OtVirus.ru

Imunitní systém ztrácí mnoho síly a vitamínů v boji proti virovým onemocněním, což vede k vyčerpání těla. Tento jev vysvětluje závratě a slabost po chřipce. Odborníci říkají, že při řádném obnovení imunity po akutních respiračních virových infekcích se tělo může zotavit během 2 týdnů. Pokud se stav nezlepší, měli byste se poradit s lékařem. Tato situace může vést k vážným komplikacím a přitažlivosti nového napadení virem.

Příčiny závratě a slabosti po chřipce

Slabost a ztráta chuti k jídlu se téměř vždy vyskytují po převodu ARVI. I když se teplota vrátí do normálu a není kašel se zimou, člověk stále cítí pokles vitální energie. Důvodem tohoto stavu je ztráta těla mnoha sil a vitamínů v boji proti virovému onemocnění.

Správně zvolená léčba ARVI obvykle eliminuje všechny existující symptomy. Existují však případy, kdy pacienti po chřipce pociťují závratě a slabost.

V případě onemocnění je pozorován výskyt patogenní mikroflóry, což vede k rozvoji určitých patologických procesů:

 1. Intoxikace. Životně důležitá aktivita mikroorganismů vylučuje toxiny, které pronikají do lidského krevního oběhu a způsobují závratě a nevolnost. V tomto případě je kroucení hlavy považováno za vedlejší účinek tohoto typu patologie. Po chřipce se tato situace zintenzivňuje a čas způsobuje složitější komplikace, které vedou k intoxikaci organismu. Intoxikační proces způsobuje narušení fungování tělesných systémů.
 2. Catarrhal Tento proces je charakterizován zánětem nosní sliznice a respiračního systému. Symptomy zmizí po 7 dnech, ale během této doby se mohou vyskytnout komplikace. Často se můžete setkat s hypotenzí, což zvyšuje sílu kroucení hlavy.

Docela často, po chřipce, člověk zažije závratě a slabost, také doprovázený apatií, nevolností, pomalým stavem a nervozitou. Pacient zpravidla předpokládá, že vznikl v důsledku špatného počasí nebo únavy. Externí znaky to však neovlivňují, protože příčinou těchto účinků je přenesený ARVI.

Tam jsou některé změny v lidském těle po chřipce: t

 • zhoršené fungování nervového a imunitního systému;
 • špatný výkon dýchacího ústrojí, které se dosud z nemoci neobnovilo;
 • gastrointestinální dysfunkce způsobená použitím antivirotik;
 • v důsledku nedostatku vitamínů.

Je vhodné zvážit výskyt astenie po přenosu ARVI, který je charakterizován všemi výše uvedenými patologickými procesy.

Příznaky slabosti po chřipce

U dětí a dospělých po převodu ARVI dochází k následujícím příznakům:

 • ospalost;
 • silná únava;
 • podrážděnost a nervozita;
 • nadměrné pocení;
 • porucha chuti k jídlu.

Po chřipce je také možný astenický syndrom, charakterizovaný hojným pocením, slabostí, nízkou tělesnou teplotou na 35,7-36,2 stupně.

Aby komplikace nevedly ke kardiovaskulárním onemocněním nebo syndromu chronické únavy, je nutné po SARS eliminovat všechny následky, procházející dlouhým lékařským procesem pro obnovení imunity a zásob vitamínů.

Některé příznaky, které by měly upozornit osobu, jsou:

 • bolesti hlavy a nevolnost. Tyto jevy mohou indikovat přítomnost meningitidy a encefalitidy;
 • bolesti na hrudi. Pokud se takové příznaky objeví, může to být způsobeno srdečním onemocněním;
 • přetrvávající kašel, horečka subfebrilní teplota a viskózní povaha sputa se zelenohnědým odstínem. Tyto příznaky obvykle charakterizují vývoj pomalé pneumonie. Při těchto příznacích je návštěva specialisty povinná, protože pokud nedochází k žádné terapii, může dojít k vážnému poškození těla.

Jak se dostat z chřipky?

Zotavení z chřipky vyžaduje nějakou tvrdou práci. Nejzákladnější z nich jsou samozřejmě vyvážení komplexu vitaminů a správný odpočinek.

Když se jedná o SARS, imunitní systém tráví spoustu energie a vitamínů, takže musíte vědět, jak se rychle dostat z chřipky. Je důležité provést rehabilitaci těla se zaměřením na tři oblasti:

 • změny životního stylu;
 • vitamíny a výživa;
 • léky a vitamíny.

Změna životního stylu

Po SARS nemoci, mnoho okamžitě ponořit se do tvrdé práce každodenního života. Tělo je však vyčerpáno vitamíny a slabost může člověka doprovázet neustále. Aby bylo možné obnovit imunitní systém, stačí pouze několik jednoduchých bodů:

 1. Psychologický klid. Za prvé, musíte se vyhnout stresovým situacím a naladit své tělo na pozitivní. Samozřejmě, moderní podmínky často dělají člověka nervózní, takže to bude docela těžké. Aby bylo možné obnovit nervový systém, není třeba přepracovat v práci a komunikovat s nepříjemnými lidmi. Je nutné se vyhnout stresovým situacím nebo je vnímat s klidem.
 2. Celý spánek. Pro rehabilitaci těla po onemocnění SARS je velmi důležitým faktorem správný spánek. Je nutné jít na čas ne později než 10 hodin, a předtím, než budete muset navlhčit nebo vzduch místnosti.
 3. Masáž chodidel Masážní cvičení relaxují a zlepšují stav těla, čímž posilují imunitní systém. Nohy mají mnoho nervových zakončení a biologických bodů pro každý vnitřní orgán odděleně, takže masáž pomůže zbavit se slabosti a zotavit se z chřipky. Tyto procedury můžete provádět sami pomocí prstů nebo speciálních atributů, nebo si domluvit schůzku s masážním terapeutem. Zlepšení stavu těla může být po určité době pociťováno.
 4. Vodní ošetření. Takové akce také pomáhají tělu odstranit slabost a vyrovnat se s zotavením z SARS. Výlety do bazénu, koupání s mořskou solí nebo kontrastní duše budou mít pozitivní vliv na nervový systém, zklidnění a relaxaci. Pokud nejsou k dispozici žádné zdravotní kontraindikace, můžete jít do koupele.
 5. Fyzická aktivita Nemoc má člověka hodně energie a síly, takže je velmi důležité relaxovat v přírodě, chodit pěšky a dělat cvičení na čerstvém vzduchu. Se zlepšením státu můžete jít na taneční nebo jógovou třídu.

