Antivirové svíčky Genferon pro děti

Svíčky Genferon je lékárna, která stimuluje imunitní systém. Tento lék se používá při propuknutí SARS, chřipky a nachlazení. Dětská těla jsou zvláště náchylná k virovým onemocněním, proto jsou rodiče povinni poskytovat svým dětem spolehlivou ochranu s léky.

Dříve lékaři předepisovali Viferon, ale dnes ho nahradil Genferon Light. “ Lék zlepšuje imunitu dětí, bojuje s virem, je známý pro svůj antibakteriální účinek.

Hlavní složky

"Genferon Light" - svíčky, které se používají rektálně nebo vaginálně. Jsou bílé, mohou mít mírně nažloutlý odstín, jsou vyrobeny ve tvaru válce, konec je mírně špičatý.

Antivirové svíčky „Genferon Light“ se vyrábějí v několika různých formátech s obsahem hlavních účinných látek 125000 IU + 5 mg nebo 250 000 IU + 5 mg.

Hlavní aktivní složky léčiva jsou interferon alfa-2b (obsah je 125 000 IU nebo 250000 IU) a obsah taurinu 5 mg, bez ohledu na poměr.

Základem svíčky a hlavní přídavné látky je tuhý tuk. Genferon Light se vyrábí v balení po 5 nebo 10 svíčkách. Krabice musí obsahovat návod k použití.


Drogový účinek

Lék je předepsán v kombinaci s jinými léky, protože sám nemůže zcela zbavit těla virů. Prezentované svíčky jsou jmenovány jako profylaxe, mohou poskytnout ochranu a v případě infekce rychlé zotavení. Lékař může také předepsat, pokud je infekce v močovém systému.

Ve skladbě jsou:

 • lidský interferon alfa 2b;
 • taurin;
 • lék proti bolesti.

První složka je:

 • Antivirové léčivo. Interferon pronikající do těla dítěte aktivuje speciální enzymy, které zabraňují další reprodukci virových buněk.
 • Antibakteriální. Látka stimuluje imunitní buňky.

Interferon má také imunomodulační účinek. Svíčky zvyšují produkci protilátek, které bojují s onemocněním. Taurin je druhá složka, která urychluje metabolismus organismu, zvyšuje regeneraci tkání a rezistenci buněk. Má stejné účinky jako interferon.

Indikace pro použití. Kontraindikace

Svíčky "Genferon Light" jmenován lékařem pro konzultaci, po vyšetření. Důvody použití mohou být:

 • onemocnění dětí způsobených bakteriemi nebo viry.
 • onemocnění urogenitálního systému dětí, dospělých, těhotných žen.

Přísné kontraindikace jsou:

 • první trimestr těhotenství;
 • idiosyncrasy některých složek léku.

Vedlejší účinky používání svíček mohou být omezeny na mírnou alergickou reakci, která rychle zmizí, když již nejsou používány.

Způsob aplikace a výběr dávky

Svíčky "Genferon Light" se používají rektálně nebo vaginálně. Na tom závisí směr terapeutického účinku. Lékař vám předepsal, jak je lék používat.

Pokud jde o dávkování, děti od 7 let a dospělí (ženy po 12 týdnech těhotenství) by měli užívat léčivý přípravek obsahující 250000 IU interferonu alfa-2b pro jednu svíčku. Děti do 7 let používají svíčky s dávkou účinné látky 125 000 IU.

V závislosti na konkrétním onemocnění lékař předepíše samostatnou léčbu:

 • V případě infekce SARS nebo jinými virovými onemocněními u dětí se používá pětidenní kurz, ve kterém se jedna rektální dávka podává každých 12 hodin. V případě potřeby se po pětidenní přestávce kurz opakuje. Děti do 7 let používají čípky s koncentrací interferonu alfa-2b 125 tisíc IU, starší než 7 - 250 tisíc IU.
 • V případě chronických infekčních a zánětlivých onemocnění virové povahy u dětí musíte nejprve podstoupit desetidenní léčebný cyklus. Během této doby se rektálně zavede 1 svíčka (s obsahem interferonu alfa-2b 125 000 IU pro děti do 7 let a 250 000 IU pro děti starší) dvakrát denně s přestávkou 12 hodin. Dále od jednoho do tří měsíců je nutné každý den zavádět jednu svíčku rektálně před spaním.
 • V přítomnosti akutních infekčních a zánětlivých onemocnění urogenitálního systému u dětí je nutné podávat jeden čípek rektálně každých 12 hodin po dobu deseti dnů. Dávky zůstávají stejné: 125 000 IU interferonu alfa-2b pro děti do 7 let, 250 000 IU pro více dospělých dětí.
 • U nemocí urogenitálního systému u těhotných žen je nutné dodržet stejný průběh, ale dávka by měla být 250 000 IU interferonu alfa-2b a samotná svíčka by měla být podávána vaginálně.

Pro přesný průběh a dávkování se musíte poradit s lékařem.

Předávkování

Nebyly zjištěny žádné závažné případy předávkování, nicméně s denní dávkou vyšší než 10 000 000 IU se u pacientů vyskytly bolesti (v kloubech, svalech, hlavě), třásly se, jejich chuť k jídlu byla pryč, došlo k nadměrnému pocení a únavě a teplota se zvýšila. Abyste se tomuto nepříjemnému stavu vyhnuli, musíte se striktně řídit pokyny, které jste obdrželi od lékaře.

Drogová kompatibilita

Největší účinnost "Genferon Light" ukazuje jako jednu ze složek komplexní terapie. Nejlepší ze všech svíček jsou kombinovány s antibakteriálními, antivirotiky.

Skladování

Svíčky musí být uchovávány při teplotě 2-8 stupňů, aby byly chráněny před dětmi, aby nedošlo k přímému slunečnímu záření. Doba použitelnosti léku je 2 roky od data výroby. Používejte jej po uplynutí této doby. Součástí léku připojené podrobné pokyny.

Recenze

Recenze účinků tohoto léku na děti jsou kontroverzní. Především je to proto, že Genferon Light není dětský lék a jeho použití je na uvážení pediatra. Z tohoto důvodu může být hodnocení velmi nadšené, ale můžete také splnit negativní hodnocení od jiných lidí. Pokud jde o použití čípků dospělými, recenze jsou většinou pozitivní.

