlejší účinky a může být úspěšně aplikován nejen dospělými, ale také v dětství.

Nejdůležitějším bodem léčby je začít užívat lék v počáteční fázi onemocnění. Zlepšení lze pozorovat doslova druhý den.

Hlavní indikace pro použití jsou: ARVI, chřipka A, B a C, nachlazení a jejich prevence, encefalitida, její prevence.

Udělejte si rychlý přehled a získejte bezplatnou brožuru "Kultura pití alkoholu".

Jaký alkohol pijete nejčastěji?

Jak často pijete alkohol?

Máte další den po pití alkoholu touhu "vystřízlivit"?

Jak si myslíte, který systém alkoholu má nejvíce negativní dopad?

Myslíte si, že opatření vlády na omezení prodeje alkoholu jsou dostačující?

Sdílejte své výsledky:

Facebook Twitter Google+ VK

Požadovaná dávka a režim předepsaný ošetřujícím lékařem, doba trvání léčby není delší než pět dnů.

Kontraindikace

Navzdory pozitivním účinkům na tělo pacienta má tato léčba několik omezení. Antivirová léčba je zakázána, když:

 • individuální nesnášenlivost ke specifickým složkám základního léčivého přípravku;
 • zhoršená absorpce glukózy a laktózy;
 • onemocnění jater;
 • změny srdeční frekvence a vysokého krevního tlaku;
 • těhotenství a kojení;
 • různé formy epilepsie.

S opatrností je rimantadin předepisován pro starší osoby. Lék má významný vliv na koncentraci pozornosti a psychomotoriky, v souvislosti s níž se nedoporučuje řídit vozidla a pracovat s komplikovanou mechanikou v době užívání léku.

Nedoporučuje se kombinovat hlavní léčivou látku s aspirinem, paracetamolem a cimetidinem, protože jejich současné užívání snižuje účinnost účinku rimantadinu na škodlivé viry. Během léčby by měly být opuštěny přípravky obsahující kofein, jinak se vedlejší účinky na centrální nervový systém zvýší.

Interakce s alkoholem

S ohledem na omezení v době užívání léku s alkoholem, v pokynech pro přípravu těchto informací není k dispozici. V této situaci tedy zbývá jen hledat radu zkušeného odborníka.

Jednoznačná odpověď se samozřejmě sníží na kategorický zákaz slučitelnosti rimantadinu s alkoholem, jsou však chvíle, kdy člověk konzumuje určitou dávku nápoje obsahujícího alkohol a náhle zjistil, že je nemocný. Taková praxe je docela možná a pacient musí pochopit, jaké důsledky v tomto případě očekávat.

Podle informací získaných z různých názorů běžných občanů a lékařských odborníků se zkušenostmi lze říci, že jednorázová konzumace alkoholu v malých dávkách z větší části nebude mít negativní dopad, ale ani na něj nebudete mít pozitivní vliv.

V době pití alkoholických nápojů trpí samotnou imunitou a obrana těla oslabuje. Pravděpodobnost poškození buněk viry různých etymologií se proto zvyšuje.

A pokud je proces onemocnění zahájen a zhoršován intoxikací alkoholem, je nemožné, aby se zdravé buňky vyrovnávaly se škodlivými toxiny a onemocnění se začíná rozvíjet. V tomto případě je použití rimantadinu a jeho analogů irelevantní a dokonce škodlivé.

Nervový systém, gastrointestinální trakt trpí, a to vše je dvojnásobek velikosti, protože ovlivňuje životně důležité orgány jak samotného léčiva, tak i látek obsahujících alkohol.

Pravděpodobnost projevu vedlejších účinků se zvyšuje, a to nejen těch, které jsou uvedeny v návodu k použití, ale i jiných neočekávaných. Pokud se vyskytnou abnormality v játrech a ledvinách, požití látky obsahující alkohol může pouze zhoršit polohu pacienta a způsobit intoxikaci těla.

Nyní je logické uvažovat o schématu užívání drogy, několik hodin po konzumaci alkoholu. Je důležité si uvědomit, že pití léku je povoleno pouze po 6 hodinách, aby se zabránilo nežádoucímu kontaktu látek obsažených v alkoholu a složek antivirového léčiva.

V každém případě by se každý měl sám rozhodnout, jak důležitá je touha konzumovat takové nápoje v době léčby a zda jsou možná zdravotní rizika srovnatelná s touto škodlivou touhou.

Recenze

Natalia, Moskva

Studený lék je úžasný, jedna věc je špatná: neexistuje žádná známka interakce s alkoholem, což je škoda. Ukázalo se, že den předtím, než jsem měl kamaráda na narozeninové párty, jsem trochu pil a ráno jsem se ocitl při vysoké teplotě a můj celkový stav byl jako chřipka. V domácí lékárničce, s výjimkou Rimantadine, nebylo nic nalezeno, musela být přijata opatření okamžitě, ale nechtěla jsem ani riskovat. Rozhodl jsem se a začal pít tyto pilulky. Zlepšení přišlo doslova druhý den, nevšiml jsem si důsledků pití drogy po alkoholu.

Sergey, Nalchik

Nějak se stalo, že na služební cestě jsem sebral nějaký druh virové infekce: můj nos byl bolavý, bolelo mi hrdlo a můj všeobecný stav nechal hodně být žádoucí. Děkuji pečující ženě za to, že do kufru vložila ty nejpotřebnější léky, mezi nimiž jsem objevil Remantadin. Přiznávám, že den předtím se svými obchodními partnery jsem pil moc, ale nebylo kam jít, rozhodl jsem se vzít si pilulku. Můj stav se naštěstí nezhoršil a pokračoval v léčbě. Všechno skončilo dobře, ale nedoporučuji ostatním, aby experimentovali a užívali alkohol a léky současně.

Angelina, Omsk

Velmi dobrý lék na chřipku a nachlazení, jehož jediným negativem je, že léčba by měla být zahájena okamžitě, při prvních příznacích, jinak je zbytečné pít. Pokud jde o současné užívání alkoholických nápojů, je jasné, že žádný lék s alkoholem není v žádném případě kompatibilní.

Analogové léky - Rimantadine

Mezi známé analogy uvažovaného antivirového léku je Rimantadine považován za nejoblíbenější a především proto, že je mnohem levnější cenou.

Účinná látka v obou léčivech je stejná, druhá má však více kontraindikací: kromě výše uvedeného se přidává dětský věk do sedmi let, onemocnění ledvin a štítné žlázy.

Dávka léčiva pro profylaktické účely v Rimantadinu je 2krát vyšší. Také tento analog hlavního léčiva se nedoporučuje používat společně s absorpčními a antipyretickými léky.

Další významnou nevýhodou podobného antivirového činidla je to, že prošel podstatně méně klinických studií a v tomto případě je obtížné posoudit kvalitu léčiva.

Rozhodování o tom, která z navrhovaných možností použití a zda je možné samostatně vyměnit jeden lék za jiný, je čistě individuální otázkou, takže nejprve musíte všechno správně analyzovat, zvážit a včas se poradit se svým lékařem.

Hlavní věc v této věci je vzít předepsané léky včas a usilovat o rychlé uzdravení.

Léčba alkoholismu je nemožná.

 • Vyzkoušel mnoho způsobů, ale nic nepomáhá?
 • Je další kódování neefektivní?
 • Ničí alkohol vaši rodinu?

Nezoufejte, našel účinný prostředek alkoholismu. Klinicky prokázaný účinek, naši čtenáři se snažili sami. Přečtěte si více >>

Rimantadin a alkohol: kompatibilita, kontraindikace

Forma uvolnění a složení (aktivní složka) t

Aktivní složkou léčiva je hydrochlorid rimantadinu. Je ve formě tablet a kapslí.

Tablety Remantadinu jako pomocné látky obsahují mikrokrystalky celulózy, laktózu, stearát hořečnatý a bramborový škrob. V kapslích jsou kromě těchto složek přítomny kyselina stearová, želatinové sloučeniny, oxid titaničitý a barvivo.

