Kolik je cena bylinného sirupu

Domů »Kašel» Kolik je gerbion cena za kašel

Herbion ze suchého a mokrého kašle - jak se chovat?

Kašel je bezpodmínečný reflex, obranná reakce těla proti dráždivým látkám v dýchacích cestách - hnis, hlen, hlen, sputum nebo cizí těleso. U různých onemocnění - od běžné nachlazení až po závažnou pneumonii - je kašel příznakem výskytu virového, infekčního nebo onkologického onemocnění dýchacích orgánů, mediastina.

Ke zmírnění suchého kašle a jeho převedení na mokrý kašel, stejně jako k rychlejšímu čištění průdušek ze sputa při mokrém kašli - dnes jsou široce používány dva typy sirupů proti kašli ze série Gerbion. V tomto článku podrobně vysvětlíme, jak používat Herbion pro suchý kašel a Herbion pro mokrý kašel pro děti i dospělé.

Typy sirupů, které je třeba použít?

Plantain Gerbion Sirup je sirup, který se nejčastěji používá k léčbě dětí, protože je přirozeným prostředkem pro suchý neproduktivní kašel, na rozdíl od antitusických a expektorančních léků pro suchý kašel, nemá centrální účinek. To může být také přijato dospělými v nepřítomnosti alergie na složky léku. Při použití léku na suchý kašel, hodnocení od většiny těch, kteří se tento lék jsou pozitivní.

Sypaný bylinný bylinný olej - expektoranci pro mokrý kašel s obtížně vylévacím viskózním sputem. Pomáhá zlepšovat vypouštění sputa. Také pro většinu lidí, kteří užívají tento lék, pomáhá jim rychleji se zotavit z různých nemocí doprovázených mokrým kašlem.

Bylinný sirup s jitrocelem

Bylinný sirup s prvosenka

 • Děti od 2 let jako bezpečný lék proti kašli
 • Pro často nemocné děti, protože Gerbionovy sirupy pro děti mají imunomodulační vlastnosti, chrání epitel dýchacích cest před poškozením, zvyšují odolnost organismu.

Skutečnost, že tyto léky jsou rostlinného původu, vůbec neznamená, že mohou být používány bez lékařského předpisu, zejména u dětí. Použití jakéhokoli léku by mělo být prováděno pouze pod dohledem ošetřujícího lékaře nebo pediatra.

Suchý kašel

Složení: 5 ml. - 1 kopeček sirupu obsahuje:

 • Vitamin C
 • Výtažek z bylinek byliny 1: 5
 • Extrakt vodního květu 1: 5

Farmářská skupina: V návodu pro gerbion pro suchý kašel s jitrocelem se uvádí, že se jedná o kombinovaný bylinný přípravek s protizánětlivými a expektoračními vlastnostmi.
Farmakologický účinek:

 • Trávníková travina obsahuje ve svém složení iridoidní glykosidy -aucubus, díky nimž má vodný extrakt plantejnu změkčující účinek při zánětlivých onemocněních horních cest dýchacích, jakož i bakteriostatický účinek. Přítomnost hlenu v extraktu trávy má suchý, neproduktivní účinek proti kašli, který ho chrání před dráždivými látkami, které způsobují bolest v krku a kašel.
 • Mallow květiny také obsahují hlen, antokyanic glycoside malvin a taniny, oni mají místní obklopující vlastnost, zklidnit kašel způsobený podrážděním sliznice.
 • Vitamin C - posiluje imunitní reakci na patogeny, které způsobují zánět horních cest dýchacích, urychluje obnovu, obnovu tkání a buněk.

Během užívání léku může dojít ke zvýšení kašle - je to normální stav, se sputem zkapalněným a rychlejším vylučováním z dýchacího ústrojí, spíše k regeneraci. Lék zabraňuje stagnaci sputa v průduškách a snižuje růst patogenních mikroorganismů.
Indikace pro použití: Plantain Gerbion sirup se používá pro suchý kašel spojený s infekcemi horních dýchacích cest, pro nachlazení virů a pro suché kuřáky.

Účinek na plod: Během těhotenství a krmení může být užíván jitrocelový sirup, nicméně není dostatek studií o účinku léku na plod a na dítě v léčbě kojící matky.

Kontraindikace:

 • Přecitlivělost na složky sirupu
 • Alergie na bylinky, zejména jitrocel a mallow květiny
 • Intolerance fruktózy
 • Děti do 2 let.

Dávkování: Sirup Gerbion Plantain se aplikuje uvnitř:

 • Děti 2-7 let - 3 p / den pro 1 odměrku
 • Děti 7-14 let - 3 p / den pro 1-2 kopečky
 • Dospělí a děti od 14 let - 3-5 p / den, 2 lopatky

Lék by měl být po jídle omyt dostatečným množstvím vody, teplých nápojů, čaje. Průběh léčby je obvykle 10-20 dnů.
Nežádoucí účinky: Jsou možné alergické reakce, jako jsou vyrážky, otok, svědění, dermatitida a zvracení nebo nevolnost, a jeho užívání by mělo být přerušeno.
Interakce s jinými léky: suchý sirup proti kašli Gerbion s jitrocelem by neměl být používán současně s antitusiky, které snižují tvorbu sputa, protože to ztěžuje vylučování a vykašlávání zkapalněného sputa.
Další pokyny: Jako v 1 odměrka 5 ml. obsahuje 4 gramy sacharózy, mělo by být zváženo u lidí s diabetem.
Cena: Herbion sirup pro suchý kašel v průměru v lékárnách stojí 200-230 rublů.

Bylinný sirup s mokrým kašlem

Složení: 5 ml mokrého sirupu proti kašli obsahuje:

 • Mentol
 • Extrakt kořenové vody prvosenka 1: 3.3
 • Extrakt z tymiánových bylinek 1: 3.3

Farmakologický účinek: Pokyny pro Herbion pro mokrý kašel ukázaly, že se jedná o prvorozený sirup, který je kombinací vykašlávacích léků rostlinného původu.

 • Extrakt z pupalky - obsahuje velké množství saponinů, které mají výrazný vykašlávací účinek.
 • Mentol, jeho analgetické a antiseptické působení se často používá při léčbě sinusitidy a bronchitidy.
 • Extrakt tymiánu, který obsahuje tymiánový esenciální olej, je bronchospasmolytikum, které uvolňuje hladké svaly dýchacích cest a má také expektorační vlastnosti. Olej, pokud je užíván, se vylučuje hlavně plicemi, což přispívá k sekreci hlenu a úlevě od vykašlávání. Thymol, který je součástí esenciálního oleje, má výrazný antiseptický účinek.

Herbion s prvosenka - má protizánětlivý, vykašlávací, antimikrobiální účinek, ředí sputum, přispívá k jeho lepšímu vypuštění.
Indikace pro použití: používá se jako vykašlávání při komplexní léčbě:

 • ARVI, chřipka, zima se spastickým kašlem
 • Bronchitida, tracheobronchitida, tracheitida - zánětlivá onemocnění horních cest dýchacích, kdy je husté, obtížně vypouštěné sputum.

Vliv na plod: Dosud nejsou k dispozici žádné údaje o bezpečnosti užívání léku s prvorozencem během těhotenství a laktace, zejména se nedoporučuje používat prvorozený sirup v prvním trimestru těhotenství.
Kontraindikace:

 • Nemůžete brát pupalkový sirup, pokud jste již zaznamenali alergické reakce na jakékoliv složky léku.
 • S intolerancí fruktózy a cukrovkou.
 • V případě galaktózy, syndromu absorpce glukózy nebo izomaltázy, vrozený nedostatek sacharózy.
 • Děti do 2 let, stejně jako dříve v případě obstrukční laryngitidy u dítěte (falešný záď).

Dávkování:

 • Děti 2-7 let - 3 p / den pro 1 odměrku
 • Děti 7-14 let - 3 p / den pro 1-2 kopečky
 • Dospělí a děti od 14 let - 3-4 p / den, 2 lopatky

Po jídle se lék zapije dostatečným množstvím tekutiny.
Vedlejší účinky: Při užívání velkých dávek bylinných přípravků, které obsahují saponiny, existují některé poruchy trávicího systému - průjem, zvracení, nevolnost. Pokud se u Vás objeví alergická reakce nebo zvracení, průjem, měli byste přestat přípravek používat a informovat o tom svého lékaře.
Další pokyny: v 5 ml. sirup, to znamená, že 1 odměrka obsahuje 3,2 gramu. sacharózy.
Cena: Herbion sirup pro mokrý kašel v průměru v lékárnách stojí 200-230 rublů.

Primrose bylinný sirup. Návod k použití, recenze, popis

Kašel je problém, kterému téměř každý člověk pravidelně čelí, ať je to dítě, dospělý nebo starší osoba. Samozřejmě, v moderním farmakologickém trhu, můžete najít spoustu nástrojů, které vám pomohou vyrovnat se s kašlem. A lék "Gerbion primrose sirup", který má vykašlávání vlastnosti a má pouze přírodní, bylinné složky, je považován za poměrně efektivní. Co přesně je součástí drogy? Jaký vliv to má na tělo? Kolik stojí lék? Odpovědi na tyto otázky budou zajímavé pro mnoho čtenářů.

Složení a uvolňovací forma léčiva

Tento lék je k dispozici ve formě tmavě hnědého viskózního sirupu se specifickým zápachem. Kapalina je sladká a chutná. Sirup se vloží do 150 ml tmavé skleněné láhve.

Základem drogy jsou přírodní složky rostlinného původu. Aktivní jsou zejména kapalné extrakty z kořenů jarní pupalky a bylinky tymiánové, stejně jako levomentol.

Pokud jde o pomocné látky, při výrobě použitých látek: čištěná voda, methylparahydroxybenzoát, sacharóza a propylparahydroxybenzoát.

Mimochodem, po otevření lahvičky je doba použitelnosti léku pouze jeden měsíc. Je žádoucí skladovat na tmavém suchém místě při teplotě 15-25 ° C.

Jaké vlastnosti má lék?

Primrose Herbion Syrup je kombinací antitusika rostlinného původu. Samozřejmě, léčivé rostliny, které tvoří lék, mají velmi užitečné vlastnosti. Například extrakt z pupalky poskytuje tělu vitamín C, triterpenové glykosidy a saponiny.

Saponiny zase zvyšují bronchopulmonální sekreci a zvyšují objem sputu, zkapalňují ho a usnadňují tak proces jeho vypouštění. Tyto látky také vytvářejí ochranný film na povrchu sliznice dýchacího traktu, který chrání receptory proti kašli před podrážděním, čímž potlačuje reflex kašle. S neproduktivním senilním kašlem, extrakt z pupalky nejen usnadňuje kašel, ale také zvyšuje krevní oběh v tkáních dýchacího systému.

