Jak dlouho musí mít dítě?

Jak dlouho trvá akutní respirační virová infekce? Taková otázka je položena každou mladou matkou, nejprve konfrontovanou s nemocí dítěte. Ano, a zkušené matky občas pokrčí rameny, snaží se zjistit, kolik dní jsou děti SARS nemocné - zda je snadné počkat na vyřešení infekčního procesu, nebo je čas podniknout kroky, dokud se něco nepovede. Následující informace mohou být užitečné.

Co je ARVI

Ve skupině akutních respiračních virových infekcí se rozumí komplex onemocnění způsobených viry s podobnými projevy:

 • porážka různých částí respiračního (respiračního) traktu,
 • horečka (horečka, hypertermie)
 • všeobecná intoxikace.

Navzdory podobnosti hlavních symptomů, jejich závažnosti, trvání, kombinace se může značně lišit. To se děje proto, že pod obecným názvem je mnoho chorob kombinováno, počet patogenů přesahuje 250. Každý virus má své vlastní vlastnosti.

Vlastnosti těla dítěte

Kolik dní SARS u dětí závisí nejen na typu viru, jeho patogenitě (schopnost vyvolat onemocnění) a virulence (závažnosti onemocnění), ale také na stavu samotného těla dítěte, zralosti imunitního systému, který musí detekovat a neutralizovat cizí organismy před jak se nemoc začíná vyvíjet.

Kromě toho rezistence na nemoc závisí na takzvaných nespecifických faktorech: propustnost kůže, stav sliznic, kyselost žaludeční šťávy, přítomnost v hlenu, obálka nosohltanu, lysozymu a dalších látek, které chrání před infekcí.

Dítě se narodilo s nezralým imunitním systémem. Do poloviny roku je tato nezralost částečně blokována přítomností imunoglobulinů v krvi, které vstupují do těla placentou a přicházejí s mateřským mlékem. Po 6 měsících je však období maximální nejistoty, které trvá až 1,5 - 2 roky, kdy se začíná rozvíjet schopnost vyvíjet vlastní protilátky. Vzhledem k tomu, že přibližně v tomto období je mnoho matek nuceno dát dítěti dětský tým, otázka, kolik dětí s akutními respiračními virovými infekcemi se stává velmi relevantními, a „kolik“ znamená jak frekvenci, tak i délku trvání onemocnění.

V prvním roce ve školce může mít dítě akutní respirační virové infekce až 15krát, což bude normální varianta. Ve druhém roce v týmu, frekvence "nachlazení" klesá na 5-7, pak na 3-5 krát za rok, což je vysvětleno jak zralost a získání specifické imunity proti některým typům virů po nemoci.

Zrání imunitního systému může být zpomaleno v důsledku podvýživy nebo hypovitaminózy. Častá nemoc nebo intrauterinní infekce mohou také vést k nízké imunitě.

Hlavní příznaky onemocnění u dětí, léčebné metody

Nemá smysl podrobně analyzovat klinický obraz každého z deseti nejčastějších původců akutních respiračních virových infekcí nebo příznaků, na jejichž základě se rozlišuje mezi různými nemocemi.

Bude stačit omezit se na stručný popis možného časového rámce onemocnění a symptomů, které vyžadují urgentní návštěvu u lékaře.

Zvýšení teploty

To je jeden z nejvýznamnějších známek virové infekce a stav, který nejvíce znepokojuje rodiče. Proto otázka „kolik ARVI je léčeno u dětí“ často znamená „jak dlouho by měla teplota trvat a co s ní dělat“.

Trvání horečky se může měnit od 2 do 5 dnů s chřipkou až 2 týdny s infekcí adenovirem. Proto samotná doba trvání zvýšení teploty říká málo. „Druhá vlna“ horečky po počáteční normalizaci teploty může být významná - často se asociovaná bakteriální infekce projevuje.

Většina odborníků se shoduje, že pokud je malý pacient obecně zdravý, nemá chronická onemocnění, pak při teplotě až 39 stupňů stačí udělat fyzický způsob, jak jej snížit: otevřete dítě, pravidelně jej otírejte vodou. V žádném případě by neměl být alkohol nebo ocet používán k otírání dětí mladších tří let: látka může proniknout do těla tenkou, volnou kůží dítěte, což způsobuje otravu.

Snížení teploty léčiva by mělo:

 • děti do tří měsíců;
 • děti s anamnézou záchvatů způsobených vysokou horečkou;
 • děti s chronickým onemocněním, zejména respiračním systémem, neurologickou patologií.

Je výhodné použít léčiva na bázi paracetamolu (10 až 15 mg / kg) nebo ibuprofenu (5 až 10 mg / kg). Je kategoricky nemožné použít u dětí snížení teploty způsobené virovou infekcí, fondy založené na kyselině acetylsalicylové - z důvodu možnosti vzniku akutní jaterní encefalopatie (Reyeův syndrom).

Pokud je dítě chlazené, jeho pleť se zbledne, zůstane suchá a horká dotekem, zatímco ruce a nohy se zchladnou - teplota musí být okamžitě snížena, bez ohledu na její úroveň, přidáním antispasmodik a antihistaminik povolených v určitém věku.

Jak dlouho má rýma s nádechem

Trvání nachlazení se může lišit od 2-3 dnů s mírnou formou rhinovirové infekce na 2-3 týdny s parainfluenzou. To je další příznak, který znepokojuje rodiče i mladé pacienty. Tento stav je obzvláště problematický u kojenců, protože s dusným nosem dítě nemůže sát. Proto, bez ohledu na to, jak dlouho vydrží rýma u infantilního pacienta, je nutné zahájit léčbu okamžitě.

Než se obrátíte na vazokonstrikční spreje, měli byste se snažit aktivně navlhčit nosní cesty fyziologickým roztokem (isotonický roztok chloridu sodného). Solný roztok by měl být instilován častěji než teplý a suchší vzduch v místnosti, kde je dítě, není možné předávkování. Zkapalněný hlen lze odstranit speciální „hruškou“, starší děti by měly být nabídnuty, aby si opláchly nos nebo sfoukly nos.

Chladný vzduch často pomáhá uvolňovat otoky. Pokud stále potřebujete vazokonstriktor, musíte mít na paměti, že je nemůžete používat déle než 5-7 dní z důvodu vysoké pravděpodobnosti závislosti.

Kašel

Téměř vždy doprovází nemoc. Než se zeptáte lékaře na léky proti kašli nebo se ho snažíte léčit sami, musíte se ujistit, že kašel je skutečně způsoben rozšířením viru do dolních dýchacích cest.

Kašel může být často studený a může být "faryngitida" - způsobená podrážděním zadní stěny hltanu proudícím hlenem, nebo naopak suchostí v krku. V každém případě by měl lékař tento nebo tento lék doporučit.

Falešná záď

Jedná se o nejděsivější symptom rodičů i dětí, který se nejčastěji vyvíjí u dětí mladších pěti let. Zvláště charakteristické pro parainfluenzu.

Sliznice hrtanu u dětí je volná a náchylná k otoku, lymfoidní tkáň umístěná pod vokálními záhyby také snadno nabobtná a dětská glottis je úzká a může odrážet křeč se zánětem, což způsobuje potíže s dýcháním. Hlas dítěte sedí, kašel roste hrubě a mění se na „štěkání“, dech se hvízdá. Dítě se bojí, začne spěchat, rodiče se nemění.

Především musíte zavolat sanitku. Čekání na lékaře, aby se co nejvíce uklidnil - dítě v takovém stavu potřebuje vedle něj někoho rozumného. Je nutné neprodleně větrat místnost, zvlhčovat vzduch (pokud je v domě nebulizátor - použijte ho, nalijte obyčejnou převařenou vodu nebo fyziologický roztok), dejte febrifuge. Uvědomte si dítě. Tato opatření zpravidla postačují ke zmírnění stavu. Pokud nepomohou, můžete se pokusit navodit zvracení, tlačit lžičku na kořen jazyka. Podráždění receptorů kořene jazyka a zadní stěny hltanu pomáhá zmírnit reflexní spazmus glottis. Další opatření bude lékaře informovat.

Závěr

Kolik dní se ARVI léčí u dětí, závisí na věku dítěte, celkovém stavu těla, typu viru, závažnosti onemocnění. Nejčastěji doba trvání nemoci nepřesáhne dva týdny. Aby se zabránilo rozvoji závažných komplikací, je nutné léčit ARVI u dítěte pouze pod dohledem lékaře.

Jak dlouho je doba inkubace ARVI u dětí mladších než jeden rok

Akutní respirační virové infekce jsou celá skupina nemocí, které jsou podobné symptomům a progresi onemocnění. Navíc, každé jednotlivé onemocnění má své vlastní charakteristiky. Nejvíce nepříjemnou věcí na těchto virech je, že během inkubační doby je člověk již infekční, ale nemusí o tom vědět.

Kolik je nakažlivé

Inkubační doba SARS u dětí je obdobím, kdy se virus, který zasáhl tělo, neprojevil ve svých obvyklých příznacích.

Dítě tak bude zdrojem infekce po skončení inkubační doby a až do konce horečky (období horečky a chlad, který je doprovázen).

Inkubační doba závisí na tom, kolik dní je dítě nemocné (jak dlouho latentní a aktivní fáze onemocnění trvá).

Skupina akutních respiračních virových infekcí zahrnuje několik typů onemocnění. Hlavní jsou:

Dítě do jednoho roku

U dětí mladších než jeden rok jsou tato onemocnění poměrně vzácná. To je částečně způsobeno tím, že jsou chráněny mateřskou imunitou, kterou dostávají s mateřským mlékem. Například děti jsou díky mateřským protilátkám chráněny před respiračními a sentimentálními infekcemi po dobu až 4 měsíců.

Kromě toho, děti této věkové skupiny jsou méně pravděpodobné, že kontakt s jinými lidmi: nemají jít do mateřské školy, nezúčastní se kruhů, nehrají na pískoviště. Výjimkou jsou děti, jejichž matky samy o sobě nemají dostatečnou imunitu, stejně jako děti, které jsou z nějakého důvodu zbaveny kojení (receptury pro suché mléko v tomto smyslu nejsou schopny nahradit mateřské mléko).

Nejvíce náchylný k této skupině nemocí, a tedy i ve věku od jednoho do pěti nebo šesti let, je nemocný. Během tohoto období nemá tělo dítěte dostatečnou odolnost vůči infekcím: ochrana mateřské matky není nutná a její vlastní čas nemá čas se řádně utvořit. Riziko infekce ARVI u kojenců se zvyšuje, pokud má bratra nebo sestru předškolního věku.

V závislosti na typu patogenu může inkubační doba viru trvat několik hodin až 7 dní. Všimnout si onemocnění v tomto období je téměř nemožné.

Detekce viru během inkubační doby je možná pouze pomocí laboratorních testů, protože symptomy jsou v režimu „spánku“. A to je důvod, proč dávat pozor na výskyt prvních příznaků nemoci u dětí: jejich vzhled naznačuje, že virus je již v těle, proto by mělo být dítě ošetřeno.

Výrazné symptomy ARVI u dětí mladších než jeden rok:

 • neklidné krmení,
 • selhání dítěte z hrudníku,
 • zvýšení doby spánku.

Příznaky

Při onemocněních tohoto typu dochází k intoxikaci organismu, během kterého:

 • teplota stoupá
 • rýma a začátek kašle (sputum může být různých barev - zelené, hnědé a dokonce růžové).

Dítě ztrácí chuť k jídlu, prožívá slabost a bolesti hlavy, jeho nálada se zhoršuje. To vše je signál těla o nástupu nemoci.