Výživa a vitamíny

Obnovit a odstranit slabost po chřipce, významnou roli hraje správná strava. Chcete-li obnovit rovnováhu vitamínů a posílit tělo, musíte do menu zahrnout velké množství čerstvého ovoce a zeleniny, bylin a potravin s vysokým obsahem bílkovin:

 • chudé ryby;
 • rostlinný olej;
 • houby;
 • potěr;
 • slunečnicová semena nebo ořechy.

Také užitečné pro vyvážení nedostatků vitamínů a odstranění slabosti, jako jsou tyto produkty:

 • čerstvé šťávy;
 • fermentované mléčné výrobky;
 • kakao;
 • zelený čaj;
 • zázvor;
 • brusinky;
 • zelený hrášek;
 • brusinky;
 • křepelčí vejce;
 • jater zvířat nebo ptáků.

Je nutné snížit množství produktů na moučné směsi a nahradit je pečivem z celozrnné mouky a otrubového chleba.

Spotřeba tomelů a kiwi, které obsahují velké množství vitamínů, bude užitečná pro obnovu těla dítěte po utrpení nemoci. Je nutné vyloučit z menu dětských polévek bohaté, nahradit je kuřecím vývarem. To bude také užitečné pro děti, aby se vitamíny-založené čaje, které pomohou při odstranění slabosti a doplnění jejich vitamínů. Například odvar ze sušených listů jahod s přídavkem medu a citronu je účinným způsobem regenerace po SARS.

Důležitým kritériem při rehabilitaci je použití dostatečného množství tekutiny.

Jak se zotavit z chřipky, ne-li odstraňovat toxiny z těla. Lékaři doporučují pít sklenici vody nesycené oxidem uhličitým 30 minut před jídlem. Takové akce jsou pro děti velmi důležité, protože se díky vysoké teplotě rychleji dehydratují.

Při absenci alergických reakcí na rostliny je možné se zotavit s různými infúzemi a odvarmi, které obsahují velké množství vitamínu C. Malina, divoká růže, citron, ženšen jsou na to velmi dobré. Při použití směsi medu, citronu a zázvoru, které lze také přidat do zeleně, se vitamínová rovnováha vrátí do normálu rychleji.

Léky

Pro regeneraci SARS, doplnění vitamínů a posílení nervového a imunitního systému, jsou předepsány následující zásady:

 1. Nootropics - Cerebrolysin, Piracetam.
 2. Antioxidanty - Mexidol.
 3. Antidepresiva - Sertralin.
 4. Adaptogens - čínský citrón, ženšen.
 5. Aminokyseliny - stim.
 6. Vitamíny A, E, V.
 7. Hořčík a vápník.

Pokud byla chřipka charakterizována zvýšením teploty a těžkou intoxikací, děti a dospělí potřebují léky k čištění gastrointestinálního traktu. Obvykle se pro tento účel používají enterosorbenty, z nichž se nejúčinněji uvažuje:

Takové léky musí být konzumovány po posledním jídle, tedy před spaním. Odborníci doporučují více než 1-2 dny, aby tyto léky, protože mohou snížit stupeň asimilace užitečných složek a vitamínů. Většina těchto opatření je charakteristická pro tělo dítěte.

Články o:

1 komentář

Je možné zotavit se a zotavit se po nemoci bez medikace nebo jiné fyzické intervence. Moderní medicína bohužel velmi často bojuje pouze s následky nemoci a ve skutečnosti musíte hledat příčinu. Léčitelé se mohou zotavit po nemoci bez následků. Současně se obnovuje nejen celé tělo, ale celá energie člověka se také vrací do normálu.

Přidat komentář Zrušit odpověď

O nás

Nemoci

Kopírování materiálů bez připojení aktivního odkazu je zakázáno. Soubor Sitemap

První doktor

Jak odstranit slabost po nemoci

1. Jak se dostaneme po nachlazení?
2. Proč tělo neodpočívá?

2.2. Komplikace po nachlazení

3. Jak se zotavit z nachlazení?
4. Závěr

Obranný mechanismus těla utrácí spoustu energie na boj s nemocemi. Po zotavení, ochranné mechanismy získávají energii znovu, a tělo v této době je v režimu hibernace, to je, odpočívá.

Po jakékoliv nemoci tedy může člověk pociťovat únavu, slabost, prudký nárůst práce i při malých výdajích energie.

Léčba je založena: za příznivých podmínek, obnovení imunity po onemocnění trvá asi 2 týdny. Během tohoto období dochází k obecné malátnosti a nesprávnému oddělení sil.

Po nachlazení jsou nejčastěji pociťovány slabost, nedostatek chuti k jídlu, rychlá ztráta síly a někdy i apatie.

Jako po studené zjevné slabosti

Fyzická - klasická interpretace, kdy se tělo rychle unaví nebo nemůže vůbec relaxovat. Jsou situace, kdy se člověk cítí unavený i po mnoha hodinách spánku. Psychologický - slabost, ve které trpí stav nervového systému. Snad nedostatek zájmu o to, co se děje kolem, zájem o podnikání, vznik touhy po osamělosti, apatie.

S rostoucí slabostí přichází absentmindedness a nepozornost, schopnost soustředit se zmizí. Případy vyžadující duševní stres, koncentraci, nejsou specifikovány.

Věnujte pozornost! Slabost po onemocnění je srovnatelná se symptomy dlouhé rychlé avitaminózy, vyčerpání a dehydratace.

Nedostatek chuti k jídlu a nízká pohyblivost se slabostí vedou k závratě, křehkým vlasům a nehtům, celkovému blednutí kůže.

Proč tělo neodpočívá?

Člověk ztrácí hodně tepla, které je životně důležité - teplo se rovná energii.

Nachlazení se projevuje projevem četných symptomů - zimnice, těžkost dýchání, zatímco dochází k fyzickému nepohodlí, neustálému přetížení.

Virová intoxikace - účinek virů na buňky, ve kterých jsou vyčerpány vnitřní orgány. Po nachlazení je veškerá energie nasměrována na obnovu orgánů a celkový stav zůstává pomalý. Porušení metabolismu neuronů - viry mají vliv na mozek, po onemocnění se proces neuronů zpomaluje, což způsobuje celkovou slabost. Nedostatek kyslíku - buňky postižené viry a infekcemi nedostávají dostatek kyslíku, v důsledku čehož je snížena produkce hormonu, melatoninu.

Věnujte pozornost! Nedostatek kyslíku se projevuje zejména v zimě, v chladných podmínkách a v malém množství slunečního světla, proto je slabost po zimních onemocněních mnohem silnější.

Pomalý metabolismus - dělá celé tělo v pomalém režimu. Metabolismus může zpomalit, a to buď v důsledku nemoci nebo zdravého člověka v zimě.

