Paracetamol při teplotě

Paracetamol je jedním z nejpopulárnějších antipyretik. Lék lze použít při vysokých teplotách u dospělých a dětí od útlého věku. Paracetamol pomáhá zmírnit horečku, odstranit horečku a zmírnit bolest. Nástroj je k dispozici v různých dávkových formách: tablety, prášky, sirupy, rektální čípky (čípky) atd. Můžete si vybrat libovolnou možnost, která je pro vás vhodná.

Mechanismus působení

Paracetamol snižuje teplotu působením na centrální nervový systém. Účinek činidla je lokalizován v hypotalamu. Lék aktivuje mechanismy termoregulace, zatímco účinek je co nejblíže přirozenému procesu snižování teploty.

Jak a kolik užívat paracetamol?

Paracetamol se doporučuje užívat při teplotách do 38,5 ° C a vyšších u dospělých a 38 ° C u dětí. Jednorázová dávka pro dospělé se pohybuje od 325 mg do 1 g. Denně lze užívat maximálně 4 g paracetamolu. Mezi užíváním léku je nutné dodržet interval 4-6 hodin. Pro děti je dávka léku volena individuálně v závislosti na tělesné hmotnosti - lékař dává konkrétní doporučení.

Paracetamol by měl být užíván podle potřeby, ale ne více než 4krát denně. Vstupné není nutné. Maximální doba trvání symptomatické léčby tímto lékem je 3 dny. Pokud vysoká teplota přetrvává déle, měli byste se poradit s lékařem.

© Johnson Johnson, Rusko, 2018

Tyto stránky jsou vlastnictvím společnosti Johnson LLC Johnson, který je plně zodpovědný za jeho obsah.
Stránky jsou zaměřeny na fyzické a právnické osoby z Ruska.

Při jaké teplotě užíváte paracetamol

Paracetamol je účinné antipyretické, analgetické a protizánětlivé činidlo. Paracetamol je nejčastěji používán pro akutní respirační virové infekce, stejně jako součást mnoha studených léků. Lék je jedním z nejstarších a studovaných protizánětlivých léků, který se široce používá k normalizaci tělesné teploty u dospělých a dětí.

Je nutné užívat paracetamol pouze za přítomnosti lékařských indikací, dříve seznámených s instrukcí nebo po konzultaci s lékařem.

Antipyretické vlastnosti paracetamolu jsou způsobeny inhibičním účinkem účinné látky na termoregulační centrum a zánětlivé mediátory, jejichž vývoj vede ke vzniku bolesti a intoxikace. Paracetamol je tedy stejně účinný při vysokých teplotách jako jiné protizánětlivé léky, jako je aspirin. Na rozdíl od aspirinu má paracetamol několik výhod:

 • méně toxické;
 • nedráždí sliznici trávicího traktu;
 • neporušuje metabolismus vody a minerálů v těle;
 • rychle snižuje tělesnou teplotu na normální úroveň;
 • neovlivňuje systém srážení krve;
 • mohou být použity ke snížení teploty od útlého věku;
 • Má mnoho výhodných forem uvolnění.

Paracetamol má také analgetický účinek, ale ne ve stejném rozsahu jako analgin. Protizánětlivá aktivita léčiva je zanedbatelná, proto se používá v kombinaci s jinými léky pro léčbu akutních a chronických zánětlivých procesů.

Použití paracetamolu je nejúčinnější jako febrifug při vysoké teplotě.

Mnozí se zajímají o to, jakou teplotu si vezme tableta paracetamolu. Hlavní indikací pro užívání léku je zvýšení tělesné teploty nad 38,5 stupně u dospělých a 38 stupňů u dětí. Mohou však existovat výjimky z obecných pravidel, v takových případech by léčba měla být koordinována s lékařem. Obvykle lék pomáhá s těmito chorobami:

 • akutní respirační virové infekce;
 • neuralgie;
 • svalový zánět;
 • artróza;
 • algomenorrhea;
 • bolest zubů;
 • bolest hlavy;
 • horečnaté stavy v jiných zánětlivých a infekčních patologiích.

Při vysokých teplotách je paracetamol velmi účinný, protože léčivo se vstřebává v gastrointestinálním traktu a účinek se projevuje rychle (během hodiny). Lék snižuje tělesnou teplotu a také eliminuje závažnost hlavních příznaků intoxikace (bolesti hlavy, bolesti svalů a kloubů, závratě a další). Je také třeba mít na paměti, že lék má pouze symptomatický účinek a neodstraní hlavní příčinu nemoci a tableta Paracetamolu sama o sobě neodstraní příčinu zánětu a horečky od teploty.

Je důležité vědět, jak Paracetamol užívat při teplotě, aby nedošlo k poškození zdraví. Pro dospělé je jedna dávka léčiva 0,35-0,5 g a denně až 3 až 4 g paracetamolu. Pokud překročíte doporučené dávkování, lék má toxický účinek na tělo, především na játra a ledviny, které jsou zodpovědné za metabolismus léčiva. Dávka 140 mg / kg přijatá najednou vede k závažnému a často nevratnému poškození jater a smrti.

Je třeba mít na paměti, že alkohol zvyšuje toxicitu léku a dokonce i malé množství alkoholu může vést k katastrofálním následkům pro vaše zdraví. Pro dospělé je nejvhodnější užívat lék ve formě tablet několik hodin po jídle, pít dostatek vody.

Rodiče se primárně zajímají o to, jak děti mohou pít paracetamol při teplotě a v jakém věku může být používán. Dítě prvních tří měsíců léku předepsané výhradně lékařem po důkladném vyšetření. U dětí starších než tři měsíce se dávka vypočítá na základě tělesné hmotnosti. Standardní dávka je 10-15 mg na 1 kg tělesné hmotnosti dítěte. Denně může být podáváno až 1,5-2 g, maximální denní dávka je 60 mg na 1 kg tělesné hmotnosti. Pro děti je vhodnější užívat lék ve formě sirupu, svíček nebo suspenzí.