Teplota v případě SARS může vzrůst na 39 stupňů a vyšší. Měl by být sestřelen, pokud se nezvýší nad 38 stupňů, protože to brání tělu v nezávislém boji proti infekci. Je však třeba mít na paměti, že děti jsou citlivější na teplo než dospělí a zvýšení na 39 nebo vyšší může vést k záchvatům.

Když se objeví první příznaky, doporučuje se poradit se s lékařem. Ačkoli pro diagnostiku těchto onemocnění se obvykle nepoužívají speciální metody, stojí za to připomenout, že pozdní a nesprávná léčba může vést k komplikacím (v některých případech i k chronickým formám onemocnění). Lékař může věnovat pozornost příznakům nemoci, které rodiče nemusí znát ani nevšimnout (barva pleti, oční reakce atd.).

Kromě lékařského ošetření, které určí pediatra, musíte dodržovat několik důležitých pravidel pro péči o nemocné:

 • dodržování lůžka bez ohledu na teplotu;
 • použití velkého množství kapaliny (kompotů, želé, teplé vody), protože během těchto onemocnění se rychle ztrácí;
 • pravidelné mokré čištění a větrání místnosti, kde je pacient umístěn;
 • racionální a šetrná strava. Jídlo je doporučeno světlo, vynucené krmení dítěte je vyloučeno.

Jak dlouho to trvá

Nejčastěji onemocnění trvá týden nebo více (nepočítá se inkubační doba). Existuje názor, že čím více času uplynulo od okamžiku nemoci, tím méně se infekční dítě stává. Ve většině případů je to pravda.

Je však třeba mít na paměti, že v některých formách ARVI je dítě po celou dobu nemoci nakažlivé vůči lidem kolem něj.

A v některých případech i do dvou až tří týdnů po vymizení všech příznaků nemoci. Samotná doba „nákazy“ obvykle začíná 1-2 dny před nástupem příznaků.

V průběhu roku mohou děti onemocnět s ARVI 5-6 krát a někdy i více. Důvodem je skutečnost, že tělo dítěte přežije se specifickým virem a získá k němu krátkodobou imunitu, ale zůstává prakticky bezbranné před všemi ostatními formami onemocnění.

Je třeba poznamenat, že v průběhu let by měl počet onemocnění klesat, protože imunitní buňky „se učí“ bojovat s viry a získávají komplexní imunitu. Pokud se tak nestane, měli by rodiče přemýšlet o změně životního stylu dítěte.

Závěr

Období, během něhož je dítě infekční vůči ostatním, je určeno celkovou dobou trvání zvýšení teploty a zimnicí. Zpravidla je u ARVI poměrně krátká - 3-7 dní. Zahrnuje však také inkubační dobu, během které se příznaky nemoci neprojevují. Proto prevence hraje důležitou roli v redukci epizod onemocnění. Jedná se o sledování teplotních a vlhkostních režimů v místnostech, kde se nacházejí děti, minimalizaci přítomnosti dítěte na veřejných místech, racionální výživu, procházky na čerstvém vzduchu při jakémkoli počasí a tělesné výchově a sportu.

0P3.RU

léčba nachlazení

 • Respirační onemocnění
  • Běžné nachlazení
  • SARS a ARI
  • Chřipka
  • Kašel
  • Pneumonie
  • Bronchitida
 • ORL onemocnění
  • Rýma
  • Sinusitida
  • Tonzilitida
  • Bolest v krku
  • Otitis

Jak dlouho SARS u dítěte

Mami, ORVI u dítěte, jak dlouho trvá vaše zkušenosti? Dceru jsem již slíbil (již týden, jak dlouho to může být?) (

Odpovědi:

Buttercup @

Tady jsme také dlouho trpěli, obvykle dva týdny. Nedávno, díky jednomu lékaři, bohužel ne z běžné nemocnice, je to snazší.
Když teplota zmizí, uděláme to: v noci zahříváme nohy, oblékáme si punčocháče nebo ponožky (tak, aby naše nohy byly teplé), čistím nos bičíkem namočeným ve slané vodě a kapáním „Nazivin“, pokud je nos plný, pokud ne, ale jednoduše snot, pak jen opláchněte a nekapejte, teplé mléko a spánek.
Od kašle: odběr na inhalaci č. 2 "Evkar" a nebulizátor, v závislosti na kašli 2 nebo 3 krát denně, naposledy nejméně 2 hodiny před spaním. A někde dohromady 5 dní.
Začali jsme to dělat, jak nám řekla, a situace se stala mnohem snazší: po 2 snotech, 3 dny projít, trochu více kašle
A tak. Všiml jsem si, že to, co napsal náš pediatr, nepomůže všem. Zdá se mi, že to není lékař, ani blázen, ale v lékárně mohou hodit kánoi nebo výrobce začal vyrábět sračky, ale dokonce i paracetamol dříve a teď - obrovský rozdíl! V podstatě jsem vám napsal, v kombinaci s tím, co vám lékař předepsal

Nafnlaus

Můj syn trval měsíc a půl... kašel, snot a teplota 37,1 - 37,2. A brát antibiotika... tak to vypadá, že je takový virus.

Sarma

Infekce je nyní tak těžká. Dospělí i děti jsou dlouhodobě nemocní a trpí komplikacemi. Můj soused v mateřské škole pracuje, tak říká, že rodiče nesou 2-3 reference. Dítě bylo propuštěno a o několik dní později došlo k relapsu. Naše nemoc byla také nemocná, uplynuly 2 týdny a opět horečka, rýma a bolest v krku.

Christina Solokhina

Snot - to je stále infekce) zvýšit imunitu) Pokuste se vypít kapku Imunalu. Po užívání tohoto léku jsme šli 2 týdny bez snotů ve srovnání s obvyklou frekvencí rýmy (2 dny bez rýmy za měsíc). Jdeme do mateřské školy, vždy s rýmou! ! Brzy dobře)))

Polovina srdce

Rýma obvykle trvá 2 týdny. Jděte do ORL, přidělí vám kapky a fyzioterapii (například křemen v ústech a nose, nebo něco jiného). Můj nejstarší měl v únoru bronchitidu a teď zase onemocněla. lékař říká ORVI, polovina třídy onemocní. Je nám líto, ale před 4 dny zbývá.

Olesya Kolegova

Můj nyní také rekord pro studené. Více než týden nechodilo dříve (obvykle 2-3 dny a ahoj), ale nyní je jich více než 10 dní. Zítra přesně 2 týdny - budeme odepsáni. neměli jsme kašel, jen hrdlo bylo červené. Po týdnu tvrdé nosní rýmy (Derinat nepomohl), lékař předepsal antivirotikum (tablety) - ergoferon. Zdá se, že to pomůže.

na zuby po dobu 7 dnů.
Na ORZ je někde týden, ale kašel trval až 2 týdny.
Zde je druhý čas nemocný ORZ. Dnes, třetí den je nemocný, teplota je pryč, snot se stal o něco méně, první 2 dny před tím, než pupek tekl. Myslím, že uplyne 7 dní.

Cherry @

Moomin Mama

3 až 10 dnů. Jinak.

Zajímalo by mě, jak se léčíte? Viry nejsou ošetřeny ničím.. Syn je teď nemocný. Chodíme celé hodiny, pijeme hodně vody.. Proč antibiotika? Proč je speciální léčba kt?

Ella bergerová

Mám dceru každé 2 týdny 1 týden nemocný.

Ekaterina Fellerová

a měsíc se to stalo. Minimálně 2 týdny.

Léčba ARVI u dítěte

Každý rodič, alespoň jednou v životě, zažil příznaky akutních respiračních virových infekcí u dítěte, děti z prvních tří let života a děti 7-10 let nejčastěji trpí.

SARS u dětí jsou akutní respirační virové infekce, které spojují velkou skupinu virových infekčních onemocnění způsobených viry obsahujícími DNA a RNA. Na rozdíl od chřipky tyto mikroorganismy nemají tak vysokou nakažlivost, nezpůsobují epidemie a pacienti je snáze snášejí.

Příčiny a patogeneze onemocnění

SARS u dětí je způsobena viry chřipky A, B a C, parainfluenzy, adenoviry, rhinoviry, reoviry a dalšími mikroorganismy. Zdroj infekce se stává nemocnou osobou nebo nosičem bakterií, když se mluví, kašle, kýchání, viry se dostanou na sliznici horního dýchacího traktu zdravého člověka a proniknou do ní.

Další vývoj nemoci, jak obtížné to bude a kolik dní trvá, závisí na stavu imunity infikovaných, obecné odolnosti organismu a na tom, kolik infekčních agens se dostává do těla.

Viry velmi snadno a rychle umírají ve vnějším prostředí, takže k infekci dochází v těsném kontaktu s nosičem viru nebo při používání běžných předmětů v domácnosti (nádobí, ručníky, předměty osobní hygieny).

SARS a chřipka se vyznačují sezónností onemocnění - většina případů onemocnění u dětí a dospělých se vyskytuje v období jaro - podzim av chladném období, kdy je lidské tělo slabé a nemůže bojovat s infekcemi.

U dětí se virové infekce vyskytují téměř v každém věku, ale děti mají stále dočasnou imunitu od matek po dobu až 6 měsíců, a proto děti tohoto věku mají vzácně SARS. Příčinou SARS a chřipky u dětí mladších než jeden rok jsou nejčastěji starší děti a dospělí, "přinášející" viry a infikující děti.

Vrchol výskytu různých nachlazení připadá na věk 3-4 let, kdy většina dětí začíná navštěvovat různé dětské instituce. Přeplněnost, nedostatek konceptů základní hygieny u dětí (kýchání s otevřenými ústy, používání nádobí někoho jiného a předmětů osobní hygieny, které neumí důkladně umýt ruce před jídlem, po chůzi a odchodu na záchod), imunita dítěte není plně vytvořena; onemocnění dětí předškolního věku.

Příznaky virových infekcí u dětí

SARS u dětí začíná vzrůstem tělesné teploty, celkovou malátností, ztrátou chuti k jídlu, pak se objevují další známky virové infekce: kongesce nosu a hojný výtok sliznic, bolest a bolest v krku, kašel, rychlé dýchání. V závislosti na typu patogenu se mohou příznaky onemocnění mírně lišit.

1. Chřipka - vysoká tělesná teplota - až 39-40 stupňů, bolest svalů, slabost, bolesti hlavy, kongesce nosu a bolest v krku - to vše jsou příznaky chřipky a parainfluenza. Onemocnění může trvat 4-5 až 10-14 dní a jak dlouho trvá akutní období onemocnění do značné míry závisí na tom, jak rychle a rychle se zahájí léčba. Tělesná teplota během chřipky trvá několik dní, dosahuje vysokého počtu a může způsobit frustraci, delirium a křeče, zejména u malých dětí.

Na rozdíl od jiných akutních respiračních virových infekcí může chřipka a parainfluenza vést k rozvoji závažných komplikací z vnitřních orgánů, takže dítě musí být pod dohledem lékaře a musí dostat odpovídající léčbu. Parainfluenza způsobuje těžké otoky sliznice hrtanu a nosních průchodů, které mohou vyvolat vývoj falešné zádi (astmatické záchvaty) u dítěte během prvních let života.

2. Reo - a rhinovirové infekce se vyskytují s mírným zvýšením tělesné teploty, kašle a přetížení nosu, hlavními příznaky infekce jsou hojný serózní výtok z nosu, pacient nemůže normálně dýchat, "proudí" z nosu, červených sliznic očí, může mít bolest v krku a kašel. Obvykle celkový stav dítěte netrpí příliš mnoho a příznaky nemoci rychle přecházejí.