Když je nemocná, zažívá slabost - je to normální stav. Tělo je obnoveno, dává přednost poškozeným orgánům, buňkám, nervům. Hlavní věc je, že se po bolestivém stavu nevyvíjí astenie.

Astenie

Astenie je obtížnější stadium fyzické a psychické slabosti, kterou je třeba léčit jako aktivní onemocnění. Astenie je nejvíce úzce spojena s chronickým únavovým syndromem (CFS), který se také vyvíjí po nachlazení a vyžaduje léčbu.

Existuje však několik rozdílů mezi jednodušší koncepcí únavy a komplexnějším pojetím astenického syndromu.

dočasný ukazatel - astenie trvá déle a neprochází bez přijetí určitých opatření; odpočinek - astenie neodezní ani po dlouhém spánku nebo dlouhém odpočinku; léčba - onemocnění musí být léčeno, jinak neodejde a zhorší se.

Závislost astenie a normální únavy je přímá. Nemocný, pokud půda astenie nebyla připravena před nemocí, nejprve pociťuje obyčejnou slabost. Po uzdravení začne tělo aktivně pracovat, ale není ještě připraveno na stres.

Kvůli nedostatku odpočinku a emocionální zátěži se objeví progrese. První příznaky jsou pokles sexuální aktivity, ztráta chuti k jídlu, konstantní ospalost, narušení normálního rytmu srdečního rytmu a nedostatek vzduchu.

Hypersthenická - pozorovaná po studené a chřipce v mírné formě. Projevuje se zvýšenou podrážděností, nepohodlí a pochybnostmi. Je možné pozorovat nespolupracenost, obchod, pracovní výkon drasticky klesá. Hypostenic - po těžké zimě a chřipce. Projevuje se slabostí - svalovou i psychologickou. Pacient se neustále cítí ospalý, nedostatek síly provádět základní denní úkoly. Drsnost se dramaticky zvyšuje - dochází k zábleskům vzteku.

Obecně platí, že příznaky únavy jsou podobné projevům únavy a přidávají se složitější a charakteristické znaky.

Poruchy spánku - denní ospalost stoupá, ale v noci je těžké spát. Po nočním odpočinku neprojde slabost a únava. Emoční nestabilita je vyčerpávající únava, která se projevuje emocionálním stavem. Pocit podráždění, úzkosti, napětí, úzkosti a neustálé změny nálady neumožňují relaxaci. Schopnost strávit dlouhou dobu duševní a fyzickou prací je ztracena. Funkční poruchy jsou symptomy související s prací těla. Zhoršení chuti k jídlu, těžké bolesti hlavy, zvýšené pocení a abnormální srdeční tep. Pozornost a paměť trpí velmi, sexuální aktivita je snížena a obvyklé vnější faktory (hluk ulice, vrzání dveří) způsobují ostré podráždění.

Astenie mnohokrát zhoršuje kvalitu života v důsledku zvýšení prahu dráždivosti. Nedovoluje se soustředit, dělá svět kolem nás vybledlý a nezajímavý.

Tato choroba nezmizí sama bez změn denního režimu, takže když se tyto příznaky objeví, stojí za to kontaktovat lékaře, který vypíše nezbytnou léčbu.

Komplikace po nachlazení

Slabost může být způsobena těžkou nemocí. Ale někdy únava je známkou současné studené komplikace, která ještě nevykazuje hlavní symptomy.

Když tělo přestaví po nemoci (pokud to není astenie), problém zmizí za 1-2 týdny. Pokud se tak nestane, stojí za to uvažovat o komplikacích.

Nemoci srdce - se slabostí, tlakem na hrudi. Meningitida, encefalitida - bolesti hlavy a nevolnost, které jsou často označovány jako po katarálních symptomech. Sluggish pneumonia - může být asymptomatická. Kromě oslabující slabosti se může objevit mírná teplota, nikoli silný, ale přetrvávající kašel, zelené nebo hnědé sputum.

Slabost nedává důvod se bát, pokud netrvá déle než 2 týdny. Pokud je však slabý stav doplněn výše uvedenými příznaky, doporučuje se naléhavá návštěva u lékaře.

Jak se zotavit z nachlazení?

Imunita vynakládá obrovské peníze na boj proti infekci, snižuje se přísun vitamínů v těle. Musí být doplněn. Musíte také obnovit fyzický a emocionální stav.

V důsledku toho je pro zotavení po nachlazení nutné pracovat ve třech směrech - psychologickém, fyzickém a imunitním.

Vodní procedury - voda umožní hromadit všechny druhy svalů, povzbuzuje a zároveň uvolňuje. Doporučuje se častější sprchy a relaxační koupele. Nejlepší kombinací je plavání v bazénu a sauně. Nabíjení - musíte začít den energicky. Nabíjení vám pomůže, aby se instalace na celý den aktivovala. Masáž - aktivuje svaly, které jsou po nemoci unavené. Doporučená regenerační a zklidňující masáž - pomáhá také k morální relaxaci.

Je třeba zlepšit fyzickou kondici, ale nezapomeňte na přepracování, jinak slabost překoná fyzické zotavení. Proto, když se angažujete v obnově organismu, neměli byste to přehánět.

Chůze na čerstvém vzduchu - tělo cítí bohatství kyslíku a je naladěno na činnost. S dlouhým pobytem v místnosti je třeba místnost vysílat.

Věnujte pozornost! Člověk spí lépe, když spí v chladné místnosti - dokonce i v zimě, krátká ventilace před spaním nebolí.

Dostatečnost slunečního světla - serotonin a melanin jsou zodpovědné za náladu v těle, které vznikají při vystavení slunci. V interiéru nezůstávají ve tmě - klamou tělo elektrickým světlem. Bylinná medicína - uklidňující a regenerační čaje, infuze a dekory dobře působí proti emocionálnímu stresu v podmínkách slabosti a astenie.

Psychický stav po nachlazení je obtížnější obnovit než fyzický. Je nutné naladit tělo tak, aby zobrazovalo pozitivní emoce, zkuste se naštvat, vyhnout se podráždění.