Viz také: dávkování a návod k použití paracetamolu

Starší dítě může dostat lék ve formě tablet 1-2 hodiny po jídle s velkým množstvím tekutiny. Snížení teploty Paracetamolu přes noc výhodnější pomocí rektálních čípků. Účinek je poněkud pomalejší, ale antipyretický účinek trvá déle. Průběh léku by neměl překročit 3-5 dnů. Pokud se během této doby teplota nevrátí do normálu, je třeba se poradit s lékařem.

Hlavní kontraindikace užívání léku jsou akutní a chronická onemocnění jater a ledvin, alergická na složky léčiva. Pokud existují kontraindikace, je třeba zvolit jiné antipyretické činidlo. Vedlejší účinky léků jsou vzácné, s předávkováním, naléhavou potřebou vyhledat lékařskou pomoc.

Našli jste chybu? Vyberte ji a stiskněte klávesy Ctrl + Enter

Paracetamol (nebo acetaminophen) je nyní jedním z nejpopulárnějších antipyretických léků. Po mnoho let je tato látka součástí mnoha léků, které jsou užívány k nachlazení a virovým onemocněním. Pouze v Rusku existuje více než 200 podobných prostředků, které pomáhají zmírnit stav pacienta s akutními respiračními virovými infekcemi, nachlazení, chřipkou a bojem proti vysokým teplotám. Paracetamol je dostupný jako součást léků různých značek, ale princip účinku, indikace pro použití a kontraindikace, zejména u dětí, jsou často stejné.

V podobných případech, ve většině případů, jen acetaminophen je vybrán jako terapeutický lék, stejně jako pro děti. Chcete-li zjistit, proč se této látce dává přednost, musíte znát vlastnosti paracetamolu, ze kterého pomáhá léku, a porozumět nespecifikovaným indikacím pro použití.

Chcete-li zjistit, jaká dávka paracetamolu je v konkrétním případě nutná, je velmi důležité znát vlastnosti této drogy a mechanismus jejího působení. Acetaminofen je lék se silnou analgetickou a antipyretickou (antipyretickou) aktivitou. Léčiva na jeho bázi poskytují protizánětlivé účinky s minimálními vedlejšími účinky charakteristickými pro nesteroidní látky tohoto typu. V souladu s nařízením WHO (WHO) patří paracetamol mezi nejodpovědnější a nejpotřebnější léky.

Tato látka se používá v různých dávkách a má následující farmakologické vlastnosti:

 • léky proti bolesti;
 • antipyretika (pomáhá snižovat teplotu);
 • protizánětlivé.

Porovnáme-li tyto vlastnosti s obvyklými příznaky chřipky a nachlazení, pak je zřejmé, že použití takových paracetamolů je u těchto onemocnění zřejmé. O relevanci tohoto léku s rostoucí teplotou říkají jeho výhody.

Základní principy léčby paracetamolem pro nachlazení

Paracetamol se nevztahuje na antibiotika, vitamíny, atd. Je to lék symptomatického působení, který je určen ke zmírnění projevů nachlazení nebo chřipky, a nikoli k léčbě samotné nemoci. Na základě toho je zásadně důležité splnit klíčové principy aplikace a předepsané dávky.

 • Lék se používá při léčbě akutních forem nachlazení, jejichž průběh je doprovázen výraznou vysokou tělesnou teplotou.
 • Acetaminofen se nesmí používat v kombinaci s léky obsahujícími alkohol, navíc s mírným dávkováním.

Při chřipce a nachlazení lze paracetamol používat perorálně (v tabletkách, prášcích apod.) Nebo rektálně (ve svíčkách). Tento přístup umožňuje rychle dosáhnout terapeutického výsledku. V důsledku toho je použití paracetamolu ve formě injekčního roztoku mnohem zbytečné.

Jedna dávka paracetamolu pro dospělého by neměla být větší než 1 g. Denně - ne více než 4 g (ne méně než 4-5 dávek léku). Časový interval mezi recepcemi musí být nejméně 5 hodin. Pro děti a mladistvé do 18 let se dávka paracetamolu vypočítá z poměru hmotnosti léčiva k tělesné hmotnosti dítěte, ale neměla by být vyšší než 10-15 mg na 1 kg. Maximální denní dávka pro děti je 60 mg na 1 kg.

Obecný režim

Aby se snížila teplota paracetamolu, jděte předem konzultovat s lékařem. Ve většině případů vezměte lék 1-2 hodiny po skončení jídla s velkým množstvím tekutiny. Pokud pacient nemá chuť k jídlu, dávka léčivé látky pro léčbu dospělého nebo dítěte je významně snížena 2krát, aby se vyloučilo riziko dráždivého účinku léčiva.

Doba použití paracetamolu při zvýšených teplotách by neměla být delší než 7 dní. Zpravidla, pokud průběh nemoci není komplikován jinými projevy, pak závažné symptomy vymizí během 1-2 dnů. Ve většině případů horečka zmizí již ve třetí den užívání paracetamolu a bolest - 5. den. Pokud léčebný účinek při výše uvedené dávce není dosažen včas, měli byste okamžitě kontaktovat lékaře, aby se zabránilo výskytu komplikací a / nebo přechodu onemocnění do chronické formy.

V zásadě je důležité nejen vědět, jakou dávku paracetamolu užívat pro dospělé a děti s nachlazením, ale také splnit dobu trvání kurzu. Obecně je léčebný režim následující.

 1. Užívání léku v uvedené dávce až do úplného vymizení hlavních příznaků nachlazení a chřipky je teplo (horečka), syndrom bolesti, ale ne déle než 7 dní.
 2. Příjem specifikované dávky paracetamolu během 24 hodin s intervalem 12 hodin. Jedná se o odpovědné opatření, které se používá jako fixační a podpůrná terapie pro nachlazení.