4. Adenovirová infekce - zde se všechny výše uvedené příznaky akutních respiračních virových infekcí, konjunktivitidy a zvýšené tělesné teploty, které se dlouhodobě udržují na nízkých hodnotách, spojují. Adenoviry mají tropizmus pro lymfatickou tkáň a často způsobují zvětšení lymfatické uzliny, sleziny nebo lymfadenitidy u dětí. Stav lymfatického systému bude záviset na tom, jak dlouho onemocnění vydrží a zda nezpůsobí komplikace.

5. MS - infekce - respirační syncytiální virus ovlivňuje bronchiální sliznici a vyvolává rozvoj bronchitidy, pneumonie a bronchiálního astmatu u dětí. Hlavními příznaky této infekce jsou suchý, agonizující kašel, který se objeví ihned po infekci a rychle se vyvíjí, stejně jako další příznaky - dušnost, zvýšené dýchání, horečka a bolest v krku.

Principy léčby ARVI

Léčba akutních respiračních virových infekcí u dětí se obvykle provádí doma, je nutné léčit dítě v nemocnici s rozvojem komplikací, těžkou formou nemoci, dětmi s průvodními onemocněními nebo kojenci do 1 roku věku se středně těžkou a těžkou formou.

I když již dítě mělo mnohokrát podobné příznaky infekce, je nutné zavolat lékaře a provést léčbu pod jeho kontrolou, protože pouze zkušený odborník bude schopen přesně vyhodnotit stav pacienta a včas sledovat riziko vzniku různých komplikací.

Asi 200 různých virů může způsobit ARVI u dětí a mnoho z nich každoročně mutuje, takže specifické léčby, jako je prevence nemocí, nebyly dosud vyvinuty. Léčba dítěte s ARVI je navrhována symptomatickými prostředky a antivirotiky. Nejspolehlivějším způsobem, jak se vyhnout častým akutním respiračním virovým infekcím v dětství a rychle se zotavit z jakékoli infekce, je prevence virových infekcí: kalení, vitamínová terapie, chůze na čerstvém vzduchu a fyzická námaha.

Chcete-li vyléčit dítě rychleji, musíte dodržovat následující pravidla:

1. Chcete-li zůstat v posteli, dokud tělesná teplota neklesne na normální úroveň, a pak na několik dní chránit dítě před jakýmkoliv zatížením, aby nedošlo k vyvolání vzniku komplikací, protože tělo pacienta je značně oslabeno.

2. Strava nemocného dítěte by měla být lehká a výživná - více zeleniny, ovoce, mléčných výrobků. Dodržujte pitný režim - dítě by mělo v závislosti na věku vypít nejméně 1,5 - 3 litry tekutiny denně. Pokud je dítě kojeno, je nutné sledovat jeho stav - suché rty, horkou suchou pokožku, rychlé dýchání - to vše jsou příznaky dehydratace, když se zdá, že musíte začít krmit dítě teplou převařenou vodou v množství přibližně 10 ml na kg hmotnosti, každé 2- 3 hodiny Dětem starším než jeden rok mohou být nabízeny šťávy, kompoty, ovocné nápoje, čaj s medem a malinami nebo minerální alkalická voda bez plynu.

3. Pokud je tělesná teplota vyšší než 38,5 g, dítěti se podá antipyretikum - Panadol, dětský paracetamol, ibuprofen a další podobné léky, u dětí mladších než 1 rok můžete umístit rektální čípek antipyretickým činidlem.

4. Pokud máte bolest v krku, měli byste okamžitě začít opláchnout antiseptickými roztoky. Čím častěji bude krk pacientovi kloktat, tím efektivněji budou všechny mikroorganismy a jejich metabolické produkty vymyty z orofarynxu. Nejlepší je kloktat každé 2 až 4 hodiny roztokem sodné soli, heřmánku, šalvějových bujónů, hotových lékárenských roztoků nebo roztoků furatsilinu, jódu, peroxidu vodíku.

5. Pokud kašel trvá několik dní, doporučuje se začít užívat léky na vykašlávání a ředění sputa - bromhexin, kořenový sirup lékořice, Mukaltin, Ambro a další.

6. Od prvních dnů virové infekce je nutné začít užívat antivirotika - interferon, anaferon, viferon. Děti do jednoho roku, tyto léky jsou předepsány ve formě svíček.

7. Pokud symptomy nemoci nezmizí během několika dnů a tělesná teplota je udržována na vysokých číslech - může to znamenat vstup bakteriální infekce a potřebu zahájit léčbu antibiotiky, kterou může předepsat pouze lékař.

Prevence SARS

Specifická prevence SARS u dětí dosud nebyla vyvinuta a aby se zabránilo infekci a rychle se zbavily klinických projevů infekce, musíte dodržovat pravidla osobní hygieny, vyhnout se vytěsňování, podchlazení a zvýšit obranyschopnost těla. Nejlepší prevencí všech infekcí u dětí je dobrá imunita, a proto je nutné dítě zpevnit, sledovat jeho zdraví a správnou výživu.

Kašel s ARVI

Suchý kašel s ARVI

Při SARS suchém kašli dochází v prvních dnech onemocnění. Po dvou dnech uplynula a osoba se již začala zotavovat, dochází k přechodu ze suchého na mokrý kašel. Je to mokrý kašel, který pomáhá zbavit se dýchacího systému hlenu a dráždivých látek, které ucpávají průdušky. Suchý kašel dráždí průdušnici a krk, což přispívá ke zhoršení reflexů.

Snad zrychlení přechodu ze suchého na mokrý kašel. K tomu musíte dát pacientovi teplo, co nejblíže k horkému mléku, a přidat k němu půl lžičky sody nebo medu. Velmi účinná parní inhalace, prováděná s použitím nálevů heřmánku, meduňky a medu.

Pokud se u ARVI objeví suchý kašel, může být v prvních dnech onemocnění snadno vyléčen. Suchý kašel je ve svém jádru reflexním činem, který je doprovázen prudkým snížením dýchacích svalů, v důsledku čehož je možné uvolňovat značné množství vzduchu z plic za předpokladu, že nedochází k produkci sputa. Pozorujte suchý kašel s SARS u lidí všech věkových skupin. Provádí se jako reakce na požití hlenu a hlenu, jakož i cizích předmětů v dýchacích cestách.

V případě, že s ARVI suchý kašel nezmizí během několika dnů pod podmínkou řádné vlastní léčby, měli byste se poradit s lékařem, abyste situaci objasnili.

Štěkání kašle s ARVI

Kašel štěkání je typ suchého kašle, který se vzdáleně podobá štěkání psa. Kašel tohoto druhu je doprovázen chrapotem a je velmi bolestivý.

Kašel s kůrou s ARVI je doprovázen zánětem hrtanu (laryngitida) nebo současným zánětem hrtanu a průdušnice (laryngotracheitida).

Stavy tohoto druhu mohou být spouštěny všeobecnou hypotermií nebo použitím studeného jídla, tekutiny, přeplnění hlasivek během křiku a intenzivního zatížení hlasem. Rovněž mohou být ovlivněny účinky určitých rizik odborné povahy, jako jsou plyny a páry. V tomto případě dochází k aktivaci vlastních patogenních mikroorganismů, u kterých je hrtan stanovištěm, které způsobuje zánět tohoto orgánu.

Šokující kašel s ARVI indikuje infekci v těle a je doprovázen řadou příznaků infekčního onemocnění, jako je slabost těla, horečka, ztráta chuti k jídlu, pomalý stav, bolest v krku a rýma.

Kašel může způsobit vážné komplikace. To je dáno tím, že lumen hrtanu u dospělého je větší než u dítěte, a v případě, že se vyvíjí zánětlivý proces, je dále zúžen v důsledku bobtnání měkkých tkání. Existuje tzv. Záďový syndrom, který se projevuje porušením procesu dýchání úzkou glottis.

Jak dlouho trvá kašel naposledy pro ARVI?

Podíváte-li se na problém z pohledu vývoje klinického obrazu onemocnění, liší se akutní, dlouhodobý a chronický kašel.

Akutní kašel je charakteristický pro ARVI (chřipka, parainfluenza, adenovirová infekce), stejně jako akutní bronchitida, faryngitida a pneumonie. Povaha jeho extrémně ochranného a pomáhá očistit tělo sputa a patogenů. Takový kašel trvá zpravidla až tři týdny.

Prodloužený kašel může trvat tři týdny až tři měsíce, což představuje další formu rozvoje akutního kašle. Na rozdíl od akutní je méně konstantní a může mít vývoj vlnky, to znamená, že se může objevit a zmizet po několika dnech. Obvykle se objevuje jako výsledek poškození dýchacích cest, ale ukazuje na pomalý průběh onemocnění a možnost jeho přechodu na chronickou formu.

Chronický kašel trvá déle než tři měsíce. Často je to znamení poměrně nebezpečných nemocí, jako je bronchiální astma, bronchitida, která má chronickou formu, kardiovaskulární insuficienci, tuberkulózu. Osoby trpící chronickým kašlem potřebují nejvážnější vyšetření a léčbu. Někdy dochází k chronickému kašli u lidí trpících duševními poruchami, stejně jako náchylných k negativním vlivům na životní prostředí.

Kašel s ARVI u dětí

Speciální epidemiologické studie naznačují, že každé dítě trpí během roku třemi až pěti ARVI. Jejich nejčastější výskyt je pozorován u dětí předškolního věku a mladších studentů. Recidiva ARVI způsobují poruchy fungování organismu, způsobují poruchu adaptačního období a přispívají k rozvoji chronické patologie.

S ARVI může dítě zažít ostrý a velmi hlasitý kašel, který se rychle mění ze suchého na mokrý. Kašel je nejčastějším příznakem onemocnění tohoto druhu u dětí. SARS může být způsobeno zmrazením nebo otřením nohou dítěte a kašel bude znamenat jeho nástup. V zimě není těžké vyhnout se nachlazení u dítěte, proto by mělo být teplejší pouze na nošení. To by mělo být prováděno podle počasí, zvláště ne horlivě, protože přehřátí může také vést k nemoci. V takovém případě, pokud se nemůžete vyhnout nemoci a kašel, který se objevil, je toho důkazem, je nutné vzít v úvahu, že každé onemocnění se vyznačuje specifickým kašlem. To znamená, že je nutné naslouchat dítěti a snažit se přesně určit, jakou nemoc má. To poskytne příležitost k účinnému léčení kašle u dítěte v rámci zotavení se ze zavedené choroby.

Léčba kašel pro ARVI

Nejčastější kašel s ARVI vyžaduje velkou pozornost, protože to může být známkou vážnějšího a nebezpečnějšího onemocnění, jako je bronchitida a pneumonie.

Pro léčbu kašle s ARVI je nutné užívat vykašlávání a antitusika, avšak v žádném případě ne antibiotika. Bohužel, jak intenzivní je kašel, není možné okamžitě zjistit závažnost onemocnění a správně provést diagnózu. Někdy silný kašel, který děsí všechny domácnosti a sousedy za zdí, je pouhou reakcí těla na parainfluenzu v nejběžnějších SARS.

Po provedení správné diagnózy pro léčbu ARVI, můžete použít lidové prostředky, přijaté po konzultaci s lékařem. Je nutné s ním konzultovat, protože i když jsou tyto metody založeny na použití přírodních produktů, je nutné předcházet určitým problémům, například alergiím.

Pro léčbu suchého kašle s akutními respiračními virovými infekcemi se dobře známé lidové léky dobře hodí jako bylinky: podběl, kořen lékořice, oregano, šalvěj, bylina z termoplastů, heřmánek.