Vitaminové komplexy jsou léky, které obsahují vitamíny z různých skupin. Po studené, citrusové plody pomáhají dobře, ale vitamín-minerální komplexy se doporučuje více, sbírají vitamíny, jejichž činnost je zaměřena na posílení a obnovu nervového systému a fyzické kondice. Dieta - vitamíny by měly být získány s jídlem. Nejlepšími dodavateli prospěšných látek jsou libové ryby, luštěniny, houby, libové maso, ořechy. Zvláště se doporučuje zahrnout do stravy produkty obsahující jód (mořský kale) obsahující vitamin B (kaše z celých zrn) obsahující železo. Enzymy jsou prvky, které ovlivňují mnoho procesů: přenos nervových impulzů, procesy trávení. Přítomnost dostatečného množství enzymů v těle je klíčem k rychlé reakci a aktivitě. Enzymy se nacházejí ve velkém množství v kefíru, zelenině, ovoci, ve všech zelených rostlinách. Detoxikace - proces vylučování látek z těla mrtvé infekce a buněk. K tomu se doporučuje pít dostatek tekutin. Lepší bylinné čaje, brusinkovou šťávu a brusinky, zázvorový čaj, odvar z nesmrtelnosti.

Tři uvedené body jsou řešením problému se slabostí a zvýšenou únavou po nachlazení. Stručně řečeno, správná strava, svalové povzbuzení a uvolnění nervového systému poskytují dobré výsledky po několika dnech terapie.

Závěr

Když je po nachlazení slabost, musíte sledovat svůj stav. Pokud únava nezmizí po 1-2 týdnech nebo se obáváte o další komplikace, poraďte se s lékařem.

V období postmorbidní slabosti se zapojte do regeneračních procedur - a slabost brzy ustoupí.

Článek prezentuje fotografie a videa - doporučeno pro prohlížení pro podrobnější pochopení tématu.

Po nachlazení nezmizí slabost: metody obnovy

4,17 (83,33%) 6 hlasů

Proč je po chladu slabost a co dělat

zatím žádné hodnocení

Po nemoci se často cítíme dobře a bezmocně. Slabost po nachlazení je vysvětlena účinkem bakterií a virů na tělo, stejně jako nepříznivou reakcí na všechny druhy léků. Imunitní systém po nachlazení se stává slabým, protože na boj s virem se vynakládá velké množství energie.

Aby se zabránilo recidivám a komplikacím, je nezbytné pomoci tělu obnovit sílu a energii. S dobrými podmínkami a včasnou léčbou netrvá déle než dva týdny.

Jak chladná zjevná slabost?

Pocit slabosti je způsoben nedostatkem síly a energie. V tomto stavu, všechny elementární akce, dokonce pohyb, člověk vykonává s velkými obtížemi.

Slabost po nemoci se projevuje ve dvou variantách:

Fyzická slabost - pocit neustálé únavy. Stává se, že člověk nedokáže vůbec odpočinout a ani dlouhodobý spánek mu nepomáhá znovu získat sílu. Psychická slabost - porušení nervového systému. Mohou existovat negativní myšlenky, apatie ke všemu, co se děje, a touha být sám.

Slabost je často doprovázena nepozorností a rozptýlením. Člověk sotva provádí případy vyžadující koncentraci a duševní zátěž. Také, po nachlazení, tam může být žádná chuť k jídlu, který vede k bledé kůži a závratě.

Do dvou týdnů po onemocnění může zůstat zvýšená tělesná teplota a bolesti svalů, což je vysvětleno oslabením imunitního systému.

Proč tělo neodpočívá?

Po infekci začne imunitní systém aktivně pracovat na ochraně těla. To vyvolává zvýšení tělesné teploty. Tělo ztrácí teplo a teplo je energie.

Onemocnění je obvykle doprovázeno nepříjemnými symptomy: zimnicí, migrénami, bolestí svalů, těžkostí v hrudi. Tělo pociťuje neustálé nepohodlí a napětí.

Příčiny slabosti a indispozice po nachlazení:

Intoxikace - účinek virů a bakterií na buňky těla, který je doprovázen deplecí vnitřních orgánů. Když je infekce poražena, tělo tráví veškerou sílu při obnově poškozených orgánů, což vysvětluje malátnost a únavu. Oslabení nervového systému - díky negativnímu účinku infekce na mozek. Po uzdravení zůstává práce neuronů po určitou dobu pomalá, což ovlivňuje celkovou pohodu. Nedostatek kyslíku je výsledkem poškození buněk virem. V režimu kyslíkového hladovění není tělo schopno produkovat potřebné množství melatoninu - hormonu zodpovědného za odpočinek a řádný spánek. Nejtěžší nedostatek kyslíku je pociťován v zimě, kdy zima trvá dlouho a tělo dostává málo slunečního světla. Z tohoto důvodu je po zimním chladu slabší pocit mnohem silnější. Poruchy metabolismu - letargie v práci celého organismu, spojené s onemocněním.

Pocit slabosti po nemoci je normální stav. Tělo tráví spoustu energie na obnovu poškozených orgánů a buněk. Nejdůležitější je, že se slabost nevyvíjí do astenie.

Astenie

Někdy se jednoduchá malátnost mění na složitější proces - astenia. To je zdlouhavý stav psychické a fyzické slabosti, který je třeba léčit.

Charakteristické rysy astenie:

slabost přetrvává dlouhou dobu (více než dva týdny); ani dlouhodobý spánek nebo odpočinek nezlepšuje pohodu; astenie neprochází bez řádné léčby.

Po onemocnění se může vyvinout astenický syndrom v důsledku nedostatku kyslíku v buňkách a poruchy metabolismu proteinů, což je doprovázeno zvýšením množství amoniaku v krvi. To nepříznivě ovlivňuje fungování nervového systému a může způsobit astenie.

Typy astenie po nachlazení:

Hypersthenic - objeví se po mírném nachlazení nebo chřipce. Taková astenie je doprovázena distrakcí, podrážděností, nepohodlí. Někdy výrazně snížil lidský výkon. Hypostenic - nastane po komplexních onemocněních. Člověk cítí nejen psychickou slabost, ale i svalovou. Pacient nezanechává pocit ospalosti, nemůže provádět ani běžné každodenní úkoly. Podrážděnost se může dramaticky rozvinout v záchvaty vzteku.

V případě astenie se k obvyklé malátnosti přidávají další obtížné symptomy.

Příznaky astenie:

Poruchy spánku - nespavost v noci a zvýšená ospalost během dne. Po nočním spánku se člověk necítí odpočatý, únava zůstává. Emoční nestabilita - konstantní napětí, úzkost a podrážděnost. Mohou nastat časté změny nálady, mentální retardace. Funkční poruchy - všechny symptomy spojené s prací těla. Mezi ně patří: zvýšené pocení, migréna, snížená chuť k jídlu, zvýšený tep. Sexuální touha u pacienta zmizí, pozornost se snižuje a každý hluk způsobuje těžké podráždění.

Astenie činí svět kolem nás šedivým a nezajímavým a kvalita života je významně snížena, a to především díky zvýšené podrážděnosti a absenci. Toto onemocnění nezmizí bez zásahu, takže pokud zjistíte známky astenie, musíte se poradit s odborníkem.