 • Lék ve formě tablet má plochý válcový tvar a je zbarven bíle. Obaly představují planimetrické obaly uložené v krabicích z lepenky.
 • Kapsle "Rimantadine" bílá, s práškovou látkou uvnitř. Barva kompozice se může lišit od růžové až světle hnědé, bělavé skvrny jsou přítomny. Balení znamená totéž jako tablety.
 • A "Remantadin" pro děti je prezentován ve formě sirupu a schválen pro použití od 2 let.

Lék je dovoleno skladovat až 5 let od data výroby na suchém a tmavém místě. Doporučená teplota je maximálně 25 stupňů.

Můžu pít alkohol při užívání antivirového léku?

Doporučuje se užívat „rimantadin“ pro děti a dospělé k prevenci a léčbě chřipky v počátečních stadiích. Pomůže to neinfikovat během vypuknutí sezónních epidemií.

Stejně jako terapeutický nástroj určený k prevenci klíšťové encefalitidy po bodnutí hmyzem.

Navzdory tomu, že lék lze volně nakoupit v lékárně, neprovádějte samoléčbu. Před použitím se poraďte s odborníkem, pokud jde o režim a dobu podávání.

Co pomáhá antivirotikum

Použití "rimantadinu" je často doprovázeno exacerbací chronických onemocnění. Zvláště nebezpečné jsou epilepsie a arteriální hypertenze a také aterosklerotické vaskulární léze. V těchto situacích se doporučuje snížit denní dávku léku na 0,1 g, jinak existuje vysoké riziko hemoragického krvácení.

Kromě toho může lék poškodit i zdravého člověka, pokud ho pijete na lačný žaludek. Užívejte lék pouze po jídle, s velkým množstvím vody.

Analogy léčiva rimantadin

Nejznámější analog "rimantadinu" je považován za lék "rimantadin". Účinná složka těchto léčiv je stejná a indikace pro podání jsou podobné. Proto je pro mnohé otázka otevřená, co je lepší koupit, a ne brát rimantadin a rimantadin pro testování - jaký je rozdíl mezi nimi?

 1. Především se jedná o pomocné látky.
 2. Kromě toho je "Rimantadin" prezentován výhradně v dávce 0,05 g, zatímco "Remantadin" - 0,05 a 0,1 g.
 3. Kromě toho je cena jiná. Pokud Rimantadin lze zakoupit za méně než 100 rublů, náklady na Remantadin je 300 rublů.

Rimantadin a alkohol

Remantadin (jak lékaři, tak pacienti často nazývají tento lék rimantadin - to je také pravda) je možná nejznámějším antivirotikem, který lidé aktivně užívají během epidemií chřipky a nachlazení. A skutečně, tento lék dokonale pomáhá vyrovnat se s vážnými příznaky virových infekcí a jako prevence to bude nejlepší volba. Problém je, že většina lidí užívá Remantadine v zimním období, a toto období je prázdnin! Otázka, zda rimantadin může být konzumován s alkoholem, je zajímavá pro mnoho lidí - novoroční svátky jsou dlouhé, ale užívání tohoto léku by mělo trvat 5 dní. Zkusme na to přijít.

Oficiální pokyny rimantadina

Pokud si pečlivě prostudujete anotaci k zvažovanému léku, nenajdete žádné varování, že rimantadin a alkohol jsou neslučitelné - mimochodem, stává se hlavním argumentem ve prospěch pití alkoholu při užívání antivirotik. A co říkají odborníci?

Remantadin je kontraindikován u osob s vysokou citlivostí, těhotných žen a kojících matek, pacienti, kteří mají v anamnéze diagnostikované patologické stavy ledvin a jater, tyreotoxikóza také tento lék odmítají - tyto údaje jsou uvedeny v oficiálních pokynech. To znamená, že rimantadin má negativní vliv na práci těchto orgánů, ale alkohol má také destruktivní účinek na játra a ledviny! Z toho můžeme vyvodit, že užívání současně uvažovaného léku a nápojů obsahujících alkohol výrazně zvyšuje toxický účinek na tělo.

Pijáci tvrdí, že opakovaně kombinovali příjem alkoholu s rimantadinem a necítili žádné následky, což znamená, že se nic nestane. Lékaři se však na to „dívají“ jiným způsobem: neexistují žádné vnější projevy negativního dopadu dané kombinace, ale toxický účinek se uskuteční bez selhání, možná o něco později.

Věnujte pozornost: v ukrajinské verzi anotace na lék "Remantadin" je jasně uvedeno, že užívání léku by nemělo být kombinováno s užíváním alkoholu, protože to může vyvolat nežádoucí vedlejší účinky ve formě negativního vlivu na centrální nervový systém.

Důsledky současného užívání rimantadinu a alkoholu

A zvažovaný lék a ethanol obsažený ve všech alkoholických nápojích se nevyhnutelně „setkají“ v žaludku. Ethanol, který je jedem pro lidské tělo, v procesu destrukce prochází játry - orgán, který je schopen neutralizovat své negativní akce. A to samé se děje s tabletami Remantadinu, což znamená, že některé z těchto dvou látek nebudou neutralizovány játry.

Kombinace dotyčného antivirotika a alkoholu významně zvyšuje šanci na nežádoucí účinky. Patří mezi ně zvýšená nervozita a oslabení pozornosti. Osoba užívající takový „koktejl“ po chvíli může začít pociťovat nevyskytující se pocit nevolnosti, může se vyvinout poruchy trávicího ústrojí, které projeví průjem a zvracení. Taková porucha často vede k intoxikaci těla, což znamená, že k těmto příznakům budou přidány bolesti hlavy a celková slabost.

Odděleně stojí za to se dotknout otázky vlivu kombinace rimantadinu a alkoholu na centrální nervový systém. Takovýto toxický účinek se však může jevit jako nemotivovaná podrážděnost, závratě. V některých případech může osoba vstoupit do stavu deprese.

Kromě toho nezapomeňte, že alkohol snižuje imunitu, a ve skutečnosti užívání Remantadinu zahrnuje boj proti virům - tato kombinace je plná neutralizace terapeutického účinku. A zde mohou být důsledky naprosté absence terapeutického účinku velmi rozdílné - například nachlazení vyvolává komplikace ve formě zánětlivého procesu v dýchacích cestách, otitis.

Vezměte prosím na vědomí: pokud byl alkohol odebrán, pak bude možné použít antivirový lék pouze po 6 hodinách. Pokud byla naopak tableta přípravku Remantadin poprvé opilá, alkohol může být užíván až po 12 hodinách - maximální doba pro uvolnění účinné látky z těla.

Navzdory svátkům a velké touze oslavit je pitím alkoholických nápojů se vyplatí jednat moudře. I banální nachlazení může vést k rozvoji závažných komplikací, co můžeme říci o chřipce! Je nutné léčit virové infekce, ale pouze mimo kombinaci léků a alkoholu.

Yana Alexandrovna Tsygankova, lékařský recenzent, praktický lékař nejvyšší kvalifikační kategorie.

13,344 zobrazení, 1 zobrazení dnes

Kombinace rimantadinu s alkoholem: pravidla, komplikace

Remantadin je antivirotikum, které se nejčastěji užívá v zimě k léčbě chřipky. Maximální doba léčby je do 15 dnů, ale doporučuje se pít Remantadin po dobu nejvýše 5 dnů. Nelze kombinovat prostředky s alkoholem. Ztratí svou účinnost a bude mít toxický účinek na játra, ledviny a centrální nervový systém.

Interakce při kombinaci

Když léčivo vstupuje do těla, současně s alkoholem má mírně dráždivý účinek na sliznici žaludku. Hlavní část rimantadinu se vstřebává do tenkého střeva a stimuluje imunitní systém. Poté se lék přenáší krevním oběhem, proniká hematoencefalickou bariérou při hledání virových částic. Acetaldehyd, intermediární produkt metabolismu alkoholu, spolu s lékem vstupuje do mozkových cév a přispívá k jejich zúžení. Existují vedlejší reakce způsobené amplifikací toxických vlastností rimantadinu pro centrální nervový systém (závratě, zmatenost) s acetaldehydem a kyselinou octovou.

