Příznaky pneumonie u dětí s horečkou a kašlem

Teplota pneumonie u dětí je důkazem, že imunitní systém aktivně bojuje proti pneumonii. Nicméně, může říct hodně o nemoci u dítěte.

Málo o nemoci a jejích příznacích

Pneumonie je jakýkoliv zánětlivý proces v plicích. To může být buď samostatné onemocnění nebo komplikace jiných respiračních onemocnění (ARI, ARVI), proto se pneumonie nazývá celá skupina nemocí.

Zánět je způsoben různými bakteriemi a viry, vyvíjí se v obou plicích a postihuje hlavně alveoly. Nejmenší onemocnění může být vyvoláno herpesem a různými mikroby uvězněnými v plicích během průchodu porodního kanálu. Pneumonie u dítěte je nejčastěji doprovázena následujícími projevy:

 • Kašel Nejčastěji je mokrá a vyskytuje se u dětí s ARVI. Obvykle, s řádným zacházením, trvá pět dní;
 • Modré nebo bledé ruce a nohy, například při kašli. Neměli byste k tomu stav dítěte přivést;
 • Bolesti hlavy;
 • Slabost, ztráta chuti k jídlu, závratě;
 • Dýchání se stává rychlejším. Pokud dítě dýchá více než 40krát za minutu - je to vážné;
 • Konečně teplota. Teplota u dětí s pneumonií obvykle silně a prudce stoupá. V počátečních stádiích zánětlivého procesu může vzrůstat večer a vrátit se do normálu ráno. Pokud je velmi vysoká (od 38) a trvá déle než 72 hodin a je kombinována s jinými projevy, je naléhavé umístit dítě do nemocnice.

Pneumonie v číslech a co dělat s teplotou?

Často stoupá na 38 stupňů a vyšší a může trvat déle než tři dny.

Pokud po léčbě akutních respiračních virových infekcí teplota opět vzrostla, můžete mít podezření na zánětlivý proces v plicích. Stává se však bez teploty.

Teplota během pneumonie je však rozdělena do několika typů. Takže ona může být:

 1. Subfebrile. S tím nemá nic společného. Teplota 37 až 38 stupňů označuje přítomnost toxinů v těle nebo zánětlivou reakci;
 2. Febrile Teploty do 39 stupňů ukazují na silný zánět a slabost těla: jeho zásoby jsou vyčerpány a je zde zapotřebí pomoci. Při febrilní teplotě jsou antipyretika již potřebná;
 3. Kritické. Při teplotách do 41 stupňů je tělo velmi vyčerpané. Zde je nutné neprodleně konzultovat lékaře. V nejmenších, vysokých a kritických teplotách někdy vedou ke komplikacím, jako jsou záchvaty a epilepsie.

Tam je také rozdělení na červenou a bílou horečku. V prvním případě dochází k zarudnutí kůže (v některých oblastech), pokožka se zahřeje. Zvyšuje se průtok krve, kapiláry se značně rozšiřují. A horečka bílé kůže se stává suchou a chladnou, její turgor se snižuje, přenos tepla a průtok krve se zhoršuje, dochází k křeči kožních cév.

Další otázka, která trápí maminky: jak dlouho trvá teplota zápalu plic? Pokud je zánět způsoben mikroby, může trvat tři dny, i když se provádí antibiotická léčba. S lalokovou pneumonií může trvat dva týdny. S antibiotickou léčbou může trvat 4 dny a pak se periodicky zvyšuje. Kromě toho, odpověď na otázku, kolik dní teplota pneumonie trvá, závisí na imunitě dítěte.

V žádném případě nemrzněte teplotu u dětí, pokud je pod 38 stupňů. Nízká horečka indikuje, že se tělo s nemocí vyrovná samo. Obecně platí, že léčba jakéhokoliv typu pneumonie je čistě individuální a může ji předepsat pouze pediatr.

A pokud není teplota?

Typicky, pneumonie u dětí je doprovázena příznaky, jako je kašel a horečka, ale někdy to jde dál bez nich vůbec.

Nejčastěji je tento zánět doprovázen následujícími příznaky:

 1. Obecná slabost;
 2. Těžká dušnost;
 3. Kašel;
 4. Nadměrné pocení;
 5. Snížená aktivita a neustálá touha spát;
 6. Nezdravé červenání na bledé kůži;
 7. Tachykardie;
 8. Sipot;
 9. Bolesti na hrudi;
 10. Vnitřek hrudníku (jeho poddajné oblasti) může být nasazen.

Pneumonie bez teploty může být diagnostikována rentgenovými paprsky, poklepáním na plicní tkáň, vyšetřením krve a nasloucháním plicům.

Proč nepadne?

Stává se, že teplota po pneumonii neklesá. Hlavní příčinou je nedostatečně léčená pneumonie. Terapie se může vyrovnat se symptomy, ale ne zcela zničit původce onemocnění. Pokud nejsou všechny mikroorganismy zničeny, může být po léčbě pneumonie pozorován tzv. Teplotní ocas.

Kromě toho houby a bakterie, které způsobují pneumonii, mohou získat rezistenci na léčiva a vyvinout obranný systém. Se sníženou imunitou znovu zahájí aktivní reprodukci a opět zastaví aktivní aktivitu během léčby antibiotiky. Tak se vyvíjí chronická pneumonie.

Ale laloková pneumonie se může rozvinout a za několik měsíců v řadě se může objevit. Léčba v tomto případě obvykle trvá tři týdny a pak musíte pokračovat v léčbě doma. V případě lobarové pneumonie je nutné podstoupit rentgenové vyšetření jeden měsíc po propuštění z nemocnice. Teplota se může udržet na úrovni subfebrilu po dobu několika dalších týdnů. Nicméně, někteří lékaři věří, že pokud tato forma pneumonie drží teplotu 37 stupňů a ne vyšší, pak by alarm neměl být poražen. Dost na to, aby dítěti dalo hodně tekutiny a normalizovalo jídlo. Pokud má dítě dobrou imunitu, jeho tělo se bude také hojit s mírným zánětem.

Kromě toho, teplota nesmí ustoupit z mnoha jiných důvodů: jestliže dítě bylo zastaveno dávat antibiotika v předstihu, jestliže oni byli vybráni špatně, jestliže sekundární zánětlivý proces začal. Může být také vinen nesprávnou léčbou pneumonie a nesprávnou diagnózou. Pokud je tedy zánětlivý proces způsoben plísněmi, antibiotika a antibakteriální látky to vůbec neovlivní. Proto je důležitý screening na pneumonii. Pokud teplota neklesne déle než sedm dní v řadě a žádný antipyretický prostředek se s ní nedokáže vyrovnat, okamžitě vyhledejte lékaře.