Komplikace po nachlazení

Po aktivním boji proti viru je imunita osoby oslabena a nemůže dostatečně chránit tělo před novými chorobami. Pokud slabost přetrvává po dlouhou dobu, může to znamenat rozvoj komplikací.

Komplikace, které mohou být doprovázeny slabostí:

Meningitida a encefalitida - spolu se slabostí, nevolností a horečkou, bolestí hlavy. Onemocnění srdce - těžkost a bolest v hrudi. Pneumonie - horečka, častý kašel se sputem. Někdy pneumonia postupuje pomalu a není doprovázena těžkými příznaky.

Pokud se objeví společně se slabostí výše uvedených příznaků, doporučuje se poradit se s lékařem.

Jak se zotavit z nachlazení?

Klíčem k efektivnímu zotavení z nemoci je správný odpočinek a správná výživa. Tělo vynakládá velké úsilí na regeneraci a snižuje se přísun živin. Tato zásoba musí být doplněna. Je také nutné obnovit fyzickou pohodu a posílit nervový systém.

Fyzické využití:

Nabíjení - dodává energii na celý den a aktivuje práci celého organismu; Úprava vody - zmírňuje napětí v těle. Teplá sprcha a vana pomáhají relaxovat a zlepšovat pohodu. Doporučujeme také návštěvu bazénu a sauny. Stimuluje krevní oběh a posiluje imunitní systém. Masáž - obnovuje oslabené svaly, zlepšuje metabolismus v kůži. Doporučuje se nejen regenerační, ale i relaxační masáž.

Obnovení fyzické kondice, člověk by neměl zapomenout na odpočinek, protože tělo po ochlazení nemůže být přemoženo.

Obnova psychického stavu:

Bylinná medicína - řada čajů a nálevů pomůže zklidnit a zlepšit náladu. Sluneční paprsky - jsou zodpovědné za produkci serotoninu a melaninu - hormony, které zlepšují náladu. Uvnitř se doporučuje zapnout elektrické světlo, s nímž můžete tělo zmást. Procházky na čerstvém vzduchu pomáhají nasycení těla kyslíkem a obnovení nervového systému. Zvláště užitečné procházky v přírodě. Doporučujeme také větrat místnost, zejména před spaním.

K rychlému obnovení psychického stavu potřebujete pozitivní postoj. Vyvarujte se negativních emocí a podráždění.

Obnovení zásoby vitamínů:

Výživa - zahrnout do stravy potraviny bohaté na vitamíny. Spousta živin se nachází v libovém masu a rybách, zelenině a ovoci, ořechech. Doporučuje se konzumovat potraviny bohaté na jód (mořské plody) a obsahující železo (játra, špenát, luštěniny). Důležitou roli hrají enzymy - látky zodpovědné za trávení a aktivitu nervových impulzů. Nacházejí se ve fermentovaných mléčných výrobcích, bylinkách, ovoci a zelenině. Vitamínové a minerální doplňky - léčiva obsahující vitamíny a minerály různých skupin. Pomohou obnovit imunitu a posílit nervový systém. Detoxikace - odstranění škodlivých látek z těla. K tomu je třeba pít dostatek tekutin - voda, bylinné čaje a odvar, vitaminová šťáva.

Všechna tato doporučení pomohou vyrovnat se se slabostí a malátností. Kombinace všech metod má pozitivní účinek po několika dnech.

Krása a zdraví zdraví

Stav slabosti v naší době je všem pracovníkům znám. Pokud naši prarodiče žili v čistém prostředí a pracovali častěji na čerstvém vzduchu, prožívali slabost jen během nemocí, pak se dnes „my“ v megalopolisech „držíme“ a náš život - většinou - se odehrává uvnitř, a to iv dopravě - jak v zimě, tak v létě. Samozřejmě, pokud dojde k slabosti po utrpení nemoci, nebo po tvrdé práci, duševní nebo fyzické, je to zcela normální - v tomto případě zmizí, jakmile se tělo zotaví a zesílí.

Moderní lékaři však zdůrazňují, že slabost je jednou z nejčastějších podmínek, a lidé v produktivním věku, mladí lidé a dokonce i teenageři si na tento stav stěžují. Co to způsobilo? Faktory jsou zde různé - nejen fyziologické, ale také psychologické, ale pocity každého člověka jsou individuální.

Někdo se cítí velmi unavený, někdo má závratě, pozornost se rozptyluje, paměť se zhoršuje; někomu se zdá, že „není dost energie“, i když ve skutečnosti je kolem člověka hodně volné energie - stačí ji použít, ale v oslabeném stavu je to nemožné - obecně jsou pocity subjektivní.

O příčinách slabosti

Odborníci identifikují různé příčiny slabosti, ale není vždy možné vysvětlit její výskyt.

Pokud je slabost způsobena přepětí - fyzickou nebo emocionální, pak po dobrém odpočinku nebo změně denního režimu zmizí, i když ne vždy - napětí se může stát chronickým. Pokud jsou příčinou slabosti akutní nebo chronická onemocnění, je vše mnohem obtížnější - v doslovném smyslu: nemoci samy o sobě často nejsou tak hrozné jako komplikace po nich, takže byste se neměli léčit sami, bez pomoci lékaře.

V posledních desetiletích je chronický únavový syndrom na mysli každého člověka: tento stav je vždy doprovázen slabostí a odborníci říkají, že jedním z hlavních důvodů je katastrofální nedostatek vitamínů a dalších živin - zejména na podzim a v zimě.

Odkud pochází hypo-a avitaminóza? Není třeba se ptát dlouho, abych pochopil: jejich příčina je monotónní, iracionální a dokonce upřímně škodlivé jídlo, stejně jako všechny druhy stravy pro hubnutí - vášeň pro ně v těchto dnech se stala obecnou. Na dopad diety může zůstat podrobněji.

Chci být krásná pro všechny, ale neustálá podvýživa a časté „hladové“ diety nejsou nejlepší cestou ke kráse. Pravidelné sportovní aktivity, procházky na čerstvém vzduchu, dostatečné využívání čisté vody, zdravý spánek a dobrá výživa jsou mnohem výhodnější - produkty by měly být přirozené, šetrné k životnímu prostředí a čerstvé. Je nutné jít do postele včas, a ne zůstat vzhůru v televizi nebo počítači; před spaním byste měli pít uklidňující bylinkový čaj - můžete najít dostatek receptů od lidí.

Strava by měla zahrnovat komplexní sacharidy, rostlinné a živočišné bílkoviny, tuky, čerstvou zeleninu a ovoce. Jíst více syrové saláty, červené maso a celozrnný chléb, a vaše síla se vrátí. Ale voda, kterou potřebujete vypít alespoň 1,5-2 litrů denně - je to voda, ne všechny druhy nápojů, čaje nebo kávy.