Spolupráce s kofeinem

Velmi oblíbenou kombinací látek je paracetamol a kofein. Tato kombinace působí s větším výkonem. Acetaminophen pomáhá eliminovat symptomy a kofein zvyšuje tuto funkci zvýšením dostupnosti prvního pro tělo. Výsledkem je, že účinky jsou zlepšeny. Kromě toho, vzhledem k působení kofeinu, tělo dostává náboj energie a ráznosti. Kombinace paracetamolu s kofeinem se obvykle používá k úlevě od bolesti hlavy při nízkém tlaku. Taková kombinace v podobných případech poskytuje anestetické a vazodilatační účinky.

Kromě toho je pravděpodobné, že terapeutický účinek se zvýší, když se paracetamol kombinuje s vitaminem C. Kromě toho se předpokládá, že kyselina askorbová zpomaluje vylučování léčiva, pokud se užívá ve specifické dávce spolu s acetaminofenem na zimu.

Než začnete dostávat paracetamol, přečtěte si seznam kontraindikací.

 • Užívání alkoholu, užívání fenobarbitalů (např. Corvalol), kyseliny ethakrynové a jejích derivátů, glukokortikoidů. V kombinaci s paracetamolem může užívání těchto léků vyvolat hepatotoxický účinek a vést k závažnému poškození jater (někdy nevratnému).
 • Ulcerózní a zánětlivá onemocnění trávicího traktu.
 • Selhání jater nebo ledvin.
 • Přecitlivělost na paracetamol.

Těhotenství (období laktace není kontraindikací užívání paracetamolu, protože jeho metabolity nejsou ve skutečnosti vylučovány mateřským mlékem).

S nástupem chladných dnů se antipyretika stávají nejvyhledávanějšími léky. Paracetamol byl používán po celá desetiletí ke snížení nachlazení a chřipky. Kromě toho široce propagované a používané celosvětové zdravotnické vybavení Coldrex, TheraFlu, Fervex, Panadol obsahují ve svém složení paracetamol.

Paracetamol má antipyretické, analgetické a mírné protizánětlivé účinky. Lék ovlivňuje mozkové buňky, které dávají signál ke snížení nárůstu tělesného tepla. Je důležité, aby se léčivo rychle vstřebalo - během 30 minut.

Paracetamol se užívá hlavně na teplotu. Je třeba mít na paměti, že lék zmírňuje příznaky, ale nevyléčí příčiny tepla. Zdravotníci nedoporučují snižovat teplotu s mírným nárůstem, aby nedošlo k narušení těla proti infekci. Paracetamol by proto měl být užíván při tělesné teplotě vyšší než 38 stupňů.

Paracetamol může být podáván dětem od 3 měsíců. Jednorázová dávka pro děti je:

 • do 1 roku - do 120 mg;
 • od 1 roku do 6 let - do 250 mg;
 • od 6 do 12 let - do 500 mg.

Přípravek se podává dětem čtyřikrát denně, přičemž interval mezi dávkami se udržuje 4 hodiny. Dospělí užívají paracetamol při teplotě 3-4 krát denně, jedna dávka nesmí překročit 500 mg. Vstupné pro děti do 3 dnů, pro dospělé - ne více než 5 dnů. Zvláštní péče vyžaduje použití léků během těhotenství a kojení.

Pro všechny věkové kategorie je vhodné užívat lék asi hodinu po jídle, pít dostatek tekutin. V nepřítomnosti teploty v přítomnosti nachlazení není nutné užívat paracetamol, protože tento lék není ani antibiotikum ani antivirotikum.

Jak užívat tablety paracetamolu pro dospělé s teplotou chřipky?

Příznaky nachlazení

Katarální a akutní respirační onemocnění jsou nejčastěji přírodní povahy a mají virovou povahu. Kauzální původci těchto onemocnění jsou přenášeni vzduchem rozptýlenými kapičkami a kontaktem, proto se proti těmto onemocněním nelze plně chránit.

Klinický obraz obvykle závisí na stavu imunitního systému pacienta, ale pro všechny nachlazení jsou charakteristické následující příznaky:

 1. Horečka, prudký a silný nárůst tělesné teploty.
 2. Nos, nosní zácpa.
 3. Bolest v krku, suchý nebo mokrý kašel.
 4. Bolest svalů
 5. Slabost v těle, ztráta chuti k jídlu.
 6. Zvýšené pocení.

Farmakologický účinek paracetamolu pro nachlazení

Pro nachlazení jsou často předepisovány léky na bázi paracetamolu, protože mohou úspěšně snášet většinu běžných příznaků.

Dopad této drogy je následující:

 1. Odstranění existujících zánětlivých procesů.
 2. Normalizace tělesné teploty.
 3. Eliminace bolesti.

Výhody paracetamolu

Paracetamol je široce distribuován a je předepsán prakticky všemi lékaři při léčbě nachlazení. To lze snadno vysvětlit velkým množstvím výhod, které má ve srovnání s analogy.

Hlavní pozitivní vlastnosti léku jsou následující:

 1. Snižování tělesné teploty nejpřirozenějším způsobem. Účinná látka působí na centrální nervový systém osoby.
  Signály pak proudí do oddělených oblastí diencefalonu, kde se spouští termoregulační procesy.
  To vám umožní snížit tělesnou teplotu na normální úroveň, přičemž nedochází k zastavení febrilních procesů a tělo pokračuje v boji proti nemocem a virové infekci.
 2. Možnost léčení nachlazení u dětí starších 12 let.
 3. Dobré vnímání těla, které minimalizuje riziko nežádoucích účinků.
 4. Rychlá eliminace produktů rozpadu, které v něm zůstávají po užití paracetamolu, z těla.
 5. Úspěšná kombinace vysokého stupně efektivity a nízkých nákladů, díky čemuž je lék dostupný všem segmentům populace.

Paracetamol pro nachlazení: dávka pro dospělé a děti

Paracetamol ve formě tablet je nejběžnější, i když je zde také prášek pro přípravu roztoku pro orální podávání; prášek pro přípravu roztoku určeného k provádění injekcí; svíčky pro rektální použití.