Zánět plic je závažné onemocnění. Neošetřujte dítě sami. Nezapomeňte se poradit s pulmonologem nebo pediatrem.

Teplota pneumonie

Pneumonie je závažným onemocněním, které v případě absence včasné léčby může vést k řadě závažných komplikací a v pokročilých případech je život ohrožující.

Proto je při prvních známkách nemoci ve formě kašle, horečky nutné vyhledat lékařskou pomoc. Lékaři Yusupovovy nemocnice prozkoumají řadu diagnostických postupů, diagnostikují a předepíší účinný průběh léčby.

Zpravidla se pneumonie vyskytuje jako komplikace běžného nachlazení. První příznaky pneumonie jsou velmi podobné příznakům akutních respiračních infekcí. Slabost, kašel a horečka mohou znamenat pneumonii. Zpočátku teplota stoupá nad 38 stupňů pouze ve večerních hodinách. Ráno je v normálním rozmezí. U lidí s vysokou imunitou se tento stav může objevit asi dva týdny. V tomto případě je pacient neustále znepokojen suchým kašlem.

Jak choroba postupuje, tělesná teplota prudce stoupá na 40 stupňů, kašel je mokrý, někdy s krví, dýchavičností a bolestí v oblasti hrudníku. Včasná diagnóza nemoci a včasná léčba může rychle zachránit pacienta před výraznými příznaky pneumonie a samotnou nemocí.

V žádném případě nelze samy léčit a snížit teplotu pod 38 stupňů. Velmi nízké teploty, stejně jako příliš vysoké, zhoršují průběh onemocnění. Lékaři z nemocnice v Jusupově doporučují snížit ji na určitou míru.

Kolik dní zůstává teplota pneumonie

S pneumonií, může teplota až 39 stupňů přetrvávat až tři dny, dokud antibiotika předepsané lékařem začít pracovat. V případě vzniku bilaterální pneumonie mohou teploty až 38 stupňů trvat až dva týdny. Takoví pacienti by měli být pod přísným dohledem lékaře.

V podmínkách lůžkového oddělení nemocnice v Jusupově je stav pacienta sledován vysoce kvalifikovanými lékaři, což umožňuje vyloučit vznik komplikací. V případě potřeby může lékař vždy upravit průběh léčby a předepsat nezbytné postupy pro rychlé uzdravení.

Situace v odděleních Jusupovské nemocnice připomíná málo atmosféry státních nemocnic. Všechny podmínky zde byly vytvořeny tak, aby se pacient cítil co nejpohodlněji. Všechny komory jsou vybaveny moderním nábytkem a vybavením, je zde přístup k WI-FI. Každý pokoj má vlastní koupelnu. Pacient může vždy zavolat zdravotníka na oddělení pomocí volacího tlačítka.

Někdy se může v těle vyskytnout pneumonie bez zvýšení tělesné teploty. V tomto případě pacient nemusí ani podezřívat vážnou nemoc. S takovýmto vývojem nemoci zpravidla teplota velmi rychle roste a dosahuje vysokých limitů. V této situaci potřebuje pacient pomoc specialisty. Zastavení samotného vývoje nemoci je téměř nemožné.

Jak dlouho trvá teplota v zánětu plic, ne přesně. Vše je individuální a závisí na mnoha faktorech.

Jaká je teplota v pneumonii

U pneumonie se tělesná teplota pohybuje od 37 stupňů do 38 stupňů. Pokud trvá déle než 5 dnů, musí se pacient poradit s lékařem.

Pokud teplota překročí značku 39-40 stupňů, znamená to, že se zánět zvyšuje a tělo se s patogenem nedokáže vyrovnat. Když teplota stoupne na 40 stupňů, musí být zavolána sanitka.

Fokální zánět, to znamená, když infekce neovlivňuje všechny plíce, ale pouze její části, může vykazovat subfebrilní teplotní ukazatele. U pacientů s vysokou imunitou au starších pacientů nemusí být horečka vůbec.

Kdy a jak chrlit teplotu pneumonie

Snížení tělesné teploty mohou být pouze ty léky, jejichž příjem je dohodnut s lékařem. Účinnost užívání léků proti pneumonii v každém konkrétním případě může určit pouze lékař.

Pacient sám může použít lidové prostředky. Když je teplo dobré malinový nápoj pomáhá, lipový čaj zvýší pocení. Nápoje z medu, citronu, rybízu, dogrose a citrusových plodů obsahují velké množství vitamínu C, posilují imunitu a slouží jako dobrý asistent v boji proti pneumonii.

Teplota po pneumonii

Po průběhu léčby by se měla tělesná teplota vrátit do normálu. Pokud je zvýšená, znamená to, že léčba byla předčasně ukončena a vývoj patogenů se nadále vyvíjí.

Tato situace je nejčastěji pozorována u dětí, když rodiče zlepšují průběh léčby a zároveň zlepšují stav dítěte, neboť vzhledem k tomu, že dlouhodobé užívání některých léků může poškodit jejich dítě. V žádném případě nemůžete provádět úpravy léčby sami, bez souhlasu lékaře, protože nemoc se může proměnit v chronickou formu.

Chcete-li se zbavit pneumonie, měli byste dokončit celou léčbu předepsanou lékařem, v průměru o dva týdny.

Lékaři Yusupovovy nemocnice jsou vysoce kvalifikovaní odborníci, kteří diagnostikují a jmenují individuální a efektivní léčebný plán co nejdříve.

Můžete se domluvit s lékařem na klinice.

Jaká je teplota v pneumonii a kolik ji drží?

Kolik dní má teplota s pneumonií?

Teplota během pneumonie stoupá téměř vždy, protože toto onemocnění je zánětlivý proces v plicích.

Jaká teplota v pneumonii je považována za přijatelnou, závisí na tom, jak ji člověk toleruje.

Nárůst naznačuje, že tělo bojuje s infekcí.

Příliš vysoká hodnota však může být zdraví škodlivá.

Teplota pneumonie

Při pneumonii trvá teplota dlouho.

Jak dlouho to bude pokračovat závisí na formě onemocnění a správnosti jeho léčby.

Obvykle se rychlost zvyšuje ve večerních hodinách a stává se normální ráno.