Jaké nemoci cítí slabost?

Existuje mnoho takových onemocnění, ale odborníci identifikují několik hlavních a nejčastějších.

Chřipka je jednou z nejčastějších příčin. Je známo, že chřipka způsobuje všeobecnou intoxikaci - díky ní se člověk během nemoci cítí nejen bolestí hlavy, ale také bolestí svalů a bolestí kloubů, závratí a nevolnosti. Buňky v tomto případě velmi trpí účinky toxinů - pokud se po nemoci toxiny neodstraňují, zůstávají v buňkách a pokračují v destruktivním účinku.

Téměř stejné účinky jsou způsobeny otravou a anémií - slabost v těchto případech může být poměrně ostrá a silná. S anémií se navíc hemoglobin neustále snižuje: tkáně těla již nedostávají dostatek kyslíku a slabost se stává trvalým.

Slabost nastává, když vegetativní-cévní dystonie - může být doprovázena poruchami spánku a závratí; v důsledku poranění hlavy a páteře; za sníženého tlaku; po ztrátě krve - u žen často dochází během menstruace.

Časté nachlazení, pokud je špatně léčeno, se často stává chronickým a způsobuje poruchu žláz s vnitřní sekrecí. Výsledkem je, že práce mnoha tělesných systémů je narušena - nervózní, endokrinní, imunitní atd.

Důvod pro slabost by neměl být určen z popisu na internetu, ale s pomocí nezbytného lékařského vyšetření - pouze odborník může určit, co to způsobilo.

Příznaky a jak se projevuje slabost?

Projevy slabosti se mohou lišit, stejně jako důvody pro ně. Například, po akutních infekčních onemocněních, slabost "útočí" na osobu náhle, a zvyšuje se s tělem se stává více intoxikován, a pak, pokud léčba byla správná, to postupně zmizí.

Slabost způsobená nervovým nebo fyzickým přetížením se objevuje postupně: nejprve může zaniknout zájem o práci, pak může dojít k nepřítomnosti, přetrvávající únavě, a pak dojde k apatii a ztrátě zájmu o všechno kolem vás, včetně osobního života.

Stejně tak se může objevit slabost způsobená nedostatečnou výživou nebo rigidní stravou, ale v tomto případě se vyskytují také doprovodné příznaky: závratě, bledost a ochablost kůže, křehké vlasy a nehty atd.

Co dělat se slabostí

Jak léčit slabost? Samozřejmě, že by se neměla léčit její léčba, ale důvody, proč je způsobena.

Pokud je člověk prakticky zdravý a slabost je způsobena přepracováním, stačí, aby začal pozorovat spánek a odpočívat tak, aby všechno padalo na své místo.

Nervový stres je obtížnější porazit: nervovou soustavu musíte „nakrmit“ vitamíny a minerály, napravit dietu, odstranit dráždivé faktory nebo změnit svůj postoj k nim, normalizovat pracovní a odpočinkový režim - s tím má mnoho lidí vážné problémy. Vzpomenout si alespoň na řádnou organizaci pracoviště: málo lidí o tom přemýšlí, ale pracoviště musí být pohodlné a místnost musí být větraná a čistá.

Po infekčních onemocněních je nutné tělo očistit a posílit imunitní systém - neměli byste se omezovat na průběh užívání léku.

Můžete si pamatovat některé lidové prostředky.

Pomáhá znovu získat sílu - zejména po zimě - březovou mízu, pokud ji pijete ve sklenici 3x denně - samozřejmě nejlépe čerstvé.

Čaj s limetkovým květem nebo verbena léčivý, který starověcí Keltové považovali za léčivé a byl nazýván „trávou lásky“, stejně jako pampeliškovým džemem, pomáhá zbavit se slabosti a únavy. Recepty na pampeliškový džem není těžké najít - nazývají se také „pampeliškovým medem“.

A samozřejmě, dobře známý rybí olej nám vždy pomůže. Dříve byl zařazen do povinné výživy dětí - dostal se i do mateřské školy a nyní byl nezaslouženě zapomenut. Použijte 2-3 lžičky. rybí olej před jídlem, 3 krát denně, a slabost vás nikdy neobtěžuje.

Autor: Gataulina Galina
Článek je chráněn autorským právem a právy s ním souvisejícími. Při použití a přetiskování materiálu je povinný aktivní odkaz na stránku žen www.inmoment.ru!

Tagy: slabost, co dělat se slabostí, příčiny slabosti

Návrat na začátek sekce Zdravé tělo.
Zpět na začátek sekce Krása a zdraví

1 Komentář

admin 17. října 2017 v 10:20

Všechny tipy jsou velmi správné. nadorealno pít co nejvíce, dodržovat spánek a konzumovat dostatek bílkovin. Také doporučuji, abyste pili do kurkumy Evalar pro imunitu, tonikum a dokonce i omlazující účinek. To je král doplňků, účinek je z toho super.

Obnova těla po chřipce

Obsah článku

Důvody

U každého pacienta se vyžaduje zotavení z chřipky, ale pro každého to trvá jiný čas. Nejčastěji je poinfekční únava zaznamenána u dětí, pacientů trpících chronickými patologiemi nebo u pacientů pracujících v práci, spojených se značnou fyzickou námahou, vysokou mírou odpovědnosti. Slabost a jiné příznaky mohou přetrvávat několik týdnů, což je typické pro infekci chřipky.

Astenický syndrom, jehož projevy jsou pozorovány po přenesené chřipce, je patologickým stavem únavy, který vzniká při zachování standardní denní aktivity. Také se nazývá funkční reaktivní astenie.

Pacient, který se vrací do školy nebo pracuje s uzavřeným seznamem nemocných, nemá dostatek energie k výkonu svých obvyklých úkolů, necítí se úplně zdravě. Neexistují objektivní důvody pro pokračování léčby - funkční schopnosti organismu jsou vyčerpány. Ještě déle, než je obvyklý odpočinek, nedovolí zmizení únavy a slabosti.

Co vysvětluje výskyt astenického syndromu a potřebu rekuperace po chřipce? Virus má schopnost potlačit imunitu; kromě toho nervová soustava přetěžuje záležitosti, autointoxication organismu protože poruchy metabolismu. Přetížení funkčních regulačních systémů vede k vyčerpání energetických zdrojů.

Astenie lze rozdělit na základní formy:

 • hypersthenické;
 • podrážděná slabost;
 • hypostenický.