V případě, že dojde k mokrému kašli, je třeba mít na paměti, že ve srovnání se suchým je optimističtější, protože v tomto případě je tělo schopno vydržet samotnou nemoc, což však neznamená, že by neměla být bojována. Pokud však mluvíme o léčbě mokrého kašle u dítěte, je nutné jej provádět pod dohledem pediatra, aby se předešlo všemožným problémům.

Nejčastěji se pro léčbu mokrého kašle s ARVI doporučuje používat infuze na bázi jitrocelu a zelí, stejně jako obklady připravené z zelí s medem, tvarohem a cibulí.

Jak dlouho může ARVI trvat u člověka středního věku (30-40 let)?

Odpovědi:

Igor Tulupov

2 týdny, by již neměly

Oooops

týden, pokud je zdravý

Záleží na tom, jak těžké nemoc jde. V průměru asi 7-10 dní.

3 dny. EFEKTIVNÍ A JEDNODUCHÁ METODA PRO ZVÝŠENÍ IMUNITY
1) Chcete-li rychle zbavit ARVI, chřipky, je nutné stimulovat kýchání, to je jednoduchý a moudrý reflex našeho těla stimulovat antivirovou imunitu a zbavit se jakéhokoli viru. U lidí s nachlazeními se Kalanchoe šťáva nebo aloe šťáva používá k stimulaci kýchání. Čerstvý džus z těchto rostlin, když vnikne do nosu, dráždí nosní sliznici, způsobuje opakované kýchání (od pěti do dvaceti kýchání na instilaci). Kýchnutí pipetou, 3-4 kapky šťávy z těchto rostlin 3-4 krát denně jsou pohřbeni v nose. Květina Kalanchoe, která způsobuje kýchání, se nazývá „chirurg bez nože“. Tato květina nekvete a je na ní spousta dětí. Stimulace kýchání je žádoucí před epidemií a ještě více v době epidemie a nachlazení. Kýchání může být způsobeno podrážděním nosní sliznice běžnou ušní tyčí. Pokud je epidemie, pak kýchat 5-10 krát, pokud chcete být extrémně silný, kýchnout dvacetkrát. Ve starých časech, k posílení jejich zdraví kýcháním, lidé používali šňupací tabák. Mimochodem, šňupací tabák byl vždy prvním prostředkem léčení těla, prvním prostředkem prevence nachlazení. 2) Není to divné, ale ukazuje se, že existují potraviny, které jsou také silnými stimulanty antivirové imunity. Patří mezi ně křen a hořčice, jejich esenciální oleje silně dráždí nosohltanovou sliznici a nosní dutiny s vůní, a mocně stimulují antivirovou imunitu. Tyto koření se s výhodou častěji používají v období před epidemií a ještě více v období epidemie k prevenci onemocnění a při onemocnění ARVI, chřipce, pro snadné a rychlé zotavení. Když je používáte s jídlem, musíte dosáhnout pocitu „děrování do mozku“, aby molekuly esenciálního oleje dosáhly dutin nosních dutin a plic. Dostatečné jedno nebo dvě jednorázové užití těchto koření denně během období epidemie chřipky nebo nemoci pro silný nárůst antivirové imunity. 3) Pro posílení imunity můžete použít akupresurní specifické body antivirové imunity. Jedná se především o oblast temporomandibulárního kloubu, horní vnitřní roh orbity oka, bolestivá místa na povrchu čela, spánků a týlních tuberkul. Pokud zjistíte bolest v těchto místech, masáž se provádí ze dne na den, dokud bolest nezmizí pod prstem. Čím častěji během dne budete tyto body masírovat, tím silnější bude tlak na ně během masáže, tím rychleji posílíte imunitní systém a rychleji se zotavíte. Mnoho lidí s nachlazením způsobuje výskyt bolesti v oku, v očích, proto je nutné ovlivnit nehet ukazováčku na bolestivost oka přes víčko. Po stisknutí se prst drží v tomto stavu po dobu 3 sekund a posune se. 4) Důležitým místem při posilování imunity je zaklepání hlavy vačky nebo půllitrová plastová láhev naplněná vodou bez vzduchových bublin. Klepání se provádí po celém povrchu hlavy s povinným poklepáním na zygomatické kosti a na bradě vpravo a vlevo 3-8-10krát denně každý den až do úplného ústupu od bolesti, která se vyskytuje v hlavě při poklepání nebo při bolení hlavy neustále se bojí. Doba trvání jednoho klepání od 1 do 3 minut. Obecně platí, že síla, trvání, frekvence expozice, to vše závisí na stavu těla, ale existují určité pokyny: čím větší je dopad, tím dříve se stanete zdravými.
5) A zde je nejsilnější způsob, jak stimulovat antimikrobiální imunitu v případě různých bakteriálních infekcí urogenitální sféry, gastrointestinálního traktu, dýchacích cest, angíny, sinusitidy, bolesti kloubů, při zvýšené teplotě,

Svetlana Efimova

Vše záleží na tom, zda léčit nebo ne, stejně jako na stavu těla a přítomnosti chronických onemocnění.
Lepší je samozřejmě sedět doma na týden a používat aktivní léčbu. Mám syna na 10 dní pneumonie vyléčenou doma. Nejčastěji trvá zotavení 3 dny - není čas na nemoc. Ale to je velmi aktivní léčba: bylinné čaje: s heřmánkem, lipou, malinou, mátou. Med, minerální voda, ovoce a zelenina.
Tření jedlým olejem, "hvězdička".
Můžete léčit studenou cibuli a česnek k léčbě: třít hřebíček, přidejte čajové lístky a rostlinný olej, med, kmen a dělat turumum v nose. Chikh udeří, ale večer budete pociťovat efekt. To je možné a jen inhalace přes tření cibule dělat. Dobré od studené, máslo thuja. Používám ho už mnoho let - nikdy neuspěl. Uzdravte a nebuďte nemocní!

Jak dlouho SARS u dítěte

SARS u dětí

Akutní respirační virové infekce SARS u dětí se vyskytují u asi 75% všech dětských nemocí. Infekce horních cest dýchacích (akutní respirační infekce (ARI), akutní respirační infekce (ARD), ARVI) jsou skupinou akutních infekčních a zánětlivých onemocnění horních cest dýchacích různých lokalizací, etiologie a symptomatologie.

ARVI je nejběžnější infekcí na světě. Nelze plně zohlednit skutečný dopad. Téměř každá osoba několikrát (4-8 až 15krát nebo více) za rok nese ARVI převážně ve formě mírných a subklinických forem. Zvláště časté nachlazení je pozorováno u malých dětí. Děti v prvních měsících života zřídka onemocní, protože jsou v relativní izolaci a mnoho z nich si uchovává pasivní imunitu 6–10 měsíců získanou z matky transplacentárně ve formě IgG. Děti v prvních měsících života však mohou mít také akutní respirační virové infekce, zejména pokud jsou v těsném kontaktu s pacienty. Důvodem může být nepřízvučná transplacentární imunita nebo její úplná absence, předčasné narození, primární formy imunodeficience atd.

Kód ICD-10 J00-J06 Akutní infekce horních cest dýchacích

Epidemiologie SARS

Podle statistik, dítě může onemocnět od 1 do 8 krát za rok. To je způsobeno tím, že imunita, kterou v těle dítěte působí proti jednomu viru, je proti jiné infekci bezmocná. A viry, které způsobují SARS, stovky. Jedná se o chřipkové viry, parainfluenza, adenoviry, enteroviry a další mikroorganismy. A protože se rodiče často musejí zabývat SARS, měli by o této nemoci vědět co nejvíce, o mechanismech jejího vývoje ao tom, jak bojovat s virovou infekcí v dětství.

K největšímu výskytu dochází u dětí ve věku od 2 do 5 let, které jsou zpravidla spojeny s návštěvami dětských institucí, výrazným nárůstem počtu kontaktů. Dítě navštěvující mateřskou školku může trpět akutními respiračními virovými infekcemi až 10–15krát během 1. roku, 5-7krát ve 2. roce a 3-5krát ročně v následujících letech. Snížení výskytu v důsledku nabytí specifické imunity v důsledku převodu ARVI.

Takový vysoký výskyt SARS v dětství činí tento problém jedním z nejnaléhavějších v pediatrii. Opakované nemoci významně ovlivňují vývoj dítěte. Vedou k oslabení obranyschopnosti těla, přispívají k tvorbě chronických ohnisek infekce, způsobují alergizaci, narušují preventivní očkování, zhoršují předzánětlivé pozadí a zpomalují fyzický a psychomotorický vývoj dětí. V mnoha případech jsou časté akutní respirační virové infekce patogeneticky asociovány s astmatickou bronchitidou, bronchiálním astmatem, chronickou pyelonefritidou, polyartritidou, chronickými onemocněními nosohltanu a mnoha dalšími chorobami.

Příčiny ARVI u dětí

Faktory, které přispívají k vzniku ARVI, pronásledují dítě všude. Mezi tyto důvody patří:

 • podchlazení, ponory, mokré boty;
 • komunikace s ostatními dětmi s ARVI;
 • náhlé změny počasí, mimo sezónu (podzim-zima, zima-jaro);
 • snížení obranyschopnosti těla;
 • hypovitaminóza, anémie, oslabené tělo;
 • snížená fyzická aktivita dítěte, hypodynamie;
 • nesprávné kalení těla.

To vše jsou faktory, které oslabují tělo a přispívají k neomezenému šíření viru.

Příčinou častých akutních respiračních virových infekcí u dětí je vysoká citlivost dětského těla v každém věku, včetně novorozence. Časté akutní respirační virové infekce dítěte začínají od okamžiku, kdy vstoupí do školky, mateřské školy nebo školy. Nemoci lze opakovat po sobě. To se děje proto, že imunitní obrana po virové infekci vzniká z jednoho typu viru. Proniknutí nového viru do těla vyvolává nové onemocnění, i když od předchozího uplynulo malé množství času.

Jak dlouho trvá akutní respirační virová infekce?

Jak dlouho může být dítě nakažlivé a jak dlouho ARVI vydrží u dítěte?

Zpravidla platí, že čím více času uplynulo od prvních příznaků, tím je méně pravděpodobné, že dítě je infekční. Doba, kdy je nemocný schopen infikovat ostatní, obvykle začíná, když se objeví první příznaky nemoci nebo současně s nimi. V některých případech může dítě vypadat „zdravě“, ale proces onemocnění již může být zahájen. Záleží na mnoha faktorech, včetně přetrvávání imunity dětí.

Počáteční okamžik inkubační doby (kdy virus již pronikl do těla dítěte, ale nemoc se ještě neprojevila „v celé své kráse“) se považuje za okamžik komunikace s již infekčním pacientem. Takový okamžik může být kontakt s nemocným dítětem ve školce, nebo náhodně ulovený “kýchání” v trolejbusu. Konečná fáze inkubační doby je ukončena výskytem prvních příznaků onemocnění (při vzniku stížností).

Laboratorní testy mohou již indikovat přítomnost viru v těle během inkubační doby.

Inkubační doba SARS u dětí může trvat několik hodin až 2 týdny. To se týká takových původců onemocnění, jako je rhinovirus, virus chřipky, parainfluenza, paracoclus, adenovirus, reovirus a také respirační syncytiální virus.

Období, během něhož je dítě infekční, může začít 1-2 dny před tím, než se objeví první známky onemocnění.

Jak dlouho trvá akutní respirační virová infekce? Pokud počítáte od okamžiku prvních příznaků, doba nemoci může trvat až 10 dní (v průměru - týden). Současně může dítě v závislosti na typu viru pokračovat v infekci další 3 týdny po zotavení (vymizení symptomů).