Pro většinu lidí dosahuje maximální hodnota večer 38 stupňů.

Nebezpečí představuje hodnoty 39 - 40 stupňů.

Oni mohou držet, dokud drogy pracují - asi 3 až 7 dnů.

Vyčerpá nemocného člověka. Tyto hodnoty indikují závažnou formu onemocnění, zejména u dospělých.

U dětí jsou pozorovány častěji, a to i při nižším stupni zánětu.

Při léčbě malého dítěte musíte tento indikátor pečlivě sledovat.

Vysoká horečka je jednou z příčin dětské úmrtnosti.

Pokud lékař doporučil léčbu v nemocnici, neměli byste riskovat zdraví dítěte a nechat ho s vysokou teplotou doma.

Zvýšení na 40 stupňů nebo snížení pod 35,5 je důvodem urgentní hospitalizace. S takovými indikátory musíte zavolat sanitku.

Normální teplota

Udržení normální teploty během pneumonie obvykle ukazuje, že se tělo nesnaží odolávat nemoci samo.

To může být způsobeno individuálními charakteristikami osoby nebo specifičností původce onemocnění.

Když hodnota 36,6 platí, lidé nevěnují dostatek pozornosti kašlání a pocitu nevolnosti, protože nemoc považují za snadnou.

Maximální léčba obvykle spočívá v tom, že si vezmete samo vybrané léky vykašlávání nebo antitusiku.

Kolik času uplyne před začátkem vážné léčby závisí na závažnosti onemocnění a trpělivosti pacienta.

Výsledkem tohoto vztahu je průběh pneumonie.

Pokud kašel po několik dní neklesá, je nutné zjistit jeho příčinu.

Nejdříve je třeba se poradit s lékařem, abyste si poslechli hruď.

Je velmi důležité rychle zjistit příčinu kašle, pokud se tento problém objevil u dítěte nebo starší osoby, protože děti a osoby starší 65 let trpí onemocněním dýchacích cest.

S pneumonií u dítěte teplota obvykle nezůstane normální.

Teplota 37 pro pneumonii

Denní teplota 37 stupňů - důvod k obavám o zdraví.

Typicky tato hodnota indikuje přítomnost jakéhokoliv zánětu v těle.

Kombinace teploty s přetrvávajícím kašlem je důvodem pro naléhavé objasnění příčin onemocnění. To může být buď nachlazení nebo pneumonie nebo tuberkulóza.

Mírná horečka je považována za normální během léčby pneumonie.

Zastřelte ji. S odpočinkem na lůžku, zvýšení na 37 stupňů nepoškozuje zdraví dětí i dospělých.

Teplota při pneumonii - jak snížit, kolik se drží

Vysoká horečka s pneumonií je standardní symptom, který se objevuje téměř ve všech případech onemocnění. Teplo v pneumonii trvá dlouho.

Během nemoci je nutné pozorně sledovat tělesnou teplotu, protože tento indikátor je odrazem fyzického stavu těla, bojuje s mikroby.

Mějte na paměti, že teplota v porážce plicního systému není nastavena na jednu hodnotu, ale může kolísat.

Co je to pneumonie?

Pneumonie je zánět plic, který může nastat jak jako nezávislé onemocnění, tak jako znak určitých respiračních patologií. Tato choroba se projevuje velmi tvrdě, ale aby se zabránilo nepříjemným a nebezpečným následkům, musíte být schopni určit její příznaky, vědět, do jaké míry teplota stoupá a kolik dní trvá.

Zápal plic je podobný symptomatologii k jiným onemocněním plicního systému, ale zpočátku je doprovázen intenzivním kašlem, horečkou a nepohodlí v bočních částech těla. Teplota u dospělých a dětí uprostřed zánětlivé reakce může skočit na 39 - 40 ° C.

Teplota u pneumonie u dospělých

Zvýšení teploty v pneumonii je vysvětleno výskytem pyrogenů v těle - specifických látek, které vyvolávají horečný stav. Tyto chemikálie jsou detekovány v krvi v důsledku vitální aktivity patogenních mikroorganismů v plicních tkáních. To znamená, že prostřednictvím vysoké teploty je tělo chráněno před vystavením infekci násobící se v dýchacím systému. Během tepla se urychlí výměnné reakce, aktivuje se místní imunita.

Teplota pneumonie může být různá: velmi vysoká a blízká normální hodnotě. Ale i mírné teplo signalizuje zánětlivý proces vyvíjející se v těle.

 1. Když teplota těla vyskočí na 39 ° C, imunitní systém pracuje při maximální rychlosti a vrhá veškerou sílu do boje s infekcí.
 2. Lékaři nedoporučují porazit horečku léky, pokud se tělo během pneumonie neohřívá nad 38,0 - 38,5 ° C. V tomto případě je tělo samo schopno porazit mikroby a nezasahovat do něj.
 3. Pro antipyretika jsou léčiva ukázána při teplotě vyšší než 39 ° C.

Teplota při zánětu plic u dětí

Typicky, teplota během pneumonie u dítěte stoupá nad 38 ° C, zůstává v tomto bodě déle než tři dny. Rodiče mohou pochopit, že plíce dítěte jsou zapálené, když jeho teplota náhle skočí po onemocnění dýchacích cest.

Ale mějte na paměti, že někdy se dětská pneumonie vyskytuje bez tepla. Zánět plic u novorozenců je často provokován patogenními bakteriemi nebo herpesem a infekce je schopna proniknout do plicního systému dětí během porodu matky.

Jak dlouho trvá teplota během nemoci?

Kolik dní má horečka na pneumonii? Kdy čekat na úlevu? V počátečním stadiu pneumonie teplota nepřekročí 37 - 38 ° C. A co je zajímavé, tyto teplotní indikátory jsou zaznamenávány pouze ve večerních hodinách.

Ráno má nemocná osoba teplotu 36,6 ° C. Pokud je tělo těžké a imunita je silná, pak takové podivné teplotní skoky lze pozorovat téměř dva týdny.

Při výše popsaných teplotních výkyvech se nemocný může stát zmateným, nemyslí si okamžitě na zánětlivou reakci a v důsledku toho je pozdě v léčbě. Proto i při mírném zvýšení teploty, pozorovaném po dobu nejméně jednoho týdne, musíte jít k lékaři. Zvláště nebezpečná je pneumonie, která proudí bez tepla.