Další účinnou látkou je thymol esenciálního oleje, který je obsažen v extraktu obyčejného tymiánu. Tato složka má antiseptické vlastnosti. Ovlivňuje také hladké svaly průdušek, uvolňuje ji a tím zabraňuje rozvoji bronchospasmu. Tymián také aktivuje řasy epitelu, což zase usnadňuje proces odstraňování sputa z dolních dýchacích cest. Mimochodem, tato rostlina má také antihelmintické, analgetické, diuretické a antispasmodické účinky.

Poslední účinnou látkou sirupu je mentol, který usnadňuje dýchání, zmírňuje záněty a zvyšuje účinek thymolu na tělo.

Základní indikace pro použití

Jak již bylo zmíněno, tento lék má výrazné vykašlávací vlastnosti. Proto je tento sirup předepsán za přítomnosti následujících problémů:

 • dráždivý kašel při onemocněních dýchacích cest, včetně tracheitidy a bronchitidy;
 • respirační onemocnění, která jsou doprovázena tvorbou viskózního sputa, výskyt obsedantního suchého nebo spastického kašle, podráždění sliznic dýchacích cest;
 • kašel způsobený různými vnějšími podněty, včetně tabákového kouře, průmyslového prachu atd.;
 • ošklivý senilní kašel.

Tento nástroj opravdu pomáhá zmírnit stav pacienta a vyrovnat se s záchvaty suchého kašle.

Medicína "Gerbion primrose sirup": návod k použití

Před zahájením terapie je samozřejmě nutné podstoupit lékařskou prohlídku. Specialista vám pomůže vybrat optimální dávkování a rozvrh podávání. Droga "Gerbion sirup primrose a tymián" by měl být opilý po jídle, pití alespoň sklenici teplé vody (to pomůže zabránit podráždění sliznic).

Součástí sirupu je plastová odměrka, jejíž celkový objem je 5 ml. Dospělí pacienti musí vzít tři lopatky 3-4 krát denně. Děti starší 14 let užívají 10 ml látky 3-4krát. Dávka pro děti 5-14 let je o něco menší - jedna taková lžička třikrát denně. Pro děti od 2 do 5 let se však 2,5 ml užívá 3x denně.

Trvání léčby určuje lékař, častěji však trvá 2-3 týdny na úplné uzdravení.

Existují nějaké vedlejší účinky?

Podle průzkumů a statistických studií přípravek Herbion Primrose Syrup zřídka způsobuje nežádoucí účinky. Někdy můžete vidět porušení zažívacího systému, zejména nevolnost, zvracení a průjem. Někdy terapie může vést k rozvoji alergické reakce, která je doprovázena vyrážkou, svěděním, kopřivkou, otokem sliznic a měkkých tkání. Pokud se objeví nějaké nesrovnalosti, je nutné přestat užívat sirup a poraďte se s lékařem.

Hlavní kontraindikace pro příjem

Ve skutečnosti, sirup "Gerbion" nemá tolik kontraindikací. Samozřejmě, není předepsán pacientům s přecitlivělostí na kteroukoli složku. Lék se nepoužívá k léčbě dětí mladších dvou let. U pacientů s diabetem by se neměl užívat sirup.

Do seznamu kontraindikací lze přičíst i některé další patologie. Zvláště není předepisován pacientům trpícím dědičnou intolerancí fruktózy, vrozeným nedostatkem sacharázy, ale také malabsorpčním syndromem glukózy a galaktosy. Také sirup by neměl být podáván dětem, které nedávno podstoupily ostrý záď. Kontraindikace je bronchiální astma.

Měli bychom také mluvit o těhotenství a kojení. V prvním trimestru je užívání tohoto přípravku zakázáno a další léčba je možná, ale pouze na lékařský předpis. Kojení v době léčby by mělo být rovněž ukončeno.

Bylinný sirup: cena a analogy

Samozřejmě, že finanční aspekt zajímá i pacienty. Čísla v tomto případě mohou kolísat, protože zde hodně záleží na výrobci, cenové politice lékárny, atd. Takže kolik bude Herbion sirup stojí? Průměrná cena je 350 rublů. Ale stojí za to pochopit, že pro celou léčbu budete s největší pravděpodobností potřebovat více než jednu láhev.

Z jednoho nebo druhého důvodu není lék Herbion Primrose Syrup vhodný pro některé pacienty. Existují analogy léčiv se stejnými farmakologickými vlastnostmi. Například za dobrý náhradník lze považovat sirup Dr. Mom nebo Herbionův břečťanový sirup. Lék může být také nahrazen prostředky jako "Pulmexin", "Travisil", "Mukaltin", "Flyuditek", "Tos-Mai". Samozřejmě, že ne všechny mají přírodní složení, ale pomáhají zmírnit suchý kašel.

Recenze sirupu proti kašli "Herbion"

Ve skutečnosti dnes lékaři často doporučují svým pacientům užívat lék Herbion Primrose Syrup. Recenze tohoto léku z větší části jsou pozitivní. Lékaři říkají opravdu viditelný efekt. Kromě toho je tento nástroj relativně bezpečný a vhodný pro léčbu dospělých i dětí, protože je založen na přírodních složkách.

Pacienti také dobře mluví o léku. Za prvé, je to opravdu příjemná chuť. Účinek a pravda se objeví rychle: již 2-4 dny po začátku recepce můžete vidět viditelné zlepšení stavu. Vedlejší účinky jsou zřídka zaznamenány a prakticky neexistují žádné kontraindikace. V některých případech, odborníci doporučují i ​​pro prevenci, aby lék "Gerbion Petrkrosový sirup." Jeho cena je poměrně cenově dostupná, což lze také považovat za nepopiratelnou výhodu.

Ale i přes přirozenost a neškodnost, musíte pochopit, že lék by neměl být používán bez svolení. Za prvé, nezapomeňte se poradit se svým lékařem - je možné, že budete potřebovat další léky.

Použití sirupu Gerbion při léčbě kašle

Při léčbě kašle se používají různé léky vyráběné ve formě tablet, bažiny, lektvary, sirupy a sirupy. Velmi často praktičtí lékaři a pediatři předepisují svým pacientům Gerbion pro suchý kašel.

Složení a vlastnosti léčiva

Herbion sirup proti kašli je obalující, antibakteriální a imunostimulační činidlo, které umožňuje zmírnit zánět v dýchacích cestách. Vzhledem k bohatému složení a komplexním účinkům na tělo je tento lék indikován pro použití v mokrém a suchém kašli.

Jitrocel sirup

Polštář kašle se vyrábí na vodním extraktu jitrocelu, tato látka má obálkový účinek na sliznici a vytváří na něm tenkou ochrannou vrstvu, v důsledku čehož nedochází k podráždění hrdla. Vzhledem k tomuto změkčujícímu účinku na sliznici hrdla jsou hodnocení Herbionu ze suchého kašle většinou pozitivní a lék pomohl mnoha dospělým a dětem zotavit se.

Při požití jaterního extraktu se množství sputa zvyšuje a jeho viskozita se snižuje, což je způsobeno tím, že po aplikaci sirupu Gerbion ze suchého kašle se urychluje vylučování sputa na povrch dýchacího traktu. Dospělý lék založený na jitroce může být předepsán v přítomnosti tohoto příznaku, jehož příčinou jsou následující faktory:

 • infekce dýchacích cest;
 • katarální onemocnění;
 • výskyt příznaku způsobeného užíváním nikotinu.

Primrose sirup

Existuje jiný typ antitusika, není vyroben z extraktu z jitrocelů, ale při použití rostliny jako je prvosenka. Je jmenován specialisty v případě respiračního onemocnění v případě, kdy má pacient špatně oddělené sputum. Užívání tohoto antitusického léku urychluje proces vykašlávání. Složení tohoto typu sirupu zahrnuje tyto složky:

 • extrakt z pupalky;
 • tymián bylina;
 • mentol bylina.

Herbion proti mokrému kašli na bázi primrose je indikován nejen pro katarální onemocnění, ale je také velmi účinný pro další patologické procesy doprovázené mokrým kašlem.

Terapeutického účinku použití sirupu je dosaženo díky obsahu saponinů v něm - látek, které přispívají ke zkapalnění hustého viskózního hlenu, což způsobuje úlevu od stavu pacienta. Tymián je obsažen v extraktu tymiánu, který má zase rostoucí účinek na průdušky. Antibakteriální účinek Herbionu je způsoben přítomností extraktu mentolu, který má také protizánětlivé vlastnosti. Pokud čtete recenze na Herbione z mokrého kašle, můžeme konstatovat, že se jedná o jeden z nejúčinnějších antitusických léků.

Primrose sirup pomáhá zbavit se kašel při dýchacích onemocněních, které se vyznačují obtížemi při výtoku nebo tvorbou sputa. Je také účinný při bronchitidě a tracheitidě.

Jak se léčit?

Před použitím přípravku je důležité seznámit se s pokyny sirupu proti kašli Gerbion. Léčivý přípravek by měl být užíván na základě jitrocelu podle následujících pokynů: dospělí 10 ml, děti 2-7 let - 5 ml. Užívejte lék 3x denně, dospělí se silným kašlem, množství sirupu lze zvýšit až 5x denně. V pokynech Herbionu proti suchému kašli se uvádí, že léčba by měla být aplikována bez ohledu na jídlo.

Při léčbě onemocnění činidlem založeným na vodném extraktu prvosenky se třikrát po jídle užívá antitusikum. Dospělí dostanou po 15 ml, děti od 14 let - po 10 ml, 5 - 14 let - 5 ml, 2 - 5 let - 2, 5 ml najednou. Dospělí a pacienti ve věku 14 let na předpis lékaře mohou užívat léky až 4krát denně. Léčba trvá v průměru 7 dní.

Možné nežádoucí účinky

Stejně jako jiné drogy má i Gerbion své kontraindikace, které je důležité vědět před zahájením léčby. I přes přísné dodržování dávek uvedených v pokynech Herbionu pro mokrý kašel nebo sucho si pacienti mohou všimnout výskytu alergických reakcí. Nejčastěji se projevují jako vyrážky a podráždění na kůži, po kterých je vhodné si vybrat jiný antitusický sirup.

V případě předávkování se u pacienta může objevit nevolnost, zvracení a průjem.

Je přísně zakázáno provádět léčbu diabetu mellitus, přecitlivělosti na účinné složky léčiva, při zánětlivých onemocněních sliznice žaludku.

Na základě možných vedlejších účinků, aby se předešlo nebezpečným následkům, může být přípravek Gerbion používán pouze podle pokynů lékaře.

