Nejlepší kapky z chladu pro děti: typy, způsoby aplikace. Co si vybrat?

Moderní farmaceutický průmysl vyrábí velké množství léků pro místní správu. Mezi ně patří takové populární léky jako nosní kapky.

Jsou na bázi vody a oleje, kapalné a viskózní, skladovány v chladničce a v místnostech.

Rozsah jejich použití je také velmi široký. Není žádným tajemstvím, že rýma může být buď projevem banální virové infekce, „nachlazení“ nebo příznakem alergické reakce těla nebo následkem hnisavého, zánětlivého procesu.

Jaké bezpečné kapky z nachlazení pro děti jsou

Velký význam mají speciální kapky v nose, které jsou vyráběny pro děti. Jejich zvláštnost a odlišnost od běžných kapek pro dospělé se může skládat jak ze speciální dávky (při které je množství látky sníženo), tak z výběru těch konzervačních látek a aditiv, které nedráždí sliznici nosohltanu, pálení a jsou dobře snášeny dítětem.

Vzhledem k tomu, že rýma, jak u dospělého, tak u dítěte, je výsledkem mnoha procesů (lokální zánět, sekrece hlenu, poruchy nosního dýchání, uvolňování biologicky aktivních látek - histamin) a mnoho dalších stadií vývoje nemoci, tak bude muset být mnohostranné. Léčebné kapky dětí pro intranazální aplikaci existují k dosažení následujících cílů:

 • zúžení lumen cév (vazokonstriktor)
 • odstranění bakteriální infekce (antibakteriální činidla);
 • boj proti alergiím (kapky antihistaminika);
 • změkčení a vyživování nosní sliznice (například kapky na bázi oleje).

Kromě oficiálních fondů, které jsou uvedeny v lékopisných článcích, existují i ​​kapky, které jsou připravovány na základě starých lidových receptů.

Hlavní skupiny pediatrických přípravků pro intranasální podání, s nimiž se léčí rýma, jsou podrobněji popsány níže.

Vasokonstrikční kapky

Vazokonstrikční nosní kapky jsou základem pro eliminaci otoků nosní sliznice. Koneckonců, edém pochází ze skutečnosti, že do místa zánětu se dodává značné množství krve.

To přispívá k otoku a zvýšené produkci hlenu, což je reakce na zánět. Proto zúžení lumenu krevních cév snižuje průtok krve, závažnost otoků, zánět a kongesci nosu.

Tyto kapky obsahují adrenomimetika - látky, které stimulují receptory v cévní stěně. Vzhledem k tomu, že po vyrobeném efektu se nádoby znovu roztahují, je účinek kapek dočasný.

Ale existují adrenomimetika krátkého, středního a dlouhého působení.

Krátké působení (asi 4 hodiny):

 • "Sanorin". Účinek je asi 4 hodiny. "Sanorin" může být používán od 2 let věku. Existuje forma "Sanorin s eukalyptovým olejem". Doba trvání kurzu - ne více než 7 dní, platí maximálně 3krát denně. Léčivo obsahuje nafazolin. Má efekt sušení.
 • Rodina kapek "Nazol" na bázi fenylefrinu. Tak, tam jsou "Nazol dítě" (od narození), "Nazol děti sprej" (od 6 let věku).

Střední akce: (až 6 hodin):

 • "Tizin ksilo", "Xymelin", "For Dyonos". Dávkování pro děti od narození je 0,05% roztok, pro děti od 6 let se vyrábí 0,1% roztok. Aktivní složkou je xylometazolin. Kurz není delší než 7-10 dnů;
 • Nazivin, Nazol Advance, Nazol. Tyto léky obsahují oxymetazolin a mohou být instilovány jednou denně. Jejich moderní výrobky obsahují další esenciální rostlinné oleje.

Je důležité vědět, že nekontrolované užívání vasokonstrikčních kapek může u dítěte způsobit chronický vazospazmus, s rozvojem vazomotorické rýmy, která je výsledkem závislosti na adrenomimetikách.

Protizánětlivé a antibakteriální kapky

Existuje velké množství těchto léků, které obsahují antibiotika a další látky. Protože tyto kapky působí přímo na patogen, lékař by je měl předepsat. Nejznámějšími zástupci pediatrie jsou:

Antialergické kapky

Přípravky z alergické reakce jsou blokátory histaminových receptorů. Následující léky se nejčastěji používají k léčbě alergické rýmy:

 • "Fenistil". Jeden z nejčastěji používaných léků, protože může být aplikován od 1 měsíce. Dítě je dobře snášeno, působí po 15 minutách;
 • "Levocabastin", "Tizinská alergie." Používá se u dětí starších 5 - 6 let, které jsou vhodné pro úlevu od pollinózy.
 • "Kromoheksal." Je to dobrý stabilizátor membrány žírných buněk;
 • "Zyrtec" - používaný u dětí starších než jeden rok, pomáhá s chladnou formou alergie.
 • Alergodil. Lze použít u dětí od 1 roku.

Kromě "čistých" antialergických kapek je možné použít kombinované léky, jako je "Vibrocil". Obsahuje také fenylefrin, který, jak je uvedeno výše, má vazokonstrikční účinek. Zdroj: nasmorkam.net k obsahu?

Olejové kapky pro děti

Tyto kapičky z nějakého důvodu milují děti. Pravděpodobně proto, že se zajímají o to, jak se tento olej rozprostírá uvnitř nosu, protože viděli tolikrát, jak jsou účtováni za kaši. Olejové kapky jsou navrženy tak, aby změkčily napjatou a hyperemickou sliznici nosních cest.

Často obsahují vitamíny a samotná olejová báze se hojí: olivový, broskvový, rakytníkový olej. Nejznámější jsou následující kapky:

 • "Pinosol". Obsahuje mátou, eukalyptový olej, borový olej, vitamín E rozpustný v tucích a antimikrobiální látky. To je ukazováno na děti od 2 let;

Použití "Pinosol", musíte vědět, že on sám není schopen rychle zmírnit příznaky, protože to je pomocný nástroj. Pomáhá dobře s akutní, ale s dlouhodobou a chronickou rýmou, kdy dochází k anémii a atrofickému procesu na sliznici, což může vést k suchu.

Hydratační kapky

V poslední době jsou v lékárnách velmi žádoucí profylaktické kapky, které obsahují fyziologický roztok v terapeutických koncentracích. Dlouho bylo zjištěno, že obyvatelé pobřežních mořských oblastí téměř netrpí chladem, a pokud ano, rychle ji odstraní pomocí čerpání slané vody do nosu. Na trhu existují takové léky jako:

Jejich účinek je založen na schopnosti solí "vytáhnout" zánět. Samozřejmě, že je mnohem lepší umýt nosní cesty čistou mořskou vodou a vyplivnout ji ústy, ale pouze starší děti to mohou udělat, protože se to může zdát nepříjemné.

Velkou výhodou těchto vodních přípravků je jejich dobrá snášenlivost a schopnost jejich použití v těch nejmenších. Hlavní věc, kterou je třeba si uvědomit, je, že tento lék není schopen rychle „sám nos dýchat“ a v komplexní terapii jsou velmi užitečné přípravky z mořské vody, a to jak ve formě kapek, tak ve formě spreje. [Ads-pc-1] [ads-mob-1 ] na obsah?