Příznaky SARS u dětí

Jakýkoliv typ viru je způsoben ARVI, s klasickou formou onemocnění existují některé běžné příznaky:

 • „Všeobecný infekční“ syndrom (dítě má trpaslíky, bolesti svalů, v hlavě, slabost je přítomna, teplota stoupá, submandibulární lymfatické uzliny se zvyšují);
 • poškození dýchacího ústrojí (kongesce nosu, rýma, bolest v krku, kašel, sucho nebo sputum);
 • poškození sliznic (křeče a zarudnutí v oblasti očí, slzení, zánět spojivek).

První příznaky SARS u dítěte jsou často charakterizovány náhlým nástupem s jasně označeným „všeobecným infekčním“ syndromem. U parainfluenzy nebo adenoviru jsou prvními příznaky léze dýchacích orgánů (krku, nosohltanu), zčervenání a svědění spojivky oka.

Samozřejmě by to bylo jednodušší pro rodiče a lékaře, kdyby byl průběh ARVI u dětí vždy klasický. Dětský organismus je však velmi složitý systém a jeho reakce na pronikání viru nemůže být předpovězena na sto procent. Každý organismus je individuální, proto může být průběh ARVI vymazán, asymptomatický, atypický nebo dokonce extrémně závažný.

Jelikož je nepravděpodobné, že rodiče budou schopni odhadnout a předvídat průběh onemocnění, je nutné vědět o podmínkách, za kterých budete muset konzultovat lékaře s nejnaléhavějším způsobem.

Symptomy SARS u dětí vyžadující neodkladnou léčbu u lékaře:

 • Teploty překročily 38 ° C a mají malou nebo žádnou reakci na užívání antipyretik.
 • Vědomí dítěte je rušeno, je zmatené, lhostejné a mdlé.
 • Dítě si stěžuje na silnou bolest hlavy, stejně jako neschopnost otočit krk nebo udělat sklon směrem dopředu.
 • Na kůži se objevují pavoučí žíly, vyrážky.
 • V hrudi je bolest, dítě se začne dusit, je těžké dýchat.
 • Objeví se vícebarevné sputum (zelené, hnědé nebo růžové).
 • Tělo má otok.
 • Tam jsou křeče.

Neošetřujte sami, zejména pokud jde o vaše dítě. Věnujte pozornost také dalším orgánům a systémům dítěte, aby nedošlo ke ztrátě počátečního zánětu.

Teplota SARS u dětí

Děti jsou dostatečně citlivé, aby zvýšily tělesnou teplotu: nadměrně vysoká teplota přispívá k výskytu křečí u dítěte. Proto by teplota neměla překročit 38-38,5 ° C.

Teplota by neměla být poražena až na 38 ° C, protože není třeba bránit tělu v provádění jeho práce - bojovat proti pronikání viru. To může způsobit komplikace. Co dělat:

 • nepropadejte panice;
 • dodržujte stav dítěte - obvykle po 3–4 dnech by se teplota měla stabilizovat.

Prodloužené akutní respirační virové infekce u dítěte s nízkou teplotou mohou znamenat vstup bakteriální infekce. To se také stává, když se teplotní ukazatele po virové infekci snížily, dítě se zdá být na opravě, ale po několika dnech se opět zhoršilo, objevila se horečka. V takové situaci nestojí za zpoždění zavolat lékaře.

V klasickém průběhu akutních respiračních virových infekcí může být teplota udržována maximálně 2-3 dny, maximum je pět dní. Během této doby musí tělo překonat virus vytvořením vlastních protilátek. Důležité: nesnižujte teplotu na normální úroveň, můžete ji snížit pouze tak, aby tělo i nadále bojovalo s infekcí.

Kašel s ARVI u dětí

Kašel s akutními respiračními virovými infekcemi u dětí je poměrně častým příznakem. Obvykle je přítomen na pozadí horečky, rýmy a dalších známek onemocnění. S nástupem onemocnění dochází k suchému kašli (bez sputa). Lékaři nazývají takový kašel neproduktivní: dítě je těžce tolerováno, může narušit klid spánku a negativně ovlivnit chuť k jídlu.

V klasickém průběhu akutních respiračních virových infekcí se po 3-4 dnech kašel dostane do produktivního stadia - objeví se sputum. Ale je třeba mít na paměti, že ne všechny děti ji mohou vykašlávat. Z tohoto důvodu dítě potřebuje pomoc: pravidelně držte masáž hrudníku, lehkou gymnastiku a při kašli by dítě mělo dostat vzpřímenou polohu.

Zpravidla kašel na virové infekce trvá až 15-20 dní, ale pokud jeho trvání přesáhne tři týdny, může být podezření na chronický kašel. V takových případech je nezbytná příslušná konzultace s dětským pulmonologem a alergikem, jakož i jmenování komplexní terapie.

Zvracení u dítěte s ARVI

Zvracení u dítěte s ARVI může nastat současně s výskytem horečky a kašle. S obtížemi je sputum volné, husté a viskózní, dráždí dýchací orgány a vyvolává u dětí strašlivý kašel. Gag reflex se spouští přechodem excitačního signálu z center kašle na gag centra. V některých případech může dojít k zvracení v důsledku hromadění velkého množství sliznic v nosohltanové dutině, ale v tomto případě se zvracení objeví bez kašle. Nejčastěji zvracení na pozadí kašle není hojné a nepřináší viditelnou úlevu dítěti.

Je důležité rozlišovat, kdy zvracení je spojeno se současnou stimulací kašle a reflexu zvracení a kdy zvracení může být známkou otravy nebo onemocnění gastrointestinálního traktu. Proto by měl lékař dítě nutně prokázat, jinak může vyvolat nežádoucí a někdy závažné komplikace.

Vyrážka s SARS u dítěte

Pokud se u dětí vyskytne vyrážka u akutních respiračních virových infekcí, je to přímý důvod pro návštěvu lékaře. Můžete uvést několik možností příčin vyrážky během nemoci:

 • nesnášenlivost vůči některému z léků, které dítě přijalo;
 • alergická reakce na potraviny, které obvykle dávají rodičům nemocného dítěte (maliny, pomeranče, citrony, česnek, zázvor atd.);
 • vysoká teplota, která přispívá ke zvýšení vaskulární permeability - v takových případech vyrážka připomíná různá krvácení na kůži.

Existují závažnější příčiny vyrážky. Jedná se například o přidání meningokokové infekce: taková vyrážka je obvykle doprovázena hypertermií a zvracením. V každé z možností, pokud je zjištěna vyrážka na těle dítěte, by měla být přijata veškerá opatření, aby se dítě co nejdříve dostalo do oddělení infekce. Můžete jednoduše zavolat sanitku a popsat příznaky nemoci. Zpoždění v tomto případě je nemožné.

Bolest břicha se SARS u dítěte

Často se rodiče potýkají se situací, kdy žaludek bolí s ARVI u dítěte. Bolesti jsou nejčastěji kolické a lokalizovány v projekční zóně tlustého střeva. Lékaři mohou tento příznak vysvětlit kombinovanou reakcí lymfatického systému střev a slepého střeva. Ze stejného důvodu mohou být akutní respirační virové infekce komplikovány záchvatem akutní apendicitidy. V takové situaci může být nejvhodnějším aktem rodičů zavolat lékaře doma, a pokud se bolest v břiše zvýší, budete muset zavolat sanitku.

Velký počet akutních respiračních virových infekcí spolu s bolestí břicha může být také doprovázen průjmem. Průjem v případě SARS u dítěte je způsoben křečemi ve střevech - reakcí těla dítěte na nemoc. Nejčastěji však průjem a bolest břicha vyvolávají léky, které dítě musí brát. Například, jestliže dítě bylo předepsáno antibiotika nebo antivirotika, pak toto může postupně vést k porušení střevní mikroflóry, nebo se projeví jako reakce přecitlivělosti zažívacího systému k některým druhům drog. V tomto případě je nutná konzultace s lékařem.

Konjunktivitida s SARS u dítěte

Bohužel, konjunktivitida s SARS u dítěte se vyskytuje téměř ve všech případech onemocnění, zejména při napadení adenovirovou infekcí. Známky konjunktivitidy jsou okamžitě patrné. Zpočátku, virová infekce, která způsobila ARVI postihuje jedno oko, ale po 1-2 dnech je postiženo jiné oko. Obě oči dítěte zčervenaly, svědily, v očích je pocit "písku". Ten kluk šilhá, otírá víčka a neustále pláče. Oči mohou být pokryty krustami a v rozích může být odebrán světelný výboj.

Taková zánět spojivek postupně přechází sám, jak se dítě zotavuje z ARVI. Nicméně speciální léky pro děti - antivirová oční mast nebo kapky, které lze snadno zakoupit v lékárnách, mohou pomoci zmírnit stav dítěte a odstranit svědění a výtok z očí.

V některých případech však může být zánět spojivek výsledkem alergické reakce u dítěte. V tomto stavu, dítě se objeví nejen trhání a zarudnutí očí, ale také nižší oční víčka bobtnat. Je charakteristické, že u alergií jsou obě oči postiženy současně. Pokud k tomu dojde, je nutná neodkladná konzultace s lékařem, identifikace a odstranění kontaktu s potenciálním alergenem, předepisování očních kapek a léků proti antihistaminikům.

Vlastnosti SARS u dětí

Děti v různém věku mohou na výskyt příznaků SARS reagovat různě.

 • SARS u kojence může projevit příznaky jako úzkost dítěte, špatný spánek, ztráta chuti k jídlu; střevní porucha, nadměrná drzost a rozmarná. Takové změny v chování dítěte by měly vzbudit v matce podezření, protože dítě nedokáže vysvětlit svou pohodu slovy.
 • SARS u jednohoměsíčního dítěte se může vyskytnout s obtížemi při dýchání nosu, protože dítě stále nemůže dýchat ústy. Jak podezírat, že dítě má ucpaný nos? Dítě se při sání stává neklidným, často odmítá jíst a posouvá prsa nebo láhev. V takových případech se ujistěte, že jste vyčistili nosní průchody drobků.
 • SARS u 2měsíčního dítěte může charakteristicky projevit dušnost s prodlouženým sipotem - tento příznak se často nazývá astmatický syndrom. Současně se projevují příznaky intoxikace: šedivost nebo cyanóza kůže, letargie, apatie, horečka.
 • SARS u 3měsíčního dítěte se často vyskytuje s poškozením dýchacího ústrojí, které může být s nekvalifikovanou péčí komplikováno bronchitidou nebo pneumonií. Proto je velmi důležité věnovat pozornost problémům polykání a dýchání nosu dítěte, pravidelně měřit teplotu. Kojení během tohoto období je nesmírně nežádoucí zastavit, protože mateřské mléko bude v tomto případě nejlepším lékem pro dítě.
 • SARS u 4měsíčního dítěte je doprovázena lézí sliznice nosohltanu a průdušek, která se projevuje v podobě nachlazení a kašle. Lze pozorovat zvýšení submandibulárních nebo příušních lymfatických uzlin, sleziny. Často se vyvíjí konjunktivitida, keratokonjunktivitida, která se projevuje v červených očích a kontinuálním slzení.
 • SARS u dětí mladších než jeden rok může být komplikována záďem, což je stav, kdy hrtan zapálí a nabobtná, a to zóna, která je přímo pod hlasivkami. Tato podmínka je vysvětlena tím, že u malých dětí tato zóna obsahuje velké množství volné celulózy, která snadno nabobtná. V tomto případě není lumen hrtanu dostatečně velký. Záď se nejčastěji vyvíjí v noci, takže rodiče by měli věnovat pozornost náhlému spuštění „štěkání“ kašle, těžkého dýchání, záchvatů dechu, úzkosti a modravosti rtů dítěte. Pokud jsou tyto příznaky pozorovány, je nutné naléhavě zavolat sanitku.
 • SARS u dítěte je 6 měsíců věku - období, kdy dítě již dostalo nebo dostalo doplňky. Často, ve věku šesti měsíců, virová infekce je doprovázena, kromě dýchacích orgánů, zapojením zažívacího systému. To může mít příznaky akutní gastritidy nebo enteritidy: bolesti břicha, rozrušenou stolici.
 • SARS u dítěte do 1 roku se může opakovat od 1 do 8 krát za rok, v závislosti na imunitě. Od tohoto věku je velmi důležité začít provádět temperační procedury a posilovat imunitní ochranu dítěte tak, aby jeho tělo vydrželo mnoho virů a bakterií. Zvláště důležité je chránit dítě v období podzimu a zimy.
 • SARS u dítěte ve věku 2 let je častěji doprovázena laryngitidou (zánět hrtanu), tracheitidou (zánět průdušnice - dýchací trubice) nebo kombinací těchto onemocnění. Známky takové léze jsou chraplavý hlas, suchý obsedantní kašel. Samozřejmě, že 2leté dítě zatím nemůže výslovně vyjádřit své stížnosti. Proto by rodiče měli pečlivě sledovat stav dítěte. S výskytem obtíží s dýcháním, zatahováním mezirebrových prostorů, otokem křídel nosu je nutné naléhavě zavolat sanitku.
 • ARVI u dítěte ve věku 3 let obvykle začíná zvyšovat teplotu směrem k večeru. V hlavě je bolest, dítě se cítí apaticky, unaveně, pomalu. Nejčastěji se nemoc objevuje v období epidemií, takže stanovení diagnózy není těžké. Závažnost tohoto stavu způsobuje, že se dítě cítí.