Bez ohledu na zvolenou formu léku v léčbě dospělých pacientů musíte dodržovat následující základní pravidla:

 1. Denní dávka se stanoví v závislosti na závažnosti stavu a dynamice po první dávce, ale nesmí překročit 4 gramy.
  Je třeba mít na paměti, že v době, kdy není dovoleno odebírat více než 1 g paracetamolu, je třeba jej rozdělit na 4-5 recepcí.
 2. Mezi dávkami léčiva by měla být udržována přestávka, v délce nejméně 5 hodin.
 3. Pokud má pacient ztrátu chuti k jídlu, je třeba dávku snížit dvakrát. V opačném případě se zvyšuje riziko vedlejších účinků trávicího systému.
  Výjimku tvoří pouze čípky pro rektální podání.
 4. Tablety se užívají po 1,5-2 hodinách po jídle.
 5. Kurz by měl pokračovat, dokud nezmizí hlavní příznaky onemocnění dýchacích cest, obvykle trvá 3 až 5 dnů.
  Maximální délka kurzu by v žádném případě neměla překročit týden; pokud během 5 dnů po zahájení podávání paracetamolu nejsou pozorovány žádné pozitivní změny, je nutné informovat ošetřujícího lékaře o tom, že předepisuje silnější lék.
 6. Kurz může být před obnovením ukončen.
  Doporučuje se však užívat paracetamol každých 10-12 hodin během dne, aby se dosáhlo dosaženého výsledku a snížila se pravděpodobnost relapsu.

Paracetamol lze také použít k léčbě dětí, ale musí být dodržena následující pravidla:

 1. Lék má možnost užívat děti, které již dosáhly věku 12 let, pokud tělesná hmotnost není nižší než 40 kg.
 2. Dávkování se vypočítá individuálně podle hmotnosti dítěte. Pro jednu dávku je účinný poměr ne více než 15 mg na kilogram, denní dávka by neměla překročit 60 mg léčiva na kilogram.

Bezpečnostní opatření

Tento lék je bezpečný a nezpůsobuje vedlejší účinky, pokud budete postupovat podle pokynů pro jeho použití.

Zvýšená opatrnost je nutná během těhotenství a kojení: během těchto období může být lék užíván pouze po dohodě na takové léčbě s odborníkem.

Opatrnost je také nutná při kombinovaném užívání různých léčiv, současný příjem různých léčiv na bázi paracetamolu není povolen, protože to může vést k předávkování hlavní účinnou látkou.

Kombinace "paracetamolu" s následujícími prostředky:

 1. "Ne-shpa." Kombinace těchto léků zvyšuje účinnost léčby a zmírňuje hlavní symptomy. Akční směr k odstranění křečí, které způsobují bolest, a normalizace tělesné teploty.
 2. "Kofein benzoát sodný". Tato kombinace je doporučena pro cvičení s velmi špatným zdravotním stavem a vážnými příznaky, protože kofein zvýší účinek paracetamolu.
  To je způsobeno zvýšením koncentrace hlavní účinné látky v mozku.
 3. "Analgin". Tento lék se používá s nízkou účinností paracetamolu, protože snižuje tělesnou teplotu mnohem lépe a rychleji.
  Je však třeba mít na paměti, že tyto léky je přísně zakázáno používat s jinými léky, které mají protizánětlivé účinky.
 4. Aspirin. Tento lék se nedoporučuje užívat společně s paracetamolem, ale může se měnit.
  S přihlédnutím k podobnému mechanismu účinku se současně nezvýší účinnost příjmu, ale zátěž vyvíjená na játra a ledviny se několikrát zvýší.

Kontraindikace

Před použitím paracetamolu k léčbě virových onemocnění je nutné se seznámit s dostupnými kontraindikacemi, které jsou následující:

 1. Současné užívání nápojů obsahujících alkohol, přítomnost závislosti na alkoholu.
 2. Porucha funkce ledvin.
 3. Nemoci postihující játra.
 4. Individuální nesnášenlivost paracetamolu.

Možné nežádoucí účinky

Paracetamol může být užíván pouze s příslušnými indikacemi, je důležité dodržovat přípustné dávkování a udržovat nezbytné intervaly mezi dávkami.

V opačném případě hrozí riziko následujících nežádoucích účinků:

 1. Komplexní dysfunkce trávicího ústrojí, která vede k bolesti v břiše, nevolnosti, zvýšené tvorbě plynu, průjmu, zvracení.
 2. Zvýšená ospalost, která může být nahrazena nárůstem síly a přílišnou vzrušivostí.
 3. Změny chemického složení krve, pokles hemoglobinu.
 4. Renální kolika.
 5. Alergická reakce, která se projevuje ve vzhledu kožní vyrážky, pocit svědění a pálení, zarudnutí kůže.
  Nejčastěji je tento nežádoucí účinek pozorován při léčbě léky na bázi paracetamolu u dětí.
 6. Porucha funkce jater, protože rozklad paracetamolu produkuje zbytkové látky, které se účastní metabolismu jater.
  Mají negativní vliv na tento vnitřní orgán a vedou k jeho zničení na buněčné úrovni.

Kolik paracetamolu pít na teplotu?

Všichni lidé zažili horečku, bolesti hlavy, zimnici, bolestivé klouby a další příznaky způsobené běžným nachlazení, ARVI nebo chřipkou.

Mnozí pacienti proto kladou otázku - kolik tablet Paracetamolu je třeba brát při vzestupu teploty, protože hypertermie je hlavním příznakem většiny zánětlivých onemocnění, hnisavých septických procesů a virových infekcí. Pouze lékař, který zjistil příčinu hypertermie, může spolehlivě odpovědět na tuto otázku, protože každý organismus je individuální a reaguje odlišně na zvýšení výkonu na teploměru.

Většina lékařů nedoporučuje chrlit nízký stupeň horečky, takže tělo může bojovat s infekcí, tj. Až 38,5, žádné léky nejsou předepsány. Zvýšená teplota aktivuje obranyschopnost těla (přírodní interferon). Pokud však dospělý nebo dítě nesnáší horečku špatně, což je příznakem vývoje zmatků a výskytu křečí, měly by být ukazatele sníženy co nejrychleji pomocí osvědčeného léku. Paracetamol snižuje teplotu rychle, efektivně a bezpečně, což je velmi populární mezi lidmi všech věkových kategorií.