Pak je hlavní část léku neutralizována v játrech na metabolity. Rozštěpení ethanolu probíhá na stejném místě, za vzniku acetaldehydu a poté acetátu nebo kyseliny octové za působení enzymu alkoholdehydrogenázy. Při zneužívání alkoholu způsobují současné procesy transformace rimantadinu a acetaldehydu rozvoj toxické hepatitidy nebo tukové degenerace jaterních buněk. Odstranění produktů zpracování rimantadinu a ethanolu provádí ledviny. Objevují se v primární moči a nejsou absorbovány tubuly.

Vedlejší účinky a komplikace

Důsledky užívání etanolu a rimantadinu jsou zvýšená otrava těla. Vedlejší účinky, které se vyvíjejí u zdravých lidí v kombinaci:

 • bolesti hlavy a závratě, rychlá intoxikace;
 • nevolnost a zvracení;
 • epileptické záchvaty;
 • selhání ledvin a jater;
 • bolest žaludku, zhoršení gastritidy.

U pacientů s neuropsychiatrickými poruchami není možné použít kombinaci alkoholu s pilulkami, což zhorší základní onemocnění, přispěje k aktivaci centrálního nervového systému a vzniku ektopických ložisek excitace. Mohou zasahovat do koordinace pohybů, způsobovat záchvaty a třes končetin.

Pacientům s chronickou renální insuficiencí a starších 65 let je zakázáno kombinovat léky a alkohol. Alkohol má diuretický účinek, rimantadin se hromadí v toxických koncentracích v ledvinách. To způsobí akutní záchvat selhání ledvin, pokles kreatininu a vznik akutní retence moči.

Tato kombinace vede ke zvýšeným vedlejším účinkům léku (snížená koncentrace, nervozita, nespavost, dyspepsie), a to nejen na zatížení jater a ledvin. Kromě negativních účinků na tělo se nedoporučuje pít rimantadin během svátku kvůli poklesu účinnosti léku. Nástroj má vysokou citlivost pouze na kmeny viru chřipky A a pouze první den po infekci. Pod vlivem ethanolu se účinnost léčiva sníží alespoň dvakrát a infekce během této doby se může v těle mutovat a množit.

Odpovídající pravidla bez poškození

Kompatibilita tablet Rimantadine s alkoholickými nápoji je možná, pokud konzumujete více než 10 gramů čistého alkoholu (přesné množství závisí na stupni produktu). Maximální denní dávka léčiva v této situaci je 200 mg. V tomto případě se nemůžete bát nežádoucích účinků, ale účinnost samotné tabletky bude minimálně poloviční.

Pokud bylo původně odebráno větší množství alkoholu, je nutné před konzumací léku dodržet alespoň šest hodinový interval. V případě užívání rimantadinu v denní dávce alkoholických koktejlů by alkohol neměl pít během následujícího dne, ale lépe než dva. Tak snižte toxický účinek alkoholu na játra a ledviny. Úplně jedna dávka léku bude z těla odstraněna do 72 hodin.

Kompatibilita rimantadinu a alkoholu je nebezpečná

Remantadin a alkohol opilý nejsou kompatibilní, i když tyto pokyny takové informace neobsahují. Následky kombinace léku s alkoholem mohou být katastrofální.

Vlastnosti rimantadinu

Remantadin patří do skupiny léčiv používaných jako antivirotika. Předepisuje se při léčbě a prevenci chřipkového viru, herpesu, prevenci vzniku klíšťové encefalitidy. Jak je známo, vrchol epidemie chřipky ve většině případů připadá na zimní období, kdy jsou svátky běžnou věcí. A samozřejmě, lidé mají otázku o kompatibilitě a interakci alkoholu a tohoto léku a zda je možné pít alkohol během léčby.

Remantadin je jedním z prvních léků, které mají antivirový účinek na tělo. Zastavuje vývoj virové infekce v těle stimulací produkce interferonu.

Interferon je protein vytvořený v lidských buňkách v reakci na cizí tělesa v těle. To způsobí řetězovou reakci, během které 2-řetězcová RNA a některé jiné molekuly jsou zničeny. V důsledku toho lidská imunita začíná aktivněji a nezávisle chránit před viry.

Používá se k užívání léčiva v následujících případech:

 1. Léčba chřipky způsobené viry skupin A a B (léčivo by mělo být zahájeno, jakmile se objeví první známky onemocnění, protože na jeho vrcholu bude rimantadin neúčinný);
 2. Prevence chřipky během epidemií infekčních a akutních respiračních onemocnění;
 3. Prevence encefalitidy způsobené klíšťaty (onemocnění, které se vyvíjí u lidí, když jsou kousnuti infikovaným klíšťatem).

Hlavní účinnou látkou je amantadin odvozený od adamantanu.

Interakce s alkoholem

Pokyny pro léčivo nejsou informace o jeho interakci s alkoholem. Ale lékaři nedoporučují kombinovat tyto dvě látky.

Obecně lze s kombinací alkoholu a rimantadinu dosáhnout následujících účinků: t

 • Neutralizace léčivých vlastností;
 • Těžká zátěž na játra;
 • Nervové poruchy;
 • Závratě;
 • Zvýšit pravděpodobnost nežádoucích účinků drog.

Konec konců, alkohol, jak je známo, snižuje imunitu, a proto výrazně snižuje, ne-li neutralizuje, antivirový účinek, což je důvod, proč se léčba stane bezvýznamnou.

Kromě toho, jakýkoli lék vzhledem ke svému chemickému složení, tak či onak, nepříznivě ovlivňuje játra a při spárování s alkoholem zdvojnásobí poškození těla. Jak víte, alkoholismus vede k nevratným následkům pro játra: cirhózu a hepatitidu, selhání jater a žloutenku. A pro oslabené tělo je riziko vzniku výše uvedených onemocnění poměrně vysoké.

Existují také různé nežádoucí účinky z centrálního nervového systému člověka. Mezi nimi vystupují: porušení pozornosti soustředění, kroucení hlavy, podrážděnost. Někdy se situace projevuje depresí a myšlenkami na sebevraždu.

Podle výsledků lékařského výzkumu bylo známo, že mnoho léků mění účinek alkoholu na lidské tělo. To se projevuje blokováním štěpení acetaldehydu (první fáze rozkladu alkoholu v těle) a tím i otravy organismu. Jako výsledek, osoba občas zvyšuje projevy kocoviny: únava, bolesti hlavy, nevolnost.

Pokud však byl v průběhu léčby užíván alkohol, aby se zabránilo kontaktu těchto látek v žaludku, měl by být rimantadin vypit nejméně 6 hodin po požití alkoholických nápojů.

Nežádoucí účinky a předávkování

Obecně je rimantadin snadno snášen lidmi. Mezi vedlejší účinky léku patří alergické vyrážky, průjem, tinnitus, deprese, poruchy chůze, pozornosti, podrážděnost, bolest žaludku, chrapot. V takových případech je třeba buď snížit dávku léků, nebo přestat užívat přípravek úplně (v případě závažného zhoršení stavu).

Pokud se při užívání tohoto léku pozorují další nežádoucí účinky, měli byste okamžitě kontaktovat svého lékaře, abyste zjistili příčinu těchto příznaků:

 • Těhotenství (na všech trimestrech);
 • Věk do 7 let;
 • Epilepsie;
 • Chronická a akutní onemocnění jater a ledvin;
 • Thyrotoxikóza nebo Bazedovova choroba (onemocnění štítné žlázy, která se vyskytuje u severozápadních Rusů);
 • Individuální intolerance na amantadin, další složky léčiva.

Vzhledem k tomu, že léčivo má silný účinek na nervový systém, doporučuje se omezit řízení a pracovat s komplexními mechanismy po celou dobu trvání léčby. Lidé trpící epilepsií snižují dávkování rimantadinu na 100 mg denně. V případě abnormalit v játrech a ledvinách au starších pacientů lékař také snižuje dávkování léku (individuálně v jednom případě).

Lékařské statistiky dosud nezaznamenaly případy otravy rimantadinem. Existují však informace o předávkování jeho složkami - amantadinem. Můžete získat výsledky, jako jsou: arytmie, halucinace, nadměrné vzrušení a dokonce i smrt.