Výrobci doporučují prodávat svíčky "Genferon Light" předpis, ale mohou být nalezeny na volném trhu a v internetových obchodech. Cena může záviset na mnoha faktorech: lékárně, městě, způsobu doručení. Také náklady se liší s léky s různými hladinami interferonu alfa-2b. Tak, cena produktu balení s obsahem 125.000 IU se pohybuje mezi 250-300 rublů, když cena léku od 250.000 IU je asi 350-400 rublů.

Analogy

Interferon, Viferon, Viburkol a další patří mezi nejznámější analogy. Mají podobné složení a mají stejný účinek. Výhodou „Genferonu“ ve srovnání s analogy je nízká cena. Pokud "Viferon" lze nalézt v lékárně za cenu 500-600 rublů, pak "Genferon" je jeden a půl krát levnější.

Návod k použití svíček pro děti "Genferon"


Imunita u dětí není příliš silná, proto je nutné bojovat s ARVI a dalšími chorobami poměrně často. Předepisování léčby, pediatrové často doporučují použití antivirových čípků pro děti, jako je "Genferon". Pomáhají urychlit zotavení, je také povoleno použít je pro prevenci. Tyto léky však způsobují mnoho kontroverzí. Chcete-li se rozhodnout, zda je dáte svým dětem, musíte pochopit zásady jednání.

Účinné látky

Podle pokynů mají tyto svíčky tyto komponenty:

 • lidský interferon alfa 2b;
 • kyselina aminosulfonová (taurin);
 • benzokain nebo anesthesin, které poskytují lokální anestézii.

Existují ve složení léku a pomocných látek, ale pomáhají v boji proti nemocem a ulehčují státu přesně tyto. Časopis TheRebenok.ru shromažďoval informace o tom, jak každý z nich ovlivňuje tělo.

Interferon má následující vlastnosti.

 • Účinně zvládá viry. Jakmile je interferon v lidském těle, spustí proces aktivace specifických enzymů, které zpomalují reprodukci škodlivých mikroorganismů. Také díky němu jsou signály virů pro reprodukci potlačeny.
 • Interferon pomáhá bojovat nejen proti virům, ale také proti bakteriím. Látka stimuluje imunitní buňky, aby se tělo začalo účinněji vyrovnávat s onemocněním.
 • Látka má imunomodulační účinek: nejen ničí viry a bakterie, ale také vyvolává imunitu, posiluje ji. Podporuje syntézu protilátek, které jsou nezbytné pro zotavení osoby.
 • Interferon také pomáhá počítat leukocyty v těle dítěte. Látka urychluje imunitní reakci a umožňuje tělu vyrovnat se se samotným onemocněním.

Taurin ve složení svíčky zvyšuje účinek interferonu, takže léčivo je vysoce účinné. Má pozitivní vliv na buňky, přispívá k jejich rychlému zotavení, zvyšuje se jejich odolnost vůči vnějším vlivům. Látka také zlepšuje metabolismus. Působí jako imunomodulátor, má protizánětlivý účinek, stejně jako interferon.

Látky, které zajišťují lokální anestezii, pomáhají zmírnit stav dítěte a zmírňují nepříjemné pocity, které doprovázejí chlad.

Dávkování a režimy

To znamená dát požadovaný výsledek, musí být správně použit. Návod k použití urychlí dávkování. Lék je vhodný jak pro dospělé, tak pro děti, pouze pro děti by si měly vybrat svíčky "Genferon Light", mají méně interferonu. Lék je rektální, musí být injikován do konečníku. Dospělé ženy ji mohou používat i vaginálně. Nedoporučuje se u dívek mladších 7 let, protože jejich mikroflóra se stále tvoří, nemusí vydržet agresivní účinky léků. Až 80% účinných látek se vstřebává do konečníku, které mají terapeutický účinek.

Dětské antivirové svíčky mohou mít jinou dávku. Předepsat léčbu musí lékař. "Genferon" se často stává pouze součástí komplexní léčby.

Dávka může být různá.

 • U kojenců a dětí do 7 let je užívání léčiva povoleno v dávce 125 000 IU.
 • Děti do 14 let mají doporučenou dávku 250 000 IU.
 • Adolescenti starší 14 let mají předepsáno 250 000 IU nebo 500 000 IU, rozhodnutí učiní lékař s přihlédnutím k závažnosti stavu.

Indikace pro užívání antivirotik jsou:

 • ARVI;
 • infekční onemocnění;
 • onemocnění močového ústrojí.

"Genferon" se smí kombinovat s jinými léky, které jsou potřebné k vyléčení, jako jsou antibiotika. Taková komplexní terapie vykazuje dobré výsledky.

Léčebný režim je předepisován individuálně s přihlédnutím k povaze onemocnění.

 • Pokud dítě má ARVI, pak je nutné dát mu svíčku dvakrát denně. Interval mezi postupy je 12 hodin. Kurz je 5 dnů. S vleklou nemocí je dovoleno si odpočinout po dobu 5 dnů, po které se opakuje.
 • Při chronickém virovém onemocnění u dítěte během exacerbace jsou předepsány 2 čípky denně s intervalem 12 hodin. V tomto případě trvá kurz 10 dní. Poté, co po dni byste měli dát dítě na jednu svíčku krátce před spaním na dobu od jednoho měsíce do tří.
 • Svíčky "Genferon" také pomáhají s nemocemi genitourinárního systému. Chcete-li to provést, zadejte svíčku každých 12 hodin po dobu 10 dnů, nezapomeňte na dávkování podle věku.

Aby se předešlo virovým onemocněním, je možné pro profylaxi použít čípky Genferon. Za tímto účelem je dítě každé 2 dny umístěno na jeden čípek. Kurz by měl trvat jeden až tři měsíce.

Kontraindikace

Vedlejší účinky užívání drogy přinejmenším. Nejčastěji se jedná o alergické reakce spojené s individuální intolerancí. Pokud má dítě po užití léku vyrážku nebo jiné nepříjemné příznaky, pak je vhodné ukázat to lékaři. Ale nejpravděpodobněji, všechno uplyne bez stopy po několika dnech po přerušení léčby.