Nemocný ani neví o porážce plic, věří, že má nachlazení. V důsledku toho se neprovádí řádná léčba, nemoc se zvyšuje, objevují se komplikace.

V některých případech teplota během pneumonie skočí na 39 - 40 ° C. Toto teplo může trvat až dva týdny. V této situaci lékaři předepisují pacientům pouze antibiotika. Je přísně zakázáno užívat antipyretika podle uvážení nemocného. Léčbu předepisuje pouze lékař. Samoléčba, pokusy snížit teplo lidových prostředků jsou nebezpečné pro zdraví a život.

Jak dlouho trvá teplota po pneumonii?

Rozhodně tato otázka nemůže být zodpovězena. U některých lidí tělesná teplota po pneumonii okamžitě klesne na normu - 36,6 ° C, v jiných - je udržována na vysoké úrovni i po úplném uzdravení. Musíme však pochopit, že teplo obnovené osoby chybí. Pokud teplota nechce klesnout po nemoci, pak můžeme bezpečně říci, že zánětlivý proces není poražen, nebylo možné se zbavit infekce úplně.

V této situaci, v důsledku pozdní nebo nedostatečné léčby, onemocnění proudí do chronické formy. V takovém smutném výsledku jsou ve většině případů pacienti sami vinni a špatně dodržují doporučení lékařů, kteří se zabývají zbytečnou a nebezpečnou samo-léčbou.

Typy teploty při pneumonii

Zdravotníci identifikují dva typy vysoké horečky s pneumonií:

 • bílá horečka, při které se kůže nezahřívá a udržuje v suchu;
 • červená horečka, ve které se kůže zahřívá a zčervená.

Také teplo během pneumonie je rozděleno do tří typů na základě teplotních ukazatelů:

 • 37 - 38 ° C - nízká horečka, která se objeví po vystavení tělu toxinů vyplývajících ze života patogenních mikroorganismů;
 • 38 - 39 ° C - febrilní teplota, signalizace intenzivní zánětlivé reakce, postupné vyčerpání imunitního systému;
 • 39 - 41 ° C - kritická teplota, která indikuje nebezpečný pokles životních sil těla, u malých dětí, často doprovázených křečemi.

Co znamená teplota 37 ° C

Tato teplota během nemoci je považována za normální, zejména pokud je pozorována večer. U většiny nemocných může být tělesná teplota udržována na 37 ° C několik dní. V tomto případě má nemocný člověk bolest v krku a kašel - běžné příznaky nachlazení. Je však nemožné být oklamán normální teplotou. Čím je léčba včasnější, tím dříve je nemoc odstraněna. Proto by ani při subfebrilní teplotě neměla být návštěva pulmonologa odložena.

Teplota 37,5 ° C

Tato teplota v pneumonii je také považována za normální, ale neměla by být ignorována. Nízká horečka znamená, že tělo pomalu vyvíjí zánětlivý proces, který vyžaduje léky. Často se nemocní lidé lehce vztahují k bezvýznamnému teplu, jsou líní jít k lékaři a mezitím se nemoc zhoršuje. Pokud je tělesná teplota udržována na hodnotě okolo 37,5 ° C po dobu delší než týden, měli byste určitě jít na konzultaci s lékařem.

Co znamená teplota 39 ° C

Febrilní teplota znamená, že tělo již není schopno překonat infekci sama, potřebuje lékařskou pomoc. Imunitní systém ztrácí svou poslední sílu a zánět v plicním systému se nadále vyvíjí. Když se tělesná teplota zvýší na 39 ° C, nemocný by měl okamžitě přejít k lékaři, aby předepsal účinné léky proti pneumonii.

Je pro pneumonii teplota 40 ° C?

Kritická teplota signalizuje, že tělo je tak vyčerpané, že zastaví boj proti infekci. V této situaci je jediným přijatelným lékem antibiotika. Antibiotická léčiva musí být navíc užívána u dospělých i dětí.

Někteří rodiče se bojí dávat dětem silné léky. Ale pokud dítě s pneumonií, teplota skočí na 40 ° C, pak vedlejší účinky užívání antibiotik nejsou tak velký problém. Nemocný s kritickou tělesnou teplotou potřebuje lékařský zákrok, takže člověk nemůže bez výzvy k lékařské pomoci.

Jak snížit teplotu

Snížení teploty během pneumonie není těžké, ale musíte si stokrát myslet, zda to udělat. Umělé snížení tělesné teploty uprostřed zánětlivé reakce, můžete zpomalit proces hojení a způsobit vážné poškození těla. Proto, self-léky na pneumonii není dovoleno, a knock down teplota by měla být koordinována s lékařem, prováděné pod přísným lékařským dohledem. Níže jsou uvedeny nejlepší způsoby, jak snížit teplo.

 1. Utírání mokrým ručníkem. Tělo nemocné osoby by mělo být intenzivně otřeno ručníkem navlhčeným v chladné vodě. Ručník můžete navlhčit vodkou. Tento postup nelze provádět u malých dětí, protože děti po něm mají chlad.
 2. Nápoje, které zvyšují pocení. Chcete-li snížit teplotu, musíte se potit. Pro stimulaci potu se doporučuje pít limetku, heřmánek, tymián, malinový čaj, šípkový čaj, nápoj Kombuchy.
 3. Potraviny bohaté na kyselinu askorbovou. Vitamin C pomáhá normalizovat tělesnou teplotu a zlepšit stav nemocného. Aby se teplo snížilo, stačí použít půl citronu nebo dva pomeranče. Můžete také pít brusinkovou, citronovou, rybízovou nebo brusinkovou šťávu.

Mělo by být také pamatováno na to, že nízká horečka nemůže být sražena.

Jakou teplotu může mít pneumonie

Teplota pneumonie je pozorována téměř ve všech případech. Netypicky se vyskytuje pouze pneumonie, bez horečky a některých dalších příznaků. V tomto případě jsou patologické změny v plicní tkáni detekovány pouze zkoumáním rentgenového obrazu. Fotografie jasně ukazuje oblasti ohniska. Pokud hypertermie přetrvává i po pneumonii, můžeme hovořit o nesprávné a neúplné léčbě patologie. Nízká horečka po dlouhé době po léčbě může znamenat chronický zánětlivý proces.