Kapky ze zimy pro děti od roku

Dětské kapky, které jsme uvedli výše, nejsou stejně bezpečné. Proto v této sekci uvádíme seznam nejbezpečnějších léků. Takže z vasokonstrikčních léků můžete předepsat "Nazol Baby", "Nazivin" a "Nazivin Sensitive" nejslabší koncentrace.

Od 4 měsíců věku může být použit Otrivin - Baby obsahující mořskou vodu. Všechny ostatní hydratační přípravky se doporučují používat bez omezení, 10-12 krát denně. Můžete také kapat čistý olivový olej do nosu dětí.

Přípravky pro virovou rýmu

Jak ukazuje klinická praxe, drtivá většina „snotů“ dětí má virový charakter a sezónní výskyt: na podzim - jaro. Tyto virové rýmy, nazofaryngitidy jsou nejčastěji spojovány s dlouhými procházkami, „mokrými nohami“ a dalšími incidenty.

Proto, konkrétně pro prevenci a zlepšování antivirové imunity, existují následující léky, které jsou indikovány pro použití v dětství:

 • "Grippferon" je léčivo účinné proti mnoha adenovirům, které jsou "odpovědné" za většinu nádchy nachlazení;
 • Nosní kapky "Genferon - Light." Jsou také založeny na leukocytovém antivirovém interferonu. Kapky obsahují taurin, tyto kapky jsou kontraindikovány v prvních měsících života dítěte;
 • Derinat je imunomodulační lék, který zvyšuje nespecifickou rezistenci organismu. Lék je sodná sůl DNA a používá se v mnoha ochranných, reparačních a regeneračních procesech. Velmi dobře snášen dětmi, včetně jednoho roku.
obsahu?

Pravidla pro užívání nosních kapek

Nahoře byl zaveden poměrně impozantní seznam různých kapiček, které mohou být použity v mnoha patologických stavech a širokém spektru symptomů a nemocí. Ale jak to udělat správně? K dispozici je speciální algoritmus, jehož splnění pomůže dosáhnout maximálních terapeutických účinků:

Dítě by mělo být položeno na záda a jeho hlava by se měla sklonit na jednu stranu. Po instilaci se dítěti podá lehká masáž nosního křídla, aby se lék rovnoměrně rozložil na největší plochu sliznice. Pak je stejná akce provedena na druhé straně.

Mělo by to být varováno před rozšířenou praxí přípravy dětských pohřbů, sedět, s hlavou vrhanou zpět. Poté, co je hlava snížena, spadlo mnoho kapek.

Proto je mnohem efektivnější získávat léky, které se vyrábějí ve formě odměřeného spreje, protože hustý oblak kapiček se okamžitě usazuje na sliznici a není třeba dlouho čekat.

Rodiče by měli být varováni, aby v žádném případě nepoužívali stříkačku, hrušku, balónek nebo malý „klystýr“, aby kapali do nosu dítěte. Faktem je, že můžete omylem vytvořit velmi velký tlak v Eustachově trubici, což může vést k membránovému barotraumatu a poškození sluchu, dokonce i hluchotě.

Jaké jsou nějaké dobré nosní kapky pro děti?

Zkoumali jsme dostatečný počet různých lokálních přípravků pro intranasální podání, které jsou ukázány dětem. Rodiče často kladou otázku, která zní takto: „Jaké jsou nejlepší kapky“? Ve skutečnosti na tuto otázku neexistuje definitivní odpověď.

V každé skupině existují různé nejlepší kapky v závislosti na tom, jaká kritéria hodnotit. Koneckonců, lék musí být předepsán ošetřujícím lékařem. Ale i nezávisle na tom, že jste přišli do lékárny, můžete procházet následujícími funkcemi:

Také:

 • Skladovatelnost a skladovací podmínky;
 • Počet kontraindikací;
 • Rychlost nástupu požadovaného účinku.

Je to samozřejmě přibližné schéma a každý může najít odpověď na tuto otázku.

Dětský nos kapky podle populárních receptů


Tradiční medicína nabízí dostatečný počet léků na předpis, které jsou instilovány do nosu. V současné době mohou být použity jako pomocné látky v komplexní terapii, nebo jako hlavní, pokud jsou používány s preventivním účelem. Zde je několik příkladů:

  • Čisté oleje pro zvlhčování, zeleninové (olivové, lněné, rakytník) a ghí;
  • Čerstvý džus z aloe (agáve), Kalanchoe (živý strom). Čerstvé listy se rozpadají, šťáva se vymačkává, filtruje se přes tenké plátno a pohřbí se v nose.
 • Mořská voda nebo roztok sodné nebo mořské soli Požadovaná koncentrace by měla být blízká slanosti krevní plazmy, nebo 0, 9%. K dosažení tohoto cíle je třeba vzít jednu část soli na sto dílů vody (pro jednoduchost vezmeme 1%) - například 10 gramů na litr vody, nebo dvě lžičky „bez sklíček“. Toto řešení může umýt nos a můžete kapat.
obsahu?

Nos léky z lékárny

V případě, že se rozhodnete koupit lék pro své dítě v lékárně sami, je vhodné si vybrat lék, zapište si názvy kapek, prostudujte si všechny kontraindikace a věk, ve kterém může být lék předepsán.

Při výběru se musíte zeptat a ještě jednou si pečlivě přečíst oficiální pokyny, což je pravda „v poslední instanci“ a oficiální dokument. Je třeba mít na paměti, že antibakteriální léčiva by měla být zakoupena pouze na lékařský předpis od dětského lékaře nebo dětského otorinolaryngologa.

Závěrem bych ráda připomněla, že v případě, že léčba nachlazení začne včas, pak můžete dělat s kapkami, aniž byste užívali prášky, směsi a dokonce i injekce. Proto je třeba pečlivě sledovat zdraví dítěte, pokud je to možné zpevnit ho, aby se zvýšila úroveň jeho imunity tak, aby rostl silný a zdravý.

Nejvhodnější nosní kapky pro dítě

Nejvhodnější nosní kapky pro děti z nachlazení

Rýma v dítěti způsobuje spoustu nepříjemných emocí jak v samotném dítěti, tak v jeho rodičích. Nemoc znamená prudký pokles imunity dítěte, nepřítomnost ve škole nebo mateřské škole a pro matku a otce - nemocnou dovolenou, aby se o dítě postarala při práci. Nemocné dítě se necítí dobře, je rozmarné, nespí a neustále se bojí. Rýma může být snadno komplikována různými delšími a závažnějšími chorobami v léčbě, například sinusitida nebo bronchitida, takže rodiče se snaží koupit nejlepší studené léky, včetně různých kapek v nose, při prvních příznacích nemoci.

Velký výběr moderních léků pro léčbu rýmy představuje pro rodiče obtížný úkol. Abyste pochopili tuto otázku, musíte zjistit, jaké jsou kapky nachlazení a jak by měly být používány u dětí různého věku.