Pokud si u dítěte všimnete netypických nebo podezřelých příznaků, zavolejte sanitku. Nebojte se znovu narušit lékaře: hlavní věc je zdraví vašeho dítěte.

Opakujte ARVI u dítěte

Opakované ARVI u dítěte není neobvyklé, protože děti jsou obvykle velmi náchylné k virové infekci. Batolata jsou náchylná k infekci virem již od prvních týdnů života, ale v prvních třech měsících nemůžou onemocnět tak často jako ve vyšším věku. Sklon k onemocnění je zvláště patrný ve věku od šesti měsíců do 3 let, pak je náchylnost poněkud snížena, i když to může záviset na individuální imunitě organismu.

Proč dochází k opakovaným akutním respiračním virovým infekcím? Faktem je, že imunita má specifičnost vůči jednotlivým typům a dokonce i typům virové infekce. Taková imunita se neliší od trvání a trvání. A v kombinaci s velkým množstvím druhů virů vytváří velké procento pravděpodobnosti opakujících se onemocnění.

SARS u dítěte může nastat jako jeden případ, nebo jako výsledek masivní epidemie, která se často děje v dětském týmu. Proto se výskyt dítěte zpravidla zvyšuje při zahájení návštěvy mateřské školy nebo jiných školek nebo školských zařízení.

Kde to bolí?

Co vás trápí?

Komplikace SARS u dětí

Podle statistik zanechává nejméně 15% všech onemocnění SARS v dětství komplikace pro jiné orgány a systémy těla. Z tohoto důvodu nezapomeňte, že u dětí se může ARVI vyskytnout se zvýšenou teplotou ne delší než pět dní. Delší nárůst teploty nad 38 ° C může indikovat výskyt komplikací nebo přidání další nemoci. Někdy se zdá, že teplota klesá, ale po 1-3 dnech opět stoupá: objevují se příznaky intoxikace, jako je slznost, bledost, letargie a zvýšené pocení. Dítě odmítá jíst a pít, stává se lhostejným k tomu, co se děje. Jaké mohou být komplikace ARVI u dětí?

 • Kašel po akutní respirační virové infekci u dítěte může v některých případech znamenat přechod onemocnění na bronchitidu nebo dokonce na pneumonii - virová infekce se postupně pohybuje směrem dolů podél dýchacích cest. Za prvé, může existovat klinický obraz laryngitidy (suchý kašel, chraplavý hlas), pak tracheitida (bolestivý kašel, obnovené hlasové funkce) a později bronchitida. Hlavním příznakem bronchitidy je kašel. Za prvé, je suchá a drsná, postupně začíná tvořit a vykašlávat sputum. Obtížnost dýchání se spojuje, teplota opět stoupá, zvýšené pocení, únava. Pokud má dítě časté a těžké dýchání (někdy se zdá, že dítě „sténá“), může být podezření na bronchiolitidu nebo pneumonii. Je nutná lékařská konzultace.
 • Vyrážka u dítěte po ARVI může být způsobena několika příčinami. Může se jednat například o přistoupení nemocí, jako je rubeola, spalničky, herpes (pediatrická roseola), enterovirová infekce, šarlatová horečka atd. A tam může být alergická reakce na léky, jako jsou antibiotika. Přesná příčina vyrážky by měla být určena lékařem.
 • Artritida po SARS u dětí se může objevit po protrahované nemoci. Taková artritida se nazývá "reaktivní". Příznaky reaktivní artritidy se mohou objevit několik dní nebo dokonce týdnů po uzdravení. Obvykle je bolest v kloubu (obvykle ráno). Může to být kyčelní kloub, kolenní kloub, kotníkový kloub atd. Dítě se sotva dostane z postele, kulhá při chůzi, stěžuje si na silnou bolest. Dětský revmatolog může diagnostikovat nemoc a zahájit léčbu na základě vyšetření a výsledků některých testů.

Komplikace akutních respiračních virových infekcí mohou být také sinusitida (zánětlivý proces v dutinách paranazálních dutin) nebo zánět středního ucha. Můžete mít podezření na takové nemoci konstantní nazální kongescí na pozadí bolesti hlavy, nebo tím, že střílí bolest v uchu, spolu s poklesem sluchu a pocit přetížení.

Diagnostika SARS u dětí

Hlavním úkolem testů prováděných pro diagnostiku SARS u dětí je stanovení typu patogenu. V závislosti na tom bude přiřazen další léčebný režim.

Nejběžnější testy pro děti s SARS jsou kompletní krevní obraz, analýza moči a imunologické testy pro detekci protilátek proti virové infekci.

Jaké indikátory obvykle indikují ARVI?

Kompletní krevní obraz:

 • červené krvinky - normální nebo zvýšené v důsledku nedostatku tekutiny v těle;
 • hematokrit - normální nebo zvýšený (s horečkou);
 • leukocyty - dolní hranice normálu nebo snížení, což indikuje virovou etiologii onemocnění;
 • leukocytární vzorec - převaha lymfocytů, mírný nárůst monocytů;
 • eosinofily - snížení počtu nebo úplného vymizení;
 • neutrofily - snížení množství;
 • ESR u dětí se SARS se zvyšuje, ale tento ukazatel není specifický pro virovou infekci.

Analýza moči:

 • změny nejsou specifické, někdy - malé množství proteinu v moči, které prochází po zotavení;
 • možné, ale vůbec ne nutné - malá mikrohematurie.

Ve vzácných případech mohou být v krvi nebo moči - chemické komplexy, které se tvoří v játrech, kdy se potrava vstřebává do trávicího traktu, detekovány ketony - aceton a kyselina acetoctová. Aceton u dětí se SARS se může objevit v různých koncentracích, a protože tato látka je zpočátku toxická, její přítomnost ve velkém množství může způsobit příznaky otravy u dítěte (zejména zvracení, stejně jako zápach acetonu z úst nebo moči). Stanovení a ošetření acetonu v krvi nebo v moči by měl řešit výhradně lékař.

Imunologie je test na imunoglobuliny M (již přidělené v počátečních stadiích onemocnění). Tato analýza byla provedena dvakrát - s prvními příznaky ARVI ao týden později. Taková studie může přesně určit patogen. Imunologická metoda však není vždy používána, ale pouze v případě závažného a prodlouženého průběhu onemocnění.

Co je třeba zkoumat?

Jak zkoumat?

Jaké testy jsou potřeba?

Kdo kontaktovat?

Léčba ARVI u dětí

Děti s mírným až středně závažným ARVI mohou být léčeny doma. Hospitalizován pouze v následujících případech:

 • s těžkou formou onemocnění nebo v přítomnosti komplikací (zánět plic, záď apod.);
 • ve věku dítěte do 1 roku nebo od 1 do 3 let;
 • nevyhovující epidemiologické a materiální a životní podmínky.

Standard léčby ARVI u dětí poskytuje především odstranění intoxikace organismu. K tomuto účelu se používá velké množství teplého nápoje, komplexních multivitaminů a v závažnějších případech i při zavádění glukózy a krevních náhrad. Při vysokých teplotách mohou být antipyretická léčiva použita ve formě tablet nebo rektálních čípků a ve vážných případech ve formě intramuskulárních injekcí.

Během období horečky se dítě ukáže na lůžku. V nepřítomnosti komplikací, antibiotika a sulfa drogy jsou obvykle ne použité, ale v některých případech oni jsou ještě předepsaní k malým dětem, protože to je velmi obtížné rozpoznat komplikaci u dítěte.

Protokol o léčbě akutních respiračních virových infekcí u dětí s komplikacemi zahrnuje jmenování bronchodilatátorů (pro pneumonii nebo bronchitidu). Antibiotika se používají s opatrností, s ohledem na alergické sklony dítěte. Při stenóze hrtanu pomocí sedativ, antispasmodik, v závažných případech se podává injekce hydrokortizonu.

Moderní léčba ARVI u dětí zahrnuje jmenování léků zaměřených na odstranění hlavních symptomů onemocnění. Jaké jsou tyto léky:

 • antitusika ve formě sirupů, žvýkacích nebo běžných tablet;
 • zahřívací krémy nebo balzámy na bázi přírodních složek, které se vtírají do kůže na hrudi;
 • další zahřívání (hořčičná omítka nebo obklady) podle indikací;
 • vitamínové přípravky k posílení imunitních sil.

Více informací o drogách pro SARS si povíme níže.

Přípravky pro léčbu SARS u dětí

Všechny antivirové nástroje jsou rozděleny do 4 kategorií:

 • homeopatické antivirotika;
 • čistě antivirové léky;
 • interferony a interferonové stimulanty;
 • látky stimulující imunitu.

Zvažte samostatně všechny tyto kategorie.

 1. Homeopatie pro SARS u dětí. Nejčastěji jsou z této kategorie léků předepsány čípky Viburcol, Ocylococcinum a Aflubin, zatímco EDAS-103 (903) nebo Influenza Heel jsou o něco méně časté. Specialisté homeopatů tvrdí, že uvedené homeopatické léky stimulují ochrannou funkci těla dítěte a často je to pravda, i když farmakodynamika těchto léčiv nebyla prakticky studována. Homeopatické léky mají zpravidla účinek již při prvních dávkách léku.
 2. Specifická antivirová činidla. V pediatrii jsou běžně používány antivirotika jako Arbidol, Rimantadine, Ribavirin a Tamiflu (v některých případech Aciclovir, pokud je indikován). Tyto léky inhibují vstup viru do buněčných struktur, blokují množení viru, ale mají různé spektrum aktivity a nejsou určeny pro všechny věkové skupiny dětí.
 3. Přípravky interferonu a jejich stimulanty jsou snad nejoblíbenější skupinou antivirotik. Například Viferon s SARS u dětí potlačuje vývoj viru a ničí ho za 1-3 dny. Interferony jsou schopny zbavit tělo virové infekce, a to jak během inkubační doby, tak z jakéhokoliv období onemocnění. Kromě injekce interferonu jsou nejzajímavější čípky Viferon, čípky Kipferon a nosní kapky Grippferon. Snad jedinou kontraindikací použití těchto prostředků může být alergická tendence těla dítěte k složkám léků, zejména ke složkám svíček - kakaovému máslu nebo cukrářskému tuku. Mimochodem, léčiva, která aktivují produkci interferonů (Amiksin, Neovir, Cycloferon), se doporučuje používat pouze pro prevenci, ale ne pro léčbu SARS, z důvodu pomalého působení těchto léků.
 4. Imunostimulační léky - isoprenosin, Riboxin, Immunal, Imudon, Methyluracil, Bronkhomunal, IRS-19, Ribomunil, atd. Jeden z nejpopulárnějších léků uvedených na seznamu, Izoprinosin s ARVI u dětí, je používán spíše jako prevence, nicméně, jako jiné imunostimulancia. Důvodem je, že účinnost účinku imunostimulantů je pozorována až po 14-20 dnech od začátku imunostimulační léčby. Také tyto léky mohou být použity k obnovení těla po zotavení.