Převládající projevy hypersthenické formy jsou podrážděnost a podrážděnost. Když hypostenická forma dominuje slabosti, apatii, sníženému zájmu o okolní události, snížení intenzity emocionálního zabarvení vnímání. Forma podrážděné slabosti se mezi výše uvedenými projevuje a je charakterizována smíšenými příznaky slabosti a podrážděnosti, ostrými kapkami emocionální aktivity. Všechny uvedené formy jsou považovány za samostatné varianty projevů nebo za postupné etapy.

Příznaky

Klasické symptomy, které tvoří základ postinfekčního astenického syndromu jsou:

Slabost

Slabost je hlavním příznakem, který vás nutí vědět, jak se dostat z chřipky. Je to trvalý projev, charakterizovaný neschopností plně vykonávat fyzickou i duševní práci. Po zahájení zamýšleného úkolu nebo ještě před zamýšleným začátkem je pocit slabosti prudce zesílen. Limit výkonnosti je trvale udržován, doplněný nesnášenlivostí napětí a odpovědnosti. Pacienti se obávají pocitu bezmocnosti, nedostatku myšlenek, ztráty paměti, ospalosti a touhy co nejdříve odpočinout. Snižuje se produktivita, objevuje se apatie, nezájem o pracovní úkoly, okolní události.

Poruchy spánku

Tento příznak se projevuje různými způsoby a je často mnohostranný: v průběhu dne je ospalost a nespavost v noci a přetrvávání únavy po spánku. Je těžké, aby pacient usnul, a únava zhoršuje stav: tam se může probudit uprostřed noci s úzkostí, strachem.

Dráždivost

Pacient je úzkostný, často nespokojený se sebou a ostatními, náchylný ke zvýšené excitabilitě, neustálé úzkosti, citlivosti. Ve stížnostech můžete slyšet formulaci „stav vnitřního napětí“. Události a akce jsou brány velmi vážně, mohou způsobit hněv nebo hysteriku. I malé důvody vyvolávají negativní náladu, hněv.

Porucha funkce autonomního nervového systému

Syndrom autonomní dysfunkce se vyskytuje u pacientů jakéhokoliv věku. Zotavení těla po chřipce předchází závratě, bolesti hlavy, palpitace bez předchozí fyzické námahy. Také charakterizován úzkost a poruchy spánku, pocení a třes, kolísání krevního tlaku, změny v termoregulaci - teplotní skoky pod a nad normální hodnoty, prodloužené nízké-grade horečka bez objektivních důvodů. V těžkých případech, nevolnost, zvracení, nesnášenlivost jakéhokoliv druhu jídla.

Astenický syndrom u pacientů po chřipce se projevuje odlišnou kombinací výše uvedených projevů a stupněm jejich závažnosti.

O tom, jak se zotavit z chřipky, nejčastěji žádají pacienti s komorbiditami, komplikace - post-virová astenie do značné míry závisí na variantě průběhu. Po mnoha letech studia problému astenického syndromu bylo zjištěno, že formy mírné až středně závažné infekce jsou častěji spojovány s hyperstenickou formou astenie, a průběh těžké chřipky obvykle vede k dominanci hypostenických projevů. Pozorováno:

Trvání přetrvávání příznaků - ne více než 3 nebo 4 týdny. Nejpříznivější průběh postinfekce astenie je považován za postupný, ale přetrvávající návrat patologických příznaků. Nicméně, v některých případech, stav únavy jako projev astenického syndromu nastane měsíc nebo více po chřipce; Je obtížnější obnovit zdraví, více komplikací bylo pozorováno během nemoci. Namísto oslabení projevů dochází k postupnému vyčerpávání účinnosti, emoční labilita je nahrazena lhostejností, poklesem motivace. Charakterizován konstantní ospalostí, sníženou motorickou aktivitou, sníženým libidem.

Neměli bychom ztratit ze zřetele různé stavy, které by mohly být zaměněny za projev virové únavy - například chronické infekce, chronické neinfekční nemoci.

Současně by měly být otázky týkající se způsobu obnovení čichu po chřipce považovány za zvláštní stížnosti, které nesouvisí s astenií.

Zásady léčby

Astenie významně zhoršuje kvalitu života pacienta. Snížená aktivita a únava vám neumožňuje provádět známou práci, podílet se na společenských aktivitách. To vede ke zhoršení emocionálního stavu pacienta a uzavření "bludného kruhu". Pro co nejrychlejší zotavení z chřipky je nutné:

 • věnovat pozornost způsobu práce a odpočinku;
 • vyhodnotit povahu stravy;
 • zadané dávkování.

Čas vyhrazený na práci a odpočinek by měl být rozdělen správně - ne na úkor spánku, ani na úkor každodenních úkolů. Omlazování po chřipce je obzvláště obtížné pro pacienty, kteří pracují pro dny nebo noční směny, stejně jako pro děti během přípravného období, kdy je nutný důraz na pozornost a paměť.

Skutečnost, že strava by měla být vyvážená, každý ví. Pravidla pro kombinování složek potravin musí dodržovat i zdraví lidé. Když však astenie vyžaduje zdroje vitamínů - ovoce, zeleninu, maso a mléčné výrobky, játra, celozrnný chléb.

Povinné odmítnutí alkoholu.

Fyzická aktivita v tomto případě není určena ke zvýšení parametrů kondice organismu, ale ke zvýšení jeho přirozené reaktivity. Zatížení se zvyšuje v krocích, může být kombinováno (různé typy cvičení) a je považováno za účinnou metodu boje proti astenii.

Drogová terapie

Seznam léčiv je poměrně široký; aby se zotavili z chřipky, používají se také lidové prostředky - recepty obsahují med, hloh, eleuterokoky. Základem terapie je:

 1. Adaptogeny (ženšen, čínská lemongrass).
 2. Antidepresiva (sertralin).
 3. Nootropika (piracetam, cerebrolysin).
 4. Aminokyseliny (stimol).
 5. Antioxidanty (mexidol).
 6. Vitaminy skupiny B.

To je také užitečné jmenování vitamínů A, E, vápníku a hořčíku přípravků.

Jak obnovit imunitu po chřipce? V případě post-chřipkové asthenia je dostačující korekce denního režimu a diety v kombinaci s tonickými fyzickými aktivitami a léky uvedenými výše (lékař určí kombinaci a dávkování). Ale v přítomnosti výrazných poruch imunity mohou být použity imunoglobuliny.

K co nejrychlejšímu obnovení těla po chřipce je třeba pamatovat na pravděpodobnost vzniku astenie již u počátečních symptomů onemocnění. Nemůžete nést chřipku "na nohou," odmítnout léčbu.