Vlastnosti vývoje rýmy u dětí

Rýma - to jsou jen symptomy, které jsou společníky jiné nemoci.

Hlavním nebezpečím rýmy u dětí, zejména velmi mladých, je rychlý rozvoj onemocnění a možnost infekce a zánětu vstupující do sousedních orgánů.

U dětí je rýma často komplikována bronchitidou, laryngitidou, faryngitidou, bolestmi v krku, stejně jako otitis a dalšími chorobami uší. Pokud onemocnění není vyléčeno včas, nebo pokud bylo léčeno nesprávně zvolenými léky, sinusitida, těžká bronchitida nebo angína, pneumonie a dokonce i meningitida, může být komplikací zimy.

U lidí a zvláště u malého dítěte jsou kosti lebky porézní a všechny smyslové orgány jsou vzájemně propojeny. Krevní oběh, stejně jako silný kašel a kýchání, infekce může snadno dostat do uší, krku, plic a dokonce ovlivnit meninges.

Zvláště nebezpečné je chronická rýma.

Jsou neustálým zdrojem infekce v těle dítěte, což ohrožuje fungování srdce, plic, ledvin a močového systému. Takže navenek tak neškodný rýma může být vážnou překážkou pro dítě, pokud se rodiče nestarají o jeho rychlou a kvalitní léčbu.

Nejlepších kapiček kapek

Vazokonstrikční nosní kapky jsou nejčastější nosní kapky, ale nesprávné použití může být návykové.

Pokud hledáte dobré kapky v nose pro děti, věnujte pozornost především účelu drogy a zda je povoleno ji používat pro dítě určitého věku. Většina komerčně dostupných nosních kapek se používá pro děti starší 1 roku a některé jsou obecně povoleny pro použití od 3 do 6 let.

U kojenců existuje velmi omezený výběr schválených léků a kromě toho není vhodné riskovat zdraví malého dítěte se stále slabou imunitou, kupovat pro něj léky bez lékařské pomoci. Jako každá jiná droga mají nosní kapky své vlastní složení, které se používá proti určitým onemocněním a má svůj vlastní seznam kontraindikací a vedlejších účinků.

Vasokonstrikční kapky nevyléčí hlavní příčinu nemoci, pouze usnadňují průběh nachlazení, což vám na chvíli zapomene.

Vzhledem k tomu, že tyto kapky mají mnoho kontraindikací a vedlejších účinků, používají se pouze podle potřeby, nejdéle však po dobu 3–5 dnů, aniž by došlo k narušení dávek specifikovaných pro jednotlivé látky.

Tyto kapky způsobují krátkodobé zúžení cév nosní sliznice, což přispívá k redukci a zastavení (dočasnému!) Sekrece hlenu. Dýchání se stává více svobodným, zlepšuje se blahobyt. Při dlouhodobém používání suchá sliznice může vyvolat krvácení z nosu, závratě a alergický záchvat.

Užitečné video - Jak léčit rýmu u kojenců:

Přečtěte si také: Miramistin pro děti: indikace a pravidla aplikace

Podle použité účinné látky jsou vazokonstrikční kapky rozděleny do následujících typů:

 • S fenylefrinem. Jsou považovány za nejjemnější léky na nachlazení a jsou schváleny pro použití u dětí a těhotných žen. Nejznámější jména jsou Nazol Baby a Nazol Kids.
 • S nafazolinem. Některé z nejčastějších léků, levné a cenově dostupné, ale s velkým seznamem vedlejších účinků. Nelze je použít pro malé děti. Nejoblíbenější jsou Sanorin a Naphthyzin. V současné době považován za poněkud zastaralé drogy.
 • S xylometazolinem. Stejně jako předchozí kapky, "práce" až 8 hodin, ale mají měkčí účinek. Nejznámějším prostředkem je Otrivin a Galazolin.
 • S oxymetazolinem. V současné době jsou drogy z této skupiny považovány za nejbezpečnější a nejtrvalejší (až 12 hodin). Tyto kapky se nejčastěji nakupují v lékárnách - Nazivin, Nazol, Rinazolin.

Vzhledem k tomu, že takové léky nevyléčí rýmu, ale pouze dočasně zmírňují symptomy a mají mnoho kontraindikací, mohou být použity pro děti pouze v extrémních případech, velmi omezeně a výhradně se svolením lékaře.

Hydratační kapky

Hydratační kapky jsou předepsány pro podporu normálních robotů a stavu nosní sliznice

Navzdory tomu, že tyto výrobky nejsou zcela léky v plném slova smyslu, nejvhodnější nosní kapky pro děti jsou hydratační přípravky na bázi mořské vody.

Jedná se v podstatě o pomocné léky, které pomáhají vyrovnat se se suchými sliznicemi, eliminují kůry, zmírňují podráždění a zánět, snižují oddělení hlenu. Tyto kapky jsou dobrou doplňkovou terapií pro rýmu spojenou s alergickými reakcemi.

Nespornou pozitivní stránkou těchto léků je jejich neškodnost vůči tělu a absence nežádoucích účinků.

Díky tomu jsou tyto kapky a spreje schváleny pro těhotné i malé děti.

Mezi nejoblíbenější drogy v této skupině patří Aqua Maris, Aqualor, Nasonex, Physiomer, Salin a mnoho dalších. Příjemným rysem těchto výrobků je možnost jejich vlastního vytvoření doma, pouze čistá voda a obyčejné vaření, ale nejlepší ze všech mořských solí je potřeba.

Kapky alergického nosu

Nosní kapky pro alergie jsou předepsány, aby se zabránilo rozvoji alergické reakce.

Projevy alergií vyžadují použití speciálních léků a kapky jsou jen dalším prostředkem expozice. Jejich konzistence však umožňuje rychle dosáhnout lokálního účinku, tj. Snížit nebo zcela eliminovat takové nepříjemné projevy alergie, jako je nekonečný odtok tekutiny, který způsobuje těžký zánět kolem nozder, a je doprovázen otokem a podrážděním očí.

Ale ne všechny tyto nástroje jsou povoleny pro použití u těhotných žen a kojenců, takže si vyberte dobré nosní kapky pro děti s alergiemi pouze na radu svého lékaře.

Mezi osvědčené nástroje patří:

 • Alergodil, zakázán pro těhotné ženy a děti do 4 let.
 • Levocabastin je povolen dětem od 6 let.
 • Kromgeksal, který lze použít od 5 let.
 • Zyrtec povolil dětem starším než rok.
 • Fenistil má nejmírnější účinek, předepisuje se dětem ve věku jednoho měsíce.

Protizánětlivé nosní kapky

Pokud uvedete dobré nosní kapky pro děti s protizánětlivými účinky, můžete zvolit Sanorin, který dobře zvládá běžné nachlazení virové povahy, ale má řadu věkových omezení, stejně jako tzv. Kombinované léky.

Tyto léky mají širší spektrum účinku než obvyklé přípravky pro rýmu, zvládání zánětu, zvýšenou sekreci hlenu, suchou nosohltanovou sliznici, zmírnění podráždění a snížení tvorby kůry v nose.