Vlastnosti léku

Paracetamol (Paracetamol) je životně důležitý lék, který je zaznamenán v dokumentech Světové zdravotnické organizace. Její bezpečnost a účinnost je klinicky prokázána a je široce používána k léčbě těhotných žen a dětí od jednoho měsíce věku. Tento přípravek vykazuje vynikající účinek v následujících situacích:

 • bolest hlavy;
 • hypertermie jakékoli etiologie;
 • bolest zubů;
 • bolest zubů u dětí mladších než jeden rok;
 • migrénu;
 • bolestivé klouby a bolesti svalů.
Paracetamol při vysokých teplotách začíná působit po 25-30 minutách. Člověk po užívání léku pociťuje rychlé zlepšení celkového stavu na pozadí poklesu teploty. V případě extrémně těžké hypertermie nemusí být tento lék dostatečně účinný, proto lékaři doporučují střídavý lék stříkat s aspirinem, analginem nebo dexamethasonem.

Pro dospělé by dávka paracetamolu neměla překročit 3,5-4 gramů denně a pro děti do 12 let - 1-1,5 gramu.

V každém případě, když teplota prudce stoupne a bez zvláštních důvodů, nedoporučuje se pít paracetamol, protože může mazat klinické projevy nebezpečných onemocnění. Nejlepším způsobem, jak tento problém vyřešit, je jít do ordinace lékaře, abyste zjistili všechny okolnosti výskytu subfebrilních nebo febrilních indikátorů na teploměru.

Formy vydání a doporučení pro jejich použití

Jak, v jaké formě a kolik by se měl Paracetamol opít pro děti a dospělé, pokud teplota vzrostla, by měl lékař říct, nebo můžete použít instrukce pro přípravu, které musí být připojeny ke každému balení. V případě samopodání musíte pozorně prostudovat anotaci, abyste správně vypočítali dávku léku, zejména pokud je léčba pro děti.

Existují různé formy populárního antipyretika pro dospělé i děti. Nejoblíbenější jsou suspenze, sirupy, pilulky a rektální čípky. Na základě údajů o věku, hmotnosti a závažnosti zvýšené tělesné teploty lékař určí, kolik paracetamolu se opije při teplotě a v jaké formě. Děti jsou obvykle předepisovány v tekutých formách a dospělí - tablety nebo tobolky v dávce 325 mg nebo 500 mg. Rektální čípky se používají ve všech případech, protože mají tendenci snižovat teplotu pomaleji, ale v organismu je delší.

Článek ověřen
Anna Moschovis je rodinný lékař.

Našli jste chybu? Vyberte ji a stiskněte klávesy Ctrl + Enter

Dopřejte srdce

Tipy a recepty

Kolik užívat paracetamol při teplotě

Všichni lidé zažili horečku, bolesti hlavy, zimnici, bolestivé klouby a další příznaky způsobené běžným nachlazení, ARVI nebo chřipkou. Mnoho jedinců se proto ptá, kolik paracetamolových tablet by mělo být opilých při teplotách různých etiologií, protože hypertermie je hlavním příznakem většiny zánětlivých onemocnění, septických procesů a virových infekcí. Pouze lékař, který zjistil příčinu hypertermie, může spolehlivě odpovědět na tuto otázku, protože každý organismus je individuální a reaguje odlišně na zvýšení výkonu na teploměru.

Většina lékařů nedoporučuje chrlit nízký stupeň horečky, takže tělo může bojovat s infekcí, tj. Až 38,5, žádné léky nejsou předepsány. Zvýšená teplota aktivuje obranyschopnost těla (přírodní interferon). Pokud však dospělý nebo dítě nesnáší horečku špatně, což je příznakem vývoje zmatků a výskytu křečí, měly by být ukazatele sníženy co nejrychleji pomocí osvědčeného léku. Paracetamol snižuje teplotu rychle, efektivně a bezpečně, což je velmi populární mezi lidmi všech věkových kategorií.

Vlastnosti léku

Paracetamol (Paracetamol) je životně důležitý lék, který je zaznamenán v dokumentech Světové zdravotnické organizace. Její bezpečnost a účinnost je klinicky prokázána a je široce používána k léčbě těhotných žen a dětí od jednoho měsíce věku. Tento přípravek vykazuje vynikající účinek v následujících situacích:

 • bolest hlavy;
 • hypertermie jakékoli etiologie;
 • bolest zubů;
 • bolest zubů u dětí mladších než jeden rok;
 • migrénu;
 • bolestivé klouby a bolesti svalů.

Paracetamol při vysokých teplotách začíná působit po 25-30 minutách. Člověk po užívání léku pociťuje rychlé zlepšení celkového stavu na pozadí poklesu teploty. V případě extrémně těžké hypertermie nemusí být tento lék dostatečně účinný, proto lékaři doporučují střídavý lék stříkat s aspirinem, analginem nebo dexamethasonem.

Pro dospělé by dávka paracetamolu neměla překročit 3,5-4 gramů denně a pro děti do 12 let - 1-1,5 gramu.

V každém případě, když teplota prudce vzroste a bez zvláštních důvodů, nedoporučuje se pít paracetamol, protože může mazat klinické projevy nebezpečných onemocnění. Nejlepším způsobem, jak tento problém vyřešit, je jít do ordinace lékaře, abyste zjistili všechny okolnosti výskytu subfebrilních nebo febrilních indikátorů na teploměru.

Formy vydání a doporučení pro jejich použití

Jak, v jaké formě a kolik by se měl Paracetamol opít pro děti a dospělé, pokud teplota vzrostla, by měl lékař říct, nebo můžete použít instrukce pro přípravu, které musí být připojeny ke každému balení. V případě samopodání musíte pozorně prostudovat anotaci, abyste správně vypočítali dávku léku, zejména pokud je léčba pro děti.

Viz také: Dávkování paracetamolu a návod k použití.