Během nemoci je třeba se vyvarovat nadměrné fyzické námahy; po oživení je lepší odložit změnu způsobu provozu, cesty do zahraničí, což znamená změnu časových pásem. Důležité je složení stravy, absence alkoholu v ní, velké množství kofeinu, stejně jako dostatečný spánek a odpočinek. Pokud se objeví únava, podrážděnost a jiné příznaky post-virové astenie, měli byste se poradit s lékařem.

Jak rychle obnovit zdraví po chřipce

Jak rychle obnovit zdraví po chřipce, úder do všech orgánů a systémů těla? Koneckonců, kromě oslabení a nevyváženosti fungování téměř všech systémů, je pozorován významný pokles imunity, protože tělo tráví na boji proti viru obrovské množství buněk imunitního systému. To je důvod, proč zotavení z chřipky může být obtížné a dlouhé, a pokud neobnovíte obranu, pak jakákoli infekce může způsobit vážné komplikace. Jak pomoci vašemu tělu v této obtížné záležitosti?

Jak rychle obnovit zdraví po chřipce

Velmi často, po chřipce, člověk neustále cítí slabost, slabost a nedostatek chuti k jídlu. Dokonce i po vymizení charakteristických příznaků onemocnění, jako je horečka, kašel, rýma, bolestivé svaly a klouby, trvá obnovení těla přibližně dva týdny. Během tohoto období je mnoho systémů těla nevyvážené a týká se především termoregulačního systému, který se projevuje přetrváváním zvýšené teploty, a to i při plném zotavení z chřipky. Tj teplota 37,1-37,2 stupně po nevýznamné množství času poté, co se člověk zotavil z chřipky, to je naprosto normální reakce u 10% lidí. Také po chřipce se může objevit astenický syndrom, když se pacient cítí slabý, pocení a tělesná teplota se pohybuje mezi 35,7-36,2 stupni.

Co je třeba věnovat pozornost?

 • Účinky chřipky by neměly trvat déle než dva týdny.
 • Popsané symptomy by neměly způsobit osobě zvláštní zájem, tj. teplota by neměla být 35,9 ráno a 37,2 stupně večer nebo taková slabost, že není možné zvednout ruku. To již indikuje zachování infekčního procesu v těle.

Jaké příznaky chřipky by měly být alarmující?

 • Nevolnost a bolest hlavy, protože to mohou být první příznaky takových závažných komplikací, jako je meningitida a encefalitida.
 • Bolest na hrudi je jedním ze symptomů onemocnění srdce, jako je revmatická choroba srdce a perikarditida.
 • Nízká horečka, kašel s viskózním sputem zelenohnědé barvy svědčí o takové typické komplikaci chřipky, jako je pomalá pneumonie.

Proto lékaři důrazně doporučují, aby při mírném zvýšení teploty po dobu delší než dva týdny nebo při podezření na komplikace, neprodleně vyhledejte lékaře.

Doporučení pro zotavení těla po chřipce

Dodržování některých doporučení odborníků vám pomůže rychle se zotavit z chřipky.

Doplňte své vitamíny

1. Poté, co trpíte onemocněním, pravidelně užívejte vitamínové a minerální komplexy, protože závratě, slabost, bledost a suchá kůže mohou být způsobeny nedostatkem vitamínů (především vitamínů A, C, skupiny B) a stopových prvků (železo, jód, selen atd.) ). Vitamin-minerální komplexy by měly být užívány pod dohledem lékaře, s přihlédnutím k individuálním vlastnostem pacienta, jeho životnímu stylu a výživě.

2. Potraviny bohaté na bílkoviny by měly být zahrnuty do stravy:

 • libové maso;
 • chudé ryby;
 • luštěniny (hrách, fazole, čočka);
 • houby;
 • ořechy (3-4 ořechy nebo hrst jiných ořechů, zatímco arašídy by měly být vyloučeny);
 • kaviár (pro obnovu zdraví se doporučuje používat lžičku kaviáru).

3. Pro doplnění zásob vitamínů je vhodné použít semenáčky různých semen: pšenice, zelí, mrkev, vojtěška, hořčice, sezam, kmín, sója, hrách, slunečnice, dýně, čočka. Pro jejich přípravu jsou semena namočena v malém množství vody a jakmile se objeví výhonky, začnou se jíst. Můžete také vařit různé saláty. Dvě polévkové lžíce pšeničných klíčků a dvě polévkové lžíce sazenic hrachu (čočka) uspokojí denní potřebu vitamínů. K tomu se přidá jeden citron nebo sklenice šípkové infuze.

4. Optimální nabídka produktů pro obnovu zdraví po chřipce zahrnuje:

 • všechny luštěniny - fazole, hrášek, sójové boby, čočka;
 • libové maso a ryby;
 • játra;
 • fermentované mléčné výrobky;
 • kuřecí, křepelčí žloutky;
 • čerstvá zelenina a ovoce;
 • čerstvé šťávy;
 • mořský kale;
 • kakaový prášek;
 • brusinky, brusinky, zázvor.

Pijte čerstvé šťávy

Životní styl a speciální události

 • Lázeňský dům Chřipkový virus může v těle přetrvávat 5-6 týdnů po vymizení symptomů. Podle profesora Rona Ecclesa, amerického specialisty v oblasti nachlazení a chřipky, mohou tepelné lázně zabít zbytkové viry chřipky.
 • Umístěte do blízkosti šálku vody: voda zvlhčí vzduch a usnadní vám dýchání. To je zvláště užitečné pro ty, kteří mají komplikace z chřipky (sekundární infekce), jako je sinusitida.
 • Procházka více. K obnovení a posílení imunitního systému potřebuje tělo čerstvý vzduch a mírné fyzické cvičení. Po poklesu teploty můžete začít chodit již 3-4 dny. Šaty teple, aby nedošlo k zamrznutí. Snažte se však přehřívat, aby se ve studeném větru nepotil.
 • Dobrý spánek je nezbytnou podmínkou pro rychlé uzdravení. Pokuste se přidat přibližně hodinu do normálního režimu spánku po dobu nejméně 2 týdnů. Také se snažte držet se v klidu v prvních dnech po uzdravení.
 • Začněte dělat cvičení. Začněte sami se světelnými cvičeními, zvláště pokud máte těžkou chřipku.
 • Často si umývejte ruce, zvláště bezprostředně poté, co jste měli chřipku. Správné mytí rukou je důležité pro prevenci šíření chřipky. Umyjte si ruce mýdlem a teplou vodou, zvláště po kašli nebo kýchání. Pokud není k dispozici mýdlo a voda, použijte dezinfekční prostředek na bázi alkoholu.

Máte-li jakékoli dotazy, obraťte se prosím na lékaře online.