Každý člověk řídí svůj vlastní život nezávisle a je na něm, aby rozhodl: zdržet se alkoholu v době léčby nebo pít alkohol s následnými, možná nevratnými zdravotními problémy.

Rimantadin a alkohol: kompatibilita, kontraindikace

Můžu vzít rimantadin a alkohol

Remantadin je účinné antivirotikum, které má vysoký protizánětlivý účinek a výrazné anti-toxické vlastnosti. Je však možné užívat rimantadin a alkohol - tato otázka zůstává kontroverzní a není plně vyřešena.

Indikace pro použití

Účinná látka stejného názvu obsažená v tabletách má škodlivý vliv na patogenní mikroby patřící virům různého původu a zabraňuje jejich další reprodukci v těle. Existuje tedy rychlá inhibice nástupu onemocnění.

Lék je vhodný pro úspěšný boj proti chřipkovým virům, encefalitidě na buněčné úrovni, blokování fúze zdravé buňky a infikované buňky. Remantadin podporuje aktivní produkci interferonu v těle a zvyšuje aktivitu lymfocytů v krvi.

Při analýze četných pozitivních recenzí o tomto léku lze určitě říci, že nemá prakticky žádné vedlejší účinky a může být úspěšně aplikován nejen dospělými, ale také v dětství.

Nejdůležitějším bodem léčby je začít užívat lék v počáteční fázi onemocnění. Zlepšení lze pozorovat doslova druhý den.

Hlavní indikace pro použití jsou: ARVI, chřipka A, B a C, nachlazení a jejich prevence, encefalitida, její prevence.

Požadovaná dávka a režim předepsaný ošetřujícím lékařem, doba trvání léčby není delší než pět dnů.

Kontraindikace

Navzdory pozitivním účinkům na tělo pacienta má tato léčba několik omezení. Antivirová léčba je zakázána, když:

 • individuální nesnášenlivost ke specifickým složkám základního léčivého přípravku;
 • zhoršená absorpce glukózy a laktózy;
 • onemocnění jater;
 • změny srdeční frekvence a vysokého krevního tlaku;
 • těhotenství a kojení;
 • různé formy epilepsie.

Neužívejte lék současně s aspirinem

S opatrností je rimantadin předepisován pro starší osoby. Lék má významný vliv na koncentraci pozornosti a psychomotoriky, v souvislosti s níž se nedoporučuje řídit vozidla a pracovat s komplikovanou mechanikou v době užívání léku.

Nedoporučuje se kombinovat hlavní léčivou látku s aspirinem, paracetamolem a cimetidinem, protože jejich současné užívání snižuje účinnost účinku rimantadinu na škodlivé viry. Během léčby by měly být opuštěny přípravky obsahující kofein, jinak se vedlejší účinky na centrální nervový systém zvýší.

Interakce s alkoholem

S ohledem na omezení v době užívání léku s alkoholem, v pokynech pro přípravu těchto informací není k dispozici. V této situaci tedy zbývá jen hledat radu zkušeného odborníka.

Jednoznačná odpověď se samozřejmě sníží na kategorický zákaz slučitelnosti rimantadinu s alkoholem, jsou však chvíle, kdy člověk konzumuje určitou dávku nápoje obsahujícího alkohol a náhle zjistil, že je nemocný. Taková praxe je docela možná a pacient musí pochopit, jaké důsledky v tomto případě očekávat.

Podle informací získaných z různých názorů běžných občanů a lékařských odborníků se zkušenostmi lze říci, že jednorázová konzumace alkoholu v malých dávkách z větší části nebude mít negativní dopad, ale ani na něj nebudete mít pozitivní vliv.

A pokud je proces onemocnění zahájen a zhoršován intoxikací alkoholem, je nemožné, aby se zdravé buňky vyrovnávaly se škodlivými toxiny a onemocnění se začíná rozvíjet. V tomto případě je použití rimantadinu a jeho analogů irelevantní a dokonce škodlivé.

Nervový systém, gastrointestinální trakt trpí, a to vše je dvojnásobek velikosti, protože ovlivňuje životně důležité orgány jak samotného léčiva, tak i látek obsahujících alkohol.

Pravděpodobnost projevu vedlejších účinků se zvyšuje, a to nejen těch, které jsou uvedeny v návodu k použití, ale i jiných neočekávaných. Pokud se vyskytnou abnormality v játrech a ledvinách, požití látky obsahující alkohol může pouze zhoršit polohu pacienta a způsobit intoxikaci těla.

Nyní je logické uvažovat o schématu užívání drogy, několik hodin po konzumaci alkoholu. Je důležité si uvědomit, že pití léku je povoleno pouze po 6 hodinách, aby se zabránilo nežádoucímu kontaktu látek obsažených v alkoholu a složek antivirového léčiva.

V každém případě by se každý měl sám rozhodnout, jak důležitá je touha konzumovat takové nápoje v době léčby a zda jsou možná zdravotní rizika srovnatelná s touto škodlivou touhou.

Recenze

Natalia, Moskva

Studený lék je úžasný, jedna věc je špatná: neexistuje žádná známka interakce s alkoholem, což je škoda.

Ukázalo se, že den předtím, než jsem měl kamaráda na narozeninové párty, jsem trochu pil a ráno jsem se ocitl při vysoké teplotě a můj celkový stav byl jako chřipka.

V domácí lékárničce, s výjimkou Rimantadine, nebylo nic nalezeno, musela být přijata opatření okamžitě, ale nechtěla jsem ani riskovat. Rozhodl jsem se a začal pít tyto pilulky. Zlepšení přišlo doslova druhý den, nevšiml jsem si důsledků pití drogy po alkoholu.

Sergey, Nalchik

Nějak se stalo, že na služební cestě jsem sebral nějaký druh virové infekce: můj nos byl bolavý, bolelo mi hrdlo a můj všeobecný stav nechal hodně být žádoucí. Děkuji pečující ženě za to, že do kufru vložila ty nejpotřebnější léky, mezi nimiž jsem objevil Remantadin.

Přiznávám, že den předtím se svými obchodními partnery jsem pil moc, ale nebylo kam jít, rozhodl jsem se vzít si pilulku. Můj stav se naštěstí nezhoršil a pokračoval v léčbě. Všechno skončilo dobře, ale nedoporučuji ostatním, aby experimentovali a užívali alkohol a léky současně.

Angelina, Omsk

Velmi dobrý lék na chřipku a nachlazení, jehož jediným negativem je, že léčba by měla být zahájena okamžitě, při prvních příznacích, jinak je zbytečné pít. Pokud jde o současné užívání alkoholických nápojů, je jasné, že žádný lék s alkoholem není v žádném případě kompatibilní.

Analogové léky - Rimantadine

Mezi známé analogy uvažovaného antivirového léku je Rimantadine považován za nejoblíbenější a především proto, že je mnohem levnější cenou.

Účinná látka v obou léčivech je stejná, druhá má však více kontraindikací: kromě výše uvedeného se přidává dětský věk do sedmi let, onemocnění ledvin a štítné žlázy.

Dávka léčiva pro profylaktické účely v Rimantadinu je 2krát vyšší. Také tento analog hlavního léčiva se nedoporučuje používat společně s absorpčními a antipyretickými léky.

Další významnou nevýhodou podobného antivirového činidla je to, že prošel podstatně méně klinických studií a v tomto případě je obtížné posoudit kvalitu léčiva.

Rozhodování o tom, která z navrhovaných možností použití a zda je možné samostatně vyměnit jeden lék za jiný, je čistě individuální otázkou, takže nejprve musíte všechno správně analyzovat, zvážit a včas se poradit se svým lékařem.

Hlavní věc v této věci je vzít předepsané léky včas a usilovat o rychlé uzdravení.

Rimantadin a alkohol: kompatibilita, kontraindikace

Remantadin a alkohol opilý nejsou kompatibilní, i když tyto pokyny takové informace neobsahují. Následky kombinace léku s alkoholem mohou být katastrofální.