Jak je známo, antibiotika pro akutní respirační virové infekce u dětí s klasickým průběhem nemoci nejsou předepsána, protože nemají nic společného s virovou infekcí. Antibiotická terapie se používá pouze v případě přidání komplikací nebo v případě podezření na ně: nejčastěji předepisují deriváty ampicilinu.

Jídlo pro SARS u dětí

Jídlo pro akutní respirační virové infekce u dětí je přibližně stejné jako u běžného nachlazení. Hlavní podmínkou je, že dítě by mělo být nabídnuto jídlo, pouze pokud má chuť k jídlu. Neskrmujte dítě násilím.

Nemůžete také dát dítě škodlivé produkty: čipy, sody. Bohatý teplý nápoj a snadno stravitelné potraviny bohaté na vitamíny, jako je zelenina, ovoce, bobule pyré a želé, je zobrazena.

Doporučujeme malým dětem nabídnout kompot bez cukru, odvarů ze sušeného ovoce. Při absenci alergie na bobule můžete připravit ovocné nápoje nebo bobulové želé nebo jednoduše dát teplou minerální vodu bez plynu.

Jako nápoj pro děti od 3 - 4 let pro přípravu kompotů, můžete použít meruňky, třešňové švestky, hrušky (pokud nejsou alergické). Můžete nabídnout slabý zelený čaj - obsahuje antioxidanty, které pomáhají eliminovat toxiny z těla.

Doporučuje se vyhnout odvarům a nálevům jahod, rybízu - tyto bobule jsou více alergeny. Nahraďte je banány, hrozny nebo kiwi.

Strava pro děti s SARS by měla obsahovat snadno stravitelné a zdravé potraviny:

 • produkty pro vaření je žádoucí mlít a kaše, jídlo by mělo být lehké a měkké;
 • během období nemoci, zkuste se vyhnout koupi dětské výživy, je lepší se vařit z čerstvých potravin, obilovin, bramborové kaše, pyré polévek;
 • Ve fázi zotavení je důležité obohatit stravu o bílkoviny, proto používejte bílé maso, mleté ​​maso nebo vařené bílé vejce jako potravinářské přídatné látky;
 • dětem ve věku 3–4 let lze nabídnout chudé ryby, jako je okoun, treska, atd.;
 • Nezapomeňte na fermentované mléčné výrobky - podpoří rovnováhu mikroflóry ve střevě. Vhodné čerstvé kefír, přírodní jogurt, nízkotučný tvaroh, acidophilus směs. Tyto produkty mohou přidávat lžíci medu (v nepřítomnosti alergií);
 • jak se vaše dítě zotavuje, vraťte se k normální stravě, ale postupujte tak postupně, abyste nezatěžovali tělo.

Buďte rozumní při výběru potravin pro dítě s SARS: jídlo musí být výživné, obohacené, rozmanité, ale nemělo by být dovoleno přejídat se a jíst škodlivé potraviny.

Více o léčbě

Prevence SARS u dětí

Prevence SARS u dětí je zaměřena především na zvýšení odolnosti a posílení imunity dětského těla. Jaké činnosti mají preventivní zaměření:

 • vytvrzování (hraní na čerstvém vzduchu, brouzdání, chladné sprchy, procházky po trávě bez bot, trávení noci v chladné místnosti, koupání v bazénech a otevřené vodě);
 • stabilizace trávicích procesů (konzumace zeleniny a ovoce, pozorování diety a pití, podpora střevní mikroflóry);
 • regulace stolice, normalizace výživy;
 • zajištění plného spánku (odpočinek není na plném žaludku, větraném vnitřním vzduchu, dostatečném spánku).

Preventivní opatření by měla být prováděna systematicky, ne nutit dítě, a vysvětlovat mu potřebu konkrétního postupu pro udržení zdraví.

Pokud je to nutné, a špatný stav imunity, někdy je nutné uchýlit se k použití léků, které stimulují imunitní obranu.

Přípravky na prevenci SARS u dětí

Speciální multivitaminový komplex Vetoron má imunomodulační, protizánětlivé a adaptogenní schopnosti. Podává se perorálně od 5 do 3 až 4 kapek a od 7 do 5 až 7 kapek denně nebo v kapslích od 6 let od 5 do 80 mg jednou denně.

Doporučuje se užívat kyselinu askorbovou, retinol a vitaminy skupiny B v dávce podle věku. Nejlepší podíl výše uvedených vitamínů je uveden v přípravcích "Undevit", "Complevit", "Heksavit". Kapky se 2 až 3 krát denně po dobu jednoho měsíce. V období podzimu a zimy je užitečné dát dítěti šípkový sirup ve výši 1 lžičky. za den.

V poslední době jsou velmi populární adaptogeny, které stimulují tělo, aby odolávaly infekci. Nabízíme Vám režimy nejoblíbenějších léků v této kategorii:

 • Imunální - požití od 1 do 3 let - 5-10 čepic., Od 7 let - 10-15 čepic. třikrát denně;
 • Kapky Dr. Theiss - dovnitř od jednoho roku staré 10-20 čepici. třikrát denně;
 • Hexální kapky - uvnitř 6 kapek od 12 let dvakrát denně;
 • Tinktura Aralia - od 1 do 2 víček / rok života, jednou denně, půl hodiny před jídlem, 14-20 dní.

Jako nouzové preventivní opatření můžete užívat léky na bázi léčivých rostlin (heřmánek, šalvěj, měsíček, colanchoe, česnek nebo cibule) nebo lokálních imunokorekčních činidel (Immudon, IRS-19).

SARS u dětí je náchylný k recidivám, takže musíte najít vlastní prevenci na předpis, která vám umožní zapomenout na nemoc po mnoho let.

Kolik má teplota, když má dítě SARS?

Všechny nemoci, které mají virovou etiologii, doprovázené horečkou. A to je zcela přirozené, protože tímto způsobem se tělo snaží překonat pronikavé cizince. Další otázkou je, do jaké míry se teplota udržuje, když má dítě ARVI? Je důležité vědět, aby se nezaměňovala typická ochranná reakce těla se symptomy závažnějšího onemocnění, které začalo v důsledku přidání bakteriální infekce.

Kolik dní trvá teplota dětí s SARS?

Typickým klinickým příznakem ARVI je rýma, bolest v krku, kašel a horečka. Boj proti virům v těle dítěte trvá zpravidla od 2 do 5 dnů. To je však možné pouze se správným přístupem a adekvátní léčbou. Maminky se velmi často pokoušejí snížit teplotu právě tak, jak byla překročena normová hodnota, čímž se dítě stalo medvědí službou. Ve skutečnosti je taková politika v zásadě nesprávná, protože zvýšení teploty je přirozenou ochrannou reakcí těla. Při vysokých teplotách jsou aktivovány leukocyty a začínají napadat patogenní viry. Samozřejmě, že teplota, která překročila značku 38-39 stupňů, a zároveň i nadále rychle zvyšovat, musí být sestřelen. Počkejte na vysoké sazby by neměly být u dětí náchylných k křečím, stejně jako v noci.

S příznivým výsledkem po dobu 3 - 4 dnů začne teplota klesat sama a dítě se zotaví.

To je důvod, proč na otázku, kolik dní teplota dětí s SARS trvá, lékaři doporučují čekat alespoň 3 dny před zahájením vážnější terapie. Mimochodem, během tohoto období je důležité podporovat drobky s antivirotiky, stejně jako poskytnout mu dostatek nápoje.

Může být teplota s SARS udržována u dítěte 5-7 dnů?

Záludnost tohoto onemocnění spočívá v tom, že s ARVI lze snadno vynechat okamžik, kdy se bakteriální infekce spojí s existujícími viry, a onemocnění nabývá komplexnější podoby. Bakteriální bronchitida a dokonce i pneumonie jsou možné komplikace virového onemocnění. Zpravidla, pokud se přistoupení infekce ještě konalo, teplota trvá mnohem déle a pacient se cítí ostře horší. V takových případech musíte pomoci tělu vyrovnat se s onemocněním prostřednictvím závažnější terapie, která by měla jmenovat pediatr. Nejčastěji jsou tato onemocnění léčena antibiotiky a dalšími doprovodnými léky.

Zbytkový kašel u dítěte

Proč má dítě zbytkový kašel

Zbytkový kašel je pozorován u dítěte po bronchitidě, pneumonii a tracheitidě. To je pozorováno již poté, co všechny příznaky zmizely, teplota se normalizovala, všechny hlavní příznaky přenesené nemoci prošly. V tomto případě dítě periodicky kašle bez plivání sputa. Tyto projevy se nazývají zbytkový kašel.

Zbytkový kašel se může objevit až po dvou týdnech. V tomto případě je rozhodující imunita dětí. V případě, že je SARS pozorován u dítěte šestýkrát za rok, může být v něm pozorován reziduální kašel po dobu až tří týdnů.

Kauzální původce infekčního onemocnění způsobuje zbytkový kašel. Virus sliznice průdušek a průdušnice je poražen a není příliš rychlý. Pro jeho plné uzdravení by to mělo nějakou dobu trvat. To je doba pozorování zbytkového kašle.

Zbytkový kašel po bronchitidě u dítěte

Zbytkový kašel po bronchitidě dává dítěti spoustu potíží a vyžaduje odpovídající léčbu. Navzdory skutečnosti, že kašel po bronchitidě nepředstavuje bezprostřední nebezpečí, existují dvě okolnosti, které ho berou vážně.

Za prvé, je často zaměňován za příznaky bronchitidy samotné nebo za její komplikace. Trvání kašle a povaha jeho průběhu záleží. Po bronchitidě má smysl periodicky ukazovat dítě lékaři. V případě, že dítě kašle déle než tři týdny a kašel je suchý, dochází k záchvatům, pravděpodobnost černého kašle by měla být vyloučena.

Trvání kašle po bronchitidě naznačuje, že existují problémy v imunitním systému. Onemocnění způsobující patogenní mikroby je dokonale uloženo na podrážděných průduškách dítěte. Kdyby byl ve svém týmu přítomen, mohl by infekci znovu vyzvednout, ať už se jedná o skupinu mateřských škol nebo třídu. Je lepší držet dítě doma, dokud nebude úplně kašlat.

Zbytkový kašel u dítěte po ARVI

Kašel může být reziduálním účinkem po akutní respirační virové infekci přenášené dítětem. Je pozorováno, že je narušen normální proces fungování orgánů dýchacího systému dítěte a v jeho průduškách vzniká hlen. Je to přítomnost zbytkového kašle po ARVI je zárukou ochrany průdušek a průdušnice ze sputa.