Kontraindikace zahrnují:

 • individuální intolerance;
 • exacerbace alergií;
 • autoimunitní onemocnění.

Pokud jste alergičtí na složky tohoto léku z jeho přijetí by měla být opuštěna. V ostatních případech by rozhodnutí mělo být učiněno pediatrem, pod jeho dohledem je možné léčení tímto činidlem.

Těhotné ženy mohou používat svíčky pouze po uplynutí 12 týdnů.

Je nutné se vyhnout předávkování léky. Tyto pokyny musí být plně dodrženy. Pokud k tomu dojde, může se zhoršit - bolest hlavy, nevolnost, ztráta chuti k jídlu a zvýšené pocení.

Analogy

Recenze rodičů, kteří užívali tento lék na léčbu dětí, jsou v rozporu. Pozitivní převládají - rodiče tvrdí, že proces hojení se zrychlil. Tam jsou také lidé, kteří neviděli žádný účinek. Možná, že tento konkrétní lék nesedí, pak si můžete vyzkoušet jeho analogů.

Mezi nejoblíbenější patří "Viferon", "Kipferon", "Viburkol". Některé z nich mají téměř totožné složení, jiné mají různé aktivní složky. Ovlivňují však tělo podobným způsobem: vyvolávají imunitu, pomáhají bojovat s viry a bakteriemi a mají protizánětlivý účinek. Vyberte si nejlepší možnost se projeví pouze na základě zkušeností.

Svíčky "Genferon" - bezpečné antivirotikum. Doporučuje se pro použití v období nemoci, stejně jako pro prevenci nachlazení během sezóny. Díky léku se aktivují ochranné vlastnosti těla a úspěšně zvládají onemocnění. Může být použit jako součást komplexní terapie v obtížných případech. Je vhodný pro léčbu nejmladších dětí.

Svíčky Genferon světlo pro děti

Shrnutí článku

Všude se číhají virová onemocnění. Děti ani dospělí nemohou odolat novému kmeni viru. Viry jsou zvláště aktivní v období podzim-zima, kdy je imunita snížena iu zdravého člověka. Ve virových lézích na těle je čas si vzpomenout na účinné léky Genferon Light. Pomůže zbavit se nejen klasické chřipky způsobené ARVI, ale je schopna překonat i závažnější virová onemocnění, protože účinně přispívá k posílení celkové i lokální imunity.

Základní informace o přípravku a složení

Svíčky Genferon Light jsou k dispozici ve dvou dávkách:

 • pro děti do 7 let - 125 tisíc jednotek interferonu;
 • pro děti od 7 let - 250 tisíc jednotek interferonu.

Základ léčiva obsahuje dvě účinné složky - taurin a rekombinantní lidský interferon-alfa-2b (dále jen interferon), jakož i pomocné složky, jejichž dominantní látkou je tuhý tuk.

Je to důležité! Předpokladem pro zachování biologické aktivity interferonu je skladování v chladničce. Pokud je lék skladován při pokojové teplotě (do 25 stupňů Celsia), pak musí být použit během jednoho měsíce.

Interferon ve složení léčiva nebyl získán z lidské krve, ale genetickým inženýrstvím. Je syntetizován bakterií, do které je zaveden gen, který je zodpovědný za produkci lidského interferonu. Riziko nakažení nebezpečných typů nemocí přenášených krví nebo riziko alergií je proto maximálně sníženo.

Mechanismus působení

Vzhledem k tomu, že jednou z hlavních složek je lidský interferon, má léčivo mnohostranný účinek na tělo. Antivirový účinek je možný díky tomu, že Genferon Light aktivuje intracelulární mechanismy, které působí proti reprodukci virů. K posílení obranyschopnosti těla dochází v důsledku aktivace imunitních reakcí, které zvyšují účinnost reakce těla na viry a intracelulární parazity. Zároveň je aktivována aktivita nejdůležitějších bojovníků s cizími látkami - T-lymfocyty a B-lymfocyty. Lék zvyšuje produkci protilátek, aktivuje makrofágy a fagocyty, zlepšuje rozpoznávání postižených buněk ochranným mechanismem lidského těla. Zajímavostí je, že leukocyty jsou aktivovány ve všech vrstvách sliznic, což významně zvyšuje účinnost v boji proti patologickému procesu.

Na druhou stranu, taurin, působící jako silný antioxidant, se váže s kyslíkem, který je nezbytný pro rozvoj oxidačních procesů. V důsledku toho zmizí přebytečný kyslík v tkáních a zánětlivé procesy se nezhorší. Také díky taurinu se zachovává biologická aktivita interferonu, která chrání tělo před nepříznivými účinky.

Interferon má následující typy účinků:

 • antivirový:
 • antibakteriální;
 • imunomodulační.

Taurin je svým charakterem jedinečný:

 • normalizovat metabolismus;
 • urychlit regeneraci tkání postižených destruktivními procesy;
 • vyvolávají antioxidační účinek;
 • zvýšení biologické aktivity interferonu.

Návod k použití dětských svíček Genferon light

Indikace pro rektální podání čípků Genferon Light u dětí je léčba akutních respiračních virových infekcí a jiných infekčních onemocnění virového původu, včetně střevních infekcí (nejčastěji rotavirus). V případě potřeby je nástroj úspěšně kombinován s antibiotiky, někdy dokonce zvyšuje jejich účinek.

Genferon

Popis k 14.5.2014

 • Latinský název: Genferone
 • Kód ATX: L03AB05
 • Účinná látka: Interferon lidský rekombinantní alfa-2b (interferon alfa-2b)
 • Výrobce: CJSC "BIOKAD", RF

Složení

1 čípek (čípky) obsahuje: rekombinantní lidský alfa-2b interferon - 500 000 IU nebo 1 000 000 IU (v závislosti na dávce), taurin - 10,0 mg, benzokain - 55,0 mg.

Pomocné látky: makrogol 1500, dextran 60 000, polysorbát 80, kyselina citrónová, emulgátor T2, hydrocitrát sodný, tuhý tuk, čištěná voda.

Formulář vydání

Svíčky jsou bílé nebo světle žluté. Mají válcový tvar, špičatý konec, homogenní v podélném řezu, ale jsou povoleny vzduchové inkluze.