Vlastnosti rimantadinu

Remantadin patří do skupiny léčiv používaných jako antivirotika. Předepisuje se při léčbě a prevenci chřipkového viru, herpesu, prevenci vzniku klíšťové encefalitidy.

Jak je známo, vrchol epidemie chřipky ve většině případů připadá na zimní období, kdy jsou svátky běžnou věcí.

A samozřejmě, lidé mají otázku o kompatibilitě a interakci alkoholu a tohoto léku a zda je možné pít alkohol během léčby.

Interferon je protein vytvořený v lidských buňkách v reakci na cizí tělesa v těle. To způsobí řetězovou reakci, během které 2-řetězcová RNA a některé jiné molekuly jsou zničeny. V důsledku toho lidská imunita začíná aktivněji a nezávisle chránit před viry.

Používá se k užívání léčiva v následujících případech:

 1. Léčba chřipky způsobené viry skupin A a B (léčivo by mělo být zahájeno, jakmile se objeví první známky onemocnění, protože na jeho vrcholu bude rimantadin neúčinný);
 2. Prevence chřipky během epidemií infekčních a akutních respiračních onemocnění;
 3. Prevence encefalitidy způsobené klíšťaty (onemocnění, které se vyvíjí u lidí, když jsou kousnuti infikovaným klíšťatem).

Hlavní účinnou látkou je amantadin odvozený od adamantanu.

Interakce s alkoholem

Pokyny pro léčivo nejsou informace o jeho interakci s alkoholem. Ale lékaři nedoporučují kombinovat tyto dvě látky.

Obecně lze s kombinací alkoholu a rimantadinu dosáhnout následujících účinků: t

 • Neutralizace léčivých vlastností;
 • Těžká zátěž na játra;
 • Nervové poruchy;
 • Závratě;
 • Zvýšit pravděpodobnost nežádoucích účinků drog.

Konec konců, alkohol, jak je známo, snižuje imunitu, a proto výrazně snižuje, ne-li neutralizuje, antivirový účinek, což je důvod, proč se léčba stane bezvýznamnou.

Kromě toho, jakýkoli lék vzhledem ke svému chemickému složení, tak či onak, nepříznivě ovlivňuje játra a při spárování s alkoholem zdvojnásobí poškození těla. Jak víte, alkoholismus vede k nevratným následkům pro játra: cirhózu a hepatitidu, selhání jater a žloutenku. A pro oslabené tělo je riziko vzniku výše uvedených onemocnění poměrně vysoké.

Existují také různé nežádoucí účinky z centrálního nervového systému člověka. Mezi nimi vystupují: porušení pozornosti soustředění, kroucení hlavy, podrážděnost. Někdy se situace projevuje depresí a myšlenkami na sebevraždu.

Podle výsledků lékařského výzkumu bylo známo, že mnoho léků mění účinek alkoholu na lidské tělo. To se projevuje blokováním štěpení acetaldehydu (první fáze rozkladu alkoholu v těle) a tím i otravy organismu. Jako výsledek, osoba občas zvyšuje projevy kocoviny: únava, bolesti hlavy, nevolnost.

Pokud však byl v průběhu léčby užíván alkohol, aby se zabránilo kontaktu těchto látek v žaludku, měl by být rimantadin vypit nejméně 6 hodin po požití alkoholických nápojů.

Nežádoucí účinky a předávkování

Obecně je rimantadin snadno snášen lidmi. Mezi vedlejší účinky léku patří alergické vyrážky, průjem, tinnitus, deprese, poruchy chůze, pozornosti, podrážděnost, bolest žaludku, chrapot. V takových případech je třeba buď snížit dávku léků, nebo přestat užívat přípravek úplně (v případě závažného zhoršení stavu).

Pokud se při užívání tohoto léku pozorují další nežádoucí účinky, měli byste okamžitě kontaktovat svého lékaře, abyste zjistili příčinu těchto příznaků:

 • Těhotenství (na všech trimestrech);
 • Věk do 7 let;
 • Epilepsie;
 • Chronická a akutní onemocnění jater a ledvin;
 • Thyrotoxikóza nebo Bazedovova choroba (onemocnění štítné žlázy, která se vyskytuje u severozápadních Rusů);
 • Individuální intolerance na amantadin, další složky léčiva.

Vzhledem k tomu, že léčivo má silný účinek na nervový systém, doporučuje se omezit řízení a pracovat s komplexními mechanismy po celou dobu trvání léčby. Lidé trpící epilepsií snižují dávkování rimantadinu na 100 mg denně. V případě abnormalit v játrech a ledvinách au starších pacientů lékař také snižuje dávkování léku (individuálně v jednom případě).

Lékařské statistiky dosud nezaznamenaly případy otravy rimantadinem. Existují však informace o předávkování jeho složkami - amantadinem. Můžete získat výsledky, jako jsou: arytmie, halucinace, nadměrné vzrušení a dokonce i smrt.

Každý člověk řídí svůj vlastní život nezávisle a je na něm, aby rozhodl: zdržet se alkoholu v době léčby nebo pít alkohol s následnými, možná nevratnými zdravotními problémy.

Rimantadine - pilulky: návod k použití, dávkování pro dospělé a děti, složení, indikace, kontraindikace, analogy, recenze. Rimantadine nebo rimantadine: jaký je rozdíl, rozdíl, co je lepší?

Naučte se, jak správně provádět preventivní opatření s pomocí přípravku Rimantadine v době výskytu rizika SARS a chřipky.

 • Tablety Rimantadinu: od toho, co pomáhá a co je jeho složení, účinná látka?
 • Rimantadine Aveksima, Darnitsa, STI: forma pro uvolnění, indikace pro použití
 • Rimantadine: abstrakt, návod k použití a dávkování pro děti s nachlazením, ARVI a pro prevenci chřipky
 • Rimantadine: abstrakt, návod k použití a dávkování pro dospělé s nachlazením, SARS a pro prevenci chřipky
 • Jak volat antivirotikum: rimantadin nebo rimantadin? Rimantadine nebo rimantadine: jaký je rozdíl, rozdíl, co je lepší?
 • Rimantadinové pilulky: kontraindikace, vedlejší účinky
 • Tablety Rimantadinu: kompatibilita s alkoholem
 • Tablety Rimantadinu: analogy
 • Rimantadine tablety: recenze
 • : Rimantadine - aplikace, analogy

S nástupem podzimního deštivého počasí se zvyšuje riziko různých virových respiračních epidemií. Aby se jim zabránilo nebo aby se snížil práh nemocnosti, lidé začnou přijímat různá preventivní opatření a pít léky.

Z televizních obrazovek můžete vidět spoustu návrhů, jak tyto choroby s pomocí různých léků úspěšně předcházet. Jedním ze známých léků pro virové infekce je - Rimantadine.

Pojďme zjistit, jak tyto pilulky fungují.

Tablety Rimantadinu: od toho, co pomáhá a co je jeho složení, účinná látka?

Chlad může být různě pojmenovaný, ale příčinou jejich výskytu je porážka infekcí různých orgánů, zejména: horních dýchacích cest škodlivých mikroorganismů. Jsou rozděleny do dvou skupin: bakterie, viry.

Vyléčení virových infekcí

Rimantadinová farmakologická skupina - je antivirotikum. Zvláště jeho působení se aktivně projevuje v počáteční fázi infekce pacienta. Léčivo se vyrábí ve formě tablet v běžném kartonu.

Účinnou složkou je hydrochlorid rimantadinu. Jedna tableta obsahuje padesát miligramů účinné látky. Existují také pomocné prvky: škrob, laktóza, stearát vápenatý, mastek.

Jaké nemoci lék užívají?

Rimantadin se používá k léčbě, prevenci chřipkových virů, encefalitidě. Je účinný při nachlazení, akutních respiračních infekcích, bolestech v krku, rotavirus a herpevirus. Tento nástroj má tendenci snižovat teplotu a zmírňovat příznaky nemocí v první fázi projevu onemocnění.