Mohou obsahovat vazokonstrikční činidla, antibiotika, interferony, antihistaminika a další složky. Čím složitější je složení, tím větší je riziko, že droga může být pro malé dítě.

Tyto prostředky nelze použít samostatně, pouze na základě jmenování specialisty a přesně stanoveného času.

 • Nejběžnější léky v této skupině jsou Vibrocil, Gicomycin, Polydex.
 • Protargol je kontroverzní lék na bázi stříbra. Někteří lékaři hlasují pro jeho širší použití, jiní namítají proti použití přesně protože obsahu stříbrných iontů.
 • Další prostředky zahrnují kapky na bázi přírodních olejů, jako je Pinosol. Mezi jeho pozitivní vlastnosti patří rychlé změkčení suchých a podrážděných sliznic, urychlení granulace a odstranění bolestivých krust. Pinosol a jiné rostlinné přípravky však mohou vyvolat alergické reakce.

Tipy pro rodiče: jak upustit kapky do nosu pro děti a kojence

Správné dávkování a postup při vdechování nosu - klíč k rychlému zotavení!

Nejdůležitější věcí při léčbě dítěte je snaha nedráždit dítě, a proto musí být rodiče klidní, sebrat a jednat co nejjemněji. Pokud je dítě velmi malé, má strach z drog a má sklon být rozmarný, budete muset hrát celý výkon - dát na panenky nebo svého oblíbeného medvěda výtok, možná vaši mámu a tátu.

Je-li dítě velmi malé, až jeden rok, můžete si vleznout do nosu, když leží vleže, nebo v náručí jednoho z rodičů. Hlava nemůže být nakloněna, jen mírně zvednuta pro větší pohodlí.

Pravidla jsou velmi jednoduchá:

 1. Před instilací je nutné uvolnit nosní dutinu z hlenu. „Vědomé“ dítě může být jednoduše nabídnuto, aby vyfoukla nos a nosní hlen dítěte se odstraní malou injekční stříkačkou a vyčistí papírové ubrousky.
 2. Instilace se provádí v každé nozdry postupně, s malým intervalem.
 3. Odkapejte lék do nosní dírky, lehce otočte hlavu dítěte v opačném směru.
 4. Po ukončení procedury můžete lehce zakrýt křídla nosních dírek prsty tak, aby kapky měly čas vstřebat a ne ihned vytékat.

Pokud dítě křičí a vzdoruje, nepokoušejte se vynucovat postup, stále z toho nic dobrého nepřijde. Uklidni dítě, dej mu oblíbenou hračku a nějakou pochoutku. Počkejte, až zapomene na incident, a pokuste se ho jemně přesvědčit tím, že mu do nosu odkape správný lék.

Než začnete používat jakýkoli nejbezpečnější lék podle svého názoru, přečtěte si anotaci a kontaktujte svého pediatra. Teprve po jeho povolení může přistoupit k léčbě.

Podělte se se svými přáteli! Požehnej vám!

Dobré nosní kapky pro děti před chladem: což je lepší

Rýma je doprovázena zánětem sliznic v důsledku infekce bakteriemi a viry. Zdraví dítěte se zhoršuje a teplota stoupá. Chcete-li se zbavit patogenních mikroorganismů v dutinách začíná produkovat hlen.

Výrobci vyrábějí několik druhů kapek, v závislosti na příčině onemocnění. Seznam obsahuje mnoho různých léků určených k odstranění běžného nachlazení.

Vasokonstriktor

Obsahují látky, které působí na receptory sliznic nosu. Po instilaci přípravků v dítěti se cévy zužují, otok klesá. Způsoby trvání se liší. Vedoucím je Nazivin, který je schopen eliminovat nazální kongesci po dobu 12 hodin.

Sušicí kapky lze použít pro sinusitidu, alergickou rýmu a vazomotorickou rýmu. Počet nejúčinnějších prostředků zahrnuje několik léků.

Xylometazolin

Jedná se o nosní kapky nosu pro děti z běžného nachlazení, které začínají působit téměř okamžitě po instilaci. Xylometazolin je předáván dětem starším 6 let. Do každé nosní dírky musíte 4krát denně pohřbít 2 kapky roztoku.

Přípravek je kontraindikován u dětí s atrofickou rýmou. Xylometazolin nelze použít pro polypous rinosinusitidu.

Galazolin

Dětské kapky jsou navrženy tak, aby zmírnily otoky nosních sliznic a snížily intenzitu produkce hlenu.

Galazolin je platný 8 hodin. Délka léčby by neměla překročit 2 týdny.

Přípravky obsahující 0,1% účinné látky jsou určeny k léčbě dětí starších 12 let. Přípravek Galazolin nelze použít pro kojence do 4 měsíců.

Koncentrace aktivní složky by neměla být vyšší než 0,5%. Maximální doba léčby je 5 dnů.

Xymelin

Účinek použitých vazokonstrikčních roztoků může být pociťován již 10 minut po instilaci.

Léčivo obsahuje ipratropium bromid, který pomáhá snižovat množství nosního výtoku. Xymelin musí pohřbít 3x denně.

Nazivin

Terapeutickým účinkem roztoku je zúžení cév, které jsou na povrchu nosních sliznic. Lékaři doporučují pohřbít 2 kapky finančních prostředků v každém nosním průchodu.

Kapky s antibakteriálním účinkem

Přípravky Izofra a Polydex se používají k léčbě infekční rýmy. To jsou dobré kapky z běžného nachlazení pro děti, které jsou určeny k boji proti bakteriím.

Isofra

Léčivou látkou přípravku Isofra je framycetin.

Ničí širokou škálu patogenních mikroorganismů.

Nástroj lze použít k léčbě pacientů starších než jeden rok. Při předepisování léku lékař bere v úvahu typ patogenu, který nemoc způsobil.

Před vstřikováním léku je třeba očistit nosní dutiny dítěte z hlenu.

K vyléčení nachlazení se postup opakuje 6krát denně.

Polydex

Antibakteriální činidlo má vliv na zánět. Polydex se používá při léčbě rýmy a sinusitidy, které se vyvíjí v důsledku infekce. Dítě klesá z běžného nachlazení na děti od roku předepsaného pouze po konzultaci s dětským lékařem.

Přípravek obsahuje hormon dexamethason, který pomáhá vyrovnat se se zánětem. Vasokonstriktorový účinek je zajištěn hydrochloridem fenylefrinu, který normalizuje dýchání.

Polydex je předepisován kojencům, kteří již dosáhli věku 2 let. Lék může poškodit děti s patologií ledvin.

Antivirová léčiva

Příčinou zimy mohou být viry, které se množí v nosních dutinách dítěte.

Interferon

Interferon - nejlepší nosní kapky pro děti, které se používají při léčbě infekční rýmy.

Lék je předepsán a pro profylaktické účely.

Ampule léku musí být zředěna vodou v poměru uvedeném v návodu.

V každé nozdry dítěte musíte pohřbít 5 kapek hotového roztoku. Dávka závisí na věku dítěte.