K dispozici v kartonových obalech, uvnitř jednoho takového balení 1 nebo 2 kontury obsahující 5 čípků.

Farmakologický účinek

Genferon má imunomodulační, antiproliferativní, antibakteriální, antivirový, lokální anestetický účinek, regenerační účinek.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Kombinovaný účinek Genferonu je způsoben složkami v jeho složení, které mají lokální a systémový účinek.

Genferon obsahuje lidský rekombinantní interferon alfa-2b. Je syntetizován geneticky upraveným modifikovaným kmenem mikroorganismu Escherichia coli.

Interferon alfa-2b je imunomodulátor a má také antiproliferační, antivirový a antibakteriální účinek. Tyto účinky jsou způsobeny stimulačním účinkem léčiva na intracelulární enzymy, které inhibují reprodukci viru. Interferon zvyšuje buněčnou imunitu aktivací řady markerů zabíjecích buněk, urychluje dělení B-lymfocytů a jejich syntézu protilátek, zvyšuje aktivitu systému monocytů a makrofágů a zvyšuje rozpoznatelnost infikovaných a nádorových buněk. V důsledku toho se zvyšuje účinnost boje těla proti virům, bakteriím, parazitům a rakovinným buňkám. Také pod vlivem interferonu je aktivace slizničních bílých krvinek, které se podílejí na potlačování patologických ložisek.

Taurin normalizuje metabolické procesy ve tkáních, podporuje jejich regeneraci, reaguje s volnými radikály kyslíku, neutralizuje je a chrání tkáně před poškozením. Interferon je méně náchylný k rozpadu a trvá déle v důsledku přítomnosti taurinu.

Benzokain (anestezin) je lokální anestetikum. Mění permeabilitu cytoplazmy neuronů pro ionty sodíku a vápníku, v důsledku čehož je nejen blokováno vedení nervových impulsů podél axonů, ale je také inhibován proces tvorby nervových impulsů. Benzokain má pouze lokální účinek a není absorbován do systémového oběhu.

Při použití rektálního genferonu dosahuje biologická dostupnost více než 80%. To umožňuje dosáhnout jak lokálních, tak výrazných imunomodulačních účinků na stupnici celého organismu. Při vaginálním použití je díky vysoké koncentraci léčiva v centru pozornosti infekce a jeho fixaci na sliznicích dosaženo znatelného lokálního antivirového, antibakteriálního a antiproliferačního účinku, ale v tomto případě je systémový účinek (v důsledku malé adsorpční kapacity slizničních vnitřních pohlavních orgánů) nevýznamný. Maximální koncentrace interferonu v krvi je detekována 4-6 hodin po užití léčiva. Vylučuje se hlavně ledvinami. Poločas je 12 hodin, což znamená, že je nutné užívat lék 2x denně.

Indikace pro použití

Indikace pro použití svíček Genferon zahrnuje rektální nebo vaginální (v dávkách 500 tisíc IU nebo 1 milion IU) jejich použití, z nichž se používají děti stejného jména (Genferon Light) při léčbě odpovídajících nekomplikovaných onemocnění u dětí, stejně jako jejich analogů v různých formách. (například mast, sirup nebo tablety).

V jiných případech se Genferon používá u pacientů s komplexní léčbou onemocnění močového systému infekčního zánětlivého charakteru u dospělých:

Také odůvodnil použití drogy pro drozd (vaginální kandidóza).

Kontraindikace

Hypersenzitivita na interferon nebo jiné látky, které jsou součástí léčiva, je kontraindikací jeho použití. Léčba léky je v prvních 12 týdnech těhotenství nepřijatelná. Generon by měl být také používán s opatrností u pacientů s exacerbací onemocnění imunitního systému.

Vedlejší účinky

Při léčbě léky v dávce 10 000 000 IU denně nebo více se zvyšuje možnost rozvoje následujících vedlejších účinků:

 • bolest hlavy - z centrálního nervového systému;
 • leukopenie, trombocytopenie - z hematopoetického systému;
 • systémové reakce (hypertermie, zvýšené pocení, zvýšená únava, bolesti svalů a kloubů, ztráta chuti k jídlu).

Můžete zaznamenat alergické reakce: kožní vyrážku, svědění. Tyto příznaky jsou reverzibilní a vymizí do 72 hodin po ukončení léčby.

Pokyny pro svíčky Genferon

Návod k použití Genferon vysvětluje, že délka léčby, dávkování a způsob podání jsou určeny ošetřujícím lékařem a závisí na konkrétním onemocnění. Návod k použití svíčky Genferon a návod pro děti Genferon téměř totožný s navrhovanými schématy užívání léku. Rektální nebo vaginální způsob podávání léčiva však není vždy vhodný pro děti, takže v některých případech stojí za to přemýšlet o přechodu na analoga Genferonu s jinými způsoby podání (tablety, masti, sirup).

Lék se používá vaginálně nebo rektálně.

Při léčbě onemocnění urinogenitálního systému infekčního zánětlivého charakteru u žen se doporučuje podávání 1 čípku (500 000 IU nebo 1 000 000 IU, v závislosti na formě onemocnění) vaginálně nebo rektálně (v závislosti na formě onemocnění) 2 dny denně po dobu 10 dnů. V případě dlouhodobých a chronických forem je možné podávat každý druhý den 1 svíčku. V tomto případě bude léčba 1 až 3 měsíce.

Použití 1 čípku (500 000 IU) intravaginálně ráno a 1 čípky (1000000 IU) rektálně večer současně s intravaginálním použitím antibakteriálních čípků je oprávněné v případě vážného infekčního zánětlivého procesu ve vnitřních pohlavních orgánech.

Léčba onemocnění urogenitálního traktu infekčního zánětlivého charakteru u mužů je snížena na následující léčebný režim: 1 svíčka se používá rektálně (dávka závisí na formě onemocnění) 2x denně po dobu 10 dnů.

Předávkování

K dnešnímu dni žádné údaje o případech předávkování Genferon. Pokud náhodou bylo současně zavedeno velké množství svíček, je nutné přestat užívat lék na jeden den. Po stanovené době můžete znovu začít aplikaci přípravku Genferon podle určeného schématu.