Herbion proti mokrému kašli

Herbion je jedním z nejoblíbenějších léků, protože pomáhá vyrovnat se se suchým kašlem, ředěním sputa a usnadněním jeho vysazení. Herbion účinně uvolňuje mokrý kašel, zvyšuje vykašlávání hlenu, aniž by dráždil sliznici a předcházel zánětu.

Kašel Herbion

Existence sirupů určených pro diferenciální léčbu kašle způsobuje, že boj proti této nemoci je více individuální. Prostředky mají antibakteriální a imunostimulační účinek, eliminují paroxyzmální kašel, který pacientovi nedává odpočinek. Díky vysoké kvalitě mohou být léky podávány dětem starším než dva roky. Herbion lék proti kašli se stal tak populární vzhledem k tomu, že ani při dlouhodobém užívání nezpůsobuje negativní vedlejší účinky. Předepisuje se pacientům jakéhokoliv věku, aby bojovali proti chronickému akutnímu kašli, stejně jako kašli kuřáků.

Herbion Cough Syrup

Když suchý studený kašel a kašel kuřáci zvýší množství sputa a sníží jeho viskozitu předepsanou sirupem jitrocelový kašel Gerbion.

Zvažte, jaké hlavní složky léčiva mají terapeutický účinek:

 1. Extrakt z jitrocelu stimuluje činnost bronchiální žlázy a zlepšuje dýchání. Kromě toho má rostlina antimikrobiální účinek a její složka aukubin pomáhá zmírňovat.
 2. Mallow květ extrakt s protizánětlivým účinkem. Přítomnost hlenu v rostlině dává léku obálku, která zabraňuje působení dráždivých látek, což vede k bolestem v krku. Přítomnost taninů a anthokyanového glykosidu v mallow pomáhá zklidnit sliznici.
 3. Kyselina askorbová má imunostimulační vlastnost, zvyšuje ochranné funkce člověka a urychluje proces regenerace buněk.

Herbion - sirup z mokrého kašle

Pro boj proti produktivnímu (mokrému) kašli se doporučuje použít sirup obsahující prvosenka. Lék naředí sputum, usnadňuje odstranění z plic. Herbion má také mírný diuretický, anthelmintický a antispasmodický účinek. Toto je kvůli obsahu tymiánu bylina.

Herbion pro mokrý kašel má následující složení:

 1. Mentol má antiseptický a analgetický účinek, protože je často součástí terapie proti bronchitidě a sinusitidě. Mentol také eliminuje bakterie, které způsobují zánět.
 2. Extrakt tymiánu je bronchospasmolytikum, které má relaxační účinek na svaly plicního traktu a usnadňuje průchod sputa.
 3. Extrakt z pupalky má jasný expektorační účinek.
Herbion sirup - vedlejší účinky

Při dodržování všech doporučení uvedených v tomto návodu můžete rychle odstranit kašel. Nadměrné dávky však vedou k problémům s trávicím systémem, jehož příčinou je působení saponinů. Při výskytu zvracení, nevolnosti, průjmů byste měli přestat užívat lék a domluvit se s lékařem.

Přípravek Gerbion pro mokrý kašel se v následujících případech nedoporučuje

 • pokud jsou citlivé na sirupové složky;
 • v přítomnosti nesnášenlivosti fruktózy, galaktózy a glukózy.
 • Je zakázáno užívat pacienty s diabetem.

Lék je kontraindikován u dětí mladších dvou let.

Neměli byste se uchýlit k lékům proti kašli Herbion pro patologické zánětlivé procesy v žaludku a peptickém vředu, a také aby se zdrželi užívání léků pro těhotné ženy.

Herbion ze suchého a mokrého kašle - jak se chovat?

Kašel chrání dýchací cesty před cizími látkami, které je dráždí - hlen, hnis, cizí těleso, sputum. Kašel může doprovázet nejrůznější nemoci - nachlazení, pneumonii, virus, infekci, je to nebezpečné, pokud se jedná o příznak maligního nádoru. Chcete-li zmírnit stav pacienta se suchým kašlem, proměnit ho v produktivní, vyčistit průdušky, odstranit sputum z nich, pokud je mokrý kašel obavy po dlouhou dobu, je třeba použít Gerbion sirup, je k dispozici pro dospělé i děti.

Použití různých druhů sirupu Gerbion

Nejčastěji se používají sirup, rostlinné složky. Například, jitrocel pro děti, tento nástroj je přirozený, s pomocí toho můžete vyléčit suchý neproduktivní kašel. Herbion se liší od ostatních symptomů tím, že je netypicky centrální. Účinnost sirupu je prokázána, je možné vyléčit kašel u dospělého, pokud na jeho složky neexistuje alergická reakce.

Pacienti hovoří pozitivně Herbionem se suchým kašlem. To je také často používáno v mokrém kašli, jestliže sputum je viskózní a neprochází dobře. Lék pomůže zlepšit jejich stav v různých patologických procesech v dýchacích cestách, ve kterých je mokrý kašel.

Dospělí musí pít 15 ml ráno, odpoledne a večer. Pro děti ve věku 2–5 let, 2, 5 ml třikrát denně. Děti od 5 do 12 let, po 5 ml. Starší po 12 letech může být 10 ml sirupu.

Účinek bylinného sirupu

Sirup s jitrocelem se používá k zastavení zánětlivého procesu. Herbion, jehož složení napomáhá rychlému odstranění sputa, který se nahromadil ve velkém množství v důsledku mokrého kašle. Doporučuje se používat kuřáky, pokud se obávají suchého kašle při nachlazení, bronchitidy, pneumonie, laryngitidy, tracheitidy. Pro dospělé bude Gerbion schopen nahradit syntetické škodlivé léky ovlivňující centrum kašle. Ve srovnání s Libexinem, Synekodom, sirup nemá prakticky žádné vedlejší účinky.

Kdo může použít Gerbion?

1. Pro ty, kteří dávají přednost použití bylinných léků.

2. Pacienti s chronickým kašlem.

3. Pacienti, kteří podstoupili komplexní průběh léčby.

4. Děti po 2 letech mohou sirup použít, nese pro ně nebezpečí.

5. Ty děti, které jsou neustále nemocné. Herbione obsahuje imunomodulační složky, se kterými můžete spolehlivě chránit sliznici v dýchacích cestách, posílit imunitní systém.

Navzdory tomu, že lék je rostlinného původu, může být užíván pouze k určenému účelu

Pokyny pro lék Gerbion s Plantain

Tento lék se používá pro suchý kašel. Složení obsahuje vitamin C, jitrocel trávu, sléz květiny. Léčí kombinované fytoterapeutické činidlo, působí protizánětlivě a vykašlává.

Plantain trav obsahuje velké množství iridoidních glykosidů, takže změkčuje orgány horních cest dýchacích a aktivně odstraňuje bakterie. Bylinný extrakt obsahuje hlen, proto účinně léčí suchý, neproduktivní kašel, takže je možné chránit dýchací cesty před dráždivými látkami, které způsobují bolest v krku a kašel.

Mallow květiny obsahují velké množství hlenu, taninu, antokyan glykosides, oni mají účinek obklopení, to dokonale eliminuje kašel, který se objevil protože sliznice je podrážděná.

Složení sirupu Gerbion obsahuje vitamín C, je to nejlepší způsob, jak posílit imunitní systém, pomůže zmírnit zánět z dýchacích orgánů, obnovit buňky a tkáně. Vezměte prosím na vědomí, že kašel po užití sirupu se může nejprve zvýšit, což naznačuje, že sputum začíná zkapalňovat a dýchací orgány jsou z něj odstraněny.

Herbion neumožňuje stagnaci sputa v oblasti průdušek, snižuje rozvoj patogenní mikroflóry.

Použití sirupu Gerbion s jitrocelem

Při dlouhodobém suchém kašli se lékař předepíše infekčním onemocněním horních cest dýchacích. To je také nejlepší lék na nachlazení, chřipka, mohou být použity pro ty, kteří zneužívají kouření.

Těhotné ženy a kojící matky mohou být léčeny přípravkem Herbion s banánem pouze tak, jak je předepsáno lékařem, pokud riziko matky převyšuje riziko plodu. Dosud přesně neurčili, jak Gerbion ovlivňuje vývoj plodu.

Kontraindikace Herbion s jitrocelem

Je zakázáno užívat lék, pokud má osoba individuální nesnášenlivost s květy slézového a bylinného jitrocelu. Mezi nežádoucí účinky patří alergie, jako je edém, vyrážka, dermatitida, svědění, zvracení, nevolnost. V této situaci musíte odmítnout vzít lék. Nemůžete pít sirup s jinými léky na kašel, který snižuje sputum, protože toto onemocnění může být vážně zhoršeno.

Použití Herbiony s Primrose s mokrým kašlem

Ve složení sirup malý tymián, Petrklíč kořen, menthol. Vzhledem k tomu, že v sirupu je jedna z hlavních složek prvosenka, má expektorační účinek. Mentol je jedním z nejlepších léků na bolest, doporučuje se použít pro bronchitidu, sinusitidu. Tymián uvolňuje křeč z průdušek, uvolňuje svaly dýchacích orgánů.

Herbion má protizánětlivý, antimikrobiální účinek, vykašlávání, poloviční příjem sputa. Doporučuje se k léčbě bronchitidy, chřipky, ARVI, tracheitidy. Během těhotenství je užívání léčiva v prvním trimestru zakázáno. Kontraindikován je také Gerbion s Primrose s alergiemi, diabetes mellitus. Kontraindikován u lidí s poruchou absorpce glukózy. Nedoporučujeme používat dítě a děti s falešným zády.

Pokud užíváte Gerbion s prvosenka ve velkém množství, práci žaludku, může být narušeno střevo, proto se objeví nevolnost, zvracení a silné průjmy. V případě alergické reakce a dalších příznaků je třeba Herbion opustit.

Herbion pro suchý a mokrý kašel je účinným lékem. Obsahuje pouze rostlinné a přírodní složky, které nepoškozují tělo. Opatrnost je nutná u těch, kteří trpí různými alergickými reakcemi.

Kašel Gerbion: návod k použití

Plantain Syrup Gerbion je lék, který má obálkový a sedativní účinek na sliznici zapálených průdušek se suchým neproduktivním kašlem.

Primrose sirup Gerbion - lék na léčbu mokrého kašle. Aktivní aktivní složky sirupu usnadňují proces vypouštění sputa a zabraňují vzniku bakteriální mikroflóry v horních dýchacích cestách.

Forma uvolňování a složení léčiva

Gerbion plantain sirup je k dispozici v hnědých skleněných lahvích se 150 ml odměrnou lžící v krabici. Sirup je viskózní hnědá kapalina s charakteristickou vůní léčivých bylin.

Hlavní účinnou složkou javorového sirupu Gerbion je jitrocel bylinný extrakt a mallow květ extrakt. Pomocnými látkami jsou sacharóza, čištěná voda, kyselina askorbová.