Grippferon

Grippferon - účinné kapky, které jsou předepsány dětem při detekci virové infekce. Lék nejen ničí viry, ale také přispívá ke zvýšení imunity.

Roztok by měl být vpraven do nosních dutin kojence 5krát denně, 2 kapky. Denní dávka pro dítě do 3 let by měla být zvýšena na 8 kapek.

Kombinované přípravky

Jaké kapky ošetřují rýmu u dítěte? Tato otázka je položena odborníkům zabývajícím se stavem rodičů dítěte. Díky správnému výběru složek lze dosáhnout antialergických, antibakteriálních a vazokonstrikčních účinků.

Gikomitsin-teva

Gicomycin-teva může pomoci pacientům s alergickou rýmou, protože obsahuje hydrokortison. Léčivé kapky se používají k potírání škodlivých bakterií.

Roztok se musí vložit 3 kapky každé 4 hodiny. Odborníci nedoporučují léčbu Gicomycinem déle než 10 dnů. Před léčbou je nutné konzultovat s pediatrem z důvodu vysoké pravděpodobnosti nežádoucích účinků.

Je to důležité! Nástroj je zakázán pro dermatitidu a patologii ledvin.

Vibrocil

Vibrocil je jedním z mála léků, které lze použít při léčbě dětí mladších než jeden rok. Děti doporučují pohřbít 1 kapku 3x denně. Když jsou děti ve věku 4 let, dávka může být zvýšena na 2 krát.

Fytopreparace

Phytoclips obsahují éterické oleje, které mají antimikrobiální účinek.

Přispívají k eliminaci zánětu a otoků.

Lékaři nedoporučují bylinné přípravky pro děti do 3 let.

Pinosol

Směs obsahuje oleje z máty, borovice a eukalyptu. Každou hodinu musejí pohřbít 2 kapky. U mnoha dětí však tento lék způsobuje svědění a spalování sliznic. Esenciální oleje mohou způsobit silnou alergickou reakci.

Moisturizers

Co odkapávat do nosu dítěte s nachlazením, pokud jsou sliznice příliš suché?

Mezi nejoblíbenější léky, které se používají k zvlhčení nosohltanové sliznice, patří Aqua Maris a Salin.

Aqua Maris snižuje viskozitu hlenu, který se hromadí v nosních dutinách dítěte. Kapky zjemňují kůru v nose dítěte a usnadňují jejich odstranění.

Baktericidní účinek činidla je vysvětlen jodem a chloridem sodným, které jsou obsaženy v mořské vodě.

Salin zvlhčuje nosní sliznici a usnadňuje dýchání. Může být použit při léčbě dětí jakéhokoliv věku.

Závěr

Bezpečnost je klíčovým faktorem, který je třeba vzít v úvahu při použití nosních kapek. Díky antibakteriálním látkám se můžete vyrovnat s infekčním chladem. Nekontrolované užívání drog však může vést k vážným následkům.

Při výpočtu dávky je třeba vzít v úvahu nejen věk dítěte, ale i různá onemocnění. Antibakteriální látky nelze použít pro patologii ledvin.

Chcete-li se zbavit alergické rýmy, lékaři předepsat antihistaminika. Před zavedením roztoku se doporučuje provést postup mytí nosu. Pro usnadnění odstranění hlenu může být způsobeno zvlhčujícími činidly.

Nejzábavnější vazokonstriktor. Roztoky nelze používat příliš dlouho, protože dítě začíná atrofii sliznic. Vazokonstrikční léky neodstraňují příčinu onemocnění. Jejich použití může poskytnout pouze dočasnou úlevu.

Nosní kapky pro děti

Abyste však nepoškodili zdraví a nezhoršili zdraví dítěte, musíte pochopit, jaké kapky a za jakých symptomů můžete použít. Rýma se ne vždy vyskytuje v důsledku vývoje virové flóry v dýchacích orgánech. K odstranění nepříjemných projevů nemoci je třeba přesně zjistit, co způsobilo zánět sliznice v nosohltanu. Bakterie, houby, alergeny, viry a další patogeny mohou způsobit nežádoucí reakce ve tkáních. Výběr kapek pro léčbu rýmy, musíte vzít v úvahu věk dítěte, průvodní klinické projevy onemocnění a možné škody z užívání některých léků.

Vlastnosti volby nosních kapek

Jaké kapky se používají k léčbě rýmy u dětí? Než si koupíte nosní drogy, musíte věnovat pozornost klinickým projevům onemocnění. Následující příznaky nejčastěji indikují vývoj nachlazení a jiných virových onemocnění:

 • svědění nebo pálení v nosohltanu;
 • přetrvávající kýchání;
 • nazální kongesce;
 • malátnost;
 • transparentní nosní výtok.

Je možné zabít virovou infekci v dýchacích cestách pomocí imunostimulačních a antivirových kapek. Neméně účinné budou léky založené na mořské nebo oceánské vodě, které dezinfikují sliznici, posilují stěny cév a zvyšují místní imunitu.

Antialergické nosní prostředky mohou pomoci zastavit alergickou rýmu. Vývoj onemocnění je indikován slzením, kýcháním, silným otokem nosohltanu, svěděním nosních kanálků atd. Aby se odstranily projevy pollinózy nebo alergické rýmy, je třeba identifikovat a eliminovat alergen způsobený příčinou, který vyvolal podráždění sliznic. Mohou to být domácí prach, rostlinný pyl, zvířecí lupič, přírodní chmýří atd.

Je to důležité! Pokud během týdne symptomy rýmy nezmizí, s největší pravděpodobností se nemoc změnila v chronickou formu.

Pokud má dítě vysokou teplotu, žlutý nebo zelený hlen se vylučuje z nosu, ve většině případů to indikuje bakteriální povahu zánětu. Chcete-li pomoci dítěti a zmírnit jeho stav, musíte pohřbít antiseptické nebo antibakteriální kapky v nose. Poškozují patogenní bakterie v nosohltanu, čímž urychlují regresi zánětu v měkkých tkáních.

Druhy nosních kapek

Při získávání kapek z běžného nachlazení na děti je třeba vzít v úvahu nejen jejich farmakologický účinek, ale i jejich složení. V závislosti na základu léku jsou všechny typy nosních agens rozděleny do tří širokých kategorií:

 • kapalné roztoky na bázi vody a vody, které se rychle vstřebávají do tkáně;
 • olejovité olejové kapaliny s dlouhodobým účinkem, které se používají k léčbě rýmy střední intenzity;
 • koloidní roztoky na bázi vody s adstringentními vlastnostmi; vydrží déle než voda, ale méně mastná.

Je to důležité! Použití olejových nosních přípravků pro léčbu kojenců se nedoporučuje.

Vzhledem k anatomickým rysům struktury nosohltanu u kojenců má použití olejových kapek věková omezení. Vzhledem k úzkosti nosních průchodů mohou stagnovat v nosohltanu a narušovat nosní dýchání. Proto se používají k léčbě dětí od 2 let.