Interakce

Vitaminy C a E zvyšují účinek složek Genferonu. Benzokain snižuje baktericidní a bakteriostatickou aktivitu sulfonamidů. Narkotická analgetika často zvyšují účinky benzokainu.

Podmínky prodeje

V Rusku a na Ukrajině lze Genferon zakoupit v lékárně pouze na lékařský předpis.

Podmínky skladování

Přípravek musí být skladován na tmavém místě nepřístupném pro děti v rozmezí teplot 2-8 ° C.

Doba použitelnosti

Doba použitelnosti - 24 měsíců. Nepoužívejte lék po uplynutí doby použitelnosti (uvedené na obalu).

Zvláštní pokyny

Genferon je nejúčinnější, pokud se používá současně s antimikrobiálními léky.

Na bezpečnost používání léku na menstruaci nejsou žádné spolehlivé údaje. Proto by měl být během menstruace používán s opatrností.

Analogy Genferonu

Bezprostředně stojí za zmínku, že analogy prezentované v našich lékárnách jsou levnější než samotný Genferon a ve většině případů je dostupná cena analogů s jejich ukrajinským původem.

Takže, co může nahradit svíčky Genferon:

 • plné analogy účinné látky a forma uvolňování - Vitaferon, Viferon, Viferon-Feron, Laferobion, Laferon Farbiotek, Kipferon;
 • analogy účinné látky - Alpharekin, Alfaron, Bioferon, Virogel, Gerpferon, Grippferon, Introbion interferon alfa-2b, Intron A, Interoferobion interferon alfa-2b, Laferon Farmbiotek, Lipoferon, Okoferon, Realdiron a další.

Svíčky Genferon pro děti

Pro děti, instrukce o užívání drogy neukládají věkovou hranici jeho použití. Antivirové čípky pro děti do 7 let (pro kojence) jsou však lépe používány v dávce 125 000 IU a pro děti od 7 let v dávce 250000 IU, což odpovídá uvolňovací formě léku zvaného Genferon Light.

Kompatibilita s alkoholem

Nejsou k dispozici žádné údaje o účinku společného užívání alkoholu a přípravku Genferon, nicméně v komplexní terapii se často používá řada antibakteriálních léčiv, s nimiž je alkohol neslučitelný. Proto se doporučuje, aby se v průběhu léčby přípravkem Genferon v rámci vícesložkové terapie upustilo od užívání alkoholu.

S antibiotiky

Genferon je účinnější, pokud se užívá současně s antibakteriálními léky.

Svíčky Genferon během těhotenství

Instrukce říká, že je třeba korelovat přínosy léčby léčivem a riziko pro plod v případě potřeby použití přípravku Genferon. Ačkoli ve většině případů, použití drogy způsobí pozitivní recenze během těhotenství.

Ve druhém a třetím trimestru těhotenství (13-40 týdnů) použití je indikována jako část vícesložkového léčení chlamydie, genitální herpes, ureaplasmosis, cytomegalovirem infekce, Mycoplasma, člověk papillomavirus nákazu, bakvaginoza v přítomnosti příznaků nepohodlí, svědění a jiné pocity v dolních močových cest.

Recenze Genferon

Obecně platí, že recenze svíček Genferon, které lze číst na různých fórech, od neutrální až po pozitivní.

Mnoho recenzí a otázek je způsobeno kombinační terapií (zejména s vaginálními čípky) virových onemocnění urogenitálního systému u žen: lidského papilomaviru (HPV), cytomegaloviru, herpes viru. Pacienti uvádějí nejčastější výsledky léčby, když lékaři předepisují svíčky s 1 000 000 IU při léčbě HPV.

Časté zprávy o periodickém zvyšování teploty a zhoršování zdravotního stavu při používání svíček s dávkami pro dospělé u dětí (nedoporučeno).

Je třeba poznamenat, že otázka správného užívání léku během těhotenství musí být řešena přímo u svého lékaře.

Často se objevuje otázka srovnávací účinnosti přípravku Genferon a jeho analogů, například:

Co je lepší: Kipferon nebo Genferon?

Kipferon a Genferon, jejichž odlišnosti nejen ve složení, ale také ve svědectví, jsou často předepisovány v komplexní terapii onemocnění genitourinárního systému, zatímco názory pacientů bývají účinnější.

Co je lepší: Viferon nebo Genferon?

Objektivně jsou mezi přípravky Viferon a Genferon v rámci přípravků nepatrné rozdíly (Viferon obsahuje vitamin C, který chrání interferon před rychlou denaturací v konečníku), jinak jsou identické (indikace a léčebné režimy) a názory obyčejných lidí jsou založeny spíše na recenzích od přátel a známých, než na prokázaných skutečnostech užívání těchto léčiv.

Cena Genferon

Pro Rusko, průměrná cena Genferon svíčky na 1 milion IU je 490 rublů, a svíčky na 500 tisíc IU stojí asi 370 rublů. V závislosti na regionu, tam je také žádný významný splash v ceně, například v Moskvě cena Genferon 500.000 IU se pohybuje od 340 do 380 rublů, a v Omsku - od 360 do 370 rublů.

Ukrajina nám nabízí vyšší ceny vhodných léků. Kolik to stojí koupit Genferon v ukrajinské lékárně? Nákup bude stát asi 2 krát dražší než v Rusku, a pro Genferon bude činit 1 000 000 IU v průměru 190 hřiven. Náklady na svíčky dávkování 500.000 IU se blíží 160 hřivny.

Pacienti nejsou vždy spokojeni s rektální a vaginální cestou podávání léku a v některých případech mohou být svíčky nahrazeny tabletami, masti nebo injekcemi podobného složení.

Genferon ® Light (Genferon Lite)

Aktivní složka:

Obsah

Farmakologické skupiny

Nosologická klasifikace (ICD-10)

Složení

Popis lékové formy

Vaginální nebo rektální čípky: bílé nebo bílé se žlutavým nádechem, válcovitého tvaru se špičatým koncem, homogenní v podélném řezu. Při řezu je povolena přítomnost vzduchové tyče nebo nálevkovitého vybrání.

Nosní dávka: transparentní, bezbarvá nebo světle žlutá kapalina, bez viditelných mechanických nečistot.

Farmakologický účinek

Farmakodynamika

Rektální nebo vaginální čípky, nosní sprej. Obecné údaje.