Rimantadine Aveksima, Darnitsa, STI: forma pro uvolnění, indikace pro použití

Rimantadine je k dispozici ve formě plochých válcových tablet. Jejich barva je bílá. Baleno, obvykle v kartonu po 20 kusech. V jedné takové tabletě - 50 mg účinné složky.

Tento lék je zvláště aktivní v boji proti virům chřipky - A. Je to slabá báze a má přímý vliv na obal virů. Rimantadin zabraňuje přenosu viru do cytoplazmy zdravé buňky. Dávková forma přispívá k inhibici uvolňování virů z tkáně membrány.

Jak nemít chlad? Rimantadine

Princip drogy:

Po požití tablety dochází k pomalé absorpci. Aktivní složka je absorbována téměř všemi střevy. Metabolizace probíhá v játrech a rimantadin je vylučován ledvinami.

Indikace:

Přípravek je určen k léčbě viru chřipkového viru A u dospělých dětí ve věku od 7 let.

Rimantadine: abstrakt, návod k použití a dávkování pro děti s nachlazením, ARVI a pro prevenci chřipky

Instrukce podrobně popisují, jak pít lék pro děti, ale lékař může individuálně upravit dávku rimantadinu v závislosti na vlastnostech organismu a průběhu onemocnění.

 • Děti mladší 7 let by tento lék neměly pít.
 • A od sedmi do deseti let mají děti konzumovat 50 miligramů (1 tableta) - dvakrát denně.
 • Od jedenácti do čtrnácti by mělo vypít 1 tabletu, třikrát denně.
 • Od 14 let se lék používá podle schématu pro dospělé.

Rimantadine: abstrakt, návod k použití a dávkování pro dospělé s nachlazením, SARS a pro prevenci chřipky

U prvních příznaků nemoci by dospělí měli pít 300 mg najednou, aby se virus dále nerozšířil. Nebo může být tato dávka rozdělena do tří dávek. Pít hodně léku s vodou a jíst pouze po jídle.

Na druhý nebo třetí den průběhu onemocnění stačí pít sto miligramů léku dvakrát denně.

A čtvrtého nebo pátého dne - 100 miligramů jednou denně.

Antivirový rimantadin pro chřipku

Aby nedošlo k ochromení chřipkou A, měli by dospělí používat rimantadin za měsíc (před časem epidemie), jednu tabletu denně.

Jak volat antivirotikum: rimantadin nebo rimantadin?
Rimantadine nebo rimantadine: jaký je rozdíl, rozdíl, co je lepší?

Správný název je obojí. Existují dvě léčiva, která mají ve svém složení stejnou účinnou látku. Tyto tablety mají stejný účinek na tělo a prakticky na stejné kontraindikace.

Rimantadine, Rimantadine - jaký je rozdíl?

Mají poněkud odlišnou cenu. Remantadin je o něco dražší než rimantadin. První lék se stále vyrábí v různých dávkách. Rimantadine má také dávku - padesát miligramů.

Rimantadinové pilulky: kontraindikace, vedlejší účinky

Podobně jako ostatní léky má rimantadin řadu kontraindikací pro použití.

 1. Exacerbace patologií jater, žlučníku.
 2. Nepoužívejte antivirotikum, pokud má pacient onemocnění ledvin.
 3. V případě alergických reakcí na jakékoli složky lékové formy je její příjem zakázán.
 4. Pro děti do sedmi let je lepší užívat jiné léky - tento přípravek je pro ně kontraindikován.
 5. Nepijte rimantadin těhotná, kojící, pacienti s thyrotoxikózou.
 6. Pacienti, kteří netolerují laktózu, také nemohou užívat tento lék.

Pokud máte: hypertenze, aterosklerózu, onemocnění nervového systému (epilepsii), selhání jater a patologii gastrointestinálního traktu, používejte rimantadin s maximální opatrností.

Pokud se objeví následující příznaky, musí být dávková forma zrušena: t

 • Vyrážka na kůži, svědění
 • Zjištěné porušení centrálního nervového systému: nespavost, bolesti hlavy, ospalost, úzkost, únava, závratě.
 • Pokud porucha trávicí soustavy: zvracení, ztráta chuti k jídlu, sucho v ústech, bolest břicha atd.

Tablety Rimantadinu: kompatibilita s alkoholem

Informace v pokynech pro interakci těchto pilulek se silnými nápoji nejsou. A přesto, i přes to, pacient není zraněn, aby se vzdal alkoholu v době užívání léku. Proto jako alkohol a bez všech ostatních věcí oslabuje imunitní systém lidského těla. Proto příznivý účinek pilulek zmizí. Veškeré snahy o kontrolu infekce budou zbytečné.

Alkohol a rimantadin

Pokud je kromě rimantadinu alkohol také opilý, pak se účinek na játra zhorší. I když jsou to malé pilulky, ale narušují normální fungování jater a alkohol ještě více. Taková dvojitá expozice může mít za následek velké problémy pro pacienta.

A pokud jste již užívali určitou dávku alkoholu, pak je lepší lék nepít. Minimální mezera mezi supresantem a tabletami by měla být šest hodin.

Kromě toho, pokud používáte tyto nekompatibilní složky, pak může mít osoba porušení centrálního nervového systému: ztrátu orientace, nervozitu, jiné poruchy - až do těžké deprese.

Proto není nutné experimentovat na vašem těle. Během léčby rimantadinem nepijte alkohol.

Tablety Rimantadinu: analogy

Existuje několik analogů tohoto léku. Patří mezi ně:

 • Remavir, rimantadin
 • orvirem
 • rimantadin-actitab, rimantadin-STI
 • hydrochlorid rimantadinu

Antivirotika Antivirová léčiva

Rimantadine tablety: recenze

Podle hodnocení pacientů, kteří užívali tento lék, lze konstatovat, že léčivo má příznivý účinek v případě onemocnění chřipky typu A. Mnozí také zdůrazňují, že lék má nižší cenu než stejné lékové formy s podobnými účinky.

Antivirová Rimantadine - nedovolí, aby celá rodina onemocněla

Sofie, 36 let:

Nikolay, 39 let:

Remantadin návod, recenze, cena, popis

Jméno:

Farmakologický účinek:

Remantadin je specifická chemoterapeutická látka s výraznou antivirovou aktivitou. Chemická struktura je hydrochlorid cc-methyl-1-adamantylmethylaminu (derivát adamantanu). V raných fázích vývoje inhibuje replikaci virů. Pravděpodobně inhibuje syntézu obalu virů.

Účinné proti virům chřipky, včetně chřipky způsobené virem B. Studie provedené virologické genetické studie ukázaly, že rimantadin působí na blast M2, specifický protein virionu viru chřipky A.

Bylo také zjištěno, že rimantadin inhibuje rozvoj arbovirů (patogenů encefalitidy, jejichž zdrojem infekce jsou nejčastěji klíšťata).

Lék je vystaven aktivnímu metabolismu v játrech. Asi 1/5 podané dávky do 72 hodin po požití se vylučuje močí v nezměněné formě. Farmakokinetika u chronických jaterních onemocnění charakterizovaných stabilní cirhózou se ve srovnání se zdravými dobrovolníky významně nemění (za předpokladu, že se podává 200 mg rimantadinu - jedna perorální dávka).

Indikace pro použití:

Používá se pro děti školního věku (od 7 let) a dospělé za účelem včasné léčby chřipky. Dospělí se používají jako profylaktický příjem během epidemie chřipky. Používá se také k prevenci virové encefalitidy způsobené klíšťaty.

Způsob použití:

Tablety se polykají s vodou. Doporučuje se užívat rimantadin po jídle.

Prevence proti chřipce

Dospělí 1 měsíc, 1 tableta (50 mg) 1krát denně. Pokud z nějakého důvodu došlo k vynechání pilulky, vezměte si další pilulku jako obvykle, aniž by došlo ke zvýšení dávky. Před zahájením léčby se doporučuje konzultace s lékařem.

Léčba chřipky v raném stádiu

Děti ve věku od 7 do 10 let, lék je předepisován 2x denně, 1 tableta (50 mg), od 11 do 14 let, 1 tableta (50 mg) 3krát denně. Dospělí v prvních dnech nemoci, 2 tablety (100 mg) 3x denně.