Nosní lékové skupiny

Léky pro intranasální použití jsou dostupné ve formě kapek, aerosolů, mastí, roztoků, olejů atd. V pediatrické praxi se ve formě kapek obvykle používá k odstranění rinorea (těžké rýmy). Pomáhají se zbavit snotů, eliminují opuch a zabraňují rozvoji obstrukce nosu (obstrukci dýchacích cest).

Je třeba si uvědomit, že spreje a aerosoly se pod tlakem vstřikují do nosohltanu, takže část léku může proniknout do sluchové trubice a vyvolat tam zánět. Pro léčbu nosu u novorozenců a dětí do 6 let se proto doporučuje užívat léky ve formě obyčejných kapiček.

Vasokonstriktor

Mnoho rodičů věří, že nejlepší kapky z nachlazení jsou ty, které mají okamžitý účinek. Tato kategorie léků může být přičítána vazokonstrikčním lékům (decongestants). V jejich složení existují speciální látky (adrenoreceptorové stimulanty), které způsobují zúžení cév v sliznicích ORL orgánů. Méně krevní náplň nosohltanových tkání pomáhá eliminovat opuch a usnadňuje dýchání.

Pediatri varují, že vazokonstrikční léky pro léčbu rýmy u dětí mohou být použity ne více než 5 dní v řadě. Je to z několika důvodů:

 • decongestants neléčí rýmu, ale jen zastaví jeho projevy;
 • vazokonstrikční činidla jsou návyková;
 • iracionální užívání léků v 8 z 10 případů vede k rozvoji lékařské rýmy;
 • předávkování lékem vede k nežádoucím reakcím: bolesti hlavy, dehydratace sliznice nosohltanu, krvácení z nosu, atd.

Vazokonstrikční léky neléčí rýmu, ale pouze eliminují její projevy.

Aby se předešlo komplikacím, je lepší upustit od pravidelného používání dekongestantů ve prospěch zvlhčujících a protizánětlivých léčiv. Je-li nemožné úplně opustit dekongestanty, pak při léčbě dětí do 3 let používejte pouze schválené dětské přípravky s nízkou koncentrací účinných látek.

Moisturizers

Hydratační přípravky na bázi čištěné mořské vody jsou dobré kapky pro děti, které nezpůsobují závislost, ale snižují otok v nosní dutině. Obsahují běžnou nebo mořskou sůl, jakož i užitečné stopové prvky - vápník, hořčík, sodík, selen atd. Aby se snížila viskozita nosních sekrecí v dýchacích cestách, stačí do každé nosní dutiny vpravit 2-3 kapky léku a po 5-7 minutách nasát hlen pomocí odsávačky.

Výběr zvlhčovače, musíte vzít v úvahu věk malého pacienta. Aby se zabránilo podráždění nosní sliznice u dětí, doporučuje se použít izotonické roztoky. Neobsahují více než 0,9% chloridu sodného, ​​takže léčiva nevedou k dehydrataci tkání. K léčbě nazální kongesce u dětí od tří let můžete použít hypertonické roztoky s vyšší koncentrací soli. Zředí viskózní hlen v nosním průchodu a urychlí jeho evakuaci, čímž dojde k normalizaci dýchacích cest.

Izotonické roztoky jsou nejbezpečnější nosní kapky, které nezpůsobují nežádoucí účinky a závislost.

Homeopatické léky

Při nachlazení malé děti často užívají homeopatické léky. Mají komplexní účinek na tělo, ale zřídka vyvolávají vedlejší účinky. Dobré kapky mají následující farmakologické vlastnosti:

 • zmírnit zánět;
 • stimulovat imunitu;
 • urychlit regeneraci sliznic;
 • zvýšit tonus cév.

Jak kapat léky v nose? Homeopatické léky se doporučují pro kursy 2-3 týdnů. Jejich aktivní složky mají tendenci se hromadit ve tkáních, proto pro dosažení maximálního účinku by přípravky měly být používány systematicky alespoň 2-3 krát denně během exacerbace infekční rýmy.

Antivirová léčiva

Antivirové nosní kapky pro děti by měly být používány při léčbě chřipky, virové nasofaryngitidy, akutních respiračních virových infekcí a jiných nachlazení. Složení většiny léčiv zahrnuje interferon leukocytů, který zabraňuje zavedení virionů do epitelových buněk. Jinými slovy, dětské antivirové nosní kapky z nachlazení mohou pomoci zabránit dalšímu rozvoji virové flóry v respiračním systému.

Přípravky interferonu nemají negativní vliv na tělo, takže mohou být použity k léčbě dětí do jednoho roku věku.

V lékárně si můžete koupit suchý interferon v ampulích, které se před použitím ředí fyziologickým roztokem. Chcete-li rychle odstranit projevy onemocnění, musíte kapat 2-3 kapky připraveného roztoku do nosu nejméně 3 krát denně.

Antibakteriální činidla

Antimikrobiální činidla, která obsahují antibiotika, je žádoucí použít pro léčbu dětí od 1 roku. Je důležité si uvědomit, že antibiotika často způsobují nežádoucí účinky a nepříznivě ovlivňují mikroflóru nosohltanu. Proto se používají v extrémních případech se silným zhoršením zdraví a vysokým rizikem komplikací, které ohrožují život dítěte.

Časté recidivy nachlazení u dětí ve většině případů končí sinusitidou, zejména sinusitidou. Zánět vedlejších nosních dutin (sinusů) je plný léze nervu obličeje a snížení vidění. V tomto případě je dítěti předepsána antibiotická léčba, která zahrnuje antimikrobiální nosní látky. Rychle zničí infekci a zabrání hnisavému zánětu v nosních dutinách.

Antialergické léky

Antialergické nosní kapky se instilují nejen tehdy, když se objeví příznaky alergické rýmy. Snižují závažnost zánětu, takže jsou často zahrnuty v léčebném režimu pro bakteriální onemocnění. Navzdory výraznému terapeutickému účinku je pokles nosu dítěte možný pouze na doporučení odborníka.

Většina výrobků přichází ve formě sprejů, které jsou kontraindikovány pro děti do 6 let. Jak v tomto případě pohřbít lék? Pokud není možné bez použití antialergických léků, tekutina se nejprve nalije do jiné nádoby.

Pro instilaci léku můžete použít běžnou pipetu.

Hormonální léky

S alergickou a vazomotorickou rýmou je možné eliminovat akutní zánět v nosní dutině hormonálními prostředky. Moderní léky se prakticky nevstřebávají do systémového oběhu, a proto nemají negativní vliv na tělo dětí. Podle praktických výsledků jsou lokální (lokální) kortikosteroidy nejlepšími kapkami z nachlazení pro děti od roku.

Hormonální léky ovlivňují lokální imunitu, takže předávkování kapkami může vést k rozvoji vedlejších onemocnění - plísňové nazofaryngitidy, sinusitidy atd.

Syntetické hormony obsažené v léčivech mají výrazný anti-edém, hojení ran, antihistaminikum a protizánětlivý účinek. Mělo by být zřejmé, že takové léky lze použít pouze v případě přímé indikace. Zneužívání nosních léků je spojeno s řídnutím sliznice nosohltanu, snížením lokální imunity a zvýšením nitroočního tlaku.