Formy nemoci

Zánět plic je infekční onemocnění nejčastěji způsobené pneumokoky, stafylokoky a Klebsiella. V některých případech mohou plísňové patogeny a viry vyvolat onemocnění. V závislosti na lokalizaci procesu a stupni jeho prevalence se rozlišuje několik typů pneumonie:

 • Focal. Zánětlivý proces zachycuje malé laloky plic, které tvoří malá zánětlivá ložiska.
 • Segmentový. Zánětlivý proces postihuje většinu plic.
 • Záď. V tomto případě zánět zachycuje téměř celý lalok plic, lze jej rozdělit na segmenty.
 • Celková pneumonie. V tomto případě zánětlivý proces ovlivňuje celý respirační orgán.
 • Jednostranný - zánět zachycuje pouze jeden orgán.
 • Bilaterální. V tomto případě je patologický proces pozorován současně ze dvou stran plic.

Z formy onemocnění závisí na tom, jaká bude teplota těla. Ale můžete okamžitě říci, že čím rozsáhlejší zánětlivý proces, tím závažnější onemocnění a vyšší teplota.

Hypertermie je fyziologický jev, který může být vyvolán současně několika faktory. Vzhledem ke zvýšení teploty se urychlují všechny metabolické procesy, zvyšuje se imunita.

Jaká je teplota v pneumonii

Teplota zápalu plic na samém začátku nemoci nepřesahuje 38 stupňů. Ve večerních hodinách se zároveň zvedá a ráno může dosáhnout zcela normálních známek. Pokud má člověk dobrou imunitu, bude tento stav trvat dlouho, až 2 týdny. V některých případech to vede k nejasnostem v diagnóze, takže onemocnění začíná být léčeno mimo čas. Aby se zabránilo komplikacím onemocnění, měli byste ve všech případech konzultovat s lékařem, pokud teplota trvá déle než 5 dnů.

Někdy je nemoc zcela bez hypertermie, naopak u některých, zvláště u oslabených osob, může být tělesná teplota o něco nižší. Tato situace je obzvláště nebezpečná, protože osoba o nebezpečí ani neví a pokračuje v léčbě nachlazení.

V některých případech značka na teploměru dosahuje 40 stupňů a výše. Tento patologický jev může trvat asi dva týdny. V tomto případě musíte co nejdříve navštívit lékaře. Léčebný režim vždy zahrnuje silná širokospektrální antibiotika, především v injekcích.

Teplota během pneumonie je individuální jev, který závisí na formě patologie a síle imunity pacienta.

Teplota je příliš vysoká

Teplota pneumonie u dětí a dospělých může dosáhnout kritických hodnot 40 stupňů a vyšších. V tomto případě se nejčastěji vyskytují nebezpečné typy pneumonie, které zahrnují tyto formy onemocnění:

Kroupózní pneumonie se téměř vždy vyvíjí velmi rychle a teplota může dosáhnout až 40 stupňů nebo více. Taková teplota může zůstat několik hodin až několik dní. Dále jsou mírně sníženy teplotní indikátory a hypertermie trvá asi 10 dní. Při léčbě pacienta s antibiotiky netrvá hypertermie déle než 4 dny, zatímco fluktuace výkonu během dne jsou přibližně jeden stupeň.

Při zvýšených teplotách dochází vždy k intoxikaci, což vede k abnormální slabosti a slabosti. Se zapojením do patologického procesu pohrudnice pacient cítí silnou bolest v hrudní kosti a dýchací proces je obtížný. Pozoroval neproduktivní a silný kašel, který se po pár dnech stává vlhkým. Při vykašlávání sputa se často pozorují pruhy krve.

Pokud zvýšená teplota trvá déle než 3 dny a její výkyvy v průběhu dne dosahují 2 stupňů, můžeme hovořit o vývoji septických nebo hnisavých změn. Může se jednat o empyém, absces nebo sepse plic.

Pokud je teplota příliš vysoká, měli byste okamžitě zavolat sanitku. Tento jev naznačuje, že tělo se s nemocí nedokáže vyrovnat a potřebuje pomoc.

Pokud hypertermie dosáhne kritických známek u mladého dítěte, pak bez včasné pomoci za předpokladu, že by to mohlo mít fatální následky.

Febrilní ukazatele

Teplota pneumonie u dospělých a dětí může být febrilní, pokud hovoříme o segmentové nebo fokální formě patologie. Fokální zánět se nejčastěji vyskytuje jako komplikace respiračního onemocnění nebo bronchitidy. To vyplývá ze skutečnosti, že v procesu boje proti nemoci se významně snižuje imunita a aktivátor se snadno dostává do plicních tkání.

Od počátku nemoci teplota zřídka převyšuje subfebrilní známky, takže onemocnění může být zaměňováno s typickým SARS. Ale po několika dnech se značka na teploměru přiblíží 39 stupňům a tvrdohlavě drží navzdory použití antipyretik.

V této době má pacient všechny charakteristické příznaky zánětu plic, mezi které patří:

 • Abnormální slabost a únava.
 • Srdečně kašel.
 • Bolesti hlavy a jiné známky intoxikace.
 • Bolest na hrudi.
 • Dušnost a potíže s dýcháním.

Pro včasné odhalení plicního zánětu byste se měli ve všech případech poradit s lékařem, pokud se teplota zhorší a zůstane i při nízkých hodnotách déle než 4 dny.

Léčba pneumonie by měla být komplexní. Schéma zahrnuje antibakteriální léčiva, antipyretika, vitamíny a imunomodulátory.

Indikátory nízké kvality

Takový průběh onemocnění je nejčastěji pozorován ve fokální formě patologie. Navíc tento stav může být u malého dítěte s oslabeným imunitním systémem a starší osoby. Teplotní výkyvy během dne mohou být značně zanedbatelné. Současně dochází k silnému kašli, bolesti v hrudní kosti, slabosti a nechutenství.

Při subfebrilních výškách je žádoucí, aby teplota neklesala, protože za takových podmínek tělo bojuje s infekcí. Zdá se však, že je to pro lékaře v této době nezbytné, protože nemoc může začít rychle postupovat. Je-li teplota stále tvrdohlavá, navzdory použití antipyretik, je naléhavé užívat antibiotika, protože existuje riziko komplikování onemocnění.

Normální teplota pro pneumonii

Tento jev je velmi vzácný, zejména u lidí, kteří jsou oslabeni chronickými onemocněními. Diagnóza onemocnění v tomto případě je velmi obtížná, protože nejsou žádné charakteristické příznaky nemoci.