Genferon ® Light je kombinovaný lék, jehož účinek je způsoben složkami, které ho tvoří.

Přípravek Genferon® Light obsahuje rekombinantní lidský interferon alfa-2b, produkovaný kmenem bakterie Escherichia coli, do kterého byl zaveden gen interferonu alfa-2b lidským genetickým inženýrstvím.

Interferon alfa-2b má antivirový, imunomodulační, antiproliferativní a antibakteriální účinek. Antivirový účinek je zprostředkován aktivací řady intracelulárních enzymů, které inhibují virovou replikaci. Imunomodulační účinek se projevuje především zvýšením reakcí imunitního systému zprostředkovaných buňkami, což zvyšuje účinnost imunitní reakce proti virům, intracelulárním parazitům a buňkám, které prošly transformací nádoru. Toho je dosaženo aktivací CD8 + zabíječských T buněk, NK buněk (buněk přirozených zabíječů), zesílením diferenciace B-lymfocytů a jejich tvorbou protilátek, aktivací systému monocytů a makrofágů a fagocytózy, jakož i zvýšením exprese molekul typu I hlavního histokompatibilního komplexu, což zvyšuje pravděpodobnost rozpoznávání infikovaných buněk buňkami imunitního systému. Aktivace leukocytů obsažených ve všech vrstvách sliznice pod vlivem interferonu zajišťuje jejich aktivní účast na eliminaci patologických ložisek; Kromě toho je v důsledku působení interferonu dosaženo obnovení produkce sekrečního Ig. Antibakteriální účinek je zprostředkován reakcemi imunitního systému, které jsou zvýšeny pod vlivem interferonu.

Taurin přispívá k normalizaci metabolických procesů a regeneraci tkání, má membránové stabilizační a imunomodulační účinky. Taurin je silný antioxidant a přímo reaguje s aktivními formami kyslíku, jehož nadměrné hromadění přispívá k rozvoji patologických procesů. Taurin pomáhá chránit biologickou aktivitu interferonu, což zvyšuje terapeutický účinek léčiva.

Farmakokinetika

Rektální nebo vaginální čípky

Při rektálním podání léčiva existuje vysoká biologická dostupnost (více než 80%) interferonu, a proto se dosahuje jak lokálních, tak výrazných systémových imunomodulačních účinků; s intravaginálním použitím v důsledku vysoké koncentrace v centru pozornosti infekce a fixace na buňkách sliznice vaginy, je dosaženo výrazného lokálního antivirového, antiproliferačního a antibakteriálního účinku, zatímco systémový účinek v důsledku nízké absorpční kapacity sliznice vaginy je zanedbatelný. Cmax sérového interferonu je dosaženo 5 hodin po podání léku. Hlavní cestou eliminace je ledvina. T1/2 je 12 hodin, což vyžaduje použití léčiva 2x denně.

S intranasálním použitím v důsledku vysoké koncentrace v centru pozornosti infekce je dosaženo výrazného lokálního antivirového a imunostimulačního účinku.

Systémová absorpce léčiva mírně - nízká biologická dostupnost léčiv s intranazálním podáním je spojena s fungováním speciální rodiny proteinů z 25 proteinů, které tvoří sliznici nosní dutiny a které řídí transport všech molekulárních a buněčných objektů, které pronikají sliznicí.

Současně určité množství léčiva vstupuje do systémové cirkulace, čímž se dosahuje systémového imunomodulačního účinku.

Indikace léku Genferon ® Light

Vaginální nebo rektální čípky

jako součást komplexní terapie, léčby ARVI a dalších infekčních onemocnění bakteriální a virové etiologie u dětí;

pro léčbu infekčních a zánětlivých onemocnění urogenitálního traktu u dětí a žen, včetně těhotné ženy, na pozadí specifické terapie předepsané a kontrolované lékařem.

Sprej nasální

prevence a léčení chřipky a ARVI u dospělých a dětí starších 14 let.

Kontraindikace

Vaginální nebo rektální čípky

individuální intolerance na interferon a další látky, které tvoří léčivo;

I trimestr těhotenství.

Sprej nasální

přecitlivělost na interferon alfa-2b nebo jiné složky léčiva;

děti do 14 let.

Vaginální nebo rektální čípky

Exacerbace alergických a autoimunitních onemocnění

Sprej nasální

Pacienti trpící krvácení z nosu.

Použití v průběhu březosti a laktace

Vaginální nebo rektální čípky

Klinické studie prokázaly účinnost a bezpečnost použití přípravku Genferon® Light u žen ve věku 13–40 týdnů těhotenství. Použití v prvním trimestru těhotenství je kontraindikováno. Během laktace nejsou žádná omezení.

Sprej nasální

Aplikace po celou dobu těhotenství je povolena.

Vedlejší účinky

Vaginální nebo rektální čípky

Lék je dobře snášen. Velmi vzácně (frekvence méně než 1 z 10 000 případů) - existují ojedinělé zprávy o případech alergických reakcí. Tyto jevy jsou reverzibilní a vymizí do 72 hodin po ukončení podávání. Pokračování léčby je možné po konzultaci s lékařem.

Dosud nebyly pozorovány žádné závažné nebo život ohrožující vedlejší účinky.

Sprej nasální

Vedlejší účinky nebyly zaznamenány.

Interakce

Vaginální nebo rektální čípky

Genferon ® Light je nejúčinnější jako součást komplexní terapie. V kombinaci s antibakteriálními, fungicidními a antivirotiky lze pozorovat vzájemné zesílení účinku, což umožňuje dosáhnout vysokého celkového terapeutického účinku.

Sprej nasální

Dávkování a podávání

Vaginální nebo rektální čípky: vaginálně, rektálně.

Způsob podání, dávkování a doba trvání závisí na věku, specifické klinické situaci. U dospělých a dětí starších 7 let se Genferon® Light používá v dávce 250000 IU interferonu alfa-2b na čípky. U dětí mladších 7 let, včetně kojenců, je bezpečné užívat léčivo v dávce 125 000 IU interferonu alfa-2b na čípky. U žen, které jsou těhotné ve věku 13–40 týdnů, se léčivo používá v dávce 250000 IU interferonu alfa-2b na čípky.