Denní dávku můžete užívat jednou - 6 tablet (jednou) nebo denní dávku rozdělenou do 2 dávek (3 tablety 2x denně). Ve 2. a 3. den onemocnění - 2 tablety (100 mg), 2x denně.

Pro čtvrtý a pátý den - 2 tablety (100 mg) 1 krát denně.

Délka léčby rimantadinem je 5 dnů.

Prevence virové encefalitidy způsobené klíšťaty

Pro děti je lék předepisován pouze lékařem. Lék se užívá přímo po kousnutí klíštěte. Dospělí - 2x denně, 2 tablety (100 mg) po dobu 3 dnů. Na doporučení lékaře je v některých případech vstup povolen do 5 dnů.

Je nepraktické užívat rimantadin, pokud po kousnutí uplynulo více než 48 hodin.

Lidé v rizikových skupinách, stejně jako ti, kteří se účastní výletů přes plochy pokryté rostlinami nebo lesy žijící ve stanech, mohou zabránit virové encefalitidě nesené klíšťaty a bez kousnutí klíšťatem po dobu 15 dnů, 50 mg (1 tableta) 2x denně (tento režim se používá výhradně pro dospělé).

Nepříznivé události:

Remantadin je dobře snášen.

Mezi možné nežádoucí účinky patří: • Poruchy orgánů gastrointestinálního traktu: průjem, dyspepsie, • kožní poruchy: vyrážka, • poruchy nervového systému: ospalost, poruchy pozornosti, ataxie, nepokoj, neklidné poruchy chůze, hyperkinéza, deprese, poruchy sluchu: tinnitus, poruchy dýchacího systému: chrapot.

Pokud se objeví jiné nežádoucí účinky, je třeba informovat lékaře.

Kontraindikace:

• chronické a akutní onemocnění ledvin, • akutní onemocnění jater, • těhotenství a kojení, • přecitlivělost na adamantanové deriváty, léčivou látku nebo jiné složky rimantadinu,

Během těhotenství:

Remantadin je kontraindikován u těhotných žen v každém trimestru.

Interakce s jinými léky:

Během léčby rimantadinem se nedoporučuje pít alkohol, ačkoli nejsou k dispozici informace o nežádoucích interakcích mezi alkoholem a rimantadinem. Kombinace rimantadinu s alkoholem může způsobit různé reakce nervového systému, snižuje účinnost léku kyseliny acetylsalicylové a paracetamolu.

Předávkování:

Pokud došlo k otravě rimantadinem, je nutné zachovat funkce životně důležitých orgánů a systémů. Literatura nepopisuje případy předávkování rimantadinem, ale existují informace o otravě adamantanovými deriváty, adamantinem.

V tomto případě byly pozorovány halucinace, agitace, srdeční arytmie a smrt. Pokud je otrava rimantadinem doprovázena reakcemi nervového systému, doporučuje se léčba fyzostigminem v dávce 1-2 mg pro dospělé a 0,5 mg pro děti.

Pokud je to nutné, může být zavedení fyzostigminu opakováno, ale v dávce ne více než 2 mg fyzostigminu za hodinu.

Forma uvolnění léku:

Tablety na 50 mg rimantadinu bílé nebo téměř bílé.

Podmínky skladování:

Na suchém místě, mimo dosah dětí, při teplotě 25 ° C. Doba použitelnosti - 5 let. Dovolená OTC. Neužívejte po uplynutí doby použitelnosti.

Složení:

Účinná látka (v 1 tabletě): rimantadin 50 mg.

Pomocné látky: bramborový škrob, laktóza, kyselina stearová.

Volitelné:

Pokud pacient užívá antiepileptika během užívání léku, doporučuje se snížit dávku rimantadinu na 100 mg / den.

Pacientům s patologií gastrointestinálního traktu, ledvin a jater, stejně jako starších osob, je předepsána opatrnost. V těchto případech je žádoucí snížit dávkování.

Remantadin může způsobit různé poruchy nervové soustavy, proto se doporučuje řídit se při řízení nebo práci s nebezpečnými mechanismy opatrně.

Přípravky podobného účinku:

Imunoflazid (Immunoflazidum) Immunostat (Imustat) Remavir (Remavir) Geviran (Heviran) Rimantadine (Rimantadine)

Nenašli jste potřebné informace?
Ještě podrobnější instrukce pro lék "rimantadine" naleznete zde:

Vážení lékaři!

Remantadin návod k použití, složení, indikace, analogy a recenze

Přečtěte si oficiální informace o léku Remantadin, návod k použití, který obsahuje obecné informace a léčebný režim. Text je poskytován pouze pro informaci a nemůže sloužit jako náhrada za konzultaci s lékařem.

Remantadin je léčivo s přímým účinkem. Léčivo má specifický, chemoterapeutický, antivirový účinek. Má polymerní strukturu. Remantadin má chemickou strukturu cc-methyl-1 methylaminem substituovaného hydrochloridu. V raných stadiích dochází k inhibici viru. Inhibuje se také proces vytváření virových obalů.

Složení a uvolňovací forma

Dostupné léky rimantadin ve formě tablet. 1 tableta 50 mg. Tablety jsou bílé nebo téměř bílé. Ve formě prášku má pytel 1 gram (s 20 mg rimantadinu a složek: bramborový škrob, laktóza, kyselina stearová). Pro děti přichází ve formě sirupu.

Manuál uvádí, že pro skladování léků musí být suché, vzdálené místo od dětí. Teplota na 25 ° C. Doba použitelnosti 5 let. Lék je dostupný v lékárnách bez lékařského předpisu.

 • Podle návodu obsahuje 1 tableta 50 mg hlavní látky hydrochlorid rimantadinu.
 • Pomocné složky: mléčný cukr (monohydrát laktosy), bramborový škrob, kyselina stearová, mikrokrystalická celulóza, aerosil.

Remantadin: pilulka použití

Schéma užívání léčiva stanoví ošetřující lékař. Podle návodu k použití se rimantadin během chřipky používá denně. Pro dospělé:

 • První den denní sazby je 300mg. Tato dávka je rozdělena do třikrát. Druhý a třetí den je pacientovi předepsána denní dávka 200 mg.
 • Norma se týká užívání rimantadinu 2x denně. Čtvrtá a pátá denní denní dávka je 100 mg. Tuto dávku lze užít 1 krát.
 • Poprvé může být Remantadin předepsán ošetřujícím lékařem na základě toho, že léčivo může být použito ne třikrát denně, ale dva, nebo dokonce jednou.
 • Děti ve věku 7-10 let užívají dávkovaný lék Remantadin dvakrát, v celkovém množství 100 mg. Děti od 11 do 14 let 150 mg ve stejných dávkách, 3x. Délka léčby je 5 dnů.

Aby se zabránilo komplikacím, může lékař předepsat dávku 50 mg denně. Doba léčby léčivem rimantadinem od 10 do 15 dnů. K dispozici je také prevence klíšťat encefalitidy. Dospělí se podává denní dávka 2krát 20 mg. Bude nutné použít tři dny.

Interval mezi dávkami by měl být udržován ve 12 hodin. Někdy, na doporučení lékaře, rimantadine je používán pro 5 dnů. Preventivní opatření jsou předepsána po kousnutí klíštěte. Ale je třeba mít na paměti, že doba po incidentu je dána pouze 48 hodin a ne více. V této době je nutné se poradit s lékařem.

Pro osoby ohrožené životem v Zelence jsou preventivní opatření prodloužena na 15 dní.

Pokyn varuje: po jídle je nutné aplikovat Remantadin vodou. Pacienti s renální insuficiencí by měli vědět, že poločas rimantadinu se v tomto případě zvýší dvakrát.

Doporučení pro profylaktické použití

Pro profylaxi se doporučuje použít rimantadin, pokud: t

 • existují kontakty s nemocnými;
 • běžná infekce v uzavřeném kole;
 • vysoké riziko nákazy během epidemie. Pro prevenci je určena 1 tableta denně po dobu jednoho týdne.