Drogová revize

Při výběru dětských kapek z nachlazení je třeba vzít v úvahu jeho biochemické složení a koncentraci účinných látek. Předávkování léky může nepříznivě ovlivnit stav sliznic a způsobit alergickou reakci. Pediatři nedoporučují použití silných antibakteriálních a hormonálních látek k léčbě novorozenců a dětí do 1 roku. Pokud se však zánět v nosohltanu stal chronickým nebo vyvolal hnisání v dutinách paranazálních dutin, je nepravděpodobné, že by se vzdaly antimikrobiální kapky.

Tabulka ukazuje účinné kapky rýmy u nejmladších pacientů a dětí starších tří let:

12 nejlepších nosních kapek

Charakteristiky v žebříčku

Farmakologický trh je plný všech druhů nosních kapek a nosních sprejů. Okamžitě pochopit tuto rozmanitost není síla člověka daleko od medicíny a farmakologie. Rádi vám pomůžeme - rozlišujeme následující typy nosních kapek / sprejů v závislosti na účelu:

 1. zúžení plavidel chladem;
 2. fyziologický roztok, určený k mytí nosu;
 3. antiseptické, způsobující smrt infekcí;
 4. antibiotikum pro léčbu pokročilé rýmy, otitidy, sinusitidy, adenoidů atd.;
 5. zlepšení imunity, boj proti ARD a jejich prevenci;
 6. proti alergiím, podmíněně rozděleným na hormonální a nehormonální látky;
 7. na rostlinném základě pro pacienty, kteří se raději vyhýbají "chemii";
 8. komplex, mající dvě nebo více složek.

Nabízíme vám pořadí nejlepších kapek a nosního spreje pro děti i dospělé. V TOP-nejlepší fondy, které se osvědčily dobře mezi kupujícími. Výběr kandidátů stanovil následující kritéria:

 • uživatelské recenze;
 • odborné posudky;
 • nákladů a účinnosti léku.

Nejlepší nos klesne na zimu

Rýma je zánět nosní sliznice, který je doprovázen sekrecí hlenu a hnisu, stejně jako kýcháním. Jedním z prvních měření rezistence na rýmu nosu většina uživatelů rozpoznala nosní kapky. Poptávány jsou následující nástroje a jejich účinnost potvrzují lékaři a lékárníci.

3 Sialor Protargol

Sprej pro nosní použití Sialor Protargol je předepsán pro rýmu, rýmu a otitis, protože má protizánětlivý, antiseptický a svíravý účinek. Charakteristickým znakem léčiva je zahrnutí proteinátu stříbrného (protargol) do kompozice, což zajišťuje vysokou účinnost činidla při léčbě a prevenci onemocnění.

Nosní sprej se nedoporučuje během těhotenství a laktace, ani v přítomnosti individuální intolerance na složky léčiva. Velký mínus, podle uživatelských recenzí, je potřeba připravit si roztok rozpuštěním tablety. Ve skutečnosti však není nic složitého a instrukce podrobně popisují proces přípravy antiseptické kompozice.

2 Nazivin

Nosní kapky Nazivin přispívají k odstranění edému nosní dutiny, snižují sekreci sliznic a obnovují nosní dýchání. Indikace pro jejich použití jsou akutní respirační infekce, alergické reakce, rýma a otitis.

Uživatelé preferují tyto kapky při prvním znamení chladu. Po použití rychle přichází úleva a pocit nazální kongesce se brzy nevrátí. Pacienti v hodnocení volají pipetu pohodlně a cena je přijatelná. Lahvička o objemu 10 ml trvá dostatečně dlouhou dobu, protože léčba trvá pouze 3-5 dní.

Tyto kapky se nedoporučují pro děti mladší než jeden rok, i když existuje zvláštní forma uvolnění - 0,01%. Ve věku od 1 roku do 6 let je dávka 1-2 kapky 3-4 krát denně (0,025%) a starší 6 let a dospělí 1-2 kapky 3-4krát denně (0,05%).

1 Isofra

Nejoblíbenější antibiotický sprej pro rýmu je Izofra. To lze s jistotou potvrdit na základě průzkumu uživatelů. Tento předpis je určen dětem od 1 roku a dospělým. Nástroj má výrazný baktericidní účinek.

Sprej je předepsán v kombinační terapii pro zánět středního ucha, zánět vedlejších nosních dutin, rýmu a další onemocnění horních cest dýchacích - rýma, sinusitida, rhinofaryngitida atd. Dávkování znamená 7denní průběh 1 injekce. Děti potřebují 2-3 krát denně, dospělí 3-4 krát denně.

Recenze uvádějí lokální účinky na bakterie, rychlou pomoc při přetížení, rýmu a dokonce i při zánětech sinusitidy. Snad návyková, takže bez předpisu, sprej není povolen.

Nejlepší nosní kapky pro alergie

Alergie je sezónní, pak se na ni můžete připravit, přinejmenším morálně, a možná ji překvapíte. Při alergické etiologii rýmy vzniká zánět nosní sliznice, který je doprovázen otokem a hojným hlenem. Obvyklé vasokonstriktorové kapky v tomto případě nejsou účinné. Na záchranu přicházejí hormonální a nehormonální nosní kapky a spreje.

3 Afrin Clear Sea

Nosní sprej Afrin je k dispozici ve velkém objemu 75 ml. Tento lék má univerzální zaměření - vhodný pro každodenní péči o nosní dutinu, je používán včas pro virová a bakteriální onemocnění, usnadňuje nosní dýchání. Lékaři doporučují tento přírodní lék na běžné nachlazení a nazální kongesce, alergie a otitis.

Uživatelé potvrzují, že po použití je ucpání nosu znatelně sníženo, je snazší dýchat. Nástroj kvalitně čistí sliznici, vylučuje sekrece, odstraňuje alergeny, viry a bakterie. Také lék chrání proti nachlazení a alergií, mluvení preventivní opatření.

Silný proud se zdá být nevýhodou, zatímco absolutní většina pacientů zaznamenala bezpečnost spreje. Je vhodný i pro ty, kteří jsou obeznámeni s citlivými sliznicemi.

2 Tizin Alergi

Droga Tizin Alergi, jak již název napovídá, má za cíl zmírnit příznaky alergie. Ve skutečnosti, tyto nosní kapky, kromě alergických reakcí, jsou také vysoce účinné v běžném nachlazení a otitis media. Nosní kapky jsou považovány za měřítko kvality v boji proti sezónní a celoroční rýmě s alergickou etiologií - snižují nosní výtok, zmírňují kýchání, uvolňují svědění nosu.

Mezi kontraindikace patří období těhotenství, věk dětí do šesti let a přecitlivělost na složky léčiva. Mezi jeho výhody patří mimo-drogové, snadné použití, rychlost úlevy od pohody. V recenzích, cena je volána nadhodnocená. Někteří si stěžují na krátký výsledek.