Doporučené dávky a léčebné režimy

SARS a další akutní virové onemocnění u dětí: 1 supp. rektálně 2x denně s 12hodinovým intervalem paralelně s hlavní terapií po dobu 5 dnů. Pokud po 5denní době léčby nezmizí příznaky nemoci nebo se stanou výraznějšími, pacient by se měl poradit s lékařem. Podle klinických indikací je možné opakovat průběh léčby po 5denním intervalu.

Chronické infekční a zánětlivé onemocnění virové etiologie u dětí: 1 supp. rektálně 2x denně s 12hodinovým intervalem současně se standardní terapií po dobu 10 dnů. Pak 1–3 měsíce - 1 supp. rektálně v noci každý druhý den.

Akutní infekční a zánětlivá onemocnění urogenitálního traktu u dětí: 1 supp. rektálně 2krát denně s 12hodinovým intervalem po dobu 10 dnů, na pozadí specifické léčby předepsané a pod dohledem lékaře.

Infekční a zánětlivá onemocnění urogenitálního traktu u těhotných žen: 1 supp. (250 000 IU) vaginálně 2krát denně s 12hodinovým intervalem po dobu 10 dnů na pozadí specifické léčby předepsané a pod dohledem lékaře.

Infekční a zánětlivá onemocnění urogenitálního traktu u žen: 1 supp. (250000 IU) vaginálně nebo rektálně (v závislosti na povaze onemocnění) dvakrát denně s intervalem 12 hodin po dobu 10 dnů na pozadí specifické terapie předepsané a sledované lékařem. S prodlouženými formami 3x týdně každý druhý den, 1 supp. během 1–3 měsíců

Nosní dávka: intranasálně, podáním aerosolu 1 dávka (1 dávka = 1 krátký stisk na dávkovač).

Při prvních příznacích onemocnění se Genferon® Light podává intranasálně po dobu 5 dnů, jedna dávka (jedna tiskne na dávkovač) do každé nosní pasáže třikrát denně (jedna dávka je přibližně 50 000 IU interferonu alfa 2b, denní dávka nesmí překročit 500 000 IU).

Při kontaktu s pacientem s ARVI a / nebo během hypotermie se léčivo podává podle uvedeného schématu dvakrát denně po dobu 5-7 dnů. V případě potřeby se opakují preventivní kurzy.

Pokyny pro aplikaci rozprašováním

1. Odstraňte ochranný kryt.

2. Před prvním použitím dávkovač několikrát tiskněte, dokud se neobjeví tenká tryska.

3. Při aplikaci držet láhev ve svislé poloze.

4. Injekci léčiva stříkáním stříkačky jednou do každého nosního průchodu.

5. Po použití zavřete dávkovač ochranným víčkem.

Aby se zabránilo šíření infekce, doporučuje se individuální použití.

Předávkování

Vaginální nebo rektální čípky

Případy předávkování Genferon ® Light nejsou registrovány. V případě náhodného jednorázového podání většího počtu čípků, než bylo předepsáno lékařem, by další podávání mělo být přerušeno na dobu 24 hodin, po které může být léčba obnovena podle předepsaného režimu.

Sprej nasální

Případy předávkování Genferon ® Light nebyly hlášeny.

Zvláštní pokyny

Vaginální nebo rektální čípky

Dopad na schopnost řídit vozidla a mechanismy. Genferon ® Light neovlivňuje výkon potenciálně nebezpečných činností, které vyžadují zvláštní pozornost a rychlé reakce (řízení vozidel, stroje atd.).

Formulář vydání

Vaginální nebo rektální čípky, 125 000 IU + 5 mg, 250000 IU + 5 mg. 5 supp. v blistru z hliníkové fólie nebo PVC fólie. 1 nebo 2 blistry v krabici.

Sprej nasální. Pro 100 dávek v láhvi z tmavého skla, uzavřený dávkovač s ochranným víčkem. 1 fl. v kartonu.

Výrobce

CJSC „BIOKAD“, 198515, Rusko, Petrohrad, okres Petrodvortsovy, osada Strelna, ul. Communications, 34, Lit. A.

Vyrobeno: CJSC "BIOKAD", Rusko, 143422, Moskevská oblast, Krasnogorsk okres, s. Petrovo-Far.

Tel: (495) 992-66-28; fax: (495) 992-82-98.

Nároky na lék zaslané Státnímu ústavu pro standardizaci a kontrolu lékařských biologických preparátů FSBI. L.A. Tarasevich Ministerstvo zdravotnictví Ruska: 119002, Moskva, st. Sivtsev Vrazhek, 41.

Tel: (499) 241-39-22; fax: (499) 241-92-38.

e-mail: [email protected] a na adresu výrobce.

Obchodní podmínky lékárny

Vaginální nebo rektální čípky 125 000 IU + 5 mg. Přes přepážku.

Vaginální nebo rektální čípky 250000 IU + 5 mg. Podle receptu.

Sprej nasální. Přes přepážku.

Podmínky skladování přípravku Genferon ® Light

Uchovávejte mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti léku Genferon ® Light

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Genferon svíčky: návod k použití pro děti, cena, recenze, analogy

Svíčky Genferon je lék s imunomodulačními účinky, který je předepsán pro léčbu infekčních a zánětlivých onemocnění při léčbě pohlavních orgánů.

Forma dávkování

Genferon je dostupný ve formě čípků pro podávání rektálním nebo vaginálním prostředkem. Pro děti od nuly do sedmi let zahrnuje přípravek IFN-alfa-2b 125000ME a 5 mg taurinu.

Popis a složení

Svíčky mají válcový tvar s kuželovitým koncem bílé nebo světle béžové barvy, s podélným řezem je hmota ve své struktuře homogenní, i když na základně je možná malá prohloubení.