Zbytkový kašel po respirační infekci může být buď suchý, nebo sputum. Současně je vylučovaný sputum hustý a viskózní, s nečistotami hlenu.

Kašel v dítěti se může projevit různými způsoby. Kašel může být tak nenápadný a jít do silného, ​​stabilního kašle. V tomto případě může dítě zvýšit teplotu a zhoršit se. Zbytkový kašel po ARVI se nejčastěji projevuje u dětí předškolního věku.

Zbytkový kašel u dítěte po tracheitidě

Hlavními příznaky tracheitidy u dítěte jsou únava, slabost, horečka. S jejich vnější nepřítomností může dítě pociťovat kašel, který je jedním ze zbytkových symptomů onemocnění. Podobný je pozorován téměř v každém druhém případě. Zbytkový kašel u dítěte po tracheitidě se projevuje v důsledku oslabené imunity nebo individuálních charakteristik těla dítěte. Když se virus dostane na sliznici průdušnice a průdušek, začne se aktivně množit. Zbytkový kašel nevyžaduje žádnou další léčbu, je však nutný čas na zotavení.

Jak dlouho trvá zbytkový kašel u dítěte?

Zbytkový kašel po nemoci u dítěte patří mezi běžné jevy. Zhruba v polovině zjištěných případů trvá až měsíc nebo více. Vše záleží na stavu těla dítěte a nemoci, kterou utrpěl. Pokud je pozorován po bronchitidě, je třeba věnovat zvláštní pozornost povaze propuštění při kašli. Měly by být lehké, tělesná teplota by neměla vzrůst a obecně by kašel měl mít tendenci klesat.

Děti v předškolním věku nemohou sledovat frekvenci vypouštění sputa a plivat ho normálně. Navíc potřebují více času na obnovu sliznice průdušek. Pokud se nebudete uchýlit k dalším metodám léčby, sputum zmizí asi za měsíc.

Děti mladšího školního věku se vyznačují menším množstvím času potřebného k odstranění příznaků zbytkového kašle. Pokud neužíváte žádnou další léčbu, jejich kašel zmizí průměrně deset dní. Léčba může toto období zkrátit o polovinu.

Zbytkový kašel u dítěte, jak se léčit?

Pro léčbu reziduálního kašle u dítěte se vyžaduje řada preventivních postupů, aby se usnadnil samotný léčebný proces. Často to stačí k zastavení zbytkového kašle, zvláště pokud je pozorován po bronchitidě. Mezi preventivní opatření patří větrání místnosti, ve které dítě žije, prevence vystavení akutním alergenům, ochrana dítěte před kouřením v jeho přítomnosti, udržování teploty v obytné části dítěte na určité úrovni, bez kapek.

V obytných zónách je nutné pravidelně provádět mokré čištění a sledovat celkový stav mikroklima. Doporučuje se použít zvlhčovač, jehož princip je založen na použití ultrazvuku. To je efektivnější než zavěšení mokrých ručníků v místnosti a instalace vody na podlahu. Zvlhčovač vzduchu je nejen schopen udržet ukazatel vlhkosti vzduchu na dané úrovni, ale také jej čistit před škodlivými nečistotami.

Jak vyléčit zbytkový suchý kašel u dítěte

Suchý kašel je jednou z odrůd zbytkového kašle, která se vyskytuje u dítěte po utrpení různých onemocnění. Stejně jako u jakéhokoli druhu kašle je nutné použít určitý způsob léčby.

Především je nutné umístit dítě do pohodlného a klidného stavu. Nejčastěji si rodiče dobře uvědomují, že suchý kašel je často způsoben vystavením hluku nebo silnému světlu.

Následující léky jsou doporučeny pro léčbu suchého kašle u pediatrů:

 • lžičku čerstvého medu, aniž by se přidalo něco jiného;
 • sklenici vařeného mléka s čajovou lžičkou jedlé sody;
 • použít čaj s malinovou marmeládou pro otpaivaniya dítě před spaním.

Parní inhalace mohou výrazně zmírnit tok suchého kašle u dítěte. K tomu použijte pitnou vodu s koncentrací jedlé sody v množství 4 lžíce na litr.

V případě, že vlastní ošetření nedává žádoucí výsledky, měli byste vyhledat pomoc lékaře. Bude schopen správně zjistit příčinu suchého kašle u dítěte a předepsat adekvátní léčbu.

Jak odstranit zbytkový vlhký kašel u dítěte

Zbytkový kašel u dítěte je nejčastěji způsoben sputem, který se nahromadil v plicích. V takových případech poradci především doporučují zajistit ventilaci dětského pokoje. Kromě toho si můžete opláchnout nos fyziologickým roztokem umístěným ve sklenici. Takové opatření je vhodnější pro prevenci, takže sputum nevysychá v nosohltanu dítěte.

Ujistěte se, že vaše dítě pít ve velkém množství. To je nejvhodnější pro tento vývar boky, obsahuje ve svém složení velké množství vitamínů a minerálů. Například v ní je více vitamínu C než ve všech minerálních a vitaminových komplexech. Při přípravě roztoku je nutné dodržet dávkování jeho aplikace. Šípky v množství jedné polévkové lžíce se nalijí sklenicí vody, po které je třeba celý objem přivést k varu. Po jedné hodině varu musí být veškerá kapalina ochlazena na dvě hodiny. Poté se asi desetina roztoku zředí vodou na objem 200 mililitrů. Měla by být aplikována každý druhý den. Asi po týdnu a půl dochází k oslabení suchého kašle a do konce měsíce se úplně zastaví.

Jak léčit reziduální kašel Komarovsky

Hlavní doporučení Dr. Komarovského jsou následující: nepotlačovat reziduální kašel u dítěte pomocí různých prostředků boje proti kašli. To je nebezpečné, protože kašel není ničím jiným než účinkem dříve zaznamenaných sezónních onemocnění. Tak, děti tělo samočistící. Pokud se kašel zastaví, z plic nebude dostatek sputa. To vede k zhoršené ventilaci a zvyšuje riziko pneumonie a bronchitidy.

Dr. Komarovsky věří, že kašel je nezbytný pro tělo dítěte. Samozřejmě, že by měla být léčena, ale léčba by neměla být postavena na odstranění kašle, ale na jeho uvolnění. Účinek zesvětlení na plíce dítěte by měl být dostatečně účinný. Užívání drog by mělo být primárně zaměřeno na odstranění sputa. Každý ví, že čím silnější je sputum, tím těžší je vylévat z těla dítěte.

Zbytkový kašel u dítěte, jak léčit lidové léky?

Takové lidové léky se doporučují pro léčbu zbytkového kašle u dítěte.

Pine pupeny na vodě nebo mléku dávají dobrý účinek, když se používají k léčbě zbytkového kašle u dítěte. Příprava léčivé infuze zahrnuje přidání lžíce borovice pupeny v půl litru vařícího mléka. Oheň je vypnutý a trvá hodinu. Pro otpaivaniya dítě teplá infuze se aplikuje každé dvě hodiny v objemu 50 mililitrů. Mléko může být nahrazeno vodou a šiškami se smrkovými výhonky.

Jezevčí tuk je považován za dobrý tradiční lék na léčbu zbytkového kašle u dítěte. Předškolákům se doporučuje pouze jeho externí použití. Tuk otřete kůži na zádech dítěte, břicho, ramena, hrudník a nohy. Po tomto dítěti je třeba pokrýt teplo a usnout. Poté, co se dobře potí, je nutné změnit oblečení.

Pro děti starší sedmi let lze doporučit jezevčí olej pro orální podání čajovou lžičkou třikrát denně. Můžete ho rozpustit v teplém mléku a dát dítěti med, bude to užitečné a chutné. Pokud je dítě alergické na takové přísady, můžete si jezevčí tuk koupit z lékárny.

Kromě jezevčího tuku můžete použít i ovce a husy. Příjem těchto tuků se provádí na stejném principu jako použití jezevčího tuku pro léčebné účely.

Inkubační doba SARS

Chřipkový virus, pronikající do lidského těla, se necítí okamžitě. Pro včasné odhalení prvních příznaků a zahájení léčby je proto žádoucí pochopit, kolik je inkubační doba SARS, jak tento stav určit a jaká opatření lze přijmout na samém počátku infekce. Kromě toho pomůže zabránit infekci lidí v okolí.

Jaká je inkubační doba pro chřipku a ARVI u dospělých?

Je třeba poznamenat, že existuje mnoho druhů akutních respiračních virových infekcí, jejichž typ určuje etiologii a načasování vývoje klinických symptomů. Nejběžnější z nich jsou:

 • chřipka;
 • reovirus;
 • respirační syncytiální virus;
 • koronavirus;
 • adenovirus;
 • parainfluenza;
 • rhinovirus;
 • virus coxsackie;
 • Virus ECHO.

Všechny uvedené subtypy uvažované choroby jsou zpravidla podobné charakteristikám charakterizujícím akutní intoxikaci těla:

 • kašel;
 • rýma;
 • otoky sliznic;
 • hyperémie kůže a sliznic;
 • zvýšení teploty.

Často však existuje směs různých klinických projevů, což dále vyvolává výskyt sekundárních infekčních komplikací ve formě katarální anginy pectoris, pneumonie a bronchitidy. K rozvoji těchto onemocnění může navíc dojít přímo v inkubační době SARS. V takových případech se předpokládá, že bezprostředně po infekci virem začala v těle intenzivní reprodukce patogenních aerobních a anaerobních bakterií.

Kolik dní je pacient infikován ARVI?

Od okamžiku, kdy virus vstoupí do těla, je jeho nositelem, a proto může infikovat i ostatní, i když se zjevné příznaky ještě neobjevily. Obvykle, chřipka a jiné typy popsané nemoci začínají rychle a akutně, během 1-3 dnů, ale se silnými ochrannými funkcemi imunity může inkubace trvat asi týden.

Stojí za zmínku, že pacient s ARVI je nakažlivý po celou dobu patologie, dokud všechny buňky viru v jeho těle nezemřou. To znamená, že i při trvalém zlepšování, snižování tělesné teploty na normální hodnoty a eliminaci vnějších příznaků chřipky zůstává člověk stále nositelem onemocnění a může být nebezpečný pro ostatní, protože ARVI je přenášen snadno vzduchovými kapičkami.

Jak dlouho trvá inkubační doba pro ARD a ARVI?

Především je nutné jasně pochopit rozdíl mezi těmito dvěma chorobami.

Při akutním respiračním onemocnění dochází k lokálnímu poškození, nejčastěji dýchacímu traktu, bez výrazného zvýšení teploty (zřídka přesahuje 38 stupňů). Onemocnění postupuje pomalu a nerozšíří se do jiných orgánů, symptomy intoxikace jsou buď slabé, nebo nejsou vůbec vyjádřeny.

Chřipka a SARS se vyznačují ostrým, intenzivním nástupem, s rychlým nástupem příznaků nemoci. Tyto patologie navíc způsobují několik skupin klinických projevů:

 • z gastrointestinálního traktu (zvracení, nevolnost);
 • horních cest dýchacích (kašel, bolest v krku, kongesce nosu);
 • nervového systému (migréna, nespavost).

Hlavní rozdíl mezi uvažovanými respiračními chorobami je, že příčinou akutních respiračních virových infekcí je nutně virová infekce a pacient je po dlouhou dobu nakažlivý, zatímco ARI tyto vlastnosti nemá.

Inkubační doba chřipky, jak již bylo zmíněno, je krátká a pro akutní respirační infekce může být až 14 dní. Současně je stav oběti relativně normální a vzestup teploty je někdy zcela chybí nebo dosahuje subfebrilních hodnot.