1 Vibrocil

Nosní kapky Vibrocil pro děti i dospělé je vysoce účinný antihistaminik. V důsledku vazokonstrikčního účinku byly tyto nosní kapky použity v boji proti alergiím, rýmě a otitis. Kontraindikace jsou individuální intolerance, těhotenství, stejně jako doba kratší než dva týdny od okamžiku, kdy skončíte s užíváním inhibitorů monoaminooxidázy (antidepresiva).

Uživatelé v recenzích v počtu přínosů ukazují měkkost dopadu, vysokou míru úlevy od nepříjemných alergických symptomů, příjemnou vůni i nepřítomnost vedlejších účinků. Láhev má objem 15 ml. Praktická pipeta snižuje spotřebu a pomáhá přesně určit dávkování.

Lékaři doporučují vyčistit nosní dutinu před instilací. Režim se užívá 3-4krát denně: u dětí mladších než jeden rok by měla být dávka 1 kapka; od 1 do 6 let - 1-2 kapky; děti starší 6 let a dospělí - 3-4 kapky.

Nejlepší kapky nosního kapky

Nosní kapky, které mají vazokonstrikční účinek, jsou vysoce účinné při přetížení. Po jejich použití je pozorován pokles otoků a snížení sekrece sliznic. Lékaři varují, že jejich použití by nemělo překročit 5-7 dní. Pokud během této doby nedojde ke zlepšení pohody, měli byste okamžitě kontaktovat odborníka.

3 Snoop

Nosní sprej Snoop je jedním z nejúčinnějších vazokonstrikčních léků. Lék eliminuje opuch, bojuje s hyperémií, pomáhá obnovit průchodnost. Uživatelé si všimnou vysoké rychlosti dýchání nosu a trvání akce. V přehledu si všimněte zvýšeného objemu láhve - 15 ml.

Indikace pro použití spreje jsou akutní respirační infekce, rýma, alergická rýma, otitis media, sinusitida a další ORL onemocnění. Významnou nevýhodou je rozsáhlý seznam kontraindikací, včetně těhotenství, dětí mladších šesti let, aterosklerózy, glaukomu, tachykardie. Lékaři mohou s opatrností používat tento přípravek během laktace a diabetu.

Dávkování je stejné - 1 injekce 1 až 3krát denně. Průběh léčby by neměl překročit týden.

2 Sanorin s eukalyptovým olejem

Sanorinové vasokonstrikční kapky rychle zmírňují symptomy rýmy a nazální kongesce. Uvolněte dýchání nosu u rýmy, laryngitidy, sinusitidy atd. - jedním slovem, které je v praxi ORL velmi žádané. Dlouhodobé užívání snižuje účinnost kapek, a proto je po týdnu užívání nutná přestávka.

Přesné dávkování stanoví Váš lékař a může být 1 až 3 kapky v každé nosní pasáži dvakrát nebo třikrát denně. Mezi kontraindikace patří individuální intolerance na složky, narušení štítné žlázy, diabetes, atd. Lék může způsobit zvracení a závratě. Z tohoto důvodu se nedoporučuje uchýlit se ke kapkám bez konzultace s lékařem.

Obecně platí, že uživatelé reagují pozitivně na příjem léků, přičemž poznamenávají, že kapky nevysychají na sliznici. Láhev se zdá být pohodlná. Přidání eukalyptového oleje podle kupujících přispívá k větší účinnosti léčby.

1 Naphthyzinum

Naphthyzinum nosní kapky mají nízkou cenu, což vysvětluje jejich nadměrnou popularitu. Na sliznicích má nástroj rychlý, výrazný a prodloužený vazokonstrikční účinek. Účinně s otitis a rýmou.

Hodnocení pozitivně reaguje na objem 15 ml - většina ostatních léků dodává nosní kapky do 10 ml lahviček. Kupující mají také malou díru v nosní pipetě.

Vážná nevýhoda uživatelů považují vysokou pravděpodobnost závislosti, což potvrzují odborníci. Proto je zakázáno používat tyto nosní kapky po dlouhou dobu a nedoporučuje se je kontaktovat bez naléhavé potřeby.

Kapky jsou kontraindikovány u dětí mladších 1 roku, nežádoucích pro těhotné a kojící ženy. Kompletní seznam kontraindikací je uveden v návodu, který by měl být před nákupem pečlivě prostudován. Dávkování je individuální.

Nejlepší nosní kapky pro děti

Ne všechny kapky prezentované v lékárně jsou vhodné pro děti. Některé jsou pro ně zakázány, jiné mají věkové omezení a jiné jsou přípustné od narození. Pečlivé posouzení pokynů a konzultace s lékařem je zárukou účinnosti a bezpečnosti.

3 Rinostop

Nosní kapky Rhinostop s účinnou složkou xylometazolinem jsou žádány pro rýmu, otitis, alergie a pro přípravu diagnózy nosních průchodů. Pokyny uvádějí, že nástroj je určen pro děti a dospělé. Zvláštní pozornost je však třeba věnovat tomu, aby byl přípustný věk dětí od 2 let. Atraktivní z hlediska cen, kapky mají lokální vazokonstrikční účinek, zmírňují nosní edém, eliminují symptomy nosní kongesce a rýma.

Přecitlivělost na léčivou látku není jedinou kontraindikací. Před nákupem si pečlivě prostudujte seznam. Dávkování - 1-2 kapky dvakrát denně. Uživatelé v recenzích potvrzují rychlost úlevy nosního dýchání u dětí a vysoké trvání účinku.

2 Grippferon

Grippferon nosní kapky se používají pro virová onemocnění, nachlazení a chřipku. Vhodné pro léčbu a prevenci u dětí a dospělých. Díky účinné látce má interferon imunomodulační a protizánětlivý účinek. Uživatelé jednomyslně hlasovali pro tyto kapky jako nejlepší antivirový lék pro děti prvních tří let života. V recenzích označil jako vedoucí výhodu schopnost užívat lék od narození, stejně jako nepřítomnost hořké chuti.

Doporučuje se dětem mladším než jeden rok pohřbít při prvních známkách onemocnění 1 kapka 5krát denně, 1 až 3 roky - 2 kapky 5krát denně. Kupující považují cenu za přijatelnou, ale náklady - zvýšené. S pětinásobnou aplikací obalu trvá krátkodobě. Jedinou kontraindikací je individuální nesnášenlivost složek.

1 Aqua Maris pro děti

Aqua Maris je oblíbená solná kapka určená k mytí trysky u dětí od narození. Hygienické postupy pro novorozence zahrnují čištění nosní dutiny nejméně dvakrát denně. Lékaři zdůrazňují, že přetížení může způsobit špatný spánek, špatnou chuť k jídlu a vznik onemocnění. Taková manipulace by proto neměla zanedbávat.

Bezpečné složení - hlavní výhodou: mořská voda, přírodní stopové prvky, čištěná voda. Díky pohřbení je možné opláchnout prach, odstranit alergeny, snížit zánět. Použijte lék na otitis, nachlazení, chřipku, nachlazení a prevenci těchto onemocnění. Kontraindikace je individuální intolerance.

Uživatelé v hodnoceních považují tok za přijatelný s ohledem na cenu, objem láhve a četnost použití. Další plus je, že mohou být použity během těhotenství, protože jsou zcela bezpečné.