Normální teplota v pneumonii je velmi špatná. Tento jev naznačuje, že tělo prostě neinfikuje infekci a postupuje rychle. V tomto případě může být onemocnění podezřelé na základě těchto příznaků - atypické indispozice, slabost a nadměrné pocení. Současně dochází ke zhoršení chuti k jídlu a nevysvětlitelné ospalosti. Se všemi těmito příznaky, které potřebujete vidět lékaře, možná důvodem je úplně jiný, ale je lepší být v bezpečí.

Pokud teplota zůstane normální, osoba nemá ani podezření, že má pneumonii. Díky tomu se ztrácí drahocenný čas a infekce se rychle šíří po celém těle.

Je možné snížit teplotu v pneumonii

Snížení teploty plic není tak snadné, jak by se mohlo zdát. I s použitím silných antipyretických léků se nadále drží. V některých případech se jedná o léky jako ibuprofen nebo nimesulid. Přípravky na bázi paracetamolu pro normalizaci teplotních ukazatelů jsou téměř nemožné.

V některých případech, zejména s kritickými teplotními ukazateli, se lékaři uchylují k hormonálním lékům, které umožňují rychle snížit teplotu. V podstatě jsou tyto injekce prováděny lékaři sanitky, kteří přijdou na výzvu.

Teplota během pneumonie může být vysoká i normální. Na základě charakteristických znaků můžete mít podezření na problémy. Mezi ně patří těžký kašel, slabost, ospalost, pocení a nedostatek chuti k jídlu.

Teplota pneumonie

Teplota pneumonie je standardním projevem tohoto onemocnění.

A po dlouhou dobu. Teplota je hlavním příznakem naslouchání. Odráží stav těla, který se snaží překonat infekční faktor. Stojí za zmínku, že se teplotní indikátor může lišit.

Jaká je teplota pneumonie?

Lidé, kteří trpí touto chorobou, se zajímají o otázku, kolik teploty drží během pneumonie. V počáteční fázi dosahuje indikátor 37-38 stupňů. Toto číslo je navíc pozorováno pouze večer. Ráno se teplota vrátí na 36,6 stupně.

Pokud má člověk silnou imunitu, bude tento stav doprovázet dva týdny. To samozřejmě může být zavádějící a pneumonie se okamžitě nezačne hojit. Proto, pokud teplota trvá 5-7 dnů a neodezní, je nutné vyhledat pomoc lékaře.

Zánět plic může nastat bez horečky. To je obzvláště nebezpečné. Člověk nemůže pochopit, co se s ním děje, a vyléčí obyčejnou zimu. Mezitím nemoc nabývá na síle a situace se zhoršuje.

Existují také případy, kdy teplota prudce stoupá na 39-40 stupňů. Tato podmínka může být týden nebo dokonce dva. V tomto případě musíte být léčeni výhradně antibiotiky. Nezávisle se snaží snížit teplotu je zakázáno. Průběh onemocnění je určitým způsobem individuálním procesem. Teplota v pneumonii je standardním příznakem, který je nebezpečné ignorovat.

Kolik má pneumonie teplotu?

Víte, jak dlouho trvá teplota po pneumonii? Ve skutečnosti je tento proces nějakým způsobem individuální. Faktem je, že u některých lidí teplota okamžitě zmizí, v jiných se vůbec nevyskytuje, zatímco v jiných se udržuje i po uzdravení.

Tento příznak může znamenat, že léčba byla nekvalitní nebo se osoba neobnovila až do konce. Pokud teplota po pneumonii neprošla, stojí za to hledat chronický zánětlivý proces v těle.

Za normálních podmínek by indikátor neměl být vyšší než 36,6 stupně. Nezohlednění těch případů, kdy je specifická zvýšená nebo snížená tělesná teplota.

Po pneumonii by neměla být vůbec žádná teplota! Tyto případy se přirozeně vyskytují především vinou samotných obětí. Nechce brát předepsaná antibiotika, proces hojení je nejen opožděný, ale také se stává chronickým. Pneumonie je onemocnění, které musí být eliminováno komplexně a efektivně. Nemůžete se léčit samoúčelně, nemoc v tomto případě nezmizí. Proto, pokud je teplota během pneumonie a poté, co je udržována na stejné úrovni, je nutné podstoupit vyšetření.

Jaká je teplota v pneumonii?

Pacienti se zajímají o otázku, jakou teplotu v pneumonii považujeme za normální. Stojí za zmínku, že se jedná o čistě individuální proces. Existují samozřejmě standardní ukazatele, ale situace je stále jiná.

Přítomnost teploty 37, 7 až 38 stupňů je tedy považována za normální. Má asi 2 týdny. Vrchol jeho zvýšení je pozorován ve večerních hodinách. Ráno je situace výrazně stabilizovaná.

Existují případy, kdy teplota v pneumonii je 39-40 stupňů. To znamená, že člověk má slabý imunitní systém a zánětlivý proces v těle je poměrně složitý. Tato teplota může být udržována po dobu několika dnů nebo pár týdnů. Vše záleží na lidském imunitním systému a na tom, jak může tělo bojovat se zánětem.

Indikátory teploty musí být monitorovány. Proces hojení závisí na tom. Normální teplota s pneumonií nepřesahuje 38 stupňů a objevuje se pouze večer.

Nízká horečka s pneumonií

Nízká horečka s pneumonií je kolem 37-38 stupňů. Že je schopna odrážet vzrůst množství pyrogenních látek v krvi na pozadí zánětlivého procesu nebo přítomnosti toxinů v těle.

Pokud se tento ukazatel po ošetření nepohyboval k lepšímu, je nutné provést další diagnostiku. V mnoha případech to indikuje přítomnost chronického zánětlivého procesu. Relapse není vyloučen kvůli špatnému zacházení.

Snížení teploty není nutné, pokud osoba netrpí dušností. S takovými indikátory je tělo schopno nezávisle bojovat proti infekci. Pokud se počty postupně zvyšují, je nutné uchýlit se k pomoci léků. V tomto případě je teplota v pneumonii způsobena neschopností těla vyrovnat se s problémem.

Teplota 37 pro pneumonii

Teplota 37 v pneumonii je normální. Zvláště pokud se objeví večer. Stojí za zmínku, že tento proces je částečně individuální. Faktem je, že pneumonie se může vyvíjet několik dní v řadě. Pro tento stav se vyznačuje neustálým zvyšováním teploty na ukazatel 37.

Lidé tomu nevěnují pozornost, protože jim to příliš nevadí. Pokud se na pozadí teploty objeví kašel a bolest v krku, člověk jednoduše léčí nachlazení a nemyslí si, že to může být pneumonie.