Sirupy Gerbion primrose jsou k dostání ve 150 ml hnědých skleněných lahvích včetně odměrné lžičky. Sirup je nahnědlá kapalina s výrazným pachem bylin. Hlavními účinnými složkami léčiva jsou tekutý extrakt z kořenů jarní prvosenky a tekutého extraktu tymiánu z bylin. Levomentol, sacharóza, čištěná voda působí jako pomocné složky primárního sirupu.

Farmakologické vlastnosti léčiv

Gerbion plantain sirup je předepisován pacientům k léčbě suchého neproduktivního kašle. Vodní extrakty z bylinných javorů a slézových květů, které jsou součástí přípravku, mají mírný sedativní a obálkový účinek na podrážděnou sliznici zapálených průdušek. Kyselina askorbová, která je součástí sirupu, zvyšuje obranyschopnost organismu, v důsledku čehož léčivo působí také jako imunomodulátor. Aktivní složky sirupového javoru Gerbion inhibují aktivitu patogenních bakterií, což zabraňuje šíření zánětlivého procesu v dolních dýchacích cestách.

Extrakt Psyllium obsahuje saponiny - látky, které při uvolnění do gastrointestinálního traktu začínají aktivně stimulovat sekreci bronchiální žlázy, což snižuje viskozitu sputa a usnadňuje vykašlávání pacienta. Pacienti, kteří užívali sirup sirupu Gerbion se suchým kašlem, poznamenali, že během několika dnů od začátku léčby byl sputum dobře kašel a paroxyzmální kašel a těžká bolest na hrudi úplně vymizely. Po výskytu produktivního kašle a sputa se jitrocelový sirup nahradí gerbionovým prvoskovým sirupem.

Herbion primrose sirup je předepisován pacientům s mokrým, produktivním kašlem s dobrým vypouštěním sputa. Kapalné extrakty z kořenů pupalky a tymiánu, které jsou součástí sirupu, zlepšují vykašlávání sputa, zmírňují zánětlivé procesy v průduškách a zabraňují sestupu patologického exsudátu do dolních dýchacích cest.

Mentol, který je součástí primárního sirupu, usnadňuje dýchání a stimuluje fungování epitelu bronchiálního řasinky, v důsledku čehož se nahromaděné zkapalněné sputum během kašle dobře vylučuje.

Indikace pro použití

Gerbion plantain sirup je předepsán dospělým a dětem v přítomnosti těchto příznaků:

 • Infekční a virová onemocnění horních cest dýchacích, které jsou doprovázeny paroxyzmálním suchým kašlem bez sputa;
 • Suchý kašel doprovázený bolestmi na hrudi;
 • Chlad, doprovázený záchvaty suchého kašle, zvláště během nočního spánku, který vyčerpá pacienta.

Gerbion Primrose Syrup je předepisován pacientům k léčbě následujících stavů:

 • Virové infekce horních cest dýchacích, které jsou doprovázeny dobrým produktivním kašlem s oddělením viskózního sputa;
 • Bronchitida s těžkým sipotem v hrudi, když je slyšet, že špatně vyprázdněné sputum "chodí";
 • Tracheitida, laryngitida s obsedantně neproduktivním kašlem a nedostatečná separace patologického sputa;
 • Jako součást komplexní terapie pneumonie s neproduktivním kašlem a kongestivními procesy v dolních dýchacích cestách.

Kontraindikace

Gerbion jitrocel a primrose sirupy mají řadu vážných kontraindikací k použití, takže je důležité, aby se samo-léčit a pečlivě si přečtěte instrukce před zahájením léčby. Kontraindikace zahrnují:

 • Individuální nesnášenlivost složek léčiva;
 • Diabetes mellitus;
 • Nedostatek laktázy;
 • Peptický vřed a duodenální vřed v akutní fázi;
 • Těžké poškození jater ve fázi dekompenzace;
 • Těhotenství v 1 trimestru;
 • Černý kašel;
 • Suchý kašel (pro primrose sirup);
 • Mokrý produktivní kašel (pro sirup z banánů);
 • Děti do 2 let.

Dávkování a podávání

Při suchém, bolestivém paroxyzmálním kašli se pacientům předepisuje bylinný sirup ze sirupu podle následujícího schématu:

 • dospělých a dospívajících 3krát denně. Dávku léku určuje lékař individuálně,
 • děti starší 2 let - plná lžička 3x denně,
 • děti starší 7 let - 3krát denně, ne více než 1 naběračka.

Sirup se užívá mezi jídly nebo během jídla - to nemá vliv na terapeutické vlastnosti léčiva. Trvání léčby jitrocelového sirupu je určeno lékařem individuálně, ale podle instrukcí zpravidla nepřekročí 4-5 dnů. Po normalizaci výtoku sputa se pacient převede na léčbu gerbionovým prvoskovým sirupem.

Pro léčbu mokrého kašle se dospělým a dětem předepisuje sirup z petrklíčů:

 • dospívající a dospělí - 2-3 měřicí lžíce 3krát denně;
 • děti do 5 let - půl měřicí lžičky 3krát denně;
 • děti nad 5 let - 5 ml (1 odměrka) léku 3x denně.

Trvání léčby určuje lékař, na jehož konci je pacientovi předepsána masáž a fyzioterapeutické procedury, pokud není kašel zcela vyléčen.

Gerbionové sirupy, pokud je to žádoucí, lze užívat s vodou nebo teplým čajem.

Užívání léku během těhotenství a kojení

Použití sirupů Gerbion v prvním trimestru těhotenství je zakázáno, protože v medicíně nejsou žádné spolehlivé údaje o bezpečnosti léku na plod. Použití sirupů Gerbion pro léčbu mokrého a suchého kašle u těhotných žen ve 2 a 3 trimestrech je možné pouze po vyhodnocení přínosu / rizika pro matku a plod. Léčba se v tomto případě provádí pod přísným dohledem lékaře v minimálních účinných terapeutických dávkách.

Užívání léků Herbion pro léčbu kašle během kojení se nedoporučuje z důvodu vysokého rizika alergických reakcí u kojenců, protože účinné složky sirupů pronikají do mateřského mléka. Je-li to nutné, v průběhu léčby je doporučeno přerušit a přenést dítě na umělé krmení.

Vedlejší účinky

V některých případech se během léčby Herbionovými sirupy u pacientů vyskytnou následující nežádoucí účinky:

 • vyrážka na kůži, doprovázená svěděním a loupáním;
 • kopřivka;
 • říhání a nevolnost.

Předávkování drogami

U dlouhodobě nekontrolovaného užívání sirupů Herbionu se u pacientů mohou objevit příznaky předávkování, které jsou následující:

 • nevolnost;
 • průjem;
 • zvracení;
 • změny hladin glukózy v krvi;
 • poruchy jater;
 • kopřivka.

Aby se zabránilo vývoji výše uvedených reakcí, neměly by se samy léčit nebo překračovat uvedenou dávku léku.

Když se objeví tyto příznaky, léčba Gerbionovými sirupy je zastavena a je konzultován lékař.

Interakce s léky

Sirup Gerbion primrose nesmí být kombinován s léky, které potlačují centrum kašle (kodein, synecode, atd.), Protože to vede ke stagnaci průdušek a přistoupení sekundární bakteriální infekce.

Gerbion plantain sirup není předepisován současně s vykašlávacími léky, protože tyto léky stimulují centrum kašle a způsobují nové záchvaty bolestivého kašle.

Užívání imunomodulátorů nebo antivirotik předepsaných lékařem současně se sirupy Gerbionu posiluje vzájemné působení a přispívá k rychlému uzdravení pacienta.

Zvláštní pokyny

Gerbionové sirupy nejsou předepsány pro léčbu dětí mladších 2 let a dětí s přecitlivělostí na léčivo.

Starší pacienti nebo pacienti s lůžkem by měli být léčeni přípravkem Gerbion pod přísným dohledem lékaře. Tito pacienti by měli provádět respirační gymnastiku, aby se zabránilo rozvoji přetížení v dýchacích cestách.

Kašel Herbion analogy

Následující léčiva mají podobný léčebný účinek jako bylinný sirup Gerbion:

 • mukaltin;
 • Althea sirup;
 • Bronchoton;
 • Pectolan fyto.

Analogy primrose sirupu Gerbion zahrnují: t

 • Kořen lékořice;
 • Směs suchého kašle;
 • Lasolvan;
 • ACC;
 • Prospan;
 • Fluditc;
 • Sirup z kořenového althea;
 • Ambroxol;
 • Flavamed.

Podmínky skladování a uvolňování léčiva

Gerbionové sirupy se prodávají v lékárnách bez lékařského předpisu. Doba použitelnosti léku je 2 roky za předpokladu, že lahvička nebyla otevřena. Otevřete láhev by měla být uložena ne déle než 6 měsíců v chladničce, pak ji zahoďte!

Průměrná cena sirupů Gerbion v lékárnách v Moskvě je 210-230 rublů za láhev.

Kolik je cena bylinného sirupu

Vlastnosti použití přípravku Herbion pro suchý kašel: pokyny

Herbion je léčivo, které má antibakteriální a imunomodulační účinky. Lék je nejčastěji předepisován dětem k léčbě suchého kašle. Zde si můžete přečíst příčiny bolesti v krku a suchý kašel. Herbion se prodává v lékárně dvou typů, s přihlédnutím k přítomnosti aktivní složky - jitrocel a prvosenka. Každý z nich má svůj pozitivní účinek, proto ho musí lékař předepsat.

Jelikož se Gerbion vyrábí ve dvou formách, složení a farmakologický účinek každého typu přípravku je odlišný.

Na základě jitrocelu

Tento sirup ve svém složení má dvě účinné látky - extrakt z jitrocelu a sléz. Obsahují rostlinný hlen, díky kterému se sirup rovnoměrně rozprostírá po celém vnitřním povrchu krku, obklopuje ho a chrání ho před dráždivými látkami vyvolávajícími kašel. Kromě toho má léčivo antibakteriální účinek.

Založený na prvosenka

Složení tohoto léčiva obsahuje vodný extrakt z pupalky. Má vykašlávací účinek, tenčí husté sputum a podporuje vykašlávání. Také přítomen ve složení extraktu tymiánu. Její prvky mají expektorační a bronchodilatační účinky. Příchozí mentol je přírodní antiseptická a protizánětlivá složka. Bylinný lék může mít mírný účinek na tělo a je snadno snášen dětmi i dospělými.

Složení

Chcete-li začít, zvažte bylin na základě jitrocelu. Obsahuje následující látky: t

 • kapalná složka na bázi listů jitrocelu - 1,25 g;
 • kapalná složka na bázi slézového květenství - 1,25 g;
 • kyselina askorbová - 65 mg;
 • další položky.