Existují různé formy populárního antipyretika pro dospělé i děti. Nejoblíbenější jsou suspenze, sirupy, pilulky a rektální čípky. Na základě údajů o věku, hmotnosti a závažnosti zvýšené tělesné teploty lékař určí, kolik paracetamolu se opije při teplotě a v jaké formě. Děti jsou obvykle předepisovány v tekutých formách a dospělí - tablety nebo tobolky v dávce 325 mg nebo 500 mg. Rektální čípky jsou používány ve všech případech, protože mají tendenci se mírně otáčet, ale v těle působí déle.

Našli jste chybu? Vyberte ji a stiskněte klávesy Ctrl + Enter

S nástupem chladných dnů se antipyretika stávají nejvyhledávanějšími léky. Paracetamol byl používán po celá desetiletí ke snížení nachlazení a chřipky. Kromě toho široce propagované a používané celosvětové zdravotnické vybavení Coldrex, TheraFlu, Fervex, Panadol obsahují ve svém složení paracetamol.

Paracetamol má antipyretické, analgetické a mírné protizánětlivé účinky. Lék ovlivňuje mozkové buňky, které dávají signál ke snížení nárůstu tělesného tepla. Je důležité, aby se léčivo rychle vstřebalo - během 30 minut.

Jak užívat paracetamol při teplotě?

Paracetamol se užívá hlavně na teplotu. Je třeba mít na paměti, že lék zmírňuje příznaky, ale nevyléčí příčiny tepla. Zdravotníci nedoporučují snižovat teplotu s mírným nárůstem, aby nedošlo k narušení těla proti infekci. Paracetamol by proto měl být užíván při tělesné teplotě vyšší než 38 stupňů.

Paracetamol může být podáván dětem od 3 měsíců. Jednorázová dávka pro děti je:

 • do 1 roku - do 120 mg;
 • od 1 roku do 6 let - do 250 mg;
 • od 6 do 12 let - do 500 mg.

Přípravek se podává dětem čtyřikrát denně, přičemž interval mezi dávkami se udržuje 4 hodiny. Dospělí užívají paracetamol při teplotě 3-4 krát denně, jedna dávka nesmí překročit 500 mg. Vstupné pro děti do 3 dnů, pro dospělé - ne více než 5 dnů. Zvláštní péče vyžaduje použití léků během těhotenství a kojení.

Pro všechny věkové kategorie je vhodné užívat lék asi hodinu po jídle, pít dostatek tekutin. V nepřítomnosti teploty v přítomnosti nachlazení není nutné užívat paracetamol, protože tento lék není ani antibiotikum ani antivirotikum.

Analgin a paracetamol při teplotě

Kombinace analginu s paracetamolem při teplotě je účinná při vysoké teplotě. Když teplota dosáhne kritické úrovně, dospělé osobě se doporučuje užívat současně 1 tabletu dipyronu a 2 tablety paracetamolu. V této kombinaci může být léčivo podáváno pouze jednou. Je třeba mít na paměti, že paracetamol by neměl být používán u lidí s onemocněním jater a ledvin a je nežádoucí podávat analginum pacientům se srdečním onemocněním.

Dnes můžete získat odpověď na mnoho otázek: kolik Paracetamolu může být opilno denně, jaký druh léku je to a co s ním pomáhá, jaká je maximální dávka denně a tak dále. To vše bude jasné po přečtení této práce.

Mnozí se s takovým problémem setkali - hlava bolí, ale nic nepomáhá. Jak být v tomto případě? Samozřejmě musíte pít Paracetamol. Tato pilulka jistě zmírní všechny příznaky. Proč má takový účinek na tělo, a proto je považován za nejbezpečnější ze všech svých analogů? Ihned k těmto otázkám přistoupíme.

"Paracetamol"

Tento léčivý přípravek je považován za analgetikum (schopné poskytovat analgetické účinky) a antipyretikum (bojuje proti teplu, vysoké tělesné teplotě).

"Paracetamol" je distribuován nejen v Rusku, v západních zemích, ale nazývá se ARAR. Tento lék je nejběžnějším narkotickým analgetikem, ale jeho protizánětlivé vlastnosti jsou extrémně slabé.

Kolik Paracetamolu můžete pít denně? Odpověď na tuto otázku zjistíte o něco nižší a nyní je důležité si uvědomit, že pokud dojde k překročení dávky, mohou se vyskytnout nesrovnalosti v ledvinách, oběhové soustavě nebo játrech.

Riziko těchto porušení se výrazně zvyšuje při užívání alkoholických nápojů. Pokud pijete "Paracetamol" je nutné, pak musíte použít nižší dávkování.

Co pomáhá tomuto léku:

 • zbavit se zimnice;
 • vysvobození z horečného stavu;
 • zmírnění bolesti;
 • odstranění křečí;
 • normalizace tlaku a tak dále.

"Paracetamol" je často používán pro bolesti hlavy a horečku, protože je schopen inhibovat chemické sloučeniny se zánětem (ty jsou příčinou horečky a bolesti). Lék je k dispozici v různých formách:

V lékárnách, nejvíce obyčejné tablety “Paracetamol” k 500 miligramům.

Indikace

Aby se zabránilo předávkování, stojí za to vědět, kolik Paracetamolu může být opilno denně a jaké jsou indikace a kontraindikace pro jeho užívání. Mezi indikace patří:

 • zvýšená tělesná teplota (pokud teplota nedosáhne 37,8 stupňů, doporučuje se nepoužívat žádné antipyretikum, aby se tělo snažilo vyrovnat se se samotným virem);
 • horečka
 • slabost;
 • bolest;
 • bolest svalů;
 • nevolnost a letargii se zimou;
 • bolest zubů;
 • bolest hlavy;
 • migrénu;
 • popáleniny;
 • zánětlivé procesy;
 • "Paracetamol" je schopen zmírnit kocovinu;
 • ztenčí krev;
 • pomáhá ženám zmírnit bolest při menstruaci.

Jak vidíte, spektrum činností je poměrně široké. Nezapomeňte na kontraindikace, které jsou k dispozici v Paracetamol. Přečtěte si instrukce k zakoupenému léku, kde můžete zjistit dávkování a způsob použití.