Pokud tedy teplota zůstane po dlouhou dobu na jedné značce, měli byste vyhledat pomoc lékaře. Léčba pneumonie v pokročilém stádiu není tak snadné. Navíc je tento proces mnohem komplikovanější a zpožděný.

V některých případech je zánět bilaterální, což je nebezpečné. Proto, když se objeví nějaké známky, měli byste okamžitě jít do nemocnice. Teplota pneumonie může být nebezpečná a indikuje přítomnost těžkého zánětu.

Teplota pneumonie 37,2

Teplota v pneumonii 37,2 také odkazuje na normu. Toto je standardní indikátor. Ale bohužel, vzhledem k tomu, že teplota není vysoká, mnoho lidí věnovat pozornost. Mezitím zánět získává hybnost a je značně zhoršován.

Pokud indikátor zůstane na této značce déle než 5-7 dnů, musíte vyhledat pomoc lékaře. Během této doby musí teplota buď stoupat, nebo zcela projít. Pokud k tomu nedojde, znamená to, že v těle začal zánětlivý proces, který je třeba včas eliminovat, aby nezachytával chronickou formu.

Je snazší poradit se s lékařem včas než léčit komplikace. Pneumonie je závažná nemoc. To nemůže být dovoleno drift nebo pokusit se opravit to sám. Jedná se o onemocnění, které vyžaduje komplexní léčbu, kterou může ošetřující lékař předepsat. Teplota pneumonie je velmi nebezpečná věc, musíte ji neustále sledovat a v případě jakýchkoliv odchylek jít na schůzku lékaře.

Vysoká horečka s pneumonií

Vysoká teplota v pneumonii je spojena se silným zánětlivým procesem nebo neschopností organismu odolávat tomuto jevu. Obecně platí, že přítomnost zvýšeného ukazatele může být způsobena individuálními charakteristikami osoby. To neznamená vždy závažnost onemocnění.

Kritická hodnota je 39-41 stupňů. V tomto případě nemůžete trávit čas s poskytováním nouzové péče, zejména dítěte. To znamená, že tělo nemůže zvládnout a infekční zánět převzal.

Někteří lidé trpí horečkou po dobu 2 týdnů. Obvykle se jeho index pohybuje od 39 do 40 stupňů. Nelze zcela snížit teplotu a neustále se vrací. V tomto případě je nutné použít silná antibiotika. Mnozí rodiče nedávají dětem své léky, aby nepoškodili jejich zdraví, a tím umožnili zhoršení zánětlivého procesu.

Obvykle teplota v pneumonii dosahuje svého vysokého tempa blíže k večeru, ráno, hodiny stabilizují všechno.

Teplota při pneumonii 39

Teplota pneumonie 39 ukazuje, že se situace postupně vymkla kontrole. To znamená, že tento problém nemůže řešit sám orgán. Indikátory 38-39 stupňů jsou hraniční. Tělo se s infekcí vyrovná a potřebuje pomoc.

Když teplota dosáhne 39 stupňů, je to kritická hodnota. V takovém případě je nutné osobě poskytnout pohotovostní lékařskou péči. Tyto ukazatele jsou zvláště nebezpečné pro děti.

Pokud teplota výrazně vzrostla, pak to ukazuje na prudký výskyt patologického procesu nad ochrannými funkcemi těla. Když se tyto ukazatele projeví po léčbě onemocnění, pak je to s největší pravděpodobností relaps. V takovém případě musíte okamžitě poskytnout nezbytnou pomoc. Opakovaný zánět je nebezpečný pro člověka. Teplota v pneumonii je indikátor, který musíte neustále sledovat. Jinak by se situace mohla vymknout kontrole.

Teplota pneumonie 40

Kritická hodnota je u pneumonie 40. To naznačuje, že tělo není schopno vyrovnat se se zánětem. Potřebuje pomoc a kvalifikaci. Populární metody v tomto případě nepomohou, antibiotika jsou potřebná. Mnozí rodiče nedávají svým dětem potřebné pilulky z důvodů, které by mohly poškodit tělo, což samo o sobě zhoršuje stav dítěte.

Tento indikátor je zvláště nebezpečný pro děti. Proto musíte okamžitě zavolat sanitku. Vysoká teplota ukazuje výraznou převahu patologického procesu nad ochrannými funkcemi lidského těla.

V některých případech tato hodnota platí po dlouhou dobu. To může být způsobeno závažností onemocnění a vlastnostmi těla. Hlavní věcí není zpozdit zahájení léčby. Tam jsou také takové případy, kdy teplota během pneumonie trvá po zotavení. To ukazuje na začátek re-pobuřující proces, který nebude tak snadné odstranit.

Teplota v pneumonii u dětí

Teplota pneumonie u dětí je druh příznaku, musí být neustále sledována. Na rozdíl od respiračních onemocnění, pro které je pokles typický již třetí den, v tomto případě se tak nestane.

Při pneumonii může teplota zůstat dlouhá a na stejné úrovni. Jeho míra v podstatě kolísá a nepřesahuje 38 stupňů. Sharp skoky až do 40 jsou možné, a pokles je možný. Tento proces obvykle nastává po užití antibakteriálních látek. Je pravda, že tento lék má naopak blahodárný účinek.

Dokud si lidé uvědomí, že proces se stal komplikovaným, situace nebude nejjednodušší. Budeme se muset uchylovat k vážnější léčbě s použitím silných antibiotik.

Teplota u dětí se příliš neliší od teploty u dospělých. Neochota hledat pomoc včas značně komplikuje situaci, což vede k rozvoji vážných následků. Teplota pneumonie musí být neustále sledována.

Teplota v pneumonii u dospělých

Teplota pneumonie u dospělých nemá žádné zvláštnosti. První příznaky onemocnění jsou: kašel, bolest v krku, apatie a slabost. Indikátor teploty hraje zvláštní roli, ale mnoho lidí tomu nerozumí.

Takže v počáteční fázi se liší v rozsahu 38 stupňů. S tím se nic neděje, tělo se s problémem snaží vyrovnat. Ale nebude schopen to udělat. Protože pneumonie je vážný proces, který musí být eliminován antibiotiky.

Když teplota trvá dlouho, musíte se poradit s lékařem. Dokonce i s chřipkou, nebude trápit osobu na více než 7 dnů, pokud to není zanedbaná forma onemocnění. Pokud teplota prudce vzrostla na 39-41, nastal kritický moment. Tělo není schopno se s problémem vyrovnat samo, pomoc lékaře je nutná okamžitě.