Sirup na bázi primrose má následující složení:

 • tekutý extrakt z kořenů jarní prvosenky - 1,03 g;
 • tekutý extrakt z tymiánových bylin - 2,06;
 • levomenthol - 0,62 mg;
 • další položky.

Naučte se, jak se léčba obstrukční bronchitidy vyskytuje doma.

Popisuje symptomy a léčbu akutní faryngitidy.

Příznaky sinusitidy u dospělých: http://prolor.ru/n/bolezni-n/gajmorit/gajmorit-osobennosti-simptomy-metody-lecheniya.html.

Jak si vzít

Dávka léků může být odlišná. Zde je nutné vzít v úvahu věk pacienta a typ použitého sirupu.

Pro dospělé

Jak léčit suchý kašel u dospělých? Pokud je nutné odstranit u dospělých dospělých suchý kašel, Gerbion přijde na záchranu s výtažkem z jitrocelu. Užívejte ji 10 ml 3x denně.

Léčba sirupem s extraktem z pupalku by měla trvat 3-4 krát po celý den a přípustná dávka bude 10 ml. Terapeutický kurz trvá 10-20 dnů. Zde naleznete seznam léků na suchý kašel pro dospělé.

Pro malé pacienty

Jak se zbavit suchého kašle u dítěte? Léčivý sirup, je-li hlavní látkou jitrocel nebo prvosenka, je následující:

 1. Pacienti 2-7 let v množství 5 ml 3krát denně.
 2. Děti 7-14 let 5-10 ml 3krát denně.

Léčba sirupu se provádí po jídle, požadované množství se odebírá ústy a promyje se vodou. Trvání léčby je 10-20 dnů.

Pro těhotné ženy

Užívání léků je povoleno k odstranění suchého kašle a v době těhotenství. Před použitím je však nutné získat povolení od lékaře. Použijte sirup na bázi jitrocelu v množství 2 lžičky 5krát po celý den. Pokud je recepce prováděna pomocí Gerbion na základě prvosenky, pak je nutné vzít 2 lžíce 4 krát po celý den. Pak nezapomeňte pít vodu.

Na fotografii - návod k použití suchého kašle:

Cena léku je stanovena na základě jeho složek.

Čepice Herbion Ginseng.

Zde naleznete návod na použití Herbionu pro mokrý kašel.

Analogy

Pokud z nějakého důvodu nemůžete vzít nebo koupit Gerbion, pak se musíte seznámit s léky, které mají podobný účinek a jejich složení.

 • Mukaltin. Tento léčivý přípravek se používá k léčbě onemocnění dýchacích cest a plic. Lékaři předepisují pneumonii, bronchitidu. Podporovat rychlé sputum kvůli jeho vykašlávání akce.
 • Bronchipret. Předložený lék vám umožní eliminovat všechny projevy onemocnění dýchacích cest. Po úplném průběhu terapie můžete zapomenout na kašel a nepříjemné pocity, které způsobuje.
 • Kus sirup Lékaři předepisují tento lék pro symptomatickou léčbu pacientů, kteří mají kašel různého původu. Patří sem také virové a bakteriální infekce dýchacích cest a astmatu. Sirup může být předepsán jako další léčba u lidí, u nichž byla diagnostikována rýma, faryngitida. Lék je také schopen eliminovat kašel u lidí způsobených přetrvávajícím kouřením.
 • Vicks Active Léčivo se používá při léčbě respiračních patologií. Weeks Asset se také doporučuje použít pro viskózní hlen-purulentní sputum obtížně oddělitelné. Na základě toho můžeme konstatovat, že lék účinně zvládá symptomy následujících onemocnění:
  • akutní a chronická bronchitida;
  • pneumonie;
  • bronchiální astma;
  • blokování bronchiální trubice viskózním hlenem.


  Další léky mohou být předepsány pro léčbu předávkování paracetamolem.

 • Broncho San. Tento sirup je účinný při onemocněních horních dýchacích cest, které se vyznačují neproduktivním kašlem nebo kašlem s obtížným sputem. Povoleno pro léčbu dospělých a mladých pacientů. Bronchoshan má pozitivní vliv na respirační onemocnění vyskytující se v chronické nebo akutní formě. Účinnost léčiva byla prokázána v komplexní terapii pneumonie.
 • Tos - květen. Lék se aktivně používá k léčbě lidí, u nichž byla diagnostikována onemocnění dolní a horní cesty. Během terapie je možné eliminovat suchý dráždivý kašel. Před diagnostikou se používá také Tos - May, například před bronchoskopií.
 • Pectorální Léčivo je žádoucí při léčbě onemocnění infekčního a zánětlivého původu. V průběhu léčby je možné překonat kašel a odstranit těžké sputum.
 • Altemix Broncho. Léčivý sirup se užívá při suchém kašli na sražené vykašlávání a zmírnění dráždivého účinku sliznice ústní dutiny a hltanu. Lék je předepsán pro onemocnění dýchacího ústrojí, vyskytující se v akutní nebo chronické formě a doprovázený kašlem s obtížným uvolňováním sputa.
 • Bronchotone. Lék se aktivně podílí na komplexní léčbě akutní a chronické bronchitidy, astmatu průdušek, černého kašle. Efektivně eliminuje kašel a podporuje rychlý výtok sputa.
 • Muccoplant. Sirup je předepsán pro onemocnění dýchacího ústrojí, vyskytující se v akutní a chronické formě. Patří mezi ně:
  • bronchitida;
  • pneumonie;
  • bronchiální astma;
  • plicních chorob spojených s profesionální činností.

  Recenze

  • Světlana, 34 let: „Moje dítě má 5 let, zpočátku měl obvyklé příznaky nachlazení, takže jsem se opravdu nerozbalil. Poté, co začal rozdrtit nesnesitelný suchý kašel, a to zejména ráno. Šel jsem do nemocnice, lékař nám ​​poradil Gerbion na základě jitrocelu. Užívejte 4krát denně. Dítěti se to moc líbilo, takže s recepcí nebyly žádné problémy. Léčba trvala 2 týdny, poté se mé dítě začalo cítit mnohem lépe, kašel zmizel “.
  • Kristina, 24 let: „Asi před 2 lety mi byla diagnostikována bronchitida. Suchý kašel mě mučil. Lékař mi předepsal účinnou léčbu, která zahrnovala Gerbion na základě petrklíčů. Po 3 týdnech se mi podařilo překonat mou nemoc. Prezentovaný lék je velmi účinný, protože kašel se začal projevovat stále méně a dokonce i se sputem.
  • Tatyana, 28 let: „Moje dcera onemocněla bronchitidou. Sledování jejího kašle bylo nesnesitelné. Tento suchý kašel ji udusil. Dlouho jsem věděl o pozitivních vlastnostech sirupu Gerbion, proto jsem se poradil s lékařem. Dovolil si to vzít celý den 3 krát. Už po čtyřech dnech začal hlen ustupovat a moje dcera se cítila ulevená. Průběh léčby trval 15 dní, po kterých nedošlo k žádnému náznaku nemoci. “

  Herbion je velmi účinný prostředek proti kašli. Použijte ji jako další terapii. V průběhu léčby je možné změkčit sliznici, odstranit kašel a odstranit sputum. Pokud hledáte něco jiného, ​​můžete mít suchý kašel dítěte, pak si přečtěte o inhalaci.

  Herbionový sirup pro mokrý kašel: návod pro efektivní použití

  Mnoho nemocí, zejména nemocí dýchacího ústrojí, je doprovázeno kašlem, který přináší mnoho nepříjemností. Všichni se s takovým problémem setkali, takže je jasné, že při hledání účinného léku je každý člověk ve spěchu, aby se zbavil nepříjemných symptomů.

  Není nutné hovořit o univerzálnosti jakéhokoliv léku, protože veškerá léčba bude záviset na původně vyvolané nemoci, stejně jako na formě kašle, která může být suchá nebo mokrá. První typ zahrnuje výběr léku, který snižuje a zmírňuje podráždění sliznice. A pokud jde o mokrý kašel, pak je situace jiná - je zapotřebí lék, který přispívá k ředění a nejrychlejšímu uvolnění sputa.

  Bolest v krku a kašel, co dělat a jak se s tím vypořádat, můžete zjistit čtením tohoto článku.

  Aby se zbavili mokrého kašle, většina lidí dává přednost prostředkům, které jsou založeny na rostlinné kompozici. Jedním z předních míst v boji proti mokrému kašli je "Gerbion", který vyrábí uznávaná společnost KRKA. Spolu s jeho velkou účinností nese s sebou menší vedlejší účinky. Také použitelné pro lidi všech věkových kategorií, protože je mnohem lepší než syntetické drogy tolerované tělem.

  Vlastnosti léčiva

  Všechny vlastnosti léčiva jsou určeny bylinnými složkami dostupnými v Herbionu:

  1. Mentol. Dává léčivu antimikrobiální a protizánětlivé vlastnosti;
  2. Extrakt tymiánu Vlastnosti expektorantu a bronchodilatátoru jsou poskytovány thymolem přítomným v extraktu tymiánu a samotný tymián je diuretikum, analgetikum, antispasmodikum;
  3. Extrakt z pupalky. Aktivita extraktu prvosenky je zaměřena na vytvoření podmínek pro uvolnění sputa nahromaděného v průduškách jeho rychlým zkapalněním.

  Co dělat, když máte bolest v krku a suchý kašel, můžete se dozvědět při čtení tohoto článku.

  Aktivita extraktu prvosenky je zaměřena na vytvoření podmínek pro uvolňování sputa nahromaděného v průduškách jeho rychlým ředěním

  Znamená "Gerbion" s následujícími vlastnostmi:

  • vykašlávání;
  • bronchodilatační činidlo;
  • diuretikum;
  • protizánětlivé;
  • léky proti bolesti;
  • antiseptické.

  V tomto článku lze nalézt příčiny dlouhodobého suchého kašle u dospělých.

  Indikace pro použití

  Doporučuje se lék na bázi primrose:

  • jako vykašlávání na respirační onemocnění;
  • s bronchitidou, tracheitidou;
  • při kašli v důsledku podráždění sliznic různými látkami (například cigaretovým kouřem);
  • se starým kašlem.

  Důležité: "Gerbion" pomáhá zvýšit odolnost těla a chrání epitel dýchacích cest před různými zraněními.

  Z článku můžete zjistit, který lék by měl být užíván se suchým kašlem.

  Jak efektivně aplikovat?

  Tento bylinný lék může být použit jako lék pouze v případě, že máte mokrý kašel, doprovázený hromaděním obrovské hmoty špatně vykašlávání, nebo absolutně není vykašlávání sputum. Sirup aktivuje uvolňování sputa, čímž zanechává nepříjemné příznaky a nepříjemný mokrý kašel.