Kontraindikace

Při užívání léku, nezapomeňte se podívat do návodu, musíte vědět, kolik "Paracetamol" můžete pít za den, jaké jsou indikace a kontraindikace. I takový bezpečný lék má kontraindikace. Patří mezi ně:

Nezapomeňte, že pokud nebudete postupovat podle návodu k použití, jakýkoli lék může způsobit vážné poškození. Také si nemůžete vzít "Paracetamol" po dlouhou dobu, je opilý s kurzy, mezi nimiž musí být přestávky. Jak se tento lék liší od antibiotika? Ten léčí příčinu onemocnění a paracetamol tyto příznaky eliminuje. To znamená, že tento lék je symptomatickým lékem.

Nezapomeňte: "Paracetamol" nelze použít v žádné formě ve třetím trimestru těhotenství a kojení. Alkohol a tento lék jsou zcela neslučitelné. Odstraňte lék z domácí soupravy, pokud máte alespoň jednu z výše uvedených kontraindikací.

Dávkování pro děti

V této části budeme hovořit o tom, kolik dní můžete pít Paracetamol pro dítě, ao dávkách. Dětská verze tohoto léku je k dispozici ve formách:

Budeme věnovat celou sekci této, a nyní o dávkách v tabletách. Lze poznamenat, že tato forma je poměrně vzácná, protože je velmi těžké polykat dětskou pilulku. Může být rozdrcena a zředěna vodou nebo šťávou. Dávkování najednou:

 • od 2 do 6 let - polovina pilulky (100 miligramů);
 • od 6 do 12 let - celá pilulka (200 miligramů);
 • starší než 12 let - až 2 tablety (až 400 miligramů).

Vezměte prosím na vědomí, že dětský paracetamol je dodáván ve formě tablet o obsahu 200 miligramů. Můžete si to vzít od dvou let. Kolikrát denně můžete pít Paracetamol? Užívá se ne více než čtyřikrát denně. Mezi dávkami je nutné dodržet interval nejméně 4 hodiny.

Trochu o svíčkách. Mohou být použity od 3 měsíců. Dříve to nelze použít, protože můžete způsobit předávkování. Dávkování najednou:

 • 3-12 měsíců - 0,08 gramů;
 • 1-3 roky - 0,17;
 • 3-6 let - 0,33;
 • 6-12 let - dvě svíčky po 0,33.

Časové intervaly a počet aplikací by měly být stejné jako u tablet.

Pozastavení

Uvažovali jsme o tom, kolik „paracetamolu“ lze denně opít pro děti. Ve všech případech je nutné dodržet časový interval nejméně čtyř hodin mezi recepcemi. Lék lze použít ne více než čtyřikrát denně.

Suspenzní forma je sladký sirup. "Paracetamol" v této formě je velmi oblíbený u dětí, pijí s radostí. Může se to zdát sladký, ale neměli byste ho ředit vodou, efekt bude mnohem lepší, pokud se po požití omyje obvyklou čistou vodou. Pediatři mohou používat suspenzi pro děti od druhého měsíce života. V případě potřeby může lékař povolit podání Paracetamolu od narození, v takovém případě se dávka upraví individuálně.

Se sirupem musí nutně jít na měřící stříkačku, to jsou ti, kteří změří potřebné množství léku. Dávka pro jeden příjem je:

 • od narození do 6 měsíců - předepsáno dětským lékařem, s přihlédnutím k tělesné hmotnosti dítěte;
 • od 6 měsíců do jednoho roku - od 2,5 do 5 ml;
 • od roku do 3 let - od 5 do 7,5 ml;
 • od 3 do 6 let - od 7,5 do 10 ml;
 • od 6 do 12 - od 10 do 15 ml.

V každém případě byste se měli poradit se svým lékařem, který Vám vypočítá požadovanou dávku individuálně pro Vaše dítě.

Dávkování pro dospělé

Jak moc "Paracetamol" můžete vypít denně pro dospělého? Maximální dávka je 350 miligramů pětkrát denně. Vezměte prosím na vědomí, že v lékárně je nejčastější dávka 500 mg. To znamená, že po dobu 24 hodin může dospělý pít 3,5 tablet. Častěji se užívá ráno, v poledne a večer 1 tableta. Pokud do 2 dnů není výsledek, pak je nutné se poradit s lékařem a zahájit léčbu jinými léky.

Trvání léčby

Přišli jsme na to, kolik tablet Paracetamolu lze vypít za den, nyní pár slov o délce léčby. Zkušení odborníci se domnívají, že maximální doba léčby paracetamolem by neměla překročit 5 dnů. Proč Aby nedošlo k rozvoji příznaků předávkování. Pokud je teplota více než dva dny v jedné poloze, je nutné hledat a léčit pravou příčinu a Paracetamol zde nepomůže.

Dětský paracetamol musí být přítomen v sadě první pomoci rodičů, není známo, kdy to může být potřeba. Je to univerzální lék, který je antipyretický a analgetický. Pediatři předepisují Paracetamol dětem, dávkování v tabletách by mělo být přísně dodržováno při teplotě.

Složení léčiva

Paracetamol v blasteru má bílou barvu, ploché válcované dražé. Vyrábí se ve dvou dávkách. Kolik mg na pilulku? Jedna jednotka obsahuje 200 mg a 500 mg. Lék je propuštěn bez lékařského předpisu, je nutná předchozí konzultace s lékařem. Další složení tablet Paracetamolu:

 • bramborový škrob;
 • laktóza;
 • želatina;
 • kyselina stearová.

Tablety se nerozpouštějí ve vodě, než se dítě lépe rozdrtí, dejte pít dostatek vody.

Přečtěte si, co Paracetamol pomáhá a jak je dát dětem.

Při jaké teplotě dávají léky, je to možné pro děti?

Co Paracetamol pomáhá? Lék je předepsán při teplotě ne nižší než 38 stupňů, která se objevila z různých důvodů (chřipka, infekce, virus, reakce po očkování).