Lék lze použít během řízení, ale buďte opatrní, protože mohou být příznaky: závratě, bolesti hlavy a další vedlejší účinky centrálního nervového systému.

Použití rimantadinu při akutní infekci herpes a epilepsii

Dávka potřebná pro toto onemocnění 300 mg po dobu 3 dnů. To znamená, v jednom kroku - 100 mg. Při profylaktických opatřeních používal rimantadin 3 dny 1 krát. Pacienti trpící epilepsií, na doporučení ošetřujícího lékaře, denní dávka může být 100 mg.

Indikace, kontraindikace vedlejší účinky rimantadinu

Indikace pro použití rimantadiny

 • Včasná léčba chřipky
 • Profylaktické podávání během epidemií chřipky
 • Preventivní opatření proti virové encefalitidě nesené klíšťaty

Z toho, co pomáhá při užívání rimantadinu, od těch nemocí

 • Prevence a léčba chřipky A
 • Prevence různých typů chřipky během epidemie
 • Profylaktický rimantadin pro klíšťovou encefalitidu

Remantadin: vedlejší účinky

Léčivo má pozitivní snášenlivost. Existují však možné vedlejší účinky:

 • Gastrointestinální poruchy se mohou objevit ve formě průjmu nebo dyspepsie.
 • Možná porušení kůže. Tělo může být pokryto vyrážkou.
 • Nervový systém může začít fungovat nesprávně, a pak se pacient bude neustále sklon spát, bude pozornost narušena
 • Mohou nastat případy atoxifikace, agitace
 • Porušená chůze. Chůze pacienta se bude silně pohybovat
 • Může se objevit hyperkinéza a depresivní momenty.
 • Může se objevit tinnitus. Hlas bude chraptivý

Kontraindikace pro použití rimantadinu

Podle instrukcí se nedoporučuje používat rimantadin rimantadin s:

 • chronické a akutní onemocnění ledvin;
 • akutní onemocnění jater;
 • těhotenství a kojení;
 • přecitlivělost související s adamantanovými deriváty, účinnou látkou nebo jinými složkami rimantadinu;
 • thyrotoxikóza.

U starších pacientů s hypertenzí se může vyvinout hemoragická mrtvice. Lékaři nedoporučují pít alkohol při léčbě léku.

Ačkoli nežádoucí interakce alkoholu a léků nejsou známy. Odborníci však říkají, že kombinací rimantadinu s alkoholem nemůžete způsobit žádoucí chování pacienta.

To znamená, že kombinace těchto látek bude mít negativní vliv na nervový systém.

Rimantadine: příznaky předávkování

Při otravě je lék velmi důležitý pro udržení fungování celého organismu. Údaje o předávkování nejsou k dispozici. K dispozici je však otrava deriváty rimantadinu. To je adamanthine. V případě otravy touto látkou se může objevit:

 • halucinace;
 • nervový systém bude rozrušený;
 • dojde k arytmii srdce;
 • předávkování může být fatální.

Když je nervový systém vzrušený, pacientům je předepsán fyzostigmin od 1 do 2 mg pro dospělé a 0,5 mg pro děti. Opakování může nastat po 60 minutách s dávkou 2 mg a více.

Jak dlouho lze rimantadin použít

Tento rimantadin je prostředek pro prevenci a léčbu chřipkových onemocnění. Musí být aplikován v prvních 2-3 dnech. Přesné dávkování stanoví lékař. Pro ty, kteří komunikují s pacienty, je nutná prevence. Žáci, lékaři, učitelé, studenti a servisní pracovníci, stejně jako ti, kteří pracují ve veřejném stravování, musí drogu užívat po dobu 15 dnů.

Použití rimantadinu během těhotenství

Jakékoli trimestry těhotenství jsou kontraindikovány pro užívání léku Remantadin. Jsou na to důvody. Má vedlejší účinky spojené s bolestí žaludku, nevolností a zvracením, které mohou zhoršit toxikózu.

Ledviny těhotné ženy pracují v intenzivním režimu. Použití přípravku Rimantadine bude dalším zatížením ledvinové sekce, což není žádoucí pro těhotnou ženu.

Remantadin může mít také škodlivý účinek na tělo dítěte, protože do něj může pronikat pouze placentou.

Remantadin: použití pro děti

Aby dítě mohlo začít užívat rimantadin, je nutná lékařská konzultace. U dětí může lékař předepsat sirup (Orvirem) Remantadin. Sirup může být podáván dětem 0 let až 1, tedy až 7 let. Může být použit pro léčbu dítěte a jako preventivní opatření.

Lék má antivirový účinek, který inhibuje chřipku A-A2. Imunita dítěte netrpí imunitou. Účinek sirupu při aplikaci je jemný. Často nemocné děti od 1 do 3 let užívají lék ve formě sirupu po dobu 2 týdnů. Dávka 2 lžičky v jednom kroku.

Děti od 3 do 7 let dávaly 3 čajové lžičky denně. Remantadinový sirup je předepsán dětem 7-14 let, 4 čajové lžičky. Sirup pít hodně vody a po jídle.

U prvních definujících příznaků nemoci dávají děti od 1 do 3 let 2 čajové lžičky 3x denně, druhý a třetí den 2krát, v jedné sezení 2 čajové lžičky, ve čtvrtý den 2 čajové lžičky najednou. Děti od 3 do 7 let dostávají 1 porci, která se rovná 3 lžičkám, třikrát denně. Pak 2/2 a pak 1/1. Děti 7-14 let 3 čajové lžičky - 4krát denně.

Pak 4/2 krát, 2/2, 1/1 a tak dále po dobu čtyř dnů. Výpočet pro 1 kg hmotnosti je 5 mg. Časový rozdíl se bere v úvahu tak, že se užívání léčiva provádí každé 4 hodiny.

Terapeutické účinky rimantadinu

Tento lék je účinný proti chřipkovým virům, včetně chřipky B. Kromě toho lék Remantadin s pozitivním výsledkem ovlivňuje chřipku A. Lék inhibuje a zabraňuje vitální aktivitě virů, které excitují encefalitidu.

Úspěšně léčí lék nakažený virem klíštěte. Remantadin se aktivně metabolizuje v játrech. 1/5 dávky podaného léčiva se vylučuje ledvinami po dobu dvou dnů a forma zůstává nezměněna. Užívání léčiva může zhoršit chronické komorbidity.

Lék inhibuje počáteční stadium specifických reprodukcí.

Použití léčiva přispívá k aktivaci interferonu gama a alfa a zvyšuje tak aktivitu lymfocytů. Složky rimantadinu blokují částice virů, a to i v případě, že tyto buňky vstupují do těla.

Lék pomáhá zastavit vývoj chřipky a chřipky. Přeruší transkripci virového genomu. Remantadin se podává dětem ve formě sirupu a dospělým ve formě tablet.

I když je bezpečný i profylaktický rimantadin, ve své aplikaci je nutné se poradit s lékařem.

Kompatibilita rimantadinu s léky: Cimetidin, kyselina askorbová

Antiepileptika snižují účinnost, pokud jsou užívána s Remantadinem. Krevní plazma se sníží o 11%, pokud je účinek činidla spojen s použitím paracetomolu a kyseliny askorbové.

Snížená clearance cimetidinu rimantadinu bude 18%. Zlepšit účinek léčby absorpcí adsorbentů, pojiv a nátěrových látek (acetazalomid, hydrogenuhličitan sodný).

Účinnost použití rimantadinu bude snížena okyselujícím činidlem, jako je kyselina askorbová, protože jeho vylučování se zvýší.

Seznam nejoblíbenějších analogů léku je následující:

Tento lék se používá u pacientů ve formě sirupů a tablet. Přímo tento lék varuje a léčí chřipku. Tento analog může být užíván podle pokynů lékaře pro jednoho a starší pacienty.

Analogové léky - Rimantadine

K dispozici jako analogový prostředek. Lze jej použít podle pokynů lékaře ve formě tablet a prášku.

Remantadine Analogue - Algirem

Tento analog se vyrábí ve formě sirupu. Hlavní účinná složka rimantadinu, která obsahuje 2 mg. Kromě toho je cukr v množství 3 gramy.