  Aktivní složky extraktu prvosenky zvyšují sekreci průdušek, což znamená zvýšení sputa a jeho zkapalnění. Extrakt tymiánu má rozšířený účinek a zvyšuje motilitu epitelu řas, které jsou schopny účinně odstranit veškerá nahromaděná sputa v průduškách. Tymián zvyšuje mentol, který dává léku antispasmodic, anti-pobuřující a antimikrobiální účinky, stejně jako anestetický účinek.

  Jaké známky alergického kašle u dítěte mohou být a jak se s tím vypořádat, je uvedeno v článku.

  Výsledkem aktivity složek léku jsou jasné průdušky, bez zánětu a v důsledku toho se zbavují mokrého kašle.

  Kapky kašle jsou navrženy třikrát denně. "Gerbion" stojí za pití a dodržuje tato pravidla:

  • Od 2 do 7 let - půl lžičky (2,5 ml);
  • Od 7 do 14 - lžička (5 ml);
  • Děti po 14 a dospělých - jedna nebo dvě lžičky (5-10 ml).

  Z článku se můžete dozvědět, jak zastavit kašel na dítě v noci.

  Je vhodnější pít sirup s velkým množstvím tekutiny (nejlépe vody).

  Kontraindikován je až 2 roky věku.

  Průměrná doba trvání této léčby je dva týdny, pouze všechna doporučení týkající se délky recepce může poskytnout pouze lékař.

  Vedlejší účinky a kontraindikace.

  Kontraindikace užívání léku je:

  1. věkové rozpětí je do 2 let a až do jednoho roku je kontraindikováno i snížené dávkování;
  2. špatné trávení fruktózy;
  3. přítomnost diabetu;
  4. citlivost na komponenty;
  5. přenesená záď;
  6. onemocnění spojená s orgány zodpovědnými za trávení (vředy nebo záněty);
  7. první tři měsíce těhotenství.

  Příjem "Gerbionu" ve 2. a 3. trimestru těhotenství může probíhat pouze po konzultaci s odborníkem, který vyhodnocuje jeho přínosy a škody ve vztahu k matce a dítěti. Pokud příjem klesá na dobu laktace, kojení bude dočasně zastaveno.

  Jako dítě zastavit noční kašel, pomoci pochopit informace z tohoto článku.

  Sirup může způsobit následující nežádoucí účinky:

  • alergické reakce (svědění, kopřivka);
  • nevolnost, emetická reakce, průjem v případě překročení předepsané dávky.

  Také, aby se zabránilo nežádoucím účinkům, musíte dodržovat pravidla skladování: neberte si po uplynutí doby použitelnosti a uchovávejte při teplotě nepřesahující 25 stupňů. Po otevření lahvičky je přípravek vhodný do jednoho měsíce.

  Jak rychle a účinně vyléčit štěkající kašel u kojenců pomůže pochopit obsah tohoto článku.

  Náklady na lék v průměru se pohybuje od 200 do 250 rublů

  K nákupu léku "Gerbion" v lékárnách v Rusku nevyžaduje předpis, ale konzultace je nutná pro léčbu tohoto léku, protože každý případ může být individuální. Pokud jde o děti, je třeba dbát zvýšené opatrnosti. Informujte se u odborníka, možná vám lékař poradí s analogy léků. Cena tohoto bylinného léku na mokrý kašel se může lišit v závislosti na lékárně v oblasti 200-250 kol.

  Co dělat, když tam byl štěkavý kašel, jak se s tím vypořádat a rychle vyhrát, můžete si přečíst v tomto článku.

  Drogové recenze

  Svetlana, 26 let, Moskva: Moje dítě je 6 let, měl dlouhou dobu (asi měsíc) mokrý kašel po bronchitidě a žádný lék nám nepomohl. Ale známá zdravotní sestra doporučila „Herbion“, jsem jí velmi vděčná, konečně se sputum začalo vzdalovat a dítě spalo normálně v noci. Po 8 dnech jsme se zbavili kašle.

  Alexander, 35 let, Krasnodar: Vrátil jsem se domů, padl jsem pod deštěm a tady je výsledek zima a také kašel. Koupil jsem si sirup Herbion a doufal jsem, že mi to pomůže vyrovnat se s mokrým kašlem, který mě trápí tři týdny. Začal jsem ho používat přesně podle instrukcí a po pár dnech jsem se cítil lépe a po dvou týdnech jsem zapomněl na chlad. Velmi dobrý lék, spokojený s přírodním složením a minimálními vedlejšími účinky.

  Dítě má štěkající kašel bez horečky, co s tím dělat a jaké první kroky podniknout, pomůže pochopit obsah článku.

  Droga "Herbion" pro mokrý kašel v podstatě obsahuje bylinné složky, které způsobují velkou důvěru v lidi. A to není zbytečné, protože všechny jeho složky jsou velmi účinné a zároveň jsou minimalizovány vedlejší účinky. Sirup kombinuje celou řadu pozitivních vlastností:

  • je to vynikající expektoranční a bronchodilatační účinek;
  • protizánětlivé a antiseptické vlastnosti jsou kombinovány s anestetickým účinkem;
  • má antispasmodické vlastnosti.

  Spolu se všemi pozitivními akcemi byste neměli zapomenout na kontraindikace a vedlejší účinky, které mohou být silně vyjádřeny, zejména v případě předávkování. Dodržujte přesně pokyny a pokyny lékaře.

  Herbion

  Herbionový sirup

  Herbion je obalící sirup proti kašli, antibakteriální a imunostimulační činidlo, které pomáhá zbavit se mokrého a suchého kašle. Herbionový sirup se vyrábí na vodních extraktech z bylinky psyllia, dále obsahuje kyselinu askorbovou a sléz. Všechny složky, které jsou součástí tohoto vykašlávacího sirupu, mají obálkovou funkci, která vytváří tenkou vrstvu na sliznici hrdla. Také tento sirup chrání před podrážděním krku, které se objevují v důsledku kašle. Přípravek obsahuje jitrocel, který dráždí všechny receptory sliznice zažívacího traktu, a poté začíná stimulaci sekrece bronchiální žlázy. V důsledku vnitřního působení plantejnu se také snižuje viskozita sputa a zvyšuje se její množství.

  Všechny prvky, s nimiž je Gerbionův sirup nasycen, jsou velmi bohaté na různé účinné látky a mají zase antibakteriální vlastnosti.

  Tento lék, stejně jako všechny ostatní, má vedlejší účinky. I když je sirup používán správně a jsou dodržovány pokyny, mohou se objevit alergické reakce, které se projevují formou mykání těla nebo kopřivky. Pokud člověk začal užívat lék ve velkých dávkách, může se objevit nevolnost, reflexy rány a průjem. Tam jsou také některé kontraindikace, pro které nemůžete užívat Herbion sirup vůbec. Pokud má člověk přecitlivělost na všechna aktivní plniva, pokud je vrozená intolerance fruktózy. Pacient také nemůže užívat sirup Gerbion, pokud má cukrovku, zánětlivá onemocnění žaludeční sliznice nebo existují jasné ukazatele gastritidy nebo vředů. Neužívejte tento lék na vykašlávání u lidí, kteří mají syndrom narušení vyrážky galaktózy a glukózy, nebo pokud je v těle vrozený nedostatek isomaltózy nebo sacharózy. Nemůžete předepsat užívání léku dětem, které jsou mladší 2 let, nebo ženám, které jsou těhotné v prvním trimestru, a neměli byste začít pít Herbione sirup ženám, které kojí. Herbion obsahuje polysacharid, který stimuluje interferogenizaci v lidském těle, což zase přispívá k normalizaci fagocytózy. Takové jevy jsou považovány za důležité při regeneraci organismu a jsou jednou z hlavních složek léčby respiračních onemocnění. Herbion také obsahuje omezené kyseliny jitrocelové, které mají antihypoxický účinek a při použití tohoto sirupu se zvyšuje odolnost buněk vůči různým onemocněním. Herbion zahrnuje glykosid, platanginin, který zase zcela inhibuje jakýkoliv typ kašle.

  Návod Herbion

  Pokud je to správné a podle instrukcí k užívání léku, může Gerbion zvýšit odolnost všech buněk v těle k nedostatečnému kyslíku, a v důsledku toho kašel jednoduše zmizí.

  Podle pokynů pro použití sirupu Gerbion může být předepsán, pokud má osoba suchý kašel, který byl způsoben infekcí horních cest dýchacích. Tento lék může být použit pro nachlazení, které je doprovázeno kašlem, kuřáci se také mohou zbavit suchého kašle, pokud používají Herbion.

  Existují i ​​další náplně přípravku Gerbion, například tento přípravek může obsahovat extrakt z pupalky. Takový lék může být použit, pokud existují respirační onemocnění, která vyvolávají podráždění sliznice dýchacích cest. Mnoho lékařů předepisuje Gerbion prvorozenci lidem, kteří mají potíže s vykašláváním sputa, obsedantně suchým kašlem, i když má člověk kašel doprovázený pískotovou složkou, musíte použít Gerbion.

  Existují dva pokyny pro použití tohoto vykašlávání. Herbion na základě plantajnu proti kašli, je třeba požádat o tyto dávky - děti starší 15 let a dospělé mohou používat Herbion 2 čajové lžičky. Děti ve věku od 7 do 14 let by měly používat gerbion 1 lžičku, tato dávka by měla být podávána i mladým dětem, které stály ve věku 2 - 7 let. Tento lék by měl být opilý třikrát denně, bez ohledu na to, kdy člověk sní, můžete pít tento lék a dospělí, kteří mají dlouhodobý kašel, mohou používat přípravek Gerbion až pětkrát denně.

  Následující instrukce je bylinka založená na prvosenka. Tento lék by měl být používán pouze po jídle, třikrát denně. Dospělí mohou pít léky 3 lžičky, děti ve věku 14 let by měly používat Gerbion 2 čajové lžičky každého, malé mladší děti 5-14 let by měly používat 1 čajovou lžičku sirup, ale velmi malé 2-5 let půl lžičky.