Mohu dát dítě přípravku Paracetamol tablety? Rodiče v procesu vzdělávání čelí nemocem, které způsobují horečku. Než odpovíme na otázku, zkoumejme účinek léku na dětský organismus. Lék blokuje enzym cyklooxygenázu, který se podílí na syntéze kyseliny archidonové, což způsobuje zvýšení teploty. Paracetamol rychle snižuje teplotu, protože je v poptávce. Minimální vedlejší účinky mohou být podávány dětem.

Je to důležité! Jak staré dávají lék dětem? V oficiální anotaci (návod k použití) je uvedeno: začnou předepisovat léky pro děti od 6 let.

Lékaři však vyvinuli svůj vlastní režim užívání léků, po kterém mohou být léky podávány i novorozeným dětem. Nejdůležitější je, aby dávka přípravku Paracetamol pro děti v tabletách nebyla překročena, zejména pokud je pacient mladší 2 let.

Dávkování a režim

Malé děti jsou předepsány Paracetamol 200 mg. Při předepisování léku se lékaři obvykle dívají na hmotnost pacienta. Jednorázová dávka tablet Paracetamolu pro děti s hmotností vyšší než 10 kg je ½ tablet, které produkují 0,2 g.

Co pomáhá paracetamolu - návod k použití

Dobré odpoledne, milí čtenáři. Dnes jsem požádal terapeuta Chelgakov Marina, aby nám řekl o použití paracetamolu.

Téměř v každé lékárničce najdete známý lék zvaný "paracetamol". Tento lék je univerzální a má antipyretické, protizánětlivé a analgetické účinky. Paracetamol pomáhá při bolestech hlavy a dalších zdravotních problémech.

Co pomáhá paracytamolu

Paracetamol patří do skupiny NSAID, což je jednoznačné plus. Nemá vliv na hormonální rovnováhu a nezpůsobuje její porušení. Při použití nemá člověk žádný návykový efekt, a proto se netvoří „abstinenční syndrom“.

Po užití paracetamolu se jeho účinné látky rychle vstřebávají v horních vrstvách střeva a pronikají do tkání a orgánů, čímž působí vlastní terapeutický účinek. Lék má účinek pouze tehdy, když se používá vzácně.

Pokud tento nástroj užíváte delší dobu, pak se jeho výrazný terapeutický účinek sníží a začne se hepatotoxický účinek. Paracetamol si můžete koupit bez lékařského předpisu v každé lékárně.

Návod k použití

Jak již bylo zmíněno, paracetamol pomáhá s mnoha nepříjemnými situacemi. Vzhledem ke svému chemickému složení se léčivo ukázalo jako účinné při takových problémech:

 1. Dobré pro zub. Tento lék se používá v případech, kdy je výlet do zubaře naplánován na blízkou budoucnost a musíte se nějakým způsobem vyrovnat se syndromem bolesti v tomto období.
 2. S bolestí hlavy. Pokud je bolest hlavy není silná, ale jen mírně nepohodlné, pak v této situaci stačí vzít paracetamol pilulku, aby se usnadnila vaše pohody. Pro migrény a silnou bolest je nejlepší použít silnější lék.
 3. V případě bolesti kloubů a svalů, a to i po aplikaci, je dosaženo anestetického účinku.
 4. Paracetamol se používá pouze při vysokých teplotách. Není nutné střílet, pokud je teploměr menší než 38, 5. Pokud je tělesná teplota již charakterizována jako febrilní, je nutné užívat paracetamol pro dosažení antipyretického účinku.
 5. S traumatickou a menstruační bolestí.
 6. V adolescenci můžete vytvořit pastu na bázi paracetamolu a použít ji pro akné.

U virových onemocnění má pouze antipyretický účinek. Pro kompletní léčbu bude vyžadovat komplexní terapeutické zaměření.

Související články:

Způsob použití

V některých situacích ne každý ví, jak správně aplikovat paracetamol. Vzhledem k nedostatku informací jsou možné situace výskytu vedlejších účinků, stejně jako destruktivní toxické účinky na tělo.

Chcete-li předejít takové situaci, měli byste se řídit těmito doporučeními:

 1. Neužívejte paracetamol na lačný žaludek a po půl hodině po konzumaci léku se neberte šťávu, kofein a čaj.
 2. Nezapomeňte, že předložený lék je pouze symptomatický a neošetřuje příčinu, ale po určitou dobu pouze odstraňuje bolest nebo horečku. Proto si můžete vzít lék ne déle než 72 hodin, a pak v případě přetrvávající bolesti, je nejlepší se poradit s lékařem.
 3. Můžete užívat ne více než 6 tablet denně, zatímco maximální dávka na jedno použití je 1000 mg.
 4. Při použití pilulky stojí za to pití jen vodu.

Účinek léku začne do 30 minut po jeho použití. Léky v práškové nebo kapalné formě začnou působit rychleji.

Kontraindikace

Stejně jako v ostatních případech má paracetamol vlastní kontraindikace. Za těchto okolností se podle návodu k použití nedoporučuje:

 1. Kombinace medikace s příjmem alkoholu. Pokud tento bod nedodržíte, může se farmakologický účinek léku změnit, a tím i další zvýšené zatížení srdečního svalu a jater.
 2. Při citlivosti na kteroukoli složku se může vyvinout alergická reakce.
 3. V případě poruchy funkce ledvin nebo jater je třeba opatrnosti při použití paracetamolu.

Je možné užívat paracetamol nebo jiné léky během těhotenství, kojení, stejně jako malé děti by měl rozhodovat pouze lékař kvůli některým rysům těchto období.

Nicméně i při absenci viditelných kontraindikací je moudré léčit použití přípravku během těchto období.

Video o použití paracetamolu pro úlevu od bolesti

Pro každý léčivý přípravek jsou uvedeny pokyny k použití, a proto i při všech dostupných znalostech je vhodné se s ním znovu seznámit. Tato akce sníží riziko nežádoucích účinků nebo komplikací v souvislosti s nekontrolovaným použitím paracetamolu. Přeji Vám dobré zdraví a dobrou náladu.