Přicházejí ve třech formách:

 1. 1 čípek obsahující aktivní složky: interferon alfa-2b lidský rekombinant - 250 000 IU; taurin - 0,01 g, benzokain - 0,055 g; pomocné složky: dextran 60 000, makrogol 1500, polysorbát 80, emulgátor T2, hydrocitrát sodný, kyselina citrónová, čištěná voda, žáruvzdorný tuk, nezpůsobující lokální alergické reakce.
 2. 1 čípek obsahující účinné látky: lidský rekombinantní interferon alfa-2b - 500 000 IU; taurin - 0,01 g, benzokain - 0,055 g; pomocné složky: dextran 60 000, makrogol 1500, polysorbát 80, emulgátor T2, hydrocitrát sodný, kyselina citrónová, čištěná voda, žáruvzdorné tuky.
 3. 1 čípky obsahující účinné látky: interferon alfa-2b lidský rekombinantní -1 000 000 ME; taurin - 0,01 g, benzokain - 0,055 g;

Pomocné složky: dextran 60 000, makrogol 1500, polysorbát 80, emulgátor T2, hydrocitrát sodný, kyselina citrónová, čištěná voda, žáruvzdorné tuky.

Genferon Light pro děti je dobře snášen dětmi, bezpečný v dětství. Lék předepisují pediatrové v komplexní léčbě akutních respiračních virových infekcí.

Formická skupina léčiva

Svíčky Generone označuje imunomodulační činidla, interferony.

Indikace pro použití

Svíčky Genferon Světlo předepisuje dětský lékař dětem s komplexní léčbou různých akutních respiračních virových infekcí a infekčních onemocnění, akutních virových respiračních onemocnění a těch, které jsou bakteriální a virové povahy, a onemocnění spojených s infekčním zánětem urologických a pohlavních orgánů.

Rektální podávání léčiva poskytuje rychlou absorpci do lidského těla. Léčivé složky vstupují přímo do krve a nejsou absorbovány játry. Tento způsob podávání léků je šetrný jak pro děti, tak i pro osoby s různým onemocněním jater.

Kontraindikace

Svíčky Genferon nejsou jmenovány, pokud má dítě individuální intoleranci na jednotlivé složky a složky léčiva. Při autoimunitních a alergických onemocněních neexistují žádné kontraindikace, nicméně u osob v této kategorii je lék předepisován s opatrností.

Dávkování a podávání

Genferon Lehké čípky se doporučují pro podávání léčiva rektálním nebo vaginálním lékem.

Po důkladném vyšetření dítěte, průzkumu rodičů a na základě získaných výsledků krevních a močových testů může pediatr předepsat Genferonu jako léčbu jakéhokoliv onemocnění. Minimální dávka 125 000 jednotek je předepsána pro kojence a děti do 7 let a po 250 letech minimální dávka 250 000 kusů.

Protože léčivo patří k imunostimulačním činidlům, je zvláště účinné v počátečních stadiích v případech akutních respiračních virových infekcí, chronických a jiných virových zánětlivých onemocnění, zejména v akutní formě u dětí. Lék je předepsán v jednom čípku ráno a večer, takže časový interval mezi užitím léku je nejméně dvanáct hodin. Nejčastěji léčba trvá pět až deset dní. Opakovanou léčbu lze opakovat na doporučení pediatra až po pěti až sedmi dnech. Pokud je nutné podporovat imunitní systém, lékař může předepsat lék jednu svíčku před spaním na tři měsíce.

U onemocnění urogenitálních orgánů a infekčních zánětů u dětí trvá léčba čípky Genferon deset dní dvakrát denně s intervalem dvanácti hodin.

Vedlejší účinky

Při testování léku a jeho dalším použití nebyly identifikovány žádné vedlejší účinky. U některých subjektů však došlo k příznakům, jako jsou:

 • Chill, horečka, pocení;
 • Menší svědění v oblasti umístění čípků;
 • Alergická vyrážka na kůži;
 • Bolest kloubů a svalů;
 • Bolesti hlavy;
 • Únava, slabost;
 • Snížená chuť k jídlu;
 • Ve vzácných případech se vyvíjí trombóza a leukocytopenie.

Tyto příznaky se zpravidla mohou vyskytnout při předávkování lékem. Pokud se náhle objeví podobné příznaky, je nutné léčbu přerušit a kontaktovat svého primárního pediatra, který vám předepíše novou léčbu.

Interakce s jinými léky

Vzhledem k tomu, že Genferon je imunostimulačním činidlem, je velmi dobře kombinován s jinými léky (antibiotiky nebo antimikrobiálními látkami) a zároveň zvyšuje jejich terapeutický účinek. Analgetika a anticholinesterázová léčiva zlepšují účinek přípravku Genferon. Tyto léky tak mohou být kombinovány pro zlepšení účinnosti léčiv. Před použitím byste se však měli poradit se svým lékařem.

Zvláštní pokyny

Lék neovlivňuje pozornost a rychlost reakcí u dítěte.

Děti, které jsou náchylné k alergickým reakcím, stejně jako autoimunitní onemocnění v exacerbačním stadiu svíčky, Genferon předepisuje lékař s opatrností.

Geneferon je nejúčinnější při užívání antibiotik a jiných antimikrobiálních látek.

Při absenci kontraindikací genferonu mohou být přijímány vitamíny C a E.

Předávkování

Vzhledem k tomu, že se čípky Genferon podávají ve 12hodinových intervalech, nebyly zjištěny případy předávkování. Pokud bylo z nějakého důvodu dítěti podáno více čípků než předepsaný pediatr, léčba by měla být přerušena na 24 hodin. Po jednom dni by mělo být užívání léku obnoveno.

Podmínky skladování

Přípravek Genferon se nedoporučuje používat po dvou letech ode dne vydání. Lék je nutné skladovat na místě, které je obtížné pro děti v chladničce při teplotách od +2 do + 8 ° C. Chraňte lék před přímým slunečním zářením a topnými tělesy v místnosti.

Analogy léčiva

Genferon, stejně jako jakýkoli jiný lék, má analogické složení, které je podobné složení účinných látek a způsobu jejich působení na lidské tělo. Nejoblíbenějšími analogy genferonu jsou viferon a kipferon.

 • Viferon obsahuje ve svém složení vitamin E a kyselinu askorbovou, která zvyšuje imunitu, ale může vyvolat alergickou reakci. Online lékárny Viferon levnější Genferon 100 rublů.
 • Kipferon je totožný se složením Genferonu, dražší než Genferon o 100 rublů.

Který z interferonů si vybrat pro léčbu dítěte, pouze pediatr bude radit.

Cena léku

Náklady na léky se pohybují od 155 do 277 rublů.