  Herbion pro kašel

  Když začnou teplotní výkyvy, přichází zima nebo podzim, začíná nachlazení doprovázené suchým nebo mokrým kašlem. Samozřejmě, že mnoho lidí musí snášet všechny tyto nemoci na nohou, musíte pracovat nebo se starat o děti. Proto je nutné najít dobrý lék proti kašli, který se může rychle zbavit této nepříjemné nemoci. Herbion kašel pro různé druhy léčeb rychle a efektivně, také tento sirup je chutný a příjemný. Když takové zánětlivé procesy začínají v těle, je třeba provést komplexní léčbu a Herbion je pro to ideální. Když osoba začne aplikovat Gerbion, komplexní léčba je okamžitě provedena pro zánětlivé onemocnění všech horních dýchacích cest. Tento lék lze použít nejen pro lidi, kteří mají dlouhý a nepříjemný kašel, ale pro všechny kuřáky. Mnoho lidí začíná měnit cigarety nebo kouřit příliš často a objeví se nepříjemný kašel. Herbion sirup se může zbavit této nepříjemné nemoci a za týden projde maximálně dva kašle. Herbionový sirup má vynikající inhibiční účinek na všechny sekrece hustého vykašlávacího hlenu a po určité době užívání léku začíná úleva dýchacího traktu a sputum je z těla odstraněno. Stojí však za to připomenout, že sirup Gerbion je přísně zakázán používat společně s jinými vykašlávacími drogami, může to nepříznivě ovlivnit lidské zdraví.

  Ceny Herbionu

  Lék Gerbion stojí asi 250 rublů, každý, kdo ho potřebuje, si ho může koupit. Herbion může být také ve formě kapslí, které vypadají žlutě. Herbion v jakékoli formě uvolnění musí být uchováván mimo dosah dětí, teplota by neměla být větší než 25 stupňů, doba použitelnosti tohoto léku je asi 2 roky. Takový účinný lék lze zakoupit v jakékoli lékárně, bez lékařského předpisu, lék je autorizován úřady pro použití.

  Aplikace Herbion

  Herbionový sirup nebo tobolky Gerbion by měly být podávány osobám, které mají kašel. Takový lék pomáhá dobře při suchém nebo mokrém kašli, i když je kašel doprovázený sípáním nebo jen člověk kašle příliš dlouho. Někteří lékaři tento přípravek předepisují, pokud má pacient špatně oddělené sputum z těla. Mnoho nemocí se objevuje právě proto, že mikroby zůstávají v lidském těle, které obsahuje sputum. Herbion má mnoho různých vlastností, tento lék je považován za univerzální, může být také použit jako komplexní léčba.

  Recenze Herbion

  O sirupu nebo kapslích Gerbionu existuje spousta různých recenzí, nejčastěji existují pozitivní reakce na tento lék. Jedna dívka například napsala, že Herbion je sladký sirup proti kašli na bylinkách, chuť pro amatérku, ale líbí se jí. Tento lék má pozoruhodné antimikrobiální a expektorační vlastnosti a také pomáhá snižovat viskozitu v těle. Jiná žena píše, že ona byla nejprve ošetřena snot od její vnučky, ale oni rozhodli se používat antitusiku pro prevenci, lékaři předepsali Gerbion. Pokyny pro tento lék jsou napsány mnoho kontraindikací, které musíte pozorně číst, ale těší se, že se vnučka kašel neobjevila. Tato žena dala vnučce asi 5 dní, vzala to s potěšením a během této doby prošli všechny příznaky zimy. Jiná žena napsala, že doktor doporučil koupit lék, začali dávat své dítě. Ale pak začaly hrozné bolesti v žaludku, lze říci, že tato žena prostě nečetla návod k použití. Koneckonců, lék Gerbion nelze použít pro žaludeční onemocnění, začal dávat dětský sirup a stal se ještě horší. Žena použila tento lék asi 1 týden a nic se nestalo, kašel, jak byl, zůstal.

  Jeden muž napsal takový neutrální posudek o Herbion sirupu - droga pomohla, ale velmi pomalu. Začal jsem toho chlapa používat sirup, který má dobrou konzistenci a příjemnou chuť. Ale mužovi se nelíbilo, že lék pomalu působí, kašel se nezastavil okamžitě, ale po několika dnech užívání sputa, sputum přirozeně opouští tělo.

  Existuje mnoho recenzí o použití přípravku Herbion a jsou velmi různorodé. Nejdůležitější je, abyste se poradili s lékařem a pečlivě si přečetli návod k použití sirupu a pak Herbion přinese jen pozitivní emoce. Existuje spousta různých vykašlávacích léků, pro každý organismus je třeba samostatně vybrat jiný lék proti kašli, musíte věnovat pozornost všem nuancím, které jsou popsány v návodu.

  "Herbion" z mokrého kašle. "Gerbion": návod k použití

  Kašel doprovází velké množství nemocí, přináší a kašle, a ti, kteří to slyší, spoustu nepříjemností. Proto je otázka zbavení se tohoto bolestivého symptomu vždy akutní. Jedním z nejoblíbenějších léků na suchý i mokrý kašel je Herbion, sirup vyráběný slavnou slovinskou farmaceutickou společností KRKA.

  Proti tomuto onemocnění pomáhají tři typy tohoto přípravku: "Herbion Plantain", "Herbion Ivy" a "Herbion Primrose". V tomto článku si povíme, jak pomáhají vyrovnat se s kašlem, a jak probíhá léčba těmito sirupy.

  Jak určit, který sirup bude užitečný

  Aby léčba kašle byla co nejúčinnější, je nutné nejprve určit, jaký typ pacienta sleduje pacient. Samozřejmě, že je lepší, když to lékař dělá, ale budete velmi užiteční, pokud podrobně popíšete všechny příznaky symptomu.

  Suchý kašel je neproduktivní. Nepřináší úlevu, vznikající paroxysmálně - při vdechování, v době smíchu nebo na začátku konverzace. Sputum s takovým kašlem nevyniká a v hrdle jsou neustálé pocity poškrábání a sušení.

  Sirup Herbion Plantain Cough Syrup, stejně jako jakýkoli jiný nástroj, je v tomto případě navržen tak, aby změkčil podrážděné sliznice, vytvořil obálkový efekt a odstranil zánět. Extrakt této léčivé rostliny, která je její součástí, pomáhá snižovat reflex kašle a odstraňovat malá ložiska zánětů v dýchacích cestách, což vede k přetrvávajícím kašli. A vitamín C a sléz květiny, které jsou přítomny mezi jeho složkami, vytváří vynikající podporu vitaminu pro tělo oslabené nemocí. Vzhledem k uvedeným vlastnostem, "Gerbion Plantain" je velmi účinný prostředek pro suchý kašel.

  Pokud je "Gerbion Plantain" kontraindikován

  Herbion je sirup, který je indikován nejen pro různá onemocnění dýchacího ústrojí, doprovázený oslabujícím neproduktivním kašlem. To je doporučeno lékaři i pro kuřáky, protože, jak víte, často mají záchvaty těžkého kašle, které narušují normální život.

  Tento lék je však kontraindikován u dětí do 4 let, stejně jako u pacientů s diabetem, žen v prvních měsících těhotenství a během laktace. Nedoporučuje se také pro pacienty se zánětem žaludeční sliznice, stejně jako s gastritidou a peptickým vředovým onemocněním.

  Pozor na následky užívání sirupu, musíte být také nemocní, s intolerancí na galaktózu a fruktózu, stejně jako podezření na alergickou reakci na složky tohoto léku.

  Co s mokrým kašlem

  "Herbion" z mokrého kašle se používá k usnadnění procesu vypouštění viskózního sputa. Používá se při korekci tzv. Produktivního kašle, který je doprovázen hojnou tvorbou sputa. V případech, kdy se špatně vzdaluje, nutí člověka znovu a znovu kašlat, potřebuje pacient protizánětlivý, změkčující a vykašlávací prostředek.

  "Gerbion", obsahující extrakt z pupalky, má všechny tyto vlastnosti a pomáhá zředit a rychle odstranit nahromaděné sputum z plic a průdušek, což usnadňují glykosidy a saponiny obsažené v kořenech této léčivé rostliny.

  "Herbion" pro mokrý kašel se doporučuje pro použití při faryngitidě, tracheobronchitidě, akutních respiračních infekcích, obstrukční bronchitidě a dráždivém kašli.

  Jak sirup ovlivňuje produktivitu kašle?

  Účinnost sirupu "Gerbion" je vysoká nejen díky saponinům obsaženým v prvosenka, ale také esenciálním olejům, které jsou bohaté na tymiánovou trávu. Rozšiřují průdušky, a tím, že zvyšují motorickou funkci řasy epitelu, která je lemuje, pomáhají vyhnat hlen a usnadňují proces vykašlávání.

  Navíc, tymián, který je obsažen v Herbionu proti mokrému kašli, má antiseptický účinek (ničící infekci) a mentol, který je také přítomen ve směsi popsaného činidla, je také charakterizován analgetickými a protizánětlivými vlastnostmi.

  Připadá "Gerbion" s prvosenka?

  Jako každý lék, "Herbion" pro mokrý kašel má své vlastní kontraindikace. Vzhledem k tomu, že dosud nejsou k dispozici žádné spolehlivé informace o účincích tohoto léku na plod, nedoporučuje se jej užívat během těhotenství a kojení.

  Stejně jako sirup z jitrocelu by tento lék neměl být užíván s diabetes mellitus, s intolerancí fruktózy, ani s poruchami absorpce glukózy a alergickou reakcí na složky sirupu.

  Instrukce spojená s drogou "Gerbion" také podtrhuje nežádoucí účinky jeho jmenování do dětí do dvou let věku, stejně jako těch, kteří trpěli falešnou zádí.

  "Herbion" s břečťanem - nový od firmy

  Novinkou z "Gerbionu" je sirup s břečťanem. Tento lék je užitečný pro mokrý kašel, ředí sputum a uvolňuje průdušky a má také uklidňující kašel a pomáhá odstraňovat hlenové vlastnosti.

  Herbion sirup proti kašli s břečťanem obsahuje sorbitol, koriandrový olej, citron, a neobsahuje cukr, který mimochodem umožňuje lidem s diabetem, aby si ho vzali. Další pohodlnou kvalitou této drogy je možnost jejího použití, bez ohledu na jídlo.

  Předávkování a vedlejší účinky

  Jak zdůrazňuje průvodní instrukce „Gerbion“, lék by neměl být užíván v dávkách převyšujících doporučené dávky. Pokud je překročíte 2krát, jsou možné příznaky otravy: nevolnost, zvracení, rozrušený stav a průjem. V takových případech byste měli vyhledat lékařskou pomoc. Ošetření se provádí symptomaticky. Není nutné, snažit se vymýtit zmeškané léky, aby se jeho dvojnásobná porce najednou.

  Při použití sirupu se mohou vedlejší účinky vyskytnout také ve formě alergické reakce na kteroukoli složku léčiva: vyrážku, kopřivku nebo potíže s dýcháním. V takovém případě musíte léčbu okamžitě ukončit a vyhledat lékaře. Příležitostně se může objevit také průjem a nevolnost nebo zvracení.