Někteří lidé mají prudký nárůst teploty. Existují i ​​takové případy, kdy je dlouhodobě na vysoké úrovni, což může být spojeno jak se závažností procesu, tak s jednotlivými rysy organismu. V každém případě je třeba monitorovat a kontrolovat teplotu během pneumonie.

Vše o tělesné teplotě v pneumonii

Teplota v pneumonii je téměř vždy pozorována, ale asymptomatické typy patologie se vyskytují bez jakýchkoliv projevů. Jsou detekovány po provedení rentgenových snímků hrudníku. Obrázky jasně ukazují intenzivní fokální tmavnutí, které může existovat po dlouhou dobu bez klinických příznaků patologie.

DŮLEŽITÉ! Věštkyně Nina: "Peníze budou vždy v hojnosti, pokud budou pod polštářem."

Teplota po pneumonii je vzácná. Indikuje neúplné vyřešení patologického procesu. Pokud během jednoho měsíce po vyléčení onemocnění trvá teplotní reakce na 37 stupních, je to známkou chronického průběhu patologie.

Vlastnosti imunitní ochrany u dospělých

Teplota v pneumonii se projevuje v důsledku výskytu speciálních chemických sloučenin - pyrogenů v krvi. Jsou tvořeny v důsledku parazitismu mikroorganismů v dýchacích cestách, stejně jako produkovaných imunitním systémem.

Přes mnoho vědeckých studií zůstávají příčiny horečky s pneumonií nevysvětlitelné. Například při zápalu plic na teploměru jsou pozorovány hodnoty 39–40 stupňů Celsia, ale vědci dosud nedokázali detekovat pyrogenní látky, které způsobují tuto reakci.

Nicméně, vysoká teplota je fyziologický jev, tak to může být kvůli vlivu několika faktorů současně. Zrychluje metabolismus, který vede k rychlé eliminaci bakterií z těla, zvyšuje lokální imunitní obranu.

Všechno v těle by mělo být vyvážené, takže pokud se tělo zahřeje až na 39 stupňů - to není normální. Tělo se s patologickým procesem s největší pravděpodobností vyrovná a mobilizuje všechny rezervní možnosti pro neutralizaci patogenů onemocnění.

Pokud je teploměr 37-38 stupňů, neberte antipyretika, protože zpomalí rozlišení pneumonie.

Dušnost na pozadí nízké teploty zhoršuje stav člověka a vede k hypoxii (nedostatku kyslíku) tkání. Zvýšená teplota v takové situaci zhoršuje patologii. Aby se zabránilo selhání dýchání, pulmonologové v takové situaci doporučují snížit teplotní odezvu na normální hodnoty.

Jak dlouho je vysoká horečka s pneumonií

Vysoká teplota (37-39) u pneumonie u dětí trvá asi 3 dny v případě bakteriální etiologie onemocnění. Dále, na pozadí antibakteriální terapie, postupně klesá.

S kruhovou (bilaterální) pneumonií může tělesná teplota v rozmezí 37-38 trvat několik týdnů. Tento stav nejprve vyžaduje pečlivou diagnózu, protože je to možné na pozadí zánětu plicní tkáně, které se vyvinuly sekundárními zánětlivými ložisky v jiných orgánech.

U dětí s antibiotickou terapií je teplotní reakce po několik dní vysoká a pak se snižuje u typu horečky (s periodickými vzestupy a pády).

Odpověď na otázku, kolik vysokých čísel drží teploměr u dospělých, je poměrně obtížné. Faktem je, že pneumonie u dospělých je způsobena mnoha typy bakteriálních patogenů, virů a plísňových infekcí.

Existují také případy kontaminace (současná přítomnost několika etiologických faktorů), při které teplota trvá několik měsíců, bez ohledu na typ léčby. Pokud se nedostane s antipyretiky, dítě by mělo být hospitalizováno na pulmonologickém oddělení, aby mohl nadále monitorovat své zdraví pulmonology.

Proč ne rychlou normalizaci po pneumonii

Pokud se teplota po pneumonii nesníží, je třeba hledat chronický zánětlivý proces v plicní tkáni. To může být důsledkem špatně léčeného onemocnění nebo předčasného zrušení antibiotik na pozadí dobrého klinického obrazu.

Při kontaminaci patologických patogenů pneumonie může léčba ovlivnit pouze některé jejich typy, což je dostačující k dočasnému zlepšení klinických příznaků onemocnění. Tato situace je často pozorována u dětí, když rodiče nechtějí „nacpat“ děti s antibakteriálními léky. V důsledku toho omezují průběh léčby předepsaný lékařem, a přispívají tak k chronizaci zánětlivých změn v plicní tkáni.

Při virové pneumonii teplotní odezva nezmizí s použitím antibakteriální terapie. Tyto chemikálie neovlivňují viry. V důsledku nesprávného ošetření u dospělých dochází k chronickému bakteriálnímu procesu a u dětí proti tomuto pozadí lze pozorovat i patologické změny v gastrointestinálním traktu, vyvolané dysbakteriózou (nerovnováha mezi normální a patologickou střevní flórou).

U virové pneumonie je teplota u dospělých většinou zaměňována s antipyretiky a u dětí účinek léků zřídka trvá déle než 2 hodiny.

Jaká je teplota po pneumonii:

 • 37-38 - subfebrilní reakce, která odráží zvýšení množství pyrogenních látek v krvi na pozadí zánětlivých procesů nebo expozice toxinům. Tyto údaje po pneumonii vyžadují pečlivou diagnózu, ale teplotní reakce by neměla být snížena, pokud nedochází k dušnosti;
 • 38-39 - hodnoty ukazují hraniční stav, kdy se tělo nedokáže vyrovnat s bakteriální infekcí;
 • - kritické hodnoty, které vyžadují pohotovostní lékařskou péči (zejména u dětí). Indikují výraznou převahu patologického procesu nad ochrannými mechanismy těla. Pokud jsou tyto počty pozorovány po určité době po onemocnění, onemocnění se pravděpodobně znovu objeví.

Pokud tedy horečka po nemoci nezmizí, je nutná lékařská péče. Nepokoušejte se to zaklepat sami, jako v těle, s největší pravděpodobností je zdroj infekce. Léčba by měla směřovat k její eliminaci, jinak dojde k závažným komplikacím.