  "Gerbion": návod k použití

  Dospělí "Gerbion" by měl být užíván 3-4 krát denně pro dvě odměrky a děti od dvou do sedmi let dostávají jednu odměrnou lžičku třikrát denně. Pro děti od 7 do 14 let se doporučuje, aby daly 1-2 lžíce 3x denně a po 14 letech 2 lžíce 4krát denně. Pravidelně trvá užívání léku 2-3 týdny.

  Povinný požadavek na použití sirupu "Gerbion" k použití ukazuje, že je třeba pít s velkým množstvím vody nebo teplého čaje. Před použitím lahvičku protřepejte.

  Tento lék je skladován při teplotě do 25 ° C po dobu dvou let, ale v otevřeném stavu - ne déle než jeden měsíc. Nezlobte se!

  Herbion lék proti kašli: cena v Rusku

  K nákupu popsaného sirupu není nutný recept. Ale poraďte se se svým lékařem o potřebě použití a dávkování této drogy v každém případě je nezbytné. Zvláště když mluvíme o dítěti!

  V lékárnách Ruské federace pro sirupy Gerbion se cena pohybuje od 200 do 250 rublů. Nedovolte samo-léčbu a zůstat zdravý!

  "Herbion" pro suchý kašel: recenze a aplikace

  Jedním z prvních příznaků nachlazení může být bolestivý suchý kašel. Pacient neustále cítí podráždění v krku, noční sen je rozbitý, nálada se zhoršuje. V ojedinělých případech může těžké kašlání vést k horečce. V žádném případě by takový organismus neměl zůstat bez dozoru. Mohou se objevit komplikace, jako je bronchiální astma nebo pneumonie. V počátečním stádiu onemocnění dochází k záchraně sirupu Herbion ze suchého kašle. Zpětná vazba na tento lék může být slyšet nejpozitivněji.

  Složení a uvolňovací forma

  Lék je prezentován ve formě hnědého sirupu. Hlavní účinnou látkou je tekutý extrakt z listů kopinaté listnaté. Léčivo navíc obsahuje kyselinu askorbovou, stejně jako tekutý extrakt ze slézových listů. Jako pomocné látky působí sacharóza, pomerančový olej a methylparaben.

  Lék "Gerbion plantain sirup" vyrobený v plastových nádobách o objemu 150 ml. Lék je balen v kartonové krabici. K dispozici je také odměrná lžička, pomocí které můžete snadno určit správné dávkování. Lék je propuštěn v lékárnách bez lékařského předpisu.

  Indikace

  Herbionový sirup se doporučuje používat v počáteční fázi nachlazení, kdy je stále obtížné odstoupit sputum z plic. Lék je nejčastěji součástí komplexní terapie. Nezávislé použití nemusí poskytovat požadovaný výsledek. Lék je rostlinného původu, proto je zcela bezpečný. Sirup má nejen vykašlávání, ale také protizánětlivý účinek. Může být předepsán ve spojení s jinými léky na léčbu tuberkulózy a astmatu.

  Lék "Gerbion" se také používá u kuřáků. Je známo, že nikotin nepříznivě ovlivňuje práci plic. Zmírnění kašle, které je způsobeno špatným návykem, pomůže také léku na přirozeném základě. Ale úplně se zbavit nepříjemných příznaků nebude úspěšný. Chcete-li zapomenout na kašel navždy, budete muset přestat kouřit.

  Kontraindikace

  Droga má přirozený základ, takže existuje jen málo kontraindikací. Nedoporučuje se užívat lék "Herbion" pro kašel pro lidi s diabetem. Instrukce říká, že sacharóza je součástí medikace. Ze stejného důvodu by neměl být podáván pacientům s vrozenou intolerancí fruktózy. Ve vzácných případech se může objevit přecitlivělost na jednotlivé složky léčiva.

  „Herbion“ (suchý sirup proti kašli) se často používá v pediatrii. Nepoužívá se však k léčbě dětí mladších dvou let. Těhotné a kojící ženy nepředepisují léky. Důvodem je skutečnost, že u této kategorie pacientů nebyly provedeny žádné studie. Navzdory tomu, že se lék prodává bez lékařského předpisu a má také přirozený základ, ženy během těhotenství během samoléčby by neměly být zaměstnány. Vhodné sirup si může předepsat pouze lékař.

  V 5 ml léku, který zvažujeme, obsahuje 4 g sacharózy. To by mělo být rozhodně zváženo u pacientů s podezřením na diabetes. V některých případech může "Herbionum plantain sirup" způsobit škodu.

  Vedlejší účinky

  Ve většině případů se nevyskytují nepříjemné symptomy při užívání léku. Problémy lze pozorovat pouze při předávkování lékem. Na straně gastrointestinálního traktu mohou být poruchy, jako je nevolnost, průjem, méně zvracení. Kromě toho se mohou vyskytnout alergické reakce, jako jsou kožní vyrážky a svědění. Pokud se objeví nějaké nepochopené příznaky, doporučuje se okamžitě odmítnout vzít lék a poraďte se se svým lékařem.

  Ve vzácných případech se mohou vyvinout alergické reakce, které ohrožují život a zdraví pacienta. Především je to angioedém. Při prvních příznacích (otok v hrtanu, kožní vyrážka) je třeba zavolat sanitku. Herbionový sirup musíte okamžitě přestat používat. Použití jiné drogy také pomůže zbavit se suchého kašle a bez nepříjemných následků. Samozřejmě, že je třeba konzultovat odborníka.

  Dávkování

  Změřte požadovanou dávku léku, můžete použít pohodlnou odměrku, která je vždy v balení. Dospělí a děti starší 14 let užívají 2 lžičky sirupu 3x denně. Pokud pacient trpí suchým, bolestivým kašlem, v prvních dnech nemoci může být lék užíván až 5krát denně. V tomto případě by denní dávka neměla překročit 50 ml.

  Děti od 2 do 7 let užívají 1 dávku léku třikrát denně. Pacienti ve věku od 7 do 14 let mohou užívat 2 lžičky sirupu nejvýše 3krát denně. Léčba dětí musí probíhat pod dohledem rodičů. Sirup chutná dobře. Dítě bude pravděpodobně chtít vzít vyšší dávku léku "Herbion" pro kašel. Instrukce uvádí, že léky by v žádném případě neměly být ponechány na místě přístupném dětem.

  Trvání léčby může být 7-14 dnů. Pokud příznaky neprojdou rychle, kurz může být prodloužen na tři týdny. Léčba tímto lékem se v každém případě doporučuje pod dohledem specialisty. Pokud nedojde ke zlepšení, může se vyplatit změnit léčbu.

  Jak rychle pomáhá Herbion se suchým kašlem? Hodnocení pacientů ukazuje, že názory na toto skóre jsou rozděleny. Někteří lidé zapomínají na kašel po 5 dnech užívání přípravku. Jiní musí být léčeni týdny.

  Interakce s jinými léky

  Pokud pacient trpí chronickými onemocněními a je nucen neustále udržovat normální stav těla pomocí léků, je nutné se poradit s lékařem, než začnete užívat lék "Herbion" ze suchého kašle. Ohlasy říkají, že ve většině případů je sirup kompatibilní se všemi léky. Aby se zabránilo alergickým reakcím, je lepší být v bezpečí.

  Co přesně nemůže brát léky, tak to je s antitusickými léky. Bylinný sirup pro suché složení kašle je přirozený. Hlavní složky ovlivňují sputum v plicích, což ho činí méně viskózním. Antitusická činidla naopak ztěžují odstranění tajemství. Kombinované užívání těchto léků vede pouze ke zhoršení situace.

  Jak skladovat "Gerbion" pro suchý kašel?

  Recenze ukazují, že lék je dokonale zachován při pokojové teplotě. Odborníci také doporučují, aby nádoba se sirupem byla v chladničce ihned po zakoupení. Léky tak budou schopny zachovat své prospěšné vlastnosti po mnohem delší dobu. Stejně jako všechny ostatní léky by měl být sirup ponechán na tmavém místě mimo dosah dětí.

  Doba použitelnosti léku je 2 roky od data vydání. Datum výroby je vždy uvedeno na kartonovém obalu, stejně jako víko plastové nádoby.

  Existují analogy?

  Existuje několik variant sirupů s podobným složením. Specialista bude vždy schopen určit, který „Herbion“ pro suchý kašel bude fungovat lépe. Ale co když nemůžete najít lék v lékárnách? Problém lze snadno vyřešit. Existuje mnoho analogů, které jsou také skvělé při řešení nachlazení obecně a zvláště suchého kašle. Například, Bronholitin sirup je populární dnes. Je to také přírodní léčivo. Hlavní účinnou složkou je hydrobromid glaucinu. Lék napomáhá rychle odstranit nepříjemný suchý kašel a obnovit normální stav pacienta.

  Bronholitový sirup je silný lék. To může být předepsáno pro bronchiální astma, pneumonii a černý kašel. Existuje však také mnoho kontraindikací pro jeho použití. To je arteriální hypertenze, glaukom s uzavřeným úhlem, srdeční selhání. Nedoporučujeme užívat lék v prvním trimestru těhotenství. Děti, lék "Bronholitin" je povolen pouze ve věku tří let. Složení léčiva je ethanol. Z tohoto důvodu, neberte léky pro lidi, kteří mají tendenci k závislosti na alkoholu. Ti, kteří jsou přiřazeni k lékům "Bronholitin" nebo "Herbion" se suchým kašlem, by měli být nejprve instruováni.

  Drogové recenze

  Ve většině případů pacienti dobře reagují na Herbionův sirup na bázi jitrocelu. Přípravek má příjemnou chuť a pozitivní vliv na tělo. Děti mají moc sirup. Mnoho rodičů ví, že dostat dítě k pití léků není tak snadné. Výjimkou je vynikající ochucená medicína "Herbion". Kromě toho má přirozený základ. Proto je pro děti naprosto bezpečný. Takový lék lze srovnávat s mléko-medovou směsí pro kašel.

  Pokud léčíte gerbion nesprávně suchým kašlem, sirup může také obdržet negativní zpětnou vazbu. Vedlejší účinky se mohou objevit v důsledku předávkování lékem. Nejčastěji byly pozorovány alergické reakce ve formě kožní vyrážky. Méně často se u pacientů projevuje frustrace s gastrointestinálním traktem. Někteří lidé mají individuální drogovou nesnášenlivost. Je nutné užívat pouze jednu odměrku sirupu, protože se vyskytují nepříjemné příznaky, jako je otok obličeje nebo kopřivka.

  Cena léků

  Herbionový sirup se často používá pro suchý kašel. To je způsobeno nejen pozitivními vlastnostmi léku, ale také nízkou cenou. Můžete si koupit lék v lékárně za pouhých 200-250 rublů. V reálném čase si přírodní sirup můžete koupit ještě levněji.